Beacon – Minecraft Guide – IGN, Beacon – Minecraft Wiki

Minecraft Wiki

Chcete -li aktivovat síly, budete muset obětovat buď železný ingot, zlatý ingot, netherite ingot, diamant nebo smaragd. Pyramida na úrovni dva bude mít poloměr 30 bloků a bude trvat 13 sekund, pokud opustíte jeho zónu.

Maják

Majáky mají být postaveny pozdě ve hře v Minecraft. Nejenže předvádějí, že jste ostřílený hráč Minecraft, ale také vám také pomáhají. Takže pokud hledáte recept na to, jak vyrobit maják, jak jej aktivovat a co dělají, jsme vás zakryli v našem průvodci Beacon níže.

Minecraft Beacon-1.png

Hledáte něco konkrétnějšího? Nezapomeňte kliknout na tyto odkazy a skočit dopředu.

 • Co je to maják a co to dělá v Minecraft
 • Jak udělat maják
 • Jak aktivovat maják
 • Jak změnit barvu majáku

Co je to maják a co to dělá v Minecraft

Stejně jako při vytváření portálu nether při vytváření majáku, musíte jej určitým způsobem nastavit, nebo to nebudete nic dobrého. Když budete postaveni správně, budete to vědět, protože budete moci dát sobě a každého hráče v poloměru buff, navíc uvidíte lehké střelbu do oblohy.

Jak udělat maják

Majány mají být obvykle postaveny, jakmile jste poblíž koncové hry Minecraft. Stejně jako cokoli v Minecraftu budete potřebovat několik dalších bloků k vytvoření majáku. Níže jsou uvedeny všechny položky, které budete potřebovat k vytvoření majáku, a také snímek obrazovky demonstrující umístění receptu.

Minecraft Beacon Made.png

Jak aktivovat maják

Nyní, když jste postavili maják, budete ho muset aktivovat. Chcete -li aktivovat maják, budete muset postavit pyramidu a čím vyšší ji postavíte, tím více sil budete mít v určitém poloměru. Pyramidy mohou být vyrobeny pouze z bloků rudy, takže můžete použít železo, zlaté, smaragdy, diamanty nebo netheritové bloky. Pokud chcete, můžete smíchat a odpovídat kterémukoli z těchto bloků, abyste vytvořili pyramidu. Maják bude fungovat pouze tehdy, pokud má jasnou cestu k obloze, takže jej nestavíte uvnitř, nebo to nebude fungovat. Níže jsou uvedeny všechny rozměry pro pyramidu a jaké síly odemknou v závislosti na výšce.

Úroveň 1

Chcete -li vytvořit pyramidu úrovně jedna, budete muset udělat poloměr 9×9. Poté, co to uděláte, vložte maják do středu 9×9 a uvidíte lehké střelbu přímo do oblohy. Dále budete chtít jít na maják a vybrat sílu. Níže jsou uvedeny všechny pravomoci, ze kterých si můžete vybrat.

Minecraft Beacon Level1.png

Chcete -li aktivovat síly, budete muset obětovat buď železný ingot, zlatý ingot, netherite ingot, diamant nebo smaragd. Pyramida úrovně jedna bude mít poloměr 20 bloků a pokud opustíte poloměr, bude to trvat 11 sekund.

Úroveň 2

Minecraft Beacon Level2.png

Chcete -li vytvořit pyramidu úrovně dva, budete muset vytvořit poloměr 9×9 jako základnu a další úroveň, která je 7×7. Po provedení druhé úrovně dejte maják do středu a uvidíte lehké střelbu přímo do nebe. Dále budete chtít jít na maják a vybrat sílu. Níže jsou uvedeny všechny pravomoci, ze kterých si můžete vybrat.

Chcete -li aktivovat síly, budete muset obětovat buď železný ingot, zlatý ingot, netherite ingot, diamant nebo smaragd. Pyramida na úrovni dva bude mít poloměr 30 bloků a bude trvat 13 sekund, pokud opustíte jeho zónu.

Úroveň 3

Minecraft Beacon Level3.png

Chcete -li vytvořit pyramidu úrovně tři, budete muset vytvořit poloměr 9×9 jako základnu, další úroveň, která je 7×7, a další úroveň, která je 5×5. Po provedení třetí úrovně položte maják do středu a uvidíte lehké střelbu přímo do nebe. Dále budete chtít jít na maják a vybrat sílu. Níže jsou uvedeny všechny pravomoci, ze kterých si můžete vybrat.

Chcete -li aktivovat síly, budete muset obětovat buď železný ingot, zlatý ingot, netherite ingot, diamant nebo smaragd. Pyramida na úrovni tři bude mít poloměr 40 bloků a bude trvat po dobu 15 sekund, pokud opustíte jeho zónu.

Úroveň 4

Minecraft Beacon Level4.png

Chcete -li vytvořit pyramidu úrovně tři, budete muset vytvořit poloměr 9×9 jako základnu, další úroveň, která je 7×7; Další úroveň, která je 5×5, a jedna další, která je 3×3. Po provedení třetí úrovně položte maják do středu a uvidíte lehké střelbu přímo do nebe. Dále budete chtít jít na maják a vybrat sílu. Níže jsou uvedeny všechny pravomoci, ze kterých si můžete vybrat.

Budete mít také sekundární sílu regenerace 1. Chcete -li aktivovat síly, budete muset obětovat buď železný ingot, zlatý ingot, netherite ingot, diamant nebo smaragd. Pyramida úrovně čtyři bude mít poloměr 50 bloků a bude trvat 17 sekund, pokud opustíte jeho zónu.

Pokud náhodou máte již vytvořenou další maják a na první pyramidu úrovně, můžete je také naskládat. Vše, co musíte udělat, je umístit devět dalších bloků na první úroveň, sedm na druhou úroveň, pět dalších na třetí a další tři nahoře.

Jak změnit barvu majáku

Pokud nejste fanouškem barvy světla, která se střílí na obloze, nebojte se, protože ji můžete změnit. Změna barvy světla je také jednoduchý proces. Vše, co musíte udělat, je získat jakékoli vitráže a položit jej na maják.

Minecraft Beacon Light.png

Změní paprsek na jakoukoli barvu, kterou je sklo. Můžete také smíchat a porovnat barvy také stohováním různých vitráže.

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

Nemáte účet?

Minecraft Wiki

 • Obslužné bloky
 • Struktury postavené na hráči
 • Vyrobené bloky
 • Blokové entity
 • Světelné zdroje

Maják

„Beacon“ zde přesměruje. Pro umístění uvedené v Režim Minecraft Story, Viz režim Minecraft Story: Beacontown. Pro artefakt v Minecraft Dungeons, Viz MCD: Zkorumpovaný maják. Pro umístění v Minecraft legendy, Viz MCL: Night Beacon.

Maják

Barva vzácnosti

Obnovitelný

Stohovatelný

Nástroj

Odolnost proti výbuchu

Tvrdost

Světelný

Průhledný

Hořlavý

Chytí palbu z lávy

A maják je blok, který promítá paprsek a může poskytnout hráčům v poloměru kolem něj prospěšné stavové účinky, když jsou umístěny na vrcholu pevné pyramidové základny postavené ze železa, zlata, diamantu, smaragdu nebo netheritů bloků.

Obsah

Získání []

Breaking []

Maják lze úspěšně těžit ručně nebo s jakýmkoli nástrojem. Když je snížen explozí, blok vždy klesá jako položka.

Blok Maják
Tvrdost 3
Čas rozbití (secs)
Výchozí 4.5

Crafting []

Použití []

v Edice Bedrock, majáky mohou být také zamořené a zároveň provádět energii Redstone. Když „aktivované“ bloky majáků poskytují dvě jedinečné funkce:

 • Paprsek orientační body sahající do oblohy, který může být viditelný z dálky.
 • Síly, které dávají hráčům stavové efekty v určitém rozsahu.

Aktivace []

Základna majáku může být vyrobena z různých minerálních bloků dohromady

Aby bylo možné aktivovat maják, musí maják splňovat následující požadavky:

 • Majáky vyžadují nerušený pohled na oblohu.
  Průhledné bloky (sklo, voda atd.) a podloží (nether strop) jsou povoleny.
 • Maják je na vrcholu pyramidy vyrobené z železných bloků, zlatých bloků, smaragdových bloků, diamantových bloků a/nebo netheritských bloků.

Pyramidy []

Maják pyramida

Pyramidy jsou struktury potřebné k aktivaci majáků. Existují čtyři možné výšky pyramidy. Více úrovní pyramid zpřístupňuje více schopností v širším postiženém okolí. Typ minerálního bloku používaného k vytvoření pyramidy je zcela kosmetický a nemá žádný funkční účinek. Několik různých typů bloků může být smícháno bez ovlivnění funkčnosti. Pokud je pyramida poškozena tak, aby maják deaktivoval, dříve nastavené síly obnoví své účinky na reaktivaci, když je pyramida opravena. To platí i pro pyramidy zaměněné na píst.

Jediná pyramida majáku

Úroveň Minerální bloky Materiály Vrstvy
1 9 81 3 × 3, maják
2 34 306 5 × 5, 3 × 3, maják
3 83 (1 zásobník + 19 bloků) 747 7 × 7, 5 × 5, 3 × 3, maják
4 164 (2 hromádky + 36 bloků) 1476 9 × 9, 7 × 7, 5 × 5, 3 × 3, maják

Efektivní maják

Několik majáků může využít stejné specifické minerální bloky pod nimi. Kombinované pyramidy nemusí být symetrické. Obrázek vpravo ukazuje pyramidu 6-beacon (2 x 3). Vyžaduje celkem 244 minerálních bloků se základní vrstvou 10 x 11.

Více pyramidy majáků (úroveň 4 může povolit všechny buffy)

Úroveň Minerální bloky Materiály Vrstvy
1 20 180 4 × 5, majáky
2 62 558 6 × 7, 4 × 5, majáky
3 134 (2 hromádky + 6 bloků) 1206 8 × 9, 6 × 7, 4 × 5, majáky
4 244 (3 hromádky + 52 bloků) 2196 10 × 11, 8 × 9, 6 × 7, 4 × 5, majáky

Paprsek [ ]

Z majáku se objeví vertikální paprsek, pokud je maják aktivován, rozprostírá se od bloku majáku až po vrchol světa.

 • v Java Edition, Paprsek je viditelný až do 256 bloků.
 • v Edice Bedrock, Paprsek je viditelný až do 64 bloků daleko, bez ohledu na to, jak vysoká je nastavena vykreslovací vzdálenost. [1]

Barvy []

Barva paprsku může být změněna umístěním bloků vitráže (nebo tabulí vitráže) kdekoli nad blokem majáku. Paprsek mění barvy podle barvy skla umístěné nad ním: První blok nastavuje barvu paprsku, zatímco každý další blok nastavuje barvu průměrováním červené, zelené a modré komponenty aktuální barvy paprsku a barvy bloku. Hodnoty barev jsou stejné jako hodnoty pro odpovídající barvivo. Funguje to také s použitím tvrzeného vitráže a tvrdých tabulek vitráže.‌ [ Pouze vzdělání na lůžku a Minecraft ] Paneče z barevného skla mají stejný účinek na paprsek jako bloky vitráže.

Výsledná barva paprsku lze nalézt jako C = 1 2 N + 1 (C 0 + ∑ I = 1 N 2 I – 1 C I) >> \ Vlevo (C _ + \ Sum _^C _> \ Right)> kde C i <\displaystyle c_> je posloupnost skleněných barev (C 0 <\displaystyle c_> odpovídá nejnižšímu bloku a C n <\displaystyle c_> k nejvyššímu).

Protože algoritmus míchání je výrazně jednodušší než algoritář pro obrnění kůže, je k dispozici mnohem větší část prostoru SRGB. [ Více potřebných informací ] Hráč může experimentovat se stohovacím sklem, ačkoli jsou k dispozici také programy, které vypočítají kombinace. [2]

Beacon paprsky nemohou projít většinou bloků, ale mohou projít podloží (aby umožnili používat majáky v nethers) a koncových portálových rámečcích.

Používání pouhých 15 barev vitráže je například možné vytvořit všechny barvy; Červená + bílá vitráže nad majákem bude růžová; Kromě toho, čím více se přidává bílá, čím lehčí bude barva.

Síly []

Beacon Gui

Jakmile maják vyzařuje paprsek, může to být Fed Jeden Iron Ingot, Gold Ingot, Emerald, Diamond nebo Netherite Ingot pro výběr stavových efektů poskytovaných hráčům v dosahu majáku. To se provádí prostřednictvím majákového GUI, zobrazeného stisknutím použití při pohledu na blok Beacon. Nezáleží na tom, který z položek je přiváděn do majáku.

V GUI hráč umístí položku, která má být přiváděna do prázdného slotu, a klikne na efekt z části „Primární síla“ vlevo. Pokud maják sedí na 4 úrovni pyramidy, sekce „sekundární síla“ vpravo je také aktivní. Hráč si pak může vybrat, aby navíc k primární síle zapnul regenerační sílu nebo zvýšil primární sílu na úroveň II. Uživatel klikne na tlačítko „hotovo“ (zelená značka), položka se spotřebovává a aktivované napájení. Pro změnu pravomocí majáku musí být tento proces znovu dodržován a konzumovat další ingot nebo drahokam.

Pokud je pyramida narušena, účinky deaktivují nebo oslabují v závislosti na úrovni pyramidy, která již není úplná. Po obnovení pyramidy se původně vybraná síla vrátí bez nutnosti utratit jinou položku.

Pět primárních sil je:

 • Rychlost I: Zvýšená rychlost pohybu.
 • Spěch I: Zvýšená těžba a rychlost útoku.
 • Odpor I: Snížil téměř veškeré přicházející poškození (vyžadována 2 úroveň pyramidy).
 • Skok Boost I: Zvýšená vzdálenost a výška skákání (vyžadována 2-úroveň pyramidy).
 • Síla I: Zvýšené poškození melee (požadovaná pyramida na úrovni 3)).

Sekundární síly dostupné se čtyřmi úrovní pyramidy jsou:

  Regenerace I: Regeneruje zdraví.

  • Zvýšení primární síly na úroveň II.

  Je také možné kombinovat dvě různé síly primární úrovně I [[ Pouze Java Edition ]:

  • V levém panelu vyberte primární sílu
  • Vyberte možnost úrovně II na pravém panelu
  • Vyberte druhou požadovanou energii zpět v levém panelu

  Zdá se, že je vybrána pouze jedna ze dvou sil, i když jsou aktivní oba účinky.

  Každé čtyři sekundy jsou vybrané síly aplikovány s dobou 9 sekund plus 2 sekundy na úroveň pyramidy, na všechny hráče v dosahu. Když se tedy změní pravomoci nebo hráč cestuje mimo oblast účinku, síly přetrvávají po dobu 5–9 sekund, nebo 13-17 sekund s plnou pyramidou.

  Rozsah [ ]

  Maják ovlivňuje oblast ve tvaru čtvercového sloupce, který sahá dolů a ven na každou stranu v rozsahu určeném velikostí pyramidové základny (viz tabulka níže) a vzhůru vzdálenost tohoto rozsahu + 384 bloků.

  Rozsah efektu majáku je omezen na simulační vzdálenost. Jako takový, na simulační vzdálenosti 4 s pyramidou úrovně 4, účinek nedosáhne kousků v rozích majáku.

  Vzdálenost od hráče k bloku majáku neovlivňuje intenzitu stavového efektu.

  Velikost pyramidy Rozsah efektů
  (bloky)
  Doba trvání efektu
  (sekundy)
  1 úroveň 20 11
  2 úrovně 30 13
  3 úrovně 40 15
  4 úrovně 50 17

  Zdroj světla [ ]

  Bloky majáku mohou fungovat jako zdroje světla a vyzařují úroveň světla 15. Stejně jako jiné světelné zdroje roztaví sníh a led.

  Interaktivita pístu []

  Majáky nelze tlačit nebo vytáhnout písty nebo lepkavé písty.

  Zvuky [ ]

  Obecný [ ]

  Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
  vzdálenost
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig4.ogg Blok rozbitý Bloky Jakmile se blok zlomí blok .kámen .přestávka titulky .blok .obecný .přestávka 1.0 0.8 16
  Blok umístěný Bloky Když je blok umístěn blok .kámen .místo titulky .blok .obecný .místo 1.0 0.8 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_mining1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_mining2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_mining3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_mining4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_mining5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_mining6.ogg Blokovací lámání Bloky Zatímco blok je v procesu rozbití blok .kámen .udeřil titulky .blok .obecný .udeřil 0.25 0.5 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit6.ogg Žádný [Zvuk 1] Závislé na entitě Padající na blok s poškozením pádem blok .kámen .podzim Žádný [Zvuk 1] 0.5 0.75 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit6.ogg Kroky Závislé na entitě Chůze po bloku blok .kámen .krok titulky .blok .obecný .kroky 0.15 1.0 16
  Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: glass_dig1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: glass_dig2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: glass_dig3.ogg Bloky Jakmile se blok zlomí náhodný .sklenka 1.0 0.8-1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig4.ogg Bloky Když je blok umístěn kopat .kámen 1.0 0.8-1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit6.ogg Bloky Zatímco blok je v procesu rozbití udeřil .kámen 0.4 0.6
  Hráči Padající na blok s poškozením pádem podzim .kámen 0.4 1.0
  Hráči Chůze po bloku krok .kámen 0.3 1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump1.wav https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump2.wav https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump3.wav https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump4.wav Hráči Skákání z bloku skok .kámen 0.12 1.0
  Hráči Padající na blok bez poškození pádu přistát .kámen 0.22 1.0

  Unikátní []

  Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
  vzdálenost
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beacon_activate.ogg Maják se aktivuje Bloky Když se aktivuje maják blok .maják .aktivovat titulky .blok .maják .aktivovat 1.0 1.0 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beacon_ambient.ogg Beacon hums Bloky Náhodně při aktivní blok .maják .okolní titulky .blok .maják .okolní 0.9 1.0 7
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beacon_deactivate.ogg Maják deaktivuje Bloky Když se maják vypne nebo je rozbitý blok .maják .deaktivace titulky .blok .maják .deaktivace 1.0 1.0 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beacon_power1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beacon_power2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beacon_power3.ogg Vybraná síla majáku Bloky Když je zapnutá síla majáku blok .maják .Power_select titulky .blok .maják .Power_select 1.0 1.0 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: door_close.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: door_open.ogg Hrudník uzamčen [zvuk 1] Bloky Když se hráč pokusí otevřít maják zamčený pomocí značky zámku blok .hruď .uzamčený [zvuk 1] titulky .blok .hruď .uzamčený [zvuk 1] 1.0 1.0 16
  1. ↑ ABCMC-98316-Špatné titulky způsobené chybějícím rozdílem
  Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beacon_activate.ogg Bloky Když se aktivuje maják maják .aktivovat 1.0 1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beacon_ambient.ogg Bloky Náhodně při aktivní maják .okolní 1.0 1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beacon_deactivate.ogg Bloky Když se maják vypne maják .deaktivace 1.0 1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beacon_power1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beacon_power2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beacon_power3.ogg Bloky Když je zapnutá síla majáku maják .Napájení 1.0 1.0

  Hodnoty dat []

  Id []

  název Identifikátor Formulář Klíč překladu
  Maják maják Blok a položka blok.Minecraft.maják
  název Identifikátor
  Blok entity maják
  název Identifikátor Numeric ID Formulář ID položky [i 1] Klíč překladu
  Maják maják 138 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.maják.název
  1. ↑ ID formy přímé položky Block, který se používá v souborech a doplňcích Savegame.
  2. ↑ K dispozici s příkazem /dávat.
  3. ↑ Formulář přímé položky bloku má stejné ID jako blok.
  název Savegame ID
  Blok entity Maják

  Blokovací data []

  Maják má s ním spojenou entitu, která obsahuje další údaje o bloku.

  • Blokujte data entity
   • Štítky společné pro všechny blokové entity
   • JAKE COUSTANTAME: Volitelné. Název tohoto majáku v textové komponentě JSON, který se objeví při pokusu o jeho otevření, zatímco je uzamčen.
   • Zámek: Volitelné. Pokud není prázdné, zabraňuje otevření kontejneru, pokud otvírák drží položku, jejíž jméno odpovídá tomuto řetězci.
   • Úrovně: Počet úrovní dostupných z pyramidy. Okamžitě změníte správnou hodnotu, pokud je upraveno pomocí příkazů. Všimněte si, že toto je také vždy 0, pokud je paprsek blokován.
   • Primární: Vybraný primární účinek, viz efekty lektvaru pro IDS. Nastaveno na -1, když není vybrán žádný účinek. Nelze nastavit na účinek, který majáci normálně nepoužívají, jinak se okamžitě změní zpět na -1. Ačkoli regenerace nelze normálně vybrat jako primární účinek, nastavení této hodnoty na 10 funguje a dokonce umožňuje vybrat regeneraci II jako sekundární prostřednictvím normálního majáku GUI.
   • Sekundární: Vybraný sekundární účinek, viz efekty lektvaru pro IDS. Nastaveno na -1, když není vybrán žádný účinek. Nelze nastavit na účinek, který majáci normálně nepoužívají, jinak se okamžitě změní zpět na -1. Při nastavení bez primárního účinku nedělá nic. Při nastavení stejného jako primární je účinek uveden na úrovni 2 (normálně dostupné chování pro 5 efektů). Při nastavení na jinou hodnotu než primární (obvykle pouze regenerace), dává účinek na úrovni 1.

   Úspěchy []

   Ikona Úspěch Popis ve hře Skutečné požadavky (pokud je to jiné) Gamerscore vydělal Typ trofeje (PS4)
   PS4 jiný
   Maják Vytvářejte a plně napájení a Maják Buďte v rámci 20 × 20 × 14 kváza soustředěni na pyramidu, když si maják uvědomí, že je plně napájen. 60G Zlato

   Pokroky []

   Ikona Pokrok Popis ve hře Rodič Skutečné požadavky (pokud je to jiné) Umístění zdrojů
   Přineste domů maják
   Konstruovat a umístit maják Uschnutí výšek Být v rámci 20 × 20 × 14 cuboid soustředěných na a maják Blokujte, když si uvědomí, že se stal napájením. nether/create_beacon
   Zuřivý koktejl
   Nechte každý účinek lektvaru použít současně Místní pivovar Mít Všechno Z těchto 13 stavových efektů aplikovaných na hráče současně:

   Video []

   Dějiny [ ]

   Java Edition
   1.4.2 12W32A Přidán blok „Probíhající práce“.
   Blok „probíhající práce“ může produkovat paprsky.
   12W34A Blok „Probíhající práce“ byl z kreativního inventáře odstraněn.
   12W36A Blok „probíhající práce“ byl přejmenován na „Beacon“.
   Majáky najdete nyní v kreativním inventáři.
   Majáky jsou nyní řemeslné.
   Textura majáků byla změněna.
   Paprsek majáku však zůstává nezměněn.
   12W38A Textura majáků byla opět změněna.
   Paprsek majáku byl změněn z poloprůhlednýho hladkého paprsku (který je v rozporu s průhledností vody) na vzorec s 0% transparentností.
   12W40A Textura majáků byla opět změněna.
   Beacon paprsek byl znovu změněn.
   12W40B Beacon paprsek již nedusí na malou a krátkou vzdálenost vykreslení.
   1.5 13w05a Rozsah efektů majáků byl zvýšen ze 16/24/32/40 bloků na 20/30/40/50 bloků.
   Efekty majáku se nyní rozprostírají na světový výškový limit (y = 256).
   1.6.1 13W23A Vzhledem k tomu, že regenerační efekt byl mírně nerfinován, byl stejný stavový efekt vyrobený z majáků.
   13W24A Textura majáku „Crystal“, která se používá od 12W36A do 12W37A, byla odstraněna podle reformy zdroje Pack.
   1.7.2 13W36A Hráč nyní může dosáhnout úspěchu majáka umístěním majáku na pyramidu úrovně 4 specifických minerálních bloků.
   1.8 14w29a Majáci nyní zobrazují praskající animaci, když jsou rozbité.
   5. srpna 2014 Večeře tweety snímkem obrazovky obsahující barevný paprsek majáku. Zdá se, že se barva mění, když paprsek prochází vitrážem.
   14w32a Světlo majáků se nyní mění, jak to prochází vitrážem.
   7. srpna 2014 Večeře tweety, že paprsek majáku může nyní procházet bloky, které mírně blokují světlo.
   14w32b Beacon paprsky nyní ukazují, zda procházejí blokem, který neblokuje spíše světlo než částečně blokuje světlo. To umožňuje majákům procházet vodou a lávou.
   Majáky na nether a konec nyní kontrolují bloky a vykreslují paprsek až do světové výšky (y = 127).
   1.8.2 pre5 Podloží již neobsahuje aktivaci majáku nebo paprsků.
   Majáky na nether a konec nyní kontrolujte a používejte plnou výšku sestavení (y = 255) spíše než výšku světového (y = 127).
   1.9 15W31A Majáci nyní přirozeně generují na koncových lodích.
   15W32C Majáci již negenerují na koncových lodích a byli nahrazeni dýními.
   15W47A Nová značka, PlaysItem, nyní ukládá položku oběti do údajů o entitě majáku.
   Majáci již nespadnou svůj obsah, když jsou rozbité nebo když je rozhraní vystoupeno.
   Majáky jsou nyní schopny komunikovat s násypky.
   15W47B Doba trvání efektu majáku se nyní zvyšuje s úrovní pyramidy (dříve to byla konstantní 9 sekund).
   15w49a Značka platebItem byla odstraněna (představena v 15w47a).
   Majáci opět upustili svůj obsah, když je rozbit nebo když je rozhraní vystoupeno (jak to bylo před 15w47a).
   Majáci již nemohou interagovat s násypky (jako od 15W47A).
   16w02a Majáci se nyní okamžitě aktivují, když jsou umístěny na platných pyramidách.
   1.11 16w32a ID entity bloku bylo změněno z majáku na maják .
   1.13 17W47A Před Zploštění, ID tohoto bloku bylo 138.
   18w19a Majáci nyní vyrábějí zvuky.
   1.14 18w43a Textura majáků byla změněna.
   Kvůli změně textury majáků byl vzhled pyramidy majáku změněn.
   18w44a Textura majáků byla znovu změněna.
   1.16 20w07a Majáky lze nyní aktivovat pomocí netheritových bloků.
   Majáci mohou být nyní „krmeni“ pomocí netherite ingotů.
   Textura uživatelského rozhraní majáků byla změněna.
   Majáky jsou nyní obnovitelné, protože duší písek, jeden z bloků používaných k konstrukci kočárů, je nyní obnovitelnými prostřednictvím výměny.
   1.17 21W07A Paprsky majáků jsou nyní viditelné až do 1343 bloků od zdroje místo 256 bloků.
   1.20.2 23w32a Primární a sekundární formáty NBT pro Beacon se změnily na primární_effekt a sekundární_effekt .
   Pocket Edition Alpha
   V0.16.0 sestavení 4 Přidané majáky.
   Edice Bedrock
   1.2.0 Beta 1.2.0.2 Beacon paprsky nyní mění barvy, když svítí přes vitráže nebo vitráže.
   1.5.0 Beta 1.5.0.4 Majáci nyní vyrábějí zvuky.
   1.10.0 Beta 1.10.0.3 Textura majáků byla změněna.
   1.16.0 Beta 1.15.0.51 Barva paprsku může být nyní smíchána s několika různými barvami vitráže.
   Beta 1.16.0.57 Majáky lze nyní aktivovat pomocí netheritových bloků.
   Majáci mohou být nyní „krmeni“ pomocí netherite ingotů.
   Textura uživatelského rozhraní majáků byla změněna.
   Legacy Console Edition
   TU19 Cu7 1.12 Patch 1 1.0.1 Přidané majáky.
   TU25 Cu14 1.17 Beacon paprsky nyní mění barvy, když svítí přes vitráže nebo vitráže.
   TU31 Cu19 1.22 Patch 3 Vertikální rozsah majáku byl nerfinován tak, aby odpovídal horizontálnímu rozsahu.
   TU69 1.76 Patch 38 Majáci nyní vyrábějí zvuky.
   1.90 Textura majáků byla změněna.
   Nové vydání Nintendo 3DS
   1.3.12 Přidané majáky.

   Problémy []

   Problémy týkající se „majáku“ jsou udržovány na sledování chyb. Nahlásit problémy tam.

   Trivia []

   Paprsek 12w38a

   • Textura majáku je 16 × 16, ale vykresluje pouze oblast 10 × 10 ve středu.
   • Je možné vidět paprsek majáku na dně aktivovaného majáku. Toto bylo původně hlášeno jako chyba, ale usnesení bylo „neopraveno“, navzdory poskytnutí opravy. [3]
   • Existuje 12 326 391 různých barev paprsku.
   • Přestože ve svém receptu obsahující obsidián, nepotřebuje těžit diamantový brankaxe.
   • Plně napájený maják se vejde do horní úrovně pouštního chrámu a paprsek majáku je dokonale umístěn do díry nahoře.