15 nejlepších RPG her všech dob Gaming Gorilla, komplexní průvodce nejlepšími tahovými hrami všech dob

Nejlepší tahové RPG všech dob: Komplexní průvodce

Contents

Zde je rychlá rekapitulace z 15 nejlepších RPG her všech dob:

15 nejlepších her založených na RPG všech dob

Nejlepší hry založené na RPG založené

Hry založené na rolích založené na tahu kdysi ovládaly Super Nintendo a Playstation Era videoher.

Od Final Fantasy po Dragon Quest po starší Phantasy Star Games byly obchody plné epických dobrodružství, aby se dostaly do cesty.

V posledních letech došlo k rozhodnutému posunu směrem k hraní her založených na akci.

Ale pokud toužíte po dny pečlivého výběru akcí každé postavy v úctyhodné civilizované frontě, měli byste se podívat na tyto skvělé hry:

Kritéria

Můžeme téměř všichni souhlasit, z velké části byste mohli vyplnit celých 15 nejlepších seznamů RPG založeného.

S ohledem na to jsme se rozhodli omezit každou herní sérii na tomto seznamu pouze na jednu hru.

Nejen, že to zabrání určitému plodnému sérii v plnění každého slotu, ale také dává ve světle širší škálu her a vývojářů nějakou dobu ve světle.

Co je hra na hraní rolí?

V nejjednodušších smyslu je RPG založená na tahu hra, ve které je primární metoda interakce se světem (obvykle boj) založena na tahu.

Každou hru jsem rozložil na několik klíčových funkcí, o kterých se domnívám, že opravdu ztělesňuji to, co obecně dělá RPG založený na tahu skvělé:

 • Příběh/psaní-je to dobře napsané a soudržné?
 • Vývoj postav – umožňuje hra přizpůsobení znaků?
 • Průzkum/dobrodružství – je hra lineární nebo umožňuje hráči zvolit si vlastní cestu?
 • Boj – je to vyvážené? Je to intuitivní? Je to legrace?

Nyní budou tyto aspekty samozřejmě velmi subjektivní, takže pokud nesouhlasíte s volbami na tomto seznamu, neváhejte nám dejte vědět.

15 nejlepších her založených na RPG

Jsme vždy otevřeni novým názorům a dokonce i hry, které jsme ještě nehráli. Nyní se dostaneme na seznam!

15. X-com: Nepřátelský neznámý

Nejlepší hry založené na založení XCOM nepřítel neznámé

Počáteční datum vydání: 9. října 2012

Platformy: PC, Linux, OS X, IOS, Android, PS3, PS Vita, Xbox 360

Vývojář: Firaxis hry

Vydavatel: 2K hry, divoký interaktivní

Série X-COM, která trvá přes deset let, je nutností na jakémkoli seznamu RPG založených na tahu.

Od svého debutu v roce 1994 prošla řada X-COM svůj spravedlivý podíl na růstu a vývoji. X-COM: nepřítel neznámý (2012) sdílí své jméno s původní hrou, UFO: nepřítel neznámý.

Set ve alternativní, mírně futuristické verzi Země, X-Com: nepřítel Neznámý představuje svět napadený mimozemšťany. Jako velitel elitní polovojenské organizace patří vaše povinnosti rozvoj vaší základny, postupující technologie, školení vojáků a prožívání zármutek jejich ztráty, když jim chybí zdánlivě zaručená střela a zahyne. Postupující příběhem znamená, že podniká stále náročnější a zásadní mise k ochraně lidstva proti cizí hrozbě, s konečným cílem hrdě vyhlásit „den nezávislosti“ pro svět… počkat, to by mohla být úplně jiná série.

Franšíza X-Com vytvořila poutavý dialog a tradici během své 20+ let existence. Hra obsahuje pevné hlasové herectví a snadno pochopitelné psaní, přičemž jedinou drobnou kritikou je jeho poněkud generický pozemek mimozemský invaze.

V X-COM: nepřítel neznámý, velíte skupinu šesti vojáků (i když se doporučuje s rezervami) napříč mapami založených na mřížce. Každý voják se specializuje na konkrétní třídu: útok, těžký, podpora nebo odstřelovač. Existuje také šance, že postavy mají psionické schopnosti, což může výrazně změnit jejich styl hry. Postavy získávají zkušenosti a úroveň vzrostlé a nabízejí strom dovedností pro výběr schopností. Volby se vzájemně vylučují a nutí hráče, aby činili strategická rozhodnutí. Navíc si můžete zakoupit lepší zbraně, brnění a podpůrné předměty v zoufalém pokusu o udržení vašich vojáků naživu.

I když je k dispozici určitá volba mise, hra se nakloní k linearitě. Některé operace jsou zásadní a musí být dokončeny; Pokud tak neučiníte, bude to mít za následek ztrátu hry. Dokonce i v operační zóně musí hráči procházet předdefinovanou „cestou“, aby dosáhli cílů.

Boj v X-com je současně uspokojivý a frustrující. Hraje jsem na režimu Ironman, zjistil jsem, že pečlivě zajišťuji, aby každá postava měla vhodné krytí a podporu spojenců, pouze pro to, aby se věci občas zhoršily. Tato frustrace pramení z procentní randomizace založené na hře v bitvách založených.

Šance na zasažení závisí na obálce, velikosti, obraně a zdánlivě mystických programových faktorech. Vaši vojáci mají různé schopnosti, ale pravděpodobně strávíte většinu času v Overwatch, což spustí automatický oheň, když se nepřátelé dostanou na dohled. Po vystavení se po vystavení je nesmírná spokojenost.

Je však výrazně méně potěšující, když všech šest vašich vojáků na Overwatch nevysvětlitelně chybí jejich výstřely. Neočekávejte od svých vojáků zázraky; Občas jim budou chybět výstřely s 99% šancí zasáhnout, což může být rozzlobené.

Pokud dáváte přednost ušetření emocionálního připoutání k pojmenovaným vojákům, je nejlepší se vyhnout pojmenováním po lidech, které znáte, protože sledování jejich zahynutí může být skličující.

14. South Park: hůl pravdy

Nejlepší hry založené na založení na jih park hůl pravdy

Počáteční datum vydání: 4. března 2014

Platformy: PC, PS3, PS4, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox 360

Vývojář: Obsidiánská zábava

Vydavatel: Ubisoft

South Park je přehlídka, která trvala 26 sezón a více než 300 epizod. Bylo jen přirozené, že série by udělala vpád do světa videoher.

Většina pokusů o přivedení South Parku hráčům byla hrozná, ale v roce 2014 byla společnost proslulá svou schopností vytvářet přesvědčivé hry na hraní rolí vzal otěže South Park: hůl pravdy (ASOT). Obsidiánská zábava přinesla hráčům hrubý satirický humor South Parku opravdu veselým a přesvědčivým způsobem.

ASOT sleduje příběh „New Kid“, výstižně pojmenovaného nového příjezdu do fiktivního města South Park v Coloradu. Vaše postava rychle spadá se zavedenými a milovanými postavami z televizní show a začíná pátrání na obnovení hůlky pravdy. Během hry se město podrobuje mimozemské invaze, vládní pozemky a nacistické zombie (ne si nedělám srandu). Existuje také obzvláště nezapomenutelná scéna, která zahrnuje rodiče „nového dítěte“, které nebudu zkazit, ale navždy je spálena hluboko do mé paměti.

Psaní pro ASOT je nepopiratelně skvělé. Pokud se vám bude líbit psaní v South Park Show, budete si užijte psaní v této hře. Trey Parker a Matt Stone byli silně zapojeni do vývoje v této hře a ukazuje to. Tato hra je velmi interaktivní epizodou South Park.

Na začátku hry si můžete vybrat čtyři třídy postav, tři tropy „bojovníka“, „mága“ a „zloděje“ a jedna třída skutečně jedinečná pro South Park, Žid. V průběhu hry se zvýšíte získáte zkušenosti prostřednictvím bojů a událostí. Také si koupíte nové vybavení pro svou postavu, zvýšíte jeho útok a obranu. Nejedná se o velmi hloubkový systém vývoje postav, pokud jsem naprosto upřímný, ale slouží jeho účelu.

Hra nabízí docela významnou příležitost prozkoumat město South Park, bez velkého držení rukou. Zatímco některé oblasti budou uzamčeny, dokud nedokončíte určité cíle, obecně vás doporučuje, abyste se rozhlédli a hledali. To platí zejména proto, že ve hře je značné množství sběratelských předmětů. Pokud jste jedním z těch lidí, kteří potřebují všechno najít a shromažďovat, budete mít spoustu věcí ke shromáždění.

Bitvy se odehrávají v metodě velmi podobné většině série Final Fantasy. Vaše postavy stojí na jedné straně obrazovky, nepřátelé stojí na druhé straně a vy to bojujete přes neutrální střední půdu. Hráč má přístup k normálním útokům, útokům na dálku, předměty, speciální schopnosti a všechny běžné nástroje potřebné k porážce vašich nepřátel (také je tu síla prd). Nové dítě není ve svých bitvách sám a do každého boje můžete přinést společníka.

Kromě toho můžete během bitvy také svolat speciální postavy, které vám pomohou v zoufalých situacích (myslím, že předvolání z Final Fantasy).

Zatímco ASOT v žádném případě revolucionizoval boje založený na tahu, to, co udělal, bylo přinést milovanou komediální franšízu do světa hraní rolí založenou.

13. Průvodce 8

Nejlépe založený na hraní herních průvodců 8

Počáteční datum vydání: 14. listopadu 2001

Platformy: PC, Mac

Vývojář: Sir-Tech Canada

Vydavatel: Sir-Tech

Série Wizardry je základem ve světě videoher na hraní rolí od roku 1981, několik let předtím, než jsem se narodil. I když se stydím říkat, že jsem si nikdy nevzal na sebe, abych se ponořil do her progenitorů, pamatuji si, že jsem poprvé vypálil kouzelník 8 ve věku 13 let a začal své dobrodružství.

Příběh čaroděje 8 následuje poněkud známý trop, který potřebuje najít tři artefakty, které vystoupí k božskému. Tyto artefakty jsou Astral Dominae (klíč k životu), Destinae Dominus (klíč ke znalostem) a Chaos Moliri (klíč ke změně).

Chcete -li však shromáždit tyto mocné artefakty, musíte prozkoumat přesvědčivý svět nebezpečných nepřátel, odvážných spojenců a záhadných pozorovatelů.

Je to už několik let, co jsem hrál tuto hru, ale nevzpomínám si, že existuje příliš velké množství hlasového herectví. Většina informací je poskytována prostřednictvím dialogových oken a hra je nesmírně těžká lore. Pokud nejste obeznámeni s čarodějnickým vesmírem, můžete se občas trochu ztratit, ale nikdy do té míry, že nejste schopni hrát hru.

Začnete hru vytvořením večírku šesti postav a mohou mít dvě další znaky NPC, když postupujete do hry. Boj je založen na tahu a existuje 15 tříd a 11 závodů, z nichž si můžete vybrat, z nichž každá se svými jedinečnými silnými a slabými stránkami. To vám umožní vytvořit skupinu, která vyhovuje téměř jakémukoli stylu hry.

Když zavraždíte cestu po celém světě, získáte zkušenosti a na úrovni, získáte přístup k novým schopnostem a dovednostem, které můžete přidělit, abyste dále přizpůsobili svou stranu.

Wizardry 8 je docela velká hra a je zde spousta věcí. Rozptýlený po celé krajině potkáte zajímavé lidi, trochu je poznat a pak je zabijte. Nevzpomínám si, že existuje mnoho uzavřených oblastí, existuje několik, které vyžadují, abyste dokončili některé mise nebo úkoly, abyste získali přístup, ale z velké části je vaše průzkum bráněno pouze relativní úrovní příšer čekající jste v těchto nových regionech.

Wizardry 8 je hra na hraní rolí ve své nejčistší podobě. Vaše strana funguje jako jedna soudržná jednotka. Všechny své postavy přiřadíte akce a pak začne tah. Každý člověk bude jednat v souladu s jejich rychlostí a pak nepřátelé půjdou.

Je to bojový systém z více civilizovaného času. Nebudete vyžadovat škubané reakce a své pohyby můžete naplánovat tak pečlivě, jak chcete.

12. Legenda o hrdinech: stezky na obloze

Nejlépe založené hry The Legend of Heroes Trails in the Sky

Počáteční datum vydání: 24. června 2004

Platformy: PS Vita, PS3, PSP, PC

Vývojář: Nihon Calom, Microvision Inc.

Vydavatel: Nihon Falcom, Marvelous USA Inc. Ghostlight

Legend of Heroes: Trails in the Sky je první japonská hra na hraní rolí (JRPG) na tomto seznamu. Je to první hra Legend of Heroes, kterou jsem hrál, i když série sahá až do roku 1989 s herním drakem zabijákem: Legenda o hrdinech.

Existuje asi 14 her Legend of Heroes rozděleno do pěti podřízených, se stezky na obloze, trasy-Crossbell oblouk a stezky studené oceli, které jsou nejnovějšími třemi sériemi.

Příběh stezek na obloze sleduje spunky mladou dívku Estelle Bright a Stoic a Boody Young Boy jménem Joshua. Toužící se dobrodružství se rychle připojíte k kádru známému jako Bracers, které je váš otec Cassius také členem. Po tropu Final Fantasy Trope existují speciální krystaly, které je třeba obnovit, pohřešovaný otec, který je třeba najít, a baddies, aby zmařili.

Musím říct, že psaní na stezkách na obloze není tak nepochopitelné jako některé jiné hry JRPG. Anglická verze je dobře lokalizovaná a všimli jsem. Nevzpomínám si, že existuje spousta hlasového herectví a měli byste očekávat, že si přečtete absolutní tunu expozice, tradice a dialogu.

Na stopách na obloze je celkem sedm hravých postav, z nichž každá má vlastní jedinečné schopnosti, preference zbraní a bojové styly. Když se vyrovnáte své večírku, shromáždíte obíhání a křemene, které budete používat k upgradu svých postav, získat nové dovednosti a obecně vylepšit vaši párty. Stejně jako u většiny her na hraní rolí jste také schopni koupit nové zbraně, brnění a předměty pro vaše postavy, které odpovídajícím způsobem zvýší jejich statistiky.

Průzkum Liberl Kingdom, primární prostředí pro stezky na obloze, se koná v perspektivě třetí osoby shora dolů a namísto náhodných setkání se na světové obrazovce objevují nepřátelé, aby zaútočili nebo se vyhnuli libosti. Obecně budete moci prozkoumat pouze oblasti, které jsou v souladu s částí příběhu, ve kterém jste, a některé oblasti se stanou nepřístupnými poté, co do hry postoupíte dostatečně daleko. S ohledem na to, pokud jste ten typ člověka, který potřebuje lovit každou položku a monstrum, ujistěte se, že vše uděláte, než se přesunete s hlavním úkolem.

Stezky na obloze jsou poněkud jedinečné v tom, že boj je o něco taktičtější než tradiční hra JRPG. Místo skupin skřítků na obou stranách obrazovky, které se přeskočily, aby se navzájem rychle bušily, než se ustoupí zpět na vlastní linii, se stezky v boji oblohy odehrávají na mřížce, kde můžete manévrovat své postavy, aby se rozsahovali soupeře nebo Zavřete pro ničivé útoky.

Boj je plně založen na tahu s krásnou frontou, která vám ukazuje, kdy vaše postavy budou jednat a kdy vám nepřítel přijde, aby vám dal co pro co.

Pokud hledáte přesvědčivý a lehký JRPG, který se ponoří 40-100 hodin, může to být jen ten, kdo si vyzvedne.

11. Pustin 2

Nejlepší tahové hry založené na pustině 2

Počáteční datum vydání: 19. září 2014

Platformy: PS4, Nintendo Switch, Xbox One, PC, Linux, Mac OS

Vývojář: INXILE ENBERACE, Obsidian Entertainment

Vydavatel: Hluboké stříbro

Wasteland 2 je post-apokalyptický tahový RPG. Byl financován prostřednictvím Kickstarter a je pokračováním do Wastelandu, který byl propuštěn v roce 1988. Je to jedna z prvních her, které jsem nastartoval, a zatímco počáteční vydání mělo některé poměrně významné chyby a problémy, záplaty a vydání režiséra vydaného v říjnu 2015, vyřešily mnoho z těchto obav.

Wasteland 2 se odehrává ve alternativní historii, kde globální jaderná válka zničila moderní civilizaci. Převezmete kontrolu nad skupinou „Desert Rangers“ skupiny věnované pomoci ostatním přeživším. Vračíte se do cesty objevu, když je tělo zkušeného Strážce nalezeno mrtvé a vezmete si na sebe, abyste zjistili, proč byl zabit a dokončil svou misi.

Příběh se odehrává ve dvou hlavních oblastech, Arizoně a Los Angeles. V těchto regionech přijdete do kontaktu s mnichy, lupiči, kočovníky, roboty a mnoha dalšími barevnými frakcemi.

Nakonec je vaším cílem zachránit malou část rozbitého světa před chaosem. Hodně štěstí.

Psaní v Wastelandu 2 bylo docela skvělé. Pro některé části hry došlo k hlasu, ale ne jiné, a měli byste očekávat, že si přečtete spoustu dialogových oken, pokud se chcete naučit tradici světa. Během počátečního vydání došlo k některým chybám, kde se některé možnosti konverzace v určitých rozhovorech nejevily správně, ale zdá se, že ty byly vyžehleny. Svět sám je docela podrobný a pokud chcete co nejlépe využít zážitek.

Wasteland 2 vám umožní vytvořit zpočátku čtyři členy týmu a až tři znaky NPC se připojí k vaší skupině, když budete pokračovat ve své cestě. Každá postava může být přizpůsobena vašim specifikacím, přičemž body statu jsou přiděleny do c.L.A.S.S.I.C Statistiky (koordinace, štěstí, povědomí, síla, rychlost, inteligence, charisma). Každá z těchto statistik nějakým způsobem prospívá vaší postavě a můžete se rozhodnout se specializovat na několik nebo zobecnit svou postavu.

Další přizpůsobení dochází ve způsobu dovedností. Ve hře, boji, znalostech a obecně existují tři typy dovedností, a ty budou ovlivnit, na jaké zbraně se zaměříte, jak se vaše postavy přiblíží k výzvám a hádankám a jak budou interagovat s herním světem obecně.

Odpady z Arizony jsou plné nebezpečí a člověk by se měl při zkoumání starat. I když jste dostali příležitost jít podle libosti, měli byste si být vědomi toho, že některé oblasti budou zpočátku blokovány radiačními mraky, které nemají žádné výhrady ohledně zcela odstranění vaší skupiny. Kromě toho se mohou konat náhodná setkání, mezi něž patří vražedné roboty, bandity, lupiče, skryté mezipaměti a zříceniny k prozkoumání. Průzkum je velmi povzbuzen a měli byste být připraveni hledat každý centimetr území, abyste ze hry vytěžili maximum.

Combat in Wasteland 2 se odehrává z taktického hlediska s viditelným příkazem na zatáčku. Boj je založený na mřížce a vaše postavy mohou zaútočit z dosahu, skrýt se v obálce, v blízkosti melee, házet granáty a dokonce zničit část terénu, aby získali výhodu nad jejich nepřáteli. Každá postava má stanovený počet akčních bodů na základě jejich síly, inteligence a rychlosti, což diktuje, kolik věcí mohou během boje udělat.

Pokud vidíte věžičku směřující na vás, běžte.

10. Nejtemnější dungeon

Nejlepší hry založené

Počáteční datum vydání: 19. ledna 2016

Platformy: Nintendo Switch, PS4, PC, iOS, PlayStation Vita, Xbox One, Linux, Mac OS

Vývojář: Red Hook Studios

Vydavatel: Sloučit hry

Nejtemnější dungeon je hra, která nedrží vaši ruku, když se ponoříte do pekelné krajiny. Je to hra, která neskrývá skutečnost, že dobrodruzi, kteří čelí strašlivým nočním můrám po celou dobu, budou vždy poháněni k šílenství. Bylo vydáno několik kusů DLC, přičemž většina z nich byla nová třídy postav. Crimson Court je jedním ze dvou významných obsahu DLC a má pozitivní i negativní dopad na hru z hlediska rovnováhy, zatímco barva šílenství byla obecně dobře přijata.

Nejtemnější dungeon začíná, když obdržíte slovo, že jste zdědili majetek od příbuzného. Bohužel, tento majetek byl postaven na obří jámě zlého. Od portálů po tmavé rozměry se zlí stvoření vylily do světa a nyní je vaším úkolem očistit vaše země těchto strašných bytostí. Příběh je vyprávěn v kusech, když sestoupíte přes několik různých dungeonů před dosažením jmenovce hry, „nejtemnější dungeon“. Je to tady, že se svým osudem setkáte tváří v tvář. Hodně štěstí.

Psaní v nejtemnějším dungeonu je dostatečně ponuré a náladové a dobře vyhovuje jeho atmosféře. Lore je zajímavá, ale nepřekračující, a nebudete trávit hodiny a hodiny čtením románu v celé hře. Hlasové hraní je dobře provedeno, i když některé řádky používané postavami v bitvě se mohou opakovat.

Ve hře je k dispozici 15 tříd, přičemž prostřednictvím nákupů DLC jsou k dispozici dva další hrdiny. Každá třída má svou vlastní zbraň a brnění, které lze upgradovat na kováři, a každá z nich má svou vlastní sadu dovedností, kterou přinášejí na pomoc svému večírku během své trýznivé cesty. Hrdinové se mohou vyrovnat prostřednictvím „vyřešení úrovní“ a tito umožňují hrdino.

Každý „Dungeon“ je rozdělen do několika místností, které budete muset prozkoumat, abyste dokončili misi. Každý pokoj může obsahovat nepřátele, pasti, poklad, svatyně nebo dokonce nic. Prostřednictvím interakcí s těmito událostmi můžete získat zkušenosti, buffy, debuffy nebo dokonce přímou smrt. Někteří dungeoni jsou lineární, zatímco jiní umožňují trochu větší výběr, pokud jde o cestu, ale nebudete procházet malebnou krajinou hledat sběratelské předměty.

Boj je místo, kde svítí nejtemnější dungeon. Je to občas viscerální, náročné a frustrující. Vaši hrdinové jsou nastaveni na jedné straně obrazovky, zatímco nepřátelé jsou na druhé straně. Budete chodit s jediným souborem ve formaci s vaší pravou postavou v přední linii. Některé schopnosti lze použít pouze z určitých pozic ve formaci, takže se ujistěte, že své lidi nastaví na správných místech.

Nepřátelé nebo někdy i vaše vlastní dovednosti mohou způsobit změnu vaší strany, takže musíte být docela opatrní ohledně toho, co děláte, a dlouhodobá strategie pro každý boj bude téměř vždy úspěšnější než střevní reakce. Kromě fyzického poškození a zjizvení mohou vaše postavy také trpět mentálním zjizvením, což je může přimět k tomu, aby váhaly, změnily formaci nebo dokonce zaútočit na své vlastní hrdiny. Nikdo nikdy neřekl, že vyčištění země zla bylo snadné.

Ten, kdo bojuje s příšerami, by se na to měl dívat tak, aby se sám nestal monstrum. A pokud se dlouho díváte do propasti, propast se do vás také dívá.

9. Grandia

Nejlepší hry založené na založení

Počáteční datum vydání: 18. prosince 1997

Platformy: Nintendo Switch, PS, PC, Sega Saturn

Vývojář: Herní umění

Vydavatel: ESP Software, SCEA, Gungho online, Ubisoft `

Grandia je první hra ze série zahrnující 6 her. Vydáno v roce 1997 v Japonsku, vyšlo v Severní Americe 26. října 1999. Je to pravdivá JRPG, ve kterém hrajete vyhlídku na mladého dobrodruha, který je vložen do dobrodružství s osudem světa v sázce.

Hrajete jako Justin, ctižádostivý dobrodruh, jehož otec zmizel a jehož máma nechce ztratit svého syna. Připojte se ke svému příteli Sue a prozkoumáte web kopání pod smíšeně nešikovným dohledem Garlyle sil a ukrást podivné zařízení, které musíte přinést po celém světě. Opustíte se opustit svou ustaranou matku, pravděpodobně ji vede k emocionálnímu zhroucení, když si myslí, že celá její rodina byla ztracena. Dobrá práce, trháš … Každopádně naskočíte na loď do jiné části světa, setkáte se s některými dalšími spojenci, bojujete s některými baddies a zachraňte svět. Je to JRPG, takže neočekávejte, že se příliš odchýlí od „hrdiny překonává všechny kurzy“.

Stejně jako většina her na tomto seznamu očekávejte hodně čtení. Některé z tradice jsou zobrazeny prostřednictvím herních scén, ale očekávejte, že si hodně přečtete dialogové okny. Neexistuje moc zvrat nebo překvapení, ale darebáci jsou darebáky, hrdinové jsou spravedliví a existují nějaké solidní komediální scény.

Ve Grandia existují dvě formy zkušeností. První formou je obecná zkušenost, která zvýší vaši úroveň, ale důležitější zkušeností je zkušenost s dovednostmi. Zkušenosti dovedností se získávají pomocí zbraní nebo kouzel. Jakmile získáte zkušenosti s použitím konkrétního typu zbraně nebo prvku, odemknete nové schopnosti a pohyby. Upřímně řečeno, doporučuji, abyste se rychle podívali na průvodce dovedností, než se zavážeme na určitou zbraň nebo magickou cestu. Je třeba poznamenat, že dovednosti vyrovnávání také zvýší vaše statistiky, jako je síla.

Grandia je docela těžce hra založená na příběhu. I když existuje omezená schopnost prozkoumat oblasti, budete trávit mnohem více času přesunem z jednoho příběhového centra do druhého. V žádném případě to není otevřený svět a po odchodu z některých oblastí zjistíte, že se nemůžete vrátit. Na světové obrazovce jsou viditelné monstra a bitvy začínají, když se váš sprite dotkne nepřítele.

Boj ve Grandia je založen na třetí osobě, ale můžete přerušit nepřátelské útoky přistáním stávky v období, kdy účtují svůj útok. To ne vždy funguje, ale je nejlepší se pokusit přerušit nepřátele, kdykoli můžete.

8. Dragon Quest 11

Hry založené na nejlepším tahu Dragon Quest XI

Počáteční datum vydání: 29. července 2017

Platformy: Nintendo 3DS, PS4, PC, Nintendo Switch

Vývojář: Square Enix

Vydavatel: Square Enix

Dragon Quest 11 je nejnovější v dlouhé řadě her Dragon Quest, které sahá až do roku 1986. První hra Dragon Quest, kterou jsem kdy hrál, byla na NES a můj bratr zachránil moji hru. Byl jsem velmi nespokojen. Od té doby prošla série dlouhá cesta a já pevně věřím, že Dragon Quest 11 je jedním z nejlepších v seriálu.

Stejně jako u většiny her Dragon Quest, jste „stoický hrdina“ a vaším úkolem je zachránit půdu. Předpoklad hry se od toho nikdy opravdu neodchyluje, ani jste nikdy nevedli k přesvědčení, že nejste hrdina. Hra vás neustále buší do tváře o tom, jak je jen na vás, abyste zachránili svět a že jste jediný, kdo může, tak si vezměte svou zbraň a jdi dát těm zlým baddies dobře, co.

Psaní v Dragon Quest 11 je solidní. Všechny hlavní cutscenes a některé z normálních konverzace se jedná o hlas. Budete muset udělat trochu čtení, abyste ze hry vytěžili maximum z hry. Obzvláště pěkné je, že hra nabízí stručné shrnutí toho, co se ve hře děje, když načtete. Takže pokud to odložíte na týden nebo tři, můžete se vrátit, zjistit, co se děje, a dostat se přímo do toho zpět. Myslím, že více her by mělo mít tuto funkci.

Vaše postava je svítidlo, v podstatě Eldritch Knight. Jste badass-badass ovládající čepel a kouzelný průvodce. Když se vyrovnáte, budete moci vložit body do toho, co je efektivně strom talentů na bázi hexa, což vám umožní zlepšit se v některých aspektech boje. Svítí může upgradovat obouruční boje, boje s mečem a magické schopnosti. Nejste však jedinou postavou s stromem talentů a každá ze 6 NPC, která vás může doprovázet, má své vlastní sady dovedností a předvolby vybavení. Stejně jako u většiny JRPG budete upgradovat zbroj a zbraně v každém novém městě, takže se ujistěte, že budete brousit spoustu monster.

Dragon Quest 11 hostí relativně otevřený svět, s některými oblastmi zasazenými požadavky na pátrání nebo úroveň. Existuje několik tajných položek a míst k nalezení a zkoumání je podporováno. Zabrání vám, abyste se v částech hry vrátili do některých oblastí, takže se obecně doporučuje, abyste před dokončením hlavních cílů hledání prozkoumali nějaké těžké prozkoumání.

I když máte schopnost volně se pohybovat po bojišti se svou postavou, nabízí absolutně žádný výhoda. Boj účinně sleduje stejný vzorec jako ostatní Dragon Quest a nejvíce Final Fantasy Games. Vaše jednotky se zarovnávají na jedné straně boje, zatímco nepřátel se spojuje na druhé straně a vy se navzájem porazíte k smrti zbraněmi a magií, dokud se jedna strana neobjeví vítězně. Navrhuji, že pokud znáte tyto bojové systémy, hrajete na tvrdém režimu. Zdá se, že Dragon Quest 11 se trochu nakloní na snadnou stránku, pokud hrajete na normálu.

7. Fallout 2

Nejlepší tahové hry Fallout 2

Počáteční datum vydání: 30. září 1998

Platformy: PC, Mac OS

Vývojář: Studios Black Isle

Vydavatel: Produkce souhra

Pokud vývojář Fallout 2 vypadá povědomě, je to pravděpodobně proto, že jste hráli Baldurovu bránu, Baldurovu bránu 2, Icewind Dale, Icewind Dale 2 nebo Planescape: Torment. Fallout 2 byl propuštěn v roce 1998 a byl navržen Chris Avellone a Matthew Norton. Je to široce považováno za jednu z nejlepších her na hraní rolí všech dob.

Příběh Fallout 2 se koná přibližně 80 let po událostech Fallout. Hrdina (vy) je přímým potomkem obyvatele trezoru z Fallout a je vaším úkolem načíst soupravu pro stvoření zahrady Eden (Geck), která může efektivně terraformovat odstřelenou pustinu do prosperujícího ekosystému. Po cestě se setkáte s nepřáteli, od směšných rad švábů po děsivé Deathclaw a Super Mutants. Ale také potkáte několik přátelských lidí, kteří vám poskytnou úkoly, odměny, předměty a jejich upřímné díky. Sally Forth Brave Hero.

Psaní pro Fallout 2 je vynikající, ale neočekávejte mnoho hlasového hraní. Při hraní hry budete efektivně číst román a budete muset věnovat pozornost, abyste získali informace, které hledáte. Pokud máte pocit, že „knihy jsou pro Nerds“ a nelíbí se vám, aby vaše herní oči byly poškozeny písemným slovem člověka, nebude to pro vás hra.

Vývoj postavy Fallout 2 je téměř stejný jako ostatní hry Fallout, které byste mohli znát. Existuje 7 statistik známý jako S.Str.E.C.I.A.L (Síla, vnímání, vytrvalost, charisma, inteligence, agilita, štěstí) a do každého přidělíte body, abyste získali bonusy své postavy. Existuje také 18 dovedností, do kterých budete moci uvést body, a nebudete moci maximalizovat všechny z nich, takže si vyberte moudře. Konečně existují také výhody, které nejsou na rozdíl od „výkonů“ od Dungeons and Dragons, které si budete moci vybrat každých několik úrovní, a ty poskytnou další bonusy vaší postavě. Existuje také několik společníků, kteří se mohou připojit k vaší straně, a (pokud si dobře pamatuji) můžete u členů strany přinést pouze polovinu své hodnoty charisma. Charisma tedy může být docela důležitá, pokud chcete táhnout podél některých přátel.

Neváhejte se vrhnout kolem světa Fallout 2 ve vašem volném čase. Nezapomeňte hodně zachránit, protože špatné věci mohou čekat za každým rohem a nestačí se spolehnout na naděje a sny, aby přežily. Některé oblasti budou brány v úkolech nebo kontrolách dovedností, ale jinak se můžete svobodně bloudit do obsahu svého srdce.

Combat in Fallout 2 je založen na tahu, přičemž každá postava má k dispozici určitý počet akčních bodů. Utratíte své akční body pohybem, útokem, používáním předmětů atd. Vaši společníci nejste přímo ovládáni, ale můžete nastavit jejich chování a taktiku, abyste zajistili, že obecně budou dělat to, co chcete.

Ve Fallout, stejně jako skutečný život, nekótujte na inteligenci. Věř mi

6. Možná a magie 7

Nejlepší hry založené na tahu a Magic 7

Počáteční datum vydání: 8. června 1999

Platformy: PC

Vývojář: Nový světový výpočet

Vydavatel: 3do

Série Sight a Magic sahá až do roku 1986 a byla původně dobrodružnou hrou založenou na mřížce.

Mohlo a Magic 6, 7, 8 a 9, přinesly pohyb a průzkum tekutin dříve, než Might a Magic 10 přinesli sérii přímo zpět do svých kořenů založených na mřížce.

Možná a Magic 7 sotva vyřtí z moci a Magic 6 jako moje oblíbená hra v síti a magické sérii, ale obě jsou úžasné hry hodné hrát.

Mohlo a Magic 7 následuje příběh „vaší strany“ skupiny čtyř odvážných dobrodruhů, kteří se účastní ostrovní soutěže, přičemž cena je lordství a vaše vlastní panství. Nikdo vám samozřejmě neřekne, že vaše panství je plné příšer a vaše země jsou narušeny invazí goblinu, ale to jsou jen sémantika. Když pracujete na zabezpečení vašeho domova, rychle si uvědomíte, že ve světě Enroth není vše v pořádku, s elfy a lidmi v krku druhých a váš malý malý Dale přímo uprostřed toho všeho. Věci jsou ještě komplikovanější, když se musíte spřátelit buď andělé nebo démony, což samozřejmě způsobuje, že vás druhá strana nenávidí také. Vyberte si moudře, moji pánové a dámy.

Ve hře je několik řezaných scén s hlasem, ale neočekávejte, že vám většina informací bude poskytnuta prostřednictvím zvuku. Budete číst hodně textu. Většina informací, které budete poskytnuty, je expozice a tradice, ale pokud se vám líbí dobře rozvinutý svět bohatý na historii a intriku, bude psaní na základě vašich standardů.

Ovládáte skupinu čtyř hrdinů vytažených ze čtyř různých závodů a devíti tříd. Každá rasa má různé počáteční atributy a jejich statistiky můžete upravit pomocí systému bodového nákupu během tvorby znaků. Na rozdíl od společnosti Might and Magic 6, kde byste mohli zvládnout jakoukoli schopnost, dokud se to může vaše třída naučit, MASE A MAGION 7 představila pro každou třídu specializované dovednostní mistrovství. Z přibližně 34 dovedností ve hře může každá třída dosáhnout statusu velmistra pouze v několika, což je důležité diverzifikovat vaši stranu, pokud chcete mít přístup k vyšší úrovni kouzel a mistrovství.

Postavy získávají zkušenosti prostřednictvím bitvy a úkolů, ale na rozdíl od jiných her na hraní rolí na tomto seznamu jednoduše dosažení požadavku na zkušenost pro vaši další úroveň neznamená, že se vyrovnáte. Místo toho musíte jít najít tréninkové středisko a zaplatit nějaké zlato, abyste odemkli zoufale potřebné body dovedností.

Svět Might and Magic 7 je vám téměř úplně otevřený od okamžiku, kdy vystoupíte z Emerald Isles (kde začnete hru). Jediná věc, která vám brání v tom, abyste měli volnou vládu, abyste se podívali v každém koutku a lebce, jsou legie příšer čekající na to, aby jí snížily tvář. Existují způsoby, jak obejít některé z těchto nepřátel a prozkoumat na místech, která jsou nad vaší silou (nebo magií), ale obecně se budete chtít držet na úrovni odpovídajícím oblastem.

Když jsem do seznamu přidal tuto hru, byl jsem si vědom poněkud kontroverzního detailu, že se nejedná o bojovou hru založenou na tahu. Snadné s Pitchforks a Torches. MASE a MAGION 7, stejně jako jeho předchůdce MŮŽE a MAGION 6 je hybridní hra. Boj můžete provádět v reálném čase, což je něco, co se stává častějším, jakmile odemknete určitou třídu zbraní v pozdní hře, ale pro většinu hry budete bojovat za založeným režimem založeným.

Vzhledem k tomu, že váš režim fotoaparátu je uzamčen v první osobě a vaše párty je jen plovoucí kamerou, musíte si uvědomit nepřátele, kteří vás obklopují, zatímco vrhnete šípy a kouzla, a zasahujte do svých nepřátel.

Vaše skupina se pohybuje jako jedna entita, ale každá postava bude jednat samostatně v závislosti na jejich rychlosti a iniciativě.

Starověké zbraně jsou příliš silné.

5. Shadowrun: Dragonfall

Hry Shadowrun Dragonfall

Počáteční datum vydání: 27. února 2014

Platformy: PC, OS X, Linux, iOS, Android

Vývojář: Schémata Harebrainge

Vydavatel: : Schémata Harebrainge

Shadowrun série je odvozena ze stejného názvu hra na hraní rolí.

V této dystopické budoucnosti se svět stal korporatokracií a také se závody, magie a draci vrátili na Zemi.

První hra ShadowRun byla vydána v roce 1993 na Super Nintendo s dalšími adaptacemi hry vydané na Sega Genesis, Mega-CD a Xbox 360.

V roce 2013 ShadowRun: Vrátil se a ShadowRun: Dragonfall vyšel o rok později.

Shadowrun: Dragonfall sleduje příběh Shadowrunnera, který cestuje do Berlína, aby se spojil s týmem, aby zaútočil na datový trezor uvnitř sídla. Mise se pokazí a váš vůdce zemře. Při těžkém útoku bezpečnostních sil je váš tým nucen uprchnout. Zjistíte, že jste byli zřízeni, a vaši spoluhráči vás volí, abyste byli jejich novým vůdcem. Když procházíte velmi bezútěšným světem, začnete odhalovat kousky příběhu bohatého na intriky, zradu a zvraty. Také se setkáte s drakem. Takže to je docela v pohodě.

Psaní v Dragonfall je vynikající. Svět je bohatý na tradici, atmosféru a detail. Spousta dialogu je řešena hlasovým herectvím, ale budete si muset přečíst nějaký text, abyste získali maximum z hry. Opravdu doufám, že více her ShadowRun je vytvořeno stejným spisovatelem, protože Dragonfall vzal to, co ShadowRun: Returns byl, a udělal to ještě lepší.

Shadowrun je hra, kde vytvoříte pouze jednu primární postavu, kterou ovládáte během hry. K dispozici je šest tříd a pět závodů. V zajímavém zvratu je váš výběr rasy ve skutečnosti důležitější než váš výběr třídy. Některé závody mají omezení nebo bonusy, kolik mohou pokročit v určitých dovednostech nebo vlastnostech. Třídy jsou v této hře známé jako archetypy, nebo si můžete jednoduše postavit vlastní postavu a vložit své body karmy do všeho, co chcete. Když už mluvíme o bodech Karmy, to jsou to, co budete během hry akumulovat, abyste utratili za zvýšení vašich schopností.

Ve hře je 6 statistik (síla, rychlost, tělo, inteligence, charisma, vůle) a s výjimkou těla má každý s nimi spojené dovednosti. Jste schopni (a požadovaní) utratit karmu za primární statistiky i dovednosti, aby byla vaše postava silnější.

Shadowrun: Dragonfall je poměrně lineární hra. I když jste schopni prozkoumat zóny, které navštívíte, tato hra není v žádném případě otevřeným způsobem. Existuje spravedlivé množství vedlejších úkolů, skrytých mezipaměti nebo interakcí souvisejících s tradicími, které je třeba najít při cestách, takže bych doporučil dát každé oblasti alespoň zběžný rozhled. Většina oblastí se stane nepřístupnou, jakmile v nich dokončíte svou misi, takže neočekávejte, že se budete moci vrátit po dokončení oblasti.

Boj v Dragonfall je totožný s bojem ShadowRun: návrat. Ovládáte skupinu žoldáků na mřížku. Každá postava má určitý počet akčních bodů, které jim přiřadí, které můžete utratit za přesun, útok, používat magii, používat předměty nebo hack. Boj často se odehrává ve dvou odlišných oblastech: skutečný svět je místo, kde bude většina vašich postav zapojena do boje, vyřazení a vyhýbání se krupobití střelby ve stejné míře.

Matice je místo, kde váš Decker stráví některé ze svých bojů, bojuje s polofyzickým konstruktem sítě, bojuje s obrannou AI a snaží se otevřít dveře, zápasit s věžími nebo získat informace nebo kredity.

Přiveďte pokaždé. Pokud ne, budete toho litovat.

4. Final Fantasy 9

Nejlepší hry založené na založení Final Fantasy ix

Počáteční datum vydání: 7. července 2000

Platformy: PS4, Android, PS, Nintendo Switch, iOS, PC, Xbox One

Vývojář: Square Enix

Vydavatel: Square Electronic Arts

Jak jsem zmínil na začátku tohoto seznamu. Final Fantasy by mohla vyplnit téměř každý slot na tomto seznamu, pokud by se dostala zdarma.

Tato série začala v roce 1987 vydáním Final Fantasy na NES a rozšířila se tak, aby zahrnovala přes 30 her. Bylo to velmi obtížné vybrat jednu finální fantazii, abych se umístil nad nimi, ale musel jsem jít se svým srdcem a Final Fantasy 9 byla moje volba (i když Final Fantasy 4,5,6,7 a 10 bylo blízko druhý).

Příběh Final Fantasy 9 začíná tím, že přebíráte kontrolu nad mladým chlapcem s obrovskou hlavou a ocasem a zjistíte, že vaším úkolem je unést královskou hodnost. Plán se zdá být solidní, co by se mohlo pokazit? Všechno. Všechno se pokazí. Ocitnete se zapleteni do zoufalé bitvy, abyste zachránili svět před podivnou dámou mužem s opravdu úchvatnými boky a klaunskou queen zoufale dobýt své sousedy. To vše vyvrcholí bitvou proti jednomu z nejvíce špatně definovaných šéfů. Ani si děláš srandu, porazil jsi to, co si myslíte, že je šéf, jen na to, abyste narazili na jiného šéfa, který nebyl ve hře nikdy zmíněn.

Ve Final Fantasy 9 neexistuje žádný hlas, takže si zvykněte na čtení. Veškerá tradice a informace jsou vám poskytnuty prostřednictvím krásně vykreslených, ale neznělé, řezané scény a dialogové pole. Příběh je solidní, je -li trochu spletitý, jako u všech her Final Fantasy. Zidane a jeho společníci mají přesvědčivé důvody k cestě ven a bojovat proti zlu a hra má krásné hudební skóre.

Ve Final Fantasy 9 je 8 primárních hratelných postav, z nichž každá je v souladu s tradiční třídou Final Fantasy. Například Zidane je zloděj, Garnet je bílý mág, Vivi je černý mág a tak dále. Každá postava má konkrétní zbraň, která jim byla přidělena, s výjimkou granátu, vivi a Eiko, kteří sdílejí některé ze svých zbraní.

Kromě toho má každá postava třídu brnění, které mohou nosit, buď lehké, střední nebo těžké, a příslušenství, které mohou vybavit. Možná vás zajímá, proč bylo důležité to všechno vysvětlit. Je to proto, že každá z těchto zbraní, brnění a příslušenství má schopnosti s ním svázané.

Vybavením těchto položek můžete použít některé nebo všechny schopnosti, které má kus vybavení. Když zabijete nepřátele, získáte AP, který vám nakonec umožní naučit se nebo zvládnout schopnost a pak můžete položku odstranit a stále si udržet dovednost. Spolu s tímto systémem založeným na položkách získáte také normální zkušenosti, které zvýší statistiku vaší postavy.

Final Fantasy 9 nabízí dva odlišné způsoby prozkoumání svého světa. První, se kterým se setkáte, jsou polní obrazovky, které jsou efektivně předem vykreslené pozadí, které může vaše postava navigovat, na rozdíl od Final Fantasy 7. Druhým je 3D mapa světa, se kterou komunikujete v perspektivě shora dolů s manévrovanou kamerou. Polní obrazovky se běžně používají ve městech, dungeonech a událostech, zatímco světová obrazovka se používá k tomu, aby se na tato místa dostala. Ve Final Fantasy 9 je možné obrovské množství průzkumu, včetně mini-hry lovu pokladů známé jako Chocobo Hot and Cold.

Bojový systém Final Fantasy 9 je založen na tahu. Můžete si vzít čas výběrem svých akcí, abyste maximalizovali svou šanci na vítězství v každém boji. Dvě postavy mohou v této hře používat vyvolávání magie, známé jako eidolony, zatímco ostatní nebudou mít magii, ale mnohem vyšší fyzické útoky. Ve hře je systém známý jako Trance, který je podobný limitu od Final Fantasy 7. Po dostatečném poškození nebo příležitostně prostřednictvím hry začne vaše postava zářit a získat přístup ke speciálním příkazům.

Ukrást … ukradni všechno.

3. Earthbound (matka 2)

Nejlepší hry založené na založení matky 2

Počáteční datum vydání: 5. června 1995

Platformy: SNES, Game Boy Advance

Vývojář: APE, HAL Laboratory

Vydavatel: Nintendo

Ačkoli byl Earthbound původně propuštěn 27. srpna 1994, nedostal se do Severní Ameriky až o rok později. Je to druhá hra v mateřské trilogii a je jednou z mých oblíbených her všech dob.

Earthbound sleduje příběh mladého chlapce jménem Ness (nebo cokoli, co ho chcete jmenovat). Zkoumáte místo havárie meteoru se svým sousedním pokey a zjistíte, že mimozemšťan, Giygas, dělá všechny a vše škodlivé a agresivní. Řekl vám malý hmyz, jak zastavit Giygas, ale navzdory jeho obrovské síle je hmyz zabit dobře umístěnou stávku od Pokeyovy matky a jste posláni na epickou cestu několika městy a dokonce i vnitřní práce Vaše vlastní mysl.

Earthbound je vtipný, zábavný a nebere se příliš vážně. Setkáte se s nepřáteli, kteří jsou doslova animované předměty s rozzlobenými tvářemi. Neexistuje žádné hlasové herectví, takže byste měli očekávat, že si přečtete veškerou tradici a informace, ale protože je to hra SNES, nebude to novomá. Je to praštěná hra a měli byste předvídat dobře vyprávěný a přesvědčivý příběh s dobrým humorem.

Vyrovnávání v Země je lineární. Po bitvě získáte určité množství zkušeností. Jakmile dosáhnete hodnoty zážitku potřebné pro další úroveň, automaticky se zvýší, získáte nějaké statistické zvýšení a odemknete všechny dovednosti, které byly nastaveny na tuto úroveň. Při vyrovnávání se neexistují žádná možnost, která by měla být učiněna a jediným skutečným vývojem, který se můžete rozhodnout pro svou postavu, je, pokud chcete brousit nepřátele pro zvláštní zkušenosti nebo ne.

Svět pozemských (také známý jako Eagleland) je poměrně lineární. Budete cestovat z vašeho rodného města Onett do Twosonu, aby se vrhl a tak dále. Ne každá vesnice nebo oblast je však variantou čísla, ale budete mít příležitost prozkoumat každou podrobně, než se přesunete k dalšímu. Pro většinu hry jste schopni cestovat zpět do dříve prozkoumaných oblastí, ale doporučil bych plně prozkoumat každého, než přesunul další k dalšímu.

Bojový systém v Earthbound je relativně základní systém založený. Fortaie na své akce a pak se vše aktivuje na základě neviditelné objednávky. Protože se jedná o starší hru, během bojů není zobrazeno mnoho animace. Boj je relativně rychlý, a když se vaše postavy stanou mocnými ve srovnání s nepřáteli, s nimiž bojujete, boje se slabšími nepřáteli se vyhrávají automaticky.

Pojmenujte svou oblíbenou věc něco vtipného.

2. Chrono Trigger

Nejlepší založený hry Chrono Trigger

Počáteční datum vydání: 11. března 1995

Platformy: SNES, PS, Nintendo DS, I-Mode, iOS, Android, PC, Apple TV

Vývojář: Náměstí

Vydavatel: Square Enix, Enix

Nyní přicházíme dolů k drátu, s Chrono Triggerem na druhém místě. Tato hra vytvořila tolik špičkových seznamů, že by nikomu neměla být překvapením. Chrono Trigger je ikonická hra na hraní rolí, která je jednou z nejlepších her, jaké kdy byly vyrobeny.

V Chrono Triggerovi sledujete příběh Chrono, mladého tichého protagonisty, jehož máma mu umožňuje navštěvovat veletrh s dřevěným mečem. Pokud jste jako já, pak trochu porazíte robota, abyste získali skutečný meč, a pak jste hozeni do dobrodružství časem. Vaším prvním posláním je zachránit princeznu, kterou jste zbytečně ohrozili používáním teleportéra vašeho přítele, a odtud musíte zastavit apokalypsu končící světovou končící. Raději na to.

Psaní v Chrono Trigger je vrcholem super Nintendo éry her na hraní rolí. Existuje několik zvratů, které vás mohou překvapit, a dokonce i dojemný okamžik, kdy tragédie zasáhne vaši párty. V této hře neexistuje žádné hlasové hraní, jako většina starších her, takže očekávejte, že si během hraní přečtete slušnou částku. Stojí to za každou sekundu.

Stejně jako u většiny super Nintendo JRPGS je vývoj postav lineární. Vaše postavy dostanou své role a odemknou své zvláštní schopnosti, když se vyrovnávají. Jedna zajímavá věc na Chrono spouští je to, že v závislosti na kombinaci postav ve vaší straně získáte přístup k dvojitým nebo trojitým technikům, které kombinují schopnosti dvou postav do silnějšího efektu. Znovu bych doporučil, abyste je nahlédli, abyste je mohli vyzkoušet. Ve hře je spousta kombinací.

Většina hry se bude konat na polních obrazovkách, kde prozkoumáte dungeony, města a lesy. Polní obrazovky jsou také místo, kde se setkáte s nepřáteli, kteří jsou na obrazovce viditelné kromě přepadení, takže se můžete pokusit vyhnout nebo obejít bez boje. Zbytek hry se bude konat na světové obrazovce, kde v podstatě budete cestovat z jednoho města, dungeonu nebo oblasti zájmu dalšího.

Boj v Chrono Trigger je založen na tahu. Budete mít lištu útoku, který se zaplní. Zatímco se vaše postavy pohybují kolem bojové obrazovky, je to prostě estetické a nemá na boj vůbec žádný dopad.

Magus neudělal nic špatného.

1. Božství: Original Sin 2

Hry založené na nejlepším tahu Divinity II Original Sin

Počáteční datum vydání: 14. září 2017

Platformy: PS4, Xbox One, PC

Vývojář: Larian Studios

Vydavatel: Bandai Namco Entertainment

Nakonec jsme dosáhli konce našeho seznamu.

Božství: Original Sin 2 je docela možná nejlepší hra, jakou jsem kdy hrál, natož RPG založené na tahu. Přestože během počátečního vydání došlo k některým docela brutálním chybám a problémům, bylo vše opraveno a bylo vydáno definitivní vydání, přidalo docela značné množství obsahu a rozšiřovalo svět.

Příběh začíná na lodi směřující k Fort Joy, ostrovním vězení pro jednotlivce, kteří mohou používat „zdroj“.

Vaše loď je napadena, když se mocná čarodějnice uvolní od svých pouta a začne ničit věci.

Zachráněno vaším Bohem, nebo někdy démonem, umyjete na pobřeží a odtud začíná vaše cesta v plném rozsahu.

Psaní v božství: Original Sin 2 je tak hustý, že by mohl vyplnit několik knih. I když existuje velmi významné množství hlasového hraní, je prostě příliš mnoho tradice a konverzace, aby byla plně hlasová after.

Ovládáte vše o vývoji vaší postavy.

Je důležité si vybrat své dovednosti a statistiky moudře pro první část hry, ale jakmile opustíte Fort Joy, máte téměř neomezenou schopnost upravit své dovednosti a statistiky.

Existuje 6 statistik (síla, jemnost, inteligence, ústava, paměť a rozum), 17 bojových schopností, 7 občanských schopností a více než 40 talentů.

Divinity Original Sin 2 je hra, kde můžete trochu prozkoumat volně, ale je to také hra, kde je úroveň škálování trochu problémem. Obecně budete chtít zůstat v oblastech blízko nebo těsně pod svou aktuální úroveň. Důvodem je škálování není lineární. V pozdějších úrovních můžete zjistit, že nepřítel má pouze jedna úroveň nad vámi výrazně fyzičtější a magičtější brnění než vy.

Přesto byste měli absolutně prohledat každý kout a lebka tohoto světa. Existuje tolik skrytých předmětů, úkolů a událostí, že je téměř nemožné je všechny dostat do jedné hry.

Boj v DOS: 2 je viscerální, komplikovaný a vysoce strategický. Boj je zcela založen na tahu s otočením v horní části obrazovky, která vás informuje, když vaše postavy budou moci jednat, a když se nepřátelé obrátí. Objednávka otočení je založena na iniciativě.

Postavy a nepřátelé mají dvě formy obrany, fyzické a magické brnění, které musí být obejít, než budou ztraceny body zásahu.

Zdravím zdrojového krále.

souhrn

To přináší náš seznam některých z nejlepších RPG založených na všech dobách.

Zde je rychlá rekapitulace z 15 nejlepších RPG her všech dob:

 1. Božství: Original Sin 2
 2. Chrono Trigger
 3. Earthbound (matka 2)
 4. Final Fantasy 9
 5. Shadowrun: Dragonfall
 6. Možná a magie 7
 7. Fallout 2
 8. Dragon Quest 11
 9. Grandia
 10. Nejtemnější dungeon
 11. Pustin 2
 12. Legenda o hrdinech: stezky na obloze
 13. Průvodce 8
 14. South Park: hůl pravdy
 15. X-com: Nepřátelský neznámý

Pokud se vám tento seznam líbil, možná budete chtít zkontrolovat následující seznamy RPG:

 • 16 nejlepších sci-fi RPG her všech dob
 • 18 nejlepších her RPG Nintendo Switch
 • 28 nejlepších fantasy RPG her všech dob
 • 25 nejlepších her RPG PS4

Nejlepší tahové RPG všech dob: Komplexní průvodce

Nejlepší RPG všech dob

Během let, RPG založené na tahu se vyvinuli, zářili, propadli a pak se znovu zvedli a v současné době zažívají a nový zlatý věk kreativity a inovací. Jako Dlouhodobý fanoušek RPG, Vždy jsem byl přitahován k Žánr založený na tahu. Jen něco o strategii a stimulaci boje založeného na tahu mě udržuje v návratu pro další.

Je mi téměř 40 let, takže moje mládí (dny slávy) se shodovaly s Zlatý věk RPG a JRPGS. Herní scéna PC se chlubila fantastickými tituly jako X-Com, Baldurova brána, hrdinové síly a magie a Jagged Alliance. Zároveň příchod Sony Playstation na scéně uvedl v armádě Nádherné JRPGS, jako Xenogears, Suikoden, profil Valkyrie, Legend of Dragoon a mnoho dalších. Tyto drahokamy a další jako oni nepochybně formovaly mou vášeň pro žánr a videohry obecně.

Nejlepší RPG všech dob

Dnes se pokouším udělat něco, co se často ukáže jako náročné – kompilace a Seznam nejlepších RPG všech dob Podle mého vlastního vkusu. Budu sdílet své nejlepší výběry pro Nejlepší tahové RPG všech dob, stejně jako některé skvělé možnosti pro začátečníky a pokročilé hráče. Představte si to jako druh Základní průvodce RPG založené na tahu. Samozřejmě vím, že mohu přehlédnout některé zasloužené tituly, takže se předem omlouvám. Bez dalšího povyku, pojďme se ponořit!

 • Úvod do RPG založených na tahu
 • Co dělá RPG skvělý
 • RPG založené na špičkách všech dob
 • Nejlepší RPG pro začátečníky
 • Nejlepší hry založené na tahu pro pokročilé hráče
 • RPG s nejlepším příběhem
 • RPG s nejlepším bojovým systémem
 • Top nadcházející RPG

Úvod do RPG založených na tahu

Nejprve definujeme, co myslíme „RPG založené na tahu“. V tomto žánru je boj obvykle strukturován kolem a Systém založený na tahu, kde se každá postava střídá, aby se pohybovala. To lze kontrastovat s RPG v reálném čase, kde je boj plynulejší a dynamičtější. RPG založené na tahu Často zdůrazňuje strategické myšlení a pečlivé plánování, protože bitvy lze vyhrát nebo prohrávat na základě schopnosti hráče předvídat pohyby soupeře.

Ale RPG založené na tahu Nejsou jen o boji. Obvykle také obsahují hluboké, pohlcující příběhy a světy, aby prozkoumali. Tyto hry často umožňují hráčům přizpůsobit své postavy a vytvářet si vlastní jedinečný styl herní.

Co dělá RPG založený na tahu?

Co tedy nastavuje Nejlepší RPG založené na tahu Kromě zbytku? Podle mého názoru je několik životně důležitých faktorů vynikající RPG založené na tahu:

Poutavý boj

Bojový systém je samozřejmě rozhodujícím aspektem jakéhokoli RPG. Ve hře založené na tahu by měl být boj náročný, ale spravedlivý, s různými strategiemi a přístupy, které mohou hráči použít k úspěchu. Nejlepší RPG založené na tahu také dávají hráčům pocit postupu a růstu, protože v průběhu času získávají nové dovednosti a schopnosti.

Přesvědčivý příběh

A Skvělý RPG by měl mít příběh, který vás zavěsí a udržuje vás investování. To znamená dobře rozvinuté postavy, vzrušující zvraty a svět, který se cítí naživu a pohlcující. The Nejlepší RPG Umožnit hráčům také provádět smysluplná rozhodnutí, která ovlivňují výsledek příběhu.

Svoboda

v Hry na hraní rolí, Jedním z klíčových faktorů, díky nimž může být hra skutečně pohlcující a příjemná, je schopnost hráčů volně se pohybovat ve světě her a různými způsoby přistupovat k různým situacím. Navíc, včetně sekundárních úkolů a skrytých předmětů, může do hry přidat další vrstvu vzrušení a intrik, protože hráči prozkoumají svět a objevují všechna jeho tajemství. Zatímco tato úroveň svobody je často považována za charakteristický znak RPG v západním stylu, je také stále běžnější v JRPGS.

Bohaté budování světového stavu

Nakonec a Skvělý RPG by měl mít bohatý a podrobný svět. To znamená řadu míst k prozkoumání, od rušných měst po temné dungeony. Znamená to také hlubokou tradici a historii, kterou mohou hráči odhalit průzkumem a konverzací.

RPG založené na špičkách všech dob

S ohledem na tato kritéria se podívejme na některé z Nejlepší tahové RPG všech dob. Toto jsou hry, které obstály ve zkoušce času a nadále jsou milovány RPG fanoušci okolo světa.

Nejprve však vyloučení odpovědnosti! Je nemožné uvést všechny tituly, které mají definoval žánr RPG a udržujte tento článek v přiměřené délce, takže se omezím na zmínku o Ultima Series, což má tu čest být průkopníkem mezi videohry Mechanika otevřeného světa a Nelineární příběhy.

Další série, která si určitě zaslouží více než projíždějící zmínku, je série Cult Classic Dragon Quest. (Přinejmenším jsem to poctil tím, že jsem představil jejich image na obálce článku.) První titul série byl vydán v 1986 pro Nintendo/Famicom. Bylo to mezi prvními hrami, které představily systém založený na večírku a silné zaměření na vyprávění; V současné době je to série, která se stále cení RPG založené na tahu, například výjimečný Dragon Quest XI.

Stručně řečeno, jak vidíte, je nemožné poskytnout Komplexní seznam všech největších RPG v historii, Protože každý titul zanechal v žánru jedinečnou a nesmazatelnou značku.

RPGS videohry, které definovaly žánr

Každopádně pojďme k tomu, co považuji za nejvíce z nejvíce Vlivné hry které pokračovaly v definování žánru a v průběhu let formovaly mé osobní zkušenosti s videohrách.

Final Fantasy VII

Žádný seznam Skvělé RPG by bylo úplné bez Final Fantasy VII. Tato klasická hra, původně vydáno v roce 1997, je široce považován za jeden z Nejlepší RPG všech dob. Skutečná klasika, která drží zvláštní místo v srdcích mnoha hráčů po celém světě. Tato hra přenesla hráče do světa magie, technologie a nezapomenutelných postav.

Kultovní úvodní sekvence, která obsahuje strašidelnou melodii hlavního tématu, připravila pódium pro epické dobrodružství, které všude zachytilo představivost hráčů. Příběh o Cloud, Aerith, Tifa a Sephiroth – Příběh lásky, ztráty a zrady – opustili hráče na okraji svých sedadel a stále rezonuje s fanoušky.

Ale nebyl to jen příběh, díky kterému byl Final Fantasy VII tak zvláštní – byla to také hratelnost. Bojový systém založený na tahu byl intuitivní, ale náročný a Materia systém povoleno pro nekonečné přizpůsobení a strategii. Vizuální efekty a hudba hry byly také špičkové. Návrhy postav byly originální a nezapomenutelné a hudba legendárního skladatele Nobuo Uematsu Nebylo nic úchvatného.

Pro mnoho hráčů, Final Fantasy VII byla víc než jen hra – zážitek, na který nikdy nezapomenou. I když jsou vydávány nové hry Final Fantasy a technologický pokrok, vždy bude v srdcích fanoušků vždycky zvláštní místo pro to, co může být nejlepší hra Final Fantasy vůbec.

Fallout 1-2

Série Fallout je franšíza, která po celá desetiletí zachytila ​​srdce a mysl hráčů. První dvě hry, Fallout a Fallout 2, položily základ toho, co má přijít, a stále se považují za Některé z nejlepších RPG, jaké kdy byly vytvořeny.

Vypadnout Představili hráče do post-apokalyptického světa, kde musí procházet nebezpečnou pustinou plnou mutovaných tvorů, gangů a jiných rizik. Jeho průzkum v otevřeném světě, pohlcující vyprávění a taktický bojový systém založený.

Fallout 2 Pokračoval v původní hře dědictví s rozšířeným světem, ještě složitějšími úkoly a tmavší a vyspělejší děj. Její zaměření na výběr a důsledek hráče způsobilo, že každé rozhodnutí se cítily vážně a působivé a jeho nezapomenutelné postavy a umístění obstály čas času. Společně tyto dvě hry stanovily standard pro to, co a Popokalyptický RPG by měl být a jejich vliv lze stále cítit v moderních hrách.

Chrono Trigger

Další klasický RPG, Chrono Trigger byl původně propuštěn pro Super Nintendo v roce 1995. Jeho inovativní spiknutí a nezapomenutelné postavy z něj činí nutností pro jakýkoli RPG a JRPGS fanoušek. The Bojový systém založený na tahu je také dobře navrženo, s různými schopnostmi a komba.

Chrono Trigger je hra, na kterou mnoho hráčů ohlédne zpět s pocitem nostalgie a zázraku. Square RPG byl mezníkem ve světě JRPGS a zůstal dodnes milovanou klasikou s obsazením nezapomenutelných postav a příběhem, který je epický i intimní. Inovativní spiknutí hry, které umožňuje hráčům cestovat tam a zpět čas na změnu průběhu historie, je stále pozoruhodné.

Bojový systém založený na tahu byl před časem a umožnil hráčům kombinovat útoky a schopnosti devastujícího účinku a více koncovek a skrytých tajemství hry dalo hráčům pocit objevu a dobrodružství, které je ve hrách jen zřídka vidět i dnes. Vizuální efekty a hudba hry byly také ohromující.

Barevný svět a krásně navržené postavy stále vypadají skvěle a hudba legendárního skladatele Yasunori Mitsuda je nezapomenutelné, se stopami, které zůstávají s hráči dlouho po hře. Více než 25 let po svém vydání, nadčasová přitažlivost hry a smysl pro zázrak nadále zaujme hráče všech věkových skupin.

X-com série (Julian Gollop)

X-Com je legendární série TONT založené taktické videohry to začalo v roce 1994 vydáním X-Com: Obrana UFO (také známý jako UFO: nepřítel neznámý). Série je zasazena do světa, kde mimozemšťané napadli Zemi, a hráči musí převzít roli velitele mezinárodní organizace známé jako X-Com, aby bojovali proti cizincům.

Hráči musí spravovat zdroje, výzkum mimozemské technologie a školit vojáky, aby bojovali za bitvy proti mimozemským útočníkům. Série X-com je známá pro své vysoké obtížnosti a hrubé strategické hry, přičemž hráči často čelí tvrdým rozhodnutím o přidělování zdrojů a které vojáci k odeslání do bitvy.

Jeden z definujících funkcí X-com série je silný emocionální pouto, které hráči často vyvíjejí se svými vojáky. Když je hráči posílají do bitvy a vidí, jak překonávají šance nebo pád v boji, nemohou si pomoci, ale cítí pocit připoutání a odpovědnosti za blaho svých vojáků.

První hra X-Com byla kritickým a komerčním úspěchem. Vytvořilo několik pokračování a spin-off, včetně X-Com: Teror z hloubky, X-Com: Apokalypsa, a X-Com: Interceptor. Gollop pokračoval v práci na jiných strategických hrách po řadě X-com, například Chaos Reborn A vynikající bod Phoenix. Hry X-Com však zůstávají jeho nejznámějšími a nejvlivnějšími díly v herním průmyslu, inspirují mnoho dalších tahových strategických her a Stanovení standardu pro žánr.

Nejlepší tahové RPG pro začátečníky

Emblem Fire Emblem

Existuje spousta vynikajících možností pro ty, kteří právě začínají zkoumat Svět RPG založených na tahu. Tyto hry jsou navrženy s ohledem na začátečníky, obsahují přístupnou herní mechaniku a odpuštěnou křivku obtížnosti. Ať už je v žánru nový nebo prostě hledat přístupnější zážitek, existuje spousta skvělých her, které můžete začít. Níže jsou tři z nejznámějších.

Pokemon Series

Pro ty, kteří chtějí ponořit prsty do RPG založených na tahu, je řada Pokemon vynikajícím výchozím bodem. Jeho přímý, ale pohlcující bojový systém a pulzující svět po léta zaujali hráče. Nejnovější přírůstky do série, Pokemon Scarlet a Violet, Představte rozsáhlou řadu tvorů, které můžete chytit a trénovat. Ať už je dlouholetý fanoušek nebo nováček série, tyto hry nabízejí nekonečné hodiny zábavy a dobrodružství.

South Park: hůl pravdy

Pro ty nové v Svět RPG založených na tahu nebo hledat příjemnou a snadno hratelnou hru, South Park: hůl pravdy je vynikající volba. Tato hra, založená na milované animované sérii, poskytuje vtipné a neuvěřitelné zvraty v žánru s bojovým systémem založeným na tahu, který je jednoduchý učit se a dokonalý.

Kromě toho je jeho živý, karikaturní svět fantastickým úvodem do RPG, s četnými postranními úkoly a mini-hrami, aby hráči bavili celé hodiny na konci. Proto pro hráče hledající hru, která je zábavná a přístupná, South Park: hůl pravdy je nutnost. A po jeho porážce, zábava pokračuje ve druhé kapitole, Zlomený, ale celý.

Fire Emblem: Tři domy

Pro klasický zážitek z RPG, Fire Emblem: Tři domy je vynikající volbou pro hráče jakékoli úrovně dovedností. Hra se může pochlubit podmanivým příběhem a rozmanitým obsazením postav, které hráči budou růst. Své Bojový systém založený na tahu je také odborně vytvořen a nabízí hluboký a strategický zážitek, který odměňuje pečlivé plánování a taktické provedení.

Hra představuje novou mechaniku, jako je božský puls, která umožňuje hráči vrátit čas zpět a zrušit chybu nebo nešťastný výsledek nabízející uspokojivou směs hloubky a přístupnosti, na kterou se určitě odvolává Fanoušci tahových RPG.

Nejlepší tahové RPG pro pokročilé hráče

Božství Original Sin II parní paluba

Tyto hry jsou pro Ostřílení RPG veteráni Hledáte výzvu. Nabízejí složitou mechaniku hry a brutální bitvy, které budou otestovat jejich dovednosti na limitu.

Božství: Original Sin 2

Božství: Original Sin 2 je Ocenění RPG To nabízí masivní, pohlcující svět, který má prozkoumat, a hluboký, složitý bojový systém založený. Vyvinul Larian Studios (Devs, které nyní pracují na nadcházejícím Baldurova brána 3), tato hra je sledováním kriticky uznávaných Božství: Původní hřích a bere všechno, co učinilo první hru skvělou a staví na ní ve všech směrech.

Díky velkému otevřenému světu, který je třeba prozkoumat, hluboce složitý bojový systém založený na tahu, rozmanitý škálu tříd a schopností zvládnout a rozvětvovací děj s několika možnými výsledky, tato hra jistě zaujme hráče celé hodiny na konci. Ať už zkoumáte svět a interakce s jeho obyvateli nebo strategizace prostřednictvím epických bitev, božství: Original Sin II je Ideální pro odborné hráče.

XCOM 1-2 (hry Firaxis)

V roce 2012, Firaxis hry, známý pro vývoj Civilizační série, získal práva na legendární Franšíza X-Com. S touto akvizicí vytvořili dvě mistrovská díla, která stanovila nový standard pro taktickou strategii RPGS: XCOM: nepřítel neznámý a XCOM 2 s Válka zvolené expanze. Tyto hry jsou fanoušci i kritici široce oceňováni za svou hlubokou mechaniku herní hry, vynikající grafiku a poutavé příběhy, díky čemuž jsou nutností hrát.

Hraní mechanika zůstala nezměněna od předchozích her. Hráči přebírají roli velitele, který vede skupinu vojáků v zoufalé bitvě proti mimozemské invazi. S bojovým systémem založeným na tahu a prvky strategického řízení základny nabízejí hráčům hluboký a poutavý zážitek.

S širokou škálou schopností a taktiky k ovládání, Série Firaxis XCOM Vyzývá hráče, aby pečlivě naplánovali a prováděli své strategie tváří v tvář ohromujícím kurzům. Hry jsou trestání křivek obtížnosti a mechanika perma-death učinit každé rozhodnutí záležitost a vytvořit vzrušující pocit napětí a naléhavosti.

Nemohu doporučit dost, abych skočil do série, protože obojí XCOM: nepřítel neznámý a XCOM 2 jsou vynikajícími tituly a zaručují spoustu hodin zábavy.

Nejtemnější dungeon

v Nejtemnější dungeon, Hráči najdou a RPG založené na tahu který je proslulý svým obtížnost a náročná mechanika. Hra vyžaduje pečlivé řízení duševního zdraví členů strany a úroveň stresu, když bojují s nebezpečnými dungeony a čelí děsivým nepřátelům. Navzdory své strmé křivce učení je hra velmi prospěšná pro ty, kteří vytrvají.

Fanoušci série budou rádi, když to vědí Nejtemnější dungeon 2 se blíží ke konci své fáze předčasného přístupu a slibuje pokračovat ve franšízově dědictví temné a náročné hry. Druhá kapitola představí novou mechaniku a funkce, zdůrazňuje strategické rozhodování a správu zdrojů.

Battle Brothers

Battle Brothers je Strategie RPG založená na tahu to je známé pro své Extrémní úroveň obtížnosti. Jako vůdce žoldnéřské společnosti musí hráči procházet nebezpečným a nepředvídatelným světem, plnit smlouvy a zapojit se do taktických bitvy proti různým frakcím.

S vysokým stupněm přizpůsobení charakteru a trestním bojovým systémem je Battle Brothers Ne pro slabé srdce. Přesto, pro Ti, kteří si vychutnávají výzvu a užívají si hlubokou strategii a přizpůsobení, je to prospěšný a poutavý zážitek.

RPG založené na tahu s nejlepšími příběhy

Planescape: Torment

Pro mnoho fanoušků RPG je příběh nejdůležitějším aspektem hry. Tyto RPG založené na tahu nabídnout některé z nejlepších vyprávění v žánru.

Planescape: Torment

Planescape: Torment je široce považován za jeden z nejoblíbenějších RPG všech dob, A z dobrého důvodu. Pohlcující příběh hry je zasazen do jedinečného a fascinujícího světa, který od začátku přitahuje hráče. Hráči budou následovat Bezejmenný, Nesmrtelný postava, která se probudí v márnici bez vzpomínek na svou minulost. Když prochází magickým a záhadným světem Planescape, zjistí, že žil mnoho životů a že jeho minulost je plná tajemství a zrady.

Příběh je skutečným mistrovským dílem RPG žánr, s hlubokými a složitými postavami, složitými zvraty a filozofickými tématy, díky nimž je hráč zpochybňován samotnou povahou existence. The Bojový systém založený na tahu je také dobře navržený a poutavý, ale postavy a vyprávění tuto hru skutečně povýší na legendární stav. Zda je fanoušek CRPGS Nebo jen příležitostný hráč, který hledá nezapomenutelný zážitek, Planescape: Torment je název must-play, který zanechá trvalý dojem.

Undertale

Undertale je jedinečná hra, která obsahuje zvláštní příběh zahrnující monstra a magii. Navzdory svému vzhledu je čistá a srdečná esence Undertale z něj skutečně výjimečná hra v říši vyprávění. Vyniká s více alternativními koncemi, které poskytují silný emoční dopad.

Hra sleduje malé dítě, které spadlo do podzemního světa monster, kde musí procházet nebezpečnou cestou, aby se vrátili na povrch. Po cestě se hráč setkává s obsazením roztomilých postav, včetně kosterového komika a odhodlaného rybího válečníka, každý s vlastní motivací a vtípky.

To, co odlišuje Undertale od jiných her, je jeho inovativní přístup k vyprávění vyprávění, který umožňuje hráčům rozhodovat, které ovlivňují spiknutí a postavy smysluplným způsobem. Hra také podvracení Tradiční RPG tropy, Povzbuzující hráče, aby našli nenásilná řešení konfliktů a podporovali empatii a porozumění i k těm zdánlivě antagonistickým postavám.

Příběh Undertale je mistrovským dílem emoční hloubky a složitosti, zkoumání témat vykoupení, identity a stavu člověka způsobem, který hluboce rezonuje s hráči. Jeho kombinace okouzlujících vizuálů, chytlavé hudby a přesvědčivého vyprávění z něj činí nutnost pro každého, kdo hledá skutečně jedinečný a nezapomenutelný herní zážitek.

Disco elysium

Disco elysium, Hra na hraní rolí, která byla vydána v roce 2019, získala významné uznání v rámci videoher pro své výjimečné vyprávění a získala mu pověst jako referenční bod v žánru.

Za/um RPG řízený příběh staví hráče do bot policejního detektiva, který se probudí bez vzpomínky na svou minulost nebo svou identitu a má za úkol vyřešit případ vraždy ve městě Revachol. Jako detektiv musí hráči navigovat po složité síti politické intriky a korupce při jednání se svými démony a boji.

Vyprávění a vyprávění vyprávění disco Elysia jsou úžasné a plné bohatě rozvinutých postav a složitých možností dialogu, které hráčům umožňují utvářet příběh a osobnosti jejich postavy prostřednictvím jejich výběru a akcí. Hra také řeší těžká témata, jako je závislost, duševní onemocnění a trauma jemným a citlivým způsobem, což způsobuje hluboce pohlcující a emocionálně působivý zážitek.

RPG založené na tahu s nejlepšími bojovými systémy

Nejlepší bojové systémy v RPG

Pojďme nyní obrátit naši pozornost na některé z Nejlepší RPG založené na tahu s Většina podmanivých bojových systémů. Tyto hry nabízejí dynamické a strategické bitvy, které udržují hráče a na nohou a na nohou.

Final Fantasy x

Další Klasický JRPG Ze série Final Fantasy, Final Fantasy x nabízí dobře navržený bojový systém založený. To do hry přidává další vrstvu strategie, protože hráči musí pečlivě zvážit, které postavy přinést do každého boje.

Bojový systém ve Final Fantasy X je systém založený na tahu, který zdůrazňuje strategii a pečlivé plánování. Během bitvy hráči vybírají akce z nabídky, která se objeví na obrazovce, jako je útok zbraní nebo obsazení kouzla. Každá akce zabere určité množství času, reprezentovanou lištou otočení na obrazovce, což ukazuje pořadí, ve kterém budou postavy a nepřátelé jednat. To umožňuje hráčům naplánovat své pohyby strategicky, předvídat nepřátelské činy a odpovídajícím způsobem upravit jejich taktiku.

Jedna z jedinečných funkcí Bojový systém Final Fantasy X je schopnost bez problémů přepínat členy strany v bitvě i mimo bitvu, což umožňuje hráčům přizpůsobit kompozici a schopnosti své strany za běhu. Hra navíc představuje nového mechanika s názvem Sphere Grid, což hráčům umožňuje přizpůsobit jejich schopnosti postavy a statistiky přidělováním bodů získaných z bitvy. Bojový systém Final Fantasy X se svým strategickým hraním a přizpůsobitelnou mechanikou zůstává mezi nimi oblíbeným fanouškem Nadšenci JRPG.

Valkyria Chronicles 4

Pro fanoušky strategických her založených na turn s prvky RPG, Valkyria Chronicles 4 je skvělá volba. Jeho jedinečný bojový systém „Blitz“ umožňuje hráčům pohybovat se a zaútočit v reálném čase a přitom si stále zachovat strategickou hloubku hry založené.

Bojový systém ve Valkyria Chronicles 4 je jedinečná směs Hra v reálném čase a hraní v reálném čase, s velkým důrazem na strategii a umístění. Během bitev převzají hráči kontrolu nad týmem vojáků, každý s vlastními jedinečnými schopnostmi a silnými stránkami a zapojuje se do taktického boje proti nepřátelským silám. Na rozdíl od tradičního Systémy založené na tahu, Akce ve Valkyria Chronicles 4 se odehrává v reálném čase, přičemž hráči se mohou pohybovat a volně zaměřit své postavy do stanoveného množství akčních bodů.

Kromě toho má Valkyria Chronicles 4 také jedinečný „statečný“ systém, který umožňuje postavám provádět speciální schopnosti a pohyby za cenu akčních bodů. Tyto pohyby lze použít k otočení přílivu bitvy, ale musí být strategicky použity k maximalizaci jejich účinnosti.

Bitva Mario + Rabbids Kingdom

Chcete -li získat žánr Bitva Mario + Rabbids Kingdom. Tato hra kombinuje tahovou strategii XCOM s barevným světem franšízy Mario, což má za následek zábavný a poutavý herní zážitek.

Mario + Rabbids Kingdom Battle má a Unikátní bojový systém založený který kombinuje prvky strategie a řešení hádanek. Během bitvy hráči ovládají tým postav sestávajících z Mario, Rabbids, a další postavy z vesmíru Mario, každý s vlastními jedinečnými schopnostmi a zbraněmi.

Boj se koná na a Battlefield na bázi mřížky Představujeme krycí systém, speciální pohyby, jako je posuvné a skákání, a schopnosti útočit na nepřátele a manipulovat s bojištěm. Jednou z klíčových rysů bojového systému hry je použití „TEAM SLUK” a “TEAM JUMP DASH“Mechanika, která umožňuje hráčům provádět koordinované skoky a pohyby, aby se dostali na vysoká místa a přistupovali k novým oblastem bojiště.

Bitva Mario + Rabbids KingdomBojový systém nabízí svěží a zábavný pohled Hra založené na tahu. Jeho jedinečná směs strategie a prvků řešení hádanek způsobuje skutečně poutavý zážitek.

Nadcházející RPGS

Top nadcházející RPG

Mohl bych pokračovat v této sekci, vzhledem k početným vzrušujícím Triple-A a Indie RPG Vydání pro 2023 a dále. Uvedl jsem pouze čtyři z nejslibnějších nadcházejících titulů. Přesto vás vyzývám, abyste mě pravidelně sledovali, dokonce i na mém kanálu YouTube, abyste získali komplexnější přehled, jak vytváří moje oblíbená zábava Seznamy nejlepších her založených. Tyto čtyři tituly však patří mezi nejslibnější sledovat.

Baldurova brána 3

Baldurova brána 3 je jedním z nejvíce očekávané RPG V posledních letech, z dobrého důvodu. Hra vyvinula Larian Studios, sleduje klasiku Baldur’s Gate Series, který je široce považován za jeden z Nejlepší franšízy RPG všech dob. Hra slibuje, že nabídne hráčům pohlcující a hluboce poutavý RPG zážitek, s bohatým a podrobným světem, který je třeba prozkoumat, obsazení nezapomenutelných postav, s nimiž je možné interagovat, a přesvědčivý příběh, který hráčům zabrání zahájením od začátku do konce do konce do konce do konce do konce.

Baldurova brána 3 se zaměřuje na výběr a důsledek hráčů. Každé rozhodnutí, které hráči učiní, bude mít trvalý dopad na herní svět a postavy kolem nich a vytvoří dynamický a neustále se vyvíjející zážitek, který se cítí skutečně jedinečný pro každého hráče. A s hlubokým a složitým bojovým systémem hra slibuje, že nabídne úroveň taktické hloubky a strategie, která si udrží i Nejzkušenější hráči RPG Zapojeno celé hodiny na konci.

S ohromující grafikou, hlubokým a pohlcujícím světem, který je třeba prozkoumat, a zážitkem hry, který je jak náročný a obohacující, se Baldurova brána III formuje jako být jeden z nejzajímavějších RPG roku.

Moře hvězd

Moře hvězd je Nadcházející tahový RPG To slibuje, že se hráči vydají na epickou cestu obrovským a mystickým světem naplněným dobrodružstvím a zázrakem. Od tvůrců Messenger se moře hvězd může pochlubit ohromujícími vizuálními prvky, podmanivým příběhem a jedinečným bojovým systémem, který kombinuje klasickou mechaniku založený na tahu s průzkumným prvky v reálném čase.

Hráči se pustí do snahy zachránit vesmír před zlým alchymistou známým jako Fleshmancer a shromáždí rozmanité obsazení hrdinů podél cesty, každý s vlastními jedinečnými schopnostmi a osobnostmi. Se světem naplněným tajemstvím, které odhalí, nepřátelé k porážce a poklady k objevování, moře hvězd se formuje jako jeden z nich Nejslibnější RPG roku a nutnost pro fanoušky žánru.

Jako drak 8

Yakuza: Jako drak byla revoluční hra v seriálu, představila boje založený na tahu a nový protagonista v Ichibanu Kasuga. A nyní je vysoce očekávané pokračování, stejně jako Dragon 8, připraveno brát věci ještě dále. Fanoušci této série budou nadšeni, když uvidí návrat milované protagonisty Kazuma Kiryu, když se spojí s Ichibanem na zbrusu nové dobrodružství v Kamurocho.

Přívěs pro odhalení Jako drak 8 už dělá vlny se svým vzrušujícím hraním a příběhem duálního protagonisty. Ale možná největším překvapením je nový vzhled Kiryu, sportovní čerstvý střih a spuštění vlasů jako skutečný člen vyšetřovacího týmu Persona 4.

Navzdory nedostatku definitivního data vydání, jako drak 8 již pro své bzučení generuje bzučení Spuštění v roce 2024 na více platformách, včetně Xbox One, Xbox Series X | S, PS4, PS5 a PC. S jeho vzrušující hratelností a návratem fanoušků oblíbených postav, Jako drak 8 je určitě nutností pro každého fanouška Série Yakuza i RPG.

Warhammer 40 000: Rogue Trader

V tomto článku je nezbytné zmínit talentované vývojáře na Hry Owlcat, kteří si získali pověst pro přivedení slavného stolního světa Průkopník do digitální říše s Kingmaker a Hněv spravedlivých. Založeno na Pravidla Dungeons & Dragons, Oba tituly si užily obrovský úspěch.

Na základě tohoto úspěchu se vývojáři pustili do jiného stejně zajímavého světa – Warhammer 40K. Jejich poslední hra, Rogue Trader, slibuje a Unikátní zážitek z otevřeného světa plné narativních větvících cest, které se přizpůsobují volbě hráče. Celkově je to další titul pro hru pro milenci založené na založení.

Závěr: Vyberte si další RPG dobrodružství

Zda je dlouholetý fanoušek RPG založené na tahu Nebo nováček žánru, existuje spousta skvělých her k prozkoumání. Svět RPG založené na tahu nikdy nebyl tak bohatý Skvělé hry k hraní, A v příštích několika měsících přichází tolik. Z klasických titulů jako Final Fantasy VII a Chrono Trigger pro moderní mistrovská díla jako Persona 5 a Božství: Original Sin II, Na světě je něco pro každého RPG založené na tahu. Vyberte si tedy své dobrodružství a ponořte se – nebudete zklamáni!

Nyní bych rád slyšel vaše názory tím, že mě osloví na svém profilu Twitter a serveru Discord. Přeji Vám to nejlepší.