15 nejlepších RPG z roku 2022, zařazeno, 30 nejlepších RPG z roku 2022 – Gamerranx

30 nejlepších RPG z roku 2022

Contents

Ale nyní, s lovcem monster vzestup: Sunbreak, budete mít všechny nové pozemky, které můžete prozkoumat, a všechny nové výzvy k převzetí! A věřte nám, když říkáme, že to pro vás budou velmi hodné výzvy.

15 nejlepších RPG z roku 2022, zařazeno

Hrdina ve tmě s pochodní

Rok 2022 vytvořil řadu RPG pro více platforem. Od vysoce očekávaného „Eldenova prstenu“ po tmavý a zkroucený svět „Weird West.„Zatímco někteří vydavatelé stavěli na oceněných vzorcích, jiní se pokusili o inovaci v naději, že zachytí novou generaci hráčů.

Ale kdo byl úspěšný a nechal splnit své sliby pohlcující hraní, podrobné příběhy a jedinečné systémy progrese? Jak se svátky směřují k nám, je nyní důležitější než kdy jindy oddělit skutečně skvělé RPG letošního roku od těch, které pravděpodobně zklamají.

Proto jsme sestavili seznam 15 nejlepších RPG z roku 2022. Naše rozhodnutí jsme založili na skóre kontroly, odpovědí na komunitu a na některé z našich osobních oblíbených. Zatímco jsme všichni z nás mohou mít přednost tématu, kdo ví, možná jen najdete zásah do pražce, který jste nečekali!

15. The Witcher 3: Wild Hunt – Kompletní vydání

Boj z čarodějnice

V roce 2015 „The Witcher 3: Wild Hunt“ poslal rázové vlny herním průmyslem, obdržel četné hry roku a nejlepší role hraní herních cen. Zatímco většina RPG vám dala na výběr mezi dobrým a špatným, „The Witcher 3“ prozkoumala šedou oblast mezi nimi a rozhodovala o větší nebo menší zlu. Fantastický děj, otevřený svět, hraní a nezapomenutelné postavy vyrobily „The Witcher 3“ něco opravdu krásného a jedinečného.

S vydáním kompletní edice 2022, „The Witcher 3: Wild Hunt“ nyní vezme vše, co jsme o originále tolik milovali, a hodí ho do další generace herních platforem. Tato expanze je přístupná na PC, PlayStation, Xbox a Switch. „The Complete Edition“ bude prodána jako samostatná hra, ale bude také k dispozici jako bezplatná aktualizace pro stávající majitele originálu.

Některé z nových funkcí, na které je mnoho fanoušků nadšené, patří paprskové trasování, integrované mody, rychlejší doby načítání, režim fotografií, opravy chyb, Netflix DLC a nový tajný úkol! Konzoly příští generace, jako je PS5, mají co nejvíce získat s možností povolení režimu sledování paprsků při 30 fps s vylepšenými vizuálními prvky, nebo, režim výkonu, který udržuje stabilních 60 FPS. S tolika vylepšeními nyní nikdy nebyl lepší čas na vyzkoušení „The Witcher 3“ nebo znovu prožít epický zážitek!

Tato položka by byla hodnocena vyšší, pokud by to nebyla jen nově zabalená a svěží verze originálu-ale nemohli jsme ji prostě nechat ze seznamu jen proto, že by to bylo vydáno v jiné formě-je to také také dobrý!

14. Tymie

Corvus Fighting Monster

„Thymemie“ je další akční RPG podobný duši, ve kterém hrajete jako Corvus, královský agentura, která má za úkol objevit, co se stalo s královstvím zpustošeno morem a nemocí. Corvus, který ovládá duální čepele a řadu mystických sil, musí bojovat proti monstrózní.

Jako hra inspirovaná Souls je „Thymemie“ nesmírně obtížná s neodpustitelným systémem. Boj vyžaduje praxi a trpělivost, takže se budete muset naučit více nepřátelských slabých bodů a vzorů. Na kontrolních bodech mohou hráči poté vyrovnat, obnovit léčivé zásoby a odemknout stromy dovedností, aby se dále zlepšili jejich charakter. Nevýhodou je samozřejmě, že všichni nepřátelé v okolí respawn.

Kopírování úspěšného vzorce však může vést k jeho vlastním problémům, pokud nebude správně aplikováno. Kritici nastínili, že existují určité problémy s vyrovnáváním, díky nimž se hra cítí matoucí ve směru, kterým chce. I když jste primárně nuceni napodobovat pomalý metodický přístup „Dark Souls“, můžete být také povinni nečekaně reagovat rychlostí blesku a agresivními kombami.

Možná zjistíte, že v době, kdy se narazíte na skutečný boj šéfů, si ještě nejste jisti, jaká mechanika. Navíc neexistuje žádné hlasové herectví, jen titulky, které se mohou během bitevní sekvence ukázat rušivé.

Všechny zvažované věci, hra přináší strašidelnou atmosféru a vynikající soundtrack, který nastavuje represivní atmosféru. Pokud se můžete podívat kolem problémů s bojem, „Thymesia“ je další vítězný zážitek podobný duši pro fanatiky.

13. Ocel

Aegis pěší ulice v Paříži

„Steelrising“ je akční RPG stanovený v alternativní časové ose francouzské revoluce. Král Louis XVI uvolnil na lidi armádu smrtelných hodinových robotů a nyní vládne Paříži strachem. Hráči proto předpokládají roli Aegis, osamělého automatového válečníka, který nyní musí čelit mechanické armádě království a zachránit revoluci.

Koncept alternativní historie je určitě zajímavý, přičemž mnoho recenzentů oslavuje nastavení hry a podrobná grafika. Oblasti „Steelrising“ se přesunou z krásných zahrad Saint-Cloud a bohatství Versailles do válečných ulic Paříže. Jak hráč postupuje, více oblastí se odemkne, včetně zkratky prostřednictvím stávajících prostředí.

Hlavní silné stránky této hry pocházejí z jeho vzorce „duší podobné“. Boj se točí kolem světla nebo silných útoků, zatímco upgrady zbraní nebo dovedností jsou aplikovány na kontrolních bodech po celém světě. Příležitostné hráči nebo nováčci do her „Souls“ také přivítali poněkud jednodušší úroveň obtížnosti. Agresivní herní styly jsou podporovány, vyžadující menší trpělivost a snížené riziko trestu, kromě náročných bojů šéfů, které netrvají hodiny.

Poté, co to bylo řečeno, „Steelrising“ stále přiměje vaše dlaně potit a vaše srdce bušit jeho útulným instrumentálním soundtrackem. Jeho jedinečným tématem francouzské revoluce je osvěžující spin-off k nyní rostoucímu přílivu RPG založeného. Pokud čekáte, až dorazí nový DLC “Elden Ring”.

12. Král Arthur: Knightův příběh

Sir Mordred Party zkoumá svět

„King Arthur: Knight’s Tale“ je RPG, který vypráví jiný příběh než legenda. Hrajete jako sir Mordred, smrtelný nepřítel krále Arthura, který musí shromáždit své vlastní rytíře a zabít příšery, které infikovaly zemi (díky Arthurovi neméně). Hra má krásné vizuální efekty, které po celou dobu zprostředkovávají tmavý tón, a hlavní protagonista, jehož hlas odpovídá pouze jeho nemilosrdné povaze.

Hraní-moudré, “King Arthur: Knight’s Tale” je přímá taktická hra založená na tahu, která vyžaduje nějakou ekonomickou a zdrojovou správu. Budete ovládat stranu rytířů s různými třídami a schopnostmi, kteří se zapojí do boje, aby získali zkušenosti, zlato, kořist nebo nové členy strany.

I když je to zábava na začátku, mechanika se občas stane poněkud pomalým a opakujícím se. Hra se snaží dát vám různé třídy, z nichž si můžete vybrat, ale mnoho hráčů nastínilo, že je to v podstatě klasický: Warrior, Mage a Rogue Archetyps. Je lepší si vybrat „Marvel’s Midnight Suns“, pokud je rozmanitost.

Ale vše není ztraceno, bojujte stranou, dostanete jedinečnou příležitost obnovit legendární hrad Camelot. Při upgradu pevnosti obdržíte pro vaši párty lepší vybavení nebo kouzla. K dispozici je také zajímavý morální systém, který se posune na základě vašich akcí ve hře. Jste oprávněný vládce nebo tyran? Protože je to post-apokalyptický fantasy svět, šli jsme s druhým.

„King Arthur: Knight’s Tale“ je získaná chuť. Pokud chcete zjednodušit RPG založené na tahu s gotickými tématy, dorazili jste do cíle.

11. Dying Light 2 Zůstaňte lidský

Zombie obklopující člověka

“Dying Light 2 Stay Human” je post-apokalyptický, otevřený a akční RPG od Techlandu. Hra je nastavena dvě desetiletí po původním „umírajícím světle“ a umístí vás do bot Aiden Caldwell. Putující poutníka, který hledá svou sestru Mia přes metropoli vslledoru zamořeného Zombie.

Než se dostanou do dobrých věcí, musí hráči jít do „Dying Light 2“ s vědomím, že hlavní příběh je nevýrazný. Hlasové herectví je dobré, ale hra se snaží vytvořit jakékoli nezapomenutelné okamžiky bohaté na příběh. Recenzenti silně kritizovali hlavní snahu o spěch a pocit po celém místě. Co však hra postrádá v bouřlivé tradici, tvoří to ve fenomenální hře.

Díky vynikajícímu systému progrese a bezvadné mechanice Parkour, „Dying Light 2“ je jednou z nejlepších her první osoby, které budete mít to potěšení zažít. Škálování věží nebo pohybu městem se cítí úžasně. Když skočíte z jedné budovy na druhou, budete sedět na okraji svého sedadla.

Všechno, co děláte, pomalu vyrovnává svého protagonisty a způsobí, že se cítíte, jako byste si posílili. Když sundáte silnější nepřátele, váš boj se zlepší, zatímco pokus o nové skoky víry zvýší vaše parkour schopnosti. „Dying Light 2“ dosahuje toho, co mnoho her s otevřeným světem selhá. Přechod z míst není nikdy sbor, je to příležitost upřesnit vaši neustále se zvyšující sadu dovedností. Přidejte zážitek z Coop a máte vlastní parodii „Já jsem legenda“ s přáteli, ale tentokrát jste na temné straně.

10. Drobné Tiny Wonderlands

Hráč bojuje s drakem

„Tiny Tina’s Wonderlands“ je spin-off ze série „Borderlands“ a pokračování „Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep.„Podobně jako jeho předchůdci, Wonderland je střelec z první osoby, který má Tiny Tina zřízení fantasy tematické kampaně pro nové postavy.

Komický příběh se vyskytuje v stolní hře s názvem „Bunkers & Badasses“, ve které musíte vy a dvě postavy porazit draka lorda, než převzít fantasy království, které vládl Butt Stallion. Hra hraje jako jakýkoli jiný titul Borderlands – přehnané variace zbraní, snappy bojový a smysluplnými bočními úkoly s dostatečnými odměnami.

Vizuálně si „Tiny Tina’s Wonderlands“ zachovává barevný umělecký styl, díky kterému se franšíza v průběhu let odlišuje. Je vždy zábavné prozkoumat svět, s náhodnými setkáními, jako je město převzaté zlým beanstalkem. Je to tento opakující se styl hry a nedostatek nových funkcí, které vzbudily obavy mezi recenzenty – ale nestačí na to, aby tuto hru narazili z našeho seznamu.

Nepochybně, systém vyrovnávání a přizpůsobení tak, aby odpovídal vašemu stylu hry. Kromě toho se maximální maximální schopnosti do konce hry cítí jako úspěch sám o sobě jako úspěch. Je to stále příjemný RPG pro vrácení fanoušků „Borderlands“, ale poprvé se stará o nové hráče, kteří poprvé zkoušejí sérii.

9. Expedice: Řím

Expedice: Římská mřížka hraní

„Expedice: Řím“ je tahová RPG, ve kterém vstáváte, abyste veleli římské legii, abyste pomstili vraždu vašeho otce. Bojový systém podobný mřížce se odehrává podobně jako verze „XCOM“ na blízko, protože každý z vašich hráčů má sadu schopností určených jejich zbraní a třídou. Umístění nepřátel a tvar terénu vyžadují různé strategie, které mohou změnit boj od radostného vlaku ničení po tvrdě bojovanou intenzivní bitvu, pokud ztratíte zaměření.

Mimo jednotlivé bitvy bude vaše legie také zodpovědná za dobytí jiných krajin. To se provádí prostřednictvím simulace Overworld, která vás žádá, abyste si vybrali taktiku pro vaše jednotky, která vám pak ukazuje výsledky z nejvyššího pohledu na bitvu. I když to není tak vzrušující jako boje založené na tahu, můžete použít automatické výsledky k urychlení věcí.

Příběh je lineární a ponoří vás do historie římské války zábavným způsobem. Hráči si mohou přizpůsobit své postavy, včetně jejich pohlaví, které mění ve hře dialog. Kromě toho si budete moci vybrat svou odpověď na určité situace, jako je být diplomatický nebo agresivní, ale to jen zřídka ovlivňuje výsledky.

„Expedice: Řím“ má několik nedostatků v tom, že nabídky jsou občas neohrabané a nedostatek rozmanitosti míst, která mají zachytit. Pokud však můžete prosadit tyto drobné nepříjemnosti, „Expedice: Řím“ je jednou z přátelštějších historických strategických her venku.

8. Divný západ

Hrdina na Západě

“Weird West” je nadpřirozený tmavý tmavý twist na příbězích Cowboys and Outlaws. Hra se točí kolem antologie pěti kapitol, která sleduje životy pěti hrdinů, konkrétně: lovec odměn, kmenový ochránce, vlkodlak, magický fanatika a prasečí. Jako pohlcující RPG sim shora dolů je „Weird West“ pro ty, kteří opravdu milují hraní rolí s posypáním akcí a nepředvídaným vývojem.

Od začátku svých dobrodružství si všimnete podobností mezi „Weird West“ a „Dishonored.„Jako hrdina budete mít na výběr tajnosti nebo akční hry. Hráči mohou zůstat mimo dohled, skrýt těla nebo střílet cokoli. Každá postava navíc přichází s jedinečnými kouzly nebo výhodami, takže každá kapitola se cítí svěží, což vám dává příležitost změnit svůj styl hry v celém.

Kde „Weird West“ opravdu zapůsobí na otevřený svět a důsledky v celém. Existují desítky měst, s nimiž lze komunikovat, mezi něž patří aktivity, jako je obchodování. A ano, pro všechny zavraždění nadšenců NPC tam můžete dokonce proměnit tvrdě pracující osady na duchovní města.

Nyní zpět k důsledkům. Vůně hnijících mrtvol bude lákat v Gholish Monsters, která proměňují kdysi putující město na doslovnou pekelnou díru. Když se rozhodnete projít zpět do města, možná vás vina bude jíst, než to udělá příšera.

Jako jeden z nejpříjemnějších zážitků v karanténě po dlouhou dobu by hororové nadšenci neměli projít tímto.

7. Občanský spánek

Občanská spánková scéna struktury vesmíru

V budoucnu dodávané „Občanským pražcem“ jsou pražce umělé bytosti, které byly emulovány z vědomí jiného. Poté se prodávají do firemního otroctví a pracovali, dokud nesplňují svůj konec. V tomto sci-fi RPG jste pražce, který unikl a vydal se k Erlinovi oku, vesmírná stanice ve vzdáleném dosahu vesmíru. Hráči se pak budou muset snažit o přežití, vykonávat zvláštní pracovní místa, a přitom řídit své tělo, které je připraveno na rozpad.

Zatímco mnoho lidí poukázalo na podobnosti s „Bladerunnerem“ se svým dystopickým budoucím nastavením, „Citizen Sleeper“ je dech čerstvého vzduchu v žánru sci-fi her. Moderní sci-fi tituly často kladou příliš velký význam na grafická vylepšení, ale mají tendenci vynechat samotný vyprávění a obsah.

„Citizen Sleeper“, proto vás staví do hluboké hry na hraní rolí, která má důsledky pro každou akci. Když se probudíte, budete si okamžitě vybrat, co dělat s časem. Tvrdé volby mezi prací pro jídlo a opravou sebe budou zváženy proti průzkumu a objevování tajemství, které by mohly postupovat po zápletce.

V celé vesmírné stanici najdete také řadu barevných postav ze všech oblastí života. Od inženýrů po barmany má každý jedinečný příběh, který je přivedl k Erlinovi. Styl stolního RPG nepochybně najde laskavost mezi fanoušky „Disco Elysium“. Jedinou nevýhodou je délka v 10 hodin, ale s více koncemi se můžete pokusit o několik herních her.

6. Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Legends: Arceus postavy na vrcholu kopce

Většina her „Pokémon“ sledovala vítěznou vzorec, který zůstal v souladu s původní hrou spuštěnou v 90. letech. Hráči si vyberou startovní Pokémon, přesune se z jednoho města na druhé lineárním způsobem, sestaví tým, porazí vůdce tělocvičny a nakonec se stanou šampionem Pokemon. Zatímco tento vzorec učinil Pokémon jednou z nejúspěšnějších série videoher všech dob, Game Freak a Nintendo slíbil zcela nový směr s jeho nejnovější splátkou.

Soudě podle počátečních dojmů „Pokémon Legends: Arceus“ je bezpečné říci, že tohoto cíle dosáhli. „Arceus“ je polootevřený svět, který umožňuje hráčům běhat ve velkých segmentovaných oblastech, které se mohou zdarma prozkoumat. Důraz na bojování trenérů byl nahrazen chytáním Pokémona. Hráči nyní mohou interagovat s Pokémonem v reálném čase, fyzicky k nim a házet poke míč. Dokonce můžete chytit jemného Pokémona, jako je Wyrdeer, který pak můžete použít k procházení krajiny a přístupu k dříve nedosažitelným oblastem.

Když se hráči rozhodnou zapojit se do boje, veteráni série by měli najít známost ve hře. „Pokémon Legends: Arceus“ sleduje bitevní systém založený. Zejména spínací platforma na to docela dobře reaguje, přináší hladký zážitek a zábavné úkoly. Nový směr této hry rozhodně vyvolává vzrušení pro budoucnost franšízy. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co pro nás vývojáři mají další.

5. Marvel’s Midnight Suns

Marvel Heroes

V “Marvel’s Midnight Suns” hrajete roli lovce, oživeného hrdinu, který musí bojovat se starověkým zlo, které hrozí, že ponoří svět do temnoty. Hráči bojují spolu se známými hrdiny, jako je Iron Man a Captain America, v zajímavém tahovém RPG, který nabízí zdlouhavou kampaň a jedinečné vztahy ve hře ve hře.

Zatímco hry Marvel se obvykle silně spoléhají na rychlou akci, „Marvel’s Midnight Suns“ mají pozitivní změnu s hratelností zaměřenou na strategii. Hráči si vybírají tři hrdiny, kteří jim pomáhají v bitvě, a jsou rozdáni palubu náhodných karet. Během mise schopnosti ovlivňují buď hrdiny, nepřátele hráče nebo životní prostředí. Pokud to zní povědomě sérii „XCOM“, pak jste na správné cestě, hraní a bojový systém jsou stejné nebo méně stejné. Ti, kteří chtějí zážitek z hack-and-slash, by proto měli zůstat čistí.

Procházka po plně promyšleném centru s názvem Abby bude vaše postava také schopna chatovat se všemi hrdiny Marvel a zapojit se do konverzací naplněných žertováním. To připravuje pódium pro některé vtipné situace, jako je sledování sledování Wolverine hrající videohry nebo Spiderman mluví ve spánku.

„Marvel’s Midnight Suns,“ nabízí proto úžasnou směs bojových a podlahových charakterových interakcí. Pokud jste fanouškem filmů Marvel Superhero (nebo komiksů), tato hra je vaším nejnovějším nejlepším způsobem, jak vstoupit do vesmíru a interakce, jak uznáte za vhodné.

4. Mount & Blade II: Bannerlord

Kavalérie v dezertu

“Mount & Blade II: Bannerlord” je vysoce očekávaný předzvyšování “Mount & Blade: Warband.„V této strategické akci RPG funguje hráč jako vůdce frakce, který musí vybudovat armádu, vytvářet království a neustále se rozšiřovat pomocí boje nebo diplomacie. Verze hry Early Access byla vydána v březnu 2020 a shromáždila téměř 250 000 souběžných hráčů na Steam. S mnoha poznámkami o záplatě a opravy chyb, „Mount & Blade II: Bannerlord“, oficiálně spuštěn 25. října 2022.

S příslibem vylepšené grafiky a rafinované hry, „Mount & Blade II“ určitě doručena. Fanoušci série tleskali hru za to, že zůstali věrni své základní mechanice a rozšiřují se na svého předchůdce. Řízení království se nyní cítilo hlouběji a strukturovanější, zatímco systém roleplaying zahrnoval více dovedností a výhod. Navíc profese, jako je kovářství.

To neznamená, že bitvy ztratily úroveň potěšení nebo zábavy. Atmosféra zůstává úžasná se zvukem blížící se kavalérie nebo Trebuchets zahajující projektily na vás a vaší armádě. S vědomím, že jste v bitvě se stovkami vojáků, zahájíte dobře načasovaný bok nebo lokalizaci nepřátelského krále přidává mistrovské dílo středověké hry.

Stejně jako u jakéhokoli velkého RPG, „Mount & Blade II: Bannerlord“ má také aktivní komunitu Modding. Při pohledu na mody Nexus byste mohli potenciálně proměnit stovky hodin hraní na tisíce! I když je to na debatě, zda je „Mount & Blade II“ RPG desetiletí, určitě to může trvat pro jednoho.

3. Horizont zakázán West

Aloy potuluje zakázané západ

„Horizon Forbidden West“ je akční RPG vyvinutý společností Guerilla Games a přímé pokračování do roku 2017 „Horizon Zero Dawn“.„Hra je zasazena do post-apokalyptické verze Spojených států, kde hráči prozkoumávají pozemek zamořenou zlovolnými strojovými tvory.

Hráči obnoví roli Aloy z originálu, ale tentokrát se k nim připojí skupina společníků. Stručně řečeno, hlavní příběh se zaměřuje na tajemný mor, který zabíjí vše, co infikuje. Aloy a další proto cesta na Arcane Frontier v naději, že najde zdroj ohniska.

Spiknutí je dobře promyšlené a představuje nové nepřátele, kteří zpochybňují hráče od začátku do konce. Podle perspektivy třetí osoby smíchané s dovednostmi a zbraněmi na blízko, nemohli jsme si pomoci, ale cítili se, jako by zakázaný West je to, co by mohl být „God of War“.

Když mluvíme o otevřeném světě, existuje dobrý důvod pro všechny humbuk recenze obklopující samotnou krajinu. Ocenění struktury mise „Horizon Forbidden West“ Průzkum při objevování nových oblastí, které sahají od tropických pláží po suché pouště a zničená města. Zatímco některá pokračování slibují větší velikost mapy, „Horizon Zakázaný západ“ skutečně vyplňuje hratelnou krajinu bohatými bočními úkoly a jedinečnými místy, jako jsou podvodní objevy.

Jako jedna z nejlépe vypadajících her PS5 doposud staví na svém předchůdci „Horizon Zakázaný západ“, aby poskytl velkolepý zážitek. Zajímalo by vás, jak se to podařilo partyzánské hry optimalizovat tak dobře pro konzoli a jaká překvapení čeká, když za několik let spustí PC.

2. Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3 Warrior

„Xenoblade Chronicles 3“ se odehrává ve světě zvaném Aionios a sleduje dva národy, Keves a Agnus, když se zapojují do nekonečné války. Příběh je samostatný a nevyžaduje žádné znalosti o předchozí hře, i když existuje spousta odkazů. Hráči se připojí k Noahovi, Mio a jejich přátelům, když bojují s divokými tvory, procházejí epickou krajinou a bojují o ukončení cyklu násilí, který trápí jejich vlast.

Jako jedna z nejlepších her vydaných na Nintendo Switch v letošním roce „Xenoblade Chronicles 3“ má vše, co nadšenci JRPG hledají: skvělé postavy, hvězdný hlasový herectví a zábavný bojový systém. Bojový systém obdržel skvělou zpětnou vazbu, díky své novější mechanice a třídnímu učení. Nyní jste tlačeni, abyste využili všechny hratelné postavy, navždy přepínáte styl hry.

Zatímco grafika poněkud chybí, svět je obrovský, fanoušci tvrdí, že první oblast je větší než „Pokémon Legends: Arceus“. Příběh hry má také tmavší podtón ve srovnání s předchůdci, s mnoha protiválečnými tématy a vyprávěním, které se dotýká odpuštění a lítosti. I když nedokončíte vedlejší úkoly, „Xenoblade Chronicles 3“ stále dokáže plně rozvíjet hlavní obsazení do konce příběhu neuvěřitelným psaním a tempem.

Pokud hledáte nejlepší JRPG v letech, „Xenoblade Chronicles 3“ nabízí horskou dráhu emocí a nechává vás více, dlouho po dokončení hlavní questline. Po sto nebo více hodinách hraní je tu tolik, co by bylo možné objevit.

1. Elden Ring

Hrdina bojující s drakem

“Elden Ring,” The Dark Fantasy Epic, je široce považován za mistrovské dílo. „Elden Ring“ vytvořil Hidetaka Miyazaki ve spolupráci s George RR Martinem, je dosud nejambicióznější RPG z SOFTWARE, s designem s otevřeným světem, který zabírá ikonický vzorec „Souls“ do New Heights do nových výšin.

Když poprvé vstoupíte do tajemného světa známého jako země mezi tím, že si všimnete výrazného rozdílu v designu. Veteráni z „Bloodborne“ a „Dark Souls“ ocenili posun barev jako více příjemné, s slavnou krajinou, aby hledili.

Většina bojového systému zůstala stejná od předchozích „duších her“, ale došlo k několika vítaným doplňkům. Hráči budou muset zasáhnout, blokovat nebo vyhýbat útoky při řízení své výdrže současně. Budou mít také přístup k různým zbraním a kouzel, aby vyhovovali jejich stylu hry, včetně schopnosti vyvolat stvoření!

Nováčci z her od Ssoftware by mohli najít „Elden Ring“ přitažlivější, pokud je takzvaná bariéra obtížnosti drží zpátky. Hry „Souls“ jsou identifikovány jejich neuvěřitelně tvrdými bojovými bojemi, neodpustitelnými důsledky smrti a lineárními světy, které nutí hráče, aby neustále tlačili stejným směrem, dokud nenašli úspěch. „Elden Ring“ je stále těžká hra, ale aspekt otevřeného světa vám umožňuje prozkoumat alternativní možnosti a vrátit se silnější.

Zatímco „Elden Ring“ není vhodný pro všechny, ti, kteří jsou na výzvu, najdou vyvrcholení let upřesňování. Fromsoftware Inc. přináší vše, co slíbil, a další.

30 nejlepších RPG z roku 2022

Elden Ring

Podívejte se na tento seznam, pokud jste po některých videohrách, abyste se opravdu ponořili. Zdůrazníme absolutně nejlepší nadcházející RPG, na které se nemůžeme dočkat. Některé z těchto her byly bohužel zpožděny z roku 2021. To však znamená, že 2022 by mělo být vyplněno poměrně několika vzrušujícími vydáními. Podobně budou některé hry k dispozici na PC, konzolech poslední generace a na platformách nejnovější generace.

Aktualizace zřeknutí se odpovědnosti: Diablo 4, Bradavice Legacy, Final Fantasy XVI, Starfield, The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, Palworld, Propuštěné a ztracené duše stranou odstraněné kvůli tomu, že byly tlačeny na 2023.

#30 Mount & Blade II Bannerlord

Developer: TalaWorlds
Vydavatel: TalaWorlds
Platforma: PC PS4 Xbox One PS5 XSX | S
Datum vydání: 25. října 2022

Jste připraveni bojovat za středověkou slávu? Mount & Blade II Bannerlord Umožňuje vám vytvořit postavu, která přinese do zavedeného světa, a pak vám umožní jít o to, jak si přejete!

Vaším konečným cílem je zvýšit hodnotu klanu na nejvyšší v zemi. Ale jak to jdeš, je na vás. Například, vychováváte obrovskou armádu, aby vytáhla ty, které vám stojí v cestě? Nebo budete věnovat politice, abyste zajistili, že máte podporu, kterou potřebujete k podpoře svého nároku?

Možná je obchod, jak získáte laskavost. Všechny tyto možnosti jsou vám k dispozici a další! Hra poznamenává, že žádné dva hry nebudou stejné, tak proč se nezúčastnit tohoto středověkého dobrodružství?

#29 Persona 5 Royale

Vývojář: Atlus
Vydavatelé: Sega
Platformy: Microsoft Windows Xbox One
Vydání: 21. října 2022

Fanoušci Persona Franšíza byla nadšená, když Atlus oznámil, že konečně přinese Persona 5 Royale na více platforem. Dříve byl k dispozici pouze na PS4. Ale teď to můžete získat na Xbox One a PC.

Hra se zaměřuje na skupinu dospívajících, kteří mohou jít do srdce lidí a zbavit je temnoty v nich. Spolu s jejich persony budou bojovat s příšerami a překonávají výzvy, které před nimi vznášejí.

Hra je super stylová a je považována za jeden z nejlepších RPG posledních let. Takže pokud jste ještě neměli šanci hrát hru, teď je čas!

#28 20 minut do úsvitu

 • Vývojář: Flanne
 • Vydavatelé: Flanne, Erabit, Erabit Studios
 • Platformy: Android, Microsoft Windows
 • Vydání: 7. června 2022

Co kdybychom vám řekli, že byste mohli tuto hru porazit za 20 minut? Co kdybychom ti řekli, že byste měli velké štěstí, že v této hře budete moci vydržet dvacet minut?

20 minut do úsvitu dává zábavné zvrat na titulech Roguelike tím, že vás vloží do vesmíru arkádového stylu, kde budete čelit roje nepřátel, který vás bude bombardovat po dobu dvaceti minut. Budete si vybrat postavu, která bude na vaší lodi, a poté využít jejich speciální schopnosti a získat upgrady, když bojujete, aby se svlékl všechny nepřátele.

Budete schopni přežít? Můžete trvat celých 20 minut? Zjistíte to, kdy hrajete ..

#27 Symfonie války: Nephilim Saga

 • Developer: Dancing Dragon Games
 • Vydavatel: Freedom Games
 • Platforma: Microsoft Windows
 • Vydání: 10. června 2022

Svět Tahnry byl válkou po velmi dlouhou dobu potlačen a právě když se zdálo, že prostřednictvím nového vládce, že by to bylo dobře, byla princezna zajata a konflikt začal znovu.

Jste absolventem vojenské akademie, která je poslána jít a dostat ji zpět a rozptýlit vzpouru, která nyní začala. Ale to bude nic jiného než snadné, protože tato 30+ hodinová kampaň vám odhalí.

Symfonie války: Sága Nephilim není jen RPG, je to taktik s týmem RPG. Nevyhrajete prostřednictvím síly zbraní, ale sílu strategie. Seznamte se s hrdiny všech typů a přimějte je, aby vám pomohli, aby vaše armáda mohla růst, a poté zachránit svět, pokud můžete.

#26 King Arthur: Knight’s Tale

 • Vývojář: Neocoregames
 • Vydavatel: Neocoregames
 • Platforma: Microsoft Windows
 • Vydání: 26. dubna 2022

Legenda krále Arthura je dobře známa, protože je pokácen jeho zrádným bývalým rytířem v Mordredu. Ale Artur ho dokázal zabít posledním dechem a ukončit oba jejich životy.

Král Arthur: Knight’s Tale vypráví jiný konec této legendy. Protože dáma v jezeře vzkříšila Mordreda, aby opakovala to, co předtím udělal: Zabijte Arthur.

Král Arthur byl vzkříšen v Avalonu, ale padl do šílenství a nyní infikoval zemi monstra. Mordred musí shromáždit svou vlastní skupinu rytířů, aby znovu zabil ten druh a zachránil zemi.

Čeká na vás hluboká a tmavá RPG, takže mějte na paměti, jak hrajete ..

#25 Občanský spánek

 • Developer: Skočte nad věkem
 • Vydavatel: kolega cestující
 • Platformy: Xbox One, Microsoft Windows, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
 • Vydání: 5. května 2022

Erlinovo oko je vesmírná stanice v troskách, a přesto je domovem tisíců lidí, kteří se jen snaží přežít a zároveň jsou na okraji kapitalistické říše ve vesmíru.

Jste „občanský pražce“, vědomí, které se právě tak stane v robotické skořápce ve tvaru člověka. Byla jste vyrobena korporací, a přesto jste je uprchli a dorazili jste na tuto stanici, abyste se skrývali. Nyní musíte žít mezi lidmi, zjistit, jak přežít, a ujistit se, že vydržíte až do dalšího cyklu.

Tento vyprávění RPG má jedinečný pocit a nastavení, takže to budete chtít všechno prozkoumat a udržet si ostré pro vše, co by vám mohlo přijít na cestu.

#24 Expedice Řím

 • Vydavatel: THQ Nordic
 • Developer: Logic Artists
 • Platforma: PC
 • Datum vydání: 20. ledna 2022

Expedice Řím vás staví do srdce Říma během jejich nejsilnějších časů a jako legatus uděláte, co musíte, aby se obě posílily, a učiní z Říma nezastavitelnou sílu na bojišti a na světové scéně.

Budete cestovat s různými společníky s různými příběhy, po celou dobu budováním vaší postavy a tkáním světem vojenské síly a politické intriky.

Se třemi různými válečnými kampaněmi, které vedou, zjistíte, že je třeba udělat spoustu akcí. A jak se zacházíte na bojišti, ovlivní to pohled lidí na vás a na samotné na Římě.

Jak budete vést? Jak se budete dobýt? Zjistíte to, jakmile uděláte první krok ke slávě.

#23 Harvestella

 • Vývojáři: Square Enix, Square Enix Montreal
 • Vydavatelé: Square Enix Co., Ltd., Square Enix
 • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch
 • Vydání: 4. listopadu 2022

Harvestella je velmi jedinečný druh hry, která mísí mechaniku a dějové linie RPG s farmářskou mechanikou, kterou si mnozí pochutnali na mnoha franšízech.

V názvu hrajete jako někdo, kdo se probudí do světa a dozví se o nebezpečích smrti Cloud známého jako Silitus. Každá změna sezóny přichází a přetrvává a zabíjí lidi i rostliny.

Když je pryč, musíte pěstovat vlastní rostliny a jídlo, abyste přežili, pak cestujte po zemi, abyste se setkali s spojenci a naučili se pravdu o tichém! Kde skončí vaše cesta? Budete muset hrát, abyste to zjistili.

#22 Thymemie

 • Developer: Overcorder Studio
 • Vydavatel: Team17
 • Platformy: Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows, PlayStation 5
 • Vydání: 2. května 2022

Kdysi existovalo velké království, které začalo mít problémy, pokusit se tyto problémy vyřešit, obrátili se na starověké „umění“ alchymie. Nakonec se lidé stali závislými na umění a oběti, které byly vytvořeny, byly příliš velké a království se pokusilo zastavit jeho používání.

Ale vůle z toho byla skvělá a království se brzy nakazilo příšerami alchemického původu.

Nyní jediná naděje spočívá v tom, že by byla známá jako Corvus. Ale jejich vzpomínky jsou rozptýleny po celé zemi a pouze s nimi se mohou věci vrátit k tomu, co kdysi byli. Jděte na cestu, abyste shromáždili vzpomínky a odhalili pravdu za vším, co se stalo!

#21 Guild Wars 2: End of Dragons

 • Vývojář: Arenanet
 • Vydavatel: NCSOFT
 • Platformy: Microsoft Windows, MacOS
 • Vydání: 28. února 2022

Guild Wars je jednou z nejdelších běžeckých MMORPGS venku, a z dobrého důvodu as Guild Wars 2 právě dostali své 3. hlavní expanzi zpět v únoru až do konce draků.

Ve hře se zdá, že titulární „Age of Dragons“ ubývá a v důsledku toho se síly sbližují, aby jej plně ukončily, nebo se pokusí restartovat cyklus.

Podle obvyklých expanzí, jako je tato, se ocitnete s velkými novými úkoly, stejně jako nové třídy, zbraněmi, dovednostmi atd. A jako by to nestačilo, dostanete novou horu, která je šílená obří želva!

#20 Elex II

 • Developer: Piranha bajty
 • Vydavatel: THQ Nordic
 • Platformy: PC, X/S, PS4, PS5, XBO
 • Vydání: 1. března 2022

Pokud se vám líbilo Elex, vydání Action RPG z roku 2017, možná najdete nějaký zájem o pokračování. Původní splátka měla několik smíšených recenzí, ale pokračování se koná po akcích první hry. Jax musí znovu bojovat o mír po celé zemi, když napadla nová cizí hrozba. Jediným způsobem, jak bude Jax schopen porazit tuto novou sílu, je spojit různé frakce. Opět je to další akční zkušenost s RPG se zaměřením na několik možností a důsledků. V závislosti na vašich volbách se NPC mohou rozhodnout opustit vaši párty, zabít nebo si vzpomenout, co jste udělali v minulosti, když je požadována nová pomoc.

#19 Steelrising

 • Vývojář: Spiders
 • Vydavatelé: Nacon, Bigben Interactive
 • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X a Series S, PlayStation 5
 • Vydání: 8. září 2022

Paříž je zasazena do alternativní historie, je opět pod hrozbou revoluce, ale ne tak, jak to víte. Tentokrát král Louis XVI získal armádu mechanických strojů, aby provedl své nabídky, a lidé v důsledku toho trpí.

Vstupte do Aegis, stroj s velkým designem, který byl poprvé postaven tak, aby šel a chránil královnu, ale nyní budete mít tuto mistrovskou machinaci, abyste se pokusili zachránit Paříž před sebou. Každý boj vás otestuje, protože budete potřebovat dovednost i přesnost, abyste mohli překonat.

Seznamte se s legendárními postavami z historie a určete osud Paříže a Francie prostřednictvím svých mechanických rukou.

#18 Babylon’s Fall

 • Developer: Platinumgames, Square Enix
 • Vydavatel: Square Enix
 • Platformy: PS4, PS5, PC
 • Vydání: 3. března 2022

Babylonův pád by pro některé mohl trochu jít pod radar, ale hra se připravuje na jeho vydání. Toto je rychle se rozvíjející akční hack a slash hra. Pokud jste obeznámeni s Platinumgames, pak víte. To jsou lidé za hrami jako Nier: Automata a Bayonetta. Celkově je hra soustředěna kolem masivní věže zvané Ziggurat, kde se postavy snaží dosáhnout vrcholu. Je to brutální bitva, protože hráči budou muset škálovat nespočet podlah, aby dosáhli vrcholu. Naštěstí získáte nějakou svobodu ve zbraních a výbavě, s nimiž se rozhodnete vzít, i když zbraně mohou být nakonec vyčerpány, takže hráči budou muset mít na paměti jejich výstroj a zajistit, aby se dokázal vydržet dostatečně dlouho, aby prošel určitými bitvami.

#17 Můj čas v Sandrocku

 • Vývojář: Pathea
 • Vydavatelé: Pathea, DMM Games Limited, PM Studios
 • Platformy: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows
 • Vydání: 26. května 2022

Můj čas v Sandrock je velmi podobný určité jiné hře v mé době v Portii.

Tentokrát budete stavitelem, který je poslán na místo s názvem Sandrock, 300 let poté, co kalamita vymazala veškerou moderní technologii. V důsledku toho budete muset tvrdě pracovat se svými nástroji, abyste znovu vybudovali Sandrocka do prosperujícího města, které kdysi bylo.

Začněte malý a poté si vybudujte cestu nahoru. Poté jděte a prozkoumejte svět po městě, komunikujte s NPC, abyste získali více vztahů příběhu a formy! K dispozici je také bojové a mini-hry pro vás, takže bez ohledu na to, jak chcete hrát, můj čas v Sandrock je na to připraven.

#16 Marvel’s Midnight Suns

 • Vývojáři: Firaxis Games, Virtuos
 • Vydavatel: 2K hry
 • Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows
 • Vydání: 2022

Marvel’s Midnight Suns je velmi titulem pro ty, kteří jsou „v Know“ o tom, jak je Marvel Comics s jejich crossovery. Dlouhý příběh krátký, jedná se o přechod, když se hrdinové spojí, aby čelili paranormální a přímo démonické hrozbě. A jak můžete vidět v přívěsech pro postavy, jejich vzhled a dokonce i schopnosti v bodech byly změněny z „standardního modelu“, aby zvládli tyto nové hrozby.

Zde bude hrát jedinečný systém bojování s kartou, takže budete chtít udělat maximum, abyste mohli naskládat palubu ve váš prospěch a sundat nepřátele dopředu.

Jakou sadu hrdinů se rozhodnete zachránit svět?

#15 Valkyrie Elysium

 • Vývojář: Solei
 • Vydavatel: Square Enix
 • Platformy: PlayStation 4, Microsoft Windows, PlayStation 5
 • Vydání: 11. listopadu 2022

Square Enix se nestydil od pozdějšího jít a přinést nejrůznější RPG dobrodružství pro hráče, s nimiž se bavit. A Valkyrie Elysium je příkladem toho největšího způsobu. Protože tady, pokračují v řadě titulů Valkyrie s novým 3D dobrodružstvím, které slibuje, že bude něco zvláštního.

Budete hrát Valkyrie, který má za úkol pokusit se zabránit Ragnaroku, aby všechno vyhladil, a samotný svět se začíná rozpadat, protože se staví velké. Budete však mít pomoc ve svých epických bojích s kombinovanými kombinacemi, protože budete mít přístup k duchům válečníků, které jste přežili do posmrtného života, aby vám pomohli na vaší cestě!

Se skvělými vizuály a zvukovým doprovodem to bude hra, kterou budete chtít vyzkoušet.

#14 Strategie trojúhelníku

 • Developer: Square Enix, Artdink
 • Vydavatel: Square Enix
 • Platformy: ns
 • Vydání: 4. března 2022

Strategie trojúhelníku by mohla být zajímavá, pokud si užijete klasické tažné taktické RPG založené. Toto je nadcházející hra od Square Enix. Celkově se jedná o období fantazie, která sleduje fiktivní kontinent pod válkou. Tři země si navzájem vzaly zbraně nad vzácnými zdroji nalezenými v této oblasti. Hráči budou sledovat Serenoa Wolffot, protože se jim podaří projít probíhajícími bitvami. Zatím se hra hraje s různými prostředími, kterými se budete pustit. Každý zřejmě změní atributy a schopnosti postav, které mohou omezit útok nebo rozsah pohybu.

#13 Vnější definitivní vydání

 • Developer: Devět Dots Studio
 • Vydavatel: Koch Media
 • Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows, PlayStation 5
 • Vydání: 17. května 2022

Tam jsou všechny druhy průzkumných her, ale vnější definitivní vydání je jednou z nejrozsáhlejších her, které najdete. Hlavně proto, že má pro vás hodně obsahu, a existuje mnoho způsobů, jak přežít v tomto světě.

Vzhledem k tomu, že jste obyčejná bytost v tomto světě, musíte se podívat přes země a věci, které je třeba použít k vytvoření a přežití nebezpečí, která jsou tam venku. Nakonec najdete město, které by mohlo jít a pomoci a vytvořit si vlastní část historie.

Přidejte k tomu, existuje magický systém, který má téměř rituální povahu. Tak jděte, prozkoumejte, buďte, vytvářejte, přežijte. Cokoli to trvá.

#12 Pokemon Scarlet a Violet

 • Vývojář: Hra šílenec
 • Platforma: Nintendo Switch
 • Vydavatelé: Nintendo, Pokémon Company, Nintendo of America Inc.
 • Vydání: 18. listopadu 2022

S každou generací Pokémona, dochází k novému pokroku a vývoji (zamýšlena hříčka) a vylepšuje hru. Pro Pokemon Scarlet a Violet by skoky, které zde berou, mohly navždy rozšířit, jak vnímáme tituly Pokemon.

To je kvůli skutečnosti, že stejně jako titul Spinoff Pokemon Legends Arceus, Pokemon Scarlet a Violet budou mít ke hře pocit otevřeného světa. I když jsme to nedokázali zažít v plném rozsahu, Arceus to udělal docela dobře a Scarlet a Violet to pravděpodobně postupují dále než tohle.

Navíc poprvé máme dva nové profesory, z nich. Nemluvě o tom, že stále musíte chytit! Získání této hry je tedy nutností pro fanoušky Pokemon.

#11 Monster Hunter Rise: Sunbreak

 • Vývojář: Capcom
 • Vydavatelé: Capcom, capcom u.S.A., Vč.
 • Platformy: Nintendo Switch, Microsoft Windows
 • Vydání: 14. června 2022

Od té doby, co vyšel na přepínač Nintendo, bylo mnoho lidí, kteří si užívali lovce monster.

Ale nyní, s lovcem monster vzestup: Sunbreak, budete mít všechny nové pozemky, které můžete prozkoumat, a všechny nové výzvy k převzetí! A věřte nám, když říkáme, že to pro vás budou velmi hodné výzvy.

Protože ve hře budete svoláni do zcela nové země, abyste se podívali na vážnou hrozbu mezi novou sadou monster. Budete mít nové úkoly, které můžete sbírat, nové brnění a zbraně a hraní s přáteli je povzbuzováno!

#10 Gotham Knights

 • Developer: WB Games Montréal
 • Vydavatel: Warner Bros. Interaktivní zábava
 • Platformy: Xbox Series X a Series S, PlayStation 5, Microsoft Windows
 • Vydání: 25. října 2022

I když to není RPG v tradičním smyslu, Gotham Knights je titul s RPG prvky. Ve hře byl Batman zabit soudem Owls a zaujmout jeho místo, Nightwing, Batgirl, Red Hood a Robin musí stoupat nahoru.

To je místo, kde se věci otočí RPG, protože si budete moci vybrat a vybrat, jakou postavu hrajete jako během každé mise. Poté můžete jejich růst vést pomocí stromu dovedností, abyste je mohli hrát tak, jak chcete.

Vzhledem k tomu, že interakce všech postav s darebáky bude odlišná, je to v podstatě čtyři různé příběhy, které si můžete užít. Takže koho si vyberete nejprve, aby šel zachránit Gotham?

#9 Pokemon Legends: Arceus

Pokemon

 • Vývojář: Hra šílenec
 • Vydavatel: Nintendo
 • Platformy: ns
 • Vydání: 28. ledna 2022

Příští rok vychází zbrusu nová hra Pokemon z vývojového týmu Game Freak. Tato nová nadcházející splátka je Pokemon Legends: Arceus, a zatím fanoušci očekávali rozsáhlý nový zážitek. Tato hra je stanovena už dávno v oblasti Hisui předtím, než byla známá jako region Sinnoh. Hráči se zabývají mírně novým pořizováním hry a dávají našeho protagonisty do období předtím, než byly Pokemon Leagues. V této hře se pustíte do světa a snažíte se studovat různé divoké zvěře. Tentokrát se také můžete pokusit volně chytit Pokémona na otevřeném stavu házením Pokeball před vstupem do bitevní fáze.

#8 Gordian Quest

 • Vývojáři: Smíšené říše, Swag Soft Holdings Pte Ltd
 • Vydavatelé: Smíšené říše, hry Coconut Island
 • Platforma: Microsoft Windows
 • Vydání: 23. června 2022

Země zametlo velké zlo, a v důsledku toho se to zbabělé a hnusné povahy snaží všechno předjet. Jste jedním z posledních zbývajících hrdinů a musíte jít na snahu zabránit dalšímu šíření zla a zachránit zemi!

Gordian Quest je pocta hra k titulům staré školy, jako je Ultima, a zároveň má svou vlastní věc prostřednictvím deckbuildingového mechaniku. Shromažďujete skupinu hrdinů v rámci kampaně 4-ACT a spolupracujete s nimi v intenzivních bitvách, které otestují vaše dovednosti a strategie. Pak budete muset vytvořit pouta mezi těmito hrdiny, abyste jim pomohli růst silnější.

#7 Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

 • Developer: Team Ninja
 • Vydavatel: Square Enix
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
 • Vydání: 18. března 2022

Ninja teorie existuje již od 90. let a vydali mrtvé nebo naživu, Ninja Gaiden, Nioh, a v roce 2022 od nich získáváme hru Final Fantasy. Vypadá to, že se jedná o rychle se rozvíjející akční RPG, kde získáváme novou interpretaci první vydané hry Final Fantasy. Zatím, jaké malé informace je známo, sledujeme skupinu postav, které se objevily v tomto světě fantazie.

S legendou, která vypráví válečníky, kteří přicházejí, aby zastavili chaos a jeho legii, naše skupina protagonistů začíná jejich bitvu v kopci o očištění světa. Zatímco tato hra hází hráče zpět do prvního nastavení splátky, nelze to zaměňovat s remake. Místo toho se jedná o nový děj, který předvede některé inspirace vývojáře z první splátky. V důsledku toho by mohla existovat známá témata, ale celkově je to tmavší, než to, co původní vývojáři původně vydali.

#6 Final Fantasy VII Remake Intergrade

 • Developer: Square Enix
 • Vydavatel: Square Enix
 • Platformy: PC, PS4, PS5
 • Vydání: 17. června 2022

Final Fantasy VII Remake Intergrade je velmi dlouhé jméno pro v podstatě říkat, že se jedná o „definitivní vydání“ pro ty, kteří právě nyní mají šanci získat titul na místech, jako je PC.

Protože v rámci Remake Intergrade Final Fantasy VII najdete dvě věci. První věc je věc hlavního remake FFVII, která šokovala svět tím, jak skvělý to byl, když vyšel na PS4. Ale také ve hře je příběh Yuffie, který byl poté přilepen k hlavní hře.

To znamená, že v tomto jednom titulu budete mít ještě více věcí, které se musíte udělat, když se připravujete na pokračování znovuzrození, které by mohlo přijít příští rok … nebo by mohlo trpět řadou zpoždění. Jen říkám…

#5 Tiny Tina’s Wonderlands

 • Developer: Software Gearbox
 • Vydavatel: 2K hry
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
 • Vydání: 25. března 2022

Tiny Tina’s Wonderlands je nová spin-off splátka z franšízy Borderlands. Přestože se jedná o spin-off franšízy Borderlands, nemusíte hrát tyto tituly Borderlands. Místo toho si hráči mohou tuto hru stále svobodně užívat bez problémů a bude to trochu jiné. Sledujeme chaotickou mladou dívku z Borderlands 2, Tiny Tina, prostřednictvím fantasy dobrodružství s touto hrou. Hráči budou mít stále několik střelných zbraní, ale je zde také více kouzel na melee a magické kouzla proti vašemu nepříteli. Stejně jako u Borderlands mohou hráči také očekávat, že se spousta kořistí získá a vyhledává. V současné době má hra spustit v březnu tohoto roku, takže více informací o vyprávění a funkcích by se brzy dostalo ven. I když, pokud byste chtěli malou chuť toho, jaká bude tato hra, je tu malý útok Tiny na Dragon Keep: a Wonderlands One-Shot Adventure. Toto je samostatná DLC z Borderlands 2, která představovala Tiny Tina, začít.

#4 Xenoblade Chronicles 3

Obal umění pro xenoblade chroniky 3

 • Developer: Monolith Soft
 • Vydavatel: Nintendo
 • Platformy: ns
 • Vydání: 29. července 2022

Xenoblade Chronicles 3 V mnoha ohledech je vyvrcholením všeho, co Monolith Soft staví od doby, kdy byla první hra přenesena z Japonska na Wii.

Hra se zaměřuje na šest postav, které jsou součástí války mezi národy, které zdánlivě nemají konec v dohledu. Ale když se dozví pravdu o tom, jak jsou jejich národy a celé životy manipulovány, usilují o snahu pokusit se to zastavit v pokračování.

Budete mít před sebou masivní RPG dobrodružství, se světem zřejmě pětkrát větší velikost předchozího záznamu! Přidejte to do hlubokého bitevního systému a tuto hru si budete užívat nějakou dobu.

#3 Dying Light 2: Zůstaňte člověka

 • Vývojář: Techland
 • Vydavatel: Techland
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, XSX/S
 • Vydání: 4. února 2022

Umírací světlo bylo velkým hitům ​​zombie, když se spustila v roce 2015. Měl to prvek ve stylu parkouru, který hráči mohli rychle procházet strukturami, když bojují proti nemrtvým horům. Jeho pokračování se však v tomto bodě vyvíjelo již nějakou dobu. Stále čekáme na hru a doufejme, že ji letos dostaneme. Z toho, co víme, se tento titul koná po desetiletí po událostech první hry, s morem zombie, který se ukázal jako katastrofální po celém světě.

Hráči jsou v podstatě jedním z nejméně bezpečných měst, což je nejen hrozbou nemrtvých za zdi, ale skutečnost, že v mezích měst existují protichůdné frakce. Hra bude hlavně stejná jako poslední splátka. Přesto vývojáři vyjádřili, že tato hra bude mít v celé kampani několik možností, což bude mít významné důsledky, takže máme zájem vidět, jak rozsáhlé důsledky probíhají v této hře, když se vydávají. Podobně byly parkour a boj vylepšeny, takže byste pravděpodobně mohli spojit řadu útoků při útesu kolem mapy otevřeného světa.

#2 Horizon zakázán West

 • Developer: Guerrilla Games
 • Vydavatel: Sony Interactive Entertainment
 • Platformy: PS4, PS5
 • Vydání: 18. února 2022

Jednou z populárnějších exkluziv pro PlayStation 4 byl Guerrilla Games Horizon Zero Dawn, akční RPG s otevřeným světem, který sleduje mladou ženu jménem Aloy. V této sérii je hra nastavena ve vzdálené budoucnosti, kde se lidstvo snížilo, přičemž velká mechanická zvířata převzala roli Apex Predators. To, co zbylo od lidstva, se změnilo na malé kmeny, které žijí ve strachu z těchto mechanických příšer. Aloy se narodila jako vyvrženec a odhalil pravdu za tím, odkud přišla a proč byla vyvržená, je její hlavní cesta v první splátce.

V této nejnovější hře to vypadá, že Aloy zapálila oči při zkoumání západních okrajů, které se rozšiřují na tichomořské pobřeží. Zde se dozví, že nový mor zabíjí lidi a vegetaci. Hráči budou muset znovu najít způsob, jak zachránit lidstvo, ale na této cestě budou nové mechanické nepřátelé a nepřátelské lidské frakce, které našli způsob, jak převzít kontrolu nad těmito zvířaty. Tato hra je v současné době k dispozici pro PlayStation 4 a PlayStation 5, ale možná si vzpomenete, že Horizon Zero Dawn byl vydán na PC několik let po spuštění na PlayStation 4. Žádná prohlášení naznačují, že se to stane pro toto pokračování, ale je to něco, na co byste si mohli chtít dávat pozor.

#1 Elden Ring

 • Vývojář: Fromsoftware
 • Vydavatel: Bandai Namco Entertainment
 • Platformy: PC, PS4, XBO
 • Vydání: 25. února 2021

Fromsoftware je velké vývojové studio, které vyvolalo neslavnou franšízu Souls. Herní série je nejen náročná, ale neuvěřitelně populární a nedávno přinesla novou hru, Elden Ring. Toto je další zbrusu nový akční RPG vyvíjený pod herním ředitelem Hidetaka Miyazaki. Stejně tak další důvěryhodné jméno dalo fanouškům určitý zájem o tuto hru, a to je autor George R.R. Martin, který vstoupí do rozšíření tradice hry. Pokud nejste obeznámeni s názvem, George R.R. Martin je zodpovědný za píseň ledu a ohně, přizpůsobené sérii Hit Premium HBO, Game of Thrones.

Duo přineslo nové fantasy prostředí, kde hráči procházejí videohrou podobnou otevřeným světovým duší. Vyvíjíte tvůrce za sérií Souls Series, můžete očekávat některé tvrdé bitvy, ale vypadá to, že existují některé oblasti, které od Ssoftware doufá, že se v této hře objeví, která nebyla přítomna v minulých titulech, jako je použití Mounts k Traverse svět. Budete mít otevřený svět, větší svobodu dokončit cíle a některé náročné hry během kampaně.

Nejlepší RPG z roku 2022 podle Metacritic

Jedním z nejpopulárnějších žánrů na jakékoli platformě, RPG jsou flexibilní žánr, který může zahrnovat širokou škálu témat a nápadů. V roce 2022 tyto myšlenky porodily bohatý gobelín fantazie, sci-fi a superhrdiny, která zapálila grafy. Letos nebyl nedostatek hýčkání her na hraní rolí na konzolách a PC, což bylo jistě vítáno během dalšího roku, kdy se escapistická zábava ukázala jako velké rozptýlení.

Elden Ring je zjevně největším a nejvíce běžným příkladem, jako z softwaru Grim a Dark Sandbox získal nadšené recenze v den zahájení a byl také monumentálním úspěchem v prodejním oddělení. Populární a kriticky uznávaný, Elden Ring stále čelil nějaké tvrdé konkurenci z řady dalších skvělých her dostupných v RPG prostoru v letošním roce. Pro intimnější zážitek byly indie RPG úžasným zkoumáním alternativních témat a experimentálních nápadů.

Byl jsem dospívající exokolonista je překvapivě něžný pohled na život a lásku, když například mapuje hvězdy, a na zavedenější straně, Atelier Sophie 2: Alchymista záhadného snu od Koei Tecmo je nádherně katartický roumpa prostřednictvím známého území je známým územím prostřednictvím známého území prostřednictvím známého území. Letos dorazily také předělání kultovní klasiky a zářily zaměření na zapomenuté drahokamy z minulých let. Letos také přinesl zajímavý odklon od normy pro jednu z největších franšíz RPG na planetě: Pokemon. Game Freak’s Pokemon Legends: Arceus znovu oživil dlouhodobou sérii s čerstvými nápady.

Abychom našli nejlepší RPG roku, vydrželi jsme čísla ze sesterského webu Gamepot Metacritic a uvedli jsme to nejlepší z magických nejlepších níže.