15 nejlepších velkých strategických her všech dob (2023 vydání), 10 nejlepších nejlepších strategických her, které mohou naplnit vaše fantazie na světové nadvládě

Top 10 nejlepších velkých strategických her, které mohou splnit vaše fantazie na světové nadvládě

Při přeměně stavů může dojít ke spoustě problémů, ale stále je to úhledný nápad bez ohledu na to. Pokud máte k dispozici stovky hodin, abyste mohli hrát prostřednictvím čtyř nebo pěti masivních velkých strategických her.

15 nejlepších velkých strategických her všech dob

Velké strategické hry jsou neuvěřitelně běžné a zároveň vzácnost v žánru strategie. Na jedné straně je velká strategie o rozsahu a šířce systémů (většina 4x her lze klasifikovat jako velkou strategii). Na druhé straně se Grand Strategy pomalu stává svým vlastním podžánrem hlavně kvůli roli Paradox Interactive při převzetí vlastnictví pod žádosti. Abychom se bránili nejednoznačnosti a dali jsme konkrétní výchozí bod pro hráče, na kterých se měli zachytit, rozhodli jsme se vytvořit seznam nejlepších velkých strategických her všech dob s jedním vstupem na franšízu.

Nejlepší hry s velkými strategiemi

15. Dominions 5: Warriors of the Faith

Dominions 5: Warriors of the Faith

Vývojář: Illwinter Game Design
Vydavatel: Illwinter Game Design
Platforma: PC, MacOS, Linux

První z několika 4x strategických her, které se milí seznam, Dominions 5 je nejvíce tvrdá fantazijní strategie, která je v současné době na trhu.

Dominions 5: Warriors of the Faith je tahová strategie monstrum hry ideální pro hráče, kteří si přejí ovládat fantastické a podivné armády v prostředí La Dungeons & Dragons. Počet samotných kouzel specifických pro obecné a frakce je dostačující k tomu, aby této strategické hře dalo název „Grand“.

Jeho největší chyba a to, co z něj dělá 15. záznam, je jeho neuvěřitelně strmá křivka učení. Ačkoli graficky ne příliš působivé, Dominions 5 má vše potřebné pro velkou strategickou hru: správu a nábor armády, masivní rozmanitost frakce, výzkum, kování položek, konstrukce a správa agentů. Nedostatek diplomacie se nechybí, protože strategická hloubka boje na všech frontách je spousta pro to, aby hráči zakopovali jednu z nejlepších velkých strategických her všech dob.

14. Hvězdný vládce 2

Star Ruler 2 (2015)

Vývojář: Studia slepá mysl, ledov
Vydavatel: Studios slepá mysl
Platforma: PC, Linux

V mnoha ohledech jsou Star Ruler 2 a jeho přímý předchůdce verzí Paradox’s Stellaris s nízkým rozpočtem, než byla tato hra dokonce oznámena. Pro své skromné ​​produkční hodnoty může Star Pravítle dát některým titulům AAA běh za své peníze. Pokud jste si mysleli, že rozsah totálních válečných bitev je působivé a počet lodí, které se opírají o úchvatné.

Graficky vzato, hra není o čem psát domů, ale víc než to vyrovnat s směšným množstvím hráčů přizpůsobení, přičemž návrhář lodi je zvláštním zvýrazněním. Hráči mohou pohrávat s moduly, infrastrukturou a přijít na nejlepší technologickou cestu po celou dobu, zatímco hvězdné vládce simuluje úsilí hráče v reálném čase.

Hra lze považovat za ohromující s relativně strmou křivkou učení, ale každý strategický fanoušek nemá důvod, aby tuto hru nekontroloval, protože je open source a pro kohokoli, kdo si je mohl stáhnout.

13. Čestné rytíři

Čestné rytíři

Vývojář: Studia Černé moře
Vydavatel: Paradox Interactive, Slunce Interactive, Atari Inc.
Platforma: PC

Druh prvního konkurenta vlajkové lodi Creative Assembly Total War Series, s výjimkou reálného času, je čestný rytíři zasazeni do středověké Evropy, kde hráči vybírají frakci a schéma a dobývají svou cestu k nadvládě.

Navzdory zjednodušené estetice a zastaralému uživatelskému rozhraní, na rozdíl od některých dalších starších her na tomto seznamu, čestných rytířů stále drží dodnes kvůli své mechanice a zábavné hře. Možná si myslíte, že se jedná o výklenek zapomenuté hry, ale série drží dostatečně silné, aby získala pokračování.

Čestné rytíři vyniká ve svém inovativním stavebním systému a úspěšné implementaci akce v reálném čase nad tradičním tahovým modelem. Aby to bylo možné, vývojáři byli schopni začlenit slušný taktický bitevní systém, kde se armády mohou v rychlém měřítku bitvy. Přestože čas pohřbil čestným rytířům v nejasnosti, je to skrytý drahokam, který zahrnoval mnoho systémů, které by se staly převládajícími v pozdějších velkých strategických hrách.

12. Sid Meier’s Alpha Centauri

Sid Meier's Alpha Centauri

Vývojář: Firaxis Games, Westlake Interactive
Vydavatel: Electronic Arts, Aspyr Media, Loki Software
Platforma: PC, MacOS, Linux

Zajímavé je, že velké strategické hry ve stylu civilizace se sci-fi zvratem jsou poměrně vzácné, navzdory přesvědčivé kombinaci žánru a nastavení. Alpha Centauri Firaxis však stále poškrábají toto svědění s jeho celkovou kvalitou a prvním systémem. Přestože kontrolní schéma, grafika a uživatelské rozhraní jsou v tomto bodě docela zastaralé, vlastnosti a mechanika Alpha Centauri samotná hrají hru, která stojí za to zkontrolovat.

To, co Alpha Centauri napraví, je rozmanitost frakcí a smysluplná interakce planety s akcí hráče. Tato hra je skutečně zlatým standardem pro dobře definované konkurenční politické entity s odlišnými ideály, specializací a cíli vítězství, přičemž mnoho moderních her se snaží opakovat takový úspěch.

Alpha Centauri byl před časem a je stále příkladem 4x a strategické hraní obecně a je jednou z nejlepších velkých strategických her všech dob.

11. Sword of the Stars

Sword of the Stars (2006)

Vývojář: Kerberos Productions
Vydavatel: Lighthouse Interactive, Paradox Interactive, Destineer
Platforma: PC

Od planetárního po galaktickou velkou strategii je Sword of the Stars další strategická hra Olddie-But-Goldie 4x. Nebude to poslední položka 4x na seznamu, protože tato hra dělá vynikající práci při zvýraznění šíře systémů dostupných 4x pod žánru. Zejména s mečem hvězd je rozmanitost funkcí umocněna s vysokou mírou složitosti, což dává hře strmou křivku učení a úniku rozhodování.

Stejně jako Alpha Centauri vyniká meč hvězd s výrazným přístupem k návrhu a identitě frakcí, rozsáhlým technologickým stromem a jedinečným návrhářem lodí. Návrhář lodi se také živí vzrušující taktické bitvy a boj v reálném čase, což je něco, s čím se bojují i ​​některé z nejlepších velkých strategických her.

Nakonec, pečlivá pozornost Sword of the Stars k detailům a jedinečnou estetiku z něj činí vynikající velkou strategickou hru.

10. Nekonečná legenda

Nekonečná legenda (2014)

Vývojář: Amplitude Studios
Vydavatel: Sega, Iceberg Interactive
Platforma: PC, MacOS

Nekonečná legenda, která se zablokovala do vědy, je jednou z nejúspěšnějších fantazií na velké strategické hry, přičemž se hodně inspiruje z civilizační série, zatímco inovace v několika klíčových oblastech.

Společným tématem vysoce kvalitních 4x velkých strategických her je jejich rozmanitost frakcí a nekonečná legenda se neliší. To znamená, že amplituda učinila frakční návrh o krok dále tím, že je učinila nejen esteticky odlišným, ale také mechanicky, přidáním prvku asymetrie do hry.

Nekonečná legenda také inovuje v designu map s výrazným zavedením sektorového systému pro diplomatické, ekonomické a stavební účely. Amplituda navíc přidala taktický bojový systém (něco neviditelného v sérii civilizace), tato funkce však byla v jeho implementaci více smíšená. Celkově vzato, nekonečná legenda je jednou z největších velkých strategických her pro svou asymetrickou rovnováhu z jedinečného designu frakcí a neuvěřitelného vizuálního vkusu.

9. Věk zázraků: Planetfall

Age of Wonders Planetfall Review 2

Vývojář: Triumph Studios
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, PS4, Xbox One

Odtud lze tento seznam téměř nazvat nejlepším seznamem her Paradox, protože jsou největším vývojářem a vydavatelem Grand Strategy Games. Jednou z takových publikovaných her je Age of Wonders: Planetfall, první vpád do sci-fi pro věk série Wonders (předchozí hlavní tituly měly fantasy nastavení). Science-fiction je obecně oblíbeným prostředím pro velké strategické hry, které je třeba prozkoumat kvůli hlubokému potenciálu pro mechanickou hloubku, zejména pro výzkum a boj.

Jako velká strategická hra Age of Wonders: Planetfall pokrývá všechny hlavní základny správy města, hloubkovou diplomacii a přesvědčivý, i když zjednodušující ekonomický systém. Tam, kde hra skutečně svítí, je ve své technologii a bojové systémy kvůli šílenému množství přizpůsobení hráčů má přístup k strategickému a taktickému experimentování.

Z velkých strategických her, Age of Wonders poněkud poněkud zachlazuje svůj design frakce, ale stále je to jedna z nejlepších sci-fi 4x velkých strategických her dosud.

8. Srdce železa 4

Srdce železa 4

Vývojář: Paradox Development Studio
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, MacOS, Linux

První velká strategická hra přímo vyvinutá společností Paradox, aby milovala tento seznam, Hearts of Iron 4 pokrývá nejmenší množství času jakékoli velké strategické hry, ale nahradí to s naprostou šířkou obsahu. Tato hra je také dobrým příkladem popularity historie ve velkých strategických hrách, něco Paradoxe vyniká. Společnost používá různá historická nastavení k zvýraznění různých částí velké strategické zkušenosti.

Hearts of Iron 4, i když je vysoce zaměřena na armádu, je spíše logistická velká strategická hra, kde hráči budou muset maximalizovat svou výrobu továrny, výzkum zbraní a dodavatelské řetězce, aby se ujistili, že jejich síly převládají ve druhé světové válce 2. To neznamená, že všechno ostatní je však tlačeno na vedlejší kolej, protože hráči mají dostatečnou flexibilitu, aby změnili historii a vybrali svou vlastní cestu k vítězství.

Ačkoli menší v rozsahu a více lineární než některé z dalších splátek Paradoxu, Heart of Iron 4 je jednou z nejlepších historických her Grand Strategy venku.

7. Pole slávy: říše

Pole slávy říší

Vývojář: Ageod
Vydavatel: Software Slitherine
Platforma: PC

Od tanků a letadel po legie a falangy, Field of Glory: Empires je velká strategická hra zasazená do starověku Iron Age Age. Lze to považovat za konkurenta v Paradoxu Grand Strategy Titules, s výjimkou podoby založené na tahu s větší historickou autentičností. Publikované hry Slitherine jsou obecně uznávány jako historicky autentické kvůli jejich pozadí v hardcore wargaming.

Kromě toho, že je založena na tahu, Field of Glory: Empires vyniká s širokým výběrem frakcí, vynikajícího bojového systému a odlišným konstrukčním a dekadenčním systémem. Combat je zejména Empiresův silný oblek, protože samotný pole Glory Series začal jako virtuální adaptace válečné hry na stolních miniaturách a je vylepšen pouze tehdy, pokud hráči vlastní pole Glory 2, aby hráli bitvy ručně (stále existuje nějaké. diskuse o rozdělení této funkce).

Nemusí mít stejný vizuální vkus jako některé jiné velké strategické hry na seznamu, ale pole slávy: Empires stále stojí za váš čas.

6. Celková válka: Shogun 2

Total War Shogun 2

Vývojář: Kreativní shromáždění
Vydavatel: Sega
Platforma: PC, MacOS, Linux

Při přizpůsobování historie do velkých strategických her je toho tolik na výběr a jedním z nejúspěšnějších převzetí Sengoku Jidai Japonsko je Creative Assembly Total War: Shogun 2. Franšíza celkové války jako celek, s jejím ostrým zaměřením na válku a dobytí, by mohla být příliš soustředěna na to, aby byla považována za skutečnou sérii Grand Strategy, ale existuje dost rozmanitých systémů, které mu pomohou provést řez. Konflikt, stejně jako historie, poskytuje velký potenciál pro čerstvé a přesvědčivé rysy a systémy, a to je místo, kde celková válečná série dělá svůj rodokmen.

Zatímco Shogun 2 nemusí být tak složitý nebo tak široký jako některé z některých z velkých strategických her Paradoxu, má nohu s estetikou, viscerálním bojem a mechanikou související s charakterem. Kromě vynikajícího bojového systému v reálném čase, lite a vývojové systémy pro hraní rolí, zakládají Grand Strategy Experience a dávají jej osobním dotykem, protože mnoho her tohoto typu se může proměnit v bezduché analytické hry Excel tabulky.

Z tohoto důvodu není Shogun 2 nejen nejlepší totální válečná hra, ale také jedna z nejlepších velkých strategických her všech dob.

5. Victoria 2

Victoria 2

Vývojář: Paradox Development Studio
Vydavatel: Interaktivní, virtuální programování Paradox, 1C/Snowball Studios
Platforma: PC, MacOS

Victoria 2 má v návratu k králům Grand Strategy Gaming. Hra se koná během průmyslové revoluce z 19. století a vede k první světové válce. Také se to stane jednou z nejrobustnějších a nejúčinnějších paradoxních her, protože je to dodnes silné, zejména s nedávno oznámeným pokračováním.

Kde se Hearts of Iron 4 zaměřuje na válku a logistiku, Victoria dělá totéž pro ekonomiku, společnost a politiku. Průmyslová revoluce byla obdobím tektonických posunů v civilizaci a Victoria 2 vykonává obdivuhodnou práci ilustrující ekonomický vývoj, jejich složitost po celém světě a jejich dopad na sociální dynamiku.

Zatímco hra se může příliš zabloudit k tomu, aby byla tabulkový simulátor, je nepochybně podmanivá a získává navíc body za pokrytí neobvyklého období v historii.

4. Crusader Kings 3

Crusader Kings 3

Vývojář: Paradox Development Studio
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, MacOS, Linux

Crusader Kings 3, který se vrací téměř v téměř tisíciletí. Úspěch Crusader Kings ukazuje, jak moc je připojení k osobnímu a roli nezbytné pro přesvědčivé hry s velkou strategií. Strategie není vždy o drcení čísel a dokonalé racionalitě, ale také o vztazích a lidské emocionalitě.

Chválíme po celý den pro hluboké postavové systémy hry, ale co je důležitější, to je to, co tyto mechaniky dělají, aby tuto velkou strategickou hru odlišily od ostatních. Je zde spousta potenciálu strategie tabulky, ale přístup zaměřený na charakteru k Crusader Kings 3 dává hru obrovský potenciál pro vznikající vyprávění příběhů a zase větší investice do celkových zkušeností.

Ačkoli to ve svých ekonomických systémech nemusí být tak složité jako některé z jejích ostatních protějšků paradoxu, Crusader Kings 3 je stále jednou z nejuznávanějších a vyprávěných velkých strategických her na trhu.

3. Civilizace 6

Civilizace VI

Vývojář: Firaxis Games, Aspyr Media
Vydavatel: 2K hry
Platforma: PC, MacOS, Linux, iOS, PS4, Xbox One, Switch, Android

Žádný seznam by nebyl úplný, aniž by nějakým způsobem diskutoval o civilizační sérii, a civilizace 6 je nejlepším zástupcem série jako celku (i když Civ 5 stojí stejně za to, aby se odhlásilo). Civilizace je stále silná kvůli svému pevnému předpokladu, že si vezme kulturu z doby kamenné až do moderního dne. Ačkoli hra nemusí zahrnovat explicitní systémy hraní rolí, potenciál pro vznikající vyprávění stále existuje, což pouze přispívá ke zkušenosti.

Na rozdíl od některých ostatních her na seznamu, které mohou být ohromující a vyčerpávající, si Civilizace 6 zachovává dokonalou rovnováhu, kde jsou systémy ve hře dostatečně složité, aby hráči nikdy neunavili optimalizací jejich rozhodnutí, zatímco je dostatečně jednoduchý, aby je nezachytil Down v analýze ochrnutí. Hra se také stane památkou seriálu jako celku se zavedením okresů, zdokonalením městského štěstí a přepracováním kultury a občanské výskytu (nemluvě o větším důrazu na klima a geografii v expanzích).

Série civilizace stále dává a jeho nejnovější titul je stále jednou z nejlepších velkých strategických her všech dob po vydání.

2. Europa Universalis 4

Europa Universalis IV

Vývojář: Paradox Development Studio
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, MacOS, Linux

Europa Universalis 4 je ruce nejlepší historická velká strategická hra všech dob. Stejně jako Victoria 2 je to další hra Paradox a pokrývá také méně zastoupené období historie v hraní, rané moderní období. Jméno hry je centralizace, kolonizace, dobytí a náboženské spory.

Europa Universalis se více zaměřuje na expanzi a dobytí vnějšího. Skutečnost, že hráči si mohou vybrat téměř jakoukoli frakci, malou nebo velkou, a zjistit, jak daleko mohou jít nebo dokonce jednoduše vzít celý svět, je samo o sobě chválu – existuje tolik svobody a flexibility.

Zaměření Europa Universalis 4 na dobytí má potenciál být zastaralý a opakující se, ale naprostá hmotnost obsahu je zaručena, že budou hráči zájem o mnoho herních relací.

1. Stellaris

Stellaris

Vývojář: Paradox Development Studio, Tantalus Media
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, MacOS, Linux, PS4, Xbox One, Xbox Series X & S

Jaké překvapení, závěrečná a nejlepší velká strategická hra všech dob je další splátka z Paradoxu, tentokrát se vrací do sci-fi s Stellaris. Pro zjednodušení masivního rozsahu Stellaris je v podstatě jádrem úspěchu hry kombinace většiny prvků nalezených ve všech předchozích položkách na seznamu. Na rozdíl od svých ostatních bratří paradoxů se Stellaris také stane 4x hra, která se jen hodí k tomu, aby hry poskytla vynikající jádro hry.

Stellaris se o něco blíže k tomu, aby se jedná o strategickou hru na tabulku, než něco jako Crusader Kings. Vždy je třeba něco udělat, od navrhování lodí a plánování planetární konstrukce, až po ztrátu sebe v návrhářem Empire a vymýšlení nejlepší cesty k jednomu z mnoha typů vítězství.

Stellaris dokonale ztělesňuje sny o sci-fi-budoucnost nekonečných možností-a jako taková je nejlepší velká strategická hra všech dob.

Některé z pokrytí, které najdete u kultivovaných supů, obsahují přidružené odkazy, které nám poskytují malé provize založené na nákupech provedených z návštěvy našeho webu. Pokrýváme herní zprávy, filmové recenze, zápas a mnoho dalšího.

Rusko-americký kolečko, streamer, spisovatel a kritický myslitel zaměřený na analýzu strategie, taktiky a rozhodování. Miluji nejrůznější strategické a taktické hry, zejména ty zakořeněné v historii.

Kultivované supy jsou webové stránky popkultury založené v roce 2013, který pokrývá všechny věci, filmy a další. Jíme vaše slova.

Top 10 nejlepších velkých strategických her, které mohou splnit vaše fantazie na světové nadvládě

Top 10 nejlepších velkých strategických her, které mohou splnit vaše fantazie na světové nadvládě

Už jste někdy snili o tom, že se stanete vládcem celého světa a zavedete vaši vůli na všechny jeho obyvatele? Samozřejmě, že jste právě klikli na článek o velkých strategických hrách. V mnoha ohledech jsou hry Grand Strategy Ultimate Power Fantasy, protože nám umožňují utvářet naši chuť nejen postavy nebo frakce, ale celý svět, ale celý svět. V závislosti na tom, jakou hru hrajete, může být tento svět založen na historii, fantazii nebo sci-fi.

Zatímco velké strategické hry lze někdy nalézt na jiných platformách, subgenre je nejčastěji spojen s hrami PC. A je snadné pochopit proč. Tyto typy her obvykle vyžadují, abyste současně manévrovali více armád nebo někdy dokonce i národů a zároveň řídili diplomacii, ekonomiku, špionáž a různé další systémy. Je to trochu těžké to všechno udělat s ovladačem.

Netřeba dodávat, že tyto hry bývají velmi složité a docela náročné, více než většina ostatních žánrů. Ale to je přesně to, co je činí tak zábavnými a prospěšnými pro hráče, kteří se chtějí naučit všechny své složité malé mechaniky.

Pokud jste jedním z těchto hráčů, vyzýváme vás, abyste si prohlédli náš seznam 10 nejlepších nejlepších herních strategických her, které jsou právě teď dostupné na PC.

10 – Age of History II

Age of History II

Dříve známý jako Age of Civilizations II, Age of History II je ambiciózní projekt jednoho muže vytvořený nezávisle polským vývojářem łukasz Jakowski. Většina velkých strategických her je vyvíjena velkými týmy, takže jednoduše vidět, že jeden vyrobený samostatně je působivý. Ještě působivější je skutečnost, že hra je opravdu dobrá, za předpokladu, že můžete dosáhnout určitých technických problémů a geografických anomálií.

Hlavním prodejním bodem Age of History II je jeho hladká křivka učení. Obecně lze říci, že velké strategické hry vyžadují, abyste si na zdi bouchali hlavou po nespočet hodin, abyste se pokusili omotat hlavu kolem základních systémů. To zde vůbec není.

Age of History II poskytuje hráčům podrobnou mapu světa představující stovky, ne -li tisíce zemí, provincií a kmenů. Můžete převzít kontrolu nad některým z těchto národů a pokusit se dobýt svět prostřednictvím války nebo diplomacie. Nebo trochu obou.

Koncept za věkem historie II je velmi jednoduchý a funguje na rozdíl od paradoxní hry, i když velmi zjednodušené. To nemusí být nutně špatná věc, zvláště pokud jste ve velkých strategických hrách nováčkem.

Soudě podle Steam Reviews, Age of History II II neobdržel žádné nové aktualizace za téměř rok. Bohužel to vypadá, že podpora pro hru byla zcela přerušena. Přesto hra stojí pouze 5 $ a za tuto cenu rozhodně stojí za vyzvednutí.

9 – Imperátor: Řím

Nejlepší Grand Strategy Games Imperator: Řím

Imperátor: Řím je jedním z nejméně úspěšných titulů společnosti Paradox, ale hra má dostatek vykoupitelných vlastností, aby se vyplatilo odhlásit. Samotné nastavení je velkým prodejním bodem, protože ve starověkém Římě je pouze hrstka dalších velkých strategických her.

Imperator: Řím se koná mezi 304 BCE a 27 BCE, což je období, které zhruba odpovídá Římu přechodu z republiky na říši. Stejně jako jeho název napovídá, konečným cílem je stát se prvním římským císařem, i když většina herních center kolem událostí vedoucí k vytvoření říše říše.

Ačkoli Řím sedí ve středu všeho, mapa ve skutečnosti zahrnuje z Pyrenejského poloostrova na západě až do Indie na východě. A nemusíte ani nutně hrát jako Řím, protože hra vám umožní převzít kontrolu nad jakýmkoli přítomným národem nebo kmenem.

Paradox odmlčel podporu hry v dubnu 2021, což je škoda, protože vývojářům dokázal vytvořit do té doby docela dobrý DLC. DLC přidává další obsah soustředění kolem Punic Wars, řeckých městských států a dědiců Alexandra Velikého.

8 – Hegemonie III: střet starověku

Hegemonie III: střet starodáv

Hegemonie je řada historických velkých strategických her, které se odehrávají především během klasického starověku. Třetí vstup do franšízy se zaměřuje na civilizace žijící kolem Středomoří v 5. století před naším letopočtem. Jako jsou řecké, gauls, latina, Illyrians a Sicilians.

Hegemonie III sdílí poměrně málo podobností s celkovým válečným sérií, včetně taktických bitvy v reálném čase. Má však také dostatek originálních funkcí, aby se umožnilo odlišit se od nesmírně populárnější franšízy. Za prvé, hegemonie III: Clash of the Antients je mnohem více zaměřen na dlouhodobé plánování.

Správa zdrojů je zde mnohem intenzivnější, přičemž vytvoření a údržba přívodních vedení je jednou z hlavních mechaniků hry. Boj je také klíčovým aspektem, ale můžete také dosáhnout konečného cíle zajištění hegemonie pro vaši civilizaci jinými prostředky, jako je kultura nebo ekonomika.

Hegemonie III: Clash of the Antients vyšel v roce 2015 a dosud obdržel pouze jednu expanzi. Do konce roku bude zahájena nová expanze s názvem Isle of Giants.

7 – Victoria II

Victoria II

Victoria II je v tomto bodě přes deset let stará, ale nenechte se oklamat jeho věk, protože hra stále drží skvěle dodnes. Hry, jako je tento, se samozřejmě všechny pocházejí o prosévání menu a to nikdy nezestárne, dokud jsou systémy správy jádra solidní. Což jsou určitě v tomto případě.

Victoria II se koná během velmi zajímavého období v historii, která trvá celé století od roku 1836 do roku 1936. To byla doba velkého zmatku, protože absolutní monarchie se začínaly stát zastaralými a většina Evropy přecházela na demokratičtější vládní systémy.

Současně byla kolonizace a otroctví v některých částech světa stále běžné v 19. století, i když by se také (většinou) staly minulostí v minulých desetiletích.

Ačkoli v té době probíhaly hlavní války, Victoria II se zaměřuje především na politické a společenské změny, ke kterým dochází ve světě. Warfare je poměrně důležitou součástí hry, ale diplomacii a ekonomii vyžaduje zadní sedadlo.

Dříve v roce 2021 Paradox Interactive konečně potvrdil, že Victoria 3 je více než jen meme. Hra se skutečně vyvíjí, zatím však nemáme datum vydání.

6 – Celková válka: Tři království

Nejlepší velká strategická hry Celková válka: Tři království

Série Total War v průběhu let přinesla mnoho skvělých her, ale tři království vyniká jako docela jedinečný příklad historické fikce. V minulosti byly založeny další hry založené na romantice tří království, ale nikdo se necítil tak velkolepý a epický jako tenhle.

V některých ohledech hraje tři království přesně jako většina ostatních totálních válečných her. Máte tahovou strategickou vrstvu spojenou s taktickými bitvami a správou osídlení v reálném čase. Obléhání jsou opět velkou součástí herní smyčky, ale rozhodně nejsou jednou z nejlepších částí. Navzdory pokusům Creative Assembly o zavedení některých inovací sem a tam, obléhání v celkové válce stále není velké.

Hlavním vrcholem tří království je režim romantiky, který se zaměřuje na postavy a vyprávění více, než byste očekávali od totální válečné hry. Režim romantiky je založen na románu románu Three Kingdoms, a tak poskytuje fantastičtější pohled na události, které jej obklopují.

Pokud hledáte historicky autentičtější zážitek, můžete místo toho vyzkoušet režim záznamů.

Kreativní shromáždění se dostal pod palbu začátkem tohoto roku poté, co se rozhodl ukončit podporu pro hru, aniž by vysvětlil proč. Od svého vydání v roce 2019 obdržela tři království sedm kusů DLC. I přes to však hra rozhodně stále stojí za to hrát, i když jen pouze pro romantický režim.

5 – srdce železa IV

Srdce železa IV

Druhá světová válka je docela populární prostředí pro velké strategické hry a je snadné pochopit proč. Žánr je založen na stolních válečných hrách, které byly zase původně inspirovány vojenskými strategiemi používanými v konfliktech v reálném světě. Existuje poměrně málo velkých strategických her s tématem WWI-s tématem, které byste mohli vyzkoušet, ale pokud chcete hrát to nejlepší z nejlepšího vzhledu, nic jiného než srdce železa IV.

Srdce železa IV se odehrává na mnohem kratším časovém prostoru než většina paradoxních her, a pochopitelně ano. Nejdříve můžete začít v roce 1936, i když některé scénáře vás začnou v roce 1939. Normální zápasy jsou navrženy tak, aby skončily koncem roku 1945. Zvláště pokud používáte mody.

Podobně jako u jiných paradoxních her, Hearts of Iron IV vám umožní převzít kontrolu nad jakýmkoli národem na světě, pokud byl v roce 1936 nebo 1939 kolem roku 1936 nebo 1939. Můžete očekávat, že budete mít spoustu výhod hraním jako jedna z velkých sil druhé světové války, jako je Německo, Sovětský svaz nebo Spojené státy. Začínat jako menší síla a změna průběhu historie je však pravděpodobně mnohem zábavnější.

Hearts of Iron IV obdržela v průběhu let přes tucet expanzí a dlc balíčků a paradox stále není proveden podporující hru. Ve skutečnosti je zbrusu nová expanze s názvem Žádná krok zpět na spuštění koncem tohoto měsíce. Kdybyste uvažovali o tom, že jste hoiv výstřel teď, byl by stejně dobrý jako jakýkoli jiný.

4 – Stellaris

Nejlepší velké strategické hry Stellaris

Pokud vaše ambice přesahují pouhou globální nadvládu, možná budete chtít nakopnout zářez a zkusit vládnout celou galaxii. Existuje překvapivě omezené množství velkých strategických her, které vám to umožňují, ale naštěstí se můžete stát galaktickým císařem ve Stellaris.

Stellaris je hra Paradox zasazená do vzdálené budoucnosti, která vás staví do bot kosmické civilizace, které se snaží o dobytí galaktického. Je jen na vás, abyste se rozhodli, zda chcete uvalit svou vůli na galaxii prostřednictvím diplomacie nebo vojenské síly.

Paradoxův první nájezd do sci -fi se zpočátku setkal s některými smíšenými pocity, ale většina hráčů nakonec rozrostla, aby obdivovala rozsah a ambice hry. Aniž by museli udržovat věci uzemněné kvůli historické přesnosti, vývojáři vyšli všichni ven a vytvořili fascinující vesmír plný procedurálně generovaných planet, aby prozkoumali, bizarní druhy, které se setkávají, a ještě bizarnější příběhy odhalit.

Jednou z nejchladnějších věcí o Paradox Games je to, že můžete předat svůj stav uložení z jednoho titulu do druhého. A v tomto procesu hrajte tzv. „Mega-Campaign“. Obvykle jdou něco takového: Crusader Kings III -> Europa Universalis IV -> Victoria II -> Srdce železa IV a nakonec kulminující s Stellaris.

Při přeměně stavů může dojít ke spoustě problémů, ale stále je to úhledný nápad bez ohledu na to. Pokud máte k dispozici stovky hodin, abyste mohli hrát prostřednictvím čtyř nebo pěti masivních velkých strategických her.

3 – Crusader Kings III

Crusader Kings III

Přestože byl v tomto okamžiku více než rok, Crusader Kings III zůstává jednou z posledních velkých strategických her na trhu. Tyto typy her se objevují pouze jednou nebo dvakrát ročně a půl doby, kdy nejsou příliš dobré. Ale nebojte se, protože to rozhodně není případ Crusader Kings III.

Crusader Kings III je v podstatě simulátor dynastie, kde je vaším cílem založit a udržovat silnou krevní linii, která bude trvat několik století. Podobně jako u jiných velkých strategických her máte obrovskou mapu s územími a různými dalšími věcmi. Hlavním zaměřením je však na budování dlouhodobého dědictví.

Pokud hledáte hru, která napodobuje rodinné drama a politické hádky Game of Thrones, je to tak blízko, jak se prozatím dostane. CK III může být strategická hra, ale většinu času strávíte většinou interakcí s postavami a vytváříte nejrůznější šílené a vtipné příběhy.

Nebuďte překvapeni, pokud CK III vyžaduje, abyste dělali nějaké nechutné věci, abyste udrželi svou krevní linii čistou. Hra je konec konců nastavena ve středověku. Tehdy byli monarchové ochotni udělat téměř cokoli pro slávu svých domů.

Crusader Kings III je stále poměrně nový, takže se nemusíte starat o to, že budete muset investovat jmění do DLCS. Na druhé straně to také znamená, že CK III zatím nemá téměř tolik obsahu jako jeho předchůdce. Když už mluvíme o základním verzi Crusader Kings II, je k dispozici zdarma. Nezapomeňte si to prohlédnout, pokud chcete získat chuť toho, co série nabízí.

2 – Europa Universalis IV

Nejlepší velké strategické hry Europa Universalis IV

Myslíte si, že temné duše jsou těžké? Zkuste zastavit pád Konstantinopole a obnovit byzantskou říši v EU IV.

Europa Universalis IV je jednou z nejvíce frustrujících a jedna z nejuznávanějších velkých strategických her v okolí. Nemluvě o velmi návykové, jakmile se vám konečně podaří ovinout hlavu.

Europa Universalis IV zahrnuje několik století a umožní vám hrát jako jakýkoli národ, který byl kolem roku 1444 nebo později. Národy vzrostou, padají a porodí ostatní v průběhu hry v závislosti na mnoha faktorech. Zatímco každá hra Europa Universalis IV začíná téměř stejná, každý zápas se hraje jinak a vaše činy budou mít obrovský dopad na to, jak se historie rozvíjí.

Stejně jako jeho název naznačuje, EU IV se trochu zaměřuje na Evropu, ale můžete převzít kontrolu nad národy z jakéhokoli jiného kontinentu. Pokud jste však ve hře úplně nová, pravděpodobně se budete chtít držet národů založených na Středomoří, protože tam se většinu akce stane. Alespoň v základní hře.

Pokud chcete kompletní zkušenost Europa Universalis IV, určitě budete muset chytit část DLC. A protože se jedná o paradoxní hru, která vyšla před více než osmi lety, očekávejte, že si vybírají desítky kusů DLC. Ve skutečnosti existuje tolik extra obsahu, že budete potřebovat nějaký průvodce, abyste zjistili, co si koupit a co se vyhnout jako nový hráč.

DLC je snadno nejotravnější částí Europa Universalis. Ale pokud to dokážete překonat a velmi strmá počáteční křivka učení, najdete zde úžasnou hru, která vás může nasávat stovky stovek hodin.

1 – Celková válka: Warhammer II

Celková válka: Warhammer II

Total War Games se nehodí přesně na značku Strategie přesně, ale jsou zhruba ve stejné kategorii. Stále máte velkou mapu se spoustou armád a území, které můžete zvládnout, ale také strávíte dobrý kus času zapojením do taktických bitvy. I když existuje několik dalších položek v sérii Total War, které mohou uspokojit vaši žízeň po velké strategii, žádný z nich nemůže srovnávat s Warhammer II, pokud jde o rozsah a rozsah.

Celková válka: Warhammer II je naprosto masivní hra s desítkami frakcí, ze kterých si můžete vybrat, od elfů a trpaslíků po ještěrky, potkaní, několik typů nemrtvých a mnoho dalšího. Každá frakce má svou vlastní kampaň a je vedena legendárním lordem, který (obvykle) přináší na stůl jedinečnou herní mechaniku.

Některé frakce jsou určitě zábavnější než jiné, ale každý z nich má nějaký druh zvratu, díky kterému je zvláštní. Pokud máte rádi strategické hry s tunami rozmanitosti, určitě nebudete zklamáni tím, co totální válka: Warhammer II nabízí. Opravdu tam není žádná jiná hra s tak působivým seznamem frakcí a jednotek.

Je tu jen jedna malá nevýhoda, o kterou byste si měli být vědomi. Pokud chcete zažít Total War: Warhammer II V celé své slávě, budete také muset vlastnit svého předchůdce. Je to proto, že hra se integruje s originálem a vytvoří něco, co se nazývá kampaň Mortal Empires. Což vám umožní hrát jakoukoli z frakcí představených v obou hrách na jedné ginormové mapě. Kromě toho by nebylo ráda koupit také některé z DLC.

Pokračování, Total War: Warhammer III, bude zahájeno začátkem příštího roku. Dávejte pozor na to.

Více seznamů

Pokud se vám tento seznam líbil, nezapomeňte si prohlédnout některé z našich ostatních níže.

  • 10 her PS5, které chceme vidět na PC v roce 2022 a dále
  • Top 10 nejlepších vikingských her pro fanoušky norské mytologie
  • 20 největších videoher založených na komiksech
  • Top 20 nejlepších modů Skyrim, které zahanbují vydání výročí

Autor

Jsem klasický autor Jack-of-All-Trades, který miluje psát o většině témat, i když hraní byl vždy mým silným oblekem. To znamená, že rozhodně neodmítám šanci pokrýt některé šťavnaté zprávy týkající se superhrdinových filmů, románů Stephen King nebo vesmírné cestování. Nebo roboti. Nebo roboti superhrdiny, kteří cestují v prostoru, maskovali jako Stephen King. Zobrazit všechny příspěvky

Facebook Reddit Twitter Pinterest

Napsal Jason Moth

Jsem klasický autor Jack-of-All-Trades, který miluje psát o většině témat, i když hraní byl vždy mým silným oblekem. To znamená, že rozhodně neodmítám šanci pokrýt některé šťavnaté zprávy týkající se superhrdinových filmů, románů Stephen King nebo vesmírné cestování. Nebo roboti. Nebo roboti superhrdiny, kteří cestují v prostoru, maskovali jako Stephen King.