16 nejlepších virtuálních simulačních her z roku 2022., 14 Nejlepší obchodní simulační hry z roku 2023 | Naučte se ekonomickou a strategii – hodnocení

14 Nejlepší obchodní simulační hry z roku 2023 | Naučte se ekonomickou a strategii

Místo továrny nebo řetězce obchodů máte nemocnici a musíte ji nejen zvládnout, ale také z toho dosáhnout zisku. Tematická nemocnice je jednou z laskavých obchodních simulačních her, kde vlastníte nemocnici, která vyléčí pacienty s fiktivní nemocí a zároveň ji proměňujete v ziskovou firmu.

Nejlepší obchodní simulační hry z roku 2022

Chcete zahájit firmu bez rizika a tvrdé práce? Hrajte obchodní simulační hru. Tyto aplikace vám mohou pomoci roztáhnout vaše dovednosti bez veškerého dramatu, které přichází se skutečným obchodem. Můžete spravovat zábavní park, vést herní vývojovou společnost nebo založit farmu.

Zde je pohled na to, jak mohou obchodní simulační hry pomoci rozvíjet podnikatele a přehled nejlepších obchodních simulačních her z roku 2022.

Co jsou to obchodní simulační hry?

Business Simulation Games jsou přesně to, jak zní. Jsou to nástroje „edutainment“, které vám mohou pomoci zaostřit vaše dovednosti v oblasti správy podnikání bez jakýchkoli důsledků nebo stresu na pracovišti. Vaše hra se bude podobá obchodní zkušenosti v reálném životě, ale jakékoli chyby, které ve hře uděláte, nebudou mít žádné skutečné riziko ani dopady. Všechny vaše chyby se dějí pouze ve hře.

Klíčový klíč s sebou

Business Simulation Games vám pomohou naučit se být dobrým manažerem tím, že znovu vytvoří obchodní prostředí v reálném životě zábavnými způsoby bez stresu.

Jaké jsou výhody hraní herních simulačních her?

Chyby spuštění a chyby v kariéře, které uděláte v herních simulačních hrách. Společnost Business Simulation Games vám také pomohou zdokonalovat nejrůznější měkké obchodní dovednosti, jako je komunikace, vedení, operace – pojmenujete to.

Některé obchodní simulační hry vám mohou pomoci rozvíjet tvrdé dovednosti specifické pro vaše odvětví a také mnoho dalších dovedností v poptávce. Ve skutečnosti je mnoho příkladů na našem seznamu vynikajících obchodních simulačních her vysoce specifické pro průmysl.

Klíčový klíč s sebou

Hry v oblasti obchodní simulace vám pomohou rozvíjet tvrdé a měkké obchodní dovednosti bez chyb, které mají v dopadu skutečného života.

16 nejlepších obchodních simulačních her

Připraveni zlepšit své obchodní dovednosti, aniž byste udělali chyby v reálném životě, které mají skutečné důsledky? Začněte s 16 obchodními simulačními hrami níže.

1. YouTubers Life

I když bylo čas, kdy provozování kanálu YouTube nemusí být považováno za podnikání, je těžké to tvrdit. YouTubers Life vás staví do skromných bot YouTuber, který se snaží spustit kanál s některým základním vybavením.

Stejně jako YouTubers v reálném životě jste motivováni předplatiteli a názory, budováním vašeho arzenálu vybavení, abyste vytvořili lepší videa, budování následného a pěstování kanálu. Kromě budování přítomnosti sociálních médií musíte také spravovat společenský život, vzdělávání a nakonec zaměstnance.

YouTubers Life je videohra pro jednoho hráče, která byla vydána v roce 2016. Můžete si ji koupit ve Steam a přístup k ní prostřednictvím Microsoft Windows, MacOS, iOS, Android, Linux, PlayStation 4, Xbox One a Ninten Switch.

YouTubers Life 2 poklesl v říjnu 2021. Má nové funkce, například ve hře v reálném životě, různé typy obsahu, které můžete pokrýt, a město, které můžete prozkoumat, abyste inspirovali svůj obsah. YouTubers Life 2 najdete ve Steam a přístup k němu prostřednictvím Windows, MacOS, Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One.

2. Virtonomika

Virtonomics, která se používá pro účely zábavy, školení a rozvoje vedení, je řada her pro více hráčů, které zahrnují Virtonomics Entrepreneur, Virtonomics Mafia Manager a Virtonomics Tycoon.

V sérii Virtonomics neexistují žádná předdefinovaná pravidla pro vítězství nebo prohrávání a hra nekončí. Ačkoli si uživatelé ve hře vybírají své cíle, nejběžnějším cílem je vybudovat úspěšný podnik v konkurenční společnosti. Hráči mohou pracovat v mnoha průmyslových odvětvích, včetně zemědělství, výroby, maloobchodu, financí, marketingu a vědy.

Virtonomics je masivní online hra pro více hráčů spuštěnou v roce 2006. Je k dispozici v několika jazycích a po vytvoření účtu je zdarma hrát online.

3. Dvoubodová nemocnice

Když hrajete dvoubodovou nemocnici, jste v roli správce nemocnice. Stavíte a spravujete nemocnici, léčíte nemoci a neustále zlepšují vaši nemocnici a personál.

Spolu s budováním nemocnice a navrhováním pro zlepšení štěstí pacientů budete mít za úkol najít lék na vysoce neobvyklá nemoci.

Pokud jste snili o provozu nemocnice nebo chcete představu o tom, jaké je doktorka, aniž byste šli na lékařskou školu, zkuste Two Point Hospital.

Two Point Hospital je nástupcem populární simulační herní nemocnice a byla vydána v roce 2018. Je k dispozici na Microsoft Windows, Linux a MacOS prostřednictvím Steam. Můžete to také získat na Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

V reálném životě vám může nejlepší lékařský software, jako je Kareo, pomoci navrhnout nemocniční softwarovou infrastrukturu pro pacienta. Přečtěte si naši recenzi Kareo a dozvíte se více.

4. Tropico 4

Tropico 4 je jednou z nejvíce recenzovaných simulačních her v osmidílné sérii Tropico. Ve hře, která kombinuje správu měst a politickou manipulaci, jste pověřeni budováním ideálního národa na několika ostrovech.

Jak hra postupuje, musíte se naučit vyrovnat se s tím, že jste zarámováni za vraždu, a vyčistit své jméno, abyste nakonec znovu vybudovali svůj národ. Hra kombinuje strategii, humor a intelekt pro dokončení 20 misí rozprostřených po 10 různých mapách.

Tropico 4 je hra pro jednoho hráče, která byla vydána v roce 2011. Kupte si jej na Steam a přístup k němu přes Microsoft Windows, Xbox 360 a MacOS. Novější instalace, Tropico 6, je k dispozici také pro přepínač PlayStation 4 a Nintendo.

5. Přepravní horečka

Jako nástupce horečky vlaku přidává horečka do mixu letiště a přístavy, což vám umožňuje stát se skutečným přepravním magnátem, než jednoduše pásem kolejnic. Hra začíná v roce 1850 a jak čas pochoduje vpřed, tak i vaše možnosti přepravy. Vaším cílem je usnadnit přepravu uvnitř i mezi osadami.

Chcete-li to udělat a kdy upgradovat na nová vozidla, musíte se rozhodnout o nákladově nejefektivnějších vozidlech a kdy upgradovat na nová vozidla. Můžete spustit kampaň v buď u.S. nebo Evropa, s oběma nabídkami misí založených na historických výzvách pro dopravu.

Pokud si chcete dát pauzu od aspektu obchodního řízení věcí, existuje režim sandboxu, který vám umožní být velkým dítětem a hrát si s vlakem, letadlem a liniími lodí.

Transportní horečka byla uvolněna v roce 2016. Hru si můžete zakoupit na Steam a přístup k ní prostřednictvím Microsoft Windows, Linux a MacOS.

6. Rollercoaster Tycoon

V rámci simulační série zábavního parku vás Rollercoaster Tycoon provedou dobrodružstvím budovy a správou zábavního parku. Jako člen vedení jste pověřeni výstavbou a přizpůsobováním horských tácků a vzrušujících jízd. Ultimate zábavního parku můžete postavit s různými typy dráhy a atrakcemi v parku.

Rollercoaster Tycoon byl původně vydán v roce 1999 a nyní je k dispozici v devíti verzích. Můžete si ji koupit ve Steam a přístup k ní prostřednictvím Microsoft Windows, MacOS, iOS, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

7. Vzestup průmyslu

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo žít na počátku 20. století? Když hrajete Rise of Industry, stanete se průmyslníkem na počátku roku 900. Během hry stavíte a spravujete rostoucí říši. Můžete stavět továrny a dopravní linky, dávat pozor na další velkou věc, najít mezery na trhu a vyjednávat obchodní dohody.

Vzestup průmyslu byl vydán v roce 2018. Můžete si ji zakoupit na Steam a hrát si na Microsoft Windows, Linux a MacOS.

8. Manažer motoristického sportu

Manažer motoristického sportu vás vezme zpoza volantu a postaví vás za tým. V této simulační hře spravujete tým odpovědný za umístění řidiče na pódium.

Rychle zjistíte, jak je tomu často u obchodních simulátorů, že v zákulisí se děje mnohem více, než jste si dokázali představit. Časná část hry je těžká na tutoriálech, aby vás ulevila do věcí, takže jste jen nezůstali točit kola.

Z drobných detailů, jako jsou komponenty automobilů a rozhodnutí o závodě, až po úkoly s velkým obrázkem, jako je sestavení vašeho týmu a hlasování o pravidlech a předpisech pro tento sport, existuje na všech úrovních velké množství obsahu.

Manažer Motorsport je hra pro jednoho hráče vydané v roce 2014. Je k dispozici na několika platformách, včetně Android, iOS, Microsoft Windows, MacOS, Linux a Nintendo Switch.

9. Mashinky

Pokud máte rádi dopravu a vlaky, možná budete chtít vyzkoušet Mashinky. Ve hře vyvíjíte dopravní obchod na procedurálně generované mapě, spravujete svou říši a zlepšujete své aktiva.

Zahájíte hru pod kontrolou dopravní společnosti. Během hry položíte skladby na tvrdém terénu, kupujete nová vozidla, spravujete trasy a snažíte se dosáhnout co největšího zisku.

Zatímco plná verze této hry se vyvíjí po celá léta, můžete být v popředí a hrát v režimu včasného přístupu, zatímco se hra vyvíjí. Momentálně je k dispozici pro Microsoft Windows.

10. Simulátor práce

Pravděpodobně žádný název hry nenaznačuje obchodní simulaci více než příhodně pojmenovaný Job Simulator.

Na rozdíl od většiny obchodních simulátorů, které vás na starosti všechno, simulátor práce vás staví do role kancelářského pracovníka, šéfkuchaře, mechanika a úředníka obchodu. Hra se koná v roce 2050, kde roboti nahradili veškerou lidskou práci, takže lidé, kteří chtějí ochutnat, jaká práce byla jako Hop do „Job Simulator.“

Hra je veselým reimaginingem všech těchto pracovních míst, přičemž kancelářské pracovníci poklepají na dva klíče na obří klávesnici, ukládají úředníky, které střílejí římské svíčky na zákazníky, kuchaři vrhají jídlo a mechaniku zaseknutí banánů v ocasu, aby pomohli automobilů projít emisními testy.

Simulátor práce byl vydán v roce 2016. Je to hra VR, ke které máte přístup prostřednictvím Microsoft Windows a PlayStation 4.

11. Game Dev Story

Vytváření videoher pro život je pro mnohé vysněnou prací, ale pokud nejste připraveni se ponořit do této kariérní změny, zkuste to Game Dev Story.

Tato hra vám dává na starosti malé herní studio s velkými aspiracemi. Stavíte od několika zaměstnanců až po desítky, které chtějí vytvořit „miliony prodávající hru“ nebo nakonec vytvoříte vlastní herní konzoli.

Navzdory jednoduché 16bitové grafice je hra pozoruhodně hluboká; Hráči jsou zodpovědní za všechny aspekty podnikání mimo vytváření her, včetně reklamy, konvencí, licencování, kancelářských prostor a najímání a školení zaměstnanců.

Hráči, kteří jsou obeznámeni s konzolovou válkou 80. let do začátku roku 2000.

Příběh Game Dev byl původně vydán v roce 1997 na Microsoft Windows a od té doby byl přenesen na jiné platformy, včetně iOS, Android, Windows Phone a Ninten Switch.

Láska hraní a vývoj her? Staňte se testerem videoher, který kontroluje závady, poznámky rozbité aplikace a zajišťuje funkčnost hry.

12. Zemědělský simulátor 17

Business Simulation neznamená vždy, že se ocitnete v kanceláři. Farming Simulator 17 vám umožní chodit prakticky a trávit nějaký čas řízením různých vozidel při práci na vaší farmě nebo na jiných farmách.

Zemědělství je však stále podnikem, takže v určitém okamžiku se budete muset tyto tabulky účastnit. To ukáže vaše zisky a ztráty na každé plodině, hospodářských zvířatech a lesnictví. Zavolejte, kdy se z vašeho zboží činit největší zisky, a můžete si koupit nebo pronajmout nové vybavení, aby se příští sezóna ještě zlepšila.

Zemědělský simulátor 17 byl propuštěn v roce 2016. Je k dispozici ke koupi prostřednictvím několika prodejen a lze jej přehrávat na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows a MacOS.

13. Města: Skylines

Běh město může být hodně jako provozovat firmu. Zatímco SimCity zahájil tento žánr, města: Skylines je vládnoucí šampion.

V této hře ovládáte mnohem více síly než kterýkoli starosta nebo plánovač města, se schopností stavět a zničit, jak uznáte za vhodné. Základní strategie však funguje ve vašem rozpočtu a udržuje vaše pracovníky a zákazníky (v tomto případě populace) šťastné.

Rozsah měst: Skylines je opravdu ohromující. Zatímco většina městských stavitelů se cítí jako hustě obydlené ostrovy, pokud v této hře postavíte celé devět regionů, budete mít na rukou rozlehlou metropoli. Můžete dokonce přidat balíček rozšíření, jako jsou průmyslová odvětví, kde hráči mohou přizpůsobit průmyslové oblasti.

CITIES: Skylines je hra pro jednoho hráče vydané v roce 2015. Je kompatibilní s PlayStation 4, Xbox, Nintendo Switch, Microsoft Windows, MacOS a Linux.

14. Anno 1404

Anno 1404 (Dawn of Discovery v Severní Americe) je součástí série sedmi her Anno. Je to hra budování měst a ekonomická simulace, která se odehrává v éře napodobující středověkou a renesanční historii.

Primární strategie hry se zaměřuje na zapojení do obchodu, zásobování stavebního materiálu a výstavbu památek, jako je gotická katedrála a arabská mešita. Jako vůdce musíte kolonizovat ostrovy, vytvářet továrny a farmy pro své občany, přijmout diplomatické vztahy s hráči AI a nakonec se účastnit boje, abyste chránili svou říši.

Anno 1404 může být hra pro jednoho hráče nebo multiplayer. Byl vydán v roce 2009 a je k dispozici na Microsoft Windows.

15. Konstruktor plus

V Constructor Plus postavíte město plné nepředvídatelných postav a (doufejme) prosperující firmy. Budete také zodpovědní za veškerou architekturu města a můžete si vybrat ze 147 budov a 65 předem postavených měst.

Můžete se rozhodnout, které herní cíle vás zajímat, ale vaším hlavním cílem je obvykle dělat největší zisk z vašeho vývoje. Mezi neobvyklé funkce her patří hitmen a obří šváby, které mohou zbavit vaše město nežádoucích lidí. Jen si dávejte pozor na úřad pro bydlení.

Constructor Plus byl propuštěn v roce 2019 po původní konstruktorové hře v roce 1997. Je k dispozici pro přepínač Nintendo nebo na Windows přes Steam.

16. Space Company Simulator

Pokud nežijete pod skálou, pravděpodobně jste slyšeli o kosmickém závodě miliardáře. Můžete se na to dostat prostřednictvím simulační společnosti Business Simulation Game Space Simulator. Vaším cílem je učinit vaši vesmírnou cestovní společnost hlavní název průmyslu. Když jste u toho, naplánujete první misi s lidmi na Mars. Jak to uděláte, můžete najmout nové zaměstnance, zdokonalovat svou technologii, rakety designu a ještě mnohem více.

Simulátor Space Company byl vydán v roce 2019. Můžete si ji zakoupit prostřednictvím Steam a přehrát si na Windows.

Max Freedman přispěl k psaní a výzkumu v tomto článku.

Spisovatel zaměstnance v BusinessNewsdaily.com

Skye Schooney je spisovatelem lidských zdrojů v podnikání.Com a Business News Daily, kde zkoumala a psala více než 300 článků o tématech zaměřených na HR, včetně operací lidských zdrojů, vedení vedení a technologie HR. Kromě výzkumu a analýzy produktů a služeb, které pomáhají majitelům podniků provozovat hladší oddělení lidských zdrojů, jako je HR software, PEOS, HRO, HRO, monitorovací software a systémy času a docházky, Skye vyšetřuje a píše o tématech zaměřených na budování lepší odborné kultury , jako je ochrana soukromí zaměstnanců, správa lidského kapitálu, zlepšení komunikace a podpora rozmanitosti a kultury na pracovišti.

Požadavky na zdravotní zdravotní pojištění pro 2021-2022
26 Skvělé obchodní nápady pro podnikatele
Potenciál růstu průmyslu konopí pro rok 2023
11 Trendy pro malé podnikání z roku 2023
Budoucnost maloobchodu: Trendy za 2023
Nejlepší granty vlády pro malé podniky v roce 2023
Trendy a předpovědi malých podniků pro 2023

Více souvisejících článků

Nejlepší telefonní systémy pro malé podniky
Nejlepší softwarové služby pro obchodní účetnictví z roku 2023
Nejlepší mzdové služby pro 2023

Více souvisejících recenzí

10 způsobů, jak se lidské zdroje budou i nadále měnit
Trendy na financování malých podniků
Daně z malých podniků: Co očekávat v roce 2023
Nejvyšší výzvy v oblasti elektronického obchodování, kterým čelí malé a střední podniky

Více souvisejících článků

Obrázek na pozadí na plošeMobilní obrázek na pozadí

Ve spolupráci s, představuje b. zpravodaj:

Budování lepších podniků

Poznatky o obchodní strategii a kultuře, přímo do vaší doručené pošty.
Část podnikání.Com Network.

14 Nejlepší obchodní simulační hry z roku 2023 | Naučte se ekonomickou a strategii

Hodnocení

Hledáte dobré obchodní strategické hry, ze kterých se můžete dozvědět jednu nebo dvě věci o podnikání a pochopit myšlenku mikroekonomie? Pokud ano, pak jste určitě na správném místě.

„Učení se tím“ je osvědčené a jedním z nejúčinnějších způsobů, jak získat neocenitelné znalosti, protože simuluje situace v reálném světě prostřednictvím činností, jako je čtení, sledování živých demonstrací, praktikování atd.

Optimálním cílem jakékoli strategické hry, která v tomto případě souvisí s obchodem, je pomoci hráčům efektivněji pochopit různé komponenty podnikání. Níže je tedy 15 nejlepších herních simulačních her, které můžete vyzkoušet tento rok, ohodnoceno ze střední na pokročilou úroveň.

Obsah

14. Průmyslový gigant II

IG2

Obrázek s laskavým svolením: Mobygames

Platforma: Windows, Xbox One, PlayStation 4

Přestože je průmyslový gigant II účtován jako obchodní simulační hra, mnoho klíčových aspektů, jako je HR, finance většinou chybí. Inspirovalo se jinými hrami orientovanými na podnikání, jako je kapitalismus a transportní magnát, a městské hry, jako je císař: Rise of Střední království atd.

V IG2 je hráč zodpovědný za výrobu a distribuci produktů společnosti v pozadí 20. století. Cílem je získat maximální zisky z operací. Existuje také možnost „bezplatné hry“, kde se nemusíte starat o zisky, ale jak zajímavé by se to mohlo dostat, když se nezabývají žádné peníze.

13. Letecká tycoon

Letecká tycoon

Plošina: Windows, MacOS, Android, iOS

Letecký magnát je jednou z nejstarších obchodních simulačních her. Původní hra byla původně spuštěna pro Windows v roce 1988, ale deluxe verze byla později vyrobena pro Mac OS X a Linux. Stejně jako všechny ostatní hry Tycoon je hlavní cíl docela jednoduchý – stát se špinavým bohatým, magnátem. A jediný způsob, jak tak, je zachování zdravého vztahu mezi příjmy a výdaji.

12. Transport Tycoon

Transport Tycoon

Plošina: PlayStation, iOS, Android, MS-DOS

Transport Tycoon je víceméně podobný výše uvedenému letecké společnosti Tycoon, kde hráči soutěží s konkurenčními společnostmi, které vydělávají co nejvíce zisku přepravou cestujících a různých zboží po silnici, železnici, moři a vzduchu.

11. Victoria II

Plošina: Windows, MacOS x

Victoria II vás vezme na století dlouhou cestu od roku 1836 do roku 1936, což vám umožní převzít kontrolu nad jedním z 200 hratelných národů. Hra dává hodně stresu ekonomické straně příběhu s přiměřeně složitým tržním systémem a 50 různými typy zboží. Zaměřuje se také na interní řízení, industrializaci a sociopolitické změny/aspekty v zemi.

10. Port Royale: Zlato, síla a piráti

Port Royal

Obrázek s laskavým svolením: Port Royale

Plošina: Okna

Jako způsob, jakým piráti dělají podnikání? Pak pro vás máme tu správnou hru. Port Royal je hra obchodní simulace zasazená v 16. a 17. století, většinou v Karibiku. Hra využívá kombinaci bitev v reálném čase s obchodní a ekonomickou simulací, kde si hráči mohou vybrat z mnoha možností ve hře, mezi něž patří obchodování s Pirates. GameSpot nominoval Port Royale za svou „Nejlepší hru, kterou nikdo nehrál“ v roce 2013.

9. Tematická nemocnice

Tematická nemocnice

Obrázek s laskavým svolením: Tematická nemocnice

Plošina: Windows, PlayStation

Místo továrny nebo řetězce obchodů máte nemocnici a musíte ji nejen zvládnout, ale také z toho dosáhnout zisku. Tematická nemocnice je jednou z laskavých obchodních simulačních her, kde vlastníte nemocnici, která vyléčí pacienty s fiktivní nemocí a zároveň ji proměňujete v ziskovou firmu.

V mnoha ohledech je tato hra nástupcem zábavního parku, další hra simulace managementu vytvořila Bullfrog Productions. V lednu 2018 dvě bodová studia oznámila, že se chystají zahájit výkřik tematické nemocnice s názvem Two Point Hospital.

8. Simceo

Simceo

Obrázek s laskavým svolením: Simceo.org

Plošina: Založené na prohlížeči

V SimCeo je vše, co musíte udělat, vytvořit svou společnost a připojit se k dynamickému akciovému trhu, kde spravujete své nezávislé investiční portfolio. Ve hře jsou dvě entity; instruktoři, kteří vytvářejí perfektní prostředí trhu a žáky.

Na základě tohoto prostředí a oznámení musíte před investováním do nich vyhodnotit různé společnosti. Zde můžete soutěžit v týmech nebo jednotlivě. Simceo v obou ohledech umožňuje špičkové sociální učení pro všechny, od řešení po problémy související s obchodem.

7. MOBLAB

MOBLAB

Obrázek s laskavým svolením: MOBLAB

Plošina: Založené na prohlížeči

Moblab je ambiciózní a rostoucí online společnost, která poskytuje interaktivní vzdělávací hry jednotlivcům a dokonce i univerzitám. Založil studenty Caltech, Moblab ilustruje jednoduché a složité teorie v oblastech, jako je ekonomika, psychologie a obchodní administrativa. Od základů, jako je nabídka a poptávka po znalost trhu s aktivy, můžete mít videa a hry pro téměř každý hlavní koncept.

6. Železniční magnát II

Železniční magnát

Plošina: Windows, PlayStation

Railroad Tycoon II je třetí splátka v populární sérii Railroad Tycoon, která byla vydána poprvé ve Spojených státech v roce 1998. Hra pokrývá všechny významné události v historii železniční dopravy. Jako předseda železniční společnosti je vaším úkolem zdvojnásobit zisky pro výhody investorů při řešení neštěstí, jako je rozpad vlaků, loupeže, ekonomické pokles atd.

Kritickým prvkem v této hře je to, jak dobře může hráč spravovat zdravý poměr mezi výdaji a výdělky výběrem správné lokomotivy pro správnou práci, protože každý motor má jedinečné atributy, jako je rychlost, preferovaný náklad a schopnost tempa přes horu nebo Strmé kopce.

5. EVE Online

EVE Online

Image s laskavým svolením: Hry CCP

Plošina: Windows, MacOS

EVE Online je vesmírná hra MMORPG nebo masivně multiplayer online hraní rolí, kde se hráči mohou účastnit jedné z hlavních aktivit, jako je pirátství, těžba, výroba, obchodování a boj. I když to nemusí být uznáno přímo jako obchodní simulační hra, alespoň pro některé uživatele, její složitá ekonomická a politická interakce mezi hráči je mnohem zajímavější z obchodního hlediska.

4. Openttd

Openttd

Plošina: Microsoft Windows, MacOS, Android, FreeBSD, Linux

OpentTD je open-source, multi-platform obchodní simulace, kde se hráči snaží vytvořit svou dopravní říši spravováním a postupným investováním zisků získaných hlavně z tarifů a přepravy zboží. Je to nesmírně ovlivněno transportním Tycoonem Deluxe (1995 Chris Sawyer Video Game), nebo můžete říci, že to kopíruje většinu funkcí hry.

Jak již bylo uvedeno dříve, v této hře budete postupovat vyděláváním peněz přepravou cestujících a zboží po silnici, železnicích, vodních cestách a dokonce i dýchacích cestách. OpenTtd také zahrnuje přizpůsobitelné mapy, vlastní AI, porty a podporu pro více jazyků. Hra také podporuje režim LAN a online multiplayer, kde mohou hráči hrát ve skupinách.

3. Virtonomika

Virtonomika

Obrázek s laskavým svolením: Virtonomics

Plošina: Založené na prohlížeči

Virtonomics je online simulační hra MMO, která se zaměřuje na proces a pracovní zásady podnikání a představuje ji v konkurenčním prostředí. Bez stanovených kritérií pro vítězství nebo ztrátu a neurčitý čas her mohou hráči definovat své individuální cíle, kterých mohou dosáhnout pomocí inteligentní taktiky a strategií.

Největším pozitivním bodem hry je, že zaměstnává nelineární hru, což znamená, že hráč nemá oprávnění se rozhodnout z daného počtu možností během hry. Zatímco hráči spolu soutěží o svůj podíl na trhu, každý z nich musí přijímat odvážná manažerská rozhodnutí téměř v každém kroku.

2. Kapitalismus II

Kapitalismus II

Plošina: Windows, MacOS x

Dnešní korporátní svět je aféra z chvění, ale stále ji milujeme, protože je to velmi prospěšné. Jediné správné rozhodnutí vás může přistát ve vašem světě snů. I když žádná počítačová simulace na Zemi nemůže odpovídat skutečnému světu korporací a velkých organizací, což se blíží.

Hra, v mnoha ohledech podobná Virtonomice, kde jste jako hráč vytvořili a provozujete gigantickou obchodní říši. Zahrnuje všechny aspekty firmy v reálném životě, jako je výroba, marketing, nákup, dovoz a maloobchod. Jediné, co musíte udělat, je hrát své karty správně.

1. MIT SLOAN MADELNÍ SIMULACE HRA

MIT SLOAN

Obrázek s laskavým svolením: MIT Sloan

Plošina: Založené na prohlížeči

MIT Sloan School of Management je jednou ze sedmi super-elitních soukromých škol pro programy MBA spolu s Harvardem, Whartonem, Chicago Booth, Columbia, Kellogg a Stanford. Vždy to byl inovátor mezi institucemi v oblasti výuky podniků, zejména pokud jde o učení. Vytvořením reálných aplikací znalostí ve třídě pomáhá studentům a účastníkům naučit se cestu na vrchol.

Jednou z takových moderních aplikací jsou jejich simulační hry, které jsou naštěstí zdarma pro všechny. Tyto hry jsou speciálně navrženy pro studenty, které jim pomáhají naučit se důležitou obchodní taktiku, praktiky v reálném světě a průmyslové standardy. Nejdůležitější je však, že hry se zaměřují na to, aby účastníkům poskytly trochu chuti správy a jak výkonná rozhodnutí ovlivňují celý řetězec podnikání.

Bipro das

Biprojit je spisovatel obsahu s více než 7 lety zkušeností s pokrýváním herních a anime témata. Zajímá se také o maloobchodní sektor a často píše o populárních maloobchodních značkách s horlivým zájmem o jejich obchodní model.

Biprojit má titul bakaláře umění na University of Dillí, obor geografie.