40 nejlepších plošinových her všech dob, 22 nejlepších platformových her všech dob

22 nejlepších her na platformě všech dob

Contents

Chtěl bych jít tak daleko, že řeknu, že je to jeden z korunových šperků Nintendo, hra, která pomohla utvářet budoucnost her a ten, který nastavil precedens pro platformové hry.

40 nejlepších plošinových her všech dob

Mario Sonic Mobile

Od úsvitu her zůstal jeden žánr epicentrem Collect-A-Thons, Hopping, Bopping a antropomorfní hrdiny a darebáky-plošinky. Ikony žánru, mezi něž patří Mario, Sonic the Hedgehog, Donkey Kong, Rayman, Crash Bandicoot a Spyro The Dragon, všechny vytvořily vlny v nejrůznějších hrách, které využívají postranní skromný a plně expanzivní 3D svět zkoumající. Dokonce i v tomto aktuálním dni a věku ovládaném několika střelci první osoby a masivními hrami na otevřeném světě stále existují, aby poskytovali herní veterány a nováčky nejlepší části starých školních a nových škol s dobrodružstvími s postavami s postavami spousta věcí ke sbírání. Připojte se k nám, když se ohlédneme zpět na 40 nejlepších plošinových her všech dob, které odpovídají kritériím her zaměřených na spoustu skákání, sběru, boje a ještě mnohem více.

Nejlepší platformové hry

Super Mario 1

1. ‘Super Mario Bros.“

K dispozici na: NES, Arcade, SNES, BOLY BOY BOLY, NINTENDO SPITLE

Spasitel „houby království“ a věčný nepřítel Bowser je považován. Toto je hra, kterou všechny 2D platformy, které přišly poté, co byla definována. A to je hra, která přesvědčila generaci dětí z 80. let důvod, proč si koupit NE a zjistila, o čem to všechno bylo. Super Mario Bros. je jednou z nejlepších her na platformě všech dob, o kterých jsme si jisti, že jste všichni hráli smrt napříč hardwarem Nintendo. Pravděpodobně víte přesně, kde jste byli, když jste poprvé zaváděli svět 1-1. Skákání na Boombas, sestupuje dolů ze zelených trubek a konečně se dostaneme na „další hrad“, aby poslal Bowser dolů do jámy lávového bodu k nesmírné radosti Super Mario Bros. doručí každému, kdo to stále hraje.

2. ‘Super Mario Bros. 3 ‘

K dispozici na: NES, SNES, Game Boy Advance, Nintendo Switch

V době původního vydání v roce 1991, Super Mario Bros. 3 dominoval pokrytí hlavního proudu a přiměl se, aby se všichni zastavili a všimli si, jakmile se objevilo na konci filmu, Čaroděj. Jakmile všichni konečně dostali tuto legendární kazetu NES ve svých rukou, narazilo to na takový působivý krok k vývoji 2D postranního vzoru plošiny. Debutování „Super Leaf“ PowerUp, který aktivoval oblek „Tanooki“, foukal tolik myslí, protože to umožnilo Mariovi lesknout. Plus vylepšená grafika, nesčetná tajemství k odhalení a čerstvá implementace světových biomů Super Mario Bros. 3 jedno z největších pokračování videoher všech dob.

3. „Super Mario World“

K dispozici na: SNES, Game Boy Advance, Nintendo Switch

Super Mario World je hlavní hra Super Nintendo, která musí být součástí kolekce všech. Trvalo všechno, co fanoušci milovali o první hře a vstupu třetí hlavní série, hodil na pěkný 16bitový kabát barvy a dal hráčům roztomilý dinosaurus roztomilý, aby tlačil žánr platformy do nových výšin. Jak Mario nebo Luigi, tento ikonický plošinovka staví hráče na cestu k záchraně princezny Peach (znovu. ) z pochopení Bowseru a jeho rambunctious “Koopalings” z “Dinosaur Island.Schopnost „The“ Cape Feather “darovat Mario s klouzáním vzduchu a Yoshiho pomoc jako hora, která může konzumovat Marioovy nepřátele, aby je vyplivly, protože projektily jsou dvě z největších definujících funkcí pro tuto klasiku SNES a jedna z nejlepších her platforemníků, jaké kdy byly vytvořeny.

4. „Sonic the Hedgehog 2“

K dispozici na: Sega Genesis, Sega Saturn, PS2, Xbox, GameCube, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam, iOS, Android

Válečná konzole Sega a Nintendo 90. let vyústila v vytvoření maskota, který je stejně populární jako jeho houby náročný soupeř. A po silném prvním pokusu o získání trakce v žánru platformy, pokračování „Blue Blur“ skončilo upevnění jeho série jako herní svorku. Sonic the Hedgehog 2 Zlepšuje vzorec „zóny“ původní hry zahrnutím dvou fází na zónu spíše než na tři, což způsobilo, že postupuje přes hru lépe tempo. Nejnovější dávka zón obsahuje nezapomenutelné triky, jako jsou Loop de Loops, Boost Pads a dokonce i automaty. Sonic 2 Rovněž se zlepšil na vítězném vzorci první hry přidáním další postavy s názvem Miles „Tails“ Prower, který skončil velkou pomocí během hlavní kampaně a životaschopnou možností pro návykový režim pro více hráčů.

5. „Sonic the Hedgehog 3“

K dispozici na: Sega Genesis, Sega Saturn, PS2, Xbox, GameCube, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Rozvojové studio SEGA Technical Institute mělo pro tuto nabídku vznešené plány. Tolik tak Sonic the Hedgehog 3 se rozdělil do dvou polovin plné hry. První polovina této klasiky Sega Genesis ukazuje, jak moc se série jako celek vyvinula během rozkvětu 90. let. Sonic a jeho PAL ocasy se zde vrací, když přicházejí do konfliktu s novým nepřítelem jménem Knuckles the Echidna. Nové power-ups smrkují hraní, jako je plamen, voda a blesky Shields. Rozložení jeviště se ukázalo být ještě lepší než iterace minulých her (která se obávaná sekce během karnevalové noční zóny stále dává do našich srdcí strach z Boha, ale. ). Sonic 3 Bonusová zóna je stejně dobrá jako ta v posledních dvou sega Genesis Zvukový Také hry. Všechny tyto prvky se sešly, aby vytvořily jednu z nejlepších her na platformě, která obsahuje Segaho milovaného maskota.

6. „Sonic & Knuckles“

K dispozici na: Sega Genesis, Sega Saturn, PS2, Xbox, GameCube, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Sonic & Knuckles je do značné míry druhá polovina Sonic 3. A od té doby, co jsme na to poprvé dostali ruce, jsme si vážili jeho náročných obtíží a dalšího zdokonalení „Gotto Go Rychle!„Vzorec série. Knuckles se vyvíjí z smrtelného nepřítele k Essential Best Bud a produkuje okamžitě sympatický doplněk ke sbírce hratelných zvířat Sonic. Speciální technologie uzamčení původního vydání této hry je další součástí této hry, díky které je tak nezapomenutelná – připevnění Sonic 2 nebo Sonic 3 K této hře zvýšil svůj faktor opakovatelnosti díky schopnosti hrát v různých fázích jako Sonic, Tails nebo Knuckles.

7. “Donkey Kong Country”

K dispozici na: SNES, BARY BOY BARVA, Game Boy Advance, Nintendo Switch

Kdykoli si myslíte o nejlepších hrách platformy, musí vývojář/vydavatel Megaforce of Rare a Nintendo vstoupit do konverzace. Díky jejich úsilí existuje ve světě, kde velký Donkey Kong země existuje. Hráči z 90. let prostě nemohli uvěřit, že zavedené 3D vizuály a těsné plošiny zavedeny pro velký návrat bývalého nepřítele Mario. Osel a Diddy Kong se stali hlavními oblíbenými fanoušky kvůli jejich divokým únosům uvedeným v tomto drahokamu SNES. Sběr banánů, dopisů a balónků při jízdě na vrcholu našich zvířecích spojenců a vyřazení krále K. Roolova armáda krokodýlů zůstává tak zábavná jako to, když jsme ji poprvé zažili v této hře.

8. „Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest“

K dispozici na: SNES, Game Boy Advance, Nintendo Switch

Když se stále pohybujeme na našem seznamu nejlepších herních her, cítíme pouze pro nás, abychom pokračovali v zpívání chvály Donkey Kong země Ip. Pokračování, které dává Diddyho do hlavního sedadla role spolu s jeho homie Dixie Kongovou, přijalo heslo „Pokud se to nezlomí, neopravujte to.„Kvalitní jeviště, průkopnická 3D grafika a výrazné boje šéfů z první hry, přinášejí se zde uvítací návrat. A díky začlenění pirátského tématu, velké dobrodružství této hry prostřednictvím „Crocodile Isle“ vynikají a pomáhá mu odlišit se od svého předchůdce. Milujeme nás nějaké dixie!

9. ‘Donkey Kong Country 3: Dixie Kongovy dvojité potíže!“

K dispozici na: SNES, Game Boy Advance, Nintendo Switch

Nyní přiznáme, že nebudeme přesně největší fanoušky bratrance Dixie Kong, Kiddy Kong. Ale dokonalost tohoto třetího a finále Donkey Kong země Vydání SNES zde způsobuje, že se objeví více než tolerovatelný. Tentokrát se Dixie dostane na poplatek, když se ona a Kiddy postaví proti králi K. Rool ve snaze zachránit Donkey a Diddy. Stejně jako poslední dvě hry v seriálu, i tento ThreeQuel bude navždy upoutat naši pozornost díky inteligentně navržené fázi, zábavným předmětům, které dávají pozor na a sbírat, a veselé případy, kdy zvířecí přátelé dávají našim kamarádům opičí jízdu. Dvojité potíže Dixie Konga! je úžasné finále pro DKC trilogie a rozhodně jedna z nejlepších her platformy všech dob.

10. “Žížal Jim”

K dispozici na: Master System, Sega Genesis, SNES, Game Boy, Game Gear, Sega CD, Game Boy Advance, PC – Steam

Jedna věc o Žížal Jim To se nám vždy vynoří, je to, jak divný je jeho seznam postav. Máte protagonistu hry, což je každodenní žížala, která se stane něčím mimořádným, jakmile se naskočí do mocenského obleku. Jeho nejlepším přítelem je roztomilý pes, který se může okamžitě probýt v probouchnutí mongrelu. A vydá se zachránit podivně pojmenovanou princeznu, co je jmenován po docela neštěstí krávou. Hraní, tato hra vládne a je hodná svého místa na našem seznamu nejlepších her Platformer Games – máte zábavný kulomet a šlehačský šlehač, spousta skákání a boppingu, a dokonce i vesmírné závody, zatímco jezdíte na vrcholu nadměrné rakety. Sakra, Psy-Crow!

11. „Žížal Jim 2“

K dispozici na: Sega Genesis, SNES, Sega CD, PS1, Game Boy Advance, PC – Steam

První hra byla skvělá a druhá hra udržovala klasifikaci kvality. Žížal Jim 2 Drží se schopnosti série nabízet sloučení tradičních sekcí běhu a zbraní se stádiem, které nabízejí různé přístupy k hraní. Nikdy nezapomeneme na to, že poprvé se představíme na úrovních „The Villi People“ a „The Flyin ‘King“, což nesmírně změnilo věci, aby udržovala všechna nová nepředvídatelná dobrodružství žížavosti Jim před pocitem zatuchnutí. Žíhavost Jim 2 Použití různých herních konceptů a uměleckého stylu podpisu mu poskytuje právo být uznán jako jedna z nejlepších her platforemníků z 16bitové éry.

12. „Sonic CD“

K dispozici na: Sega CD, PS2, GameCube, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X | S, Nintendo Switch, PC – Steam

Sonic CD Poskytuje nám tolik vřelých vzpomínek díky několika definujícím faktorům – jeho ikonickou úvodní sekvenci, tematické písničky, která se vyskytuje v pozadí, zatímco se odvíjí, a téma cestování času patří mezi ty milované rysy, díky nimž se cítíme tak nostalgicky. Popadnutí prstenů a skákání na nepřátele je zde stále úplným výbuchem a navíc s schopností využívat cestování času, aby bylo možné získat různé formy každé fáze, maximalizuje tuto hru již vysoký zábavný faktor. 2D vizuály série dostaly pěkný výstřel do paže vedle jejího zvukového výstupu – hudba v Sonic CD Také si zaslouží rekvizity za to, že jsou tak zatraceně chytlavé. Sonic CD je považován za jeden z nejlepších Sonic the Hedgehog Hry všech dob, protože je to ten, který debutoval ďábelský (přesto zcela úžasný) Metal Sonic.

13. “Kirby Super Star”

K dispozici na: SNES, Wii, Nintendo Switch

Kirbyho nejlepší úsilí na SNES je nepochybně Kirby Super Star. A je to proto, že to tolik nabízí něco víc, než je vaše obvyklá řada plošinových sekcí zaměřených na skákání a nasávání nepřátel, aby získaly své schopnosti. Ta část hry zde stále funguje, a navíc je skvělé mít náš kamarád Knuckle Joe blízko pro nějakou další palebnou sílu. Největší tah této klasiky Kirby Hra je její nejrůznější herní režimy – naše oblíbené jsou rozhodně „The Great Cave Ofensive“, „Gourmet Race“ a „Mléčná dráha přání.„Odrůda je určitě kořením života a je jasně zřejmé Kirby Super Star Zůstává tímto mottem života.

14. „Super Mario 64“

K dispozici na: N64, Nintendo Switch

Pokud jste dost starý na to, abyste si pamatovali poprvé, když jste prošli kolem televize za oknem maloobchodního obchodu a spatřili Marioův obrovský 3D hrnek, pak už víte, jak mysl je tato hra, když to poprvé upustilo. Super Mario 64 Spuštěno jako název N64 a vytvořil titulky jako zabijácká aplikace konzoly. Světově proslulá instalatér Nintendo provedla celý skok na 3D a představila hráče do barevného světa plného krásných biomů a sortimentu zábavných cílů k dokončení. Běh zelených polí „Bob-Omb Battlefield“, který se sklouzl přes sněh v „Cool, Cool Mountain“, a vyhýbat se paranormálním baddies v „Big Boo’s Haunt“ ukazuje na významné okamžiky, které jsme zažili z jedné z nejlepších her platforemníků Na N64 jsme někdy hráli.

15. „Banjo-Kazooie“

K dispozici na: N64, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X | S

Jak jsme již zmínili, vzácné vytvořily vlny jako vývojáři za úžasným Donkey Kong země série. A jakmile se vývojář přestěhoval do N64, postavil se mezi nejlepší vývojová studia, která vytvářejí neuvěřitelné plošinovky. Jeho definující vydání N64 je ikonická Banjo-Kazooie, které obsahuje milé duo medvěda a ptáka. Banjo-Kazooie Personifikuje kvintesenciální zážitek „Collection-A-Thon“-existuje tolik dobrot, které si můžete vyzvednout, aby se v této hře vytvořilo nějaký pokrok v mnoha rozbočovačích světech. Rozburanou povahou toho všeho je důvod, proč je tato vzácně rozvinutá hra tak klasická – hudba, bláznivá během dialogových sekvencí a živá hra hra na proč Banjo-Kazooie je jednou z nejlepších her se všech dob.

16. „Banjo-tooie“

K dispozici na: N64, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X | S

Vzácný zásah do něčeho velmi pěkného s původním banjo kazooie, a proto nepřekvapilo, když studio vzalo další bodnutí v představení těchto dvou antropomorfních hrdinů v jiné hře. A s tímto pokračováním dorazil další perfektní výběr na našem seznamu nejlepších her platformy. Banjo-tooie obsahuje poskakování a bopping, který ztuhlo dokonalost původní hry a přidání překvapivě návykového režimu pro více hráčů se čtyřmi hráči. V tomto pokračování se s nimi zacházejí s hráči s různými místy, které se zdají ještě větší než ty, které jsou uvedeny v jeho předchůdce, což znamená, že ještě více bylo vidět, dělat a sbírat. Silnější důraz na řešení hádanek způsobil, že mozky všech těch malých dětí fungovaly přesčas zpět v den, to je jisté.

17. „Donkey Kong 64“

K dispozici na: N64

Díky masivnímu úspěchu DKC Hry SNES a poslední hry, které jsme zmínili na tomto seznamu. Nyní, abych byl jasný, rozpoznáváme Donkey Kong 64 Protože jeden z největších časů potopí, kdo kdy hrál. Nintendoův milý velký lidoop zažil svou nově objevenou cestu spolu s moudrou posádkou kolegů primátů, kteří se spojili, aby postavili krále K. Rool dolů. Seznámení se schopností podpisu každé opice je určitě součástí zábavy, plus bohatství minihrů po ruce je neuvěřitelně zábavné objevit. A že „dk rap“ je jedním z nejlepších nejhorších melodií videoher, na které jsme kdy zasáhli hlavu!

18. „Sonic Adventure 2: Battle“

K dispozici na: GameCube, PC – Steam

Když přemýšlíme o druhém výletu společnosti Sonic’s Druhá platforma, naše vzpomínky se vrátí k mnohem vylepšené verzi GameCube. A to proto, že to hodilo ještě více postav, aby hrály přes nově představené bitevní mapy pro více hráčů, a cutesy bojová hra se soustředila na ty milé „chao“ stvoření. Z pohledu základní linie, Sonic Adventure 2 zlepšuje svého předchůdce všemi možnými způsoby. Zjednodušilo to použití mnoha hratelných postav rozdělením je do dvou různých kampaní, představuje jednoho z lepších soupeřů Sonic ve formě Shadow the Hedgehog a upgraduje vizuály významným způsobem (zejména v Bitva verze!). Hlavní rekvizity k původnímu soundtracku této hry, díky kterému se pohybovala rychlostí zvuku, hledala smaragdové střepy chaosu a sestřelily roboty neuvěřitelně odměňující.

19. „Conker: Live & Reloaded“

K dispozici na: Xbox, Xbox One, Xbox Series X | S

Poté, co vzácně propojili Microsoft, dostali šanci oživit veverku s onemocněním, která během své hlavní role chytila ​​majitele N64 mimo dohled Conkerův špatný kožešinový den. Conker: Live & Reloaded nabízí masivní upgrade na původní hru, která rematuje každou její část k dokonalosti. Suite této hry skončilo jako pilíř původního ztvárnění online služby Xbox – vojenské války, která se odehrála mezi online členy „SHC“ nebo „Tediz“, byla brutální a neuvěřitelně uspokojivá hraní. Conker’s Gory a veselé dobré časy z originálu N64 se zde ještě zlepšily, což z něj činí jednu z nejlepších hernídačích her s velmi zralými vibracemi připojenými k ní. Mimochodem je tematická píseň „Great Mighty Poo“!

20. „Ratchet & Clank: Going Commando“

K dispozici na: PS3, PS2

Inaugurační Ratchet & Clank Objevilo se jako franšíza v Teatpole pro PS2 – nejenže nabízí obvyklou řadu segmentů platforem, ale také ho hodil do divoké řady zbraní, které lze použít ve 3D prostorech k vyhození všeho Smithereens. Ratchet & Clank: Going Commando je podle našeho názoru mnohem lepší ve všech ohledech než jeho předchůdce – konečně schopnost vylepšit bláznivý arzenál Ratchet vedl k tomu, že jsme měli míč způsobující nechtěné ničení s obávanou „blitzovou zbraní“, „vyhazovačem“ a „Lava Gun“.„Skvělá stimulace kampaně, veselé interakce postav a nová bitevní brnění Ratchet nabízejí více důvodů, proč zvažujeme Jít komando Jako jeden z nejlepších R&C tituly a nejlepší hry platformy.

21. „Ratchet & Clank: Up Your Arsenal“

K dispozici na: PS3, PS2

Insomniac hry si udržovaly silný trend Ratchet & Clank Vydání během svého zlatého věku PS2 s třetí hrou v sérii. Jeden z nejvíce recenzovaných položek v řadě přichází ve formě Ratchet & Clank: Up Your Arsenal, Což přináší zpět titulární duo franšízy pro další kolo zábavného běhu třetí osoby, střelbu a skákání. Vylepšené kontrolní schéma hry, úžasný arzenál starých a nových střelných zbraní a vysoce rafinované hry Nahoru váš arzenál hlavní část masivní softwarové knihovny PS2. Tyto sekce „obřího Clank“ stále vyčnívají v našich myslích jako skvělý čas. Dokonce i jeho online komponenta pro více hráčů se ukázala o mnohem lepší peklo, než se očekávalo!

22. „Super Mario Galaxy“

K dispozici na: Wii, Nintendo Switch

Super Mario Galaxy Dělá fenomenální práce při posuzování žánru platformy vpřed s trippy planetou, která je velmi ovlivněna přítomností normální a dolů gravitace. Mario’s Wii Journey ho posílá raketování na různé planety v rozsáhlé galaxii, která nabízí všechny typy zábavných výzev. Sloučení klasiky Super Mario 64 Pohyby, intuitivní schéma ovládání Wii Remote & Nunchuk, a dobře navržené boje šéfů, jdou dlouhou cestu k tomu, aby se tato hra stala perfektním výběrem pro tento seznam nejlepších her platformy, jaké kdy byly vytvořeny.

23. „Super Mario Galaxy 2“

K dispozici na: Wii

Kdybychom se rozhodli vykřiknout první hru v Super Mario Galaxy série a nedělejte totéž pro své stejně úžasné pokračování. Super Mario Galaxy 2 Vrátí zpět každý velký aspekt, díky kterému byl jeho předchůdce tak nezapomenutelný a označuje vítané přidání Yoshiho pro ještě více vzrušující metody manévrování kolem každé planety. Všechny další nové prvky tohoto pokračování, jako jsou nové PowerUps (zejména Spin Drill!) a ovoce, které mění Yoshiho schopnosti, jsou součástí důvodů, proč Super Mario Galaxy 2 Zlepšuje to, co přišlo před tím v každém možném způsobu. Super Mario Galaxy 2 je klasika Wii a rozhodně jedna z nejlepších her platformy všech dob.

24. ‘Crash Bandicoot N. Zdravá trilogie

K dispozici na: PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Activision and Vicarious Visions zjevně slyšeli hlasité prosby pocházející z Crash Bandicoot Fanbase – Příliš dlouho byli tito fanoušci ošetřeni špatnými hrami v seriálu a nic na stejné úrovni. Že dlouhé čekání bylo konečně odměněno jednou z nejlépe příbytkových herních trilogií, které jsme kdy hráli ve formě Crash Bandicoot n. Sane Trilogy. Všechny bedny, které se sběrují bedny, sběr „Wumpa Fruits“ a sortiment dalších živých úkolů v prvních třech Pád Hry se vrací lépe než kdykoli předtím. První Crash Bandicoot, jeho sledování Cortex zasáhne zpět, a jeho trojkal Pokřivený jsou všechny hlavní příklady toho, jak silné jsou platformy 90. let stále.

25. „Crash Bandicoot 4: Je to čas“

K dispozici na: PS5, Xbox Series X | S, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Úspěch hodného potlesku Crash Bandicoot n. Sane Trilogy Umístěte Activision na skutečnost, že stále existuje masivní trh s poskakováním a boppingové treky milovaného oranžového vazuálního oranžového marsupiálu Gamingu. A kvůli této pozornosti, Activision má za úkol hračky pro Bob pro vytvoření skutečného čtvrtého Pád hra. Jsme navždy vděční, že tato hra skončila tak skvělá, když konečně upadla. Crash Bandicoot 4: Je to čas Udržuje všechny tradiční vlastnosti prvních tří her a zároveň přidává dvě extra hratelné postavy s různými herními styly a „kvantové masky“. A ty šéfové boje? Prostě fenomenální!

26. „Spyro Reignited Trilogy“

K dispozici na: PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Předtím, než nespavé hry utratily velkou část své existence vytvářením kvality Ratchet & Clank Hry, vývojové studio vytvořilo další linii plošinců vedených antropomorfním protagonistou. Tyto hry přišly ve formě trilogie dobrodružství soustředěnou kolem feisty malého fialového draka a jeho sortiment zvířecích spojenců. Původní hry PS1 jsou skvělé samy o sobě, ale zbožňujeme remasterovanou kolekci, která vysílá tři z těchto titulů s vysoce upgradovanými vizuálními prvky. Spyro drak, Spyro 2: Ripto’s Rage!, a Spyro: Rok draka jsou všechny skvělé hry, které obsahují zábavné letové výzvy, tuny sběru drahokamů, spousta hlavy a dýchání ohně a velkolepý soundtrack složený policií Stewart Copeland. Spyro vládla trilogie je nejlepší způsob, jak znovu prohlédnout jednu z nejlepších trilogií v historii her.

27. „Celeste“

K dispozici na: PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Celeste Není to jen váš průměrný plošinovka s run-the-mill-dotýká se některých hluboce citlivých témat, jako je identita, úzkost a deprese. Naštěstí se této hře podaří vytvořit neuvěřitelně uspokojivé hry a spiknutí, které zvládne své vážné předměty s velkou péčí. Pixelovaný umělecký styl Celeste Addoys vypadá krásně v pohybu, když hráči nacházejí některá z nejsložitějších nastavení jeviště, se kterými jsme se kdy setkali v bočním porovnávacím platformě. Neustálé záchvaty skákání a shromažďování předmětů potřebných k využití schopností, které pomáhají Madeline vytáhnout úžasné výkony středního vzduchu, jsou dva další hlavní faktory, které zde vytvářejí Celeste Takový nezávislý miláček a jedna z nejlepších her platforemníků.

28. „Rayman Origins“

K dispozici na: PS3, Xbox 360, Wii, PS Vita, Nintendo 3DS, PC – Steam

Nyní máme hodně lásky k originálu Rayman a Rayman 2: Velký útěk. Máme však mnohem větší pobuřování s velkým návratem z roku 2011 s tímto očícím 2D plošinovcem v roce 2011. Rayman Origins Ve své nejčistší podobě je dobře navržený plošinovka naplněná silnou kooperativní mechanikou čtyř hráčů, veselým únosům a některými z nejčistší 2D animace, která byla kdy představena ve hře Rayman, díky vývojovému motoru Ubiart Framework Engine Engine. Nalezení všech těch skrytých „voličů“ kolem každé úrovně se zatahovalo do našich srdcí, protože tolik milujeme platformy Collect-A-Thon. Přidejte na chytlavý soundtrack a rychle se rozvíjející úroveň hrudníku pokladů a máte jednu z největších Rayman Hry kdy byly vyrobeny.

29. „Rayman Legends“

K dispozici na: PS3, Xbox 360, Wii U, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PS Vita, PC – Steam

Už jsme o všem mluvili velmi velmi Rayman Origins přiveden ke stolu. A teď jsme připraveni udělat totéž pro své stejně vynikající pokračování. Wily Lineup of Rayman, Globox, The Teensies a debutující Barbara Barbarian Princess se spojuje zde, aby naskočila a bop po některých z nejkrásnějších fází, jaké kdy platforma kdy předložil. Hudební fáze jsou to, co tuto hru skutečně dává svou nejpamátnější funkci, což stojí za to hrát pro sebe, pokud jste jim nikdy nedali šanci. Rayman Origins je 2D platforma v nejlepším případě a potvrzení Raymanova vysokého umístění mezi nejlepší ikony hry Platformer, jaké kdy veřejnost viděla.

30. „Lopata rytíře“

K dispozici na: PS3, Wii U, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PS Vita, Nintendo 3DS, PC – Steam

Během tragického zmizení Capcom Mega Man IP, Yacht Club Games považovali za vhodné vyplnit masivní díru, kterou je třeba vyplnit pro fanoušky „Blue Bomber.„S přineseným kouskem DNA z NES Ducktales Hra, která se má zavést, byli fanoušci retro her požehnáni vydáním Shovel Knight. Blueobovaný válečník, který je tato hra pojmenována po takovém triumfálním hrdinu, do kterého jsme se zamilovali kvůli této ódě do starých dobrých časů. Šéf boje v této hře nás přiměl vztekat, ale konečně je porazil, abychom se cítili tak zatraceně královským. Se veškerým dalším obsahem, který přišel k této hře po spuštění ve formě dvou kampaní soustředěných kolem dvou dalších rytířů, sběratelské karetní hry a bojovníka na platformě, Shovel Knight je jednou z nejlepších her platforemníků s tunami obsahu.

31. „Super Mario Odyssey“

K dispozici na: Nintendo Switch

Mario je vpád do skákání a boppingu přes expresivní 3D světy pracoval na N64, The GameCube a Wii. A jakmile přepínač dorazil, největší instalatér v hraní se vrátil k tomu, co dělá nejlépe Super Mario Odyssey. Jako jedna z nejlepších her pro platformaci Hybrid Console Hybrid Console, tento simulátor probíhajícího království vidí Mario po celém světě a používá svůj důvěryhodný klobouk jménem Cappy, aby zkopíroval schopnosti svých nepřátel. Spolu s některými živými 3D platformami má tato hra také skvělá kývnutí na 8bitové boční dny Mario, které nechá vaši čelist na podlaze, když se poprvé setkáte s jedním. Všechno, co trojnásobné skoky a skákání na zeď se vrací v plném rozsahu spolu s některými zábavnými metodami ke sběru „Power Moons“ a znovu bít Bowser.

32. ‘Malá velká planeta’

K dispozici na: PS3

Molekula British Development Studio Media Molecule vytvořila něco skutečně průkopnického, které se zdvojnásobilo jako silný plošinka a nástroj pro učení pro budoucí tvůrce her. Malá velká planeta představil svět vzácnému frontmanovi pro PS3, Sackboy a puzzle platformer, který zaměstnával základy žánru, aby přinesl hráče všech věkových skupin. Vlastní jevištní výtvory vytvořené komunitou této hry jí poskytly dlouhou životnost, protože hráči pravidelně stahovali nejkreativnější formáty jeviště. Hlavní fáze kampaně zavedly molekulou médií a téměř bez limitující řady obsahu, který pocházel z jeho geniální základny hráče, začaly Malá velká planeta IP na nezapomenutelné poznámce.

33. „LittleBigplanet 2“

K dispozici na: PS3

Pak přišel LittleBigplanet 2, který dorazil s novými nástroji pro tvorbu, které poskytly talentovanou komunitu tvůrců první hry vzrušující nové způsoby, jak vytvořit své nejlepší díla. Největší přitažlivost tohoto pokračování je schopnost přistupovat a pohrávat si s většinou fází vyrobených v první hře a zároveň získat příležitost vytvářet čerstvé úrovně založené na žánrech. Další chvályhodná kampaň vyrobená vývojáře, další položky, s nimiž se hraje, zahrnutí programovatelného „Sackbots“ AI a hlavního „kontrolního lékaře“, které se všechny vydláždily pro pokračování ještě chytřejších způsobů, jak vytvářet a hrát.

34. „Ori a slepý les“

K dispozici na: Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Vysoce oblíbené styly herní hry popularizované podobnými Metroid a Rayman sešel na úžasnou směs pro hru jménem Ori a slepý les. Vzorec „Metroidvania“, který umisťuje hráče do postranního rozložení, který lze dále odemknout, protože hráči získávají více schopností, funguje tak dobře s bojovým segmenty s lehkým střelbou v výrazném malebném světě. Hluboko emocionální příběh a skvělý soundtrack také přidávají k dlouhodobému dědictví této hry jako jedna z nejlepších her platformy roku 2010.

35. „Ori a vůle Wisps“

K dispozici na: Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Moon Studios ukázala herní veřejnost, že určitě mají popis výroby skvělých her Hybrid Platformer/Metroidvania. Ori a slepý les Poté věci vykopali velmi silnou notou Ori a vůle Wisps zvedli bar ještě více jako nepopiratelně ohromující pokračování. Ori se objeví zpět, aby se pustil do nové oblasti zvané „Niwen“, což je stejně fotogenická jako říše viděná v první hře. A samozřejmě, že nové národní prostředí přišlo zaseknuté s novými zvířaty, které se porážejí a další výzvy pro platformy, které tlačí hráče k jejich samotnému limitu. Nový přírůstek autosavosti způsobil, že celý zážitek této hry byl mnohem tolerovanější. Ori a vůle Wisps je hra Platformer Game Royalty.

36. „Donkey Kong Country se vrací“

K dispozici na: Wii, Nintendo 3DS

Retro Studios vzala na vědomí veškerou úžasnou práci vzácné odhodlané Donkey Kong země IP a ujal se vedení při vytváření nové řady her, které vyvolávají stejnou nostalgickou pocit, že tyto klasiky SNES produkují. První z těchto vydání je Donkey Kong Country se vrací, který se vrací k okouzlujícímu a někdy náročnému bočnímu skromnému scénografii, které si fanoušci pamatují z SNES Donkey Kong země hry. S touto splátkou Wii Series jsou Donkey a Diddy přivítáni do spousty nádherně animovaných 3D lokalitách plného všech bedny, sběru banánů a vyzvednutí dopisů. Nové zvířecí spojenci, chytré boje šéfů a etapy, které se objevují jako krásné siluety, dělají z tohoto platformy Wii bonafide banger a jednou z nejlepších her platforemníků v tomto systému.

37. „Donkey Kong Country: Tropical Freeze“

K dispozici na: Nintendo Switch, Wii U

Díky nejvyšší kvalitě poslední hry, kterou jsme právě zmínili, dorazilo stejně ohromující pokračování tohoto Wii Classic a nakonec se drželo více „mrazivého“ tématu. Donkey Kong Country: Tropical Freeze Označuje návrat Dixie Konga a Cranky Kong do mixu pro některé náročné výzvy pro platformy, které skutečně udržovaly hráče na nohou. Dixieova schopnost létat s jejím copem a Crankyho pogo hůlkovou hůl hodil do zábavných nových průzkumných prvků, které udržovaly veškerou akci svěží a zábavnou po celou dobu. Tohle je Donkey Kong země Platforming v nejlepším případě – toto je nepochybně jedna z nejlepších her Wii U a další z nejlepších her platforemníků, která představují milé lidoopy Nintendo.

38. „Sonic Mania Plus“

K dispozici na: PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Po jeho původním vydání, Sonic Mania Byli uznáni fanoušky zemřelého po celém světě jako skutečný návrat do formy. Díky kombinovaným talentům Christian Whitehead, Pagodawest Games a HeadCannon jsme museli naskočit do retro Zvukový hra, která se cítí jako neoficiální čtvrtá hra, která měla být vydána na sega Genesis. Nejenže nabízí nové fáze, které odpovídají tématu retro Zvukový Hra dokonale, ale také obsahuje některé zóny návratu, které získaly pěkný obnovovací. Původní verze Sonic Mania a jeho Sonic Mania Plus Expanze se provádějí přímo od Blue Speedster tím, že vytvoří 2D platformový drahokam, který se drží klasických rytmů 16bitové éry. Jsme tak rádi, že toto upgradované vydání oživilo homies mocný Armadillo a Ray The Flying Squirrel!

39. „Série Klonoa Phantasy Reverie“

K dispozici na: PS5, Xbox Series X | S, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC – Steam

Zpět na PS1 a PS2, Namco produkoval dva cutesy a oh-tak-by-byshome platformers soustředěné kolem hrdiny flappy-eid, který cestuje do fantastických zemí. Klonoa Phantasy Reverie série Dělá skvělá práce nabízet remasterované verze těchto her v jednom komplexním balíčku. Nejlepší verze Klonoa: Dveře do Phantomilu a Klonoa 2: Lunateaův závoj, Což přichází s zábavnou akcí platformy, která obstála test času, jsou zahrnuty do této kolekci dvou her. Použití schopnosti Klonoa „větrné kulky“ sát nepřátele vede k vyšším skokům a házetelným nepřátelům, což činí obou her na 2D postranní porovnávací postup prostřednictvím 3D vykreslovaných fází.

40. “Kirby a zapomenutá země”

K dispozici na: Nintendo Switch

Představte si naše překvapení, když jsme si to uvědomili Kirby a zapomenutá země je první hra v seriálu, která nabízí otevřenou 3D platformu. Vzorec bočního porovnávání Kirby je skvělé a všechno, ale dostali jsme něco na stejné úrovni Super Mario 64 kde se růžová powerhouse dostane o trochu volněji v tajemném světě. Kopírovací schopnosti nikdy nezestárly a stále zde zůstávají zábavným herním mechanikem. Ale je to „režim ústa“, který sedí v horní části našich oblíbených pro tuto hru – transformuje se v auto a dokonce i automat, který roztrhne některé nepřátele a zachrání náš „Waddle Dees“, je hlavním tahem tohoto velkého doplňku k Přepínací knihovna.

22 nejlepších her na platformě všech dob

  • 20. července 2023
  • Seb Santabarbara

Svět může být právě teď o hrách MMO a Open World, ale nezapomeňte na všechny nejlepší hry na platformě, které pomohly v průběhu let tlačit průmysl videoher do vyšších výšek do vyšších výšin.

To je důvod, proč Konec konců existuje Retro Dodo – udržovat klasiku naživu a vzdát hold všem velkým jmenům, díky nimž je toto odvětví tak vzrušující.

Od žížal v robotickém obleku po gorilu, která nosí kravatu a hrdinu bez lichů, který se potkává s velkým modrým chlapem, v žánru platformy bylo v průběhu let tolik úžasných postav a dua, udržovalo nás celé hodiny a plnění nás Naše hlavy s neuvěřitelnými vzpomínkami

Ale které jsou nejlepší hry na platformě?

Máme výběr 2D a 3D mistrovských děl zahrnujících od sega mega jednotky k přepínači Nintendo, abyste se mohli podívat, takže se spojte, získejte nějaké občerstvení a otočte telefon k tichu.

Je čas na platformu!

Obsah

22. Žížal Jim 2 (1995)

Nejlepší hry na platformě - Earthworm Jim 2 herní pouzdro Sega Genesis

Earthworm Jim 2 zaujímá 22. místo v našem seznamu nejlepších herních her všech dob, jedné z prvních her, které jsem si vzpomněl na vložení do své Drive Mega Drive v den.

Dodnes je to jedna z nejblášnějších her, které jsem kdy hrál. Chci říct, koncept žížal využívá robotický oblek s kamarádem s názvem Snot, který mu pomáhá houpat jeskyněmi … je to druh věcí, která přichází před mentálním zhroucením.

Tato hra je přesto od začátku do konce neuvěřitelná a koncept Blaster Barn nebyl od té doby žádnou hru poražen.

Proč se quardářka Jim 2 provedla řez, ale ne původní hru Jim na žížal, slyším se, že se ptáte?

Pravda je, že jen dávám přednost druhé hře v seriálu. Teče to lépe, má více leštěného pocitu a obecná hra mě více upoutala.

A nezapomeňte také na zbraně – myslím, že James Bond mohl udělat s těmito kulomety, když míří po Trevelyanu v Goldenneye!

21. Croc 2 (1999)

Nejlepší hry na platformě - Croc 2 herní pouzdro obal Art PS1

Croc 2 zůstává dodnes absolutní turné. Fanoušci milují Croc, natolik, že dostáváme titul Croc HD, který směřujeme v ne příliš vzdálené budoucnosti!

Tento titul 3D Croc může mít velmi podobné téma jako ostatní úchvatné tituly, které vytvořily řez v našem seznamu nejlepších her Croc, ale je to také jedna z nejzajímavějších her na PS1, takže můžeme odpustit Baronovi Dantemu za to, že je trochu ‘ předvídatelný’.

Pokud jste nikdy nehráli hru Croc, pak je to v podstatě jako Spyro Titul, kromě této platformové hry má krokodýl místo draka.

Na konci každé fáze je třeba porazit 48 úrovní a šéf. Úrovně mi dávají tolik nostalgie, kdykoli nastartuji svůj PS1 a ponořuji se do nějaké retro hry a Croc nikdy nedokáže na tvář úsměv na tváři.

To je určitě to pro vás, abyste to zkusili, pokud jste ve svých platformátorech, a proč byste tu byli, kdybyste byli, pokud jste byli!

20. Lion King (1992)

Nejlepší hry na platformě - The Lion Ling Ling SNES Her Case Cover Art

Lion King zaujímá 20. místo v našem seznamu nejlepších herních her všech dob a člověk mě dělá stále blázen!

Tolik věcí o této hře je perfektní, od barevné grafiky po portréty ze všech našich oblíbených postav Lion King.

Sakra, hudba sama o sobě dělá tuto hru vyplatit koupit.

Ale ty vystřelily žirafy … pohrávali si s mými emocemi příliš mnohokrát. Proč mě nikdy nenechal projít … proč mi to trvalo tolik dětských let, než jsem tento bod prošel!

Hráči se starají o přemístění Simby z Cub na plně dospělého lva a otočili se z platuringového chmýří na bona fide válečník.

Adult Simba má schopnost maul nepřátele spíše než jen na ně skákat, takže druhá polovina hry je mnohem vzrušující.

A věřte mi, poslední zúčtování s jizvou si vezme veškerou vaši soustředění!

Vezměte Timona a Pumbu na procházku, sledujte cestu filmového příběhu a užijte si dosud jednu z nejslavnějších titulů Virgin Games!

19. Sonic Adventure 2 Battle (2001)

Nejlepší hry na platformě - Sonic Adventure 2 Battle Game Case Cover Art GameCube

Pokud znáte své nejlepší hry na platformě, pak již víte, že to není jediná zvuková hra, kterou v tomto seznamu uvidíte. Bitva Sonic Adventure 2 je stále jedním z mých oblíbených titulů všech dob, ale se všemi spin-dashing, chao-racing, eggman-bashing dobrota, kterou byste kdy mohli požádat.

Jen první akt snowboardingu na rovinném křídle dolů po strmé ulici odtahování pohybů je dost k tomu, aby vás zapojil!

A stín ježek, aka Ultimate Lifeform se od té doby stal oblíbeným fanouškem!

Sonic Adventure Series není jen o běhu divoce z jedné strany obrazovky na druhou. Musíte prozkoumat a (šoková horor) chodit po určitých oblastech a také se vrhnout jako raketa.

Úrovně Sonic a Shadow jsou rychlé, úrovně kloubů a Rouge jsou založeny na lovu pokladů a ocasy a úrovně Eggmanu se točí kolem dokončení kurzů a zároveň pilotní mecha válečníky.

Ano, můžete hrát jako dobrý a špatnou stránku v této hře s jiným příběhem pro každého.

Stejně jako epický režim pro více hráčů je zde také Chao Garden! Sbírejte chao vejce ve hře a vyzvedněte předměty, které mění jejich vzhled, a připravují cestu pro ještě více multiplayerové akce!

18. Yoshiho příběh (1997)

Nejlepší hry na platformě - Yoshi

Yoshiho příběh zaujímá 18. místo v našem seznamu nejlepších her na platformě. Toto není jen jedna z nejlepších her N64 všech dob; Je to také jeden z nejkrásnějších titulů z mého dětství, hra, kterou si pamatuji hraní, zatímco moje babička a maminka sledovala sousední židle.

Dobře, vím, že někteří z vás, kteří si to přečte, si budou myslet, že je to trochu krotké ve srovnání s tituly, jako je hra na prvním místě na našem seznamu, ale mít šanci hrát jako barevné Yoshiho a zmatená dětská Bowser nikdy nezestárne.

A to je pro Yoshi důležitá hra, protože je to vlastně hra, ve které hraje bez Mario, dítěte nebo dospělého.

Tato barevná, texturovaná pozadí stanovila precedens pro některé hry, které dnes hrajeme, jmenovitě Wooly World, vytvořený svět a Kirbyho epická příze!

Koncept hraní prostřednictvím vyskakovací knihy je také fantastický. Chci říct, že sbírání ovoce k oživení super šťastný strom je děj, který by mohl potlačit nejvyššího hráče na Zemi.

A plachý chlap, moje oblíbená postava Nintendo, také v této hře dělá skvělou práci. Je právě nepochopen; Kdy ho uvidíme hrát ve své vlastní plošinové hře?

17. Jet Set Radio (2000)

Nejlepší hry na platformě - Jet Set Radio Game Case Cover Cover Art Dreamcast

Hry, kde se stanete rebelem, jsou na našem seznamu vždy vysoké. Hry, které zahrnují inline bruslení, však obvykle nejsou, díky nimž je Jet Set rádio trochu záhady.

Jet Set Radio bylo důležitým plošinovcem, protože přinesl ke stolu Cel Shaded Graphics, styl, který mnozí z vás mohli poznat z jedné z nejlepších her Zelda – Legenda Zeldy: The Wind Waker.

Představte si, že mícháte Tony Hawks, parappa rapper a bláznivé taxi společně ve velkém hrnci, házení do podivné vinylové záznamu se říká, že je schopen svolat ďábla. To je proudové rádio v kostce!

Ano, tato hra má trochu šílenou linii pozemku pro soupeření s Earthworm Jim’s Adventures. Pouliční značky na bruslích se snaží zničit zlého darebáka tím.

Zní to skvěle, ne!

A dříve v tomto roce jsme zjistili, že nová rozhlasová hra jet je v dílech v SEGA HQ, což nám dává další šanci zažít vzrušení a úniky této divné a úžasné hry!

16. Mega Man X (1994)

Mega Man X zaujímá 16. místo na našem seznamu nejlepších dnů platformy všech dob!

Dobře, puristé pravděpodobně budou snižovat skutečnost, že jsem v tomto seznamu odložil natáčení původní série Mega Man, spíše než jeden z hlavních titulů, ale slyšet mě ven.

Mega Man X přinesl zcela novou sadu pohybů ke stolu a také přinesl novou éru mega muže, který byl po celém světě neuvěřitelně populární.

A všichni víme, že X je nejchladnější dopis, který má na konci všeho!

Mega Man X byl zavřen na 100 let v kapslí v laboratoři po jeho stvoření vědcem. Obával se, že by mohl být příliš nebezpečný, ale to, co je nebezpečnější, je skutečnost, že ho někdo klonoval a udělal spoustu zlých repliky.

Nyní musí X vyčistit nepořádek, který není jeho chybou, a ten, kterému se dalo zabránit!

Spolu s Androidem s názvem Zero musí zabránit replidům v převzetí světa a zničit veškerý lidský život.

Tento titul Mega Man budu vždy milovat nad všemi ostatními v kánonu – proto to také završilo náš seznam nejlepších her Mega Man také!

15. Kirby & The Forgotten Land (2022)

Nejlepší hry na platformě - Kirby a zapomenuté pozemkové hry Cover Art

Kirby a zapomenutá země zabírají 15. místo v našem seznamu nejlepších herních her a je to jeden z nejnovějších titulů v našem seznamu také!

Je to také poslední hra, která vyšla v sérii Kirby a skočila přímo na druhé místo v našem seznamu nejlepších her Kirby.

Myslím, že nemůžete získat lepší ocenění než to, správně?

Zapomenutá země vypadá velmi podobně jako Super Mario Odyssey a má také spoustu stejné mechaniky. Dobře, vím, že Kirby nasává nepřátele a krade jejich schopnosti po celá léta, ale jeho schopnosti bít automobily, i když vtipné, nejsou tak efektivní jako Mario převzetí obří T-Rex!

Vdechování nádrže s nějakou neuvěřitelnou palebnou silou však nikdy nezestárne, a to je nejbližší, co jsme přišli k titulu Kirby, který se cítí jako křišťálové střepy za dlouhou dobu.

A pokud se vám nelíbí hraní sám, pak můžete vždy dostat kamaráda, aby s sebou skočil do akce a přinesl si banán dee na jízdu!

Možná budete potřebovat banán waddle dee, pokud se někdy chystáte zachránit všechny ostatní Waddle Dees a přivést objednávku zpět do světa – myslím, že bude vědět, jak všichni vypadají, správně?

14. Hollow Knight (2017)

Nejlepší hry na platformě - Hollow Knight Game Case Cover Art Nintendo Switch

Hollow Knight by mohl být jednou z nejlepších her Nintendo Switch Platform, jaké jsme kdy hráli.

To je silné prohlášení, vím, ale pokud se podíváte na tento seznam jako celek, uvidíte, že já a další členové týmu Retro Dodo milují hry, které hraničí s podivným, bizarním a přímo lichým.

Tato hra vezme hráče dolů do světa Hallownest, do království, které jste nikdy předtím neviděli. Hlavní obyvatelé jsou podivné hmyz a monstra a dutý rytíř musí objevit všechny skryté zázraky, které tento svět nabízí.

Pro ty z vás, kteří chtějí vědět trochu více o vývodech a výstupy této hry, je to titul ve stylu Metroidvania. To v podstatě znamená, že se jedná o hru s bočním porovnáváním.

A šéfové; Pokud jste si prohlédli náš článek o nejlepších hrách, jako je Hollow Knight, budete vědět, jak moc v této hře ctíme nepřátele Mammotha. Ponořte se do města kostí a bojujete s hmyzem v houbové džungli na vás, když prozkoumáte Hallownest s důvěryhodným hřebíkem v ruce.

To vše z titulu Kickstarter … není to špatné, co?

13. Spyro The Dragon (1998)

Nejlepší hry na platformě - Spyro The Dragon PS1 Her Case Cover Art

Smaug by mohl být můj oblíbený filmový drak všech dob, ale Spyro The Dragon získá cenu, pokud jde o nejlepší hry na platformu.

Stejně jako Mario, Crash Bandicoot, Link a Sonic, Spyro je jednou z nejznámějších postav v historii her. Je to jedna z nejslavnějších postav Sony a byl ve skutečnosti vytvořen, aby se odvolal na fanoušky Nintendo, kteří upřednostňovali více „cutesy platformátorů“ zaměřených na mladší hráče.

Ve skutečnosti to bylo zachytit srdce a mysl hráčů všech věkových skupin a stát se jednou z nejlepších her PS1 všech dob!

Co tedy v této hře dělá Spyro? Ve svém prvním titulu musí osvobodit všechny uvězněné draky a zastavit Gnasty Gnorc provádět jeho zlé plány. Vy a váš nejlepší kamarád, drak jménem Sparx (cool, vpravo) musíte najít poklad a ovce Ram při porážce nepřátel.

Tolik lidí zrychluje slovy moudrosti z draků v této hře, ale jejich vyprávění mě baví – pomáhá to vytvořit hlubší pozemek a téměř se chovají jako mentoři pro Spyro, když se pohybuje hrou.

Sakra, pokud vlastníš PS1 a nemáte kopii Spyro, musíte tento pronto napravit!

12. Oddworld: Abe’s oddysee (1997)

Nejlepší hry na platformě - Oddworld: Abe

Kdo je pro nějakou divnou a šílenější platformovou akci? Udělejte cestu pro Oddworld: Abe’s oddysee!

Ano, toto je hra, která je tak zvláštní, že se i její vývojová společnost jmenuje „Oddworld Ombabitants“. Je to zvláštní hra v podivném světě s lichými lidmi. Mám to?

Abe je ten chlap na obálce s zavřenými ústy. Je to mudokon otrok nucen pracovat v továrně na maso a rozhodne se osvobodit, když si uvědomí, že jeho přátelé se chystají narazit.

Abeova mise zachránit svůj druh při zkoumání ohromující říše Oddworld mě nikdy nepřestane ohromit. Chci říct, jen se podívej na ještě výše; Tento postranní skrovník má tolik hloubky na pozadí v každé z úrovní, že strávíte polovinu času zaměřením na drobné detaily místo toho, abyste se pohybovali vpřed ve hře.

Jedna otravná část této hry je, že Abe umírá velmi snadno, někdy jen od nepřítele, který se vás dotkne.

Trpělivost je zde klíčová a jakmile si na tuto skutečnost zvyknete, tuto hru si užijete mnohem víc. A kromě toho je Abe institucí Sony a na světě nenajdete jinou herní postavu jako zvláštní venku!

11. Ratchet and Clank Future: A Crack in Time (2009)

Nejlepší hry na platformě - Ratchet a Clank Future A Crack včas

Zasáhli jsme na půli cesty v našem seznamu nejlepších herních her, což znamená, že je nejvyšší čas, kdy Ratchet a Clank Future: Track v čase se objevil.

Ano, Ratchet a Clank jsou další dva hrdinové platformy ze zadního katalogu Sony a skutečnost, že tato hra nese „největší hity“ banner, nepřekvapí mnoho našich čtenářů.

Co se tedy děje v tomto dobrodružství?

Ratchet se stále snaží hledat Clank poté, co ho Zoni vzali jako rukojmí v „Quest for Booty“ a v této hře se hodně dozvíme o Ratchet i Clank.

Předpokládám, že tento titul slouží jako trochu dobrodružství sebepoznání pro každou z titulárních postav, přičemž hráči se dozvědí o Ratchetově závodě a Clank odhalí jeho skutečný osud.

Mluvit o hlubokém, správně?

Dr. Nefarious a kapitán Qwark jsou oba zpět a přidávají ještě větší vzrušení k tomu, co je pravděpodobně nejlepší spiknutí v celém kánonu R&C. A je toho tolik; Je to tak povědomě, když je foukáno úplně otevřené s tolika dalšími texturami na děj a hraní.

Existuje důvod, proč to zakončilo náš seznam nejlepších her s rotounou a Clank, víte!

10. Nový Super Mario Bros U Deluxe (2019)

Nejlepší hry na platformě - Nový Super Mario Bros. U Deluxe Game Case Cover Art

Nový Super Mario Bros U Deluxe nás vezme na cestu dolů paměťovým pruhem, zamíří zpět na Wii U pomocí přepínače Nintendo.

Tato hra konečně našla chválu, kterou si zaslouží díky nabídce Nintendo Switch Deluxe, ale zůstává to připomínkou skutečnosti, že Wii-U byla jedním z největších flopu Nintendo.

A na více než 13 milionech prodaných jednotek, který vám říká, že Nintendo je zvyklé získat mnohem větší postavy, pokud byl Wii-U skutečně považován za „flop“.

Přesto, díky Switch Nintendo Switch, můžeme vzít nový Super Mario Bros U Deluxe ven do vlaku, v letadle, nebo jen hrát pod našimi stoly, zatímco se schováváme před Brandonem „Bowser“ Saltalamacchia, když dělá jeho kola Retro Dodo Towers.

Jsme velkým fanouškem titulů 4-hráčského kooperačního mario a nyní existuje 5 znaků, ze kterých je možné vybrat se začleněním Toadette a Nabbit.

Nabbit není také napaden nepřáteli, takže nemám ponětí, proč byste chtěli hrát jako kdokoli jiný!

Toadette má také schopnost proměnit se v brosketu, což je docela zatraceně užitečné, a pokud budete úspěšně dokončit všechny 164 kurzů, budete muset využít všechny dovednosti postav!

9. Shovel Knight (2014)

Nejlepší hry na platformě - Shovel Knight Wii U Game Case Cover Art

Shovel Knight zaujímá 9. místo v tomto seznamu nejlepších her na platformě všech dob, a zatímco lopata v reálném životě není nejznámějším úkolem, Shovel Knight je jeden špatný zadek, kterého budete chtít získat vědět.

Chci říct, lopata je v podstatě jen krátká kopí, správně?

Když byly dny staré a rytíři byli odvážní, dva stateční válečníci procházeli po zemi lopatou a štít. Shield Knight Fell a Shovel Knight je jediný ochránce světa.

Tento plošinovač nás vezme zpět do dnů her, jako je Darkwing Duck a Mega Man, další dva tituly/série platformy, které jsem chtěl zvláštní zmínku, než budeme pokračovat!

Má o tom jistou „hrad iluze“, který také milujeme, s výjimkou toho, že místo toho, abyste házeli jablka, budete kopat a plácnout nepřátele koncem lopaty.

Najděte zlato ukryté všude, získejte upgrady a kopte si cestu k vítězství!

8. Super Mario Galaxy (2007)

Nejlepší hry na platformě - Super Mario Galaxy Wii Game Case Cover Art

Super Mario Galaxy je konečně tady, jedna z nejoblíbenějších her Mario v Back Catalogu Mazza!

Galaxy měla veškerou hlavní hru Mario, a zároveň nám dala něco úplně nového. Mechanik pohybu po planetách a klouzání k novým byl úžasný, stejně jako měl více menších částí úrovní, než se pohybovat kolem jedné velké úrovně jako v SM64 a SUNSHINE.

Abych byl spravedlivý, Super Mario Galaxy musel být obrovským úspěchem – pro začátek je to hra Mario a Nintendo se musí ujistit, že jsou na místě pokaždé. Také to sledovalo Super Mario Sunshine, a všichni víme, kolik oblíbených fanoušků Marioho dobrodružství kolem Isle Delfino bylo!

Předpoklad je stejný jako vždy – uložte broskev, sbírejte power hvězdy a porážka Bowser.

Hej, bez ní by to nebyla hra Mario!

Svět v této hře jsou fenomenální; Pokud stále můžete získat kopii Super Mario 3D All-Stars, pak to určitě stojí za hraní na přepínači!

7. Donkey Kong Country Returns (2010)

Nejlepší hry na platformě - Donkey Kong Country vrací herní pouzdro kryt umění Wii

Poslouchejte, pokud jste jako já, hráli jste hodně země Donkey Kong na SNES zpět v den, pak se opínací kongová země vrátí přímo na vaši ulici!

Jako jedna z nejlepších her SNES, mnozí z vás již hráli DKC dříve v nějaké fázi vašeho života. No, DKCR vzdává hold přednastavené hře o vinné révě, s oslem a Diddy se znovu spojí, aby zachránili své banány!

Miyamoto nenáviděl ty staré grafiky, takže pravděpodobně vyskočil pro radost, když tato hra vyšla. A jak vidíte z výše uvedeného případu hry, tak to také po celém světě. Pozadí je neuvěřitelně texturované, spíše jako Rayman Legends než staré dny SNES.

Najděte zlaté kongové dopisy, jezdí na mých motokárech a jezdíte na Rambi Rhino!

Miluji Donkey Kong 64, ale pokud dáváte přednost klasickým bočním skroškům DK, pak skočte přímo dovnitř!

Crash Bandicoot zaujímá 5. místo na našem seznamu nejlepších herních her všech dob. A pokud nevíte, kdo je Crash Bandicoot, pak nejlépe zamíříte do našeho seznamu nejlepších her Bandicoot a udělejte nějaký výzkum.

6. Crash Bandicoot (1996)

Nejlepší hry na platformě - Crash Bandicoot PS1 Her Case Cover Art

Crash Bandicoot zabírá 6. místo na našem seznamu nejlepších herních her všech dob. A pokud nevíte, kdo je Crash Bandicoot, pak nejlépe zamíříte do našeho seznamu nejlepších her Bandicoot a udělejte nějaký výzkum.

Dobře, udělám pro vás průzkum. Crash Bandicoot přišel od vývojářů Naughty Dog a v roce 1996 klesl. Je to první hra ve stále populární sérii Bandicoot a vzala nás na dobrodružství sběrujícího Apple Apple.

Vaším posláním je zachránit přítelkyni Crash před Brio a Cortex a v tomto procesu zmařit jejich plán na nadvládu světa.

Crash tedy nebyla první hrou v žánru platformy (to byl 1981 Donkey Kong pro všechny historické pitomce tam), ale určitě to pomohlo tlačit žánr v průběhu 90. let.

S 30 úrovněmi, které mají porazit, epické nepřátele, úžasné postavy a legendárního ochránce Crash Aku Aku, se připojí k Fray, je to hra, ve které se můžete snadno ztratit v.

A víte co, první hra v seriálu je 100% nejlepší z parta také!

5. Banjo-Kazooie (1998)

Nejlepší hry na platformě - Banjo Kazooie Her Case Cover Art N64

Banjo-Kazooie jsou stále moje oblíbené herní duo všech dob.

Yooka-Laylee se pokusil vzít korunu a odvedl docela dobrou práci, aby platformové hry přitahovaly novou generaci a oživily ty klasické vzácné vibrace pro nostalgické hráče, ale pták a medvědí duo jsou stále nejlepší.

Tato hra je moje dětství – stále se chci naučit nový přesun z lahví Krtek, kdykoli projdu krtek, a přípravky budou navždy spojeny s vstupem do magických světů plné Grunty’s Minions.

Od sběru poznámek a jinjos po bití šéfů a úklidu Clankeru má tato hra v něm několik opravdu úžasných okamžiků. A buďme upřímní, úrovně stále vypadají skvěle, když hrajete na přepínači Nintendo.

Pokud se můžete zmocnit kopie banjo-tooie, pak bych určitě doporučil hrát i přes to. V ten den jsem to neocenil, ale člověče, je to umělecké dílo!

4. Super Mario 64 (1996)

Super Mario 64 je nepochybně jednou z největších her na platformě všech dob, žádné otázky o tom.

Chtěl bych jít tak daleko, že řeknu, že je to jeden z korunových šperků Nintendo, hra, která pomohla utvářet budoucnost her a ten, který nastavil precedens pro platformové hry.

Nikdy nemůžu projít malbou, aniž bych přemýšlel o tom, jak do něj skočit a závodit Koopa, rychlý, bojující král Bob-Omb, bojovat s boo a běhat jako Metal Mario.

Že „Gwa-ha-ha“ následovaná mě houpajícím bowserem do špice bude vždy jednou z mých nejkrásnějších vzpomínek na dětství také!

Ať už hrajete SM64 na N64, DS s Wario a Gang se připojuje k roztržce nebo na přepínači v rámci sbírky 3D All-Stars, mít kopii této hry ve vašem životě jen šťastnější a 100% atraktivnější pro kolemjdoucí.

Kolik z vás se chystáte vrátit a závod, který otravný tučňák v chladné, chladné hoře?

3. Sonic The Hedgehog 2 (1992)

Nejlepší hry na platformě - Sonic The Hedgehog 2 Case Case Cover Art Mega Drive

No tak, věděli jste, že bude v top 3, a druhá hra v seriálu je zdaleka nejlepší v partě,

Sonic the Hedgehog 2 je ve všech aspektech perfektní. Je to jedna z nejlepších her Sega Mega Drive na Zemi a v průběhu let jsem tuto hru hrál k smrti, zpět ve dnech, kdy jste nemohli vypnout konzoli a museli jste ji nechat celou noc, pokud jste chtěli Pokračujte ve svém pokroku další den.

Přesuňte se z Westside Islandu na mocné smrtelné vejce, shromažďujte smaragdy chaosu a zastavte doktora Robotnika, aby způsobil zmatek.

Kolik z vás vidělo tu scénu se Sonic létáním vedle ocasů jako Super Sonic po dokončení hry? Dejte nám vědět na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu!

A speciální zóny 3D poloviny byly něco jiného. Člověče, Mega Drive byla absolutní powerhouse!

2. Rayman: Legends (2013)

Nejlepší hry na platformě - Rayman Legends Game Case Wii U

Rayman Legends vezme stříbrnou medaili v tomto seznamu nejlepších her na platformě všech dob, titulu, který jsme viděli na SO MŮŽE.

Náš přítelkyně bez lichů bude navždy jednou z nejlepších her platforemníků všech dob a se šepoty šířením nové hry Rayman bychom se brzy mohli vrátit zpět do jeho světa znovu pro nějakou stranu, která se porovnává dobrota!

Rayman Legends je přímé pokračování Rayman Origins. Rayman, Globox a dospívající se odkládají 100 let a věci se opravdu šly z kopce, zatímco spali.

Myslím, že si každý zaslouží přestávku po záchraně světa, ale 100 let je trochu hodně, správně?

Jen se na to podívejte stále výše – textury, použití hloubky, grafiky, vše je neuvěřitelné.

Vy a tři kamarádi můžete spolupracovat na řešení této hry, nebo můžete prostě jít sólo a strávit hodiny v památkách.

Schopnosti ochranné známky Raymana, jako je běh zdi a vysoký skákání!

1. Super Mario Odyssey (2017)

Nejlepší hry na platformě - Super Mario Odyssey Game Case Cover Art

Výsledky jsou v, mluvili bohové hry na platformě a Super Mario Odyssey byla korunována nejlepší hrou platformy všech dob!

Mario byl vždy v popředí žánru platformy, takže není divu, že jeho nejnovější dobrodružství tento seznam překonalo.

Jeden pohled na detaily úrovní v této hře je vše, co je potřeba, abyste si uvědomili, proč jsme jí také dali nejlepší místo. Je hezké vystoupit z Království hub a prozkoumat řadu různých světů prostřednictvím Odyssey. Plus Cappyova schopnost převzít zvířata a předměty je úžasná!

Ano, nyní je to naše oblíbená postava čepice všech dob. Omlouvám se Ezlo, ale vaše dny byly vždy očíslovány.

Proměnit se v T-Rex, aby rozbil skryté oblasti. Je to taková změna od toho, co víme, ale velmi vítaná, abychom věci trochu smíchali.

Cappy také pomáhá Mario dosáhnout nových oblastí stejným způsobem jako Cane Scrooge McDuck v Ducktales. A na každé úrovni je obchod, který můžete použít ke změně Marioho vzhledu, spolu s tematickými kostýmy potřebnými k vstupu do tajných oblastí!

A jen se podívejte na tuto úroveň New York City; Je to Mario, jako byste ho nikdy předtím neviděli!

Tento článek může obsahovat přidružené odkazy. Pokud tyto odkazy použijete k zakoupení položky, můžeme si vydělat provizi. Děkuji za vaší podporu.

Seb Santabarbara koupil každou konzolu Nintendo, která byla kdy vydána za jeho 33 let na planetě Zemi. Jeho oblíbenou franšízou her je Zelda a trpělivě čeká, až se Banjo-Kazooie vrátí do záhybu. Když nehraje hry, cestuje po světě ve svém sebevědomém karavanu.

25 nejlepších her na platformě vůbec

Nejlepší platformové hry

Hrubná hra na platformě má bohatou a živou historii. Natáhne se od začátků starověkého osobního počítače do nejnovějších strojů vedle našich nejmodernějších herních televizorů a monitorů dnes. Navzdory tomu, že mají všechny kromě dvou hlavních směrnic. („Jump“ a „Forwards“, naše pronásledování v oblasti platformy odkryly některé z nejlepších titulů, které hry nabízejí.

Nenechte se však oklamat jejich základními ovládacími prvky. Nejtěžší tituly vyžadují skákání pixelů, načasování odborníků a svaté úrovně trpělivosti.

Selhat a připravte se na splnění vodnatého, špičatého nebo ohnivého konce – díky, Crash Bandicoot, Battletoads, a Super masový kluk. Žádný plošinka však nelze popsat jako legitimně snadné, ale v tom leží vyjednávání. Získejte dobře, hřebík, který skočí, sbírejte veškeré ovoce, svrchovaný bowser, zachraňte království a čeká sláva. Spolu s katarzí, nadšené slzy a dobře vydělaným úlevou pro vaše palce.

Ano, navždy a za špatné se hry na platformě vzaly do našeho kolektivního vědomí. Jsme si jisti, že nejsme jediní, kteří chodí s Super Mario Bros Téma žijící bez pronájmu v našich hlavách.

Platformátoři dokonce skočili přes média a na velkou obrazovku s různými výsledky. Nějaké dobré, jako Sonic the Hedgehog, A některé ne tak dobré – promiň, Super Mario Bros. (1993).

To, co dnes vedlo k tomu, že se platformátoři stali značkou v moderní kultuře? Pojďme chytit to 1 nahoru a skočit do našeho výběru 25 nejlepších platformových her.

Donkey Kong (1981)

Nejlepší plošinátoři

Na rozdíl od pozdějších iterací Donkey Kong, Verze ‘81 se pokusíte porazit titulární lidoop hraním jako Mario. Musíte navigovat sudy a žebříky, abyste zachránili přítelkyni instalatéra, Pauline. Pravděpodobně se stala bývalou velikost. No, ona je princezna.

Někteří mohou být považováni za DK za první hru na platformě. Ale jiní si myslí, že titul patří Taito’s Basketball (1974) nebo Space Panic (1980). V té době však všichni byli o této arkádové klasice, která se objevila na více platformách. Patří sem NES, Colecovision a různé systémy Atari, kolektivně prodávají přibližně 15 milionů jednotek.

Super Mario Bros. (1985)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Předpoklad Super Mario Bros byl ponechán pole, dokonce i pro herní standardy. Zachraňte princeznu a houby královstvím stompingem na želvech a houbových tvorech. Je to však hra, díky níž se Nintendo stala názvem domácnosti. Upevnil stejnojmenného instalatéra v srdcích legií fanoušků po celém světě. Pomohlo to také zajistit místo NES jako domácí konzole a celosvětově prodávat přes 61 milionů jednotek. Hra se ani špatně nedařilo. Do dnešního dne se řadí jako sedmá nejprodávanější videohra všech dob, s prodanými skvělými 58 miliony jednotek.

Rainbow Islands (1987)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Pokračování k bublině Bobble vidělo bub a bob v lidské podobě, již nefungovalo bubliny, ale vystřelilo pevné, procházející duhy, aby uniklo stoupající hladině moře.

První spuštění na Arcade byla hra přenesena na četné platformy, včetně Spectrum, Amiga a Mega Drive. Je to jednoduchá, ale návyková hraní, cutesy skrtilé a hudba twee.

Turrican II: The Final Fight (1991)

Nejlepší plošinátoři

Zatímco Nintendo měl Samus Aran, hráči PC měli… Bren McGuire. Poslední známý přeživší z lodi Avalon 1 jste pověřeni pomstít své mrtvé posádky vysíláním hordy zlých útočníků s různými zbraněmi a power-up.

Její máslová hladká srážení a různorodá nepřátelé z něj udělali solidní střelec na platformě. Ale co opravdu udělalo Turrican II Speciální bylo jeho epické skóre. Skladatel Chris Huelsbeck odemkl zvukový potenciál Amigy. Jeho průmyslové syntetizátory a energetické akordy se spojily tak, aby vytvořily legendární herní hudbu, která si dnes stále laskavě pamatuje.

Sonic the Hedgehog (1991)

Nejlepší plošinátoři

Ve Velké Nintendo vs. SEGA FANBOY WARS 90. let, „Blue Blur“ právě mělo výhodu nad Mario, pokud jde o chlad. Jeden rychlý ježek s postojem, Zvukový musel zachránit skóre malých zvířat ze spárů zlého průmyslníka Dr. Robotnik.

ZvukovýÚrovně se zapůjčily mnohem rychlejším tempem než konkurenční hry. Byly skákací nárazníky, strmé tunely a destruktivitelné platformy, aby to překonaly. A s jeho osvětlením rychlé hraní a nezapomenutelnou melodií, ZvukovýKomerční úspěch připravil cestu pro řadu pokračování a spin-off. I když s různou úrovní kvality.

Flashback (1992)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Flashback představoval gargantuan skok vpřed v platformové grafice. Jeho použití rotoskopované grafiky, která zahrnovala sledování záběru zachycené pohybem, nebylo prvním ve videozáznam. Perský princ a Jiný svět již pomohl zahájit trend.

Tato technika však byla upravena tak, aby vytvořila mnohem více tekutin a životní pohyby v amnesiovském protagonistovi Conradu B. Hart, který byl na misi, aby obnovil svou paměť a zachránil svět.

Super Metroid (1994)

Nejlepší plošinátoři

Po dlouhé době bez Metroid Hry, Nintendo se možná právě teď batoroval na skutečnost, že lidé by mohli tuto franšízu jen milovat.

Tato klasika SNES je široce považována za jedno z nejlepších dobrodružství Samus Arana. I ve formátu kazety, Super Metroid byla obrovská hra, s atmosférickou hratelností a soundtrackem, který dokonale zapouzdřuje izolaci našeho lovce. A k úlevě hráčů všude to byla první v jeho sérii, která obsahovala automap, který pomůže minimalizovat hlavy a zjistit, kam jít dál.

Tomb Raider (1996)

Nejlepší plošinátoři

Tomb Raider představil jednu z nejslavnějších dobře uznávaných znaků videoher, Lara Croft. Celá generace hráčů se zamilovala.

V té době herní průmysl právě našel své nohy při poskytování 3D zážitků z platformy. První Tomb Raider Nastavte měřítko, nabízejte různé úrovně, masité běh a bojové sekce zbraní a nevyzpytatelné skákání. Úspěch Tomb Raider a popularita Lara Croft získala svou franšízu zabitím pokračování, restartu a dokonce i filmů.

Pro nás, první děsivé setkání s T-Rexem bude s námi vždy zůstat.

Crash Bandicoot (1996)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Crash Bandicoot byla další hrací ikona, která propukla na scénu Playstation s taškami charakteru. Havarijní hry poskytly více lineárních zážitků. Ale toto další úsilí šlo na vytvoření podrobných úrovní se spoustou ďábelských překážek, které je třeba překonat.

Ano, první eskapáda tohoto bandicoota byla stěží procházka v parku. Vyžadovalo to perfektní skákání, zdravou dávku svalové paměti a trochu štěstí. Přestože byla prodávána jako hra vhodná pro rodinu, mělo to potíže s hroty, což způsobuje, že je rozzlobené pro nezasvěcené a pravděpodobně vedlo k mnoha regulátoru PS smasajícího vztek. Generace, které přijdou, nikdy nezná stres, kterému jsme čelili při pokusu o řešení vysoké silnice ..

Oddworld: Abe’s oddysee (1997)

Nejlepší plošinátoři

Oddworld ohromil všechny s jeho rockovými obtížemi a jedinečnými hrami. Jako nešťastný Mudokon se rozhodne uniknout svému otroctví v továrně na rupturefarms. Pak zjistí, že se celý jeho závod chystá vložit do jídla.

OddworldObtížnost spočívá v jeho mnoha nebezpečích a nepřátelích stojících v cestě Abeově cestě ke svobodě. Bez konvenčních zbraní museli hráči používat environmentální hádanky proti bývalým Masters Abe. Zároveň se pokouší zachránit co nejvíce svých spoluobčanů. Oddworld: Abe’s oddysee byl masivní úspěch a stal se jednou z největších her PlayStation 1 všech dob.

Castlevania: Symfonie noci (1997)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Pro 2D boční skrovník, Castlevania: SOTN opravdu zvětšil ante svou hratelností. Představil také nevyzpytatelný panteon rozmanitých typů nepřátel a RPG systém se skóre jedinečných zbraní a brnění. A spolu s jeho strašidelnou atmosférou a labyrintským hradem Metroidvania by někteří mohli říci, že SOTN položil základ pro temné duše.

Pro většinu hry hrajete jako záhadný Alucard, Draculaův vlastní syn, odhodlaný zasílat svého zlého otce, aby jednou provždy oprášil prach. Pokud vůbec něco, hra stojí za to jen pro Draculaovu hlasovou scenérii, která působí sám. “Co je to muž.”? Nešťastná malá hromada tajemství!“

Braid (2008)

Pod PrýmekTwee a Light Exteriér leží složitá hra o čase, vztazích a síle. V době vydání byla hra chválena za své vynalézavé hádanky a filozofické myšlenky. Zůstává jedním z nejvíce rozhovorů o nezávislých plošitelích všech dob.

Hráči skočí do bot dobře osvědčeného protagonisty Tim, na misi zachránit princeznu z neznámého nebezpečí. Po cestě využívá různé časově ohýbací síly k procházení životním prostředím a o krok blíže k jeho cíli. Pouze navigací na úrovni se kontext příběhu pomalu odhaluje. A je tu koberečka, která vás přiměje sedět a na chvíli přemýšlet.

LittleBigplanet (2008)

Nejlepší plošinátoři

Od začátku do konce, Malá velká planeta Oozes charisma. Dokonce i na PS3, jeho design divoké úrovně mu dal fyzický, hmatový pocit. Protagonista Sackboy zachytil naše srdce jako nejroztomilejší maskot Playstation.

Zatímco molekula médií mohla vydat kampaň poutavého příběhu jako celá hra a nazvala ji den, tým šel ještě jeden. Skutečný eso LBP v rukávu byl jeho stavitel úrovně. Umožňuje hráčům vytvářet a sdílet úrovně v síti PSN, v té době něco neslýchaného na konzole. Inspirovalo to celou komunitu hráčů, aby se shromáždili a vytvořili nekonečný proud úrovní, na konci měsíce zaměstnávali mnoho měsíců.

Limbo (2010)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Jen málo her v posledních letech vyvolalo představy Předpeklí. Je to náladový, monochromatický příběh anonymního chlapce při hledání jeho sestry. A i když je to obvykle váš hlavní cíl v platformových hrách, abyste se vyhnuli smrti, ne v této hře. Zabije vás. A zabije vás znovu. Znovu a znovu, překvapivě strašidelnými způsoby.

Je jen na vás, našem nejmenovaném hrdinovi, navigovat ve světě poučením z mnoha demisů a manipulací s překážkami kolem vás k postupu. S realistickou fyzikou ve hře mají překážky pro ně skutečnou škrt.

A ne, stále nejsme nad touto scénou Arachnid.

Rayman Legends (2013)

Nejlepší plošinátoři

Hraní Rayman Legends„Mnoho barevných úrovní je jako procházení živým a dýchacím malbou. Na plátně se stříká kbelíky osobnosti. A s 120+ úrovněmi na výběr, je zde šílené množství rozmanitosti a představivosti. Chcete uniknout explodujícím hradům hradu na rytmy Black Betty? Nebo rychlost po mexický den mrtvého Vista k oku tygra, mariachi styl?

Vaše práce se nekončí ani tím, že porazíte každou fázi. Některé „napadené“ úrovně je třeba dokončit v rekordním čase, je zde LUMS, aby shromažďovala, dospívající k záchraně a trofeje nab pro tohoto všestranného 100%. To vše dělá hru živou radostí a zábavou hrát po celou dobu.

Ori a The Blind Forest (2015)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Tento krásný plošinovka si vezme studio Studio Ghibli Books s hraní Metroidvania. Hrajete jako Ori, duch strážců na snaze zachránit uschlý les. Během tohoto nádherného lesního kapitola, hrozby přicházejí silné a rychle, s jakýmkoli nepřítelem nebo nebezpečným setkáním dostatečně, aby způsobil váš pád. To způsobuje slušné vytěsnění vašich kroků, zejména pokud jste od samého počátku podceňováni. K dispozici je také neustálý pocit zmenšujících se zdrojů, protože musíte vyrovnat tvorbu kontrolního bodu se schopnostmi progresivního roztoku.

Je to však les, který poskytuje skutečnou charakter a atmosféru, s ručně vykreslenou krajinou a krásným orchestrálním skóre doprovázejícím vaše strašidelně vyrovnané průzkum.

Super Mario Odyssey (2017)

Nejlepší plošinátoři

Nintendo vždy přibil hlavní položky s našim oblíbeným italským instalatérem. Super Mario Odyssey se neliší, s hromadou nových celého světa a hraní mechaniky, do které se můžete ponořit.

Ústřední pro základní mechaniku je Cappy, což umožňuje Mario získat kontrolu nad nepřáteli a stvořeními při vrtání klobouku a nabízí obrovskou rozmanitost v tom, jak mohou hráči dokončit úroveň. Tentokrát jste na honbě po mocných měsících, z nichž stovky jsou chytře skryty po 17 masivních královstvích Odyssey, takže dokončení pro ně bude mít svou práci vyříznuto.

Super Mario Odyssey je milostný dopis k minulým hrám Mario, zatímco nabízí spoustu úžasných nových objevů, což z něj činí jeden z nejlepších důvodů, proč vlastnit přepínač.

Hollow Knight (2017)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Tato plošinovka Gothy Metroidvania sdružuje krásně vykreslený podzemní svět a tvrdé bojové prvky RPG. A jen byste se podívali na to, jak rozkošný Hollow Knight je?

Když prozkoumáte masivní Hallownest, sotva si můžete představit, jak hluboko jeho vzájemně propojené tunely a jeskyně pustiny jdou. Každá oblast podobná snu touží být prozkoumána, s hlubší progresí odemknutým schopnostmi, které vám umožní vyskočit ze zdí a provádět pomlčky ve vzduchu.

Boj je také uspokojivý, s rohovkou tvrdých zvířat. Naštěstí kouzla mohou budovat vaše statistiky a změnit schopnosti zbraní, ale projít kolem Hollow KnightNejtěžší šéfové, budete muset zrušit jejich slabosti a překonat limity vašeho načasování a trpělivosti.

Cuphead (2017)

Nejlepší plošinátoři

Tvrdý jako střelec žulové platformy, Cuphead obsahuje oslnivý autentický styl animace ve 30. letech, doplněný zrnitým filmovým nedokonalostí a jedinečným vykreslováním. Ne, že budete mít šanci to všechno obdivovat, protože jeho hraní hranic a odpustitelných šéfů vyžaduje přesnost a spoustu umírání, než vyhrajete vítězství.

Po sázení proti ďábelskému domu a ztrátě, Cuphead a jeho bratr Mugman je nucen pátrání po nevolnictví sbírat kontrakty duše od uprchlých dlužníků, aby upokojil velkého červeného chlapa. Před zúčtováním koncové hry budete muset vydržet kombinaci hraní běhu a zbraně a pekelných vícestupňových šéfů, kteří absolutně žádnou čtvrti. Toonworld nikdy nebyl tak neúspěšný.

Dead Cells (2018)

Nejlepší plošinátoři

Mrtvé buňky„Metroidvania Roguelike vás umírá znovu a znovu v jeho ostrovní pevnosti. Každé vzkříšení vás však dělá o něco silnější, s systémem rizika a odměn, který vám dává krk na linii pro šanci na lesklé kořist, randomizované zbraně a buňky, vzácnou měnu hry ve hře. Zemřete před koncem jakéhokoli žaláře a ztratíte své nevyčerpané buňky.

Když získáte sílu, budete moci použít svůj rozum, abyste kombinovali typy zbraní, abyste dosáhli maximálního poškození proti vašim nepřátelům. A budete potřebovat každou hranu, kterou můžete shromáždit, jako Mrtvé buňky„Frenetický, rychle se rozvíjející boj není pro slabé, díky některým vražedným šéfům.

Celeste (2018)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Tato zjednodušující plošinovka pixelů je odvěšená výzva, která také rezonuje s pocity. Hrajete Madeline, mladá žena s úzkostí a depresí, která se rozhodne dobýt Celeste Mountain, aby získala její důvěru. Po cestě se budete čelit svým vnitřním démonům a dozvíte se o síle sebepřijetí v tomto epickém horském dobrodružství.

Vaše postava má omezenou sadu pohybu, takže bití Celeste je o řetězových pohybech, jako je běh, omezené horolezectví a rozruch. Zatímco volitelné sběratelské předměty přidávají již tak významnou výzvu, Celeste Nikdy se necítí nespravedlivě. Jeho příběh, akce a psaní slouží jako majáky pro sílu nedokonalé akce – pokud se pohybujete vpřed, to je v pořádku.

Astro’s herna (2020)

Nejlepší plošinátoři

Neexistuje lepší způsob, jak zažít nový řadič dualsense PS5 Astro’s herna. Preinstalovaný na každé konzole, název umožňuje hráčům se vyrovnat s novým dotykem ovladače, haptickou zpětnou vazbou a adaptivními spouštěči.

Je také plná nostalgických rytmů, přičemž hra, která vás loví sběratelské předvádění, které předvádějí celou knihovnu konzolí a příslušenství Playstation. Jako krátkodobé vozidlo na oslavu dědictví PlayStation a zároveň se podívat na budoucí potenciál PS5, Astro’s herna doručeno v mnoha ohledech.

Trvá to dva (2021)

Nejlepší hry na platformě vůbec

Jako zavěšený pár s manželskými problémy se hlavní postavy Cody a mohou myslet. Nyní musí zrušit své rozdíly a navigovat po masivní a nebezpečné úrovni svého domu, pokud mají být znovu pravidelně provedou.

Milujeme rozmanitost a vynalézavost Trvá to dvaDesign úrovně. Žádné dvě úrovně nebo dokonce hádanky nejsou stejné a každý svět, od pulzujících zahrad zamořených vinnou révou až po přístřešky s tématem pro kutily, přepíná Cody a Mayovy síly. Navíc, nutností se spoléhat nejen na své dovednosti, ale navzájem vyvolá další výzvu Trvá to dva vzácný kooperační zážitek.

Psychonauts 2 (2021)

Nejlepší platformové hry

Po šestnáctiletém čekání se pokračování uznávaného Psychonauti je konečně tady, po některých akvizicích v zákulisí a zdravé dávce crowdfundingu.

Hrajete jako Raz, psychický akrobatický špion, jak se „založíte“ ​​do psychiky jiných postav, abyste jim pomohli bojovat s jejich vnitřními problémy. Jak byste mohli očekávat od návrháře Tim Schafer, mozky za hrami, jako je plná škrticí klapka a Grim Fandango. Prostředí je také obrovská a skvěle realizována, s bohatými, živými světy a obratně napsanými postavami. Jako by naruba byla videohra, toto dobrodružství do psychiky pravděpodobně vytvoří základní paměť.

Ratchet & Clank: Rift od sebe (2021)

Nejlepší plošinátoři

Příjezd méně než rok po spuštění PS5, Roztržení od sebe rychle se stal nezbytným titulem, který předváděl potenciál konzoly. Je to docela úspěch, s hodnotami výroby vytáčení Ratchet a Clank do 11 a vytvořením nádherně vypadající hry s epickými bitvami a ohromujícími místy.

Je to Jubilant Adventure, kombinující frenetickou střelbu třetí osoby a snižující plošinu, která z něj činí výbuch, v neposlední řadě kvůli haptické zpětné vazbě PS5 a arzenálu Ratchet of Deal-Dealing zbraně. Jsme také ohromeni přidáním Rivet, multiverzní varianta Ratchet, vyjádřená herní legendou Jennifer Hale. Tato ženská lombax poskytuje spoustu emocionálních krádeží, která by prostě nebyla tak efektivní, aniž by grafika PS5 fungovala přesčas.

  • Přečtěte si: 14 nejlepších nadcházejících her, které si můžete hrát v roce 2023: Ready, Set, Go!