5 nejlepších vůdců v civilizaci 6, Reddit – ponořte se do všeho

Nejlepší vůdce ve hře

Navíc, jedinečná jednotka Francie, Garde Imperiale, je silnou jednotkou Melee, která získává bojovou sílu pro každou úroveň diplomatické viditelnosti vyšší než její cíl. Tato jednotka umožňuje Catherine využívat tajné i brutální sílu ve svém úsilí o vítězství. Vyniká tedy manipulací s dalšími civilizacemi skrz skryté operace a zajišťuje její dominanci na globální fázi strategickou manipulací.

5 nejlepších vůdců v civilizaci 6

Civilization 6 je tahová strategická hra, která umožňuje hráčům budovat a rozšiřovat svou vlastní civilizaci po celé věky. Jednou z nejvíce podmanivých rysů hry je schopnost hrát jako různí historičtí vůdci, každý s vlastními jedinečnými schopnostmi, rysy a agendami.

Ať už dáváte přednost kulturní nadvládě, vojenskému dobytí nebo diplomatické jemnosti, těchto vlivných pět vůdců – Victoria, Chandragupta, Qin Shi Huang, Teddy Roosevelt a Catherine de Medici – poskytují vzrušující příležitosti k utváření průběhu historie. S ohledem na to prozkoumejte je a diskutujte o tom, proč vynikají jako výjimečná rozhodnutí pro dominanci světa.

Victoria, Chandragupta a tři další stalwartové vůdci v civilizaci 6

1) Victoria – Anglie

Jako vůdce Anglie vyniká královna Victoria v námořních záležitostech, což z ní činí ideální volbu pro ty, kteří chtějí vytvořit dominantní námořní říši. Její jedinečná schopnost, Britské muzeum, poskytuje další turistické a muzejní sloty. Její jednotka, Redcoat, je neuvěřitelně silná jednotka pěchoty pozdní hry, která získává další bojovou sílu na zahraničních kontinentech.

S bonusy Victoria na produkci a rozvoj pobřežního města mohou hráči strategicky rozšířit svou civilizaci přes moře a založit kulturní nadvládu.

2) Chandragupta – Indie

Chandragupta, vůdce Indie, je impozantní volbou pro ty, kteří dávají přednost flexibilnímu a přizpůsobitelnému stylu hry. Jeho jedinečná schopnost, Arthashastra, umožňuje hráčům po tréninku Varu, jedinečnou indickou jednotku, vyhlásit „válku o územní expanzi“. Tato schopnost zajišťuje sníženou únavu války a další bojovou sílu při útoku na města, což umožňuje rychle rozšířit svou říši prostřednictvím dobytí.

Kromě toho může Chandragupta usnadnit „zlatý věk“ nebo „hrdinský věk“ zachycením města, což dále zpevňuje jeho nadvládu strategii. Jeho všestranné bonusy z něj dělají sílu, se kterou je třeba počítat na vojenských i diplomatických frontách.

3) Qin Shi Huang – Čína

Qin Shi Huang, první císař Číny, je vůdcem proslulým pro svou administrativní schopnost a infrastrukturní odbornost. Jeho jedinečná schopnost, první císař, dává hráčům 15% posílení rychlosti konstrukce zázraků a umožňuje automatické vytvoření velké zdi po zkoumání zdiva. Tato defenzivní bariéra poskytuje další bonusy zlata, kultury a cestovního ruchu a zajišťuje, že Čína zůstává odolná proti nepřátelským útokům.

Kromě toho má čínská jedinečná jednotka, krčící se tygří Cannon, útok s vyšším rozsahem, který umožňuje Qin Shi Huang ovládat jak trestný čin, tak obranu. S jeho zaměřením na infrastrukturu a kulturní rozvoj tedy mohou hráči vybudovat vzkvétající civilizaci, která stojí v testu času.

4) Teddy Roosevelt – Amerika

Teddy Roosevelt, 26. prezident Spojených států, přináší do civilizace VI jedinečný perspektivu VI se zaměřením na ochranu životního prostředí a kulturní diplomacii. Jeho schopnost, Rough Rider, poskytuje bojový bonus na jiných kontinentech než jeho domácí kontinent, což z něj dělá impozantního soupeře ve vzdálených zemích.

Kromě toho může Roosevelt zřídit národní parky, které přinášejí významné bonusy z cestovního ruchu a kultury a zdůrazňují mírový a přírodní přístup k vítězství.

Konečně, jeho politika velké hůlky mu umožňuje okamžitě získat přístup ke všem typům vlády, což mu poskytuje nesmírnou flexibilitu při přizpůsobování politiky jeho civilizace. Teddy Roosevelt tedy s jeho dynamickým stylem a schopností prosperovat v různých terénech nabízí osvěžující a strategický herní zážitek.

5) Catherine de Medici – Francie

Catherine de Medici, královna Francie, přináší do popředí civilizace VI své politické znalosti. Její jedinečná schopnost, Catherine’s Fling Squadron, uděluje bonusy špionáži a umožňuje jí vytvořit další špiony dříve ve hře.

Dvíři se pod jejím vedením stávají ještě silnějšími, poskytují zvýšené shromažďování zpravodajských informací a schopnost provádět sledovací mise.

Navíc, jedinečná jednotka Francie, Garde Imperiale, je silnou jednotkou Melee, která získává bojovou sílu pro každou úroveň diplomatické viditelnosti vyšší než její cíl. Tato jednotka umožňuje Catherine využívat tajné i brutální sílu ve svém úsilí o vítězství. Vyniká tedy manipulací s dalšími civilizacemi skrz skryté operace a zajišťuje její dominanci na globální fázi strategickou manipulací.

Nejlepší vůdce ve hře?

Tím také naznačuji nejlepší Civ, protože většina vůdců může vést pouze jeden civ. Pro Eleanor a Kublai poukazují na to, která verze je, ale pochybuji, že buď vytvoří seznamy.

Mám asi 512 hodin hry. Ve hře se považuji za docela dobrý. Hrál jsem Roberta Bruce nejvíce, ale nepovažuji ho za zvlášť dobrého. Neptám se, protože chci „hrát meta“, ani nezmění, jak hraji na základě tohoto příspěvku. Jen jsem zvědavý na váš názor.

Nejlepší vůdci ve hře jsou Jayavarman, Simon Bolivar, Pyotr (Peter), Hammurabi, Pericles, Frederick (pouze BC of Německo a Hansa, takže Ludwig bude pravděpodobně lepší) a Hojo (pouze BC of Japan, Tokugawa, Tokugawa bude pravděpodobně lepší). Joao, Lady Six Sky, Nzinga Mbande, Teddy Bull Moose a Shaka jsou také opravdu dobré, ale ne tak všestranné. Některé z nich byly vybrány pouze proto, že jsou jediným vůdcem pro jejich konkrétní civ.