50 nejlepších RPG všech dob se umístilo, 30 nejlepších her RPG všech dob

Nejlepší role hraní her

Contents

Přestože „Live A Live“ byl japonský exkluzivní, když byl poprvé vydán v roce 1994, byl pro Nintendo Switch v roce 2022 vytvořen kompletní remake, čímž hru přinesla do zcela nové generace hráčů. Remake aktualizuje vizuály „Live A Live“ na 2d/3D hybridní styl podobný „Traveler Octopath.”

50 nejlepších RPG všech dob se umístilo

Názvy hraní rolí představují jedinečné příležitosti, a to i v rozsáhlém světě videoher. RPG umožňují hráčům vstoupit do bot nové postavy – často ta, která je přizpůsobena přesným specifikacím hráče – a cestuje pohlcujícími příběhy. Některé RPG jsou samozřejmě hloubší než jiné a žánr se po mnoho let neustále roste, aby zahrnoval všechny druhy podžánků. Ale i některé z méně pokročilých RPG byly vytvořeny s vynalézavostí a péčí.

Ale zatímco hry RPG se mohou lišit z hlediska nastavení, obtížnosti a úrovně detailů, všechny nabízejí hráčům příležitost hrát definovanou roli v pevně konstruované fantazii. RPG mají sílu skutečně přepravovat hráče na jiné místo.

Následující hry představují to nejlepší, co žánr nabízí, od vysoce létajících bitev pro osud lidstva až po komediální rompy skrze podbřišku společnosti. Zde je hodnocení 50 nejlepších RPG všech dob.

50. Quest 64

Na rozdíl od některých ostatních her na tomto seznamu, tituly Nintendo 64 nestárly tak elegantně. Polygonální grafika, která vypadala špičkovou hranou v 90. letech, se cítí neohrabaně ve srovnání s tím, co mohou systémy současného genu udělat. Nintendo 64, zatímco to mělo spoustu drahokamů, bylo také lehké na RPG. Jak již bylo řečeno, „Quest 64“ vyniká jako první RPG pro systém, což z něj činí zajímavou historii. Je to také neuvěřitelně lehké a snadné vyzvednout. Neexistuje žádný komplikovaný spiknutí, na který by si pamatoval, žádný obtížný bitevní systém, jen chlapec jménem Brian na honbě za magické tome svého otce. Boj v “Quest 64″ se koná v reálném čase, což bylo výrazně dopředu ve srovnání s jinými RPG na trhu. Tímto způsobem se „Quest 64“ cítí jako některé současné RPG, jako „Remake Final Fantasy 7.”

Když byl propuštěn v roce 1998, IGN ocenil „Quest 64“, ačkoli recenzent Peer Schneider s ním také našel některé nedostatky. Celkově se hra dodávala při přivedení RPG na Nintendo 64, ai když se spiknutí mohlo použít více překvapení, byl to celkově zábavný titul. Nyní „Quest 64“ vyniká jako zajímavá část historie a ohlédnutí zpět na vážnější RPG minulosti.

 • Datum vydání: 1. června 1998
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: N/A

49. Gnosia

Představte si „mezi námi“ jako RPG. Protagonista je ve vesmíru s Gnosií, mimozemskou formou života, která se vydává a zabíjí členy jejich vesmírné posádky. „Gnosia“ úkol hráče s identifikací tohoto falešného člena pomocí toho, co se naučíte z minulých smyček. Pokaždé, když zemřete, probudíte se na začátku smyčky se silnějšími schopnostmi, které vám pomohou najít gnosii.

Úlovek? Změňují to. Gnosia nemusí být pokaždé nutně stejným členem posádky. Dokonce i tehdy budete potřebovat pomoc s nalezením dalšího kusu záhady vesmíru, abyste se ujistili, že vy a váš tým to vydáte naživu. Když opakujete cyklus, vaše statistiky se zvyšují a pomáhají při vyšetřování.

„Jeho krátká hraní smyčka způsobuje jedinečnou prezentaci odlišnou od jiných vizuálních románů a dobrodružných her a přidává těžko-rezistentní jen jednu další hru!„Kvalita, která vás udržuje touha zjistit, co se stane na příštím postupu,“ píše recenzent Gamespot Heidi Kemps. „Rozmanité role a možnosti také dělají každý pokus o jedinečný zážitek.”

Stejně jako v Mafii nebo „mezi námi“, musí hrát roli každý, což by je mohlo jen motivovat k odchylce od pravdy. Zjistěte, jestli byste mohli „sus“ z podvodníka.

 • Datum vydání: 4. března 2021
 • Žánr: RPG, vizuální román
 • Herní módy:
 • Metakritické skóre: 82

48. Thronebreaker: The Witcher Tales

„The Witcher 3“ je mezi fanoušky RPG oblíbeným od svého vydání v roce 2015, ale jeho nádherný spinoff, “Thronebreaker: The Witcher Tales,“ není vždy dána stejnou lásku. Pochopená jako kampaň pro jednoho hráče pro online hru CD Projekt Red „Gwent: The Witcher Card Game“, „Thronebreaker: The Witcher Tales“ vypráví příběh Meve, Queen of Rivia a Lyria, na její snahu o tlačit zpět nilfgaardiánské síly a získejte zpět její korunu.

„The Witcher 3“ a jeho dva předchůdci se odehrávají několik let po knihách, se kterými sdílejí jméno, ale „Thronebreaker“ se uprostřed událostí knih staví přímo. Namísto přímého přizpůsobení některého z příběhů napsaných Andrzej Sapkowski se „Thronebreaker“ zaměřuje na sekundární postavu s malou, ale působivou rolí, Queen Meve. Meveova postava je ohromně postavena v „Thronebreaker“ a hra funguje jako hlavní expanze do světa „The Witcher.„Kromě malování obrázku minulosti franšízy pro fanoušky, kteří nejsou obeznámeni s knihami, to také slouží jako smysluplný způsob, jak fanoušci knihy trávit více času s méně prominentní postavou.

Kromě toho všeho je „Thronebreaker: The Witcher Tales“ také velmi zábavné. Gwent je krásný malý odklon mini-hry v „The Witcher 3“ a online adaptaci, „Gwent: A Zakrapová karetní hra“ vyvinula mechaniku po dobu šesti let. „Thronebreaker“ používá aktualizovaná pravidla a uživatelské rozhraní z online hry, což umožňuje spoustu překvapivě poutavých a vzrušujících bojových setkání založených na kartách.

 • Datum vydání: Nov. 9, 2018
 • Žánr: Karta, RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 85 (PC), 84 (spínač), 80 (PS4), 85 (Xbox One), 80 (iOS)

47. Nejtemnější dungeon

Jen málo hráčů porazilo „nejtemnější dungeon“, ale to neznamená, že by hráči neměli začít na cestě. Tato neuvěřitelně obtížná, klamavě děsivá, Eldritch Horror of hry se od prvního vydaného v roce 2016 mnoho hráčů vstoupila do mnoha hráčů, ale to, co to vyniká v moři RPGS? „Nejtemnější dungeon“ dává hráčům na starosti sestavení mocné posádky dobrodruhů, z nichž každá má vlastní speciální dovednost. Hráči pak musí tuto skupinu vést do temného, ​​tajemného labyrintu pod podivným panstvím a doufají, že najdou poklad, ale také zachránit svět v tomto procesu. Dungeoni, kteří leží pod panským zámkem, jsou procedurálně generováni, takže hráči jsou drženi na svých metaforických prstech na každém běhu. Jak hráči postupují dál v příběhu hry, věci se ve městě začnou zdát trochu divné a šílenství je kolem každého rohu.

Polygonova recenze „nejtemnějšího dungeonu“ se může pochlubit tím, že hra přiměje hráče zpochybnit svůj vlastní zdravý rozum, a to jak se svými obtížemi, tak s děsivou estetikou. Samotná atmosféra činí „nejtemnější dungeon“, který stojí za kontrolu.

 • Datum vydání: Jan. 19, 2016
 • Žánr: RPG založené na tahu
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 84 (PC), 85 (Switch), 83 (PS4)

46. Runescape

Jako starší hra s masivní hráčskou základnou vedla „Runescape“ kategorii MMORPG spolu s „World of Warcraft“ roky a roky. Součástí hromadné přitažlivosti „Runescape“ je jeho dostupnost; Všichni hráči musí přehrát připojení k internetu pro spuštění klienta pro prohlížeč Java. Neexistuje žádný poplatek za předplatné nebo požadované počáteční náklady, takže říše Gielinor mají velmi nízké překážky vstupu. V důsledku toho úspěch hry vedl k tomu, že se v jednom okamžiku stal nejvíce hraje nejvíce zdarma MMORPG všech dob, jakož i nejaktuálnější MMORPG všech dob.

Pokud jde o inovace, „Runescape“ nezaostává. Tam, kde mnoho RPG a MMORPG sleduje centrální questline pro ukotvení progrese hráčů a dynamiky příběhu, jde „Runescape“ jiným směrem, což hráči umožňuje prozkoumat široký otevřený svět podle svých vlastních podmínek. A mechanika vlastní progrese plně podporuje nelineární příběh tím, že se nelineární sám sebe. Mezi zdravou rovnováhou boje, shromažďování a craftingu je pro hráče dostatek obsahu, aby mohli jít jakýmkoli směrem, který si vyberou. Obsedantní odhodlání k dokončení vedlo legendární hráče, jako je Zezima.

Neuvěřitelně oddaná komunita „Runescape“ je pravděpodobně největším hnacím faktorem pro její pokračující relevanci. Když se všichni na serverech hry mohou ohlédnout zpět na neslavný komunitní okamžik před desítkami let, pak je zcela jasné, že „Runescape“ stále stojí jako jeden z nejdůležitějších RPG všech dob.

 • Datum vydání: Jan. 4, 2001
 • Žánr: Multiplayer Massive Multiplayer Online role hraní rolí (MMORPG)
 • Herní režimy: multiplayer
 • Metakritické skóre: 86

45. Fantasian

„Fantasian“ je „Final Fantasy“ tvůrce Hironobu Sakaguchiho True „Final Fantasy“ – jeho poslední hra. Založil Mistwalker, studio, které vyvinulo „Fantasian“, a také osobně pracoval jako producent a spisovatel pro hru. Na rozdíl od Square Enix má Mistwalker tendenci se zaměřit na mobilní hry. Přesto by se „Fantasian“ měl cítit povědomě fanouškům „Final Fantasy“.

Jeho příběh má dvě části: jednu, která vydala v dubnu 2021 a druhou, která vydala v srpnu 2021. Leo, protagonista Amnesiac, bojuje ve hře pomocí nových kamarádů, aby našli pravdu za jeho chybějícími vzpomínkami. Systém Dimenzeon hry umožňuje hráčům vybrat, kdy čelit nepřátelům, někdy na úkor čelit mnoha najednou místo samostatných setkání. Zahrnuje také 3D “dioramas” naskenované do hry ze skutečného života, což dává svým souborům realistický, renesanční styl.

„Miloval jsem Fantasian, i kdyby části jeho příběhu mohly narazit,“ napsal James Galizio RPG web. „Jeho vynalézavý boj a boje šéf mě sevřeli, zatímco postavy a celková zpráva za příběhem se podařilo zanechat dopad.„Mnoho kritiků souhlasilo a také poukazovalo na neodpustitelné šéfy titulu. Není divu, že „Fantasian“ získal titul RPG roku RPG roku v roce 2021. V současné době je hra k dispozici pouze na iOS prostřednictvím Apple Arcade, takže si ji mohou užít pouze ti se zařízeními Apple.

 • Datum vydání: 2. dubna 2021
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 80

44. Začátky matky/pozemských pozemků

První splátka v populární franšíze se může často cítit jako prototyp, pro které se věci objeví. Základy jsou tam, ale při revizi hře je snadné vidět trhliny, které by se později zaplnily. Ne tak s „matkou.„Mohli byste hrát a přehrávat„ Earthbound “a„ Matka 3 “desítky časů a„ matky “by bylo stále potěšením se vrátit. Ve skutečnosti by většina amerických fanoušků série nehrála původní „matku“ až do roku 2015, více než 25 let po jeho původním vydání, když se dostala na Wii U pod názvem „Earthbund Beginnings.”

Naštěstí byl věk laskavý k „matce.„Dokonce i teď, nepředvídatelné psaní vyvolá smích z nejvíce chladnějších, cynických fanoušků RPG. Bez ohledu na to, kolik her staví a půjčují si z této klasiky Famicom, zůstává to nádherně jedinečný zážitek. I když neexistuje žádný právní způsob, jak hrát původní vydání v angličtině, lokalizované vydání „Earthbound Beginnings“ je k dispozici na Wii U a Nintendo Switch a je to velmi užitečné využití vašeho času.

Neomoklý humor a zany vibrace hry to odlišuje od mnoha JRPG éry a desetiletí po jejím vydání, stejná jedinečná energie usnadňuje návrat a užívání si než mnoho her své doby. „Matka“ vytvořila dvě pokračování a nespočet napodobitelů, ale originál stále stojí za to vaši pozornost.

 • Datum vydání: 27. července 1989
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: N/A

43. Žít živě

V některých ohledech byla „Live A Live“ před časem a připravila cestu pro další ikonické RPG. Režíroval Takashi Tokita – který by později pokračoval v přímém „Chrono Trigger“ a „Parasite Eve“, mimo jiné vytvořil složitý svět propletených příběhů. Hráči si mohli vybrat z výběru 7 znaků, z nichž každý narazí na tajemného nepřítele, který se snaží zničit svět. Po dokončení všech příběhů postav se otevírá nová kapitola a odhaluje, jak se každý příběh spojuje dohromady. Koncept sdílených zkušeností v čase, stejně jako hluboce lidská touha spojit se s ostatními ve společném cíli, činí „Live A Live“ pro každého, kdo má zájem o dlouhou historii RPGS.

Přestože „Live A Live“ byl japonský exkluzivní, když byl poprvé vydán v roce 1994, byl pro Nintendo Switch v roce 2022 vytvořen kompletní remake, čímž hru přinesla do zcela nové generace hráčů. Remake aktualizuje vizuály „Live A Live“ na 2d/3D hybridní styl podobný „Traveler Octopath.”

 • Datum vydání: září. 2, 1994
 • Žánr: RPG založené na tahu
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: N/A

42. Lunar: Silver Star Story Complete

“Lunar: Silver Star Story Complete” je vlastně remake RPG z roku 1992 “Lunar: Silver Star Story” a je to úplná upgrade z originálu, který představil klasiku nové skupině hráčů. S ohromující anime cutscenes a krásným soundtrackem „Lunar: Silver Star Story Complete“ obsahuje poměrně jednoduchý příběh. Mladý chlapec jménem Alex se chce stát skvělým dobrodruhem a dělat dobro pro lidi svého světa. Stejně jako každý ambiciózní mladý muž se vydává na prozkoumání jeskyně, jen aby se setkal s drakem, který povzbuzuje Alexe, aby se stal drakem. Alex a jeho přátelé se pak vydali vidět svět a zesílili se a zjistili se o sobě.

Nyní, „Lunar: Silver Star Story Complete“ se nemusí cítit tak revolucionární jako po jeho propuštění, ale to neznamená, že by to hráči měli předat. Aidan Moher EGM napsal, že především „lunární“ je „upřímný“ a že duch hry je neuvěřitelně vážný a jasný. Tento druh optimismu a jednoduchosti je něco, co hráči touží i teď.

 • Datum vydání: 28. května 1999
 • Žánr: RPG založené na tahu
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 78 (PS1)

41. Svět končí s vámi

Když poprvé vyšel v roce 2008, „The World Ends With You“ získal status kultovní klasiky (na goomba stomp). To bylo zastíněno masivními úspěchy Square Enix v „Final Fantasy“ a Kingdom Hearts “, ale ti, kteří to vyzvedli, byli do značné míry vtaženi jeho jedinečnými (pokud hektickými) hrami a příběhem o nadcházejícím věku.

Neku, antisociální protagonista, se ocitne v alternativní verzi Shibuya, Tokio’s Fashion District. Musí se spojit s ostatními, aby bojoval proti monstra zvaným Noise v týdenní „hře“, aby měl naději na útěk. Tyto boje jsou plné stylového boje. „„ Svět končí s vámi “je úžasné manželství stylu a hraní. Boj s dvojitou obrazovkou dále natahuje, čeho může DS dosáhnout při hraní, který je daleko od chromého triku, „Recenze Gamespot Recenze.

Od svého vydání obdržela „Svět končí s vámi“ několik přístavů a ​​remasterů, včetně „The World Ends You: Solo Remix“ a „Svět končí s vámi: Final Remix.„První z nich také zahrnuje„ další den “, což je příběh Canon Side, který funguje jako most mezi první hrou a pokračováním,“ Neo: Svět končí s vámi.„Pokračování pravděpodobně získalo více pozornosti než jeho předchůdce, zejména proto, že přibližně ve stejnou dobu vyšla adaptace na anime. Přesto nic nemůže navrhnout smysluplné oblouky a témata z originálu.

 • Datum vydání: 28. dubna 2008
 • Žánr: RPG, akce
 • Herní režimy: Single-hráč, multiplayer (pouze mini-hra)
 • Metakritické skóre: 88

40. Yakuza: Jako drak

Je vzácné, že Sries stáhne úplnou změnu žánru. To obzvláště zazvoní, když série zůstala ve své identitě tak dlouho konzistentní. Proto bylo překvapivé, když se ukázalo, že „Yakuza: jako drak“ byl RPG založený na tahu; daleko z ikonického stylu franšízy. Studio Ryu Ga Gotoku nějak dokázalo vytáhnout nemožné vytvořením pevné JRPG.

První hlavní hra bez Kazumy Kiryu jako hlavního protagonisty „jako drak“ místo toho staví Ichiban Kasuga do popředí. Dost vtipné, Ichiban je fanouškem „Dragon Quest“, takže tradiční hraní ve stylu JRPG je proto vhodné. „Jako drak“ zahrnuje všechny výroby typického JRPG, včetně rostoucí strany, tahů založených na tahu a hloubkového systému pracovních míst. Každý přidaný člen má své vlastní výstřednosti, které lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly jiné roli ve straně, zatímco dosažitelné úlohy sahají od šéfkuchaře k Breakdancer.

Ale „jako drak“ si také zachovává nejlepší aspekty franšízy. Boční úkoly, mini hry a bojová setkání jsou stále přítomné. Otevřený svět hry je v měřítku omezený, ale překvapivě hustý.

 • Datum vydání: 14. července 2020
 • K dispozici na: PC, PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 83 (PC), 86 (PS5), 83 (Xbox Series X), 89 (Xbox One)

39. Zlaté slunce/Zlaté slunce: Ztracený věk

Game Boy Advance neměl mnoho pozoruhodných RPG a většina z nich byla porty starších titulů nebo se spoléhala na stávající IPS. “Golden Sun” bylo jednou z jediných výjimek, ale stálo to odděleně od zbytku a zářilo jako, dobře, zlaté slunce.

„Golden Sun“ byla milovaná série o dětech s elementárními silami, které se snažily zabránit návratu titulárního zlatého slunce, silné síly, která by mohla zničit svět. Příběh není nic nového, ale bojový systém hry je věcí krásy. „Golden Sun“ je většinou klasické bitvy založené na tahu v nejlepším případě, ale tajná ingredience hry je Djinn. Vybavení těchto tvorů pohánějí postavy a udělí jim jedinečné třídy a schopnosti. Hráči však mohou také použít Djinn k uvolnění silných útoků a působivých předvolání za cenu dočasných debuffů statu. Jo, a písničky hry, zejména bitevní témata, jsou totální earworms, které žijí bez nájemného ve vzpomínkách hráčů.

Původní duologie „Golden Sun“ se skládala z „Zlatého slunce“ a „Zlatého slunce: Ztracený věk“, ale historie se téměř vydala jinou cestu. Vývojáři původně chtěli vytvořit jednu hru „Golden Sun“, ale projekt byl tak obrovským závazkem, který museli hru rozdělit na dvě kazety (na Techraptor). Z tohoto důvodu mohou být také považovány za jednu velkou hru. “Golden Sun: The Lost Age” se zvedne tam, kde první odchází a obsahuje mnohem více obsahu.

 • Datum vydání: Nov. 11, 2001 (Golden Sun) 14. dubna 2003 (ztracený věk)
 • Žánr: Adventure, RPG
 • Herní režimy: Single-hráč, konkurenční multiplayer
 • Metacritické skóre: 91 (Golden Sun, Game Boy Advance), 86 (The Lost Age, Game Boy Advance)

38. Phantasy hvězda online

V dnešní době mnoho hráčů považuje za samozřejmé schopnost hrát tituly jako „Final Fantasy 14“ a „The Elder Scrolls Online“ na svých konzolách, ale jedna hra musela připravit cestu. Svět online RPG a možná dokonce i online konzole by byl velmi odlišné místo bez „Phantasy Star Online.”

Podle moderních standardů je „Phantasy Star Online“ jednoduchý název. Hlavní hrací smyčka se točí kolem přijímání misí, ponoření náhodně generovaných dungeonů, zabíjení nepřátel pro kořist a opakování. „Phantasy Star Online“ také nemá moc ve způsobu příběhu, ale nehrajete tento druh hry pro jeho vyprávění.

Hlavní přitažlivost „Phantasy Star Online“ byla schopnost spojit se s ostatními hráči online, aby se převzali na mocné monstra. To je dnes běžné, ale zpět, když byla vydána „Phantasy Star Online“, koncept byl revoluční. Hra byla postavena kolem tohoto sociálního aspektu, povzbuzovala hráče, aby navzájem obchodovali, pověsili se v online lobby a pokračovali v dobrodružství naplněných kořistí, dokud se servery nezastavily v roce 2007.

Kromě toho, na rozdíl od většiny MMORPGS, můžete hrát offline „Phantasy Star Online“. Hra není tak zábavná, když je sólová, ale to není stejné jako bez zábavy.

 • Datum vydání: 29. ledna 2001
 • Žánr: Akce, RPG, MMO
 • Herní režimy: Jednorázový hráč, místní multiplayer, online multiplayer
 • Metacritické skóre: 89 (Sega Dreamcast), 85 (GameCube), 83 (Xbox)

37. Dopad Genshin

„Genshin Impact“ není první úspěch Hoyoverse, ale je to první, kdo dosáhl globálního uznání. “Honkai Impact 3.,” starší sourozenec “Genshin Impact”. Free-to-play RPG háčky hráče s emocionálně přesvědčivým spiknutím a postavami. Zejména jeho gacha systém také někdy láká peněženky – ale ne všechny hry s mikrotrankcemi?

Nejprve byl „Genshin Impact“ považován za „dech divokého“ klonu. Začlenilo dostatek podobných funkcí-jako je rychlé cestování, klouzání a svěží scenérie Cel-že lidé nemohli pomoci, ale porovnat je dva. Hráči jsou však nyní více zasvěceni složitému bojovému systému a přesvědčivým, pokračujícím příběhem, který jej odlišuje.

V tomto bodě Forbes ‘Paul Tassi učinil odvážné tvrzení: „Poté, co jsem strávil více času ve hře, jsem ochoten to prohlásit, že celkově„ Genshin Impact “se může pochlubit zcela lepším bojovým systémem než„ dech divočiny.„Jednoduše řečeno, je to více zaměřené na akční, rozmanitější, strategičtější a zábavnější.”

„Genshin Impact“ se neustále vyvíjí jako název živé služby místo toho, aby byla jednoduchá jednorázová hra. Ti, kteří se nepoužívali na mechaniku gacha. Skutečnost, že Hoyoverse kultivoval hráčskou základnu, která je nadšená svými postavami, a jednorázové bojové záznamy je však něco, co stojí za oslavu.

 • Datum vydání: 28. září 2020
 • Žánr: RPG, gacha, otevřený svět
 • Herní režimy: Single-hráč, kooperativní
 • Metakritické skóre: 84 (PC), 81 (PS4), 82 (iOS)

36. Dragon Quest 11

“Dragon Quest 11” je, dobře, jedenáctý vstup do série “Dragon Quest”. Jak už bylo řečeno, je to taky Považoval se za návrat do formy pro dlouhodobý příběh a hráči byli více než šťastní, že přivítali další splátku průzkumu a intenzivních bitvy založené na založení. Pro některé kritiky byl „Dragon Quest 11“ také známé. Recenze Polygonu naznačila, že spiknutí a NPC v „Dragon Age 11“ se zdály být zastaralé, ale zdálo se, že se fanoušci do hry zasahují do hry.

Jeden recenzent Steam poznamenal, že příběh hry je pomalý, ale že stimulace je ve skutečnosti síla. Také řekli, že síla hry spočívá v jeho zábavných postavách a snadno dostupném bojovém systému. Zatímco boj nenabízí nekonečné stromy nebo schopnosti dovedností, funguje to, což je více než jeden pro mnoho RPG.

Navíc je „Dragon Quest 11“ krásný. Lush Overworld a podrobné postavy navržené Akira Toriyama pomáhají “Dragon Quest 11” vyniknout jako jedna z esteticky příjemnějších her na tomto seznamu. Navíc, s verzemi hry na více platformách, každý dostane šanci hrát.

 • Datum vydání: 29. července 2017
 • Žánr: RPG založené na tahu
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 86 (PS4), 80 (PC)

35. Iluze Gaia

SNES měly množství některých z nejúžasnějších RPG všech dob, a zatímco Quintetova „iluze Gaia“ nemusí být vždy na vrcholu s některými legendami, rozhodně stojí za to se podívat. „Iluze Gaia“ je často považována za druh duchovního nástupce k Quintetově „Soul Blazer“ (podle RPGFAN) a akce této hry v reálném čase přichází hlasitě a jasná zde.

Nastavený na alternativní verzi Země, jmenovaný mladý chlapec zjistí, že je vybrán, aby bránil svět a zachránil jej před asteroidem směřujícím přímo na planetu. K tomu musí použít magické síly k přeměně na své dva alter-egos, Freedan a Shadow. Každá postava má přístup k různým částem mapy a všechny tři musí být použity k řešení hádanek.

Někteří recenzenti, jako je SnesDrunk na YouTube, poznamenali, že v mnoha ohledech je „iluze Gaia“ prostě divná – což také dělá za to vyzkoušet. SnesDrunk poznamenal, že hra má chytré dungeony a divoký, zametací příběh, který je zajímavý a poutavý, i když to vždycky dává nejvíce smysl.

 • Datum vydání: 1993
 • Žánr: Action RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: N/A

34. Obloha Arcadie

Sega Dreamcast byla poslední domácí konzole Sega předtím, než se společnost dostala z hardwarového podnikání, ale platforma byla domovem několika málo kultovních klasiků a podceňovaných drahokamů, z nichž jedna je „Skies of Arcadia.”

V “Skies of Arcadia”, hráči ovládají skupinu up-a nastupujících pirátů Sky, kteří se snaží udělat jméno pro sebe, vzbouřit se proti totalitní říši a ocitnou se zapleteni do mise zachránit svět (stejně jako tradice JRPG ). Hlavní postavy jsou okouzlující; Otevřený svět způsobuje, že hráči cítí, jako by skutečně objevovali nové, nezmapované země; a hudba se dynamicky posune s akcí a poskytne ponořený balíček.

Boj v “Skies of Arcadia” začíná docela obvykle, ale rychle se odlišuje od ostatních tahových JRPGS. Zatímco hra obsahuje mnoho kouzelných kouzel, většina zvláštních schopností používá lištu speciálních duchovních bodů, který je sdílen mezi členy strany. Používají hráči několik malých, slabých schopností pokaždé, nebo obětují několik otočení, aby nabily měřič a utratily vše za ničivý, totální blitz plný honosných částic? To je „obloha Arcadia“ Shanty Jig pro YA. Hra také sportuje strategičtější boj lodi, který nutí hráče k útoku, spravování jejich duchovního baru a podle toho se vyhýbat.

 • Datum vydání: 13. listopadu 2000
 • Žánr: Adventure, RPG
 • Herní režimy: Pouze pro jednoho hráče
 • Metakritické skóre: 93 (Sega Dreamcast), 84 (Nintendo GameCube)

33. Chroniky xenoblade

Mnoho Japonsko-vyvinutých RPG bylo lokalizováno pro západní publikum, ale mnoho dalších to nikdy neudělejte v zámoří. „Xenoblade Chronicles“ byla téměř jednou z těchto her, ale operace fanoušků kampaně srážka přesvědčila Nintendo, aby hru odehrála mimo Japonsko. Dobrá věc také, vzhledem k konečnému produktu.

Kdyby někdo musel popsat „Xenoblade Chronicles“ jedním slovem, bylo by to „Epic.„Hra sportuje jedinečný svět a vynikající budování světa; místo toho, aby se odehrála na skutečném„ světě “,„ Xenoblade “. Kdy jste naposledy mohli říci, že jste se putovali po holeně tak obrovském?

Každý aspekt „Xenoblade Chronicles“ zvyšuje zážitek. Postavy jsou nezapomenutelné, boj v reálném čase je vzrušující a příběh je ponižující tajemství obklopující čepel známou jako Monado. Odkud to přišlo? Proč může prořezávat mechanickými bytostmi? A proč to uděluje svým vizím Wielder o budoucnosti? Tyto otázky jsou jen několik z mnoha hnacích sil „Xenoblade Chronicles“ a následující odpovědi a zvraty jsou uspokojivě brilantní.

„Xenoblade Chronicles“ původně vydané na Nintendo Wii, ale naštěstí to bylo přeneseno do Nintendo 3DS a přepracováno pro přepínač Nintendo. Nikdo by neměl nechat ujít tento klenot hry.

 • Datum vydání: 6. dubna 2012
 • Žánr: Akce, RPG
 • Herní režimy: Pouze pro jednoho hráče
 • Metakritické skóre: 92 (Wii), 86 (3DS), 89 (přepínač)

32. Shin Megami Tensei 5

Série „Shin Megami Tensei“, nejlépe známá pro to, že má více spinoffů, než by se kdykoli v pravé mysli pokusila počítat, má ve skutečnosti několik docela skvělých hlavních záznamů. Nejlepší titul ve franšíze je také poslední, 2021 “Shin Megami Tensei 5.”

Při doporučování RPG budou lidé často říkat věci v souladu s: „Hra je v pořádku, ale příběh je nejlepší na.”” Shin Megami Tensei 5 “je druh pravého opaku. Někde tam je příběh, o svaté válce mezi bohy a lidmi a nově raženým Nahobinem, který musí zprostředkovat svůj konflikt, a pro ty, kteří jsou za to ochotni kopat, existuje velmi hluboká tradice, která vyvolává znepokojující etické otázky. Pro většinu však bude jeho hraní přitažlivost „Shin Megami Tensei V“. Na netrénované oko to může vypadat jako hrubý starší bratr „Pokémon“, díky zaměření na sběr stvoření a pečlivé kompozici strany. Skutečným masem hry je však systém tiskového otočení, mechanik, který uděluje navíc členům strany za účelem využití slabostí nepřítele.

„Shin Megami Tensei 5“ vyžaduje od hráče hodně. Ať už se pokoušíte vytvořit perfektní tým pro další boj šéfů, zvládnout systém otočení tisku, nebo jen porozumět příběhu, bude to vyžadovat nějakou práci. Pokud jste ochotni dát čas, bude vaše úsilí odměněno.

 • Datum vydání: Nov. 12, 2021
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 84 (přepínač)

31. Požární emblem probuzení

Jedním z nejstarších franšíz RPG Nintendo je „Fire Emblem“, který začal v roce 1990 a zůstal základem na mnoha konzolách Nintendo. 20 let po svém uvedení na trh byl prodej „Fire Emblem“ v neustálém poklesu a Nintendo zvažoval uzavření franšízy v roce 2012 „Awakening Fire Emblem Awakening.„Když se to dozví, vývojový tým se rozhodl vytvořit hru, která by nejen přinesla nové prvky do franšízy, ale také oslavila celou svou historii.

Inteligentní systémy Nintendo a vývojáře vytvořily rozsáhlý fantasy příběh pro „Probuzení“, vykreslil každý scénář a vyvíjel plné příběhy pro všechny hlavní postavy hry. Byla začleněna nová mechanika, včetně volitelné perspektivy první osoby a příležitostného režimu, přičemž druhá byla kontroverzní volbou mezi vývojovým týmem.

Recenzenti pochválili „probuzení“ jako jednu z nejlepších her ve franšíze a celé knihovně 3DS a ocenili svou dostupnost pro nové fanoušky, aniž by ohrozili standardy série. „Probuzení“ byl také působivým prodejním úspěchem pro Nintendo, výrazně vydával své předchůdce a zajistil, že franšíza nebude odložena tak, jak původně uvažovala.

S ambiciózním dějem a hlubokým seznamem hratelných postav a scénářů, které propůjčují spoustu opakovatelnosti, „Fire Emblem Awakening“ předvádí nintendo úctyhodnou franšízu RPG v tom nejlepším. Více než jen jeden z vrcholů franšízy „Fire Emblem“, „probuzení“ zajistilo svou budoucnost – a oprávněně ano.

 • Datum vydání: 19. dubna 2012
 • Žánr: Tactical RPG
 • Režimy her: Single-hráč, online multiplayer
 • Metakritické skóre: 92 (3DS)

30. Fallout: New Vegas

Hry „Fallout“ mají způsob, jak se stavět ze svých jedinečných nastavení a jaké národní prostředí je více tantalizující než post-apokalyptické Las Vegas? Kasina, hudba s velkou kapelou a jasná světla jsou hojné. Ačkoli d.C. A Boston z “Fallout 3” a “Fallout 4”, respektive, byly jak dobře vytvořené mapy, “Fallout: New Vegas” a jeho interpretace Sin City je na jiné úrovni.

Ale hratelnost se tentokrát také cítí pečlivě navržená. Například různé části stromu dovedností jsou nesmírně důležité v „New Vegas.„Maximalizace fyzických rysů může být pro boj zásadní, ale ignorování dalších věcí, jako je charisma. Jít do zbraní Blazing je možnost, ale výběr správných možností dialogu může hráčům umožnit přeskočit výzvy úplně – a někdy najít nové příběhové cesty.

Populace „New Vegas“ je stejně nezapomenutelná jako samotný svět. Jak poznamenal Icytms na YouTube, hráči budou chtít potěšit všechny frakce, ale stává se to téměř nemožné. Určité události a volby příběhu a volby způsobí, že se hra nečekaně rozvětví. „Fallout: New Vegas“ nakonec splňuje slib, že více her může přinést zcela odlišné výsledky.

Někteří hráči mohou preferovat zbraň v “Fallout 4”, ale psaní a jedinečné prostředí činí “New Vegas” těžký akt.

 • Datum vydání: 19. října 2010
 • K dispozici na: PC, PS3, Xbox 360
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 84 (PC), 82 (PS3), 84 (Xbox 360).

29. Tajemství many

Jedním z nejinovativnějších RPG na Super Nintendo je z roku 1993 „Secret of Mana“, druhá splátka v Square’s „Mana“ franšíza. Zatímco jeho předchůdce hrál jako typický řezač dungeonů, „Secret of Mana“ zvýšil prvky RPG a přinesl na stůl zbrusu novou mechaniku.

„Secret of Mana“ používá bojový systém v reálném čase, i když hráči jsou schopni pozastavit řízení a vybrat si své akce uprostřed bitvy. Největší herní inovace v „Secret of Mana“ však bylo začlenění multiplayeru, které umožnilo až dva další hráče, kteří byli schopni skočit dovnitř nebo ven z řízení.

„Tajemství many“ sleduje tři hrdiny, kteří se snaží obnovit své království s mečem mana. Původně zamýšlel jako čtvrtý titul „Final Fantasy“ (podle legend lokalizace), byl nakonec přesunut na součást franšízy „mana“, což umožnilo vývojářům větší svobodu než hlavní hra „Final Fantasy“. Další pivot přišel, když se vývoj přesunul spíše do formátu kazety než na CD, což vedlo k dalším omezením skladování.

Navzdory těmto změnám je „Secret of Mana“ jednou z největších her vydaných pro Super Nintendo a čerstvý zvrat v žánru. Square od té doby znovu vydal hru v nesčetných formátech, stejně jako 3D remake pro moderní platformy.

 • Datum vydání: 6. srpna 1993
 • Žánr: Action RPG
 • Herní režimy: Single-hráč, místní multiplayer (až 3 hráče)
 • Metakritické skóre: 80 (iOS), 63 (PS4), 57 (PC)

28. Persona 4 Golden

Nejznámější série Spinoff série „Shin Megami Tensei“ je téměř jistě „osobnost“, podřízená, která bere ikonické návrhy monstrum „Shin Megami Tensei: a klasický boje založené -Masied High School Drama.

„Persona 4 Golden“ se odehrává v klidném městě Inaba, kde řada záhadných vražd souvisejících s bizarním televizním kanálem vykořenila životy každého. Spiknutí hry je soustředěno na mladého muže, který se nedávno přestěhoval do Inaby, aby žil s některými příbuznými. Protagonista a jeho noví přátelé se rychle zapletli do tajemství takzvaného „půlnočního kanálu“ a zjistili, že mohou vstoupit do televizního světa, aby bojovali s démony, s pomocí personasů, silné bytosti byly svolány zevnitř. Pomocí těchto nově nalezených sil se rozhodli vyřešit tajemství vražd, které trápí jejich město.

Pokud zní celý spiknutí trochu těžce, je tu také seznamovací prvek, který je docela pěkný. Když neděláte bitvu se silami zla, můžete si vyměňovat dárky s členy vaší strany, abyste zvýšili vaše vztahy. Kromě toho, že je roztomilým způsobem, jak vyloučit vynikající obsazení postav z „Persona 4 Golden“.

 • Datum vydání: Nov. 20, 2012
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 93 (PS Vita), 87 (PC)

27. Ni no kuni: hněv bílé čarodějnice

Myslím, že “ni no kuni” vypadá jako něco ze studia ghibli? Bingo. To je přesně Kdo oživuje cutscenes pro nejoblíbenější název série, „Ni no Kuni: Wrath of the White Witch.„Někteří kritici dokonce říkají, že animace zvýšily kouzlo srdečného a tragického příběhu.

„Bílá čarodějnice“ hraje mladý chlapec jménem Oliver, který cestuje do paralelního světa v naději, že oživí svou matku zpět k životu. Na své cestě potká nové přátele a rekrutuje fantasy stvoření, aby bojovali za jeho jménem, ​​podobně jako Pokémon.

Recenzent Destructoid Jim Sterling to řekl jako takový: „Pokud jste milovníkem her, které vyžadují, abyste se vložili, než se dostanete ven, a vzpomínáte si na slávu východní RPG, kde byly zkušenosti body životního prostředí a grind byl grind a grind byl Král, nemáš doslova žádnou slušnou omluvu za to, že nenajdete způsob, jak hrát ‘ni no kuni: Wrath of the White Witch.’“

Pro Sterling a mnoho dalších, kteří hodnotili „bílou čarodějnici“ nad 90, je to nutnost. V září 2019 Bílá čarodějnice obdržela remaster pro PC a PlayStation 4, díky kterému byla přístupná ještě více lidem. Developer Level-5 také znovu vydal původní verzi ve stejný den pro Nintendo Switch.

 • Datum vydání: 22. ledna 2013 (PS3), 20. září 2019 (Switch)
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 85 (PS3), 84 (přepínač)

26. Kingdom Hearts 2

Kombinace „Final Fantasy“ a Disney vypadal jako takový nepravděpodobný zápas, když byl poprvé oznámen. Fungovalo to však v prvním „Kingdom Hearts“ a trik funguje ještě lépe ve druhé iteraci. „Kingdom Hearts 2“ obsahuje několik světových světů Disney, které zahrnují klasiku jako „Tron“ a „The Little Mermaid“, ale postavy „Final Fantasy“ nejsou odsunuté. Známé tváře od “Final Fantasy 6” do “Final Fantasy 10” jsou také zde, což znamená, že tentokrát existuje skvělá kombinace všeho.

Sora, Goofy a Donald pokračují ve svých cestách z kapitoly Game Boy Advance, „Řetězec vzpomínek.„I po porážce ANSEM v prvním vstupu čelí Sora organizaci XIII, tajemnou skupinou darebáků s vlastními plány. Naštěstí má Sora k boji proti těmto stinným postavám k dispozici mnoho nástrojů.

Sora má transformace moudrosti a odvahy, aby pomohla vyhrát den. Například Valor nabízí zvýšené skoky a silnější útoky na úkor obrany. Pro srovnání, forma moudrosti upřednostňuje magii a nabízí zvýšenou rychlost běhu. Jak hráči projdou hrou, odemknou několik dalších neočekávaných formulářů, z nichž všechny vyžadují strategii.

Průzkum je zesílen, když hráči navštěvují vizuálně zajímavé světy, jako je nadčasová řeka – zpětné volání na první dny Mickey Mouse v černé a bílé animaci. „Kingdom Hearts 2“ se zlepšuje originálem mnoha způsoby a cítí se jako skutečný vrchol pro franšízu.

 • Datum vydání: 28. března 2006
 • K dispozici na: PS2
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 87 (PS2)

25. Final Fantasy 9

Při diskusi o hrách „Final Fantasy“ je snadné pro „Final Fantasy 9“ ztratit se v mixu. Poté, co “Final Fantasy 6” přinesl estetiku Steampunk k určitým prvkům ikonické JRPG BESHEMOTH, vypadalo to, že by série mohla jít kamkoli. Zdálo se, že „Final Fantasy 7“ a „FF 8“ potvrzují, že franšíza míří odvážným novým směrem a dramaticky znovuobjevuje, jak by mohlo vypadat nastavení „Final Fantasy“. Ve srovnání s tímto během tří poněkud radikálních titulů by se tento titul vrátil k jeho vysokým fantazijním kořenům. Ve skutečnosti je to brilantní zdokonalení vzorce „Final Fantasy“.

Za prvé, „FF 9“ obsahuje jednu z nejlepších večírků v seriálu, složená z obsazení hluboce milých a relativních postav. Obsahuje také některé ze série veteránů Nobuo Uematsu’s Best Music. Bojový systém podporuje pečlivé myšlenky a strategii, aby maximalizoval účinnost každé jednotlivé položky. Ale hra sama o sobě je víc než jen součet jeho částí – je snadné ukazovat na to, co to nejlépe, ale je těžší určit, proč přesně je to taková brilantní práce jako soudržný celek.

Když mluvíme s IGN, tvůrce „Final Fantasy“ Hironobu Sakaguchi, kdysi popsal „Final Fantasy 9“ jako svůj oblíbený titul v seriálu a „nejblíže k [jeho] ideálnímu pohledu na to, co by měla být„ Final Fantasy “.„Nemusí to znovuobjevit kolo, ale vše, co dělá, je dosaženo s tolik péčí a talentem, že silně získává své místo mezi nejlepšími dostupnými RPG.

 • Datum vydání: 7. července 2000
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 94 (PS1)

24. Mario & Luigi: Superstar Saga

Když většina lidí myslí na RPG s tématem „Super Mario“, často si myslí The „Super Mario RPG,“ a.k.A. „Legenda ze sedmi hvězd.„Hra představila některé jednorázové postavy oblíbené fanoušky, ale také zapomněla na polovinu základních“ Super Mario Bros.„Vzorec: Mario’s Bro, Luigi. Nintendoův další “Super Mario” RPG napravil tento dohled a další.

„Mario & Luigi: Superstar Saga“ je komediální dobrodružství, které se odehrává v nové části světa „Super Mario“, Beanbean Kingdom. Hra je pochválena za jeho nezapomenutelné postavy-včetně útěkového darebáka Fawfula-a hudby pulzně, ale jeho skutečným nárokem na slávu je jeho kontrolní schéma.

Ačkoli “Mario & Luigi: Superstar Saga” je jednoduchá hra z narativního hlediska, má mechaniku, která umožňuje Mario a Luigi kombinovat své akrobatické a kladivové dovednosti, vše s řádně načasovaným stisknutím tlačítka. Mario a Luigi jsou vázáni na tlačítka A a B, což umožňuje hráčům ovládat obě postavy najednou, aby vyřešili hádanky, vyhýbali nepřátelským útokům a řetězovali dohromady masivní komba. Je to nový systém, který ve většině her nevidíte, který nasměruje čistě skákací blaženost, která dělá „Mario“ hry tak ikonické.

Protože „Mario & Luigi: Superstar Saga“ byl Alphadream první bodnutí v Mario, RPG založený na rytmu, původní vydání Game Boy Advance má několik problémů-zejména nebezpečně strmý potíže s nástupem-ale Nintendo 3DS remake nejvíce opravuje, pokud je to nejvíce, pokud Ne všechny tyto problémy.

 • Datum vydání: 17. listopadu 2003
 • Žánr: Adventure, RPG
 • Herní režimy: Pouze pro jednoho hráče
 • Metakritické skóre: 90 (GBA), 81 (3DS)

23. Planescape: Torment

Krajina videoher je plná milovaných RPG, ale vzácný jen pár ponechává tak obrovský dopad, že ovlivňují vkusy hráče a průmyslové standardy pro nadcházející roky. “Planescape: Torment” je jeden takový titul.

V “Planescape: Torment”, hráči ovládají bezejmennou, nesmrtelný postava, která může vzkřísit po smrti, ale poté na sebe zapomíná všechno. Příběh se točí kolem tohoto protagonisty a jeho snahy znovu získat své vzpomínky a odhalit původ jeho nesmrtelnosti. Na jeho cestě se bezejmenný spřátelil mnoho výstředních a nezapomenutelných postav, včetně mluvící lebky, sukubusové kněžky a mága, který je vždy v ohni (a miluje to).

„Planescape: Torment“ může být trochu datováno v grafickém oddělení, ale jeho příběh je nadčasový. Dialog a spiknutí jsou chváleny jako některé z nejlepších v žánru a hra zpochybňuje hráče s neustále vznikající a filozofickou otázkou: „Jaká je povaha člověka?”

Na každé volbě ve hře záleží, a to nejen v tradičním smyslu. Zatímco Combat je konstantní rysem mnoha RPG, v „Planescape: Torment“ se hráči mohou vyhnout 99% boje pouhým výběrem správných možností dialogu. Musíme také chválit herní svět, který využívá často zapomenuté nastavení Planescape z „Dungeons & Dragons“, aby poskytovala poutavá lokalita.

 • Datum vydání: 14. prosince 1999
 • Žánr: Adventure, RPG
 • Herní režimy: Pouze pro jednoho hráče
 • Metakritické skóre: 91 (PC), 85 (Enhanced Edition, PC)

22. Fire Emblem: Tři domy

Hit Nintendo Shiph Smash, „Three Houses“ má několik tras, které může hráč postupovat; Všechny protřepejte příběh a mají různé postavy. V Akademii důstojníka funguje hráč jako instruktor a může se vyrovnat s jedním konkrétním domem. Výběr konkrétního domu se může cítit skličující, protože určuje průběh vaší zdlouhavé hry.

Jako Byleth, hráč se stává učitelem na akademii. Instrukce studentů v boji a strategii přispívají k velké změně tempa a jak hráči zakládají svůj tým, rychle uvidí intimní formulář mezi Byleth a každý z domů.

Hodně ze standardní hry „Fire Emblem“ zůstává nezměněna, ale „tři domy“ je pro nováčky dobrým výchozím bodem pro nováčky. Schopnost Sothis umožňuje hráčům opakovat pohyby, pokud se pokazí a ocitnou se v vázání. Stejně tak existuje mnoho možností obtížnosti, z nichž si můžete vybrat, jako je normální nebo klasický. Ten obsahuje více hardcore mechaniky řady, jako je permadeath členů strany.

Jednou z nejlepších částí tohoto RPG rompu je to, jak jeden konstruuje jejich skupinu. Studenti mohou být formováni do tříd, jako jsou mágové nebo ostrostřelci. Je to tekutý systém, který podporuje kreativitu a experimentování. „Tři domy“ stojí za cenu přijetí kvůli tomu, kolik času lze strávit učením každé části svého světa.

 • Datum vydání: 26. července 2019
 • K dispozici na: Spínač
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 89 (přepínač)

21. Undertale

„Undertale“ vydal v roce 2015 vývojářem nezávislého vývojáře Tobyho Foxe. „Undertale“ nebyl úspěch trháku přímo z brány, ale rychle byl uznán jako potenciální kultovní klasika recenzenti z míst jako IGN a Gamespot, kteří ocenili jeho nepředvídatelnou atmosféru a jedinečné herní aspekty hry.

Hraní „Undertale“ není jako hrát jiné RPG. Jistě, hráči budou rozhodovat, která utvářejí jejich dostupné schopnosti a vztahy s jinými postavami. „Undertale“ však umožňuje hráčům volbu v situacích, kdy mnoho her trvá na tom, že žádné nejsou. Nechci zabít každé monstrum v cestě? No, “Undertale” umožňuje hráčům zvolit si, zda se chtějí spřátelit, uklidnit nebo zabít jejich “nepřátele.„Tyto volby mají důsledky definující hru, které udržují sázky neuvěřitelně vysoko, stojí na rozdíl od RPG, které slibují rozvětvení dějů, pouze se sbližují s předem předem určeným koncem.

Vynikající psaní hry svítí celou cestu a fanoušci zjistili, že nějaký NPC patří mezi nejpamátnější z jakéhokoli RPG. Inovativní způsob, jakým „Undertale“ mísí na tajný boj s mechanikou z kulky.

 • Datum vydání: září. 15, 2015
 • Žánr: Hra na hraní rolí
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 92

20. The Witcher 3: Wild Hunt

„The Witcher“ začalo jako knižní série, než se stala franšízou her a nakonec série živých akcí. CD Projekt Red, polský vývojář za těmito hrami (a nechvalně „Cyberpunk 2077“), začal vyvíjet hry se svolením autora „The Witcher“ Andrzej Sapkowski. “The Witcher 3: Wild Hunt” byl ten, kdo sérii opravdu poháněl k kritickému uznání a komerčnímu úspěchu.

CD Projekt Red se pyšnilo na úrovni detailů, kterou začlenil do masivního světa hry. Promyšleně vytvořené postavy, úkoly a mytologie vynikla na RPG Buffy používané k spěchaným dialogům a neinspirované tradici. To by dokonce mohl být důvod, proč dokonce i mini hra, jako je Gwent, skončila tak populární, jak je, vydělávání vlastních spin-off.

„I když spiknutí není strašně zajímavé, mnoho postav, které v něm hrají roli, je,“ čte recenze IGN, “a spolu s vynikajícím bojem a RPG hraní, povýší„ The Witcher 3 “na několik dalších letadel RPG obývají.”

„The Witcher 3“ získal během svého života přes 200 cen a objevil se na mnoha seznamech „Game of the Year“ v době jeho vydání. Podle revoluce hry měla nejvíce ocenění žádný Hra, dokud ji nepředložila “The Last of Us 2” v roce 2021. To je to, kolik dopadů to mělo na akční dobrodružné hry s otevřeným světem.

 • Datum vydání: 18. května 2015
 • Žánr: Akce RPG, Adventure, Open World
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 93 (PC), 92 (PS4), 91 (Xbox One), 85 (přepínač)

19. Persona 5 Royal

„Persona 5 Royal“ přibíjí vše, co dělá RPG skvělý. Zvukový doprovod, boje, systém důvěrníků a příběh jsou bezkonkurenční. Původní verze „Persona 5“ byla již více než dost, a přesto Royal přidal další obsah a vytvořil definitivní splátku, která se zlepšuje na bývalých titulech „Persona“.

Prostřednictvím systému důvěrníka hry bude hráč interagovat s jinými postavami a v důsledku toho vyrovná své vztahy. Odměny jsou poskytovány, protože tato přátelství rostou mezi dungeony a každodenním školním životem, což umožňuje hráčům vytvářet silnější personace a udělovat buffy v bitvě.

„Persona 5“ byla sama o sobě mezníkem pro sérii, ale „Royal“ rozšiřuje příběh novými a zajímavými způsoby. Spolu s poutavým darebákem je zahrnut celý nový dungeon a nový obsah slouží jako definitivní a uspokojivý konec dobrodružství. Nejen to, ale noví důvěrníci, hudba a prostředí pomáhají posílit všechny aspekty toho, co lidé milovali o pátém vstupu.

„Persona“ se stala tak populární, že konečně dorazí na více platforem na konci roku 2022. Brzy budou Xbox, Switch a PC hráči konečně schopni zažít tuto 100hodinovou cestu+. Existuje důvod, proč fanoušci požadovali více přístavů tohoto velkého epika. „Persona 5 Royal“ je masivní a návykový JRPG, který zapouzdřuje to, co dělá žánr tak milovaným.

 • Datum vydání: 31. března 2020
 • K dispozici na: PS4
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 95 (PS4)

18. Božství: Original Sin 2

Po vydání „Divinity: Original Sin 2“ v roce 2017 hra rychle dosáhla kritického uznání. Byl vybrán jako nejlepší hra na roleplaying na Gamescom 2018 a recenzenti z publikací jako IGN a GameInformer ji citovali jako jeden z nejlepších RPG všech dob.

Co tedy dělá „Božství: Original Sin 2“ standout mezi přeplněným polem RPG? Jednoduše řečeno, „Divinity: Original Sin II“ obsahuje jeden z nejpříjemnějších bojových systémů na trhu. Vezme si klasické třídy RPG válečníků, čarodějů a darebáku, poté jim dává nástroje pro hybridizaci a synergizaci navzájem jedinečným způsobem. Skrytá komba existují všude v „Divinity: Original Sin 2.„Například to nemusí být zřejmé, ale elektrizující kaluže krve na zemi s úderem blesku po pummelingu špatného chlapa je dobrý způsob, jak omráčit nepřítele s dalším poškozením. To je správně, elektrifikovaná krev je jen jedním z mnoha zajímavých efektů stavu, které mohou vyplynout z vrstveného boje hry. Fanoušci zašli docela daleko při využívání poddajnosti hry a vytvářeli pro sebe zábavné výzvy, jako je běh pouze telekineze.

Narativní úspěchy hry nejsou tak definitivní jako jeho boj. Přizpůsobitelná strana s plně vyvolaným NPC udržuje hráče zapojené nejen do zastřešujícího příběhu, ale také osobních příběhů každého člena strany. „Božství: Original Sin 2“ prostě vypadá také nádherně. Celkově vydělává své uznání jako velké skvělé.

 • Datum vydání: září. 14, 2017
 • Žánr: Hra na hraní rolí
 • Režimy her: Jednorázový hráč, více hráčů
 • Metakritické skóre: 93

17. Legenda dračí

Úspěch má tendenci chovat jednopřídnutí. Jistě, vždy byste se mohli pokusit zkopírovat vzorec produktu, ale proč se obtěžovat, když se na něj můžete zlepšit? Některé z nejznámějších videoher pobídly další studia, aby se pokusila vytvořit vynikající klony, ale zatímco „„ doom’-zabijáci “a„ „halo“ zabijáci “se nepodařilo splnit očekávání, Sonyho„ Final Fantasy’-zabiják “ překročil je.

„The Legend of Dragoon“ vypráví solidní (i když poněkud klišé) příběh o pomstě, který není příliš složitý, ale to je pozitivní aspekt. Tropy příběhu se mohou cítit povědomě, ale vyprávění stále obsahuje spoustu postav a zápletky, které pomáhají hře vyniknout. Solidní příběh však není jediným bodem v rohu hry.

Mnoho hráčů si pamatuje „The Legend of Dragon“ pro svůj bojový systém a z dobrého důvodu. Bitvy se spoléhají na systém semi-qte, který zavádí hráče stisknutím správných tlačítek pro další poškození a SP. Jakmile postava zasáhne 100 SP, mohou oblékat titulární brnění Dragoon, což jim dává významnou zvýšení statistiky a další schopnosti za cenu používání položek a obrany. A na rozdíl od jiných RPG založených na tahu je obrana nejspolehlivějším způsobem, jak obnovit zdraví. Je to systém odměny rizika, který pomohl upevnit „The Legend of Dragon“ v srdcích mnoha milovníků JRPG, veteránů i nováčků.

 • Datum vydání: 11. června 2000
 • Žánr: Adventure, RPG
 • Herní režimy: Pouze pro jednoho hráče
 • Metakritické skóre: 74 (Psone)

16. Temné duše

Hráči voskovali poetiku o „temných duších“ – a celým žánrem duší, které se po něm přišly – po celá léta. Samotná hra je plná malých tragických detailů a obtížných šéfů, které hráči udržují vracející se znovu a znovu, aby zjistili nové a kreativní způsoby strategizace. Zatímco „Dark Souls“ nemusí být první hrou od SOFTWARE, je to určitě ta, která začala hnutí v herním průmyslu.

Stejně jako mnoho her Fromsoftware je spiknutí „Dark Souls“ trochu tenké a zakryté. Hráči vědí, že mají za úkol najít lordové duše – nebo duše šéfů – aby zachránily svět, ale mytologie světa je do značné míry sdílena v kouscích a kouscích bludných dialogů z popisů NPC nebo zbraní. Samotná hra je nesmírně trestná. Každý nepřítel zabil výsledky ve výdělku hráče, který lze později použít k vyrovnání a nákupu vybavení. Zemřít a duše jsou doleva doprava tam, kde hráč spadl, volný, aby byl shromážděn nebo doleva zmizel po jejich další smrti.

Režie a vytvořené vizionářským vývojářem Hidetaka Miyazaki, „Dark Souls“ a série, která následovala, je kulturní dotykový kámen pro současné hráče. Bez „temných duší“ by neexistoval žádný „Elden Ring“ a bez toho by . Jaké by to bylo 2022?

 • Datum vydání: 2011
 • Žánr: Action RPG
 • Režimy her: Single-hráč, online multiplayer
 • Metakritické skóre: 89 (PS4 a Xbox 360)

15. Pokemon Red & Blue

Po všech těch letech, „Pokemon“, franšíza se točí kolem sběru a bojujících fantastických tvorů, je i nadále absolutní powerhouse. Pro všechny série Anime, nekonečného seznamu spinoffs a obchodní karetní hry je snadné zapomenout, že „Pokémon“ je ve svém jádru RPG a dobře konstruovaný v tom.

Všechny definující mechaniky z následných her v seriálu jsou přítomny a efektivní v „Pokémon Red“ a „Pokémon Blue“, od strategie zachycení divokého Pokémona po pohyby a předměty, které mohou hráči použít k posílení jejich seznamu seznamu. Elementární silné a slabé stránky, vývoj Pokémona a důraz na sběr zůstávají základním kamenem franšízy.

Herní designér Satoshi Tajiri byl ovlivněn jeho dětským koníčkem při sběru hmyzu při vývoji „Pokémon“, ale byl neústupný, že boj by měl zůstat co nejmodernější, aby zmírnil propagaci násilí. Producent Shigeru Miyamoto navrhl koncept duálního titulu a zabalil každou hru svými vlastními jedinečnými stvořeními, aby zdůraznil zaměření na sběr, který se stal dotykem pro celou franšízu.

Původně vydáno jako „Pokemon Red“ a „Green“ v Japonsku, vydání „Blue“ bude vydáno později v tomto roce v Severní Americe. Nintendo od té doby vyvinula vylepšené předělávání původních titulů, spolu s digitálními opětovnými vydáními původních her, což dále zdůrazňuje, jak vlivné první dvě hry zůstávají.

 • Datum vydání: 27. února 1996
 • Žánr: RPG
 • Herní režimy: Jednorázový hráč, dva hráč prostřednictvím kabelu Link, Online pro více hráčů na 3DS/2DS
 • Metakritické skóre: N/A

14. Final Fantasy 6

V roce 1994 byla franšíza „Final Fantasy“ jednou z nejplodnějších vlastností čtverce a nejviditelnějších titulů RPG na světě. Square Square se okamžitě pustil do vývoje pokračování, které bylo dokončeno po jediném ročníku vývoje, které bylo dokončeno po vývoji „Final Fantasy 5“. Výsledná hra by byla pro jeho startu se severoamerickým zabezpečena „Final Fantasy 3“, kde se několik z předchozích pokračování nevydalo.

Označení posunu od předchozích her „Final Fantasy“, které do značné míry udržovaly středověkou estetiku, „Final Fantasy 6“ se odehrává v magii Steampunk World Mích se stroji. Hra obsahuje hratelné obsazení 14 znaků, nejvíce pro franšízu „Final Fantasy“ dosud, každá s vlastní nedílnou rolí příběhu.

Jedním z největších přírůstků do série zavedené v „Final Fantasy 6“ je mechanik útoku zoufalství, předchůdce limitního přestávky. Přístupné, když je zdraví postav kritické, mohou provést randomizovaný útok s vyšší útočný výstup. Tento mechanik by byl upraven v pozdějších splátkách a stal se něčím jako herní značka pro sérii.

S působivou implementací grafických schopností Super Nintendo a jedním z nejlepších zvratů spiknutí v historii videoher (Per Syfy) zůstává „Final Fantasy 6“ franšízovou High Point.

 • Datum vydání: 2. dubna 1994
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 92 (GBA), 91 (iOS), 88 (PC)

13. Disco elysium

Standout položka na libovolném seznamu „Disco Elysium“ je inovativní rotací na RPG, která se stala okamžitým klasikou při jeho vydání v roce 2019. Ten rok byl tento detektivní příběh pojmenován Game of the Year od PC Gamer a také vyhrál nejlepší vyprávění, nejlepší hudbu a nejlepší debutovou hru na BAFTA Awards v roce 2020.

Tyto ocenění byly získány „Disco Elysiem“, které bylo jedním z nejkreativnějších a nejunikátnějších RPG na trhu v poslední paměti. Je to výlet přes ideologicky roztříštěné město známé jako revagol, kde protagonista je detektiv trpící amnézií. Prozkoumání otevřeného světa k vyřešení základního případu hry při vytváření složitých vztahů s vyplaceným obsazením NPC je stačí, aby hra byla samostatně zářivým příkladem narativní hry. Systém progrese hry však také slouží k zesílení požitku z jeho dialogové hry.

Hráči jsou schopni formovat svůj konverzační herní styl prostřednictvím myšlenkového kabinetu, zajímavý pohled na stromy dovedností, který umožňuje hráčům odhalit svůj minulý život prostřednictvím opětovného akumulace ideologií a perspektiv. Pod ostrým vyprávěním hraní leží mimořádně smíšené skóre a fascinující umělecký styl, který oba uspějí v dávání „disco elysium“ zcela jedinečný pocit.

 • Datum vydání: OCT. 15, 2019
 • Žánr: Hra na hraní rolí
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 97

12. Deus ex

„Deus ex“ zlomil plíseň svého dne a nadále existuje jako zářící příklad toho, co je v RPG schopné, a to i po více než dvou desetiletích. Po jeho vydání v roce 2000 „Deus Ex“ okamžitě získal pozitivní kritický příjem a byl osprchován chválou ceny pro vývojáře hry a ceny Interactive Achievement Awards.

„Deus ex“ existuje v posvátném místě srdcí mnoha recenzentů pro způsoby, jak umožňuje hráčům dělat smysluplné rozhodnutí uvnitř již složitého a hodnotného příběhu. V „Deus Ex“ musí hráči prozkoumat nevysvětlitelnou techno-plague v téměř future, ale to funguje pouze jako odrazový můstek pro rozvíjející se frakce, tajné společnosti a konkurenční motivy hry a konkurenční motivy. Výsledek vířivý narativní brilanci, protože hráči mají jen dost agentury, aby divoce houpali spiknutí různými směry.

Prvky řízené příběhem „Deus Ex“ jsou opravdu tam, kde hra svítí, ale také obsahuje nějakou úhlednou mechaniku progrese RPG. Hráči dostávají spoustu svobody hybridizovat styl hry mezi akcí natáčení a tichou stealth. „Deus ex“ se stal žánrem Titan tím, že umožnil hráčům, aby si hru velmi vytvořili.

 • Datum vydání: Jun. 23, 2000
 • Žánr: Hra na hraní rolí
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 90

11. Svět války

Juggernaut žánru MMORPG, orientační bod kultury videoher a jedna z nejvíce napodobenějších her všech dob, „World of Warcraft“ se nyní téměř dvě desetiletí objevil poměrně velký. Její obrovský dopad na herní kulturu se rozlil do populární kultury, s pořady jako „South Park“ parodování hráčů „Wow“ v epizodě “.”

„World of Warcraft“ se však nestal kulturním jevem přes noc. Vydalo se v roce 2004 a nedosáhla své špičkové popularity až do roku 2010, kdy vážila 12 milionů aktivních předplatných. Jak poznamenal MMOS.Com, vzorec hry do značné míry uspěl, protože smíchal tradiční prvky RPG, jako je progrese hráče, individualita a přizpůsobení se sdíleným, přesrčkovým nadsvěcím světem, ve kterém hráčské ekonomiky a sociální instituce pomáhaly RPG-Core. Hluboké pouta přátelství byla vyžadována k postupu v prvních dnech „WoW“ a že sdílená komunita je velkou součástí jeho trvalého odkazu – něco, o čem se spuštění „World of Warcraft Classic“ z roku 2019 snažilo znovu zachytit.

V průběhu let se relevance MMO voskovala a zmizela – zejména s rozdělujícími expanzemi jako „Shadowlands“ – ale jeho celkový dopad na videohry a konkrétně RPG nelze podceňovat.

 • Datum vydání: Nov. 23, 2004
 • Žánr: MMO, RPG
 • Herní režimy: multiplayer
 • Metakritické skóre: 93

10. Elden Ring

Ve svém jádru je téměř každý titul Soulsborne RPG, a protože „Elden Ring“ je patrně nejlepší z žánru, je to také bezpochyby jedním z nejlepších RPG venku.

V „Elden Ring“ mohou hráči prozkoumat obří, rozlehlé svět – dva, pokud počítáte podzemní sekce. Na svých dobrodružstvích se hráči setkají s děsivými příšerami, smrtícími hrobkami a kryptickou tradicí, které se kombinují do engrossingového zážitku. „Elden Ring“ je vyvrcholením každé lekce od SOFTWARE při vytváření dřívějších titulů Soulsborne a zejména v prvcích hraní rolí.

Místo toho, aby vstoupili do bot několika různých tříd s různými příchutěmi morálky, mohou hráči doladit poskvrněné do jakéhokoli hrdiny, kterého chtějí. „Elden Ring“ obsahuje neuvěřitelně flexibilní stat, položku a zbraňový systém, který umožňuje hráčům vytvářet libovolný počet postav, od obrněného rytíře, který ovládá obrovský meč po tajný lukostřelec. Hráči mohou dokonce hrát jako nahý jeskyman nesoucí luk. A ano, hráči si také mohou vybrat svou morálku v „Elden Ring“, aby ovlivnili konec. Je to konec konců tradice RPG.

„Elden Ring“ uvádí „roli“ do „hry na hraní rolí“ a dělá to záležitosti hráče ve způsobu, jak jen málo RPG Spravovat. Kolik dalších videoher s meči-arcery vám umožní porazit každý potřebný šéf, aniž byste házeli úder?

 • Datum vydání: 24. února 2022
 • Žánr: Akce, dobrodružství, RPG
 • Režimy her: Single-hráč, online multiplayer
 • Metakritické skóre: 94 (PC), 96 (Xbox Series X), 96 (PS5)

9. Papír Mario: Tisíceleté dveře

„Super Mario RPG“ z roku 1996 přinesl Mario a houby království do žánru RPG, ale pravděpodobně to byla série „Paper Mario“, která tento nový směr skutečně vyvinula do něčeho zvláštního. Počínaje rokem 2000 na Nintendo 64 s „Paper Mario“ byli Mario a jeho přátelé reimaginováni jako umělé dvourozměrné postavy a zapojili se do vzrušujícího boje založeného na tahu. Tento vzorec byl iperfikován sledováním GameCube z roku 2004, „Paper Mario: The Tisícleté dveře.”

„Tisíce let“ vidí Princess Peach unesenou Grodusem poté, co získala mapu pokladu spojenou s stejnojmenným portálem. Mario a jeho spojenci shromažďují krystalové hvězdy, aby mohl odemknout tisíceleté dveře a zachránit den. Pohřené jsou napjaté sekvence, ve kterých broskev se vplíží kolem Grodusovy základny a pomáhá Mario vzdáleně.

Zatímco „The Tisíceleté dveře“ přináší zpět vizuální estetickou a základní herní mechaniku z původního „Paper Mario“, pokračování přidává další funkce, aby vylepšila zážitek. Bitvy jsou prohlíženy divákem ve hře, které může hráče odměnit nebo potrestat na základě jejich výkonu v udržování boje v poutavém a rozmanitém. Podobně mohou životní prostředí a načasování v bitvě také pomoci naklonit bitvy ve prospěch hráče.

S zábavným příběhem nabitým spoustou zvratů, zatáček a nevyzpytatelným sebevědomím pro humor je hra z roku 2004 „Paper Mario“ v jeho absolutním nejlepším.

 • Datum vydání: 22. července 2004
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 87 (GameCube)

8. Hvězdné války: Rytíři staré republiky

Přestože pro PS5 přichází remake, je třeba si uvědomit, že „rytíři staré republiky“ se dlouho nazývá jedna z nejlepších her „Star Wars“. „Old Republic“ je plná RPG, která ponoří hráče do éry mytologie „Star Wars“ před existencí Skywalkers. Výsledkem je pohlcující zážitek z čelisti.

Vytváření postav je název hry. Vzhled, statistiky a třídy znaků jsou přizpůsobitelné. „Kotor“ dává hráčům bezprecedentní agenturu při rozvoji své role v kanonu „Star Wars“. Dobrým příkladem toho je, jak se hráči mohou přiblížit ke svým schopnostem – hraní defenzivně nebo urážlivě jsou životaschopné možnosti a postavy se mohou stát Jedi, lovci odměn nebo zbraně.

To, co dělá „Kotor“ tak rozlišitelným, je jeho osvěžující přístup k vzorci „Star Wars“. Jak poznamenal YouTuber MrMattyplays, spíše než dělat protagonisty od začátku, “s hráči se zachází, jako by se jedná o vzdálený cíl.„To přirozeně dává hráči snahu uspět a získat tento pocit úspěchu v průběhu délky hry. Když už mluvíme o tom, další vzrušující věcí, kterou si musíte poznamenat, je, jak se hraní smyčka v „Kotor“ v průběhu času mění. Světelné meče se stanou silními zbraněmi, jakmile jsou získány a mohou přimět, aby se blasters cítil zastaralý. Hráči také objeví síly síly a brnění, s nimiž se pohrávají.

 • Datum vydání: 18. listopadu 2003
 • K dispozici na: PC, přepínač
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 93 (PC), 83 (přepínač)

7. Dračí věk: Původ

Po vytvoření PC RPG „Baldur’s Gate“ v roce 1992 se vývojář Bioware rozhodl vrátit na platformu a žánr s duchovním nástupcem (Per Ars Technica), 2009 Dragon Age: Origins.„Vývojáři představili Království Fereldenu, které je překonáno příšerami známými jako Darkspawn, který hrozí, že dobytí povrchový svět. Hráči si vybírají mezi různými protagonisty, každý s vlastním příběhem o původu, když jedou zpět Darkspawn.

„Dragon Age“ se může pochlubit efektivním bojovým systémem, ve kterém mohou být pohyby a útoky každé postavy zkratka, zatímco metodičtější hráči mohou akce pozastavit a uspořádat posloupnost akcí, které mají být provedeny. S rozsahem hry a narativními možnostmi, které ovlivňují příběh, BioWare zvětšoval a hlouběji s „Dragon Age“ než v mnoha předchozích hrách Dev.

„Dragon Age“ obsahuje perspektivu třetí osoby, přičemž hráče uvedou do středu akce, když bojují s impozantními nepřáteli přes Ferelden. Každý z příběhů o titulním původu se spojuje s větším vyprávěním, bez ohledu na to, kteří hráči postavy si vybírají, takže se každý cítí nedílnou součástí příběhu a povzbuzující více her.

„Dragon Age: Origins“ pokračoval a vytvořil celou franšízu fantasy RPG pro Bioware a zatímco následné položky v řadě „Dragon Age“ změnily mechaniku hry, „Origins“ zůstává zlatým standardem pro franšízu.

 • Datum vydání: 3. listopadu 2009
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 91 (PC), 87 (PS3), 86 (360)

6. Země

„Earthbound“ (známý jako „matka 2“ v Japonsku) je nepředvídatelný RPG, který je na rozdíl od všeho před nebo od té doby. Místo typické atmosféry fantazie se „pozemský“ odehrává v kuriózním městě, které je narušeno příchodem podivného meteoritu. Každodenní předměty se používají jako zbraně, jako je yo-yo nebo baseballová pálka, což způsobuje pěknou změnu tempa z mnoha RPG s meči.

Jako hra SNES má „Earthbound“ grafiku založenou na Sprite, která obstála v testu času. Všechno je živé a barevné, bez ohledu na to, v jaké strašidelné nebo bizarní oblasti se Ness a přátelé nacházejí. Někdy se celá paleta změní, například v Moonside, kde neonové barvy vyplňují obrazovku.

Jak poznamenal recenze poctivých hráčů „Earthbound“, svět obklopující tyto postavy je poutavý a plný šílených postav k výslechu. K postupu příběhu je nutné konverzace s NPC a tyto interakce jsou zvláštní a někdy veselé. Tyto momenty udržují temnější prvky příběhu také intenzivní.

„Earthbound“ zahrnuje tradiční boje založený. Stavové efekty jsou zany a zábavné, protože budou dělat věci, jako je to, aby se obrazovka posunula a zkroutila. Nepřátelská jména jsou stejně divná, může se pochlubit tituly, jako je otravný Old Party Man a Insane Cultist.

 • Datum vydání: 27. srpna 1994
 • K dispozici na: SNES
 • Režimy her: Single-hráč

5. Replikant Nier

První hra v řadě „Nier“ má poněkud bizarní dědictví. Spinoff Game „Drakengard“ byla původně vydána ve Spojených státech v silně upraveném stavu, na vlažnou kritickou recepci. O sedm let později obdržela kriticky uznávaný a velmi finančně úspěšný pseudo-sequel ve formě „Nier: Automata“, což pobízí Square Enix, aby konečně vydal věrný remaster původní hry „Nier Replicant“ ve Spojených státech. Odhalení pravdy pro Američany jednou provždy: „replikátor Nier“ je skvělý.

Je toho hodně, co „replikátor Nier Replicant“ dělá správně, od jeho milujícího, ale krutového zastavení klasických RPG tropů po jeho nádherný soundtrack (složený především nesrovnatelným Keiichi Okabe), ale jeho největší síla pochází z jeho mimořádných obsazení postav. Hra závisí zcela na vztahu mezi bezejmenným protagonistou a jeho třemi primárními společníky. Je tu Grimoire Weiss, mluvící kniha s temperamentem Frasiera Cranea, Kainé, žena z jejího domu poháněná z jejího domu zneužíváním a obtěžováním a Emil, neustále mladý chlapec, který se vyrovnává s vlastním lidstvem. Každá postava přispívá k ústřednímu tématu hry o tom, co to znamená žít ve své vlastní kůži, ale jsou to také prostě mimořádně dobře realizované postavy, jejichž dynamika udržuje hru přesvědčivou, zábavnou a občas srdcervoucí.

„Nier Replicant“ téměř zmeškal svou šanci vzlétnout ve Spojených státech, ale díky specializované kulturní základně Fanbase to dostal další výstřel. Ve své poslední podobě je to opravdu vynikající a emocionální zážitek.

 • Datum vydání: 23. dubna 2010 (originál), 23. dubna 2021 (Remaster)
 • Žánr: Action RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 80 (PC), 68 (PS3), 83 (PS4), 67 (Xbox 360)

4. Baldurova brána 2: Stíny AMN

Set v nastavení „Dungeons & Dragons“ v Forgotted Realms, „Baldur’s Gate 2: Shadows of AMN“ je klasický RPG, který pomohl připravit jeviště pro všechny RPG, které mají přijít poté. Gamespot to nazval jednou z „největších her všech dob“ a recenzenti z publikací, jako je IGN, prohlásil „Baldur’s Gate 2: Shadows of AMN“, aby byl peerless, ve třídě All Out.

Vytváření z „Advanced Dungeons and Dragons 2. vydání“ Bojová pravidla povolena „Baldur’s Gate 2: Shadows of AMN“ vytvořit vysoce přizpůsobitelný rámec, který již dával dokonalý smysl pro franšízové ​​fanoušky. Z tohoto pevného základu vybudoval „Baldur’s Gate 2: Shadows of AMN“ neuvěřitelný dobře smíchaný RPG zážitek, který hráči neustále chtěli prozkoumat, setkali se s novými zajímavými postavami a rozšiřovat schopnosti svých večírků.

V rámci této hry neexistuje prakticky žádný obsah plniva – a jeho celková ručka obvykle trvá asi 80 hodin. Od začátku do konce, „Baldur’s Gate 2: Shadows of AMN“ zapůsobí na kompaktní, šťavnaté mise a druhy inovativních charakterových vztahů, které Bioware od té doby stal známým. Při pohledu zpět, „Baldur’s Gate 2: Shadows of AMN“ poskytuje každý příslib, který může klasický RPG učinit-téměř nekonečné možnosti přizpůsobení, řadu dobře napsaných postav a vyprávění, které udržuje hráče hlad po více.

 • Datum vydání: září. 21, 2000
 • Žánr: Hra na hraní rolí
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 95

3. Starší Scrolls V: Skyrim

„The Elder Scrolls 5: Skyrim“ stojí jako jeden z nejoblíbenějších RPG všech dob – ten, který je stále nějak relevantní a vidí nové přístavy po více než deseti letech. V roce 2011 to vytvořilo titulky pro svou naprostou expanzivitu, může se pochlubit mapou a tradicí tak obrovským, že člověk může prozkoumat celé hodiny, aniž by narazil na známé místo.

PC hráč byl jen jednou z publikací, který chválil čirý rozsah hry. „Hry, které normálně nazýváme Open Worlds-uzamčené městy a úrovně omezené broušení-nesrovnávejte s tím,“ napsal recenzent Tom Francis. „Zatímco všichni ostatní se potahují s tím, jak ovládat a omezovat hráče, Bethesda právě dal . země v krabici.”

Několik dalších důvodů pro svůj úspěch: Přizpůsobení znaků. Můžete přizpůsobit vzhled na odpaliště a také plísní stromy do vašeho stylu hry. “Skyrim” má také bohatou komunitu, včetně populárních tvůrců obsahu, jako je Skyrim babička. Fanoušci pravidelně přicházejí s novými způsoby, jak tento zážitek osvěžit, jako jsou mody, které zcela mění hru. Stručně řečeno, existuje velmi dobrý důvod, proč to bylo mnohokrát znovu vydáno.

 • Datum vydání: 10. listopadu 2011
 • Žánr: RPG, otevřený svět
 • Herní režimy: pro jednoho hráče, multiplayer
 • Metakritické skóre: 96 (Xbox 360), 94 (PC), 92 (PS3), 84 (přepínač)

2. Final Fantasy 7

Když si průměrný hráč myslí „JRPG“, pravděpodobně to netrvá dlouho, než si vymyslí „Final Fantasy 7“, a existuje velmi dobrý důvod: hra je naprosto vynikající. Jeho původní vydání z roku 1997 vzala sérii „Final Fantasy“ do třetí dimenze a poháněla původní PlayStation k globálnímu úspěchu. Dvě desetiletí, pět spinoff her, dvě knihy, jeden film, jeden ova, lesklý nový remake a nespočet opakování později, stále stojí vysoký jako jedna z nejlepších RPG, která kdy byla natočena.

Hra se soustředí na Cloud Strife, bývalé mercenace pro společnost Electric Power Company Shinra, společnost, která dodává energii do podzemního města Midgar. Kultovní otevření hry představuje hráče k Cloudově neklidné alianci s Avalanche, ekologickou teroristickou organizací, která zničila Shinru jako odplatu pro své ekologicky katastrofální akce. Pozice Cloudu ve středu tohoto politického a environmentálního nepokoji udržuje příběh zakotvený, protože spirály navenek zahrnují stále více výstřední koncepty, jako je starověký mystický druh a experimentální super-voják, který se snaží využít sílu tohoto druhu zničit planetu (série série (série série Konec konců se nazývá „Final Fantasy“, nikoli „Final Electric Power Company“).

„Final Fantasy 7“ je jednou z nejoblíbenějších her všech dob. Jeho uzemněná politická témata, sympatická, dobře realizovaná obsazení postav a průkopnická grafika pro svůj čas mu jistě vydělaly místo mezi nejlepšími RPG, jaké kdy byly vyrobeny.

 • Datum vydání: září. 3, 1997
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 92 (PS1)

1. Chrono Trigger

Vyvinuto a publikoval Square, „Chrono Trigger“ označil spolupráci mezi tvůrcem „Final Fantasy“ Hironobu Sakaguchiho, „Dragon Quest“ tvůrce Yuji Horii a „Dragon Quest“ a tvůrce postavy „Dragon Ball“ Akira Toriyama. Tři muži se snažili vytvořit zcela jedinečný zážitek z RPG, čerpající z prvků jiných úspěšných čtvercových vlastností, aby učinili skutečný důkaz žánru.

„Chrono Trigger“ sleduje skupinu hrdinů, kteří se spojují napříč prostorem a časem, od prehistorické éry po post-apokalyptickou budoucnost. Na základě možností hráče v průběhu hry existují nesčetné množství různých konce, které může zažít vydatná skupina. S jeho dostupnou a bezproblémovou bojovou hraní a mechanikem pro cestování na jádru, Square vyvinul hru, která byla hluboká, protože byla expanzivní. Tyto vyvážené a poutavé prvky spojené s ambiciózním příběhem a nezapomenutelnými hlavními postavami vytvořily „Chrono Trigger“ okamžité klasiky.

Square by sledoval „Chrono Trigger“ s pokračováním v roce 1999 pro PlayStation, „Chrono Cross“, a od té doby poskytl remasterované přístavy pro „Chrono Trigger“ na různých platformách. Při pokusu o destilaci toho, co učinilo jeho předchozí RPG tak efektivní, mohl Square dosáhnout svého vrcholu „Chrono Trigger.”

 • Datum vydání: 11. března 1995
 • Žánr: RPG
 • Režimy her: Single-hráč
 • Metakritické skóre: 92 (DS), 71 (iOS)

Nejlepší role hraní her!

30 nejlepších her RPG - hraní rolí


Myslím, že je docela zřejmé, že není lepší čas být hráčem než právě teď. Jsme zaplaveni kvalitními tituly a zabijáckými aplikacemi, které zvyšují uměleckou formu na novou úroveň.

Konkrétně RPG zaznamenaly velkou oživení všech titulů FPS a Battle Royale Games. Počkejte … co ve hře znamená RPG?

Znamená to hra na hraní rolí; Hráč přebírá „roli“ určité postavy (možná přizpůsobené) a zabývá se vyprávěním s touto postavou.

Mysli na Geralta z čarodějů nebo velitele Sheparda z Mass Effect. Pro tyto nováčky RPG se možná ptáte ‘Jaký je nejlepší RPG všech dob?”Naštěstí pro vás jsem fanatik RPG a ukážu vám nejlepší hry RPG.

Naše kritéria hodnocení

Kromě hodnocení hráčů a kritiků používáme objektivní metriky, jako jsou prodej, uživatelé a míra růstu prodeje, aby se naše seznamy (přečtěte si více). Některé z těchto zdrojů dat zahrnují:

Nejlepší RPG, jaké kdy byly vyrobeny

Kingdom Come: Deliverance

Kingdome Come Video Game

Datum vydání: 2018 | Windows, PS4, Xbox One | Získejte hru

Warhorse Studios, pocházející z Velké České republiky, přepravují hráče do 1403 Čechy v srdci středověké Evropy. Hrajete jako Henry, skromný kovářský syn.

Ve skutečném hledání RPG módy se věci rychle zhoršují a Henry je nucen vyrůst rychle, zatímco na pomstu a účel. Tato hra přináší do realismu zcela nový význam.

Musíte jíst, spát a další, abyste dokonce fungovali na vaší plné úrovni. V tomto ohromujícím debutu (a mé osobní hře roku 2018) si opravdu dokážete představit, že převzetí role Henryho.

Co je to skvělé

 • Realistická středověká zkušenost: Kingdom Come: Deliverance ponoří hráče do pečlivě znovu vytvořeného středověkého světa a nabízí autentický zážitek z pozdního středověku.
 • Postup postav: Hra poskytuje hluboce uspokojivý systém progrese postav, kde hráči přeměňují nezkušené začátečníky na impozantní válečníky prostřednictvím výcviku a rozvoje dovedností.
 • Realismus ve vzhledu: Pozornost k detailu se rozšiřuje na vzhled postavy, s oblečením nashromážděním opotřebení a prachu, což ovlivňuje to, jak na vás NPC vnímají a reagují. To přidává hloubku interakce znaků a hraní rolí.
 • Důsledky pro akce: Hra realisticky spojuje vaše volby a vzhled s reakcemi NPCS. Například nošení hlučného nebo nápadného oblečení ovlivňuje vaši schopnost proklouznout a komunikovat s ostatními a podporuje strategická rozhodnutí.

Vampire: Maškaráda – krevní linie

Vampire The Masquerade - Bloodlines 2004 PC

Datum vydání: 2004 | PC | Získejte hru

V tomto titulu jsou nejen upíři, ale přežili do moderní doby udržováním „maškarády“; soubor zákonů a pravidel pro udržení vzhledu.

Jste hozeni přímo do akce s výběrem stylu Play ve formě různých upírských závodů a dovedností. Chtějí být svůdcem a kouzlem všechny své nepřátele místo běhu a střelby? Vyberte klan ventrue.

Chcete mít naprosto šílené, bizarní dobrodružství? Vyberte si klany Nosferatu nebo Gangrel. Každý herní styl je tak divoce odlišný, je to jako pokaždé hrát jinou hru. Nezapomeňte se ujistit, že krev, kterou sáváte!

Co je to skvělé

 • Přizpůsobení hluboké postavy: Hráči mohou vytvořit jedinečnou postavu upíra výběrem z různých klanů, z nich. To umožňuje rozmanité herní styly.
 • Narativní volba: Hra nabízí bohatý narativní zážitek s větvením příběhů a smysluplných možností, které ovlivňují interakce herního světa a charakteru.
 • Pohlcující svět: Bloodlines ponoří hráče do temnového a atmosférického světa temnoty, zasazený do počátku 21. století v Los Angeles, vytváří podmanivé a pohlcující prostředí.
 • Hlavní hraní: Hráči se mohou přiblížit k výzvám a misím pomocí násilných i nenásilných metod, což umožňuje širokou škálu herních stylů, od tajných po zaměření na boj proti boji.

Monster Hunter: Svět

Datum vydání: 2018 | PS4, Xbox One, PC | Získejte hru

Do té doby jsem nikdy nehrál hru Hunter Monster Hunter, ale vždy jsem slyšel, že to byla hodně divoké zábavy. Bylo to přesné hodnocení; Tato hra vládne.

Jste lovec monster ve fantasy světě ohrožena velkým zvířetem. Vy a další lovci monster musíte vybudovat svůj arzenál zbraní, brnění a pastí, abyste chytili a zabili větší a zuřivější zvířata.

Přizpůsobení je skvělé a získáte svého vlastního malého společníka ve formě palika (v podstatě kočka). Můj je trochu šedý Palico jménem Soba; Načíst lektvary pro mě a já bych byl bez ní mrtvý maso. Zábava a šílenství jen zřídka se zastaví!

V Monster Hunter je celkem 48 monster: svět, 31 velkých a 17 malých.

Co je to skvělé

 • Unikátní a pohlcující ekosystém: Hra obsahuje ohromně groteskní, ale podmanivý svět, kde se zapojujete do loveckých monster, s ekosystémem řízený jatečně upraveným tělesem padlých tvorů. Prostředí se cítí živé a propojené.
 • Endgame Grind: Renomovaný pro svůj náročný obsah koncové hry, Monster Hunter: Svět nabízí složité a odměňující lovy, které tlačí hráče, aby neustále zlepšovali své dovednosti a vybavení.
 • Epic Monster Battles: Hlavní síla hry spočívá v jejích intenzivních, zdlouhavých a často tragických bojích s krásně navrženými příšerami. Každé monstrum má odlišné chování, animace a osobnosti, takže každé setkání je nezapomenutelné.
 • Strategické řemeslné zařízení: Klíčem k postupu je tvorba brnění a zbraní, což hráčům umožňuje přizpůsobit se různým výzvám. Gear odráží silné a slabé stránky příšer a přidává hloubku loveckému zážitku.

Shadowrun: Hongkong

Shadowrun Hongkong

Datum vydání: 2015 | Windows, Linux, OS X | Získejte hru

Shadowrun byla skvělá hra Cyberpunk z 90. let, která dala hráči šanci vstoupit do živého, špinavého světu techno-thrilleru plného hackerů a „Street Samurai“.

Tento nový vstup do série Shadowrun vyniká. Po mnoha letech hráč obdrží záhadnou zprávu od svého pěstounského otce Raymonda, který žije v roce 2056 Hong Kong.

Sjednocují se s Duncanem, jejich adoptovaným bratrem, a začínají na šíleném kroucení a otáčení vzrušujícího spiknutí, které se nepustí. Boj na přizpůsobení a na tahu jsou tak solidní, nemohl jsem to dostatečně doporučit.

Rád se potuluji po odvážných ulicích Hongkongu jako silný, tichý kyborg s odborností pro pistole a katanas. A co ty?

Co je to skvělé

 • Podrobné a atmosférické vizuální efekty: Vizuály jsou bohaté na detaily a nabízejí svět kyberpunk-fantasy naplněný stíny, obchody a zmenšenými doky, díky čemuž je nastavení hry vizuálně poutavé.
 • Unikátní nastavení: Směs hry Cyberpunk a Fantasy, nastavená v roce 2056 Hongkong, vytváří zřetelný a podmanivý svět, který se cítí odlišně od tradičního prostředí Cyberpunk.
 • Kulturní hloubka: Shadowrun: Hongkong zahrnuje asijskou mystiku a kulturu, přidává hloubku vyprávění a úkolů, takže je od svých předchůdců vyniknout.
 • Kvalitní psaní: Hra vyniká v vyprávění vyprávění, s dobře vytvořenými dialogy a poutavými příběhy, díky nimž jsou dokonce i boční úkoly příjemné.

Deus ex: Lidská revoluce

Datum vydání: 2011 | PS3, Xbox 360, Mac OS X, Wii U, PC | Získejte hru

To byla moje hra roku pro rok 2011. V tomto prequel pro velký, originální Deus Ex, hrajete jako odborník na bezpečnosti a bývalý policejní důstojník Detroit Adam Jensen při hledání jeho ztraceného milostného zájmu.

Zatímco na tomto úkolu, věci se pohybují mimo kurz a zažívá spiknutí a spiknutí, jejichž cílem je ovládat svět. Ovládání Adama je badass a tekutina.

Získáte skvělé kybernetické upgrady, díky nimž budete mít pocit, že patříte do Marvel Universe . Tato kombinace zajímavého příběhu s návykovou hratelností je přesně to, co se musíte ponořit do tohoto futuristického světa.

Co je to skvělé

 • Bohatý Cyberpunk World: Nasazeno v roce 2027, hra ponoří hráče do podmanivého cyberpunkového světa plného zvětšení, megakorporací a spiknutí.
 • Svoboda volby: Hráči mají svobodu přistupovat k situacím několika způsoby, ať už prostřednictvím boje, utajení nebo diplomacie, což umožňuje rozmanité herní zážitky.
 • Pohlcující augmentace: Augmentace hrají klíčovou roli, zvyšují boj i průzkum a mohou být přizpůsobeny tak, aby vyhovovaly různým herním stylům.
 • Interaktivní konverzace: Smysluplné dialogy s NPC mají více možností odezvy, což ovlivňuje průběh interakcí příběhu a postav.

Pilíře věčnosti II: Deadfire

Pilíře věčnosti II Deadfire

Datum vydání: 2018 | PC, Linux, MacOS, Switch, Xbox One, PS4 | Získejte hru

Pokračování působivých pilířů věčnosti, Deadfire se stal kapitánem své vlastní lodi a plavil se po moři souostroví mrtvé ohně v podrobném světě Eory.

Připojili jste se k postavám z první hry spolu s novými. Přizpůsobení, včetně tříd, udržuje tuto hru svěží. Neexistuje nic jako budování zabijácké posádky, nakládání zásob.

Nebo byste se mohli stát mořskými piráty a zaútočit na více frakcí, ke kterým se můžete připojit. Je to týmový RPG v žíle Baldurovy brány a boj je tekutý a nuance.

Co je to skvělé

 • Čerstvé nastavení: Odchod hry od tradičních fantazijních tropů ve prospěch živého oceánského světa jej odlišuje a nabízí jedinečný a osvěžující zážitek z RPG.
 • Interaktivní Overworld: Mapa Open Ocean, kompletní s přizpůsobitelnými loděmi, přidává hloubku pro průzkum, s skriptovanými událostmi a interakcemi posádky obohacující zážitek.
 • Kontinuita charakteru: Schopnost importovat uložení souborů nebo simulovat minulé volby zajišťuje pocit spojení s historií protagonisty a vytváří přizpůsobenější cestu.
 • Volba nuance: Důsledky hlavních rozhodnutí z předchozí hry mají významný dopad na mrtvou ohni.

Jade Empire

Hra Jade Empire RPG

Datum vydání: 2005 | Xbox | Získejte hru

Krásný svět Jade Empire, inspirovaný čínskou mytologií, je radost ponořit. Je to RPG podobně jako rytíři staré republiky.

Svět je naplněn zlými tvory, věrnými společníky a dalšími. Boj je solidní a je to jedna z mých oblíbených her pro původní Xbox. Mix fantazie a realismu je nezapomenutelný.

Co by RPG bylo bez starověkého zlého probuzení, ohrožení světa a vašeho způsobu života? Můžete si vybrat mezi několika různými postavami a můžete činit morální rozhodnutí, která se stala standardem v mnoha RPG.

Mám pocit, že se jedná o velmi podceňovaný titul ve srovnání s dalšími skvělými tituly společnosti Bioware. Směs bojových umění, mytologických tvorů a skvělých postav z toho činí nezapomenutelnou klasiku. Rozhodně to zkontrolujte na Gog.com.

Co je to skvělé

 • BioWare Legacy: Studio proslulé pro klasiku, jako je Baldur’s Gate a Neverwinter Nights, Bioware pokračuje v posouvání hranic v RPG žánru.
 • Konzola na PC Excellence: Zatímco BioWare se rozšířila na hraní konzoly, udržují kvalitu svých vydání PC a nabízejí téměř stejný zážitek na obou platformách.
 • Doby grafiky a načítání: špičkové počítače zvyšují grafiku a výrazně zkrátí doby zatížení a poskytují plynulejší a vizuálně přitažlivý zážitek ze hry.
 • Přesvědčivý příběh: Jade Empire nabízí v bohatě detailním světě inspirovaném asijskou historií a mytologií.

Planescape: Torment

Skvělý a solidní RPG

Datum vydání: 1999 | PC | Získejte hru

Koncem 90. let byly dny slávy pro PC RPGS. „Planescape: Torment“ je skvělý RPG, který vás staví do role bezejmenného, ​​nemrtvého muže, který zapomíná na celou svou identitu, sužovaný vizemi minulosti a groteskní tetování na jeho těle.

Hra je zasazena do imaginativního vesmíru Planescape a obsahuje sortiment bizarních a zajímavých míst, tvorů a postav. Vzácnost ve videohrách; Děj obsahuje témata vyvolávající myšlenky identity, paměti a vykoupení.

Kromě dobře vyvinutých a nezapomenutelných postav nabízí dialog hloubku a složitost.

V průběhu hry se volby hráčů ovlivňují děj, postavy a svět smysluplnými způsoby. Zvukový design velmi přispívá k hernímu prostředí, zatímco podrobné ručně kreslené umělecké dílo vytváří pocit duchařství.

Miloval jsem hraní přes tento solidní RPG a snažil jsem se zjistit osud bezejmenného a také zažít skvělé psaní hry.

Mechanika hry se může zdát datovaná podle dnešních standardů a boj se může zdát slabší, ale vyprávění hry, přesvědčivé postavy a jedinečné nastavení činí hru nezapomenutelnou.

Duchovní pokračování, Torment: Tides of Numeria, bylo propuštěno v roce 2017. Pokud máte rádi skvělé příběhy, bohaté postavy a solidní týmové hry, Torment je určitě pro vás.

Čerstvý a poutavý RPG zážitek, „Planescape: Torment“, rozbije mnoho tradičních RPG tropů. Není pochyb o tom, že je to jeden z největších RPG všech dob, protože je považován za jeden z nejlepších ve svém žánru.

Co je to skvělé

 • Tmavé a jedinečné prostředí: Tmavé a zajímavé prostředí hry v multiverse Planescape vyniká v žánru RPG a nabízí širokou škálu jedinečných tvorů, letadel a božstev.
 • Nezapomenutelný protagonista: The Beleseless, nesmrtelný protagonista s zapomenutým minulostí, přidává do vyprávění vrstvu tajemství a hloubky.
 • Cesta pro vyhledávání paměti: Ústřední téma hry se točí kolem bezejmenného hledání obnovení jeho ztracených vzpomínek a pochopení povahy jeho nesmrtelnosti.
 • Planescape Multiverse: Hra zkoumá multiverse Planescape, nastavení plné různých rovin existence, každá s vlastním morálním zarovnáním.

The Legend of Zelda: The Wind Waker

The Legend of Zelda - Wind Waker

Datum vydání: 2002 | Hrací kostka

Náš první titul Zelda na seznamu, Wind Waker byl skvělý exkluzivní pro GameCube. Hrajete samozřejmě jako odkaz. Opustíte svůj kuriózní ostrov domov, abyste se plavili po moři Hyrule stovky let po Ocarině času.

Jedna věc, kterou jsem miloval, zejména o hře bylo plachtění. Vím, že mnozí to mohli považovat za opakování, ale opravdu jsem se cítil součástí herního světa. Hudba, prostředí a pocit úspěchu byly pro mě tak uspokojivé, že pro mě zůstávají rádi vzpomínky.

Ačkoli je tato hra starší 15 let, stále drží. Grafika Cel-Shading přidala dlouhověkost a jedinečný umělecký styl ke hře, díky kterému by to vypadalo, jako by mohlo být vydáno včera.

Co je to skvělé

 • Trvalé dědictví: Legenda Zelda, oslavovaná jako vlajková loď Nintendo, neustále předefinuje hranice herní dokonalosti s každou novou splátkou.
 • Vynikající lak: To, co skutečně odlišuje Wind Waker, je jeho pozoruhodná úroveň polského, předvádění pečlivé pozornosti k detailům, takže vyniká v současné herní krajině.
 • Přesvědčivé vyprávění: Vyprávění hry se pustí na Ostrovský ostrov, ale rychle se rozvíjí do velkého dobrodružství, které se usilovně prolíná s širší mytologií série Zelda a poskytuje hráčům hlubší a propojenější zážitek.
 • Znalost inovací: Při kreslení inspirace z Ocariny of Time inovoruje Wind Waker v zavedeném rámci Zelda a vytváří herní zážitek, který se cítí pohodlně povědomě i osvěžujícím novým.

Pilíře věčnosti

Datum vydání: 2015 | OS X, Linux, PS4, Xbox One, Switch | Získejte hru

Pilíře Země jsou velkou poctou RPG z 90. let. Jste obklopeni rozvolnými postavami, bohatým herním světem a solidní mechanikou hry.

Obzvláště ráda hraji jako mág nebo kouzlo meče, protože magický systém je super uspokojivý a výkonný. Vrháte se do podivného, ​​ale podmanivého spiknutí týkajícího se duší, posmrtného života a samozřejmě zachránění světa.

Tato hra ztělesňuje skutečný RPG, protože převládající přizpůsobení znaků, možností a dalších. To je určitě ten, který si nemůžete nechat ujít, pokud jste fanouškem RPGS.

Co je to skvělé

 • Crowdfunding Triumph: Pillars of Eternity’s Journey začaly jako crowdfundovaný projekt, rozbíjel jeho cíl Kickstarter do 24 hodin a získal téměř 4 miliony dolarů od oddaných podporovatelů. Tato podpora na místní úrovni podtrhuje skutečné spojení hry s její komunitou.
 • Duchovní nástupce: Vytvořené Obsidian Entertainment, Pillars of Eternity hrdě nese dědictví klasických her Infinity Engine, jako je Baldur’s Gate, Icewind Dale a Planescape: Torment, vyvolávání pocitu nostalgie pro veterány a nabízí nové dobrodružství.
 • Vivid World of Eora: Nasazeno do podmanivého a složitě podrobného světa EORA, hra spojuje středověkou technologii 16. století s magií založenou na duši. Tato jedinečná směs vytváří bohaté, pohlcující prostředí, kde hledání znalostí a moci vede k uchopení konfliktů.
 • Hluboký vývoj postav: Pilíře věčnosti staví tvorbu postav vpředu a střed, což vám umožňuje utvářet vlastního hrdinu a najmout nezapomenutelné společníky. Vaše volby ovlivňují nejen váš osud, ale také o osud členů vaší strany a přidávají do vyprávění vrstvy emoční hloubky.

Final Fantasy IX

Final Fantasy IX

Datum vydání: 2000 | Switch, Xbox, jeden, PS4, Windows 10, PSX | Získejte hru

První finální fantazie nového tisíciletí, Final Fantasy IX vzala sérii z Final Fantasy VIII, vážnější mýdlová operní vibrace na rozmarnější, barevný středověký pocit.

Jste přívětivý Rogue Zidane a připojili jste se k milým postavám, jako je Black Mage Vivi a hloupý, ale roztomilý Steiner. Hudba a hratelnost jsou bezkonkurenční, a přestože se mi líbila Final Fantasy VIII, myslím, že devátá položka skutečně přinesla Final Fantasy zpět do staršího klasického času.

Pokud jste byli poněkud zklamaní s FFVIII a jeho příběhovým nebo magickým systémem, slibuji, že Ffix nezklame. Můžete to získat na Steam a The PlayStation Store.

Co je to skvělé

 • Nostalgická klasika: Final Fantasy IX Hearkens zpět k kořenům seriálu, nabízí vítaný návrat k milovaným herním funkcím a referencím z dřívějších titulů Final Fantasy. Poskytuje osvěžující odklon od futurističtějších stylů svých předchůdců.
 • Epic Fantasy Tale: Nasazená na podmanivé planetě Gaia, hra sleduje dobrodružství Zidane Tribal, okouzlujícího zloděje a jeho rozmanité skupiny spojenců. Jejich snaha zmařit královnu Brahne a zlověstné plány záhadců vytváří fascinující příběh, který se odehrává ve středověkém fantasy světě.
 • Hra bohatá na postavy: Hra podporuje až osm postav na vaší straně, což umožňuje hluboké zkoumání schopností a osobností každé postavy. Systém schopností duálního příkazu s jednou sadou dovedností poskytuje přístup k různým schopnostem, přidává bitvám strategickou hloubku.
 • Přizpůsobení schopností: Final Fantasy IX představuje jedinečný systém schopností, kde znaky odemknou nové dovednosti vybavením konkrétních položek. Tento inovativní přístup přidává vrstvy složitosti k vývoji a přizpůsobení postav, což zajišťuje, že se každá přehrávání cítí odlišně.

Arx Fatalis

Arx Fatalis

Datum vydání: 2002 | PC, Xbox, Linux | Získejte hru

Miluji tento malý klenot RPG. V něm jste uvězněni v podzemním rozlehlém městě zvaném Arx. Máte tu hodně svobody, s hloubkovými magickými dovednostmi, nespočet zbraní a spoustou baddies.

Zkoumání podzemních pevností a jeskyní je opravdu léčba. Všechny svorky RPG jsou zde: Crafting, kouzla, tajemství a boční úkoly.

Můžete opravdu získat (obrazně i doslova), ztraceni v hlubokých jeskyních Arx Fatalis. Napaře je obvykle docela levné, takže si to musíte vyzvednout!

Co je to skvělé

 • Atmosférický svět: Arx Fatalis vás ponoří do jedinečného a podmanivého podzemního světa, kde slunce zmizelo. Pozornost k detailům v prostředí hry a pocit ponoření, který poskytuje, je vyniknout.
 • Interaktivní prostředí: Hra podporuje průzkum a interakci s jeho vysoce detailním světem. Můžete vyzvednout a používat téměř cokoli, vařit lektvary, pohybovat předměty a dokonce vidět nohy vaší postavy, což posílí pocit, že jste součástí herního světa.
 • Přizpůsobení postav: Schopnost přizpůsobit atributy a dovednosti vaší postavy umožňuje rozmanité herní styly. Vyvážení bojových a magických schopností je nezbytné a přidává hloubku vývoje postav.
 • Spellcasting Innovation: ARX Fatalis představuje jedinečný systém kouzelníků založený na gestech rukou, podobně jako kreslit runy. Tento systém vyžaduje dovednost a praxi, aby se magie cítila poutavější a autentičtější.

Fallout: New Vegas

Fallout franšíza

Datum vydání: 2010 | Xbox 360, PS3, PC | Získejte hru

Nový Vegas přišel dva roky po propuštění Bethesdovy výstřelu na franšízu Fallout. Obsidian vzal otěže a chlapce, udělali to dobře. Tato hra se mi líbí více než Fallout 3.

Je zde tolik možností. Nejenže je prostředí Mojave Wasteland mnohem živější než ostatní, ale můžete se připojit k řadě frakcí, z nichž každá má uspokojivé úkoly s NPC, které máte rádi nenávidět.

Poté, co jste zjistili, že přepravujete záhadný pokerový čip. To, co následuje, je skvělý, více značkový příběh, který vás skutečně promíchává nad důležitými rozhodnutími. Pokud chcete hrát hru Fallout, je to určitě ta.

Co je to skvělé

 • Bohaté post-apokalyptické prostředí: Set v post-apokalyptickém světě překlenující Nevada, Kalifornie, Arizona a Utah, Fallout: New Vegas nabízí rozsáhlé a pohlcující prostředí s jedinečnou směsí pustiny a tmavého humoru.
 • Bezproblémové pokračování: Budování úspěchu Fallout 3, New Vegas udržuje stejný herní stroj a styl a poskytuje fanouškům série pocit kontinuity pro fanoušky série.
 • Hraní svoboda: Hra nabízí směs prvních a třetích osob bojových pohledů, což zmocňuje hráče, aby si vybrali svůj preferovaný styl Play, ať už je to přímá konfrontace nebo taktické zapojení.
 • Fyzika kuliček: Zavedení simulovaných letounových cest od kulky přidává bojovou vrstvu realismu a nutí hráče, aby zvážili přesnost zbraní a trajektorie kulky.

Starší svitky IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV Oblivion

Datum vydání: 2006 | Xbox 360, PS3, PC | Získejte hru

Čtvrtý vstup do série Landmark, Oblivion má hráčský charakter zavírat brány Oblivion; Doslovné brány do říše Hellscape of the Elder Scrolls Universe.

Skok Bethesdy z původního Xboxu na Xbox 360 se ukázal jako dar z nebes. Prostředí Cyrodilu byla svěží a plná života. Cítili jste se, jako byste byli opravdu součástí tohoto herního světa.

Naplněné několika městy, přičemž každý obsahuje jedinečné řádky úkolu a NPC, jsou stovky hodin hraní. Příběh je klasika a následná DLC vydaná byla jedna z nejlepších vůbec pro hru, natož RPG.

DLC jako The Shivering Isles a rytíři devíti rozšiřují tradici, děj a hraní, přidávají další zbraně a brnění. Oblivion byl perfektním odrazovým kamenem z Morrowindu do roku 2011 Skyrim.

Pokud máte rádi svitky Elder, možná budete mít zájem o prohlídku našich oblíbených her na otevřeném světě.

Co je to skvělé

 • Epic Scale: Oblivion je nesmírná a pohlcující RPG na otevřeném světě, může se pochlubit obrovskou mapou, nespočet postranních dotazů a bohatým hlavním příběhem. Stanoví nové standardy pro velikost a ambice žánru.
 • Bezkonkurenční přizpůsobení: Hra nabízí spoustu možností přizpůsobení postav, od různých závodů s jedinečnými schopnostmi až po schopnost vytvořit vlastní třídu od nuly. Tato flexibilita zmocňuje hráče k vytvoření svého ideálního dobrodruha.
 • Hluboké vyprávění: Vyprávění Oblivionu není definováno jediným ústředním tématem, ale webem propojených příběhů, včetně hlavního úkolu, dějových dějů a četných vedlejších úkolů. Toto vrstvené vyprávění vytváří bohatý a autonomní herní svět.
 • Uživatelsky přívětivé rozhraní: Navzdory své složitosti se rozhraní Oblivionu stává intuitivním, což hráčům usnadňuje správu úkolů, cílů a jejich celkového postupu. Rychlé cestování zjednodušuje navigaci po celém světě.

Systémový šok 2

Systémový šok 2

Datum vydání: 1999 | PC | Získejte hru

Toto je nesmírně vlivná hra. Bioshock v roce 2007 byl duchovním nástupcem této hrůzy/sci-fi/rpg titulu.

V něm jste uvězněni na vesmírné stanici von Braun s nepoctivým AI, Shodanem a několika šílenci a šílenými stvořeními, podobně jako Splicers od Bioshock.

Musíte využít své osobní dovednosti, zbraně a další, abyste přežili Shodanovo zlé objetí. Kdykoli Shodan udělá „sebe sama“, je to vždy chladný zážitek, neví, jaké šílené věci na vás hodí.

Zdůrazňuje více stylů her. Agresivní zbraň nebo záludný mistr Lockpick? Záleží to jen na tobě. Můžete uniknout von Braun a Shodan?

Co je to skvělé

 • Směs definující žánr: System Shock 2 hladce sloučí prvky akce, hraní rolí a hrůzu přežití, vytváří jedinečný a pohlcující herní zážitek.
 • Vyprávění vyprávění: Vyprávění hry se odvíjí prostřednictvím zvukových protokolů a děsivých setkání s strašidelnými zjeveními, ponoří hráče do tajemného a strašidelného sci-fi světa.
 • Přizpůsobení postavy: Hráči vybírají kariéru v Unified National Nomite, přičemž každá pobočka nabízí zřetelné startovní bonusy. Tato volba utváří schopnosti a styl herní postavy, povzbuzující opakovatelnost.
 • Rozvoj dovedností: Používání kybernetických modulů jako odměn mohou hráči upgradovat své dovednosti a schopnosti a zvyšovat účinnost jejich postavy v boji a zkoumání.

Nejtemnější dungeon

Nejtemnější videohra dungeonu

Datum vydání: 2015 | PC, Switch, PS4, IOS, PS Vita, Linux, OS X | Získejte hru

Tohle je doozy. Pokud máte rádi prohledávače dungeonů, může to být vrcholný zážitek. Vaše cesta do města, kde to zlo má pevně ve svém uchopení.

Musíte hledat několik dungeonů, nakonec vyvrcholí v „nejtemnějším dungeonu“, abyste osvobodili město a jeho lidi z hrůz Eldritch.

Berete podél 4 dobrodruhů, s jedinečnými třídami jako The Leper, Bounty Hunter a Grave Lobber. Existuje nespočet způsobů, jak uspořádat rozložení večírku, aby nejvíce poškodilo.

Hřebcem hry je však měřič šílenství, ve kterém, pokud jsou členové vaší strany vystaveni příliš mnoha děsivým památkám, zblázní se a začnou zažít debuffy, jako je útočící členy spoluobčanů.

To může vést k odměňování a frustrující hře. To vás nutí být velmi opatrný a strategický. Je to jeden z nejoriginálnějších RPG, které jsem hrál.

Co je to skvělé

 • Hra vyvolávající stres: nejtemnější dungeon představuje jedinečného mechanika, kde vaši hrdinové nejen bojovali s monstrami, ale také čelí neúnavnému útoku na jejich mentální sílu. Správa jejich úrovní stresu přidává do hry přesvědčivou vrstvu hloubky.
 • Odpuštěná výzva: Tento tvrdý RPG nedrží ruku. Hodí vaši skupinu hrdinů do nebezpečného sestupu, testuje vaše taktické dovednosti a rozhodování za zoufalých okolností.
 • Psychologická zranitelnost: Hra se zaměřuje na psychologické mýtné života plné dobrodružství. Hrdinové mohou trpět utrpením, jako je paranoia, iracionalita a strach, což z každé expedice činí test jejich mentální odolnosti.
 • Tmavá gotická atmosféra: temné a gotické prostředí nejtmavšího dungeonu je podmanivé i chladivé. Ponoří hráče do ponurého světa plného zlověstné kinematiky a strašidelných vizuálů, které zesilují atmosféru.

Temné duše

Datum vydání: 2011 | Xbox 360, PC, PS3 | Získejte hru

Tenhle je na rozdíl od všeho, co jsem kdy hrál. Absolutně jedna z nejobtížnějších her, které jsem hrál, Dark Souls je druhý vstup v Souls Series of Games od softwaru a režiséra Hidetaka Miyazaki.

Dark Souls netahají žádné údery. Zemřeš. Mnoho. Dokonce i první mini-šéf ve hře mě nechal frustrace vytáhnout vlasy. Ale něco vtipného se stalo.

Jak jsem postupoval ve hře (a zemřel to docela často), cítil jsem se nesmírně odměněný. Byl jsem nucen přizpůsobit se obtížnosti hry. Potřeboval jsem hrát chytře a strategicky. Než jsem to věděl, byl jsem daleko do hry a cítil jsem se mocný.

Pak jsem přišel na šéfy dvojčat, Ornstein a Shough. Právě když si myslíte, že si můžete vzít jakéhokoli nepřítele, Dark Souls vás udeří přímo do obličeje a zavolá vám probuzení.

Velká grafika, strašidelné prostředí Lordrana a nezapomenutelné boje šéfů vás přimějí vrátit se k dalšímu.

Co je to skvělé

 • Unpallované potíže: Dark Souls je známý pro svou vysokou úroveň obtížnosti a vyzývá hráče do jádra. Překonání tvrdých nepřátel a neúprosných šéfů poskytuje nesmírný pocit úspěchu.
 • Ponořená středověká fantazijní prostředí: Série se odehrává v temném, středověkém fantasy světě naplněném rytíři, draky, fantomy a démony. Atmosférické nastavení vytváří intenzivní a podmanivé pozadí pro cestu hráče.
 • Propojená prostředí: Hráči prozkoumají vzájemně propojené a složité herní světy, které odměňují průzkum. Návrh úrovně podporuje důkladné průzkum a objev zkratek.

Starší Scrolls III: Morrowind

Starší Scrolls III Morrowind

Datum vydání: 2002 | Xbox, PC | Získejte hru

Než Skyrim přišel na klasiku Morrowind. V něm je postava hráče převezena do temného a tajemného ostrova Vvardenfell v provincii Morrowind.

Téměř okamžitě jste zapleteni do politické intriky, připojují se k různým cechům a vytváříte vlastní cestu na světě. To je před rychlým cestováním, lidi.

Když získáte úkol, musíte věnovat pozornost svému deníku a ústně. ‘Jděte na východ od Balmory, pak použijte levou cestu ve vidličce na silnici, abyste našli xyz. To by mohlo být pro mnoho moderních hráčů, ale věřím, že to ztělesňuje samotný koncept her na hraní rolí.

Musíte se ponořit do světa a získat svá ložiska. Atmosféra a hudba jsou strašidelné, krásné a jedinečné.

Co je to skvělé

 • Rozsáhlý, otevřený svět: Morrowind se může pochlubit obrovským, otevřeným 3D světem, který se hemží tisíci různých postav. Jeho naprostá velikost a otevřenost poskytují hráčům nekonečné příležitosti k průzkumu a objevu.
 • Bohaté boční úkoly: Hra nabízí řadu volitelných vedlejších úkolů a zajišťuje, aby hráči měli hojnost dobrodružství, aby se mohli pustit. Čistý objem úkolů zaručuje nespočet hodin hraní a opakovatelnosti.
 • Přesvědčivé hlavní spiknutí: Zatímco Morrowind obsahuje četné vedlejší úkoly, jeho centrální příběh je poutavý. Hráči začínají odhalit důvody směrnice jejich císaře do provincie Island v Morrowindu, což vede k epické cestě plné intrik a osudu.
 • Unikátní a originální nastavení: Svět Morrowind je originální a odlišuje ho od tradičních fantazijních říší. Lore tradice hry je bohatá, s hlubokou historií a složitou politikou, která zvyšuje pohlcující zážitek hloubku.

Fallout 2

Klasický RPG

Datum vydání: 1998 | PC | Získejte hru

Před moderními hrami Fallout, s nimiž jsme možná více obeznámeni, byl Fallout 2 nesporným šampionem post-apokalyptické akce RPG.

Poté, co je země zničena z jaderné války, o stovky let později, hrajete jako potomek hlavní postavy první hry s tím, že pomáhá vaší komunitě zotavit se z smrtícího sucha. Zní to dost nevinně, ale rychle se vyvíjí v šílené, krvavé dobrodružství.

Hra je založena na tahu; Získáte přidělené množství akčních bodů (AP) a můžete ovládat nespočet zbraní nebo dokonce pěsti. Nic jako praskání Raiderovy hlavy s dobře umístěným výkonem!

I když je to izometrický pohled, pocit světa pohlceného katastrofou je ve skutečnosti docela skutečný. Můžete dělat téměř cokoli: Navštivte bordel, zaútočte na kohokoli, koho chcete ukrást, připojit se k frakcím a další.

Ačkoli se tyto věci zdají jako standard pro RPG v těchto dnech, tehdy bylo šílené dokonce i konceptualizovat tyto aspekty.

Co je to skvělé

 • Bohatý post-apokalyptický příběh: Set 80 let po původním Fallout, Fallout 2 nabízí podrážděný post-jaderný příběh. Hráči přebírají roli vyvoleného, ​​pověřeného nalezení g.E.C.K. zachránit svou vesnici před hladem a suchem. Hloubka vyprávění hry je základním kamenem jeho přitažlivosti.
 • Klasická mechanika CRPG: Zůstaňte věrní svým kořenům, Fallout 2 obsahuje klasickou herní mechaniku hraní počítačů, včetně boje založeného na tahu a pseudoizometrického pohledu. Tento styl nostalgického herního stylu se vrací zpět do zlatého věku RPGS.
 • Speciální charakterový systém: Hra využívá speciální systém vytváření postav, stojící pro sílu, vnímání, vytrvalost, charisma, inteligenci, obratnost a štěstí. Tyto atributy formují dovednosti a výhody postavy, což umožňuje rozmanité postavy a herny.
 • Rozmanitý systém dovedností: S 18 odlišnými dovednostmi nabízí Fallout 2 širokou škálu možností vývoje postav. S každou úrovní lze zlepšit dovednosti a hráči mohou „označit“ tři dovednosti pro zrychlené zlepšení. Rozmanitost dovedností přispívá k zapojení hraní a strategických možností.

Baldurova brána

Hra Baldurs Gate RPG

Datum vydání: 1998 | PC | Získejte hru

Jaká konzole má nejlepší hry RPG? Je těžké to říci, protože v těchto dnech je všechno napříč platformami. V 90. letech to však byl bezpochyby PC.

Jedním z těch RPG, které skutečně vytvořily sub-žánru CRPG (hra na hraní počítačů), je Baldur’s Gate. Na základě bohatého světa zapomenutých říší z Dungeons & Dragons je Baldurova brána RPG založená na večírku. (Zjistěte o všech žánrech videa)

To je místo, kde Bioware vyrobil své kosti a stanovil scénu pro své pozdější hity jako rytíři staré republiky a masový efekt. Hrajete jako osiřelá postava s názvem Ward, který musí jít na úkol a zjistit, proč má tento region nedostatek železa, a také se dozvědět o vaší minulosti a vraždě vašeho pěstounského otce Gorion.

Tato hra může být na začátku tvrdá, ale je to nesmírně obohacující. Setkáte se s barevným obsazením postav, zbraní a kouzel. Tato hra byla nesmírně vlivná nejen pro RPG, ale také pro počítačové hry do příštího století.

Co je to skvělé

 • Oživení žánru CRPG: Série Baldur’s Gate je připisována s revitalizací žánru hry na hraní počítačů (CRPG). Jeho přemístětelná mechanika hry v reálném čase vdechla nový život do RPG a stanovilo standard, který ovlivnil budoucnost žánru.
 • Nastavení Rich Dungeons & Dragons: Nastavení kampaně zapomenutých říší Dungeons & Dragons, Baldurova brána ponoří hráče do světa ponořeného do tradice, magie a mýtických tvorů. Toto spojení s bohatým vesmírem D&D přidává do série hloubku a autentičnost.
 • Rozsáhlý svět: Série se převážně rozvíjí v západních srdce, s pozdějšími splátkami sahajícími na AMN a Tethyr. Pečlivě vytvořená herní světová hemže s různými krajiny, městy a dobrodružstvími, které nabízejí nespočet hodin průzkumu.
 • Přesvědčivé příběhy: Baldurova brána propojuje složité příběhy a přitahuje hráče do podmanivých úkolů a záhad. Ať už rozpadl vraždu pěstounského otce Goriona nebo konfrontoval železnou krizi, vyprávění příběhů série udržuje hráče v zapojení.

Měli byste vědět
Původní hra „Baldur’s Gate“ byla jedním z průkopníků při používání motoru Infinity. Tento herní stroj byl vyvinut společností BioWare a stal se základnou pro několik dalších populárních her na hraní rolí (RPG), jako je „Planescape: Torment“ a řada „Icewind Dale“.Motor byl revoluční pro svou dobu, protože umožňoval podrobné modely znaků, rozsáhlé světové mapy a izometrické pohledy. Tyto funkce významně přispěly k úspěchu a popularitě her vytvořených pomocí.

Hromadný efekt

Mass Effect Best RPG Game

Datum vydání: 2007 | Xbox 360, PC, PS3 | Získejte hru

Fanoušci sci -fi a vojenských střelců byli v roce 2007 zdobeni tímto powerhouse. Mass Effect je zametací vesmírná opera, ve které ovládáte přizpůsobeného velitele Sheparda a jeho týmu, když se snaží zachránit galaxii před starověkou hrozbou.

BioWare byl znovu dodán z hlediska příběhu i hraní. Jako Shepard, máte velké množství svobody, pokud jde o rozvětvování možností a rozhodnutí dialogu.

Věnujte pozornost, protože nakonec také vytvoříte opravdu opravdu těžké. Samozřejmě, v bioware módu, můžete hrát jako dobrá, špatná nebo morálně šedá postava.

Prozkoumáte také několik skvělých slov, která jsou plná zajímavých mimozemských závodů, nepřátel a dalších. Pokračování na Mass Effect zvýšilo ante krásně.

S charismatickým darebákem, krásnou hudbou a podmanivým příběhem je Mass Effect jedním z nejlepších RPG z roku 2000.

Co je to skvělé

 • Engrossing Sci-Fi Universe: Mass Effect se odehrává v podmanivé galaxii Mléčné dráhy z 2183, ohroženo záhadnými reapers. Pohlcující sci-fi nastavení je bohaté na tradice, mimozemské závody a pokročilé technologie a poskytuje fascinující pozadí pro dobrodružství.
 • Velitel Shepard – Váš hrdina: Předpokládejme roli velitele Sheparda, vysoce přizpůsobitelného elitního vojáka. Shepardovo pohlaví, vzhled, pozadí a schopnosti jsou ve vašich rukou a zvyšují váš smysl pro vlastnictví nad vyprávěním.
 • Třídy dynamických znaků: Vyberte si ze šesti tříd znaků, každý s jedinečným talentem a silnými stránkami. Přizpůsobte si svůj herní zážitek specializací na boj, tech nebo biotika a nabízejí rozmanité hry pro každého hráče.
 • Mezihvězdné průzkum: Navigace rozlehlost galaxie prostřednictvím interaktivní mapy galaxie, odhalení úkolů a záhad na různých planetách. Svoboda k prozkoumání přidává do příběhu hloubku a dobrodružství.

Hvězdné války: Rytíři staré republiky

Hvězdné války - rytíři staré republiky

Datum vydání: 2003 | Xbox | Získejte hru

Jak nebyla tato hra vyrobena dříve? Kdo nemá rád zvuk RPG Star Wars? V této hře dostanete všechny dobroty Star Wars. Po napadení Sith Squad uniknete na havarující lodi a musíte zachránit Jedi jménem Bastila.

Následuje některá z mých oblíbených příběhových hraní vůbec. Tyto postavy, které se mohou připojit k vaší straně, se cítí, jako by byly skutečné. Záleží vám na tom, co se s nimi stane, takže hra opravdu zabalí úder, a také s skvělým bojovým systémem.

Navíc si vytvoříte vlastní světelný meč. Musím říct víc?

Co je to skvělé

 • Legendární vesmír Star Wars: Set in The Milované Star Wars Galaxy vytvořený Georgem Lucasem, hráči Kotor Immerses do podmanivého prostoru západního dobrodružství plného ikonických míst, druhů a tradice.
 • Rich RPG Gameplay: Postaveno na herním systému hraní rolí D20 od Dungeons & Dragons, Kotor nabízí hluboké a poutavé hry. Boj je založen na kulatém a umožňuje strategické rozhodování v bitvách a zároveň si zachovává dynamiku v reálném čase.
 • Systém zarovnání: volby hráče, od dialogu po hlavní rozhodnutí, určují jejich sladění se světlou nebo temnou stranou síly. Tato morální rozhodnutí mají dopad nejen na postavu hráče, ale také jejich společníci, které formují vyprávění.
 • Přizpůsobení světelného meče: Ponořte se do složitého světa světelných mezů s rozsáhlými možnostmi přizpůsobení, včetně krystalických barev a stylů čepele. Tato funkce přidává do hry vrstvu personalizace a sběratelnosti.

Deus ex

Klasický RPG

Datum vydání: 2000 | PC, Mac OS, PS2 | Získejte hru

Klasika v jakékoli dobré knihovně fanoušků RPG, Deus Ex je ikonická. DEUS EX, který si vezme spiknutí, techno-thriller a solidní hraní, dává hráči nahlédnutí do bezútěšné budoucnosti.

Je to 2052 a epidemie zpustoší svět. Jsi JC Denton, speciální agent s UNATCO. Máte pověřeni zakořeněním teroristů v ponuré, ponuré New York City.

To, co následuje, je rychle některé z nejlepších psaní příběhů, které jsem zažil při hraní. Je to orientační bod ve vývoji pozemku a také návykový styl hraní hry. Jak zastavíte šedou smrt? Kdo opravdu táhne struny? Je Illuminati Real? Kdo jsem? Kdo jsi?!

Co je to skvělé

 • Ponořené dystopické prostředí: Deus Ex se odehrává v dystopické společnosti sužované smrtící pandemií smrti, které nabízí uchopitelné pozadí pro vyprávění hry v ponurém světě 2052.
 • Zapojení příběhu: Sledujte cestu JC Dentona, protiteroristického agenta, protože odkrývá komplexní spiknutí zahrnující temné organizace jako Majestic 12, The Illuminati a Hongkongské triády, vytvářet složité a napjaté příběhy.
 • Critical Accouss: Deus EX obdržel rozsáhlé uznání a uznání, včetně toho, že PC Gamer byl jmenován „Nejlepší PC Game All Time“. Je to skutečný průmyslový drahokam se specializovanou fanouškovskou základnou.
 • Volba průkopnického hráče: Zkušenosti s průkopnickým výběrem hráče a narativní cesty. Vaše rozhodnutí, jak v dialogu, tak v hraní, významně ovlivňují průběh příběhu a poskytují ve hře jen zřídka viditelný pocit agentury.

Pokémon

Pokemon Gameboy

Datum vydání: 1995 | Gameboy | Hrajte Pokémon

Jaká je nejoblíbenější hra RPG? Není to nikdo jiný než Pokémon. Nyní je Pokémon způsobem života.

S vydáním detektiva Pikachu a divokým úspěchem mobilní hry, Pokémon Go, je franšíza základem naší popkultury. Začalo to však jako skvělá malá hra RPG pro Gameboy.

Při cestě po zemi jste převzali roli mladého trenéra Pokémona, sbírali Pokémona a bojovali s mocnými nepřáteli, nakonec vyvrcholili ikonickou bitvou s Elite 4.

Od původních 151 počtů (včetně Mew se objevilo více vydání a stovky dalších Pokémon (včetně Mew!), ale první stále stojí zkoušku času.

Jízda na kole po lese, plížení se z děsivého města levandule a bití všech mistrů tělocvičny byly tak jedinečné a krásné zážitky. O tom je RPG Gaming.

Co je to skvělé

 • Roztomilá stvoření: Pokémon představuje podmanivý svět plný rozmanitých a imaginativních tvorů známých jako Pokémon. Každý Pokémon má jedinečné schopnosti a vlastnosti, díky čemuž je fascinující a milý.
 • Mezigenerační přitažlivost: Zatímco se zpočátku zaměřuje na děti ve věku 5 až 12 let. Je držitelem zvláštního místa v srdcích nováčků i nostalgických fanoušků.
 • Kulturní jev: Pokémon začal jako pár videoher zasažených pražcem, ale rychle se rozšířil do globálního pocitu, známý jako „Pokémania.„Zanechal nesmazatelnou značku na populární kultuře a vytvořil trvalý odkaz.
 • Multimedia Empire: Beyond Video Games, Pokémon zahrnuje obrovský multimediální vesmír, včetně animované série, obchodní karetní hry, filmů, zboží a dalších. Jeho pohlcující svět přesahuje hraní her.

Diablo

Hra Diablo RPG

Datum vydání: 1996 | PC, Classic Mac OS, PSX | Získejte hru

Tento řezač dungeon je jednoduchý, ale úžasný RPG. Převezmete roli válečníka, nepoctivého nebo čaroděje, když se cestujete do vesnice, kterou démoni.

Musíte se pustit hluboko do střev katedrály, abyste zjistili, kdo nebo co způsobuje zmatek. Původně jsem dostal Diablo jako dárek, když mi bylo 10. Byl jsem tak vystrašený hrát tuto hru, že jsem odmítl projít první dvě úrovně prvního dungeonu.

Brzy jsem však překonal svůj strach a bojoval sám s ďáblem. Právě jsem to koupil z Gog.com v jednom z jejich prodeje. Neexistuje žádná omluva, že byste se neponořili přímo do tohoto ikonického a snadno přehrávatelného RPG!

Co je to skvělé

 • Ponořená temná fantazie: Diablo vás vrhne do předtuchy, gotické říše plné chladivých hrůz a nadpřirozených sil. Děsivá atmosféra a znepokojující vyprávění vytvářejí nezapomenutelný herní svět.
 • Epic snaha porazit Diablo: Jako osamělý hrdina v Kingdom of Khandaras je vaším úkolem porazit Diabla, Pána teroru. Tento ikonický antagonista připravuje pódium pro přesvědčivý příběh.
 • Náhodně generované dungeony: Diablo’s Dungeons jsou procedurálně generováni, což zajišťuje, že se každý herní. Každá úroveň představuje jedinečné výzvy a udržuje hráče na nohou.
 • Třídy postav: Vyberte ze tří odlišných tříd postav: Warrior, Rogue a Sorcerer. Každá třída nabízí jiný herní styl, podporuje rozmanité strategie a opakovatelnost.

Co lidé říkají
Fanoušci akčních RPG si užívali řadu „Diablo“ po celá léta, ale reakce se mohou lišit v závislosti na hře. I když nesouhlasí s detaily, všichni souhlasí s tím, že temná atmosféra seriálu, kořist založená na hraní a přesvědčivém příběhu jsou jeho nejlepší funkce.

Aspekt multiplayeru je také velký remíza, protože hraní s přáteli nebo jinými hráči online dělá hru příjemnější.

Dračí věk: Původ

Dračí věk - původ

Datum vydání: 2009 | Windows, Xbox 360, PS3 | Získejte hru

Slyšel jsem o této hře jen doporučením blízkého přítele. Byl jsem podlaha, když jsem vlastně začal hrát. Přizpůsobení je úchvatné a návykové.

Dostal jsem se před sebou. Dragon Age vás staví do role člověka, trpaslíka nebo elfa v bohatém fantasy světě na všech stranách strašidelnými nepřáteli.

Hráč má za úkol připojit se k Gray Wardens, tajné a důležité sektě válečníků, kteří jsou jedinými, kteří se mohou zbavit strašných příšer, které trápí zemi.

Je to realismus a jeho fantastické prvky způsobují, že hra svítí, stejně jako hloubkové charakterové interakce a oblouky příběhů.

Bití této hry a zažívání jednoho z mnoha konce mě přimělo usmívat se a vzpomněl si, jaké to bylo, abych se zúčastnil nezapomenutelného zážitku RPG.

Co je to skvělé

 • Engrossing vyprávění: Dragon Age: Origins tkává složitý příběh zrady, starověkých nepřátel a království roztrhané občanskou válkou. Jako šedý strážce je váš osud propletený osudem říše a připravuje je pódium pro epický a emocionálně nabitý příběh.
 • Přizpůsobení postav: Začněte svou cestu výběrem závodu (lidský, elf nebo trpaslík) a třídy (Warrior, Mage nebo Rogue). Vaše volby hluboce ovlivňují vyprávění hry a způsob, jakým NPC interagují s vaší postavou a nabízejí rozmanité zážitky.
 • Příběhy původu: Vyberte si jeden ze šesti příběhů o původu pro vaši postavu, z nichž každá poskytuje jedinečné pozadí a perspektivu. Tyto příběhy nejen utvářejí identitu vaší postavy, ale také ovlivňují to, jak jste vnímáni ve světě her.
 • Živý svět Thedas: Ponořte se do devátého věku, známého jako věk draka, představující bohatě podrobný svět naplněný tradicí, historií a různými kulturami. Thedas je říše, která se hemží zázraky a nebezpečími čekajícími na prozkoumání.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII

Datum vydání: 1997 | Psx | Získejte hru

Jméno opravdu mluví sám za sebe. Co nebylo řečeno o Square’s pravděpodobně Magnum Opus? Hluboká spiknutí s tématy, jako je existence, PTSD, environmentalismus a identita, Final Fantasy VII přinesla Final Fantasy do 3D říše s třeskem.

Hrajete jako Cloud Strife, žoldák a jeho dobrodružství s gangem milých postav, které se staly ikonickými ve světě her. Zahrnuje jednoho z nejlepších darebáků, jaké kdy byly vytvořeny v hraní: studená, výpočet Sephiroth.

Řekněme, že Sephiroth slouží jako některé z nejlepších bitev v jakémkoli RPG, které jsem hrál. Byl jsem šíleně nervózní a zároveň nadšený. Pokud jste to dosud nehráli, na co čekáte?

Co je to skvělé

 • Epické vyprávění: Vyprávění hry sleduje cloudové spory, složitý žoldák a jeho spojenci na misi, aby zmařili světovou kontrolu megakorporace Shinra a zabránili zlovolnému Sephirothovi v rozpoutaném chaosu. Je to příběh hrdinství, přátelství a témata životního prostředí.
 • Grafika měnící hru: Final Fantasy VII byl průkopník, který představil video s plným pohybem a 3D grafiku a stanovil nový standard pro vizuální vyprávění v RPGS.
 • Nezapomenutelné postavy: Hra obsahuje rozmanité obsazení postav, z nichž každá má vlastní pozadí, motivace a jedinečné schopnosti. Vztahy a vývoj postav jsou ústředním bodem přitažlivosti hry.
 • Soundtrack od Nobuo Uematsu: Hudba Nobuo Uematsu zvyšuje herní zážitek s ikonickými kompozicemi, které zvyšují emoční hloubku a ponoření.

Skyrim

Datum vydání: 2011 | PS3, Xbox 360, PC, PS4, Xbox One, Switch | Získejte hru

Skyrim je skutečná RPG Legenda o naší době. Starší Scrolls III: Morrowind přinesl sérii na konzole příští generace.

Následné vydání zapomnění změnilo to, co to znamená být moderní RPG, a Skyrim to naprosto zdokonalil. Jsi Dragonborn, jeden z dlouhé řady válečníků, kteří jsou jediní, kteří jsou schopni zabít draky v Tamriel.

Přizpůsobení je na místě a nastavení je krásné. Hra se snadno vyzvedne a ztratí se celé hodiny. Než to víte, přešli jste z nespravedlivé úrovně 1 na boha válečníka na vysoké úrovni.

Boční úkoly jsou dobře sestaveny, moje nejoblíbenější je temné bratrství. Jak dobrý je Skyrim, vím, že další záznam v seriálu bude bezpochyby legendárním názvem.

Co je to skvělé

 • Obrovský a pohlcující otevřený svět: Skyrim nabízí otevřený svět, který se hemží životem, představuje úchvatnou krajinu, města, dungeony a rozmanitý ekosystém. Svoboda prozkoumat tento svět vlastním tempem je charakteristickým znakem hry.
 • Epic Dragon-Battling Quest: Hlavní questline, soustředěný kolem porážky Alduina The World-Eater, přidává vaše dobrodružství přesvědčivý pocit naléhavosti a epika.
 • Přizpůsobení postavy: Hráči mají svobodu vytvářet si vlastní postavu, vybírat si z různých závodů a vystoupení, které lze později ve hře změnit. Tato personalizace zvyšuje ponoření hráče.
 • Postup založený na dovednostech: Systém vyrovnávání hry přímo spojuje vaše akce. Jak využíváte dovednosti, stanete se v nich zdatnější, což umožňuje růst organického charakteru.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Legenda Zeldy - Ocarina of Time

Podle mého názoru je to nejlepší titul Zelda. Byl to první RPG, díky kterému se cítil jako skutečný hráč a že hry mohou být krásné umělecké kousky.

První třetina hry je obvykle lehká v duchu a magická. Druhá část hry se však velmi tmavá. Celý svět je v nepokoji; Lidé, které jste věděli, jsou buď mrtví nebo neodvolatelně změní na mysli a ducha.

Jak reagujete na hrozbu Ganona? Tento svět Hyrule se mi cítil tak skutečný, že jsem se cítil tak investován do každé postavy. Klasická návyková hra Zelda je tam také.

Kdybych měl oddělit hry RPG do odlišných časových období, přičemž hry definují pokaždé období, snadno by to definovalo 90. a 2000. Věřím však, že hra, která definuje 2010 a možná i za nimi, je ještě dechberoucí.

Co je to skvělé

 • Obrovský a pohlcující otevřený svět: Skyrim nabízí otevřený svět, který se hemží životem, představuje úchvatnou krajinu, města, dungeony a rozmanitý ekosystém. Svoboda prozkoumat tento svět vlastním tempem je charakteristickým znakem hry.
 • Epic Dragon-Battling Quest: Hlavní questline, soustředěný kolem porážky Alduina The World-Eater, přidává vaše dobrodružství přesvědčivý pocit naléhavosti a epika.
 • Přizpůsobení postavy: Hráči mají svobodu vytvářet si vlastní postavu, vybírat si z různých závodů a vystoupení, které lze později ve hře změnit. Tato personalizace zvyšuje ponoření hráče.
 • Postup založený na dovednostech: Systém vyrovnávání hry přímo spojuje vaše akce. Jak využíváte dovednosti, stanete se v nich zdatnější, což umožňuje růst organického charakteru.

Čaroděj 3

Datum vydání: 2016 | Microsoft Windows, PS 4, Xbox One, Switch | Získejte hru

Věřím, že třetí vstup do série čarodějnice je zodpovědný za tolika lidí, kteří byli představeni nebo znovu zavedeni do zatracené dobré hry na hraní rolí.

Hraní jako záhadný Geralt z Rivie se nikdy necítil lépe. Cestujete po válce zničené zemi, porazíte příšery, účastníte se dvorního intriky a účastníte se extrémně podrobných úkolů.

Každá část této hry kape s kvalitou. Hudba pronásleduje a připomíná východoevropskou lidovou hudbu a některé z mých oblíbených ve hře.

Mohu snadno odpovědět na vaši hořící otázku ‘Co je nejlepší RPG všech dob?„S jistotou s“ The Witcher 3: Wild Hunt.

Co je to skvělé

 • Rozsáhlý otevřený svět: Obrovské prostředí hry je bohatě podrobné a nabízí rozlehlé krajinu plné cílených míst a aktivit. Svět je oživen s dynamickým počasím a denním cyklem.
 • Ponořená mechanika RPG: Hloubka mechaniky RPG v „The Witcher 3“ je ohromující. Od postupu charakteru po výběr zařízení nabízí hra složitost, aniž by přemohla hráče, což je hluboce prospěšné.
 • Responzivní boj: Boj v reálném čase ve hře je významným zlepšením oproti jeho předchůdcům. Je to plynulé, uspokojivé a způsobuje, že se hráči cítí opravdu silně a kvalifikovaní v bitvě.
 • Efektivní rozhodování: Systém volby a důsledků hry je vynikající. Rozhodnutí, velká i malá, mohou výrazně změnit svět her, poskytnout pocit skutečné agentury a oživit svět naživu.

Měli byste vědět

„The Witcher 3: Wild Hunt“ obsahuje fiktivní karetní hru s názvem Gwent, která se stala tak populární mezi hráči, že to vytvořilo jeho vlastní samostatnou hru. Gwent je strategická karetní hra ve vesmíru Witcher, kde hráči shromažďují karty představující stvoření, postavy a kouzla a používají je k boji proti soupeřům.

Jeho hluboká strategie a poutavá hraní mechaniky z něj učinily milovanou mini hru v rámci „The Witcher 3“ a díky své popularitě CD Projekt Red, vývojář hry, vytvořil „Gwent: The Witcher Card Game“ jako samostatný název, což umožňuje, umožňující, umožňující, umožňující, umožňující, umožňující, což umožňuje, umožňující, což umožňuje, což umožňuje, což umožňuje, což umožňuje, což umožňuje, což umožňuje, což umožňuje Hráči, kteří si užijí zápasy Gwent, aniž by opustili svět čarodějnice.

Pojďme porovnat poznámky

Chceme od tebe slyšet. Chcete -li položit otázku o tomto článku nebo poskytnout další informace, zastřelte nám zprávu na: [Ochrana e -mailu]