50 nejlepších videoher 21. století | Hry | The Guardian, jaké hry hrají na mobilu – metacritic

Jaké hry hrají na mobilu

Contents

Nebyl to jen vzrušující hororový příběh o supercopu, který zachránil dceru amerického prezidenta ze španělského kultu. S Resident Evil 4, tvůrce hororové série Capcomu Survival, Shinji Mikami, úplně změnil strukturu a styl her a opustil napětí s pomalým hořením původních titulů ve prospěch surové akce, zatímco (zásadně) se přesunul z expresionistické třetiny -Personová kamera na perspektivu přes radu. Hra založila zcela novou éru střelců třetích osob.

50 nejlepších videoher z 21. století

Karaoke komplexy mohou být nyní relativně běžné, ale v roce 2004 zpívající do PlayStation byl nejbližší většina z nás. Disky Singstar Classics vytvořily soundtrack stravovacího doprovodu s miliony studentských shromáždění, slepičích večírků a pátek pěti pintu po celé Evropě déle než deset let. Stejně jako jen tanec, využívá infekční radost z populární hudby způsobem, který může hrát kdokoli.

49

Katamari Damacy (2004)

Radostné absurdistické mistrovské dílo, ve kterém začnete válcováním tužek a jablečných slupky a nakonec absorbují budovy, stromy a nakonec většinu planety ve velké lepkavé kouli, protože ne? Od infekčního soundtracku po rozlišivě šílený „spiknutí“ je to dílo čisté radosti.

48

Cesta (2012)

Cesta

Journey je krátký a dojemný sdílený zážitek, jehož hudba, evokující paleta barev a jednoduchá hra se spojují, jak mohou pouze ve hrách, pro silný emocionální efekt. Často je vybírán jako UR-příklad her jako umění-včetně kurátorů ve V&A, kde to bylo přední a střed na nedávné výstavě.

47

Mrtvý prostor (2008)

Resident Evil Meets Meet se zdá jako takový zjevný herní hřiště, že je neuvěřitelné, že se to neuvědomilo až do roku 2008. V mrtvém prostoru se hráč stává nízkým inženýrem Isaac Clarke, který se ocitne vyšetřováním lodi „prasknutí planety“ Ishimura po ztracení rádiového kontaktu s lodí. Plavidlo je samozřejmě zamořeno mimozemskými stvořeními – nekromorfy -, kteří hrozně využívají oživené mrtvoly lidských obětí. Jedná se o temnou, krvavou a atmosférickou přežití, která je vzrušující jízda.

46

Předpeklí (2010)

Předpeklí

Ústřední postavou je zde chlapec na útěku od smrti, nebo možná už mrtvý. Jedna z několika her, která odstartovala renesanci indie-hry v roce 2010, limbo monochromatický styl a relativně krátký čas běhu věří mimořádnému úsilí a náročnosti, které šlo do jeho stvoření, což je patrné ve všem od zlověstných pohybů obřího pavouka až po přesné fyzika, která poháněla jeho hádanky.

45

Papíry prosím (2013)

Jste pohraniční důstojník ve válce zničené zemi, kde se lidé neustále snaží pašovat věci kolem vás: drogy, zbraně, padělané ID. Ale co matka a malé dítě, které používají falešný pas, aby se znovu připojili ke zbytku své rodiny? Nebo nezdokumentovaný uprchlík, kterého byste mohli odmítnout jako možný terorista, ale ve skutečnosti může být zoufalý civilista? Papíry, prosím, je to mocná ilustrace toho, jak se můžeme stát spoluúčastí v nelidských systémech, a způsoby, jak nás hry mohou pozvat k prozkoumání složitých etických dilemat.

44

Forza Horizon (2012)

Forza Horizon

Kombinace struktury s otevřeným světem s energií hudebního festivalu Forza Horizon udělal znovu zábavu v arkádovém stylu závodní hry. Může se pochlubit gigantickým výběrem automobilů a vynalézavou komponentou pro více hráčů s pomocí AI, která byla navržena kolem a nechala hráče bavit se, bez ohledu na to, co udělali nebo kam jeli. Barn najde a ničitelné znaky odměňované průzkum, zatímco mnoho výzev pro řízení poskytovalo strukturu a výzvu. Je to dostupná, mnohostranná závodní závodní léčba.

43

Raketová liga (2015)

„Fotbal, ale s vozidly pro dálkové ovládání“ je pravděpodobné hřiště pro Rocket League, ale kdo očekával? Rocket League je elegantní a nestárnoucí: pravděpodobně se bude hrát za 20 let, v obývacích pokojích a v turnajích.

42

Vyhoření 3: zastavení šíření (2004)

Kritérium vývojáře se sídlem v Guildfordu vytvořilo svou sérii vyhoření arkádových her na dva principy: rychlost a styl. Probíhající městské ulice nabité provozem, závody odměnily hráče za rizikové manévry a poskytovaly více času na střílení minulých konkurentů. Třetí titul v seriálu zdokonalil recept a přidal funkci „zastavení šíření“, která povzbuzovala hráče, aby rozbili soupeře z obvodu. Podrobný fyzický motor s pomalým pohybem zvýšil každý rozbití na umění.

41

Overwatch (2016)

Po letech Gritty se vojenští střelci naplněni macho spec-ops nobodies, Overwatch zaútočil na online herní scénu v roce 2016 jako obří kawaii robot Bunny ovládající horký růžový granátový launcher. Toto je hra o outlandských hrdinských postavách, spojující síly v kondenzovaných týmových potyčkách. Neexistuje žádné vyrovnávání, neexistují žádné odemknutí zbraní; Je to všechno o kombinaci různých schopností – od endotermického blasteru Mei až po uzdravovací personál Mercy – efektivním způsobem. Overwatch je milován pro svou drzou, hyperbarevnou estetiku.

40

Gears of War 2 (2008)

Gears of War 2

Představte si válečný film Science-Fiction režírovaný ranou kariérou Kathryn Bigelow. Nyní si představte, že je to interaktivní. Toto je v podstatě Gears of War, definitivní kosmická námořní výbuch třetí osoby-hra, takže macho, jeho kulomety mají řetězové pily. Druhý titul v seriálu vylepšil krycí systém, přidal nové zbraně a krvavé dokončovací pohyby a vzal bitvu na Locust Alien Invaders. Bylo to vzrušující, chaotické a krásné a s brilantním režimem kooperativního hraní Horde vynalezl nové způsoby, jak hrát online.

39

Pro Skater 2 Tony Hawk 2 (2000)

S lásky si vzpomněl kdokoli, kdo měl Playstation ve své kolejní místnosti, je to stále pravděpodobně nejlepší hra skateboardingu a od té doby se od 90. let od 90. let minulého století neexistovala mnoho konkurence (snad kvůli ubývající kulturní přítomnosti sportu)). Je to časová kapsli Energetic College Rock, nekonečné bodové skate komba a neodolatelně zábavná hra.

38

Super Smash Bros Melee (2001)

Hra 2018 Ultimate je, dobře, konečný vyjádření maximalistických tendencí Smash Bros, se 74 znaky a stovkami odkazů na historii Nintendu. Ale Melee je hra, která změnila Nintendo’s Copel-Goes Brawler z klasiky obývacího pokoje na konkurenční příslušenství. Je to stále nejoblíbenější hra Smash na turnajích, krásně vyvážená a mimořádně zábavná.

37

Silent Hill 2 (2001)

Konamiova odpověď na rezidentní zlé propustily zombie šoky pro psychologickou hrůzu. Druhý titul v sérii je nejvíce znepokojující. Hra sleduje zármutek zasažený Everyman James Sunderland, když dorazí do stejnojmenného města a hledá svou údajně mrtvou manželku. Následuje sestup do psychosexuální dysfunkce Sunderlandu, noční můra nemrtvých sester, animovaných obchodů s obřím fetishistickým monstrem, pyramidovou hlavou, viscerovou noční můrou nemrtvých sester, animované obchod. Hmotnost s japonským hororem a kinem vykořisťováním, vrhalo to pochmurné kouzlo nad všemi, kdo hráli.

36

Spelunky (2008)

Spelunky

Hra Derek Yu’s Cave-Diving Platform Game je zábavná hrát na každém jednotlivém běhu, přesto může trvat roky, než se skutečně dokončí. Pokaždé, když se jiné uspořádání jeskynních tvorů, nešťastných nehod a nepřátelské geografie spikne, aby vaše dobrodružství náhlé zavřelo, a pouze extrémně kvalifikované a extrémně šťastné se někdy dostanou přímo do hloubky. I po letech hry drží Spelunky svou mystiku.

35

Assassin’s Creed 2 (2009)

Původní Assassin’s Creed slíbil bohaté historické dobrodružství se zajímavým sci-fi překrytím-Assassin’s Creed 2 to skutečně vydal. Hra se odehrává v luxusně podrobné aproximaci renesanční Itálie a vidí atraktivního vraha, ezio auditore da firenze, přičemž se zabývá temné templáři, zatímco naráží na Machiavelli a Leonardo da Vinci. Struktura Freeform hry, její masa vedlejších úkolů a cílů, spolu s řadou schopností a předmětů nastavena plány pro moderní design hry s otevřeným světem hry.

34

Batman: Arkham azyl (2009)

Gotická monstróznost ... Batman: Arkham Azyl

Se skriptem veteránského spisovatele Batmana Paula Diniho a veškerým klíčovým hlasovým talentem z brilantní animované série Arkham Azyl vyzařuje autentičnost z každého pixelu. Toto je Batman Franka Millera a Christophera Nolana-Dark, Twisted and Násilné-a je to dokonale realizováno jako akční dobrodružství třetí osoby. Boj je hladký a zmocňující, tiché zastavení šíření jsou potěšující a azylové nastavení je vynikající gotická monstróznost. Sen milovníka komiksu.

33

Battlefield 1942 (2002)

S prvním titulem v sérii Battlefield Digital Ilusions přinesl do žánru online střelce rozsáhlý kooperativní boj a historickou autentičnost. Dva týmy 32 hráčů bojovaly o dominanci obrovských prostředí, převzaly kontrolní body a velení vozidel. Mnohonásobné bitvy vyžadovaly, aby hráči převzali doplňkové role, některé ostřelované z dálky, jiné běžící jako pěchota. Vzrušení z dobře organizovaného útoku, který se vyplácí, se cítilo jako něco opravdu nového.

32

Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)

Call of Duty 4 Modern Warfare

Přináší filmové verve a výbušné tempo na trh s vojenským střelcem, Call of Duty z roku 2003 poskytl přestřelky epické intenzity. Ale teprve až do moderního války měla série hlavní dopad a představila inovativní multiplayer online režim, který nabídl vývoj postav spolu s odemknutelným jednorázovým mega-útokem. Přidejte do své puchýřské animace a intenzivní klaustrofobní mapy a není divu, že tato hra definovala online zážitek z Deathmatch po desetiletí.

31

Bůh války (2018)

God of War stále připravuje latku pro svůj žánr rozsáhlého, vizuálně velkolepého interaktivního vyprávění. Vedete reformovaného násilného Boha a jeho citlivějšího Syna prostřednictvím prostředí z norské mytologie a uvidíte věci, které se nadechnou: mrtvola nesmírného obřího zamrzlého, kde padl; paralelní říše začarovaných elfů a zářících, nekonečných jezer; rozpadající se relikvie nepřítomným bohům. Příjemné Thwock Kratosova sekera, když zasáhne lebky mytologických monster interpunkční videohry největší odysey.

30

Stín kolosu (2005)

V této meditaci o sobecké povaze zármutku se mladý muž chystá svrhnout hornaté, truchlící a majestátní obry v naději, že oživí ztracenou lásku. Každý Colossus je hádanka; Slamování jejich mechové kožešiny a vrhnutí meče do jejich kůží, brzy se dozvíme, že úkol tohoto hrdiny není to, co se zdá. Jemný a hluboký, Shadow of the Colossus je disciplinovaný svým vyprávěním a uměleckým směrem, s dostatečným prostorem pro odraz v jeho bezútěšné a krásné divočině.

29

Deus ex (2000)

Kombinace střelce první osoby a akční hraní rolí s teoriemi spiknutí v reálném světě a mytologií Cyberpunk, sci-fi dobrodružství sestavující agendu Ion Storm byla kulturní událostí. Postava hráče, JC Denton, je vládním agentem „nanoaugmentovaný“ chycený v labyrintu, pozemek o glóbu o virech a mimozemské technologií. V příběhu jsou desítky tras, poskytují neuvěřitelnou svobodu a inspirují kreativní komunitu modistrů a spisovatelů fanoušků.

28

Wii Sports (2006)

Přístupná, inkluzivní a skvělá zábava. Wii Sports

Jen málo her se hrálo stejně široce jako Wii Sports, od batolata po batolata nadšeně hraje tenis. Wii Sports byl světovým úvodem do Wii a úvodem celé generace do filozofie her Nintendo: Přístupná, inkluzivní a skvělá zábava.

27

Kytarový hrdina (2005)

To, co zkreslený člověk nikdy nesnil o tom, jak vyhodit na pódiu bezchybné kytarové sólo, libovosti v uctívání davu zálivu? Každý, kdo se narodil asi po roce 1995, se ukáže. Ale kytarová hrdina byl však produktem své doby a tak brilantně se staral o téměř nebiktní fantazii rockové hvězdy, s jejím dokonalým soundtrackem sedmdesátých, 80. a 90. let Power Rock, že desítky milionů lidí ovládaly plastové kytary v obývacím pokoji v A v a pár let.

26

Vlevo 4 mrtvé (2008)

Co-op online zombie střelec se systémem AI, který organizoval nepřátelské útoky založené na akcích hráče, zůstal 4 mrtvý směšně před svou dobou. Valve postavil vynikající mechaniku kolem své spolupráce, povzbudila vysoce taktická týmová práce a naložila svůj apokalyptický svět skvělými příšera. To by udělalo úžasné podnikání v multiplayerové posedlé, YouTuber-streaming World of Modern Gaming.

25

ICO (2001)

Experimentální designér Fumito Ueda postavil toto tiché, promyšlené dobrodružství kolem myšlenky dvou lidí, kteří se drželi za ruce, což je to, co musí stejnojmenná hlavní postava a uvězněná princezna Yorda udělat, pokud mají uniknout jejich vězení v hradu. S využitím všech konvencí akční hry třetí osoby je ICO opravdu o strachu, samotě a možnostech probuzených fyzickým kontaktem s jinou lidskou bytostí. Minimalistické mistrovské dílo.

24

Poslední z nás (2013)

Mimořádně nezapomenutelné. Poslední z nás

To, co se nejprve dívá jako standardní vstup do rozsáhlého zombie-apokalypsy, se brzy ukáže jako něco víc. Sledování vztahu mezi truchlením, prošetřeseným Joelem a střeženým, ale optimistickým teenagerem, Ellie se rozvíjí, když cestují v zpustošené Americe, plíží se kolem znepokojujících „klikačů“ a přicházejí tváří v tvář s zoufalými, násilnými spoluobčany, což v často zapamatovatelně nezapomenutelné hře v často zapamatovatelné hře v den často přispívá k mimořádně nezapomenutelné hře v nezapomenutelně nezapomenutelné hře nudný žánr.

23

The Legend of Zelda: Majorova maska (2000)

Majorinova maska ​​je možná jednou z nejkreativnějších a nejkreativnějších, která vás zachycuje v apokalyptické časové smyčce, kde se Leering Moon přibližuje nešťastné Zemi a jeho obyvateli, je také jednou z nejkreativnějších a jeho denizens ve strachu. Zde je Link hrdina, o kterém nikdo neví, když šel včas včas, aby zmařilo zlo, které mělo polykat svět, než se vrátil do svého dětského těla a opustil jeho jediné společníky. Jeho struktura časové smyčky a děsivá atmosféra zůstávají málo napodobené.

22

Mario Kart 8 (2014)

Globální jev ... Fortnite

Vývojář Epic Games, který byl spuštěn jako zapomenutelný kooperační střelec Zombie, zaznamenaly úspěch bitevních zemí Neznámého a rozhodly se vytvořit svůj vlastní bitvu Royale, a pozvat 100 hráčů, aby přistáli na ostrově, a poté ho bojovali, dokud jen jeden přežil, až jeden přežil, až jeden přežil jeden. Fortnite se stal globálním jevem a přitahoval více než 250 metrů hráčů barevných, hloupých a plných oděvů a infekčních tanečních pohybů. Byl uveden ve všem od Fox News po Avengers: Endgame a ukazuje několik známek zpomalení.

19

Grand Theft Auto IV (2008)

Niko Bellic přichází do New Yorku a snaží se uniknout životu zločinu, který vedl ve východní Evropě – ale stejně jako ve všech hrách Grand Theft Auto Games, americký sen rychle se za kyselé a nihilistické násilí ukáže jako jediná měna, kterou Bellic může řešit v. New York GTA IV je ohromující obývat, tak podrobné a plné života, že je těžké uvěřit, že je poháněn kódem.

18

Red Dead Redemption 2 (2018)

Úchvatné set-kusy a vzrušující tradice ... Uncharted 2: Mezi zloději

V tomto velkolepém filmovém dobrodružném pokračování přišel do svého velkolepého filmového dobrodružství hrdina Indiana Jones ve stylu Nathan Drake. Naplněné úchvatnými akčními sadami, exotickými místy a vzrušujícími tradicemi, mezi zlodějemi založily uncharted série v popředí návrhu narativní hry s velkým rozpočtem. Od otevření zničeného vlaku do epického finále uprostřed ruin mýtického království Shambhaly se tempo nepustí. Zatímco baby boomu mají nostalgické vzpomínky na sobotní a akční kino, Millennials Uncharted.

15

Resident Evil 4 (2005)

Nebyl to jen vzrušující hororový příběh o supercopu, který zachránil dceru amerického prezidenta ze španělského kultu. S Resident Evil 4, tvůrce hororové série Capcomu Survival, Shinji Mikami, úplně změnil strukturu a styl her a opustil napětí s pomalým hořením původních titulů ve prospěch surové akce, zatímco (zásadně) se přesunul z expresionistické třetiny -Personová kamera na perspektivu přes radu. Hra založila zcela novou éru střelců třetích osob.

14

Super Mario Odyssey (2017)

Po jeho galaktických dobrodružstvích ve hrách Super Mario Galaxy přinesl Odyssey veselý instalatér zpět na Zemi. No, ne Země sama o sobě, ale spousta různých samostatných planet, které poskytují dostatek prostoru pro divoké představivost návrhářů Nintendo. Od vlastnictví řetězce chomp po ohraničení kolem v nízké gravitaci, pronásledování králíků nebo závodních Yetis, Odyssey je neodolatelně nadšená.

13

Svět války (2004)

Starší Scrolls V: Skyrim

Po celá desetiletí se hry usilovaly o vytvoření fantazijního světa, který se stará o každý váš rozmar – a Skyrim je nejbližší. Přesto je to mimořádné, je to mimořádně nepřekonatelné spiknutí, je to mimořádné hřiště, kde může být magie, mohla, slova a zbraně, která mohou být ovládána proti obyvatelům a příšerám, které obývají sněhovou severní říši a kde subploch o vrazích, upíry, upíry, ztracené relikvie a tisíc dalších věcí čeká na zvědavého hráče.

10

Bloodborne (2015)

Ostrejná dílo hrůzy, Bloodborne vyvolává zchátralé město, jehož obyvatelé, spíše než opuštění Boha, se stali tak posedlí tím, že se přiblížili svým eldritchovým pánům, že se stanou nemocnými. Hráč loví stvoření Yharnam, vzrušující a někdy bolestně náročné úsilí, odkrývá mimořádně složité, rušivé fikci krve, rytmů a lidské pošetilosti. V Bloodborne jsou památky a boje, na které žádný hráč nikdy nemohl zapomenout.

9

BioŠokovat (2007)

Bioshock je zasazený do odsouzené podmořské utopie, je součástí střelce, hra na hraní rolí, částečná morálka bajka, pohánějící hráče skrz strašidelné a nejednoznačné snahy o útěk z vytržení a učení se jeho hrozné tajemství. Hra byla známá pro antagonisty velkého otce, genetické modifikace, genetické modifikace, architekturu Art Deco a designéra Ken Levine, která byla dosud jedním z nejvíce diskutovaných a pitvaných století.

8

Portál 2 (2011)

Portál 2

Na základě solidních nadací svého předchůdce pokračování Valve 2011 přidává více vyprávění do důmyslných fyzikálních hádanek, přičemž tyranský počítačový systém Glados poskytuje nekonečně vtipné a vynalézavé zkoumání lidstva a hubris. Zde je aperture laboratoř obří, téměř gotická, ludologická konstrukce, její podivné výzkumné místnosti a robotické výrobní linky napěchované lehkými mosty a lasery. Je to kombinace červeného trpaslíka, 2001 a Crystal Maze, nikdo nevěděl, že na to čeká.

7

Halo: Boj se vyvinul (2001)

Jeden z prvních střelců, kde se mimozemšťané bojovali. Hrajte Halo dnes, zejména v legendárním nastavení obtížnosti, je úžasné, jak rychle vás ty chatování, Cackling Covenant může spláchnout. Halo vytvořil milovaný vesmír střelců s vesmírnou operou, ale je to první hra-vydaná v době, kdy byla myšlenka střelce první osoby na konzoli směšná-to mělo největší dopad.

6

Grand Theft Auto V (2013)

GTA 5

V tomto, nejprodávanější zábavní produkt všech dob, Rockstar pečlivě vytvořil bizarní pastiche v jižní Kalifornii, který viděl očima tří rozhodně neheroických protagonistů: gangster v důchodu, jehož rodina ho nenávidí, mladý muž z vnitřního města se o to snaží, aby se to snažil uniknout zdánlivě předběžnému životu zločinu a násilným psychopatem žijícím přívěsem. Chyběji, tyto tři postavy také pokoušejí rozdělení rozdělené osobnosti GTA: kousání satiry moderních USA, filmové vyprávění a směrovaného násilného chaosu.

5

The Witcher 3: Wild Hunt (2015)

Mnoho her nabízí povrchní volbu mezi dobrým a zlem, ale čaroděj se ptá, co se stane, když jste na vlnách historie a politiky, které jsou mimo vaši kontrolu. Geralt z Rivia není hrdina; Je to jen vyvrženec, přítomný v bouřlivé době v historii své říše. Ukázalo se, že mnohem zajímavější příběhy lze nalézt, když nejste zaujati snadným cílem zachránit svět.

4

Poloviční život 2 (2004)

Žiješ každý okamžik ... Half-Life 2

Videohry nejsou krátké mimo příběhy mimozemské invaze, ale poločas 2 je tak dobrý, že celý koncept vypadá svěží a děsivý. Gordon Freeman se koná několik let po originálu, probudí se, aby našel Zemi naprosto podrobenou kombinovacími silami – ale formoval se hnutí odporu. Šlimečné environmentální hádanky a známá gravitační zbraň využívají složitý fyzický motor, aby se tento pekelný svět cítil autentický. Opravdu nenávidíte nepřátele, žijete každou chvíli. Jedna z největších narativních videoher, jaké kdy byly vytvořeny.

3

Temné duše (2011)

Jste mrtví, což přichází s několika výhodami, ale alespoň nemůžete znovu zemřít – stejně ne navždy. Vrtoucí vás do nekonečného cyklu smrti a znovuzrození ve světě, kde téměř nic stále dýchá, vás Dark Souls vyrazí s ničím a nechá se jeho hrůznou temnou fantazii rozvinout, když se budete chválit a bojovat o přežití. Osvětle nekompromisní a vlivné to byla průlomová hra Fromsoftware a vizionářského režiséra Hidetaka Miyazaki. Přes dvě další hry Dark Souls a řadu napodobitelů stále není nic podobného.

2

Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017)

Dělat pro hru s otevřeným světem to, co udělal Half-Life 2 pro střelce z první osoby, dech divokých slz a vyhodí všechny věci, které dělají průzkum fuškou-kontrolní seznamy, objektivní značky, lesy ikon-aby se uvolnily cestu Pro skutečné dobrodružství. Breath of the Wild počítá s vaší zvědavostí, inteligencí, sebeurčením a vynalézavostí, což vám dává tisíc způsobů, jak je aplikovat. Jeho vzrušující otevřená divočina způsobuje, že se ostatní hry ve srovnání cítí jako kuriózní miniaturní jízda vlakem.

1

Minecraft (2009)

Tucet zážitků v jednom… minecraft

Švédský kodér Markus „Notch“ Persson nevynalezl koncept stavební hry založené na bloku-Minecraft dorazil těsně po experimentálním titulu Zach Barth Infiniminer. Zakladatel Stockholm Studio Mojang však vzal myšlenku stavební hry podobné LEGO se sídlem v procedurálně generovaném prostředí a zdokonalil ji. Původně spuštěno jako probíhající práce v létě 2009, slovo o této neobvyklé blokované simulaci se rychle rozšířilo na herních fórech PC a komunita nadšených modulů se začala shromažďovat kolem projektu, stahovat Perssonovu verzi, ale přidávat jejich vlastní pravidla a grafiku. Od samého začátku bylo Minecraft sdílené úsilí – práce lásky, sdílené mezi tvůrcem a fanoušky.

V době svého úplného vydání v listopadu 2011 již měl Minecraft 10 milionů registrovaných hráčů. Později přišly konverze z PC na Xbox, PlayStation a Smartphones a přinesly nové publikum. Hra byla rozdělena do dvou zkušeností: režim přežití, kde hráči museli bojovat s zombie a obří pavouky, zatímco těžba za zdroje, a tvůrčí režim, kde jim bylo dáno neomezený inventář dřevěných, skla a kamenných bloků, aby se soustředil na tvorbu vlastních ambiciózních projekty.

To byl vždy životně důležitým prvkem úspěchu a důležitosti Minecraftu: je to tucet zážitků v jednom. Jde o výrobu modelů, ale také průzkumu, boj a správa zdrojů. Účastníci mohou stavět sami nebo se připojit k přátelům a představit novou formu online kreativní spolupráce. Používání komponenty červeného kamene hry, která umožňuje elektricky napájením objektů na světě, začali fanoušci stavět složité stroje včetně pracovních kalkulaček. Jiní vytvořili modely měřítka USS Enterprise, Bradavice a King’s Landing. Umělecké galerie a muzea si začaly všímat. Tate Modern pověřil odborníky na modellery, aby vytvořili verze modernistických uměleckých děl ve světě Minecraft; Britské muzeum bylo ve hře oficiálně znovu vytvořeno, stejně jako Great Ormond Street Hospital.

Během posledního desetiletí se Minecraft stal koníčkem a sociálním prostorem. Pro lidi v autistickém spektru byly zřízeny servery a poskytovaly životně důležitý prostředek k setkání a komunikaci s ostatními. Stovky škol po celém světě používají vzdělávací vydání Minecraft k výuce fyziky, geologie, dramatu, umění, elektroniky a udržitelného zemědělství. Kulturní a vzdělávací dosah hry je obrovský. Minecraft byl životně důležitý při vzestupu herního herního Youtuber.

S více než 175 m kopií, které se nyní prodávají na řadě zařízení od chytrých telefonů po náhlavní soupravy virtuální reality, Minecraft překonala myšlenku, jaké hry jsou a čeho mohou dosáhnout. Když načtete hru, to, co děláte, je na vás – dává vám to zážitek, který chcete, a to je jiné pro každého. Nikdy nebyl takový interaktivní zábavní zážitek. Tvůrci her skutečně věří, že videohry mají sílu – stejně jako literatura, kino a umění – změnit životy. Tohle bezpochyby, prokazatelně. Znovu a znovu.

Prozkoumejte více o těchto tématech

  • Nejlepší kultura 21. století
  • Hry
  • Akční hry
  • Dobrodružné hry
  • Hry hraní rolí
  • Strategické hry
  • Střelba
  • funkce

Jaké hry hrají na mobilu

Najděte svou další hru pro jakoukoli platformu. Filtrujte podle platformy, žánru nebo roku vydání.

1. Dicey Dungeons

Staňte se obrovskými chůzi a bojte se na konec neustále se měnícího dungeonu! Můžete uniknout krutým rozmarům štěstí? V tomto novém rychle se rozvíjejícím palubě Roguelike z Terry Cavanagh (Super Hexagon, Vvvvvv), Chipzel a Marlowe Dobbe, budete bojovat s monstrami, najít lepší kořist a vyrovnat své hrdiny, když spolupracujete, abyste se sundali bohyni Fortune , Lady štěstí. Vyrovnejte své pečlivě naplánované strategie proti neznámému roli.

2. Divinity: Original Sin II – Definitivní vydání

Nastavte tisíc let po první hře, Divinity: Original Sin II představuje tmavší, uzemněnější vyprávění a rozšiřuje taktický bojový systém svého oceněného předchůdce. V božství: Původní hřích jste byli na hledání zakázaného zdroje magie. Nyní jste vy sami, jste kyselár: nebezpečně mocný jednotlivec, jehož schopnosti vyvolávají stvoření z pronikavé prázdnoty. Božský je mrtvý a prázdnota je všude. Zdroj jsou obviňováni a božský řád vede obvinění proti hrozbě:. Zachyceno a posláno do Fort Joy, budete „vyléčeni“ ze svých sil – bez ohledu na to. Řád však má vlastní tajemství, která může zpochybnit jeho tzv. Svaté poslání. Když uniknete z Fort Joy, uvědomíte si, že pokud svět zůstane bezbožný, bude ho spotřebován prázdnotou.

3. Svět goo

[Wiiware] World of Goo je fyzikální hádanka / stavební hra. Miliony goo míčů, které žijí v krásném světě goo neví, že jsou ve hře, nebo že jsou nesmírně chutné. [2d chlapec]

4. Super Quickhook

Conquer Eagle Mountain pomocí vašeho důvěryhodného háčku. Houpejte a protáhněte si louky, polí zbarvená mrazem, ledové jeskyně, sopečné jeskyně a další. Najděte tajemství, kořist a speciální setkání. Závod proti vašim přátelům. Prozkoumejte mírové krajiny nebo se pokuste předběhnout nekonečnou lavinu. QuickHook kombinuje těžkou hodnotu přehrávání s hlubokou odrůdou! Hodnota těžkého přehrávání – Najděte kořist, který můžete utratit za upgrady postav a vybavení – odemknout úrovně noční můry, nové vybavení a klobouky Fancier – bezproblémové žebříčky a statistiky / medaile pro každou úroveň – 66 různých úspěchů, většina z nich je na základě zkoumání tajemství – soupeř: Systém: Duel System: Ghost Race Your Friends! – Náhodný, nekonečný lavinový režim: * Přežijte řvoucí lavinu, hned za vámi, pokud můžete. * Více než 60 různých možných „sekcí“, nejvíce s tajnými cestami. * Ghost Race, své přátele, aby jim poslali vaši osobní úroveň laviny! Hluboká odrůda – rozmanitá krajina – každá úroveň má své vlastní výzvy a umění – tajemství a velikonoční vejce – Přizpůsobení znaků: Představte si vybavení! – Aktualizace zdarma, které přidávají více úspěchů, tajemství a vybavení – ručně vytvořené úrovně závodu/průzkumu * 18 s více cestami a skrytými oblastmi, přičemž přichází více úrovní! *** V aktualizaci 1, již je předloženo a přichází brzy: – Aktualizace obsahu: čtyři nové úrovně, zamořené houbami! Nové klobouky, háčky, tajemství a úspěchy! – Odemknout požadavky na úrovně se výrazně snížily! Bití skóre Dev již není nutné odemknout úrovně noční můry. – Chyba související s odemknutím progrese Opravená: Skóre Avalanche 2000 se nemělo být vyžadováno k odemknutí Burn Alley. Nyní se používá k odemknutí úrovně noční můry. – Použijte OpenFeint k zálohování uložení v nabídce Nastavení! Přeneste své SQH Uložení mezi zařízeními! – Ohodnoťte stránku nás přidanou do RocketCatalog. Snažili jsme se, aby to nebylo otravné. Je tam obrázek gnome. – „Beat One Nightmare/Developer skóre několikrát“ Oprava chyby. – Úroveň interaktivních kreditů!

5. Šest věku 2: Světla vycházejí

Tato nová splátka v sérii šesti věků je samostatná kniha pro přežití kombinující interaktivní fikci a tahovou strategii. Svět končí a přežití vašeho malého klanu závisí na tom, jak řídíte jeho vztah se zbývajícími bohy a jejich následovníky. Zázraky vždy vyžadovaly oběť. Nyní je vaši lidé potřebují více než kdy jindy, ale náklady jsou také vyšší. Stojí za to, aby pomohl destruktivním bohům chaosu, aby zajistil své vlastní přežití?

6. Super Stickman Golf 3

Super Stickman Golf 3 je plný nových hřišť, napájení, sběratelských karet, herních režimů, šílenství pro více hráčů a spoustu nových překvapení, které můžete objevit. Je to nová rotace na klasické hře!

7. Vvvvvv

VVVVVV je retro stylizovaný 2D plošinka Terry Cavanagh, tvůrce desítek zdarma her. Hrajete jako nebojácný vůdce týmu dimenze zkoumajícího vědce, kteří neúmyslně havarují a jsou odděleni. Hra zahrnuje prozkoumání podivného světa, ve kterém jste se ocitli, a znovu se sjednotit své přátele. Vvvvvv zkoumá jeden jednoduchý mechanik her: Nemůžete skočit – místo toho zvrátíte svou vlastní gravitaci stisknutím tlačítka. Hra se zaměřuje na hraní s tímto mechanikem různými zajímavými způsoby. Hra je navržena tak, aby uměle se nesetkala váš pokrok. Ve VVVVVV neexistují žádné zámky, žádné pohánění, žádné přepínače, nic, co by vás zastavilo, kromě problémů samotných.

8. Drobné bubliny

Hrajte se squishy shluky mýdlových bublin v této fascinující nové logické hře. Vítěz více než tucet nezávislých herních cen!

9. Meteorfall: Journeys

Meteorfall je roguelike na budování paluby. Vyberete svou třídu od jednoho ze čtyř jedinečných dobrodruhů a poté se vydáte s balíčkem sestávajícím z některých základních útočných karet. V průběhu vašeho dobrodružství vám bude představena příležitost přidat do balíčku silné nové karty.

10. Kousky proudového vozu

Jet Aut Spents je zábava, přes vrchol, 3D hnací hra, s masivními skoky, středně vzduch, plovoucí platformy, spirálové silnice, výstřední manévry a nemožné prostředí. **** režimy hry **** Hra obsahuje dva režimy hry:*Platforming – hráč manévruje auto od vozovky po vozovku a provádí spojovací kaskadérské k kousky k dosažení cílové čáry. * Time Trails – hráč závodí kolem obvodů naplněných senzací, aby porazil záznamy. Každý režim hry je plný úrovně obsahu, zvyšuje se obtíže, přes 25 úrovní platformy a 11 časových úrovní stezky. Existuje dostatek obsahu na dlouhou a trvalou hru. **** Říditelnost **** Manipulace s vozidlem bylo navrženo od základu pro akcelerometr. Ovládací prvky jsou snadné, přesné a zábavné. Natolik, že hráč může obejmout okraj rohu, pomocí tryskového asistovaného výkonu a stále se dokonale cítit pod kontrolou. Vůz má také ovládací prvky letu středního vzduchu, což umožňuje hráči, aby se vrhl na úhel letu a upravil rychlost vzduchem. Je to velmi přirozené hrát a věříme, že to je dosud nejlepší zážitek z jízdy na iPhone. **** Connectivity **** Jet Aut Stunts používá OpenFeint pro možnosti komunit/vůdce. Uvidíme tedy, kdo jsou nejlepší hráči na světě, odvážíme se vám!

11. N.Ó.PROTI.A. – Poblíž Orbit Vanguard Alliance

** IGN – Nejlepší akční hra roku Nejvíce revoluční sci -fi FPS pro váš iPhone & ipod touch! Připojte se k boji za přežití lidstva proti agresivním mimozemšťanům známým jako soudci v této pohlcující vesmírné opeře. Se Země již není schopen udržet život, volají obrovské umělé satelity “téměř orbitaly” byli postaveni pro lidi, aby mohli žít. Aby se chránili, blízké orbitály se spojily a vytvořily n.Ó.PROTI.A., Aliance blízké orbity Vanguard. Nyní se z temnoty prostoru objevila podivná hrozba. Námořní loď, ohlášená zmizela právě před týdnem, se najednou znovu objevila a míří přímo pro téměř orbitaly, ignoruje veškerou komunikaci. Proti jeho vůli je v důchodu Marine Hero Kal Wardin násilně vrácen do aktivní povinnosti, aby se zabránilo zničení lidstva. N.Ó.PROTI.A. – Aliance Orbit Vanguard Alliance poskytuje nejkomplexnější obsah dostupný v Appstore. Ponořte se do bezkonkurenčního herního zážitku! Epická kampaň pro jednoho hráče – 13 šílených úrovní – 5 radikálně odlišných prostředí, od skutečného po fantazii – džungle, sněhové hory, kosmická loď, bunkr a mimozemské město – 6 zbraní: útočná puška, brokovnice, odstřelovací puška, pistole, raketa, raketa, raketa, raketa, raketa, raketa, raketa, raketa, raketa odpalovací a plazmová zbraň – plus granáty & Kulometové kulomety na určitých úrovních – intenzivní drama udržované přechodnou kinematikou a charakterovými hlasy zběsilé režim pro více hráčů – hrajte lokálně nebo online prostřednictvím Wi -Fi nebo místního připojení Bluetooth – 1-4 hráče Deathmatch (1-2 hráči přes připojení Bluetooth) – 5 Různé mapy – hrajte proti svým přátelům nebo celému světu prostřednictvím Gameloft Live! – Celosvětové žebříčky ve hře & Na oficiálních webových stránkách, www.Společnost blízký orbit-vanguard-angariance.Com Technological Leap – Plně 3D vykreslené prostředí vylepšené vysoce podrobnou grafikou – 3 kontrolní schémata – přizpůsobitelné rozhraní n.Ó.PROTI.A., Aliance Vanguarda v blízkosti Orbit, chce, abyste bojovali! Zapněte na Twitter @nova_fps Navštivte www.Společnost blízký orbit-vanguard-angariance.com pro více informací. ——————————————— K dispozici také od Gameloft letos na Vánoce: Driver, Tom Clancy’S h.A.W.X, Skater Nation a James Cameron’s avatar

12. IBlast Moki

Funkce plné verze: Zažijte hodiny zábavy a objevu – 85 úrovní, včetně několika úrovní šéfů – Užijte si vizuály 7 zcela odlišných světů s jejich vlastní herní mechanikou experimentující s fyzikou tun různých předmětů – realistická fyzika, když věci vyhodíte – – realistická fyzika – Spousta různých položek, které manipulují jako s lanami, rostoucí balónky a rotující kola sdílejí vaše výtvory – plně doporučené editor úrovně zahrnuty pro vytvoření více hádanek – sdílejte své úrovně online, hraní a sazba vytvořená ostatními hráči plus+ povoleno – Přidejte přátele, rasa do závodu Vrchol globálních žebříčku pro Glory Glory – Earn Awards a Gamerpoints na plus+, bezplatnou sociální herní síť do vás Blast Moki? – Navštivte naše webové stránky, www.Godzilab-hry.com, podívejte se na stávající přívěsy, sledujte nás na Twitteru (Twitter.com/godzilab) a zanechávají komentáře na našich fórech IBlast Moki, představuje Godzilab výhradně pro iPhone a iPod Touch

13. Need for Speed ​​Shift (Mobile)

** 9/10 ocenění Pocketgamer Gold ** Přemýšlejte rychle! Řídit rychleji! Zažijte nejvíce viscerální a agresivnější simulační závodní hru, kterou kdy na iPhone viděli® a iPod touch®. ______________________________________ Rychlý pohled na funkce: • Drive 20 Awesome Auts, včetně BMW M3 GT2, Lamborghini Gallardo & Pagani Zonda • Přístup k živému Bluetooth i místnímu multiplayeru WiFi napříč 6 režimy • Závod na 18 jedinečných skladbách v ohromujících mezinárodních místech (Chicago, Londýn & Tokio) • Přeskočit do rychlého závodu nebo ovládnout okruh v kariérním režimu • Vyberte 3 Nastavení obtížnosti (Rookie, Pro nebo Veteran) • Ponořte se do zrychlené 3D grafiky založené na fyzice s OpenGL ES 2.0 Integrace __________________________________… Den a noc řízení… řev motorů, kvlékání pneumatik, krize kolizí. A především…rychlost, rychlost a větší rychlost. Nic nebylo přehlíženo, aby poskytlo co nejrealističtější závodní zážitek. Vezměte skutečného závodníka’S hlediskem se vrhněte do řidiče’Sídlo špičkového výkonového vozu a vidět závod tak, jak je to opravdu. Získejte Hyper-Real POV kokpitu v automobilu a také brutální perspektiva dynamiky havárie první osoby. Udržujte přilnavost, když se tlačíte na okraj. Udělejte to osobní v režimech pro více hráčů na místní wifi nebo živý Bluetooth multiplayer napříč půl tuctem režimů. Porovnejte své závodní dovednosti proti svým osobním soupeřům a ukažte jim, kdo skutečně vlastní silnici. Vyberte si svaly nebo výkon, nebo oba chytí kola nejrychlejších, nejžhavějších a nejsilnějších automobilů na světě. Vyberte z řady automobilů, které živí vaše potřeby. Audi R8 4.2 FSI Quattro…..Porsche Cayman s….nebo Subaru Impreza WRX STI… to’S milovníkem automobilu’fantazie na dosah ruky. Upgradujte, přizpůsobujte a konkurujte si přizpůsobit své auto’S výkonnostní a stylingové funkce. Výkon jemného melodie s nejvyšší rychlostí, zrychlením, pneumatikami, odpružením a upgrady dusíku. Přidejte také vlastní detaily, jako jsou spoilery, ráfky, specializované malířské práce a soupravy těla. Jak řídíte, je to, kým jste v konečném vyjádření pravého ovladače’S zkušenostmi, profil řidiče sleduje váš vývoj jako závodník od události. Vyvíjíte personu na základě vašich dovedností, stylu, míry úspěšnosti, profilových bodů a odznaků, které narůstáte. Agresivní nebo přesné? Jaký jsi řidič? Hra vám to řekne. ______________________________________ Podívejte se na naše další vzrušující hry: Tetris®, The Sims™ 3, Simpsonovi™ Arkáda, monopol & Madden NFL 10 od EA Sports™ Brzy přijde: Spore™ Stvoření nás navštíví: Eamobile.com následovat nás: Twitter.com/eamobile najděte nás: Facebook.com/eamobile

14. Bašta

Bastion je akční RPG Form Supergiant Games.

15. Geometrické války 3: Rozměry

Více než padesát úrovní pro jednoho hráče včetně dobrodružství a klasických arkádových režimů. 3D mřížky a více než deset bitevních režimů včetně pacifismu, krále a klaustrofobie. Čtyři odlišné doprovodné drony, jako je útok, sběratel, Ram a Snipe. Co-op a online konkurenční režimy multiplayerů.

16. Legenda

Uvolněte sílu svých pěstů, kouzel a zbraní v tomto dobrodružství založeném na vzoru. Zdokonalovat své reflexy a být jedním z životního prostředí, jak se rychlost a rytmus stávají druhou přírodou. Hrajte s mocnými hrdiny a odemkněte všechny jejich schopnosti a tajemství, aby pomohli lépe vydat své nepřátele. Oslovte nové a vzdálené země, které dosud nebyly objeveny spolucestujícími. Buďte legendou.

17. Legend of Grimrock

Legend of Grimrock je hra pro procházení dungeonu inspirovaná oldschool klasikou žánru a přitom do hry stále přináší své vlastní zvraty. Hra obsahuje přežití, boj, magii, hádanky a prvky hraní rolí. Hráč je vězeň odsouzený k smrti a vyhnán na odloučenou Mount Grimrock za odporných zločinů, které se může nebo nemusí dopustit. Neznáme svým zajatcům, hora je protkána starověkými tunely a dungeony. Posláním hráče je vytvořit tým a uniknout sestupným přes horu, úroveň na úrovni. Během cesty se hráč setkává s tajemnými hádankami, smrtícími pasti, starověkými hrobkami a hroznými příšerami, které zůstaly pozadu. Zjistěte více na adrese http: // www.Grimrock.síť

18. Anomálie: Warzone Earth – Mobilní kampaň

Vítěz prestižní ceny Apple Design Award, anomálie Warzone Earth přichází na iOS a na jeho hlavě obrací věž obranu.Tentokrát převezmete kontrolu nad útočící silou a postavíte si těžce obrněnou skupinu proti destruktivním věží mimozemské hordy. Opatrně vedete svou skupinu přes obranu útočníků a rozbijte své věže a věže se zvláštními zbraněmi a power-up v této průkopnické nové zkušenosti s přestupek ve věži.Stiskněte citace"Prostě neuvěřitelné." — Toucharcade"Je to vzácný inovátor v žánru plném rádoby a copycats.” — Pocketgamer“Anomálie má skvělé vizuální efekty s futuristickým pocitem a vynikajícími explozemi.” —Appadvice“Zapomeňte na všechno, co víte o obraně Tower Defense, protože v anomálii Warzone Earth hrajete jako invazivní armáda.” — Slide to Playanomaly Warzone Earth Zdůraznění• Zažijte nový typ vzorce obrany věže, kde jste’Re útočící strana.• Nasadit speciální zbraně, aby prolomili mimozemskou obranu nebo použili tajné proklouznutí bez úhony.• Přemýšlejte takticky a vyberte si správnou skupinu a trasu, abyste zaručili úspěch.• Strategicky shromažďovat zdroje na nákup a upgrade nových a výkonnějších jednotek.• Hrajte celé hodiny na konci ve třech jedinečných a poutavých režimech hry.• Ponořte se do špičkové grafiky a atmosférického soundtracku.Další informace nebo podporu naleznete na www.Chillingo.com

19. Real Racing 2

Připravte se na nejúžasnější ruční závodní zážitek! Převezměte kontrolu nad 30 oficiálně licencovanými automobily, z nichž každá má jedinečné výkonové vlastnosti. Cítit vzrušení z autentické závodní akce v neuvěřitelné mřížce o 16 autech – První na iOS! + Seznamte se s pečlivě podrobnými vozy včetně Ford Shelby Mustang GT500, 2010, Nissan GT-R (R35) a 2012 McLaren MP4-12C. Podívejte se na úplný seznam na adrese http: // firemint.com/r2. + Užijte si více než 10 hodin hraní v masivním režimu kariéry s časovými zkouškami, závody od hlavy, eliminace, single ‘pohár’ závody, kvalifikace a šampionáty. Vyhrajte závody na nákup nových automobilů a cítíte rozdíl s upgrady výkonu, které ovlivňují manipulaci. Pracujte na cestě od nováčků na profesionála, nebo jen skočte do rychlého závodu na okamžitou zábavu. + Zjistěte, kdo je skutečný šampion! Zadejte automatické porovnané závody 16 hráčů. Seznamte se s přáteli na 8 hráčů místních wifi závodů. Soutěžit o globální žebříčky v časových pokusech. + Závod na 15 krásných místech, s 40 mil vysoce detailních závodních tratí, rychlostních cest a městských obvodů, včetně závodů Twilight a Night. + Vyberte možnosti kontroly, aby vyhovovaly vašemu osobnímu stylu. Získejte šachovnicovou vlajku pomocí našeho intuitivního a snadno ovládatelného ovládacího prvku nebo vezměte věci do zářezu deaktivace všech asistencí jízdy. Nastavte anti-skid, pomoc a citlivost řízení, automatické nebo manuální zrychlení a úroveň brzdové asistence. Dotkněte se nebo nakloňte. + Špičková grafika a fyzika poháněná společností Firemint’S Exkluzivní vysoce výkonný mint3d™ Motor – Optimalizován tak, aby tlačil technologii OpenGL ES2 a sítnice na limitu a jemně vyladěn pro nejlepší zážitek na starších zařízeních. Spusťte motory a dostaňte se do nejlepších závodních závodů – “Kup nyní”, nebo překvapit přítele a “Dárku tuto aplikaci”! ————————————————————– ? Další informace nebo podporu naleznete na adrese http: // www.Firemint.com —————————————————————

20. Lupiči Severního moře

Je to útočící sezóna. Drankvate svou cestu do Vikingského dobrodružství v digitální adaptaci oceněné deskové hry pro pracovníky.

21. Punch Quest

Punch Quest je bojová hra v arkádovém stylu, zcela ovládaná kohoutky s levým a pravým palcem.Jab, UpperCut, Slam a jinak pummel si cestu skrz dungeony plné monster, výběr větví, vzácné události a křehké keramiky.Funkce:- Odemkněte a vybavte mnoho speciálních schopností a supermorů.- Jezdit na dinosauru, který střílí lasery z úst.- Přizpůsobení znaků, které se ukáže na výsledcích našich přátel.- Punch vejce, které vás změní v magický trpaslík.- Dělat úkoly vydělávat opravdu ozdobné klobouky.- Combo System, kde do sebe spustíte nepřátele z celé mapy.Punch Quest je spolupráce mezi hry RocketCat (Hook Champ, Mage Gauntlet) a Madgarden (Saucelifter, Sword of Fargoal).