9 nejlepších městských her na Steam | Diamondlobby, je to skvělý týden pro městské stavitele: 3 nové přicházejí do Steam ve středu pouze | PC hráč

Pro stavitele města je to skvělý týden: ve středu přicházejí 3 nové

A všichni jsou divoce odlišní na žánr budovy města.

9 nejlepších městských stavebních her na páře

Diamondlobby

Existuje určitý pocit síly, kterou cítíme, když vidíte na obrazovce celé fungující město, protože víte, že jste ho postavili. Jsem velkým fanouškem městských stavebních her.

Vždycky hledám něco nového nebo jiného. S tolika jmény tam může být obtížné vybrat jen jednu vyzkoušet.

Vzali jsme si čas na to, abychom se podívali na mnoho titulů, které najdete na páře, a vybírali jsme ty, které opravdu vynikají, ať už je to prostřednictvím mechaniky nebo příběhu.

Zde je několik jedinečných a zábavných městských her ve Steam; od populárních, které jste možná zažili, až po zcela nové tituly musíte vyzkoušet.

Rychlá navigace ukázat

Městské scent

Městské scent

Vývojáři: Oskar Stålberg
Datum vydání: 26. srpna 2021
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 2 hodiny

Začněme něčím malým a jednoduchým. Městská scape je velmi přímá hra ve městě.

Ve městě nemáte žádné občany, o které by se mohli postarat nebo cíle pronásledovat. Je to všechno o prozkoumání vaší kreativity. S kliknutím na tlačítko můžete umístit budovu nebo platformu. Spojte je a spojte je a vytvořte větší struktury.

Neexistuje žádný limit pro tvar nebo velikost.

Je to velmi roztomilá a relaxační hra, kterou můžete strávit hodiny při pokusu o vybudování perfektního města, aniž byste se obávali jeho řízení současně. Možnosti budovy mají překvapivé množství rozmanitosti.

Různé barvy umožňují oddělit struktury. Různá pole na mřížce také zajišťují různé tvary pro každou budovu.

Můžete stavět cokoli od sídla s nádvoří a fontány, až po hrozící a zajímavé věže.

Městská scape vám umožňuje vybudovat město svého vlastního designu bez absolutně limitu nebo starostí. Osobně trávím hodiny najednou vytvářením vlastních měst v této hře.

Připlavené věci

Připlavené věci

Vývojáři: Pyžama lama hry
Datum vydání: 26. září 2019
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 7 hodin

Proč bychom omezili naši představivost a města na přistání? Ve flotsu se svět utopil oceánem a musíte své město postavit z plovoucího odpadu.

Rybaření odpadků z oceánu je způsob, jakým shromažďujete materiál a zdroje pro vaše město a lidi. Recyklace vám umožňuje objevovat technologie starého světa a implementovat je. Pro apokalyptické nastavení je však svět flotsamu velmi barevný.

Neexistují žádné nudné barvy ani ponurá atmosféra, která obvykle sleduje apokalyptickou hru. Místo toho Flotsam dává velmi nadějnou vibraci.

Lidé, které spravujete, jsou živí a nepředvídatelní. Každý z nich je jedinečný se svými vlastními lajky, nelíbími a specifickými potřebami, které musíte uspokojit, abyste je udrželi šťastné.

Čím více lidí najdete, tím větší může být vaše plovoucí město.

Celá hra vám nechává pěkný a šťastný pocit. Místo toho, abyste se obávali oceánu v zničeném světě, místo toho si užijete barvy a obvykle uklidněte moře. Míchejte své město jakýmkoli směrem, který chcete.

Jsou to miliardy

Jsou to miliardy

Vývojáři: Numantian Games
Datum vydání: 18. června 2019
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 66 hodin

Jsou to miliardy je hra vytvořená Numantian Games, která je zasazena do parního apokalyptického alternativního vesmíru. Lidský druh byl zombie téměř zcela vymýcen.

Je jen na vás, abyste zjistili, jak se došlo k pádu a kde se pokazilo lidstvo.

Musíte vést a řídit kolonii posledních lidí na Zemi a udržet je v bezpečí před rojemi nemrtvých, stejně jako další přirozené hrozby.

Jedná se o strategickou hru v reálném čase, která se zaměřuje na strategickou budovu. Každý zombie ve hře má svou vlastní AI a je jich mnoho. A mnozí máme na mysli hodně.

Způsob, jakým organizujete své město a armádu, zajistí, že vaše přežití nebo zablokování vás dále od něj.

Na jediné chvíli může být na obrazovce až 20 000 jednotek. Pokud jeden z nich poruší vaši obranu, bude vše ohroženo.

Můžete zajistit přežití vaší kolonie?

Přežívající Mars

Přežívající Mars

Vývojáři: Haemimont hry, abstrakce
Datum vydání: 15. března 2018
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 20 hodin

Přežívající Mars je hra, která nám dává nahlédnutí do budoucnosti, která se každý den zdá být více než možné. Kolonizovat Mars byl jedním z nejambicióznějších cílů lidstva a tato hra zkoumá tento scénář.

Tato hra by Haemimont Games vás staví na starosti kolonii, která má za úkol kolonizovat tuto mimozemskou planetu.

Vyberete si vlastní vesmírnou agenturu, která vás na cestě dodá a podpoří. Na planetě budete mít na starosti veškerou infrastrukturu a rozšiřování, které vaše kolonie podstoupí.

Technologický strom je randomizován, takže musíte každý z vašich běhů improvizovat, spíše než se spoléhat na jednu strategii, abyste se dostali do hry. Budete muset kultivovat vlastní jídlo a energii k napájení kolonie.

Kolonisté jsou všichni jednotlivci a budou mít své vlastní potřeby, které musí být uspokojeny. Klíčem je přimět lidi, aby se lidé cítili jako doma na mimozemské planetě.

Dokonce i jakmile se vaše kolonie stane úspěchem, můžete rozšířit hru pomocí rozsáhlého seznamu modových her pro hry. Přežívající Mars vás povzbudí, abyste si ve hře vytvořili vlastní rotaci.

Endzone – svět od sebe

Endzone 1

Vývojáři: Studios jemněmad
Datum vydání: 18. března 2021
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 18 hodin

Pokud by hrozba miliard zombie opravdu nebyla na vašem vkusu, možná by pro vás mohlo být pomalejší nastavení.

Endzone je post-apokalyptická hra městského stavitele sada mnoho let po ekologické katastrofě.

Lidé strávili generace skrývající se pod zemským povrchem a nyní jsou připraveni čelit nebezpečím výše. Musíte ovládat poslední lidský druh a postavit pro všechny zbrusu nový domov.

Vaším hlavním cílem je snaha o štěstí pro vaše lidi.

Svět je dynamický s mnoha hrozbami, které se blíží, některé zřejmé a některé neviditelné. Záření, sucha a samotné počasí jsou vašimi nepřáteli. Zkoumání světa vám umožní najít poklady a zjistit, co se skutečně stalo světu.

Tato hra je založena na rozhodnutí a vaše volby nakonec rozhodne o osudu vašich lidí a nakonec zbytku člověka.

Středověká dynastie

Středověká dynastie

Vývojáři: Vykreslovací kostka
Datum vydání: 23. září 2021
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 27 hodin

Při hraní stavitelů měst jsme zvyklí na pohled z ptačího oka, obvykle se cítíme jako nějaký zbožný architekt pracující a ovládá životy našich lidí. Středověká dynastie nás přiblíží k akci.

Ve středověké dynastii hrajete jako muž, který hledá nový začátek. Utekl jsi z vašeho domova a přišel do nové země. Musíte postavit svůj domov od nuly a začít sestavovat komunitu.

Najděte lidi, které chcete pracovat ve vaší vesnici, stavět je domy a pracovní stanice. Najděte vhodnou manželku a udělejte dědice své dynastie.

Máte za úkol osobně spravovat vše ve vesnici. Z toho, jaké zdroje se shromažďují, kde a podle toho, kdo, stejně jako rozhodování, které z vašich vesničanů se ožení s kým. Způsob, jakým vesnice vypadá, je úplně na vás.

Jakmile vaše původní postava zemře ve stáří, přejmete roli svého syna.

Hra se těžce zaměřuje na realismus. Materiály, ze kterých stavíte své budovy, pomáhají v náladě vašich lidí a ochrana před prvky. Jakýkoli snížený strom trvá roky, než se vrátí do hry.

I když se vaše postava za chvíli nekoupala, lidé si budou stěžovat. To ve skutečnosti může zničit vaše šance na nalezení manželky.

Je to budova města a správa hry, do které musíte být plně ponořeni.

Timberborn

Timberborn

Vývojáři: Mechanistra
Datum vydání: 15. září 2021
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 17 hodin

Timberborn je hra raného přístupu, ve které spravujete město Beavers. V současné době k dispozici na Steam, musíte stavět a řídit město v době dešťů a hojné vody a časů sucha.

Budovat zavlažovací systémy a přehrady, které pomáhají zachovat vaše lidi během sucha. Musíte chránit své přírodní zdroje před vyschnutím.

Ale jakmile se voda vrátí, buďte opatrní.

Hra je v současné době k dispozici ve společnosti Steam a má mnohem více plánované pro svůj vývoj. Dokonce i ve svém současném stavu je to velmi zábavný tvůrce, který přinesl jedinečný mechanik stohování budování do své hry.

Nejvzdálenější hranice

Nejvzdálenější hranice

Vývojáři: Crate Entertainment
Datum vydání: 9. srpna 2022
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 20 hodin

Nejvzdálenější hranice vás zavede hluboko do neznámých zemí a nezkrotné divočiny. Vaši lidé jsou osadníci.

Společně lidé musí zkrotit divočinu, aby si vybudovali své první město z absolutně nic. Budete záviset na přírodě pro všechno; farma, ryby, píce a obchodujte vše, co shromažďujete.

Nejvzdálenější hranice se pyšní svým velmi složitým zemědělským systémem. Budete muset mít na paměti životní prostředí a vše, co ovlivňuje vaše plodiny a půdu.

Věci, jako jsou paraziti, onemocnění rostlin, extrémní teplo a chlad mohou představovat hrozbu pro vaše plodiny. Bez řádné výroby potravin vaši lidé hladoví!

Všechny mapy na nejvzdálenější hranici jsou náhodně generovány. Budete muset záviset na všech věcech, které můžete najít a používat lokálně. Vytváření ekonomiky vám umožní obchodovat a získat věci, které nejsou pro váš region přirozené.

Ixion

Ixion

Vývojáři: Kasedo hry
Datum vydání: 7. prosince 2022
Najít na: Parní
Multiplayer: N/a
Průměrná doba přehrávání: 60 hodin

Ixion je hra vyvinutá společností Bulwark Studios. Je to hra, která si klade za cíl kombinovat nejlepší městské budovy, přežití a průzkumné hry dohromady.

Vaše město se nachází na velké vesmírné stanici, která je nastavena na zkoumání hvězd a solárních systémů daleko od naší známé planety. Nejenže musíte udržovat stanice, ale musíte si udržet důvěru všech těch na palubě stanice.

Každé rozhodnutí, které učiníte, je slepý výstřel ve tmě. Příliš mnoho nesprávných rozhodnutí povede vaši vlastní posádku k vzteku proti vám.

Prozkoumejte a objevte neznámý prostor kolem nás.

 • 11 nejlepších relaxačních her na páře
 • 10 nejlepších ninja her na Steam
 • 10 nejlepších loveckých her na páře
 • 11 nejlepších her na přežití na páře
 • 12 nejlepších bočních rolovacích her na páře
 • 10 nejlepších fantasy her na Steam
 • 11 nejlepších dobrodružných her na Steam
 • 5 nejlepších herních royale her na Steam
 • 13 nejlepších podceňovaných parních her
 • 14 nejlepších 2D her na Steam
 • 13 nejlepších ostřelovacích her na Steam
 • 13 nejlepších superhrdinových her na Steam
 • 16 nejlepších terénních her na Steam
 • 15 nejlepších akčních her na Steam
 • 12 nejlepších společenských her na Steam
 • 11 nejlepších her pro jednoho hráče na Steam
 • 22 nejlepších sci-fi her na Steam
 • 16 nejlepších hororových her na Steam
 • 10 nejlepších místních kooperačních her na páře
 • 10 nejlepších středověkých her na Steam
 • 10 nejlepších online her pro více hráčů na Steam
 • 11 nejlepších her Horde Mode na páře
 • 14 nejlepších detektivních her na Steam
 • 12 nejlepších dětských her na páře
 • 14 nejlepších driftovacích her na páře
 • 20 nejlepších vesmírných her na páře
 • 21 nejlepších japonských her na páře
 • 17 nejlepších bowlingových her na Steam
 • 9 nejlepších her FPS na Steam
 • 10 nejlepších plošinových her na Steam
 • 10 nejlepších her Roguelike ve páře
 • 5 nejlepších RTS her na Steam
 • 12 nejlepších koňských her na páře
 • 22 nejlepších třetích her na páře
 • 19 nejlepších retro her na Steam
 • 16 nejlepších her pro hacker a lomítko na páře
 • 12 nejlepších stavebních her na páře
 • 12 nejlepších vzdělávacích her na Steam
 • 16 nejlepších nezávislých her na Steam
 • 15 nejlepších golfových her na páře
 • 13 nejlepších závodních her na Steam
 • 20 nejlepších JRPG na Steam v roce 2023
 • 20 nejlepších her Metroidvania ve páře
 • 18 nejlepších sportovních her na Steam
 • Nejlepších 21 otome her na Steam
 • 22 nejlepších záhadných her na Steam
 • 17 nejlepších deskových her na Steam
 • 26 nejlepších her bohatých na příběhy na Steam
 • 22 nejlepších zombie her na Steam
 • 46 nejlepších neformálních her na Steam
 • 10 nejlepších herních her na Steam
 • 15 nejlepších kořistí na páře
 • 20 nejlepších logických her na Steam
 • 16 nejlepších tahových parních her
 • 10 nejlepších nečinných her na Steam
 • 15 nejlepších otevřených světových parních her
 • 20 nejlepších karetních her na Steam
 • 23 nejlepších pixelových her na Steam
 • 50 nejlepších parních her pro Mac
 • 30 nejlepších her s karanténou na páře
 • 23 nejlepších mech her na Steam
 • 37 nejlepších parních her pro hraní s vaší přítelkyní nebo přítelem
 • 21 nejlepších her podobných Zelda ve páře
 • 27 nejlepších her Best Tower Defense na Steam
 • 23 nejlepších bojových her na Steam
 • 8 nejlepších her nejlepších kuliček na Steam
 • 15 nejlepších anime her na Steam
 • Jak přidělit více RAM na parní hry

Je to skvělý týden pro městské stavitele: ve středu přicházejí 3 nové

A všichni jsou divoce odlišní na žánr budovy města.

Město postavené poblíž zálivu

(Image Credit: Bitfall Studios)

Fanoušci městských stavitelů mají v dnešní době mnoho důvodů, aby byli šťastní – v tuto chvíli jsme ve skutečném rozmachu se spoustou vzrušující městské stavitelé plánováno na tento rok, včetně nedávno oznámeného Města: Skylines 2.

Stačí se podívat na to, co přichází tento týden: Existují tři (potenciálně čtyři, opravdu) noví stavitelé města, kteří přicházejí do Steam právě ve středu 5. dubna. To je spousta stavitelů napěchovaných do stejného dne! A všichni mají různé styly a představují různé převzetí žánru budovy města, od přežití po hádanku po strategii a obranu věže.

Za mé peníze nejzajímavějším městským stavitelem vstupujícím do předčasného přístupu 5. dubna je Terrascape z bitfall Studios. Má to druh Dorfromantik Podívejte se a pociťte to, s okouzlujícími vizuály a procedurálně generovanými mapami vyrobenými z hexů. Také spustí karty, spíše než dlaždice. Každá karta v palubě má určitý typ budovy, jako jsou pily, chaty, farmy a taverny, a vy je hrajete na mapě, když stavíte své město.

„Každá budova má určité požadavky, ať už jde o jiné budovy, přírodní zdroje nebo správný terén,“ čte Oficiální web Terrascape. „Získejte bonusové skóre splněním co nejvíce požadavků, ale dejte si pozor: existují také negativní vlivy!„Když získáváte body z hracích karet, vyrovnáte a odemknete nové paluby.

Bohužel upoutávka na upoutávky protože Terrascape je neuvěřitelně krátká, ale alespoň nemáme dlouho čekat, až si to budeme hrát pro sebe. Vypadá to krásně.

Ve středu je také přijetím dočasného přístupu Grimgrad, Což vypadá jako tradičnější středověký stavitel městského přežití – ačkoli má rozhodně vlastní rotaci v žánru. Když stavíte své osídlení a snažíte se udržet své vesničany v bezpečí před nemocí, odpornou počasím a predátory, ve hře jsou větší síly: V Grimgradu budete také muset bojovat s bohy.

Vaši občané se mohou občas setkat s tvory a božstvami na základě slovanského folklóru. Můžete stavět modly těmto bohům ve vašem městě, abyste se pokusili zvýšit jejich dispozice a získat požehnání pro prvky, jako je plodnost, sklizeň a hospodářská zvířata. Při setkání s božstvem budete také čelit rozhodnutí a nesprávná volba může negativně ovlivnit vaši vesnici.

Pokud, stejně jako já, často skončíte s mrtvými občany při hraní stavitelů měst pro přežití, mám jen místo pro plánování vašeho dalšího města: na masivním hřbitově. Vstup do prvního přístupu 5. dubna je Nekrocita, kde stavíte, spravujete a rozšiřujete království nemrtvých.

Ale pro bezbožné odpočinek: musíte také bránit své město proti otravným živým válečníkům a dobrodruhům, kteří vás chtějí vymazat. „Rozšiřte byrokratickou slávu nemrtvých království po všech zemích založením nových základů. Vyvoláte pracovníky, důlní kosti, zachycují duše a za každou cenu chráníte své ziggurat. Umístěte pasti, zaměstnávají duchy a kostry, používejte magii, “přečte stránku hry Parní.

Necrocity vypadá jako mnohem více hraná hra na obranu věže než typický městský stavitel, ale musím přiznat, že je zábavné hrát padouchy, a nikdy jsem (úmyslně) předtím neřešil město mrtvých předtím.

Jako potenciální čtvrtý stavitel města dorazí ve středu – i když to může natahovat definici žánru – tam je Lesy, pole a pevnosti Z 9 očí herní studio. Je to účtováno jako „kombinace logické hry a deskové hry“, když se věnujete “roli vládce, spojování vašich zemí a zajištění prosperity vašich lidí.”

Existují dva režimy, které můžete vyzkoušet, režim puzzle, kde hrajete na ručně vytvořených úrovních a pokusíte se je vyřešit při vydělávání požadovaného množství zlata a dobrodružného režimu. „Začněte hru s náhodně vytvořeným polem a nekonečným zásobováním kusů území. Vydělávejte dostatek zlata, než je hřiště plné, aby se úspěšně dokončila herní sezóna a přesunula se na další, “přečte stránku Steam Store Page.

Lesy, pole a pevnosti mají přitažlivý vzhled deskových her a relaxační pocit, pokud byste to raději bojovali s hordami útočníků nebo umírání hladovění. Ale cokoli hledáte u městského stavitele, 5. dubna vypadá jako dobrý den.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.