Ale může to spustit Crysis? | Znát svůj meme, ale může to spustit Crysis? —10 let PC Gaming Meme | PC hráč

Ale může to spustit Crysis? —10 let PC Gaming Meme

Přidáno 17. února 2010 v 09:27 EST od heliosphanu.

Ale může to spustit Crysis?

Aktualizováno 28. srpna 2022 v 2:07 EDT od DJKing.

Přidáno 17. února 2010 v 09:27 EST od heliosphanu.

PROFESIONÁLNÍ TIP: lis ‘Já’ Chcete -li zobrazit galerii obrázků, ‘proti’ Zobrazit video galerii nebo ‘r’ Chcete -li zobrazit náhodný záznam.

O

Ale může to spustit Crysis? je fráze odkazující na střelce z první osoby z roku 2007 krize, podtržení pověsti, kterou hra získala pro své strmé systémové požadavky v době jeho vydání. Fráze se při ucházce let pomalu vyvinula do sněhového plácnu a nahradila „ale může spustit x?„Pro nejnovější a systémově náročný titul v té době.

Původ

krize byl propuštěn 13. listopadu 2007 [1] Crytek a Electronic Arts a byl vyvinut na (tehdy) nejnovější verzi CryEngine, která také poháněla první titul Crytek, Farcry. Byla to jedna z prvních her, která kdy využila rámec API DirectX 10 Microsoft, který je k dispozici pouze na Microsoft Windows Vista nebo novějším. Dalšími výkony, které jsou vývojáři Crytek, byla vytvořena s více než 1 miliony řádků kódu, využitím více než 1 GB texturních dat a až 85 000 aktivních shaderů.
Protože je to uvolnění, krize obdržel Universal Acceraling, přivolával jej jako první skutečný herní zážitek ze 7. generace s metakritickým [2] agregovaným skóre 91 a více cen Game of the Year Awards.

Jedno z prvních využití fráze pochází z bit-tech.Článek Net [3] o hře zveřejněné 15. prosince 2009, uvedl, že „otázka “Jo, ale může to hrát Crysis?’ [Stal se] Komický přírůstek do většiny recenzí grafických karet.„Článek také zpochybňuje nutnost takových zdanění ve hře při vydání, a pokud to byl krok správným směrem pro hraní her.

Šíření

Fráze se rychle stala synonymem pro hraní PC a byla populární mezi mnoha herními prodejnami, přičemž fráze viděla použití spolu s dotazy uživatelských systémových specifikací. Memetický stav fráze byl také rozpoznán Crytek a vložil frázi jako úspěch v Crysis 2. [4] Fráze byla odkazována v několika obrazových makrech (příklady uvedené níže).

Ahoj, dobře, pane! Vaše osobní zařízení .. může spustit Crysis Může to spustit Crysis?

Snowclone

„Ale může to spustit Crysis“, v průběhu let se pomalu vyvinula do fráze Snowclone, protože PC Gaming se stal rozšířenějším a přístupnějším díky periferijním počítači s nižší cenou a výpočetním pokrokem plošiny. Fráze byla změněna tak, aby se přizpůsobila novějším technickým milníkům, například RSI Hvězdný občan , Změna na „ale může to spustit x“ (Minecraft Příklad uvedený níže).

„Ale může to spustit Crysis?’ – 10 let PC Gaming Meme

Vzestupy a pády jedné z nejpopulárnějších frází PC Gaming.

V době, kdy vyžadovalo jen málo her, které vyhazovaly stárnoucí počítač a začala znovu, Crysis ignorovala vývojovou plošinu zavedenou konzolami a přinutila všechny, aby poprvé ušetřili pro drahý hardware poprvé za dlouhou dobu za dlouhou dobu. 2007 také nám dal Call of Duty 4: Modern Warfare, Bioshock, Portál a původní čaroděj – všechny skvělé hry, ale žádné v té době ve skutečnosti tavily počítače. Nereálné a zdrojové motorové hry běžely jako máslo na většině počítačů, ale pouze proto, že se od vydání Xbox 360 a PS3 příliš nezměnily.

Crysis se z nás tolik zeptal, že v průběhu let to potiskovalo mysli generace a vystoupila do vyšší formy kolektivního myšlení.

„Ale může to spustit Crysis?’

Narodila se meme, slibná, bawlingová věc, která dominovala konverzacím nástěnky a komentáře sekce. Ale stále to žije 10 let?

2007

AGP éra grafických karet ustoupila nové PCI Express a Nvidia’s GeForce 8800 GTX byl vládnoucí grafický král, díky ohromujícím 768 MB RAM a 128 Procesorů proudu na více než 1 GHzz. Nová generace karet byla jen pár měsíců odtud, a když dorazila Crysis v listopadu, jeho grafický potenciál představoval touhu postoupit dál.

S Xbox 360 vydaným v roce 2005 a PS3 krátce poté v roce 2006 byla v bahně uvíznuta grafika videoher, zatímco hardware PC se rychle zlepšoval. Hry vyrobené výhradně pro PC byly obrovským rizikem na trhu zaměřeném na konzolu, natož jakékoli, co vyžadovalo hraní 2 000 $ PC.

Ale pak vyšla Crysis vypadat jako to tak a hladovějící, jak byli, PC hráči se na to vrhli jako ragdoll můry k plameni s pokročilými následky po zpracování. Byl to pohled na budoucnost zbraní a Jungulature, jak je interpretováno Okolní okluze, běžný osvětlovací shader, který debutoval v Crysis před nikde jinde. A přidávání k mystice (a obtížnosti jeho spuštění) byla nejvyšší nastavení uzamčena za zcela novým DirectX 10 a Windows Vista, vydáno v tomto roce.

Kultura meme foukala současně. 2007 byl jedním z nejplodnějších let pro virové internetové vtipy, dodával čokoládový déšť, rick-rolling, želvy a kolegové videoher catchphrase, “Dort je lež.”

Neseno ze skutečné otázky, posílené absurdními požadavky, aby na ni odpověděli, a poháněné vzrušením nad novou PC hrou, která konečně svolala dovednosti hardwarových nadšenců, „ale může to spustit Crysi kdykoli brzy.

2009

To byly zlaté dny. Meme Business vzkvétal pod deštníkem klasiků jako „David After Dentist“ a tričko s trojkosem Moon. V sektoru videoher, „ale může to spustit Crysis“ byl na vrcholu světa. Ta zatracená věc mohla spustit pouze ty nejdražší stroje. Všichni znali někoho, kdo hrál na Max Nastavení, i když jejich počítač mohl spustit Crysis při 12 snímcích za sekundu. Všichni jsme byli nešťastní a milovali jsme to.

Vydání série Spinoff Crysis Breakhead udělalo jen málo pro zlepšení výkonu a udržovalo mýtus o nedosažitelných snímcích. Pouze ti s špičkovými GPU, jako jsou Geforce 9800 a Radeon HD 5850.

2011

Stále jsme se snažili spustit původní Crysis, s hardwarem z několika let předtím, než se poprvé stane cenově dostupným. A přesto si pamatuji, že jsem opil o potenciálu Crysis 2. Každý byl. Na základě vyhledávacího provozu to je, když meme vrcholil podruhé, a tak také naše sny.

„Ale může to spustit Crysis“, stále jezdila vysoko spolu s populárními memy od doby, jako je Scumbag Steve a Rebecca Black’s Frida. Realita byla taková, že Crysis nebyl uprchlý úspěch. Je třeba učinit oběti, aby se Crysis 2 fungovala na konzolách, což znamenalo odříznutí několika zbytečných končetin. Grafika, která rozpustí vaše oči.

2013

Naděje přišla a šla znovu s trilogií blíž. Marketing kolem PC verze Crysis 3 navrhl, že priorita byla na tom, aby vypadala hezky a opět tlačila systémy, ale povinnost udržet sérii na konzolách zaručené, že by to nebyl další jednorožec. Série, která kdysi vychloubala technologická omezení konzoly.

I s vysokým texturním balíčkem a příliš mnoha efekty vzplanutí čočky, výkonnější GPU v té době, série Nvidia GeForce GTX 700 a AMD’s RX 200, mohla běžet Crysis 3 v pořádku. Dokonce jsem to bez problémů hrál na pětiletém PC. Vydání PS4 a Xbox One v roce 2013 neudělalo příliš mnoho pro zvýšení grafického stropu a naděje na další velké, které by vyžadovalo kolo obnovených počítačů.

2015

S dostatečnou vzdáleností mezi prvním vzhledem meme a s Crysis 3 Ve věku několika let byl jeho původní význam ztracen novějším hráčům PC. Pro kompenzaci, bylo to přizpůsobeno pro jiné hry, „Crysis“ se stal zaměnitelným slotem, aby se vešel na to, co je nutné. Některé byly používány ironicky a jiné s touhou upřímností.

2017

Dnes se hry měří Crysis. Jakákoli moderní recitace meme je vedlejším produktem starých automatických návyků, jako je sáhnutí dolů z loketní lokety, aby škrábal psa, který už dávno prošel. Náš věrný společník je pryč, ale stále říkáme slova.