AMD potvrzuje spuštění 2024 pro procesory Ryzen 8000 Zen 5, Gigabyte tvrdí, že letos na AM5 dorazí na AM5 | Tom S hardware

Gigabajte tvrdí, že CPU Ryzen Next-Gen dorazí na AM5 letos

. Architektura Ryzen 8000 a architektura Zen 5 však nebude vyžadovat novou zásuvku procesoru.

AMD potvrzuje spuštění 2024 pro procesory Ryzen 8000 Zen 5

AMD zjevně potvrdila podrobnosti o své příští generaci stolních procesorů Ryzen a oni spustí v roce 2024. Ryzen 8000 bude spuštěn příští rok a bude využívat architekturu New Zen 5 a zahrnuje grafiku NaVi 3,5 podle snímků odhalených uživatelem Twitteru @Harukaze5719 (prostřednictvím videokardu).

Současné procesory Ryzen 7000 spuštěných v roce 2022, následované modely 3D mezi-cache před několika měsíci, zaměřené na herní výkon. .

CPU AMD Ryzen 8000 jsou naplánovány na spuštění v roce 2024 a budou kompatibilní s aktuálním soketem AM5 . [+] Základní desky

AMD se drží svých plánů podpory současného čtyřletého životního cyklu AM5 AM5, takže majitelé současných základních desek, které podporují CPU Ryzen 7000. Vzhledem k tomu, že se ničím fyzicky změní, budou také kompatibilní současné chladiče procesorů.

AMD vypadá, že v roce 2024 spustí procesory Ryzen 8000

Více od poradce Forbes

Nejlepší 5% Úrokové spořicí účty září 2023

.

Před zahájením Ryzen 8000 se však zdá, že se připravuje na další spuštění Ryzen 7000, přičemž skluzavka výše označuje řadu procesorů Zen 4 s Navi 3.. . .0/RDNA3 grafika.

Existující CPU Ryzen 7000 mají také integrovanou grafiku ve formě RDNA2, ale to je ve srovnání s grafikou APU zmenšeno a není určeno pro hraní her. APU jsou oblíbené u hráčů s rozpočtem s jejich schopností nabízet hratelné snímkové sazby při rozlišení 1080p ve většině her, ale bez potřeby samostatné grafické karty. Neexistuje žádné slovo o tom, kdy se tento rok uvolní tyto předpokládané APU, ale také budou vyžadovat základní desku AMD AM5 AM5.

Gigabajte tvrdí, že CPU Ryzen Next-Gen dorazí na AM5 letos

Ryzen 7000 CPU

Giga Computing, Enterprise Arm of Gigabyte, nedávno oznámil několik serverů založených na procesorech AMD Zen 4. .

Stejně jako zásuvka AM4 bude zásuvka AM5 umístěna několik generací procesorů Ryzen. AMD dala své slovo na podporu zásuvky AM5 do roku 2025. . . Prohlášení Gigabyte znamená, že AMD možná zrychlila datum spuštění pro Zen 5, takže procesory nové generace mohli zasáhnout maloobchodní trh před koncem roku. Existuje možnost, že čipy nové generace, na které by Gigabajteovo odkazy mohly být Rumerovaní Zen 4 Refresh (Zen 4+), i když, však.

„I když jsou tyto nové produkty servery na základní úrovni, podpora CPU zde nekončí a platforma AM5 je podporována až do roku 2025. Kromě toho bude na této platformě AM5 podporována další generace procesorů AMD Ryzen, které vyjde koncem tohoto roku, takže zákazníci, kteří si dnes zakoupí tyto servery, mají příležitost upgradovat na nástupce řady Ryzen 7000, “napsal Gigabyte v Gigabyte v jeho tisková zpráva.

Zen 5 postrádá komerční jméno, ale za předpokladu, že AMD sleduje pojmenovací sekvenci, by nadcházející čipy by měly debutovat jako Ryzen 8000. AMD se rozběhla s používáním názvů slavných malířů jako kódových jmen pro předchozí generace společnosti Chipmakera procesorů Ryzen Desktop Ryzen. Například Ryzen 7000 byl Raphael, Ryzen 5000 byl Vermeer a dřívější Ryzen 3000 byl Matisse. Podobně se AMD naráží na Zen 5 jako žulový hřeben, zdánlivě se vrací do dnů používání míst. Ryzen 1000 a Ryzen 2000 byly Summit Ridge a Pinnacle Ridge.

O Zen 5 je k dispozici jen málo informací. . Velmi časný únik tvrdí, že Zen 5 je použije. Ale varianty 3nm pravděpodobně dorazí k pozdějšímu datu. . Obecná očekávání však je, že Zen 5 by mohl poskytnout podstatně vyšší výkon a efektivitu než Zen 4.

Nebylo to už dávno, co AMD uvolnil procesory společnosti Ryzen 7000x3D V-mezi-cache. Zdá se však předčasné, že Chipmaker spustí Zen 5, protože společnost se zaměřila na vydání 2024. . AM5 s Ryzen 7000 v září 2022. S necelým rokem pod pásem údajně čeká nástupce. Není pochyb o tom, že AM5 bude mít podobnou nebo dokonce nadřazenou dlouhověkost než AM4.

Zůstaňte na špičce

Připojte se k odborníkům, kteří čtou hardware Toma pro vnitřní stopu na PC Tech News – a mají více než 25 let. Pošleme rozbiré zprávy a hloubkové recenze CPU, GPU, AI, Hardware Maker a přímé do vaší doručené pošty.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Zhiye Liu

RAM recenzent a editor novinek

Zhiye Liu je spisovatelem na volné noze v Tomově hardwaru nás. I když miluje všechno, co je hardware, má měkké místo pro CPU, GPU a RAM.