AMETHYST – Minecraft Guide – IGN, jak získat Minecraft Amethyst Shards a jak je používat | Gamesradar

Jak získat Minecraft Ametyst Shards a jak je používat

Během těžby dávejte pozor na hladký čedič. Toto je tmavá vnější vrstva ametystové geody. Proložte tuto první vrstvu, abyste našli kalcit, a poté nadále naleznete ametyst. Uvnitř najdete bloky ametystu, začínající Ametyst, Amethyst Buds a Ametyst Clusters. Pojďme na to, co:

Ametyst

Minecraft Amethyst je jedním z nejnovějších materiálů přidaných do hry. Stejně jako v reálném životě je Ametyst krystal, a jako takový budete chtít hledat geody, které jsou umístěny tento nádherný minerál.

Zde najdete amethyst v Minecraftu a jak jej používat, jakmile jej úspěšně získáte.

Kde najít ametyst geodes

Ametyst geodes náhodně generuje na světě a může se objevit kdekoli pod povrchem. To znamená, že neexistuje snadné zaručené místo pro nalezení geodů – mohou být kdekoli z moře až po podloží.

Ametyst geode.png

Budete chtít dávat pozor na tuf a kalcit, protože tvoří dvě ochranné vrstvy obklopující geody. Pokud při těžbě narazíte na tuf nebo kalcit, vyložte oblast kolem vás a často najdete geodu. Jakmile se uvnitř geody, všimnete několika různých bloků souvisejících s Ametyst.

Blok Ametystu

Tyto fialové bloky generují v Geodes a lze je těžit, ale lze je také vytvořit umístěním 4 ametystů do vzorku 2×2 ve vašich craftingových nabídkách. I když to není zvlášť užitečné, bloky Ametyst dělají krásné jiskřivé hudební poznámky, když jsou umístěny/chodí dolů, takže lze kreativně použít, pokud chcete vytvořit aspekt sestavení, zdá se obzvláště magické.

Ametyst block.png

Začínající ametyst

Blok, který nese nápadnou podobnost s běžným blokem Ametystu, nadějné Ametyst má zákrok uprostřed textur bloku. Ty také generují v Ametyst Geodes, ale nelze je přesunout nebo těžit bez ohledu na kouznutí Pickaxe nebo Redstone Contraption. Mohou být samozřejmě použity v kreativní, ale v přežití je můžete buď zničit, nebo je nechat tam, kde jsou.

Začínající ametyst.png

Doporučujeme vám je nechat tam, kde jsou, a ujistěte se, že při odchodu věnujete pozornost jejich poloze, protože začínající bloky Ametyst slouží zvláštnímu účelu: generování ametystových klastrů, a proto teoreticky nekonečný zdroj ametystu.

Klastry Ametyst

Klastry Ametyst jsou fialové barvy zbarvené krystaly, které občas generují na jakékoli straně začínajícího bloku ametyst; horní, dolní nebo boky.

Mají různé fáze růstu, čtyři přesněji a každá je vizuálně jedinečná. První tři fáze se nazývají malé, střední a velké ametystové pupeny, a nelze je sklidit. Čtvrtá a závěrečná fáze je místo, kde se pupen stává shlukem Ametyst, který lze sklidit železnou brankaxe nebo lepší.

Ametyst Bud Growth.png

To vám vždy dostane 4 ametyst střepy. Tato čísla mohou být samozřejmě zvýšena s kouzlem štěstí, takže může být užitečné investovat do okouzlujícího stolu, než vylučíte jakékoli geody, které najdete. Pokud těžíte amethyst pupen nebo shluk s hedvábným dotykem, můžete je vyzvednout a umístit je, kdekoli, což může být prospěšné, protože každá fáze růstu klastrů má jinou úroveň generování světla, což znamená Krásné osvětlení nálady.

Amethyst Shards

Co můžete teď řešit s ametystů? Už jsme se zmínili o tom, že 4 střepy ve vzorci 2×2 vytvářejí blok ametystu, ale můžete také vytvořit tónované sklo umístěním neparedského bloku do středu nabídky řemeslného stolu a poté ametyst shard přímo nad, níže, níže, níže, níže, níže, níže, níže, níže, níže, a doleva a vpravo od skleněného bloku.

Tónované sklo.png

Nakonec umístěte 1 Shard amethyst a 2 měděné ingoty přímo dolů uprostřed menu řemeslného stolu, podobně jako vytvoření lopaty, a dostanete Spyglass. To lze použít jako zvětšovací sklo, které vám pomůže spatřit věci daleko v dálce.

Jak získat Minecraft Ametyst Shards a jak je používat

Minecraft 1.17 AMETHYST

Minecraft ametyst střepy lze získat těžebními shluky amethystu nalezeného s geody. Můžete je použít jako ozdobnou dekoraci a jako zdroj řemeslné. Pokud se chystáte hledat tyto fialové křišťálové střepy, budete se muset naučit podrobnosti o tom, kde najít ametyst geody a jak maximalizovat své zisky Shard. Zde je to, co potřebujete vědět o nalezení a těžbě Ametyst Shards v Minecraftu a také o tom, pro co je můžete použít.

Kde najít Ametyst Geodes v Minecraftu

Chcete -li najít amethyst geodu v Minecraftu, je nejlepší jít do podzemí a začít těžbu. Nemusíte nutně jít hluboko: Ametyst Geodes se může vynořit mezi úrovně Y-64 a Y na úrovni Y 30. Geodes není tak těžké najít, protože jsou velmi velké a často prasklé, což znamená, že můžete vidět slabé zářící světlo z dálky.

Během těžby dávejte pozor na hladký čedič. Toto je tmavá vnější vrstva ametystové geody. Proložte tuto první vrstvu, abyste našli kalcit, a poté nadále naleznete ametyst. Uvnitř najdete bloky ametystu, začínající Ametyst, Amethyst Buds a Ametyst Clusters. Pojďme na to, co:

Jak získat amethyst střepy v Minecraft z Ametyst Clusters

Minecraft Netherite je velmi cenná, ale mnohem těžší získat ten amesthyst střepy!

Amethyst Shards jsou vypuštěny z rostoucích ametystových krystalů zvaných amethyst klastry. Tyto klastry lze nalézt uvnitř ametyst geodes. Pokud těžíte Ametyst Clusters, dostanete na oplátku střepy Minecraft Amethyst a lze je použít k vytvoření několika konkrétních položek.

Je důležité jen těžit jen plně dospělé, protože menší pupeny Minecraft Ametyst nepadnou žádné ametystové střepy. Existují tři fáze růstu, než se ametyst pupen stane shlukem Ametyst. Podívejte se na výše uvedený obrázek a rozlišit je!

Plně formované klastry Ametyst upustí dva minecraft ametyst střepy, když jsou rozbité s jakýmkoli jiným nástrojem, a čtyři, když jsou těženy s pickaxe. Počet střepů Ametyst, které poklesly, se může dále zvýšit pomocí kouzla štěstí. Pokud chcete sbírat samotný klastr, použijte pickaxe s okouzlením hedvábného dotyku.

Klastry a pupeny minecraft rostou na začínajících blocích ametystu. Můžete je poznat křížovým tvarem po jejich stranách. Všimněte si, že nemůžete mít nadějné ametyst, ale můžete se vrátit, abyste našli nově roztříštěné ametystové pupeny. Druhý pevný blok Ametyst se nazývá „blok ametystu“ a lze jej těžit pouze pomocí Pickaxe. Tento blok je čistě dekorativní a nemůže pěstovat ametystové pupeny. Amethyst Sbords můžete použít k vytvoření více minecraft bloků Ametystu, pokud je chcete použít jako stavební materiál.

Co můžete vyrábět s Minecraft Ametyst Shards

Kromě toho, že je to nóbl nový stavební materiál, lze ametystové střepy použít k vytvoření následujících položek:

  • Spyglass: Jeden ametyst shard umístěný na vrcholu dvou měděných ingotů dělá spyglass. Spyglasses lze použít k přiblížení k vidění daleko.
  • Tónované sklo: Jeden blok skla s ametyst shard nad, dole a na obou stranách vytvoří dva bloky tónovaného skla. Tónované sklo je stavební materiál, který blokuje veškeré světlo (ale stále ji můžete vidět). Nelze to dusit davy, ale lze jej znovu použít, když je rozbitý.
  • Blok ametystu: Jak již bylo zmíněno, je to čistě ozdobná. Můžete vytvořit blok ametystu pomocí čtyř střepů Ametyst.

Je čas vykopat některé ametystové střepy a vybudovat ten luxusní ametyst Mansion!