Baldur’s Gate 3 Class Guide – Jak vybrat nejlepší třídu v BG3 – Polygon, která třída byste měli hrát v Baldur S Gate 3? | PC hráč

Třídy a podtřídy Baldur S Gate 3: Jak si vybrat svůj styl Play

Contents

Na úrovni 3 si druids vybírají z Kruh země, Kruh měsíce, a Kruh sporů podtřídy. Circle of Land vám dostane nějakou magii navíc a schopnost vrhat více kouzel po celý den, kruh měsíce přidává medvěd do repertoáru zvířecích tvarů, do kterých se můžete přesunout, a kruh spór přidává další houby a rozpad- Založená magie.

Baldur’s Gate 3 Class and Subclasses Guide – Jak vybrat třídu

Jeffrey Parkin (on/ho) píše průvodce videoher pro polygon téměř sedm let. Naučil se milovat téměř každý žánr hry, který existuje.

Baldursova brána 3 Po zahajovacím filmu vás odhodí do tvůrce postav, kde si vyberete závod, pozadí a třídu vaší postavy. Vaše třída většinou určuje, jak bude vaše postava bojovat, ale s 12 tříd – a 46 podtříd celkem napříč všemi – není to opravdu snadné rozhodnutí. Zde je to, co vědět o výběru třídy – a podtřídy – Baldurova brána 3.

Neexistuje žádná špatná volba

Třídy v Baldurova brána 3 -a v pero a papíru D&D, na to přijde-jsou všechny docela dobře vyvážené. Žádná třída není celkově lepší než ostatní. Místo toho je to opravdu otázka jak Chcete hrát – a konkrétněji, jak chcete bojovat.

Baldur’s Gate 3 Class má silné stránky mimo boj

Třída vaší postavy je většinou o boji, ale skóre základních schopností, na které se spoléhá, ​​ovlivňuje další dovednosti, které použijete k interakci se světem. Baldurova brána 3 Přiřadíte své skóre schopností automaticky (i když jej můžete vyladit ve tvůrci znaků), takže primární schopností každé třídy bude vaše nejvyšší skóre.

Bardové a čarodějové jsou například třídy založené na charismatu. Jejich vysoký charisma je také učiní dobrými dovednostmi, jako je přesvědčování, podvod a zastrašování. Z boje budou tyto třídy lépe mluvit z cesty ven (a do) potíží a lhaní. Třídy založené na moudrosti, jako jsou duchovy nebo druidy.

Vyberte si bojovníka, pokud jste ohromeni

Nic proti bojovníkům, ale jsou to nejjednodušší třída, která vám zabalí hlavu. Nebudete muset spravovat kouzla nebo Ki body. Místo toho uvidíte baddieho a pak bodnete baddie.

Bojovníci se komplikují, když se dostanete k podtřídům na úrovni 3 (jedna podtřída získává kouzla), ale je to nejjednodušší třída, která hraje, když poprvé začínáte.

Měli byste hrát vlastní nebo původní postavu?

Baldurova brána 3 Dává vám možnost hrát jako postavu původu, což znamená, že si můžete vybrat jeden z NPC z vaší strany a hrát jako přímo z brány. Je to naprosto skvělý způsob, jak hrát, pokud opravdu nechcete projít procesem vybírání závodu a pozadí pro vaši postavu.

To znamená, že budete také omezeni na předurčený příběh této postavy. Na začátku je to trochu více práce, ale budete mít mnohem více svobody zažít celý příběh Baldurova brána 3 Pokud vytvoříte vlastní postavu.

Která třída a podtřída Baldur’s Gate 3 je pro vás to pravé?

Rozlišení jako Caster vs. Puncher nebo Melee vs. rozsah opravdu nefunguje Baldurova brána 3 (nebo D&D). Ve třídách se hodně překrývá – zejména když se vyrovnáte. Je lepší se soustředit na to, co chcete dělat a odtud.

Barbar – Pokud chcete zasáhnout opravdu, opravdu tvrdě

Baldur's Gate 3 Barbarian ve tvůrci postav

Barbaři jsou o boji. Dostávají lehké a střední brnění (a štíty), ale také mají možnost udržet své AC nahoře i bez nošení brnění. U zbraní získávají barbary širokou škálu těžkých hitterů, jako jsou Battleaxes a Warhammers. Každý barbar dostane schopnost vzteku, která jim umožní zasáhnout ještě těžší a snížit poškození během boje (a pouze během boje).

Když zasáhnete úroveň 3, musíte si vybrat z Divoké srdce, Berserker, nebo Divoká magie podtřídy. Wildheart vám umožní upravit schopnost vzteku pomocí zvířete s tématem vylepšení, jako je uzdravení, skákání nebo Stampede. Berserker je mnohem jednodušší a zaměřuje se na bít (extra) věci a házení. A Wild Magic přidává k vašemu vzteku magický vkus s náhodným magickým efektem a vylepšeným úsporným hodům proti magii pro vás a vaše spojence.

Bojovník – Pokud chcete ovládat bojiště

Baldur's Gate 3 Fighters ve tvůrci postav

Bojovníci Začněte jako velmi přímočará třída melee. S vysokou pevností získávají všechny brnění a štíty a vybírají metodu boje, na který se zaměříte (a získejte buffy). Také získají způsob, jak se uzdravit a způsob, jak získat druhý útok, jednou za krátký odpočinek.

Na úrovni 3 si můžete vybrat podtřídu z Battle Master, Eldritch Knight, a Mistr. Battlemasters získají sadu kostek nadřazenosti, které vám umožní provádět manévry k ovládání toku bitvy a Battlefield. Eldritch Knights přidávají magii do arzenálu bojovníka. Šampióni to udržují jednoduché s lepší změnou, aby vyřešili kritický zásah (za dvojí poškození).

Mnich – Pokud chcete rychlé a svižné útoky

Baldurova brána 3 mniši ve tvůrci postav

Mniši jsou třídou melee jako bojovníci, ale s mnohem více pizzazzem. Jejich nejlepší schopností je obratnost, takže jejich boj je více bojových umění než šermí. Mniši nezískají brnění a mají k dispozici pouze omezenou sadu zbraní, ale vyrovnávají to s neozbrojenými údery, které způsobují další poškození. Mniši si hrají trochu více jemnosti než bojovníci.

Monk podtřídy odemkněte na úrovni 3 a zahrnují Způsob čtyř prvků, Způsob otevřené ruky, a Způsob stínu. Způsob čtyř prvků se mísí v kouzlech s schopnostmi mnicha (a používá přejmenované kouzla z tříd Caster). Způsob otevřené ruky rozšiřuje vaše útoky tak, aby zahrnovaly věci, jako je sražení nepřátel nebo jejich tlačení na další útoky na melee. A způsob stínu dělá váš mnich záludný a tajný (myslete na to jako podtřída ninja).

Paladin – Pokud chcete vysílat božskou spravedlnost

Baldur's Gate 3 Paladins ve tvůrci postav

Paladins Začněte míchat (božské) magii se svými schopnostmi na blízko. Jsou nejvíce zaměřeny na třídy melee. Dostávají všechny brnění a štíty, spolu s dobrou kombinací zbraní. Výběr ze tří podtříd – Přísaha starodáv, Přísaha oddanosti, a Přísaha pomsty – určuje, jaký druh magie dostanete. Přísaha Antiků přidává v uzdravení magie, přísaha oddanosti získává magii zaměřenou na obranu a přísaha pomsty přidává ofenzivní magii. Paladins také získává hrst dalších kouzel pro vypracování ještě více svaté spravedlnosti.

Hraničář – Pokud chcete zvířecího přítele

Baldur's Gate 3 Ranger ve tvůrci postav

Strážci jsou agilní lovci, kteří se zaměřují na obratnost jako jejich primární schopnost. Strážci jsou zajímavou kombinací melee, utajení, dovedností a magie. To také ztěžuje vytěžit maximum ze třídy. Strážci získají lehké a střední brnění a některé ze základních zbraní.

Strážci také dělají mnoho možností během vytváření postav (a vyrovnávání), které určují, jak hrají. Na úrovni 1 si vyberete oblíbeného nepřítele – preferovaného lomu – a preferovaného prostředí, které vám poskytuje některá magická kouzla.

Na úrovni 3 si můžete vybrat podtřídu Ranger z Beast Master, Pochmurní stalker, nebo lovec. Masters beast dostanou společní zvíře, které bojuje podél vás, pronásledovatelé se zaměřují na utajení a lovci se specializují na své schopnosti melee.

Darebák – Pokud chcete být záludný i Stabby

Baldurova brána 3 Rogue ve tvůrci postav

Rogues jsou založeny na obratnosti, záludný bojovníci. Získají jen lehké brnění, takže se musí soustředit na to, aby zůstali neviditelní a rychlý. Jejich zbraně bývají jednoduché a zaměřují se na ty, které mají typ jemnosti – což znamená, že můžete přidat svůj modifikátor obratnosti místo své síly. Všichni rogues používají Dash (dvojitý pohyb), uvolnění (nevyprovokujte příležitostné útoky) a skrývají se jako bonusové akce. Také dostávají plíživý útok na bojové akce, které jim umožňují způsobit další poškození, kdykoli mají výhodu.

Rogues úrovně 3 vybírají z Zloděj, Arcane Trickster, a Vrah podtřídy. Zloděj Rogues získají další bonusovou akci, tajemní triky se mísí v magii a vrahy získají výhody oproti překvapeným nebo nepřipraveným nepřátelům.

Bard – Pokud chcete obsadit kouzla a vypadat dobře

Baldurova brána 3 Bard ve tvůrci postav

Bardové jsou specializovaný druh třídy Caster, který se více zaměřuje na výkon a kouzlo než vážný seznam kouzel. Bardové získají pouze lehké brnění a zaměřte se na charisma jako jejich primární stat, takže jen zřídka patří do přední linie boje. Tam, kde bardi přicházejí na vlastní, je však s barvou inspirací – způsob, jak posílit role svých spojenců – a jejich kouzla, která jsou pěknou kombinací užitečnosti a urážlivé magie.

Bards získají tři podtřídy na úrovni 3: College of Lore, College of Valor, a Vysoká škola mečů. College of Lore Bards získává spoustu užitečných dovedností k použití mimo boj a využijte jejich bardickou inspiraci k tomu, aby nepřátelé byli slabší, College of Valor Bards pomáhají jejich spojencům zasáhnout ještě těžší a College of Swords se zaměřit na styl boje.

Cleric – Pokud vám nevadí být léčitelem

Baldur's Gate 3 Cleric ve tvůrci postav

Klerici jsou druhou stranou paladinské směsi magie a melee. Nejsou tak přední linii v boji pouze s lehkými a středními brněními, ale získávají více (a silnější) kouzla. Klerici také získají další podporu s božstvím kanálu, která jim získá další (božskou) magickou schopnost, jako je otočení nemrtvých, aby odvezli zombie nebo řízený úder, který dává +10 k útočným rolkám.

Když vytvoříte cleric, vyberete si podtřídu (doménu) ze seznamu sedmi: Život, Světlo, Podvod, Znalost, Příroda, Bouře, a Válka. Každá doména má různá kouzla, akce a dokonce i znalosti spojené s HIT. Obecně se životní doména zaměřuje na uzdravení, světlo zdůrazňuje zářivou a ohnivou magii (dovnitř a ven z boje), podvod je dobrý pro plíživost, znalosti získávají další dovednosti z boje a mozkové kouzla, příroda je ochucena trochu spíše jako druid spíše jako druid , Tempest je trochu více bojové a hromní škody a válka je hlavně o boji.

Druid – Pokud chcete tvarovat do vlka

Baldur's Gate 3 Druid ve tvůrci postav

Druids jsou přírodová kolečka Baldurova brána 3. Většina jejich magie je příroda nebo zvířete a získají dovednosti, aby se shodovaly. To, co jim chybí v brnění – dostanou pouze lehké a střední brnění – vyrovnávají se schopností tvarovat do jezevce, vlků, pavouka nebo kočky.

Na úrovni 3 si druids vybírají z Kruh země, Kruh měsíce, a Kruh sporů podtřídy. Circle of Land vám dostane nějakou magii navíc a schopnost vrhat více kouzel po celý den, kruh měsíce přidává medvěd do repertoáru zvířecích tvarů, do kterých se můžete přesunout, a kruh spór přidává další houby a rozpad- Založená magie.

Kouzelník – Pokud nevíte, odkud vaše magie pochází

Baldur's Gate 3 Sorcerer ve tvůrci postav

Kouzelníci Získejte jejich kouzlo ze sebe. Kouzelníci jsou nejflexibilnější a nejrůznější v kouzlech, která mohou použít. Jejich primární schopností je charisma, takže jsou také dobří při dialogových setkáních mimo boj. Čarodějové nedostanou žádné brnění, takže je budete muset většinu času držet mimo boje.

Když vytvoříte svou postavu z Divoká magie, Draconic Bloodline, a Storm čarodějnice podtřídy. Divoká magie se naklání do chaotické a nezkrotné povahy magie, Draconic Bloodline dává vaší magii chuť založenou na draku a Storm Shorcery vám umožní létat, kdykoli vrháte kouzlo.

Čaroděj – Pokud vám nezáleží na tom, odkud pochází vaše magie

Baldur's Gate 3 Warlock ve tvůrci postav

Warlocks jsou kolečka, která uzavřela dohodu s vyšší mocí pro jejich magii. Hrají hodně jako kouzelníci, ale s mírným důrazem na více akademických dovedností a méně kouzel. Warlocks získají lehké brnění, takže jsou o něco méně chmurné než čarodějové.

Jako čarodějové si během vytváření postav vyberete podtřídu Warlock. Vyberete si z toho Fiend, Velký starý, a Archfey Podtřídy, které jsou všechny tematické kolem, odkud pochází vaše magie – a určují některá kouzla, která můžete použít. Fiend Warlocks získají magii od démona podobného ďábla a mají pekelná kouzla, ten velký je více Lovecraftian horor a archfey čerpá sílu z silné fey.

kouzelník -Pokud má váš strážce lovců barevně označené karty pro každý předmět

Baldur's Gate 3 Warlock ve tvůrci postav

Čarodějové jsou archetypická třída Caster. Jsou to jediná třída založená na zpravodajských službách Baldurova brána 3 a mají nejvíce kouzel – a nejvíce kouzelných slotů, které je vrhají – ze všech kolejí. Čarodějové nedostávají žádné brnění a jsou omezeni na pouhé dýky a čtvrtstaffy (čtvrtletí?) v boji, takže se budou spoléhat na magii, aby poškodili jakékoli poškození.

Při vytvoření postavy je vybrána vaše podtřída průvodce. Vyberete si z osmi škol magie: Abjurace, Zaklínání, Věštění, Okouzlení, Vyvolání, Iluze, Necromancy, a Proměna. Každá podtřída dostane na School of Magic extra schopnost. Obecně řečeno, abjurace je o ochraně a obraně, kouření je o vytvoření něčeho z ničeho, věštění se dozvící (a změny) rolí, okouzlení je o okouzlujícím a ovládání mysli, evokačních tvarech a kontrole kouzel, iluze je o podvodném, nekromancovém ovládání života a smrt a transmutace se zaměřují na alchymii a změnu světa kolem vás.

Další informace o třídách v Baldurova brána 3, Poraďte se s našimi přehledy na bardovi, bardovi, duchovním, Druidovi, bojovníkovi, mnichu, paladin, Ranger, Rogue, Sorcerer, Warlock a Wizard.

 1. Polygon
 2. Baldur’s Gate 3 Guides
 3. Jak vybrat třídu
 4. Gauntlet Shar
 5. Adamantine Forge
 6. ‘Dokončete pátrání v mistrovské práci“
 7. Položený chrám Moon Puzzle

Třídy a podtřídy Baldur’s Gate 3: Jak si vybrat svůj styl Play

Co víme o třídách D&D v Baldur’s Gate 3.

Baldur

(Image Credit: Larian Studios)

Když začínáte v Baldurově bráně 3, výběr vaší třídy je jednou z vašich nejčasnějších a nejdůležitějších možností. Při tažení přímo z dungeonů a draků vaše třída určuje vaši většinu možností vašeho stylu a schopností. Možná se chcete potahovat do Druidova shapeshiftingu a přírody magie. Nebo možná chcete hrát na napěňování Berserker a brodit se holým hrudníkem do bitvy jako barbar.

Více na Baldurově bráně 3

Naštěstí je to důležité rozhodnutí s docela nízkými sázkami. Zatímco vaše třída je základní součástí vaší postavy, není to ten, s kterým jste uvízli. Můžete respektovat v Baldurově bráně 3 za pěst zlata, jakmile provedete časný postranní přitažlivost.

Kromě všech hlavních tříd D&D nabízí Baldur’s Gate 3 také své mnoho podtřídy, z nichž každá nabízí další vrásky do třídy Playstyle. Někteří, stejně jako podtřída Assassin Rogue. Ale ostatní. ne tak moc. Pokud si chcete přečíst popisy méně zřejmých, zde jsou nejpodivnější podtřídy v Baldurově bráně 3.

Ať už začnete novou hru nebo respektujete existující postavu na jinou chuť dobrodružství, tady je primer třídy Baldur’s Gate 3, který vám pomůže na vaší cestě.

A co multiclassing?

Multiclassing je k dispozici v Baldurově bráně 3. Na rozdíl od stolního d&D nebude existovat žádná omezení na základě skóre schopností vaší postavy. Pokaždé, když se zvýšíte, budete mít možnost převzít úroveň v jiné třídě. I když to není nutné vytěžit maximum z 5e, multiclassing může být zábava, pokud jste obeznámeni s vstupy a výstupy systému. Zde jsou nejlepší sestavy v multiclass v Baldurově bráně 3, pokud to zní jako váš šálek čaje.

Kromě tříd vám Baldurova brána 3 umožňuje vybrat si tři důležitější atributy znaků, které budou utvářet váš přehrávání. Můžete si vybrat svůj Baldur’s Gate 3 Race, Původ, A tvůj Pozadí, což ovlivní váš příběh a to, jak na vás reagují další postavy ve hře.

Každá třída Baldur’s Gate 3

Barbar

Podtřídy: Berserker, Wildheart, Wild Magic
Proficience: Jednoduché zbraně, bojové zbraně, světlo/střední brnění, štíty
Playstyle: „Chtěl bych zuřit“

Tyler Wilde, výkonný editor: Fantasy barbarský archetyp neinspiruje představivost, jako tomu bylo, když Frank Frazetta maloval Conan v 70. letech, ale stále je to zábavná třída D&D. Klíčovou schopností je vztek, který lze použít pouze v boji a zvyšuje poškození barbarského zbraně a zároveň jim dává odpor vůči fyzickým poškozením a jiným bonusům. RAGE končí, pokud barbar nezaútočí ani nepoškodí během otočení, takže jsou vždy zaneprázdněni. Pokud chcete hrát druh hovězí Druid-Lite, Wildheart Barbarians mluvte se zvířaty (zábavné kouzlo) a speciální vzteky s tématem zvířat, jako je „prvotní statek losů“.„Podtřída divoké magie vrhá náhodné kouzlo, když vstoupíte do vzteku, což je zábavná extra dab chaosu, a Berserkers prostě chodí navíc divoké, přičemž další zmnáří útoky na úder za cenu přesnosti a, pokud to nefunguje, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr, výběr nahoru velké předměty nebo jiná stvoření a hromadí je na cíl.

Bard

Podtřídy: Lore, Valor, Swords
Proficience: Jednoduché zbraně, kuše na ruce, dlouhé meče, rapírky, krátké meče, lehké brnění
Playstyle: Memelord Cheer Squad

Lauren Aitken, editor průvodců: Moje ofenzíva mého kouzla je bezkonkurenční a bonusy, které přicházejí s tradicí, znamenají, že je pro mě téměř nemožné selhat vnímání nebo charisma. Jsem však absolutně kecy v bitvě a trávím většinu času léčením lidu nebo strouváním mé loutny, aby posílil jejich morálku. I když to dělá konverzaci s místními obyvateli – včetně animalů – zcela rozmarný a můj výkon je hvězdné, je velmi frustrující, když jste do tradice vložili všechny své body a ne, řekněme, když jste se stali tím, že se lidé zoufale snaží, a zoufale zkouší. Takže se opřete o ty třídy na blízko a nechte jim dělat těžké bít, zatímco poskytujete podporu ze zadní linie.

Cleric

Podtřídy: Život, světlo, podvod, znalost, příroda, bouře nebo válečná doména
Proficience: Jednoduché zbraně, ranní hvězdy, světlo/střední brnění, štíty
Playstyle: Vaše máma jen chce, abyste hráli bezpečně

Jody MacGregor, víkendový editor: Druids, bardové a paladiny se mohou uzdravit, ale duchovní jsou v tom nejlepší, s vyléčením a léčivým slovem ve vašem arzenálu z kapky. Všimněte si, že rány CURE vrací více HP, takže i když léčivé slovo může být obsazeno v dosahu (a jako bonusová akce), chcete klerik, který se může pohybovat kolem bojiště, aby se přiblížil ke každému, kdo se zranil. S přístupem ke střednímu brnění a různým zbraním dělají slušný přepínač, který podle potřeby chmel mezi přední linií melee a zónou Rogue/Caster Party.

Knědi mohou být zábava, když také nepotřebujete uzdravení, řekl, jako by se vás vaše matka snažila přesvědčit, abyste zahrnuli nudné dítě. Kouzlo duchovní zbraně není vtip a duchovní strážci předvolávají spoustu mrtvých starých kněží, kteří mohou poškodit kohokoli 3D8 v 15 stopách, pravděpodobně při křiku jejich bitevního pláče, „to by byla ekumenická záležitost!„Navíc, mít vedení CanTrip, aby se dala bonus D4 na kontroly schopností. Ano, mluví o bohách, ale prosím, vezměte si duchovní, když jdete na hraní. Osoba, která se ukáže na Rollerskate Night s sadou první pomoci, je svatý a měli byste k nim být milí.

Druid

Podtřídy: Land, Měsíc, spóry
Proficience: Kluby, dýky, oštěpy, Maces, Quarterstaffs, Scimitars, Sickles, Spears, Light/Střední brnění, Shields
Playstyle: Přírodou milující jack-of-all-trades

Robin Valentine, vedoucí redaktor: To, co Druids přinášejí ke stolu, je všestrannost. Se středním brněním a znalostí štítu patří mezi nejodolnější kouzelníky; Jejich výběr kouzel zahrnuje silné ofenzivní možnosti, silnou podporu a velkou užitečnost s výběry, jako je mluvit se zvířaty; a divoký tvar jim umožňuje být hrozbou tankky melee, tajným skautem a dokonce i létání do nepřístupných oblastí v okamžiku. Druhým způsobem je, že nevynikají v žádné z těchto rolí, stejně jako více specializovaných specialistů, a může být obtížné se usadit v tom, jaká je vaše nejlepší role ve straně ve skutečnosti.

Bojovník

Podtřídy: (Vyberte si na úrovni 3) Battle Master, Eldritch Knight, šampion
Proficience: Jednoduché zbraně, bojové zbraně, světlo/střední/těžké brnění, štíty
Playstyle: Nějaký chlap s mečem

Tyler Wilde, výkonný editor: Nejbližší, co se můžete dostat k tomu, aby byl „jen pravidelný ol“ dobrodruh, je podtřída bojovníka šampiona. Když si ji vyberete na úrovni 3, dostanete vylepšený kritický zásah, který vám dává kritiky na přirozených 19 letech a to je vše. Šampióni nedostávají žádné komplikované manévry, jako je Battle Master, který používá speciální kostky k vyhýbání se, goad, výlet a jinak nepřátelské nepřátele s taktikou nebo kouzly jako Eldritch Knight, kteří mohou vrhat kouzla jako Thunderwave a Ice Knife (vložte do charismy nějaké body, pokud pokud je několik bodů, pokud je vložte nějaké body do charismy Plánujete si vybrat tuto podtřídu). Ať už si vyberete cokoli, být bojovníkem je o zvládnutí zbraní a pobytu v boji, pomocí akčního přenosu k dalšímu útokům a druhému větru, aby se znovu získalo zdraví. Bojovník je vždy zaneprázdněn jako barbar, ale taktičtější.

Mnich

Podtřídy: Otevřená ruka, stín, čtyři prvky
Proficience: Jednoduché zbraně, krátké meče
Playstyle: Zbraně terapeut

Lauren Morton, přidružený editor: Toto je první CRPG, ve kterém jsem nelitoval vyzkoušení postavy mnicha. Začínají s několika zformacemi a efektivně ani kouzlami, ale protože Baldurova brána 3 přizpůsobuje tolik akcí, jako je skok, strčení a improvizace zbraní na blízko, máte povolení k kreativitě. Začnete s relativně vysokou obratností a silou, přežíváte boje tím. V dialogu se mniši mohou vyhnout boji a ukládat svou vůli stejně adeptivně jako klamné postavy s pouhou silou jejich „nejsem naštvaný, že jsem jen zklamaný“ vibrace.

Paladin

Podtřídy: Antici, oddanost, pomsta, přísaha
Proficience: Jednoduché zbraně, bojové zbraně, světlo/střední/těžké brnění, štíty
Playstyle: Spoluvlastník strany

Lauren Morton, přidružený editor: Jako paladin začnete se zbraní a štítem primárně bojujícím v dosahu melee a pomocí kouzel poskytne nadšenci buffy na vaši párty. Začnete také s pravým uzdravovacím kouzlem ležet na rukou, abyste uzdravili člena strany v řadě melee. V dialogu mohou Paladins někdy přitáhnout hodnost, aby zprostředkovali spory díky své oddanosti spravedlnosti. Ale je tu úlovek, i když Baldurova brána 3 nemá formální morální systém, Paladins, kteří porušují jejich zvolenou přísahu (kterou jste si vybrali při tvorbě postav), se místo toho stanou podtřídou přísahy.

Hraničář

Podtřídy: Hunter, bestie mistr, stalker
Proficience: Jednoduché zbraně, bojové zbraně, světlo/střední/těžké brnění, štíty
Playstyle: Sneaky milovníci zvířat

Sean Martin, průvodce spisovatel: Třída Ranger je perfektní, pokud vás baví být záludný a zasazovat šípy u nic netušících nepřátel, ale necítíte se tak, že je pro vás nepoctivý životní styl. Je to třída se spoustou všestrannosti, která vám umožní spřátelit se zvířatami a volat bestiální přisluhovače ve formě pavouků, koček, havrans, vlků, krys, medvědů a dokonce i malého přítele žáby. Pokud chcete být trochu tankier, můžete být také Ranger Knight, získat znalosti v těžkém brnění, i když by to mohlo být kontraproduktivní, pokud se snažíte být utajeno. Obecně je Strážce třídou pro ty, kteří si přejí záludný styl hry, ale s více zvratem milující přírodu. Ve světě plném nebezpečných zvířat existuje spousta situací, které můžete vyřešit okouzlením a spřátelením s nimi, nebo se prostě plížit kolem.

Darebák

Podtřídy: Arcane Trickster, Assassin, zloděj
Proficience: Jednoduché zbraně, kuše na ruce, dlouhé meče, rapírky, krátké meče, lehké brnění
Playstyle: Flotila nohy a to všechno

Joshua Wolens, spisovatel zpráv: Podle mých zkušeností je Rogue o použití vaší přirozené rychlosti a kluznosti k lepšímu navigaci na bojišti, než mohou vaši nepřátelé. Jde o to, jak upustit do utajení, identifikace těch nejvíce nešťastných, zranitelných schmuck v řadách vašich soupeřů a vyjmout je, než si někdo může zaregistrovat vaši přítomnost. Schopnosti, jako je mazaná akce – která vám umožní dělat věci, jako je zdvojnásobení přiděleného pohybu nebo spadnout do utajení pomocí vaší bonusové akce – vám poskytují obrovský stupeň flexibility, pokud jde o výběr vašich cílů a provádění vašich pohyb Tanec pryč, než mohou nepřátelé reagovat. Navíc můžete učit děti, jak provozovat jednoduché podvody na svých starších. Je to opravdu perfektní třída.

Kouzelník

Podtřídy: Divoká magie, drakonická krevní linie, bouřková čarodějnice
Proficience: Dýky, čtvrtstaffy, lehké kuše
Playstyle: Charismatický kolečka

Philip Palmer, přispěvatel: Začínat jako kouzelník z vás dělá správný kouzlo Slinger, který je nejlepší v zádech. Zatímco sdílíte stejný fond kouzel, nemáte rádi ty knihy Nerd Wizards. Místo toho jste vyměnili jejich všestrannost a inteligenci za velkou dávku charismy a schopnost upravit svá kouzla za běhu, aby byla zasažena těžší, trvat déle nebo jít dál nebo jít dále. Když přijde čas na dialog, stále máte vhled do toho, jak magie funguje, ale jste také přirozený hladký mluvčí, díky tomuto charismu-takže budete boty pro dovednosti, jako je podvod a přesvědčování.

Čaroděj

Podtřídy: Ďábel, velký starý, archfey
Proficience: Jednoduché zbraně, lehké brnění
Playstyle: Charismatic Caster 2: Eldritch Boogaloo

Sarah James, průvodce spisovatel: Obvykle chodím s kouzelníky nebo nějakou jinou třídou magického rozsahu, ale tentokrát jsem si myslel, že zkusím Warlock. Je to stále velmi rané dny, takže je těžké mít jakýkoli skutečný pocit pro třídu jako celek, ale užívám si řadu kouzel, se kterými si musí hrát. Můžete svolat společníka, který vám pomůže v bitvě, i když se zdá, že jsou ve většině případů lépe používány jako rozptýlení, než prokázat skutečnou hrozbu pro nepřítele. Kouzlo můžete také využít k chránění nebo získat další body zásahu a snížení poškození. A pak, samozřejmě, máte svá útočná kouzla, která jsou směsí rozsahu a melee. Jedním z mých osobních oblíbených je Cloud of Daggers, který můžete umístit, abyste poškodili jakýkoli nepřítel, který do něj vstoupí.

kouzelník

Podtřídy: Abjurace, kouření, věštění, okouzlení, evokace, nekromancy, iluze, transmutace
Proficience: Dýky, čtvrtstaffy, lehké kuše
Playstyle: Chaotic Spell Hoarder

Sean Martin, průvodce spisovatel: Pokud chcete vidět co nejvíce z toho, co Baldurova brána 3 absurdní počet kouzel nabízí, pak je pro vás určitě tou pravou třídou, soustředěnou, jak to je, kolem krádeže magie všech ostatních. Zatímco čarodějové se specializují na konkrétní školu čarodějnictví, nejsou v žádném případě omezeni a stále se mohou učit jiná kouzla placením zlata a konzumací svitků, které zjistíte na světě. Vaše magická škola definuje hlavně váš styl herního stylu a dává bonusy na základě tohoto typu kouzla – například přibližování vám poskytuje oddělení dočasných zásahových bodů, když obsadíte související kouzlo. Také masivně snižuje náklady na zlato na učení kouzel tohoto typu. Takže, pokud se chcete pohrávat se spoustou různých magie nebo toužit po tom zábavném zážitku z hledání hloupého kouzla a okamžitě ho převrátit do repertoáru, čaroděj je nejlepší volbou.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Nejlepší třídy Baldur’s Gate 3, podtřídy a seznam úrovní

Nejlepší Baldur

Nalezení nejlepších tříd BG3 může být složité, zejména když jsou do mixu vrženy podtřídy. Ať už dáváte přednost silnému bojovníkovi melee jako barbaři nebo paladiny nebo se rozhodnete pro kouzelníky, vaše třída v Baldur’s Gate 3 ovlivní to, jak hrajete hru a komunikujete s jejími bojovými systémy.

Ale s takovou nabídkovou řadou třídních možností není výběr toho nejlepšího z parta snadné. Je třeba zvážit několik faktorů, od zápasů s multiclass po jedinečné vtípky každé třídy. Paladins vás nutí dodržovat posvátnou přísahu, Warlocks mohou na krátký odpočinek doplnit své sloty kouzla a duchovní jsou impozantní léčitelé ovládající magii. Jakmile dosáhnete určitého bodu, je možné respektovat vaši třídu v Baldur’s Gate 3, takže zde nemusí být vaše volba konečná – ale přesto, konečný seznam tříd BG3, který vám pomůže vybrat.

Nejlepší třídy Baldur’s Gate 3 a seznam úrovní

Seznam úrovní třídy Baldur’s Gate 3 se rozpadne na čtyři úrovně, nejlepší až nejhorší. Tento seznam byl aktualizován tak, aby odrážel verzi úplného vydání, jak je vydáno pro PC v srpnu 2023.

Máme několik nejlepších průvodců sestavení pro několik z nich, takže klikněte na níže uvedené odkazy pro tipy sestavení třídy:

Více průvodců Baldur’s Gate 3

Klikněte na nabídku nebo naskenujte a přečtěte si více podrobností o každém.

Sbírání nejlepší třídy Baldur’s Gate 3 pro vás je jednou z nejdůležitějších možností, které učiníte, protože to určí vaše zdraví, schopnosti, kouzla, různé dovednosti Baldur’s Gate 3 a většinu vašich klíčových znakových detailů.

Dobrou zprávou je, že všechny třídy jsou nějakým způsobem dobré a neexistují žádné skutečně „špatné“ volby, ale některé možnosti jsou určitě lepší než ostatní. Je to do značné míry proto, že páté vydání dungeonů a draků – TTRPG, na kterém je vše modelováno – se nikdy nepodařilo vyvážit své třídy na rovnoměrné úrovni energie – a Baldurova brána 3 se neliší.

Nakonec však, třída, kterou si vyberete, by měla být vždy ta, která se vám nejvíce líbí! Všechno, co si vyberete, je naprosto schopné to projít hrou, všechny jsou zábavné hrát a skutečnost, že si můžete vybrat z fondu společníků s různými třídami, znamená, že můžete vždy uspořádat svou stranu, aby vyplnila různé role a schopnosti, které vaše postava nedokáže zvládnout.

Všechny třídy Baldurovy brány 3 a co dělají

V Baldurově bráně 3 je v současné době 12 tříd:

 • Barbar
  • Síla/ústava tank a bojovník na blízko
  • Dexterita/Charisma založená na podpoře Spellcaster a dovednosti
  • Spellcaster založené na moudrosti, jehož síly se liší v závislosti na jejich bohu
  • Spellcaster založený na moudrosti schopný transformace, buffy a podpory
  • Třída založená na síle/obratnosti/ústavě, která může být specifikována do jakéhokoli nemagického boje
  • Stealth a neozbrojený válečník založené na moudrosti s velkou rychlostí, mobilitou a bez spoléhání na vybavení založené
  • Melee Warrior, tank, léčitel a podpůrná třída
  • Obraťování/bojovníka založená na moudrosti a na dálku s některými podpůrnými magickými a užitečnými dovednostmi
  • Uživatel tajnosti a dovedností založeného na obratnosti se zaměřením na stávky s vysokým poškozením
  • Spellcaster založený na charismatu s důrazem na surovou palebnou sílu a schopnosti závislé na „krve linii“
  • Spellcaster založený na charismatu s všestranným bazénem kouzel „Jack of All Trades“, které se liší podle jejich magického patrona
  • Spellcaster založený na zpravodajských službách, který se specializuje na školy magie a může se učit více kouzel než kterákoli jiná třída.

  Je zřejmé, že je zde důležitý prvek, které mají správné atributy klíčů, které odpovídají třídě. Kouzelník v ideálním případě bude mít dobrou ústavu a obratnost, aby například maximalizoval to, v čem jsou dobré. Ale je tu dost složitosti pro třídy, podtřídy a jak se všechny jejich schopnosti prolínají, aby vám poskytly spoustu možností

  Všechny podtřídy Baldurovy brány 3

  Níže máme plné podtřídy BG3, včetně těch, které byly vydané jako součást úplného spuštění hry:

  • Barbarské podtřídy (vybrané na úrovni 3)
   • Berserker
   • Divoké srdce
   • Divoká magie
   • College of Lore
   • Vysoká škola mečů
   • College of Valor
   • Doména znalostí
   • Životní doména
   • Světlá doména
   • Domain přírody
   • Tempest doména
   • Trickery Domain
   • Válečná doména
   • Kruh země
   • Kruh měsíce
   • Kruh sporů
   • Battle Master
   • Mistr
   • Eldritch Knight
   • Cesta čtyř prvků
   • Cesta otevřené ruky
   • Cesta stínu
   • Přísaha starověku
   • Přísaha oddanosti
   • Přísaha pomsty
   • Oathbreaker
   • Beast Master
   • Pochmurní stalker
   • lovec
   • Arcane Trickster
   • Vrah
   • Zloděj
   • Draconic Bloodline
   • Storm čarodějnice krve
   • Wild Magic Bloodline
   • Archfey
   • Zloduch
   • Skvělý starý
   • Škola abjurace
   • School of Conjuration
   • Škola věštění
   • Škola okouzlení
   • Škola evokace
   • Škola iluze
   • Škola nekromancy
   • Škola transmutace

   S 22 novými podtřídami přidanými při spuštění, což přináší celkový počet podtříd Baldurovy brány 3 Celkem 47 podtříd, obrovské množství možností při vytváření vaší postavy.

   Všechny třídy Baldur’s Gate 3

   Pojďme se podívat na více podrobností na všech třídách Baldur’s Gate 3, včetně jejich úrovně, typu, atributů, výhod a nevýhod.

   Barbar

   • Hodnocení úrovně: B
   • Typ třídy: Melee Tank
   • Primární atributy: Síla, ústava
   • Sekundární atributy: Obratnost, moudrost
    • Klady: Více zdraví než kterákoli jiná třída, dobrá přední síla
    • Nevýhody: Málo dovedností nebo možností na dálku

    Baldurova brána 3 barbary jsou podobné bojovníkovi, ale více se zaměřují na náklady na všestrannost. Jsou skvělí v boji dopředu, zuří, aby získali bonusy, ale bojují v jakémkoli jiném kontextu, protože jim chybí obrovské množství dovedností. Jejich vysoká trvanlivost však znamená, že mohou udělat skutečné bití a žít většinou selhání. Takže hrají agresivně, jak se jim daří.

    Nejlepší barbarská podtřída: Berserker. Berserker masivně zvyšuje poškození s šílenstvím, což vám umožní provádět další útoky a hodit jako bonusové akce. Není to fantazie, ale je to velmi silný.

    Bard

    • Hodnocení úrovně: S
    • Typ třídy: Charmer, podpora Spellcaster a Jack-of-All-Trades dovednost
    • Primární atributy: Charisma, obratnost
    • Sekundární atributy: Inteligence, ústava
     • Klady: Dobrý všestranný, velmi dobrý manipulace, něco pro každou situaci
     • Nevýhody: Žádné masivní možnosti palebné síly

     Bardové jsou neuvěřitelně užitečné a sympatičtí, dostatečně vhodně. Jedna z několika tříd charisma kouzelníka má řadu kouzel, která podporují, uzdravují a kontrolují, ale mají o něco lepší brnění a zdraví než čarodějové, takže jsou o něco méně riskantní používat v boji. Bardové nemusí mít žádnou masivně škodlivou magii, ale často se mohou vyhnout úplně boji s fyzickým i magickým kouzlem nebo odvodit alternativní cestu, pokud zatlačíte do budování inteligence. Vyberte si z pozadí Baldur’s Gate 3 pečlivě zde, protože na těchto volbách záleží více pro takové postavy zaměřené na dovednosti.

     Nejlepší podtřída Bard: College of Valor. Obě podtřídy jsou neuvěřitelně podobné, ale považujeme Valor Superior, protože je obecně užitečnější pro zlepšení svých spojenců s bojovou inspirací, než potrestání nepřátel s řezanými slovy – plus kuchyně vybavení jsou lepší než tři dovednosti, které získáte.

     Cleric

     • Hodnocení úrovně: S
     • Typ třídy: Různorodý, božský kouzelník s obecnou podporou/uzdravením
     • Primární atributy: Moudrost
     • Sekundární atributy: Ústava, síla
      • Klady: Nejlepší léčitel, velmi flexibilní jako celek, některá skvělá kouzla
      • Nevýhody: Bojové zbraně by byly pěkné, obvyklé omezení slotů kouzel

      Křebosti byly v D&D 5e docela zlomené a jsou zde také zlomeni: tito kouzelníci vytvářejí některé z nejlepších léčitelů ve hře, ale také mají palebnou sílu a všestrannost, aby ji podpořili. Nejen to, ale mohou také vybavit střední brnění a štíty, což z nich činí docela silnou třídu jako celek. Samotný pokyny Cantrip je trochu gamebreaker a jedním z nejlepších kouzel Baldur’s Gate 3 a přidává D4 do všeho mimo boj.

      Nejlepší podtřída Cleric: Životní doména. Je to blízký volání mezi touto a světelnou doménou, protože upřímně řečeno, existuje jen malý důvod zvolit si podvod, protože jste ve své párty dostali Shadowheart, který tuto roli plní. Doména života zvyšuje uzdravení, které je hlavním bodem k duchovnímu a poskytuje těžkou znalostí z brnění, což může být skvělé, pokud jste se příliš nevložili do obratnosti postavy.

      Druid

      • Hodnocení úrovně: B
      • Typ třídy: Podpora, kontrola a užitková kouzla na základě všech věcí přirozených
      • Primární atributy: Moudrost
      • Sekundární atributy: Ústava, obratnost
       • Klady: Není příliš závislý na kouzlech, pravidlech divokého tvaru
       • Nevýhody: Ne tolik útočné síly, jak byste doufali

       Druidy mají v podstatě dva triky – kouzla a divoký tvar, což vám umožní proměnit se na zvířata. Je to neuvěřitelně všestranná síla, která vám také umožňuje hrát tank s malým rizikem, protože nesdílíte hitové body s vaší humanoidní podobou a jen se otočte zpět do normálu, pokud se váš tvar zvířat dostane ko’d. Druid má také dobrý výběr kouzel, ale kromě několika pozoruhodných standoutů, jako je Shillelagh a tepelný kov, může být většina z nich trochu střední.

       Nejlepší Druid podtřída: kruh měsíce. Divoký tvar je neuvěřitelně užitečný a silný, takže se na něm zdvojnásobí. Kruh měsíce je o posílení vašeho divokého tvaru, což mu dává více možností a pružnosti. Kruh země je v pořádku, ale není to náhrada za přeměnu v ledního medvěda a přitahování aggro na tělo, které není ani vaše.

       Bojovník

       • Hodnocení úrovně: B
       • Typ třídy: Blank kontrola pro nemagický boj
       • Primární atributy: Síla, obratnost, ústava
       • Sekundární atributy: Moudrost
        • Klady: Tvrdý, schopen použít jakoukoli zbraň nebo brnění
        • Nevýhody: Trochu nudné, ne zvlášť dobré z boje

        Bojovník je v podstatě obecnou volbou, která umožňuje jakoukoli stavbu zbraní a brnění, v závislosti na tom, co děláte. Měli byste si vybrat buď sílu nebo obratnost na začátku a odtud pracovat, zaměřit se buď na jednu nebo druhou. Bojovníci jsou v boji spolehliví a akční nárůst je pěkný, ale mimo boj jsou trochu chatrné a postrádají skutečné příspěvky. Vzhledem k tomu, že již máte na své párty bojovníka s Lae’zelem, měli byste si pravděpodobně vybrat něco jiného.

        Nejlepší bojovník podtřída: Battle Master. Battle Master je všestrannější než možnost Spellcasting Eldritch Knight, protože vám dává tunu mocných bojových schopností. Doporučujeme vybrat Riposte, tlačit útok a odzbrojující útok, který vám dá něco za všechno.

        Mnich

        • Hodná pozice: A
        • Typ třídy: Powerhouse bojových umění, která se nemusí spoléhat na zbraně nebo vybavení, používat vysokou mobilitu a neozbrojené stávky.
        • Primární atributy: Dexterita, moudrost
        • Sekundární atributy: Síla, ústava
         • Klady: Silné neozbrojené útoky, menší závislost na hlavní zbrani, mohou odklonit rakety a poslat je zpět ke zdroji
         • Nevýhody: Chudí při útocích na dálku, špatné uzdravení strany

         Nejnovější třída v Baldurově bráně 3, Monk, je slušná volba, pokud upřednostňujete metodické a plánované výbuchy útoku nad všestrannou brutalitou. Podobně jako u Rogues, mniši dobře pracují z těsné blízkosti, když mají na své straně prvek překvapení. S malým způsobem, jak se vám likvidace útoku vrozená, můžete vybrat, abyste své KI zaostřili různými způsoby, abyste dosáhli těchto vzdálenějších cílů. Dřevo napůl elves dělají slušné mnichy, díky sdílené sklonnosti za to, že se rychle pohybovali a byli na nohy.

         Nejlepší podtřída: Způsob čtyř prvků. Tato škola vám umožňuje naučit se kouzla a používat nové elementární útoky k vyplnění mezer, který zanechal nedostatek potenciálu na úrovni základní úrovně.

         Paladin

         • Hodnocení úrovně: A
         • Typ třídy: Charisma Spellcaster, Healer a Melee Tank
         • Primární atributy: Síla, charisma
         • Sekundární atributy: Ústava, moudrost
          • Klady: Charisma, možnosti podpory a uzdravení, neomezené možnosti vybavení
          • Nevýhody: Žádné skutečné možnosti na dálku nebo masivní palebné síly, kouzla jsou omezená

          Paladinové jsou hodně zábavy a dobrá alternativa k duchovnímu. Mají širokou škálu využití, včetně tanků na melee, a jsou to schopné frontline válečníci, kteří mohou vyhodit magii, aby se uzdravili, podporovali a ovládali bitvu, nebo jen vyhlazují nepřátele. Kromě toho, co jejich charisma znamená, že stále slouží roli mimo boj jako dobře vypadající kouzla.

          Nejlepší podtřída Paladin: Přísaha starodáv. Je to další blízké volání, ale přísaha Antiků je o něco všestrannější a přidání teleportu krátkého dosahu s Misty krokem na 5. úrovni je něco, na co by mnoho tříd žárlilo. Přísaha pomsty je přesto pro více zaměřenou sestavu.

          Pro více informací naleznete tu nejlepší postavení Baldur’s Gate 3 Paladin.

          Hraničář

          • Hodnocení úrovně: C
          • Typ třídy: Útočník užitečnosti, který se specializuje na určité přístupy
          • Primární atributy: Obratnost, moudrost
          • Sekundární atributy: Ústava, síla
           • Klady: Vysoké zdraví, určité rozdíly v sestavách
           • Nevýhody: Není v ničem výjimečné

           Strážci nejsou fenomenální, protože i když mají řadu schopností na výběr – věci jako oblíbený nepřítel, přirozený průzkumník a styl boje – jsou to většinou spousta malých, příležitostně zábavných triků, které opravdu nehodí loď nebo vyniknout. Dexterita je váš chléb a máslo, protože kaluž kouzel, které odemknete na úrovni 2, je malý a docela situační, takže je činí bonusem pro vaši třídu, spíše než jeho nedílnou součástí. Pravděpodobně byste se měli podívat na to, jak duální ovládat v Baldurově bráně 3, protože je to klasická sestava pro Rangers.

           Nejlepší podtřída Ranger: Beastmaster. Pokud nic jiného, ​​je zábavnější mít zvířata vás následovat, než jen získat bonusy na určité nepřátele s podtřídou Hunter. Frekvence, s jakou je můžete svolat zvířata, je to docela silné, zejména ve srovnání se zbytkem třídy.

           Darebák

           • Hodnocení úrovně: B
           • Typ třídy: Sneaker dovedností a stealth, který provádí vysoce poškozené cílené údery
           • Primární atributy: Obratnost
           • Sekundární atributy: Inteligence, moudrost, charisma
            • Klady: Spousta dovedností, vysoká mobilita, plíživý útok často
            • Nevýhody: Riskantní a poněkud situační

            Rogues jsou složité, protože jsou opravdu dobří, dokud opravdu nejsou (a slabší než rogues v 5e). Jejich vysoká mobilita je dobrá, používá mazanou akci k rychlosti, ale jejich plíživý útok není tak smrtící, jak tomu býval v nebezpečí. Navíc, zatímco všechny tyto dovednosti jsou pěkné, rogué jsou navrženi tak, aby skautli dopředu, což je vždy riskantní – všichni víme, že nebezpečí rozdělení na večírek.

            Nejlepší podtřída Rogue: Zloděj. Power „Fast Hands“ Rogue odemčená tím, že je zloděj, znamená, že při každém tahu dostanete další bonusovou akci. A vzhledem k tomu, kolik roguů může získat z bonusových akcí, je to docela směšné jako pohledu.

            Kouzelník

            • Hodnocení úrovně: A
            • Typ třídy: Skladový kouzelníka se zaměřila na vysoké poškození a úpravu kouzla
            • Primární atributy: Charisma
            • Sekundární atributy: Ústava, obratnost
             • Klady: Masivní výstup poškození, kouzlo metamagic může být velmi užitečné, charisma je dobrý stat, který se má stavět kolem
             • Nevýhody: Žádná obrana, žádné zbraňové dovednosti

             Čaroděj získává sílu z zděděné krve, což je činí více soustřeději a méně všestrannější než jejich třída bratrance, čaroděj. Mít svá kouzla pocházející z charismy je skvělé, protože to znamená, že můžete také vytáhnout duální role jako „tvář skupiny“. Schopnost modifikovat svá kouzla metamagikem také znamená, že můžete získat více z kouzel, která máte. Zjevné však selhání je, že bez brnění a nízkého zdraví jste asi tak tvrdé jako tyčinka v boji. Také nemůžete použít žádné, ale nejzákladnější nabízené zbraně.

             Nejlepší podtřída čaroděje: Draconic Bloodline. Divoká magie je pravděpodobně zábavnější, ale je příliš chaotická na to, aby byla spolehlivá, protože náhodné efekty mohou proti vám hrát stejně jako pro vás. Draconic Bloodline vynoří vaši přežití a poskytuje vám lepší skóre třídy brnění a zdravotního skóre, stejně jako některé další bonusy v závislosti na typu draka, který si vyberete (doporučujeme bílou nebo červenou).

             Čaroděj

             • Hodnocení úrovně: A
             • Typ třídy: Všestranný kouzelník s triky pro jakoukoli situaci
             • Primární atributy: Charisma
             • Sekundární atributy: Ústava, obratnost
              • Klady: Pytel triků, který může hrát na jakoukoli situaci, krátký odpočinek se osvěží
              • Nevýhody: Master of None, často běží nízko na kouzelné sloty

              Warlock je magickým protějškem Rogue; třída s něčím pro jakoukoli situaci, ale postrádá skutečnou specialitu. Mají střední brnění, střední zdraví, střední zbraně, střední kouzla (i když je rozmanitá řada, ze které si můžete vybrat), a přestože máte méně kouzelných slotů než většina ostatních, osvěžují se spíše na krátký odpočinek než na dlouhé. Navíc, stejně jako dříve, být charisma kouzelníkem znamená, že můžete být také dobrým vyjednavačem, který stojí za to mít vždy. Vyberte si několik zábavných vyvolání a budete mít solidní postavu, která může prosperovat stejně jako ve skupině.

              Nejlepší podtřída Warlock: Fiend. Neexistuje zde žádná skutečná volba, protože alternativní možnost – The Great Old – prostě ještě není dokončena v době psaní, s některými klíčovými silami chybí před konečným vydáním. Ale ďábla je sama o sobě dobrý, hlavní atrakcí je schopnost vypustit dočasný HP z cílů, které zabijete. To je docela sladké a hodně pomáhá s nižší přežití Warlocka.

              kouzelník

              • Hodnocení úrovně: A
              • Typ třídy: Čistý kouzelník, který se po cestě může naučit další kouzla.
              • Primární atributy: Inteligence
              • Sekundární atributy: Ústava, obratnost
               • Klady: Flexibilní prodejce škod, který zřídka dochází z magie
               • Nevýhody: Když vám dojde magie, máte potíže. Navíc jsi squishy

               Čaroděj je magie, co je bojovník pro vybavení – prázdná kontrola, která dělá téměř cokoli magického uzdravení lišty. Čarodějové jsou skleněná děla jako čarodějové, ale tam, kde se čarodějové zaměřují na konkrétní typy kouzla, jsou čarodějové mnohem všestrannější, s větším seznamem kouzla a tajemným zotavením, které umožňuje regeneraci slotů pro kouzla kouzla. Navíc se mohou trvale učit nová kouzla tím, že utratí 50 GP za kouzlo – obrovský bonus, že hra nehraje dost.

               Nejlepší podtřída průvodce: Evokační škola. Ani škola teď není skvělá a je těžké si vybrat jeden jako zcela lepší – ale vzhledem k evokační škole znamená, že můžete vyhodit do vzduchu ohnivé koule bez pečení spojenců, což může být za určitých okolností zachránce, což vám umožní plnit se s AOE útočí. Regenerační štít před abjurační školou není špatný, ale max 3 hp není dost dobrý na to, aby se ujala vedení.

               © Gamesradar+. Nesmí být reprodukován bez povolení

               Zaregistrujte se do zpravodaje GamesRadar+

               Týdenní trávení, příběhy z komunit, které milujete, a další

               Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.