Bethesda přinutila Arkane, aby nazvala svou hru Prey, což zakladatel Studio říká, že byl velmi, velmi škodlivé | PC Gamer, Mystery Bethesda Studio za zrušenou Prey 2 nyní pracuje na Redfall | Gamesradar

Mystery Bethesda Studio za zrušenou kořistí 2 nyní pracuje na Redfall

Ale také v tomto rozhovoru byl kritický vůči výběru titulu. „Volba jména byla pravděpodobně chyba, samozřejmě,“ řekl. „Protože si myslím, že to odmítlo fanoušky originálu. Také odmítl ty, které se nelíbily originálu. Protože proč by hráli Prey 2, kdyby se jim nelíbilo originál? Takže to byla trochu divná věc.”

Bethesda přinutila Arkane, aby nazvala svou kořist, která zakladatel Studio říká, že je „velmi, velmi škodlivé“

Raphael Colantonio řekl, že nikdo v Arkane nechtěl použít titul, ale Bethesda to nedala na výběr – což je součástí toho, proč odešel.

Líbí se mi Arkaneův pohlcující Sim Prey 2017 – dokonce víc, než se mi líbila stejnojmenná FPS Human Head z roku 2006. (Což se mi také hodně líbilo.) Ale vždy jsem byl zmaten rozhodnutím znovu použít titul. Developer Arkane byl výslovný, že jeho hra nebyla pokračováním nebo remake, a neměl „žádnou vazbu s originálem“, a není to, jako by hra z roku 2006 byla takovým hitům, že nesl neměnnou hodnotu PR.

Ve skutečnosti to byl docela rozšířený bod zmatení, a to nejen mezi hráči, ale také v Arkane. Zakladatel Studio Raphael Colantonio, který opustil Arkane v roce 2017, ve skutečnosti uvedl v nedávné akademii interaktivních umění a věd, že Bethesdova naléhání na používání jména „bylo velmi, velmi škodlivé,“ a nakonec mu pomohlo přesvědčit ho, že je čas na to, aby na to byl čas jít.

„Nechtěl jsem tuto hru nazvat kořistí,“ řekl Colantonio. „Musel jsem říct, že jsem to stejně chtěl před novináři, což není mé potěšení. Nesnáším lhát. A to jsou lži prodeje, není to jako osobní lež nebo cokoli, ale stále se cítilo špatné, že jsem musel podporovat zprávu, kterou jsem nechtěl. Nejen já, ale nikdo v týmu nechtěl tuto hru nazvat kořistí. Naše hra neměla nic společného s kořistí.

„Jsem vděčný za to, že společnost mi dá prostředky k vytvoření hry a důvěřování mé schopnosti s tolika miliony dolarů, jsem za to vděčný – ale existuje trochu umělecké, kreativní stránky, která je urážena, když Řeknete tomuto umělci: „Vaše hra se bude nazývat kořistí.”Jdeš jako, nemyslím si, že by to mělo, myslím, že je to chyba. Je to prodejní chyba, protože dostaneme od [původních fanoušků kořisti], ty tito nebudou šťastní, pak ti, kteří se nelíbili kořisti, ani nebudou hledat naše hra, nenajdou naši hru.”

„Takže to byla součást, ah, musím jít v tuto chvíli, protože v tomto bodě nemám kontrolu nad svou vlastní lodí.”

Colantonio také nazval rozhodnutí „kopem do obličeje“ vývojářů původní hry a řekl, že se často chtěl týmu omluvit. „Nikdy to nebylo naším záměrem ukrást jejich IP a učinit ji naši,“ řekl. „Byl jsem rád, je to hrubé, to není to, co jsem chtěl dělat. A tak všichni ztratili. A prodej byl mimochodem hrozný kořist. Nebylo to dobré rozhodnutí.”

Byl to také kop do tváře fanouškům originálu, kteří se těšili na řádné pokračování. Bethesda ve skutečnosti v roce 2011 oznámila jeden s velmi cool filmovým přívěsem, ale o několik let později vytáhla zástrčku a řekla, že „nebylo to na našem standardu kvality.„Zájem o zrušené pokračování však v letech od té doby přetrvával, odrážející skutečné nadšení pro to, co by mohlo být.

Arkaneova kořist skvěle se neprodávala dobře, přestože byla vynikajícím pohlcujícím SIM a zmatek obklopující název a spojení s původní hrou (nebo jejím nedostatkem) nepochybně nepomohl. Ale v rozhovoru pro 2021 s Minnmaxem se Colantonio přemýšlel o dalších marketingových výzvách, kterým čelí hru, a pohlcujícím sims obecně, které i přes to, že jsou široce považovány za základní hry.

„Myslím, že jsme odvedli skvělou práci při prodeji této hry lidem, kteří by se přirozeně líbili této hře,“ řekl. „Je to velmi„ uvnitř baseballu “. Pokud se na to podíváte a víte, jaké pohlcující simíci to úplně vidíte, a víte, že to budete milovat. Ale nemyslím si, že jako společnost – a mluvím jako mezi Bethesdou a Arkanem – nemyslím si.”

„Pokud jste například nikdy neměli úžasné ústřice, je opravdu těžké to prodat komukoli. Mohl bych prodat úžasné ústřice někomu, kdo je už měl, protože víte, co je na nich zvláštní, ale jinak lidé půjdou, „to je pro mě jako škeble“.”

Ale také v tomto rozhovoru byl kritický vůči výběru titulu. „Volba jména byla pravděpodobně chyba, samozřejmě,“ řekl. „Protože si myslím, že to odmítlo fanoušky originálu. Také odmítl ty, které se nelíbily originálu. Protože proč by hráli Prey 2, kdyby se jim nelíbilo originál? Takže to byla trochu divná věc.”

Zajímavé je, že zatímco se Arkane od odchodu Colantonia odklonula od pohlcujících Simsů, uvolnění dostupnějších (ale méně zajímavých) her jako Wolfenstein: Youngblood, Deathloop a Redfall (které ve skutečnosti nebudou venku až do roku 2023, takže soudy o tom jsou vyhrazeny Prozatím), Colantonio přijal formu z velmi odlišné perspektivy s Weird West, s velmi úspěšnými výsledky. Weird West’s 1.Očekává se, že 04 Patch bude žít v září.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Mystery Bethesda Studio za zrušenou kořistí 2 nyní pracuje na Redfall

Redfall Screenshot

Bethesda a Arkane potvrdili, že Roundhouse Studios pomáhá při vývoji na redukci.

Detail byl ve skutečnosti potvrzen v tweetu vedle nových herních záběrů z her Xbox a Bethesda Games na začátku tohoto měsíce, ale v shonu not-e3 se informace sklouzly pod radar.

V nové zprávě e-mailem fanouškům spoluvytvářející režisér Harvey Smith říká, že „tým v Arkane Austinu (spolu s partnery v Roundhouse) nalévá vše, co máme, aby se redfall nejlepší hra, jak může být, sólo i sólo, tak sólo, tak sólo i družstvo.”

Roundhouse Studios byla založena v roce 2019, i když ve skutečnosti existuje od roku 1997. Jako studia Human Head Studios byla společnost pravděpodobně nejlépe známá pro hraní hry z roku 2006. Ale během právního sporu s vydavatelem Ragnarok Game LLC přes Rune II, lidská hlava se vypnula, ale během několika dní většina vývojářů studia pracovala pod Bethesdou pod názvem Roundhouse.

Přesně na tom, na čem Roundhouse pracoval, zůstalo od té doby záhadou a Microsoft odkup Bethesdy (a mateřská společnost Zenimax) nevyhodil žádné další světlo na to, co očekávat.

Stále nevíme, jestli Roundhouse pracuje na něčem vlastním mimo redfall. Lidská hlava pracovala na kořisti 2 pod Bethesdou, dokud nebyla zrušena v roce 2014. Arkane nakonec vydala novou, milovanou hru pod názvem kořisti, ale lidská hlava 2 zůstává jedním z největších herních „to, co by mohlo mít beens“.

Pro více informací o každém vývojáři pod Xbox Game Studios Banner, můžete sledovat tento odkaz.

Zaregistrujte se do zpravodaje GamesRadar+

Týdenní trávení, příběhy z komunit, které milujete, a další

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Dustin Bailey

Dustin Bailey se připojil k týmu Gamesradar jako spisovatel štábu v květnu 2022 a v současné době sídlí v Missouri. Od roku 2015 pokrývá hry (s příležitostnými dalliancemi na světě anime a pro Wrestling), nejprve jako nezávislý pracovník, poté jako spisovatel zpravodajství v PCGamesnu téměř pět let. Jeho láska k hrám byla někde vyvolána mezi Metal Gear Solid 2 a rytíři staré republiky a v těchto dnech ho obvykle najdete, že rozdělí jeho zábavní čas mezi retro hraní, nejnovějším velkým titulem v Adventure nebo dlouhým způsobem v americkém náklaďáku Simulátor.

Více o Xbox Series X

Dragon’s Dogma 2 vyledí některé z nejlepších bojů šéfů a nejchladnějších nápadů v jakémkoli RPG v otevřeném světě a jsem posedlý jeho novou třídou

Plná výplata 3 průchod špinavého ledu