Creepy Doom 2 Mod by mohl být hororovou hrou roku, doom wiki | Fandom

Můj dům Doom

Pokud jste tam přestali hrát (a mnoho z nich – cítíte se jako konec), viděli jste možná třetinu toho, co Myhouse nabízí. Náznak pokračovat v zkoumání je ve znamení, které najdete mimo rozpadající se, zničený dům. Navidson Realty, odkazování na labyrintský, jinou světovou panství Navidson z Marka Z. Danielewskiho dům listů. Román slavný pro jeho poslední stránky daleko od konce příběhu, s dalšími vlákny, které se nacházejí v jeho anotacích, poznámkách a halucinační typografii.

Hororová hra roku je a Doom II Mod

Trvalo to několik pokusů a omylů, ale hráči, kteří si stáhli Myhouse.Wad ze svého disku Google si nakonec uvědomil, že mapa zahrnovala věci, které byly nemožné v Osud , jako zmutované, dvoupodlažní budovy. Metodicky začali hledat více svých tajemství na stále aktivním, 58stránkovém diskusním vláknu Doomworld . Pak je tu člověk bez tváře (nebo, někteří říkají, duch), který to začal.

Uživatel Doomworld Veddge vysazoval podivná semena rok a řekl cizincům, že v poslední době nespal, a přemýšlel, jestli se i jiní moderníci také cítili, jako by jejich „mapa měla vlastní mysl .”Když nakonec zveřejnil Myhouse.”.WAD – „docela rozkošný“ mapa jeho zesnulý přítel Thomas modeloval po svém vlastním domě v roce 2000, řekl, že dokončil poté, co jej nedávno objevil na disketovém disku – na 2. března a poté zmizel, uživatelé chtěli uklidnit své tajemství, také. Paksevali jeho hry a složky Google Drive s vlákny Reddit a hodinami dokumentárních filmů YouTube, ale zjistili, že nic uspokojujícího jiného než vzájemné porozumění, že … tato sdílená neklidnost? To pulzující bolesti žaludku pro pravdu? Je to známka dokonalé hororové hry.

Můj dům.Wad je horor goty

“Je mi jedno, jestli se to nepočítá, to se děje v mé sestavě [Game of the Year] 2023,” říká populární komentář v reddit diskusi o Myhouse. “Je to šílené dobře.”. [. ] Vytáhne to tolik sraček, o kterých jsem nevěděl, že doom je schopen, dokonce i s [zdrojovým portem] gzdoom.“

spoluzakladatel softwaru ID a Osud Návrhář John Romero to také nazval „skvělým“ po hraní v červnu a Mark Danielewski, který napsal psychologický horor román Dům listů, Sdílel video na Twitteru a vysvětlil spojení mezi jeho knihou a Myhouse’s Story a Halucinatory Level Design.

Ale způsob, jakým to Veddge říká v položce deníku, domu a jeho idiosynkrasie – pokoje, které se rozsvítí, když se nedíváte, jako v in Vrstvy strachu , vyplněné vany, které jsou portály, chodby, které se cítí nekonečně – nebyly záměrně. Jsou to důkazy, že „mapa [ho] ho používala“, strčila ho k špatným snům bouřkových mraků a mrtvých dětí a zachytila ​​ho do prázdnoty bez svého přítele, bez něčeho.

“Snažil jsem se smazat tuto mapu, ale stále se mění a vyvíjí se bez jakéhokoli vstupu ode mě,” říká soubor TXT VEDDGE v Drive Google MOD. “Co začalo jako pocta ztraceného přítele, celý můj život spotřebovalo.”.“

Ignorování Veddgeho nutkání, aby nehraje a hrál myhouse. Myhouse začíná podle očekávání, v domě střední Ameriky se zdravými keři venku a Osud démony uvnitř. Ale jakmile všechny dveře zmizí a zjistíte, že můžete prokázat zrcadly do jiného nepřirozeného světa, uznáváte, že dům není šťastná paměť. Jsi jídlo, se kterým hraje.

“[Mod] vás staví jako démonovou zdokonalovací doomguy s jednoduše vypadající mapou, než vás okradne o vaši fantazii s nepřítelem [-dům-] nerozumíte, natož porážkou, i když je to všechno, i když je to všechno kolem vás, “Jack Nicholls, Youtuber za videem, Danielewski Shared (který má nyní téměř sedm milionů zhlédnutí) mi říká e -mail. Každé ze tří možných konce Myhouse vám také připomíná, že nedochází k nevyhnutelnému; “V temné, nejisté úctě čeká / běžný zkázu, zemře,” říká Walt Whitman .

Tento skicář Cerberus žije ve Veddge's Google Disc

Jak se mapa domu posune a převrátí kolem vás, umožňuje někdy, aby hudba náhle vypadla, nebo ohlašuje nepřátele bez jasného důvodu. Zdá se, že vás jeho nešťastnost povzbuzuje k klečení, aby vás osud mohl přejít. Jakmile se vzdáte, jste osvobozeni od odpovědnosti a nyní můžete sny, dokud nemůžete.

“[Když jsem hrál,] to bylo, jako by se moje nohy nedotýkaly podlahy, a neměl jsem porozumění, kde jsem byl nebo co už tvořilo” kde “,” říká Nicholls. To je jediná potěšující věc na uvěznění – cítí se nebezpečná, ale není to vaše chyba. “Nezměnil bych o tom jedinou věc,” pokračuje.

Přestože z hlediska jeho recepce „Zjistil jsem, že je zklamáním, že někteří vzali věci příliš daleko,“ říká Nicholls, „snaží se najít identitu autora a kde byl dům sám, což vedlo k vláknu Doomworld, která musí být uzamčena.“

Do jiného portálu

Co dělá užitečné tajemství také reddens hluboké svědění ve vašem mozku. Odpovědi by mohly uhasit váš zázrak, ale alespoň uspokojí vaši zvědavost.

Po několik měsíců se uživatelé Doomworld upravili na detaily, jako když Veddge poprvé začal vysílat (2006), kde by mohli vidět toto umístění hry dříve (na 4chan CopyPasta) a zda by bylo dobré pokusit se najít Dům na mapách Google (ne).

Veddge, který je i nadále anonymní a neodpověděl na KotakuŽádosti o komentář zřejmě kontaktovaly člena fóra, aby jim řekl, že byl zklamaný, že „sledujte, jak se [veřejná] zaměřuje na něco jiného než na cestu zármutku“ uvedené v MOD. Další člen fóra Kevansevans, který mi řekne nad soukromou zprávou, že pomáhal Veddgemu se zscriptem „Fancy Scripting Language“ Gzdoom, říká, že Veddge nikdy neočekával „viralita.“

“Rozhodně jsme věděli, že má opravdu vysokou šanci stát se populárním v komunitě,” říká Kevansevans, ale “Community Content for Classic Osud V těchto dnech je výklenkový roh internetu. Ani nejambicióznější mapy nikdy neopouštějí diskuse mimo komunitu.“

“Cokoli vlastně opouští kruh [. ] je považován za velký úspěch a velmi neočekávaný, “pokračuje .

Zatímco anonymní účty diskutovaly o výhodách kontrol na pozadí a dalších 3 a.m. Teorie, spolu s efuzivní chválou – „Vyšel jsem z [myhouse] pocitu, že vidím věci jinak,“ říká mi Nicholls, „můj čas s tím byl nezapomenutelný.“—Veddgeova brzy-to-by-by-by-by-wie Amy zveřejnila předměstskou pravdu na Tiktoku.

Tajemství lásky

Podle jejích odpovědí na komentáře od Curious Myhouse fanoušků (Amy neodpověděla okamžitě na žádost o komentář), Osud Mod je počítačová adaptace jejich blížícího se rozvodu.

“Když se naše manželství rozpadlo, stejně tak i dům ve hře,” řekla. Malé detaily hráči, kteří se rozdělili do rýžových zrn, pak se atomy ukázaly jako individuální doomkutní kopie života Veddge, včetně obrazu na obývacím pokoji zdi růžových lotosových květin nebo sady černobílých triptychů, které,, které,, že,, V modu našel katalog položky.

“Skryl tolik věcí o našem životě ve hře,” řekla, “jsem si jistá, že to všechno nevím.“

Překvapilo mě, jak málo hráčů Myhouse, navzdory jejich dospívání hledání usnesení, uznalo Amyho perspektivu. Zdá se možné, že jakmile se hra – nebo přesněji v tomto případě přesněji zamořeným strachem, hadem kolem krku – zapálí tolik představ, skutečný život se přestane cítit skutečný. Lidé chtějí odpovědi, ale nechtějí, aby byly nudné.

Ale „Nelze mu pomoci: nuda není jednoduchá,“ píše francouzský teoretik Roland Barthes ve své knize z roku 1973 Potěšení z textu. “Je to blažená z břehů potěšení.”.“

Jako celek, dokonce i se skutečným životem, který je k němu, Myhouse.WAD je nyní neslavným kusem internetové hrůzy, i když je příliš populární na to, aby byl přímo svázán se zážitkem jeho tvůrce. Pro lidi, kteří dělají umění, může být jeho schopnost stát sama o sobě děsivá (mapa má konec konců vlastní mysl) – může se cítit špatně, ale může to být také spojovací.

Horor má stejný účinek. Jakmile s někým zažijete ten pocit, jako je nechat je popíjet váš oblíbený třešňový koks, jste spojeni. Takže zatímco myhouse.WAD mohl být nepravděpodobný goty uchazeč, jeho rafinovaná, osobní horor vždy spojuje lidi dohromady. To je přesně to, co se stane, když něco sdílíte ze srdce, tak temné, jak to může být.

Aktualizace, 07/10/23, 10:00 a.m.: Odstraněné odkazy Tiktok a vložení na žádost tvůrce mod.

Můj dům.svazek

Screenshot z Doomworld

Myhouse Is A Doom II (1994) Mod. Vyžaduje to spuštění zdrojového portu GZDOOM. Tvůrce, VEDDGE, jehož skutečné jméno je Steven Nelson, Zveřejnil mod do Doomworld 2. března 2023 a tvrdil, že mod byl leštěnou verzí mapy od jeho zesnulého přítele, Tom, Čí je celé jméno Thomas Allord. Mapa je rekreací domu jeho přítele, který se zdá být vše, co na mapě je, dokud se prozkoumáte dále.

Teorie a pozorování []

 • Předchozí příspěvky, které učinil Veddge na Doomworld, naznačují, že pracuje na mapě pocty, která je s největší pravděpodobností Myhouse, protože příspěvky naznačují nebo jsou přímé stav, které jsou téměř synonymem pro věci, které deník uvádí; Že ztrácí spánek nad mapou, že se zdá, že mapa má kontrolu nad vlastním designem a že sbíral starou mapu Myhouse z floppy disků, které mu Tomova rodina dala, mimo jiné.
 • Když zpočátku procházíte suterénem domu, na vrcholu podstavce mimo dům se objeví sféra duše, která je vidět skrz okna suterénu. Když opustíte dům a jděte na jeho nalezení, položka není tam. To je vlastně návnada, jako když se ohlédnete zpět dovnitř suterénu, můžete vidět, jak se vynořilo více démonů a klíče v domě, které jste měli sbírat, se proměnily v lebky. Je důležité si uvědomit, že pokud jste se rozhlédli po domě, když jste poprvé hráli, možná si všimnete, že vnější strana domu má nyní okna na obou podlažích.
 • Mapa je s největší pravděpodobností inspirována románem Dům listů Mark Z. Danielewski, jako části deníku barvy slovo „dům“ v modrém textu, odkazující na jednu z mnoha vtípků románu. Je tu také šance, že najdete chodbu do temnoty, což je s největší pravděpodobností odkazem na chodbu Navidsons ‘.
 • Když zemřete kdykoli na mapě, pokud se nepokoušíte respawn, můžete se ocitnout v nemocnici. Tato nemocnice obsahuje dva snímače; klíč do jedné místnosti v nemocnici a prázdná láhev pilulky v této místnosti. V místnosti, kterou můžete použít k životu ve stavu Berserk, najdete také defibrilátor, který můžete použít k životu.
 • V brutalistické části mapy jsou dva psi, včetně dobrého psíka a špatného psíka. Pokud zabijete jednoho psa, ten druhý zemře.
 • Lidé se domnívali, že Allord a Nelson byli manželé, kvůli některým náznakům v deníku nalezeném na disku Google.
 • Píseň, kterou hraje auto poblíž čerpací stanice, je známá jako „Nejzajímavější píseň na internetu“, píseň, jejíž skutečné jméno se zdá, že na internetu neexistuje nikde na internetu.

Recenze expertů GameSpot

Doom mod roku právě klesl na záhadný fórum a jde tak tvrdě, že ani nechceme zkazit, co přijde dál

Myhouse.pk3

3. března se na fórech Doomworld převážně neznámý tvůrce jménem Steve „Veddge“ Nelson sdílel nenápadný znějící mod znějícího. Tvrdí, že se jedná o vylepšenou verzi patnáctiletého mapového souboru „mého vlastního domu, ale plný démonů“ (který se nesnažil vytvořit jeden z nich?) Zanechal pozadu nedávno zesnulého přítele. Tragické, ale zvědavé.

Jako milovník všech věcí doom vás prosíte, abyste si to absolutně vzali na nominální hodnotu, stáhli ji a přehrávali ji ihned. Neměli byste také číst žádný z vlákna Doomworld za počáteční příspěvek. Jen jděte slepý. Zde je to, co budete potřebovat:

 • Doom2.WAD (k dispozici z jakékoli maloobchodní verze DOOM 2).
 • Nedávné sestavení motoru Gzdoom. Je tu špičkové.
 • Můj dům.PK3 ze složky souborů ve společnosti Veddge’s Google Disk, kde můžete také najít poznámky k vývoji a dokonce i původní myhouse.svazek.

Unzip a vložte vše do stejného adresáře, poté přetáhněte Můj dům.Pk3 (ne .Wad) na Gzdoom.exe. Ujistěte se, že hrajete v režimu Opengl nebo Vulkan (ne software), nebo by se některé efekty mohly rozbít.

I když doporučuji slepý, tady je několik tipů:

 • Munice je vzácná. Garáž má hnědou bednu obsahující motorovou pilu.
 • Pokud uvíznete, zkontrolujte každé dveře. Není jich mnoho.
 • Stále příliš tvrdý? Nejnižší obtíže poškození a zdvojnásobení munice.
 • Nenechte si ujít doplnění. Můžete to vidět ze spodního patra.
 • Slibujte, že se vrátíte a přečtěte si zbytek, až budete hotovi?
 • Pinky slib? Super, bavte se!

Varování spoileru: Nejprve si přejděte na mod

Pravděpodobně jste si tedy pravděpodobně uvědomili, že původní příspěvek na Doomworld byl lež nejlepším možným způsobem. Místo nostalgického výletu klasickým trendem mapování zkázy, Myhouse.PK3 je potenciálně hodinový hororový zážitek prostřednictvím neustále se měnícího, prostorově nemožného prostředí. Již nashromáždil dostatek nominací na komunitu, aby zajistil, že vyhraje Cacoward (každoroční ocenění Doomworld), a správně ano.

Technicky je to ohromující kus práce, která používá každý trik, který motor Gzdoom nabízí, ale jako skvělý kouzelník je rozptyluje a zmatená, takže si nevšimnete, že se věci pohybují, dokud nebude příliš pozdě. Otevření je autenticky retro-styled recreation rekreace, která používá pouze nástroje před zdoom a zůstává tak, dokud jste nebyli uvnitř a kroužili kolem domu pro pohánění, které můžete vidět z interiéru, ale chybí vám, když jdete na kontrolu.

Hladce a tiše, dům je přestavěn novější technologií (včetně 3D kývavých dveří a modelovaných stropních ventilátorů) a osídlený průměrnějšími příšerami, které můžete vidět skrz okna zvenčí. Dokonce i vaše skvrnité zbraně jsou nyní hladce animovanější. Vrátíte se, najdete klíče, jděte odejít a přední dveře jsou pryč.

V pasti, hledáte cestu ven a objevujete nové pokoje na nemožných místech, z nichž některé zmizí, jakmile je opustíte. Stejně jako vaše možnosti začnou docházet, uslyšíte zvuk elektrického jiskření. V přízemí se knihovna mírně posunula. Za ním je pojistkový panel. Použijte to a veškeré peklo se uvolní. Nechci zde zkazit příliš mnoho detailů pro ty z vás, kteří ještě nehráli, ale odtud je to jízda na horských kolech. Burning House, Brutalist Hellscape, letiště a konečný až příliš krátký návrat do domu, následovaný únikem do podvozů z Vanilla Doom 2.

Pokud jste tam přestali hrát (a mnoho z nich – cítíte se jako konec), viděli jste možná třetinu toho, co Myhouse nabízí. Náznak pokračovat v zkoumání je ve znamení, které najdete mimo rozpadající se, zničený dům. Navidson Realty, odkazování na labyrintský, jinou světovou panství Navidson z Marka Z. Danielewskiho dům listů. Román slavný pro jeho poslední stránky daleko od konce příběhu, s dalšími vlákny, které se nacházejí v jeho anotacích, poznámkách a halucinační typografii.

Ti, kteří hrají přes většinou unavené podhodnosti. Uvězněný ve smyčce a opakování vašich kroků vás jen opět vede zpět. Neexistuje žádný útěk a otočení k žádnému ořezávanému cheat, aby se vypukl z hranic, je potrestán tím, že vás vylučuje do zákulisí, nekonečně opakující se bludiště, kde budete pronásledováni a loveni, dokud nezemřete nebo nenajdete výstup zpět do domu.

Je to všechno technologický kouř a zrcadla, ale tento mod dělá chladně dobrý dojem, že se zdá být skutečně strašidelný a nekonečný.