Doom běží na 60 fps v poznámkovém bloku – Slashdot, Classic FPS Game Doom nyní běží na poznámkovém bloku (vážně) | PCGamesn

Klasická hra FPS Doom nyní běží na poznámkovém bloku (vážně)

Je zcela možné (a já nevím, neviděl jsem kód), že k vykreslování použil Aalib (nebo jednu z vidliček Aalibu), implementoval ovladač virtuální klávesnice a spustil text přes řidiče do poznámkového bloku. Přestože byl Aalib původně napsán pro Linux, je to docela přenosné (a konkrétně byl přenesen do dos velmi dávno).

Doom běží FPS v poznámkovém bloku

BinspamdupenottheBestofftopicSlowNewsdaystaleStupid FreshFunnyInSightfunfunterestingMaybe OfftopicflameBaittrollRollEndantantantovaný insightfunteringinformativefunnyUnderated Story -> 166695701 Story

Doom běží na 60 fps v poznámkovém bloku (Tomshardware.com) 52 -> 52

Zveřejnil Beauhd v pondělí 10. října 2022 @08: 16:00 od What-will-they-think-of-next.

Vývojář hry Sam Chiet našel další použití pro Microsoft Poznámka k. Geniální tvůrce získal Doom (1993), aby běžel na 60 fps prostřednictvím nudného textového editoru ve Windows. Tomovy hardwarové zprávy: Chiet zdůraznil, že nemusel upravovat aplikaci Poznámkový blok. Dabován „Poznámkový blok“, projekt je plně hratelný. Ačkoli Chiet nevysvětlil, jak mod funguje, se zavázal zahájit poznámkovou poznámku pro další fanoušky Doom vyzkoušet. Chiet v následném tweetu řekl, že „bude trvat nějakou práci, aby polský poznámkový blok do něčeho uvolnil, ale téměř jistě se to stane v příštích několika dnech.„John Romero, jeden z tvůrců Doom, byl ohromen a odpověděl na Chieta v tweetu, že mod byl„ neuvěřitelný.”

Můžete vidět ikonického střelce z roku 1993 v jeho plné slávě na Chiet’s YouTube Channel. Je to poznámkový blok, takže samozřejmě Chiet nahradil grafiku znaky a čísly. Hratelnost vypadá docela hladce, i když jsme chytili nějaké trhání obrazovky. Mohlo by to však být proto, že poznámkový blok nemůže text napsat dostatečně rychle na obrazovce.

související odkazy

Je to 29. výročí Doom. Jaký je váš oblíbený příběh?

Tato diskuse byla archivována. Nelze zveřejnit žádné nové komentáře.

Doom běží na 60 fps v poznámkovém bloku větší přihlášení

Doom běží na 60 fps v poznámkovém bloku

Drobný tisk: Následující komentáře jsou ve vlastnictví toho, kdo je zveřejnil. V žádném případě nejsme za ně zodpovědní.

Studna. (Skóre: 3)

Autor: Hotneedleofinquiry (598897) píše: V pondělí 10. října 2022 @08: 49pm ( #62954955)

Re: (Skóre: 1)

(Také funkce Linux již asi 2 desetiletí.)

Re: (Skóre: 3)

Linux by mohl spustit Doom ve Windows NotePad bez úpravy poznámkového bloku?

Re: (Skóre: 1)

No, ano, pravděpodobně by to mohlo udělat přesně skrze víno stejně snadno jako ve Windows, ale vlastně jsem o tom mluvil [Wikipedia.org].

Re: (Skóre: 1)

> Aalib je softwarová knihovna, která umožňuje aplikacím automaticky převádět a pohybující se obrázky na ASCII ART. Byl vydán Jan Hubicka jako součást projektu BBDEMO v roce 1997. Nevidím slova „textový editor“ nebo „poznámkový blok“ na této stránce Wiki kdekoli. Je to skoro jako porovnáváte aplikaci vytvořenou speciálně pro převod grafických výstupů na ASCII, na textový editor. Podivný. Jsem si jist, že nejste jedním z těch nezasažených linuxových fanatiků, kteří dělají celou komunitu zažívatelnou

Re: (Skóre: 2)

[Omlouvám se, tento podpis není ve vaší zemi/regionu nedostupný]

Re: (Skóre: 1)

Je zcela možné (a já nevím, neviděl jsem kód), že k vykreslování použil Aalib (nebo jednu z vidliček Aalibu), implementoval ovladač virtuální klávesnice a spustil text přes řidiče do poznámkového bloku. Přestože byl Aalib původně napsán pro Linux, je to docela přenosné (a konkrétně byl přenesen do dos velmi dávno).

Mám monitor 144 Hz (skóre: 5, vtipné)

RSILVERGUN (571051) píše: V pondělí 10. října 2022 @08: 17:00 ( #62954961)
To je pro mě zbytečné. Držím se zkázy v bash.

Re: (Skóre: 2)

Myslím, že schopnost používat standardní kontrolní kódy ANSI z Bash pro 8 barev skutečně zlepší celkový zážitek.

Re: (Skóre: 2)

Moje souprava není dostatečně silná, aby řídila taková nastavení vysokých detailů při 144 Hz. Možná bych si měl koupit GTX 4090.

Re: (Skóre: 2)

Ugh. VT320 je mnohem víc než to a Xterm je skutečná barva a šest ozve zbytek hloupého

Re: (Skóre: 2)

To je příliš mnoho barev – doomova barevná paleta je černá, hnědá, šedá a stříkající červená.

Re: (Skóre: 2)

Kdo věděl, že zemětřesení a doom mají stejnou barvu paleta./s

Re: (Skóre: 2)

Myslím, že schopnost používat standardní kontrolní kódy ANSI z Bash pro 8 barev skutečně zlepší celkový zážitek.

Pouze pokud jej můžete proměnit ve styl „matice“. Více než dvě barvy je prostě výstřední.

Jak funguje zvuk? (Skóre: 2)

Nikdy jsem nevěděl o zvukových efektech v poznámkovém bloku.

Re: Jak funguje zvuk? (Skóre: 5, informativní)

Autor: Larwe (858929) píše: V pondělí 10. října 2022 @10: 36:00 ( #62955111)

Zvuk se nehraje v poznámkovém bloku. Poznámkový blok působí v podstatě jako povrch streamování videa pro displej – hra sama o sobě běží jinde a odtud pochází zvuk ths.

Re: (Skóre: 2)

Že těhotenský test byl masivně zklamáním clickbait, dobře si to pamatuji. Bylo by mnohem méně nepříjemné, kdyby autor jednoduše řekl: „Podívej, dostal jsem zkázu na tomto mikrokontroléru, který řídil tento malý malý LCD, není to v pohodě?„Aspekt testu těhotenství byl naprostým červeným sleděním.

Re: (Skóre: 2)

Jsem rád, že jste to zmínil. Video bylo čistě „orrible, ale přemýšlel jsem příznivě o zvuku. Ale není to v poznámkovém bloku. dobře. Není to pro mě doom.

Vážně v pohodě, ale (skóre: 2)

Deset sekund tohoto videa a už mě bolí hlava. I když jsem měl stroj na Windows, nemohl jsem to hrát.

Re: (Skóre: 2)

Musíš tu být nový. Původní doom začal na MS-DOS.

Re: vážně cool, ale (skóre: 4, zajímavé)

Autor: LSllll (830002) píše: V pondělí 10. října 2022 @11: 37:00 ( #62955217)
Nepotřebujete Windows! Stačí spustit poznámkový blok.exe pod vínem!

Re: (Skóre: 2)

Dobře, takže teď určitě budu muset vyzkoušet tento „Poznámkový blok“ pod vínem – jen abych zjistil, jestli to funguje!

Re: (Skóre: 2)

Mám podezření, že by se víno bránilo programům, které se snaží upravit paměť jiných programů. Poznámkový blok se nestará, zda upravujete otevřený soubor, nemá zabudovanou schopnost obnovit obsah, takže jediným způsobem, jak to dosáhnout.

Re: vážně cool, ale (skóre: 2)

To mě zavede zpět do režimu postav PC Character Set Doom, který byl propuštěn před věky. Pěkné demo “podívej, co mohu udělat!„, ale rychle jsem to unavil.

Hackování bloku (skóre: 5, informativní)

Bettodavis (1782302) píše: V pondělí 10. října 2022 @09: 16:00 ( #62954995)

Vzpomínám si na někoho na YouTube, který ukazuje, jak přistupovat.Okno EXE pro automatizaci s jeho obsahem před několika lety zpět vstřikováním dat do jeho paměťových vyrovnávacích pamětí. Mohli s tím hrát Tetris nebo něco takového.

Předpokládám, že je to jen o krok napřed a používá jej pro zobrazení herních obrázků pomocí textu, podobně jako u jiných aplikací Linux, které to dělají s ncurses/libcaca.

Re: (Skóre: 3)

S tím, jak pomalé je obnovení, vypadá to, že jednoduše zneužívají vyrovnávací paměť kopie/vložení

Re: Poznámkový blok hackerství (skóre: 2)

Nejprve jsem si myslel: „Ach kecy, proč by M $ přidal skriptování k tomu, co má být holé kosti, bez textového editoru Frills?„A pak jsem si myslel, co jsi napsal. 60 FPS, to je hodně textu, který se má ukládat do jakéhokoli textového editoru, a nedokážu si představit, že by to bylo možné běžet dlouho před námořními pády, nebo se celý systém stává velkým stránkovým festikem. Doufejme, že to vymaže aktualizaci vloženého textu na rámec, takže to nebude problém.

60fps (skóre: 2)

Re: (Skóre: 2)

Jeho grafická karta je pravděpodobně voodoo3

Myšlenka je v pohodě, 60 Hz je nezanedbatelný (skóre: 5, zajímavé)

Autor: Larwe (858929) píše: V pondělí 10. října 2022 @10: 33pm ( #62955105)

Toto téma začalo trochu argumentu na jiném fóru, protože tvrdím, že vykreslování 60 Hz není vůbec vzrušující – protože je manipulováno velmi málo dat a žádný výpočet v reálném čase vůbec – LUT funguje dobře. Méně než minuta myšlení mě vedla k tomuto jak na něj 10H režim 13H MCGA 320X200X8BPP paletovaný nebo X-režim, ale myslím, že bývalý. Byl rozhodně navržen pro 5: 5: 5 Ramdacs, protože 5: 6: 5 a 8: 8: 8 nebyly součástí původního VGA/MCGA specifikace. Každopádně předpokládejme 320x200x8 na 5: 5: 5 Ramdac. Onetime úkoly: Známe obsah palety, protože máme hru SourceCode hry. To bylo barvy. Naším prvním úkolem je tedy transformovat paletu 5: 5: 5 na stupně šedi. Zde můžete získat fantazii a udělat korekci gama, abyste vytvořili asi 6BPP šedi, ale nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je udělat to, co by monochromatický monitor VGA udělal: ignorovat R, B a používat pouze G a používat pouze g. Máme tedy 32 možných šedi, nebo 64, pokud jste si měli fantazii. (Z videa je autor ve skutečnosti o něco složitější)). Naším dalším úkolem je vytvořit LUT, který vybere znaky písma, které odpovídají každé hodnotě stupňů šedi. Opět nejjednodušší věcí, kterou musíte udělat, je opět rasterizovat každou postavu (ve specifikovaném/vybraném písmu) a provést počítání pixelů, aby se určil poměr vypnuto na ON. Nakončíme s pole LUT [32], která přímo mapuje hodnotu palety G na požadovanou postavu, která má být vložena do poznámkového bloku. V tomto okamžiku bych měl poznamenat, že přístupem _better_ je používat 9-dimenzionální lut, takže si vyberete postavu, která má být umístěna, na základě zájmu o pixel a 8 pixelů kolem něj, ale stále zde mluvíme nejjednodušší případ. (Pokud půjdeme touto cestou, buď vykreslíme na 318×198, nebo musíme speciální případy okrajů obrazovky). Nyní spustíme poznámkový blok a použijeme enumwindows () k nalezení jeho HWND. V tomto okamžiku můžeme být fantazijní a uživatelsky přívětivý a poslat ji simulované menu a zprávy WM_SIZE, abychom vybrali správné písmo a velikost ohraničení, aby nedošlo k žádnému slovnímu zabalení, ale to je volitelné. Úkoly na rámec: Doom Engine nám dává pole 320×200 8bitových celých čísel, která se odkazují na paletu. Pomocí výše uvedeného jednoduchého případu je náš výstupní znak pro každý pixel LUT [paleta [pixel].g], nebo pokud se vám líbí LUT [(paleta [pixel] >> 5) & 0x1f]. Tuto postavu tedy ukládáme vlevo nahoře od našeho „rámového vyrovnávací paměti“ a pokračujeme do EOL, v tomto okamžiku vložíme návrat vozíku a začneme zpracovávat další „skenovací linii“, dokud nedosáhneme na konec posledního skenovaného řádku. (Tento krok je o něco složitější, pokud jsme provedli vylepšení „korekce gama“ v konverzi palety na znak, ale algoritmus je stejný). Nyní zkopírujeme do schránky Windows „FrameBuffer“, pošlete poznámkový blok, poznamenejte si zprávu, po které následuje Wm_Paste na vložení v novém rámci. O autorovi: Napsal firmware pro několik rámců digitálních obrázků (modely Digi-Frame DF-560, DF-390, DF-1710, DF-2300, DF-57), včetně dekódování JPEG/JFIF, souborového systému, Comms a Color Palette Conversion Filters , také naprogramované DOS/Win16/Win32 po několik let, přenosný systém emulátoru System16. Jsem také nesnesitelný pedant a generál A ** Hole-To-Town.

Klasická hra FPS Doom nyní běží na poznámkovém bloku (vážně)

: Doomguy drží logo Microsoft Logo, zatímco zabíjí démony

Chcete-li přidat do neustále se rozšiřujícího seznamu věcí, které mohou spustit klasický z roku 1993 FPS Game Doom, vývojář hry Sam Chiet se podařilo dostat střelce s běhákem na 60 snímků za sekundu, uvnitř softwaru společnosti Microsoft, protože samozřejmě doom nemá kam jít, ale nahoru nahoru.

Chietův příspěvek o tom, jak dostat Doom, aby běžel uvnitř poznámkového bloku, explodoval online, natolik, že tvůrce Doom John Romero odpověděl jednoduše nazýváním úspěchu „neuvěřitelným“ – a to je z dobrého důvodu. Chiet také říká, že poskytnou aktualizaci „Pokud/kdy ji zpřístupním ke stažení.“

Záběry pod doom běžící v poznámkovém bloku nejsou podle Chieta zrychleny, s poznámkovým blokem.EXE také nemá žádný ze svého kódu upraveného a je plně hratelný naživo s „nulou fakery“.

Thumbnail YouTube

„Polský poznámkový blok bude trvat nějakou práci na něco, co je možné,“ říká Chiet v následném příspěvku, „ale téměř jistě se to stane v příštích několika dnech.“

Zatímco obraz zkázy běžícího v poznámkovém bloku je přirozeně trochu rozmazaný, nesnižuje to výkon toho, aby se klasický FPS běžel uvnitř nástroje pro převzetí poznámky, že většina z nás nepoužívá, nevadí si, že si myslíte, že by mohla běžet střelec v něm.

Získání zkázy na běh na nejpravděpodobnějších místech se stalo trochu internetovou tradicí, přičemž téměř tři desetiletí stará FPS běží v Twitteru, schopnost spustit Doom v Doom a dokonce dostat doom na řadič GoPro. Onepmanship of Developers a Doom Community mě nikdy nepřestává udivovat upřímně a nemůžu se dočkat, až uvidím, kde bude DOOM běžet další.

Pokud chcete vidět více práce Chieta, můžete je sledovat na Twitteru nebo je dokonce podpořit na Patreonu, abyste pomohli financovat všechny jejich podivné, úžasné a šílené herní výtvory.

Přestože jsme byli téměř 30 let starý doom, doom neustále najde cestu do zpravodajského cyklu, ve skutečnosti jsme nedávno hovořili s Mattem Heafem Trivia, který řekl, že by rádi psali soundtrack zkázy a nazvali příležitost „celoživotním snem“. Doom Mod Thatcher’s Techbase vám také umožňuje poslat bývalého britského premiéra Margaret Thatcherové do pekla a hrál ji bývalý vůdce labouristiky.

Will Nelson z Starfieldu do Cyberpunk 2077, bude milovat ztracení v pohlcujících světech. Bývalý zpravodajský spisovatel pro hraní NME, vezme cokoli, co na něj hodíte, zejména Roguelikes.