Dveře (videohra) – televizní tropy, dveře | Dveře wiki | Fandom

Dveře wiki

Dveře má různé subjekty, s nimiž se hráči mohou setkat v celé hře. Každá entita má jedinečnou metodu útoku na hráče. I když ne každá entita je zabije, každá má svůj vlastní jedinečně děsivý skok.

Video hra / Dveře

https://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/png_3.png

Dveře je hororová hra postavená v Robloxu založená na takových hrách Spooky’s Jump Scare Mansion a hra Roblox Pokoje, ve kterém hráč putuje po 100 pokojích hotelu a více, s mnoha entitami zamoří cestu.

Dveře byl propuštěn v srpnu 2022. Hra obdržela obrovské množství hráčů z celé platformy a hra obdržela vysokou míru schválení od hráčů Robloxu, přičemž někteří považovali hru za jednu z nejžádanějších a nejlépe populárních her kolem Robloxu. 28. ledna 2023 Hotel+ Aktualizace byla vydána a přidala nové subjekty, pokoje a předměty. 26. srpna 2023 byly do hry přidány modifikátory, která umožňuje hráčům usnadnit nebo těžší.

Hra se také stala velmi populární v komunitě Speedrun, s více než 2 000 aktivními hráči, kteří dělají Speedruns ve hře Speedrun.com, umístění na 2. pozici nejaktivnějších hráčů na webových stránkách, pouze za surfaři Subway v množství aktivních hráčů.

Dveře obsahuje tyto tropy:

 • Výsměch úspěchu: Používání Crucifixu na entitách odemkne úspěchy v závislosti na tom, na jaké entitě ji používáte. Popisy pro ně jsou neutrální nebo mírně vtipné, ale pokud je používáte na očích, související úspěch přijde s popisem: „To pravděpodobně nebylo nejlepší využití jednoho z nich.”
 • Nejednoznačné pohlaví: Screechův zvuk „PSST“ je poněkud ženským hlasem.
 • Nejednoznačná situace: Procházíte hotelem s asi 100 pokoji zamořenými jinými světovými příšerami, které vás chtějí zabít. Jak a proč jsi se tam dostal? Nikdo neví a, jak naznačuje jedna z dialogových řádků El Goblino.
 • Anti-frustrační rysy:
  • Zatímco útoky přepadení stále zaručují skrýt vás, aby vás vystěhovaly před skrytí místa, neudělá to v místnostech 50 nebo 100. Vzhledem k tomu, že se zde skrývá, je místo toho qte, bylo by nespravedlivé mít také časovač nad vaším časem ve skříních. Z podobných důvodů není skrýt také pro pokoje, což vám umožní skrýt se tak dlouho, jak chcete.
  • Je další místnost, která se nenačítá dostatečně správně nebo dostatečně rychle? Závada bude působit jako selhání bezpečné a teleportujte vás do další místnosti. Na rozdíl od toho, co se stane, když zaostáte, to nevzdává žádného z vašeho zdraví. Podobně, pokud se hra při nakládání při útoku na Halt vyzařuje, další bezpečný selhání se zaútočí a zastaví se vůbec zaútočit, jako byste na něm použili krucifix, přerušili vám přestávku a nechte vás volně prohledat četné prohledávání početných zásuvky ve vašem vlastním volném čase.
  • Hlavní světlo bude svítit cestu ke dveřím v místnostech, které jsou přirozeně tmavé nebo po nějaké době uplynuly bez jakéhokoli pokroku. To se odstraní v super tvrdém režimu a lze jej vypnout modifikátorem.
  • Zatímco Snare a Timothy mohou stále poškodit, je nemožné jim zemřít, i když hráč zbývá 1 HP. To platí i s Poslední dech Modifikátor, který mění hráče v zázrak o jednom zasažení. pokud nejsou osudové se svými příslušnými modifikátory.
  • Rush a Ambush nebudou zaútočit v místnostech s méně než dvěma úkryty. Běda třetí a čtvrtých hráčů však. To lze upravit pomocí modifikátorů, aby se skrývala místa, která již nejsou zaručena.
  • Zatímco A-90 v pokojích se může objevit uprostřed útoku, pokud k tomu dojde, A-60 a A-120 budou zpomaleny a pozastaveny, aby hráči daly malou volnost, aby našli skříňku včas.
  • I když se rozhodnete zapnout modifikátory, které umožňují subjektům zaútočit bez otevření dveří nebo je nechat je zaútočit mnohem častěji, A-60 a A-120 se ve skleníku nikdy nevytváří, s vývojáři, kteří tam citují hlasité zvuky (například déšť) znemožňuje detekovat bez svíčky ve srovnání s Rush.
  • S tím, jak obtížný super tvrdý režim může být občas, hra vám překvapivě přeruší přestávku s postavou, pokud použijete granát Svaté ruky, což je jediná položka ve hře, která ho může úspěšně zabít, všimněte si Crucifix v běžném režimu pouze zámky na chvíli na místo na místo, aby ho vyloučil . To vám umožní dokončit pokoje 50 a 100 ve vašem vlastním volném čase.
 • April Fools ‘Den: Super tvrdý režim vydaný v roce 2023 byl vytvořen. Mimo zřejmé vtipy rozptýlené po celou dobu, zatímco to skutečně ztěžovalo hru v mnoha oblastech, všimněte si dvou nových entit (Jeff the Killer and Greed), banány se loupají téměř všude, žádné vodivé světlo mimo pokoje 50 a 100, temné místnosti, temné místnosti, temné místnosti, temné místnosti, temné místnosti, temné místnosti Častěji se třpytí oči, které se objevují mnohem častěji, skrývají se výrazně rychlejší, aby vás vytlačily ze skříně, hledaly rychlejší a honičky o něco déle, přepadení s vyšší šancí objevit se a častěji se odrazit. Namísto 5, žádné trhliny pro ukládání položek pro další přehrávání, obvod, který se skládá puzzle, prochází čísly mnohem rychleji, dupe je nahrazen podprostorem Tripmine a způsobuje 190 poškození namísto 40 (což je okamžitá smrt bez plného zdraví a štítů) některé části) byly usnadnily kompenzaci zvýšených obtíží. Všimněte si nových lektvarů štítů, které efektivně zdvojnásobí vaše zdraví, když jsou plné, předměty, které se mnohem častěji spřízňují, trivializační postava Svatá ruka a Shakelight a Scanner z místností, které jsou k dispozici na nákup z Jeff’s Shop. Pokus o přístup k místnostem v tomto režimu vás místo toho teleportuje do úplně jiné hry s názvem Přežít a zabít vrahy v oblasti 51. .
 • ARC Slova: Pro aktualizaci hotelu+ „Pravidla se změnila“ odkazuje na změny, aby se věci zvětšily jak pro hráče, tak pro entity.
 • Evoluce umění: Cutscenes pro hledání a postavu obdržely obrovské upgrady kvality v hotelu+ aktualizaci, přičemž se nyní viditelně roztrhává z kaluže, postava se vrhala s mnohem větší váhou ve vstupu do místnosti 50 a postava ve skutečnosti stéká po schodech po schodech dovnitř Místnost 100 místo toho, aby šplhal dolů na zábradlí. Všimněte si, že toto je pravděpodobně opravit logiku lednice staré elektrické místnosti, která ukazuje, že postava je schopna držet se zábradlí a skočit dolů na podlahu pod ním, přestože je slepý.
 • Big Good: Hlavní světlo, které se objevuje v celé hře, aby pomohla hráčům. Většinou se projevují jako modrá světla, která se zdá, že zdůrazňují důležité objekty, pokud si jich chvíli všimnete, a také se objeví poté, co vám zemřete, aby vám poskytli tipy, jak se vypořádat s tím, na co zemřel. Hrají také rozhodující roli při úniku hledání, protože zdůrazní, které dveře projít.
 • Odměna za vychvalování práv: Skener, výkonná položka bez omezení času na použití, která uděluje noční vidění a schopnost vidět položky potřebné k postupu, jako jsou klíče a přepínače prostřednictvím překážek, lze získat pouze dosažením A-1000 v místnostech, nesmírně obtížný a časově náročný úkol .
 • Bright není dobrý: přepadení se objevuje jako jasný lesk, když se vrhne kolem a je to nebezpečnější verze spěchu.
 • Brutální bonusová úroveň: pokoje probíhají pro tisíc pokojů, přičemž první odchod je téměř 200 v. I když se musíte vypořádat pouze se třemi příšerami, mohou být skličující pro prvního hráče.
 • Strach koček: Jack a závada vás všechny budou skočit, ale ten druhý je užitečný v případě, že místnost nedokáže správně generovat a Jackova jediná hrozba vás udrží mimo skříň. Odvrátil se s Timothym, který způsobí deset škod, a od té doby neplatný, zatímco vás teleportuje zpět k ostatním hráčům, pokud zaostáváte, poškozuje vás a může vás potenciálně zabít, pokud máte málo zdraví.
 • Cliffhanger: Hra končí tím, když hráč použije k úniku výtah. Postava útočí na výtah a způsobí, že padá. To nechává hráče rozhlížet se v nouzi a pomalu se vznáší, než skončí cutscén, když se výtah dostane k zemi.
 • Nedívej se na mě: Screech uteče, i když ne po neúčinné skokovérné, poté, co byl plně zírán. Oči otočí tento trope na hráče, protože se přímo dívá na ně poškození.
 • Dark není zlý: Jeff je jediné entity související s temnou.
 • Dungeon Shop: Krátce po útěku z knihovny můžete vstoupit do Jeff Shop, pokoj s přátelskými entitami a předměty, které si můžete koupit s mincemi.
 • Escape Escape: Na konci hotelu hráč (hráči) uniknou z postavy prostřednictvím výtahu. Toto číslo však jde na vrchol výtahu a útočí na něj.
 • Elite Mook: Ambush se vynoří zřídka než Rush, ale zaútočí několikrát v jedné místnosti.
 • Vestavěný prekurzor: Passageway in Door 60 může být otevřen pomocí klíče z kostry a 2 lockpicks, aby se odhalila blízká replika inspirace dveří, pokojů, doplněná vlastní sadou entit a Shakelight a Scanner jedinečný pro pokoje jedinečný.
 • Pětisekundová předstírání:
  • Útoky Rush a Ambushu jsou varovány blikání světel, když vstoupíte do místnosti. To zmizí po místnosti 90 s nedostatkem světel a nenechá vás vůbec bez varování, pokud nemáte svíčku. Místnost před Haltovou chodbou také má toto lehké blikání, i když je delší.
  • Před útokem Seek se začnou objevovat oči po celé zdi. Světla mohou také blikat, aniž by zaručila vzhled spěchu nebo přepadení. (Halt se nemůže za žádných okolností vynořit v předehru pronásledování.)
 • Fólie: Hledání a postava jsou dva entity, které se zaručují, ale hledat stále prvek náhodnosti, kdy se vynoří, zatímco postava se objeví pouze v místnosti 50 a místnosti 100. Oba mají cutscenes při vstupu do svých setkání, přičemž hledá pronásledování a postava je upozorněna na vaši polohu, ačkoli ta druhá je rozptylována v místnosti 50 zvukem jinde. Setkání Seek jsou honičky s vysokým oktanem, zatímco setkání s postavami se pomalu pohybujete po místnosti a snažíte se udržet nízký profil, když dokončíte hádanku. Hlavním motivem Seek jsou oči, zatímco postava je slepá a místo toho používá své nadšené slyšení, aby vás našla. Hledat vás pronásleduje ve více místnostech, zatímco postava zůstane pouze ve svých bojových místnostech šéfů, místo aby je opustila, aby vás pronásledovala.
 • Randomizace hry: Každé kolo hry randomizuje rozložení a typy pokojů, s nimiž se můžete setkat s některými výjimkami, což znamená, že dvě hraní sezení nebude téměř nikdy identické.
 • Glitch Entita: Závada, jak naznačuje název. Jedná se však o funkci anti-frustrace, která vás existuje, aby vás přenesla do další místnosti, pokud je potíže s načítáním.
 • Těžší než tvrdě: Poté, co hru alespoň jednou porazíte, odemknete možnost použít modifikátory, které o něm ovlivní různé prvky, a zvýšit množství knoflíků, které obdržíte za běh. Většina z nich nějakým způsobem ztěžuje hru, nebo, s určitými kombinacemi, je téměř nemožné porazit. The Hotel peklo Odznak vyžaduje, abyste zapnuli dostatek modifikátorů pro 150% nárůst knoflíků, což se promítá do okolí 16 až 20 modifikátory. Uvádět některé příklady:
  • Pokud Dopravní špička nebo Špatný čas Modifikátory jsou aktivní, pak Rush může zaútočit kdykoli bez ohledu na jakékoli otevřené dveře. Totéž platí pro A-60 a A-20, pokud jsou také aktivní. Zkuste to kombinovat s Tady jsem špičkový modifikátor, který ztichne.
  • Screech může kdykoli zaútočit s Jsem všude modifikátor, dokonce i během útoků na hledání nebo postavy.
  • Timothyho kousnutí, obvykle nesmrtelné i při 1 hp, lze otočit potenciálně fatálním s Svědivý modifikátor
  • Můžete vstoupit do hotelu s 50% zdraví, 10% zdraví, 50% maximálního zdraví, nebo se dokonce obrátit v jednorázovém zázraku a nebudete schopni vzít žádný poškození bez umírání.
 • Neškodný darebák: Je to spíše případ nejednoznačně zlého, ale zdá se, že Jack, Timothy a závada se hodí k tomuto účtu. Kromě toho, že je to zvláštní jména, Jack dává neškodným vyděšením, když se pokusíte skrývat ve skříni a není moc hrozbou, pokud není ve hře spěch, přepadení nebo postava, Timothy z vás bere jen 10 zdraví, pokud z vás, pokud Náhodou jste otevřeli zásuvku, která ho obsahuje a nemůže vás zabít, a závada vás přenese do jiné místnosti, aniž byste vás poškodili, pokud se hra zaostává.
 • Hell Hotel: První oblast hry je hotel plný tvorů, které vás všichni chtějí mrtvé.
 • Infinity -1 Sword: Zelenou bylinu lze získat pomocí klíče kostru na ošetřovně a udělí neustálou pasivní regeneraci zdravotního stavu, díky kterému je téměř nemožný pro subjekty bez útoků zabití zabíjení, aby ukončil váš běh. Na rozdíl od Shakelight a skeneru může být zelená bylina použita okamžitě v hlavní hře po odemknutí příslušných dveří a nevyžaduje další dva zámky a prochází dlouhou rukavicí, která může snadno zabírat více než polovinu běhu na dokončení .
 • Infinity +1 Sword: Mít trpělivost k dosažení dveří A-1000 v místnostech vás odmění skenerem, který má noční vidění a lze jej použít k nalezení položek. Nikdy to nedojde z baterií a může být na konci hodeno do riftu, abyste jej mohli použít v jiné přehrávání. Jedinými nevýhodami je to, že vás nechrání před Screech a zjevně to ztratíte při umírání nebo zapomenutí hodit jej do portálu.
 • Přezdívka v seriálu: Jak se hlavní světlo ve hře občas poznamenává, entity nemají jména, ale naše postava jim dává jejich oficiální jako popis toho, co dělají a jsou.
 • JumpScare: Každá entita dělá jednu při vynášení rány zabíjení, s Screechem také skáká vás obousměrně bez ohledu na to, zda to vystrašíte nebo ne, ale existují dva, kteří existují pouze vyděsit; Jack a Timothy. Nemají žádnou skutečnou hrozbu pro váš běh sami, přičemž Jack je možnou hrozbou, pokud jde o spěch, přepadení nebo postavu.
 • Smysluplné jméno:
  • Rush se vrhá po místnosti.
  • Ambush bere neočekávané hráče překvapením.
  • Skrýt vás vytlačí, pokud se schováváte příliš dlouho.
  • Screech na vás křičí, i když to odrazíte.
  • Oči jsou banda očí.
  • Závada je chyba živé.
  • Haltovo setkání je typem pronásledování „dva kroky vpřed, jeden krok zpět“, vyžadující, aby se hráč vrátil k jejich pokroku, když byl vyzván, aby se otočil.
  • Primární motiv Seek jsou oči.
  • DUPE se jeví jako duplikát dveří a snaží se hráče dupovat.
  • Snares vás drží stále, takže vás spěchají a přepadení vás může chytit.
  • Hlavní světlo, jak je vytvořeno wiki, se objevuje v tmavých místnostech a hledá honičky jako světlo, které vás vede do bezpečí.
  • Timothy a Jack mají normální jména a jsou oba neškodní. Jack má konotace určitého britského sériového vraha, ale stále je to normální jméno bez ohledu na to. Jack vypadá mnohem nebezpečnější než Timothy, ale je ještě menší hrozbou (pokud nejste dost nešťastní, že se s ním setkáte, zatímco se spěch nebo postava uzavírá). Nováček Jeff také následuje tento, protože není nic jiného než jen přátelský obchodník.
  • Postava je zvláštní, protože pocházela ze staršího projektu. Původně to bylo kódové jméno a z nějakého důvodu uvízl podle devs.
  • Monstra v pokojích jsou pojmenovány po místnosti, kterou se začnou objevovat v poznámce Pokoj A-120. To je vyvoláno zvědavým světlem a říká, že je snadné je pojmenovat poté, co se začnou objevovat.
  • Chamtivost útočí pouze na hráče, kteří v krátké době kradou příliš mnoho zlata.
 • Nikdy nerozdělujte párty: vyvoláno. Void je entita, která teleportuje hráče, kteří jsou více než pět pokojů mimo zbytek strany a v tomto procesu je poškozují.
 • Tvář Nightmare: Mnoho entit, se kterými se můžete setkat v průběhu hry.
 • Žádné spravedlivé podvádění: Nemůžete se připojit k místnosti, která má prospěšné modifikátory, dokud hru alespoň jednou neporazíte. Negativní modifikátory jsou však férová hra.
 • Neindikativní název: Seet Setch se nezahrnuje skrytí; Je to vytrvalá pronásledování.
 • Nic není děsivější: stejně jako jeho inspirace získávají jejich strach, mnoho strachu hry je získáno přes paranoia. Nepomáhá to, že hotel z velké části vypadá poněkud světský.
 • Zlověstný obsidian Ooze: Seek je humanoid z černého kalu, který vás chce zabít.
 • Sense-Imaired Monster: Druhý šéf, postava, je zcela slepý a často prochází kolem vás, pokud jste dostatečně tichý. Heck, procházení vám může dovolit, abyste se dokonce pohybovali kolem. Ale pokud se odvážíte projít vstáváním, který vygeneruje více hluku, postava na vás okamžitě běží a pokusí se tě zabít. Má také dlouhé zbraně, což mu umožňuje mít vysokou šanci dotknout se vás a okamžitě vás zabít. Jeho sluch je dokonce dost dobrý na to, aby detekoval dýchání, což ztěžuje skrytí ve skříni tím, že vás přinutí hrát mini hru, která reguluje vaše dýchání, když je postava před skříní, ve které se skrýváte. Ztráta povede k tomu, že budete násilně vytrháni ze skříně a zabiti.
 • Jednorázový štít: Crucifix, vzácný předmět, který lze zakoupit buď za 250 mincí nebo náhodně nalezen, okamžitě zastaví útok entity na vás, zatímco ho držíte, i když to krátce nato zmizí.
 • Token Heroic Orc:
  • Hlavní světlo vede hráče k bezpečným dveřím v Seek’s Chase and Dark Rooms a dává jim tipy, jak se lépe vyhnout entitům, kterým zemřou.
  • Jeff je přátelský obchodník, přestože je pár strašidelných bílých očí v skvrně stínu.
 • Vzal úroveň v badass: postava v místnosti 100. Před Hotel+ aktualizace, bylo zřetelně snazší se mu vyhnout než v místnosti 50. Všichni hráči museli udělat skrytí ve skříni, projít minihrou srdečního rytmu a pak zmizí v předchozí místnosti, dokud nedokončí hádanka jističe obvodu. Během úvodního cutscénu mohl kvalifikovaný hráč dokonce rovnou nahoru kolem postavy a úplně obejít minihru a konečný sprint do výtahu. V aktualizaci je nejen oprava chyby, ale postava vás nepřestane hledat, dokud nezískáte deset jističů obvodů.
 • Hraní zkoušky a omylů: Popis hry vybízí hráče, aby se tomu podrobovali, aby se mohli dozvědět o nepřátelích a o tom, jak je přežít. Vodicí světlo také dává několik tipů po umírání.
 • Neočekávaná změna hry:
  • Seek bude pronásledovat hráče přes několik místností a poslední místnost jeho setkání představuje rizika jiná než hledat sám sebe.
  • Obrázek jde opačným směrem a nutí hráče, aby tajně chodil po místnosti a hledal předměty (knihy v knihovně, vypínači v místnosti výtahu) a vyhýbali se číhající postavě, než se vrátí na výstup, jakmile hráč dokončí cíl otevřít to. Pokoj 100 také nechal hráče vstoupit do minihry po získání jističů, s postavou vyskočí z okna, jakmile je vložíte.
 • Stěny mají oči: Seekův příchod je posetý očima všemi o stěnách. Tyto oči se mimochodem vždy dívají přímo na to.
 • Oslabeno světlem: Screech zaútočí pouze v tmavých místnostech a je méně pravděpodobné, že zaútočí na hráče s zapalovači nebo baterkami.
 • Podivná měna: Jednou z hlavních měn dveří je, dobře, klika.

Dveře

Dveře wiki

Dveře �� je multiplayer roblox hororová hra inspirovaná Spioky’s Jump Scare Mansion a Nicorocks5555 pokoje vyvinutá společností Lightning_Splash a společně rozvinutá společností Rediblesqw. Je centralizován kolem cestování po místnosti s různými entitami, s nimiž se po cestě setkávají. Hra byla poprvé vydána do Robloxu 10. srpna 2022. [1]

Obsah

 • 1 Přehled
  • 1.1 subjekty
  • 1.2 položky
  • 1.3 Stav vývoje
  • 1.4 protokol aktualizace

  Přehled

  v Dveře, Jeden může hrát sólo nebo s týmem 2-4 hráčů (až 12 s osobními výtahy, avšak to se nedoporučuje) zkoumat různé pokoje v strašidelném hotelu. Cílem hry je dosáhnout konce současného patra přežitím v různých místnostech, aniž by umřelo entity, které je obývají. Hráči mohou také najít položky během jejich běhu, které lze použít k pomoci uživateli a jejich skupině, s různými položkami rotujícími po každém nových dveřích.

  Subjekty

  Dveře má různé subjekty, s nimiž se hráči mohou setkat v celé hře. Každá entita má jedinečnou metodu útoku na hráče. I když ne každá entita je zabije, každá má svůj vlastní jedinečně děsivý skok.

  Položky

  Hlavní článek: Položky

  Po celou dobu Dveře, Hráči se setkají s různými předměty v kontejnerech, které jsou poseté v různých místnostech a chodbách, které lze použít k likvidaci. Mezi nejběžnější z těchto položek patří zapalovač, baterka, zámek a vitamíny. Hráči se také mohou rozhodnout koupit uvedené položky v obchodech ve výtahu na začátku běhu nebo v obchodě Jeff uprostřed běhu.

  Stav vývoje

  Potvrzení vývoje podlahy 2 není v současné době neznámé.

  Aktualizovat protokol

  Související úspěchy

  Vítejte
  “Užijte si pobyt!”
  Připojte se poprvé

  Vítej zpět
  „Užíváš si svůj pobyt?”
  Připojte se další den.

  Trivia

  • Dveře má lore, je odhalen velmi pomalu. [2] [3]
   • Aktualizace hotelu+ byla údajně odhalena více informací. [4]
   • Přepracování však projevilo zájem o vánoční akci, která bude pravděpodobně zahrnovat entity nosí Santa klobouky a změna deště na sníh. [9]
   • LSPLASH uvedl, že přidání aktualizací s tematikou na dovolenou není dobrý nápad, protože by se to do tradice opravdu nehodilo, ale vyjádřila možnost. [10]
   • Navzdory tomuto a vyššímu se hra aktualizovala s událostí 2023 April Fools, s „super tvrdým režimem“ dočasně přidáno, i když byla přidána jako vtip.
   • Aktualizace modifikátorů však byla vydána na oslavu výročí 1 roku Dveře.