Šest strategických her, jako je civilizace | PCGamesn, 10 nejlepších her, jako je civilizace (2023) | Herní gorila

10 nejlepších her, jako je civilizace

V této hře musí hráči vést svou vybranou civilizaci v šesti éře, počínaje kočovným věkem.

Šest strategických her, jako je civilizace

Seznam skvělých 4x her, které jsou blízké civilizační sérii Firaxis v designu a duchu, pro případ, že hledáte něco nového, ale ne příliš odlišné.

Age of Wonders 3 je hra jako civilizace, a to je výstřel pobřežního města na mapě kampaně

Publikováno: 4. září 2023

Jaké jsou nejlepší hry jako civilizace? Jako nesporný král 4x her (prozatím) existuje mnoho lidí, kteří se pokusili zkopírovat to, co sist Meier vytvořil, a spousta, kteří chtějí hrát zážitek podobný Civ, který nebyl vytvořen Firaxis. Ponořili jsme se do některých z nejlepších 4x her, abychom vám ušetřili potíže s rozhlédnutím.

Civilizační hry nabízejí jedinečnou vizi strategie založené na tahu, kde začnete od skromného původu a vedou lidi v průběhu věků, zakládají více měst, obohacují vaši říši kulturním nebo technologickým pokrokem a docela často bojují proti jiným civilizacím. I když máme obecně specializovaný seznam skvělých her 4x (na kterých samozřejmě najdete civilizaci), někteří z vás mohou mít zájem hledat něco, co se více připomíná populární sérii Firaxis. Zde je ten samostatný seznam her, jako je civilizace, ale vykopali jsme několik velmi konkrétních příkladů, abychom se vyhnuli příliš velkému překrývání.

Zde je šest skvělých her, jako je civilizace:

Hry jako civilizace: Spell HUD ukazuje přes jednotku obklopenou monstra ve Fantasy 4x Game Warlock: Masters of the Arcane

Warlock: Masters of the Arcane

Pokud si vezmete civilizaci V a poté do jiných dimenzí přidáte fantasy prvky, jako je magie (místo tech), npc monstra a portály, pak máte Warlock: Master of the Arcane. Jedná se o Paradox Interactive 2012, jedná se o mash-up experimentů, které ji zvyšují za svou fasádu „fantasy civ“ a poskytují fascinující kontrapunkt k civilizaci V, který byl i v té době neuvěřitelně populární.

Obzvláště skvělé je, že kdybyste se nudili dělat na hlavní mapě více civilních věcí, můžete si vzít své armády a pokusit se najít portály-to by vedlo k dalším „mapům“ a představoval různé rozměry, s tvrdšími příšerami a lepšími odměnami. Můžete také kolonizovat tyto prostory a tak rozšířit svou říši.

Warlock získal v roce 2014 pokračování s názvem Warlock 2: The Exiled, který se naklonil do dimenze shluků trochu více. Nebylo to tak kreativní jako první hra, ale je to stále docela slušné. Oba jsou pozoruhodné skutečností, že uživatelské rozhraní Civ V je zcela přesně replikováno, což je velmi zřejmé, jaká byla primární inspirace.

Hry jako civilizace: obhajování zeleného a hornatého města ve starém světě, s HUD zobrazený nad vrcholem

Starý svět

Jedna z nejnovějších tahových strategických her a vydaných z raného přístupu v roce 2022 je Old World 4x, který se pokouší dekonstruovat Civ a inovovat způsoby, které posouvají hranice více než kterýkoli jiný soupeř. Je to duchovní dítě Soren Johnson – bývalého hlavního návrháře civilizace IV – a jeho studio Mohawk Games. Starý svět je uzamčen na starověkých a klasických uších a obsahuje civilizace, jako jsou Řím, Kartágo a Assyrie.

Mechanické prvky kolem správy říše jsou v pořádku, ale skutečné inovace leží v přidání prvků charakteru Crusader Kings, událostí a „objednávek“ systému. To převádí schopnost hráče jednat na konečný zdroj, na rozdíl od toho, aby každá jednotka udělala něco na každém kroku. Podívejte se na naši recenzi Old World Review pro více, ale to je určitě jeden, který stojí za to zkontrolovat.

Hry jako civilizace: Dvě konfliktní civilizace jsou odděleny mostem ve věku zázraků 3

Věk zázraků 3

Zatímco Age of Wonders: Planetfall je na našem průvodci 4x Games, je to třetí hra v této dlouhodobé sérii Wargame založené. Je tu všechno, co byste očekávali od civbříčku-říší správa, armády, technologické stromy a kouzla, jakož i doplňky, jako jsou hrdinové jednotky. Hlavním hlavním prvkem pro Age of Wonders 3 je to, že existuje samostatný taktický režim bitvy, kde armády bojují v podrobnějších detailech.

Svět je naplněn nebezpečími NPC, stejně jako další říše, ale existují také uzly podobné úkolu, s nimiž můžete také komunikovat, jako jsou dungeony nebo opuštěné doly. Mapy by také mohly vytvořit podzemní úroveň, ke které lze přistupovat pouze speciálně umístěnými tunely. Některé závody AOW3 (jako jsou trpaslíci) upřednostňují podzemí. Vždycky jsem zjistil, že kromě budování obvyklých měst byste mohli také postavit menší „pevnosti“ a základny, abyste drželi klíčové pozice, aniž byste museli najít celé město, podobně jako lidstvo.

Vzorek shora dolů dolů 4x hra Freeciv ukazující města, zeleň napříč americkými státy

Freeciv

Nemůžete mít konverzaci o hrách jako civilizace, aniž byste diskutovali o konečném kopii, Freeciv. Jak název napovídá, je 100% zdarma a byl aktivně vyvinut a pracoval na projektu open-source od roku 1996. Pokud jde o pravidla, má s civilizací II více společného než u modernějších her a jeho architektura je ve skutečnosti založena na staré hře střelce s názvem Xpilot.

Projekt se od té doby rozrostl a vyvíjel s novým formátem „Longturn“ představený v roce 2004, který zahrnuje celodenní zatáčky, a hry zahrnující až 30 lidí. Hra může podporovat 2D a 3D grafiku a je velmi flexibilní, pokud víte, co děláte. Pokud vás aspekt FreeCiv přitahuje aspekt k peněžence, máme také seznam věnovaný nejlepším bezplatným počítačovým hrám právě teď.

Hry jako civilizace: Bitva o polytopii - Barevný a blokovaný svět jedinečné 4x hry Battle for Polytopia

Bitva o polytopii

Toto je vynikající, lehká, destilace civilizace 4x zážitku. Vzhledem k tomu, že tento začal život jako mobilní strategická hra, se Polytopie rozrostla na něco, co stojí za to se podívat i na PC, protože nabízí 12 Civs, více procedurálně generovaných map a všechny klíčové dotykové kameny, které byste očekávali od 4x hry.

Trochu jako RTS Classic Northgard, všechny hlavní aktualizace hry jsou rozdány zdarma, ale další civilizace jsou k dispozici jako balíčky DLC. Nedávno si užil hlavní rovnovážné průsmyk a vývojáři stále zbývají také spoustu plánů. Pokud chcete lehčí, přísnější civilizační zážitek, měli byste se podívat.

Bitva průmyslové éry, která se odehrává v lidstvo, jedna z nejlepších her, jako je civilizace

Lidstvo

V neposlední řadě musí být konečná hra, jako je civilizace. Lidstvo, od vývojářů, kteří vám přinesli nekonečnou legendu a nekonečný prostor, se snaží stát se králem kopce prostřednictvím znovuobjevení diplomatických, říší a vítězných systémů, jakož i tahový taktický režim, kde se armády mohou střetávat nad velkými řádky. terén.

To je amplituda hry, která strávila celou svou existenci. Můžete si přečíst naši recenzi lidstva, abyste zjistili, co si o tom myslíme v plném rozsahu. Stále existují nějaké problémy týkající se rovnováhy pozdních her, ale není to v horším stavu než civilizace v nebo vi.

Doufejme, že těchto šest 4x drahokamů uspokojí vaši touhu po jiných civilizačních zážitcích, zatímco čekáme na oznámení civilizace 7 z Firaxis. Pokud stále potřebujete více, vedle výše uvedených seznamů 4x a tahových seznamů se podívejte na náš seznam nejlepších nejlepších PC Games a můžete dokonce objevit nový oblíbený žánr.

Joe Robinson Strategy Games Aricionado Joe byl dříve editorem Wargamer a napsal pro RPS. Užívá si všechny hry Paradox, zejména Hearts of Iron 4, Total War: Warhammer, Halo a dlouhé procházky na pláži.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

10 nejlepších her, jako je civilizace

Nejlepší hry jako civilizace

Civilizační série je jednou z nejpopulárnějších strategických her na světě, ale není to sama.

V tomto žánru je několik dalších her, které často nedostávají pozornost, kterou si zaslouží, takže to dnes měníme.

Pokud jste fanouškem civilizace Sid Meiera, zaokrouhlili jsme několik dalších podobných her, které byste měli zkontrolovat!

10 nejlepších her, jako je civilizace

Hry na tomto seznamu byly vybrány na základě toho, jak jsou srovnatelné s civilizační sérií a jejím stylem hry.

I když jsou zřetelně jedinečné, zachovávají si sdílené aspekty, díky nimž je nutné pro fanoušky strategie založených.

Pokud jste připraveni zpochybnit své dovednosti, zde je náš seznam 10 nejlepších her, jako je civilizace:

10. Warlock: Masters of the Arcane

Hry jako civilizace Warlock Masters of the Arcane

Zahajování našeho seznamu je klasická strategická hra založená na PC, Warlock: Masters of the Arcane.

Srovnatelná s civilizací V, tato hra se odehrává na mapě s mřížkou šestiúhelníku, na které mohou hráči přesunout své aktiva.

Každý hráč začíná jako velký mág, který musí vést své vlastní frakce k vítězství pomocí výhod, schopností a správy zdrojů.

Hráči si mohou dokonce přizpůsobit své velké mágy pomocí zákulisí a různých počátečních schopností.

Během hry budete muset spravovat zlato, jídlo a manu při stavbě budov, abyste poskytovali další výhody.

Stejně jako civilizace v, některé dlaždice na mapě také poskytnou bonusy v závislosti na tom, co tam stavíte.

Spolu s bojem o další frakce je zde také agresivní volně žijící zvířata, příšery a démony, proti kterému musíte být připraveni bránit proti.

Existují také mechaniky náboženství a diplomacie, které pomáhají ještě více jako série civilizace.

Ačkoli to bylo vydáno již v roce 2012, Warlock: Masters of the Arcane zůstává nutností v žánru strategické hry.

9. Teorie Sigma: Globální studená válka

Hry jako civilizace Sigma Theory Globální studená válka

Tato strategická hra založená na tahu se odehrává ve futuristickém světě, kde dochází k globální studené válce.

SIGMA TOORIES RIVELING TONT TOUND PS5, dává hráčům spoustu legrace a poutavé mechaniky, se kterými si můžete hrát.

Začínáme, máte přístup k elitním agentům a taktickým drony, které lze použít spolu s podrobením nebo diplomací.

Špionáž je obrovskou součástí hry, když závodíte, aby se váš národ stal prvním, kdo má „teorii Sigma.“

Teorie Sigma ve hře má jako největší vědecký objev, má potenciál decitovat celé národy nebo dokonce poskytnout nesmrtelnost.

Ve hře můžete najmout různé speciální agenty na podporu vašich misí a každý agent má své vlastní jedinečné rysy, příběhy a motivace.

Budete však také muset dávat pozor na agenty z jiných zemí, kteří se na vás pokusí špehovat!

Nejlepší ze všeho je, že existuje hloubkový technický strom, který vám může poskytnout sílu destabilizovat ekonomiku nebo vytvořit mocné vojáky.

To vše, spojené s nádherným uměleckým stylem Sigma Theory, z něj dělá hru, kterou byste určitě neměli předávat!

8. Lidstvo

Hry jako civilizace lidstvo

Lidstvo je příští a je velmi podobné jiným strategickým hrám, jako je série civilizace.

V této hře musí hráči vést svou vybranou civilizaci v šesti éře, počínaje kočovným věkem.

Musíte se rozhodnout, jak se vaše civilizace rozšiřuje, rozvíjí a komunikuje s ostatními, jak hra postupuje.

Spolu s tím budou hráči získat zdroje, jako je zlato, věda, vliv a jídlo, které lze utratit za účelem postupu.

Mnoho z těchto mechaniků se bude cítit velmi dobře známé fanouškům série civilizace, což usnadní naučit se cestu kolem.

Na rozdíl od CIV, který má více scénářů vítězství, je však vítězství v lidském skóre o vašem skóre slávy.

Sláva se vydělává na dosažení věcí, jako je hromadění hodně zlata, vítězství mnoha bitev nebo diváků budování světových zázraků.

Pokud máte pocit, že nezískáváte slávu dostatečně rychle, lidstvo vám také umožňuje měnit kultury v polovině hry, což znamená, že nejste uzamčeni ve stylu hry.

Existuje také mnoho expanzních balíčků, které přidávají nové kultury, takže můžete vždy zažít něco nového!

7. Warhammer 40 000: Gladius – Relics of War

Hry jako civilizace Warhammer 40 000 Gladius Relics of War

Nemusíte znát historii Warhammer 40K, abyste si užili tuto 4x tahovou strategickou hru.

Relics of War je první velká strategická hra zasazená do Warhammer Universe a je to nesmírně náročné.

Tato hra umožňuje hráčům vést jednu ze čtyř válečných frakcí, z nichž každá přichází s vlastním jedinečným stylem a technologií.

Každý svět je náhodně generován a budete se muset pokusit najít silné artefakty, aby vaše frakce dal hranu.

Můžete také stavět města a opevnění, abyste rozšířili svůj dosah a moc nad světem a soupeři.

Jako stolní hra. Relics of War umožňuje hráčům používat ničivé zbraně a taktické operace, aby převzali nepřátele.

Relics of War je také jednou z nejlepších online her, které si hrají s přáteli, díky svým režimům online co-op a PvP.

I když nevíte nic o Warhammer Lore, je snadné být na této hře velmi závislý.

Zejména proto, že sdílí hodně společného se sérií Civ, se složitými a vyvíjejícími se systémy, díky nimž je každý jedinečný přehrávání.

6. Celková válka: Tři království

Hry jako civilizace Total War Three Kingdoms

12. hlavní vstup do franšízy Total War, Three Kingdoms je hra založená na tahu, která se zaměřuje na taktiku v reálném čase.

Hráči mohou ovládat jednu z 12 frakcí s cílem sjednotit Čínu a stát se nejvyšším vládcem.

Všechny bitvy v této hře se točí kolem generálů a hráči mohou mít na bojišti najednou až tři.

Obléhání skončí, když budou řešeny všichni nepřátelští generálové nebo když byla zachycena centrální část města.

Protože však mají všichni generálové své vlastní osobnosti a touhy, budete je také muset uklidnit, abyste je udržovali dobře.

Pokud štěstí obecného klesne příliš nízko, bude existovat řada důsledků, které by se mohly vypořádat s tím, které mohou mít dopad na boj.

Existují také dva různé herní režimy; Romantika a záznamy, z nichž první dává generálům téměř nadlidské schopnosti.

Záznamy na druhé straně zaujímají historicky přesnější přístup k hraní, bez super schopností a autentičtějšího vybavení.

Pokud jste fanouškem bojového systému v sérii civilizace, Total War: Three Kingdoms stojí za to zkontrolovat!

5. Stellaris

Hry jako civilizace Stellaris

Přemýšlejte o Stellaris jako na mix mezi civilizací a nejlepšími hrami, jako je Mass Effect, se všemi v měřítku.

Ve Stellaris ovládají hráči mezihvězdnou civilizaci a mají za úkol prozkoumat a kolonizovat svůj oblast prostoru.

Existují však různé další civilizace, s nimiž se mohou vypořádat, a také události, které mohou zcela narušit rovnováhu moci.

Jako hra s velkou strategií v reálném čase je Stellaris o budování vlastní galaktické říše, kterou lze buď premade nebo přizpůsobit.

Existuje mnoho různých tras, které můžete svou civilizaci snížit, mírumilovné a diplomatické nebo válečné a destruktivní.

Pokrok ve Stellaris se točí kolem odemknutí tradic a technologií, které postupně stojí více než k dosažení.

Pokud to nestačí, existuje také Nemesis DLC, kde hráči mají hlavní cíl zničit všechny ostatní v galaxii!

Tento DLC odemkne mnoho dalších destruktivních cest a prvků her, které se konkrétně starají o tento cíl.

S téměř nekonečným prostorem, který si můžete hrát, je Stellaris konečným sci-fi tahovým strategiím!

4. Freeciv

Hry jako civilizace freeciv

Pokud jste fanouškem CIV, který také miluje hraní nejlepších her zdarma MMORPG, stojí za to se podívat.

Tato strategická hra založená na multiplayerech je bezplatný otevřený software, který se nejlépe podobá civilizaci II.

Freeciv začíná v 4000 b.C., kde hráči přebírají roli kmenových vůdců, kteří musí vést a rozvíjet své civilizace.

Civilizace, která vyhraje, je ta, která buď nejprve otře všechny ostatní, nebo splní kolonizaci prostoru.

Existuje však termín k dosažení všeho, a pokud žádná civilizace nedosáhla žádného z těchto výkonů, vyhraje ten s nejvyšším skóre.

Body jsou získány na základě velikosti civilizací, akumulace bohatství a vědeckých a kulturních úspěchů.

I když to není tak graficky doladěné jako civilizace VI, Freeciv je zdaleka nejlepší alternativou k hrám Sid Meier.

K této hře je také součást multiplayeru, přičemž mnoho komunit Longturn se z ní splétalo.

3. ELegenda bez ndless

Hry jako civilizace nekonečná legenda

Nekonečná legenda je tahová strategická hra s fantazijním zvratem a hlavním cílem dominance světa Aurigy.

Hrají jako jedna ze 14 rasových frakcí, hráči mohou používat válku a diplomacii při vývoji nových technologií a budování nových měst.

Rozložení a ekosystém každé mapy jsou pro každou novou hru randomizovány a používá hexagonální mřížku podobnou Civ.

Vzhledem k tomu, že tituly jsou náhodně generovány, každá hra je jedinečná a představí novou sadu výzev, které je třeba překonat.

Stejně jako Civ mají hráči různé zdroje, včetně potravin, průmyslu, peněz, vědy a vlivu.

Existuje devět různých typů vítězství, včetně ekonomického, diplomatického a vědeckého vítězství, což znamená, že jste v těchto oblastech vynikali.

Můžete však také dokončit všechny úkoly vaší frakce, zabít všechny ostatní nebo být jedinou civilizací, která zbývá s kontrolou nad jeho počátečním kapitálem.

To poskytuje slušné množství výzvy, protože některé z těchto zakončení jsou mnohem těžší dosáhnout než jiné.

2. Europa Universalis 4

Hry jako civilizace Europa Universalis 4

Europa Universalis 4 je velká strategická hra, kde hráči ovládají zemi od 1444 do 1821.

Zatímco hra je nastavena na zahájení historicky přesných událostí, mohou hráči úplně změnit věci, protože získávají moc.

Pomocí hospodářské a vojenské síly nebo diplomacie mají hráči velkou svobodu zkoušet a změnit svět.

Stejně jako civilizace existuje také náboženský systém, který poskytuje bonusy a technologické stromy, které můžete postupovat.

Někdy se také objevují také náhodné události, které mohou pomoci nebo poškodit váš pokrok.

I když se nepokrývá tak obrovský časový rámec jako série civilizace, Europa Universalis 4 nemá obsah.

Má také podporu modů, které dokonce zahrnují věci jako starší svitky a World of Warcraft Universe.

Můžete také hrát proti ostatním online v multiplayeru nebo použít nastavení Ironman v jednom hráči, které odstraňují manuální uložení.

Pokud jste fanouškem Civ a chcete něco podobného, ​​ale dostatečně odlišného, ​​aby bylo čerstvé a jedinečné, musíte se podívat na Europa Universalis 4!

1. Věk zázraků: Planetfall

Hry jako civilizační věk zázraků planetfall

Vezmeme -li naše místo číslo jedna je věk zázraků: Planeta Fall, Pátá splátka ve věku Wonders Series.

Srovnatelné s civilizací VI s sci-fi twist, planetfall obsahuje šest různých frakcí a vůdce každého, koho si hráči mohou přizpůsobit.

Mapa světa je také procedurálně generována tak, aby každý přehrávání byl jedinečný a odlišný.

Jak hra postupuje, hráči se mohou rozšířit, aby ovládali více měst, najít více zdrojů a napadnout nepřátelské tábory.

Existuje několik způsobů, jak dosáhnout vítězství, včetně dobytí, diplomacie nebo ničení prostřednictvím technologie Doomsday.

Hráči si mohou také vybrat mezi kampaní pro jednoho hráče nebo potyčkovým režimem a také s možností online multiplayeru.

Nejenže je to jedna z nejlepších her pro více hráčů všech dob, ale její pokročilé AI způsobuje, že dokonce i kampaně pro jednoho hráče jsou náročné.

V Planetfall je toho hodně co dělat a jeho bojový systém je také jedním z nejlepších v žánru, s výjimečnými animacemi a grafikou.

Pokud máte rádi civilizační sérii, Age of Wonders: Planetfall je hra, kterou si absolutně nechcete nechat ujít!

souhrn

Doufáme, že se vám líbil náš seznam 10 nejlepších her, jako je civilizace, a našli jste nějaké nové, které si můžete vyzkoušet!

Každá z těchto her přináší do žánru strategické hry něco jedinečného a přitom zůstane natolik podobné jako Civ, aby se fanoušci cítili pohodlně.

Nejprve však velmi doporučujeme odhlásit se Planetfall, protože vyniká jako jedna z nejlepších Civ podobných her, jaké kdy byly vyrobeny!

Zde je rychlá rekapitulace 10 nejlepších her, jako je civilizace:

 1. Věk zázraků: Planetfall
 2. Europa Universalis 4
 3. Nekonečná legenda
 4. Freeciv
 5. Stellaris
 6. Celková válka: Tři království
 7. Warhammer 40 000: Gladius – Relics of War
 8. Lidstvo
 9. Teorie Sigma: Globální studená válka
 10. Warlock: Masters of the Arcane

Pokud se vám tento seznam líbil, možná budete chtít zkontrolovat následující články:

 • 10 nejlepších her jako Age of Empires
 • 10 nejlepších her jako Sims
 • 10 nejlepších her jako Clash of Clans
 • 10 nejlepších her jako X-Com

Hry jako Civilization Series: 10 podobných alternativ strategických her založených na tahu

Pokud hledáte jiný titul, který nabízí podobný zážitek, máte štěstí. Pokračujte ve čtení a zjistěte naše nejlepší tipy pro hry, které jsou jako civilizace.

Hry jako série civilizace

Hry jako série civilizace

Beanstalk je podporován čtenářem. Pokud si něco koupíte prostřednictvím jednoho z našich odkazů, můžeme si vydělat malou provizi. To nemá vliv na naše recenze ani umístění produktů na webu.

Sid Meier’s Civilization je vyvinutá společností Micropose zpět v roce 1991. Byl poprvé vyvinut pro MS-DOS a díky své masivní popularitě-a udržovat krok s postupujícími technologiemi-je nyní k dispozici na několika platformách; Také podstoupila řadu revizí (přesněji šest primárních záznamů, přesněji debutovalo).

Hra zahrnuje nasměrování široké škály komplikovaných systémů v rámci jedné desky, aby nakonec vedla civilizaci k míru.

Civilizace je považována za jeden z nejkritičtějších titulů strategie správní rady, je již dlouho oblíbeným fanouškem.

Pokud jste jedním z nesčetných fanoušků hry a hledáte další titul, který nabízí podobný zážitek, máte štěstí, protože existuje spousta možností na výběr. Pokračujte ve čtení a zjistěte naše nejlepší tipy pro hry, které jsou jako civilizace.

Funkce hry Civilization Series

Datum vydání: Září 1991
Vývojář: Mikropóza
Aktivita
Firaxis hry
Vydavatel: Mikropóza
Aktivita
Hasbro Interactive
Infogrames
2K hry
Platformy: Amiga, Atari ST, SNES, Microsoft Windows, Linux, Mac OS, PlayStation, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, iOS, Android, Nintendo DS, N-Gage, Windows Phone, Facebook Platform, PlayStation, PlayStation, PlayStation, PlayStation Vita
Žánr: Strategie založená na tahu, 4x hra
Nastavení: Reálný svět
Herní módy: Jeden hráč

Obsah

1. Stellaris

Stellaris

Zahájení našeho seznamu her, které jsou podobné civilizaci Sid Meiera, je Stellaris. Masivní populární a super expanzivní hra 4x, jediná hra, jako je tato, která je populárnější, je civilizace VI. Tento titul byl vyvinut společností Paradox Development Studio a byl publikován společností Paradox Interactive.

Byl vydán na jaře 2016 na MacOS, Windows, PS4, Xbox One, Xbox Series a Linux. Jak již bylo zmíněno, jedná se o masivně expanzivní hru, ale naštěstí vývojář velmi podporuje titul, protože nabízejí aktualizace zdarma, stejně jako placené DLCS. Ve skutečnosti od vydání z roku 2016 došlo k více než tuctu aktualizací a každý z nich se dále rozšiřoval a upgradoval celkový zážitek titulu.

V Stellaris je cílem udržovat několik prvků říše, které ovládáte. Mezi tyto prvky patří věci, jako je průzkum, objev, výzkum, stavebnictví, ekonomika, stavebnictví a vláda. Hra s velkou strategií, jak se Stellaris vyvíjí, složitost se zesiluje. Rada je sluneční soustava a skupina lodí slouží jako váš výbor.

Tato kampaň je třeba dodržovat spiknutí. Hra začíná civilizací odhalení vesmírného cestování. Pomocí svých lodí i technologií budete muset dokončit několik úkolů, abyste objevili bizarní světy, liché příběhy a rozšiřující se, stejně jako větvící cesty.

Tyto cesty se vyskytují v důsledku rozsáhlé svobody, kterou hra poskytuje. Za prvé, motor titulu vygeneruje závody a místa náhodně, která najdete v celé galaxii. Máte schopnost přizpůsobit všechny své vlastnosti, své vývoje, své ideologie, vaše omezení a mnohem více. K interakci můžete použít násilí, diplomacii a obchodování.

Dalším ohniskem této hry je mezihvězdné boje. Budete moci přizpůsobit a posílit své lodě pomocí ozubených kol a schopností. Boj se vyskytuje mezi jinými loděmi, které mohou být v desítkách, v tisících a dokonce až stovky tisíc.

S tím bylo řečeno, když se objeví bitvy, během bitev nebudete moci nic ovládat; Místo toho budete sledovat bitvy – a všechny ohromující vizuály, které obsahují – se rozvíjejí.

2. Crusader Kings 3

Crusader Kings 3

Další na našem seznamu her, které jsou podobné civilizaci, je Crusader King 3. Název byl vyvinut společností Paradox Development Studio, publikoval Paradox Interactive, a byl vydán na podzim roku 2020 na Windows, MacOS, PS5, Xbox Series a Linux.

Nejedná se jen o 4x hru, ale je to něco jako tituly Grand-Strategy a RPG v jednom a hratelnost je založena na tahu. Kromě toho neexistují žádné podmínky vítězství; Spíše hrajete přes středověkou rodinnou linii po několik století.

První věc, kterou musíte udělat, je vybrat ušlechtilý dům, který nasměrujete ve středověku. Hra se hraje na desce a za účelem správy více aspektů vaší dynastie budete muset použít sbírku komplexní mechaniky.

Jako vládce slouží rodinné vůdce a jeho dědici a postavy mohou zemřít. Stručně řečeno, budete muset řídit politiku, diplomacii a ekonomický systém své říše; Kromě toho budete spravovat vojenské jednotky na celé mapě, nasměrovat je, aby cestovali po celém světě a převzali kontrolu nad jinými městy.

Mapa je od začátku zcela viditelná; Stále však musíte procházet půdou, abyste mohli získat přístup k jiným civilizacím.

Kromě toho budete muset spravovat členy své rodiny a k tomu budete používat celou řadu systémů hraní rolí. Svět v Crusader Kings 3 je velmi pohlcující a rozmanitý, protože obsahuje postavy ze všech procházek podobných, jako jsou rolníci, rytíři, dvořavé, šťávy, králové, královna a další.

Do svých plánů můžete začlenit nejvýznamnější NPC; Například s nimi můžete mít romantické vztahy, můžete je zradit a oni vás mohou zradit, můžete je provést, nebo se s nimi můžete stát spojenci.

3. Nekonečná legenda

Nekonečná legenda

Nekonečná legenda vyvinula společnost Amplitude Studios a publikovaná společností Sega, byla vydána v září 2014 na Windows and MacOS.

Ze všech 4x titulů může být nekonečná legenda jen nejoblíbenější hra mezi fanoušky tohoto žánru. Je to relaxační, naprosto uspokojivé a my vám dáváme spravedlivé varování, je to trochu návykové. Budete si hrát s tahy po celé desce.

Cílem této hry je převzetí aurigy, smyšleného světa, a budete muset použít jeden z výrazných 8 závodů, abyste tak učinili. Můžete dosáhnout svého cíle a nakonec vyhrát kampaň prostřednictvím průzkumu, války, diplomacie a technologické nadvlády.

S tím řekl, že každý občan má jedinečný příběh a také jedinečný hratelnost. Mapa je randomizována na každé nové hře a představí hexagonální mřížku. Různé biomy, frakce a zdroje obývají terén; Konkrétně má každý biom a terén specifické účinky na vaše jednotky.

Začnete hru s osadníkem, kterého použijete k vytvoření prvního vypořádání. Poté, co jste vytvořili město v regionu, se celý biom stane součástí frakce. Poté, co jste postavili město, budete muset úspěšně spravovat jeho obchody, průmysly, ekonomiku, magii, vědu, armádu, průzkum, bohatství, vůdce, frakční výhody a další.

Hra také obsahuje bojový systém a vaše jednotky mají schopnost zapojit se do jiných vojenských jednotek, a tak to otevírá bitevní systém založený. Poté můžete použít ozubená kola, terén a schopnosti vaší jednotky, abyste vyhráli bitvy, proti nimž jste přišli. Můžete se oddálit bitvy, kdykoli chcete, abyste se postarali o další části své říše.

4. Bitva o polytopii

Bitva o polytopii

Další na našem seznamu her, které jsou jako civilizace, je Polytopie. Název byl vyvinut a publikován Midjiwan AB a byl vydán v únoru 2016 na Linuxu, MacOS, Steam OS, Windows, iOS a Android.

Tato hra je lehčí 4x titul, ale je stejně neuvěřitelná jako civilizace. Když byl původně debutován, byl tento Grand Strategy Titul určen pouze pro mobily; Od té doby se však vyvinula a je nyní k dispozici na PC. V době psaní existuje více než 12 civionů, několik procedurálně generovaných map a všechny prvky, které byste očekávali od tohoto konkrétního žánru.

Vývojáři titulu vydání zdarma aktualizace po celou dobu, která dále vyvíjí hru. Například byly zveřejněny nové mapy, nové frakce, rovnovážné opravy a oprava výkonu. Můžete hrát hru sólo nebo s týmem až 8 hráčů. Jako hra založená na managementu civilizace vyberete jeden z 12 kmenů a každý kmen má jedinečnou kulturu, přírodu a atributy.

Poté prozkoumáte, pěstujete půdu, stavíte struktury, provádíte výzkum, shromažďujete zdroje a dobýváte další osady. Ve hře je pět různých typů map, které sahají od drobných po expanzivní. Kromě toho máte schopnost konfigurovat vlastní mapu a můžete hrát ve třech výrazných herních režimech.

Hra je nastavena na náměstí Planet Square, který je domovem polytopií. Mapa se skládá z blokové pevniny, která se unáší ve vesmíru ve alternativní dimenzi. Zde potkáte kmeny, které jsou zjednodušující a charismatické, které soupeří o kontrolu nad celou planetou.

5. Starý svět

Starý svět

Historická 4x Grand Strategy Game, Old World byla vyvinuta společností Mohawk Games a byla vydána společností Hooded Horse a byla vydána v létě 2021 pro MacOS a Windows.

V této hře nasměrujete říši několik generací, abyste mohli vyvinout dlouhodobé dědictví. Hra obsahuje sbírku mechaniky, díky nimž se liší od ostatních titulů, které jsou jako civilizace, a které jsou uvedeny na tomto seznamu.

Nejprve hrajete pouze v klasické historické éře s některými z největších civilizací, jako jsou Řím, Kartágo a Assyrie. Za druhé, máte možnost vydávat objednávky s každým tahem. Zatřetí, některé z postav ve hře by mohly určit osud celé vaší říše. Na rozdíl od většiny ostatních titulů na tomto seznamu, spíše než od průmyslu, Starý svět obsahuje dřevo a kámen a technologické stromy jsou randomizovány.

Jak pravděpodobně můžete hádat, nastavení hry je historické; Události jsou však smyšlené. Jinými slovy, jedná se o historickou fikční hru. Kvůli éře, ve které se hra odehrává, spravujete veškerou politiku, manželství, dědici, rodinné vztahy a další podobné záležitosti.

Budete také hrát jako jedno ze sedmi dostupných království, přičemž každá z nich nabízí postavy, které mají výhody pro vaše města. V tomto titulu je navíc silné zaměření na rodinné vazby. Všechny akce ve hře, stejně jako akce, budou vyžadovat, abyste se rozhodli, abyste byli šťastní nebo je porazili.

Pro ilustraci, pokud učiníte členy rodiny příliš mocnými, může to být vážné riziko. S tím bylo řečeno, existuje mnoho postav a spousta osobností, které mohou mít přímý dopad na vaši politiku, stejně jako na vaši říši jako celek.

Nakonec budete muset zvládnout diplomaty, špiony, manželé, guvernéry a osobnostní rysy. Pokud jde o boj, budete muset použít diplomacii nebo bitvu k interakci s jinými kmeny, frakcemi a barbary v rozsáhlém světě.

6. Warlock: Masters of the Arcane

Warlock: Masters of the Arcane

Warlock: Master of the Arcane je fantasy 4x strategická hra. Byl vyvinut společností 1C INO-Co Plus, publikoval Paradox Interactive a byl vydán v květnu 2012 pro Windows.

Tento titul debutoval jako konkurent pro civilizaci V, ale získal tolik trakce a stal se ještě populárnějším, než si vývojáři představovali, když byl vydán. Ve skutečnosti to bylo tak populární, že vydavatel vytvořil pokračování: Warlock 2.

To, co opravdu odlišuje Masters of the Arcane, odlišně od civilizace, stejně jako další hry na tomto seznamu, je to, jak mají vaše armády přistupovat k portálům s jinými mapami a jak mají přístup k rozměrům s příšerami a odměnami. Navíc máte schopnost kolonizovat tyto podivné, jiné světové oblasti, rozšířit svou říši a využít své zdroje.

Cílem hry je vybudovat vlastní říši, která překlenuje po celém světě, který je generován na randomu. Jak hra postupuje, získáte kontrolu nad četnými systémy, budete prozkoumat kouzla a dobýt své nepřátele. Budete také hrát jako Warlock, který se snaží stát se vládcem fiktivního světa v Ardanii.

Bitvy se vyskytují zase napříč stejnou deskou jako mapa. Budete se do značné míry spoléhat na svá kouzla, abyste porazili své protivníky; Můžete však vyhrát také pomocí diplomacie nebo magie. Většina boje se navíc koná automaticky.

Konečně existují různé části kampaně. Můžete hrát na straně kteréhokoli z osmi bohů a každý z nich má konkrétní úkoly k dokončení a tyto úkoly jsou soustředěny na šíření chrámů po mapě.

7. Lidstvo

Lidstvo

Lidstvo bylo vyvinuto společností Amplitude Studios a byla vydána společností Sega. Byl vydán v létě 2021 na Windows, MacOS a Google Stadia. Je to hlavní hra 4x a vy hrajete přes desku, přes tisíciletí, s celkem 14 různými kulturami nebo civilizací, kterou můžete kombinovat 60 různých kultur, abyste si mohli přizpůsobit. Tato zvláštností liší lidstvo od civilizace; Oba tituly jsou však stále relativně podobné.

V lidstvu budete hrát v několika historických dobách, od starověku do moderního věku, začínající jako neolitický kmen. Stručně řečeno, budete hrát v šesti dobách lidské civilizace a rozšiřujete a vyvíjíte civilizaci pomocí různých systémů.

Poslední uhlí této hry se dostane na Měsíc nebo Mars. Hru můžete hrát buď sami, v režimu Co-Op, nebo proti 7 dalším hráčům. Hra je hlavně o rozvoji měst a vytváření technologického pokroku spolu s vojenskými jednotkami, interakce s ostatními civisy na virtuální planetě.

Rada představuje úplnou virtuální civilizaci, kterou hra vygeneruje pro vás, At-Tandom, On takto na každé nové hře.

Jak postupujete ve hře, budete muset získat nové zdroje, které vaše město může použít. To zahrnuje zlato, vliv, průmysl, vědu a slávu. Sláva je vaše vítězství; Můžete však získat slávu různými způsoby, například prostřednictvím bohatství a dobytí, výzkumu, diplomacie a dalších metod. Nakonec se zúčastníte boje s jinými armádami.

Tyto scénáře budete hrát pomocí systému založeného na tahu a velíte své armádě. Bitvy jsou jisté zatáčky, v závislosti na typu boje, na který se účastníte. Pro nejrychlejší rozlišení můžete použít „Insta-Resolve“, což umožní AI zjistit, kdo bude vítězem.

8. Věk zázraku 3

Věk zázraku 3

Třetí instalace dlouhodobé tahové fantasy 4x velké strategické hry, věk Wonder 3, byla vyvinuta společností Triumph Stones, byla vydána společností Paradox Interactive a byla vydána v březnu 2014 na MacOS, SteamOS, Windows a Linux. Hra kombinuje vzorec, že ​​civilizace s nádechem fantazie, stejně jako obsah založený na turnaji/mřížce.

Hra začíná na malé mapě v malém osídlení. Jak byste očekávali, přebíráte se za různé systémy, abyste si vytvořili vlastní fantasy říši. Mezi prvky, které ovládáte, patří diplomacie, ekonomika, armáda, výzkum technologie, hrdinové jednotky a kouzla.

Kampaň obsahuje příběh a máte schopnost hrát na obou stranách konfliktu. K dispozici je také samostatný taktický režim bitvy a vaše zatáčky se odehrávají na standardním systému mřížky založeného.

Navíc, když hra poprvé začne, vyberete si jeden ze šesti dostupných závodů jako. Pro ilustraci jsou trpaslíci jedním z dostupných závodů a začínají podzemním osídlením. Stejně tak vyberete jednotku hrdiny ze šesti tříd podobných RPG.

Poté budete hrát kampaň, jak byste chtěli; Cílem je však vždy expandovat pomocí techniky, diplomacie nebo dobytí. Dalším klíčovým rozdílem mezi věkem zázraků 3 a civilizací je to, že máte schopnost opřít své pozice vytvořením pevností a základů.

Hra také obsahuje magický systém, který můžete využít v taktických bitvách, nebo který můžete použít prostřednictvím rozhraní desky. Editor ve hře vytváří a sdílí mapy.

9. Vzdálené světy 2

Vzdálené světy 2

Další na našem seznamu her, které jsou jako civilizace, je další název, který je pokračování: Distant World 2, což je pokračování kriticky uznávané Space 4x Grand Strategy Game. Název byl vyvinut společností Codeforce, publikoval Slitherine, Ltd., a byl vydán v březnu 2022 ve Windows.

Distant Worlds 2 má nový a vylepšený motor a také novou 3D grafiku; Mechanika a rozhraní však zůstávají podobné. S tím řekl, tento titul obsahuje karikaturní styl, který je podobný stylu používaným v jiných hrách, které jsou uvedeny na tomto seznamu.

V této hře je 4x mechanika s managementem založeným na tahu a bojem v reálném čase smíšená. Nastavení hry je velmi hluboké a velmi podrobné a svět je super-ponosný a podmanivý a mechanika je náročnější než drtivá většina titulů v tomto žánru.

V podstatě budete hrát ve velkých galaxiích, které jsou generovány procedurálně. Tyto galaxie mohou být složeny z nespočetných planet, solárních systémů, měsíců a asteroidů. Můžete prozkoumat a využívat vše, s čím se setkáte prostřednictvím těžby, dobytí a diplomacie. K dispozici je také sbírka složitých a vyvíjejících systémů.

Poté vyberete jednu ze sedmi základních frakcí, které obsahují jedinečné příběhy a hraní hry. Má otevřenou kampaň, protože založení hry je ovlivněno tím, jak interagujete s jinými koloniemi, příšerami, mimozemskými závody, obchodníky a piráty.

Můžete si přizpůsobit druh hry, kterou chcete zažít, což znamená, že můžete vyladit množství kontroly, kterou chcete mít přes svou civilizaci. Existuje vestavěný herní stroj, který generátor vytváří a upravuje vaši galaxii.

10. Nekonečný prostor 2

Nekonečný prostor 2

Zabalení našeho seznamu her, které jsou jako civilizace, je Endless Space 2, který byl vyvinut společností Amplitude Studios a publikoval SEGA, a byl vydán v květnu 2017 na MacOS a Windows. Je to pokračování do vesmíru, název prvního titulu v seriálu a debutoval po legendě, ale je to stejný žánr.

Začíná to výběrem jednoho z 12 závodů nebo vytvořením vlastního závodu. Poté ovládáte svou říši a můžete ji rozšířit pomocí diplomacie, dobytí, vykořisťování atd. Existuje několik procedurálně generovaných systémů a každá z nich má pět planet.

Můžete prozkoumat rostliny a shromažďovat zdroje nebo prozkoumat anomálie. Můžete kolonizovat prostředí a můžete získat výhody zachycením planet. Budování určitých věcí vám dává výhodu říši, která také závisí na vašem výzkumu.

Závěr

Pokud jste fanouškem strategické hry založené na 4x, civilizace a hledáte další tituly, které nabídnou podobný zážitek, podívejte se na některé z skvělých možností na našem seznamu. Všechny tituly, které jsme zahrnuli, jsou fantastické a určitě vás budou bavit.

Oliver je bývalý počítačový inženýr Compaq, který se stal technologickým podnikatelem a celoživotním hráčem. Jeho prvním systémem byl Amiga 500 a nejoblíbenější jsou SNES. Stavěl své vlastní počítače od doby, kdy postavil systém Pentium 90 v 90. letech. Je šéfredaktorem Beanstalk a zakladatelem společnosti Kooc Media Ltd, britské online vydavatelské společnosti se sídlem ve Velké Británii.