Fall of Shiganshina Arc – Attack na Titan / Attack na Titan / Anime – Otapedia | Tokio Otaku režim, okres Shiganshina (Anime) | Útok na Titan Wiki | Fandom

Okres Shiganshina (anime)

Jeho matka, Carla Jaeger, a adoptovaná sestra Mikasa Ackermann jsou proti Eren vstupující do průzkumného sboru, zatímco Erenův otec, Grisha Jaeger, reaguje neutrálně a slibuje, že ukáže Erenovi tajemství, které drží v suterénu, když se vrátí domů. Carla žádá Mikasu, aby udržovala Eren v bezpečí, a ona souhlasí. Krátce nato Eren a Mikasa pomáhají svému příteli, Armin Arlelt, v boji.

Fall of Shiganshina Arc – Attack na Titan

Útok na Titan “Pád Shiganshiny” Oblouk se vyskytuje v rozpětí sezóny 1, epizody 2 a 3 v epizodě v sérii Anime, pro kterou jsou epizody pojmenovány. Při útoku na Titan manga rozšiřuje ARC 2 kapitoly v prvním svazku.

Pád Shiganshina pozadí Část 1

Sezóna 1, epizoda 1 – „Pro vás, za 2 000 let: Pád Shiganshina, část 1“

 • Vysíláno 7. dubna 2013 (originál) 3. května 2014 (angličtina)
 • Režie Hiroyuki Tanaka, Tetsuro Araki
 • Napsal Yasuko Kobayashi

Epizoda a sezóna začíná vysvětlením historie zdí Maria, Rose a Sina (Sheena) a jejich funkcí udržování Titanů mimo okresy, kde žijí všichni lidé Paradis Island. Tři stěny jsou vysoké 50 metrů, zatímco téměř všichni titani se pohybují od 3 do 15 metrů vysoký. Ve stěnách nebyl za více století titan.

Titani, obří humanoidní stvoření, kteří obvykle mají přehnané nebo znetvořené rysy, jsou obvykle nejméně 4-5 metrů vysoký. Nemohou mluvit, „krmit“ ze slunečního světla a mít společný cíl pohltit tolik lidí, kolik mohou. Titani mohou být zabiti pouze vyřezáváním oblasti na zátylku krku, asi jeden metr dlouhý a deset centimetrů široký. To je místo, kde je umístěn jejich centrální nervový systém; Titani se mohou rychle uzdravit z ran do jakékoli jiné části jejich těl, včetně opětovného růstu celé končetiny.

Okres Shiganshina je ohraničen Wall Maria, nejvzdálenější zeď, ale „vyčnívá“ mírně v půlkruhu. Protagonista Eren jaeger žije v okrese Shiganshina a přeje si prozkoumat vnější svět a porovnávat život ve zdí s tím, že je ptákem uvnitř klece. Abychom toho dosáhli, Eren by se musela připojit k průzkumnému sboru skautského pluku; Vojáci, kteří skatují zemi mimo zdi a zapojují se do přímého boje s Titany, aby je studovali, aby našli své slabosti a pokusili se zjistit, odkud pocházejí. Jejich symbol, křídla svobody, představují jejich naději pro lidstvo.

Jeho matka, Carla Jaeger, a adoptovaná sestra Mikasa Ackermann jsou proti Eren vstupující do průzkumného sboru, zatímco Erenův otec, Grisha Jaeger, reaguje neutrálně a slibuje, že ukáže Erenovi tajemství, které drží v suterénu, když se vrátí domů. Carla žádá Mikasu, aby udržovala Eren v bezpečí, a ona souhlasí. Krátce nato Eren a Mikasa pomáhají svému příteli, Armin Arlelt, v boji.

Ve Wall Maria se bez varování objevuje 60 metrů vysoký kolosální Titan (také označovaný jako Colossus Titan), a rozbije bránu do okresu Shiganshina. Titani normální velikosti okamžitě vstoupí do okresu a jejich čísla se stanou rojem. Když město vybuchne do paniky, Eren a Mikasa spěchají zpět domů, aby hledali úkryt, jen aby našli Carlu Jaegerovou připnutou pod jejich zhrouceným domem, zničené úlomky zdi. Přesvědčuje je, aby ji opustili a hledali bezpečnost.

Hannes, posádkový voják, se podaří pomoci Erenovi a Mikase uprchnout, ale je příliš překonán strachem, aby bojoval s rychle se blížícími se Titan. Jak Eren uniká, sleduje, jak usmívající Titan jedí jeho matku. Většina přeživších ze Shiganshiny ustupuje do Wall Maria, zatímco vojáci se snaží zadržet Titany.

Pád Shiganshina pozadí část 2

Sezóna 1, epizoda 2 – „Ten den: Pád Shiganshiny, část 2“

 • Vysíláno 14. dubna 2013 (originál) 10. května 2014 (angličtina)
 • Režie Masashi Koizuka
 • Napsal Yasuko Kobayashi

Zatímco některým měšťanům dokáže uniknout vnitřní zdi Rose, druhá vnitřní zeď, vojáci zůstávají u brány okresu Shiganshina a snaží se je zadržet. Většina obyvatel okresu ustupuje jinou bránou do dalšího vnitřního města. O chvilku později se obrněná Titan prolomí touto bránou, což umožňuje více titanům skrz růst zdi zdí.

Zabezpečení zdi opět trvá přibližně rok, během kterého kolosální Titan a obrněný Titan zmizí bez stopy, a Eren, Mikasa, Armin, jakož i ostatní uprchlíci okresu, zůstanou uvnitř zdi v Rose. Okres Shiganshina není stále zajištěn. Eren má také podivné sny o jeho otci, který ho něčím vstříkne a dává mu klíč k jejich suterénu. Stává se rozzlobeným lidem z Wall Maria, kteří nejsou ochotni sdílet své jídlo a domovy s uprchlíky a rozzuří se u Titanů.

Erena, Mikasa a Armin se chtěli připojit k 104. tréninkové armádě sboru a dokončit pět let tréninku, než jim mohou vybrat, které ze tří větví armády se chtějí připojit k 104. tréninkové armádě sboru a dokončit pět let tréninku. Sbor nebo vojenská policejní brigáda. Pouze deset nejvyšších bodovacích rekrutů se může rozhodnout, že se k tomu připojí. Eren má obzvláště ohromnou touhu zabít každého Titana.

Oblouk okresu Shiganshina je později znovu navštíven v sezóně 3 epizody 13 – „Město, kde všechno začalo“, když se Eren a průzkumné sbory vydali na zvláštní misi, aby zjistili, co tajemství spočívá v jeho suterénu.

Okres Shiganshina (anime)

The Okres Shiganshina (シガンシナ 区 Shiganshina-ku ? ) je město umístěné na jižním okraji zdi Maria; a je to rodné město Eren Jaeger, Armin Arlelt a Mikasa Ackermann. Okres je postaven v rámci východů zdi Maria. Vzhledem k tomu, že Shiganshina se nachází na jih, Titani obvykle přišli ke stěnám tohoto okresu ve snaze konzumovat lidi, ale byli schopni prorazit pouze v roce 845 kvůli 60 metrů vysoké kolosální Titan. [1]

Obsah

 • 1 příběh
  • 1.1 Pád oblouku Shiganshina
  • 1.2 předvečer oblouku protiútoku
  • 1.3 Clash of the Titans Arc
  • 1.4 Královská vláda oblouku
  • 1.5 návrat do oblouku Shiganshina
  • 1.6 války pro Paradis Arc

  Příběh

  Pád oblouku Shiganshina

  Svědectví

  V roce 845, kolosální Titan porušil Wall Maria a přední bránu Shiganshiny tím, že skrz ni kopal díru, což Titanům umožnilo překročit město. Krátce nato se obrněná Titan rozbila zadní brána, plně porušila zeď Maria a nutila lidstvo opustit zeď Maria a ustoupit za zdi Rose. [2] Je to také první město, které Titánové napadli po století míru. [1]

  Eva oblouku protiútoku

  Po útoku je jen malá zmínka o Shiganshině. Erwin se rozhodne objevit se na obřadu náboru 104. kadetního sboru, aby je přesvědčil, aby se připojili k pluku skautského pluku. Erwin zmiňuje suterén v Erenově domě a jak může držet odpověď na tajemství Titanů. Vysvětluje také, že pro přístup k tomuto suterénu by museli najít způsob, jak získat zpět Shiganshinu a Wall Maria. [3] O měsíc později se Erwin a skautský pluk vydali na 57. vnější misi jako tréninkový běh do Shiganshiny.

  Střet Titans oblouk

  Reiner, Bertholdt a Ymir odpočívají v Shiganshině

  Reiner Braun, Bertholdt Hoover a Ymir odpočívají na vrcholu zdi v Shiganshině poté, co unikli hordě Titans poslané, aby na ně zaútočili s koordinovanou. Ymir děkuji Reinerovi a Bertholdtovi za to, že ji neúmyslně zachránili před její noční můrou, útokem na zdi a slibují se s nimi vrátit do jejich rodného města.

  Zeke je vidět čekat na vrcholu vnitřní brány Shiganshiny, který nedávno vyhodil z jeho titanu. [4]

  Královská vláda oblouk

  Po korunovaci Historia Reiss jsou Reiner, Bertholdt a The Beast Titan umístěny v Shiganshině a čekají na příchod skautského pluku, aby ukradli souřadnici od Erena. [5]

  Návrat do oblouku Shiganshina

  Shiganshina

  Když jsou připraveny plány na opakování Wall Maria, skautský pluk zahájí výpravu směrem k Shiganshině v noci, kdy by většina Titanů byla neaktivní. Poté, co vojáci dorazí do okresu, zahájí operaci se 100 vojáky cestujícími k vnější bráně pokryté kapucí a plášťovými, aby si zmást nepřítele, aby nevěděli, který voják je eren. Poté, co se vydal na vrchol zdi, Eren zamrzne, když vidí své rodné město poprvé za 5 let, ale rychle ho tlačí Levi Ackermann a vydá se k bráně a připravuje se na transformaci. Nakonec Eren transformuje a utěsňuje díru ve vnější bráně s jeho tvrdým tělem Titan. [6]

  Colossal Titan zapálí Shiganshinu

  Jejich zdánlivý úspěch je však brzy přerušen příchodem obrněného Titana a Kolosálního Titana, během kterého ten druhý zabíjí většinu vojáků uvnitř okresu a ničí velkou část opuštěného města, s výjimkou členů týmu Levi a Hange. Během toho zvířecí titan vymaže vojáky evakující skautské koně a v tomto procesu smrtelně zranili Erwin Smith. [7] [8] [9] Avšak napadení posledního příkopu, který přežili pozůstalí. Beast Titan je také odzbrojen Levi, který vyhladí svou armádu Titanů obklopující okres. [10]

  Bitva vidí téměř smrt Armina Arlelta, kterému je spravována injekci Titanu Levi a vzkříšenými tím, že získává sílu Titanů. Zatímco Zeke a Reiner jsou zachráněni vozíkem Titan, Bertholdt je naživu naživu transformovaným arminem, protože zbývající válečníci jsou nuceni ustoupit ze Shiganshiny. [11]

  Regenerovaná zeď Maria

  O devět měsíců později, poté, co byli všichni titáni uvnitř zdi Maria zabiti popravčími z pekla, začali lidé z zdí regenerovat území uvnitř Wall Maria. Vydláždili se po nové cestě směrem k Shiganshině, kde začala práce obnovující okres. Nedlouho poté začíná expedice skautského pluku, počínaje Shiganshinou, k okraji země, v oceánu. Během této expedice je spatřen pouze jeden titan. [12]

  Válka pro Paradis Arc

  Společnost Reeves je odpovědná za rekonstrukci okresu armádou. V roce 854 však armáda násilně evakuuje všechny občany Shiganshiny. Tato objednávka šíří zmatek kolem obyvatelstva. [13]

  109 Cadet Corps

  Sessions Cadet Corps Sessions pod Keith Sadies se však stále drží uvnitř Shiganshina. Po vzniku jaegeristů skupina přeruší jedno cvičení, aby zmocnila kontrolu nad tréninkovým plukem. Komplex slouží jako sídlo pro jaegeristy a také vězení pro své protivníky. Mezi zajatce ve vězení patří vůdci vojenských poboček Dot Pyxis a Nile Dawk, skupina důstojníků skautského pluku, rodina Braus a dva kandidáty válečníků. [14]

  Nad Shiganshinou

  Poté, co byl infiltrován Warriors Pieck a Galliard, Shiganshina se stal jednou bitvou, když Pieck vede Eren Jaeger do pasti na vojenské velitelství. Ačkoli přepadení čelisti Titan selže, Marleyan Airship drží Theo Magath a zbytek válečníků létají do blízkosti okresu. [15] Následující konflikt znovu nechává okres v troskách. [16]

  Kadeti lákají titany

  V vyvrcholení bitvy Eren Jaeger zruší kalení každé zdi na ostrově a odhaluje armádu zdi Titanů v nich. Shiganshina’s Landscape je touto událostí drasticky změněna. [17] Poté, co je město vyčištěno z čistých Titanů zvaných v bitvě, Jaegeristé obnoví kontrolu nad okresem. [18]

  Reference

  1. ↑ 1.01.1Útok na titána Anime: Epizoda 1
  2. Útok na titána Anime: Episode 2
  3. Útok na titána Anime: Epizoda 16
  4. Útok na titána Anime: Epizoda 37
  5. Útok na titána Anime: Epizoda 47
  6. Útok na titána Anime: Epizoda 50
  7. Útok na titána Anime: Epizoda 51
  8. Útok na titána Anime: Episode 52
  9. Útok na titána Anime: Episode 53
  10. Útok na titána Anime: Episode 54
  11. Útok na titána Anime: Episode 55
  12. Útok na titána Anime: Episode 59
  13. Útok na titána Anime: Epizoda 70
  14. Útok na titána Anime: Epizoda 73
  15. Útok na titána Anime: Epizoda 75
  16. Útok na titána Anime: Epizoda 78
  17. Útok na titána Anime: Episode 80
  18. Útok na titána Anime: Episode 83