Fantasy | PC strategie videoher |, 15 nejlepších fantasy strategických her všech dob – kultivované supy

15 nejlepších fantasy strategických her všech dob

Contents

Strategie 12. října 2007

fantaziePC strategie videohry

Strategické hry. Vítězství zde závisí na strategii a taktice hráče. Hlavním úkolem je ovládat zdroje (e.G. vojáci, civilní pracovníci), aby porazili nepřítele nebo dosáhli jiného cíle. Hra může být založena na tahu nebo v reálném čase (RTS). Specifické typy strategických her jsou ekonomické hry a tzv. „Tycoons“. více

PC (osobní počítač) – jedna z nejpopulárnějších domácích platforem a jediná, která nenabízí hraní videoher jako jeho hlavní účel. PC se narodil v 70. letech, ale není možné dát přesný okamžik svého narození nebo dokonce jméno svého tvůrce. IBM je však ten, kdo dal počítačům jejich současnou podobu, na začátku 80. let použila myšlenku otevřené architektury – což je dnes jedním z nejdůležitějších rozdílů mezi počítači a konzolami.Základy PC jako herní platformy jsou v současné době systémy digitální distribuce videoher (Steam, původ, uplay) a MMO hry, které většinou pracují v modelu F2P (Free-to-Play).

Procházejte encyklopedii žánrem a značkami. Každá hra má jeden hlavní žánr: akce, boje, puzzle, dobrodružství, RPG, sport, strategie, simulace, strana, závody, arkáda. Můžete hledat více značek a filtrovat hry podle platforem, skóre nebo vydání.

Celková válka: Warhammer III

Celková válka: Warhammer III

Strategie 17. února 2022

Třetí a poslední část sub-cyklus série Total War Series na základě licence Warhammer. Celková válka: Warhammer III představuje mimo jiné frakce Kislev a Cathay, které se účastní ještě větších bitvy než dříve.

Gord

Gord

Strategie 17. srpna 2023

Gord je singleplayer Cross of Adventure and Strategy Game, představující správu základny, inspirovaný slovanským folklórem. Byl vyvinut polskou smlouvou.dev.

Hrdinové síly a Magic V

Hrdinové síly a Magic V

Strategie 16. května 2006

Pátá splátka populárního série strategických her založených na fantazii. Abychom osvěžovali franšízu, byla produkce hry svěřena nival Interactive, zkušeného ruského vývojáře, jehož portfolio zahrnuje takové hry, jako jsou Rages mágů, Etherlords, Silent Storm a Blitzkrieg. Hra se odehrává v zemi Ashan a zaměřuje se na válku s hostiteli démonů, kteří po zabití krále zpustoší zemi.

Možná a magie: hrdinové VII

Možná a magie: hrdinové VII

Strategie 29. září 2015

Sedmá splátka jedné z nejpopulárnějších sérií Fantasy Strategy založené na tahu z roku 1995. Byl vytvořen německým studiem Limbic Entertainment, jehož portfolio zahrnuje předchozí splátku v The Heroes of Sight & Magic Series a Moy & Magic X: Legacy. Příběh nás zavede do říše roztrhané občanskou válkou, ve které mladý princ Ivan vytvořil stínovou radu složenou ze zástupců ze šesti různých frakcí.

Král

King’s Bounty: Legenda

Strategie 25. dubna 2008

King’s Bounty: The Legend (dříve Battle Lord) je relativně složitý název, který kombinuje mnoho různých herních žánrů, i když strategické a prvky CRPG přicházejí do popředí. Tato produkce v mnoha ohledech se podobá hrdinům kultury a magie kultovní ságy.

Spellforce 3

Spellforce 3

Strategie 7. prosince 2017

Třetí splátka ve sérii Fantasy Game spuštěná v roce 2003, která kombinuje prvky RTS a RPG. Název vytvořil Grimlore Games, studio založené vydavatelem série, které zaměstnává některé z tvůrců prvních dvou her Spellforce Games. Story-Wise, SpellForce 3 je prequel k předchozím titulům. Je nastaven v době, kdy byl tento fantasy svět stále obrovským sjednoceným kontinentem.

Věk zázraků 4

Věk zázraků 4

Strategie 2. května 2023

Čtvrtá hlavní splátka série strategií Fantasy Trun od Triumph Studios, publikovaná společností Paradox Interactive.

Warcraft III: Zmrazený trůn

Warcraft III: Zmrazený trůn

Strategie 1. července 2003

Oficiální expanzní balíček pro třetí splátku v sérii klasických her RTS zasazených do fantazijního světa a vyvinutý společností Blizzard Entertainment od roku 1994. Příběh expanze je nastaven ve světě Azerothu, několik měsíců po bitvě o horu Hyj. Spiknutí je zde soustředěno kolem zkoušek, aby našel Ner’Zhul – Pán nemrtvých, který zůstal uvnitř zmrazené hrobky v Northrendu. Hráči dostávají čtyři nové kampaně za každý ze čtyř dostupných závodů.

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

Strategie 17. listopadu 2023

RTS zasazené do vesmíru populární miniaturní války. Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin nás podporuje frakci během masivní války, což vede k vítězství a kontrole nad ponurou zemí Ghur.

Království a hrady

Království a hrady

Strategie 20. července 2017

Hra ekonomické strategie vyvinuté společností Lion Shield, tým zřízený bývalými členy Maxis – studio za sérií SimCity. Na rozdíl od výše uvedené franšízy je království a hrady zasazeno do fantazijního světa. Přebíráte roli manažera malé vesnice, kterou máte rozvíjet a proměnit v prosperující město s hradem, který dokázal odolat nepřátelským útokům. Během hry musíte shromáždit zdroje nezbytné pro umístění budov.

Pán prstenů: Bitva o střední Země

Pán prstenů: Bitva o střední Země

Strategie 6. prosince 2004

Strategická hra v reálném čase vyvinutá Ea Los Angeles. Titul se koná ve fantasy vesmíru středního Země vytvořeného J.R.R. Tolkien. Hra umožňuje hráčům účastnit se dvou samostatných kampaní, ve kterých mohou vést jeden ze 4 národů: jezdci Rohana, vojáci Gondoru, armáda Isengard a legie Mordoru. Každý národ má své výhody a slabosti.

Celková válka: Warhammer

Celková válka: Warhammer

Strategie 24. května 2016

Další splátka v sérii herních strategií Epic, představená Creative Assembly v roce 2000. Po sérii titulů zasazených v různých historických obdobích se vývojáři rozhodli vzít hráče do jednoho z nejslavnějších fantazijních vesmírů, vytvořených společností Games Workshop Company. V temném vesmíru Warhammer, různé závody neustále bojují o moc a nadvládu světa, nevědí o tom, že skutečná hrozba pochází z mocné síly ze severu.

Hrdinové síly a Magic V: Tribes of the East

Hrdinové síly a Magic V: Tribes of the East

Strategie 12. října 2007

Druhý oficiální expanzní balíček pro pátou splátku série Heroes of Mission and Magic. Základní hra byla vydána na jaře 2006 a byla vyvinuta zkušeným ruským studiem nival Interactive. Expanze přidává další epizodu do války proti démonům, která se odehrává ve světě Ashan. Orkové hrají rozhodující roli při ukončení konfliktu.

Osadníci: noví spojenci

Osadníci: noví spojenci

Strategie 17. února 2023

Osmý vstup do řady her ekonomických strategií, ve kterém hráči předpokládají kontrolu nad titulárními osadníky. Osadníci kombinuje řešení z předchozích položek v řadě s zcela novou mechanikou hry.

MASE & MAGION: Heroes VI

MASE & MAGION: Heroes VI

Strategie 13. října 2011

Šestý hlavní vstup do jedné z nejpopulárnějších strategických fantasy her, které začal legendární vývojář New World Computing v roce 1995. Pro obnovení série byl vývoj svěřen týmu v Black Hole Games, známý z vysoce hodnocených her RTS Armies of Exigo a Warhammer: Mark of Chaos. Hra se koná 400 let předtím, než se události zobrazují v předchozím vstupu a točí se kolem intrik andělů, kteří se snaží znovu zaladit dlouho zapomenuttou válku.

Hrdinové síly a magie iv

Hrdinové síly a magie iv

Strategie 29. března 2002

Čtvrtá splátka v nejprodávanější sérii strategických her zahájených v roce 1995 společností New World Computing. Hra je zasazena do Jadame – fantazijní svět, s nímž se hráči mohou spojit. Zde bylo zahrnuto šest frakcí a každá z nich má svá vlastní města, různé jednotky a technologie. Každý z nich má také specializovanou školu magie a může najmout postavy patřící pouze do jednoho závodu (jedinou výjimkou jsou pevnosti).

Heroes of Mission and Magic III: Obnovení Erathie

Heroes of Mission and Magic III: Obnovení Erathie

Strategie 28. února 1999

Třetí splátka v populární sérii tahových strategických her zasazených do fantasy vesmíru a vyvinutá společností New World Computing. Po smrti krále Gryphonheart byla Erathia přivedena na kolena temné síly Nighona a Eofola. Dcera Gryphonheart – královna Catherine, vládce Enroth. se vrací do své vlasti, aby sjednotila své krajany v boji proti silám zla.

Celková válka: Warhammer II

Celková válka: Warhammer II

Strategie 28. září 2017

Další splátka v populární sérii strategických her vytvořených kreativním shromážděním. Na rozdíl od první části Subseries, která byla zasazena do starého světa, tentokrát hráči cestují na Západ, kde vede válku na čtyřech kontinentech: Ulthuan, Naggaroth, Southern Realms a Lustria. Konflikt se účastní čtyři závodů, i.E. Vysoké elfové, terní elfové, ještěrci a Skaven.

Spell Force: Řád úsvitu

Spell Force: Řád úsvitu

Strategie 28. listopadu 2003

Hybrid strategické hry CRPG/v reálném čase podle fenomového. Spell Force: Řád úsvitu je zasazen do fantasy světa, který byl téměř úplně zničen třinácti mágy touhou po neomezené síle. Pozůstalí z kataklyzmy, které přinesli, vzali uprchlíci na mnoha ostrovech rozptýlených po celém světě, vše, co zůstalo z kdysi velkého kontinentu, je dosažitelné pouze pomocí magických portálů. Mír však netrval dlouho, protože síly zla jsou opět v práci.

Černá bílá

Černá bílá

Strategie 28. března 2001

Neobvyklá strategická hra s funkcemi RPG, vyvinutá British Lionhead Studios pod vedením legendárního vývojáře, Peter Molyneux. Black & White nás zavede do světa Eden, kde je dlouhodobá harmonie a rovnováha mezi lidmi a povahou narušena vzhledem mnoha božstev, jejichž nezkrotná touha po moci vede k nespočetným konfliktům a válkám.

Heroes Of Sine & Magic III: HD Edition

Heroes Of Sine & Magic III: HD Edition

Strategie 29. ledna 2015

Remasterované vydání jedné z nejuznávanějších splátek Legendárních hrdinů společnosti Sight & Magic Series, vytvořené pro 15. výročí původního vydání hry a 20. výročí franšízy. Byl pověřen Ubisoftem a vyvinul se společností Tememu, známý e.G. Z remake hry kultovní platformy jiný svět.

TZAR: Břemeno koruny

TZAR: Břemeno koruny

Strategie 22. března 2000

Strategie v reálném čase ve středověkém fantazijním prostředí vyvinutá společností Haemimont Games Studio. TZAR: Břemeno koruny se odehrává v zemi Keanoru, kterou ovládá Temný pán a jeho přisluhovači po smrti krále Roana. Hrajeme jako syna posledně jmenovaného, ​​prince Sartora, vychovaného čarodějem, abychom porazili zlo a obnovili jeho království na jeho dřívější slávu. Hraje hodně z typických titulů RTS, jako je klasická série Warcraft.

Shadow Gambit: Cursed Crew

Shadow Gambit: Cursed Crew

Strategie 17. srpna 2023

Pirátské taktické RTS od Mimimi Games. Stejně jako ve dvou z předchozích děl vývojářů – Shadow Tactics: Blades of Shogun a Desperados 3 – hra zdůrazňuje Stealth.

TEAMFIGHT TAKTION

TEAMFIGHT TAKTION

Strategie 27. června 2019

TEAMFIGHT TACKITY je alternativní režim v League of Legends MOBA, který v podstatě funguje jako samostatná produkce, vytvořená na vlně popularity Dota Auto Chess. Produkce byla vyvinuta a uvolněna společností Riot Games.

15 nejlepších fantasy strategických her všech dob

Věk mytologie Nejlepší fantasy strategie hry

Spolu s sci -fi je fantazie jedním z nejběžnějších nastavení vybraných pro strategické hry. Fantasy však obvykle zahrnuje větší rozmanitost hybridních her, které překračují hraní rolí nebo dobrodružství se strategií.

Od vývoje her na hraní rolí na hraní stolních fantazií, jako jsou Dungeons a Dragons. Zde jsou nejlepší fantasy strategické hry všech dob, s jedním vstupem na franšízu, které ponoří hráče, mladé i staré, do jejich neuvěřitelných světů a hraní hry.

Nejlepší fantasy strategické hry

15. Věk zázraků 3

Věk zázraků 3

Vývojář: Triumph Studios
Vydavatel: Triumph Studios, Paradox Interactive
Platforma: PC, MacOS, Linux

Jedna z hlavních oblastí vysoce kvalitních fantazijních strategických her se zaměřuje na ponoření hráče do světa hry a nastavení, aby jim pomohlo cítit se, jako by byly součástí většího vesmíru naplněného zázrakem. Existuje mnoho způsobů, jak se přiblížit k takovému přístupu ponoření a triumfů ve věku zázraků 3 je dát hráči co nejvíce flexibility při vytváření postav, jak je to možné.

Pro 4x strategickou hru, Age of Wonders 3 se může pochlubit jedním z nejrozsáhlejších a nejdražších systémů přizpůsobení znaků, které vás dokonce mohou přimět k tomu, aby si mysleli, že se jedná o plnou hru na hraní rolí. Úžasná strategická kampaň a taktické bitevní vrstvy hry, připomínající totální válka, i když s bojem založeným na tahu, dává hráči spoustu příležitostí k realizaci a vyzkoušení různých postav a taktiky postavy a taktiky.

Navzdory této neuvěřitelné rozmanitosti a flexibilitě věk zázraků 3 trpí franšízovým problémem, kde se strategická kampaň cítí mělká ve srovnání s postavami, hrdiny a taktickými bitvami. Ale pokud hledáte zážitek z fantazijního karanténu, kde se můžete uvědomit jako každý fantasy vůdce, Age of Wonders 3 má to v piky.

14. Warlock: Master of the Arcane

Warlock Master of the Arcane

Vývojář: Ino-Co plus, 1c zábava
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC

Využití krok od postav, hraní rolí a mechaniky dobrodružství Warlock: Master of the Arcane se zaměřuje na přesvědčivou strategickou zkušenost a jedinečnou mechaniku. Na povrchu vypadá Warlock jako jedna z civilizačních her, jednoduše s reskins fantasy jednotek a ničivé kouzla pro dobrou míru.

Při pohledu blíž Warlock bere myšlenku fantasy světů a síly magie zajímavým směrem tím, že nejen nahradí vědecký strom kouzla. Systém budování měst Warlock navíc vyvolal verzi okresního mechanika, který specializuje města a dává další strategickou flexibilitu v budově Empire Building.

Bohužel hra v grafickém oddělení příliš nestárla a uživatelské rozhraní se může cítit neohrabaně a neefektivní. Warlock však vyhrává jako solidní strategická hra s fantazií, s její inovativní mechanikou a fantazijním zvratem na 4x vzorec.

13. Armillo

Armillo

Vývojář: League of Geeks
Vydavatel: League of Geeks, Soedesco
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch, iOS, Android

Velký úspěch v designu strategických her nemusí vždy pocházet z velkých nebo masivně ambiciózních projektů. Někdy solidní desková hra s velkou hraní smyčkou může udělat trik a Armello League of Geeks to dělá jen to.

Armillo vidí, jak si hráči vybírají antropomorfní zvířecí postavu, která soupeří o místo umírajícího lva krále ve světě hry o trůny. Klíčovým bodem přitažlivosti hry je jeho okouzlující umělecký styl a mozková hra, která vyvažuje strategická volba, zatímco náhodnost mechaniky karetní hry a kočky přispívá dostatečnou napětí a nejistotu, aby ještě zvýšila vzrušení.

Ačkoli Armello může nabídnout mnoho různých postav a mapa je náhodně generována, může se po nějaké době cítit opakovaně kvůli nedostatku režimů. Nicméně, Armello’s Gosor-Sharp zaměření na jeho základní systém dobrodružství a správy karet mu dává místo jako jednu z nejlepších fantasy strategických her všech dob.

12. Král Arthur: Wargame hrající rolí

Král Arthur The Wargame pro hraní rolí

Vývojář: Neocoregames
Vydavatel: Neocoregames, Ubisoft, Paradox Interactive, E Frontier
Platforma: PC

Další oblastí ponoření, kterou mnoho fantasy strategických her zkoumá, je morálka a její vliv na velkou strategii a taktiku. Toto je ústřední téma v moderní adaptaci Arthurské legendy Neocoregames, král Arthur: Wargame pro hraní rolí.

Jak název napovídá, hráči se budou vyzkoušet jako vládci, kteří mají za úkol zdokonalovat své země a čelit geopolitickým výzvám, jakož i dobrodruhy, kteří musí osobně hledat úkoly, aby se rozvíjeli jako postavy, definovali svou morální a politickou filozofii a přitahovali společníky, kteří ano Pomozte vám ve vašich bojích. Stejně jako Armello našel rovnováhu mezi náhodností a dokonalými informacemi, král Arthur vyvažuje strategickou hru s hraním rolí svrchovaně dobře, aby poskytl dobře zaoblený zážitek.

Neocoregames zahrnoval taktický režim bitevního režimu, i když to je místo, kde hra poněkud propíchne svým neohrabaným ovládáním fotoaparátu, nevyváženým designem mapy a omezeným měřítkem. Přesto, navzdory malému vývojovému týmu a skromným produkčním hodnotám, král Arthur: Wargame na hraní rolí poskytuje některé z nejvíce pohlcujících úkolů a příležitostí pro hraní rolí jakékoli strategické hry venku.

11. Lord of the Rings: Battle for Střední Země 2

Bitva o střední Země 2

Vývojář: EA Los Angeles
Vydavatel: Elektronické umění
Platforma: PC, Xbox 360

Žádná diskuse o fantasy hraní by nebyla úplná, aniž by se zmínila o páteři moderní fantazie, Tolkienův lord prstenů. Naštěstí uznávaná filmová trilogie vytvořila řadu strategických her, které přizpůsobily zdrojový materiál a zároveň k němu přidaly zajímavé a uctivé způsoby.

Bitva o vyprávění na Středozem 2 se odehrává souběžně s hlavními událostmi války prstenu, po úsilí elfů, trpaslíků a temných sil v jejich pokusech získat dominanci v méně známých oblastech středního země. Strukturálně hra kombinuje klasické tropy RTS, jako je budování základny, s silným charakterem a magickými schopnostmi spolu s bojem o jednotku, dává větší taktickou flexibilitu a pocit měřítka ve svých bojových zakázkách.

Nastavení fantazie poskytuje úžasnou příležitost k přidání mocných schopností a magických energií, i když to dokáže pohrávat s rovnováhou hry a bitva o střední Země 2 trpí tím. Jako pokus přizpůsobit Tolkienovu klíčovou práci do kontextu strategického herního kontextu, Battle for Middle-Earth 2 určitě uspěje s létajícími barvami.

10. Dominions 5: Warriors of the Faith

Dominions 5: Warriors of the Faith

Vývojář: Illwinter Game Design
Vydavatel: Illwinter Game Design
Platforma: PC

Po jednom pohledu na Dominions 5 můžete mít dojem, že tato strategická hra byla vyvinuta na nějakém starém počítači, paralelně s původními dungeony a draky, kvůli pixelovému umění a rozhraní staré školy a motoru. Přesto, Dominions 5 je velmi moderní strategická hra, která se vrací ke staré estetice a zároveň láká hráče s jeho hlubokou hratelností.

Na tomto seznamu není žádná jiná hra, která by se týkala takových detailů při modelování své obrovské škály civilizace, rozdělených po třech odlišných technologických věcích a magii, která by způsobila, že by jakýkoli fantasy herní čelist poklesl. Flexibilní, i když neohrabaný, velitelský systém pro postavy a jednotky dává hráčům nepřiměřené množství kontroly při přípravě jejich taktiky a strategií bojovat proti všem agresivním soupeřům na jejich hranicích.

Druhou stranou této hloubky a modulu vyhlížejícího na staré školy je, že Dominions 5 má neuvěřitelně strmou křivku učení, která nepomáhá s učením tupý bojové systémy a chování AI s automatickou bojem. Ačkoli stejně jako s jakýmkoli obtížným problémem, jakmile jste vyšplhali na horu učení prostřednictvím zkušebního a omylu, Dominions 5 se otevře jednou z nejhlubších a nejpřitažlivějších strategických her Fantasy 4x s velkou opakovatelností.

9. Hrdinové síly a magie 5

Hrdinové síly a magie 5

Vývojář: Nival Interactive, Freeverse Inc
Vydavatel: Ubisoft
Platforma: PC

Vizuální složka je jedním z nejdůležitějších způsobů, jak realizovat fantasy světy, a zároveň rozlišovat frakce pro snadné strategické čtení. To je místo, kde hrdinové Magic 5 uspějí tak dobře, že vizuální design, vibrace barev a nezapomenutelná estetika maskují jeho ctihodný věk.

Taková barevná vizuální symfonie pracuje zázraky pro hrdiny síly a magie také v oddělení designu her, protože jako hra s dobrodružstvím, odlišné vizuály pomáhají s snadným čtením bojiště, terénu a jednotek. Díky tomu je boj a zkoumání na strategické mapě, zejména o to příjemnější.

Bohužel, jeho systém vyrovnávání světa a postav jsou docela spletité, které se neshodují s kvalitou vizuálů a bojů. Navzdory těmto problémům zůstává Heroes of Mission a Magic 5 špičkou dobrodružnou strategy, která se ještě musí shodovat.

8. Celková válka: Warhammer 3

Warhammer 3

Vývojář: Kreativní shromáždění, Feral Interactive
Vydavatel: Sega, Feral Interactive
Platforma: PC

Když už mluvíme o dobrodružných hrách, vpád CA do fantasy vesmíru s první totální válkou: Warhammer viděl, že franšíza Total War zahrnuje další dobrodružné systémy do tradičního mixu pro budování říše. To konečně přišlo k hlavě v poslední splátce stejnojmenné trilogie s vydáním Total War: Warhammer 3.

Ze splátek Warhammer má třetí část některé z nejzajímavějších frakcí, včetně The Teatpole Chaos Daemons, stejně jako nováčci jako Grand Cathay a reimaginovaný Kislev. Je možné říci, že pro každý herní styl existuje frakce, která zve hráče, aby potopili desítky, ne-li stovky hodin nejen do kampaně pro jednoho hráče, ale také v rozšířených režimech pro více hráčů v kampaních 8 hráčů a nové konkurenční bitevní režimy.

Taková velikost a ambice vedou k některým prasklinám v kvalitě Warhammeru, většinou k jeho chybám, Shamder Empire Management a stárnoucího motoru, který omezuje vyrovnávání flexibility. Nicméně, stejně jako očekávaný ukončení jakéhokoli dlouhodobého příběhu nebo série, Warhammer 3 uspěje tam, kde je to nejdůležitější-adaptace zdrojového materiálu a naprostá rozmanitost, a je jednou z největších fantasy strategických her, které jsou v současné době na trhu.

7. Banner Saga 3

Banner Saga 3

Vývojář: Stoic Studio
Vydavatel: Versus zlo
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

Existuje jen málo fantazijních her, které se skutečně podaří vytvořit zřetelný svět s bohatými tradicí, jedinečnými národy a kulturami a estetika, která odpovídá vyprávění. Banner Saga 3 a její dva předchůdci jsou některé z mála her, které zasáhly hřebík na světovou budování přímo na hlavě.

Banner Saga má jedinečný vizuální estetický styl, který se vrací zpět k animaci z éry studené války, která je kombinována s inspirovaným světem, který bere prvky a narážky z norské mytologie. To, co prezentaci ještě více zvyšuje, je apokalyptický příběh, který ovlivňuje hlavní postavy k jejich jádru a hráči se dostanou k hraní rolí prostřednictvím těchto dobře realizovaných oblouků znaků.

Boj je místo, kde Banner Saga dává trochu půdy, zejména v první splátce trilogie kvůli opakujícímu se a grindcy misijnímu designu, který se naštěstí zlepšuje v budoucích titulech. Celkově je bannerová sága nejblíže, jakákoli herní série se cítila jako úžasná animovaná série pro dospělé k životu.

6. Nekonečná legenda

Nekonečná legenda

Vývojář: Amplitude Studios
Vydavatel: Sega, Iceberg Interactive
Platforma: PC

Pro fantasy hry je rozhodně těžké vyniknout se svými světy, protože je docela snadné spadnout do tropů nebo bloudit příliš blízko k původnímu zdroji inspirace. To nelze říci o titulu Science-Fentasy Amplitude v jejich multižánrovém nekonečném vesmíru, nekonečné legendě.

Amplitude si opravdu vytvořila jméno jako vývojář 4x strategických her, které jsou schopny zavést chytré zvraty do různých částí své hry – frakční design, estetika a nastavení. Nekonečná legenda má některé z nejzajímavějších frakcí jakékoli fantasy strategické hry, a to jak z pohledu prezentace, ale také ve svém strategickém chování, kde každá frakce legitimně funguje na mapě kampaně.

Nekonečná legenda také představuje taktický systém, o kterém mnoho podobných strategických her 4x může jen snít. Jeho implementace ponechává hodně, co by mělo být žádoucí v tom, že nenechává hráčům aktivně ovládat jejich jednotky, ačkoli tento systém získal masivní facelift v Amplitudeově vlastním. Když přijde tlak na strčení, nekonečná legenda to vyrazí z parku svým chytrým designem frakcí a trope ohýbajícím vědeckým světem.

5. Věk mytologie: rozšířené vydání

Věk mytologie: rozšířené vydání

Vývojář: Ensemble Studios, Skybox Labs
Vydavatel: Microsoft Game Studios, Xbox Game Studios, MacPlay, MacSoft
Platforma: PC

Určitě se nemůžete pokazit s klasikou a věkem mytologie, které vám přinášejí vývojáři vysoce vlivné série Age of Empires, je Premier Fantasy Classic RTS. Trvá stejně strhující zážitek z úspěšného věku Empires vzorec míchání budovy základny a velení armády a hodí ve zdravé dávce fantazijních prvků.

Zatímco frakce nejsou o čem psát domů, jsou to mytologická božstva a síly z různých Pantheonů, jako je Egypt, Řecko a Skandinávie, které opravdu oživily každý zápas nahoru. Ve skutečnosti božské síly tolik přidaly k hlavní smyčce shromažďování zdrojů, konstruování opevnění a potyčka s nepřítelem, že jejich verze se dostala do výše uvedené bitvy o Battle o Středozem 2.

Age of Mythology je důkazem toho, že správné nastavení může pomoci upravit nebo dokonce zvýšit zavedenou dynamiku hry se správnou mechanikou a funkcemi, v tomto případě variabilní bohy a jejich božské dary. Z her Fantasy RTS je věk mytologie bezpochyby jedním z nejlepších.

4. Nejtemnější dungeon

Nejtemnější dungeon

Vývojář: Red Hook Studios, Sickhead Games
Vydavatel: Red Hook Studios, Merge Games, Degica
Platforma: PC, PS4, PS Vita, Switch, Xbox One, iOS

Správný zdroj inspirace může působit jako nekonečná studna potenciálního designu her a estetických nápadů, které zůstanou s hráči po několik let. Toto je přesná situace s nejtemnějším dungeonem Red Hook Studios-hororovým válečným simulátorem inspirovaném lovecraftiánem.

Hráči přebírají roli nejmenovaného protagonisty, který musí vést úsilí o vyčištění nepořádku, který zůstal jejich předchůdcem, a objevit tajemství titulnímu nejtemnějšímu dungeonu. Stejně jako u Banner Saga má nejtemnější dungeon okamžitě rozpoznatelný styl, který zdůrazňuje strach a zoufalství, které se hráč a jejich postavy budou cítit, když bojují s nejstrašnějšími nepřáteli v úhledných a poutavých taktických bojích.

Druhým přístupem k simulátoru války na dlouhou vzdálenost je to, že může ponechat jakoukoli individuální expedici pociťovaným, bez ohledu na to a bezvýznamný. Avšak i tyto zjevné nevýhody se neúmyslně přivádějí do nejtemnějších dungeonových narativních témat existenciálních strachů a psychologického tlaku, což ještě více zvyšuje vysoký stav hry.

3. Taktika Final Fantasy

Taktika Final Fantasy

Vývojář: Náměstí
Vydavatel: Square, Sony Computer Entertainment
Platforma: PS1, Android

Franšíza Final Fantasy je známá svým bombastickým stylem, složitými tradicí a neuvěřitelnými vizuálními prvky. Takže je překvapením, že taktika Final Fantasy taktika, spinoff hlavní franšízy při zachování vysoké kvality nejlepších splátek, podvracejí mnoho tropů Final Fantasy, aby vytvořila něco originálního.

Jedna věc, kterou taktika udržuje, je ústřední role jeho hlavních obsazených postav v příběhu a že hráči zažívají poutavý příběh složité politiky, vztahů a motivace, které se odtrhnou od jednoduchých binárních odpovědí na dobro a zlé. Toto postavy se také přivádí do těsné taktické hry, zatímco je v měřítku malý a dává hráčům spoustu příležitostí k experimentování s třídami, sestaveními a kompozicemi skupiny pro řešení různých výzev.

V taktickém boji hry není to všechno sluneční svit a duhy, protože existují problémy s vyvažováním, které nejen porušují ponoření. Na konci dne vyhrává taktika Final Fantasy s jeho narativní kvalitou a přizpůsobením skupiny.

2. Fire Emblem: Tři domy

Požární znak tři domy

Vývojář: Inteligentní systémy, hry Koei Tecmo
Vydavatel: Nintendo
Platforma: Přepínač

Druh moderní aktualizace na taktiku Final Fantasy, Fire Emblem: Tři domy zdokonalí a staví na nejlepších prvcích mnoha taktik, nejvíce prominentně postavy. Pokud taktika měla trochu více lineárního přístupu k vztahu hráče k postavám, Emblem Fire na to vysvětluje otevřením dveří otevřených, pokud jde o interaktivitu postavy a budování vztahů.

Postavy jsou také v rozsáhlém systému přizpůsobení Emblem v centru Fire Emblem, který má tak hlubokou sadu funkcí, že může snadno ohromit mnoho nových hráčů. Také to funguje ve výhodách hry, že diferenciální charaktery vizuálního designu inspirovaného anime, ale také dávají svět a dynamickou energii boji.

Existuje tolik možností pro interaktivitu a přizpůsobení charakteru, že se může nakonec cítit trochu jako rušná práce nebo dokonce obsah nafoukat kvůli obsahu, ale celkově si hráči tyto problémy moc nevšimnou, vzhledem k tomu, kolik Postavy záleží na vašem potěšení ze hry. Fire Emblem: Tři domy mají malou konkurenci ve strategickém žánru na přepínači a je to snadno nejlepší strategická hra fantazie na této platformě.

1. Battle Brothers

Battle Brothers

Vývojář: Overhype Studios
Vydavatel: Overhype Studios, Ukiyo Publishing Limited
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X & S, Switch

Ačkoli na začátku, Battle Brothers nemusí vypadat jako fantasy hra, kvůli svému nastavení nízké fantazie a místo toho spíše jako středověký 2D rozpočtový roztržení Mount a Blade, obsahuje všechny charakteristické znaky velké fantasy strategické hry, která bude trvat po celá léta. Hlavním mezi těmito prvky je hra opouštějící dveře otevřené pro hráče, aby se plně ponořili a uvědomili se jako lídři žoldnéře v živém, dynamicky se vyvíjejícím světě naplněném tajemstvím k objevování.

Dalším vrcholem kvality Battle Brothers je to, že prvky s nízkým fantazií, jako jsou magie, jiná světová stvoření a zvláštní schopnosti. Když už mluvíme o boji, Studios OverHype odvedla neuvěřitelnou práci při výrobě všech druhů zbraní, výhod a vybavení, které mají legitimní a užitečné účinky v boji, což dále zdůrazňuje, že hráči svobody mají při vývoji své vlastní taktiky.

Nakonec Battle Brothers najde správnou rovnováhu mezi svou vlastní úrovní výzev, která může zastrašit některé a neuvěřitelně návykovou hratelnost. Overhype udělal něco opravdu zvláštního, hra, která není jen to nejlepší, co fantasy hry mohou nabídnout, ale standard, který mohou všichni vývojáři strategických her hledat pokyny a inspiraci.

Některé z pokrytí, které najdete u kultivovaných supů, obsahují přidružené odkazy, které nám poskytují malé provize založené na nákupech provedených z návštěvy našeho webu. Pokrýváme herní zprávy, filmové recenze, zápas a mnoho dalšího.

Pojďme se podívat na 10 nejlepších fantasy strategických her pro PC

Pojďme to čelit, fantasy plus videohry se rovná zábavě, strategie plus videoher se také rovná zábavě, takže co se stane, když je zkombinujete dva? Zdá se, že několik vývojářů v průběhu let zná odpověď na to, protože máme velký výběr fantasy strategy her. A myslím, že se tyto dva žánry navzájem doplňují, fantasy prvek umožňuje implementovat nadpřirozené síly, jako jsou draci a magie. Takže na počest tak bohatých je zde náš seznam 10 nejlepších fantasy strategických her pro PC.

10. Nekonečná legenda

V jedinečném světě fantazie si mohou hráči vybrat z 11 různých frakcí od strašidelných rytířů po magické ovládání lesních obyvatel a vyřezávat vlastní říši. Na tomto tahu založené 4x strategické hry spravují vaše zdroje a padělají národ. Hra zahrnuje výzkumný systém, ve kterém můžete investovat do vojenské, vědecké, expanzivní nebo ekonomické technologie, abyste do své hry přidali další schopnost přehrávání a přizpůsobení.

V této hexagonální strategické hře založte říši

9. Thea: Probuzení

Hrajte jako starověký slovavský bůh a vede vaše lidi skrze víru v tuto hru pro přežití/strategii. Po staletích temnoty se staňte paprskem naděje. Vyberte si, kterého boha chcete uctívat a pomoci svým vesničanům shromažďovat zdroje a přežít. Poté vybavte své věřící zbraněmi a pošlete je na expedice do boje proti monstra a nepřátelům pro zdroje a dobytí.

Hrajte jako slovanský bůh a najděte vítězství pro své věřící

8. Věk zázraků III

Age of Wonderders III nabízí tahovou strategickou hru nastavenou na hexagonální mapě (funkce, o které si myslím, že je velmi podceňována s tím, jak užitečný je) ve fantasy světě elfů, lidí, trpaslíků a dalších závodů. Podobně jako celková válečná řada Age of Wonders také odděluje boj do samostatné fáze stále pomocí hexagonálního formátu. Věk zázraků III také sleduje 4x vzorec, prozkoumává, rozšiřuje, vykořisťuje a vyhlazuje.

Age of Wonders III nabízí jedinečný zážitek z velké strategie s jeho hexagonálním bojem založeným na Fantasy

7. Věk mytologie

Spinoff titul ze série Age of Empires, Age of Mythology je zasazen do starověkého světa s přidáním legendárních mýtických tvorů, o kterých věřili, že pronásledovali Zemi. Vyberte si z Egypťanů, Řeků a norských, když bojujete s nejen obyčejnými vojáky, ale se vším od Chiméry po mráz giganty po vaší straně. Zajímavé je, že Age of Mythology lze připsat nejen za skvělou hru sama o sobě, ale také pomáhat ovlivnit některé mechaniky, která podle mého názoru učinila Age of Empires III, nejlepší hra v seriálu.

Věk mytologie byl první ze série, který byl plně vykreslen ve 3D místo 2 ½d izometrické struktury, kterou první dvě hry měly. A zatímco hra určitě stárne, pomohlo to učinit z jeho pokračování krásně vykreslenou hru, která dnes drží. Kromě toho schopnost vybrat, jaké bonusy chcete, aby vaše civilizace měla, když byla postupována ve věku, byla zahájena ve věku mytologie, kde můžete vytvořit nové jednotky a získat požehnání v závislosti na tom, jakého boha uctíváte.

Lidské a mýtické válečníci spolu bojují ve věku mytologie

6. Celková válka: Warhammer

Sega’s Total War: Warhammer, který se odchází od historického a do fantasy žánru, přináší kombinaci velkého měřítka, strategického rozhodování a bitvy v reálném čase do World of Warhammer. Vyberte si svou frakci, z Greenskin Horse, Impire of lidstvo, chaos, trpaslíci nebo upír se počítá a vedou je k dominanci prostřednictvím diplomacie, obchodu a války.

Celková válka: Warhammer promění klasickou stolní RPG na tahovou strategickou hru

5. Armillo

V tomto roztomilém, barevném a stylizovaném světě fantazie obývaný klany antropomorfních zvířat používá Armello prvky z stolních RPG, karetních her a strategických videoher. Staňte se monarchem svého království prostřednictvím bitvy a taktiky. Vyberte si z řady jedinečných hrdinů od jezevce rytíře po zloděje veverky a prozkoumejte osídlení dungeonů a staňte se dalším monarchem poté, co král zkorumpoval „hnilobou“.

V tomto klamavě roztomilém světě vytvoříte své vlastní království

4. Hrdinové síly a Magic V

První z dlouhodobě zavedených fantazií, otočných strategických sérií, která má být plně vykreslena u 3D Heroes of Mighter a Magic V, pokračuje v silněch sérií jako RPG i strategická hra. Hrajete jako hrdina, vůdce armády a můžete se najmout do řady různých frakcí. V závislosti na rase a schopnosti tohoto hrdiny mohou přidělit různé dovednosti upgradovat svého hrdinu.

Upgradujte své jedinečné hrdiny

3. Banner Saga

V tomto taktickém RPG s tématem Vikingu podél taktiky Final Fantasy se účastníte epické a emocionálně poutavé cesty, abyste zastavili rostoucí síly Evill. V Banner Saga není porážka konec, když budete pokračovat ve svém karavanu Warriors. S důrazem na příběh a charakter vedete své vikingské hrdiny k vítězství proti silám zla.

Bitva v tomto taktickém RPG síly zla

2. Warhammer 40K Dawn of War II

Okamžitá klasika, Warhammer 40K kombinuje stejné množství strategie v reálném čase s prvky RPG, když jemte na doladění svého týmu Blood Raven Space Marines a bojovat se silami tyranidského roje. Warhammer 40K Dawn of War II je vynikající integrací klasického stolního RPG do formy videoher.

Malá část kapitoly Blood Raven kapitoly Imperial Space Marines vedené novým velitelem (vy) je zpočátku poslána na mise, aby bránila své náborové světy před Ork a Eldar Attack, když dojde k děsivé realizaci, že tyto útoky jsou jen rozptýlením od toho, že se hodně rozptylují od toho Větší invaze zdánlivě nezastavitelným tyranidským rojem, druhem smrtících mimozemšťanů, kteří se šíří jako virus, nevědí žádný strach, emoce nebo milosrdenství. Existují pouze proto, aby se šířily a konzumovaly veškerý život z planety. Je to na malé, ale bojově zdobené skupině kosmických mariňáků, aby je zastavila.

Zatímco hratelnost je ve svém srdci stejná jako tradiční RTS s malým kontingentem vojáků, kteří se potulují po mapě, aby porazili nepřátele z shora dolů, izometrické perspektivy, velikost vaší síly je nesmírně omezená a všechny jednotky se vrací pro další mise. To se skládá s mechanikou RPG, kde vaše jednotky zvyšují úroveň ze zkušeností a shromažďují nové zbraně a brnění.

Upgradujte a spravujte načítání vašeho kosmického námořního týmu

1. Lord of the Rings: Battle for Middle Earth

Můj osobní favorit na tomto seznamu, Lord of the Rings: Battle for Middle Earth je strategická hra v reálném čase s minimálními prvky velkých strategií a některými prvky RPG. Převezměte kontrolu nad silami dobra nebo zla a bojujte o budoucnost střední Země. Můžete převzít velení hrdinům i darebánům z Tolkienových děl z Gandalfa do Gollum, když bojujete s regionem, zabavit více moci a zdrojů.

Když hrajete jako „dobrou“ frakci, máte velení nad oběma silami Rohana a Gondora, zatímco pro „zlo“ máte IsEngard a Mordor. Převážná část hry zahrnuje, že si vezmete jednu ze svých armád a dobýváte oblast střední Země a získáte z ní strategický bonus, jako jsou další zdroje nebo pracovní síla. Kromě toho se vaši hrdinové a jednotky mohou vyrovnat, když získají zkušenosti. Toto je určitě hra, která stojí za to zkontrolovat.

Znovu vytvořte scény od Lord of the Rings v bitvě o střední Zemi

Takže zde máte naše první deset fantasy strategických her pro PC. Víte, že je překvapivé, kolik titulů v tomto velmi specifickém žánru tam bylo, a ještě překvapivější byla bohatá rozmanitost a kvalita těchto her. Takže si myslím, že bychom měli být vděční za to, že tito vývojáři přijímají toto riziko.