GamesNostalgia-Retro Games, Abandonware, Freeware, Amiga & MS-DOS Games ke stažení pro PC a Mac, hrajte retro hry na PC: 3 způsoby, jak to nakopat Old-School | PCWorld

Hrajte retro hry na PC: 3 způsoby, jak to nakopat starou školu

Pokud chcete do své retro hry přidat další tituly, najdete různé zdroje na webových stránkách RecalBox. Alternativně je najdete také na Mamededu nebo Romhustleru.

Objevte nejlepší web Retro Games: tituly MS-DOS, Amiga a Windows 9X. Abandonware, freeware a klasické hry

toen

Plus Commodore 64, Mega Drive, Atari 8-bit, MSX, Atari St Games a další

GamesNostalgie je web zcela oddaný Retro Gaming a Abandonware. Všechny tituly jsou již plné správných emulátor a jsou připraveni hrát na vašem PC nebo Mac.

Pokud hledáte Doom, civilizaci, dunu II, Lemmings, Warcraft I a II, osadníci; Nebo možná The Great Lucasarts Adventures, The Ultima Series a další úžasné hry z 80. a 90. let, najdete je zde. Většina z nich jsou hry DOS nebo Amiga, ale máme také Windows, Commodore 64, Atari St a další systémy. Užijte si nostalgii!

Pamatujte, GamesNostalgie to není jako jiné stránky Abandonware: Testovali jsme, nakonfigurováno, a zabalili všechny hry správným emulátor abyste je mohli okamžitě spustit na svém Okna nebo Mac počítač. Není třeba nainstalovat nic jiného, ​​stačí hrát. Pouze GamesNostalgie to dělá, vážně!

Podívejte se na nejpopulárnější retro hry nebo zkontrolujte nové příjezdy. Můžete také prohlédnout herní databázi nebo si přečíst nejnovější příběhy o nejlepších titulech nebo nejslavnějších herních designérech minulosti.

Zkontrolované nejnovější hry: Virtua Racing Deluxe

Existují problémy se značkou videa

Autor: Manu – Publikováno: 9. září 2023, 22:36

Virtua Racing je 3D arkádová závodní hra vytvořená společností Sega v roce 1992. Díky svému fantastickému úspěchu byla hra také přenesena do Sega Mega Drive/Genesis, díky dalšímu čipu (SVP) přidanému do kazety. V roce 1994 byla hra konečně vydána pro Sega 32x, rozšiřování mega jednotky, která přidala 32bitové mikroprocesory, aby se zvýšila sílu konzoly. Byla volána 32x verze hry Virtua Racing Deluxe (nebo VR Deluxe) a byl mnohem věrnější původní arkádové verzi než počáteční konverze.

Přidány nejnovější hry

Zpět do budoucnosti části II

Zpět do budoucnosti části II

Zpátky do budoucnosti části II je adaptace videoher slavného filmu, část ikonické série vytvořená Robertem Zemeckisem. Film byl vydán v roce 1989 a hra vyvinula Software Images Software v roce 1990.

Galaktická říše

Galaktická říše

Galactic Empire je sci-fi dobrodružná hra z první osoby vytvořená společností Coktel Vision a vydaná společností Electronic Zoo v roce 1990. Byl propuštěn pro Atari St, Amiga a MS-DOS. Hra je předchůdcem a.

Homeworld

Homeworld

Homeworld je sci-fi strategie/simulační hra v reálném čase vytvořená společností Relic Entertainment a publikovaná společností Sierra v roce 1999 pro Windows PC. Koncept hry je velmi jednoduchý: ta.

Nejvíce stahované hry

Age of Empires II: Věk králů

Age of Empires II: Věk králů

Age of Empires II: Age of Kings je historická strategická hra v reálném čase vytvořená společností Ensemble Studios. Vydal společnost Microsoft v roce 1999 pro Windows and Macintosh. Jak můžeš.

Věk říší

Věk říší

Age of Empires je historická strategická hra v reálném čase vytvořená společností Ensemble Studios a publikovaná společností Microsoft 15. října 1997 pro Windows. Později byl také vydán pro Mac OS 22. srpna 1998.

Mario navždy

Mario navždy

Mario Forever je freewarový klon/neoficiální remake slavného Super Mario Bros. Byl vytvořen společností Buziol Games a byl vydán pro Windows až v roce 2004. Po mnoha žádosti.

Disney

Disney’s Tarzan

Disney’s Tarzan (také známý jako Tarzan Action Game) je plošinovka vytvořená společností EuroCom Developments a Publikována Disney v roce 1999. Vydáno pro PlayStation a Windows, později byl také přenesen na Nintendo 64.

Halo: Boj se vyvinul

Halo: Boj se vyvinul

Halo: Combat Evolved je sci-fi střelec z první osoby vytvořený společností Bungie Studios pro Microsoft a vydán pro Xbox v roce 2001, poté přenesen do Windows a Macintosh podle převodovky v roce 2003.

Hrajte retro hry na PC: 3 způsoby, jak to nakopat starou školu

Ti, kteří chodili se zařízeními, jako jsou C64, SNES nebo Megadrive, ale nyní již nevlastní vhodné počítače a konzole, nyní mohou hrát na PC klasické hry na PC.

Verena Ottmann

Redakteurin, PCWORLD 18. srpna 2023 3:45 PDT

Retro-computerspielController auf Hellgelbem Hintergrund

Obrázek: Drop / Shutterstock inkoust.com

Super Mario, Zelda (nebo odkaz), Purple Chapadel, Sonic – to je jen několik hrdinů, kteří inspirovali hráče více než 40 let. Některá původní herní zařízení z Atari, Commodore, Nintendo, Sega & Co. jsou dnes vzácné, ale nová vydání spustila s modernějšími technologiemi.

Totéž platí pro mnoho klasických her, které stále posílají retro fanoušky do extáze. I zde došlo k graficky leštěným revizím, zejména u některých titulů Lucas-Arts, které odrážejí trvalý kultovní charakter her.

Die Steuerung der Retropiele Nehmen Sie v der regel über die tastatur vor, wobei ihnen die umsetzung der controllasten angezeigt wird. Alternativ Können Sie oft auch ein reguläres gamepad anschließen

V této příručce vám ukážu, jak získat původní klasické hry éry Breadbox a také novější konzolové tituly, které spustí na vašem PC Windows PC. Nabízíme vám tři možnosti:

  • Jednoduchý způsob prostřednictvím prohlížeče vašeho počítače
  • Poněkud náročnější způsob prostřednictvím sbírky hry na USB jednotce
  • V neposlední řadě řešení profilu ve formě herní konzoly založené na Raspberry Pi

Ale bez ohledu na to, jakým způsobem si vyberete: ať už uložíte princeznu Peach, dokončíte Lechuck nebo úspěšně vedete Gianu skrz dungeony, závisí pouze na vašich herních dovednostech, nikoli na nedostatečné technologii.

Pro začátečníky: Použijte emulaci prohlížeče

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak hrát retro konzolové hry na počítači se systémem Windows, je prostřednictvím prohlížeče. Poskytovatelé jako Retrogames, Retro Games Online a Webrcade nabízejí četné emulace JavaScript, které lze spustit v prohlížeči kliknutím myši. Pro lepší přehled lze hry filtrovat podle typu konzoly.

S retrogames a retro hry online je možné přímé vyhledávání podle názvu; S retrogames můžete také hledat podle žánru; s retro hry online také podle popularity. Retrogames má také nejen klasiku konzoly a domácí počítače ve svém repertoáru, ale také staré drahokamy MS-DOS jako Sám ve tmě a Gabriel Knight.

Bei retrogames.cz nalezení Sie Spieleklassiker Nach Žánr und kozolos aufgeteilt, sesass sie ihren wunschtitel Schnell finden. Rechts im bild ist die controller- beziehungsweise die tastaturbelegung angezeigt

Všichni poskytovatelé vám umožňují ovládat hru pomocí klávesnice. Na začátku každé hry se zobrazí rozvržení řadiče nebo můžete zavolat pokyny stisknutím tlačítka.

Varování: Není moc zábavné hrát hru jako Maniac Mansion s klávesnicí v emulátoru. Je proto nejlepší získat standardní gamepad pro PC, který připojíte přes USB nebo Bluetooth.

Další čtení: Podívejte se na naše zaokrouhlení nejlepších herních ovladačů pro PC.

Alternativně lze na PC také použít některé gamepady konzoly, jako je řadič pro Pro Switch Nintendo nebo řadič Dualshock 4 PlayStation 4 Sony. Obě vstupní zařízení mohou být připojena k PC buď kabelem USB nebo bezdrátově přes Bluetooth. Jediné, co musíte udělat, je nastavit řadiče do režimu párování-v případě řadiče Switch Pro pomocí tlačítka vedle portu USB-C, v případě Dualshock 4 prostřednictvím tlačítek PS a Sdílet-a vytvořit připojení V nabídce Bluetooth PC.

MIT DEM Tool Joy2Key Können Sie Die Tastenbelegung eines angeschlossenen Gamepads Anpasssen und spiele dadurch deutlich leichter und angenehmer steuern als mit der der ihres ihres pcs

Chcete -li přenést funkce klávesnice do klíčů řadiče, použijte software jako Joy2Key. Poté můžete snadno mapovat směrové klíče klávesnice na směrovou podložku a/nebo joysticks vašeho gamepadu, například. Chcete -li zjistit, který klíč gamepadu v současné době přiřazujete v Joy2key (tlačítka jsou pouze posiji), stručně stiskněte klíč, její protějšek poté v programu rozsvítí žlutou.

Pro pokročilé hráče: živé hry z USB disků

Zwar Können Sie Zum Zocken Beispielsweise Auch Den Switch-Pro-Controller ODER DEN DUALSHOCK 4 DER PS4 A IHREN PC ANSCHließen. WIR EMPFEHLEN JEDOCH EINEN generischen KonsolenController (BILD), Den Sie AB Etwa 15 Euro Bekommen

Pro ty, kteří nechtějí hrát své klasické hry v prohlížeči, nabízí Batocera Linux možnost spustit emulátory konzoly z USB Stick na jakémkoli PC. Batocera přichází s emulátory pro Nintendo Gameboy, Sega Megadrive a C64. Pokud chcete více, můžete také nainstalovat další emulátory.

A tak to funguje: Na webových stránkách poskytovatele vyberte požadované koncové zařízení v našem případě „Počítače Apple založené na ploše, notebooku, NUC a Intel.„ISO je okamžitě načteno. Pěkná vedlejší poznámka: Ve spodní části webu najdete také obrázek Batocera pro 32bitové systémy, takže můžete použít svůj velmi starý hardware za účelem.

.

Instalace obrázku Batocera na paměť USB se provádí Raspberry Pi Imager z nadace Raspberry. Načtěte a spusťte nástroj, zapojte do úložného zařízení USB a vyberte jej pod SD karta. Poté klikněte na Operační systém – vyberte OS, Vlastní obrázek.

Přejděte na obrázek Batocera na pevném disku, vyberte jej a poté klikněte na OTEVŘENO, Napsat, Ano. Poznámka: Obrázek můžete také vybrat ve svém zabaleném stavu v Raspberry Pi Imager, ale pak přenos do úložného média nemusí být dokončen. Proto doporučujeme předem rozbalit obrázek.

Jakmile je médium USB napsáno, spusťte z něj počítač. . K provozu počítače použijte klávesnici nebo ovladač. Gamepad připojený přes USB je okamžitě rozpoznán a připraven k použití. Bluetooth GamePad můžete spárovat přes Hlavní nabídka> Nastavení řadiče a Bluetooth> Pár zařízení Bluetooth ručně. .Batocera.org/basic_commands.

. Do programu můžete načíst další tituly i emulátory Hlavní nabídka> Aktualizace a stahování> Stahování obsahu. Měli byste však načíst pouze jeden soubor najednou, abyste se vyhnuli problémům. .

Pod ROM Najdete složky pro všechny hry a systémy. Chcete -li například přidat hru pro C64, nejprve zkontrolujte podporované formáty ROM v souboru „Info.txt ”ve složce„ C64.„Jakmile zjistíte, co hledáte na internetu, načtěte ROM na druhou jednotku a zapojte ji do počítače. . Po restartu se hra objeví v přehledu a je připravena.

Pro profesionály: Raspberry Pi jako herní konzole

Bei Lakka Lassen Sich über den Menüpunkt „Obsah ke stažení“ Reichlich Spiele und emulatoren der Dazugehörigen Konsolen Nachrüsten. Sie bedienen sie dann über die tastatur oder ein gamepad

Pokud vlastníte Raspberry Pi, můžete velmi snadno převést počítač desky na herní konzoli pro retro hry. Například Batocera.Linux popsaný v předchozí části je k dispozici také pro různé modely RAPI. Dalšími dostupnými emulátory her pro Raspberry Pi jsou recalbox, lakka a retropie. Všechny tři mohou být nainstalovány přímo prostřednictvím výše uvedeného Raspberry Pi Imager a všechny tři jsou k dispozici také pro stolní počítače.

Pro použití v RAPPI vložte micro SD kartu do připojené čtečky karet nebo integrovanou slot pro kartu do počítače a spusťte na PC Raspberry Pi Imaser. SD karta A vlevo pod Operační systém – vyberte OS přejděte na požadovaný emulátor prostřednictvím Emulace a herní operační systém.

Klikněte na něj a poté zadejte svůj model RAPI pro příslušnou verzi softwaru a dokončete s Napsat. Po dokončení procesu spusťte Raspberry Pi z karty Micro SD.

. Zavoláte odpovídající nabídku pomocí recalboxu pomocí klávesy Enter; s Lakka Via Nastavení> Vstup;; a s retropií přímo při prvním startu.

Retropie ist ein spieeEemulator für verschiedene systémy, der Sogar ein paar hry Mitbringt. Zahlreiche Weitere Spiele Lassen Sich Aber Auch Nachträglich Noch Instalar

RecalBox již přichází s četnými hrami uvedenými konzolí, ale také umožňuje expanzi s dalšími ROMS. Lakka, na druhé straně, má na palubě jen několik her. Hlavní nabídka> Online Updater> Stahování obsahu. Zde si můžete vybrat hry konzolou a poté je provést prostřednictvím Načíst obsah, čímž můžete také určit použitý emulátor ().

Více informací o přidání ROM najdete na https: // lakka.TV/DOC/ROMS/.

S retropií musíte nejprve načíst herní ROMS a odpovídající emulátory: Nejprve nastavte WLAN prostřednictvím Konfigurace. Pak vyberte Nastavení retropie v hlavní nabídce, následované možnostmi I základní instalace a Ano. Poté stáhněte „volitelné balíčky“ nebo „experimentální balíčky“ stejným způsobem pod , Ačkoli hry zde ne vždy fungují.

Všechny hry, Oblíbené, Naposledy hrál V nabídce, která se objevuje v rámci hry Nastavení sbírky – automatické sbírky her, Pokud je to žádoucí.

Poznámka: Informace o zdrojích stahování pro legální herní ROM naleznete v níže uvedené krabici. Vždy se však ujistěte, že rozšíření jsou ve správném formátu a ve správné složce.

Právní hry ROM

Pokud chcete do své retro hry přidat další tituly, najdete různé zdroje na webových stránkách RecalBox. .

Tento článek byl přeložen z němčiny na angličtinu a původně se objevil na PCWelt.com.