GeForce RTX 4090 může t zvládnout Samsung S odyssey Neo G9 240Hz Monitor: Omezeno na 120 Hz | Tom S hardware, Nvidia zruší RTX 4090 Ti | Windows Central

Nvidia údajně zruší RTX 4090 Ti

Připojte se k odborníkům, kteří čtou hardware Toma pro vnitřní stopu na PC Tech News – a mají více než 25 let. Pošleme rozbiré zprávy a hloubkové recenze CPU, GPU, AI, Hardware Maker a přímé do vaší doručené pošty.

Displej Odyssey Nedysey Nedysey Nedysey Neossey potřebuje grafickou kartu AMD Radeon RX 7000 k výstupu při 240 Hz s duálním rozlišením 4K.

Samsung Odyssey OLED G9

(Obrázek kredit: Samsung)

Gigantický 57palcový displej Odyssey Neo G9 Samsung je určitě jedním z nejočekávanějších herních monitorů roku. . . Zda používat DisplayPort 2.1 nebo HDMI 2.1 připojení, zdá se, že je přítomno určité omezení, odhalil přehled displeje Quasarzone.

Liché omezení

Prozatím jediné grafické karty, které zvládnou rozlišení 7680×2160 při obnovovací frekvenci 240 Hz, s zakřivenými 57palcovými odysey Neo G9 společnosti Samsung jsou Radeon RX 7000-Series, které podporují displayport 2.1 s UHBR 13.5 (a nabízí 54 Gbit/s šířky pásma). Mezitím přehled Quasarzone naznačuje, že desky řady Radeon RX 7000 AMD mohou také podporovat 7680×2160 při 240 Hz pomocí HDMI 2.1 Při použití se správným kabelem 48 g. Naproti tomu ani GPU GPU NVIDIA RTX RTX 40, ani GPU ARC A700 Series GPU nemohou toto rozlišení podporovat při této regulační frekvenci pomocí jakéhokoli druhu spojení, podle Quasarzone.

Takové omezení je velmi zvláštní a jeho důvody nejsou známy. Mohla by však existovat omezení v GPU Intel a Nvidia GPU nebo určitá omezení ve firmwaru nebo softwaru.

Možné důvody

Samsungův zakřivený 57palcový displej Odyssey Neossey Neo G9 je v podstatě dva displeje 4K 240 Hz nalepené dohromady. Přenos nekomprimovaného proudu 4K s 10bitovými na barvu při 240 Hz vyžaduje 54.84 Gbit/s šířky pásma a přenos dvou takových proudů vyžaduje 109.. .37 Gbit/S (pomocí displayport 2…

DSC může komprimovat jakýkoli obrázek na 8 bitů na pixel (BPP) bez vnímání kvality obrazu. Výsledkem je kompresní poměr 3: 1 pro obrázek 24 BPP nebo 3.75x kompresní poměr pro obrázek 30 BPP, podle Rambus. Přesný dosažený kompresní poměr se může lišit v závislosti na obsahu: U vizuálně složitých segmentů může DSC použít nižší kompresní poměr, zatímco pro jednodušší segmenty může agresivněji komprimovat agresivně. . S povoleným DSC, Samsung’s Odyssey Neo G9 teoreticky potřebuje pouze 36..1 by měl stačit.

. . Jedním z konfiguračních parametrů v DSC je šířka řezu. V kombinaci s celkovým rozlišením tento parametr určí, kolik řezů je rám rozdělen do. Zatímco samotný DSC je flexibilní, implementace DSC v určitém hardwaru nebo softwaru může být optimalizována pro populární rozlišení, jako jsou 1080p, 1440p a 4k, a nemusí být optimalizována pro duální 4k. Pokud určité řešení má za následek nepohodlný nebo neoptimální počet řezů, může to být pro určité implementace méně efektivní nebo potenciálně problematické. Hardware často zpracovává více plátků paralelně a vyžaduje více potrubí DSC. Pokud počet potrubí nestačí pro konkrétní implementaci DSC pro konkrétní rozlišení, může se vyskytnout problém.

Prozatím můžeme spekulovat, proč moderní GPU nedokážou zvládnout zakřivený 57palcový Odyssey Odyssey Neo G9 správně a zda jej lze opravit pomocí aktualizací softwaru a firmwaru. Pokud jsou zjištění Quasarzone správná, může tento monitor správně fungovat pouze s nejnovějšími grafickými kartami AMD Radeon RX 7000 Series.

Zůstaňte na špičce

Připojte se k odborníkům, kteří čtou hardware Toma pro vnitřní stopu na PC Tech News – a mají více než 25 let. Pošleme rozbiré zprávy a hloubkové recenze CPU, GPU, AI, Hardware Maker a přímé do vaší doručené pošty.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Anton Shilov

Spisovatel na volné noze

Anton Shilov je spisovatel na volné noze v Tomově hardwaru. .

NVIDIA překonává Qualcomm jako největšího designéra čipu na světě

GlobalFoundries Lands $ 3.1 miliarda 10 let u.S.

Nvidia údajně zruší RTX 4090 Ti

RTX 4060 Ti

V překvapivém obratu událostí Nvidia údajně vytáhla zástrčku na RTX 4090 Ti, jak uvádí Tomův hardware. Kopite7kimi zveřejnil plány NVIDIA prostřednictvím X (dříve Twitter), což zdůraznilo, že společnost má propracované plány a má v úmyslu debutovat obnovenou vlajkovou loď.

Obávám se, že už nebude RTX 4090 Ti. .

NVIDIA poprvé oznámila loni v září řadu Geforce RTX 40. NVIDIA již odeslala RTX 4060 Ti a RTX 4070 Ti s vylepšeným výkonem, což nakonec umožnilo soutěžit na rovnoměrném hřišti s konkurenty, jako je AMD. Existuje však jen málo informací o RTX 4090 Ti nebo RTX 4080 TI. Hráči očekávali zahájení těchto položek v rámci obnovení střední generace NVIDIA.

Zatímco plány na RTX 4090 Ti stále visí ve vzduchu, podle tipsteru NVIDIA posunula rychlostní stupně a v současné době pracuje na spuštění nových modelů AD103 a AD106. .

Za tímto účelem ještě není jasné, proč se Nvidia rozhodla ustoupit vývoj RTX 4090 Ti, ale spekulace naznačují, že by to mohlo mít něco společného s RTX 4090 a jeho schopnostmi jako pravděpodobně jedna z nejlepších grafických karet právě teď dostupných dostupných karet. Ve srovnání se značně zaostává AMD, ačkoli se v řadě RDNA3 AMD proběhla rozhovory o rámci 3D v mezipaměti V-mezi-cache. Trh také provedl hlavní zásah a jen málo lidí je na trhu s PC nebo grafickými kartami.

Podle Kopite7kimi by plány Nvidia na vlajkovou loď příští generace mohly zahrnovat 512-bitovou paměťovou autobus. Společnost použila tyto konfigurace na GTX 280 a GTX 285 za čas zpět. Pokud by tomu tak bylo, mělo by to obrovský dopad na herní sestavu společnosti. Uvedení tohoto do perspektivy, paměťová paměť GDDR7 zasáhne rychlosti až 32 Gbps, což zase převede na šířku pásma 2TB/S. To se překládá na zdvojnásobení nabídek RTX 4090.

NVIDIA by se mohla dívat na spuštění 2025 pro RTX 5000 a je pravděpodobné, že by se společnost mohla přesunout do své další sestavy s pamětí GDDR7. NVIDIA neučinila oficiální oznámení, které nic z nich potvrdilo, takže to prozatím necháme jako spekulace.

Získejte zpravodaj Windows Central

Všechny nejnovější zprávy, recenze a průvodce pro Windows a Xbox Diehards.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.