Georgian (CIV6)/Hlubová strategická průvodce pomocí ThinkingNut | Civilizace wiki | Fandom, věci, které musíte udělat první – Civilization 6 Průvodce – IGN

Co dělat nejprve

 1. Jednání s barbary a zombie (pokud máte povolený režim obranné hry zombie) se brzy stane vynikajícím zdrojem víry. Pomůže vám to získat dřívější pantheon.
 2. Na téma Pantheonu, God of War situačně zdvojnásobí tento bonus, což z něj dělá skvělou volbu pro Gruzii. Pokud dostanete zabití do 8 dlaždic od svatého webu (to platí také pro svatá místa mimo vaše území), budete to využít. V jednom hráči, protože AI ráda staví svatá místa, není těžké vyhovět kritériím pro tento Pantheon, zejména pokud jdete do války s nábožensky kladenou civilizací, jako jsou Indiáni nebo Mali.
 3. Jít do války jako Gruzie a vyhrát vaše bitvy vám pomůže dále šířit vaše náboženství (zejména do městských států) kvůli přímé přeměně zabíjení na víru. To by vás povzbudilo k tomu, abyste si vybrali Warlordův trůn jako budova vládního náměstí Tier 1 a kapli velmistry jako budova úrovně 2. To spojuje výhody Gruzie vůči diplomacii, válce a náboženské konverzi.
 4. Bohužel se tento mechanik nevztahuje na teologický boj, takže zabíjení apoštolů, guruů a misionářů z konkurenčních civilizací vám nedává zvláštní víru.
 5. Množství víry získané ze zabití je založeno na základní bojové síle poražené jednotky. To nezahrnuje situační bonusy, jako jsou propagace, speciální jednotkové schopnosti nebo defenzivní terén.

Georgian (CIV6)/Hloubková strategická průvodce podle myšlení

Následující průvodce je neustále aktualizován ThinkingNet. ThinkingNut hraje od vydání hry na konci roku 2016 CIV. Hraje a vyhrává s Gruzií o obtížnosti božstva u jednoho hráče a multiplayeru. Průvodce byl aktualizován pro Rise and Fall, Shromáždění Storm a New Frontier Pass.

Obsah

 • 1. Úvod
 • 2 typy vítězství
 • 3 Mini-průkazy začátečníka do Gruzie
 • 4 sláva světa, království a víra
  • 4.1 poznámky o dvojitých vyslacích
  • 4.2 poznámky o víře z bojových vítězství
  • 4.3 doporučení pro náboženské přesvědčení

  Úvod [ ]

  Gruzie je všestranná, přímá a solidní civilizace, která může, se správným náboženským a diplomatickým nastavením, účinně jít na jakýkoli typ vítězství a získat výhodu bez ohledu na mapu nebo geopolitickou situaci.

  Tamarova sláva světa, schopnost království a víry jí umožňuje rychle se stát a zůstat v Suzerain mnoha městských států, čímž absorbuje jejich bonusy a výnosy. Proto může vydělat obrovské množství diplomatické laskavosti (pouze) a zlato se správnou vládní politikou. Získává také víru z bojových vítězství rovnající se 50% bojové síly poražené jednotky. To má vynikající synergii s kapli velmi mistra.

  Síla v jednotě je nesmírně silná schopnost, pokud je kompetentně využívána, což umožňuje Gruzii potenciálně vydělat více a po sobě jdoucí zlatý věk snadněji než jakákoli jiná civilizace ve hře. Poskytuje také +50% produkční bonus směrem k stěnám.

  Khevsur je jedinečná středověká jednotka melee, která nahrazuje mužské paže, stojí polovinu železa do tréninku, je silnější o 3 bojové síly, nemá v kopcích žádný pohybový trest a při boji na kopcích získá +7 bojový bonus. Je to skvělý pult pro Pikemen a může dokonce vyhrát proti rytířům, pokud bojuje na kopcích.

  Tsikhe je náhrada renesančních zdí, která je levnější, tvrdší a granty +4 víra, která se zdvojnásobí (spolu s jeho vrozeným bonusem cestovního ruchu), když je Gruzie ve zlatém věku.

  Z hlediska obtížnosti je Gruzie relativně jednoduchá civilizace, která se dobře zvedne a hraje dobře. Klíčem je porozumění obecné herní mechanice zlatých věků, diplomacie (konkrétně v jednom hráči) a náboženství a jejich využití ve svůj prospěch. Jakmile to uděláte, zjistíte, že se jedná o civilizaci, která se neustále a dobře mění do pozdní hry. Pokud bude hrát dobře, bude to síla, se kterou je třeba počítat na všech úrovních potíží.

  Recenze expertů GameSpot

  11. února 2019

  8. února 2018

  24. října 2016

  Typy vítězství []

  Tato část je určena k předvedení všestrannosti gruzínské sady pro všechny typy vítězství. Všimněte si, že tyto strategie nejsou stanoveny do kamene a jsou obecné pokyny, které mají být přizpůsobeny okolnostem hry.

  Zkuste najít blízký náboženský městský stát, do kterého investuje vyslance.

  Jakmile se rozhodnete zaútočit – bezkonkurenční schopnost gruzínského řetězce společně zlatý věk jí dává výhodu s věrnostním tlakem, pokud jde o udržení nově dobytých měst. Khevsur je všestranná silná a mobilní jednotka, když ve formaci s obléhací věží nebo berabinou. Městské státy, které se Gruzie stala suzerain, budou působit stejně silné strategické nárazníky, jako nepřátelé budou rozptýleni s útokem na ně, zatímco Gruzie se vrhne do svých vlastních jednotek.

  Pokud hrajete s hrdiny a legendami, můžete potenciálně vybudovat výhodu bojové síly +15 prostřednictvím Himiko a Crusade (Enhancer) Predindustrial Era. A pokud hrajete s povoleným herním režimem dramatického věku, můžete zvýšit tuto výhodu v bojové síle na +25 pro všechny jednotky proti stěnám a obhájitelným okresům, když jste v průmyslové éře přiváděli do měkkých cílů. Když je také kombinován s náručími! Politika zlatého věku (verze dramatického věku), tato kombinace umožňuje Gruzii stát se velmi nebezpečným uchazečem o vítězství nadvlády, zejména v pozdní hře.

  Mini-průvodce začátečníků do Gruzie []

  Pokud máte docela zkušenosti s hraním civilizace 6, ale poprvé vyzvednete Gruzii, zde jsou tipy mého jedenácti začátečníků, jak usnadnit křivku učení. Záměrem je připravit se na masivní a škálovací množství víry, zlata a diplomatické laskavosti (pouze), udržovat suzerainty více městských států a chránit se před nepřáteli s Khevsur a Tsikhe. Všimněte si, že se jedná o obecné tipy, které ve všech situacích fungují docela dobře. Když získáte zkušenosti, naučit se přizpůsobit tyto návrhy vašemu bezprostřednímu prostředí, bude klíčový, abyste využili maximální výhodu jako hráč Gruzie.

  1. BELINE pro rané náboženství každou hru.
  2. Standardní náboženské nastavení každé hry je (v následujícím pořadí): sborová hudba (následovník), pouť (zakladatel), Svatý řád (enhancer) a mešita (uctívání). Je to silné, okamžitě působivé, dobře se mění a umožňuje Gruzii efektivně a efektivně šířit své náboženství do městských států.
  3. Ujistěte se, že vaše náboženství je většinovou náboženství ve vašem cílovém městském státě, než tam investujete jakékoli vyslance, aby využili slávu světa, království a víry.
  4. BELINE pro středověké víry, která má být slot v kartě Merchant ConfederationDiplomatic Policy. Tato kombinace se v kombinaci s charismatickým vůdcem (a později, diplomacií dělostního člunu) stává vaší kombinací vaší mocenského výkonu střední hry, která vám bude měřítko a dobře sloužit až do konce hry.
  5. Pro shromažďování hráčů Storm, pokud nechodíte konkrétně pro diplomatické vítězství, nezapomeňte neustále prodávat svou diplomatickou laskavost pro zlato nejvyššímu uchazeči.
  6. Vyberte si odhodlání, o kterých víte, že můžete získat nejvíce skóre éry, a udělat maximum při plnění kritérií nezbytných pro zlatý nebo hrdinský věk. Obvykle je to exodus evangelistů a srdečního rytmu páry.
  7. Ujistěte se, že ve středověké éře chytíte alespoň jeden Khevsur, abyste upgradovali bojovou sílu vašich stěn.
  8. Zkuste postavit Tsikhe v každém městě s nápovědou limesmilitární politické karty.
  9. Popadněte kapli velmi mistra každé hry jako vaše budova vládního náměstí Tier 2. Synergises velmi dobře s soupravou Gruzie, zejména s vírou, kterou získáte z bojových vítězství.
  10. Popadněte monarchii jako vládu vaší úrovně 2. Všechny jeho bonusy dokonale doplňují gruzínskou soupravu.
  11. Popadněte Moksha a Victor pro guvernéry.

  Pro pokročilejší, hloubkové poznámky a strategie naleznete níže:

  Sláva světa, království a víra []

  Tato schopnost existují dvě části:

  1. Každý vyslanec do městských států, který má Tamarovo náboženství, protože jejich většinové náboženství se počítá jako 2 vyslanci.

  2. Získejte víru z bojových vítězství rovnající se 50% bojové síly poražené jednotky (při standardní rychlosti).

  Poznámky k dvojitým vyslanci []

  Podle Tamarova vlády má Gruzie výjimečnou schopnost generovat vyslance a stát se suzerain více městských států. To vstoupí v platnost pouze tehdy, pokud se Tamarovo náboženství počítá jako většinové náboženství v tomto městském státě. Všimněte si, že to může být také náboženství, které založil někdo jiný. Jakmile je tato podmínka splněna, znamená to a +100% podporuje veškerou generaci vyslance v tomto městském státě.

  1. Pošlete vyslance (y) do městského státu poté, co jste se ujistili, že se vaše náboženství počítá jako jeho většinové náboženství. Zkontrolujte pokaždé, protože většina se možná mohla otočit k laskavosti jiného náboženství později ve hře, aniž byste si to uvědomili. Důležitá poznámka: Může to být také náboženství, které založil někdo jiný.
  2. Beeline pro středověké víry, aby získal obchodní kartu Merchant Confederationdiplomatic Policy. V kombinaci s diplomatickou politickou kartou v kombinaci s charismatickým vůdcem (a později, dělostní diplomacií), tyto kombinace proměňují vaše vyslance na spolehlivý, pasivní a škálovací zdroj zlata po zbytek hry. V pozdní hře, když se ocitnete obklopeni svými přátelskými městskými státy, popadnutí mezinárodní kosmické agentury a kolektivního aktivismu vám pomůže moc v koncové hře.
  3. (Pouze) Protože máte tak silnou schopnost dosáhnout a udržovat status Suzerain více městských států, lze diplomatickou laskavost prodat AI za zlato a/nebo luxus/strategické zdroje. To je velmi silná veškerá hra, zejména na vyšších úrovních obtížnosti u jednoho hráče, kde AI má mnohem více zlata.
  4. Investujte pouze vyslance do městských států, které jsou přiměřeně poblíž vaší říše. Díky tomu je snazší udržet vaše náboženství ve většinovém náboženství v uvedeném městském státě, což vám pomůže dostat mechanika dvojitého vyslance. Je také logisticky snazší je bránit je vojensky a nábožensky.
  5. Zjistíte, že směr vaší hry je silně ovlivněn tím, kterým jsou městské státy nejblíže k vám. E.G. Pokud máte jako své sousedy dva městské státy typu vědy, udržování stavu nad nimi by vás povzbudilo k postavení mnoha kampusů a šlo o vítězství v oblasti vědy nebo nadvlády.
  6. A protože budete vydělávat tolik zlata, stane se možností úplně přeskočit nebo alespoň odložit budování komerčních uzlů ve vaší říši. Prostor můžete využít pro jiné okresy, jejichž výnosy mohou být posíleny městským státem, kterým jste suzerain. To dává Gruzii neuvěřitelné množství flexibility v její hře.

  Poznámky k víře z bojových vítězství []

  5 důležitých poznámek k tomuto mechaniku:

  1. Jednání s barbary a zombie (pokud máte povolený režim obranné hry zombie) se brzy stane vynikajícím zdrojem víry. Pomůže vám to získat dřívější pantheon.
  2. Na téma Pantheonu, God of War situačně zdvojnásobí tento bonus, což z něj dělá skvělou volbu pro Gruzii. Pokud dostanete zabití do 8 dlaždic od svatého webu (to platí také pro svatá místa mimo vaše území), budete to využít. V jednom hráči, protože AI ráda staví svatá místa, není těžké vyhovět kritériím pro tento Pantheon, zejména pokud jdete do války s nábožensky kladenou civilizací, jako jsou Indiáni nebo Mali.
  3. Jít do války jako Gruzie a vyhrát vaše bitvy vám pomůže dále šířit vaše náboženství (zejména do městských států) kvůli přímé přeměně zabíjení na víru. To by vás povzbudilo k tomu, abyste si vybrali Warlordův trůn jako budova vládního náměstí Tier 1 a kapli velmistry jako budova úrovně 2. To spojuje výhody Gruzie vůči diplomacii, válce a náboženské konverzi.
  4. Bohužel se tento mechanik nevztahuje na teologický boj, takže zabíjení apoštolů, guruů a misionářů z konkurenčních civilizací vám nedává zvláštní víru.
  5. Množství víry získané ze zabití je založeno na základní bojové síle poražené jednotky. To nezahrnuje situační bonusy, jako jsou propagace, speciální jednotkové schopnosti nebo defenzivní terén.

  Doporučení pro náboženské přesvědčení []

  Pantheony jsou vždy situační pro vaši konkrétní mapu. Pokud jde o víru, viz následující:

  Standardní trasa: Sborová hudba -> Světový kostel -> Svatý řád -> Pagoda.

  Změna nadvlády: Zen Meditace -> Tithe -> Stupa -> křížová výprava.

  Analýza: Kultura z sborové hudby a světové církve je užitečná pro rychlejší přístup k monarchii a obchodní konfederaci, dvěma klíčovými hroty moci v Gruzii. Pomáhá vám také získat rychlejší přístup k občanskému vývoji, který uděluje vyslanci. Svatý řád umožňuje efektivněji a efektivněji šířit vaše náboženství. Pagoda Synergises s vaší schopností získat suzerainty nad mnoha městskými státy a nashromáždit hodně diplomatické laskavosti.

  Pokud se chystáte na vítězství nad nadvládou, meditace Zen a stupa pomůže udržet vaše města šťastná. Desátek bude podporovat údržbu vaší armády. Crusade dá vaší armádě větší bojovou sílu na nepřátelském území.

  Síla v jednotě []

  Tato schopnost existují dvě části:

  1. Odhodlání zvolené na začátku zlatého nebo hrdinského věku také udělují své příslušné bonusy pro normální věk za zlepšení skóre ERA.
  2. +50% produkce směrem k stěnám.

  V první části to znamená, že Gruzie může vydělat více, po sobě jdoucí zlaté věky kompetentnější než jakákoli jiná civilizace. Znamená to také, že po hrdinském věku může snadněji přejít do zlatého věku. Chcete -li toho dosáhnout, budete muset velmi pečlivě zvážit, co vám každá odhodlání nabídne, a jak můžete získat skóre ERA, pokud si to vyberete. To znamená, že budete muset upravit svůj styl hry v závislosti na tom, které věnování si vyberete na začátku každé éry. E.G. Pokud jste si vybrali Exodus evangelistů, upřednostňujte rozložení vašeho náboženství pro tuto éru. Jakmile vstoupíte do svého prvního zlatého věku, bude snazší udržovat po sobě jdoucí zlatý věk s pečlivým plánováním.

  Druhá část je velmi užitečná, která nám pomůže vybudovat naši jedinečnou budovu, tsikhe. Při stavbě zdí je vhodné také vybrat kartu vojenské politiky Limes, aby se zvýšila produkční bonus na +150%.

  Tsikhe []

  Tsikhe je náhradou za renesanční zdi. Má nižší výrobní náklady na 265 místo 305 (což je pak dále sníženo o 50% produkční bonus ze síly v jednotě), granty +200 vnější obrany místo +100, +3 cestovní ruch (po prozkoumání přírody Civic ) místo +2 a +4 víry místo 0. Když jsou ve zlatém věku, výnosy cestovního ruchu a víry se zdvojnásobí.

  To znamená, že i se standardní vírou +4 za kolo má gruzínská říše přístup ke spolehlivému zdroji víry ve všech svých hrách. To jí dává flexibilitu hry, protože nemusí nutně upřednostňovat budování svatých míst ve všech svých městech a může se spolehnout na tsikhe pro alternativní zdroj generování víry. Tato budova umožňuje Gruzii rychle proměnit všechna její města na nedobytné pevnosti a zároveň získat masivní výnosy víry. Tyto výnosy víry pak mohou být použity k nákupu obrovské armády, jakmile vytvořila kapli Velkého pána. Pokud se chystáte na kulturní vítězství, bude výnos cestovního ruchu, zejména ve zlatém věku, užitečný.

  Vláda monarchie úrovně 2 dokonale doplňuje tsikhe. Dává +2 diplomatické laskavosti a +1 bydlení každému Tsikhe (celkem +3 bydlení na město, abychom se dostali k Tsikhe, musíme nejprve postavit starobylé i středověké zdi).

  Je třeba poznamenat, že po odemknutí oceli jsou stěny zastaralé. Všechna města jsou poté upgradována s městskou obranou. To zabraňuje stavbě jakýchkoli dalších stěn. Pokud tedy plánujete postavit Tsikhe ve svých městech, bylo by moudré počkat, až budou všechny stěny dokončeny před prozkoumáním oceli. Naštěstí výnosy Tsikhe zůstávají bez ohledu na to, zda jste prozkoumali ocel.

  Pokud jde o téma technologií, Eureka Boost pro taktiku obléhání, technologie potřebná pro Tsikhe, vlastní dva Trebuchety. To by nemělo být obtížné dosáhnout, protože Trebuchety nemají žádné strategické požadavky na zdroje.

  Nakonec popadnutí karty vojenské vojenské politiky vojenského výzkumu uděluje vědu Tsikhe +2 za tah. To přináší maximální potenciální výhody jediného tsikhe až do působivé +8 víry, +6 cestovního ruchu, +2 diplomatické laskavosti, +1 bydlení a +2 vědy.

  Khevsur []

  Khevsur je jedinečná jednotka melee, která je odemčena po zkoumání vojenské taktiky.

  Pozitivní je, že ve srovnání s jeho náhradou, člověkem na pažech, stojí 10 železa na trénink namísto 20 železa, může se pochlubit 48 bojovou silou místo 45, získá +7 bojová síla při boji na kopcích a dostává ne Pohybové tresty z kopců. Bojová síla navíc +7 platí také, když cíl, do kterého útočíte. Stejně jako mužské zbraně, také získá +5 bojové síly vs. Jednotky proti-kavály.

  S ohledem na to všechno je Khevsur legitimně silná, mobilní a užitečná jednotka. Lze je zakoupit relativně levně s vírou poté, co Gruzie postavila kapli velmistra nebo upgradováno od šermířů. Jeho vyšší pevnost v bojové síle a bonus proti anti-kaválním jednotkám znamená, že zabíjejí Crossbowmen a Pikemen s lehkostí a může dokonce vyhrát bitvy proti rytířům, pokud bojuje na kopcích. Vynikající mobilita na kopcovitém terénu znamená, že kvalifikovaný gruzínský hráč může obléknout, outmanoeuvre a přemoci nepřátelům armádou Khevsurs.

  Jedna závěrečná poznámka: Protože Eureka Boost pro vojenskou taktiku vyžaduje, aby byla jednotka zabita Spearmanem, bylo by ve vašem nejlepším zájmu, abyste si včas chytili Spearmana na lov barbarů, abyste se mohli rychleji dostat do Khevsurs.

  Karty politiky []

  Tato část doporučí, jaké politické karty fungují nejlépe v synergii s Gruzií. Doporučený styl hry je proto určen k tomu, aby se točilo kolem získání zlata od vašeho vyslance a maximalizaci dostupnosti a hodnoty Khevsur a Tsikhe.

  Analýza: Získejte levnější khevsurs s vyšší bojovou silou. Jakmile se můžete rozhodnout přeskočit pomocí feudální smlouvy, jakmile postavíte kapli velmivora a rovnou nahoru, kupujte khevsurs s vírou.

  Analýza: Limes má synergii se silou Gruzie ve schopnostech jednoty a zvyšuje produkční bonus na +150%. Vojenský výzkum dále zvyšuje užitečnost Tsikhe s výnosem extra vědy.

  Analýza: Hlavní kombinací, kterou budete chtít použít pro většinu vašich her, je charismatický vůdce/diplomacie dělového člunu + obchodní konfederace + náboženské řády.

  Jde o to, abyste efektivně a efektivně šířili své náboženství na co nejvíce městských států a získali pasivní a škálovací zdroj zlata od vašich vyslance. Poté prodejte svou hojnou diplomatickou laskavost AI za ještě více zlata.

  V pozdní hře, pokud jste schopni udržovat status Suzerain mnoha městských států, Raj, Collective Activismus a Mezinárodní kosmická agentura jsou rozhodně životaschopné možnosti, které vám pomohou během koncové hry napájení.

  Zvláštní zmínka musí být uznána pro jedinečné zásady zástupných znaků, které jsou k dispozici, pokud máte povolený herní režim dramatického věku. Vzhledem k tomu, že jí gruzínská sada jí umožňuje získat další politický slot pro zástupné znaky a být schopen používat jak politické karty zlaté, tak temné věky, když je ve zlatém věku, učení efektivní strategie pro určité cíle a fáze hry je zásadní pro úspěch při vyšších potížích úrovně.

  Analýza: Toto je karta, která pomáhá Gruzii být konkurenceschopnější pro závod k velkému prorokovi na vyšších úrovních obtížnosti. To také způsobuje, že její náboženství se šíří velmi efektivní, protože každý misionář a apoštol je rychlejší a má více poplatků. Hlavním losováním je, že Gruzie k ní bude mít přístup, jakmile dojde klasický věk (za předpokladu, že je schopna přejít do zlatého věku), takže ji bude létat před konkurencí o velkého proroka, protože jiné civilizace ještě nebudou mít přístup vládám úrovně 2 a jejich politických slotech pro zástupné znaky.

  Analýza: To může být neuvěřitelně silná karta v rané hře, když jste věnovali spoustu zdrojů budování svatých míst ve vašich prvních dvou městech. Umožňuje vám snadněji držet krok ve vědě, zejména pokud jste investovali do některých raných kampusů. Trest na kulturu je nepatrná, zejména pokud jsou jedinými zdroji rané kultury památky. Pokud se chystáte na nadvládu, technologická výhoda bude znamenat, že získáte rychlejší přístup k Khevsurs, díky čemuž je středověká válka nesmírně životaschopná.

  Analýza: To doplňuje existující obrannou soupravu Gruzie s Khevsur a Tsikhe. To je zvláště užitečné, pokud soused prohlašuje proti vám překvapivou válku.

  Je to také velmi dobrá ofenzivní kombinace ve spojení s vírou Crusade (Enhancer), pokud chcete zaútočit s Khevsurs.

  Analýza: Tato kombinace je to, co umožní Gruzii stát se extrémně smrtícím teplou. S tím, pokud jste alespoň technologicky na stejné úrovni jako nepřátelé, budete snadno roztavit jejich městskou obranu a budete mnohem odolnější vůči útokům města a okresní obraně. Vaše jednotky také získají propagační akce mnohem rychleji.

  Bojová síla +10 z měkkých cílů může být kombinována s vírou pro zesilovače křížové výpravy pro další bojovou sílu +10, Himiko (pokud máte také povolenou herní režim hrdinů a legend) pro +5 bojová síla a fašismus pro +5 bojová síla.

  To přináší dodatečnou bojovou sílu možné neuvěřitelné bojové síle +30 proti obraně města a okresu a +17 bojové síly proti nepřátelským jednotkám!

  To také znamená, že průmyslová éra je skvělý čas na to, abyste čekali, pokud chcete maximální účinnost válcování. Pokud hra ještě nebyla vyhrána informační érou, popadnutí kybernetické války a vojenského průmyslového komplexu vám pomůže mít ještě silnější vojenské jednotky a být efektivnější při získávání strategických zdrojů.

  Analýza: Požadavky na spuštění bonusů nejsou těžké splnit, protože do této doby budete mít ve většině vašich měst banky a / nebo loděnice. Pokud máte velký přebytek vybavení, můžete tuto politiku okamžitě použít. Klíčem je spěchání světového zázraku Estadio do Maracana, aby jeho bonusy zrušily trest této politiky.

  Vláda [ ]

  Moje nejvyšší doporučení by byla monarchie.

  Monarchie je v současné době jedinou nejlepší vládou ve hře pro Gruzii kvůli synergii mezi bonusy a gruzínskou soupravou. +50% vliv body doplňuje vysokou generaci vyslance slávy světa, království a víry. +1 Bydlení na úroveň zdí je skvělé, protože jako Gruzie chceme stavět všechny tři úrovně zdí ve všech našich městech, abychom získali výhodu Tsikhes. Diplomatická laskavost +2 pro renesanční zdi se vztahuje na tsikhe a je příliš dobrá na to. Pomáhá Gruzii získat obrovské množství diplomatické laskavosti uprostřed a pozdní hry. Vzhledem k tomu, že vláda poskytuje dva sloty pro politické zástupné znaky, umožňuje vám udržet svůj základní charismatický vůdce / dělostní diplomacii a kombinaci obchodní konfederace, aniž by obětoval další aspekty hraní Gruzie.

  Všimněte si, že inspirace potřebná pro božské právo, Civic, která odemkne monarchii, vyžaduje, abyste postavili dva chrámy. Tento požadavek má velkou synergii s hratelností Gruzie, protože by upřednostňovala svatá místa v rané hře, aby rozšířila své náboženství do blízkých městských států.

  Všechny ostatní vlády jsou situační.

  Budování vládního náměstí []

  Mým nejlepším doporučením by byla kaple velmistra.

  Kaple velmistra pracuje výjimečně dobře s vírou od zabití ze slávy světového království a víry. Osvobodí vojenskou politiku slot, který by jinak byl potřebný pro produkční bonus, který zvyšuje karty směrem k vojenským jednotkám – například feudální smlouva nebo rytířství. To mi umožňuje flexibilitu při odvodu + války náboženství, pokud jsem ve válce nebo odvodu + limety/vojenský výzkum, pokud jsem v míru.

  Všechny ostatní budovy vládního náměstí jsou situační.

  Guvernéři []

  Moje dva nejlepší doporučení by byly Moksha a Victor.

  1. Moksha je zřejmá volba kvůli nábožensky nakloněné povaze gruzínské sady. Ve hře Mid-to-Late je titul Božského architekta vynikajícím způsobem, jak využít nadměrnou víru k rychlému nákupu okresů pro nedostatečně vyvinutá města.
  2. Victor je také logickou volbou, která pomůže dále posílit již působivé obranné schopnosti Gruzie.

  Věnování []

  Tyto věnování fungují dobře se soupravou Gruzie:

  1. Exodus evangelistů je pro Gruzii dobrým raným vhodným, protože alespoň bude chtít šířit své náboženství mezi vlastní města.
  2. V polovině hry je verze Monumentality zlatého věku vynikající volbou, protože vám umožňuje používat víru k nákupu civilních jednotek. Protože Gruzie v rané hře investovala na svatých stránkách, dává to vaší nahromaděné víře způsob, jak být přímo užitečný pro expanzi říše.
  3. V pozdní hře je popadnutí srdečního rytmu Steam bezpečné volby, pokud chcete získat skóre ERA za získání dalšího zlatého věku. Stejně budete stavět průmyslové nebo později budovy.

  Všechny ostatní věnování jsou situační.

  Synergické zázraky []

  Těchto deset divů dobře pracuje s gruzínským soupravou:

  1. Chrám Mahabodhi: +4 Faith a dva apoštolové jsou skvělí pro posílení vašeho náboženství rané hry. 2 diplomatické body vám pomohou k diplomatickému vítězství.
  2. Kilwa Kisiwani: (JÁDRO) Mít více vyslance a potenciálně více výnosů z městských států dobře funguje s slávou světového království a víry a charismatický vůdce + kombinace obchodní konfederace. Toto je zdaleka nejvíce synergičtější zázrak ve hře, který doplňuje gruzínskou soupravu.
  3. Alhambra: Slot pro mimořádnou vojenskou politiku může být velmi užitečný, pokud se rozhodnete jít do války. Efektivnější válčení znamená více víry od zabití. 2 vybavení pomáhá s problémy s unavením války. A protože tento zázrak musí být postaven na kopcích a působí jako pevnost, mít obhajující Khevsur sedět na této dlaždici mu dává masivní 68 bojovou sílu – o něco silnější než pěchota, která přichází o 2 éry později! Velký obecný bod je pěkný bonus navíc.
  4. Zakázané město: Toto je jeden z ne -li nejvlivnějších a nejúčinnějších zázraků ve hře. Pokud máte povoleno dramatické herní režim, budete mít ještě další politický slot pro zástupné znaky, který by měl vložit politiku Dark Age nebo Golden Age. Pozdní hra, loupežní baroni, srdeční rytmus páry, měkké cíle a do zbraní! jsou skvělé možnosti v závislosti na směru vaší hry.
  5. Potala palác: Další kultura a víra je pěkná, ale hlavním prodejním bodem je slot pro extra diplomatické politiky. Být schopen uvolnit další politický slot je skvělý, protože můžete tak učinit bez obětování základního charismatického vůdce + Merchant Confederation Combination. 1 diplomatický bod vám také pomůže k diplomatickému vítězství.
  6. Taj Mahal: Tento zázrak přímo synergizuje se silou v jednotě, což umožňuje rychlejší akumulaci skóre ERA, aby bylo snazší získat po sobě jdoucí zlatý věk.
  7. Socha svobody: Toto je hlavně pro 4 diplomatické body, které vám pomohou k diplomatickému vítězství. 100% loajalita pro vaše města do 6 dlaždic synergizuje dobře s tlakem věrnosti z hojného zlatého věku Gruzie.
  8. Big Ben: Všechny jeho bonusy jsou skvělé, ale hlavním prodejním místem je další slot pro hospodářskou politiku, která můžete slot na karty, jako je pětiletý plán a racionalismus – to dobře funguje s hojným výnosem, kterým získáte od svého Městské státy.
  9. Országház: Získání tohoto je bezpečná volba, protože můžete prodat extra diplomatickou laskavost AI za více zlata. Je také nezbytné, pokud se chystáte na diplomatické vítězství. Zvláštní kultura je také slušná.
  10. Estadio do Maracana: The Empire Wide +2 Amenities je skvělé. Je to ještě lepší, pokud máte povolený herní režim dramatického věku. To vám umožní slot v politice Robber Barons Dark Age, zatímco tento zázrak neguje jeho trest k vybavení. Tato synergie dává celé vaší říši obrovskou podporu zlata a produkci během atomové a informační doby.

  Všimněte si, že jsem úmyslně vynechal nábožensky nakloněné zázraky, jako jsou chrám Kotoku -in a Meenakshi, protože by je zahrnuli, budou redundantní – dobře fungují s každou náboženskou civilizací.

  Městské státy []

  Tyto tři městské státy pracují zvláště dobře se soupravou Gruzie. Upřednostněte stát se jejich suzerain!

  1. Valletta: Hlavním prodejním bodem je schopnost spěchat zlevněné zdi (zejména Tsikhe) s vírou. To je v polovině hry nesmírně silné, což vám umožní snížit výstup vaší víry a zároveň přeměnit vaše města na efektivní pevnosti. V pozdní hře je schopnost koupit kanalizace a povodňové bariéry s vírou příliš dobré na to.
  2. Jerevan: To je obzvláště dobré spolehlivě vyzbrojit své apoštoly s propagací debateru, aby mohli efektivněji bránit vaši náboženskou přítomnost v klíčových městských státech.
  3. Fez: 20 vědy na populaci přeměněného města je vynikající, protože budete chtít převést co nejvíce měst v každé hře. To se mění obzvláště dobře do pozdní hry, protože každé město bude hustěji osídleno.

  Herní režim tajných společností []

  S povoleným herním režimem Secret Societies (představené v Etiopii) dostává Gruzie velmi podstatný buff do své hry. Doporučuji sovy Minerva, Voidsingers a Sanguine Pakt, protože spolehlivě doplňují soupravu Georgia nejvíce a dávají jí hraní nejvíce flexibilitu.

  Sovy Minerva:

  Iniciační bonus za výdělek 1 vyslance pokaždé, když je obchodní cesta poslána do městského státu, velmi dobře se slávou světa, království a víry.

  Pokud se chystáte na náboženské vítězství, slot pro další hospodářskou politiku vám umožní spustit politický kartu náboženských objednávek, aniž byste obětovali všestrannou kartu Konfederace obchodní konfederace nebo jakoukoli jinou část vaší soupravy.

  Nahrazení banky zlacené trezory, která přichází s rituálním bonusem, velmi dobře doplňuje gruzínský styl hry. Další kultura jí pomůže rychleji odemknout občanskou občanství, že vyslacům uděluje.

  Pokud také hrajete s herním režimem dramatického věku, což je politický slot pro další zástupné znaky, který přichází s bonusem indoktrinace, doplňuje další slot pro politiku zástupných znaků, když je ve zlatém věku. To je zvláště užitečné pro Gruzii, protože má více prostoru pro využití své jedinečné schopnosti slot v politikách temného i zlatého věku, zatímco je ve zlatém věku.

  Voidsingers:

  Obelisk ze starého boha z melodického bonusu je hlavním prodejním bodem této společnosti. Je to neuvěřitelně mocný generátor víry, který pomáhá Gruzii šířit její náboženství během rané hry. Je to obzvláště užitečné, protože je tak brzy odemčeno.

  Bonus sborů je také synergický s Tsikhe. I kdyby město nevybudovalo svaté místo, starý bůh obelisk a Tsikhe (za předpokladu, že přistáváte ve zlatém věku) by vytvořil celkem 12 víry za tah, což by se také promítlo do dalších 2.4 zlato, kultura a věda .

  Kultuři pracují docela dobře s pozdní hrou Gruzie, protože může hromadit věrnostní tlak na nedaleká soupeřící města se svým po sobě jdoucím zlatým věkem. Přidaný věrnostní tlak každého občana by pomohl snížit loajalitu konkurenčních měst, aby kultivaci mohli vykonávat svou práci efektivněji.

  Sanguine Pakt:

  Upíři dobře spolupracují s Gruzií z několika důvodů – první je, že gruzínské síly spojeneckých městských států mohou změkčit nepřátelské troooopy, aby se vaši upíři mohli vrhnout na snadné zabíjení. Druhým je, že Gruzie může využít víru křížové výpravy, aby se její upíři zvýšili. Třetí je, že Khevsurova vysoká základní bojová síla může posílit upíry, což ztěžuje zastavení Khevsur + Vampire + Battering Ram / Siege Tower. Čtvrtý je, že upíři mohou prostřednictvím slávy světa, království a víry Grant Georgia Faith prostřednictvím zabití, čímž jí pomáhají šířit její náboženství (a získat výhodu z křížové výpravy) na začátku do střední hry.

  Máte -li povoleno herní režim hrdinů a legend, může Himiko dále posílit upíry, což jim poskytne neuvěřitelné posílení bojové síly +15 (s křížovou výpravou) před průmyslovou érou. Pokud máte povolený herní režim dramatického věku, jakmile narazíte na průmyslovou éru, schopnost zařadit do měkkého cíle Politická karta Dark Age (ze síly v jednotě) zvýší tuto výhodu na +25 bojové síly proti městům. Tato kombinace dělá vaše upíry obzvláště smrtící ve střední a pozdní hře, čímž urychlují vaše nevyhnutelné vítězství nadvlády.

  Hrakový režim Tech and Civic Shuffle []

  S povoleným herním režimem Tech and Civic Shuffle (představené v srpnu 2020) dostává Gruzie nepřímý buff k založení náboženství. Protože astrologii nemůže být okamžitě lemován včely všemi civilizacemi v tomto herním režimu, civilizace, které rychle neobjevují astrologii, zaostávají v závodě o velké proroky. To dává lidskému hráči větší šanci získat výhodu vůči velkým prorokům, pokud se mu podaří objevit astrologii před jinými civilizacemi.

  I když se jedná o nepřímý buff, je to velký buff do Gruzie, protože její souprava nemá nic, co by jí pomohlo založení náboženství, pokud nehrajete s režimem dramatického věku povoleno. Tento herní režim v tomto ohledu poněkud vyvolává podmínky, což jí umožňuje lépe konkurovat jiným náboženským civilizacím, jako je Rusko, Japonsko a Arábie, pro velké proroky.

  Hrací režim dramatického věku []

  S povoleným herním režimem dramatických věků (představený v balíčku Byzantium & Gaul) je gruzínská civilizační schopnost přepracována. Síla v jednotě vám nyní umožňuje získat další politický slot pro zástupné znaky ve všech vládách, když jste ve zlatém věku. Také vám umožňuje používat politiky temného věku ve zlatém věku. Produkční bonus +50% zůstává stejný.

  Tento herní režim je všestranný buff do Gruzie. Další slot pro politiku zástupných znaků jí umožňuje provozovat silné kombinace, jako je exodus evangelistů a monumentality, když je v mírové době v mírové době. Exodus evangelistů jí také může pomoci najít náboženství rychleji a efektivněji, pokud je v těsné rase pro velké proroky na začátku klasické éry. Později ve hře jí slot pro další politiku také umožňuje získat přístup k mocným měkkým cílům v politice temného věku a do zbraní! Kombinace politiky zlatého věku, pokud se rozhodne jít do války ve zlatém věku. Pokud sledujete mírumilovnější cestu, po budování Estadio do Maracana Wonder je neuvěřitelně mocná kombinace po budování politiky Dark Age Lobber Barons. Politická slot Wildcard jí umožňuje spustit její klasický charismatický vůdce / dělová diplomacie + Merchant Confederation Combinace, zatímco stále má možnosti pro jiné politiky. Celkově má ​​další politická slot mnohem větší flexibilita a sílu ve všech fázích hry a pomáhá jí zůstat v následujícím zlatém věku.

  Skóre ERA se také stává mnohem cennějším jako zdroj v tomto herním režimu. Vzhledem k tomu, že nyní přímo ovlivňuje věrnostní tlak, který vyvíjí vaši občané k jiným civilizacím, Gruzie je v mnohem dobře umístěné pozici, aby využila své schopnosti spojit své zlaté věky. Zatímco jiné civilizace by mohly trpět více tím, že ztratí kontrolu nad městy v temném věku, Gruzie si může více kompetentně udržovat kontrolu nad svými vlastními městy a může dokonce otočit jiná města k ní, pokud je rozdíl v skóre éry mezi ní a sousedem dost. To je zejména případ, pokud se snaží pověsit na nově dobytá města, čímž se zvyšuje její odbornost ve válce.

  Vzhledem k tomu, že v tomto herním režimu jsou odstraněny normální věky, Gruzie může spolehlivější vstoupit do několika zlatých věků, a tak dále sněhují její již tak silný potenciál.

  Navíc, protože ostatní civilizace, které vstupují do temného věku, ztratí kontrolu nad městy, jejich celková produktivita a výnosy by se na začátku každé éry ponořily. Museli by buď převrátit město nebo města zpět věrným tlakem, nebo je vzít zpět vojenskou silou. To se vrátí zpět jakoukoli civilizaci, pokud vstoupí do nové éry s temným věkem. To pak zvyšuje a sněhová koule výhoda Gruzie, pokud dokáže udržet své zlaté věky během hry.

  Je třeba také říci, že temné věky jsou pro Gruzii dvojnásobnější trestné. Kromě všech obvyklých neúspěchů ztratí Gruzie také tento cenný politický slot pro zástupné znaky. Hráči Gruzie by proto museli být velmi opatrní, aby se hromadily dostatek skóre éry, aby si během hry udržely své zlaté věky.

  Hraderová herní režim Heroes & Legends []

  S povoleným herním režimem Heroes and Legends (představené v Babylon Pack) dostává Georgia obrovský buff, protože může potenciálně získat přístup k Himiko a Hercules.

  Himiko je zdaleka nejlepším hrdinou ve hře, aby doplnil gruzínskou soupravu. Všechno o jejích schopnostech fantasticky synergizuje se stylem hry Gruzie. S Himiko na vaší straně může Gruzie snadno překonat její relativně slabou ranou hru a dosáhnout své střední hry Spike mnohem dříve. To jí pomůže dobře do pozdní hry.

  1. Rychlý a Himiko’s Charm: Himiko, který je schopen rychle pokrýt obrovské vzdálenosti, vám může velmi rychle pomoci založit vyslance ve více městských státech, které jsou přeměněny na vaše náboženství. Počet vyslance je pak zdvojnásoben slávou světa, království a víry. Další víra, která přichází, když již jste Suzerain cílového městského státu, pomáhá Gruzii šířit její náboženství rychleji a efektivněji do ještě více městských států. Stát se suzerain z mnoha městských států tak brzy ve hře vám poskytne neuvěřitelnou ekonomickou podporu, která vás připraví na zbytek hry. Tyto dvě schopnosti jsou v podstatě obrovským upgradem na již tak silný ekonomický potenciál slávy světa, království a víry.
  2. Inspirativní a Himikoovo pravidlo: Pokud chcete jít do války, tyto dvě schopnosti také hrají velmi dobře do slávy světa, schopnosti království a víry vyhrát nad městskými státy. Jakmile jste vojáky vybírali zdarma, inspirativní schopnost Himiko působí jako pseudo velký generál pasivní bonus. To je skvělé pro útok i obranu a může chytit nepřátele mimo dohled. To umožňuje Gruzii investovat méně do vojenské ochrany a dává jí více klidu na začátku do střední hry, když čeká na své hroty moci.

  Vzhledem k tomu, že Gruzie nemá žádný inherentní produkční bonus k budování svatých míst nebo založení náboženství, Hercules nahradí tuto slabost tím Herculesova práce schopnost. Působí také jako první herní kontrarpant barbarů, zatímco Gruzie se zaměřuje na založení náboženství.

  Monopoly a herní režim []

  S herním režimem Monopoly a Corporations (představený ve Vietnamu a Kublai Khan Pack) dostává Gruzie nepřímý buff.

  Pokud si můžete založit rané odvětví s jantarovým, barvivem, kadidlem a/nebo perlami, budete moci získat vynikající výnosy, které přicházejí s tímto odvětvím, jakož i jedinečný bonus +25% víry ve město. To dále zvyšuje výstup vaší víry a může vám pomoci s přeměnou nedalekých městských států.

  Herní režim Barbarian Clans []

  S herním režimem Barbarian Clans (představený v aktualizaci bezplatného února 2021), Gruzie obdrží další nepřímý buff. Protože barbarské tábory nyní nashromáždí pokrok směrem k tomu, aby se staly městským státem, bylo by v nejlepším zájmu Gruzie urychlit tento postup podplácením a najímáním, aby se mohla stát suzerain nad ještě více městskými státy, a proto sklízet následné odměny. Pomáhá také, že tábory, které se právě staly městskými státy, začínají nízkou populací. To usnadňuje gruzínským misionářům a apoštolům převod uvedených městských států na její náboženství – obvykle stačí jeden až dvě obvinění.

  Zombie Defense Game Mode []

  S povoleným režimem Zombie Defense Game (představený v portugalském balíčku) dostává Georgia další nepřímý buff. Zabíjení zombie je velkým zdrojem víry v rané hře a protože může rychle a levně a levně stavět zdi (zejména nadřízený Tsikhe), její města mají větší šanci přežít v případě útoku hromady zombie. Hodnota Khevsur se také zvyšuje, protože její nadřazená mobilita a +7 bojová síla na kopcových dlaždicích jí může pomoci efektivně odesílat zombie.

  Jak hrát proti Gruzii []

  Jednoduše napadněte Gruzii během starověké do klasické éry s co nejvíce vojenským. Je to relativně slabá, než získala své hlavní hroty moci – obchodní konfederace, monarchie, kaple velmistra, Khevsurs a Tsikhes. I když se vám nepodaří zabít, jednoduše způsobit dostatečnou škodu na její ekonomice ji po zbytek hry ochromí po zbytek hry. Proto bude jakákoli civilizace, která má bonusy směrem k rané válce. E.G. Aztékové, Scythians a Sumerians.

  Alternativní způsob oslabení Gruzie je zachytit a/nebo zbourat její nedaleké městské státy. To bude sekera její schopnost růst prosperující z jejích dlouhodobých vztahů s uvedenými městskými státy. Němci jsou v tom obzvláště dobří.

  Co dělat nejprve

  Chcete začít hru Civilizace VI no a získejte výhodu nad ostatními hráči? Na této stránce vám poskytneme 11 tipů, co dělat, když se poprvé začneme pomoci vyhrát ve hře! Existuje také Stránka pro to, co nedělat Při prvním zahájení civilizace VI a najdete to tady. Více tipy a triky, o tom, jak postupovat jako nejvíce dominantní na světě, nezapomeňte zkontrolovat tady více.

  Rozhodněte se, jak vyhrajete

  Existuje několik způsobů, jak vyhrát v civilizaci VI, a pokud si nejste vědomi toho, co budete muset dělat, abyste mohli vyhrát hru, můžete si uvědomit jen v polovině toho, že jste dělali věci všechno špatně! Dokončení jedné hry může trvat mnoho hodin a nechcete se restartovat a ztratit veškerý svůj pokrok jen proto, že se vám nepodařilo připravit, správně? Ve hře je pět hlavních typů vítězství: nadvláda, věda, kultura, náboženské a skóre vítězství. Každý z nich bude popsán do hloubky níže.

  • Vítězství nadvlády lze dosáhnout kontrolou všech původních hlavních měst ve hře. Vyhraje však pouze poslední hráč, který se drží na svém kapitálu, což znamená, že pokud máte poslední kapitál a jejich armáda vezme svůj vlastní kapitál, vyhráli by hru.
  • Vědecké vítězství lze dosáhnout třemi kroky: zahájení satelitu, přistání člověka na Měsíci a založení kolonie na Marsu. Spuštění satelitu vyžaduje zkoumání technologie Rocketry, budování kosmického materiálu a dokončení projektu Země Satellite. Přistání člověka na Měsíci vyžaduje zkoumání technologie satelitů a dokončení projektu přistání na Měsíce. Zřízení kolonie na Marsu vyžaduje zkoumání robotiky, jaderného štěpení a nanotechnologických techniků a dokončení každého příslušného projektu modulu. Jakmile budou postaveny všechny tři projekty modulu, vyhráli jste hru.
  • Kulturní vítězství lze dosáhnout celkovým počtem turistů, kteří přesahují domácí turisty každé jiné civilizace ve hře. Těchto turistů můžete dosáhnout tím, že budete mít několik obchodních tras, sdílené/konfliktní vlády pozdních her, otevřené hranice, skvělé díla, relikvie, svatá místa, národní parky, artefakty a zázraky.
  • Náboženské vítězství lze dosáhnout přeměněním každé další civilizace na vaše náboženství, které lze jednoduše dosáhnout tím, že většina svých měst po vašem náboženství má. Toho lze obvykle dosáhnout tím, že bude mít vysoký počet apoštolů a misionářů.
  • Vítězství skóre je zvláštní vítězství, které lze získat po roce 2050 nebo podle toho, co otočí nastavení hráčů. Je určeno skóre civilního, skóre, které se hromadí v průběhu hry z vašeho počtu občanů, počtem obyvatel, počtu měst, počtem technologií, počtem budoucích technologií, počtem zázraků, vojenských úspěchů, počtu. Skvělí lidé a počet přesvědčení.

  Vyberte správnou postavu

  Jak nyní víte, existuje mnoho různých typů způsobů, jak vyhrát v civilizaci VI. Nyní, když hrajete hru, budete muset hrát jako vůdce vaší civilizace. Tito vůdci vám dávají jedinečné bonusy, jednotky a budovy, které umožňují vaší civilizaci určitým způsobem prosperovat. Někteří vůdci budou vhodnější k vítězství při určitém vítězství než jiní. Vezměte si například Frederick Barbarossa: Má při hraní jako on následující další účinky, jednotky a budovy:

  • Svobodná císařská města: Každé město může vybudovat ještě jeden okres než obvykle (přesahující normální limit na základě populace).
  • Svatý římský císař: Další slot pro vojenskou politiku. +7 Bojová síla při útoku na městské státy.
  • U-člun: Německá jedinečná moderní námořní jednotka, která nahrazuje ponorku. Levnější produkovat, +1 zrak a +10 bojová síla při boji na oceánských dlaždicích. Schopen odhalit další tajné jednotky.
  • Hansa: Okres jedinečný pro Německo pro průmyslovou aktivitu. Nahrazuje okres průmyslové zóny.

  Jak vidíte, Frederick Barbarossa je velmi vhodný vůči vojenské činnosti a mnoha okresům, vzhledem k jeho jedinečným účinkům a typu jednotky. To znamená, že Frederick bude mnohem lepší při pokusu o vítězství nadvlády ve srovnání s někým, jako je Pericles, který je mnohem vhodnější pro kulturní vítězství.

  Stavět více měst

  Možná se budete cítit, jako byste mohli vládnout světu pouze jedním mega-městem, správně? Nemuseli byste se zabývat manipulací s více městy, zejména v době, jako je bankrot nebo válka, nemuseli byste trávit čas vkládáním zdrojů do nových měst atd. Doporučuje se však postavit nejméně dvě další města kromě kapitálu, se kterým začnete. Důvodem je manipulace s více městy není příliš obtížný. Pokud udržíte svá města blízko sebe a ne příliš rozprostřete, můžete mít téměř řadu měst, která se cítí jako jediné velké město. Pokud jde o zdroje, nová města nezabírají tolik zdrojů a také vám umožňují obchodovat mezi svými vlastními městy. Pokud se chystáte na vítězství nadvlády, umožňují vám šířit vaše vládnoucí území a také dát svému kapitálu další vrstvu obrany v době války. Budování měst a mnoho z nich je jen velmi málo nevýhod.

  Získejte vybavení co nejdříve

  Nezapomeňte také udržovat také své množství jídla a bydlení, abyste nezískali příliš mnoho lidí nebo příliš málo, ale stále budete potřebovat způsoby, jak pobavit svá města. Zaměřte se například na zkoumání her a technologie rekreací, abyste mohli snadný způsob, jak se vypořádat s nízkou vybavení. Dalším způsobem, jak mít vybavení, je mít luxusní zdroje, jako je slonovina nebo tabák uvnitř vašich měst. Být však upozorněn, protože válečná únava a bankrot sníží vybavení v každém městě.

  Obchod!

  Obchodování je v civilizaci VI nesmírně důležité kvůli skutečnosti, že poskytne všem vašim městům bezplatné zdroje, jako je jídlo nebo zlato. Obvykle budete mít limit na to, kolik obchodních tras můžete mít v daném okamžiku ve své civilizaci, ale co nejlépe ze všech z nich bude mít za následek výrobu těžkých zdrojů, což může být velmi důležité pro vítězství ve hře. Jako tip můžete dokonce obchodovat mezi svými vlastními městy a stále získávat zdroje, což znamená, že pokud máte dvě města hned vedle sebe, můžete mezi nimi neustále obchodovat za snadné zdroje.

  Další věc, kterou je třeba poznamenat v souvislosti s obchodováním, je to, že můžete skutečně obchodovat a vyjednávat s jinými civilizacemi. Kliknutím na ikonu jejich charakteru vpravo nahoře budete odesláni do diplomatického menu, kde můžete dělat několik věcí, jako je odpověď, vyhlášení války a další možnosti. Pokud se s nimi rozhodnete obchodovat, můžete jim nabídnout otevřené hranice výměnou za to, co považují za dobré, obvykle malé množství zlata za kolo nebo otevřené hranice na jejich konci. To je dobré pro manueverské jednotky kolem jiných civilizací, protože se na vás jinak rozčílí.

  Nejenže můžete vyměnit status zlata a hranic, ale dokonce můžete obchodovat. To je velmi užitečné později, protože do té doby budete mít spoustu zlata a většina civilizací bude mít skvělá díla na nákup. Ne vždy prodávají svá skvělá díla, v takovém případě můžete použít špiony k jejich ukradnutí civilizací! Obchodování je však vždy nejjednodušší cestou s tím, kolik zlata vám zbývá později ve hře, takže to vždy zkuste, než se pokusíte ho ukrást. Tyto tipy by měly opravdu pomoci každému, kdo se snaží jít o vítězství v kultuře.

  Vždy získejte kmenové vesnice

  Kmenové vesnice najdete velmi brzy ve hře při objevování světa v civilizaci VI. Vypadají, jako byste od nich očekávali, malé malé vesnice, které budou vypadat poněkud živě, ale také se také trochu spojí s pozadím. Když najdete jeden (tím myslím, že jeden z nich vstoupí do řady vizí jedné z vašich jednotek nebo měst), budete informováni o objevu nové kmenové vesnice. Je důležité je vždy vyzvednout, jakmile najdete jeden, protože udělí dary první (a pouze první) civilizaci, která přistane na vesnici. Tento dárek může zahrnovat pozůstalé jako stavitelé nebo obchodníci, technologie a/nebo technologické posílení, vojenské jednotky, víra, zlato, relikvie nebo občanské posílení. Jsou to v podstatě bezplatné zdroje, ale lze je vykoupit pouze jednou, takže pokud najdete jeden, nezapomeňte tam okamžitě zamířit!

  Stavět vojenské jednotky brzy

  Při hraní hry brzy najdete, že většina půdy obývá barbary. Tyto jednotky budou vždy vůči hráči agresivní, takže mít malou armádu je velmi užitečné pro obranu svých měst, vyhledávání poblíž neprozkoumaného území a předjíždění barbarských táborů. Nemusíte se zcela soustředit na vytvoření armády válečníků a lukostřelců, ale mít několik jednotek z každého se doporučuje brzy, abyste se mohli vypořádat s barbary. Nejen to, ale vždy je možné, že byste se mohli dostat na špatnou stránku jiné civilizace a na šanci, že vyhlásí válku o vás, by se armáda hodila k obraně sebe.

  Upgradujte starší vojenské jednotky na novější

  Kdykoli postupujete do další éry, například do klasické éry ze starověké éry, budete nakonec moci vyzvednout pokročilejší jednotky. Například každá civilizace začíná s válečnou jednotkou jako základní vojenská jednotka melee. Jakmile však postoupí do klasické éry a zkoumají technologii pracovního oddělení železa, budou moci odemknout a postavit šermíř. Tyto jednotky jsou silnější a pohybují se rychleji než staré váleční jednotky, které jste předtím použili. To však neznamená, že budete muset zahodit své váleční jednotky a začít vytvářet jednotky Swordsman (i když můžete tuto část stejně dělat), místo toho můžete jednoduše kliknout na jednotka Warrior a zaplatit malý zlatý poplatek za upgrade do jejich upgradu třída šermíře. To vám nejen ušetří čas (což může být zásadní, zejména později ve hře), ale může vám také z dlouhodobého hlediska ušetřit zlato.

  Před zahájením války odsoudit nepřátelské civilizace

  Pokud tak neučiníte, obdržíte plnou trest za prohlášení války proti jiné civilizaci, než jen na její malou část. V okně diplomacie můžete odsoudit civilizaci, která bude obsahovat možnost formálně vyhlásit válku proti nim.

  Vždy nezapomeňte získat (nebo koupit) skvělé lidi

  Skvělí lidé mohou silně zvýšit vaše šance na vítězství tím, že hráčům umožní získat mnoho různých bonusů prostřednictvím svých speciálních efektů a obslužných prostředků. Existuje mnoho různých typů a hráč se obvykle bude chtít zaměřit na získání typu, který nejvíce prospívá typu vítězství, které by chtěli (viz Tip #1!). Například pro vítězství nad nadvládou budete chtít velké admirály a generály, zatímco pro vítězství v kultuře byste chtěli skvělé spisovatele, hudebníky a umělce. Skvělé lidi můžete vydělat výdělky prostřednictvím okresů a budov směrem k jejich přidruženému typu velkého člověka, takže pokud chcete rychle získat skvělého vědce! Poslední věcí, kterou je třeba poznamenat, je, že existuje více způsobů, jak získat skvělé lidi, než jen prostřednictvím bodů skvělých lidí, můžete si ve skutečnosti koupit skvělé lidi používající zlato nebo víru, zatímco v nabídce Great People! Není pravděpodobné, že pro ně budete mít zlato nebo víru, ale pokud máte někdy přebytek a můžete si dovolit velkého člověka, doporučuje se je vyzvednout.

  Vytvořte stavitele!

  Stavitelé jsou velmi užiteční v civilizaci VI. Mohou být použity k odstranění lesů pro zvýšení výroby (zrychlení vašeho současného projektu), mohou stavět a odstraňovat oblasti na dlaždicích, jako jsou doly na kamenných zdrojích, mohou stavět tábory pro další bydlení, mohou stavět farmy pro jídlo na zatáčku a mnohem více. Nezapomeňte si vybírat některé z těchto zlých chlapců brzy, protože mohou být neuvěřitelně užitečné pro získání zdrojů.