Hard vs Soft Mouse Past: Která podložka myši je pro vás nejlepší? | Techradar, tvrdé vs. Soft Mousepads: Co potřebujete vědět – VoltCave

Hard vs. Soft Mousepads: Co potřebujete vědět

Slavný vzduchový tvrdý myši. Zdroj: Glorious

Hard vs Soft Mouse Past: Která podložka myši je pro vás nejlepší?

Tvrdá vs měkká podložka myši

Myší podložka je extrémně klíčové výpočetní příslušenství pro někoho, kdo používá myši jakéhokoli druhu. Zvyšuje užitečnost myši nebo herní myš tím, že poskytuje hladký povrch, na který je pro použití, a proto zlepšuje přesnost a eliminace chvění. V některých případech také pomáhá s přesností tím, že poskytuje tření a zvyšuje ergonomii nabídnutím polstrovaného povrchu.

Na trhu je k dispozici řada myších podložek, přičemž každá z nich nabízí různé funkce. Rovněž se liší velikostí, materiálem a texturou. Myší najdete podložky s RGB osvětlením, bezdrátové nabíjení, odpočinku zápěstí atd. A najdete myší podložky pro herní a myší rohože pro produktivitu. Lze je však primárně rozdělit do dvou hlavních kategorií: měkké a tvrdé.

Jak název napovídá, měkké myši jsou vyrobeny z materiálů, které jsou měkké povahy, jako je pěna nebo guma a pokrytá vrstvou syntetické látky. Zatímco tvrdé podložky myši jsou vyrobeny z tvrdých materiálů se sklem, plastem, plastem a kovem, které jsou nejlepší volbou. Pojďme se rychle podívat na to, jak rozdíl v materiálu ovlivňuje cenu, design a výkon každého druhu myši podložky.

Tvrdá vs měkká myši: cena

 • Měkké a tvrdé podložky myši se neliší, pokud jde o cenu

Je zajímavé, že cenové dva druhy myších podložek se opravdu moc neliší. Myší podložky jsou obecně levné. Můžete je získat v rozmezí 5 až 100 $+. Nakonec je cena myší podložky samozřejmě závislá na její značce. Neexistuje však žádná zřejmá odpověď, na kterou je jedna z nich objektivně levnější. Například tvrdá podložka myši Logitech G440 stojí stejně levné jako u měkké podložky myši na Steeelseries ve velkém.

Myší polštářky mohou mít tendenci být velkými. Jako, opravdu velký (více o tom později). Ty, které pokrývají téměř veškerou nemovitost na vašem stole, jsou obvykle blíže k rozsahu 75 až 100 $. Ale skromná podložka bez mnoha zvonků a píšťalek vás bude stát v průměru kdekoli mezi 10–20 $ a její materiál v tom nehraje roli. Myší polštářky s dalšími funkcemi, jako je nabíjení QI a USB přechod. Asus Rog Balteus Qi, který stojí 79 $, je toho dobrým příkladem.

Steelseries QCK je látka, která nabízí působivý povrch pro pěstování bez ohledu na vaše potřeby, ať už to naviguje kolem stolní počítače Windows nebo platí na vašem PC.

Pro

 • Hladké a přesné
 • Velká hodnota

Proti

 • Skladby pro domácí mazlíčky

S Asus Rog Balteus Qi získáte spoustu funkcí, jako jsou 15 RGB přizpůsobitelné zóny, Qi nabíjení a USB Pashthrough. A tento povrch vám pomůže být trochu přesnější k vítězství.

Pro

 • USB průchod
 • Qi nabíjení

Proti

 • Povrch se cítí drsný

Pokud dáváte přednost dostupnější tvrdé podložce myši, je Logitech G440 řešení pro nákladné pro náklady. Není to nejnižší podložka myši s nejnižšími třením, ale je to pěkný rovnováha, pokud také hrajete hry, které potřebují trochu přesnější.

Pro

 • Snadné čištění
 • Funguje krásně

Proti

Hard vs Soft Mouse Past: Design

 • Měkké podložky myši nabízejí polstrování a jsou snadno přenosné
 • Tvrdé podložky myši jsou odolnější a snadnější čistí

Design je jedním z oddělení, kde se rozdíl mezi dvěma druhy myších polštářů opravdu začíná ukazovat. Nejprve existuje několik fyzických rozdílů mezi měkkými a tvrdými podložkami myši. První z nich je obvykle k dispozici ve velikostech od pouhých osmi palců po tak velké jako velikost vašeho herního stolu. Mezitím má ten posledně jmenovaný obvykle střední až velký a téměř vždy obdélníkový tvar.

Měkké podložky myši obvykle nabízejí extra polstrování nebo odpočinek zápěstí, zatímco tvrdé myši nepokojují žádný druh odpružení. Nejviditelnějším důsledkem toho je, že to dělá měkké podložky myší pohodlnější, zejména pro delší sezení hraní her. Nadměrné polstrování však na vrcholu hostování gumového těla s látkovým povlakem však znamená, že se díky tělesnému teplu uživatele zahřeje poměrně rychle. To se může stát nepříjemností pro uživatele, zejména pokud teplo vede k mírnému potu. Představující těla vyrobená z plastu nebo kovu, tvrdých myších polštářků netrpí tímto problémem.

Přenositelnost však může být problém s tvrdými myšími podložkami. Většinu měkkých myších podložky lze srolovat a uložit do tašky, aby se dostala na cestách. Tvrdé myši podložky nejsou schopny dodávat stejný druh flexibility, a proto mohou být potíže s nést. To neznamená, že všechny měkké podložky myši jsou snadno přenosné. Všechno jde dolů na velikost myši a tašky.

Z hlediska trvanlivosti se doporučují tvrdé podložky myši. Protože jsou vyrobeny z materiálů, které jsou mnohem tvrdší než ty měkké podložky myši, z nichž jsou vyrobeny, snadno se nerozbijí. Na rozdíl od měkkých podložek mají také větší vytrvalost vůči trhlinám a slzám. Jejich tvrdý materiál však má také nevýhodu. Po letech použití tvrdé podložky myši obvykle poškozují spodní stranu myši. To je běžnější u myší, které ne sportují ochranné gumové nohy.

A konečně, ale velmi důležitější je, měkké podložky myši jsou obtěžováním k čištění. Plastové nebo kovové jsou přirozeně jednodušší než látky. Tvrdé podložky myši lze snadno čistit jednoduše otřesem je houbou namočenou do čisticího prostředku a poté je suší suchým hadříkem. U měkké podložky myši ji musíte hluboce vyčistit tím, že ji nechte na chvíli ponořit do vody, poté pomocí čisticího prostředku odstranit nečistoty a poté ji nechat na suchu na vzduchu. Aby to o něco zhoršilo, je měkká podložka myši také náchylnější k nečistotám a skvrnám, protože jeho materiál usnadňuje absorpci úniků.

Tvrdá vs měkká podložka myši: výkon

 • Měkké podložky myši jsou přesné, ale ne tak rychlé
 • Tvrdé myš jsou rychlé, ale ne tak přesné

Pokud jde o výkon, hlavní rozdíl mezi měkkými a tvrdými podložkami myši spočívá v přesnosti a rychlosti dosažené oběma oběma. Protože měkké podložky myši jsou vyrobeny z materiálů, které způsobují tření, byli byste schopni dosáhnout menší rychlosti, ale přesnější s nimi. Proto jsou perfektní pro každého, kdo vyžaduje nesmírnou přesnost ve své práci, jako je umění nebo design.

Přesnost se hodí také během videoher, zejména mezi žánry, které jsou konkurenceschopné. Několik příkladů zahrnuje hry FPS (First Oson Shooter) a MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Nedostatek tření vám může například ztížit zaměření.

Je důležité si uvědomit, že trackball myš, nejstarší druh myš s válečkovým míčkem pod ní, doslova vyžaduje měkkou myši, aby efektivně běžela. Je to proto, že míč potřebuje určité množství tření, aby se převrátil, nebo by to bylo velmi nepřesné ve své práci.

Kvůli zanedbatelnému tření nabízejí tvrdé myši mnohem rychlejší rychlosti, ale pro uživatele je velmi obtížné zvládnout přesnost s nimi. Zvláště pokud jste vždy používali měkkou podložku myši, bude to chvíli trvat, než si zvyknete na tvrdý. Zjistilo by vám, že je relativně snazší se pohybovat, ale obtížné je zastavit. Můžete se však naučit, jak ovládat myši na tvrdém myš s dostatečnou praxí. A jakmile dosáhnete tohoto bodu, byl byste nadšený jeho potenciálem zlepšit vaši hru.

Hard vs Soft Mouse Pad: Což byste si měli koupit?

Všechno jde o to, jaké jsou vaše priority a potřeby. Pokud zjistíte, že na sobě často nosíte podložku myši, možná zjistíte, že tvrdá podložka myši je nepohodlná. Podobně, pokud nemáte čas, energii nebo ochotu pravidelně hluboce čistit podložku myši, je lepší se držet tvrdého myš.

Výkon je také důležitou oblastí, o které je třeba myslet. Pokud hledáte větší odpor, rozhodně se rozhodněte pro měkkou podložku myši. Pokud chcete vylepšenou rychlost, je vaše nejlepší sázka tvrdá podložka myši. A opět, pokud používáte myši s stopami, nemáte možnost, ale použít měkkou podložku myši.

Techradar Newsletter

Zaregistrujte se a dostávejte denní novinky, recenze, názor, analýzu, obchody a další ze světa techniky.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Hard vs. Soft Mousepads: Co potřebujete vědět

tvrdá a měkká mysepad vedle sebe

Pokud chcete svou hru vyrovnat novým Mousepad, jednou z možností, které budete učinit, je, zda jít na tvrdý nebo měkký mysepad. Nejlepší způsob, jak to zjistit, je vyzkoušet obojí, ale to není vždy možné nebo pohodlné. Pokud tedy potřebujete pokyny, toto srovnání tvrdé vs. Měkké myš mohou být přesně to, co potřebujete.

Tvrdé a měkké myšíky mají výhody i nevýhody a to, co funguje skvěle pro jednu osobu, může být pro druhou nepoužitelné. Stejně jako u mnoha jiných periferních rozhodnutí, které jdete, bude záviset více na vašich preferencích a potřebách než na nějaké objektivní míře kvality nebo výkonu.

Rychlost a přesnost

Jedním z primárních rozdílů v oblasti výkonu mezi tvrdými a měkkými myšmi je Glide. Téměř všechny tvrdé myš jsou rychle, Nabídka hladkého, bez tření klouzat s malým odporem a prakticky bez zastavení síly. Hlavní nevýhodou této rychlosti je nedostatek kontroly a přesnosti, což ztěžuje zaměření, pokud nemáte vynikající dovednosti ovládání myši.

Naproti tomu většina měkkých myších bude pomalejší než tvrdé myš, což na oplátku poskytne větší zastavovací sílu. Ano, můžete získat rychlé měkké myš (hlavně ty s hybridními povrchy), ale většina měkkých myších bude stabilnější a zastaví vaši myš lépe než pevné polštářky. Vzhledem k tření najde většina uživatelů odpouštějící a přesnější.

Slavný vzduch

Slavný vzduchový tvrdý myši. Zdroj: Glorious

Samozřejmě to moc nepomůže, pokud nevíte, zda potřebujete rychlý Mousepad nebo můžete žít s něčím pomalejším. I když to můžete jistě zjistit pouze prostřednictvím zkušeností, můžete udělat rozumný odhad na základě her, které hrajete.

Hrajete rychle se rozvíjející hry FPS, jako jsou Apex Legends, kde jsou rychlé pohyby a čisté sledování jsou prvořadé? Hard Mousepad (nebo vysokorychlostní měkký MousePad) může fungovat lépe pro vás. Ale co když hrajete pomalejší hry jako CS: Go nebo Valorant, upřednostňování přesnosti a zastavení na desetníku? V takovém případě je pravděpodobně vhodnější měkká podložka s větším třením a ovládáním.

Zowie GSR

Zowie GSR Soft Mousepad. Zdroj: Zowie

Volba mezi tvrdým vs. měkkým Mousepadem se samozřejmě nakonec přichází na osobní preference. Ale stojí za to mít na mysli toto obecné pravidlo, když se poprvé snažíte rozhodnout, zda chcete více rychlosti nebo více kontroly.

Rozměry

Tvrdé myši jsou relativně omezené velikosti, přičemž mnoho pevných polštářů přichází pouze v jedné velikosti. Průměrná tvrdá podložka má také tendenci být na menší straně, přičemž mnoho měří asi 10 x 13 palců nebo menší. Oni nejsou malý, Obvykle jsou však výrazně menší než velké (nebo extra velké) měkké myšíky, které dominují mnoha nastavením.

Existují výjimky, samozřejmě, jako Skypad Glass 3.0 a jeho dvě velikosti (včetně velké velikosti XL). Obecně však tvrdé myš nejsou pro ty, kteří potřebují rozmanitost nebo tunu místnosti.

Razer Gigantus V2

Více velikostí Razera Gigantus V2. Zdroj: Razer

Měkká podložka je to, co chcete, pokud potřebujete prostor pro hraní nízkosensích. Většina měkkých mysepadů přichází nejméně ve dvou nebo třech velikostech, od malých obdélníků 9 × 8 palců po rozšířené myši. A i když konkrétní měkká myšíka přichází pouze v jedné velikosti, budete snadno najít podobnou alternativu, která pravděpodobně přijde ve velikosti, kterou potřebujete.

Přenosnost

Tvrdé polštáře, ze své podstaty, nejsou příliš přenosné. Nemůžete je převrátit ani složit, takže je budete muset přepravit. To je v pořádku, pokud se rozhodnete pro malou podložku, jako je tato Honkidní hliníková podložka, ale cokoli nad tím bude bolest, která se bude pohybovat kolem.

Jediný způsob, jak jít, je měkká podložka, pokud chcete přenositelnost. Můžete převrátit měkký myš nahoru, což usnadňuje přepravu. Prodloužená podložka na ploše se samozřejmě bude pohybovat než malý obdélník, ale stále jsou mnohem přenosnější než skleněná deska.

Pohodlí

Tvrdé myši neposkytují moc v komfortu. Pro jednoho, samotný materiál nemá žádné dávání. Bez ohledu na to, zda se jedná o skleněnou nebo plastovou podložku, tvrdá podložka nenabízí žádné odpružení pro vaše zápěstí a paže. To může být nepříjemné po dlouhou dobu.

Silnější skleněné podložky budou mít navíc výraznou přední ret, který se může při hraní kopat do předloktí. Nejlepší tvrdé myšípady mají nízkoprofilové návrhy, které se tomu vyhýbají, ale je to něco, na co si dáte pozor, pokud nakupujete sami. Pokud jste uvízli silnou tvrdou podložkou, možná budete chtít zvážit získání samostatného odpočinku zápěstí myši, abyste pomohli zmírnit některé z těchto problémů.

SkyPad Glass 2.0

Skypad Glass 2.0. Všimněte si výrazné tloušťky a rtu. Zdroj: Skypad

Měkké polštářky jsou obvykle vyrobeny z povrchu látky (nebo hybridního) připojeného k pěnové nebo gumové jádro, takže mají tendenci být pohodlnější než jejich tvrdé protějšky. Některé měkké podložky mají více než jiné, ale všechny budou mít mírně polstrovaný pocit perfektní pro prodloužené hry.

Některé měkké myš, jako je chladič Master MP511, však mají hrubou povrchovou texturu, kterou někteří uživatelé považují za dráždivé. Anti-fray okrajové šití na některých měkkých polštářcích může být také problematické, zejména u AMI s nízkými sesenými pažemi.

Údržba a trvanlivost

Pokud chcete MousePad s nízkou údržbou, pak je to tvrdý myš. Tvrdé polštáře neabsorbují tekutiny ani prach; Vše, co musíte udělat, abyste vyčistili tvrdý mysepad.

Většina vysoce kvalitních tvrdých polštářů je také velmi odolná. Skleněné podložky jsou zde obzvláště skvělé, protože vydrží roky, aniž by se zpomalily, bez ohledu na to, jak tvrdě je používáte. Některé levnější plastové tvrdé myši se zpomalí do jednoho roku, ale stále se nebudou lepivé nebo se rozpadají jako guma na většině měkkých polštářů.

Vodotěsná Skypad

Hlavní nevýhodou tvrdých polštářů je, že si pravděpodobně všimnete každé nečistoty na (a někdy i pod) Mousepad. Zbloudilé chloupky, skvrny prachu a zbytky potravin; Všechno je budete cítit pod nohama myši. Naštěstí by to mělo rychlé otírat je dobře.

Měkké myš jsou variabilnější, pokud jde o trvanlivost. Někteří, stejně jako řemeslník Hien, jsou známí tím, že si zachovávají své klouzání po celá léta, zatímco jiní se během několika měsíců rychle zpomalí. Měkké polštářky jsou také citlivější na podmínky prostředí, přičemž některé (Zowie G-SR je dobrým příkladem) zhoršující se mnohem rychleji v prostředích s vysokou humitou.

Čištění měkkého myši bere více úsilí než tvrdé polštáře, i když to stále není také špatný. Budete muset namočit podložku, naneste nějaký detergent (nebo mýdlo na ruce) a vydrhněte ji, abyste z tkaniny dostali všechny nečistoty, potu a ruční oleje. Raději byste měli mít také záložní podložku, protože to bude trvat několik hodin (nebo dokonce celý den), abyste sušili na vzduchu z měkkého hadříku.

Razer Strider

Mnoho měkkých polštářů má nyní povrchy repeláru na vodu, díky nimž se voda zvlhkává místo toho, aby se do materiálu prosakovala. Ale ne každý látkový podložka to má, takže stojí za to zkontrolovat, než si koupíte, pokud si myslíte, že budete potřebovat vodní repelelant Mousepad.

Nedoporučovali bychom si koupit tvrdý mysepad jednoduše za jeho odolnost, protože si nemusíte užívat nevýhody, které s tím přicházejí. Přesto je to pěkný bonus, pokud se již nakloníte k jednomu pro jeho rychlost.

Závěrečné myšlenky

V bitvě mezi tvrdým vs není jasný vítěz. měkké myš. Pro každou pozitivní položku tvrdé podložky – například majitelnosti – můžete najít negativní, jako je nedostatek přenositelnosti a relativní nedostatek pohodlí. A totéž platí pro měkké myší.

To znamená, že tvrdé myš jsou mnohem výklenkou než měkké myš, zejména proto, že jsou tak laserově zaměřeny na rychlost především. Pokud tedy nevíte, že potřebujete ultrarychlou podložku, doporučujeme počítat s měkkým Mousepad. Obvykle jsou dostupnější a získáte větší možnosti velikosti a povrchu než s tvrdými polštářky.