Hry jako Far Cry: Podobné otevřené světové hry první osoby, 19 nejlepších FPS Open World Games, které musíte hrát – GameRANX

19 nejlepších her Open World FPS, které musíte hrát

. V době psaní fanoušci také pracují na modelu známém jako Stalker.: Oblivion ztratil remake Cílem je obnovit obsah, který byl vyříznut ze hry během jejího vývoje.

Intenzivní akce, rozsáhlé světy a intenzivní zkušenosti první osoby jsou základem Far Cry. Tady je náš výběr nejlepších podobných her.

Od Oliver Dale 13. září 2023 Žádné komentáře

Hry jako Far Cry: Podobné otevřené světové hry první osoby

Hry jako Far Cry: Podobné otevřené světové hry první osoby

Beanstalk je podporován čtenářem. Pokud si něco koupíte prostřednictvím jednoho z našich odkazů, můžeme si vydělat malou provizi. To nemá vliv na naše recenze ani umístění produktů na webu.

Intenzivní akční segmenty, rozsáhlé otevřené světy a naprosto intenzivní zážitek z první osoby by měly být základem her, které jsou podobné Far Cry.

První hra v seriálu byla vyvinuta společností Crytek a byla vydána v březnu 2004. .

Série Far Cry se skládá ze šesti hlavních titulů, z nichž všechny jsou stejně intenzivní jako ta předchozí.

Pokud jste fanouškem franšízy a vy jste Jonesing pro další titul, který nabízí podobný zážitek, pak jste se dostali na správné místo. Existuje několik titulů, které jsou jako daleko, a my jsme si vzali svobodu sestavení seznamu nejlepších tipů pro vás.

Far Cry Game Funkce

�� Datum vydání: 23. března 2004
Vývojář: Crytek
�� Vydavatel: Ubisoft
Platformy: Microsoft Windows

Xbox 360
Wii

PlayStation 4
Xbox One

Amazon Luna
Xbox Series X/S
PlayStation 5

�� Žánr: Střelec první osoby
Nastavení: Divočina
��‍ Herní módy: Single Player / Multiplayer

1. Borderlands 3

Borderlands 3

Nejprve na našem seznamu her, které jsou podobné franšíze Far Cry, je Borderlands 3. Tato akce nabitá akční hraní střelce s otevřeným světem je stejně intenzivní, pokud jde o pláč a je povinno dojem. .

Byl vydán v září 2019 na MacOS, Windows, PS4, Xbox Series, Xbox One, PS5 a Google Stadia. To, co opravdu dělá tento název tak úžasný, je, že se může pochlubit dostatečným množstvím prvků RPG k vytvoření interaktivní nové hry+ PlaytHrough.

V Borderlands 3 budete hrát jako jeden z lovců trezorů. Všechny tyto postavy mají aktivní schopnost a také tři stromy dovedností. Jako takový, když si vyberete, a vyrovnáním budete mít příležitost přizpůsobit svou postavu a vytvořit super moc a působivé sestavení.

Lovci v Borderlands 3 se snaží najít mimozemské trezory, které jsou rozptýleny o říši na různých planetách. Tyto trezory obsahují poklady a musíte je najít před dvojčatami Calypso, vašimi protivníky a jejich přisluhovači.

. Přijdete také proti nepřátelům, které samozřejmě budete muset střílet. Velikost kořisti je neuvěřitelná, protože existují doslova miliony zbraní, gadgetů a různých druhů brnění, které můžete kout; Navíc je velká část kořisti randomizovaná.

Konečně, boj v Borderlands 3 je rychle tempo a velmi nepředvídatelný. Vaši protivníci jsou velmi násilní a počítají se. Množství dostupných zbraní vás přinutí vyměnit rychlostní stupně každých pět minut. . Je to opravdu úžasná hra; být však varován, protože to může být trochu návykové.

2. Crysis remastered

Crysis remastered

Crysis Remastered byl vyvinut společností Crytek a publikoval společnost Electronic Arts, byl vydán v září 2020 na Windows, Xbox One, PS4 a Nintend Switch.

Tento titul je nástupcem debutu Crytek Far Cry. Remasterovaná verze byla přivítána špatnou kontrolou, když vyšla poprvé, hlavně proto, že byla plná chyb a závad; Vývojář však tyto problémy opravil a nyní bezchybně funguje.

Když byl poprvé vydán, Crysis tlačil daleko za technické hranice v oblasti zvuku a vizuálů. Ve skutečnosti byl název hry základem meme, který naléhal na lidi, aby otestovali své počítače.

Nově vydaná verze je však na hardwaru mnohem jednodušší, ale hra zůstává stejná. Akční FPS, která se odehrává ve sci-fi nastavení, je Crysis akčním dobrodružstvím, které se odehrává na 11 úrovních, které jsou polootevřeny a kde jdete proti hordám mimozemšťanů, jakož i jako protiventní frakce.

Příběh začíná záchrannou misí. Budete hrát jako hlavní postava, voják, který dává špičkový nanosuit. . Navíc může tento nanosuit nabídnout solider momentální zvýšení síly a rychlosti.

Kromě dovedností, které oblek má, budete mít přístup k široké škále zbraní. Jak se AI učí, budete muset upravit svou taktiku tak, aby vyhovovala neustále se měnícímu prostředí. Kromě toho máte schopnost přizpůsobit své zbraně, provozovat vozidla a vytvářet vlastní cestu přes každou úroveň.

3. Halo: Infinite

Halo nekonečný

Dále máme Halo: Infinite. Franšíza Halo byla masivně populární, ale začala ztrácet trakci; Nicméně nekonečné, který měl dvoudílný debut, vrátil franšízu zpět na mapu. Tento titul byl vyvinut společností 343 Industries a byl vydán společností Xbox Game Studios a byl vydán v prosinci 2021 na Xbox One, Xbox Series a Windows.

Část pro více hráčů byla první částí hry, která debutovala, a ačkoli je to zdarma, chybí v oblasti obsahu. Tato kampaň debutovala poté a mnoho lidí ji považuje za nejlepší zážitek z halo jednoho hráče.

. V tomto příběhu je představen nový darebák, nazvaný „Harbinger“ a Cortana Rogue AI spiknutí z minulých položek je také zpět, také. Navíc nekonečná předdevaluje semi-otevřený světový design do série Halo.

Příběh se odehrává v Zetě, Ringworld. Máte schopnost volně prozkoumat části světa a narazíte na uzavřené oblasti, dokud nebudete moci dokončit části hlavního příběhu. Dále se primární úkoly postupují na povrchu a místa podobná dungeonu, která postupují do spiknutí.

V celé mapě najdete spoustu vedlejších obsahů, například „cíle s vysokou hodnotou“, propagandistické věže, které můžete zničit, námořní jednotky, které můžete zachránit, a podobně.

. .

4. GTA V

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto tak dlouhodobě byla populární franšíza a V je jedním z největších titulů, a to nejen ve franšíze, ale v celém odvětví. .

Tato akce-adventure v otevřeném světě, i když na scénu přišla před nějakou dobou, stále je stále relevantní. Ještě vzrušující je, že Rockstar také vydává verzi nové generace,.

. Tito protagonisté přicházejí s výraznými osobnostmi, vztahy a liniemi; Hra je však docela podobná Far Cry.

Když už mluvíme o hře, je to svět karantény. Je zasazeno do rozsáhlého město otevřeného světa, známého jako Los Santos, a máte schopnost ho svobodně prozkoumat. Můžete také kořít nebo zakoupit položku. Loupeže se stále zvyšují. Začnete s malými loupežemi a pak se přesunete na masivní loupeže ve velkých nadnárodních bankách, krádežích, drahých vozidlech a dalším.

Hra by se mohla cítit trochu zvrácená (zaměření a střelba by mohla být mnohem lepší); Příběh, hnací síla a reaktivní autorita, však musí hrát.

5. Assassin’s Creed: Odyssey

Vrah

.

Hra byla vyvinuta stejným vývojářem – Ubisoft Quebec – a byla vydána společností Ubisoft. Název byl vydán v říjnu 2018 na Xbox One, PS4, Windows, Nintendo Switch a Google Stadia.

Odyssey obsahuje masivní otevřený svět, dlouhé dobrodružství na různých místech a desítky mapových značek, které určují řadu vedlejších aktivit. .

. Nastavení navíc poskytuje jedinečné možnosti, jako je vypadat mystické hrobky, porazit mýtické monstra a jít do boje jako gladiátor.

Budete hrát jako Kassandra nebo Alexios. Oba jsou potomci Leonidas I, Spartan King. Ať už si vyberete jakoukoli postavu, jste žoldák, který je naživu uprostřed Peloponézské války. Vaším cílem je znovu sejít svou rodinu a porazit kult Kosmosu.

V této hře je mnoho prvků RPG, s tunami akce; Není však mnoho tajnosti. Budete prozkoumat, dokončit úkoly, odemknout dovednosti, vyrovnat se, kořist a přijímat úkoly, které jsou postupem času náročnější.

Nakonec se hra odehrává v plně otevřeném světě; Nicméně, nepřátelská úroveň brání vašemu pokroku. Kromě toho máte k dispozici možnosti dialogu, které mohou mírně náhodou tón scény. Nejedná se o plnou RPG, takže neexistují žádné větvící cesty ani konce, přestože si můžete vybrat, kam jdete.

. Kovový ozubená zařízení solidní 5: Phantomová bolest

Kovový ozubená zařízení solidní 5: Phantomová bolest

Nejnovější vstup řady Metal Gear Solid, The Phantom Pain byl vyvinut společností Kojima Productions a byl vydán Konami a byl vydán v září 2015 na PS3, PS4, Xbox One, Xbox 360 a Windows a Windows. I když je plot linie trochu matoucí, existuje samostatný zážitek, což je příjemné.

. Kromě toho můžete přistupovat k úkolům různými způsoby; Například bojové, utajení, pasti a gadgety.

. To znamená, že se nebudete muset spoléhat na utajení tolik, pokud to nechcete; Avšak protivníci, zejména šéfové, vám zabrání v přístupu do určitých oblastí.

Příběh se koná devět let po kovovém vybavení; Pozemní nuly. . Probíhá v roce 1984 a postava vytváří soukromou vojenskou armádu na pozadí studené války.

Budete mít spoustu příležitostí k prozkoumání světa, který vás obklopuje, a děj se zaměřuje na násilí, válku, fyziologické škody a další typy zvěrstev.

7. Vztek 2

Vztek 2

V květnu 2019 byl vydán titul s otevřeným světem, který byl vyvinut společností Che Studios and ID a publikoval Bethesda Softworks, Rage 2 a je k dispozici na PS4, Microsoft Windows, Xbox One a Google Stadia.

Kromě toho, že je hra o otevřeném světě, je to také FPS; Bloodshed, násilí a celkově Gore však na obálku opravdu tlačí a daleko přesahují to, co daleko znamená, že daleko znamená.

Budete hrát jako hlavní postava, poslední Ranger, který se jmenuje Walker. Příběh se odehrává v post-apokalyptickém, zcela dystopickém světě, který je mnohem horší než obrázek George Orwell namalovaný v jeho slavné (nebo nechvalně) knize, 1984, Cílem Walkera je pomoci přeživším, kteří nejvíce potřebují pomoc.

Hra zahrnuje boj založený na vozidle (který je zcela chaotický), plně přizpůsobitelné síly a super mocné zbraně, které můžete použít k dokončení svého úkolu. .

Walker se často ocitne tváří v tvář se sadistickými gangy a jediné nástroje, které je musí vytáhnout a přežít, jsou strašlivé zbraně, které jsou k dispozici.

Mapu můžete procházet buď prostřednictvím vozidel nebo pěšky. . S tím bylo řečeno, existují tajemství, úkoly a kořist skrytá prakticky každý roh mapy.

Vy i vaši protivníci můžete využít spoustu vozidel a mocností k dosažení svých cílů; Pro Walkera je cílem vyjmout padouchy a pro padouchy je cílem vyjmout Walker.

Mezi dostupná vozidla patří drsná kola, auta a gyrokoptery, z nichž všechny jsou robustní a vybavené pro zpracování neplodných pustin, které padají před vámi. Podobně jako Far Cry, ne nepřátelským umístěním, akčními kusy a úkoly se drží konceptu „rostoucí akce“ a budou růst jen později, jakmile postupujete.

8.

Overdrive Sunset

Další na našem seznamu her, které jsou podobné Far Cry, je Sunset Overdrive. Tento titul byl vyvinut Insomniac Games a byl vydán společností Microsoft Studios. Byl vydán v říjnu 2014 a je k dispozici na Xbox One a Microsoft Windows.

Je to hra hřiště třetí osoby a zahrnuje hraní prostřednictvím sbírky úkolů, které se konají na mapě otevřeného světa. Každý z úkolů se vyskytuje na izolovaných místech, jako jsou skate parky a dokonce i cirkusy.

. Populární energetický nápoj změnil netušící občany na toxické, zombie podobné mutanty a vy, hlavní postava a hrdina, jste jedním z mála lidí, kteří nebyli zasaženi.

.

Postavy v Sunset Drive jdou do boje v perspektivě třetí osoby. Použijete různé zbraně a každá ze zbraní způsobí různé účinky, jako je poškození na elementární úrovni. K dispozici máte také spoustu traverzních schopností, jako je bruslení, klouzání, potápění a mnohem více. Boj je vysoce energetický, rychlý a super agilní.

Máte spoustu možností na výběr, jako je běh po stěnách, vyskočení ze střech budov a broušení přes elektrické vedení. Máte schopnost odstranit nepřátele ze všech představitelných úhlů a využívat prvky ze světa, které vás obklopují pro obranu i útok.

. Stejně jako zbytek hry jsou výhody, které každá postava nabízí. Hra nabízí zážitek z parkouru s vysokou energií, který poskytuje novou sbírku pravidel pro střelcové tituly.

9. Metro Exodus

Metro Exodus

Pokud hledáte pohlcující hororovou hru přežití, která nabízí zážitek, který je podobný Far Cry, pak se určitě budete chtít podívat na Metro Exodus. Název byl vyvinut společností 4A Games a byl vydán Deep Silver.

Byl vydán v únoru 2019 a je k dispozici na Linuxu, Microsoft Windows, MacOS, SteamOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Google Stadia, Nintendo Switch a Luna. Je to hra první osoby a udělala to místo na našem seznamu her, které jsou jako Far Cry, protože nabízí jeden z nejlepších zážitků, které žánr nabízí, přestože je ve srovnání s Far Cry hodně hodně, je to hodně více lineární a uzemněné.

Hlavní postavou v Metro Exodus je postava s názvem Artyom, jehož samozřejmě budete hrát jako. Je vůdcem skupiny přeživší.

. Po několika letech se ocitnete ve vedení skupiny na povrch poprvé od skončení války a prach se usadil.

Mapa v Metro Exodus vás zavede do různých polootevřených světů. Chcete -li postupovat do další části hry, musíte nejprve úspěšně dokončit primární úkol v každé oblasti. Kromě toho můžete dokončit vedlejší úkoly; Je však důležité si uvědomit, že pro tyto vedlejší úkoly nejsou žádné značky.

Ve skutečnosti nejsou žádné mapy a neexistují žádné nabídky ve hře. Hra je, jak již bylo zmíněno, vysoce pohlcující, a jako taková se každá akce vyskytuje ve hře a v reálném čase. To zahrnuje kontrolu mapy, využití dalekohledů, osvětlovací místa, sledování úrovní záření ve výše uvedeném světě a úpravu stávajících nebo vytváření nových zbraní k použití pro obranu a přežití.

Boj v této hře je velmi nebezpečný a vysoce taktický, přesto velmi zběsilý. . S tím řekl, že vaše munice a vaše zásoby jsou velmi vzácné, takže musíte použít extrémní péči a podle toho plánovat, když přistupujete k každé situaci a určit, co to znamená, že budete dělat.

Konečně, utajení je v metru velmi silné. Máte schopnost se proklouznout po většině míst, vyjmout nepřátele v tajném režimu a využívat tiché zbraně. Tyto věci jsou nezbytné, zejména během prvních několika hodin, které hrajete, protože vaše postava bude slabší než většina nepřátel, proti kterému se dostanete.

Celkově vzato, Metro Exodus nabízí vynikající hry, skvělou grafiku a je velmi poutavý. Pokud jste fanouškem Far Cry, pak určitě budete chtít zkontrolovat tento titul, protože to rozhodně nezklame.

Shrnutí to

Pokud jste fanouškem Far Cry a hledáte další tituly, které nabízejí vysoce zapojené, provokující se, akční a prostě příjemné, pak určitě budete chtít zkontrolovat alespoň jednu – pokud ne Al – výše uvedených titulů. Každý z 10 titulů uvedených na tomto seznamu se může pochlubit svými vlastními jedinečnými prvky, přesto nabízejí funkce, které jsou docela podobné Far Cry, a určitě vytvoří příjemný zážitek.

Oliver je bývalý počítačový inženýr Compaq, který se stal technologickým podnikatelem a celoživotním hráčem. Jeho prvním systémem byl Amiga 500 a nejoblíbenější jsou SNES. Stavěl své vlastní počítače od doby, kdy postavil systém Pentium 90 v 90. letech. Je šéfredaktorem Beanstalk a zakladatelem společnosti Kooc Media Ltd, britské online vydavatelské společnosti se sídlem ve Velké Británii.

19 nejlepších her Open World FPS, které musíte hrát

Hrajte videohry v perspektivě první osoby očima protagonisty, které ovládáte. Zkombinujte to s ohromujícím otevřeným světem a vaše zkušenost se prostě ještě zlepšila.

S tolika hrami, které mají v tuto chvíli obrovské otevřené země, však může být těžké vědět, která fantazie se rozprostíraná země nebo zombie zamořená město stojí za prozkoumání času.

Proto jsme sestavili 19 z nejlepších her FPS Open World, abyste ztratili nespočet hodin v.

#19 Útěk z Tarkov

 • Vydavatel: Battlestate hry
 • Developer: Battlestate hry
 • Platforma: PC
 • Datum vydání: 27. července 2017 (uzavřená beta beta)

Útěk z Tarkova je online taktický střelec z první osoby zasazený do fiktivního regionu Norvinského, kde zuří válka mezi dvěma konkurenčními soukromými vojenskými společnostmi.

Hraní, hráči jsou umístěni na velkých mapách a musí bojovat, aby přežili. Konečným cílem je dosáhnout bodu extrakce, obvykle na opačném konci místa, kde jste začali. Zápasy jsou nestydatě tvrdé. S potenciálem pro vás, abyste ztratili jakékoli vybavení získané během kola po smrti, a také těžce vydělaným vybavením, které jste s sebou přinesli do zápasu z lobby.

Když nejsou v nájezdech, mohou hráči prozkoumat a upgradovat své úkryty s plány na plně otevřený svět po oficiálním spuštění hry.

#18 TheHunter: Call of the Wild

 • Vydavatel: Avalanche Studios
 • Vývojář: rozsáhlé světy
 • Platforma: Xbox One, PlayStation 4, PC
 • Datum vydání: 16. února 2017

Pokud je to zážitek z hledání ponoření může být pro vás. . Trpělivě čeká na okamžik, kdy zachycuje hlavu, což vám umožní zarovnat dokonale úhlový výstřel.

. Pokud však chcete být s přírodou, namočte se na malebnou krajinu a lovíte některá zvířata po cestě, pak dejte TheHunter: Call of the Wild . Šťastný lov!

#17 Stalker: Shadow of Chernobyl

 • Vydavatel: THQ
 • Vývojář: GSC Game World
 • Platforma: PC
 • Datum vydání: 23. března 2007

Stalker: Shadow of Chernobyl . Za předpokladu role označeného, ​​prozkoumáte svět karantény označovaný jako zóna. Set šest let po alternativní realitě verze elektrárny v Černobylu byla zasažena druhou explozí. Zůstanete, abyste si vyzvedli kousky a odhalili, co zbývá z vyzařovaného webu.

Hra byla kritizována za své chyby a závady při startu, aspekt fanoušků hry přijal v rámci kouzla hry 2007 hry. V době psaní fanoušci také pracují na modelu známém jako .: Oblivion ztratil remake Cílem je obnovit obsah, který byl vyříznut ze hry během jejího vývoje.

#16 7 dní zemřít

 • Vydavatel: The Fun Pimps & Telltale Publishing
 • Developer: Zábavní pimpy
 • Platforma: Xbox One, PlayStation 4, PC
 • Datum vydání: 13. prosince 2013 (předčasný přístup)

7 dní do smrti je hororová hra přežití zasazená do otevřeného světa zpustošená událostmi jaderné třetí světové války. Jako jeden z mála přeživších se musíte postavit proti nově mutovaným obyvatelům zombie.

Většina času stráveného 7 dní do smrti bude hledat jídlo, vodu a přístřeší před soumrakem. Jakmile váš čas vyprší, je to i trpělivost hromady hladověného mozku. Kteří se v noci stali divokými a mnohem nebezpečnějšími. Váš cíl? Přežít 7 dní.

#15 Dead Island

 • Vydavatel: Hluboké stříbro
 • Vývojář: Techland
 • Platforma: Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, PC
 • Datum vydání: 6. září 2011

Myslím, že jste měli špatné noci? Ve srovnání s událostmi pravděpodobně bledí Mrtvý ostrov (Stejně bych to tak doufal). Probuzení ve svém hotelovém pokoji ráno po večírku století vás Intercom upozorní, aby okamžitě evakuoval. Jako infekční mor zametá turistické tropické letovisko a přeměňuje většinu turistů na zombie hledající maso.

Naštěstí ne každý se otočil a po vybrání ze čtyř hratelných přeživších (každý s vlastním jedinečným stromem dovedností), jste zbývající pokusit se uniknout tomu, co mělo být dovolenou z nebe.

#14 Rust

 • Vydavatel: Facepunch Studios
 • Platforma: Xbox One, PlayStation 4, PC
 • Datum vydání: 8. února 2018

Původně inspirován populárním ARMA 2 Mod Dayz, Rust je hra pro přežití pouze pro více hráčů, která se od svého předčasného přístupu v roce 2013 hodně změnila. Vyměnit zombie za stejně rozzlobenou divokou zvěř za začátek.

v Rez, Vaším cílem je řídit vaše zdraví, hlad a žízeň, aby přežil v neodpustitelné divočině. Nalezení útulku je samozřejmě také důležité. S tvorbou a budováním základny pravděpodobně zabere většinu času, kterou strávíte v této náročné hře na přežití online. Jakmile bude dostatečně silný, můžete zaútočit na základny soupeřů pro jejich drahocenný nákladní.

#13 Ark: Přežití se vyvinulo

 • Vydavatel: Studio Wildcard
 • Developer: Studio Wildcard
 • Platforma: Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, PC, iOS, Android
 • Datum vydání: 29. srpna 2017

S pokračováním, které se uvolňuje až do určitého bodu příštího roku, je v této hře o přežití otevřeného světa stále spousta zábavy. Po přizpůsobení své postavy podle svých představ ocitnete se probuzení na pravěkém ostrově. Ostrov, na kterém se zdánlivě uvízne, že se hemží nebezpečnými dinosaury.

To, co děláte dál, je na vás. Vytvořte osadu, jděte rybařit, možná dokonce zkuste zkrotit nový dino-přítel. Jediným skutečným cílem je přežít, když se dobře seznámíte s novým ostrovním životem.

#12 Grand Theft Auto V

 • Vydavatel: Rockstar Games
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 3, PC
 • Datum vydání: 17. září 2013

Kdybyste nám v roce 2013 řekl, že budeme stále hrát GTA V Téměř deset let a tři různé generace konzoly později bychom vám pravděpodobně nevěřili. Na konci roku 2014 a začátkem roku 2015, kdy se první vylepšené verze hry spustily na Xbox One, PlayStation 4 a PC, jedním z jeho velkých nových přírůstků bylo zahrnutí režimu první osoby.

Nabízí zcela nový způsob hraní a umožňuje hráčům vykopat tradiční úhel kamery třetího člověka a místo toho hrát hru úplně v první osobě. Je to neohrabané, může být dezorientující a možná prostě není nejlepší způsob, jak hrát. Ale určitě to přináší nový pohled na zkoumání Los Santos.

#11 Hunt: Showdown

 • Vydavatel: Crytek & Koch Media
 • Vývojář: Crytek
 • Platforma: Xbox One, PlayStation 4, PC
 • Datum vydání: 27. srpna 2019

Hunt: Showdown je jedinečný střelec pro první osobu pro více hráčů, který kombinuje prvky PvP a PVE a vytvoří zážitek zcela na rozdíl od jiných jiných. V jednom z hlavních režimů hry, Bounty Hunt, jsou hráči postaveni proti sobě v otevřeném světě, aby nejprve našli a porazili šéfy a nárokovali jejich odměnu.

Poté, co je nárokováno, je umístění držáku odměny odhaleno všem na mapě. .

 • Vydavatel: Hluboké stříbro
 • Vývojář: 4a hry
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, PC
 • Datum vydání: 15. února 2019

Na základě knih autora Dmitryho Glukhovského, třetí titul v trilogii videoher umožňuje hráčům prozkoumat otevřený svět, první pro sérii.

Zatímco předchozí tituly jste obvykle omezili na hranice klaustrofobických tunelů metra, které se nacházejí hluboko pod zemí. Exodus Umožní vám prozkoumat obrovský a méně než pozvání svět povrchu. Považujte se tedy za varované, protože otevřené pláně Ruska jsou stejně, ne -li nebezpečnější než to, co se skrývá níže. Budete potřebovat svůj rozum, abyste přežili v tomto tvrdém otevřeném světě.

 • Vydavatel: Bungie
 • Vývojář: Bungie
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, PC
 • Datum vydání: 6. září 2017

Jediná hra na hraní na tomto seznamu, Destiny 2 .

Při zkoumání pečlivě kurátorských světů Bungie, dokončení úkolů a získávání EXP, je spousta zábavy, je tu spousta legrace. Jedna hodina se může rychle proměnit v pět, když se pustíte do nekonečného úsilí o upgrade vašeho vybavení a zbraní.

Jakmile budete dostatečně silní, můžete vy a pět spolupracovníků také přijmout nájezdy, které otestují vaše komunikační a bojové dovednosti a kde lze získat některé z nejlepších kořistí hry.

#8 Série Dying Light

 • Vydavatel: Techland
 • Vývojář: Techland
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, PC
 • Datum vydání: 4. února 2022 (nejnovější záznam)

Mrtvý ostrov, Pak si pravděpodobně užijete duchovního nástupce Umírající světlo ještě více. Vývojář Techland vzal to, co se naučili ze svého předchozího nemrtvého úsilí o bashingu na výrobu některých z nejlepších zkušeností s otevřeným světem zombie, které kdy budete mít Umírající světlo.

Série je ve skutečnosti tak dobrá, že se obě hry objevily na našem seznamu 22 nejlepších hororových her řady X/S série X/S. Obě titul je skvělým místem pro začátek, ale s mapou, čtyřnásobkem velikosti originálu a ještě více technik parkouru, s nimiž se můžete obejít, druhá hra v seriálu téměř o tom, že si vezme dort pokrytý masami.

#7 Obloha Žádného člověka

 • Vydavatel: Ahoj hry
 • Developer: Ahoj hry
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, PC
 • Datum vydání: 10. srpna 2016

Díky množství bezplatných aktualizací a podpory za posledních šest let, Sky žádných mužů překročil silný potenciál, který byl stanoven na hru Action-Adventure Survival jak jeho fanoušky i vývojáři, od jejího oznámení v roce 2013.

Nyní hratelné s přáteli, bez ohledu na to, jaký systém zkoumají díky hra mezi platformami. Nikdy nebyl lepší čas přistát na procedurálně generované planetě a začít spravovat kosmickou flotilu dohromady.

#6 Red Dead Redemption 2

 • Vydavatel: Rockstar Games
 • Developer: Rockstar Studios
 • Platforma: Xbox One, PlayStation 4, PC
 • Datum vydání: 26. října 2018

Podobně jako Bratranec nosí kovbojského klobouku, Red Dead Redemption 2 lze hrát v první osobě. Ano, Rockstar’s Cowboy Epic lze zažít přímo očima protagonisty Arthura Morgana. Nikdy se necítil opilý salónový boj docela živě.

Když neobtěžují místní obyvatele, existuje několik úchvatných výhledů na vklamání. Je tu něco docela kouzelného o nastavení tábora na kopci a sledování slunce pomalu zapadajícího přes západní pláně. Pokud to selhají, duální ovládací revolvery v první osobě také vypadají docela v pohodě.

#5 Borderlands Series

 • Vydavatel: 2K hry
 • Developer: Software Gearbox
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 3, Nintendo Switch, PC
 • Datum vydání: 13. září 2019 (nejnovější položka)

Borderlands je série, kterou byste se obvykle nespojili s „otevřeným světem“. Protože tituly populárních looter střelců obecně nabízejí sbírku menších, polootevřených světů pro hráče k prozkoumání. .

Uvnitř Borderland’s Osvěžující kompaktní lokality krystalových dungeonů a faun naplněných bažin je kořist. Téměř všude. I když se některé otevřené světy mohou cítit prázdné a bez života, není to daleko od případu Borderlands. Se zbraněmi a zařízením skrytým v každé štěrbině, která vás odměňuje za váš průzkum.

#4 Fallout 4

Fallout 4

 • Vydavatel: Bethesda Softworks
 • Developer: Bethesda Game Studios
 • Platforma: PC
 • Datum vydání: 10. listopadu 2015

Fallout 4 je dělící hra mezi fanoušky série, a to z velké části díky omezené možnosti dialogu a zjednodušení její mechaniky RPG. Jedna oblast, kde se fanoušci mohou dohodnout, byla hra lepší než její předchůdci, je však v boji první osoby.

Mířování se cítí hladší než kdy jindy, zvláště při pokusu o běh a střílení současně. Samozřejmě stále existuje (většinou) spolehlivá V.A.T.S. Systém, který zpomaluje čas, aby vám umožnil určit konkrétní části těla svého nepřítele zamířit a střílet na.

#3 Vnější světy

 • Vydavatel: Soukromá divize
 • Developer: Obsidian Entertainment
 • Platforma: Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, PC
 • Datum vydání: 25. října 2019

Zeptejte se Vypadnout fanoušek o svých oblíbených hrách ve franšíze a je zde vysoká šance Obsidian Entertainment Fallout: New Vegas . Když tedy vývojář spin-off 2010 oznámil, že pracují na RPG-esque ve vesmíru, no, fanoušci byli pochopitelně nadšeni.

Správně také, jako konečný produkt Vnější světy, vesmírná opera hemží se s planetami pro prozkoumání a morální dilemata, která mají být vyřešena. Ať už to je prostřednictvím slov nebo robustního bojového systému první osoby. To je pro vás, abyste se rozhodli.

#2 Cyberpunk 2077

 • Vydavatel: CD Projekt Red
 • Developer: CD Projekt Red
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, PC
 • Datum vydání: 10. prosince 2020

V závislosti na tom, jaký systém jste hráli Cyberpunk 2077 Při spuštění by se vaše zkušenosti pravděpodobně velmi lišily. Technický triumf na dobrém PC a trochu katastrofy všude jinde. S častými poklesy snímků a pop-in textury narušující zážitek pro hráče konzoly.

Čerstvé zezadu nových aktualizací a záplat, nikdy však nebyl lepší čas se ponořit do futuristické krajiny CD Projekt Red. Vzhledem k tomu, že neonově osvětlený svět hry vypadá a běží skvěle na nyní snáze objevovatelných systémech deváté generace.

#1 Far Cry Series

 • Vydavatel: Ubisoft
 • Developer: Ubisoft Montreal & Ubisoft Toronto
 • Platforma: Xbox Series X/S, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 3, PC
 • Datum vydání: 7. října 2021 (nejnovější položka)

Spíše než vybrat konkrétní hru v nyní dlouhodobé franšíze, jsme šli pro Daleko pláč série jako celek. Protože pro každého je něco v mnoha otevřených světech, které vytvořili Ubisoft Montreal a Toronto.

Chcete prozkoumat překročení amerického kraje náboženským kultem? Far Cry 5 má záda. Možná, že se nachází přes Himaláje, zatímco je pronásledován okouzlujícím, ale darebným vládcem je více vaší věcí? Far Cry 4 Pokryl jste. Opravdu existuje něco pro každého (za předpokladu, že jste spokojeni s pronásledováním začarovaným diktátorem po cestě.)

10 nejlepších otevřených světových her FPS všech dob

Pokud vás někdo požádal, abyste přemýšleli o dvou z největších a nejúspěšnějších žánrů v historii her, existuje vysoká šance, že se vrátíte s FPS a otevřeným světem. Obě mapují měnící se příliv poptávky v oboru, přičemž hry FPS jsou absolutně všude v 90. a 00s, zatímco hry Open World byly horké, poptávku zhruba od doby, kdy začala ERA PS3 a Xbox 360. Když je zkombinujete, získáte nejen některé z nejlepších her FPS Open World, ale také některé z nejlepších her všech dob.

Překvapivé je však, jak relativně zřídka střelec z první osoby a obří karanténa ve skutečnosti kombinují. Zdá se, že většina otevřených světů je nejlépe prozkoumána u třetí osoby, s podobným dechem divočiny, The Witcher a Horizon jsou všechny zvláštní standouty, ale téměř pokaždé, když se žánry první osoby a otevřeného světa srazí, alespoň je to alespoň stojí za to hrát. .

Pokud chcete prozkoumat obrovskou krajinu s svědivým spouštěcím prstem, zde jsou nejlepší hry FPS Open World, které byste měli hrát, omezeny na jednu položku na franšízu. .

Nejlepší hry Open World FPS

10. Vztek 2

Vývojář: ID software, Avalanche Studios
Vydavatel: Bethesda
PC, PS4, Xbox One

Rage 2 není tak dobrý, jak by to mělo být, zejména se dvěma z nejlepších vývojářů v oblasti spolupráce na zvládnutí FPS a otevřené světové stránky věcí. Id, slavný doom a zemětřesením, způsobil, že se střelba cítila bombastická, zatímco lavina spravedlivé slávy způsobila prozkoumání masivního světa.

Bohužel, Rage 2 nikdy nedosáhl svého plného potenciálu. Je třeba učinit skutečný případ, že hra jednoduše došel čas a rozpočet, protože jakmile tento post-apokalyptický výbuch opravdu začne pokračovat, je to do značné míry a kredity se rolí. Je to krátké a většinou sladké.

Navzdory své krátké povaze je Rage 2 stále hrou FPS Open World, která stojí za to zažít. Boj je stejně vynikající, jak byste očekávali a neuvěřitelný tón z něj dělá perfektní víkendovou hru: něco, co si můžete vyzvednout a hrát jako úhledné rozptýlení a nic víc.

9.

Cyberpunk 2077

Vývojář: CD Projekt Red
Vydavatel: CD Projekt Red
Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X & S, Xbox One

Pokud by byl tento seznam napsán v roce 2020 nebo 2021, existuje velká šance, že Cyberpunk 2077 by ani neudělal řez kvůli tomu, jak strašný byl stát, který byl propuštěn. CD Projekt Red si vedl dobře, aby to aktualizoval v době od svého problémového spuštění (i když to stále není dokonalé), ale je tu jedna věc, která se vždy cítila neustále vynikající, když se procházíte nočním městem: střelba.

. .

Co se týče samotného Night City, je to dobré hřiště s otevřeným světem, i když daleko od toho, že je tolik časovačů, že vás tolik z humbuku před vydáním mohlo vést k tomu, abyste věřili. CD Projekt má stále čas, aby se to cítilo skutečně naživu.

8. Sky žádných mužů

Nikdo

Vývojář: Ahoj hry
Vydavatel: Ahoj hry
PC, PS5, PS4, Xbox Series X & S, Xbox One

Od jednoho příběhu o vykoupení do druhého je spravedlivé říci, že obloha žádného člověka zde nedělá řez pro svůj otevřený svět než jeho akce FPS. Zatímco nebe žádný člověk nemá nějaký lehký boj, zkoumání jeho mnoha, mnoho podivných světů je opravdu cílem hry.

Hello Games odvedl obdivuhodnou práci při otočení lodi po mnoho let s neustálými aktualizacemi hry, včetně schopnosti vybudovat si vlastní mimozemský domov z domova, spojit se s ostatními hráči, zažít to vše ve virtuální realitě a hodně, hodně, mnoho více.

Ti, kteří hledají něco jako Doom v otevřeném světě, možná budou chtít hledat jinde, ale pro pouhý rozsah ambicí a také to, co ve hře můžete dělat, nemá žádná obloha člověka, které by vás mohlo překvapit, zejména pro ty, kteří byli zklamaný jeho špatným startem.

7.

Metro Exodus

Vývojář: 4a hry
Vydavatel: Hluboké stříbro
Platforma:

I když je pravda, že Metro Exodus není zážitek z otevřeného světa přímo po úvěrech, jaký průzkum poskytuje body na odvážnější a experimentální budoucnost pro franšízu. Kdo věděl, že změna z danku, lineární podzemí na post-apokalyptickou nadzemí může fungovat tak dobře?

Znovu hrajete jako Artyom, přeživší v ozářeném Rusku, když se snažíte uniknout titulárnímu metru a najdete nějaký druh života na povrchu. Připojili se ke své rodině a přátelům, vydáte se na dlouhou cestu, abyste našli naději ve světě, který ztratil všechny stopy už dávno.

Metro Exodus nemusí mít nejhubší střelbu nebo nejrozsáhlejší, nejvíce obsahované karantény nabité, ale toto je hra FPS s otevřeným světem se spoustou srdce a děj, který stojí za investování do všeho investovat do vše.

. Far Cry 5

Far Cry 5

Vývojář: Ubisoft
Vydavatel: Ubisoft
Platforma:

Série Far Cry je velkou součástí důvodu, proč v poslední době došlo k tolik her s otevřeným světem, přičemž Far Cry 3 je hra, která skutečně poslala mainstream série. Dalo by se argumentovat, že od té doby se Far Cry inovoval, ale pokaždé to nemusí být nějaká revoluce – Far Cry je jen hloupá, hlasitá zábava. Potřebujeme více podobných her.

Far Cry 5 však v některých letech představoval největší krok pro franšízu s širším přijetím mechaniky RPG (a, bohužel mikrotransakce), aby se opravdu pokusil otočit čas přehrávání. Zatímco FC5 byl v době svého propuštění kontroverzní, v neposlední řadě pro svůj moderní americký příběh občanské války, který vás vidí proti náboženskému kultu, čas se pravděpodobně ukáže jako velmi laskavý k tomuto otevřenému světu FPS.

. Je to hloupá, bombastická buničina a absolutní jízda od začátku do konce.

Far Cry 6, mezitím, pravděpodobně skočil žraloka, když došlo k vyvážení praštěného s vážným a stěží změnilo vzorec, i když to také stojí za hru.

5. Rez

Rust Voice Reps DLC

Vývojář: Facepunch, double jedenáct
Vydavatel: Facepunch
Platforma: PC, PS4, Xbox One

. Hra Facepunch přežití může být naprosto nešťastným zážitkem, který zcela konzumuje váš život, nebo vás může proměnit v dýňový munching Hobgoblin, který se právě dobře baví. Neexistuje žádná střední půda.

. Hráči jsou upuštěni na náhodnou otevřenou mapu světa a musí se buď spojit s ostatními hráči, nebo je sundat, aby vyvinuli své nástroje z jednoduché skály na AK a dále. Předtím je spousta kroků, protože brilantní věcí na Rustu je to, že je to taková dynamická hra, kdy každá relace píše svůj vlastní příběh.

Je však třeba říci, že rzi opravdu není nejlepší jako čistý zážitek z FPS, pokud to budete hrát pouze příležitostně. Musíte dát vážné hodiny na rez, abyste viděli, o čem je ten rozruch, a také začít rozumět jeho mnoha podivným, fascinujícím okrajům. Jen se ujistěte, že jste si v noci dávali pozor na všechny dveře.

4. Umírající světlo

Umírající světlo

Techland
Vydavatel:
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

I když je spravedlivé říci, že střelba je vlastně The .

Hrajete jako Kyle Crane, který během ohniska spadl do Harranu, a . To, co to pro vás znamená, je spousta skoků, které se rozvíjejí smrti, když uniknete nemrtvým střechám a prozkoumáte exotický otevřený svět Harrana, který byl při startu plněn obsahem, ale nyní se ocitne pozitivně prasklými věcmi, které můžete vidět a dělat po celé roky později.

Umírací světlo je u některých považováno za příliš drsné a je často kritizováno za to, že má mírně slabý příběh, ale pouhý zábavný faktor jeho otevřeného světového hraní víc než jen pro jakékoli nedostatky. .

3. Halo nekonečný

Vývojář: 343 průmyslových odvětví
Vydavatel: Bungie
Platforma: PC, Xbox Series X & S, Xbox One

. Čekání však stálo za to.

I když, ano, Halo Infinite nebyl tak dobrý, jak by to mohlo být z hlediska své kampaně pro jednoho hráče, vynechat nějaký poměrně důležitý příběh a stisknutím rychle vpřed na tlačítko Retcon, je to jako hrát jen příčinu, ale v prvním- nejprve- osoba. To by mělo být vše, co je třeba říci, aby vás zajímalo.

Od neustálého stékání obsahu až po dynamiku zeta halo až po extrémně příjemný háček, jedna z nejlepších otevřených světových her FPS čistě pro to, jak dobře to přibíjí a mísí oba prvky. Ano, je tu spousta prostoru pro zlepšení, ale nekonečné ukazuje na světlou budoucnost pro franšízu, která potřebovala výstřel v paži.

. Fallout: New Vegas

Vývojář: Obsidian
Vydavatel: Bethesda
Platforma: PC, PS3, Xbox 360

Jeden z největších akčních RPG všech dob, Fallout: New Vegas je dalším příběhem problémové hry, která pokračovala v tom, že má docela vykoupení, natolik, že Fallout se od té doby opravdu snažil přiblížit ke své úrovni excelence od té doby.

Nový Vegas vás vidí hrát jako kurýr, který se najednou zabalil do pomsty poté, co byl ponechán na mrtvý Matthew Perry Greaseball Benny. Přinejmenším to je myšlenka, ale je pravděpodobné, že se nakonec rozptylujete jakoukoli z milionů věcí, které můžete vidět a dělat kolem Nevady.

Od obrany základů proti mutantům až po získání nového kyborgského psího kamaráda se opravdu nesnažíte o obsah v New Vegas, a to je bez ohledu na mnoho větvících cest, které můžete jít dolů – to opravdu uvede „RP“ do „RPG“.

Jistě, skutečné prvky FPS New Vegas nejsou nic úžasného, ​​ale fenomenální otevřený svět hru přenesl do absolutního klasického stavu.

. Grand Theft Auto V

Trevor GTA V

Vývojář: Rocková hvězda
Vydavatel: Rocková hvězda
Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X & S, Xbox One

Grand Theft Auto V je hra tak úspěšná a dobře známá, že je široce žertováno, že to umožnilo Rockstar brzy odejít do důchodu. Od svého vydání v roce 2013 jsou trochu spokojené, přičemž hra byla přenesena do dvou generací konzoly, generace PS4 a Xbox One viděla příchod jeho režimu FPS.

GTA v první osobě se necítí tak okamžitě přirozeně jako jeho protějšek třetí osoby, ale stále existuje nespočet lidí, kteří v tomto pohledu hrají jednoduše za to, že je mnohem pohlcující. Rusle Liberty City se cítí ještě hektičtější, když je v první osobě a poměrně jednoduchá zbraň přebírá celou další dimenzi, když zíráte na nitky.

GTA V je samozřejmě hra o dvou polovinách, přičemž jeho kampaň pro jednoho hráče se v letech od té doby absolutně žádná láska a GTA online po aktualizaci-to je místo, kde jsou peníze, konec konců. Pro čiré ponoření (a skutečnost, že všude nelétají vozy), příběh obklopující Trevor, Franklin a Michael je nyní stejně dobrý jako před deseti lety.

Stále však není v pořádku, že jsme nikdy nedostali unci DLC pro jednoho hráče.

Některé z pokrytí, které najdete u kultivovaných supů, obsahují přidružené odkazy, které nám poskytují malé provize založené na nákupech provedených z návštěvy našeho webu. Pokrýváme herní zprávy, filmové recenze, zápas a mnoho dalšího.