Hry Mass Effect v pořadí 2023 Seznam her – GamingsCan, Mass Effect Games Order | Jak hrát legendární vydání | Rozhlasové časy

Mass Effect: Legendary Edition v pořádku – musíte začít s první hrou

Něco jiného, ​​co stojí za zmínku, je, že v prosinci byl odhalen nový upoutávka na upoutávky, a ukázalo se to velmi známá tvář, což znamená, že franšíza se vrátí na Mléčnou dráhu a pravděpodobně se bude konat po událostech Mass Effect 3, i když je to ještě není jasné jak dlouho poté.

Hry Mass Effect v pořádku

Zde jsou všechny hry Mass Effect, včetně nadcházejících her Mass Effect, uvedené v chronologickém pořadí a s jedinečným popisem každé hry.

Hry Mass Effect v pořádku

Existuje dlouhý seznam nadčasových, úžasných RPG, které v průběhu let dosáhly kultovního klasického stavu, a Mass Effect je rozhodně jeden takový RPG.

Tato sci-fi epos je jedním z korunových šperků Bioware a je široce považován za jeden z jejich nejlepších (pokud ne The Nejlepší) hry. Pokud jste se tedy nedostali k vyzkoušení Mass Effect Out, teď by byl dobrý čas na to, zejména proto, že byla vydána remasterovaná legendární edice, přičemž původní trilogie přinesla na moderní platformy původní trilogii.

Přesto, pokud přemýšlíte o všech hrách, které v současné době obsahují tuto sérii, budeme je uvádět v chronologickém pořadí, spolu s krátkým přehledem každého z nich.

Obsah ukazuje

Hromadný efekt

Hromadný efekt

Datum vydání: 20. listopadu 2007
Platformy: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3

První hra Mass Effect, která byla původně vydána jako exkluzivní hra Xbox 360, byla založením jedné z nejlepších franšíz Bioware a byla dalším vstupem do pruhu vynikajících her, které studio vydalo v průběhu 2000 let, spolu s podobnými Star Wars: Rytíři staré republiky, Neverwinter Nights, Dragon Age: Origins a Jade Empire.

První hra představuje protagonisty trilogie, velitele Sheparda, jehož jméno, pohlaví, vzhled a pozadí lze přizpůsobit.

Rovněž stanovila základ pro bojový systém, který by pozdější položky upravovaly dále po řádku: střelec třetí osoby s krycím systémem a výběr několika tříd, které se specializují nebo rovnováha mezi bojem, technikou a biotickými schopnostmi, doplňují se, doplněné až do dvou společníků kontrolovaných AI.

Byla to také první hra, která představila „dialogové kolo“, která se později ukázala jako trochu kontroverzní funkce v jiných RPG, protože mnozí se domnívali, že zážitek příliš zefektivňuje a odnesl z různých možností dialogu běžně viděn Ve starších hrách RPG.

Celkově byl Mass Effect dobře zaoblený zážitek, a přestože vydal velmi efektivní a dobře provedený příběh, druhá hra by ji nakonec zastínila několika způsoby, hlavně v narativním oddělení.

Hmotný efekt Galaxie

Hmotný efekt Galaxie

Datum vydání: 23. června 2009
Platformy: iOS

Druhá hra Mass Effect, která měla být vydána, byla Mass Effect: Galaxy, akční hra shora dolů vydaná výhradně pro iOS. Byla to předehra k Mass Effect 2, která představila dva společníky, s nimiž se hráč setká jako první v pokračování, Jacob Taylor a Miranda Lawson.

Galaxy se však nesetkala s vysokou chválou a byla vytažena z obchodu s aplikacemi o několik let později v roce 2012.

Hmotný efekt 2

Hmotný efekt 2

Datum vydání: 26. ledna 2010
Platformy: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3

Pokračování na Mass Effect, Mass Effect 2, přišlo v roce 2010 a mnozí ji považují za určitý vrchol franšízy z mnoha důvodů.

I když ne každý měl rád zjednodušený bojový systém, který se spíše naklonil k běžnému TPS než k RPG, nelze popřít, že Mass Effect 2 byl jasný zářez nad originálem, když došlo k úrovni designu, doručení příběhu a charakterizace.

Hra měla dvakrát tolik společníků než originál a množství rozhodně nepřišlo za cenu kvality, protože všichni společníci se cítili velmi jedinečný a měli zajímavé příběhy.

Celkově Mass Effect 2 vyžehli mnoho z původních nedostatků a přinesl mnohem plynulejší zážitek, doplněný delší kampaní a poutavějšími bočními úkoly.

Bohužel, jediná věc, která ji držela zpět, byl jeho bojový systém, který nebyl tak složitý jako systém originálu, ani to nebyl tak rychle se rozvíjející a plynulý, jako by měl být více orientovaný zážitek.

Hmotný efekt 3

Hmotný efekt 3

Datum vydání: 6. března 2012
Platformy: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3, Wii U

Třetí a poslední splátka v původní trilogii Mass Effect, Mass Effect 3, byla poněkud kontroverzní vstup, i když to nebylo bez podílu zásluh.

Nejvíce pozoruhodně, Mass Effect 3 odvedl skvělou práci, když došlo k boji, protože se cítilo výrazně hladší, než to, co bylo dříve vidět v Mass Effect 2, což z něj činí mnohem poutavější zážitek, pokud jde o mechaniku hry.

Hra však v mnoha jiných odděleních ve srovnání s předchůdcem chyběla. Prostředí nebyla tak nezapomenutelná, systém dialogu byl velmi mělký a zejména příběh a konec se jednoduše cítil spěchal a neúplný.

Téměř každý slyšel o neslavném konci Mass Effect 3, který ignoroval všechny volby provedené v celé trilogii a jednoduše si hráč vybral mezi třemi koncemi, které se stěží lišily, než byly rozšířeny prostřednictvím volného DLC. A zatímco řekl, že DLC odvedl slušnou práci při výrobě koncovek, mnoho fanoušků stále má pocit, že epická sága jednoduše nezískala konec, který si zasloužil.

S ohledem na to všechno není Mass Effect 3 špatná hra a je snadné vidět potenciál, že se musel stát velmi silným RPG sám o sobě.

To vše však zůstává zastíněno kontroverzí, která ji obklopila po propuštění, a dodnes to zůstává poněkud neúplným závěrem pro skvělý příběh.

Infiltrator hromadného efektu

Hmotný efekt: Infiltrátor

Datum vydání: 6. března 2012
Platformy: iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry

Mass Effect: Infiltrator vyšel spolu s Mass Effect 3 a byl uvolněn pro několik mobilních platforem. Byl to střelec třetí osoby, který byl znatelně složitější a leštěný než předchozí mobilní hra Mass Effect, Mass Effect: Galaxy.

Nicméně, stejně jako Galaxy, byl infiltrator stažen z obchodu s aplikacemi asi tři roky poté, co byl vydán a již není k dispozici ke stažení.

Hmotný efekt Andromeda

Hmotný efekt: Andromeda

Datum vydání: 21. března 2017
Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Po dobu pěti let držel Mass Effect 3 titul nejkontroverznější hry Mass Effect. V roce 2017 však tento titul převzal z něj Mass Effect: Andromeda.

Jak název napovídá, hra se odehrává v galaxii Andromeda, distancuje se od událostí původní trilogie. To umožnilo vývojářům udržet konec Mass Effect 3 nejednoznačné a poskytlo to trochu potřebné místo k vytvoření nového, čerstvého prostředí pro budoucí hry Mass Effect.

Bohužel, Andromeda se svou prázdnou břidlicí moc neudělal, protože to bylo naplněno nudnými bočními úkoly, ohromujícími novými postavami a představoval neinspirovaný příběh, který se cítil vysoce derivát původní trilogie.

Přidejte k tomu nepřeberné množství směšných chyb, které hru trápily při spuštění, a je zřejmé, proč fanoušci Mass Effect byli zklamáni Andromedou a proč to nakonec propadlo.

Je pravda, že hra není úplně bez zásluh. Představoval některá ohromující prostředí a bojový systém měl velký potenciál s extra mobilitou a vertikálitou, kterou představil.

To vše však bylo zastíněno četnými nedostatky hry a dnes je to jako jen o něco víc než poznámka pod čarou v historii franšízy.

Legendární edice Mass Effect

Mass Effect: Legendary Edition

Datum vydání: 14. května 2021
Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Pro fanoušky Mass Effect to může vypadat, že první hromadný efekt a jeho pokračování vyšlo pouze včera. Bylo to však téměř deset let, co se původní trilogie uzavřela v roce 2012 a nelze popřít, že tyto skvělé hry nyní vypadají velmi datované ve srovnání s novými tituly, které dnes vycházejí.

Naštěstí se EA rozhodla, že nyní bude skvělý čas, aby konečně přepracoval původní trilogii Mass Effect a uvolnil ji na novějších platformách – je snadné pochopit proč, jak se nová generace konzoly oficiálně začala.

Mass Effect: Legendární vydání zahrnuje první tři hry Mass Effect, optimalizované pro běh ve vyšších rozlišeních a ve vyšších snímcích, doplněné aktualizovanými texturami, modely, shadery a efekty.

Je však třeba poznamenat, že legendární vydání je a remaster, Není to remake, takže kromě kvality změn života a některých drobných vylepšení – zejména pokud jde o první hru – nepřidává žádný nový obsah ani nezmění starý obsah drastickým způsobem.

Legendární vydání bylo vydáno ve Windows, stejně jako Xbox One a PlayStation 4. Navzdory tomu, co se původně myslelo, nebude remaster vydán na konzolách současných genů, ale bude stále hratelný prostřednictvím zpětné kompatibility.

Nadcházející hra Mass Effect

Hra bez názvu Mass Effect

Datum vydání: TBD
Platformy: TBD

Remasterovaná trilogie Mass Effect nebyla jedinou dobrou zprávou odhalenou v N7 Day 2020, protože BioWare oficiálně potvrdil, že nová hra Mass Effect se nyní vyvíjí.

Původně nebylo příliš odhaleno, kromě jednoho kusu konceptu a skutečnosti, že „veteránský tým“ pracoval na projektu těžko. Avšak s náhlým odchodem Caseyho Hudsonovi z Bioware as záznamem EA však budoucnost série Mass Effect v tuto chvíli zůstává poněkud pochybná.

Něco jiného, ​​co stojí za zmínku, je, že v prosinci byl odhalen nový upoutávka na upoutávky, a ukázalo se to velmi známá tvář, což znamená, že franšíza se vrátí na Mléčnou dráhu a pravděpodobně se bude konat po událostech Mass Effect 3, i když je to ještě není jasné jak dlouho poté.

V každém případě je nejlepší si vyhradit úsudek a cvičit opatrný optimismus, dokud nebudou odhaleny další podrobnosti týkající se nové hry, ale je bezpečné předpokládat, že pravděpodobně nebudeme na chvíli dostávat další zprávy.

Závěr

A tak by to byl úplný seznam všech dosud vydaných her Mass Effect.

Naštěstí, k potěšení fanoušků po celém světě, Andromeda se nepodařilo zabít franšízu, jak se původně myslelo, a jedno z našich oblíbených videoher sci-fi sag není zdaleka u konce. Zůstaňte naladěni na budoucí aktualizace!

Mass Effect: Legendary Edition v pořádku – musíte začít s první hrou?

hromadný efekt

Chcete zažít jednu z nejsložitějších a nejvíce rozlehlých sérií v hraní? Mass Effect: Legendary Edition je konečně tady a my můžeme skočit zpět na palubu Normandie a vydat se do hlubokého prostoru, abychom zachránili galaxii!

Sbírka zahrnuje původní trilogii (stále vás milujeme, Andromeda) a přidává všechny uvolněné DLC – což přidává mnoho hodin již tak značnému množství času, který bude trvat k dokončení.

Ale co když máte rádi druhou a třetí hru v seriálu, ale nejste tak horliví první, můžete ji přeskočit a začít s druhým? Zde jsou podrobnosti – a podívejte se na naši recenzi Mas Effect Legendary Edition, abyste zjistili, co jsme si mysleli o kolekci Remastered!

Přečtěte si více:

  • Nastavení PC Mas Effect Legendary Edition
  • Fortnite Kapitola 2 sezóna 6 Týdenní výzvy
  • Mezi datum vydání konzoly PS4 a Xbox
  • Mass Effect Legendary Edition Místa strážce

Hry Mass Effect v pořádku

Legendární edice Mass Effect je kompilace videoher v trilogii Mass Effect. Oni jsou:

  • Mass Effect (původní vydání – 2007)
  • Mass Effect 2 (původní vydání – 2010)
  • Mass Effect 3 (původní vydání – 2012)

Musíte hrát Mass Effect 1 jako první v legendárním vydání?

Hmotný efekt 1

Pojďme se nejprve něco z cesty z cesty, trilogie Mass Effect je samozřejmě navržena tak, aby se hrála v pořádku, a pokud přeskočíte kolem prvního Hrajte v budoucích hrách.

V debutovém záznamu lze zabít dvě velké postavy v závislosti na tom, jak hrajete, a jejich ztráty budou pociťovány v celé sérii – těžko se z toho cítí smutně, pokud jste s nimi nikdy strávili čas začít.

Ale pokud jste hráli hry dříve a s první hrou jste se příliš dobře nezískali, věci se změnily pro franšízu řadou pozitivních způsobů, které začínají s Mass Effect 2, takže možná budete chtít začít s tímto a Dobrá zpráva je, že můžete!

Spíš takhle

Když se legendární edice objeví, přivítá vás všechny tři hry připravené k výběru – takže začněte kdekoli a dostanete komiks pohybu DLC, který vás naplní, co přišlo dříve, pokud potřebujete občerstvení.

Mějte však na paměti, že pokud jste úspěch nebo lovec trofejí, pak jich je několik z nich navrženo kolem hraní všech tří her a budete jim chybět.

Ale zdůraznit, pokud chcete tento příběh zažít v plném rozsahu a získat z něj maximum, měli byste určitě začít na začátku – i když jste jedním z těch, kteří našli první hru občas trochu sloganu – Obviňujeme mako!

Zadáním svých údajů souhlasíte s našimi podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se odhlásit kdykoli.

Podívejte se na některé z nejlepších předplatných nabídek v hraní her:

  • Získejte neomezené hraní s předplatným Utomik 3 měsíce za 13 liber.49
  • Získejte Xbox Live 12 měsíců zlaté předplatné za 32 liber.71
  • Získejte PS plus 12 měsíců na Cdkeys za 43 liber.99

Navštivte naše Plán vydání videoher Pro všechny nadcházející hry na konzolách. Otočit našimi rozbočovači pro další Hraní a Technika zprávy.

Hledáte něco, na co se můžete dívat? Vidět naše TV průvodce.