Isaac Clarke | Mrtvý vesmír wiki | Fandom, jak remake mrtvého prostoru dal Isaac Clarke nový hlas | Digitální trendy

Isaac Clarke The Voice of Dead Space vysvětluje změny postavy remake

O několik let později, dokonce i po zničení značky Site 12 vytvořené Isaacem, jeho mysl stále nebyla úplně osvobozena od signálu značky. Znovu zažil účinky demence, když byl vystaven bratřím měsíců.

Isaac Clarke

DSR

Isaac Clarke byl bývalý inženýr lodních systémů, který pracoval pro společnost Concordance Extraction Corporation, a protagonista Mrtvý prostor série.

V roce 2508 byl Isaac součástí týmu nouzové údržby USG Kellion který byl odeslán na USG Ishimura Prozkoumat a zvládnout selhání záhadného komunikace lodi. Po jeho kontaktu s Markerem 3A na Aegis VII vyústil v to, že se stal hostitelem pro sebereplikující mentální plán markerů, Isaac se uvízl ve vesmíru, než byl nalezen v bláznivém stavu lodí Earthgov.

Pro další tři roky byl Isaac držen v azylu na stanici Titan a byla diagnostikována jedinečná forma demence, která vedla k pronásledování vizí jeho zesnulé přítelkyně Nicole Brennanové. Jeho mysl byla sklizena pro znalosti o značkách a poskytovalo plány, které EarthGov používal k vytváření kopií značek, zatímco léky zvyšující paměť byly použity k udržení vlivu markeru na jeho mozek pod kontrolou.

O několik let později, dokonce i po zničení značky Site 12 vytvořené Isaacem, jeho mysl stále nebyla úplně osvobozena od signálu značky. Znovu zažil účinky demence, když byl vystaven bratřím měsíců.

Obsah

 • 1 pozadí
  • 1.1 dětství
  • 1.2 CEC kariéra
   • 1.2.1 mise do USG Ishimura
   • 1.2.2 normální konec
   • 1.2.3 tajný konec
   • 1.2.4 objev
   • 1.2.5 Vypuknutí stanice Titan
   • 1.2.6 v úkrytu
   • 1.2.7 Tau Volantis
   • 1.2.8 Probouzeno
   • 5.1 inspirace
   • 5.2 V jiných hrách
   • 6.1 Mrtvý prostor 2
   • 6.2 Mrtvý prostor 3
   • 6.3 PlayStation All-Stars Battle Royale
   • 6.4 Dead Space (2023)
   • 7.1 Propagační

   Recenze expertů GameSpot

   26. ledna 2023

   5. února 2013

   Pozadí [ ]

   Dětství []

   Isaac se narodil 5. června 2461 a žil se svými rodiči, návrhář lodí Poul Clarke z Galactic Union Merchant Marine Corp a jeho manželka Octavia, v severovýchodním americkém sektoru Seaboard Sector. Isaac žil většinu svého života se svou matkou, když jeho otec šel na prodlouženou misi, než ho mohl poznat. Octavia trpěla osamělostí kvůli Poulově nepřítomnosti a byla doporučena psychiatrem, aby se zapojila do komunity, což ji vedlo k připojení k církvi jednotky. [3]

   Isaac vzal po svém otci a získal vzdělání v elektrickém a strojírenství. Byl vybrán, aby navštěvoval prominentní inženýrskou vysokou školu. Bohužel si nemohl dovolit poplatky za školné, protože jeho matka promrhala rodinné fondy na nákup titulu na úrovni na úrovni jednotky. To vedlo k jeho nedůvěře a nenávisti vůči jednotným jednotným jednotkovým.

   CEC kariéra []

   Navzdory svým finančním potížím se Isaac podařilo promoci s vysokými vyznamenáními z méně známé vysoké školy, za pomoci stipendií a finanční pomoci. O několik let později se zaregistroval do obchodníka Marine, což mu umožnilo prokázat své schopnosti v původních inženýrských situacích svým nadřízeným. [3]

   V roce 2505 byla Octavia přijata do psychiatrického centra kvůli Poulově nepřítomnosti během jeho prodloužených zájezdů s Marine Corp, což způsobilo, že její duševní zdraví pokleslo. Přiděleno k ní bylo Dr. Nicole Brennanová, která se specializovala na pomoc pacientům opustit kostel jednotky. Během Octavieových terapeutických sezení se Isaac setkal s Nicole a oba zahájili romantický vztah.

   Zachytit

   V 2507 se na USG otevřela pozice pro vedoucího lékaře Ishimura, Zhruba rok před plánovaným vyřazováním legendárního planety Cracker. Isaac povzbudil Nicole, aby zaujala pozici; Zatímco Nicole byla spokojená se svým životem, Isaac trvala na tom, aby toho litovala, kdyby nepracovala na palubě Ishimura Než byla vyřazena z provozu. S pomocí Izáka byla Nicole přesvědčena, aby se přihlásila a přijala nabídku.

   DSR je zabil sám

   Před odjezdem Nicole se Poul Clarke vrátil ze své turné. Věřila, že jeho návrat by byl pro jeho manželku terapeutický, Nicole nechala Octavii propuštěno z psychiatrického zařízení, aby se vrátila domů se svým manželem. Po odchodu na Ishimura, Nicole zavolala Izáka a poděkovala mu za to, že jí pomohl získat pozici. Isaac byla za ni šťastná, přestože byla pryč po dobu šesti měsíců.

   Octavieovo duševní zdraví však brzy opět kleslo, což mělo za následek její vraždu před spácháním sebevraždy. Isaacova nenávist vůči jednotným jednotkám se zvýšila pouze tehdy, když zjistil, že církev ukradla obě těla svých rodičů ihned po incidentu a odmítla je vrátit nebo odhalit, kde jsou, popírají mu uzavření; Octavia podepsala svou poslední vůli a svědčí o církvi před sebevraždou. [4] Isaac brzy zavolal Nicole a ve svém zármutku obviňoval Nicole za jejich smrt, přiměl ji, aby na něj rozzlobeně zavěsil a nechal ho ještě devastovaně.

   Poslání do USG Ishimura []

   DSR Isaac

   Chtěla mluvit. Neztratil jsem ji. Dokážu to napravit. Mohu nás obě zachránit.“—Isaac o Nicoleově osudu. [5]

   V roce 2508 poslala Nicole Isaac přenos po prasklině planety Aegis VII, ve které se omluvila za svůj argument. Kvůli povaze nouze na Aegis VII a Ishimura, Nicole byla vedena k sebevraždě. Isaac si uvědomil, že video byla její sebevražedná poznámka, zastavil video před koncem a předstíral, že je stále naživu a musí být zachráněna, odmítá přijmout, že ztratil jedinou osobu, kterou ve svém životě nechal. [6] [7] [8] [9]

   Isaac se dobrovolně stal součástí jednotky pro reakci na mimořádné situace, která byla připojena k USG Kellion a byl odeslán do USG Ishimura V naději, že se sjednotí s Nicole. Loď byla naposledy hlášena obíhajícím obíhajícím Aegis VII na své nelegální misi rozbít planetu. Jejich posláním bylo prozkoumat tísňový signál, který poslal Ishimura a objevte důvod, proč za totální výpadky komunikace. Po jejich příjezdu, Kellion Pokusil se krupobití Ishimura založit komunikaci s posádkou lodi, ale byl uvítán statickými zprávami. Bohužel, jako Kellion pokusil se přistát Ishimura, Raketoplán byl vážně poškozen poruchou dokumentu a byl nucen napadnout přistání do přistávacího zálivu. Kvůli zemi nouzové havárie Kellion Ztratil svůj posilovač přístavu.

   Krátce po vystoupení z poškození Kellion a všimnout si, že se zdálo, že loď byla opuštěná, byla napadena párty několika neidentifikovanými entitami v letovém salonku. Tyto subjekty byly odhaleny jako Ishimura ‘členové posádky S, kteří byli znovu oživeni rekombinantní mimozemskou infekcí známou jako nekromorfy. Po útoku přežil pouze Isaac Clarke, počítačový specialista Kendra Daniels a hlavní bezpečnostní ředitel Zach Hammond.

   DSR Isaac a Hammond

   Isaac byl oddělen od jednotky reakce na mimořádné situace a vyhýbal se jeho pronásledovatelům únikem v nedalekém výtahu. Stále v kontaktu s Kendrou a Hammonem přes Rig, Isaac pomáhal v Ishimura ‘S oprava naplněním četných úkolů přes loď. Navzdory opozici nekromorfního, s.Ó.S. Beacon byl nakonec umístěn na asteroid, který procházel extrakcí rudy a očištěn z těžby. Signál přitahoval pozornost vojenské plavidla zvané USM Chrabrost. Posádka však Chrabrost byl zabit krátce poté, co získali Ishimura Escape tos, který obsahoval slasher – reanimovaný Kellion člen posádky Aiden Chen – který byl uvězněn a odvlečen z IshimuraMost od Hammonda.

   S většinou své posádky mrtvé nebo přeměny na nekromorfy, Chrabrost byl ponechán, aby se vymkl kontroly a následně se ojel Ishimura, násilně do toho narazil. Úspěšný pokus o získání Chrabrost’S jádro Singularity vyústilo v Hammondovu smrt v rukou reanimovaného Chena, takže Isaac a Kendra nechali jako jediné zbývající členy Kellion tým.

   Návrat k Ishimura, Isaac byl kontaktován Dr. Terrence Kyne, vědec, který plánoval vrátit značku 3A do kolonie níže prostřednictvím IshimuraVýkonný raketoplán. Kyne přesvědčen, že musí vrátit značku na svůj podstavec na planetě, aby zastavil mysl nekromorfního úlu, Isaac souhlasil s tím, že mu pomůže. Poté, co Izák opravil kyvadlovou dopravu Chrabrost’S jádro singularity, Kyne byl zastřelen a zabit Kendrou. Odhalila se, že je skrytým agentem EarthGov, a řekla Isaacovi, že celý konflikt na Aegis VII byl způsoben zasahováním CEC s značkou, vládním experimentem, který byl opuštěn před staletími. Krátce nato odešla se značkou.

   DSR Jsme celý

   Odešel na mrtvé na Ishimura, Isaac byl zachráněn Nicole, nebo tak se zdálo. Poté, co se objevila, přinutila ho, aby vzal značku zpět na Aegis VII, vzpomněl si na raketoplán a nutil Kendru opustit raketoplán v únikovém podu. Jakmile byl na devastované planetě, Isaac se konečně podařilo vrátit značku do svého podstavce. To mělo za následek masivní puls, který vtiskl plány značky v Isaacově mysli a deaktivoval gravitační zdomácích, kteří drželi kus Aegis VII nad oběžnou dráhou, což způsobilo, že se upadl zpět na planetu. Kendra se pak objevila a odstranila značku z podstavce s úmyslem naložit jej na raketoplán a doručit ji na EarthGov.

   Než Isaac nechal na svůj osud, Kendra trval na tom, že se zbláznil a že to nedošlo k „oprava“. Přinutila ho, aby sledoval závěr Nicoleho videa na Izáka, což ho konečně viděl, že během ohniska na lodi spáchal sebevraždu. Marker používal Nicoleův hlas a vzhled v jeho halucinacích; Isaac ve skutečnosti pracoval a interagoval se stejně klameným Ishimura Vědec jménem Elizabeth Cross, která byla poté zabita Kendrou. Kendra také konfrontovala Isaaca o jeho potlačeném poznání Nicoleova skutečného osudu a poukazovala na to, jak jeho manipulace u značky byla částečně jeho vlastní chybou za to, že nedokázala zvládnout skutečnost, že Nicole byla pryč. [8] [9] Isaac se včas vrátil na raketoplán, aby viděl, jak Kendru brutálně zabila mysl, navzdory jeho pokusům ji zachránit. Zaútočil na Izáka, ale on to porazil.

   Normální konec []

   Snapshot-deadspace2023end-3

   Po zasnoubení Isaac pilotoval raketoplán právě včas, aby unikl z kolonie, když tektonické zatížení narazilo na planetu. Po jeho útěku znovu zkontroloval video Nicole ještě jednou, než byl napaden rušivou halucinací a pravděpodobně úplně šílený.

   Tajný konec []

   DSR něco postavte

   V tajném konci remake, po jeho útěku, Isaac, kvůli jeho demenci a potištěnému signálu, začal znovu mluvit s halucinací Nicole, se značkovými symboly nyní po celém interiéru kyvadlové dole. Zkrvavá Nicole mu řekla, že musí jít „domů“, jak měli „tolik práce“, na kterou Isaac odpověděl, že se chystá postavit „trochu něco“, které by chtěla, zmiňovala se o konstrukci Site 12 Marker.

   Objev []

   Věděl jsem, že jsi od začátku potíže, ale řekli mi. Že vaše mysl byla nejčistší. Strávil jsem roky procházením vaším dementním mozkem!„ – Director Tiedemann s Izákem o jeho zapojení do projektu Telomere. [2] Deadspace 2 - zotavení Isaac

   Krátce po druhém incidentu Aegis VII byl Isaac raketoplán vyzvedán hlídkou pro zotavení EarthGov. [10] [11]

   Po jeho záchraně byl Isaac umístěn do stásivní komory a převezen na stanici Titan. [11] Tam, Isaac, spolu s vědcem jménem Nolan Stross a několik dalších pacientů, strávil příští tři roky podrobeny experimentování EarthGovem v rámci projektu Telomere. Isaac byl omezen na psychické oddělení v Titan Memorial Medical Center a byla diagnostikována jedinečná forma demence. Podle zpráv personálu nemocnice projevil obsedantně nutkavé chování, které zahrnovalo opakování frází spojených s replikací a konstrukcí značky, jakož i zběsilé škrábání symbolů značky. Byl také náchylný k paranoidním výbuchům, útočícím na personál a další pacienty a vykazoval posedlost Nicole, očkoval mezi smutkem její smrti a věřil, že potřebuje jeho pomoc. [12]

   Pomocí informací, které byly potištěny v mysli Izáka pomocí Marker 3A, začala EarthGov sestavovat plán, který jim umožnil postavit masivní značku Site 12 ve snaze bezpečně využít energii signálu markeru signálu. [13] Současně byly na Isaacu použity léky vychovávající paměť mezi sezením s diagnostickým strojem Noonlight, aby ho udrželi jak i vliv na jeho mozek. Navzdory preventivním opatřením EarthGova však alespoň jeden vědec, Kinner Phelps, zdánlivě podlehl vlivu signálu po jeho zasedáních s Izákem a stal se posedlý replikací Izáka a opakovaně je slyšel ve své vlastní mysli. [14] [15]

   Vypuknutí stanice Titan []

   Umění mrtvého vesmíru polstrované buňky

   Ó můj bože. Postavil jsem to?“—Isaac Po vidění značky Site 12. [2]

   Když napadení Necromorph náhle zpustošilo rozrůstání v roce 2511, zmatený Isaac se probudil na sobě strach v polstrované místnosti pokryté symboly značky, v procesu osvobození mužem jménem Franco Dellel. Franco byl však okamžitě přeměněn na nekromorf, což přinutilo Izáka, aby s ním bojoval a utekl. Poté, co unikl z překročení nemocnice, byl nucen se dostat k ženě jménem Daina, Franco’s Superior. V důsledku potlačení paměti si Isaac nemohl pamatovat za poslední tři roky nebo jak skončil na rozrůstání. Daina tvrdila, že dokáže vyléčit jeho demenci, která ho údajně zabila. Isaac odešel bez výběru, vydal se do Dainy přežitím setkání s Necromorfy a Earthgovskými jednotkami, které bylo nařízeno, aby ho zabily ředitelkou Titan Station Hans Tiedemann.

   DS2S Isaac a Nolan

   Po cestě Isaac zažil znepokojivé halucinace Nicole vyplývající z jeho demence, posmíval se mu o sebevraždu a jeho úsilí ignorovat bolest, kterou mu způsobovala. Nakonec se Isaac prošel přes rozrůstající kostel jednotky na polohu Dainy, jen aby zjistil, že je fanatikem oddaného jednotky, který byl poslán, aby ho zachytil. Bylo jasné, že a také být nucen přežít nekromorfní nápor, Isaac byl také chycen uprostřed rostoucího konfliktu mezi EarthGovem a církví jednotky. Earthgov ho chtěl mrtvého, protože nechtěli, aby zničil jejich značku, a církev se snažila vlastnit Izáka, protože červená značka na Aegis VII nechala znalosti o tom, jak stavět značky v Isaacově mysli. EarthGov byl po technologii markeru ve snaze bezpečně využít svou moc, zatímco jednotkoví si přáli postavit své vlastní značky v zájmu své víry.

   Isaac byl zachráněn před zajetím střelbou EarthGov, který zabil všechny jednotkové, kteří byli přítomni a přinutili Izáka do chodby údržby. Tam byl Isaac napaden masivním nekromorfem a když unikl, podařilo se mu zničit oba své pronásledovatele. Bezmocný bez kontaktů nebo proveditelného únikového plánu byl Isaac kontaktován kolegou testovacím tématem jménem Nolan Stross. Isaac se předtím setkal s Strossem předtím, během kterého se dozvěděl, že Stross narazil na fragment značky 3a a byl použit v projektu Telomere vedle něj.

   Stross informoval Izáka, že existuje způsob, jak zničit novou značku a vedl ho na jeho polohu. Po cestě se Isaac setkal s dalším pozůstalým jménem Ellie Langfordové, která odmítla jeho nabídku pomoci a útesové. O něco později byl Isaac kontaktován Ellie, která našla Stross na cestě k vládnímu sektoru. Isaac souhlasil s tím, že bude spolupracovat a udržet Stross. Navzdory několika pokusům režiséra Tiedemanna s úsilí Izáka, včetně násilného oddělení části rozrůstání, Izáka, Ellie a Stross stále dokázali postupovat.

   Issac Clarke

   Během těchto akcí objevil Isaac obnovenou USG Ishimura který byl téměř plně opraven a byl nucen na palubě používat gravitační tethers, aby zabránil vládnímu sektoru odvrátit se od rozrůstání. Když Isaac cestoval v lodních halách, jeho halucinace Nicole se staly agresivnějšími a častými, přičemž „Nicole“ trvala na tom, že tyto násilné vize nebyly vinou značky, jak věřil Isaac, ale spíše výsledek jeho vlastní neschopnosti se vyrovnat s kým se vyrovnat s kým Opravdu pro něj byla, když se od ní neustále snažil utéct. Mezitím se Strossův již zhroutil slabý duševní stav a on zaútočil na Ellie odstraněním jedné z jejích očí. Insane Stross později zaútočil na Izáka, který byl nucen ho zabít.

   Nicole se vydal do Ellie přes těžební oblast a zjevení Nicole zaútočilo na Izáka a vyhrožovala, že ho zabije, pokud konečně přiznal, kdo pro něj skutečně je a proč se nemohl „pustit“. Isaac odhalil, že Nicole byla jeho „všechno“; Nemohl ji nechat jít, protože byla jediná věc na světě, na které mu stále záležela, a bez ní by v životě „nic nezůstalo“. „Nicole“ byla spokojena s jeho odpovědí, zbavila se jejího strašidelného vizuálního a objevujícího se jako ona, když byla naživu. Řekla Izáka, že „přijetí“ je posledním krokem, s nímž se setká, jakmile dorazí k značce, a prohlásil, že je nyní připraven dokončit svou misi.

   Isaac se poté setkal s Ellie, která našla nefunkční mobilní těžební vrták uvnitř jeskyně. Isaac to opravil a Ellie pilotovala těžební vrták, zatímco Isaac ji bránil před hordou nekromorfů. Oba se vyvrtali prostřednictvím organické hmoty do vládního sektoru, kde Ellie našla pracovní zbraň.

   Po okamžiku rozjímání Isaac aktivoval střelbu zvenčí a nařídil Ellie, aby ho opustila a unikla. Isaac ujistil Ellieho zlomeninu srdce, že bude v bezpečí. Když Nicoleina iluze vedla Izáka k značce, zůstal nejistý ohledně svých následných akcí, ale „Nicole“ ho ujistil, že bude vědět, co dělat „Až přijde čas“. Byl také nucen vyhnout se osobním vojskem Tiedemanna tím, že je zmařil tím, že rozřezal sílu do sektoru a nechal se uvolnit hordu nekromorfů na bezpečnostní síle.

   Isaac - Eye Poke 2

   Isaac pokračoval v cestě ke značce a přišel na stroj, který byl předmětem Strossova duševního stavu. Stroj aktivoval části mozku Isaaca, kde byly uloženy kódy značek a plánů spolu s jeho ztracenými vzpomínkami, což Isaacu umožnilo pokračovat v posledním kroku spoluprací s Nicoleovým zjevením. V tomto období již nekromorfy dosáhly značky v číslech a stačily k zahájení konvergenční události. Když se Isaac otočil a zeptal se „Nicole“, co značka dělá, jednoduše mu řekla: „Co to bylo nuceno udělat. Isaac, musíš nás udělat z celého.”

   DS2 čas zemřít

   Isaac byl pronášen téměř nemortálním ubermorfem, dokázal se dostat ke značce, kde ho čeká rozzlobený a špatně spálený Tiedemann. Poté, co Isaac odzbrojil a zabil Tiedemanna, ho Nicoleovo zjevení přijala pro poslední krok „přijetí“ před značkou. Poděkovala Izáka a prohlásila, že je „čas umřít“, protože značka musela zdědit tělo svého tvůrce, aby splnila konvergenční událost; Isaacova smrt byla posledním krokem, než by celé lidstvo mohlo být „znovuzrozené jako jeden“. Rozzuřený, Isaac poté vstoupil do stavu limbu: mentálně se mu podařilo osvobodit vliv značky, zatímco ve skutečnosti zničil značku.

   Jakmile Isaac znovu získal rozum, rezignoval na svou smrt, když se značka a stanice rozpadly, ale to nemělo projít. Ellie ho dokázala sbírat s střelbou, ve které ji Isaac poslal pryč tím, že prorazila střechou komory značky. Když procházela kolapsovou stanicí, Isaac zapojil trysky na jeho oblek a posílil do střelcových okamžiků, než se celý sektor zhroutil. Isaac, pronásledovaný jeho minulostí, očekával, že to všechno bude další krutý halucinace. Naštěstí vše, co sedělo vedle něj, byla vděčná Ellie.

   V úkrytu []

   0130 RIPPEDPICTURE C

   Po útěku ze stanice Titan, Isaac a Ellie se skrývali před EarthGovem a jednogology. Stali se romanticky zapojeni a vzali rezidenci v apartmánech Red Moon na Kolonii Luny New Horizons. Navzdory skutečnosti, že se osvobodil od mentálního sevření markeru na stanici Titan, Isaac stále trpěl svými účinky a jeho mysl stále obsahovala tajemství, aby z nich vytvořila více. Jeho vztah s Ellie se nakonec začal zhoršovat, protože se cítila, jako by se vzdal světa. Neviděla žádné známky změny od něj, konečně ukončila jejich vztah a opustila Izáka.

   Tau Volantis []

   Poznámky k replikaci značky DS3

   Co si myslíte, že je horší, Buckell? Umírání spolu se všemi ostatními nebo být jediným, kdo přežívá?“—ISAAC na Austin Buckell. [16]

   Samotný Isaac pokračoval v běhu ze své minulosti a nevěděl o eskalaci událostí mezi EarthGovem a jednogology, stále úplně rozrušený nad prohroucí Ellie.

   Jednoho dne bez varování byl jeho byt infiltrován a on byl napaden seržantem John Carver a kapitán Robert Norton z obranné síly Země. Norton krátce vysvětlil, že ho potřebují, aby zničil značky. Isaac zpočátku odmítl. Když mu však bylo řečeno, že se Ellie přiblížila Tau Volantis a v současné době chyběla, souhlasil s tím, že pomohl Nortonovi a Carverovi.

   Nová horizontářská kolonie byla napadena The Circle, militantní jednotková sekta, která byla pod vedením Jacoba Danika. Po cestě Isaac zjistil, že Danik pracuje na zničení EarthGova. Isaac byl oddělen od Nortonu a krátce zachytil Danik, který vysvětlil své záměry se sabotáží a vraždou civilistů na kolonii. Přinutil Izáka, aby sledoval zničení testovací laboratoře Colony’s Marker. Poté, co uprchl z Danika a prošel nově infikovaným městem, Isaac unikl na palubu USM Eudora s Nortonem a Carverem.

   Po příjezdu do Tau Volantis, USM Eudora byl bombardován vzdálenými doly v suverénních koloniích flotily nad planetou. Isaac rychle vymyslel plán na zabezpečení pilotů jménem Mark Rosen a Locke v Eudora ‘S Únikový modul. Oblékl oblek Eva a kosminoval se k modulu, uvolnil jej z vnějšku před zničením Eudora poslal to létající hlavu do pole trosů s ním a Carverem v těsném pronásledování a Norton visí na modul a pokusil se znovu získat kontrolu.

   111

   Posádce se podařilo přežít hektické utrpení a nastoupit na jednu z opuštěných lodí zvaných CMS Roanoke. Isaac se znovu sešel s posádkou Eudora a Ellie, kterou objevil, byla nyní romanticky zapojena do Nortona. Technik jménem Jennifer Santos a dělník značky jménem Austin Buckell našel raketoplán ve špatném stavu na palubě CMS Terra Nova nazývá se CMS Crozier.

   Ellie oznámila, že admirál Marjorie Graves z Roanoke měla napsané nápisy značek na zdi jejího pokoje, které mohou poskytnout další vedení. Po vyšetřování Isaac dešifroval psaní a odhalil, že admirál objevil stroj, který ovládal značky, a byl posedlý větou: „Vypněte to“. Ellie dospěla k závěru, že Tau Volantis je značka Homeworld. Norton se naléhavě promluvil ve prospěch úniku do bezpečí, ale Isaac, Ellie a tým Marker Ops se rozhodli pokračovat v misi. Našli náhradní raketoplán na palubě Terra Nova to bylo schopné sestoupit na povrch planety.

   Norton tvrdil, že Isaac se postavil s Ellie, protože pro ni měl stále city. Prosil Izáka, aby opustil misi kvůli Ellieho bezpečnosti tím, že zdůraznil, že existuje malá naděje na úspěch a značná šance, že budou všichni zabiti, ale Isaac tvrdil, že každý zemře, kdyby se vzdali. Norton pokračoval v vyjádření svých pochybností o misi. Po zabezpečení raketoplánu tým nastoupil a pokračoval v vstupu do atmosféry Tau Volantis.

   DS3 Screenshot 03

   Během přistávací sekvence byl raketoplán sražen z kurzu a havaroval, zabil Lockeho a Rosen a oddělil Izáka od zbytku skupiny. Isaac se probudil na zmrazené planetě trpící těžkou podchlazením, ale zahřál se z hromádek hořících úlomků. Isaac zoufale prohledával trosky raketoplánu, byl velmi uleven k nalezení videa, které zaznamenala Ellie a další přeživší. Isaac pokračoval v tom, aby sledoval svou stopu světlic do budovy, kde našel Buckell ležící na podlaze.

   Po krátkém projevu podlehla Buckell jeho zraněním. Po nějakém vyhledávání našel Isaac soupravu, která byla navržena tak, aby odolala teplotám mrazu, a nakonec dohnal Ellie a tým. Mezitím Santos úspěšně obnovil fragmenty písemných informací o experimentu, který by jim pomohl. Při pokusu o dosažení skladu na ně napadli Danik a jeho vojáci. Isaac byl oddělen od týmu, ale podařilo se mu uniknout z jednogologů a přeskupit ve skladu.

   Ve skladu byl obří zmrazený nekromorfní úl mysl známou jako Nexus, který obsahoval signály v jeho těle, které by mohly být sledovány zpět do stroje. Při pokusu o to a triangulaci signálu byli Isaac, Norton a Carver přepadeni a zajati Danikovi vojáci. Danik odhalil, že to byl Norton, kdo je vedl na planetu pod záminkou, že on a ostatní by dostali raketoplán, kdyby mu byl Isaac odevzdán. Danik se však odhodil na jejich dohodu a měl v úmyslu je všechny provést. Isaac zaútočil na Danika. On, Carver a Norton byli schopni odrazit kruh dostatečně dlouho, aby znovu získali mírnou výhodu. Vznik Nexus však změnil jejich situaci. Izák byl nasáván do břicha zvířete a nucen vystřelit cestu ven. V následujícím zmatku se Norton stal nepřátelským a začal obviňovat Izáka ze všech jejich neštěstí.

   Norton vystřelil na Isaac a Carver, kdy Isaac vystřelil v sebeobraně a střílel Nortona do hlavy. Po přeskupení se Isaac pokusil Ellie vysvětlit, co se stalo, ale odmítla ho poslouchat. Santos odhalil informace o zařízení, které vědci označovali jako Codex a průvodce známý jako „Rosetta“ v laboratoři na vrcholu nedaleké hory. Skupina vystoupila na horu, ale stvoření zvané Snow Beast zaútočilo, když byl Santos na nákladní kleci. Carver přerušil hlavní kabel, odpojil jej a obětoval Santose, aby se zabránilo kolapsu celé strany útesu.

   DS3 Story Gameplay Trailer1

   Isaac nakonec zabil sněhovou bestii tím, že ji odtáhl s harpoony poháněnými motorem a sešel s Ellie a Carverem v laboratoři. Ellie se s ním smířila a ujistila ho, že je „dobrý člověk“, když se jí omluvil za „vzdání se“ na světě. Když prozkoumali laboratoř, zjistili, že „Rosetta“ byla mimozemšťanská pitva a vyřezávaná do samostatných sekcí. „Rosetta“ vlastnila informace o kodexu, značkách a konvergenční události.

   Když byly všechny kousky „Rosetta“ kombinovány a naskenovány, Isaac byl schopen použít laboratorní vybavení k zažití vzpomínek „Rosetta“: „Rosetta“ byl jedním z obyvatel planety, kteří odhalili černou značku. To nakonec vedlo k zamoření kataklyzmického nekromorfu. Po zajištění kontroly nad dostatečnou biomasou začala událost konvergence. Tato událost zahrnovala masivní přenos organické hmoty, nekromorfní hmoty a dalších materiálů na oběžné dráze spolu s značkou, aby vytvořil Měsíc bratří, což byl stejný měsíc, který obíhal Tau Volantis. Navzdory bezprostřednímu vyhynutí jejich druhu používali mimozemšťané poslední ze svých zdrojů k vytvoření nepředstavitelně silného městského stroje, kterému se podařilo rychle zmrazit převážně oceánský svět Tau Volantis a zastavil konvergenci událost.

   Isaac nevědomky odhalil hodně z toho před Dalikem, který ukradl Codex. Pokusil se zastavit jednotkové pomocí protokolu dekontaminace, ale Danik unikl. Místnost naplněná korozivním smrtícím plynem, který uvěznil Ellie a oddělil ji od Izáka. Ellie, která neviděla cestu ven, slzně řekla Izákovi, aby zavřel dveře, aby on a Carver mohli uniknout.

   Rozzuřené ztrátou Ellie, Izáka a Carvera vytrvale pronásledovalo Danika decimujícím zbývajícím vojákům jednotných jednotek podél cesty. Obnovili kodex od Danika a sestoupili do pohřbeného Alien City, kde zjistili, jak používat stroj. V jádru stroje Danik čekal s Ellie, která našla způsob, jak uniknout z plynu, ale byl zachycen posiřením jednotného lékaře. Danik hrozil, že zabije Ellie, pokud mu Isaac nedal codex. Carver, věřící v vykoupení, popadl kodex z Izáka a hodil ho Danikovi, který pustil Ellie, aby to chytil. Danik jej okamžitě použil k vypnutí stroje a obnovil událost konvergence. Neúplný bratr Měsíc, bez ovládání stroje, sestoupil směrem k Tau Volantis okamžitě svlékl povrchové vrstvy planety pryč, pod kterými byly město a stroj pohřbeny. Starověká mimozemská nekropole se začala rozpadat, protože se vystoupila ke spotřebě.

   Danik byl uchvácen jeho úspěchem, byl neuvěřitelně nabodnut a zabit kusem padajícího zbytku. Isaac si uvědomil, že neexistuje způsob, jak zastavit takovou ohromující sílu a bezpečně uniknout. Isaac a Carver spolu pracovali, aby se probojovali skrz rozpadající se létající město do kodexu. Když byli vytaženi do organismu velikosti měsíce, podařilo se jim stroj znovu aktivovat a nastavit na svou původní funkci, která zastavila událost a způsobila, že Měsíc narazil do Tau Volantis spolu se zbytky mimozemského města.

   Ellie truchlila pro Izáka, ale vzala si útěchu při uvědomení si, že její lodní nástroje již nezjistily signál značky. Necromorph Měsíc se rozpadl, když sestoupil a sloučil s planetou v strašlivé kataklysmu. Ellie připravila kurz pro Zemi a opustila oběžnou dráhu Tau Volantis. Později byl Isaacův hlas slyšet volat po ní, následoval zvuk Isaacova dýchacího aparátu.

   Probuzený [ ]

   Bratří měsíce

   Člověče, už ani nevím, co znamená „mrtvý“. Jsme nekromorfy? Je to to, co se cítí poté, co je značka znovu znevažuje?„—Isaac zpochybňuje osud jeho a Johna Carvera. [17]

   Isaac a Carver se probudili pod zemí po reaktivaci stroje a zničení bratra Měsíce. Poté, co si nárokovali jednotkologickou loď, unikli z planety, jen aby zjistili, že se nemohou vrátit domů bez šokové jednotky, která se stala na CMS Terra Nova, Poslední přežívající loď ve flotile SCAF.

   Oba porazili nově vytvořeného kultu a jejich takzvaného proroka a pilotovali Terra Nova Zpět na Zemi, jen aby zjistili, že ostatní bratřici již dorazili. Vstal jeden z měsíců, což způsobilo, že Isaac i Carver utrpěli další poškození demencí a výkřikem. Jejich stav není v současné době neznámý.

   Osobnost a vlastnosti []

   DSR Isaac mrtvý uvnitř

   Pacient: Isaac Clarke. Příznaky: mánie, bludy a násilné chování. Jaká byla poslední sláma, pane Clarke? Zármutek nebo vina?„—Dr. Challus Mercer o šílenství Izáka. [5]

   Isaac Clarke zakrýval silné odpory a nedůvěru vůči jednotnému. Tato rozhořčení se vytvořila kvůli přeměně jeho matky na jednologickou jednotku a její následné psychologické zhoršení a vymývání mozků, což způsobilo, že zlikvidovala rodinný majetek, aby zaplatil církvi, a později zabít Izákaho otce a poté sebe sama sebe sama. Isaacova nenávist k jednologické jednotce se zvýšila pouze tehdy, když zjistil, že církev vzala těla svých rodičů ihned po sebevraždě vraždy a odmítla je vrátit nebo odhalit, kde jsou, popírají uzavření Izáka Izáka. Jeho zármutek ho vedl k vině Nicole za smrt svých rodičů během videohovoru, rozzlobeně jí připomněl, že tvrdila, že jeho matka je dost dobře, aby se k nim vrátila domů sebe. Rychle si však uvědomil, co řekl, a pokusil se omluvit Nicole, jen aby ho v reakci odřízl, a nechal ho, aby se cítil líto a bojoval, že se jen izoloval dále.

   Isaac hluboce miloval Nicole, jak se ukázalo jeho odhodlání najít ji mezi zamořenými USG Ishimura a přímo odmítnutí přijmout, že byla mrtvá, a zjistil, že není schopna sledovat konec své poslední poselství navzdory hluboko dole a věděl její skutečný osud. [6] [7] [8] [9] Byl silně rozrušený poté, co konečně viděl, že během počátečního zamoření nekromorfů spáchal sebevraždu a jeho vize do té doby byly pouze halucinace způsobené značkou 3a, protože to potvrdilo, co on vždy to věděl a zesílil své pocity viny, když věřil, že je zodpovědný za její smrt, protože ji povzbudil, aby přijala Ishimura práce.

   DS2 Nicole vyžaduje Isaac

   Ještě o tři roky později, po probuzení s amnézií na rozrůstání, Isaac nadále trpěl psychologickým trápením před zjevením Nicole, navzdory jeho snahám ji ignorovat a předstírat, jako by se posunul dál. Nakonec ho přinutila, aby ji přestal bojovat tím, že ho nutil, aby přiznal své skutečné pocity: že Nicole byla jeho „všechno“, a že cítil, že by neměl co žít, kdyby si uvědomil, že je mrtvá. Jeho láska k Nicole mu umožnila, aby byl dále manipulován jejím zjevením a věřil, že s ní pracuje na zničení značky Site 12 s jejich posledním „krokem“ společně. When Nicole’s true intentions of making him commit suicide were revealed at the base of the Marker, Isaac finally displayed the strength to stand up to the hallucination and free himself from the Marker’s influence, angrily refusing to die to complete the Convergence Event, and instead destroying značka.

   Kvůli jeho zkušenostem s USG Ishimura a zrada Kendry Daniels, Isaac se pochopitelně zdráhal důvěřovat kolegům, kteří přežili, zejména kdokoli s EarthGovem nebo církví jednotky. Stále by však vyšel z cesty, aby pomohl druhým, pokud by to situace dovolila. Isaacova nedůvěra k EarthGovu začala Kendrovou zradou a jejich zájmy při výrobě červených značek pro energetické účely. Neustále ho lovili sílami EarthGov na stanici Titan, kterým bylo nařízeno, aby ho vyloučil spolu s ostatními předměty, kteří byli součástí projektu Telomere. I po útěku ze stanice Titan byl stále loven a byl nucen jít do podzemí, aby se vyhnul zajetí. Poté, co byli zadrženi Robert Norton a John Carver na nové horizonty Lunar Colony, Clarke jim odmítl pomáhat částečně, protože to byli EarthGov vojáci.

   DSR Kendra Death

   Isaac byl empatický jednotlivec a byl neustále odhodlán zachránit tolik lidí, kolik jen mohl, a to i na riziko svého vlastního života a bez ohledu na jeho duševní stav v té době. Některé příklady zahrnují jeho aktivaci střelby, aby Ellie Langfordová mohla být zachráněna navzdory jejím protestům – nechtěla, aby skončila jako Nicole – a pokusila se zachránit kolegy inženýr, Jennifer Santos, před útokem velkým nekromorfem, když tak činí byl nebezpečný pro svůj vlastní život; V tomto případě, když Carver odřízl kabel z auta a poslal Santos k její smrti, byl Isaac naštvaný a rozrušený. Isaac také chránil Carvera před nekromorfy během Carverových halucinačních konfrontací v laboratořích kontejnionu na Tau Volantis. Během událostí Dead Space (2023), Isaac projevil empatii i pro ty, kteří se ho pokusili ublížit: Pokus o zachránit Kendru Danielsovou z mysli úlu i přes její dřívější zradu. Navíc, pokud hráč dokončí boční misi „předvídané zanedbání“ před zabitím lovce, Isaac řekne: „Je to hotové, Harris. Už ti nemůže ublížit.”

   Dovednosti a schopnosti []

   Těžký oblek DSR Isaac

   Nikdy jsem tě neviděl v práci. Jsi s tou věcí chirurg.„ – Duch Nicole Brennanové komplimentuje Izáka o jeho dovednosti s jeho nástroji. [5]

   Jako c.E.C. inženýr, Isaac byl nesmírně vynalézavý. Vystavoval své nejlepší schopnosti při hackování, opravě a demontáži elektronických zařízení a měl rozsáhlé znalosti o high-tech těžebních nástrojích a dalších zbraních, které ve své výhodě využil v nebezpečných situacích. Příkladem toho došlo během vypuknutí rozrůstání, kde demontoval v nemocnici krabici na terapii kinesis a odstranil modul kinezi. Byl také schopen improvizovat provizorní řezačku plazmy pomocí baterky a chirurgického modulu, když se pokusil pomoci přeživšímu. Isaacova okupace a povinnost být inženýrem téměř 20 let také zdánlivě vybírala daň z jeho držení těla; V celé sérii chodí a stojí s velmi znatelným hunchem.

   Isaac neměl předchozí bojový trénink, než čelil nekromorfům (i když jeho čas s GumMC mu mohl dát nějaké základní výcvik střelných zbraní), byl nucen bránit se proti tvorům s tím, co mohl použít jako zbraň. Isaac se naučil nejlepší způsoby, jak se vypořádat s nekromorfy prostřednictvím různých protokolů, které zůstali pozadu padlí přeživšími, dokonce i po svém utrpení na stanici Titan, který by předal svým spojencům během událostí v událostech Mrtvý prostor 3.

   Afinita značek []

   0078 ProppileofPapers c

   Vím, že nerozumíš značce jako já.„—Sisaac k Kendře Danielsové, zatímco je pod vlivem značky. [18]

   Isaac byl prokazatelně velmi kompatibilní se značkovým signálem, protože ho nevedl k vražednému nebo sebevražednému šílenství jako většina lidí, ale spíše ho ovlivnil, aby se stal „architektem“ pro značky. [19] Vzhledem k jeho „porozumění“ signálu se jeho demence projevila hlavně ve formě halucinací Nicole, která ho přiměla k dokončení složitých úkolů, aby podpořilo agendu markerů; Marker 3a byl schopen otisknout kódy a plány pro vytvoření červených značek v jeho mozku, které později použil Hans Tiedemann ke konstrukci značky Site 12 na stanici Titan. Přestože Isaac porazil své vnitřní démony tím, že odmítl spáchat sebevraždu za sbližování na stanici Titan a zničil značku, kterou postavil, jeho mysl stále měla tajemství značek a zjevně stále trpěl nutkání zapisovat pokyny pro replikaci značky několik let Později, jak je vidět na notách, které zůstaly v jeho bytě na kolonii New Horizons. V tomto bodě se však jeho demence projevila spíše jako afinita ke značkám než šílenství. [20]

   V rozhovoru 2021 s spisovatelem viscerálních her Chuckem Beaverem se ukázalo, že on a kreativní režisér Ben Wanat považovali Isaac za „herald značek“ kvůli jeho kompatibilitě se značkovým signálem a uvedli, že Isaac je „co nekromorfní ekologií byl„ nekromorfní ekologií “ Vypadá to, že ve svém druhu kořisti; někdo, kdo jim pomáhá jíst zbytek obydlených planet “. [21]

   Trivia []

   • Isaac Clarke je vyjádřen a modelován po Gunnerovi Wrightovi Mrtvý prostor 2, Mrtvý prostor 3 a blíže, v Dead Space (2023). [22] Před tím, v originálu Mrtvý prostor, Isaacova tvář byla modelována po herci Max Shippee. [23] Přestože je Isaacova tvář zobrazena na konci původní hry, lze ji také vidět během úvodního sekvence hry otáčením pohledu kamery kolem.
   • V rozhovoru 2021 s producentem franšízy a spoluautorem Chuckem Beaverem bylo odhaleno, že původní příběh pro Mrtvý prostor 3 plánoval on a Ben Wanat během vývoje Mrtvý prostor 2 by byla třetí kapitola psychologické cesty Izáka. Podle Isaaca jako nespolehlivého vypravěče spolu s „temnou“ verzí sebe sama a zdůrazňováním jeho demence by příběh nakonec vedl k tomu, že Izák vedl bratrské měsíce na Zemi kvůli tomu, že má DNA, která byla kompatibilní Signál značky. Mrtvý prostor 4 by byla poslední konfrontace na Zemi, přičemž Izák „čelil jeho osudu“ a bojoval proti měsíci. Podle Beavera bylo mnoho prvků z tohoto původního konceptu znovu přeměněno Probuzený DLC, s příběhem Probuzený být mnohem blíže k čemu Mrtvý prostor 3 Předpokládalo se, že je v době Mrtvý prostor 2 než základní hra. [21]
   • Ben Wanat, bývalý kreativní ředitel Mrtvý prostor, v rozhovoru odhalil, že Isaac a Carver považoval za možnosti protagonisty zrušeného Mrtvý prostor 4 hra, což naznačuje, že oba přežili Terra Nova narazil do jednoho z bratří měsíců. [24]
   • Podle váhy v prvním obchodě, na které jste narazili Mrtvý prostor 2, Isaac váží 195 liber s jeho pacientským oblekem. Jeho váha stoupá od 195 na 255 liber po nošení inženýrského obleku CEC.
   • v Dead Space (2008), Isaac drží svou plazmovou řezačku s jednou rukou stojící a zároveň míří. Nicméně v Mrtvý prostor 2, Mrtvý prostor 3 a Dead Space (2023), Používá obouruční přilnavost.
   • v Mrtvý prostor 3, Isaac nosí letovou bundu s připojenou soupravou, hnědé rukavice a košili s neznámým logem se slovy „New Horizon“ a „Hope“. Toto je vlastně odstraněná verze hackerského obleku Mrtvý prostor 2.
   • V původní hře je komentář v Isaacově „deníku“ (přístup k kartě cílů v nabídce), který se objeví, když je na těžební palubě na Ishimura najednou.
   • Ve verzi PS3 Mrtvý prostor: Extrakce, trofej pro dokončení hry na nemožné obtíže se nazývá „Isaac 2.0 “.
   • v Mrtvý prostor 2, Isaac kanonicky poškodí pouze v sedmi případech (Slasher, který ho připne v kapitole 1; byl vyhozen z vlakového vozu v kapitole 2; několikrát byl zabit mučitelem v kapitole 5; byl napaden chapadlo tažení v kapitole 11 v kapitole 11 ; být vyhozen z vrtáku na začátku kapitoly 13; být bodnut do oka s jehlou z diagnostického stroje Noonlight v kapitole 13 a dvakrát nabodnut z oštěpní zbraně Tiedemannem v kapitole 15).
    • Zajímavé je, že zdravotní stav Isaaca hraní klesá pouze v první a posledních případech.

    Inspirace []

    • Jméno „Isaac Clarke“ vzdává hold světově proslulým autorům sci -fi Isaac Asimov a Arthur c. Clarke.
    • Jména jeho rodičů, Octavia Clarke a Poul Clarke, jsou pravděpodobně pocty váženým sci-fi spisovatelům jménem Octavia Butler a Poul Anderson.
    • Isaac byl přirovnáván k postavě Ellen Ripley z Mimozemšťan filmy kvůli jeho přežití ohniska navzdory nevojenskému pozadí a také skutečnost, že se stane zdrojem informací o tvorech podobných Ripley.

    V jiných hrách []

    • Isaac je hratelná postava v evropském „úmrtí“ Dantovo peklo.
    • Isaac je hratelná postava v Skate 3 Zdarma režim brusle s kódem „Deadspacetoo“.
    • Jako součást marketingové propagace pro Mrtvý prostor 2, Isaac Clarke je k dispozici v Dragon Age II. Hráči měli přistupovat k exkluzivnímu brnění SER ISAAC pomocí jednorázového aktivačního kódu dodávaného Mrtvý prostor 2. To skončilo 31. března 2012.
    • Isaac je hratelný v PlayStation All-Stars Battle Royale S jeho výchozím vzhledem, kterým byl oblek pro přežití v Arktidě. Jeho soupeř ve hře je Zeus z Bůh války franšíza.
    • Isaac měl být plánován na uvedení v MySims agenti, ale byl odstraněn dříve, než byl zveřejněn, jak bylo řečeno MySims agenti Koncepční umělec Genevieve Tsai, ale stále existuje kostým Isaac Clarke, ve kterém si můžete oblékat svou postavu. Isaac Clarke se objevil v MySims Skyheroes.
    • Masky Isaac a Johna Carvera jsou ve hře k dispozici, Armáda dvou: ďábelský kartel Jako jedna z možností pro masku hráče. Obě franšízy jsou vydávány Elektronické umění.
    • K dispozici je kůže Isaac Fortnite.

    Citáty [ ]

    Mrtvý prostor 2 []

    Jsi jednotolog? Samozřejmě, že jsi. Proč jsem ti věřil?!“—Isaac, v kapitole 5”Whoa – hej, hej!“—Isaac po vyhýbání se výstřelu plazmy”Zůstanete zpátky! Chceš mluvit? Mluvíš odtamtud. A neříkej, že jsi tu, abys pomohl. Poslední člověk, který řekl, že se mě pokusil zabít.“—Ellie”Hej, vezměte si to snadno! Nebudu ti ublížit.“—Isaac”Jo … máš to pravdu. Zkoušíš to a jsi mrtvý.“—Ellie, v kapitole 6”Zbláznil ses…?! Odřízli jste energii na podporu života! Tady mohou být další přeživší -!“—ISAAC k Tiedemannovi v kapitole 6”Ellie, narazil jsem na zádrhel – vypadá to, že dockingový lup, který běží do solárního pole, se vznáší na dně šachty.“—Isaac po setkání s postiženým doku”To figuruje.“—Ellie”Ach, neboj se. To mohu opravit. Mířím ven, abych se podíval.“—Isaac, kapitola 7”Ellie, pojď!“—Isaac na solárním poli”Isaac! Musíme přejít do vládního sektoru, než nás odříznou! Nikdy to nezvládnete včas -!“—Ellie”Budu tam! Nemocný být tam!“—ISAAC, než halo skočí v kapitole 7”Isaac, ne! To je opravdu špatný nápad!„—Ellie poté, co je Tiedemann blokuje, aby se vrátili k rozrůstání“Zůstat poblíž. Jsem plný špatných nápadů.“—Isaac, v kapitole 9”Vaše je poslední tělo, které musíme znovuzrodit! Tvůrci musí být absorbováni!” -” Nicole “”Tvůrci? Myslíš mě? Ale Stross řekl, že bychom mohli zničit značku!“—Isaac”Ne, pokud vás konzumujeme jako první!” -” Nicole “”Goddammit, věřil jsem ti! Do prdele vy a Do prdele vaše značka!“—Isaac na” Nicole “, v kapitole 15

    Mrtvý prostor 3 []

    Nemám moc času, takže to udělám. Chápu, že jste něco odborníka na značky. Vytvořil jsi jeden –“—Norton po nalezení Izáka”Nedělal jsem hovno! Vaše vláda mě udělala!“—Isaac, zatímco držel na místě Carverem”– a zničili jste dva. Proto jsme tady: Máme pro vás práci.“—Norton”Ne. Ne! S tím jsem skončil. Najdete někoho jiného pro vaši sebevražednou misi!“—Isaac”Udělali jsme. A než jsme s ní ztratili kontakt … řekla nám, abychom vás našli.“—Norton v kapitole 1”Každý z nás ztratil část sebe během té noční můry na rozrůstání Titan. Pro Ellie to bylo její oko. Naštěstí jsme našli náhradu, kterou si můžeme dovolit. I když barva se úplně neshoduje, alespoň se může cítit znovu celý. Já, ztratil jsem část své duše. A není tu zatracená věc, kterou bych mohl udělat, abych si to koupil zpět. Myslím, že nakonec proto odešla. Lidé chtějí věci, které mohou opravit, a já jsem trvale zlomený.“—Isaac v textovém protokolu”Isaac! Řezbář! Goddammit, dej mi tu ruku!“—Norton”Tady! Popadněte některé z toho obložení a zapečetí ty dveře!“—Isaac”Od kdy jsou vy dávat objednávky?!“—Norton”Protože nikdo jiný nemá Do prdelev plánu! Podívej, vysvětlím, jak jdu!“—Isaac, v kapitole 2”Hej, zaplatil jsem své poplatky! Nebo si nemyslíš, že už jsem v prdeli dost?“—ISAAC po objevení pokynů k vypnutí stroje”Isaac, tohle je do-or-die! Jsme uvízli bez vaší pomoci. Jsi se mnou?“—Ellie”. Nevypadá to, že mám na výběr.“—Isaac, v kapitole 4”Čtu blokování. Jsi v pořádku, Isaac?“—Buckell”Ne, fakt ne! Jsem zamčený!“—Isaac”Na jedné ze stěn musí být přepsání.“—Buckell”dobře. Budu to hledat, jakmile nebudu –bodl do obličeje!’ —Isaac, v kapitole 5 “Co si myslíte, že je horší, Buckell? Umírání spolu se všemi ostatními nebo být jediným, kdo přežívá?“—ISAAC po snížení síly z environmentálního prostředí”Není to umírání, které mě děsí. Nedělá to rozdíl dříve dělat.’ —Buckell “Pojďme napravit jednu věc, Clarke: Přišli jsme k tomuto zamrzlému shithole, abychom zastavili značky a nic—Je ne, ani vaše posedlost Ellie – se mi dostane do cesty. Dostal jsi to?” – Carver”Vím, pročto dělá. Dělat vy?’ —Isaac, kapitola 9 “Ellie! Jsem v pasti a vrták se mě snaží zabít!“—ISAAC Jak začíná sekvence vrtáku (Single Player)”Co teď?!“—Isaac” ‘Ty jsi raketový vědec; to mi řekni ty! —Arver “Hej, pracuji na lodích, ne – gigantní cvičení! Jen – podívejte se na přepsání!“—Isaac”Co Do prdele je že?!’ —Arver, během sekvence vrtání (co-op) “Počkej, nemyslíš si, že bychom si měli pohrávat s tímto sterilizačním systémem, jste?” – Carver”MMMAYBE?“—Isaac”Isaac, je to plyn, který jí tvář.” – Carver”No tak, co je nejhorší, co se může stát?“—Isaac”Je to plyn, který jí tvář!“—ISAAC a Carver postupují do sterilizační pojistkové box (co-op)”Hej, vypadá to, že jsme tady uvízli.” – Carver”Pojď, podívej, funguje to!“—Isaac”to jo! Tato věc je vzduchotěsná, správně?” – Carver”Uh, ano?“—Isaac”Do prdele.” – Carver”No tak. Pojďme to zkontrolovat.“—Isaac”Mmm hmm. Jdeš jako první.“-Carver a Isaac pomocí sterilizačního systému (co-op)”No, to zní povědomě. Alespoň ji nevyhodili.“—ISAAC, po vyslechnutí, jak byly kódy Codex” zvednuty “z” Rosetta “”Ach ne. Ne. Máme to všechno špatně. To není domovský svět značek! Mimozemšťané, oni. Našli značky, stejně jako my – a to se šířilo! Konzumovalo je, to. přitáhlo jejich těla na oblohu, aby vytvořila poslední scénu. Ó můj bože! Měsíc. Měsíc je zdrojem signálu značky, nikoli stroj! The Měsíc je konvergence! Mimozemšťané, oni. Postavili stroj, aby zmrazili planetu – aby se měsíc zabránil celkem!„—Isaac, uvědomil si pravdu o značkách, tau Volantis a bratřích měsíců“Dobří muži znamenají dobře. Prostě ne vždy skončí dobře.“—Sisaac k Carveru po vstupu do mimozemského města”Ellie, otočil jsem se zády na světě, protože jsem se bál, co je třeba udělat. Ellie, už se nebojím. Je tam raketoplán. Chci, abys to vzal a zamířil domů. Nedělej se pro mě! Oba víme, že se nevrátím domů! Jít!“—Sisaac do Ellie před začátkem konečné sekvence”Nemůžeš nás mít.“—Isaac na bratrský měsíc”. Ale Země. dostane zítra.„—Isaac před reaktivací stroje a zabitím bratrského měsíce

    PlayStation All-Stars Battle Royale []

    Vím, že nebezpečí mužů je přesvědčena, že jsou bohové. Pokud jsem to, co stojí mezi vámi a zbytkem civilizace, ukončím to. Nyní!“—Isaac na Zeus (Bůh války)

    Dead Space (2023) []

    No tak! Protože to je vše, co jsem zbýval. “—Sisaac do úlu mysli. “Ukázalo mi to, co musím udělat! Nemůžeš mě zastavit. „—Sisaac do mysli úlu, když je pod vlivem značky.

    Isaac Clarke The Voice of Dead Space vysvětluje změny postavy remake

    DeAngelo Epps

    Když je originál Mrtvý prostor Spuštěno v roce 2008 a uvedla v novém věku hororu videoher. Hráči byli představeni nyní ikonickému a zpočátku tichému protagonistovi, Isaac Clarke, vesmírný inženýr uvízl v noční můře, která dělá Věc vypadat jako předškolní datum. Po této splátce následovaly dva pokračování, které se vrhly na hrůzu a gore, a také dala Clarkeovi plný hlas.

    Dead Space Oficiální startovní přívěs | Lidstvo zde končí

    Franšíza se vrací do posledního tohoto měsíce s remake, který prozkoumá první podnik Isaaca do prázdnoty naplněného strachem. Stejně jako Mrtvý prostor 2 a 3 dělal, Mrtvý prostorRemake ‘vše otočí na další úroveň. Jednou z jejích největších změn je to, že to nechají Clarke mluvit tentokrát a dávat hráčům více práce, než je tichý hrdina, který jen emoce prochází skrze chrochtání. Aby se Clarke oživil, přivedla EA série veterána střelce Wrighta, aby přepracovala roli a vdechl nový život do postavy.

    V rozhovoru s Wright a Mrtvý prostorRealizační ředitel Joel Macmillan mi dva řekli, proč je nutné tímto způsobem znovu přehrát minulost. Dávat Clarkeovi více než řekl, že nebylo rozhodnutí, které bylo snadné implementovatelné; To přinutilo tým přemýšlet o tom, kde se ticho původní hry nezapojí s jeho konečným obloukem.

    Revize Izáka

    “Jsem tak požehnaný, že mám postavu jako Isaac Clarke, o kterém se cítím, že jsem hodně rád,” říká Wright digitálním trendem s smíchem. “Jsme velmi podobní v designu a DNA.”. Bylo mi potěšením se vrátit a znovu se vrátit k této postavě.“

    Zatímco Wright byl více než šťastný z návratu do role, co vyvolalo změnu na prvním místě? Macmillan a Motive Studio nechtěl, aby se vydal jako „do-chlapce“, jako tomu bylo v originále. Macmillan to poznamenává Mrtvý prostor Nyní přicházejí jako postavy, které nejsou hráči, které říkají Isaacu. To vytvořilo odpojení, že tým cítil, že by to mohl vyřešit.

    “Chtěli jsme mu dát více agentury a dát ho na sedadlo řidiče,” řekl Macmillan. „Naše verze Izáka je více orientovaná na řešení. Je to spíše pragmatik. Je to vesmírný inženýr, který dělá práci. Myslím, že to hráči dává trochu větší angažovanost, přivádí hráče trochu více do záhybu a nutí je cítit, jako by byli schopni a pracují s schopným protagonistou.“

    Issac Clarke odmaskoval v remake mrtvého vesmíru

    Taková změna nebyla jednoduchý úkol, ale komplikovaný tvůrčí proces pro EA. Když jsme si povídali, zjistil jsem, že dávat Izáka hlas není tak řezaný a sušený jako psaní skriptu, dostávání do studia a nahrávání a nahrávání. Na straně všech zúčastněných bylo mnoho pečlivých úvah a sebepozorování. Wright by se v podstatě vrátil včas, aby dokončil hádanku růstu Izáka Mrtvý prostor 2 a 3. To znamenalo přijetí nového myšlení, aby odpovídalo nastavení, času a tónu. Wright, který byl fyzickým projevem Izáka, věděl přesně, jak dodat to, co bylo potřeba nejlepším možným způsobem.

    “Jen jsem to nechal jako otevřenou knihu,” říká Wright. “Isaac Clarke je postava, která je právě za okolností, ať už jsou k němu extrémní nebo normální … na samém začátku příběhu, mimo své osobní problémy se svou přítelkyní, bude jen dělat práci. Těžce jsem se spoléhal na Joela a tvůrčího týmu, abych to pomohl navigovat a uzemnit to, jako bych to viděl poprvé. Pokroky v technologii v herním světě a skutečná produkce pomohla divným způsobem tím, že jsem pro mě tak nový. Doslova jsem se na to doslova podíval s čerstvou sadou očí.“

    Existují narativní hry, kde se protagonisté budou tolik komentovat, a přináší to pocit levitu a komedie, což není to, co jsme chtěli dělat.

    Vyprávění o hře se od roku 2008 hodně změnily, stejně jako recepce. Macmillan poznamenává, že on, Wright a zbytek týmu v Motive Studio chtěli najít pečlivou střední půdu, která vzdala respektu tomuto původnímu, neznělému Izáku při provádění zcela nového ponoření a zkušeností pomocí jeho hlasu jako nástroje.

    “Hned od netopýra jsme řekli, že Isaac mluví pouze tehdy, když mluví,” říká Macmillan digitální trendy. “Chtěli jsme být opatrní, aby Isaac nebyl příliš chatorný po celou hru.”. Existují narativní hry, kde se protagonisté budou tolik komentovat, a přináší to pocit levitu a komedie, což není to, co jsme chtěli dělat. Isaac prochází těmito chodbami a je sám a je to děsivé. Chtěli jsme, aby se hráč cítil tímto způsobem, a kdybychom měli Izáka mluvit skrz tyto okamžiky, vypustilo by to trochu tohoto napětí a poskytlo hráči nějaké umělé zabezpečení.“

    Issac Clarke zkoumá ruiny v remake mrtvého prostoru

    Dědictví poctěno

    Pro tým to bylo o cti odkazu Isaaca Clarkeho, spíše než jej přepsat. “Velmi jsme šetřili, kam jsme dali jeho dialog,” říká Macmillan. “Pokud vidíte, že se něco jako brutální mauling stane přímo před tvými očima a nemáte žádnou reakci na to by se cítilo trochu zvláštní.”. V roce 2008 by naše citlivost vůči tomu byla jiná. Dnes očekáváme, že postavy budou reagovat o něco více, než tomu bylo v originále. Ale nechtěli jsme zradit Izáka, který se originál rozhodl definovat. Takže jsme si byli velmi vědomi toho celou cestu a pokusili jsme se jezdit na okraji nože velmi jemně.“

    Mrtvý prostorRemake se snaží být definitivním záznamem v sérii přidáním úplnějšího charakterového přístupu k záhybu. Zatímco přidávání hlasu, který doprovází hráče po celé dobrodružství, se zdá být jednoduchý, Wright a MacMillan objasňují, že takový krok vyžaduje více péče, než byste si mysleli. Nalezení této rovnováhy mezi chatrným a tichým protagonistou se nezdá být snadné, ale Mrtvý prostor Zdá se, že práci dělá.

    Doporučení editorů

    • Hráli jste remake mrtvého vesmíru. Nyní se podívejte na jeho „demake“
    • Hrál jsem původní mrtvý prostor před remake – a lituji toho
    • Trailer Remake Trailer Dead Space Remake předvádí vylepšený hororový zážitek
    • Remake LiveStream Remake Dead Space potvrzuje plán vydání 2023
    • New Dead Space Game je exkluzivní remake hororového klasiky další generace

    Isaac Clarke Dead Space Remake Gets Classic Dead Space 2 Makeover

    Isaac Clarke Dead Space Remake dostane Classic Dead Space 2 Makeover. Vesmírný inženýr, Isaac Clarke, v remake mrtvého vesmíru

    Remake Dead Space Remake představuje nový vzhled Isaaca Clarkeho, ten, který je trochu mladší, trochu svěžejší a trochu více založený na jeho hlasovém herci Gunner Wright. Cílem nové hororové hry EA a Motive je pravděpodobně ukázat Izáka, než byl sekán, nakrájený a emocionálně a fyzicky zjizvený nekromorfy na palubě Ishimura. Šťastnější Izák, který si neuvědomuje, jak špatné věci se chystají získat. Nicméně, pokud se chystáte na jeho Classic Dead Space 2 Silver Fox Look – ty pronikavé oči a ty popely – nejste sami, protože Isaac Clarke Redesigns se před datem vydávání mrtvého prostoru vynořil.

    EA a Motive již hovořily o tom, jak dát Izáka „více agentury.„Nyní má hlas a místo toho, aby slepě sledoval rozkazy Kendry a Hammondu, když se snaží opravit Ishimuru, nabídne některé ze svých vlastních názorů a inženýrské know-how. Nový vzhled Isaaca Clarkeho, který je do značné míry založen na hlasovém herci Gunner Wright.“

    Se zprávou, že remake mrtvého vesmíru přichází s bezplatnou kopií Dead Space 2-za předpokladu, že si jej předobjednat na Stea klasika 2008. Vytvořeno redditorem „Independent-PEA“, tato verze Isaaca Clarkeho by mohla být přesně to, co si fanoušci remake mrtvých prostor představili, když poprvé slyšeli hru na cestě.

    Isaac Clarke Dead Space Remake dostane Classic Dead Space 2 Makeover. Vesmírný inženýr, Isaac Clarke, se šedými vlasy v remake mrtvého prostoru

    Osobně si myslím, že je to dobrá střední půda, udržuje naivní a méně traumatizovanější verzi Izáka neporušené, ale stále ho nutí vypadat zkušený a schopný – má nějakou výhodu, ale podle svých zkušeností na Ishimuře ještě nebyl plně roztržit. Když se spustí remake mrtvého prostoru, dal bych kredity na „Dead Space 2 Isaac“, který byl jedním z prvních modů.

    Podívejte se na požadavky na systém mrtvého vesmíru, abyste byli připraveni jít, jakmile je to přiměřen- myslím, přijde den spuštění den. Možná také budete chtít vědět, co se remake mrtvého vesmíru může poučit z boje protokolu Callisto, nebo možná podívejte se na některé z dalších nejlepších nadcházejících her v roce 2023.

    Ed Smith dříve z Edge, Vice a Polygon, Ed se připojil k PCGamesnu v roce 2022. Dělá všechno zprávy, zejména Fallout, Half-Life a Counter-Strike 2.