Jak hrát D&D na PC: Primer na populárních virtuálních stolních deskách | PC Gamer, Dungeons & Dragons Online® в Steam

Ыыграть в Dungeons & Dragons Online®

Podle mých zkušeností, druh maratónských sezení, které byste si mohli užívat osobně, nefunguje při hraní online opravdu nefunguje. Kde bych mohl pohodlně hrát šest hodin nebo ještě více kolem stolu, když sedím u svého počítače s náhlavní soupravou, dvě nebo tři hodiny se cítí o mém limitu. Možná se budete cítit jinak, pokud jste někdo, kdo šťastně hraje se svými přáteli Call of Duty do Wee Hoursion Rána, ale pokud také preferujete kratší sezení pro online hru, najdete tipy, jak co nejlépe využít svůj čas níže.

Jak hrát D&D na PC: Primer na populárních virtuálních stolních deskách

Když je těžké osobně spojit posádku Dungeons & Dragons, vezměte si srdce – existují skvělé nástroje pro replikaci stolního zážitku online.

Tento článek byl původně publikován v březnu 2016. Aktualizovali jsme to a publikovali to pro ty, kteří chtějí hrát RPG přes internet.

Když se lidé dozvědí, že jsem nehrál správnou hru pera a papíru dungeonů a draků až do poloviny 20. let, obvykle si myslí, že moje venkovská výchova Texasu s tím měla něco společného-že se moji rodiče obávali, že se obává „Crunchytacos koňské vazby Čaroděj „Na několik hodin najednou může vést k zatracení mé nesmrtelné duše. Určitě to bylo (drobné) kousek, ale pravdou je, že se mi nikdy nepodařilo najít někoho jiného, ​​kdo by si dokázal představit vysoké dobrodružství v masách vypočtených součtů na škrábanci.

Přál bych si, abych měl něco jako Fantasy Grounds, Roll20 nebo kterékoli z řady „virtuálních tabulek“, které jsou nyní k dispozici pro simulaci klasického stolního prostředí D&D na PC. Nejlepší zpracovávají hodně z D&D Busywork a ponechávají zábavné věci jako pustit se do vlastních dobrodružství s přáteli. Ještě lepší je, že jejich připojení k internetu již znamená, že už nemusí lovit dost lidí, s nimiž si mohou hrát, nebo ztratit přátele D&D, aby se vzdálili a okolnosti.

Místo toho, abych se pokusil najít přátele D&D na Craigslistu v části USA, kde více lidí ví o burzované budově, než je pro iniciativu, jsem se vydal na hledání nejlepších nástrojů PC pro spuštění nebo zlepšení kampaně D&D kampaně. Tady je to, co jsem objevil.

Fantasy Grounds

Co je to nejlepší v: Autentické kampaně D&D s licencovanými moduly; Rozsáhlé přizpůsobení, pokud rozvíjíte programovací dovednosti nezbytné k psaní vlastních pravidel a znakových listů.
Webová stránka: Fantasy Grounds | Cena: 40 $ za licenci, nebo 150 $ za konečnou licenci, která může hru spustit pro více hráčů.

Fantasy Grounds přichází vysoce doporučeno mezi hráči D&D – včetně Jordan Thomas, tvůrčího ředitele pro Bioshock 2 a senior spisovatel pro Bioshock Infinite. Několikrát za měsíc ho použil k hraní D&D s dalšími profesionálními spisovateli, kteří pracovali na hrách jako Halo a Borderlands.

Mezi oficiálně licencované systémy patří Dungeons & Dragons, Call of Cthulhu a Vampire: The Masquerade, kompletní s dobrodružstvími. A nejlepší část? Jak říká Thomas: „Vše, co opravdu musím udělat, je zapojit je.”

Herní soubory jsou uloženy na vašem počítači, takže se nemusíte starat o chmurné věci, jako jsou havárie serveru a online úložný prostor pro tokeny. Je také k dispozici ve společnosti Steam, a přestože nenabízí žádný druh hry, který hledá skupinový nástroj, Fantasy Grounds ‘Fóra bzučení s užitečnými reklamními hrami Dungeon Masters, které jsou známé a nejasné. Je to škoda, že neexistuje vestavěná podpora webové kamery, ale většina skupin je v pořádku pomocí služby třetích stran, jako je Discord, nebo v případě Thomase Gotomeet.

Pokud vás všechno, co mluví o penězích, vás děsí, vezměte srdce: Roll20 je zdarma a zábavný. Má nativní podporu pro webové kamery, kresbu s volnou rukou, hangouty Google a „3D kvantové role“, které (získejte) poskytuje skutečnou náhodnost “na základě výkyvů výkonu rozděleného paprsku světla.„Může se pochlubit jukeboxem, který vám umožní nahrát vlastní hudbu a také používat zvuk od jejich partnerů, stolní zvuk a Incompetech. Umožňuje závratnou škálu přizpůsobení pro mapy, žetony a další. Její nabídky jsou trochu fádní, ale jsou intuitivní téměř do té míry geniality a balíček je obzvláště slaven pro svůj fantastický systém dynamického osvětlení v oblasti pozorování.

Simulátor stolníku Dovolte mi hrát krátkou relaci D&D ve Skyrimově jorrvaskcru Longhall s modem Steam Workshop a jsem v pokušení to nazvat to nejlepší na základě této zkušenosti pouze na základě této zkušenosti. Je to určitě nejvíce doslova z virtuálních tabulek. Po zavedení po rozvětvení 20 $ jsem zjistil, že stojím kolem toho, co vypadalo jako skutečný, fyzický (pokud mírně pixelovaný) stůl. Když jsem zjistil, že jsem mohl nabrat kostky a hodit je přes obrovskou škálu přizpůsobitelných 3D desek s uspokojivými tahy, krátce jsem přestal starat o to, jak málo nabídlo ve způsobu automatizace.

Neubližuje to, že celé podnikání je krásně moddabilní, což umožňuje vytvoření stolů velikosti pokoje s pravidly lemujícími desku. Když jsem se pokusil importovat mapu, načrtl jsem na papír a nahrál do Imguru, zjistil jsem, že jsem potřeboval jen propojit adresu URL souboru v malé nabídce, aby se ukázala na hrací ploše.

Škoda, že tyto pěkné desky a jejich obrovské soubory a více kusů někdy zablokují tempo na slabších strojích. Stolní simulátor prostě není tak přátelský k RPG s perem a papírem obecně, ve skutečnosti, protože velká část práce musí stále probíhat na skutečném papíru. Ve své sadě RPG má skvělé animované postavy, jako jsou trolly a skřítky, ale příprava oblastí vyžaduje spoustu času a vytváření efektů, jako je mlha války. Je to určitě hledač, ale jeho nejoblíbenějším využitím je pro digitálně obnovení deskových her, jako je Twilight Imperium.

Nabízí však jednu obrovskou výhodu. Pokud jste nemocní z toho, jak se relace probíhá, můžete převrátit stůl a poslat kousky létající do virtuálního větru.

Maptool

Co je to nejlepší v: Rozsáhle přizpůsobitelné, ale budete potřebovat skutečné programovací znalosti, abyste z toho dostali hodně. Také zdarma.
Webová stránka: Maptool | Cena: zdarma

Pochopení toho, proč se MAPTOOL se sídlem v Javě nazývá pouze vteřinou, se nazývá „Millennium Falcon“ RPG softwaru „Millennium Falcon“. Myslím, bože, podívej se na to. Je to jako relikvie z dnů, kdy byla Geocities větší než Kanye West, a někdy to také hraje, taky.

Ačkoli se to v posledních letech zlepšilo, stále se jedná o strašlivé množství problémů s odpojeními a Java, které mohou hráči nechat házet ruce a odmítnout hrát, dokud se všichni nepřepnou na Roll20.

Ale ano, dostane vás tam, kam chcete jít. Jen neočekávejte rekordní běhy Kessel. Je výkonný, nabízí jak dynamické blesky, tak automatické výpočty, stejně jako hromadu jiných funkcí, ale pokud jej chcete použít pro něco intenzivnějšího než virtuální mapu, budete muset vědět, jak kódovat a hodně utratit a hodně utratit a utratit hodně čas toho.

Dobrou zprávou je, že její silná komunita s otevřeným zdrojovým kódem již řešila většinu tvrdých věcí (a poskytla pro ně odkazy), ale stále je to relativně drsné území pro začínajícího DMS.

Hledat

Mějte na paměti, že to vše říká jen málo o bohatství tutoriálů, které se rozprostírají přes YouTube a na oficiálních fórech pro každou službu, a vylučuje řadu méně známých virtuálních tabulek, jako je D20pro, OpenRPG, Gametable Project a Battlegrounds: RPG Edition, Všechny mají svou vlastní jedinečnou přitažlivost.

Žádný z nich plně nenahradí kouzlo hraní s klasickou skupinou stolů, dokonce ani altspaceVR, což přináší virtuální stolníky do virtuální reality. Ale řeší problémy, které byly před 20 lety neřešitelné, a ulehčují cestu pro nováčky. Šťastný lov.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Ыыграть в Dungeons & Dragons Online®

Vstupte do světa nebezpečí a dobrodružství s Dungeons & Dragons Online®, bezplatnou, oceněnou, masivně multiplayerovou online hru založenou na milovaném RPG, která to začala všechno.

Klíčové funkce:

 • Zažijte autentické 3.5 hraní ve formě bezplatného mmorpg: Převezměte kontrolu v boji a počítáte každý pohyb. Přeskočit kolem pasti smrtící čepele nebo se vyhýbat jedovatým šipkám. Ať už bojovník, čaroděj nebo nepoctiví, každý pohyb je vaším pohybem, když blokujete, bubne, cleave a další na cestě ke slávě a moci.
 • Hraj zdarma: Zažijte akci, nebezpečí a intriky Dungeons & Dragons online zdarma!
  Vzrušující dobrodružství s ikonickými příšerami D&D: Přijďte tváří v tvář s drakem, bráňte zdravý rozum před Mindflayerem nebo se pečete pozorovatelem, když se ponoříte do nejhlubších a nejzřelestivějších dungeonů, které si kdy představovaly. Vyzkoušejte svou dovednost proti monstróznímu počtu ikonických nepřátel Dungeons & Dragons ve vaší snaze o moci a slávu.
 • Adventure samotné nebo s přáteli z celého světa: Vydejte se na vlastní dobrodružství, vytvořte skupinu s přáteli nebo se připojte k cechu, aby se setkali s novými lidmi.
 • Vytvořte jedinečného hrdinu: Vytvořte postavy, které jste vždy chtěli hrát s hlubokým postupem postav, který nabízí téměř nekonečné možnosti.
 • Bohatý a krásný svět: Prozkoumejte sluncem zamořené, magicky poháněné město Stormreach, místo shromažďování pro nespočet hráčů DDO z celého světa kdykoli během dne nebo v noci. Podívejte se na kultovní umístění dungeonů a draků oživených jako nikdy předtím! Svět DDO je váš pro převzetí.
 • Vylepšete své zkušenosti: Nakupujte v obchodě ve hře pro další úkoly, výkonné vybavení, zvýšení zážitku, buffy a další. Vyberete si, jak málo nebo kolik utratíte.

Системные требования

  Minimální:

  • OS: Windows 7 (64bit doporučeno pro vysoké rozlišení)
  • Procesor: Core 2 Duo / AMD Athlon II nebo lepší
  • Paměť: 2 GB
  • Místo pevného disku: 32 GB pro vysoké rozlišení*
  • Grafická karta: Série Geforce 7xxx / ATI Radeon HD 3000
   s 512 MB nebo více vyhrazené video paměti
  • DirectX®: 9.0C
  • Připojení k internetu: Připojení kabelu nebo DSL
   Doporučeno:

   • OS: Windows 10
   • Procesor: Core i7 / AMD FX-8100 nebo lepší
   • Paměť: Minimální 4 GB
   • Místo pevného disku: 32 GB pro vysoké rozlišení
   • Grafická karta: Nvidia Geforce 8xxx / AMD Radeon HD 6 ### Series nebo novější s 1 GB nebo více vyhrazené video paměti
   • DirectX®: 9.0C
   • Připojení k internetu: Kabel nebo lepší

   Dungeons & Dragons Online® Interactive Video Game © 2023 Standing Stone Games LLC. Všechny ostatní prvky © 2023 Hasbro, Inc. Stojící kamenné hry a logo stojící Stone Games jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Standing Stone Games LLC. Dungeons & Dragons online a čarodějové pobřeží a jejich příslušná loga jsou ochranné známky Wizards of Coast LLC a používají se se svolením. Hasbro a jeho logo jsou ochranné známky Hasbro, Inc. a jsou používány se svolením.

   Vezměte si kampaň D&D online je měnič her a tak snadné bych si přál, abych to udělal dříve

   Naučte se, jak hrát D&D online, stejně jako další stolní RPG, s tímto kompletním průvodcem.

   Skupina dobrodruhů bojujících s pozorovatelem

   (Image Credit: Wizards of the Coast)

   • Výhody a nevýhody
   • První kroky
   • Virtuální tabletops
   • Tipy pro online hru

   Více lidí než kdy jindy hraje Dungeons & Dragons a další stolní rpgs prakticky spíše než osobně. Osobně jsem se přesunul zcela na online hru a pravidelně provozoval více her týdně pomocí nástrojů jako Discord, Roll20 a Owlbear Rodeo.

   Zjištění, jak hrát D&D online, však může být skličující, se spoustou různých možností, které je třeba se vyrovnat. Pokud si nejste jisti, kde začít, pomůžu mi pomoci najít ten správný přístup. Čtěte dále a zjistěte vše, co potřebujete vědět o hraní D&D online: Hlasový chat, virtuální stolníky, co nejlépe z online hry a další.

   Výhody a nevýhody

   Pro: snadnější plánování

   Největším vrahem dobrodružných skupin číslo jedna nejsou draci, obři nebo pozorovatelé – jsou to konflikty plánování. Spojení hráčů na pravidelné osoby může být absolutní noční můrou a je jen více, takže jste starší jste. Online hra usnadňuje věci. Je to menší časový závazek bez obav o věci, jako je cestování nebo kdo hosting, a hráči se mohou připojit bez ohledu na to, kde jsou, což znamená, že si můžete kampaň udržovat pohromadě, i když se někdo odstěhuje pryč. Když jsem běžel a hrál kampaně osobně, byla to bitva do kopce, jen abych získal jednu relaci za měsíc; V těchto dnech mohu snadno provozovat pravidelná týdenní sezení a často provozuji dvě nebo dokonce tři kampaně týdně současně.

   Con: Ztráta zaměření

   Ve srovnání s osobními hrami mohou být hráči online sezení mnohem náchylnější k rozptýlení. Možná zjistíte, že hráči, kteří jsou lákáni, aby kontrolovali Twitter, odpovídali na zprávy WhatsApp nebo dokonce přehrávali videohry, když to není řada, a může být obtížné udržet všechny na správné cestě. Dobré praktiky GM to však mohou určitě zmírnit – podívejte se na tipy dále na to, co je více na tom.

   Pro: Snadnost hry

   Jakmile se s nimi vyrovnáte, online nástroje mohou opravdu zefektivnit hru automatizací prvků pravidel. S D&D nad rámec znakového listu, který pro vás přijde na vaše modifikátory, se boj nikdy nemusí zastavit, zatímco někdo dostane kalkulačku ven. S Owlbear Rodeo můžete přepínat mezi různými bitevními mapami a hodit do jakéhokoli NPC a Monsters, které chcete okamžitě, místo toho, abyste se kopali skrz krabici miniatur. Se správným nastavením to může být mnohem jednodušší a přístupnější způsob, jak hrát D&D a další stolní RPG.

   Con: Shorter Sessions

   Podle mých zkušeností, druh maratónských sezení, které byste si mohli užívat osobně, nefunguje při hraní online opravdu nefunguje. Kde bych mohl pohodlně hrát šest hodin nebo ještě více kolem stolu, když sedím u svého počítače s náhlavní soupravou, dvě nebo tři hodiny se cítí o mém limitu. Možná se budete cítit jinak, pokud jste někdo, kdo šťastně hraje se svými přáteli Call of Duty do Wee Hoursion Rána, ale pokud také preferujete kratší sezení pro online hru, najdete tipy, jak co nejlépe využít svůj čas níže.

   První kroky

   Hlasový chat

   První věc, kterou musíte začít, je určitý způsob setkání online. Můžete použít software pro setkání, se kterým můžete znát z videohovorů v práci – například Google Meet, Skype nebo Zoom – ale myslím si, že pro pohodlí, spolehlivost a všestrannost je těžké porazit Discord.

   Server Discord nejen usnadňuje pro každého, aby skočil na hlasový chat, když začne relace, ale poskytuje snadné místo pro mluvení o hře, zveřejňování obrázků nebo videí během hry, uložení užitečných informací o pravidlech a mapách jako připnuté zprávy a více. Vytvoření vlastního serveru Discord je snadné a zdarma-pouze přejděte dolů v seznamu serverů, dokud neuvidíte znaménko plus, a kliknutím na něj spusťte nastavení. Jakmile je připraven, stačí pozvat své hráče pomocí svých uživatelských jmen Discord.

   V Discordu můžete buď provádět hlasové nebo videohovory-zjistil jsem, že hlas je jednodušší pro mou šířku pásma a méně náchylný k technickým problémům, ale vím, že mnozí rádi vidí navzájem tváře a gesta rukou při hraní rolí.

   Je naprosto možné provádět sezení pomocí pouze Discordu, zejména pokud ve svých hrách nemáte tendenci používat bitevní mapy. Takto provozuji mnoho mých kampaní a to znamená, že máte méně, co musíte zvládnout, a méně překážek, aby hráči skočili, aby se připojili k vaší hře. Doporučil bych však, když na váš server přidání bota kostek – na server jsou pozvány boty jako Dice Maiden, jako by byli uživatelé, a jakmile je přidána, a jednou vám umožní, aby se kočky role přímo v chatu, aby se všichni viděli vidět. Dokonce zjistíte, že tam jsou roboti specifické pro různé systémy hraní rolí-například, což vám umožní převrátit okraj vlastních typů říše, nebo automaticky určit úrovně úspěchu a zasáhnout umístění ve Warhammer Fantasy Roleplay. Jen zkuste googling název RPG, který hrajete s „Discord Dice Bot“.

   Jakmile začnete myslet mimo krabici a přijímat silné stránky online hry, existuje spousta způsobů, jak využít funkce Discordu ve svůj prospěch ve hře. Usnadňuje například posílání tajných zpráv určitým hráčům, aby jim řekli věci, které zbytek strany neví, nebo je dokonce vytáhne do samostatné místnosti pro scénu, když se oddělí od skupiny.

   Pro trochu zvláštního ponoření si můžete dát přezdívku serveru, což je název vaší postavy (nebo „Dungeon Master“). Chcete -li to provést, přejděte na profil editace serveru a změňte přezdívku vašeho serveru – zobrazí se pouze na tomto serveru, takže se následující den nebudou rozpačit před svou skupinou Valorant.

   Sdílené složky

   Může být opravdu užitečné mít pro vaši hru nějakou sdílenou složku – někteří, kde mohou hráči zveřejnit své znakové listy a dělat si poznámky ve sdíleném dokumentu, nebo GM může stanovit pravidla nebo nastavovat informace. Disk Google je pěkné a snadné místo k tomu a můžete odkaz po ruce po ruce jako připnutou zprávu na vašem serveru Discord.

   Pravidla

   Je zřejmé, že začít hrát, budete potřebovat kopii pravidel pro hru. Zjistil jsem, že když hraji online, je pro moje pravidla nejvhodnější také digitální pravidla. Můžete si koupit PDF téměř jakéhokoli RPG dostupného na drivethrurpg nebo na vlastní webové stránce vydavatele. Mnoho RPG má také základní pravidla k dispozici zdarma online jako SRD – to zahrnuje D&D, který má SRD k dispozici na jeho webových stránkách, stejně jako na D&D za mimo (více o tom později).

   Zjistil jsem, že je dobré zajistit, aby každý hráč měl alespoň základní pravidla – hrající online, nemůžete jednoduše předat knihu kolem stolu a pokud hráč nemá snadný přístup k schopnostem jejich postavy, může to, může to Opravdu pomalé věci.

   Virtuální tabletops

   Virtuální stůl je sdílený digitální prostor pro vaši hru. Není to povinné pro hraní D&D a dalších stolních RPG online – stačí stačí – ale může to být opravdu užitečná pomoc. Mezi typické rysy VTT patří:

   • Interaktivní bitevní mapy pro boj
   • Vestavěné nástroje pro válcování kostky
   • Schopnost snadno sdílet vizuální prvky vaší hry
   • V závislosti na systému, který používáte, mohou některé VTT automatizovat prvky pravidel a hostit interaktivní znakové listy
   • Některé VTT mají také vestavěné reference pravidel

   Funkce VTT mohou jít dlouhou cestou k obnovení pocitu hraní kolem stolu, ale musíte být připraveni, aby učení a jejich správu je pro vaši hru další úroveň režie. Povzbudil bych vás, abyste experimentovali-každý bude mít při jejich online hraní rolí různé úrovně hloubky a složitosti a můžete to zjistit pouze tím, že zkusíte VTTS.

   Důležitou poznámkou je, že pokud se rozhodnete použít VTT, musíte se ujistit, že jste pohodlně používali, než začnete hrát. Zejména pro GMS to bude znamenat určení času na učení se a out na platformě vedle vaší další přípravy – nic zabije hybnost hry rychleji než řešení problémů s technickými problémy. Více o tom najdete v tipech dále.

   V tu chvíli je další otázka: Která VTT je pro vás ta pravá?

   Roll20

   Plně doporučovaný a chlubit se podporou mnoha sad pravidel RPG, včetně D&D, Roll20 jste se do značné míry zabývali bez ohledu na to, co děláte. Může to udělat všechno – interrakční bitevní mapy, automatizované znakové listy a kočky, stejně jako pokročilejší funkce, jako je osvětlení, mlha války a knihovny obrázků.

   Nevýhodou je, že je toho hodně. Naučit se, jak efektivně používat Roll 20, zejména jako GM, trvá nějaký čas, výzkum a přípravu a může být frustrující narazit na něco, co si nejste jisti, jak to udělat uprostřed hry. Ale pokud jste šťastní, že provedou časovou investici, Roll20 je skvělá volba.

   Je to také zdarma-je zde nabízeno prémiové předplatné, které poskytuje další výhody, a oficiální stanovy pravidel a dobrodružství mají jednorázové náklady, ale v ní jsem v ní provozoval téměř rok, aniž bych strávil penny a útočiště ‘t se cítil omezený.

   D&D mimo

   Konkrétně pro hraní D&D je D&D Beyond skvělým nástrojem. Není to opravdu plná VTT – chybí mu mnoho sdílených interaktivních prvků, jako jsou bitevní mapy – ale jeho postavy a automatizované znakové listy berou veškerou tvrdou práci z hraní D&D. Všechna pravidla hry jsou k dispozici pro odkaz ve úžasně chytrém a snadno vyhledávacím formátu, také.

   Pokud se vám líbí funkčnost D&D mimo, ale chcete také použít interaktivní bitevní mapy, doporučuji je použít spolu s Owlbear Rodeo – dva se navzájem pěkně doplňují. Níže najdete více o tom.

   Nevýhodou D&D Beyond je, že ačkoli web je volný k použití, pokud chcete přístup k pravidlům mimo D&D SRD, musíte je koupit na webu. To platí i pro tvůrce postav – pokud například chcete přehrávat podtřídu z konkrétního doplňku, musíte si tuto knihu zakoupit na D&D Beyond, abyste tak učinili. To může být drahé rychle a je to obzvláště žvýkání, pokud již vlastní knihu v tisku nebo PDF.

   Pokud se vám líbí D&D mimo, ale přejete si, aby to udělalo víc, vaše modlitby mohou být brzy zodpovězeny. Čarodějové pobřeží v současné době vyvíjejí ambiciózní a plně představenou 3D virtuální stolní stolní, která bude mít plnou D&D nad rámec integrace. Sledujte tento prostor.

   Owlbear rodeo

   VTT nepřicházejí mnohem rychleji a jednodušší než Owlbear Rodeo. Stačí začněte hru, vyberte mapu, přetáhněte některé ikony, aby reprezentovali hráče a monstra, pošlete odkaz do vaší skupiny a máte připravený boj. Nemusíte platit ani se zaregistrovat a je to vánek.

   Kompromis samozřejmě je, že je to docela bosbony. Owlbear rodeo má do značné míry bitevní mapy a velmi základní kostkovou válečku, a to je vše. Vedle serveru Discord to může být vše, co potřebujete, ale pokud chcete více, musíte web spárovat s jinými nástroji, abyste zakryli základny.

   Owlbear rodeo je ideální, když nemáte moc času na přípravu a chcete jen dostat hru na hru ASAP. I když dáváte přednost jiným VTTS, je to skvělý web, který má záložka na hraní herních mimořádných událostí. A jak jsem řekl výše, jde to velmi dobře s D&D za mimo – kolech se zabývá bitevními rohožemi, zatímco D&D za úpravy pravidel a znakových listů.

   Stolní simulátor

   Pokud opravdu toužíte znovu vytvořit fyzický pocit ze stolní relace, může být pro vás stolní simulátor pro vás. Je to plně 3D s realistickou fyzikou, což vám dává taktilní pocit pohyblivých kusů, válcování kostek a kreslených karet. Můžete dokonce převrátit stůl a poslat celé létání s dobrodružstvím.

   Jednou z největších nevýhod stolního simulátoru je, že má předem náklady. Za 15 £ / 20 $ to není zdaleka drahé – a často je k dispozici se slevou v prodeji páry – ale budete muset přimět každého hráče, aby si ho koupil, a to může být vysoká objednávka. Pokud se cítíte velkorysí, můžete si koupit zlevněné čtyři balení kopií a distribuovat je svým přátelům.

   Jakmile se dostanete přes tuto počáteční překážku, měli byste být pěkně nastaveni-simulátorem pro výchozí, stolní simulátor obsahuje pěkný výběr miniatur, žetonů a terénu a bezplatné uživatelské mody existují s nástroji a zdroji pro obrovské množství stolních RPGS (stejně jako deskové hry a válečné hry, pokud se vaše skupina Fancies rozvětví). Dalším bodem lepení je však složitost. V stolním simulátoru můžete dělat téměř cokoli, ale to vše může být skutečný slog, zejména pro GM. Buďte připraveni investovat čas do toho, aby to zjistili sami, tak učení svých přátel, pokud chcete, aby se sezení zaměřily spíše na monstra a kouzelníky než na technické problémy.

   A více!

   Sám jsem to ještě nezkoušel, ale Foundry Vtt Mnoho z nich je velmi doporučeno – často se říká, že je to úhlednější, modernější a inovativnější alternativu k rol220. Nevýhoda? GM musí zaplatit docela statný poplatky za předem 40 GBP / 50 $, aby na něm spustil hry, i když hráči se mohou připojit zdarma.

   Fantasy Grounds je další alternativou k Roll20, která slibuje větší kontrolu a přizpůsobení, ale vyžaduje podobný poplatek za předem.

   Pokud chcete opravdu vizuálně úhledný a filmový zážitek, Talespire, V současné době v raném přístupu na Steam je opravdu působivá nabídka. Stejně jako stolní simulátor je to plně 3D, ale je to mnohem stylovější, s atmosférickým osvětlením, přesvědčivým texturou a krásnými digitálními miniatury. Celá vaše skupina si ji bude muset koupit za 25 $ / 19 £.50 každý hraje, a přestože jsem neměl šanci spustit hru sám, mám podezření.

   V dnešní době je k dispozici obrovské množství virtuálních stolníků a digitálních nástrojů RPG. Pokud žádná z těchto populárních možností není pro váš stůl pravá, prostě hledejte – bude pro vás něco venku.

   Tipy pro online hru

   Bez ohledu na to, jaké nástroje a programy používáte, nelze se obejít skutečnost, že online hra je zásadně odlišná od sezení kolem stolu. To neznamená, že je to menší zkušenost, ale na co nejlépe z toho musíte uznat a pracovat v rámci jeho omezení.

   Zůstat soustředěný

   Váš domácí počítač je plný rozptýlení-když jej používáte pro hraní rolí, je až příliš lákavé zkontrolovat sociální média, procházet nákupní stránky nebo dokonce spustit videohru, zatímco čekáte na řadu.

   Různí lidé najdou různé metody, které jim pomohou soustředit se. Pro některé to bude stejně jednoduché jako uzavření jiných karet a programů a nulování jen na serveru Virtual Tabletop nebo Discord. Pro ostatní to může ve skutečnosti pomoci poskytnout si drobné rozptýlení, které odvezou nutkání sáhnout po těch hlavních – jako je hraní jednoduché, bezdušné nečinné hry nebo procházení obrázky na Instagramu, aby váš ještěrky obsadil, zatímco zbytek Zabýváte se dobrodružstvím. Je to stejné jako když lidé u stolu cítí potřebu načrtnout jejich postavu nebo naskládat si kostky do věží.

   Pokud jste GM, můžete udělat spoustu věcí, které můžete udělat, aby se hráč soustředil. Vizuální pomůcky mění velký rozdíl – i když nepoužíváte virtuální stolní, mít mapy a obrázky monster a NPC připravených k upuštění do chatu může opravdu pomoci sledovat hru na hru. Je také dobré se vyhnout zdlouhavým pauzům ve hře, kde je to možné-ujistěte se, že jste oba obeznámeni s pravidly a dobrodružství Vyhledejte věci ve hře.

   Organizace času

   Jedním z nejvlivnějších způsobů, jak udržet všechny zapojení, je pouze nastavení efektivního tempu pro vaše sezení. Jak jsem řekl, online sezení budou mít tendenci být kratší než osobně, a to znamená, že musíte dobře využít svůj čas.

   Jako hráč si budete muset být vědomi. Vyberte si správné okamžiky pro chatovací a mimo témata, abyste se ujistili, že nenarušíte tok hry. Ujistěte se, že chápete statistiky a schopnosti své postavy, abyste hru nedrželi, když je na vás na řadě reflektoru. A buďte aktivním účastníkem dobrodružství-není to vafle, nadměrná nebo se vyhýbat nebezpečí, když skákáte do nohou a přijetí předpokladu hry, bude pro relaci, která je rychlejší a mnohem zábavnější.

   Jako GM se pokuste vytvořit dobrý pocit, kolik materiálu můžete projít v době, kdy máte k dispozici, a na to si naplánujte. Pokud jsou vaše sezení dlouhé pouze dvě nebo tři hodiny, zkuste se ujistit, že hráči mají v tomto časovém rámci dostatek příležitosti k dosažení něčeho významného a vzrušujícího. Tradiční procházení dungeonu může být pro to ideální – pleťové místnosti jsou rychlým a snadným značkou pokroku – ale většina stylů hry lze rozdělit na krátké, zábavné kusy, pokud jdete se správným myšlením.

   Během hry se pokuste zajistit, aby každý hráč dostane nějaký čas na záření – nic způsobí, že někdo vypne víc, než se nedostane na nic cool pro celou relaci. Pokud dominují jeden nebo dva hráči, vynaložte aktivní úsilí, aby tišší hráčům poskytli možnosti skočit. To může být stejně jednoduché jako říkat „co teď dělá vaše postava?„, ale může to pomoci být ještě přímější. Pro plachého hráče je snadné zmizet na pozadí skupinové diskuse, ale pokud přepadl Goblin Assassin vyskočil ze stínů na ně konkrétně, je to pro ně velká šance udělat něco cool, než někdo jiný dostane chytit ho reflektor.

   Výběr správného systému

   Některé systémy RPG fungují jednoduše lépe pro online hru než jiné. Může to trvat nějaké experimentování, abyste zjistili, co pro vaši skupinu funguje nejlépe.

   Hry, které hrají, pro mě rychle fungují, ale to není vždy tak jednoduché jako jít na lehká, jednoduchá pravidla nad složitými. D&D je těžká, složitá hra, ale existuje tolik digitálních nástrojů pro automatizaci pravidel a je tak snadné nastavit boje a další vizuální prvky ve VTTS, že to může být skutečně ideální pro online hru, pokud máte udělal správnou přípravu. Na druhou stranu, pokud se velký, zapojený boj šéfů začne protahovat po několik týdnů kvůli kratším sezením, je opravdu těžké udržet hybnost.

   Systémy, které se zaměřují na improvizaci – například jako Monster týdne nebo trofejního zlata – jsou skvělé pro to, aby prošli spoustou akcí v jedné relaci, a také snižují množství přípravy, které GM musí udělat, pokud děláte týdenní sezení a Snaží se držet krok.

   Pokud si nejste jisti, které systémy vyzkoušet, proč se podívat na můj seznam nejlepších alternativ k D&D pro některé návrhy.

   Používání online nástrojů ve svůj prospěch

   Hraní online vám dává spoustu prostoru k experimentu a využití média. Pokud hrajete hru, povzbudil bych vás, abyste si udrželi otevřenou a experimentální mysl, pokud jde o možnosti na dosah ruky.

   Můžete přehrávat zvuk nebo video pro své hráče nebo použít software měnící hlas. Můžete vytvořit desky digitálního vidění, které zprostředkovávají vzhled a pocit nového prostředí. Soukromé zprávy můžete použít k zaslání sítě tajemství mezi vaše hráče pro šťavnaté napětí mezi party. Ve svém VTT můžete použít mlhu války k pomalému odhalení místnosti Dungeon podle místnosti, když ji hráči prozkoumávají – nebo skrýt nepříjemná překvapení až do dokonalého okamžiku!

   Nemusíte střílet sto triků ve vaší skupině, abyste je nechali bavit, ale když máte čas na experimentování, využijte to – nebude to vždy fungovat dokonale, ale povede to k nejrůznějším nejrůznějším nezapomenutelným momenty, a to je to, o čem je hraní rolí vše.

   Hodně štěstí ve vašich online hrách – a komentář níže, pokud máte nějaké další otázky nebo vlastní tipy!

   PC Gamer Newsletter

   Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

   Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.