Jak hrát hry Resident Evil v chronologickém pořadí – IGN, Resident Evil (1996) – Mobygames

Resident Evil

Dalším špatným nápadem ve hře je hra „Zemřela“ nebo „Jste mrtví“ na obrazovkách. Doufám, že by se Capcom měl zbavit těchto otravných obrazovek. Co se stane, když dojde vaše munice a nezůstane kam běžet bez bezpečných pokojů, aby se uložila herní data a ukázaly se hordy zombie a vy jste se snědli mozkovým jídlem? Doufám, že to bude naposledy v každé hře „Resident Evil“ s těmito omezeními, která mají být zklamáni fanoušky.

Jak hrát hry Resident Evil v chronologickém pořadí

Zahrajte si časovou osu rezidentní zlé s remake Re4.

Aktualizováno: 25. srpna 2023 23:03
Zveřejněno: 21. května 2023 19:00

Prostřednictvím své (téměř) konzistentní dokonalosti, inovací a dlouhověkosti získaly hry Resident Evil svou korunu jako král přežití hrůzy. Capcom debutoval svým světem mutantů a žoldáků v roce 1996 a od té doby se rozrostl Resident Evil na multimediální franšízu, která zahrnuje více než dvě desítky konzolových her, šest filmů, dvě nedávné série Netflix, romány, komiksy a dokonce i divadelní hry.

Vzhledem k množství obsahu, který sídlí, může to být vzrušující franšíza, i když ze stejného důvodu může být stejně skličující série. Tento článek se zaměřuje výhradně na videohry a vyřízne konvoluci tím, že představuje dva způsoby, jak hrát pouze ty nejvýznamnější a přístupnější hry Resident Evil v pořádku.

Skočit do:

10 nejlepších her Best Resident Evil

Resident Evil is a tough series to create a list for. At times horrifying, frustrating, and drenched in camp in equal measure, the series is so prolific that you can find both genre-defining masterpieces and forgettable misfires sporting the RE name. It’s a series so foundational to the growth of video games and we as gamers that quirks some may find charming and nostalgic can make certain titles simply painful for the rest of the fanbase. But make no mistake about it, the joy of working in volume is that there’s a Resident Evil game for everyone. So with that said, here’s our list of the 10 best Resident Evil games. </p>
<p>Pro naše kritéria jsme vzali v úvahu náš celkový názor na kvalitu her, snadný přístup k jejich hraní dnes a jejich důležitost pro odvětví videoher celkově.”width =” ” /></p>
<p><img data-tf-not-load=10. Resident Evil 5

Resident Evil vždy bojoval s multiplayerem. Mnoho položek to zkusilo, ale jen málokdo uspěl. Resident Evil 5 vzal sérii dále od svých hororových kořenů a hlouběji do akčního žánru, ale to tak učinilo pozoruhodnou kooperativní kampaní. Za předpokladu, že hrajete s přítelem a ne s hroznou AI, bylo tu hodně legrace. I když bychom to nedoporučovali jako tradiční zážitek z Evil Resident Evil, je to stále fantastický čas s kamarádem. — Tate fiebing “width =” ” />
 <h3><span id=. Resident Evil 4 VR

Resident Evil 4 je jednou z nejdůležitějších her v historii. A je to také jedna z nejvíce přenosovaných her v seriálu. .

Resident Evil 4 VR vyniká na médiu, i když to pro to nikdy nebylo určeno. Zatímco RE4 nebyla ze své podstaty děsivá hra, varianta VR přidává úroveň napětí a napětí, které byste jinak nedostali do verzí mimo VR. S tolika různými možnostmi hry, které přizpůsobí různé styly hry VR a skutečností, že můžete dělat věci, jako jsou dvě zbraně s dvojím ovládáním, střílet obouruční zbraně s jedním, nebo se skutečně pohybovat a nezůstávat na jednom místě, jsou některé vítané změny, které provedené provedly Zkoumání RE4 ve virtuální realitě skutečný dech čerstvého vzduchu.

Resident Evil 4 VR byl přestavěn od základu a hraje téměř jako zcela nová hra. I když chybí režim příběhu samostatných způsobů, přidání režimu žoldáků a odemykatelných zbraní a předmětů (včetně klasického psacího stroje v Chicagu) v aktualizaci po spuštění zvýšilo hodnotu RE 4 VR a pomohlo posílit případ, že je to jeden Z nejlepších portů RE4. — Taylor Lyles “width =” ” /> <h3><span id=8. Resident Evil

I když původní rezidentní zlo nemusí být nejkrásnější, nejintuitivnější nebo dokonce nejlepší verze Resident Evil, je nepopiratelné, jak důležitý je původní název nejen pro rezidentní zlé jako série, ale také pro hororové hry přežití jako celek. Ze svého neúmyslně campy dialogu, tak-hald-it-it it-it-it-good hlasový herectví a neobvyklé, ale ikonické skóre, původní resident Evil je jedním z těch titulů, které stále drží dobře proti jeho různým předěláním, remasterům a pokračováním.

Na grafiku může být obtížné se na ně porovnat ve srovnání s remake GameCube a určitě existují oblasti jeho krátké kampaně, které mohou být trochu potíže. Ale jeho celkové kouzlo a extrémně campy prezentace činí hraní nejen svědění a chutný zážitek, ale nezapomenutelnou cestu do kořenů jednoho z nejplodnějších franšíz přežití. — <h3><span id=7. Resident Evil 3: Nemesis

Resident Evil 3: Nemesis zůstává jednou z nejunikátnějších her v seriálu. Představil mnoho nových herních prvků, které by formovaly sérii pohybující se vpřed. RE3 byla první hra s Ammo Crafting, mechanikem, který by se i nadále rozšiřoval v celé sérii. Také to prozkoumalo rozvětvování příběhových cest s rychlými časovými událostmi, které přinutily hráče vybrat si mezi různými možnostmi, takže každý přehrávání se cítí jedinečný.

Jeho korunovacím úspěchem však bylo zavedení nemesis, možná nejuznávanějšího nepřítele v celé sérii. Nepřítel Stalkera viděl mnoho forem v průběhu let, ale Nemesis zůstává oblíbeným fanouškem kvůli jeho neuvěřitelnému designu a vytrvalosti v celé RE3. — Tate fiebing “width =” ” /> <h3><span id=6.

Jak znovu objevíte franšízu, která již byla znovu objevena několikrát, a to vše při zachování základních ideologií toho, co bylo tak skvělé začít? Děláte, jaké hry jako Metroid, Fallout a Warhammer udělaly před tím: skočíte na první osobu! Resident Evil VII přinesl hororový rámec pro přežití podpisu seriálu do nové perspektivy a po cestě šokově ztratil šokovaně.

Jistě, třetí akt je trochu nevýrazný a nepřátelská odrůda je štíhlá, ale jinak je nastavení, postavy, hádanky, hádanky, hádanky, hádanky, správa zdrojů stejně zábavné, campy a strašidelné jako některé z nejlepších her v série. Jo, a pokud máte kompatibilní náhlavní soupravu VR, která sedí kolem, hraní takové kampaně dělá pro jeden z nejvíce napjatých a nejděsivějších zážitků, jaké kdy franšíza nabídla. — Brian Altano “width =” ” />

Kolik her Resident Evil je tam?

Existují 10 základních her Resident Evil: Re 0-7, vesnice a kód: Veronica. Celkový počet her konzoly Resident Evil – včetně spinoffs a remake – však sedí kolem 30. Toto číslo se zvyšuje poblíž 60, když účetnictví pro mobilní a pachinko hry.

Jak hrát hry Resident Evil v chronologickém pořadí

Pro tento seznam se zaměřujeme na 12 her Resident Evil: všech 10 základních záznamů a dvou Zjevení spinoffs. Zatímco mnoho dalších je považováno za kánon, nejedná se o vyčerpávající chronologii, ale spíše přístupný průvodce vstupem a užíváním světa videoher Resident Evil.

Z tohoto seznamu chybí mobilní a pachinko hry, střelci Light Gun a Wii (Resident Evil Survivor, Survivor 2, Dead AIM, Umbrella Chronicles, Darkside Chronicle , Vypuknutí, vypuknutí: Soubor č. 2, Mercenaries 3D, Operation Raccoon City, odpor, deštník sbor, re: verš)

S ohledem na série nově příchozích obsahují níže uvedené krátké spiknutí pouze mírné spoilery, jako jsou široké body pozemku a představení postav.

1. Resident Evil 0

Resident Evil 0 je pátá hra vydána v seriálu, ale první chronologicky. Uskutečňuje se těsně před událostmi Resident Evil, se speciální taktikou a záchrannou službou (s.T.A.R.S.) Medic Rebecca Chambers a bývalý Marine Billy Coen, který objevil vlak plný zombie v pohoří Arklay (domov do sídla Spencer). Billy a Rebecca odhalí cenné informace týkající se darebáků série Albert Wesker a William Birkin. Také se dozvíme více o původech zlověstné deštníkové korporace a její smrtící t-virus. Hra se zabalí s Rebecca zamířenou k sídlu, kde by sloužila jako podpůrná postava v RE 1.

K dispozici na: PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Switch, Wii, GameCube, PC | IGN Resident Evil 0 wiki

2. Resident Evil

První Resident Evil Přišel na PlayStation v roce 1996, i když pro ty, kteří přicházejí do franšízy v roce 2022, budete chtít hrát remake 2002 (nebo jeho novější HD Remaster), protože to zlepšuje hraní a rozšiřuje se o příběhu.

. Hrajete jako jeden ze dvou s..A… Agenti – Chris Redfield nebo Jill Valentine – kteří přicházejí do sídla Spencer při vyšetřování série vražd v Woodlands mimo Raccoon City. Chris/Jill se setká s vražednými, mutovanými oběťmi T-viru a odhaluje klíčové informace o deštníku a jeho biologickém experimentování.

K dispozici na: PS4, PS3, PS1, Xbox One, Xbox 360, Switch, Wii, GameCube, DS (Smrtící ticho), Saturn, PC | IGN Resident Evil Wiki

3.

Se koná dva měsíce po RE 0 a 1, Resident Evil 2 Představuje dva nové protagonisty – Rookie Cop Leon Kennedy a Claire Redfield (Chrisova sestra) – každý s vlastní připojenou, ale odlišnou kampaní. .

Dozvíme se více o Williama Birkinu a jeho práci na ještě ohrožujícím viru zvaném G-virus. Leon/Claire odhalí více znepokojující podrobnosti o tajném díle deštníku a také na jeho vazby na policejní oddělení Raccoon.

: PS5, PS4, PS1, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch (Nov. 11), GameCube, N64, Dreamcast, PC | Resident Evil 2 Wiki

. Resident Evil 3

Chronologie se dostane do decey Resident Evil 3, Ale kvůli jednoduchosti doporučujeme jej přehrávat po 2. První část RE 3 se odehrává před událostmi RE 2; Druhá část se koná poté. mohl Hrajte v polovině 3, pauza, přehrajte 2 a poté se vraťte na druhou polovinu 3. Přehrávání RE 3 po 2 však nebude snižovat zkušenost nebo porozumění příběhu. Rozhodli jsme se umístit na tento seznam na čtvrtém místě, protože jeho závěr postupuje celkový příběh za Re 2.

. Pro část hry, zatímco Jill je indisponovaná, kontrolujte se na jejího žoldnéřského spojence Carlos Oliviera. Re 3 také představuje Nemesis a odhaluje osud města Raccoon City.

K dispozici na: PS5, PS4, PS1, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch (Nov. 18), GameCube, Dreamcast, PC | IGN Resident Evil 3 Wiki

5.

Resident Evil: Code – Veronica Pokroky na časové ose o pár měsíců a vidí, že Claire Redfield pokračuje v hledání jejího bratra Chrisa, který začal v RE 2. Tentokrát ji Claire vyhledává do deštníku ve Francii, kde uniká zajetí a sleduje stezku do nejjižnější oblasti Země.

. Chris, stejně jako Claire, hledá svého sourozence a vyhledávání výsledků na setkání s antagonistou série Albert Wesker.

K dispozici na: PS4, PS3, PS2, Xbox 360, GameCube, Dreamcast | IGN Resident Evil Code Veronica Wiki

Resident Evil

kryt krabice

Popis oficiální popisy

Tým S..A.R.Členové S (Special Tactics and Rescue Squad) jsou povoláni pro vyšetřování série vražd poblíž Raccoon City. Při prohledávání lesů poblíž města je tým napaden krvežíznivými psimi a musí ustoupit do nedalekého sídla.

Hráč si vybere mezi Jill Valentine nebo Chris Redfield a začne zkoumat sídlo. Brzy je velmi jasné, že to není jen žádné sídlo, ale pekelné místo, kde se ve tmě číhají nemrtvá procházka po chodbách a další hrůzy a čekají na jídlo. Při řešení hádanek, sběru klíčů a střelby příšery musí hráč odhalit tajemství za tímto zámkem a pokud je to možné, opustit naživu.

Exkluzivní pro verzi Sega Saturn je bonusový režim Battle Mode, kde s omezenou municí a pod hrozbou omezeného času musí hráč přežít řadu pokojů naplněných monstra.

Pravopis

 • バイオ ハザード –
 • 惡靈古堡 – Čínský pravopis (tradiční)
 • 生化 危机 – Čínský pravopis (zjednodušený)

+

 • Série Biohazard / Resident Evil
 • Hry bojové knihy šéfů
 • Funkce hry: Více koncovek
 • Hry vyrobené z knih
 • Hry vyrobené z komiksu
 • Hry vyrobené ve filmech
 • Hudless hry
 • Živé akční řezy
 • Vydání řady PlayStation Platinum
 • Nastavení: 90. let
 • Nastavení: budoucnost nyní
 • Téma: Vymáhání práva
 • Téma: Zombie
 • Videohry se proměnily v hry na desku / karty
 • Vydání bílé štítky

Screenshoty +

Snímek obrazovky Snímek obrazovky Snímek obrazovky Snímek obrazovky Snímek obrazovky

Promo +

Promo obrázek Promo obrázek Promo obrázek

Kredity (verze PlayStation)

Recenze

Kritici

Průměrné skóre: 85% (na základě 52 hodnocení)

Průměrné skóre: 3.

Dobrý
. Barvy na obrazovce jsou na některých místech lepší než ve verzi PlayStation (krev realističtější). Hra je velmi intenzivní. Například, když otevřete dveře a objevíte dvě zombie, které se vrhají na kousnutí! Grafika není pro Sega Saturn špatná a opravdu tlačí síly tohoto slabšího 3D systému. Děj není špatný. Ačkoli mnoho lidí nikdy neslyšelo o této verzi Resident Evil, pokud máte Sega Saturn a dokážete tuto verzi vystopovat, má mnoho funkcí, které nebyly nalezeny v žádné jiné verzi. Patří sem „bitevní hra“ a dokonce i zombifikovaný Albert Wesker.


Mohu si stěžovat pouze na zvuk, který je o něco více tlumený ve srovnání s PlayStation. Zombieho sténání se liší od verze PlayStation a ne tak „realistické“. . Také hrozné hlasové herectví se může dostat na nervy některých lidí, ale myslím, že je to prostě veselé.

Sečteno a podtrženo
Příběh se koná v Raccoon City v červenci 1998. .T.A.R.. Byl poslán tým, aby našel odpověď na sérii krvavých vražd v okolním lese. . Při hledání místa havárie přicházejí zombie psi a zabíjejte jednoho z členů vašeho týmu, Joseph a You (Jill nebo Chris), Albert Wesker a Barry Burton běží a hledají úkryt v odlehlém sídle. Zatímco uvnitř, odhalíte důvody vražd v lese a objevíte pozůstatky několika členů týmu Bravo, které jsou všechny spojeny biologickými experimenty zlé korporace, které se uvolnily. Příběh připomíná jeden z kýčovitých „B-Movies“, jako je noc živých mrtvých.

Sega Saturn · Jordan Connor (4) · 2006

Dobrý
Má to být lepší verze než ekvivalent PlayStation. . Napětí je obrovské. Nikdy jsem se necítil tak zaujatý hrou. Vždycky přemýšlíte, co je kolem dalšího rohu, a zoufale se snažíte přežít, protože vaše nesmírná zásoba munice se brzy stane kritickým, psi vyskočí na vás, krev a gore, některé úžasné cutscenes, nejlepší příběh, jaký jsem kdy byl svědkem ve hře a napětí. Předběžné kapky dávají velmi pěknou grafiku a zvuk je strašidelný


. Nemohl jsem se jednat horší, kdybych to zkusil. Hra mohla být delší a budete chtít tyto inkoustové stuhy zachovat, protože vaše uložení brzy dojdou.

Sečteno a podtrženo
Nejlepší verze lištu nového GC One, nezbytné vidět, jak žánr začal nezbytný pro každého majitele Saturn

Sega Saturn · od Pluke (4) · 2002


Kdy jste naposledy přinesli PlayStation a začněte myslet na titul, který definoval vyřazení stránek z každého hororového filmu?

Pro začátek jsem nikdy neslyšel o videohře s názvem „Resident Evil“. Vím, že to znamená Biohazard v japonštině, ale nikdy nezapomenu na skvělou a úžasnou práci, kterou velcí padouchy Capcom představily žánru s názvem „Přežití horor.”Ale” Resident Evil “to zabil! Má skvělé cutscenes, včetně mého oblíbeného okamžiku na začátku hry, když hrajete Jill Valentine, která se snaží prozkoumat strašidelnou policejní stanicí, dokud najednou najednou, přišel začarovaný typ zombie pes a já jsem byl úplně vyděšený ven. Je to jako “Saw” setkání “pátek 13.”

Postavy jsou vynikající. . Byl to Hannibal Lecter of Evil Genius. Když začne dělat děsivý úsměv na tváři, víte, že se něco špatného stane, pokud jde o zombie a nechutné stvoření.

Špatný
Přestože jsem měl několik problémů o tom, jak hra začíná, zde je hra téměř ztratila svou značku:

Hlasové herectví: To byl špatný příklad dialogů ve videohře. Pamatujte, když Barry říkal Jill: „Jill, tady je Lockpick. Mohlo by se to hodit, pokud vy, pán odemknutí, vezměte si to s sebou.„Nebyl jsem si jistý, co to znamená, ale pokud se zajímám, měl by namísto stand-up komedie brát lekce střelby. Vím, že Jill získala srdce mnoha kritiky a přezdívala její „Master of Relocking“ nebo „První protagonistka hororové hry“, ale Barry je zdaleka nejhorší postavou v historii Capcom.

Dalším špatným nápadem ve hře je hra „Zemřela“ nebo „Jste mrtví“ na obrazovkách. Doufám, že by se Capcom měl zbavit těchto otravných obrazovek. Co se stane, když dojde vaše munice a nezůstane kam běžet bez bezpečných pokojů, aby se uložila herní data a ukázaly se hordy zombie a vy jste se snědli mozkovým jídlem? Doufám, že to bude naposledy v každé hře „Resident Evil“ s těmito omezeními, která mají být zklamáni fanoušky.

Sečteno a podtrženo
Každý by se měl znovu prohlédnout, že začal „Tomb Raider“. 15 let, vycházející více her „Resident Evil“, 4 úspěšné filmy, knižní série, všechno. .

„Resident Evil“ není jen největší franšíza všech dob, ale opravdu mi to připomíná záblesk toho, co dělá hrůzu tak zábavnou. Opravdu, skvělá klasika a mistrovské dílo. O tom byla první hra „Resident Evil“. „Resident Evil“ je největší hra z doby PlayStation.

PlayStation · od Kadeem Gomez (31) · 2011

Diskuse

Předmět Podle
Jaký je váš oblíbený rezidentní zlý? TwodividByzero (114) 16. dubna 2010