Jak nainstalovat nový CPU, upgrade CPU – Jak nainstalovat nový procesor | PCGamesn

Upgrade CPU – Jak nainstalovat nový procesor

Jakmile se zdobíte s krásnou bootovací obrazovkou, stiskněte klíč Del, abyste se vydali do bios, pokud jste tam nebyli odesláni automaticky. Zde budete chtít najít nastavení „optimalizované výchozí“ – pravděpodobně umístěné ve stejné části BIOS pro „uložení a ukončení“ – a restartujte svou soupravu. Nyní byste měli vidět dlouho očekávanou přihlašovací obrazovku Windows.

Jak nainstalovat nový procesor

Tento článek byl spoluautorem Luigi Opsido. Luigi Opsido je majitelem a provozovatelem počítačů pro potěšení v Santa Cruz v Kalifornii. Luigi má více než 25 let zkušeností v obecné opravě počítače, obnovy dat, odstranění virů a upgradů. Je také hostitelem show Computer Man! vysíláno na KSQD pokrývající centrální Kalifornii více než dva roky.

Wikihow označuje článek jako schválený čtenáře, jakmile obdrží dostatek pozitivní zpětné vazby. V tomto případě několik čtenářů napsalo, aby nám řekli, že tento článek jim byl užitečný, a vydělával si to náš status schválený čtenářem.

Tento článek byl prohlížen 574 347krát.

Procesor nebo „CPU“ je centrální nervový systém pro váš počítač. Stejně jako všechny komponenty počítače se procesory rychle stanou zastaralými a zastaralými, s výkonnými novými verzemi, které jsou pravidelně dostupné. Aktualizace procesoru je jedním z dražších upgradů, které můžete provést, ale může to přinést masivní zvýšení výkonu. Před zakoupením upgradu nezapomeňte určit typy kompatibilních procesorů.

Upgrade CPU – Jak nainstalovat nový procesor

Každou chvíli je dobré provést Upgrade CPU. Koneckonců, procesor musí být mozky, pokud uvažujeme o GPU svalu. Když už nemůžeme provést těžký zvedání, ztěžuje to práce druhého. Nebojte se, je to však mnohem jednodušší, než si myslíte – dokonce i pro začátečníky.

Přesně vědět, kdy upgradovat váš procesor, je složité, zejména proto, že Intel a AMD pravidelně vydávají nové produkty. Někteří nadšenci PC dávají přednost tomu, aby vlastnili nejlepší dostupný herní procesor, zatímco jiní raději čekají, až jejich soupravy koktají a jsou připraveny k odchodu do důchodu.

Pokud se zoufale snažíte posílit FPS, protože váš počítač nemůže držet krok a chcete najít viníka způsobujícího napětí na počítači, můžete použít MSI Afterburner – volný přetaktování, který zobrazuje CPU a GPU načítání. Jakmile jste se pohrávali s nastavením v softwaru, spusťte hru s ní spuštěni na pozadí a sledujte procenta. Pokud se váš GPU vznáší mezi 90-100%, může být čas vyměnit ji za nejlepší grafickou kartu. Pokud je váš procesor na vině, pak je čas na tolik potřebný Upgrade CPU.

Při provádění upgradu CPU potřebujete nástroje, jako je tento šroubovák a závorky

1. Příprava

Vzhledem k tomu, že na výběr je tolik CPU, vaším prvním úkolem je vybrat ten pravý pro vás. Můžeme vám ušetřit nějaký čas přeskočením nabídky pracovních stanic a přímým průvodcem nejlepším herním CPU, kde vás budeme informovat o nejnovějším a největším od Intel, AMD a dalších, kteří by mohli narušit duopoly v budoucnu.

Před upgradem CPU musíte mít také na paměti. Intel má šikovný nástroj, který vám umožní vyhledat jakýkoli procesor Intel a zobrazit všechny kompatibilní základní desky. AMD má také podobnou aplikaci.

I když byste měli být schopni používat existující chladič CPU s podobnými sestavě Intel’s Alder Lake, stojí za zmínku, že k zajištění kompatibility budete potřebovat montážní modernickou sadu. Někteří výrobci, jako je Noctua, poskytnou závorku zdarma, ale možná budete muset investovat do jednoho před pokusem o instalaci nového čipu.

Pokud vaše aktuální nastavení běží na zastaralé zásuvce, může to vytvořit modernizaci fušky, protože nejprve budete muset nainstalovat novou základní desku. Intel je za to vinen a může v budoucnu dávat základní desky větší dlouhověkosti, zatímco AMD se dobře uskutečnil, aby podpořil cesty upgradu, pokud je to možné.

Jakmile budete mít nejlepší čip v ruce a nejlepší herní základní deska pro tuto práci, je čas se dostat do práce a přípravu vaší soupravy. Naštěstí je upgrade CPU neuvěřitelně jednoduchá a relativně rychlá v závislosti na vašem nastavení.

Vše co potřebuješ je:

  • Šroubovák
  • Trubice tepelné pasty
  • Isopropylalkohol
  • Antistatický hadřík
  • Antistatický popruh zápěstí (volitelné)
  • Plochý povrch bez nepořádku (doporučeno)

Na bílém pozadí je stočený zářivě modrý antistatický zápěstí

2. Země sami

Všichni víme, že musíte vypnout počítač na zdi a odpojit si napájení, než se pohráváte s čímkoli uvnitř pouzdra, ale pokud chcete udržet své komponenty v bezpečí. Koneckonců, existuje důvod, proč jsou vaše díly dodávány do antistatických tašek. Jen jedna chyba může vést k nákladné náhradě, a proto je nejlepší přijímat nejprve opatření a uzemnit se.

Při vytváření nebo upgradu všeho v počítači:

  • Stiskněte tlačítko napájení jednou poté, co odpojíte napájení, aby se propláchl zbytkovou napájení.
  • Umístěte plochu na pevný povrch, jako je dřevo, a vyhýbejte se jeho umístění na koberce nebo přikrývky-konec konců nechcete povzbuzovat statickou elektřinu.
  • Buď stojíte na tvrdém povrchu v bosých nohou, jako jsou dlaždice, nebo noste boty s gumovými podrážkami, pokud musíte stát na koberci.
  • Bavlněné oblečení je vaším nejlepším přítelem, zatímco byste se měli vyhnout nošení vlny a některých syntetických tkanin, které by mohly provádět statické.

I když jste všechny tyto kroky zaškrtli, je nejlepší uzemnit se tak, aby statický propuštění byl odsunut od vašich komponent. Toho lze snadno dosáhnout nošením a připojením antistatického zápěstí k kovové části pouzdra.

Alternativně se můžete dotknout nenatřené kovové části případu každých pár minut, abyste snížili riziko. To je něco, co většina stavitelů dělá, ale s touto metodou zůstává malá šance na propuštění.

Upgrade CPU s procesorem Intel Core i9, který sedí s jeho kolíky tváří v tvář nahoru na jeho maloobchodní krabici

3. Odstraňte starý procesor

Pokud provádíte spíše upgrade CPU než na instalaci od nuly, musíte nejprve vydávat svůj starý čip ze systému. Zde se hodí váš šroubovák, protože chladič CPU blokuje vaši cestu. Stačí otočit čtyři šrouby v každém rohu a snadno se zvedne a odhalí CPU, který musíte změnit níže.

Budete muset dát své staré CPU a kontaktní část chladiče otřes isopropylalkoholem a antistatickým látkou, abyste vyčistili použité tepelné pasty nahoru. Nebojte se, pokud si na ruce dostanete tepelnou pastu, protože se snadno omyje, ale ujistěte se, že ho nedostanete na své oblečení nebo nenecháte na svém hardwaru nic přetrvávajícího.

Vzhledem k tomu, že starý procesor je oříznut na místě, musíte zvednout páku, abyste ji uvolnili, než se ji pokusíte vyjmout. Při odstraňování CPU nemusíte být tak pomalí. Pokud chcete znovu použít, prodat nebo dát svůj starý čip.

Základní deska s prázdným slotem procesoru před upgradem CPU

4. Nainstalujte CPU

Nyní, když může začít vyměnit váš procesor, se odtud vztahuje také cokoli, co se vztahuje na ty, kteří instalují CPU do zcela nové základní desky, také. Tento krok je do značné míry naopak toho, co jsme právě vysvětlili, což je ještě snazší, než byste očekávali.

S prázdnou zásuvkou a zvednou pákou můžete nový CPU rozbalit z jeho obalu a jemně jej umístit přímo do sedadla. Je možné pouze dát čip jedním způsobem, což znamená, že budete muset věnovat pozornost indikátorům v rozích, abyste získali správnou orientaci.

Jakmile se CPU hladce zasune, budete muset snížit páku, abyste ji zamkli na místo. To by nemělo potřebovat velkou sílu a pokud zjistíte, že bojujete, možná budete chtít zkontrolovat orientaci a znovu ji znovu upravte.

Trubice tepelné pasty Noctua, která se aplikuje na upgrade CPU s hráškem dollopu

5. Naneste tepelnou pastu na svůj nový procesor

Váš procesor by měl být nyní uzamčen a načten, ale nemůžete jen nasadit chladič zpět a zavolat jej za den. Musíte mezi nimi nalepit vrstvu tepelné pasty, aby chladič mohl vykonávat svou práci a dobře, cool.

Tepelná pasta – jinak známá jako tepelná turnaje, složená, goop, gunk a mnoho nelichotivějších jmen – je životně důležitá pro přenos tepla z CPU do chladicího průzkumu chladiče. I když by se to mohlo zdát, jako by CPU a chladnější chladič měly oba ploché povrchy, i ta nejmenší nekonzistentnost může způsobit vzduchové kapsy. A protože vzduch je docela hrozný vodič elektřiny, potřebujeme tepelnou pastu, abychom doslova překlenuli mezeru.

Použití tepelné pasty je kontroverzní problém, který roztrhal přátelství od sebe a na některých společnostech zářil docela špatné světlo, ale existuje jeden jistě způsob, jak to napravit: stiskněte malou blob na střed vašeho nového procesoru, ale ujistěte se, ale ujistěte se Není to moc. Velikost zahradního hrachu je vše, co potřebujete.

Určité nástroje můžete použít k šíření tepelné pasty, ale je mnohem přirozenější používat chladicí chladič, když jej připojíte do svého PC. Většina chladičů je založena na šroubu, což znamená, že se jednoduše musíte ujistit, že pro zásuvku základní desky používáte pravou držák.

Buďte opatrní, abyste příliš nevyshodovali, protože aplikaci příliš velkého rizika síly rizik deformace a rozbití základní desky. Musí to být dostatečně těsné, aby se nepohybovalo. Jakmile se věci cítí pevně, zapojte chladič do hlavičky ventilátoru CPU. Failsfafy jsou na místě pro případ, že byste zapomněli na tento krok, zavřeli svůj počítač během několika sekund, takže váš procesor se smaží, ale je nejlepší být v bezpečí než líto.

Upozorňujeme: Nové chladiče CPU často přicházejí s předem aplikací tepelné pasty a další by mohlo způsobit problémy. Pokud spárujete svůj nový čip s nejlepším chladičem CPU nebo nejlepším chladičem AIO, stojí za to zkontrolovat, zda tomu tak je, než se přesuneme na další krok.

Konečný upgrade CPU je chlazení plné vody, která vidí trubky zde zářící modrou a fialovou

6. Získání nového CPU na spuštění

Ještě se však nezavřete počítač. I když dokonale spravujete kabely a ujistěte se, že fanoušci nebudou bráněni, udržení bočního panelu usnadňuje další údržbu, pokud narazíme na rychlostní ránu – jako se váš počítač nezapne.

První věc, kterou musíte udělat, když nastane problém, je zkontrolovat, jak těsný jste zašrouboval chladič na základní desku. Není to vždy tak zřejmé jako známky deformace na základní desce, ale kroucení každého šroubu na půl zatáčky a pokus o restartování by mohlo být pro váš problém snadnou opravou pro váš problém.

Pokud to nefunguje, pak by jedna z vašich součástí mohla být příčinou. Dokonce i ten nejlepší herní RAM je občas znatelně chmurný a jednoduše osídlení každé hůlky může vyřešit několik různých problémů. Chcete -li to provést, stiskněte dolů na vydání chytí na obou stranách slotu DIMM, odpojte beran a poté znovu vložte. Zatímco si pohráváte, stojí za to se také ujistit, že jsou všechny kabely pevně zapojeny a že nic nezbytného chybí.

Nakonec bude na desce buď propoják BIOS, nebo CLR CMOS (nebo, pokud budete mít štěstí, šikovné tlačítko na zadní I/O panel). Zkrácení tohoto spojení se šroubovákem nebo přepínačem propojeného bude zcela resetováno bios, jen pro případ, že by uvnitř bylo nastavení, které drží věci.

Absolutní poslední možnost je znovu opakovat kroky v této příručce nebo vrátit nový procesor – což by mohlo být DOA. Pokud jste se postarali o svůj starý procesor, pomůže to svědit vaše herní návyky, dokud se tento debakl rozdělil, ale doufejme, že se váš počítač zavede dobře.

Upgrade CPU je kompletní a čip sedí ve slotu Motherbaord

7. Testování a odstraňování problémů s nastavením

Jakmile se zdobíte s krásnou bootovací obrazovkou, stiskněte klíč Del, abyste se vydali do bios, pokud jste tam nebyli odesláni automaticky. Zde budete chtít najít nastavení „optimalizované výchozí“ – pravděpodobně umístěné ve stejné části BIOS pro „uložení a ukončení“ – a restartujte svou soupravu. Nyní byste měli vidět dlouho očekávanou přihlašovací obrazovku Windows.

V některých případech může vaše základní deska potřebovat aktualizaci BIOS, aby byla kompatibilní s vaším novým procesorem, takže je to jedna věc, kterou budete chtít prozkoumat, abyste se vyhnuli panice neúspěšné boty.

Nyní, když jste zpět ve svém PC, vybaveném zbrusu novým kouskem křemíku po vašem boku, možná budete chtít vzít nový CPU pro zkušební jednotku. Mohli byste se vydat přímo do hry, ale pokud chcete vidět studená tvrdá čísla, můžete si stáhnout bezplatný software jako Cinebench R20 a Hwmonitor.

Cinebench bude posunout všechna vaše jádra a vlákna vašeho CPU na 100%a vše, co budete muset udělat, je sedět zpět na nejlepší herní židli a sledovat frekvence a teploty zobrazené na HwMonitoru. Cokoli pod 80 ° C a jste v podstatě v pořádku, zatímco cokoli nad tím, co by mohlo znamenat opakování vaší tepelné pasty, výměnu chladiče nebo rmaingu vašeho CPU.

A to je vše, co je k tomu, pokud nechcete vědět, jak přetaktování CPU bezpečně za nejlepší možný výkon. A pokud se chcete naučit, jak nainstalovat grafickou kartu, nebo se snad vyrovnat s tím, jak nainstalovat napájení, aby se získal další šťávu, který váš čip bude muset spustit vedle zbytku vašeho systému, budeme zde, abychom vám pomohli Získejte hry co nejdříve.

Damien Mason Damien’s je odborník na hardware PC Games a jeho pokrytí se zaměřuje na grafické karty a CPU od firem jako AMD, Intel a Nvidia. Kromě toho, že je obrovským fanouškem parní paluby, také kontroluje náhlavní soupravy, klávesnice, myši a další.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.