Jak připojit PSVR k PC, můžete použít PSVR? & Jak používat PlayStation VR na PC! Průvodce MiniTool oddíl

Můžete použít PSVR? & Jak používat PlayStation VR na PC

Chcete -li připojit PSVR k PC, budete potřebovat náhlavní soupravu, USB 3.0 kabel a kabel HDMI. Budete muset připojit náhlavní soupravu přímo k počítači. Pokud nemáte otevřené připojení HDMI, můžete si vyzvednout kabel nebo adaptér HDMI-to-Displayport a použít jej bez problému.

Jak připojit PSVR k PC

Ruben Circelli je od roku 2014 spisovatelem a editorem technologie na volné noze. Jeho práce se objevila na desítkách míst, včetně Komanda.com, twinfinite a Thegamer.

Aktualizováno 30. srpna 2023

 • J. Everette Light Career Center

Kayla Dube má 4+ roky zkušeností s videografií a filmovou tvorbou. Často pracuje ve výrobě s nezávislými filmovými společnostmi.

V tomto článku

Přeskočte do sekce

Co vědět

 • Budete potřebovat PSVR, Trinus PSVR, kabel HDMI a USB 3.0 kabel pro připojení k počítači.
 • Připojte USB k USB 3.0 Port na počítači a připojte kabel HDMI k počítači.
 • V případě potřeby můžete použít adaptér HDMI-to-Displayport.

Tento článek vysvětluje, jak připojit PSVR k PC. Na rozdíl od náhlavních souprav PC VR, jako je Oculus Rift nebo Index Valve, nemůžete jednoduše připojit svůj PSVR k PC a začít přehrávat hry. Jakmile budete postupovat podle našich kroků níže, budete to moci udělat.

Jak připojit PSVR k PC

Chcete -li připojit PSVR k PC, budete potřebovat náhlavní soupravu, USB 3.0 kabel a kabel HDMI. Budete muset připojit náhlavní soupravu přímo k počítači. Pokud nemáte otevřené připojení HDMI, můžete si vyzvednout kabel nebo adaptér HDMI-to-Displayport a použít jej bez problému.

Stáhněte si Trinuspsvr

 1. Chcete -li připojit PSVR k PC, budete muset alespoň nainstalovat jeden kus softwaru. Pro tento článek použijeme Trinus PSVR. Tato aplikace zahrnuje potřebné ovladače, aby se zajistilo, že Windows správně rozpoznává náhlavní soupravu. Jednoduše stáhněte aplikaci a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Většina počítačů podporuje HDMI, takže pravděpodobně máte port HDMI. Také je snadné přepnout displej z HDMI na displayport a uvolnit slot, pokud potřebujete.

USB 3.0 portů je obvykle identifikováno modrou barvou portu na rozdíl od běžných černých portů USB.

Nastavení zobrazení systému Windows

Z Nabídka Start, Zamiřte Nastavení >Systém >Zobrazit >Více displejů. Ujistěte se, že je náhlavní souprava nastavena na Rozšiřte tyto displeje a jeho usnesení je nastaveno na 1920 x 1080.

Je VR lepší na PC nebo PlayStation?

Na PS4 se zkušenosti VR neliší od jejich protějšků PC, ale PSVR provozuje hry při nižších rozlišeních a s nižšími snímkovými frekvencemi, než se tradičně nachází na PC. Se spuštěním PS5 bylo mnoho her VR aktualizováno, aby podporovalo vyšší snímkové frekvence a rozlišení, než co bylo původně podporováno na PS4.

I když může být stále technicky možné provozovat hry na PSVR na PC lépe, než můžete na samotné PlayStation, omezení displeje omezí zkušenost ve srovnání s jinými náhlavními soupravami PC, jako je Rift, které podporují vyšší snímkové frekvence a Rozlišení než PSVR.

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme, že jste nám dali vědět!

Získejte nejnovější technické zprávy doručené každý den

Můžete použít PSVR? & Jak používat PlayStation VR na PC!

PSVR je zařízení speciálně vytvořené společností Sony pro televizní konzolu PlayStation 4. Víte, že to může také fungovat na PC? V tomto příspěvku vám průvodce Minitool oddíl ukazuje, jak používat PSVR na PC.

Můžete použít PSVR na PC?

PlayStation VR (zkrátka „PSVR“) je displej namontovaný na hlavě virtuální reality vyvinutý společností Sony Interactive Entertainment. Tento stroj je zařízení speciálně vytvořené společností Sony pro televizní konzolu PlayStation 4. Ale někteří lidé mohou chtít použít PSVR na PC k hraní Steam VR Games. Tímto způsobem mohou ušetřit peníze na headsetu PC VR.

Může ps4 VR fungovat na PC? Ano, můžete připojit PSVR k PC pro hraní her, ale potřebujete pomoc softwaru třetích stran, jako je Trinus PSVR nebo PSVRToolbox (projekt open-source). Ale před pokračováním byste měli udělat váš počítač připraven VR.

Chcete -li posoudit, zda je váš počítač připraven VR, měli byste se vztahovat na požadavky uvedené jinými oficiálními zařízeními PC VR, jako je HTC Vive, Oculus Rift, HTC Cosmos, Index ventilů atd. Požadavky na minimální PCS PC mohou být následující:

 • Grafická karta:NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon RX 480 nebo VÍCE
 • PROCESOR:Intel I5-4590 / AMD Ryzen 5 1500x nebo větší
 • Paměť:8 GB RAM nebo větší
 • Výstup videa:Displayport 1.2/1.4
 • USB porty:1x USB 3.0 Port
 • OS:Windows 10

Může váš počítač spustit Oculus Rift S? Požadavky na PC Oculus Rift

Může váš počítač spustit oculus rift s? Požadavky na PC Oculus Rift

Tento příspěvek představuje požadavky na PC Oculus Rift a ukazuje, jak zkontrolovat, zda váš počítač splňuje tyto požadavky.

Jak používat PSVR na PC

V této části vám ukážu, jak nastavit PSVR na PC. Průvodce je následující:

Krok 1: Vydejte se na web Trinus VR a stahujte a nainstalujte Trinus PSVR, což je softwarový program třetí strany, který umožňuje vašemu počítači a náhlavní soupravě PSVR „mluvit“.

Krok 2: Připojte PSVR k PC následujícím způsobem:

 • Připojte Kabel HDMIdo PS4 HDMI Port Na zpracovatelskou jednotku a poté zapojte druhý konec kabelu HDMI do portu HDMI na vašem PC.
 • Připojte micro-USB konec kabelu USB až micro-USB do zpracovatelské jednotky a poté připojte Konec USB kabelu do portu USB na počítači. Použijte USB 3.0, pokud je to vůbec možné.
 • Zapojte displej namontované na hlavě PSVR do zpracovatelské jednotky a připojte napájecí kabel zpracovatelské jednotky do zásuvky.

Připojte PSVR k PC

Krok 3: Nakonfigurovat rozlišení takto:

 • Stisknutím napájecího spínače na dálkovém ovladači v inline dálce zapněte náhlavní soupravu. PC identifikuje náhlavní soupravu jako 2. displeje.
 • Na PC se vydejte na Nastavení >Systém >Zobrazit. Pak pod Více displejů poddaní, vyberte Rozšiřte tyto displeje. Pod Rozlišení, vybrat 1920 x 1080 a klikněte Aplikovat Podle tohoto usnesení může PSVR spustit nejlepší.

Krok 4: Nakonfigurujte Trinus PSVR následujícím způsobem:

 • Klepněte pravým tlačítkem myši na Trinus PSVR a vyberte Spustit jako administrátor.
 • Klikněte Nainstalujte a Trinus PSVR by pak měl automaticky najít vaši parní knihovnu.
 • Klikněte na Hlavní Tab> Rozbalte Displej PSVR Nabídka rozbalovací nabídky na výběr Displej1 > Rozbalte Režim PSVR Nabídka rozbalovací nabídky pro výběr VR. Pokud chcete hrát standardní 2D hry ve VR, můžete vybrat Filmový režim.
 • Klikněte Přiřadit tlačítko vedle Resetovat zobrazení Svázat klíč na klávesnici a resetovat váš pohled v PSVR. Na rozdíl od PlayStation neexistuje žádná kamera pro zachycení informací o pohybu, takže PC může (občas) dostat sledování trochu špatně. Pokud chcete být schopni přiblížit ve hře pomocí svitu myši, ujistěte se, že zaškrtávací políčko vedle Použijte kolo myši je zkontrolován.
 • Ujistěte se, že váš PSVR je na rovném povrchu, a klikněte Start zahájit kalibraci.
 • Spusťte páru jako správce a vyberte VR
 • Klikněte Nastavení pokoje >Jen stát >další >Kalibrace střediska >další > a do pole výšky zadejte svou výšku v palcích nebo cm. Poté klikněte Kalibrace podlahy >další >Hotovo.
 • Pokud je úspěšný, měli byste vidět domácí vyskakovací okno SteamVR na vašem displeji v Split View. Poté se ujistěte, že je okno zvýrazněno a zasaženo Key Windows Key + Shift + Shift ARIOW přesunout okno do náhlavní soupravy.

Tímto způsobem můžete hrát jakékoli hry Steam VR, které nabízejí klávesnici a podporu myši. Ale možná se nebudete moci pohybovat nebo fyzicky komunikovat s prostředím.

 • Facebook
 • cvrlikání
 • LinkedIn
 • reddit

O autorovi

Linda pracuje jako redaktorka v Minitoolu po dobu 5 let. Vždy je zvědavá na počítačové znalosti a dozví se to šíleně. Její články jsou jednoduché a snadno pochopitelné. Dokonce i lidé, kteří nerozumí počítači, mohou něco získat. Mimochodem, její zvláštní zaměření jsou správa disku, obnova dat a úpravy PDF.