Jak streamovat PC hry a filmy do vaší konzole Xbox s bezplatnou aplikací – Verge, Xbox Series X může spustit Windows 98, přehrávat klasické PC hry | Extremetech

Xbox Series X může spustit Windows 98, hrát klasické PC hry

Moderní konzola může spustit horskou dráhu Tycoon, Quake 2, Turok a další klasické tituly s překvapivě působivým představením.

Jak streamovat PC hry a filmy do vaší konzoly Xbox One nebo Series X / S s bezplatnou aplikací

Pokud vlastníte Windows 10 nebo 11 PC a konzolu Xbox One nebo Series X / S, možná si nebudete uvědomit, že tato zařízení mají nějakou zajímavou křížovou funkčnost. Pomocí bezdrátové displeje společnosti Microsoft můžete snadno vystoupit z vašeho Xboxu na obrazovku Windows PC. Naopak je možné streamovat to, co je na vašem počítači do televizoru, který používáte s Xboxem – můžete jej dokonce ovládat z konzoly a nastavení je překvapivě jednoduché.

Jedna poznámka však: Toto je funkce pouze pro bezdráto. Protože aplikace používá pro streamování obsahu z počítače Miracast, musíte se ujistit, že jak Windows PC, tak Xbox One nebo řada X / S jsou na stejné síti Wi-Fi.

Jak streamovat počítač do vašeho Xbox One nebo Series X / S

Jakýkoli počítač Windows 10 nebo 11, který se může připojit k Wi-Fi, bude podporovat obsazení na bezdrátový displej, ale pro Xbox si budete muset stáhnout bezplatnou aplikaci.

 • Najděte na konzole do obchodu Microsoft (nebo jednoduše klikněte na tento odkaz) a stáhněte si aplikaci bezdrátového zobrazení do svého Xboxu.
 • Jakmile je aplikace nainstalována na konzole, otevřete ji. Zobrazí zprávu, že vaše konzole je nyní připravena k připojení k vašemu PC. Aplikace také zmiňuje velmi užitečný nápověda, kterou je třeba mít na paměti: ovladač může přepínat mezi režimy ovládání gamepadu a klávesnice / myši stisknutím nabídky a zobrazením tlačítek (dvě tlačítka pod podsvíceným logem Xbox na ovladači).

Přistávací obrazovka aplikace bezdrátové displeje, běží a připravená k připojení na konzole Xbox.

 • Vydejte se na svůj počítač. Až budete připraveni streamovat nějaký obsah, stiskněte Windows Klávesnice Combo Windows + K. Alternativně můžete kliknout Připojte se k bezdrátovému displeji V nabídce zobrazení nastavení systému. Ať tak či onak, další obrazovka zobrazí jméno vaší konzole.

Nezapomeňte vybrat toto tlačítko umožňující vstupy, pokud chcete přehrávat streamované počítačové hry z vašeho Xboxu s řadičem.

 • Odtud se můžete rozhodnout rozšířit to, co je na vašem PC Monitor, duplikovat jej nebo nastavit displej na Xboxu jako svou druhou obrazovku. Pro naše účely jsme jej nastavili jako duplikát tak, aby displej Xbox odrážel náš PC monitor.

Tento malý hlavní panel vám poskytuje snadný přístup k režimům streamování a odpojení.

 • Jakmile budete připojeni, uvidíte malý, pohyblivý hlavní panel umístěný v horní části počítačového monitoru a bezdrátově připojenou televizi. To vám umožní upravit nastavení kvality (přístupné kliknutím na ikonu rychlostního stupně) mezi herními, pracovními nebo filmovými režimy. Během testování bylo obtížné rozeznat rozdíl ve vizuální kvalitě mezi těmito třemi. Zjistili jsme, že herní nastavení je nejlepší, pokud hrajete pouze PC hry, protože má nejméně znatelnou latenci při používání řadiče.

Možnost streamování zvuku do vašeho Xboxu je v seznamu přehrávání zařízení, když kliknete na ikonu hlasitosti v zásobníku systému.

Jeden tip: Pokud máte lépe znějící zvuk připojený k televizoru, můžete přepnout zvuk na výstup místo vašeho počítače.

 • Klepněte na ikonu reproduktoru na panelu úloh Windows.
 • Vybrat Digitální výstup [název vašeho Xboxu zde]

Nakonec Microsoft tvrdí, že nemůžete použít aplikaci bezdrátového zobrazení k zobrazení toho, co považuje za „chráněný obsah.„Takže jakýkoli šifrovaný video obsah z aplikací, jako je Netflix nebo Hulu, nebude fungovat. Prostřednictvím prohlížeče Google Chrome jsme však dokázali streamovat cokoli, co jsme chtěli. Pokud se setkáváte s potížemi s pokusem získat svůj film nebo televizní pořady z Netflixu nebo Hulu, doporučujeme, aby tyto aplikace stáhli z obchodu Microsoft na Xboxu místo toho.

Xbox Series X může spustit Windows 98, hrát klasické PC hry

Moderní konzola může spustit horskou dráhu Tycoon, Quake 2, Turok a další klasické tituly s překvapivě působivým představením.

 • Sdílet na Facebooku (otevírá se v novém okně)
 • Sdílet na Twitteru (otevírá se v novém okně)
 • Sdílet na Reddit (otevírá se v novém okně)
 • Sdílejte na hackerské zprávy (otevírá se v novém okně)
 • Sdílet na Flipboard (otevře se v novém okně)

Billy-Freeman-5o5ojgonj20-unsplash

(Foto: Billy Freeman/Unsplash)

Pokud jste zmeškali sladký, sladký hluk z Windows 98, máme dobrou zprávu: Vaše řada Xbox může spustit klasický operační systém. Digital Foundry, blog a kanál YouTube specializující se na hardwarové a hry, nedávno testoval OS vidličkou emulátoru Dosbox s názvem Dosbox Pure. Samotný emulátor je obvykle vyhrazen pro systémy Windows, Mac nebo Linux, ale účast v Placené partnerské síti společnosti Microsoft a zapnutí režimu vývojáře řady X umožňuje přístup. (To je nejlépe prováděno skutečnými vývojáři Xbox a bude to stát peníze, pokud to chcete vyzkoušet) Odtud to digitální slévárena nainstalovala Windows 98 Second Edition přímo na stroj.

(Poznámka editorů: Windows 98 SE nebylo vždy stabilní s více než 512 MB RAM, pokud jste instalaci upravili, ale zdá se, že to není problém při jejím spuštění prostřednictvím emulace)

Cílem nebylo opětovné přehodnocení Internet Explorer 5.0 nebo starý starý MSN Messenger, ačkoli video Digital Foundry (otevírá se v novém okně) experimentu znamená, že by mohli mít, kdyby chtěli. (Tým zaplatil Microsoft Clippy návštěvu a blázen s paní Paint, což by mělo být upřímně nutné, pokud se chystáte nainstalovat Windows 98 kdekoli kdekoli.) Místo toho se digitální slévárna snažila vyzkoušet hrst herních herních her na moderní konzole Xbox. Protože Xbox Series X nedokáže číst 20 a víceleté disky, spuštění každé hry vyžadovalo, aby tým vytvořil soubory ISO na skutečném počítači, pak je spusťte přes Retroarch.

 • IBM oznamuje nový pokrok ve stohování 3D oplatky
 • Převzetí Activision Microsoft sondu ve Velké Británii
 • Prodej videoher se stanoví poprvé v letech