Jak zkrotit Minecraft Fox | PCGamesn, Fox – Minecraft Wiki

Minecraft Wiki

Pokud liška zvedne zbraň nebo položku s kouzlami, jako je aspekt rabování a ohně, tyto položky ovlivňují útok lišky, jako by liška ovládala zbraň v hlavní ruce, i když položka si zachová svou trvanlivost, když je použita Fox. Pokud liška drží totem nehynoucího, dostává účinky po smrtelném poškození. v Edice Bedrock, Pokud Fox má meč s ohnivým aspektem kouzla při útoku na dav na táborák nebo táborák duše, zapálí táborák a způsobí kritické poškození entitě.

Jak zkrotit lišku Minecraft

Naučte se, jak udělat z Minecraft Fox svého věrného blokovaného společníka, jak interagují s jinými tvory a jakou položku potřebujete více z nich.

Minecraft-Fox-how-to-tame

Publikováno: 10. května 2023

Snažím se zkrotit lišku Minecraft? Vytvářejí se v Taize, obřích taize a zasněžených biomech a jsou to noční davy, takže je pravděpodobnější, že se objeví v noci, zejména v lesích. Lišky přicházejí v různých barvách v závislosti na tom, kde je najdete; Lišky nalezené v zasněžených biomech mají například bílou srst. Všichni však mají stejné chování jako navzájem. Lišky se obvykle vynořují ve skupinách po dvou až čtyřech, s 5% šancí, že se budou chovat jako dětské lišky.

Tyto davy Minecraft mají také 20% šanci na to, aby se držely předměty. Můžeme jen předpokládat, že tyto pocházejí z jejich kořisti. Pokud spatříte lišku spící s jedním z nich v ústech, mohlo by být lákavé se na něj proklouznout, ale pokud vstoupíte na sousední blok, liška se probudí. Pokud liška bohužel zemře z vlčího útoku nebo hráče, upustí jednu nebo dva zážitkové koule. Pokud máte potíže se zkrocení těchto aloofů, pasivních davů v jedné z nejlepších PC her, tady je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, jak zkrotit lišku v Minecraftu a kde se vynoří.

Minecraft Fox - Fox je v polovině nástupu na nic netušícího kuře poblíž

Minecraft Fox chování

Mysleli byste si, že Foxes v Minecraft by byl zvyklý k hráčům, kteří se k nim nyní blíží, ale bohužel, budou od vás uprchnout, jak se blížíte, to znamená. Totéž platí pro lišky Minecraft, když se přiblížili vlci. Ony opravdu Nelíbí se vám tyto davy, protože se budou chovat na dohled. Pokud chcete, aby se vaše liška držela, jsou to věrní společníci, jakmile vám důvěřují a zaútočí na jakýkoli jiný dav, který na vás útočí.

Zkroyné lišky Minecraft se nebojí všechny davy, ale zaútočí na ryby, kuřata, králíky a želvy dětmi tím, že se na ně vplíží, vrtí své rozkošné zadky, než skočí vysoko do vzduchu s elegantními pouzdro. Jejich schopnost skočit ploty a stěny znamená, že mohou způsobit zmatek na vesnici Minecraft plné hospodářských zvířat, pokud navštíví v noci.

Lišky také vyzvednou předměty a drží je v ústech, dokud s nimi nebudete komunikovat. Vždy však půjdou na dav, pokud dostanou možnost zaútočit na dav nebo vyzvednout položku.

Minecraft Fox - liška ve sněhu lákaná sladkými bobulemi, které hráč drží

Jak zkrotit lišku v Minecraftu

Přirozeně vynořené dětské lišky vám také nevěří, ale pokud používáte sladkou bobule (kterou lišky milujete) na dvou dospělých liškách, dítě, které produkují, vám bude důvěřovat. Přestože mají dětské lišky zvyk sledovat dospělé lišky, můžete připojit vedení k vaší lišce dítě.

Takto zkrotíte lišku v Minecraftu. Pokud vedete svou nově zkrocenou lišku do přírody, podívejte se, co dělat, když se setkáte s Minecraft Phantom. V nedávných aktualizacích máme také průvodce dalšími pozoruhodnými davy, včetně axolotls, žhavých chobotnic a koz. Máme také několik tipů, pokud se chcete setkat s novým strážcem Minecraft, pokud chcete obzvláště děsivou výzvu.

Gina Lees Gina miluje putování po pláních ve Valheimu, prozkoumává usazené systémy ve Starfieldu, přeje si nové postavy v Genshin Impact a Honkai Star Rail a Bash Zombies a další monstrózní zvířátka v hororových hrách. Spolu s jejím odhodláním s Sim Management Games pokrývá také Minecraft a Final Fantasy.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

Nemáte účet?

Minecraft Wiki

Tento článek je o davu v základní hře. Pro DLC Pet Mob Minecraft Dungeons, Viz MCD: Arctic Fox. Pro sezónní dobrodružství Pet Mob Minecraft Dungeons, Viz MCD: Fox. Pro zvíře Minecraft legendy, Viz MCL: Fox.

Liška

 • Červená Liška
 • Červená sada
 • Snow Fox
 • Snow Kit

Červená Liška

Červená sada

Snow Fox

Snow Kit

Zdraví

10 ‌ [ Jen ]
20 × 10 ‌ [ Být jen ]

Klasifikace

Chování

Potěr

Poškození

Snadné a normální: 2
Tvrdý: 3

Použitelné položky

Podrobnosti

Velikost

Dospělý:
Výška: 0.7 bloků
Šířka: 0.6 bloků

Dítě:
Výška: 0.35 bloků
Šířka: 0.3 bloky

A liška je pasivní dav, který se vynoří v Taigas, starý růst Taigas, Snowy Taigas a Mountain Groves. Jsou schopni nést jednu položku v ústech, ale dávají přednost jídlu před ostatními předměty.

Obsah

Tření []

Lišky se vynoří ve skupinách po dvou až čtyřech v Taize, starý růst Taiga, Snowy Taiga a Grove Biomes. 5% z nich se vynoří jako lišky. Mohou se rozčilit na trávu, hrubé nečistoty, podzol, sněhové bloky nebo horní sníh.

Lišky, které se vynořily v zasněžené biome, jsou bílé.

Držení položek []

Lišky mají 20% šanci na to (přirozeně) s jednou z následujících položek v ústech:

Položka Šance
JE BÝT
Smaragd 5%
Králičí noha 10%
Králík skrýt 10%
Vejce 15% 20%
Pšenice 20%
Kůže 20%
Pírko 20% 15%

Kapky []

Dospělá liška klesne 1–2‌ [ Jen ] / 1–3‌ [ Být jen ] Zažijte koule, když je zabit hráčem nebo zkrouceným vlkem. Při úspěšném chovu jsou upuštěny 1–7. Zabíjení baby lišky nedělá žádnou zkušenost.

Lišky vždy upouštějí jakoukoli položku, kterou vyzvednou, a stále drží (například nemohou upustit od jídla, které jedli) a přirozeně se snižují předměty, které se přirozeně vynoří se 100% šancí, takže:

Pokles Šance
JE BÝT
Smaragd 1%
Králičí noha 2%
Králík skrýt 2%
Vejce 3% 4%
Pšenice 4%
Kůže 4%
Pírko 4% 3%

Pokud je liška zabita, zatímco drží totem nehynoucího.

Chování []

Lišky občas dělají hlasité skvrny během noci, pokud není blízko k nim důvěryhodný hráč. Dětské lišky sledují dospělé lišky.

Během noci lidé někdy chodí do vesnic. Sněhové lišky jdou do sněhových vesnic a červené lišky jdou do jakéhokoli jiného typu vesnice, nejlépe Taiga vesnice, protože Foxes se v Taiga Biome vynoří.

Lišky uprchnou z nedalekých vlků, ledních medvědů nebo hráčů, pokud se k nim hráč nepřiblíží, zatímco se plíží. Při pohybu skrze sladké křoví bobule nepřijímají žádné poškození ani snížení rychlosti.

Liška skok

Lišky útočí na kuřata, králíci, treska, losos a tropické ryby a želvy, zatímco jsou na zemi. Lišky nezaútočí na vlky, i když jsou na ně napadeni.

Foxes útočí buď běží proti nebo podrážděním. Stejně jako králíci a kozy mohou lišky vrhnout více než jeden blok vysoký bez stavových efektů nebo vstupu hráče. Liška se připravuje na to, aby se naklonila a spustila hlavu a spustila své tělo, aby se zkrátilo. Pak skočí dva bloky do vzduchu a v případě potřeby skočí přes ploty a stěny. Pokud se cílový dav během této sekvence přesune z jeho umístění, postrádá cíl. v Edice Bedrock, Foxes také protřepává bok na stranu před podvodem a jejich nohy mává, zatímco ve vzduchu.

Zatímco lišky jsou schopny skákat přes ploty a stěny, nemohou skrz ně vidět. [1] Liška se nebude snažit zaútočit na dav na stejné úrovni Y, pokud mezi nimi existuje plot.

Červené lišky raději útočí na kuřata, králíky a dětské želvy, z nichž všechny jsou na zemi, nad treskem, lososem a tropickými rybami; Naopak, sněhové lišky dávají přednost útoku na tresku, losos a tropické ryby nad stvoření.

Fox ve sněhové vrstvě

Liška, která se vrhne do sněhové vrstvy, se na okamžik uvízne, zbývá lícem dolů, vyzařuje částice při třesu a krátce poté se vrací k normálu.

. Baby lišky, které sledují dospělé do vody, nemohou plavat a nakonec se mohou utopit.

Foxes se pokoušejí běžet k nejbližšímu útoku, i když jsou připojeny k vedení, ale nepokoušejí se zlomit vedení. Fox se probudí ze spánku a zaútočí na dav.

Wild Wolves jsou agresivní vůči liškám, když do 18‌ [ Jen ] /16‌ [ Být jen ] bloky. v Java Edition, Dospělí lední medvědi se také vplíží k liškám, aby na ně zaútočili; v Edice Bedrock Dospělí lední medvědi útočí na lišky do 16 bloků. v Java Edition, dětské lední medvědi, i když normálně pasivní pro hráče, se také pokoušejí zaútočit na lišky do 16 bloků nebo když jejich dospělý lední medvěd zaútočí na jeden.

Spící [ ]

Lišky jsou jedním z mála davů ve hře, které mohou spát, spolu s kočkami, vesničany a netopýry.

Během dne, pokud nedochází k bouřce, lišky se pokoušejí najít prostor s úrovní oblohy 14 nebo méně a spát. Blokové světlo na to nemá žádný účinek. Zatímco spí, pomalu pohybuje hlavou nahoru a dolů. Fox se probudí, pokud se k němu přiblíží hráč nebo dav. Lišky necpají, pokud se hráč přiblíží při plížení, dokud se hráč nedostane do sousedního bloku.

Pokud se světlo oblohy v poloze lišky stane 15 nebo výše, buď kvůli zničení bloku nebo se přesune liška, Fox se probudí.

Lišky mohou ve spánku spadnout a vyzvednout předměty.

Důvěryhodné lišky mohou usnout, i když je připojeno k vedení. Během spánku mohou být také přesunuty s vodiči.

Lišky nespí, pokud jsou do 12 bloků od brnění.

Sedící [ ]

Liška se posadí někdy během dne, pokud liška nemůže najít zastíněnou oblast ke spánku. Liška sedí na krátkou dobu a pak se chmelí zpět. Lišky se posadí, i když jsou připoutány k vedení nebo na lodi. Lišky, které hráč nekopoval, vždy sedí na nether, i když jsou připojeny k vedení.

Držení položek []

Pokud je nějaká položka na zemi poblíž lišky, cestuje k položce a zvedne ji a položka se objeví v ústech lišky. Obvykle se však liška rozhodne zaútočit na dav nad vyzvednutím položky. Toto chování není omezeno na potraviny a živočišné výrobky; liška může vyzvednout jakoukoli položku, kterou může hráč vyzvednout. Raději však vyzvednou potraviny, a pokud již vyzvedli předměty nepotravináře, upustili předměty nepotravináře, aby místo toho vyzvedly jídlo. Liška může také vyměnit potravinu, kterou drží pro jinou položku.

Liška jí jakoukoli potravinovou položku, kterou zvedne (kromě dortu) po 30 sekundách a liška je ovlivněna jakýmkoli vedlejším účinkům jídla, jako je jed nebo teleportace. Například, pokud liška jí kouzelné zlaté jablko, získá absorpci a účinky okouzleného jablka. Pokud liška jí jakýkoli typ polévky nebo guláš, je upuštěna prázdná mísa. Pokud liška drží ovoce sboru, jí ovoce a podle toho teleportuje.

Pokud je v okruhu 16 bloků od lišky 16 nebo 4 sladký bush. Je to jediný dav, který není poškozen sladkým Berry Bush.

Pokud liška zvedne zbraň nebo položku s kouzlami, jako je aspekt rabování a ohně, tyto položky ovlivňují útok lišky, jako by liška ovládala zbraň v hlavní ruce, i když položka si zachová svou trvanlivost, když je použita Fox. Pokud liška drží totem nehynoucího, dostává účinky po smrtelném poškození. v Edice Bedrock, Pokud Fox má meč s ohnivým aspektem kouzla při útoku na dav na táborák nebo táborák duše, zapálí táborák a způsobí kritické poškození entitě.

Lišky nevybírají předměty, když je Gamerule Mobgriefing nastaven na false .

Chov []

Když se na dvě lišky používají sladké bobule nebo bobule. Pokud je červená liška chována se sněhovou liškou, má dítě 50% šanci být buď červenou nebo sníh.

Zkrocení []

Chování dvou dospělých se sladkými bobulemi nebo bobulemi Glow Produkuje soupravu, která důvěřuje hráči. Baby Fox důvěřuje hráči, který ho choval a neteče z tohoto hráče, jak roste; Protože však Baby Foxes také sledují blízké dospělé lišky, dospělý utíkající před hráčem může způsobit, že dítě udělá totéž.

Přirozeně vytvořené soupravy nedůvěřují hráčům. Foxes útočí na konkrétní davy, které ublíží hráči, kterému důvěřují.

Zkromaná liška s vejcem v ústech

Během této doby může být užitečné vedení, aby zabránilo uprchnutí dítěte, dokud nedokončila zranění k samotnému dospělému, nebo hráč může jednoduše zabít dospělé lišky zbraní na dálku.

Liška, která důvěřuje hráči, prchá z vlků a ledních medvědů, pokud vlk nebo lední medvěd nezaútočí na hráče.

Při útoku na fantomy lišky neskočí k útoku.

Důvěryhodná liška nezaútočí na zkroceného vlka, pokud liška nedůvěřuje hráči, který zkroutil vlka.

Lišky, které důvěřují hráči, útočí na zombie, utopené, slupky, zombifikované pigliny, kostry, kosteny, bloudí, fantomy, stříbrné ryby, endermiti, pavouci, pavouci jeskyně, obvody, ospravedlnění, evokery, dilliváři, paprsky, endermen, endermen, endermen, endermen, endermen, endermen. , když tyto davy útočí na hráče. Nezaútočí na žádný dav, který hráč útočí, na rozdíl od zkrocených vlků. Rovněž nezaútočí na zombie vesničany, přestože jsou variantou zombie.

Zkroucené lišky ustupují z ledních medvědů a vlků, ale ne zkroucené vlci. Zkrocený vlk, jehož majitel útočí na zkrocenou lišku, také útočí na lišku.

Zvuky [ ]

Java Edition:
Foxes používají kategorii zvukových tvorů pro zvukové události závislé na entitě.

Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
vzdálenost
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle3..fandom.com/wiki/soubor: fox_idle4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle6.ogg Fox Squeaks Přátelská stvoření Náhodně, když se probudí entita .liška .okolní titulky .entita .liška .okolní liší se [Zvuk 1] 0.8-1.2 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_screech1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: fox_screech2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_screech3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_screech4.ogg Fox Screeches Přátelská stvoření Náhodně v noci, zatímco vzhůru a žádní hráči jsou kubicky v 16 blocích od hitboxu Fox entita .liška .pištění titulky .entita .liška .pištění liší se [Zvuk 2] 0.8-1.2 32
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_Sleep2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep5. Fox Chrápí Přátelská stvoření Náhodně při spánku entita .liška .spát titulky .entita .liška .spát 0.8 0.8-1.2 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: fox_aggro4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: fox_aggro6.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro7.ogg Fox Angers [Sound 3] Přátelská stvoření Když je důvěryhodný hráč napaden útočným davem entita .liška .aggro titulky .entita .liška .aggro 0.65 1.0 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_bite1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_bite2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_bite3.ogg Fox Bites Přátelská stvoření Když liška něco zaútočí entita .liška .kousat titulky .entita .liška .kousat 0.6 1.1 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_death1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_death2.ogg Fox umírá Přátelská stvoření Když liška zemře entita .liška .smrt titulky .entita .liška .smrt 0.9 0.8-1.2 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_eat1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_eat2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_eat3.ogg Fox jí Přátelská stvoření Když liška jí položku entita .liška .jíst titulky .entita .liška .jíst 0.65 1.0 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt3..fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt4.ogg Fox bolí Přátelská stvoření Když je liška poškozena entita .liška .zranit titulky .entita .liška .zranit 0.75 0.8-1.2 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff4.ogg Fox čichá Přátelská stvoření Když liška běží na křoví bobule entita .liška .čichat titulky .entita .liška .čichat 0.6 1.0 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_spit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Fox_SPIT2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_spitu3.ogg Fox plivá Přátelská stvoření Když liška upustí položku entita .liška .plivat titulky .entita .liška .plivat 0.7 1.0 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: teleport1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: teleport2.ogg Fox Teleports Hráči a přátelské stvoření [Sound 4] Když liška teleportuje tím, že konzumuje ovoce sboru entita .liška . titulky .entita .liška .Teleport 1.0 1.0 16
 1. ↑ 1.0 pro všechny kromě Idle1, což je 0.8
 2. ↑ 0.9 pro všechny kromě screech4, což je 0.8
 3. ↑ MC-212623
 4. ↑ MC-257516-Zvuk „Fox Teleports“ hraje jak pro hráče, tak pro zvukové kategorie přátelských tvorů
Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_idle6.ogg Přátelská stvoření Náhodně, když se probudí dav .liška .okolní 1.0 [zvuk 1] 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_screech1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: fox_screech2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_screech3.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: fox_screech4.ogg Přátelská stvoření Náhodně v noci [ Více potřebných informací ] dav .liška .pištění 1.8 [zvuk 2] 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_Sleep2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sleep5.ogg Přátelská stvoření Náhodně při spánku dav .liška .spát 0.8 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: fox_aggro4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_aggro5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: fox_aggro6.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: fox_aggro7.ogg Nepřátelská stvoření Když je důvěryhodný hráč napaden útočným davem dav .liška .aggro 0.65 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_bite1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_bite2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_bite3.ogg Když liška něco zaútočí dav .liška .kousat 0.6 0.88-1.32 (dítě: 1.43-1.87)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_death1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_death2.ogg Přátelská stvoření Když liška zemře dav .liška .smrt 0.9 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_eat1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_eat2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_eat3.ogg Přátelská stvoření Když liška jí položku dav .liška .jíst 0.65 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_hurt4.ogg Přátelská stvoření Když je liška poškozena dav .liška .zranit 0.75 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_sniff4.ogg Přátelská stvoření Nevyužitá zvuková událost [Zvuk 3] dav .liška .čichat 0.6 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_spit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Fox_SPIT2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: fox_spitu3.ogg Přátelská stvoření Nevyužitá zvuková událost [Zvuk 3] dav .liška .plivat 0.7 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: teleport1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: teleport2.ogg Nepřátelská stvoření Když liška teleportuje tím, že konzumuje ovoce sboru dav .Shulker .Teleport 1.0 1.0
 1. .8
 2. ↑ s výjimkou screech4, což je 1.6
 3. ↑ ABMCPE-127356

Hodnoty dat []

Id []

název Identifikátor Entity Tags (JE) Klíč překladu
Liška liška Powder_snow_walkable_mobs entita.Minecraft.liška
název Identifikátor Numeric ID Klíč překladu
Liška liška 121 entita.liška.název

Data entity []

Lišky mají s nimi spojená data entity, která obsahují různé vlastnosti.

 • Data entity
  • Další pole pro davy, které mohou chovat
  • Štítky společné pro všechny entity
  • Štítky společné pro všechny davy
  • Krčení: 1 nebo 0 (True/False) – Ať už se liška krčí.
  • Sedění: 1 nebo 0 (True/False) – Ať už liška sedí.
  • Spánek: 1 nebo 0 (True/False) – Ať už liška spí.
  • Důvěryhodné: Seznam hráčů, kterým Fox důvěřuje. Pro seznam s více než 2 prvky jsou zvažovány pouze první a poslední.
   • : UUID každého důvěryhodného hráče, uloženého jako čtyři ints.