Je Elden Ring opravdu tak tvrdý? No, záleží na tom, co máte na mysli „tvrdými“ | ARS Technica, tipy pro začátečníky Elden Ring | PCGamesn

Tipy pro začátečníky Elden

Je to další epická výzva, jako je série Dark Souls?

Je Elden Ring opravdu tak tvrdé? No, záleží na tom, co máte na mysli „tvrdý“

Práce na taxonomii různých typů herních obtíží.

Kyle Orland – 9. března 2022 12:30

Kus dortu

Komentáře čtenářů

Pokaždé, když od společnostisoftware vydá nový titul, zdá se, že se celá herní komunita zabalí do stejných unavených debat o obtížnosti hry. Jedna strana si stěžuje, že hry jako Temné duše a Bloodborne jsou prostě příliš tvrdé pro své vlastní dobro a že si jen masochisté užívají hry, které trestá hráče za každou malou chybu. Na druhou stranu budou fanoušci z Asoftwaru tvrdí tvrdit, že hry nejsou opravdu to je obtížné, pokud je právě hrajete správně.

Uvolnění a masivní úspěch Elden Ring předvídatelně oživil tyto debaty, což vedlo k známým a kruhovým argumentům. Abychom pomohli ukončit bickering, pokusili jsme se rozložit obrovský a načtený koncept „obtížnosti“ ve videohrách do matice ARS obtížnosti (™) sestávající z pěti nekorestorových podkategorií.

Níže jsme stanovili prvky této matice a pro každý prvek jsme se pokusili vysvětlit, jak Elden Ring Zapadá do historie herního designu. Přitom doufáme, že to ukážeme Elden Ring může být jak brutálně obtížné, a neuvěřitelně snadné. Vše záleží na tom, co přesně máte na mysli „obtíže.”

Mechanické potíže

Další čtení

Mechanické potíže jednoduše odkazují na způsob, jakým hry vyžadují, aby hráči zasáhli určitou sadu tlačítek v určitém časovacím okně, aby dokončili další cíl. Tato forma obtížnosti je někdy také označována jako „test reflexního testu.”

Mechanické potíže mají velmi dlouhou historii v hraní. Klasické arkádové hry se převážně spoléhaly na stále obtížnější reflexní testy vyřadit hráče a donutily je, aby vložily další čtvrtinu. Hry rané konzoly často dělaly něco podobného a pomocí náročných mechanických výzev ke zvýšení doby hraní na kazetách s omezeným úložným prostorem. Když lidé mluví o tom, že hry jsou „Nintendo Hard“, obvykle mluví o mechanických potížích.

Zatímco čisté mechanické potíže nejsou ve hrách tak populární, jako tomu bylo kdysi, stále se objevuje prominentně v plošinkách Super masový kluk, Celeste, nebo takzvané „Kaizo Mario“ ROM hackes, abychom jmenovali jen pár.

Vypadá uvolněně, ne

Ve srovnání s takovými hrami, Elden Ring prostě není příliš mechanicky obtížné. Většina nepřátel telegrafuje své útoky masivními, sekundovými animacemi, které dávají hráčům dostatek času na to, aby reagovali s dobře načasovaným dodge, blokem nebo parry. Některé z plošinných sekcí hry vyžadují přesné dvojité skoky na koni, ale většina z nich je volitelná. I když si nemůžete jen tlačit na cestu k vítězství Elden Ring, Nepotřebujete ani předpřirozenou koordinaci rukou očí, abyste dosáhli pokroku.

Ale zatímco každý jednotlivý blok a útok nemusí být mechanicky obtížné, Elden Ring může vyžadovat hodně zaměření a vytrvalosti na řetězové pohyby společně do úspěšné bitvy (nebo série bitev). To je zejména pravda, když na vás zaútočí více nepřátel, aby na vás zaútočili ze všech stran. Takže se pohybuje Elden Ring jsou něco jako kliky; provádět jednu je dětská hra, ale provádění 100 v jednom řetězci může být mučení.

Což nás přivádí.

Trest potíže

Tato strana matice obtížnosti ARS měří, kolik trestu zaplatíte za nedokončení cíle. Kolik chyb můžete udělat, než budete čelit slovům „hra přes“? A když dostanete „hru přes“, o kolik pokroku ztratíte?

V názvu jako Spelunky, Jediná chyba může znamenat restartování celého běhu od začátku. Na druhé straně, Quantic Dream Games jako Hustý déšť nebo Detroit: Staňte se lidským nemáte na prvním místě stav „selhání“. Jednoduše přizpůsobují pokračující příběh všemu, co se rozhodnete udělat.

Když lidé říkají Elden Ring a další hry Fromsoftware jsou obtížné, slovo, které tito hráči obvykle hledají, je „neodpustitelné.„Fromsoftware dělá hry, kde jeden falešný tah proti i menší nepřátelům vás může stát významný kus vašeho zdravotního baru nebo dokonce vést k okamžité smrti.

Zatímco Elden Ring je o něco velkorysejší než jeho předchůdci s baňkami, které mohou doplnit váš zdravotní bar daleko od kontrolního bodu, použití těchto baňků vyžaduje pozastavení pro zdlouhavou animaci, která vás může otevřít k nemilosrdnému protiútoku. A to se ani nedostane do situací, kdy jednoduše spustíte římsu a vesele se pustíte do své smrti.

Tipy pro začátečníky Elden

Tento průvodce začátečníkem Elden Ring má každý pohyb a mechanik, což dává novým hráčům nejlepší tipy a triky, které přežijí v drsném otevřeném světě RPG.

Publikováno: 25. dubna 2023

Chcete vědět, jak hrát Elden Ring? Téměř tady je ambiciózní a dlouho očekávaná hra. Elden Ring se odchýlí od série dobře vyšplhaných Dark Souls, ale udržuje potíže s zdaněním, které hráči očekávají.

Je docela bezpečné říci, že Elden Ring je těžká hra, takže abychom vám pomohli dostat se na rychlost, máme několik tipů, které pomohou začátečníkům porazit i ty nejtěžší šéfy Elden Ring a všechno, co noví hráči potřebují vědět o mechanice Elden Ringové. Některá z těchto mechaniků vyžadují podrobnější vysvětlení, jako jsou fragmenty mapy Elden Ring a jak hrát multiplayer Elden Ring Multiplayer.

Dělat si poznámky

Než začneme, jedním ze způsobů, jak si můžete ušetřit masivní bolest hlavy, je mít poznámkový blok, který bude rukou od samého začátku hry, protože hra nedrží vaši ruku, pokud jde o sledování úkolů Elden Ring nebo pokud tam je položka, kterou můžete použít na konkrétním místě k odhalení cenných předmětů nebo výkonných zbraní.

Jak najít tutoriál Elden Ring

Předchozí hry FromSoftware mají povinnou tutoriálovou oblast, která umožňuje novým hráčům naučit se novou mechaniku. Elden Prsten tento trend mírně vybuchne vstupním do výukové oblasti volitelnou cestou, která je snadno zmeškaná.

Chcete -li najít tutoriál Elden Ring Tutorial, vydejte se na zářící strom přímo před vámi, když se oživíte na uvízlém hřbitově. Když se blížíte ke stromu, je malé bílé světlo a římsa vpravo. Chcete -li získat přístup k tutoriálu, musíte klesnout z této římsy, který vás učí, jak fungují všechny základní pohyby, jak vypadají stránky milosti a jak provádět strážní pulty.

Poskvrněný boj proti více nepřátelům. Poskvrněný

Sledujte svůj barem Stamina

Správa výdrže je klíčem k přežití jakéhokoli setkání v duších hrách, zejména v Elden Ring. Když je v boji, je snadné se spokojit a neustále zaútočit, ale měli byste ustoupit, abyste získali výdrž, kdykoli můžete. Pokud tak učiníte, dává vám možnost odvrátit nebo utéct od nebezpečí, pokud nepřítel najednou zaútočí na mid-combo.

Rovněž stojí za zmínku, že držení tlačítka strážce zpomaluje vaše obnovení výdrže, takže se pusťte z tohoto tlačítka, abyste rychle vyplnili tyč výdrže, pokud jste si jisti, že je v bezpečí.

Pokorní střílí kouzlo projektil na Zlatého rytíře

Zapamatovat si kouzla

Chcete -li používat magie a kouzla, musíte najít odpovídající svitek, abyste se naučili jeho magii, a pak přidělit tuto magii na dostupný slot na jakémkoli místě milosti a nakonec splnit požadavky statistiky pro použití kouzla. Každé použití kouzla vynakládá body síly (FP), které můžete obnovit pomocí Cerulean Blay.

Jedna změna z předchozích her Souls však je, že je nyní získáte z paměťových kamenů místo toho, abyste získali další sloty kouzla s úrovněmi. Tyto kameny najdete po porážce hlavních šéfů nebo vyčištění starého dungeonu.

Obrazovka mapy Elden Ring. Tato obrazovka je místo, kde mohou hráči nastavit značky

Pomocí kompasu najdete orientační body

Naučit se navigovat mezi památkami je důležitou součástí této hry s otevřeným světem. Pokaždé, když objevíte jedno z míst Elden Ring Dungeon tím, že se přiblíží ke svému vchodu, zobrazí se na vašem kompasu v horní části HUD.

Pokud se uvíznete, snažíte se najít konkrétní místo nebo máte jen vágní představu o tom, kam chcete jít, zamiřte na obrazovku mapy a položte maják na požadovaný cíl. Máte možnost nastavit více majáků, které vás provede, pokud cesta k získání tam vyžaduje nejprve cestovat po jiných oblastech.

Pokorní bojuje proti rytíři, který má schopnost způsobit poškození krvácení

Věnujte pozornost onemocněním stavu

Když vás zasáhnou nepřátelské útoky nebo pasti, můžete vidět, jak se ve spodní části obrazovky objeví malý tyč. Tento rozchod se chová odlišně v závislosti na útoku, ale obecně se po každém zásahu zvyšuje kousky a poté pomalu odtéká pryč. Pokud se to zcela vyplní, získáte onemocnění stavu. Zde jsou všechny stavové onemocnění Elden Ring, o kterých víme, o kterých víme:

 • Poison – Neustále způsobujete poškození, dokud nevyléčíte jeho účinky.
 • Červená hniloba – nepřetržitě berete spoustu škod, dokud nezhojíte její účinky.
 • Krvácení – na základě vašeho maximálního zdraví máte velké množství škod a rozchod se také resetuje na nulu.
 • Frostbite – poškodíte a dostanete onemocnění statusu omrzliny, které zvyšuje poškození, které způsobíte z jakéhokoli zdroje.
 • Spánek – stanete se ospalým nebo usnete, pokud jste příliš slabí.
 • Šílenství – zblázněte se, ztratíte velké množství HP a FP (síly).
 • Smrt – okamžitě zahyneš.

Můžete použít předměty, z nichž některé můžete vytvořit, abyste se úplně uzdravili a získali nějaký odpor vůči tomuto stavu, ale je lepší se vyhnout potenciálnímu poškození na prvním místě.

Jak používat umělecké dovednosti Elden Ring zbraň

Elden Ring Ashes of War je nejviditelnější způsoby, jak využít silné dovednosti proti vašim nepřátelům, ale vybavení těchto speciálních pohybů není jediný způsob, jak získat jedinečné možnosti útoku. Během hry se skrývá několik zbraní, brnění a gadgetů, které vám mohou dát výhodu v boji prostřednictvím jejich uměleckých dovedností Elden Ring Weapon Art.

Zbraňové umělecké dovednosti jsou jedinečné schopnosti spojené s konkrétními zbraněmi. Musíte splnit požadavky zbraně, abyste ji vybavili bez nevýhod. Pokud nemáte minimální statistiky, které by to ovládaly, dostanete rychlé varování, že nesplňujete minimální požadavky na plné použití zbraně.

Některé z nejlepších zbraní Elden Ring mají jedinečné zbraně, které můžete použít přepnutím do režimu obouruční. Výchozí tlačítka, jak to provést, jsou níže:

 • Xbox Pad: Hold Y, poté stiskněte LB/LT pro levou výzbroj nebo RB/RT pro pravou ruku
 • PlayStation Pad: Hold Triangle a poté stiskněte L1/L2 pro levou výzbroj nebo R1/R2 pro pravou ruku

Brzy ve hře je Reduvia – krvavý nůž, který flings vířící Crimson Daggers na krátkou vzdálenost – je fantastická zbraň, kterou byste měli vyzvednout, když můžete. Pokud se můžete umístit na krátkou vzdálenost od nepřítele, můžete trivializovat i některé obtížné šéfy Elden Ring opakovaně lobujte na ně krvavé nože.

Nabídka zásob v Eldenově kruhu ukazující putující ušlechtilý popel a jeho účinky

Jak používat předvolání Elden Ring Ash

Ash předvolání není to samé jako válečný popel. Místo toho jsou předvolání Ash speciální položky, které poskytují dobrodruhy hraní samy o sobě nějakou zálohu ve formě duchů. Jsou to zvláště užitečné pro boj proti brutálnějším šéfům, protože mohou také odvrátit šéfa dostatečně dlouho, aby vám dostali několik zásahů.

Chcete -li provést předvolání, musíte dostat Wraithova volajícího zvonu z Renny čarodějnice v kostele Elleh. Jakmile to máte, zazvoněte zvonek na pomník znovuzrození nebo když je ikona památníku na levé straně obrazovky, abyste svolali spektrální spojenec. Všimněte si, že pokud hrajete Elden Ring Multiplayer, nemůžete také přivolat tyto spojence, aby se k vám připojili.

Bitva na koni v Eldenově prstenu během západu slunce

Nespoléhejte se příliš na boj proti koně

Elden Ring vám dává koně, který dělá cestování po každém regionu výrazně rychlejší než pěšky. Při jízdě na koni můžete vyzvednout předměty, které potřebujete k vytvoření receptů z kuchařky Elden Ring. Můžete také bojovat proti nepřátelům na koni a většina nepřátel, s nimiž se setkáte.

To znamená, že existuje alespoň několik nepřátel, kteří, i když ne příliš náročné pěšky, pro vás vytvářejí další problémy, zatímco v sedle. Například banditi, kteří se potulují po farmách poblíž ruin v bráně. Takže pokud zjistíte, že zabijí vašeho koně, aniž by se rozbili pot, zvažte místo toho bojovali pěšky pěšky.

Elden Ring

Elden Ring Elden Ring Fanatických 59 $.99 KOUPIT NOW Network N Vydělává přidruženou komisi z kvalifikačního prodeje.

To jsou všechny naše tipy a triky Elden Prsten pro vás. Tuto příručku aktualizujeme s dalšími tipy, které vám pomohou začít.

Dave Irwin Dave je částečný pro trochu temných duší nebo monstrum Hunter Rise, a pokud nehraje bojové hry jako Street Fighter 6, najdete ho, jak vytáhne nepřátele se svými milovanými domácími mazlíčky v Diablo 4, zkoumá prostor ve Starfieldu a Fantasy World of Baldur’s Gate 3.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Obtížnost prstenu Elden: Jak těžká je hra a je tam snadný režim?

Je to další epická výzva, jako je série Dark Souls?

Publikováno: Čtvrtek 24. února 2022 ve 16:59

Nyní, když je Elden Ring konečně na nás, možná vás zajímá, jak těžká je hra a zda existuje snadný režim pro hráče averze Grind-Averse.

Určitě by to vypadalo, jako by byl veškerý humbuk obklopující tuto hru dobře a skutečně vydělán – mnoho publikací je ohlašováno jako mistrovské dílo.

 • Získejte 16% slevu na Elden Ring na fanatický – Nyní jen 41 liber.99

Hra má vytvořený obrovský svět s malou pomocí tvůrce Game of Thrones George R. Martin, a vypadá to, že je tak epický, jak jsme všichni doufali. Ale jak tvrdá je hra?

Ti, kteří hráli, nebo dokonce slyšeli o temných duších, by mohli být odrazeni myšlenkou, že na ně čekají neúnavně brutální výzva, ale je to stejně tvrdé jako ty hry notoricky?

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak obtížný je Elden Ring.

Jak těžké je Elden Ring?

Mnoho mysl za Dark Souls je zodpovědné za Elden Ring a tato franšíza je známá jako přinášející některé z nejdrsnějších herních zážitků, na které můžete dostat ruku – může to být frustrovaně obtížné pro ty z nás, kteří si užívají příležitostnější hry Zkušenosti. Ale je tomu tak také pro Elden Ring?

No, naštěstí ne! Elden Ring je nepochybně docela tvrdý, ale hra byla vytvořena pro všechny, aby se na to dostali. To však neznamená, že to bude procházka v parku.

Bitvy šéfů a další bojová setkání budou mít podobnou úroveň obtížnosti pro temné duše a inspirují, že styl hry „zkuste a zkuste to znovu“.

Většina hry je však zaměřena na průzkum otevřeného světa, něco, co si každý může užít! A ještě lépe, měli byste být schopni uniknout jakémukoli boji, který si užijete jednoduše cestováním pryč. Můžete se vrátit a zkusit to znovu později. Díky tomu je to trochu méně vyčerpávající než temné duše.

Zadáním svých údajů souhlasíte s našimi podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se odhlásit kdykoli.

Zdá se, že vývojáři si velmi dobře uvědomují, že brutální potíže skutečně odkládají velkou část svého potenciálního publika, aby vyzkoušeli hru, a čelili tomu tím, že se ujistili, že existují způsoby, jak věci usnadnit. Lze použít upgrady, které masivně pomohou, a můžete zavolat spojencům NPC, aby vám pomohli, až bude chod.

Nejen to, ale Stealth bylo do hry začleněno velkým způsobem, takže je možné se proklouznout kolem něčeho, co vypadá, jako by vám to způsobilo bolení hlavy hlavy herního stresu. Je to dobrý přístup, protože to umožní hráčům stále prozkoumat svět a vše, co nabízí, a zároveň budovat dovednosti a důvěru, aby přijali masivního nepřítele, který jste se předtím přitulili.

Spíš takhle

Nejnovější nabídky

Má Elden Ring má snadný režim nebo možnosti obtížnosti?

Bohužel, ne. V Eldenově prstenu není žádný snadný režim. Ve skutečnosti v nabídkách neexistují žádné možnosti obtížnosti. Dostanete to, co jste zde dali!

V tahu podobném mnoha hrách s otevřeným světem tam nejsou žádné obtížné možnosti pro hru a my všichni budeme čelit stejné úrovni houževnatosti, když začneme hrát.

Vzhledem k tomu, jak byla hra navržena, má smysl nedávat hráčům snadnou volbu a pochybujeme, že jakékoli budoucí záplaty přijde, aby zahrnovaly jeden.

Pokud hledáte způsob, jak usnadnit prsten Elden, doporučujeme použít magii a další útoky na dálku místo toho, aby se vždy chodili na detailní šermu. Měli byste být také tajví, kde můžete a vyzvednout nepřátele jeden po druhém, spíše než spěchat do davu a zabít se.

K dispozici je také Elden Ring Money Cheat, které vám mohou pomoci rychle se zbohatnout a rychle se vyrovnat, což rozhodně pomůže negovat některé z vyčerpávajících segmentů hry. Načítání na runách pomocí tohoto praktického hacku vám také umožní koupit lepší zbraně, což by mělo Elden Ringa trochu usnadnit!

Přečtěte si více o Elden Ring:

 • Recenze Elden Ring – náš konečný verdikt
 • Multiplayer Elden Ring – Jak to funguje?
 • Požadavky na PC Elden Ring – minimální a doporučené specifikace
 • Datum vydání Elden Prsten – všechny klíčové podrobnosti
 • Třídy Elden Ring – jaký je nejlepší startér?
 • Demo Elden Ring – síťová testovací rekapitulace
 • Elden Ring Bosses – nejlepší tipy, jak jim čelit
 • Délka prstenu Elden – kolik hodin potřebujete?
 • Elden Ring Trophies & Achievements – Úplný seznam k odemknutí
 • Elden Ring Weapons – Nejlepší rané zbraně
 • Elden Ring památko
 • Stav serveru Elden Ring – Vysvětlená chybová zpráva
 • Mapa Elden Ring – vše, co potřebujete vědět
 • Elden Ring Runes – Jak rychle zbohatnout
 • Elden Ring Smithing Stones – kde je najít
 • Elden Ring Staff – nejlepší štáby ve hře
 • Elden Ring Armor – kde najít nejlepší brnění
 • Elden Ring Ashes of War – Jak získat nejlepší upgrady
 • Elden Ring Ranni Quest – Jak to najít a dokončit

Sledujte Radio Times Gaming na Twitteru pro všechny nejnovější informace. Nebo pokud hledáte něco, co byste se mohli dívat, podívejte se na našeho průvodce.

Navštivte náš plán vydání videoher pro všechny nadcházející hry na konzolech. Swing po našich rozbočovačích pro více herních a technologických zpráv.

Nejnovější vydání Radio Times je nyní v prodeji – přihlaste se k odběru a získejte doručení každého problému k vašim dveřím. Pro více informací z největších hvězd v televizi, LISten to the Radio Times Podcast s Jane Garvey.