Konec vysvětlený – Pobřežní průvodce – IGN, opovrhování vysvětleno: Co to všechno znamená? Kultivované supi

Vysvětleno opovržení: Co to všechno znamená

Parazit se však vrací, konzumuje protagonistu a nutí ho, aby se znovu narodil jako součást stvoření. Znovuzrození je zjevně jednou z klíčových myšlenek hry, přičemž velká část opovržení se točí kolem cyklu život, smrt a znovuzrození.

Konec vysvětlil

Od začátku tajemného příběhu hry až po pochmurný závěr se Scorn zeptá a Hodně otázek, ale nabízí velmi málo skutečných odpovědí. Hodně z tohoto příšerného příběhu zapomenutých civilizací a parazitických monster je ponechána na interpretaci, a proto vám konec nenechá zvlášť uspokojivé řešení.

To však neznamená, že nemůžeme udělat trhlinu při řešení některých svých největších záhad. Ačkoliv během šestihodinové kampaně hry není nabízena žádná pevná tradice, existuje spousta stop, do kterých je třeba se kopat. Pojďme se tedy blíže podívat na příběh a finále Scorn. Přirozeně tam bude Hlavní spoilery pro hru dopředu .

Přestože je konec Scorn snad jeho nejvíce šokující, existuje několik záhad tkaných během hry, která pomáhají teoretizovat to, co se mohlo stát v této závěrečné scéně. Pokryjme je všechny, než rozešleme, co to všechno znamená.

Parazit

Jednou z největších otázek probíhajících pohrdáním je to, kdo nebo co se záhadné monstrum, které se během protagonisty zachycuje Akt 2 je. Sloučení s postavou, když aktivuje fanoušek a postupně přebírá jeho tělo. Tak co to je?

20221001143425 1.jpg

Zdá se, že stvoření je vlastně postava, kterou jsme hráli během Akt 1. Ačkoli na to opovržení nikdy výslovně upozorňuje, je silně naznačeno, že protagonista, který prozkoumal důlní šachty během otevření hry, je ne stejná postava, která se probudí v poušti na začátku Akt 2.

20221003184105 1.jpg

Po vyhození velké struktury organických stromů v úvodním aktu se zdá, že kapalina, která vypouští z masité hmoty. Zbytek hry naznačuje, že ho to změní na nějaký druh parazitického monstrum, které se živí ostatním.

20221004034721 1.jpg

Existuje několik plátků důkazů, které naznačují identitu parazita. Pro jednoho, když se hlavní protagonista setká s parazity poprvé Akt 2 A to se k němu připojuje, okamžitě má přístup k šroubová puška. Puška šroubu byla poprvé vyzvednuta Akt 1 protagonista, navrhující monstrum a protagonista Act 1 jsou stejné a stejné.

20221007152349 1.jpg

Nedostatek důkazů? Během posledních okamžiků hry jsme nuceni chirurgicky odstranit parazit z našich záda, zatímco jsme na operačním stole. Když úrazte kameru směrem k parazity (jak je ukázáno výše), uvidíte Tvar muže ležícího na jeho straně a dívá se na vás. Opustili jsme Akt 1 protagonista v této přesně stejné pozici na závěr úvodní kapitoly, což naznačuje, že tam byl uvězněn od té doby.

20221001144141 1.jpg

Pohrdání je protkáno náznaky o skutečné identitě parazity – včetně skutečnosti, že protagonista ve druhé kapitole na zápěstí vyžaduje klíčový implantát Přestože protagonista Act 1 se dostal do úvodu. Pokud kousky dáte dohromady, rozhodně se zdá, že stvoření je stejná entita, kterou jsme viděli překročit poušť na samém začátku hry.

Co se stalo s městem?

Labyrint pohárky architektury pokryté masami, monstra a parazity pro pližení většina přátelské místo na světě, je to? Je těžké si představit, že se někdo tady vlastně houpal a šel, jo, to je určitě obyvatelné. A důvodem je pravděpodobně proto, že v určitém okamžiku to bylo nesmírně odlišné.

20221001143723 1.jpg

Přestože nevidíme jediný humanoidní postavu, která se nesnaží vytrhnout nás končetinu z končetiny, evidentně jsou zde ozvěny obří civilizace; ten, který postavil tento propojený labyrint vysoce vyspělých organických strojů a biologických látek.

20221004174015 1.jpg

Pokud tedy jeden z těch malých stvoření s kyselinou plivanou, jednoho dne se opravdu znudil a rozhodl se vyvinout vlastní groteskní, masivní metropoli, co je zde dohodu? Ačkoli to nikdy není plně potvrzeno, určitě to vypadá, jako by toto město, které je zcela postaveno z organických materiálů, bylo zasaženo nějakou rychlou infekcí. Mutované organismy rostou z každé zdi, parazity toulají po tunelech a obří umělé struktury jsou bráněny masitými masami.

20221006165401 1.jpg

Nejlepší příklad toho lze vidět v Akt 4, Tam, kde výtah, který zdánlivě přenáší lidi labyrintu do železničního systému výše, byl spojen velký stvoření, což vás nutilo proniknout monstrum a projít výtahem přes jeho mozek. Tento svět je v podstatě jeden velký organismus a je zdánlivě infikován parazitem, který ho pomalu předjíždí a pohlcuje ho.

Co se děje během závěrečného rituálu?

Během Akt 5, protagonista bude bojovat ven z podsvětí níže a zamířit na povrch pomocí železničního systému k dosažení a Velký palác přes poušť. Až dorazíte, rychle si uvědomíte, že toto místo je daleko od podsvětí nemoci, které jste právě utekli, i když to není o nic méně předtucha.

20221007035930 1.jpg

mrtvá těla visící z totemů obklopujících centrální komoru, zatímco střecha bude pokryta masité, visící úponky. To je však nejméně z vašich starostí, s laboratoří v přízemí Mutované plody, Grenade-Launcher-ovládající slupky a dvě těhotná těla že hráč nakonec převede své vědomí.

20221007155013 1.jpg

Tento palác má zdánlivě klíčové odpovědi týkající se tajemného cíle protagonisty. Po sběru dvou krevních lahviček je vstříkne je do dvojice těhotných těl a úspěšně vytrhává parazita zezadu, protagonista se vrátí do centrální komory paláce a nabídne se záhadnému stroji. Stroj na něj provádí chirurgický zákrok, stříhá mu maso a vázat jeho mysl do řetězce masitých úponek výše.

20221007160103 1.jpg

Jakmile je protagonista spojen s úponky visícími ze střechy, je schopen vidět očima těhotných těl z dřívějších, jejich použití k otevření dveří a nástěnná malba lidského masa a chodit směrem k éterické neplatné.

20221007040015 1.jpg

Co nám to říká o civilizaci, která přišla dříve? No, velmi málo je potvrzeno, ale tato kapitola má nejpřesvědčivější stopy o jejich osudu. Mrtvá těla v centrální komoře byla zdánlivě jako my; jsou člověk a mít jasně podstoupil stejný postup jako náš protagonista, S úponky vyklíčily z jejich hlav tkaní do řetězce masa lemující strop (jak je ukázáno výše). Zdá se, že tito bývalí obyvatelé přenesli svá vědomí a nechali svá těla za sebou a spojili své mozky k a mysl úlu.

20221007042656 1.jpg

Jak nám laboratoř ukazuje, zdá se, že tato představa Přenos vědomí . více plodů do řady velké organické sluky Nalezeno v zlověstné laboratoři paláce, s plody schopnými převzít kontrolu nad slupky a pilotovat je.

20221007160124 1.jpg

. Byl to únikový plán civilizace? Nějaký druh éterického oživení nebo možná dokonce cestování do zcela nového světa pomocí portálu, který jsme zjistili během závěru? Nebo se rozhodli odejít dobrovolně, se světem vytvořili hnijící v jejich nepřítomnosti?

20221007160229 1.jpg

Není to jasné, ale protagonista má zjevně plán během posledních okamžiků a pokouší se dokončit rituál, než bude jeho cíl zmařen. Vzhledem k tomu, že vidíme spravedlivé množství těl spojených s V centrální komoře se zdá, že alespoň někteří z lidí, kteří přišli předtím, byli úspěšní v jejich pokusech o dokončení stejného rituálu.

“Znovuzrození”

Než jsme dal všechny kousky dohromady, také stojí za zmínku, že se hra na téma neobjevuje na téma znovuzrození. Když protagonista v Akt 1 je konzumován, jsme se rozřezali na hlavního protagonisty vycházejícího z kokonu a vytáhli pupeční šňůru, téměř jako by se znovu narodil.

20221001174615 1.jpg

Pak je tu segment puzzle dolních vozíků Akt 1, kde vytrháváme vejce ze zdi a rozbijeme ho, abychom odhalili bezmocnou stvoření, v podstatě ho porodili do světa.

20221007154020 1.jpg

Mezitím celý Parazity Story Arc se soustředí kolem znovuzrození. Monster se k nám zachytí a snaží se převzít naše tělo a pokouší se znovu oživit skrze nás. Poté se dostaneme do paláce, parazit je oddělen a protagonista se znovu narodí do dvou těhotných hostitelů.

20221007160318 1.jpg

Parazit se však vrací, konzumuje protagonistu a nutí ho, aby se znovu narodil jako součást stvoření. Znovuzrození je zjevně jednou z klíčových myšlenek hry, přičemž velká část opovržení se točí kolem cyklu život, smrt a znovuzrození.

Co to všechno znamená?

Takže, když všechno dohromady, co se vlastně děje v opovržení? Je pravda, že existuje mnoho mezer, které se zdánlivě nikdy nebudou vyplněny mimo spekulativní teorie, i když to, co můžeme dešifrovat, je, že oba protagonisté hry mají jedinečný cíl: Překročit poušť, dostat se do paláce a .

20221003184818 1.jpg

Vidíme Akt 1 Protagonista, který se pokouší překročit poušť během úvodního cutscénu, spadl do labyrintu pod zemí a nakonec podlehl infekci, která pustovala podzemní město. Poté, co jsme viděli konec příběhu prvního protagonisty, jsme se někdy později řešili na druhého protagonisty. Také se pokouší překročit poušť, aby dosáhl paláce, a je z velké části mnohem úspěšnější.

20221006161643 1.jpg

Jeho dobrodružství ho nakonec vidí splnit nesprávnou verzi Akt 1 protagonista, kdo na něj zachytí a pomalu ho začne konzumovat. Parazit se v průběhu hry stává stále více a více zlým a přeměňuje protagonisty na něco nelidského.

20221007154640 1.jpg

Po dlouhém stintmu přes labyrintské město dorazí pár do paláce, kde protagonista odděluje parazit od jeho zad (i když ho nezabije). Poté podstoupí bolestivý postup, kde , Umožnit mu ovládat jiné bytosti.

20221007155217 1.jpg

Používání dvou těhotných slupek, Začne rituál, Otevření dveří masivou nástěnnou malbou směrem k tajemnému portálu, který mu zdá zdánlivě opustit palác (podobně jako lidé, kteří zde žili před ním). Stejně jako se chystá vystoupit, Parazit se vrací, Narušení rituálu, sloučení s protagonistou a růst v obří masu masa.

20221007160305 1.jpg

Protagonista je znovuzrozen, ale ne tak, jak očekával. Je odsouzen k tomu, aby strávil věčnost hnilobou jako součást groteskní hmoty masa a kostí. Jak zdravý.

Vysvětleno opovržení: Co to všechno znamená?

Vysvětleno

Pohrdání je hra, která je navržena tak, aby vytvořila konverzaci, zejména když viděli, jak hra nemá jediné mluvené nebo psané slovo, které má být slyšet nebo číst. Nic nemá dané jméno a nic není vyhlášeno. Hráči si musí dát dohromady spoustu kusů, včetně toho, co konec posvojence znamená.

Těsně předtím, než se kredity válí na opovržení, ocitnete se roztrhané od svého nezvalého hosta (kterému budeme říkat Leonardo, protože je na vás jako želva), samy o sobě možná stejná postava, jakou jste hráli jako v prvním aktu hry. S visícími vnitřnostmi jste zdánlivě mučeni nějakou patriarchální postavou, která vás natočí a odstraní váš mozek, připojuje se k němu nějaké neuronové sítě. Zachraňte vás však dvě těhotné „ženy“ a jste provedeni z chrámu, možná do nového života daleko od této rozpadající se civilizace, ale ne dříve, než se Leonardo vrhne a stanete se amorfní skvrnou, možná se vrátíte zpět na samé začátek hra.

Ale co to všechno znamená? O čem je příběh Scorn? No, vidět, jak vývojáři hry, Ebb Software, to nevyhláskují, lze udělat mnoho teorií ohledně témat, nastavení a příběhů. Zde je vysvětleno opovržení – alespoň to, co my myslet si se děje v této příšerně krásné pekelně.

Pohrdání je o rodičovství

Pohrdání rodičovství

Nejnaléhavějším tématem v opovržení se zdá být jedním z rodičovství, se všemi všude všude zdánlivě související s sexem a narozením. Mnoho prostředí vypadá jako porodní kanály a mnoho nástrojů, které budete používat, jsou fallic. Dalo by se dokonce tvrdit, že někteří z nepřátel jsou navrženy tak, aby vypadaly zejména plodu a bezúhonné, jako by nebyly plně formovány.

„Výtahový“ stvoření Act 4 by určitě mělo znamenat nějaký druh postavy matky, přímo na císařskou metodu jejich otevření, abyste mohli postupovat. Dokonce se na vás dívají s implikovanou porozuměním nejrůznějším, když jim ublížíte, matka, která je stále schopna milovat někoho, kdo jim přináší bolest.

To vše naznačuje, že svět opovržení je tak zefektivněný, že vše v této civilizaci je vytvořeno ve službě další věci nad ní v potravinovém řetězci, jako je masová výrobní linie lidí a zvířat, vše slouží nějakému účelu a nic nic a nic Odchylujte se od kurzu. To by mohlo být sociologické vykopávky z Ebb v „jaderné rodině“, kterou lze považovat za státní propagandu k vytvoření stálého pramínku daňových poplatníků, kteří se všichni hodí k kulturnímu ideálu.

Jste dítě této mrtvé planety, které nechce zůstat v úlu a působí jako metafora za to, že jsi sám v našem vlastním světě.

Pohrdání je o propuštění

Opovržení

Stejně jako opovržení je o rodičovství, jde také o to, jak mohou rodiče (možná škodlivě) předávat své vlastní předsudky a přesvědčení z jedné generace na druhou, což v podstatě brání lidem v tom, aby měli opravdu svobodné myšlení a výraz, přičemž jsou vyráběny u svých rodičů ‘ obraz.

Leonardo je příkladem této teorie, váš předchůdce, který viděl špatné věci a nechce, abyste šli ven do širokého světa, protože je to v minulosti poškodilo. Oni se k vám drží násilně ukazují, jak obtížné je pustit se ze svého dítěte, aby pokračovali a stali se jejich vlastním člověkem, když vědí, co je tam venku. Rodiče mohou být vinni za příliš mnoho kodesání svých dětí – opovržení docela viscerálně ukazuje, co se stane, když je tato přilnavost příliš těsná.

Poslední, hluboce dopadající výstřel opovržení ukazuje, že se vám a Leonardem stali součástí jedné jednotné hmoty, neschopní se pohybovat, ukazující, jak se nenechávat nebo získané.

Pohrdání je o společnosti

Opovržení

I když je více širší teorie, je zde mnoho rad v opovržení, které naznačují, že její designéři nejsou šťastní nebo spokojeni s tím, jak současná společnost funguje, jak lze kreativitu a svobodné myšlenky často potlačit pro odklonění od běžných přesvědčení a způsobu, jak to dělat věci.

Scorn’s Civilization se zdá být taková, která se zcela spoléhala na všechno, co je na správném místě a dělá správnou věc, bez povoleného výrazu nebo individualismu, všechny mozky se stávají součástí jednoho hivemindu. Zdá se, že tento přísný způsob fungování je tím, co způsobil, že se Scornův svět rozpadal, přičemž společnost tak uvízla ve svém způsobu, že zapomněla postupovat, stejné chyby se opakují znovu a znovu a nic se nezmění, alespoň dobrým způsobem.

Koneckonců, kolik inovací a pokroku lidstva by bylo dosaženo bez svobodných myslitelů? Někdy musíte zapálit pojistku, aby se vytvořil třesk.

Groteskní snímky Scorn také zálohují, že se jedná o komentář k tomu, jak se může sterilní společnost a kultura zdát některým z hlediska umění a zábavy, přičemž tolik umění je iterací něčeho jiného, ​​zejména v hlavním proudu. Mohli byste dokonce navrhnout, že se jedná o prohlášení o protikennérech, protože ústa hlavní postavy jsou spojen dohromady a pokaždé, když se snaží udělat něco jiného, ​​splňují násilnou opozici.

Je toho hodně co rozbalit v opovržení, natolik, že byste pravděpodobně mohli odvodit nový význam nebo téma na více playthroughs. I když pravděpodobně ne pro každého, je to stále jedinečné dílo, které stojí za to alespoň jednou zažít.

Pohrdání je k dispozici na PC, Xbox Series X&S a Xbox One.

Některé z pokrytí, které najdete u kultivovaných supů, obsahují přidružené odkazy, které nám poskytují malé provize založené na nákupech provedených z návštěvy našeho webu. Pokrýváme herní zprávy, filmové recenze, zápas a mnoho dalšího.