Kozy Minecraft – Jak zkrotit a plemeno | PCGamesn, koza – minecraft wiki

Minecraft Wiki

Koza dospělých může být dojena pomocí kbelíku a poskytnout kbelík na mléko.

Kozy Minecraft – Jak zkrotit a chovat

Stádo koz, včetně dětské kozy, žvýká trávu, když slunce vychází nad stromy

.17 Aktualizace, ale ne tuna o „útesech“ a jejich nejnovějším davu Minecraft – kozy. . Minecraft axolotls jsou nejlepší podvodní společníci a potenciálně se mění hra. Strážce Minecraft na druhé straně je nové děsivé monstrum, které je zcela slepé, ale zabalí úder. Ale někdo nebude myslet na minecraftovy kozy?

Ano, kozy jsou v minecraftu. Konečně! V reálném světě je mnoho druhů koz, od Ibexu, který může nějak chodit po strmých svazích, po poněkud tragické mdlé kozy. Kozy Minecraft jsou založeny na kozích s Rocky Mountain (nebo Oreamnos Americanus) a jsou vhodné pro podmínky alpského i subalpinu. Nejsou to také technicky kozy. Místo toho jsou více příbuzní s antilopy, fakery ve tvaru čtverce.

No dobře, ať už je to jakákoli inspirace, máme a alespoň se zdá, že se chovají jako vlněná zvířata horských vrcholů, které známe a milujeme. Zde je vše, co potřebujete vědět o kozích Minecraft.

Thumbnail YouTube

Kde najít kozy v Minecraftu

Kozy v Minecraft se nacházejí na vrcholu vysokých povrchů na úrovni světla sedm nebo vyšší, jako jsou útesy. Zdá se, že na tom příliš nezáleží, pokud jsou útesy pokryty sněhem nebo trávou, ale zdá se, že se během dne potulují více.

Pokud jsi . .

Koza v Minecraft se nabíjí u krávy, která si neuvědomuje hrozící bolest

?

Jak jsme již zmínili dříve, jsou založeny na koze Rocky Mountain – antilopy maskující se jako koza pro chlad. Je docela těžké simulovat jejich výraznou vlastnost: být schopen stoupat vysoko a vyvážit na strmých površích.

. Mohou snadno vyčistit malé mezery a vypadat majestátně, když tak učiní. Když se setkávají s otvorem v zemi nebo bloky prášku, mohou skočit až deset bloků do vzduchu.

.

Obecně se zdá, že kozy jsou docela pasivní a jak Captainsparklez objevil během 1.17 snímků beta, nezaútočí na vás, pokud je nejprve zasáhnete. Místo toho se náhodně rozhodnou, že musíte být z římsy a do vás s plnou silou. I když se z žádného důvodu trochu rozzlobí, je pravděpodobnější, že se zaměřují na nepřátele, aby vás chránili. Pokud je koza napadena, uteče od svého útočníka.

Thumbnail YouTube

Jak získat kozí roh?

Minecraft 1.17 Aktualizace také přidává novou položku s názvem The Goat Horn. Když kozí kozí do bloků, můžete dostat až do maximálně dvou koz. . Jakmile nabíjecí koza zasáhne blok, měl by se jejich roh zlomit.

Když použijete kozí roh, vydáte hluk, jako byste foukali skrz roh, abyste zněli alarm. Je to stejný zvuk, který je slyšet během nájezdů proti vesnicím Minecraft. Co tento hluk dělá? Existuje několik spekulací, které naznačují, že kozí roh může být použit v budoucím velikonočním vejci, ale nyní roh vydává hluk nájezdu pouze.

Co jedí kozy Minecraft?

Ve skutečném světě byly kozy jedním z prvních zvířat, která byla domestikována pro jejich stravování trávy, mléko produkující vemenky a chutné maso. Můžete použít pšenici, abyste je přiměli, aby vás následovali a nakrmili je, pšenice je staví do milostného režimu pro chov. ?

Jejich špatně temperovaná povaha znemožňuje je jezdit, na rozdíl od Minecraftových koní, takže jsou pravděpodobně cennějším mazlíčkem.

Přesto je ještě spousta dalších, co se dozvíte o tom, co je již v Minecraftu prostřednictvím aktualizace jeskyní a útesů a co přijde, a nemluvíme jen o nových davech. Od měděné rudy, po svěží jeskyně, je pro každého něco, s více na cestě, když minecraft 1..

Dave Irwin Dave je částečný pro trochu temných duší nebo monstrum Hunter Rise, a pokud nehraje bojové hry jako Street Fighter 6, najdete ho, jak vytáhne nepřátele se svými milovanými domácími mazlíčky v Diablo 4, zkoumá prostor ve Starfieldu a Fantasy World of Baldur’s Gate 3.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

Nemáte účet?

Minecraft Wiki

Koza

Pro dav DLC Minecraft Dungeons, Viz MCD: Koza.

Koza

Koza

Dítě

Zdraví

10

Potěr

Poškození

Snadné: 1
Normální: 2

Dítě

Použitelné položky

Podrobnosti

Velikost

Dospělý:
Výška: 1.3 bloky
.

Dítě:
.65 bloků
.

A . . Jsou zdrojem kozích rohů a mléka.

Skupiny dvou až tří koz se vynořují nad kamennými varianty neprůhledných bloků na zasněžených svazích, zubatých vrcholch a zmrazených vrcholcích na povrchu na úrovni světla 7 nebo vyšší. Kozy se po světové generaci tkají jednotlivě a neobvykle. 5% všech koz se vynoří jako děti.

Když je koza přirozeně vytvořena nebo prostřednictvím chovu normálních koz, má 2% šanci na to ječící‌ [ Jen ]řváč‌ [ Být jen ] koza. Vypadají stejně jako všechny ostatní kozy, ale častěji vydělávají křičící zvuky a berana.

Kapky []

Kozy dospělých poklesnou 1–3, když je zabit hráčem nebo zkrocený vlk, zatímco 1–7 je upuštěn na úspěšném chovu. .

Koza s holohlavou hlavou

Kozy upustí kozí roh, když se nabijí do pevného bloku. . v Java Edition, .

. Kozy neregistrují rohy; Proto lze na kozu upustit až dva rohy.

Chování []

Když ponecháni putují, kozy mají tendenci stoupat na kopce a hory, než aby udrželi nížiny. Jejich chování je poznamenáno skákáním vysoko a oportunistickým nárazem nefungujících davů.

Kozy berou 10 menších poškození na podzim a vyhýbejte se chůzi do prášku. .

Kola obvykle skočí, když se snaží překročit překážku, jako je malá díra v zemi nebo prášek. Snižuje hlavu, pak skočí až 10 bloků svisle a až 5 bloků laterálně. Jakmile koza skočí tímto způsobem, nemůže to udělat znovu po dobu 30 až 60 sekund. Koza také nikdy dobrovolně skočí více než 5 bloků dolů, ačkoli koza může být odsunuta z vyššího útesu dalším davem nebo pístem.

.

RAMMING []

Každých 30 až 300 sekund, koza se snaží přepadnout jeden nehybný cíl, který může vidět v rozsahu 4–16 bloků. . Nabíjení kozí zamkne do polohy cíle, snižuje hlavu, dupá se a urychluje směrem k cíli. Pokud se poplatek spojí, způsobí poškození 1 až 3 (v závislosti na obtížnosti) a 9 bloků knockbacku na svůj cíl, což může mít za následek škodlivé nebo dokonce fatální pokles. Tento útok není ovlivněn trny. [1]

. Pokud koza chybí, zastaví se v několika blocích, pokud to nejprve zasáhne pevný blok. Pokud koza paprsky pevný blok, který se přirozeně vyskytuje ve svém prostředí, může upustit jeden ze svých dvou kozích rohů.

Davy se neodvetují na to, aby byli narazili, s výjimkou piglinů, piglínských brurtů, hoglinů, zoglinů a strážců. [2]

. Na rozdíl od většiny neutrálních davů, kozy nezaútočí na hráče, pokud na něj hráč zaútočí, a pokud je poškozen, nevyžaduje zálohu.

Dětské kozy se zabývají knockback 4.. . [ Více potřebných informací ]

Dojení []

Koza dospělých může být dojena pomocí kbelíku a poskytnout kbelík na mléko.

Chov []

Kozy sledují hráče, kteří jsou do deseti bloků, kteří drží pšenici. Pokud jsou dospělé kozy krmeny pšenicí, vstupují do režimu milostného režimu a udělují jednu až sedm zkušeností. Doba růstu kozy může být zrychlena o 10% pokaždé, když je krmena pšenici.

Pokud je standardní koza chována s křičící kozou, existuje přibližně 50% šance, že výsledným dítětem je křik koza. Pokud obě kozy křičí, existuje 100% šance v Java Edition . Jinak existuje 2% šance, že dětská koza je křičící koza.

Dětské kozy mají rohy pouze tehdy, jsou -li svolány přes jeden ze dvou příkazů: /vyvoláte kozu ~ ~ ~ nebo /vyvoláte kozu ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ .

Zvuky [ ]

  • Třetí zraněný zvuk kozy (křik) a jeho první zvuk přípravy (také křičící) jsou stejné, ale odlišně se postavily; První z nich je postaven výše než druhý.
  • Čtvrtý zvuk smrti kozy (pravidelný) je jeho první okolní zvuk (také pro běžné kozy), ale nižší.
  • .
  • První a třetí zvuky přípravy kozy (obě pro křičící kozy) jsou jeho prvním zvukem přípravy (pravidelné kozy), ale silně upravené.

Java Edition:
. Kozy používají kategorii zvuku nepřátelských tvorů pro některé zvukové události.

Titulky Zdroj Klíč překladu Pitch Útlum
vzdálenost
.fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle1….ogg https: // minecraft…ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle4..fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle5.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_idle6.ogg https: // minecraft…ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_idle8.ogg Přátelská stvoření Náhodně z běžné kozy entita .koza .okolní titulky .entita .koza .okolní [Zvuk 1] ..2
.3-1.
https: // minecraft…ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream3.ogg https: // minecraft….fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream6.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream7.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream8.ogg https: // minecraft… Kozí měchy Přátelská stvoření Náhodně z křičící kozy entita .koza .ječící . titulky . . . .okolní liší se [Zvuk 2] 0.8-1.2
(Baby: 1.3-1.7)
16
.fandom.com/wiki/soubor: kozí_death1..fandom..ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_death3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_death4..fandom.com/wiki/soubor: kozí_death5. Koza zemře Přátelská stvoření Když normální koza zemře . .smrt titulky .entita . . . .8-1.2
(Baby: 1..
16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_death1.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_death3. Přátelská stvoření .koza . . titulky .entita .koza .smrt 0.65 0.8-1.2
..7)
https: // minecraft.fandom…fandom.com/wiki/soubor: kozí_hurt2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_hurt3.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_hurt4.ogg Koza bolí Přátelská stvoření Když je pravidelná koza poškozena entita .koza .zranit titulky .entita .koza . 0.65 0.8-1.
(Baby: 1..7)
16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_hurt1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_hurt2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_hurt3.ogg Koza bolí Přátelská stvoření entita . .ječící .zranit .entita . .zranit 0.65 .8-1.
(Baby: 1.3-1.7)
16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_jump1.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_jump2.ogg Kozí skoky Přátelská stvoření entita .koza . titulky .entita .koza .skok do dálky 0.8 [Zvuk 3] 16
https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom..ogg Kozí skoky Přátelská stvoření Když křičící koza dlouhá skoky entita .koza .ječící .skok do dálky titulky .entita .koza .skok do dálky 0. liší se [Zvuk 3] 16
https: // minecraft.fandom…fandom.com/wiki/soubor: mooshroom_milk2..fandom.com/wiki/soubor: mooshroom_milk3.ogg Koza se doje Přátelská stvoření Když je pravidelná koza dojena entita .koza . titulky .entita .koza . 1.0 . 16
https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft…ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_milk3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_milk4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_milk5.ogg Přátelská stvoření entita .koza .ječící .mléko titulky .entita . . 1. 1. 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: kozí_eat1.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_eat3.ogg Koza jí Přátelská stvoření Když pravidelná koza jí pšenici entita . .jíst titulky .entita .koza . 1.0 0.8-1. 16
.fandom.com/wiki/file: kozí_eat1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: kozí_eat2…com/wiki/soubor: kozí_eat3.ogg Když křičící koza jí pšenici .koza . . titulky . .koza .jíst . .8-1. 16
https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_step2..fandom.com/wiki/soubor: kozí_step3.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_step5..fandom.com/wiki/soubor: kozí_step6.ogg Kroky Zatímco koza chodí .koza .krok .blok .obecný .kroky .15 .0 16
https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_pre_ram1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_pre_ram2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_pre_ram3..fandom.com/wiki/soubor: kozí_pre_ram4. Kozí stomps Nepřátelská stvoření Když se pravidelná koza připraví na RAM entita .koza . titulky . .koza .připravit_ram 0.8 0.8-1.2
..7)
16
https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram1.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram2..fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram5. Kozí stomps Když se křičící koza připraví na Ram entita .koza .ječící .připravit_ram titulky .entita .koza . 0.8 ..2
.3-1.
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact3.ogg Kozí beranové Když pravidelná koza ovlivní dav po nárazu entita . . titulky .entita . . 0.8 1.0 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact3.ogg Nepřátelská stvoření Když křičící koza ovlivní dav po nárazu entita .koza .ječící .ram_impact titulky .entita .koza .ram_impact 0. 1.0 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_horn_break1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_horn_break2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_horn_break3.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_horn_break4. Kozí roh se odtrhne Přátelská stvoření Když se kozí roh rozbije entita .koza .Horn_break titulky .entita .koza .Horn_break 0. 1.0 16
  1. .84 pro všechny kromě Idle1 a Idle2, což je 0..83
  2. ↑ 0.9 pro všechny křičící zvuky; 0…83
  3. ↑ ab může být 1.0 nebo 0.8 Pro každý zvuk
Zvuk Zdroj Popis Hlasitost Pitch
..com/wiki/soubor: kozí_idle1.ogg https: // minecraft…ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle3..fandom…fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle5.ogg https: // minecraft…ogg https: // minecraft….fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle8.ogg Přátelská stvoření .koza .okolní liší se [Zvuk 1] .8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_idle1..fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle2.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_idle5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle6.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_idle7.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream1..fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream2.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_scream3.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_scream5.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_scream7…com/wiki/soubor: kozí_scream8.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_scream9.ogg Přátelská stvoření dav .koza .okolní .řváč [Zvuk 2] 0…3-1.
https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom…fandom.com/wiki/soubor: kozí_death3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_death4.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_death5.ogg Přátelská stvoření dav .koza . 0. 0..2 (dítě: 1.3-1.7)
.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_death1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_death2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_death3. Přátelská stvoření Když kozí koza zemře dav .koza .smrt .řváč 0.65 0..2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_hurt1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_hurt2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_hurt3..fandom.com/wiki/soubor: kozí_hurt4. dav .koza .zranit 0.65 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_hurt1…..fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_hurt3. Přátelská stvoření Když je koza Screamer poškozena .koza .zranit . 0.65 0.8-1.2 (dítě: 1.3-1.7)
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_jump1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_jump2. Přátelská stvoření Když kozí dlouhá skoky .skok_to_block 1.0 1.
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: mooshroom_milk1.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: mooshroom_milk2.ogg https: // minecraft…ogg Když je pravidelná koza dojena dav .krávomůrka .podezřelý_milk 1.0 liší se [Zvuk 3]
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_milk1.ogg https: // minecraft.fandom..ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_milk3….ogg https: // minecraft.fandom..ogg dav .koza . .řváč . .
.fandom.com/wiki/file: kozí_eat1..fandom.com/wiki/file: kozí_eat2..fandom.com/wiki/soubor: kozí_eat3. Když koza jí pšenici dav .koza .jíst 1.0 0.8-1.2
https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_step1.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_step2..fandom.com/wiki/soubor: kozí_step3.ogg https: // minecraft.fandom….com/wiki/soubor: kozí_step5.ogg https: // minecraft… Přátelská stvoření Zatímco koza chodí dav .koza .krok 1.0 0.8-1.2 (1.3-1.7)
https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_pre_ram1…com/wiki/soubor: kozí_pre_ram2.ogg https: // minecraft…ogg https: // minecraft…ogg Nepřátelská stvoření dav .koza .připravit_ram 0.8 1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram1.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram2…com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram3.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram4.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_screaming_pre_ram5.ogg Nepřátelská stvoření Když se koza Screamer připraví na RAM .koza . .řváč 0.8 1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact2..fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact3.ogg Když pravidelná koza ovlivní dav po nárazu dav .koza .ram_impact .8 1.
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_impact1.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_impact2.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_impact3.ogg dav .koza .ram_impact .řváč . .0
.fandom.com/wiki/soubor: kozí_horn_break1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_horn_break2.ogg https: // minecraft..com/wiki/soubor: kozí_horn_break3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: kozí_horn_break4.ogg dav .koza . 1.0 1.0
  1. ↑ idle1 a idle2 jsou 0..83, a nečinnost 3 až 8 (s výjimkou 7) je 0.84
  2. ↑ idle1 a idle2 jsou 0..83, a nečinnost 3 až 8 (s výjimkou 7) je 0.84. Všechny zvuky Scream jsou 0.9
  3. .0, 0.9, nebo 1.1 pro každý zvuk

Hodnoty dat []

Id []

Identifikátor Klíč překladu
koza .Minecraft.koza
název Numeric ID Klíč překladu
Koza 128 ..název