Куратор Steam: Vlastně dobré hry!, Jaké hry právě teď hrají – metakritická

Jaké hry právě teď hrají

Contents

Je to stále obtížnější, jak už roky ubíhají, popsat mé oblíbené videohry. Jednoduché pojmy jako „otevřený svět“ a „střelec z první osoby“ ztratily většinu svého původního významu. „Strategie založená na tahu“ už nedělá tolik práce. Dokonce i „Metroidvania“, Portmanteau vytvořil speciálně pro označení určité sady konstrukčních principů, často přichází s kaskádou hvězdiček, upozornění a parentetiky.

Smlouvy o dobrých hrách

П подписках подписатьс

Скрыто

!

Популярные рекомендации

Рекомендовано 20 июня 2017

«Nejlepší střelec první osoby vůbec. Zdá se však, že si však hackery užívají, protože hra je naplněna. Hrajte s přáteli a budete mít čas svého života. .»

Рекомендовано 9 июня 2019

«Zatímco Cyberpunk nemusí být nikdy tím, čím by to mělo být, včas bude tato hra považována za velmi velmi jednoduše pro kreativitu zobrazenou v mnoha misích. Sucks, že to bylo spěcháno příliš mnoha způsoby:/»

Рекомендовано 3 июля 2017

«Taková dobře vyrobená hra, skvělá komunita a DLC, které akuálně dávají smysl. V této hře není nic špatného, ​​pokud to prostě není váš styl. ! 9.8/10 »

Рекомендовано 2 июля 2017

«Valve neposlouchá jeho fanouškovská základna a Dota 2 není výjimkou. Ale pokud vidíte za tím, pak dostanete úplné závislé na toxické komunitě a intenzivním boji. Komunita 1/10, hra 8/10 »

Рекомендовано 3 июля 2017

«(Pro tip) Pokud vidíte skauta, který nosí jakýkoli klobouk, který je růžový běh. Ti kluci jsou šíleně dobří. (Pro Tip Over) Ve vší vážnosti je TF2 perfektní neformální hra a je to ještě zábavnější s přáteli. 9/10 »

Рекомендовано 20 июня 2017

. . GTA V: 9.5 GTA online: 6 -p »

Рекомендовано 20 июня 2017

«Super zábava, doporučená. Jedna z nejlepších her Coop venku, s Devs se snaží problémy těžce vyřešit. .

«Devs lhal na jejich fanbase. Víte, jak se nám v AGG cítíme. Ale na rozdíl od většiny dev, přilepili se ke své hře a uvolnili to, co udělali špatně. S náplastí 1.3, tato hra je nyní opravdu epická. 8/10 »

Рекомендовано 20 июня 2017

«Velmi zábavná, ale vyžaduje alespoň herní počítač střední třídy s slušnými snímkovými frekvencemi. Pokud to dokážete spustit, kupte to. Hra přežití s ​​Dinosem? Děláš si ze mě srandu. 8/10 »

Рекомендовано 30 июня 2017

«Zatímco port PC není bezchybný, jakmile můžete hru spustit, je to velmi zábavné. Děj je dobře promyšlený a vyleštěný, stejně jako ovládací prvky. Celkově 6/10. Opravte problémy GFWL, poté 8/10.»

Najděte svou další hru pro jakoukoli platformu. Filtrujte podle platformy, žánru nebo roku vydání.

1. The Legend of Zelda: Slzy království

12. května 2023 • Hodnoceno E10+

Epické dobrodružství přes zemi a obloha Hyrule čeká v The Legend of Zelda ™: slzy království pro Nintendo Switch ™. Dobrodružství je na vás vytvořit ve světě poháněném vaší fantazií. V tomto pokračování Legend of Zelda: Breath of the Wild se rozhodnete svou vlastní cestu skrz rozlehlou krajinu Hyrule a záhadných ostrovů vznášejících se na obrovské obloze výše. Můžete využít sílu nových schopností Link bojovat proti zlovolným silám, které ohrožují království?

2. Šest věku 2: Světla vycházejí

Tato nová splátka v sérii šesti věků je samostatná kniha pro přežití kombinující interaktivní fikci a tahovou strategii. Svět končí a přežití vašeho malého klanu závisí na tom, jak řídíte jeho vztah se zbývajícími bohy a jejich následovníky. Zázraky vždy vyžadovaly oběť. Nyní je vaši lidé potřebují více než kdy jindy, ale náklady jsou také vyšší. Stojí za to, aby pomohl destruktivním bohům chaosu, aby zajistil své vlastní přežití?

3. Baldurova brána 3

Starověké zlo se vrátilo k Baldurově bráně a záměrem ho pohltit zevnitř ven. Osud Faeruna leží ve vašich rukou. Sám, můžete odolat. Ale společně můžete překonat. Shromážděte svou párty a vraťte se do zapomenutých říší v příběhu společenství a zrady, oběti a přežití a návnady absolutní moci. Ve vás se probudí záhadné schopnosti, přitahované z parazity mysli zasazené v mozku. Odolávat a otočit tmu proti sobě. Nebo přijmout korupci a stát se konečným zlem.

4. The Witcher 3: Wild Hunt – Kompletní vydání

26. ledna 2023 • Hodnocení m

Kompletní vydání zahrnuje The Witcher 3: Wild Hunt, všech 16 DLC balíčků a dvě expanzní balíčky: Hearts of Stone & Blood and Wine.

5. Metroid Prime Remastered

Intergalactic Bounty Hunter Samus Aran dostává tísňový signál z zničené fregatu na oběžné dráze kolem planety Tallon IV IV. Po vyšetřování se fregata odhaluje jako kosmická pirátská výzkumná loď domova pro děsivé genetické experimenty pomocí záhadné phazonové látky. Tam se Samus setkává se svou nemesis, Meta Ridley, kterou sleduje na povrch Tallon IV. Je na ní sama, aby prozkoumala propojené regiony planety, prozkoumala její temná tajemství a ukončila mezigalaktickou hrozbu, kterou představuje Phazon. .

6. Efekt Tetris: Připojeno

Efekt Tetris®: Connected přidává zcela novou robustní expanzi pro více hráčů k obrovské rozmanitosti návykových a inovativních režimů pro jednoho hráče, které je Tetris efekt známý s zcela novým kooperačním a konkurenčním online a místním režimem pro více hráčů. . Hudba, pozadí, zvuky, speciální efekty – všechno, až do samotných kousků Tetris, puls, tanec, třpyt a explodovat v perfektní synchronizaci s tím, jak hrajete, vytváříte jakoukoli z více než 30 a více režimů a 10 a více režimů „Chci znovu a znovu zažít. Výzva pro mysl a svátek pro všechny smysly, Tetris Effect: Connected je perfektní omluva pro znovu hrát Tetris. a znovu. . Hra využívá inteligentní doručení umožňující přístup k názvu Xbox One a titulu Xbox Series X | S, pokud je k dispozici.

7. Resident Evil 4

24. března 2023 • Hodnocení m

Legendární hrůza přežití Resident Evil 4. 2005 je v tomto remake uveden plně aktuální. Šest let po událostech Resident Evil 2 byl přežil Raccoon City Leon Kennedy do odloučené evropské vesnice, aby prozkoumal zmizení dcery amerického prezidenta. . Každý aspekt klasické hry byl aktualizován pro současnou generaci, od modernizované grafiky a ovládacích prvků, po reimaginovaný příběh, který může překvapit i ztuhlý fanoušky původní hry.

8. Případ zlatého idolu

25. května 2023 • Hodnocení t

Případ Golden Idol je ochbavě zábavná detektivní hra zasazená v 18. století, oživená s výrazným ručně kresleným uměleckým dílem. Hra testuje vaši schopnost spojit stopy a rekonstruovat události vedoucí k určitým záhadným úmrtím. Prozkoumejte řadu záhadných úmrtí. Prozkoumejte ručně kreslená místa zasazená do 18. století, kde došlo k určitým záhadným úmrtím. Rekonstruovat události s jedinečným mechanikem drag-and-drop. Shromážděte slovní důkazy a vizuální stopy, poté použijte své odpočtové dovednosti, aby zjistili, co se skutečně stalo a jak zemřela každá oběť. Prozkoumejte větší tajemství, které se rozprostírá staletí. Začněte odhalit větší zastřešující příběh, který spojuje všechny jednotlivé příběhy.

9. Turbo Overkill

Johnny Turbo potřebuje vyčistit ráj, kybernetické město překročené rozšířenými přisluhovači pod kultovní kontrolou nejpokročilejšího AI na světě, Syn, která se snaží rozšířit na nadvládu světa, pokud se tady a teď nezastaví. Nástěnné, hrdinové, časy řetězové pily, létající auta a spousta rozmachů.

10. Street Fighter 6

Poháněný proprietárním motorem CAPCOM, The Street Fighter 6 Zkušenosti se rozprostírá ve třech odlišných herních režimech představující světové turné, bojové pozemní a bitevní centrum. Rozmanitý seznam 18 bojovníků. Hrajte legendární mistry a nové oblíbené fanoušky jako Ryu, Chun-Li, Luke, Jamie, Kimberly a další v tomto posledním vydání s každou postavou představující výrazné nové redesigny a vzrušující filmové speciality. Street Fighter 6 nabízí vysoce vyvíjený bojový systém se třemi typy ovládání – klasický, moderní a dynamický – umožňující rychle hrát na úrovni vaší dovednosti. Nová funkce komentáře v reálném čase přidává veškerý humbuk konkurenčního zápasu a také snadno srozumitelná vysvětlení o vaší hře. Měřič pohonu je nový systém pro správu vašich zdrojů. Použijte to moudře, abyste získali vítězství.

11. Mrtvé buňky: Vraťte se do Castlevania

Inspirace za tím vše se vrací ke svým 2D akčním kořenům! Nezapomenutelné postavy Castlevania a gotické prostředí splňuje rychle se rozvíjející boj o oceněné roguelitní mrtvé buňky v této bezprecedentní spolupráci. Najednou se objevila brána k výraznému hradu a impozantní válečník zvaný Richter vás žádá, abyste mu pomohli porazit velké zlo uvnitř. Spíše se to, že slibujete příslibem nového kořisti než pocitem morální povinnosti, vyrazíte po pozemcích a chodbách gotického hradu, abyste našli a zabili tuto záhadnou draculu. Slay hordy jeho nadpřirozených přisluhovačů, jak postupujete prostřednictvím našeho největšího DLC, včetně dvou úrovní, tří šéfů a nového příběhu!

12. Chronicles Xenoblade 3: Expansion Pass Wave 4 – Future Splaced

25. dubna 2023 • Hodnocení t

Před událostmi Xenoblade Chronicles 3 se připojte k obsazení nových a známých postav v tomto originálním příběhovém scénáři, který spojuje všechny tři splátky v řadě Xenoblade Chronicles. Budoucí upravené také obsahuje novou bitevní mechaniku, jako je Unity Combo, kde mohou dvě postavy zaútočit.

13. Diablo IV

Seznamte se s vaším výrobcem – Lilith se vrátil do Santuary, svolán temným rituálem po Eons v exilu. Její návrat uvítá v nové éře utrpení a temnoty. Legie stvoření stará legenda má to, že svatyně byla vytvořena sdružením anděla a démona a že jejich potomci-lidstvo-postavené vesnice, pak města a říše, šíří se po zemi, aby tvořily světové kultury a civilizace. Vláda nepřátelského chaosu hrozí, že konzumuje svatyni, když se nadále šíří zlo a nečistota. Zkažené démony a zkorumpované divoké zvěře se potulují po zemi bez zaškrtnutí, protože vyděšené měšťanské choulosti v tmavých rozích se snaží přežít ještě jeden den. Kult osobnosti Zbožný prosit o vedení z jejich víry, ale pochybnosti mají pocit, že jejich oddanost je nesprávně umístěna. Lilithův návrat vytvořil novou vlnu kultu a věřících, ale bez ohledu na dogma zůstávají všechny modlitby nezodpovězeny. Dcera nenávisti dcera mephisto probuzení Burning Nurts v srdcích lidí kolem ní, ať už je to démon, lidský nebo zvíře. Hluboké obavy, nekontrolované vzteky, potlačené impulsy, hříšné touhy — všechny jsou vydány násilně a neodolatelně její pouhou přítomností. Nezastavitelné zlo, když se temnota vrací do Sanctuary, několik odvážných se odváží čelit této hrozbě. Ale jaký osud na ně čeká v zemi opuštěné nadějí, valorem, moudrostí a spravedlností?

14. Stany a stromy

14. března 2023 • Hodnoceno E

Stany a stromy jsou mírové hádanky, kde musíte umístit stany vedle stromů do mřížky naplněné přírodou. Čísla kolem mřížky vám řeknou, kolik stanů musí být umístěno v každém řádku a sloupci, ale buďte opatrní: stany se nemohou navzájem dotknout. Každá úroveň má pouze jedno jedinečné řešení, takže si udělejte čas a pečlivě si naplánujte každý pohyb. Jak postupujete ve hře, narazíte na větší mřížky a náročnější úrovně, které budou vyžadovat, abyste přišli s vlastními strategiemi. Pozvěte své kamarády z kempu, aby se připojili k zábavě v místním režimu pro více hráčů, kde až 4 hráči mohou spolupracovat na řešení hádanek.

15. Bič pistole

Pistolový bič je nezastavitelný akční-rhythm FPS. Cesta přes filmovou kuličku poháněnou zvukovým doprovodem k přestávce.

16. Moss: Book II

22. února 2023 • Hodnoceno E10+

Jako další hra ve franšíze, kniha II staví na příběhu, který jste začali s Quill v původním mechu. V tomto pokračování cesty jsou sázky vyšší než kdy jindy, protože brk pracuje na záchranu světa mechu a ukončení nemilosrdného pravidla tajemného. Noví spojenci, staří přátelé a samotný svět kolem vás nabídnou pomoc na cestě, ale nakonec jste sami, kdo můžete zvednout brk, aby zachránil tento svět, a společně vstoupit na legendu. [Polyarc]

17. Persona 4 Golden

19. ledna 2023 • Hodnocení m
Persona 4: The Golden je remasterovaná verze klasického PS2 Classic Shin Megami Tensei: Persona 4.

18. Moře hvězd

29. srpna 2023 • Hodnocení E10+

Sea of ​​Stars je tahová RPG inspirovaná klasikou. Příběh prequel zasazený do vesmíru Messenger vypráví příběh dvou dětí slunovratu, které kombinují síly slunce a měsíce, aby provedly zatmění magii, jediná síla schopná odrazit monstrózní výtvory zlého alchymisty známého jako Fleshmancer. Slibující se dotyk sabotáže v každém systému, moře hvězd si klade za cíl modernizovat klasický RPG, pokud jde o boje založený. Klíčové ingredience: * Poutavý bob založený. Bojová hra zahrnuje aktivní vstup hráče během útočných animací (časované hity), více znakových kombo útoky, posílení a strategické možnosti obrany, aby bránily nepřátelům, zatímco směřují k mocným útokům nebo kouzlům. Pro pohlcující zážitek neexistují žádná náhodná setkání ani přechody na oddělené bojiště a žádné broušení. Navigace i boj dochází ve stejném prostředí. * Nepřišekné traverzální. Plavat, stoupat, trezor, skočte nebo zvedněte římsy, když protékáte světem s navigačním systémem založeným na odbornosti platformy, který se osvobodí od klasického pohybu založený. * Prequel příběh zasazený do vesmíru Messenger. Desítky originálních postav a oblouků příběhů vás zavede na podmanivou cestu. Někdy epické, někdy hloupé a jindy emocionální, moře hvězd plní svou RPG povinnost zkoumat klasická témata dobrodružství a přátelství a zároveň je také plná neočekávaných zvratů a událostí, které jste očekávali od sabotáže. * Plné dynamické osvětlení Naše na míru vyrobené vykreslení umožňuje vytvoření úchvatného světa ožíváním tlačením limitů 2D pixel-Art her. * Ošetření sabotáží v tahovém žánru RPG. Každý systém byl hluboce analyzován, aby vytvořil zážitek, který respektuje retro klasiku, a zároveň přepracoval některé prvky, aby nabídl modernizovaný zážitek bez podráždění a příliš zdlouhavých sekvencí.

50 nejlepších videoher z roku 2022

Polygonovo umění pro 50 nejlepších videoher z roku 2022, s Eldenovým prstenem, upířích, kteří přežili, občanský spánek a případ zlatého idolu, který zaujal nejvyšší místa

Je to stále obtížnější, jak už roky ubíhají, popsat mé oblíbené videohry. Jednoduché pojmy jako „otevřený svět“ a „střelec z první osoby“ ztratily většinu svého původního významu. „Strategie založená na tahu“ už nedělá tolik práce. Dokonce i „Metroidvania“, Portmanteau vytvořil speciálně pro označení určité sady konstrukčních principů, často přichází s kaskádou hvězdiček, upozornění a parentetiky.

Ale samozřejmě, tvrdohlavé odmítnutí videoher, které mají být připnuto, je součástí toho, co je dělá tak zatraceně zábavnými. Stejně jako každá hodná umělecká forma vyžadují neustálé kategorizace, opětovné kategorizace a re-rekategorizace, jen aby sledovaly každý zvrat a otočila se ve své labyrintové evoluci. A v roce 2022, více než kterýkoli jiný rok, jsem si vrhl ruce a nechal se libostovat do chaosu.

Některé z nejlepších her za posledních 12 měsíců: roguelita dvou tlačítek o meta strategii postupu charakteru; dungeon-řezací-meets-management-sim o organizovaném náboženství a ozvěny komory; Paean na bázi kostky na moci komunity, která je také vizuálním románem, co ztratíme ve snaze o bohatství.

Pro mě definuje níže uvedený seznam, toto vymazání, reinterpretace a posílení žánrů. Jistě, jasný vítěz se objevil, když se začaly hlasové hlasování zaměstnanců polygonu stékat – indikace jedné hry, kterou společně předpovídáme, se podíváme zpět z určitého bodu v budoucnu, BE, BE, BE The videohra z roku 2022. Ale přesto: Jsem ohromen tím, kolik dalších her má stejně silné argumenty pro tento nejlepší slot. Jak se Studios Splinter, myšlenky rozptýlí a talent vývojářů se vydávají směrem k novým obzorům, je nepopiratelně zřejmé, že nejlepší práce média je stále jen semeno v představivosti nějakého tvůrce – a pokud vzorec platí, bude to trvat spravedlivé množství hvězdiček, upozornění na upozornění a parentetiky, které to popisují.

Do té doby bude těchto 50 her více než stačit. —Mike Mahardy, vedoucí editor, recenze

Jak funguje seznam polygon Top 50

Během posledního měsíce zaměstnanci Polygonu hlasovali, diskutovali a rezignovali na sérii kompromisů, což je naše 50 nejlepších her z roku 2022. Jakékoli videohry, které byly vydány v roce 2022, aktualizované v roce 2022 nebo dosaženo obnoveného kulturního významu v roce 2022, jsou pro tento seznam způsobilé. Také jsme zacházeli listopad. 30 jako mezní hodnoty, což znamená, že Warhammer 40K: Darktide byl způsobilý (a je skutečně přítomen na seznamu), ale Marvel’s Midnight Suns, které jsme si velmi užili a PevnostVerze Steam, která činí jednu z nejdůležitějších videoher přístupnější, nebyla, nebyla. Budou mít nárok na zařazení do našeho žebříčku na konci roku za 2023.

50. Nesmrtelnost

Selektor scény v nesmrtelnosti ukazuje různé filmy a záběry zahrnující hlavní obsazení postav

Nesmrtelnost je nejlépe zkušené pouze s vágním porozuměním toho, v čem jste, za její centrální tajemství: co se stalo s nechvalně známou herečkou Marissa Marcel?

Hráči odhalují toto tajemství sledováním filmových klipů, zkoušek a dalších kusů filmové efeméry z jejích tří smyšlených filmů. Rolování tam a zpět skrz záběry je záměrně vyrobeno tak, aby odzvonilo pocit práce s filmem ve starém editoru Flatbed (to je nejlépe zkušené se zpětnou vazbou síly ovladače), což dává skvěle jednal klipy ještě více hmatatelnější pocit. NesmrtelnostOpravdu působivý technický úspěch spočívá v tom, že hráči mohou naskočit mezi klipy docela doslova kliknutím na téměř cokoli v zaměření kamery, aby byli téměř okamžitě přivedeni do jiného klipu obsahujícího tento objekt. Tímto způsobem je to kouzelný pohyb mezi klipy a okamžitě jej začnete používat ke sledování obsazení a posádky a všech rekvizit, které vydávají chechhovianskou vibraci.

Nakonec je zřejmé, že je to je asi víc než jen o plném příběhu záhadné múzy. Zatímco jeho polobudová metoda vyprávění může nechat některá z jeho hlubších témat frustrovaně obtížně spojit a objevit, co se skutečně skrývá Nesmrtelnost je zážitek bezkonkurenční letos. –Clayton Ashley

Z hlavy nemůžu dostat nesmrtelnou neurotickou tajemství

Nesmrtelnost je k dispozici na Android, iOS, Windows PC a Xbox Series X.

49. Poinpy

Poinpy z mobilní hry z Devolver Digital a Netflix, Poinpy. Má barevný 2D umělecký styl a Poinpy vypadá jako malý dinosaurus, který skočí

Vytvořil vývojář Downwell Ojiro Fumoto, Poinpy je nezávislý akční platformer, kde se zasadíte malým zeleným ptákem vzhůru ve snaze sbírat ovoce pro hladové monstrum. Mobilní hra, která je zdarma pro předplatitele Netflix, Poinpy pochází z dlouhé řady nekonečných mobilních platforem, jako Papi Jump nebo Doodle skok. To vyzařuje polsky daleko za cokoli jiného, ​​co jsem hrál v žánru, a může se pochlubit některými z nejlepších plošin ve hře letos. Je to nádherný a hladký zážitek a jeden z mých doporučení pro lidi, kteří hledají přístupnou, ale náročnou hru.

Poinpy Netflix stojí za stažení

Poinpy je k dispozici na Androidu a iOS.

48. Tinykin

Astronautský protagonista malé příbuzné vede skupinu titulárních tvorů v oblasti podobné diorámě v koupelně domu

Tinykin Zeptá se: „Co kdyby Pikmin vytvořil na konci 90. let vzácný než na začátku roku 2000 Nintendo?”Je to sbírku v žíle.” Banjo-Kazooie, Ale s hratelností série ovládání armády, jako je Overlord nebo, ano, Pikmin. Vaším cílem-jako osoba o velikosti chyby-je prozkoumat lidský dům a sbírat předměty pro domácnost a vytvořit kosmickou loď. Zní povědomě?

TinykinNápady nejsou originální, ale provádění a vizuální styl z něj činí absolutní potěšení. Malí zvířátka, kterou ovládáte (titulární Tinykin), vám pomohou vyřešit hádanky s jejich jedinečnými schopnostmi. Ale nejlepší část Tinykin je to, že je zcela bez boje; Neexistují žádní nepřátelé ani šéfové, kteří by padli. Vaším jediným cílem je prozkoumat tento gigantický svět a sbírat věci. Výsledkem je nejpohodlnější a meditativní videohra, kterou jsem hrál po celý rok, a jedna, kterou mám v úmyslu znovu přehodnotit, až se příště cítím ohromen. —Ryan Gilliam

Nejlepší hry na Xbox Game Pass

Tinykin je k dispozici na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

47. Monster Hunter Rise: Sunbreak

Garangolm křičí na některá menší zvířata v monstrum Hunter Rise: Sunbreak

Minulé roky Monster Hunter Rise byl vynikajícím doplňkem dlouhodobé franšízy a rozšíření letošního léta, Sunbreak, Postaveno na svém pevném základu, aby přinesl nové, rozmanitější příšery na titul, spolu s některými opravdu krásnými místy.

V naší recenzi jsme kritizovali Sunbreak za to, že se skrýval příliš mnoho svých nových věcí za starými, známými příšerami. Ale ta chyba neodebírá neuvěřitelnou hru přidanou SunbreakRozmanitost nových pohybů a šéfů. Rise’s Incredible Wirebug získává několik hlavních upgradů v expanzi, takže mobilita je ještě důležitější součástí boje.

Existují také některé zábavné doplňky, jako je kooperační lovy s AI, kde se k vám mohou občas připojit některé postavy specifické pro příběh. Pro sólové hráče to pomáhá vynést společenský aspekt hry – i když se „socializujete“ s počítačem. A je to skutečný výbuch, když vaše umělá inteligence na okamžik zmizí, jen aby se vrátila na obří zvíře, které vám pomůže snížit váš cíl.

Způsoby, jak to Sunbreak Může být slogem vážně převážena některými z podívaná, která vidíme při boji proti obsazení nových monster hry. Používání mého drátu, aby se hádal obřího orangutanu. —Ryan Gilliam

Monster Hunter Rise: Sunbreak je skvělý – pokud jste dost trpěliví

Monster Hunter Rise: Sunbreak je k dispozici na Nintendo Switch a Windows PC.

46. Sériové čističe

Perspektiva městského prostředí a skladů shora dolů s molami a uličkami v sériových čisticích prostředcích

Sériové čističe Hones in o mém oblíbeném aspektu tajných her: uspokojení nastěhování neviditelného prostorem, ve kterém nepatříte, ale přesto příkazová síla. Hráči přebírají roli posádky čističů zločinu s zločinem, kteří slaví nový rok a vzpomínáme po desetiletí společně s likvidací těla pro dav. Nakreslete distanční pokračování do své stealth-akční hry 2017 Sériový čistič je zlepšení originálu ve všech směrech, obchodování se zjednodušenou estetickou a tupý mechanikou pop-art pro perspektivu 3D třetí osoby a uměleckého stylu ovlivněného díly Jean-Michel Basquiat a protikulturu 90. let.

Každá úroveň zdůrazňuje řadu dynamických přístupů a výzev, ať už je to tajně rušivé policisty, takže můžete rychle vysávat krevní únik, hacknout kamerové systémy a světla, takže můžete vyrazit, abyste nabrali mrtvolu, nebo dokonce vytáčet řetězovou pilu na řetězovou pilu Rozdělit těla a vyděsit diváky k mdloby, než je také nenásilným likvidací. Hudba hry si zaslouží zvláštní chválu a uznání, směřuje jazz post-bop, boom-bap hip-hop, post-punkový grunge a další, aby vytvořil zvuk, který nejen cítí dobové, ale ponoří hráče v rytmech každé úrovně a Na okamžik výzva. Sériové čističe hraje a cítí se jako mashup Bez názvu husí hra a Manhunt, oženit se s jeho nejedvitností bývalého brutality. Pouze pro toto srovnání, snadno vyniká jako jeden z mých nejoblíbenějších herních zážitků roku. –Toussaint Egan

Hodnocení 9 nejlepších tajných her

Sériové čističe je k dispozici na Windows PC.

45. Ghostwire: Tokio

Akito vytáhne jádro z nepřítele v Ghostwire: Tokio

Jako vzácná akční hra z první osoby z Japonska, Ghostwire: TokioStruktura se cítí trochu povědomá, ale jeho boj a environmentální design mu dává identitu, které se může vyrovnat.

Zřídka bylo tak zábavné chodit po Tokiu, dívat se na svět kolem vás a vytáhnout jádra z nepřátel, zatímco si rukama v jedinečných pozicích. Je to už více než šest měsíců, co jsem hrál hru, a stále cítím efekt „snap“, když popadnu jádro. Bylo to trochu znepokojivé, když režisér hry opustil část cesty prostřednictvím produkce a trochu divné, když hra skončila jako exkluzivní PlayStation-publikovaný Microsoft, ale ale Microsoft publikoval PlayStation, ale Ghostwire: Tokio udělá silný důvod, aby vás odvrátil od toho všeho s jedinečným stylem a spoustou důvěry.

Ghostwire: Tokio se cítí jako hra definovaná jeho perspektivou

Ghostwire: Tokio je k dispozici na PlayStation 5 a Windows PC.

44. Drobné Tiny Wonderlands

Záhlaví průvodce třídy Tiny Tiny's Wonderlands

S Drobné Tiny Wonderlands, Cítím se, jako by se vývojáři Borderlands konečně pohodlně pustili a výsledky hovořily za sebe. Wonderlands je radostná rompová skrze světy inspirované stolním RPG se zdánlivě malými vylepšeními, které vytvářejí obrovské vlnky ve sérii „Diablo Meets Guns“ vzorec. Můžete kombinovat dvě nesourodé třídy postav, překročit Overworld ve stylu deskové hry a nalít desítky hodin do koncové hry fenomenální komory „Chaos Chamber“. Převodení je prostřednictvím všeho, co je ochotna uznat, že nejsme tady pro skript nebo dokonce pro soudržné vyprávění, a nakloní se do tohoto sentimentu s náležitě rozptylovým příběhem – netrvá tak vážně, že obětuje nepředvídatelnost, radost nebo spokojenost fascinujícího, dobře vydělaného kořisti. —Mike Mahardy

Drobné Tiny Wonderlands vdechuje divný, nový život do zatuchlé franšízy

Drobné Tiny Wonderlands je k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

43. Byl jsem dospívající exkomonista

Obsazení I byl dospívající exokolonista stojan na rameni a dívá se na kameru

Toto herní zapalování nadcházejícího věku vynikající psaní s responzivní hraní na budování paluby a hvězdnou hvězdnou Den Hromnice mechanik. Hrajete jako kolonista na zahraniční planetě, vyrůstáte od 10 do 20 let. Vaše volby – od toho, na co se zaměřit, ať už se jedná o studium nebo průzkum, po to, koho se splníte a romantika – neúprosně změňte oblouk příběhu. Budete čelit trýznivým výzvám, jako jsou volatilní divoká zvěř a další existenciální hrozby. Každá budoucí přehrávání vám dává šanci změnit výsledky velké a malé, jako je to, kým se splníte, a dokonce i kdo žije a umírá.

Zatímco mechanik budování balíčků byl zábavný, byl jsem nakreslen většinou vyprávěním hry a nádherným obsazením postav. Každá přehrávání mě přinesla trochu blíže k prasknutí tajemství, proč byla planeta pod kouzlem časové smyčky. Hra je také bezstarostně divná, s četnými romantickými možnostmi, včetně řady poly postav – a já si představuji. —Nicole Clark

Jak jsem byl dospívající exokolonista postavil lepší systém varování o obsahu

Byl jsem dospívající exkomonista je k dispozici na Mac, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 a Windows PC.

42. Rollerdrome

Osoba v bruslech Roller a červená kotle zaměřující zbraň, zatímco létají vysoko ve vzduchu, vše v uměleckém stylu ve stínu Cel

Set do fašistického policejního státu, Rollerdrome lze účtovat jako střelec arény na roletové brusle. Jiní to nazvali „pro bruslař Tonyho Hawka se zbraněmi.„Jsem tu, abych vám řekl, že vypálení granátového odpalovače při sestupu z 360-rotačního backflipu je zábava jako peklo, bez ohledu na to, jak tomu říkáte.

Náš osmibodový protagonista, Kara Hassan, je posledním zaměřením reality show v krvi, ve které jsou bruslaři házeni do arén plné ramp, věží a bezpečnostních stráží s vývojem zbraní a zbraně. Děláte triky, abyste získali více kulek; Strávíte své kulky za to, že zabijete více padouchů; Baví vás nově uvolněný prostor tím, že děláte více triků. . —Mike Mahardy

Rollerdrome je výbuch, pokud na to nemyslíte příliš tvrdě

Rollerdrome je k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5 a Windows PC.

. Dorfromantik

Bucolic City Panorape v Dorfromantiku

Po celá desetiletí se hry pro budování měst obecně týkaly replikace umění urbanistického plánování, takže je to dech čerstvého vzduchu, který Dorfromantik Jednoduše se vůbec netýká části „plánování“. Po různých biomesech jste dostali hromadu hexagonálních dlaždic: lesy, řeky, pláně, města. Dlaždice můžete umístit pouze na vrchol svého zásobníku, ale pokud úspěšně odpovídáte biomům, získáte více dlaždic, což vám umožní zůstat v zenovém stavu usazování nekatanu. Můžete udělat nejtrapnější načrtnout plán a držet se ho. Nakonec selžete. Ale tam lži Největší lekce: selhání? Hej, stává se to všem velkým městům. —Ari Notis

Dorfromantikův mistrovský minimalismus zklidňuje vaši duši

Dorfromantik je k dispozici na Nintendo Switch a Windows PC.

40. Horizont zakázán West

Aloy posadil na dřevěný paprsek vysoko nad údolím Misty River v Horizontu zakázaný západ na PS5

Pokračování vynikajícího postpokalyptiky z roku 2017 Horizon Zero Dawn je již jedním z nejlepších roků. Horizont zakázán West bere tolik z toho, co učinilo první hru skvělou a dává hráčům více práce s: více osad, zbraní a možností procházení. . Nakonec může Aloy klouzat z hor, plavat nejhlubší moře a prozkoumat americké památky podél západního pobřeží. Nádherný otevřený svět této hry se cítí jako dárek a je snadné potopit hodiny do prozkoumání každého nádherného rohu. Mezitím psaní postav a budování světa zprostředkovávají civilizaci, která stojí za to ušetřit. —Nicole Clark

Horizont zakázán West je nekonečně posedlý étosem více

Horizont zakázán West je k dispozici na PlayStation 4 a PlayStation 5.

39. Pokémon Scarlet a Violet

Pokémon trenér jezdí na Miraidonovi v otevřeném světě Pokémon Scarlet Scarlet a Violet

Jsou buggy. Jsou zlomené. Rozhodně neudělali tolik, aby vyvinuli franšízu jiný Hra Pokémon, která vyšla letos. A ještě, Pokémon Scarlet a fialový se osvědčili. Celý otevřený svět – první pro sérii – je potěšením se ztratit. Řada dostupného Pokémona je skvěle kurátorská, kombinace oblíbených z minulých her vedle některých skutečně inspirovaných nováčků. Vyrovnávání těchto Pokémon Up je spíše hračkou než kdy jindy, díky množství vylepšení kvality života, která usnadňuje uzavření mozku a mletí. Pro všechny jejich chyby, Scarlet a fialový jsou nakonec symbolické pravdy tak staré jako videohry: něco vám může přimět, abyste si chtěli dát hlavu přes zeď a stále zábava Af. —Ari Notis

Pokémon Scarlet a Violet jsou v kooperaci lepší

Pokémon Scarlet a Violet jsou k dispozici na přepínači Nintendo.

38. Metal: Hellsinger

Střelba skokových démonů v kovu: Hellsinger

No tak, je to doom plus kytarový hrdina! Co se nelíbí? Střelec založené na rytmu vám dává meč a tunu hlasitých zbraní, pak vás úkoly zabíjejte spoustu démonů. V zásadě hraje hodně jako nedávné restartování zkázy, v tom, že přežití je závislé na neustálém pohybu. Pokud však chcete způsobit smysluplné poškození nepřátel, budete muset vyrovnat své snímky s rytmem. Metal: Hellsinger Pracuje pouze díky hlavovému OST naskládanému s královskou hodností těžkých kovů, včetně Alissy White-Gluz (Arch Enemy), Matt Heafy (Trivium), Randy Blythe (Boží jehněčí) a Serj Tankian (systém dolů). —Ari Notis

Metal: Hellsinger je k dispozici na PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

37. Rogue Legacy 2

Obrazovka výběru dědice v Rogue Legacy 2

Rogue Legacy 2 je oslava hrdinů a jejich rozdílů. Každý nový dědic přináší do svého roguelitního běhu jedinečnou chuť a zajišťuje, aby žádné dva výlety nebyly stejné: jeden Valkyrie by mohl využít pizzu boomerang k proříznutí (lol) jejich cestu do.

Takto, Rogue Legacy 2 je neobvykle čerstvý pro roguelite a dává to mezi velikány Mrtvé buňky, Zabít věž, a Hades. V žánru, který obvykle žádá hráče, aby sledovali diskrétní cestu nebo vytvořili konzistentní dovednost, Rogue Legacy 2 Povzbuzuje vás, abyste našli radost z hraní jako nepravděpodobné hrdiny proti nejistým šancím. Je to stejně dobré v krátkých výbuchtech jako v maratonských sezeních a nikdy to nepřestane překvapivé. –Ryan Gilliam

Rogue Legacy 2 využívá chaos, aby se stal a nekonečně opakoval roguelite

Rogue Legacy 2 je k dispozici na Nintendo Switch, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

36. Perfektní přílivy

Děti mluví hovno před střední školou v dokonalých přílivách

Perfektní přílivy je první videohra Meredith Gran, ale ani se blíží jejímu prvnímu vpádům do vyprávění. Známá pro její devastující čestný webcomic Octopusový koláč, Gran je mistrem přibíjení intimity a trapnosti svého vlastního života. . Perfektní přílivy se neliší, zachycuje jak gangly končetiny, tak širokoomaovou osamělost dospívajících a preteens na začátku roku 2000. Ale Perfektní přílivy„Teen, Mara, se zabývá zármutkem, žije na izolovaném ostrově spojeném s pevninou pouze trajektem.

Gran zachází s hlavní postavou Marovy nepravidelné emoce, často dramatické, s humorem a upřímností, dokonce i v Perfektní příliv nejtemnější okamžiky. Hra point-and-click pixel nemusí nutně mít konečný cíl. . –Nicole Carpenter

Tvůrce Octopus Pie Nails dospívající pocity ve své debutové videohře

Perfektní přílivy .

35. League of Legends (sezóna 12)

Několik postav League of Legends ze sezóny 12 se vynoří z prázdnoty směrem k fotoaparátu

Trvalé odvolání League of Legends je jedním z nejpůsobivějších dlouhodobých dějů v hraní a ten, který je nedostatečně diskutován jen kvůli tomu, jak spolehlivý je. Ale více než deset let, liga Stále je silná jako konkurenceschopná hra, kterou hrajete sami nebo (ještě lepší) s přáteli, a sezóna 12 byla dosud jedním z nejsilnějších úsilí.

Hra přidala pět nových šampionů-Zeri, Renata Glass, Bel’veth, Nilah a K’Sante-a aktualizovala celou řadu dalších (včetně dlouho očekávaného vylepšeného Udyr). Ale to, co mi vyniklo o této sezóně, je to, jak důsledně to bylo, na každé pozici. Více než v předchozích sezónách, letos v liga Cítil jsem se jako téměř každý styl hry a šampion byl životaschopnou cestou k vítězství, a díky tomu bylo o to zábavnější.

Nyní existuje 162 hratelných šampionů liga. V mnoha minulých ročních obdobích byla meta tak pevně definována, že se cítila, jako byste museli hrát správného šampiona (nebo typu šampiona) nebo riskovat, že jste v nevýhodě. Ale letos to bylo jiné. Hra byla vyvážená způsobem, který učinil mnoho herních stylů a šampionů životaschopných, což vedlo k extrémně zábavné sezóně a pravděpodobně nejlepšímu mistrovství světa vůbec, rozbila rekord pro nejunikátnější šampióny hrané na akci a vyvrcholily v pobuřlivě zábavné finální sérii série. League of Legends. Co se na tom nelíbí? –Pete Volk

League of Legends může být o něco snazší

League of Legends je k dispozici na počítači Mac a Windows.

34. Gran Turismo 7

Pohled na sedadlo řidiče první osoby na hudební rally Rally Gran Turismo 7

Pokud nejste přinejmenším otevřeni milujícím autům, Gran Turismo 7 se nebude snažit vás milovat zpět. Je tu mír v tom, což je vzácné ve videohrách tak velký a drahý, pocit Zen zaměření, který paradoxně povzbuzuje hráče, aby s ním krátce i hluboce zapojili. To je kouzlo Gran Turismo, franšízy, která se stejně potěší v bezprostředních potěšeních, že dostaneme auto na silnici, a také dlouhodobou radost z toho, že se stane lepším řidičem, při ladění a ocenění každého auta, které shromažďujete. Gran Turismo 7 je hra hobbystů, která, která si více než většina tradičních videoher, si pamatuje, že srdce jakéhokoli koníčku není to, co vám přináší, ale to, co k tomu přinesete.

Gran Turismo 7 je dědečkem závodních her – více než jedním způsobem

Gran Turismo 7 je k dispozici na PlayStation 4 a PlayStation 5.

33. Splatoon 3

Inklings a Octolings čelí na ulici města v uměleckých dílech od Splatoon 3

Splatoon 3 ukázal nám, že je stále zábavné promočit naše nepřátele v barvě. Frenetický, inkoustový střelec z Nintendo se letos vrátil na třetí splátku a vrátil se k nám tak živým jako vždy. S osvěžením na kooperační horde režim lososů a zavedením třícestných válek trávníků, ve kterých každý tým bojuje o pokrytí kurzu vlastním barevným inkoustem, Splatoon 3 prokázáno, že tyto chobotnice mají stále několik triků ve svých stylových rukávech. Hra se nepodvádí příliš daleko od předchozích her, ale místo toho představuje novou a poněkud rozsáhlou kampaň pro jednoho hráče spolu s řadou důležitých změn kvality života. Vezměte všechny tyto prvky a hodte již oblíbené postavy, jako je Deep Cut, a dostanete hru, která se cítí svěží, ale známá. —Ana Diaz

Splatoon 3 je jedinou dobrou platformou sociálních médií

Splatoon 3 je k dispozici na přepínači Nintendo.

32. Morová příběh: Requiem

Amicia se proklouzne vysokou trávou a zaměřuje svou kuše na nedalekého nepřítele během soumraku v moru: Requiem

Toto pokračování k kultuře Morová příběh: nevinnost Umístí franšízu do ligy s Stealth Heavy Hitters, jako je série Dishonored Series. v Zádušní mše, 15letá Amicia se musí znovu proplížit a bojovat proti vojákům francouzské inkvizice. Ona, její matka a přítel Lucas hledají lék na svého bratra Huga, který nese krevní kletbu známou jako makula. Když je zoufalý, makula kletba zaplavuje celých měst s hordami potkanů, které nesou smrtící mor.

Jak slíbil, Zádušní mše má více krys než kdy jindy a Amicia musí použít svůj rozum k vyřešení environmentálních hádanek hry. Hra spíše než tradiční strom Perk reaguje na způsob, jakým hrajete, a přidává body k „obezřetnosti“, „agresi“ nebo „oportunismu“, které odemknou relevantní dovednosti. Většina, Lidová horor je děsivá a evokující – za krysy nebo hrůzami lidského utrpení. Letos jsem hrál Elden Ring, což mi postavilo mou postavu proti děsivým příšerám, ale umožnilo mi to rost God of War Ragnarök, Což mě dal do boty boha s mocnou sekerou. Amicia je jen dívka s prakem a spravedlivým vztekem směrem k násilí milice. Byl jsem přitahován k jejímu strachu a její příčině až do konce. –Nicole Clark

Morová příběh: Requiem je pokračování kultovního hitu 2019

Morová příběh: Requiem je k dispozici na Nintendo Switch, PlayStation 5, Windows PC a Xbox Series X.

31. Bloudí

Kočka čeká na baru se třemi humanoidními roboty na snímku obrazovky z Stray

Že Bluetwelve Studio by mohlo úspěšně zachytit podstatu naší nejvíce nepochopitelné rodiny domácích mazlíčků, je vlastním úspěchem vlastní. Že vývojář mohl také zápasit s kočkou do dystopického dobrodružství v živém, zapomenutém městě, je úplně jiná věc. Bloudí mohl pracovat s jakýmkoli protagonistou. Ale s roční útěkovou přírutovou hvězdou to stoupá.

Na mechanické úrovni, Bloudí je plošinovka s průzkumným prvkem světla a řešící se hádanky. Existují chvíle nebezpečí, jako když městské roje invazivních Zurks pronásleduje protagonisty kočičí úzké uličky nebo nad zrádné střechy. A ano, kočka může umřít, ve smyslu videohry a narození. Ale hlavním tahem hry je jednoduše být kočka A navzdory tomu, co by mohla jinak naznačovat mechaniku ničící nábytek, ničící nábytek, snižování koberečků, snižování koberečků, která je vřelá a užitečná přítomnost pro opuštěné Androidy, kteří hledají útěk z jejich neonového očistce. —Mike Mahardy

Stray je dílem lidí Sly Cat a je to triumf

Bloudí je k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5 a Windows PC.

30. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

TMNT Shredder's Revenge Screenshot Vernon Umístění v epizodě 6

je hra, která vždy bzučí.

. Shredderova pomsta je hlasitý a chaotický, ale nikdy tolik, že je to rušivé, což z něj činí absolutní výbuch pocty řadě klasických her. Je to relativně krátké, ale se sedmi různými postavami – čtyřmi želvami plus duben O’Neil, Splinter a Casey Jones – při přehrání úrovní a zvládnutí pohybů každé postavy je hodně hodnoty. A i když je to věrné svým předchůdcům, je to rozhodně moderní, s uspokojivějším bojem proti hordám nepřátelských vojáků a upgrade postav na boot. Nostalgie může být jeho vozidlo, ale čistá zábava je jeho palivo. –Nicole Carpenter

TMNT: Shredderova pomsta absolutně pravidla

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge je k dispozici na Linuxu, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC a Xbox One.

29. Final Fantasy 14: Endwalker

Obsazení postav ve Final Fantasy 14: Endwalker stojí vedle sebe a dívá se na modrou, éterickou propast

Očekávání první expanze Shadowbringers byly vysoké, ale Square Enix se stále podařilo doručit. Endwalker Final Fantasy 14. Rozšiřuje se na postavách, které jsme již milovali, poskytuje kontext pro věci, které jsem si neuvědomil, že jsme potřebovali, a připomíná nám, že i přes to, jak se mohou zdát bezútěšné věci, existují důvody, proč zůstat naděje.

Endwalker pokračuje v výrobě Final Fantasy 14 matoucí hra. Chci to dál doporučovat lidem, protože expanze (zejména ty nedávné) jsou tak dobré a vyplatí se tak dobře, ale nikdo nechce být doporučen hru, která trvá 100 hodin porazit. Pokud jste však někdo, kdo má spoustu času na upravu, nemůžu doporučit Final Fantasy 14 Dost, zejména s Endwalker Factoring in. —Julia Lee

Final Fantasy 14: Endwalker Review

Final Fantasy 14: Endwalker je k dispozici na Mac, PlayStation 4, PlayStation 5 a Windows PC.

28.

Čtyři odemykatelné znaky NPC v Raftu

Ve světě, kde jsem polopravidelně sloužil videa o obřích soupravách, které se pokoušejí odstranit alespoň některé z nekonečných odpadků z našich oceánů, Vor vzbudil můj zájem. V této hře s karantářem přežití jedete základní vor přes oceán a upgradujete jej. Místo toho, abyste se jen vydali na získání zdrojů, můžete při plavání lovit odpadky z oceánu a proměnit jej v užitečné předměty. Hra zasáhne příjemnou rovnováhu mezi nejrůznějšími hrami za základní smyčkou hákování odpadků a tvorbou ji. Můžete ukotvit svůj vor na ostrovech a prozkoumat je. Je zde pravidelné rybolov bez košů a můžete dokonce odemknout potápění. Po celou dobu musíte odrazit pravidelné útoky z karikaturních žraloků. Občas to může být hodně spravovat, takže vaše cesta bude dobře obsluhována sdílením s přáteli, ale je to námořní cesta, která stojí za váš čas. —Ana Diaz

Průvodce, tipy a triky pro začátečníky

Vor je k dispozici na Windows PC.

27. Lom

Klíčové umění pro lom, představující obsazení a logo

Hry vývojáře Supermassive si vytvořily prostor pro sebe obchodováním na hororových tropech – jeho útěk až do svítání Umístěte skupinu dovolených teenagerů skrz Wriver do odlehlé horské kabiny, rozpadající se sanatorium a opuštěnou důlní šachtu, než tmavá obrázky Antologie vyskočila z lodi na moři na strašidelné středozápadní město na pouštní hrobku. A teď máme Lom, Děsivá divočina, která se dotýká všech tradic drsných tradic jednoho z původních amerických hororových nastavení: tábor spánku.

V souladu s předchozími hrami Supermassive, Lom Staví vás kontrolu nad skupinou postav – v tomto případě devíti poradci tábora, kteří se v táboře uvízli navíc -, když prozkoumají scenérii a dělají vše, co je v jejich silách, aby přežili, když se věci budou chlupaté (přečtěte si: potenciálně smrtící).

Zatímco vstup hráče je téměř výhradně omezen na chůzi, výběr binárních charakterů a základních rychlých událostí, je to svědectvím pro řemeslo Supermassive, že může hledat tašky na duffel tak přesvědčivé jako děsivé setkání s jinými světovými stvořeními, nevinným polibkem jako OMEDNÉ Rozhodnutí jako tažení spouštěče. Lom Existuje někde mezi světy filmů a videoher a je pozoruhodné, kolik zlata to z obou. —Mike Mahardy

Lom je krve nasáklý, brutální a jacky letní tábor běsnění

Lom je k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

26. Warhammer 40 000: Darktide

ZEALOT: Kazatel vystřelí plamenomet do davu chaosu zkomplikovaných občanů Tertium Hive in Warhammer 40K: Darktide

Warhammer 40 000: Darktide Hráče hráče proti nekonečným silám chaosu v úlu městě teltium. Hrdinové jsou skupinou odmítnutí-veterán, Ogryn, Psyker a Zealot-kteří jen stěží unikli popravě kůží jejich zubů a nyní musí projít řadou levých 4 misí mrtvého stylu, aby zajistili munici, restartu Herci nebo opravte Wi-Fi boha.

Největší silou Darktide je jeho frenetický boj, s vlnami kulturistů a chaos beasties rojí skupinu, zatímco elitní odstřelovači a střelci vyvíjejí další tlak z dálky. Úrovně jsou také požehnány obrovským měřítkem a budováním světa Warhammer 40 000. Je úžasné pohybovat se po městě Tertium úly, postavené pro umístění miliard občanů. Odmítnutí začínají jako nepatrné kolečky v masivním stroji, ale brzy se power fantazie objevují heretické lebky a vlny chaosu. Přidejte soundtrack absolutních bangerů a Darktide je jedním z nejúžasnějších překvapení roku.

Warhammer 40 000: Darktide je na pekle startu

Warhammer 40 000: Darktide je k dispozici na Windows PC.

25. NBA 2K23

Michael Jordan ve své uniformě NBA All-Star v letech 1985 až 1990

NBA 2K23 je mezníkem ve sportovních videohrách, vyvrcholením 20letého ideálu, který se veteráni Visual Concepts již dlouho konají: nechte hráče vrátit se v čase, přepsat ji a hrát svou oblíbenou franšízu v dnech dávno. Stanoví nový standard pro ostatní vývojáře sportu, kteří nabídli historii svých lig pouze velmi omezeným způsobem, a rozhodně žádný tak pohlcující jako nový režim ERAS MYNBA. . A pro každou paměť, kterou znovu vytvoříte v éře Mynba, je třeba znovu prožít v režimu Jordan Challenge v muzeu. —Owen dobrý

NBA 2K23 je nejvíce inspirovanou sportovní hrou v letech

NBA 2K23 je k dispozici na PlayStation 5 a Xbox Series X, spolu s méně verzemi bohatými na funkce na Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows PC a Xbox One.

24. Deska!

Restaurace na talíři! hemží se se zákazníky a zaměstnanci z pohledu ptačího oka

Co-op roguelite o provozování restaurace je domácí předpoklad a Deska! žije na hřišti. První asi tucet restaurací se cítí jako absolutní chaos, když bojujete s skutečnými požáry a vyčistíte se po nedbalých zákaznících, všichni, jak vy a vaši přátelé radostně křičíte objednávky a pokyny nad sebou.

Ale Deska!Skutečná posedlá radost pochází z pronásledování dokonalosti samostatné restaurace, jakmile si uvědomíte, kolik úkolů lze automatizovat s pečlivým a drahým upgradem. Poté se restaurace stanou chrámy účinnosti a špičkových strojů a nejlepší běhy se promění v veselé hodiny dlouhé záležitosti, které se může vyrovnat jen málo her. —Austen Goslin

13 nejlepších manažerských simíků, kteří se potopí hodiny a hodiny

Deska! je k dispozici na Windows PC.

23. Tunika

Protagonista Fox zvedne meč do vzduchu v tunice, poblíž kamenného mostu vedoucího k oltáři

Některé hry prosperují při smysluplném zmatení. Tunika je jedním z nich.

Existují ozvěny Myst, Svědek, a originál Legend of Zelda V vývojáři Andrew Chives’s Action-Adventure Outting. Rovněž nakreslelo nesčetné srovnání s 2012 Fez, Hra, která také nasadila svůj vlastní jedinečný psaný jazyk, aby zmást, lákat a nakonec řídit hráče k největšímu zastřešujícím tajemství. Jeho boj se může stát maskováním – zejména během pozdějších bojů šéfů – a jeho úroveň designu vždy neumožňuje nejužitečnější zpětné sledování. Ale jeho ochota důvěřovat inteligenci hráče, trpělivosti a především, žízeň po objevování z něj činí samo o sobě mistrovské dobrodružství. —Mike Mahardy

Tunic: Ilustrovaná recenze

Tunika je k dispozici na Mac, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

22. Celková válka: Warhammer 3

Tzarina se brání v boji proti silám Khorne v totální válce: Warhammer 3

Existují ambiciózní hry a existují Ambiciózní hry. Celková válka: Warhammer 3 je druhý. Jeho mapa je větší než maje jeho předchůdci dohromady a byla spuštěna s osmi fantasy frakcemi, každý cizí a velkolepější než poslední. Je to také nesmírně podivný, a odmítá odpočívat na svých vavřínech, když se strategická trilogie zabalí, místo toho tlačí obálku kdekoli.

A nyní nás také představilo jeden z největších a nejambicióznějších projektů ve všech videohrách (nejsem legraci) s Nesmrtelné říše, expanze, která kombinuje všechny tři mapy a každou hratelnou frakci z celé trilogie. Všechno to však předefinuje, co to znamená být videohrou „Sandbox“, s naléhavým vyprávěním, které vidí střet národů, vůdci navzájem zradí a rozvine se masivní svět, dokonce i mimo pohled hráče. –Mike Mahardy

Total War: Warhammer 3’s Immortal Empires redefinuje videohry „Sandbox“

Celková válka: Warhammer 3 je k dispozici na Linux, Mac a Windows PC.

21. Disney Dreamlight Valley

Občané titulárního údolí v Disney Dreamlight Valley jdou o svůj den, s postavami jako Wall-E, Woody, Belle a Goofy interagují v parcích a na chodnících

Má jakákoli hra od roku 2022 Disney Dreamlight Valley? “Smíchejte zvířecí křížení a Stardew Valley, Nahraďte všechny měšťanské obyvatele milovanými animovanými postavami a najměte hlavního vydavatele mobilních her, který začleňuje mikrotransakce.„Proč se tedy nemůžeme zastavit v těžbě, rybolovu a zemědělství v horečnatém úsilí, aby Mickey a přátele byli šťastní?

Je to jednoduché: tato hra byla postavena s překvapivě skutečnou péčí. To, co by mohlo uspět jako další jednorázová, nečinná mobilní hra, je místo toho plnohodnotný zážitek z hraní rolí, který se pohodlně hodí na konzole. Kde jsme očekávali, že hra Zig do dravé chamtivosti, je to zag s chytrým designem a velkorysými aktualizacemi. Dreamlight Valley provádí řadu zlepšení kvality života ve vzorci zvířete a má kalendář nových postav, včetně Scar from Lví král, Stejně jako bzučení a woody z Toy Story. Hra je stále v raném přístupu a stále se obáváme jeho obchodního modelu po jeho oficiálním spuštění (už jsme byli spáleni dříve!), ale právě teď je v tomto virtuálním zábavním parku více než dost zábavy, která ospravedlňuje popadnutí lístku. —Chris Plante

Chci hrát Disney Dreamlight Valley, navzdory hlavním překážkám

Disney Dreamlight Valley je k dispozici na Mac, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

20. Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3 Heroes vstupující do údolí Alfeto

Zvažte mnoho způsobů, jak Xenoblade Chronicles 3 je tyčící se úspěch. Za prvé, je to skvělý závěr k nepravděpodobné trilogii RPG, které jsou většinou známé pro své ambice a srdce, což konečně dělá hru stejně uspokojivou jako jeho další aspekty. Pro ty, kteří se obávají časových závazků, je to také uspokojivé samostatné dobrodružství, které je melancholickou rozjímání o nalezení významu v nejmenších dobách. A možná nejvíce poignanly je to okamžik, kdy se herní designér Tetsuya Takahashi desetiletí dlouhodobě vytvoří rozlehlé filozofické sága sci-fi, dlouho po svém prvním pokusu v roce 1998 Xenogears. Jaké štěstí máme to hrát. —Joshua Rivera

Příběh Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3 je k dispozici na přepínači Nintendo.

19. Nikdo nezachrání světu

Boj s nadsvícením v nikoho nezachrání světu

Nikdo nezachrání světu je bizarní malá videohra, ale na mé psychice zanechala nesmazatelnou značku. Je to hra vše o shapeshiftingu – odemknutí nových sil, abyste se stali do perfektní zbraně pro tuto práci, nebo velmi specifický nástroj potřebný k vyřešení jediného hádanky. Jde o průzkum a experimentování. Je to zábavné a zajímavé a především je to hluboce chytré. Za rok plný tolika velkých her, velikosti a broušení Nikdo nezachrání světu vypadá malý. Ale skvělé věci často přicházejí v malých balíčcích a já nebudu zapomenout na nejnovější čas na DrinkBox Studios. –Ryan Gilliam

Nikdo nezachrání světu je RPG, který se dostane správně

Nikdo nezachrání světu je k dispozici na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

18. Kult jehněčího

Jehněčí vaří některá jídla ve sloučenině v kultě jehněčího

V banneru pro správu Sims, Kult jehněčího vyniká mezi smečkou-se směsí roguelitního dungeonového procházení, náboženské nejednoznačnosti a stylem věrného umění, který ustupuje monstrózním činům. Je to jedna z těch her, které by na papíře neměly fungovat. Ale v praxi je to vstupně propulzivní.

Když jehněčí z smrti poslaný zajatý démon-duchem, jste pověřeni budováním, zlepšováním a vedením kultu v lese s cílem nutit pomstu na čtyři bohy, kteří nařídili vaši popravu. Vynoříte pole plodin, vaříte jídla pro své následovníky, požehnáte řečeným následovníkům, aby získali jejich nerozdělenou laskavost, a v některých případech je obětujte v projevu slavného násilí. Mezi tím vším se vydáte do divočiny na bojových bězích, které vám poskytují nové následovníky, schopnosti a požehnání, abyste rozšířili svůj kult. Výsledkem je tok podobný ouroboros roguelitního vzrušení a zendikového řízení vesnice, vše zaměřené na to, aby vám ukázal, jaký druh vůdce byste se mohli zdánlivě stát, kdybyste byli uděleni absolutní moc. —Mike Mahardy

Kult jehněčího je ta vzácná hra: zábavná kritika organizovaného náboženství

Kult jehněčího je k dispozici na Mac, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

17. Kirby a zapomenutá země

Klíčové umění pro Kirbyho a zapomenuté země ukazující rozkošnou růžovou blob hledající lidstvo v post-apokalyptickém pekelném scape

Podle mého přepínače jsem věnoval asi 60 hodin nejnovější hře Kirby. . Dalších 50 hodin bylo rozšířeno za posledních osm měsíců můj čtyřletý, který v této rozkošné apokalypse našel svou první oblíbenou hru. Kirby se mi líbilo dost dobře na vlastní hraní. Desítky rozkošných sběratelských knickknacků. Kirby’s Home Sanctuary, s interaktivní kavárnou, butiky a kino. Láskyplně vytvořené detaily na všech úrovních, rozhodující při vytváření hry pro děti, které budou hrát stejnou scénu znovu a znovu a znovu. Jako dospělý je příliš snadné přehlédnout umění a ruční práce, která jde do navrhování her pro děti a rodiny. Kirby a zapomenutá země Je připomenutím, že zatímco Nintendo je nejlépe známé pro zvíře Crossing a Zelda převzetí dospělé populární kultury, vydavatel zůstává lepší než kdokoli jiný při výrobě věcí pro své původní cílové publikum: děti. —Chris Plante

Vaše největší Kirby a zapomenuté otázky pozemku odpověděly

Kirby a zapomenutá země je k dispozici na přepínači Nintendo.

16. Vraťte se na Monkey Island

Guybrush a jeho kohorty se dívají dovnitř pokladní hrudi na oplátku na ostrově Monkey

Mnoho videoher se pokouší komedii, ale málokdo uspěje. Je to také škoda, protože komedie je perfektní všelék pro choulostivou hádanku. Původní série Monkey Island série dobrodružných her Point-and-Click zdokonalila toto párování a posílila jeho hádanky praštěnými hříčkami, fackem a prostě hloupé situace. . Vrátit se je plná pískavě čistých, rodinných roubíků, a ačkoli přepisování některých z těchto roubíků by zde snížilo dopad hvězdných představení hlasových herců, stejně vám nechám tip: pokud potřebujete mop, done ‘ zkuste si jeden půjčit. Vytvořte jeden od nuly, počínaje návštěvou stromu mopu. Jeho pobočky jsou nakonec jedinečně vhodné pro vytváření úchytů MoP. —Maddy Myers

Vraťte se na ostrova Monkey Island s jistotou do své silné DNA

Vraťte se na Monkey Island je k dispozici na Linuxu, Mac, Nintendo Switch, PlayStation 5, Windows PC a Xbox Series X.

15. Norco

Průmyslové městské panoráma s éterickou tváří podobnou Gatsby v Norco

Norco Vyniká z mnoha důvodů: je to krásné, čestné zobrazení jižní Louisiany, vynalézavého a dystopického příběhu sci -fi a ostrá kritika plísní ropného průmyslu. Vytvořeno geografií robotů, Norco je interpretace Norca, Louisiana – skutečného města, jehož jméno znamená pro rafinační společnost v New Orleans, domov pro výrobní komplex Shell. Jako dobrodružství point-and-click, Norco Pomalu se rozpadne jako hlavní postava, Kay, vrací se do svého dětského domu po smrti její matky. Je to najednou příběh magického realismu s záhadnými prvky, přesto stále pevně zakořeněný ve smyslu reality – není to snadná směs žánrů. Psaní a jednoduché environmentální hádanky, spolu s jedinečným mechanikem mysli mapu, který působí jako seznam postav a mentální notebook, se hodí k rychle se rozvíjejícímu příběhu, který stále ponechává prostor pro zastavení a převzetí veškerou podivnou podivnost. —Nicole Carpenter

Mechanik Norco Mind-Map je skvělým vyprávěním ve hvězdným sci-fi dobrodružství

Norco .

14. Mario + Rabbids Sparks of Hope

Mario vystřelil laserový blaster na nepřátele v Mario + Rabbids Sparks of Hope

Série Mario + Rabbids mohla být snadno telefonovaná hotovost. Místo toho jsou to taktická mistrovská díla, která chodí na špičku s XCOM, Fire Emblem a dalšími titany žánru. Tyto roky Jiskry naděje – pokračování do roku 2017 Bitva království . Jiskry nadějeCore Core Gimmick („Co když Mario, ale zbraně“) zůstává stejný jako jeho předchozí, ale přidává řadu vylepšení. Klíčem je zde zavedení sentientních příslušenství nazývaných Sparks, které do sady nástrojů hry přinášejí působivou úroveň hloubky. Možnosti pohybu tekutin způsobují, že se cítí, jako byste ovládali legitimní postavy Mario, spíše než vojáci XCOM, kteří nosí kosmetiku houby Kingdom. Nejlepší ze všeho je, že skript je opravdu zábavný. Je tu opravdu jen jedna nevýhoda: Rabbids Talk. A ne, nikdy to nepřestane být divné. Ari Notis

Mario + Rabbids Sparks of Hope je jedním z největších spinoffů Mario

Mario + Rabbids Sparks of Hope je k dispozici na přepínači Nintendo.

13. Neon White

Skákání přes jednu z Neon Whiteových úrovní. Ilustrovaný démon je v levém dolním rohu obrazovky. Úroveň je zobrazena ve 3D grafice. Podlaha vypadá jako voda a budova v popředí vypadá komplexně, s mnoha sloupy

. Neon White oživil pronásledování pro nejvyšší místa v žebříčku a posílil důležitost milisekund, protože někdy je milisekunda vše, co je potřeba k vyšplhání o jedno místo vyšší než váš přítel.

Vývojář Ben Esposito z Angel Matrix volal Neon White „Smoothie“ inspirací, který tahá tolik z tření vzdorujících mapy surfování proti tření. Neon White je také malým, ale důležitým způsobem, karetní hra na budování paluby. Pokud se jedná o koktejl, pak je to stejné části sladké, pikantní, uspokojivé a také kapající po tváři, protože v době, kdy vám trvalo přečtení tohoto odstavce, váš přítel právě znovu porazil skóre. Že Neon White Může být tak elegantní a jednoduché, a zároveň předávat takové silné zášť a žalostně stísněné zápěstí, je docela úspěchem pro hru o skákání z jedné platformy na druhou. Videohry jsou hloupé jako peklo. Pojďme získat smoothies. —Mike Mahardy

Jak Neon White přinesl zpět pronásledování žebříčku

Neon White je k dispozici na Nintendo Switch a Windows PC.

12. Signál

Hraní střela třetí osoby anime postavy zaměřená na laserovou pistoli na dva zombie-podobné Androids, které drží sekáčky v temné lékařské kanceláři

Duchovní nástupci jako Silent Hill a Resident Evil jsou desetník a tucet. Je to vzácné, když se člověk podaří nejen zdokonalovat základní principy těch chválených hororových klasiků, ale nakonec tyto srovnání nakonec překročit, aby vyprávěl příběh o sobě. Signál je to až příliš vzácné odlehlé: hororová hra na přežití třetí osoby plná náročných hádanek, děsivých nepřátel a ještě děsivějších zjevení pohřbených hluboko pod svým sněhovým povrchem.

Jak poznamenal recenze Polygonu, hra čerpá inspiraci z klasických her pro přežití, uznávané anime jako Duch ve skořápce a Neon genéza evangelion, spisy h.Str. Lovecraft, a dokonce i obrazy Arnolda Böcklina a Eugena Brachta, syntetizující tyto referenční body na vynikající mrtvolu hrůzy a zívnutí existenciálního dredu. Elsterova dolů sestupná cesta do střev opuštěného meziplanetárního těžebního zařízení při hledání ztraceného přítele je nebezpečná, a postaví hráče proti strašidelnému jinému světovému sdělení děsivými stvoření. Signál . –Toussaint Egan

Signaldis je téměř dokonalá óda na Resident Evil a Silent Hill

Signál je k dispozici na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

11. Podivné zahradnictví

Poznámka k stolu v podivném zahradnictví, nastíní další potenciální vodítko

v Podivné zahradnictví, Prodáváte rostliny. Ačkoli rostliny mohou vypadat obyčejně, jsou to něco jiného než: Existují rostliny, díky nimž jsou lidé statečnými, a další, kteří je lákají k jejich smrti. Někteří mají za cíl zvýšit zaměření nebo otrávit vaše nepřátele. Je to jednoduchá hra, která je prováděna s maximální pozorností na detail. Při provozování tohoto obchodu s rostlinami se skrze drby a rostliny nalezeno prostřednictvím mapy her nalezeno podivný, okultní příběh. Podivné zahradnictví je krátký – dokončení trvalo něco přes pět hodin – ale byla to jedna z nejúčinnějších her, které jsem letos hrál. –Nicole Carpenter

Podivné zahradnictví, hra o prodeji rostlin, je jednou z nejlepších her roku

Podivné zahradnictví je k dispozici na Mac, Nintendo Switch a Windows PC.

10. God of War Ragnarök

Kratos položí ruku kolem Atreuse, zatímco stojí v lese v God of War Ragnarok

God of War Ragnarök měl nějaké tvrdé boty. Bůh války (2018) znovu objevili jednu z největších meatheads ve videohrách a proměnili ho v emocionálně přesvědčivou postavu, která pomohla pohánět hru před čtyřmi lety polygonovou hru roku. Katapultoval přes bar excelence, což z něj činí jednu z nejlepších her desetiletí a ve všech dobách.

Ragnarök je v mnoha ohledech stejně dobrý. A na některých místech je to ještě lepší. Ale protože se to snaží udělat tolik, nebo možná proto 2018Kvalita byla takový šok, Ragnarök je schopen jen překročit bar, který jeho předchůdce tak snadno vyhodil kolem.

Li 2018 Byla cesta Kratose skutečným, emocionálním člověkem a otcem, Ragnarök je o souboru postav, které se pokoušejí udržet navzájem pohromadě na konci světa. Tentokrát již není zaměřena na Kratos, ale jeho nově objevený emoční růst je pro textii příběhu zásadní. Sledování ho, jak se učí se vyjádřit malými způsoby, cítil se jako triumf před čtyřmi lety, ale v Ragnarök Je to bona fide „dobrý táta“ – nebo přinejmenším se snaží co nejlépe. A když se kolem něj rozpadne svět, vidíme, že Kratos nejen pomáhá radit všem svým spojencům, ale emocionálně se připravuje, aby to všechno dal pro budoucnost svého syna.

Psaní hry občas zakopne – zejména s jeho humorem -, ale nikdy to nevrhá skutečné okamžiky mezi rodičem a dítětem. Je to dynamika, kterou se hry AAA pokoušejí už roky zachytit a Bůh války (2018) je příkladem od svého vydání. Ve většině ohledech to stále je.

Ještě pořád, Ragnarök Přebírá tolik-včetně příběhů z původní hry a zbrusu nových dobrodružství-že by se menší studio snadno dusilo na jeho ambici. A přesto, Studio Santa Monica stále vytvořilo hodné pokračování jedné z nejlepších her, jaké kdy byly vyrobeny, a to je výkon, který stojí za to oslavit sám o sobě. —Ryan Gilliam

13 věcí, které byste měli vědět před zahájením boha války Ragnarök

God of War Ragnarök je k dispozici na PlayStation 4 a PlayStation 5.

9. PowerWash Simulator

PowerWash Simulator - Hráč používá svou energetickou pračku k vyčištění obřího lokomotivného vlaku v poušti

Po celá léta jsem posedózně sledoval uspokojivé internetové klipy lidí pro mytí energie, chodníky, venkovní nábytek-a to i když jsem si jist, že nikdy nebudu znát takový mír, jako byt bez moci byt. Můj život se navždy změnil PowerWash Simulator přišel na scénu. Okamžitě jsem přinutil některé z mých přátel, aby se ke mně připojili v drhnutí virtuálních prostředí s násilně propulzivními tryskami vody. Můj život byl od té doby lepší.

Už jste někdy hledali útočiště před hrozným doomscrollingem každodenního života? Chtěli jste vyhladit ty otravné vrásky v mozku? Tato hra je pro vás a také pro každého, koho znáte. ?) Vyčistěte špinavá auta, dvorek s přístřešky a houpačkami, domy s celým zadkem, vrtulník, monstrum a ještě mnohem více. Uvolněte ta ramena. Nechte bolest opustit vaše tělo s dobrým vymýváním energie. —Nicole Clark

PowerWash Simulator je moje nová hra Chill Vibes

PowerWash Simulator je k dispozici na Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

8. Pokémon Legends: Arceus

Jízda na Wyrdeer přes řeku

S historií franšízy tak velké a bouřlivé jako Pokémon může být obtížné vytvořit velký rozstřik. . S Pokémon Legends: Arceus, Game Freak vzal franšízu odvážným a osvěžujícím směrem, který se změnil způsob, jakým bojujeme a chytíme. Také se ptá, co to znamená být trenérem Pokémona.

Na začátku jakékoli hry Pokémon nebo dokonce ve filmech se vždy dozvíme o světě Pokémon. Říká se nám, že tato mocná stvoření žijí spolu s lidmi jako partneři a soutěží proti sobě v bitvách, které dále zdokonalují vztahy mezi Pokémonem a trenéry. Legendy: Arceus Úplně se od tohoto konceptu zcela odchýlí tím, že se koná v historickém období ve vesmíru, kde Pokémon dosud neintegroval s běžnou populací a kde se průměrný člověk bojí Pokémona. My, hráč, máme čas cestovat z budoucnosti a je na nás, abychom byli jedním z prvních mostů mezi obávanými měšťany a příšerami, které číhají za jejich ploty.

Pokémon Legends: Arceus není jen zajímavý; Představuje také fantastickou šablonu pro hru s otevřeným světem. V něm si můžete vybrat a vybrat různé regiony, které chcete prozkoumat. Spojuje průzkum s přísným chytáním monstrum tím, že nám umožňuje proklouznout a chytit Pokémona házením jediného pokého míče. Kromě toho je hra plná vzkvétajících, které mají svůj vlastní způsob, jak nás přimět k přemýšlení o Pokémonu různými způsoby. Ať už to bylo nakopnuto naše osly, když viděl Pokémona žít ve svém přirozeném prostředí nebo jednoduchý akt krčení, aby se skutečně setkal s jedním z vašich partnerů očí, Pokémon Legends: Arceus je jednou z nejlepších her Pokémon, a proto je to dnes na tomto seznamu. —Ana Diaz

Pokémon Legends: Arceus je chaotický, hodnotný experiment

Pokémon Legends: Arceus je k dispozici na přepínači Nintendo.

7. Marvel Snap

Fotografie hry Marvel Snap, která obsahuje místa Citadela rozbočovače a nápoje a různé karty na iPhone

Je to okamžik, možná na vašem pátém kole Marvel Snap, Když zjistíte, jak hra funguje, kde se můžete dívat do času a prostoru a vidět budoucnost, kde tuto hru hrajete velmi dlouho. Možná v tomto okamžiku přísaháte na sebe a odstraníte aplikaci, ze strachu z další digitální posedlosti. Nebo se usmíváte na elegantní genialitu mobilní karty druhé večeře a ponoříte se přímo v. Marvel Snap popraskal sběratelský kód karetní hry a vytvořil dostupnou, rychlou a kousnou hru, která ve většině karetních her řeší pro délku a složitost, a nabízí něco, co se hodí mezi přejetím na Tiktok. To, že tak činí při oslavě své linie karetní hry, je také pozoruhodné: ve svých pravidlech a krátkém přehrávacím čase stále dává hráčům největší pocit, že dobrá sběratelská karetní hra může nabídnout: Ukazuje jim novou kartu, která něco odemkne v jejich mozek, nutí je usmívat se a říkat: „Mám nápad na palubu.“ —Joshua Rivera

Marvel Snap klepne na nostalgii, ne vaše peněženka

Marvel Snap je k dispozici na Android, iOS a Windows PC.

6. Pentiment

Screenshot Andreas Maler na nádvoří z historického dobrodružného RPG Pentimentu Obsidian Entertainment

Pentiment je teplejší, zábavnější a naplňující, než navrhuje jeho zastrašující výšková výška. Varuji vás předem, protože se obávám, že bych tě mohl ztratit. Podívejte se, hrajete jako cestovní umělec Andreas Maler v 16. století. Zřídíte obchod v bavorském klášteře a strávíte dalších 10-15 hodin (šířící se po dobu 25 let v příběhu) navazováním přátel a nepřátel, spolu s řadou rozhodnutí, která změní životy všech ve vašem okolí. Neexistuje žádné hlasové hraní, žádný boj a žádný skutečný způsob, jak vyhrát.”Prostě mluvíš.

Pentiment může znít trochu jako domácí úkoly a spravedlivé varování, prvních pár hodin jsou Hustá – Jednou z mála mechaniky hry je možnost číst poznámky pod čarou. Ale ať už tuto hru dáte, odměňuje vám to desetkrát. Postavy v jeho krásném městě, ilustrované ve stylu té doby, jsou protichůdné, stejně jako skuteční lidé. Mohou být soucitní a nápomocní, ale ve stejné konverzaci, vlastní zájmy a škodlivé. Jejich věrnost a potřeby posun a jejich chování ovlivňuje ty kolem sebe, nejvíce zjevně jejich blízcí. Protože hra se táhne po generacích, uvidíme, jak se životy vesničanů stávají historií a jak se historie tak často zkreslená nebo přímo zapomenutá.

Vrstveni na vrcholu těchto lidí je rozhovor víry, kterou jsem ve hře nikdy neviděl, a velmi zřídka v jakémkoli populárním umění. Náboženství je krásné a náchylné k korupci, službu státu a jeho nejmocnější Cudgel. Nebo to jednoduše řečeno: víra je to, co z toho děláme. Vhodně, tak je Pentiment. –Chris Plante

Pentiment je k dispozici na Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

5. Fortnite

Tři postavy z Fortnite pečlivě procházejí kovovým goo. Jedním z nich je Spider Gwen z Spider-Man, jeden vypadá jako robot a druhý nosí kyčelní oblečení s bělenými dredy

Věděli jste, že Goku je v této hře? A má zbraň? Stále vládnoucí šampion popových kulturních non sekvitur, Fortnite je to, co se stane, když je vše obsah a fandom je jedinou formou sebevyjádření, na které záleží. Ale v roce 2022 se to stalo lepší videohrou, než kdy byla, nebo alespoň jedna, kterou mohu nyní pravidelně vyhrát, díky přidání režimu nulové sestavení, který se snížil . Vezmeme -li ve spojení se skutečně absurdním počtem měřičů progrese, které neustále sprchovají hráče s odměnami, Fortnite upevnil také své místo jako jednu z nejpovinnějších her zdarma. Proč hrát hru, která je více Skinner Box než střelec? . —Joshua Rivera

Režim sestavení nuly sestavení Fortnite je perfektním vstupním bodem hry

Fortnite je k dispozici na Android, iOS, Mac, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

4. Upírští přeživší

Nepřátelé rojí postavu hráče u upírských přeživších

, Upírští přeživší definoval můj 2022.

V raných částech roku, předtím, než se začalo blíží ke svému konečnému datu vydání, Upírští přeživší Aktualizováno téměř každý týden s novým obsahem. Každou sobotu nebo neděli jsem se srazil na svůj počítač a doufal, že existuje několik dalších úspěchů, které je třeba sbírat, nové tajemství, které je třeba vyvinout, nebo nová zbraň, která se má vyvíjet. V roce, kdy se zdá, že se normálnost konečně vrací – ale ještě ne úplně – Upírští přeživší se stal rituálem, který pomůže označit týdny.

Ale v PC verzi se mi nepodařilo zaznamenat 100 hodin Upírští přeživší pouze hraním pro úspěchy. Ze všech her na tomto seznamu, Upírští přeživší je jedním z jediných, které bych zapnul, jen abych mohl hrát pro zábavu, abych viděl, jaké směšné stavby bych mohl vytvořit dlouho poté, co jsem vyčerpal veškerý obsah. Ve hrách jako Bůh války, Elden Ring, Tinykin, Celá moje hrací doba byla zaměřena na cíl. Upírští přeživší je čistý a infekční.

V průběhu roku jsem se potěšil, jak se hra zachytila ​​ústně mezi přáteli a spolupracovníky. Zdá se, že každý týden se na mém seznamu páry přátel objevil nový kamarád, který dokázal, že konečně skočili Upírští přeživší. A během následujících týdnů bych sledoval, jak se jejich hodinový počet stoupá.

Upírští přeživší je komfortní jídlo. Vyžaduje to perfektní množství koncentrace, aby vás udržovala a zároveň vás osvobodila, abyste poslouchali podcast nebo sledovali video. A způsob, jakým se vyvinula z malé hry 3 $ indie s omezeným obsahem v lednu na 5 $ hru plná hodin obsahu, která existuje v celém Xboxu i PC, je ohromující. Je to jeden z největších příběhů o časném přístupu všech dob, dokonce i soupeření z velikánů Zabít věž a Hades.

V jednom z nejlepších herních let, které jsme měli za velmi dlouhou dobu, plné her, které si lidé budou pamatovat po celá desetiletí, je ohromující, že tento malý malý projekt se ukázal jako můj nejpamátnější ze všech. –Ryan Gilliam

Pozůstalí upírů mohou jednoho dne stát vedle Hadese a Rogue jako velikány

Upírští přeživší je k dispozici na Mac, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

3. Případ zlatého idolu

V případě zlatého idolu dochází k vraždě, které zahrnuje spontánní spalování

Je snadné porovnat Případ zlatého idolu s Návrat Obra Dinn. Každá tajemná hra je zasazena do zlověstné alternativní historie, v níž dominuje okultní události. Jejich umělecké styly jsou inspirovány retro hrami od začátku výpočetní techniky a každý používá systém výplně k rozbalení složité sítě záhadných úmrtí.

Ale srovnání, i když je vyrobena na chválu, nenechte Zlatý idol zářit pro své vlastní zásluhy. Jeho záhady se zpočátku zdají mnohem méně spojené než Obra DinnHraje se přes 11 kapitol bez nedostatku brutálních úmrtí. Ale je tu okamžik žárovka, když si uvědomí, jak se všechny kusy hodí, díky kterému jsem chtěl přehodnotit každé jméno a vodítko, stejně jako v nejlepší fikci Whodunit. A i když hra neskrývá, že ve hře je silný starověký artefakt, odhalení o tom, jak se jeho nesčetné majitelé rozhodnou ji použít, jsou neuvěřitelně nervózní, když to všechno konečně upadne na místo.

A každý kus hry podporuje neustálý pocit neklidu. Pixelované gify každé scény nechávají natolik na představivosti a každé doprovodné skóre mě na okraji postavilo. A i když jsou jednoduché, všichni krásně podporují vaše vlastní odhady a žádná kapitola – dokonce i složitý finální akt – se necítí mimo dosah mých vlastních dovedností. Zlatý idol odborně vás podporuje prostřednictvím pokusu a omylu detektivní práce, i když jsem si myslel nemohl fungovat. Zatímco nejlepší tajemství způsobují, že se pozorovatel cítí chytře, aby se s ním vyřešil, Zlatý idolVýplata vyvrcholí ve svém vynikajícím epilogu, což mi dává šanci konečně rozložit celou věc, Poirot ve stylu, i když publikum je jen já. —Chelsea Stark

Případ zlatého idolu je k dispozici na Windows PC.

2.

Scéna textového konverzačního systému založeného na textu občana

Čelíte novému dni jako pražce, s vaším vědomím přeneseným do robotického těla vlastněného korporace s názvem Essen-ARP. Máte nízko „léky“, které potřebujete k přežití, postavené tak, jak jste byli pro „plánované zastarávání..

v Občanský spánek, Najdete nový život na Erlinově oku, setkáváte se s lidmi, přijímáte zvláštní práci a hledáte způsoby, jak přežít. Každé ráno začíná s rolkou hrstky kostek – tyto role diktují pravděpodobnost úspěchu pro akce, které podniknete. Strávte své kostky moudře.

Stejně jako u tolik mistrovských sci -fi, Občanský spánekPříběh je elegantní metafora pro současný život. Hraní Občanský spánek . To mě přimělo přemýšlet o práci skrz pandemiku, samozřejmě, i když lidé kolem mě onemocněli, zatímco se denně chodili, den. Dávalo to smysl z let žijících výplaty na výplatu. v Občanský spánek, Stejně jako v životě, nedostatek ovlivňuje volbu. Když potřebujete přežít, můžete být opravdu vybíraví o tom, co vám nabízí odmítnutí? Je to také o nalezení způsobu, jak udělat dobrý život, bez ohledu na výzvu. Na koho budete investovat? Zůstanete nebo odejdete?

Je to tolik náhodní hry, jako je hra o tom, jak to být. A je to nejlepší z roku 2022. —Nicole Clark

Citizen Sleeper používá stolní mechaniku k podvracení formátu sci-fi RPG

Občanský spánek je k dispozici na Mac, Mac, Nintendo Switch, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

1.

Průvodce Elden Ring: Místa Rune Farming

Elden Ring je vzácná hra, která se pro svůj okamžik cítí dokonale vhodná. Když dorazil v únoru 2022, to bylo pět let od vydání Breath of the Wild, Zdálo se, že šest let od poslední hry Dark Souls umístila sérii jeden krok od úspěchu v hlavním proudu, a co víc jsme byli přímo uprostřed největšího hlavního fantazijního sucha, jaké můžeme kdy zažít. A v tom dokonalém kulturním okamžiku, s horou humbuk za ním, se od společnostisoftware podařilo vydat hru, která byla hodná každého jeho centimetru.

Elden RingSamotná hraní hraní se cítí jako výsledek alchymie záhadné hry. Fromsoftware vzal základní kovy jiných her (průzkum Freeform Breath of the Wild, Boj Bloodborne a temné duše, zabalený svět Skyrim) a zdokonalili je, než je roztavili, smíchali je se špetkou magie a celou věc proměnili ve zlato.

Ale omezit Elden Ring Pouhé srovnání by to byla služba s hrou a jeho vlastním zásluhám. Jeho boj je vynikající, přesný a náročný, což vše udržuje prostřednictvím každé ze svých půl tuctu možností zbraní a stylů her. Jeho pečlivě navržený otevřený svět nabízí hráčům téměř žádnou výuku, ale uspěje na základě toho, jak lákavé je prozkoumat. Ať už je to ohromující a pečlivě vytvořené výhledy, které se narazí na organicky, jedinečné odměny (a šéfy, kteří je chrání) zastrčené ve skrytých sklepu, nebo daleko příliš šikanovaný nepřítel, který slouží jako náhled vaší budoucí síly, každý okamžik v Pozemky mezi tím, že by to bylo umístěno s největším záměrem. A každá nová lekce nebo dárek se cítí jako perfektní omluva k strávení dalších tucet hodin zkoumáním a bojem.

2022 byl nezaměnitelně skvělý rok pro hry. Ale v roce skvělých her, Elden Ring stále stojí nad svou konkurencí jako něco opravdu zvláštního. Koneckonců, co jiného byste to mohli nazvat, když hra tak bezútěšná, masivní, neprůhledná a náročná se také stala jedním z největších jevů popkultury roku a jednou z nejlepších her vydaných v nedávné paměti? —Austen Goslin

Elden Ring je k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.