Meta Quest Pro: Budoucnost VR je MR | Laptop Mag, Project Cambria Hands ON: Nejprve se podívejte na náhlavní soupravu Meta Quest Pro VR | PCMag

Project Cambria Hands On: Poprvé se podívejte na náhlavní soupravu Meta Quest Pro VR

Podle Meta, Quest Pro dosáhne plné nabití po dvou hodinách.

Meta Quest Pro: Budoucnost VR je MR

Meta Quest Pro

Meta Quest Pro Beampless kombinuje skutečné a virtuální světy, ale bude to stát docela penny.

Klady

  • + Lehký a pohodlný design
  • + Vylepšené haptické kontroly
  • + Pohlcující, intuitivní smíšená realita

Nevýhody

Proč můžete věřit laptopu Mag

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Dnešní nabídky nejlepších Meta Quest Pro

Každý den kontrolujeme více než 250 milionů produktů za nejlepší ceny

Od té doby, co jsem získal svůj první tváří VR prostřednictvím Oculus Rift DK1, jsem byl all-in ve virtuální realitě. A od vydání DK1 v roce 2013 jsme viděli několik iterací náhlavní soupravy, nejaktuálnější je Meta Quest 2. A s každou novou náhlavní soupravou byl zvednut bar. Vždy však bylo „co bude dál? Co je další velká věc?„V případě virtuální reality je odpověď smíšená realita. A odpověď pro meta je Meta Quest Pro.

Meta Quest Pro je prvním vstupem společnosti do špičkového prostoru náhlavní soupravy VR. Dříve projekt Cambria, The Quest Pro je lehčí a elegantnější než cokoli, co společnost dosud spustila. A je to mnohem silnější a má spoustu triků na rukávu, včetně vkládání senzorů a procesoru do ovladačů, aby mohli sledovat svou polohu nezávisle na náhlavní soupravě a vylepšené sledování očí a obličeje. Ale tam, kde Quest Pro skutečně svítí, je pan, kde umožňuje nositeli skočit přes portál ve skutečném světě a vstoupit do snu s vysokým rozlišením a mávat zpět všem v reálném světě.

Cenovka 1 499 $ však znamená, že všichni, kromě nejhlubších fanoušků VR a vývojáři, získají tento statečný nový svět z netopýra. Naštěstí jsem nahlédl do budoucnosti meta a VR. Čtěte dále a připojte se ke mně na této fantastické cestě.

Ceny a dostupnost meta quest pro

Meta nedávno způsobil rozruch, když zvýšila cenu Quest 2 z 299 na 399 $. To jsou arašídy ve srovnání s Quest Pro, který přichází s rozpočtem-což způsobuje 1 499 $. S takovým druhem peněz můžete získat čtyři náhlavní soupravy Quest 2 nebo dva HP Reverb G2 VR HMD (549 $) s slušnou částkou zbývající a vytvořit robustní knihovnu her a aplikací.

Zahrnuty do toho 1 499 $ jsou řadiče meta quest do Touch Pro, tipy stylus, částečné blokátory světla a nabíjecí doku. A pokud potřebujete další příslušenství, Meta má k dispozici sluchátka pro VR A Quest Pro VR a blokátor plného světla za 49 USD, zatímco kompaktní nabíjecí dok a případ přenášení z Incose stojí 79 $ a 119 $, respektive.

The Quest Pro je v současné době k dispozici pro předobjednávku s objednávkami odeslání 25. října.

Meta Quest Pro Design

Meta Quest Pro vypadá úplně jinak od všeho, co jsme od společnosti viděli. Část, která sedí nad vaší tváří, je menší než předchozí modely. A namísto matného bílého povrchu se senzorem v každém rohu je lesklá černá čelní deska se třemi viditelnými senzory kolem očí s jinými na obou stranách.

Většina zbytku náhlavní soupravy je vyrobena z černého matného plastu. Aby bylo možné blokovat rušivé světlo, horní část náhlavní soupravy jemně vzhůru a tiše na mé čele. V vítězství pro lidi s velkými vlasy, Meta’s propadl nejlépe namontované čelenky ve prospěch fit kola Ala The PlayStation VR.

V 25.4 unce a 10.4 x 5 x 7.7 palců, toto je nejtenčí nejmenší náhlavní souprava, kterou meta dosud vytvořila. To není v malé části díky novým čočkám palačinek a zakřivené baterii, která sídlí v zadní části zařízení místo přední části.

Vzhledem k tomu, že je Quest Pro s ohledem na MR, je pod nosem slušné množství otevřeného prostoru. Ale pokud se únik světla stává příliš rušivým, můžete vždy fackovat na magnetických částečných blokátorech světla. Pokud to však nestačí, bude mít Meta v prodeji úplné blokátory.

Meta Quest Pro Comfort

Nikdy jsem neměl žádné stížnosti na nošení náhlavních souprav VR, které nebyly spojeny. Ale Meta zvýšila mé očekávání pohodlí, protože je to nejlehčí, dobře vyvážené náhlavní soupravy, které jsem měl to potěšení nosit. Zkrácená čelní deska však trochu zvykla, když jsem si zvyklý stahovat HMD dolů, dokud se nedotkne mostu mého nosu. S tímto novým prostorem pro periferní vidění jsem se musel rekvalifikovat na skutečné polohování. Netrvalo to dlouho a odtud jsem byl připraven prozkoumat statečný nový svět pana.

Stejně jako The Quest 2 má Meta Quest Pro mechanismus nastavení mezeru objektivu, aby se přizpůsobila mezipapilární vzdálenosti, měření, které určuje vzdálenost mezi středem žáků, je IPD důležité pro optimální prohlížení, jak může způsobit nesprávné IPD, které může způsobit nesprávné IPD zkreslení obrázků, které může onemocnit některé uživatele. Meta rozšířila nastavitelný rozsah IPD na 55 mm – 75 mm od Quest 2 z 58 mm – 77 mm. Vypadá to malé, ale toto nové měření zpřístupní náhlavní soupravu pro rozmanité uživatele.

Fit Wheel byl na PSVR měnič her a je to stejné pro Meta Quest Pro. Pár se zvrátí doprava, utáhl horizontální pás náhlavní soupravy, což umožnilo zařízení pohodlně odpočívat na hlavě. V současných VR Adventures mohu zůstat ve virtuálním světě asi tři hodiny dávat nebo vzít, což umožňuje pohodlí a výdrž baterie. Zajímalo by mě, jak dlouho mohu vydržet v Uber-Comfortable Quest Pro.

A to nemusí být pro mnoho lidí starostí, ale pro mé lidi tam s velkými, objemnými vlasy budou rádi, že Quest Pro je velké vlasy přátelské. Jediné, co jsem musel udělat, bylo vytáhnout si pletený cop a třesky přes horizontální pás a nechat vše přirozeně viset. Už nebudu při přemýšlení o skoku do VR zařazen do menších, méně komplikovaných účesů. V budoucnu Quest Pro je kudrnatá, loc fauxhawk, když obdržíme revizní jednotku.

Meta Quest Pro Controllers

Náhlavní souprava není jediná věc, která získala přepracování. Řadiče Meta Quest Pro získaly vizuální, technické a upgrady. Ovladače váží 5.4 unce a měření 5.1 x 2.8 x 2.4 palce. Jsou těžší než kontroléry Quest 2 (4.4 unce, 3.5 x 4.7 palců) a to je pravděpodobně kvůli všem dobrotám meta napěchovaným pod černým matným plastovým krytem, ​​včetně mobilního procesoru Qualcomm Snapdragon 662, tři senzory a dobíjecí baterie v každém zařízení.

Nový hardware umožňuje výrazně vylepšené sledování rukou. Natolik, že jsem vlastně hrál operační hru tím, že jemně sevřel strany pravého ovladače, abych jemně vyzvedl vtipnou kost a pomalu a úmyslně ji odstranil. Vím, že to zní snadno, ale věřte mi, budete potřebovat několik praktických běhů. Ale jakmile to dostanete, nebudete se chtít vrátit zpět k Old Quest 2 Controllers. A nebudete muset, protože řadiče Quest Pro jsou také kompatibilní s předchozím systémem. S jejich vlastním procesorem a senzory jsou řadiče Quest Pro sledovány ve 3D prostoru nezávislém na náhlavní soupravě, což umožňuje celou škálu 360 stupňů pohybu.

Řadiče Quest Pro také nabízejí lepší haptiky prostřednictvím nového systému Trutouch Haptics společnosti. Technologie je taková, že jsem cítil jemný tlak na akvarel štětce, když jsem je jemně natáhl přes virtuální plátno, abych přidal nějaké jemné detaily do mého uměleckého projektu demo. A v jiném, kde jsem byl pokyn, abych vyzvedl malé koule a rozdrtil je, cítil jsem chmurný tlak, když jsem se upravil z mírného stlačení na drsný tlak a následnou trhlinu předmětu mezi mými virtuálními prsty.

A i když by mohli být těžší než jejich předchůdci, řadiče Quest Pro jsou ergonomičtější. To neznamená, že předchozí kontroloři genů nebyli pohodlní, byli. Distribuce hmotnosti je však lepší a prostě se cítí přímo ve vaší ruce. A jsou na očích docela snadné s nenápadným černým matným plastovým krytem. Konfigurace tlačítka zůstává stejná s nabídkou, tlačítky X a Y na levém ovladači a okulus (domov), tlačítka A a B vpravo. Oba ovladače sportují jednu analogovou tyčinku, boční nárazník a spouště.

Meta Quest Pro specifikace

Podobně jako jeho ovladače je Meta Quest Pro poháněn Qualcomm – – Platforma Snapdragon XR2+ SOC Přesnost. To je doprovázeno 12 GB RAM s 256 GB úložiště. Neviděl jsem SD slot kdekoli na Quest Pro, takže 256 GB je pro mě trochu skromný, zejména s tím, že se hry zvětšují a větší. Například Resident Evil 4 vyžaduje 8.2 GB prostoru. Je však ještě vidět, kolik prostoru bude vyžadovat aplikaci nebo hra MR, ale opravdu se mi líbila alespoň 512 GB možnost.

Ale pojďme si promluvit o zobrazovacích panelech. The Quest Pro má pár panelů LCD, které nabízejí 1800 x 1920 na oko s místním stmíváním podsvícení. Ve srovnání s úkolem 2 je to o 37% více pixelů na palec (PPI) a o 10% více pixelů na stupeň. Podsvícení je důležitá, protože může ovlivnit kontrast i celkovou živost. Specializovaná technologie stmívání ve skutečnosti ovládá 500 bloků LED jednotlivě, které říká Meta. Pokud jde o ostrost, meta nabízí „25% zlepšení vizuální ostrosti na celém poli v pohledu středu, 50% zlepšení v periferní oblasti a 1.3x větší barevný gamut než Quest 2.“

A konečně, posledních pár věcí, které byste měli o displeji vědět, je, že má frekvenci obnovení 90 Hz, ale podporuje 72Hz jako jeho předchůdce. Z hlediska zorného pole má Quest Pro horizontální a 96 stupňů vertikální 96 stupňů.

Stejně jako každá jiná náhlavní souprava VR na trhu, Quest Pro podporuje sedavé zážitky. Ale kde je v tom zábava? Chcete -li projít svou novou království smíšené reality, budete potřebovat nějaký pokoj, 6.5 x 6.Přesně 5 stop. Dostal jsem však svůj úkol 2, abych pracoval v menších oblastech.

Meta Quest Pro soukromí

Meta způsobila docela rozruch se svým požadavkem, že jste potřebovali účet na Facebooku. To samozřejmě šlo jako olověný balón a způsobilo, že společnost v srpnu udělala o tváři a vypustila požadavek. Pro lidi s obavami z ochrany osobních údajů to bylo velké vítězství, protože může být příliš snadné unést někoho z účtu FB.

Ale meta se tam nezastavila. Nyní, když Quest Pro má schopnost sledovat vaše oko a obličej pro realističtější výrazy obličeje ve VR. Otázkou však je, kam tyto informace jdou a kdo k nim má přístup? Odpověď není nikde a nikdo kromě vás. Nejdříve se nejdříve objevují sledování očí a přirozené výrazy obličeje ve výchozím nastavení. Pokud se rozhodnete přihlásit se k jedné funkci, z vašich očí a obličeje se odebírá skenování. Informace zůstávají v náhlavní soupravě a nejsou sdíleny s meta nebo bez vnější strany. Jakmile jsou data zpracována, je automaticky odstraněna z náhlavní soupravy. Mějte na paměti, že můžete pozastavit téměř jakoukoli funkci, ale zejména sledování očí a přirozené výrazy obličeje kdykoli se chystáte rychlým nastavením. A pokud je náhlavní souprava ponechána nečinná, funkce jsou automaticky deaktivovány.

A teď, když děláme smíšenou realitu, je třeba zvážit další vrstvu soukromí – – lidé ve skutečném světě, kteří by se možná nechtěli připojit k vašim virtuálním sobům. Protože kamery jsou zapnuté

Meta Quest Pro Pro Life baterie

V závislosti na tom, jak jej používáte, můžete očekávat kdekoli mezi 1-2 hodinami od Meta Quest Pro Pro. Doufal jsem, že trochu víc šťávy, ale myslím, že jakmile pan přijde do mixu, dvě hodiny jsou zázrak. Náhlavní soupravu můžete použít, když je účtována. Přestože kabel sbalení měří 6.6 stop, doporučuji použít více sedaví aplikaci nebo hru, aby se snížilo riziko náhodného zakopnutí nebo vytržení šňůry.

Podle Meta, Quest Pro dosáhne plné nabití po dvou hodinách.

Sečteno a podtrženo

Bezproblémově smíchání skutečného světa se všemi druhy virtuálních, budoucnost VR absolutně spočívá v MR. A meta vede cestu s drahými, ale stále neuvěřitelně Titilating Meta Quest Pro. A i když to stačí jako výkon, Meta také si vzala čas na to, aby se virtuální realita tak cool, zlepšila sledování očí a obličeje. Dokonce přivedli ovladače do mixu a poskytli jim vlastní sadu senzorů a procesorů pro zvýšené haptiky a přesnost, díky které je zážitek mnohem pohlcující. A udělali to bez porušení soukromí nebo kohokoli jiného.

Ale 1 500 $ je daleko od 399 $ Quest 2 a zatímco je prodáván jako špičkové zařízení. Tento cenový bod znamená přímo ji do říše vývojářů, hlubokých kapesných adoptorů a podniku. To je správné podnikání. S mnoha ukázkami, které zažívám zaměřené na spolupráci a produktivitu projektu, určitě vidím, jak se Meta Quest Pro prodává podnikům za hromadnou cenu za použití v hybridních pracovních situacích.

Naštěstí pro nás ostatní, velké množství funkčnosti Quest Pro najde cestu k levnějšímu úkolu 2. Ale pokud máte finanční prostředky nebo bohatého dobrodince, vřele doporučuji dostat vaše ruce na meta quest Pro.

Project Cambria Hands On: Poprvé se podívejte na náhlavní soupravu Meta Quest Pro VR

Meta Quest Pro je náhlavní souprava 1 500 $ se sledováním očí a obličeje. Je to cena především pro profesionální použití, ale je to snadno nejpůsobivější samostatná náhlavní souprava VR, kterou jsem dosud viděl.

Hlavní analytik, spotřební elektronika

Byl jsem odborníkem na domácí zábavu PCMag již více než 10 let, pokrývám televizory i vše, co byste se k nim mohli chtít připojit. Zkontroloval jsem více než tisíc různých produktů pro spotřební elektroniku včetně sluchátek, reproduktorů, televizorů a každého hlavního herního systému a náhlavní soupravy VR za poslední desetiletí. Jsem televizní kalibrátor s certifikací ISF a odborník na domácí kino s certifikací THX, a jsem tu, abych vám pomohl pochopit 4K, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos a dokonce 8K (a ujistit vás, že to ne Potřebujete se obávat o 8k vůbec po dobu několika dalších let).

(Kredit: Will Greenwald)

Meta Quest 2 (dříve The Oculus Quest 2) byla moje oblíbená náhlavní souprava virtuální reality již několik let, protože nabízí plně realizovaný VR zážitek bez kabelů. Samidalone VR na mě natolik zapůsobil, že jej obecně doporučuji nad jakýmkoli přivázaným nastavením VR, s výjimkou nadšenců hráčů s špičkovými počítači. Navíc jen málo dalších společností dokonce vyrábí samostatné spotřebitelské náhlavní soupravy, takže jsem byl nadšený, když jsem poprvé slyšel zvěsti o nejnovějším projektu VR Meta.

Meta mě pozvala do svých kanceláří v New Yorku, abych vyzkoušel svůj nový hardware, který vyjde koncem tohoto měsíce. Říká se tomu Meta Quest Pro (dříve označovaná jako Project Cambria) a je to mnohem pokročilejší než The Quest 2. Pokud v jeho názvu nestačí nápověda, jeho 1 499 $.99 Cena by vám měla vědět, že se jedná o náhlavní soupravu VR na úrovni podniku a ne pro průměrného spotřebitele. Takže i když si pravděpodobně nebudete kupovat pro sebe, je stále zajímavé jej používat jako barometr pro to, co bychom mohli v budoucnu vidět z cenově dostupnějšího samostatného VR.

Nový meta úkol

The Quest Pro je elegantní, černý a vypadá mnohem profesionálnější než Quest 2 a jeho přátelské, matné bílé křivky. Přední část náhlavní soupravy je lesklý černý plastový štít se třemi viditelnými kamerami, které umožňují vylepšený pohled na průchod. Místo tříbodového popruhu, jako jste se dostali do Quest 2, má Quest Pro horizontální popruh podobný volitelnému elitnímu popruhu společnosti, s velkorysým zakřiveným polstrováním pro přední i zadní část hlavy. Zadní část popruhu také drží baterii náhlavní soupravy, což zlepšuje celkový zůstatek a pocit.

Na hlavě mi to připadalo docela pohodlně, i když nemohu potvrdit, jak by se to mohlo cítit po několika hodinách používání. Životnost baterie pro náhlavní soupravu je pouze mezi jednou a dvěma hodinami, takže pohodlí po delší dobu může být nonissue.

Nové ovladače vypadají a cítí se trochu jednodušší, ale jsou mnohem více technicky působivější. Mají stejné rozložení ovládání, ale Meta odstranila prsteny řadičů dotyku Oculus, což umožnilo jejich sledování předchozích náhlavních souprav.

Nyní má každý ovladač fotoaparáty, které umožňují sledování polohy bez ohledu na jeho relativní polohu k náhlavní soupravě. Řadiče také nabízejí lepší citlivost na uchopení a sledování prstů (i když ne v rozsahu individuálního sledování prstu indexu ventilu). Meta také zlepšila haptická zpětná vazba. Nové ovladače poskytují pocit textury podobným způsobem jako rachot, který dostanete s radostí Nintendo Switch a DualSense ovladač PlayStation 5.

Interně, Meta Quest Pro běží na platformě Snapdragon XR2+ Gen 1, která říká, že Meta je o 50% výkonnější než procesor Snapdragon XR2 v Meta Quest 2. Měl by být schopen zvládnout vyšší rozlišení a lepší grafické efekty a také nabídnout lepší prostorové sledování.

Displej Meta Quest Pro nepřekoná řešení Quest 2, ale je stále pokročilejší. Náhlavní souprava používá dva LCD, které každý ukazuje 1 920 o 1 800 pixelů na oko, v souladu s Quest 2. Tyto panely však mají místní podsvícení, který může jednotlivě rozjasnit a dim 500 samostatných LED sekcí ke zlepšení kontrastu (o 75% více než Quest 2, podle Meta). Meta také tvrdí, že 25% podporuje ostrost vizuální ostrosti na celém poli a 50% na periferii, s 130% zlepšením barevného gautu. Obnovová frekvence je však překvapivě nižší, ale doplňuje na 90 Hz ve srovnání s 120 Hz Quest 2.

Kromě VR Graphics představuje The Quest Pro lepší pohled na vaše prostředí v reálném světě. Kamery směřující ven nyní ukazují barvu, vítaný upgrade přes monochromatický pohled z Quest 2. Všechno stále vypadá docela zrnité, ale je to také přesný vizuální průchod, takže je to, jako by se díval na vlastní oči-jen s digitálním filtrem nad nimi.

Nejzajímavější část Quest Pro však není to, co můžete vidět, ale spíše to, jak vás náhlavní souprava vidí. Vyznačuje se sledováním očí i obličeje, což znamená, že dokáže zachytit jak výraz, tak kde hledáte. Například na virtuálním setkání váš avatar ukazuje váš výraz obličeje a odpovídá pohybům v ústech, když mluvíte. Je to jako souprava VTubera, pouze ve virtuální realitě. Sledování očí také umožňuje foveated rendering: Tím se zlepšuje výkon tím, že nechává sluchátka více podrobností, kde hledáte a méně podrobností ve vaší periferní vidění.

Vyzkoušel jsem několik zkušeností s smíšenou realitou s Quest Pro, plné VR i AR. Tribe XR je zážitek VR, který simuluje profesionální průkopnické DJ vybavení a umožňuje vzdálené třídy a koučování od odborníků. Figmin XR je nástroj pro tvorbu 3D, který kombinuje virtuální obraz s fyzikou. Meta Horizon Workroom je platforma Meta Virtual Collaboration a v současné době je ve verzi beta.

Kmen xr

Tribe XR Výukový režim (kredit: meta)

DJing mě vždy fascinoval, ale moje odbornost v elektronickém ovládacím panelu přestává krátce před tím, co se týká rytmu nebo melodie. Tribe XR vás prochází gamifikovaným tutoriálem, který vysvětluje hlavní funkce virtuálních paluby a jak je DJ používá ke smíchání skladby s různými efekty. Výukový program se cítí jako jednodušší verze DJ Hero (nebo Bemani, pokud dáváte přednost), ale na mnohem komplikovanější a virtuální kontrolní systém. Nařídil mi to, abych oslovil a otočil knoflíky včas vizuálními výzvami, metodicky procházel různými knoflíky a přepínači.

To, co způsobuje, že Tribe XR se zdá být obzvláště působivý, je to, co lidé s DJ dovednost mohou dělat s tímto softwarem. Vytváří virtuální reprodukci úplného nastavení DJ s průkopnickými palubami CDJ-3000 a mixérem DJM-900 NXS2, z nichž všechny se zdá, že fungují realisticky. Desítky knoflíků k vyladění, dva gramofony pro točení a více efektů na vrstvu mezi stopami jsou na vašich virtuálních prstech. A na Meta Quest Pro můžete stále plně vidět své okolí barvy s soupravou ukotvenou před vámi.

Figmin xr

Figmin XR předvádí komplexnost podpory rozšířené reality Meta Quest Pro. Je to karanténa poháněná štětcem, kde můžete vytvořit nebo importovat obsah 2D i 3D, včetně modelů Premade, náčrtů naklápěcího štětce a objektů voxelů. Barevné kamery The Quest Pro znovu přispívají k zážitku, protože Figmin XR může fungovat v plně rozšířeném prostředí reality založené na vašem okolí. Nejen, že jsem mohl vidět konferenční místnost, kde jsem procházel demem, ale stěny a stůl měly virtuální přítomnost s účinky fyziky. Je to pohlcující a ne dezorientující.

FIGMIN XR mramorový snímek (kredit: meta)

Když už mluvíme o fyzice, každý objekt ve Figmin XR může mít 3D fyzikální vlastnosti, což je aspekt, který je obzvláště zajímavý. Vývojáři mě procházeli několika ukázkami, včetně 3D mramorového skluzu s desítkami komponent na stole přede mnou. Držel jsem virtuální pohár plný kuliček (díky kterému ovladač pečlivě vibroval, což mi v ruce vynořilo dojem jednotlivých malých předmětů), pak je nalil do horní části snímku. Srazili se s různými částmi dráhy a chovali se realisticky, válcovali se, dokud nedosáhli další stopy poblíž dna se samostatnými fyzikálními vlastnostmi, které je urychlily proti gravitaci a zastřelily je na vrchol snímku. Další demo promítlo miniaturní golfové hřiště na podlaze a změnila můj ovladač na putter. Zdálo se, že se míč choval přesně, ale bez jakékoli váhy v ruce vedle ovladače jsem náhodou příliš houpal a poslal míč z kurzu.

Figmin XR Minigolf (kredit: meta)

Figmin XR se cítí velmi podobně jako komplikovaný technologický demo, ale je to ten, s nímž může hrát potenciálně kdokoli, protože je k dispozici na Quest 2 a dokonce v původním úkolu. Barevná grafika a pokročilejší mapování polohy pravděpodobně dávají The Quest Pro pro tento zážitek zřetelnou výhodu, ale. V mém praktickém čase to vůbec nebylo dezorientováno s náhlavním soupravy pro Quest Pro, ale nejsem si jistý.

Meta Horizon Workoms

Nakonec jsem si musel vyzkoušet pracovní místnosti Meta Horizon, nejvíce zaměřené na zážitky. Spolupráce a platformy pro pracovní prostor Meta poskytuje virtuální prostředí, kde více uživatelů může navzájem komunikovat a pracovat na dálku. Vytváří virtuální kancelář nebo konferenční místnost v náhlavní soupravě se známými, snadno rozpoznatelnými prvky, jako jsou stoly, konferenční stoly, tabule a dokonce i přednášející pro moderování diskusí.

Doporučeno našimi editory

Meta Horizon Workroom (make-up screenshot, ne součástí mé zkušenosti) (kredit: meta)

Nejprve jsem vyzkoušel poměrně velký pracovní prostor se stolem přede mnou. Notebook na stole odpovídal počítači ve skutečném světě, který byl bezdrátově spárován s náhlavní soupravou. Odložil jsem ovladače a byl schopen použít funkci ručního sledování Quest Pro (kterou má také Quest 2) pro vstup. Neměl jsem žádné problémy s manipulací s virtuální obrazovkou přede mnou nebo rozšíření displeje počítače na tři velká virtuální okna gesta. Neměl jsem problém s použitím ruky jako myši nebo dokonce psaní na klávesnici fyzického počítače kvůli automatickému průchodu pohledu.

Ačkoli všechno fungovalo velmi dobře, stále jsem našel pohled na své ruce, zatímco jsem psal trochu znepokojující. Simulované ruce mého virtuálního avatara byly ve skutečnosti menší než moje a rovnováha barev byla trochu pryč kvůli chladnému osvětlení kanceláře. Kdykoli jsem napsal, vypadalo to, že jsem ovládal velké, lehce fialové monstrum.

Další hlavní funkcí meta horizontních pracovních místností jsou kolaborativní pokoje. Připojil jsem se k virtuální konferenci se zástupcem meta, který měl také Quest Pro. Seděli jsme u velkého stolu podobného tomu ve fyzické místnosti, ale v jiném úhlu. Software definoval naše sedadla spíše u virtuálního stolu než na naše fyzické pozice, ale mohli bychom se přesunout na různé židle u stolu, aniž bychom fyzicky vstávali prostřednictvím možností vyskakovacího pole. Místa sezení ovlivnila to, jak jsme si navzájem zněli kvůli prostorovému zvuku náhlavní soupravy – když seděl přede mnou, zněl, jako by byl vpředu, a když se posadil doleva, zněl, jako by byl vlevo. Když rekonfiguroval místnost na útěk s několika menšími stoly a změněnými místy, zněl dál. Tato zvuková komponenta dává zážitku pocit realismu.

Další mck-up screenshot, ale takto se objevují avatary (Credit: Meta)

Funkce Quest Pro’s Eye and Face Sledování způsobily, že zážitek ještě více žije. Naše avatary byly jednoduché 3D postavy podobné Nintendo Miis, ale Quest Pro sledoval naše oči a ústa, když jsme mluvili. Sledování očí bylo natolik přesné, že jsem dokázal navázat virtuální oční kontakt se zástupcem, něco, co jsem ve VR předtím nezažil. Náhlavní souprava také sledovala naše ústa a přiměla avatary mluvit, když jsme mluvili, replikovali výrazy, jako jsou úsměvy a zamračení, a také realističtější řeč než jednoduché, zvukové animace založené na audio, jaké kdy mohly. Byl to pozoruhodný zážitek a pro někoho, kdo považuje za oční kontakt obtížný, mírně nervózní. S The Quest Pro, kdokoli, s kým mluvíte, ví, na co se díváte a vaše úroveň angažovanosti. Na druhé straně, pokud nemáte náhlavní soupravu, můžete se připojit k virtuálnímu pracovnímu prostoru jako plovoucí okno s videem nebo bez něj.

Stejně jako další dvě zkušenosti, pracovní místnosti Meta Horizon také spolupracují s Quest 2. Další funkce Quest Pro mu však opravdu dávají výhodu pro spolupráci.

Působivá náhlavní souprava většinou pro profesionály

Z mého krátkého času s tím už mohu říci, že Meta Quest Pro je neuvěřitelný kus soupravy a snadno nejpůsobivější samostatné náhlavní soupravy VR, jakou jsem dosud viděl. Samostatná část je důležitá, protože považuji za to, že je to mnohem lepší než tethered systémy pro snadné použití.

Je to však poměrně drahé – zvyšování až jednoho a poloviny indexových jednotek ventilu. To staví Quest pro přímo do podnikové zóny, pokud nejste takový nadšenec VR, že nemáte problém s placením ceny téměř čtyř náhlavních souprav Quest 2, abyste získali rychlejší procesor, barevné kamery a sledování očí a obličeje.

Plánuji se blíže podívat na Quest Pro, když mohu dostat jednu do laboratoře pro testování, takže se nezapomeňte zkontrolovat zpět pro úplnou recenzi. Ale pokud se nemůžete dočkat, je náhlavní souprava k dispozici pro předobjednávku a měla by být odeslána na říjen. 25.

Získejte naše nejlepší příběhy!

Přihlásit se Co je teď nového Chcete -li získat naše nejlepší příběhy doručené do vaší doručené pošty.

Tento zpravodaj může obsahovat reklamní, obchody nebo přidružené odkazy. Přihlášení k odběru zpravodaje označuje váš souhlas s našimi podmínkami používání a zásady ochrany osobních údajů. Z informačních bulletin můžete kdykoli odhlásit.

Děkujeme za přihlášení!

Vaše předplatné bylo potvrzeno. Sledujte svou doručenou poštu!