Meta Quest Pro – tady je to, co víme | Průvodce Tom S, Meta Quest Pro Price, Spections a kde koupit | PCGamesn

Meta Quest Pro Price, specifikace a kde koupit

Meta Quest Pro specifikace zahrnují procesor Qualcomm Snapdragon XR2+, Mini LED displeje, stejně jako 12 GB RAM a 256 GB úložiště.

Meta Quest Pro – Zde je to, co víme

Meta Quest Pro

Meta Quest Pro je nová špičkovou náhlavní soupravu smíšené reality od Meta, mateřské společnosti Facebooku a označuje posun od tradiční virtuální reality do toho, který mísí VR a rozšířenou realitu.

Na akci Meta Connect 2022 odhalil, že Quest Pro vás vypadá, že vás přesahuje do plně uzavřeného virtuálního světa a místo toho přiveďte skutečný svět kolem sebe do vašeho zážitku z virtuální reality.

Ale to nebude levně. Na 1 499 $ je Quest Pro snadno jednou z nejdražších náhlavních souprav virtuální reality/smíšené reality na trhu. Je to určitě nejdražší hlavní náhlavní souprava, ačkoli HTC Vive Pro 2 Full Kit se blíží 1 399 $.

Navzdory této špičkové ceně je Quest Pro stále částečně zaměřen na spotřebitele, což ji odlišuje od náhlavních souprav, jako je Microsoft HoloLens 2, podnikové zařízení.

Kromě toho se na základě posledních pověstí Meta Quest 3 zdá, že Meta Quest se snaží mít ve svém portfoliu vždy na základní a špičkové možnosti, takže může oslovit co nejširší publikum. The Quest Pro je zpětně kompatibilní, takže neočekávejte, že meta quest 2 prostě zmizí.

Bez dalšího povyku, tady je všechno, co víme o meta quest pro.

Meta Quest Pro Cheat Sheet

  • S Cenovka 1 499 $, Meta Quest Pro představuje první špičkové zařízení Meta.
  • Funkce Quest Pro plně barevná smíšená realita, potenciálně signalizující posun od přísně virtuální reality.
  • Quest Pro bude kompatibilní s katalogem aplikace Meta Quest 2.
  • Optika palačinky Zdá se, že je nový VR/MR Standard po jejich zařazení do Quest Pro a Pico 4.

Meta Quest Pro Smíšená realita

Největší nadpis je, že Meta Quest Pro je posun do smíšené reality, která mísí plné ponoření virtuální reality s aditivnějším zážitkem z rozšířené reality, kterou je průkopníkem zařízení, jako je Google Glass. The Quest Pro toho dosáhne prostřednictvím „plně barevné smíšené reality“, která používá kamery směřující ven k obnovení okolního prostředí pomocí Quest Pro Display.

V projektu odhalí Cambria, jméno dříve dané The Quest Pro, generální ředitel Meta Mark Zuckerberg se dotkl potenciálu rozšířené reality náhlavní soupravy.

“Představte si, že pracujete na vašem virtuálním stole s několika obrazovkami, zatímco vidíte svůj skutečný stůl tak jasně, že si můžete vyzvednout pero a psát poznámky, aniž byste si sundali náhlavní soupravu,” řekl Zuckerberg. “Nebo děláte cvičení s virtuálním instruktorem ve svém obývacím pokoji.”.”

Takové schopnosti by naznačovaly, že bude umístěno tak, aby soutěžilo s náhlavním soupravy pro smíšené reality Apple, Apple Apple a také s náhlavním soupravou Google Google AR.

V nedávném videu Mark Zuckerberg vzal náhlavní soupravu Meta Quest Pro na rotaci. Zatímco se náhlavní souprava rozostřila, předvedl, jak jeho průchodový systém poskytuje jasné, barevné AR obrazy překrývající se ve skutečném světě.

Meta Quest Pro da Datum a dostupnost

Meta Quest Pro je nyní k dispozici pro předobjednávku prostřednictvím obchodu Meta ve 22 zemích, včetně U.S., U.K., Kanada a Francie. Amazon také nabízí náhlavní soupravu pro předobjednávku v těchto čtyřech zemích.

Dalších 18 zemí, například Austrálie, si budou muset předobjednat přímo prostřednictvím internetového obchodu Meta. Všechny předobjednávky začnou dodávat 25. října 2022.

V u.S. Zákazníci si také budou moci předobjednat Quest Pro z Best Buy in Store a Online. V u.K. Zákazníci si budou moci předobjednat online z Argosu a z Curryho v obchodě i online. Ve Francii jsou vaše možnosti předobjednávky v obchodě FNAC a Boulanger.

V Kanadě lze zařízení objednat pouze online, ale Best Buy je alternativou, pokud kanadští zákazníci raději neobjednávají prostřednictvím internetového obchodu Amazon nebo Meta.

Meta Quest Pro Price

Meta Quest Pro je 1 499 $ v U.S., 1 499 GBP v U.K. 1 799 EUR v E.U., A přibližně 2 371 $ AUD je dodáván pouze v modelu úložiště 256 GB.

Existuje také několik příslušenství pro Quest Pro. I když přichází s nabíjecím přístavem, uživatelé si mohou zakoupit meta Quest Pro Compact nabíjecí doku za 79 $/89 £ 99/přibližně AUD $ 124. Tento doku účtuje řadiče meta quest a jakoukoli náhlavní soupravu Meta, která používá připojení USB-C. Sluchátka Meta Quest Pro VR jsou 49 $/49 £ 49/přibližně AUD $ 77 a umožňují pohlcující zážitek vyladěním hluku na pozadí. Oba příslušenství jsou k dispozici pro předobjednávku a odesílají 25. října.

Quest Pro má také k dispozici plný blokátor světla za nákup za 49 $/49 £ 49/přibližně AUD $ 77. Umožňuje uživatelům zablokovat příchozí světlo a nyní jej lze předobjednat s očekávaným datem lodi 22. listopadu 2022. I když nemáme oficiální pokyny od Meta, existuje šance, že použití plného blokátoru světla ovlivní funkci smíšené reality quest Pro.

Meta Quest Pro specifikace

Existuje pouze jeden model pro Meta Quest Pro. Náhlavní souprava je dodávána s Qualcomm Snapdragon XR2 Plus, upgrade přes Snapdragon XR2 vystupoval na Meta Quest 2. Meta říká, že Quest Pro bude o 50% silnější a umožní výrazně lepší výkon v důsledku zlepšeného tepelného rozptylu.

Pokud jde o další hardware, Quest Pro také obsahuje 12 GB RAM a 256 GB úložiště. V celém zařízení se nachází 10 senzorů virtuální reality a smíšené reality a náhlavní souprava má prostorový zvuk.

Bohužel, jednou oblastí, kde se Quest Pro zaostává, je výdrž baterie. Quest Pro vydrží pouze jednu až dvě hodiny na jednom poplatku. Toto je krok dolů ze dvou až tří hodin výdrže baterie na Meta Quest 2, i když silnějším hardwarem by mohl být viníkem zde. Quest Pro používá 45w rychlý nabíjecí doku, který může nabíjet náhlavní soupravu za dvě hodiny a uživatelé mohou také použít dva metrů (6.5 stop) nabíjecí kabel pro nabíjení náhlavní soupravy, když se používá.

Meta Quest Pro Design

Meta tvrdí, že The Quest Pro obsahuje prémiový design s světovou vyváženou ergonomií. Kromě toho, i obrázky z The Quest Pro DO označují velmi vyvážený design náhlavní soupravy, přičemž zakřivená baterie v zadní části náhlavní soupravy poskytuje poměrně rovnoměrnou distribuci hmotnosti. Doufejme, že to vyrovná váhu, kterou Quest Pro oblékl od úkolu 2 – na 1.59 liber (722 gramů) váží znatelně více než úkol 2 nebo pico 4.

Dobrou zprávou je, že se zdá, že Meta vytěží z omezeného prostoru Quest Pro. Menší antény Wi-Fi umožňují připojení Wi-Fi 6e, které může dodat až 1.6 Gbps v pouhé polovině prostoru. Meta říká, že tyto nové antény umožní na vašem PC plně nevyřešenou virtuální realitu.

Pancake Optics také umožňuje meta maximalizovat prostor Quest Pro. Pancake Optics debutovala na náhlavní soupravě Pico 4 a pro The Quest Pro se dlouho říkalo. Tato technologie používá tenké vrstvy na displeji k vytvoření zvýšené hustoty pixelů v menším prostoru. Navzdory tomu, že na Meta Quest 2 potřebuje jen 60% prostoru, nabízí The Quest Pro dva displeje 1800 x 1920 pixelů. I když se nejedná o nominální upgrade, poskytuje 37% nárůst pixelů na palec a 10% nárůst pixelů na stupeň ve srovnání s úkolem 2.

Jedním překvapivým downgrade je frekvence obnovení displeje. Displej Quest Pro obsahuje maximální obnovovací frekvenci 90 Hz, což je znatelný krok zpět z maximální frekvence občerstvení 120 Hz Quest 2. Avšak Quest 2 byl spuštěn s maximální frekvencí 72 Hz, takže Quest Pro může nakonec vidět aktualizace, které přinášejí obnovovací frekvenci až do 120 Hz.

The Quest Pro slibuje upgrade hlasového přítomnosti virtuální reality. Očekává se, že jeho 3-mikrofonové pole poskytne více než 20% lepší zrušení šumu než 2-Mic pole na Quest 2. To by mohlo učinit z Quest Pro lepší řešení pro schůzky ve virtuální realitě než jeho předchůdci.

Nakonec Quest Pro slibuje flexibilní úrovně ponoření pomocí blokátorů světla. Ve výchozím nastavení zařízení umožňuje při používání náhlavní soupravy určité průchod světla a otevřené periferní vidění. Existují však blokátory světla, které umožní blokování světla a dostupné příslušenství (jak již bylo zmíněno), které umožňuje plné blokování světla při používání Quest Pro Pro.

Meta Quest Pro další funkce

Řadiče Meta Quest Pro jsou samostatné, což umožňuje úplný rozsah pohybu 360 stupňů a vylepšená haptická zpětná vazba. Cílem je, aby se ovladače cítily jako skutečné rozšíření rukou uživatele.

Zatímco tyto upgradované řadiče mají aplikace napříč virtuální a smíšenou realitou, Meta to jasně zamýšlí být také upgradem produktivity. Řadiče zahrnují tip stylusu pro skicování a tabule, což zdůrazňuje potenciál Quest Pro jako zařízení pracovního prostoru.

Existovaly některé počáteční obavy, že pro všechny tyto upgrady byla výdrž baterie propastná. Mnoho z nich bylo řečeno, že ovladače mají podobnou výdrž baterie jako náhlavní souprava – jen jedna až dvě hodiny. Následné hlášení z prodejen, jako je Android Central, však našel komentáře od výkonného ředitele Meta Andrewa “Boz” Bosworth, které naznačují, že výdrž baterie může být až osm hodin, i když s největší pravděpodobností čtyři až pět hodin.

Mít delší výdrž baterie na ovladačích je nezbytné pro rozšířené použití náhlavní soupravy Meta Quest Pro. Zatímco náhlavní souprava může být při použití kabelu USB-C nabita, musí být ovladače nabíjeny prostřednictvím dokladu zahrnutého nabíjecího doku. To znamená, že jakmile jsou vaše ovladače mrtvé, náhlavní souprava již nebude fungovat, dokud nebudou znovu nabita.

Pokud jde o další funkce kromě nových řadičů, Meta říká, že také zlepšuje své metaverse avatary pomocí Quest Pro. Quest Pro obsahuje sledování očí a přirozené výrazy obličeje, které jsou navrženy tak, aby váš avatar napodoboval vaše skutečné výrazy obličeje a kontakt oka. Meta opět zdůrazňuje na pracovišti aplikace Quest Pro a uvádí, že tyto funkce budou „plně přítomny na schůzkách a shromážděních – umožní vám spojení s přáteli a kolegy téměř jako byste tam byli fyzicky.”

Jednou z dalších upgradu produktivity je schopnost otevřít více resizibilních obrazovek v Quest Pro při pobytu ve vašem fyzickém prostoru. Toto je jasný příklad toho, jak Meta plánuje zahrnout funkce smíšené reality do této nové náhlavní soupravy, a bude zajímavé zjistit, zda se také říkají, že se do smíšené reality řídí to, zda se tak dobře řídí do smíšené reality.

Konečně, Quest Pro je zpětně kompatibilní s Meta Quest 2. To znamená, že uživatelé, kteří si chtějí upgradovat.

Meta Quest Pro Outlook

Meta Quest Pro není pro každého – ačkoli to meta jasně navrhla, aby to mohlo být. Navzdory zaměření na nástroje pro pracovní prostor a spolupráci se ti uživatelé, kteří používají náhlavní soupravu pro hry, cvičení a zábavu.

Pokud však opravdu nepotřebujete funkce smíšené reality, které přináší Quest Pro, Quest 2 je pro vás pravděpodobně nejlepším zařízením, dokud nebude vydána meta Quest 3, doufejme příští rok.

Meta Quest Pro Price, specifikace a kde koupit

Zde je vše, co potřebujete vědět o Meta Quest Pro, včetně jeho ceny a kde si můžete koupit tuto působivou VR Headset dnes.

Náhlavní souprava Meta Quest Pro VR sedí na stole se svými ovladači

Publikováno: 10. července 2023

Co je cena meta quest pro? Projekt Cambria je nyní oficiálně Meta Quest Pro, nejpokročilejší náhlavní soupravou pro virtuální realitu, kterou kdy Meta vytvořil. Pokud vás zajímá, zda jsou tyto VR brýle pro vás pravé, máme všechny informace, které potřebujete na to, pokud byste měli pracovat, vytvářet a spolupracovat v Metaverse.

I když to může být použito k hraní her, Meta Quest Pro je více zaměřen na to, aby byl nejlepší náhlavní soupravou VR pro kreativy a pracoviště. To znamená, že pokročilejší displej profesionálu, vyšší úroveň výkonu a další výhody budou mít prospěch herní zážitky, pokud si je můžete dovolit.

Náhlavní souprava Meta Quest Pro s ovladači na bílém pozadí

Meta Quest Pro Datum vydání

Meta Quest Pro vydaná v úterý 25. října 2022 k velkému očekávání. Předobjednávky byly zpřístupněny 11. října, ale náhlavní souprava je nyní široce dostupná od maloobchodníků, jako je Amazon, a také přímo od Meta.

Recenze pro náhlavní soupravu byly smíšené, s

Meta Quest Pro obklopený všemi ovládateli, dráty a příslušenstvím na bílém pozadí

Meta Quest Pro Price

Náhlavní souprava nesla při spuštění docela statnou cenu, ale díky snížení v březnu 2023 je cena Meta Quest Pro nyní 999 $.99 – Snížení 500 $ z počátečního 1499.99 MSRP.

Dokonce i nyní zůstává Meta Quest Pro jednou z nejdražších náhlavních souprav na trhu. Jeho funkce a specifikace odrážejí její cenu a nyní je levnější než konkurenti, jako je HTC Elite XR, ale stále ponechá velký propad v zůstatku.

Pokud vás zajímá, zda se vyplatí nákup Meta Quest Pro, stojí za to zkontrolovat úplný seznam specifikací níže a zvážit, zda HTC VIVE XR, který jsme nazvali konkurenčním soupeřem pro Quest Pro, je pro vás lépe vhodný.

Datum vydání Meta Quest Pro: Boční pohled na náhlavní soupravu VR, odhalující jeho čočky

Meta Quest Pro specifikace

Meta Quest Pro specifikace zahrnují procesor Qualcomm Snapdragon XR2+, Mini LED displeje, stejně jako 12 GB RAM a 256 GB úložiště.

Náhlavní souprava je také dodávána s nově navrženými ovladači a průchodem stereoskopické smíšené reality.

Zde jsou specifikace Meta Quest Pro:

Meta Quest Pro specifikace
Procesor Qualcomm Snapdragon Xr2+
Zobrazit LCD (mini LED)
Rozlišení 1 920 x 1 800 (na oko)
Obnovovací frekvence 90 Hz
Fov 106 ° horizontální × 96 ° vertikální
Životnost baterie Až dvě hodiny
RAM 12 GB
Úložný prostor 256 GB

Čočky palačinky na Meta Quest Pro jsou o 40% tenčí než ty, které se nacházejí na Quest 2, s větší hustotou pixelů ve středu, čímž je text čištější. Samotné LCD panely nabízejí o 37% vyšší hustotu pixelů ve srovnání s Quest 2 a nabízejí také o 75% více kontrastu.

Vyznačuje se kamerami směřující dovnitř pro sledování obličeje a sledujte své výrazy, takže váš metaverse avatar napodobuje vaše výrazy obličeje a mluví, když mluvíte. Meta věří, že vám to dává více pravosti s neverbální přítomností ve virtuálním prostoru.

Meta Quest Pro Pro také se může pochlubit sledováním očí, což umožňuje vývojářům implementovat foveated rendering, techniku ​​adaptivního škálování, která si vyhrazuje vysoká rozlišení pro linii dohledu hráče a zároveň škálovat vše ostatní. Nejen, že to dělá vše, co vidíte ve virtuálním světě super ostré, ale zajišťuje, že žádný ze zpracovatelského výkonu zařízení nebude plýtvat.

Protože se jedná spíše o náhlavní soupravu smíšené reality než přísná náhlavní souprava pro virtuální realitu, zahrnuje podporu rozšířené reality. To zahrnuje periferní vidění, takže můžete vidět fyzickou místnost kolem sebe a blokátory magnetického světla, když ji chcete pohlcovat.

Meta Quest Pro hry

I když můžete hrát hry na Meta Quest Pro, je jasné, že náhlavní souprava je více zaměřena na podnikání a smíšené reality. Pokud však uvažujete o vyzvednutí jednoho, můžete mít to nejlepší z obou světů, se zkušenostmi s některými z nejlepších her VR, jako je Beat Sabre, Supernatural, Populace, Pistol Whip a další.

Takže tady to máte, všechno, co dnes potřebujete vědět o vyzvednutí meta quest pro dnes.

Samuel Willetts Samuel Willetts tráví svůj čas na prvním vývoji AMD, Intel a Nvidia. Pokud tak neučiníte, zjistíte, že se pohrává s jeho parní palubou. Dříve je napsán pro PC Gamer, T3 a Toptenreviews.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.