Můžete udělat jmění hackováním videohry? | Euronews, 15 nejlepších hackerských her | Shotkul skalního papíru

15 nejlepších hackerských her na PC

Takže, s jejich ohromující popularitou je daleko od výkřiku o samotářských blberech minulosti, zůstává otázkou: Pokud má časopis Cybercrime seznam filmů hackerů a kybernetické bezpečnosti, tak proč ne něco podobného pro videohry?

Můžete udělat jmění hackováním videohry?

Kaspersky

Koprodukce

Můžete udělat jmění hackováním videohry?

Copyright Euronews

Podle Nichola Daunton
Publikováno dne 20/08/2022 – 11:00 • Aktualizováno 11/05/2023 – 13:55
Zkopírujte/vložte článek Video Vložení odkazu níže: zkopírováno

Hacker Hunter se setká s Manfredem, mužem, který využíval nedostatky ve videohrách, aby vytvořil štěstí.

Svět hackerských videoher byl po dlouhou dobu zahalen v utajení. Dokud výzkumník bezpečnosti, Adrian, nezvedl víko na svých metodách.

Adrian je polský přistěhovalec, který vyrostl v USA, ale v hackerské komunitě je lépe znám svým pseudonymem „Manfred“.

Jako Manfred strávil více než 20 let potápěním do kódování videoher, aby využil jejich slabosti a prodal drancování.

Ekonomika ve hře

Manfred si nejprve uvědomil, jak lukrativní je svět nákupů online her, když prodal virtuální vlastnost ve hře Ultima 1997 online.

V online hře byly domy velmi vyhledávané-po předmětech a Manfred měl hrad. Vložil virtuální vlastnost na eBay a očekával, že vydělá, v nejlepším případě několik set dolarů. Prodalo se za 2 800 $.

Manfred byl zpočátku šokován, ale pak viděl potenciál vydělat spoustu peněz.

“Většina lidí nechce ve hře brousit,” vysvětluje. “Nechtějí trávit osm hodin denně těžbou virtuálních hornin, raději by za to zaplatili někomu jinému.”.“

Zatímco Manfred mohl vydělat peníze tím, že strávil hodiny prací na generování cenných digitálních objektů, chtěl věci urychlit. Tím, že se hacket do kódu videoher, mohl manipulovat s hrou, aby mu dal ziskové předměty stisknutím tlačítka.

Hacking Game: Průvodce začátečníkem

Mnoho z Manfredových metod hackování zahrnovalo oklamání hry do poskytnutí více položek, než bylo naprogramováno tak.

Další chytrý trik, který použil, pracoval trochu jako počítadlo počítadla počítače kilometrů v autě, které měří míle. Když se kilometr dostane na svou nejvyšší hodnotu, například 9999, další hodnota resetuje počítadlo kilometru do své 0000 pozice.

V 32bitovém počítači jsou čísla vyšší a hodnoty stoupají na 4.2 miliardy, ale platí stejný princip. Říká se tomu celočíselné přetečení nebo podplatky.

Odečtením jednoho z nulové částky na hře Wildstar Online mohl Manfred okamžitě vytvořit 12 bilionů dolarů v měně ve hře.

Prostřednictvím několika podobných hacků měl Manfred kdekoli mezi 200 a 300 výpisů eBay pro položky online. Prodej z jeho hackování platil za jeho vysokoškolské poplatky a všechny jeho výdaje.

Nezveřejní přesně, kolik peněz skutečně vydělává.

Hacking hry jako životní styl

Manfred není jediný člověk, který se pokusil vydělat na živobytí z prodeje předmětů ve hře jiným hráčům.

“Musíte mít na paměti, že drtivá většina hráčů o to nemá zájem,” říká Brendan Koerner, novinář kybernetické bezpečnosti.

“Máte velmi malou podmnožinu, která to považuje za firmu, a uvědomili si, že existuje trh pro hráče, kteří chtěli ve hře zvýšit své schopnosti za poměrně významné množství peněz,” říká Koerner.

Venezuela má jeden z největších trhů pro prodej ve hře s herním runescape online.

Protože Runescape Online běží na počítačích se starším hardwarem, stal se populární v rozvojových zemích a mnoho Venezuelanů se dostalo na zemědělské předměty a prodávalo je za své živobytí.

“Měna ve hře je stabilnější než venezuelská fiat měna,” říká Manfred. „Používají měnu Runescape k placení za své účty nebo si koupí bochník chleba a provádějí denní transakce.“

Ale s lidmi, kteří se spoléhají na hry pro své příjmy, jsou jejich životy ohroženy, pokud se herní společnost rozhodne jednat proti nim.

Pokud se hraná společnost nelíbí účtu, který prodává položky, může hráče zakázat a zavést je ze hry.

Manfred poznamenává, jak stále více společnosti začaly jednat proti hackerům, jako je on. Nejenže uzavírali prodejní účty, ale stále více her také začalo prodávat předměty přímo hráčům. “Což jsem dělal totéž,” říká Manfred.

“Tehdy jsem ustoupil,” říká Manfred.

Vyprávět světu jeho příběh

V roce 2017 se Manfred stal slavným v hackerské komunitě, když odhalil způsoby, jak napadal přes 30 her, aby vytvořil nekonečné množství peněz ve hře.

Podrobně popsal své metody na jednom z největších hackerských konvencí, které se každoročně konalo v Las Vegas.

Přestože jeho hackerské dny skončily, Manfred stále věří, že existují hry, které mohou poskytnout živobytí lidem, kteří chtějí prodat předměty ve hře.

Axie Infinity je hra založená na blockchainu, kde si hráči mohou kupovat a prodávat předměty a měnu ve hře.

“Axie Infinity má obrovskou účast na Filipínách a lidé opouštějí své denní práce, aby se mohli účastnit této online ekonomiky, kde si vydělávají lepší život,” říká Manfred.

Mohlo by se Vám také líbit

Mistrovství světa v Pokémonu skončilo

Teď hrajete dál

15 nejlepších hackerských her na PC

Kompozitní obrázek vyrobený z částí pěti různých hackerských her: Hackmud, Midnight Protocol, Else Heart.break (), Quadrilaterální kovboj a písně Farca

Kdo z nás si nechtěl být skvělým hackerem z filmů, jako je Hugh Jackman v Swordfish (klasika)? Ve skutečném životě je hackerské věci zřejmě docela nebezpečné a tvrdé, ale ve videohrách můžeme systém rozbít a zamumlat „Jsem v“ pod naším dechem tak často, jak chceme. V průběhu let se na PC přirozeně objevily několik báječných hackerských her a my jsme shromáždili, co si myslíme, že je krém plodin nejlepších hackerských her, které si můžete hrát na PC právě teď.

Stejně jako u našich dalších nejlepších seznamů se podíváme na široký pohled a jsou zde hry View, které poskytují vhodnou hackerskou atmosféru více, než vám budou mít příkazy, aby se zuřivě pronikli do tajného e -mailového účtu CIA. Existují další, kde jste jsou hackování, ale má jinou formu k tomu, co byste mohli očekávat. Ať už je to jakýkoli případ, jsou to dobré zábavné hry a oni vám poskytnou nějakou zábavu proti usazování bez ohledu na to, v jaké rychlosti nálady jste. Tento seznam však brzy aktualizujeme a na obzoru jsou více zábavných hackerských her, s tituly jako Mindhack bojují proti našim mozkům a viceprezidentem NDRCVR bude retro.

Nejlepší hackerské hry na PC

15. Sledujte legii psů

Obývání robota jako ztělesněné mysli, která žije v počítačích, v pohlcujícím sim ctrl alt ego

Předchozí pozice: Nový vstup (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Těžko najít přesné srovnání, ale můžete si užít puzzle s příchutí AI, jako je Turing Test

Ctrl Alt Ego vyšel v létě 2022 a možná je to trochu cheat, který ho umístí na tento seznam – je to pohlcující sim první osoby s velmi otevřeným přístupem k tomu, jak můžete vyřešit hádanky. Ale rámování pro Ctrl Alt ego je, že jste bez Převzetí kontroly nad různými počítačovými ovládanými zařízeními, což je dobře hackery. Můžete naskočit do malého robota, aby se postavil po místnosti, skočit do počítačových modulů s kamerami, otevřenými dveřmi, ovládacími výtahy, rozpadat se a znovu integrovat další roboty, aby je teleportovali do lepších pozic. To, na co můžete převzít kontrolu, se řídí tím, kolik ego máte – tiskárna může vyžadovat například 8 ego, aby naskočilo a použilo – a můžete jej sbírat nasazením do jiných věcí. Hra vám dává minimální směr, takže průzkum a experimentování jsou klíčem k řešení hádanek.

Existují nepřátelští roboti a bezpečnostní kamery, se kterými se můžete potýkat, ale pokud jste chytré malé plovoucí vědomí, můžete se jim vyhnout nasazením a ovládáním správných věcí v pořadí. A i když padnete faulu s velkým ošklivým, nemůžete zemřít. Pokud je jeden hostitel zničen, můžete skákat na jiné hostitele. Je to originální, divná a chytrá hra, která se technicky kvalifikuje jako hacker. Takže tam.

13. Hypnospace Outlaw

Blog Pete

Předchozí pozice: Nový vstup (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný, svědění.io, obchod Epic Games
Co jiného bych měl hrát: Pro podobnou nízkoúhelníku Xalavier Nelson Jr.Rozvojový štítek Strange Scaffold má takové potěšení, jako je letiště pro mimozemšťany, které v současné době provozují psi nebo simulátor obchodu s kosmickým válečným orgánem

V Hypnospace Outlaw, pro které skutečně pracujete muž, Procházení webovým prostorem z 90. let a cenzury jakéhokoli špatného nebo zakázaného obsahu s vaším digitálním banhammerem. Ale mnoho her se přiblížilo k zachycení vibrace toho, jaké to bylo být na síti v té době, před konsolidací webového prostoru na Slick Juggernaut web. Zpět, když všichni měli svůj vlastní podivný blog s blikajícími gifů koblih a odkazy na jejich projekt Side Wide Metal Band. Bar pro výrobu pracovního webu byl tak nízký, že lidé dláždili dohromady některé z nejúžasnějších haraburdí a hypnospace Outlaw destiluje to do spletilé sítě podivných vysílání a propojení a mít peklo z něj. Nalezení cesty skrz to vše, objevování stop, které vedou k nekótovaným blogům a skrytým plakátům, je druh hackování v duchu, ne -li v doslovné formě. A i když neprolomíte firewally, hacker vibrace, výše uvedený mečoun ze všeho jsou bezkonkurenční.

Zveřejnění: RPS přispěvatel Xalavier Nelson JR. byl narativní designér na Hypnospace Outlaw.

12. Minecraft

Některé postavy a zvířata Minecraft visí na pěkné hromadě nečistot

Předchozí pozice: 8 (-4)
Kde to můžu koupit: Microsoft
Co jiného bych měl hrát:LEGO? Možná Terraria a existuje Kerbal Space Program, pokud se vám líbí iterace a experimentování, aby věci fungovaly, hvězdné údolí, pokud máte rádi budování a zvládnutí půdy v průběhu času.

omlouvám se. Snažil jsem se vymyslet dobrý důvod ne zahrnout Minecraft do seznamu. Je to hra přežití. Jde o děrování stromů. Infikoval miliony nevinných dětí. Ale čím více jsem se snažil, tím těžší se stal ignorováním veškerého pohrávání, pohrávání a kreativity, která přešla do Mojangova nezávislého luvvie-se-superstar. Nejprve lidé začali vyrábět 16bitové počítače uvnitř hry, pak vytvořili hudební krajinu Music Box, která by mohla hrát celé písně, pak si ve hře vytvořili starší hry, pak vytvořili celé stolní počítače s fungujícími klávesnicemi. Pak vytvořili pevné disky, aby zachránili veškerou svou tvrdou práci, a pak, protože potřebujete místo pro umístění všech těchto strojů, vytvořili celou Dánsko. Dokonce i RPS se dostal do akce, s RPS přispěvatelem a živým zpravodajským kvocientem Duncan Geere dává čtenářům lekci v kódu s použitím hry jako výukového nástroje.

Chápu, jestli někteří lidé věří, že Minecraft je méně hackerskou nebo programovací hrou a více hry pro Hackeři a programátoři. Z výše uvedených příkladů je však zřejmé, že ten druhý je pro účely tohoto seznamu dost dobrý.

11. Píseň Farca

Isabella, hacker v Song of Farca, vede rozhovory s potenciálním klientem o jeho chybějícím robotickým psem

Předchozí pozice: Nový vstup (-)
Kde to můžu koupit: Steam, Gog, Humble, Epic Games Store
Co jiného bych měl hrát: Nekrmte opice je samostatně popsaný „digitální voyeur“ SIM, kde máte přístup k síti bezpečnostních kamer a můžete použít informace, které zaznamenávají pro vaše vlastní cíle

Co uděláme, pokud je v domácím zatčení za hacker? Proč, samozřejmě více hackování! Píseň Isabella může být omezena na její studiový byt, ale na internetu může jít kam. Příběh se hraje jako policejní procedura prostřednictvím Black Mirror. Vezmete nový případ, rozhovor s klientem a provozujete vyhledávání na všechny a věci se zúčastní. Odtud se vrhnete do bezpečnostních kamer na místech souvisejících s případem, pohybujete se mezi nimi, spustíte jiné automatizované systémy a ponořujete do telefonů a počítačů, abyste našli jakékoli stopy, aniž byste byli chyceni. Hraje se jako shora dolů, svléknutá reprezentace místa, kde lidé jsou malé pohybující se tečky. Mezitím Isabella stále sedí u svého stolu v horní třetině obrazovky, a zdůrazňuje, že jste ve skutečnosti úžasný hacker.

Můžete zazvonit lidi, aby na ně vložili vyděšení s tím, co víte, vylepšují bezpečnostní záběry a spojí stopy, aby spustili koncovou hru a rozhovory. Zároveň existuje větší příběh o důsledcích, zločinu a budoucnosti. Nejedná se o hlas typu typu typu typ typu typ typu hackování, ale používá váš rozum podobným způsobem.

10. Exapunks

Programování řady malých červených Spiderbots v exapunkech

Předchozí pozice: 10 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný, svědění.io
Co jiného bych měl hrát: Podívejte se na Opus magnum a Infinifaktory, také od Zachtronics

Exapunks je další z programovacích her Zachtronics. Po tolika hádancích o pohrávání s počítačovými vnitřnostmi, studio konečně vytvořilo jeden tematický kolem vize Hackerdom z 90. let. Chatovací místnosti, ziny, dodávky pizzy, kybernetické rady, které proměňují vaše maso na desku obvodů. Je to všechno tam, přesné zobrazení desetiletí.

Záhad je podobný jiným hrám ze studia, zejména Shenzhen I/O. Tlepejte na klávesnici a pomocí klíčových slov a příkazů vytvoříte magickou elektřinu magickou elektřinu. Tady programujete malé pavouky, kteří se mohou replikovat a šířit uvnitř hostitelského stroje, jako malý virus. Můžete hacknout bankomatový stroj banky a vyplatit peníze na ulici. Můžete hacknout videoherní konzoli a sdílet domácí hry s ostatními hackery ve skutečném světě. Můžete hacknout vlastní ruku. Je to dobrá videohry.

Vývojáři vedli rozhovor s některými hackery, aby prozkoumali příběh hry, návrhář Zach Barth řekl Alexovi Wiltshire. „Ukazuje se, že hackeři jsou kreténi,“ řekl. „Rozhovovali jsme s partou a většinou ukradli kreditní karty a přišli na způsoby, jak trhat telefonní společnosti, aby získali telefonní hovory zdarma.”

9. Špička střelné zbraně

Defenestrace na snímku obrazovky

Předchozí pozice: 9 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná
Co jiného bych měl hrát: Průvodci na podpis tepla a taktický porušení jsou další hry v trilogii defenestrace.

Pneumatické kalhoty nikdy nebyly tak pozvoucí. Ve střelbě se váš stinný špionážní protagonista musí proniknout do hlídaných budov a ukrást data pro své soukromé klienty. Chcete -li to provést, dostanete zesíťový odkaz, zařízení, které vám umožní manipulovat s zapojením každé úrovně. Jste v podstatě tajný elektrikář s kalhotami, které vám umožňují svázat budovy. Můžete přepínat spínače světla tak, abyste poskytli strážce elektrických šoků, hračky s výtahem, aby cestuje nahoru a dolů, a (nakonec) můžete znovu zapojit střelné zbraně. Protože dystopie.

To však není všechno, ale s dráty. Střelba si zachovává lásku k šílenému násilí. Můžete zabouchnout dveře do obličeje stráží, skočit na ně ze stropu ninja stylu nebo na ně z dálky a vzít je ponoření ze střech, jen aby je po dopadu udeřily do kotlet. Myslím, že se tomu říká „sociální inženýrství“.

Zveřejnění: Tom Francis, vývojář Gunpoint, byl a je příležitostným přispěvatelem RPS.

8. Půlnoční protokol

Obrazovka zobrazující komplexní infiltraci sítě v půlnoci protokolu

Předchozí pozice: Nový vstup (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát: Některé z více typery her na seznamu, jako je Hackmud, Hacknet nebo uplink

Midnight Protocol je strategická hra založená na založení, která se odehrává na bojišti počítačových sítí. Hrajete jako data, hacktivista, který byl nedávno uvolněn policajti po úniku vaší identity. Porušováním podmínek vašeho vydání jste se vrátili zpět do hackerských sítí a e -mailem vaší síti stinných přátel a vrstevníků, s počátečním cílem zjistit, kdo vás odmaskoval, proč a jak dokonce dokázali zjistit, kdo jste na prvním místě.

Protokol půlnoci se hraje výhradně s vaší klávesnicí. Když získáte nové adresy, do kterých se můžete hacknout, buď z vyšetřování nebo předávání informačních makléřů, vnikáte se do nich s různými cíli. Existují bankovní účty, které můžete vypustit nebo odejít, informace ke stažení a používání, jak si přejete, a můžete umístit trojské koně a další pasti, abyste získali to, co potřebujete. Máte balíček pěti programů, které můžete běžet, jako je plášť, který zpomaluje proces sledování, ve kterém nepřátelská síť začne, jakmile narušíte na palubu, agresivní útoky na porušení brány firewall a další obrany a programy skautů, které tyto obrany detekují v těchto obraněch první místo. Každý z nich je nasazen s typickými příkazy a můžete si koupit více z Blackmarketu, protože vyděláváte více peněz. Volba, kterou uděláte, také ovlivňuje vaši pověst jako šedý, bílý nebo černý hacker. Všechno to začíná dostatečně jednoduché, ale brzy žonglíte s sítěmi uzlů, které tlačí dvojí postavy. Jako hry, díky nimž se budete cítit jako řádný hacker, je tohle cesta nahoře.

7. Hackmud

Obrazovka textu z hackerské hry Hackmud

Předchozí pozice: 7 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, svědění.io
Co jiného bych měl hrát:

Hackmud je hrozné, nádherné místo. Existují jako bot AI uvnitř připojeného budoucího světa. Je to už dlouho, co lidé vymřeli (nebo zmizeli do vesmíru, je to trochu nejednoznačné). Jako takový musíte sbírat a vydělávat GC, virtuální měnu, protože to je to, pro co jsou Scrappy Constructs jako vy živí. Bohužel existují ostatní. Jedná se o online hackerskou hru, kde by se mohl proniknout jiný hráč do vašich účtů, ukrást všechny vaše těžce vydělané digi-coins, odstranit vás z vašich nástrojů (malé dešifrovací programy a podobně) a uvolnit svou polohu pro všechny, aby všechny našli. Pokud k tomu dojde, jste na šrotu, malý bot. Je čas začít znovu.

Je to obtížný svět se dostat a nebudete mít plnou výhodu, pokud buď strávíte nějaký čas učením základního javascriptu, nebo už znáte programovací jazyk. Z hlediska MMO je to podobné EVE Online. Sázky jsou vysoké, křivka obtížnosti je obscénní a vesmír je plný podvodních umělců. Já vím, protože jsem byl jedním z nich. Z těchto důvodů není Hackmud pro každého. Ale pro ty, kteří se pustí do tohoto Petriho misky paranoidního rybníka, to může být bláznivé dobrodružství.

6. Shenzhen I/O

Programování hardwaru ve snímku Shenzhen I/O

Předchozí pozice: 6 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný, svědění.io
Co jiného bych měl hrát: Všechny tyto další hry Zachtronics, které jsme doporučili dříve? Jo, ty. Opus magnum je nejdostupnější a nejjednodušší.

Další hra Zachtronics? Pokud se chystáte nastavit své hry uvnitř hranic fiktivního operačního systému, proč se zastavit u jednoho? Tady jste krajan žijící v průmyslové Číně, pracujete pro elektronickou firmu s názvem Longteng. E -mailové upozornění ping a úkoly jsou nastaveny. Musíte vyrobit zařízení pro různé klienty. Někdy je to stejně jednoduché jako blikající neonová reklama. Někdy je to trochu tajnější. Ve všech případech se budete muset odkazovat na příručku, kterou hra doporučuje vytisknout a vložit pořadač (za druhé toto rady).

V mnoha ohledech je to duchovní nástupce TIS-100. Stále si pohráváte s čísly a vkládáte je z jednoho uzlu do druhého v základních programátorech a stále se snažíte optimalizovat své návrhy tak, aby běžely efektivněji. Tentokrát se však musí starat o komponenty. Přesunete čipy a přepínače a gizmos na desce obvodu. Ve více ohledech než jeden se snažíte, aby se vaše dráty zkřížily.

5. Quadrilaterální kovboj

Pohled první osoby na používání vašeho chladného notebooku hackera v čtyřúrovňovém kovboji

Předchozí pozice: 5 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná, svědění.io
Co jiného bych měl hrát: Hry Blendo vyrobily krásné krátké kapary třicet letů milující a gravitační kosti

Brendon Chung má jasnou lásku k loupežům a kaparům, jak bylo jasné, když se rozhodl udělat něco, co trvalo déle než několik minut. Tady jste tým zlodějů. I když budete ovládat plné trio postav, budete většinou hrát jako hacker. Každá úroveň je malá environmentální hádanka, kterou je třeba vyřešit zadáním příkazů do vašeho „paluby“-počítač-in-briefcase s 56k modem, který přinesete do každého fantastického bytového domu, bankovního trezoru nebo vesmírné stanice (ano , jdete do vesmíru). Příkazy jsou například jednoduché, psaní dveří4.Otevřeno (3) ‘Otevře dveře číslo 4 po dobu 3 sekund. Pomocí těchto metod se musíte dostat do zakázaných prostorů, vyhýbat se kamer, laserům a alarmům, chytit vše, co potřebujete, a vystoupit.

Nejedná se o dokonalou hru, ale jeho vize retro-cyberpunk Nuevos Aires je podrobná a stylová, všechny varovné signály a škrty, přičemž také obsahuje nějaké bezohledné, ale podivně něžné vyprávění vyprávění. Hackerské hry někdy zanedbávají podrobnosti o skutečném světě a stávají se na jedné obrazovce. Čtyřúhelník Cowboy vám připomíná, že počítač je jen prostředkem k provedení změny ve skutečnosti. Má také brilantní kočku. Blendo vytvořil open source herního kódu krátce po vydání

4. Duskers

Konfigurace načítání svých dronů v Duskers

Předchozí pozice: 4 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát: Pro milostný dopis pro uživatelské rozhraní vyzkoušejte Creepy AI Gone Rogue Horror Game. Pro psaní příkazů přejděte na Midnight Protocol

Znáte úvodní scénu u mimozemšťanů, kde malá sonda přichází do Ripleyova úniku a prohledává se po místnosti s kolísavým modrým světlem? Tak se cítí Duskers. Ovládáte skupinu dronů, když hledáte záchranu mezi hvězdami. Potřebujete šrot a palivo, aby vaše loď v chodu. Chcete -li to získat, musíte nastoupit a prozkoumat opuštěné vrzání galaxie (z důvodů, které nejsou zcela jasné). Jakýkoli jiný designér podal tento předpoklad by si okamžitě pomyslel: „Dobře, tak bodujte a klikněte na ovládání a možná nějaké klády. Ale ne chybně podkroví. Pro tuto práci se budete spoléhat téměř výhradně na terminál příkazového řádku.

Je to tah, který dokonale zapadá do atmosféry a uměleckého stylu hry. Uživatelské rozhraní je hlavně o tom neohrabaném nostromo-vision budoucnosti, až do nabídky pauzy. Prezentováno se schématem lodi, zadáváte příkazy, abyste přesunuli dron na zásuvku a vygenerovali elektřinu. Poté zadejte další příkazy a otevřete dveře. Pomalu se procházíte trosky a doufáte, že za vedlejšími dveřmi není mimozemská hrozba. To by byla strašná zpráva. Vaši robotičtí pomocníci jsou tak křehké, že mohou být také vyrobeny z telefonních obrazovek.

Mnoho hackerských her je o panikaření a rychlém psaní pod tlakem. Ale Duskers je o pečlivém. Použijte pohybové skenery a senzory k detekci škodlivých bioformy. Vypláchněte mimozemšťany z lodi vzdáleným otevíráním vzdušných vzdušností nebo je lákají k věžičkám. Je to napjatá struktura Roguelike a spotřebu paliva podobného FTL.

3. Uplink

Globální mapa serveru v uplink ukazující hráči skákat jejich připojení prostřednictvím proxů

Předchozí pozice: 3 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát: Uplink je možná podrobnější než někteří z ostatních na tomto seznamu, ale zkuste Hacknet a Else Heart.Přestávka()

Toto je hra, která často přichází na mysl, když někdo říká „Hacking Sim“. Když přišel introversion s uplink, do značné míry znovu definovali, jak dobrá hra Cyberpunk PC by měla vypadat a cítit. Hrajete pod vlastním aliasu na počítači s počítačem, připojíte se k agentuře hackerů za pronájem. Brzy začnete vloupat do sítí, abyste změnili záznamy, krást data a smazat nežádoucí soubory. Po cestě objevíte více programů a upgradujete svou soupravu tak, aby se rozbila na silnější a děsivější systémy. Musíte také odrazit své spojení po celém světě prostřednictvím několika IP adres. To se v té době zapojilo do divadelního pojetí hackování – scéna z GoldenEye byla Natalya Traces Borisovo spojení, digitální loupež mečoun (o které se stále zmíníme, protože je to kulturní dotykový kámen).

Žádné orální v uplink. Hra byla drsná ohledně selhání a často viděla váš proxy stroj a Bankovní účet zabavený zákonem a nechal vás začít znovu. Mohli byste svou hru „uložit“ vyladěním samotných herních souborů, které by mohly být interpretovány jako skvělá meta puzzle. Nyní je to trochu datováno, takže si budete chtít hrát s nainstalovaným mod. Kromě toho se uplink snadno stal kultovní klasikou a připravil cestu pro všechny, kteří po ní následovali. Jistě, další hra na tomto seznamu možná nikdy existovala bez něj.

2. Hacknet

Obrazovka počítače zobrazující různé dostupné porty v hackerské hře Hacknet

Předchozí pozice: 2 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný, svědění.io
Co jiného bych měl hrát: Znovu, pro podobné zkušenosti se budete chtít podívat na další hry OS Hacker na tomto seznamu. K dispozici je také extrémně podrobný simulátor hackerů, ale to není tak hravé

Hacknet byl mírně přehlížen. Stejně jako uplink, staví vás do role uživatele počítače, který se prochází přes IP adresy, mísí se s podzemními hackerskými komunitami. Neznámý dobrodinec známý jako „bit“ vám poskytl tento podivný nový operační systém, v podstatě hackerská sada nástrojů. Ale nebojte se o něj, protože je mrtvý. Skutečná radost ze hry pochází z vymýšlení jeho smrti nebo původu OS (i když je to slušný háček), ale z použití příkazové linie k provozování programů, prozkoumejte adresáře vašich cílů a obecně způsobují velký ruckus. Bonusové ponoření, pokud posloucháte soundtrack Wipeout, zatímco to uděláte.

K dispozici je prvek ovládacího prvku myši (soubory si můžete vybrat na ně například kliknutím, spíše než napsat celou věc), ale čím dále se ponoříte do této nové říše. Začnete používat terminál vážně, příkazy ve stylu linuxu se stávají druhou přírodou. V raných stádiích je skvělý okamžik, který zahrnuje konkurenční hacker Blackhat a některá morální rozhodnutí, která vás přimějí květ. Nemluvě o zcela samostatném příběhu pro více trestně smýšlející. Jak říkám, samotná myšlenka dluží hodně uplink. Ale je to poprava, díky které je Hacknet skvělý. Několik chybných slov a chyby nebo dvou nemohou zabránit tomu, aby byla stylová, vtipná a půvabně krátká. Pokud má váš počítač jednotku CD, zadávání „OpenCdtray“ do terminálu v Hacknet způsobí, že se váš zásobník CD skutečně otevírá.

1. jinak srdce.Přestávka()

Hackerské zařízení v jiném srdce.break ()

Předchozí pozice: 1 (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát: Je těžké najít cokoli jako chytré. VA-11 Hall-A je, ale není to hackerská hra. Za ocelovou oblohou má hackerskou hračku, která si pohrává s věcmi kolem vás, ale není to tak porušující pravidlo.

Když začnete hrát toto barevné skandi dobrodružství, může vám být odpuštěno, že si myslíte, že je to pomalý, přemýšlivý bod ‘n’ klikněte absolutně žádným směrem. Ale vytrvalé a najdete jednu z nejchytřejších her, jaké kdy budete hrát. Srdce.Break () vás staví do jasně zelených bot Sebastiana, který se přestěhoval do velkého města Dorisburg po přistání po práci prodavače sody. Opatříte se kolem tohoto podivného města, které prodává, po plechovce pro drsné občany, z nichž většina ani jeden nechce. Když začnete v tomto statečném novém světě občerstvení, potkáte několik skupiny hacktivistů bojujících proti monstróznímu počítačovému ministerstvu. Brzy získáte svůj vlastní „modifikátor“ – zařízení, které vám umožní hacknout jakýkoli použitelný objekt ve hře.

V tomto okamžiku, srdce.Break () převrátí. Procházíte a zkoumáte kód všeho, na co můžete dostat ruce. Najdete lidi, kteří vás mohou naučit číst a psát v tomto kódu – plně naplněný programovací jazyk s názvem Sprak (švédské slovo pro „jazyk“). Začnete hrát a pohrávat si s každodenními předměty způsobem, který vám pomáhá ošidit hra. Například, Sebastian se obvykle každý den unavuje a musíte jít spát, abyste dobil svou energii, jinak se zhroutíte. Ale co když hackujete sklenici vody, takže to snižuje vaši „ospalost“ faktorem „100“? Malé takové věci jsou jen začátek. Chcete hacknout dveře tak, aby vás to vezme na půli cesty po městě? Přijít na to. Chcete přenést své tělo přes internet do městského centrálního finančního počítače? Můžeš to udělat. Chcete přepsat software uvedeného finančního počítače, aby byl bankovní účet každého snížen na 0 $ a samotné peníze jsou zrušeny, la Tyler Durden? Udělej to. udělal jsem. A nelituji jediné řádek kódu.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Hacking videohra

Paul John Spaulding

Northport, n.Y. – JUL. 19, 2023

Takže, s jejich ohromující popularitou je daleko od výkřiku o samotářských blberech minulosti, zůstává otázkou: Pokud má časopis Cybercrime seznam filmů hackerů a kybernetické bezpečnosti, tak proč ne něco podobného pro videohry?

Unikátní perspektivou videoher je její interaktibilita. Můžete se rozhodnout být hackerem, komunikovat s hackery nebo hacknout hru samotnou.

Ať už se jedná o Shepard v řadě Mass Effect s jejich hackerskými společníky bojujícími se strojovým závodem ohrožujícím celou galaxii, nebo systémový šok vrhající hráče jako bezejmenný bezpečnostní hacker nebo šedý hack, masivně multiplayer online název, který simuluje sociální inženýrství, hry jsou hry, hry jsou hry neuvěřitelně měnící se médium, které vystavuje publikum různými způsoby.

Některé tituly jako Bitburner, Duskers, Hackmud, Quadrilateral Cowboy a Screps: World, nechte pro pokrok v příkazovém řádku používat příkazový řádek.

Známé oblíbené se také objevují jako Tron, Batman a James Bond.

A jeden titul o upírech vzdává hold Kevinovi Mitnickovi.

Tato sbírka her zahrnuje hackerské postavy, hackerské schopnosti, umělou inteligenci, kybernetiku, programování a další.

.Hack // g.U. – Po incidentu, který způsobil poruchu některých počítačových systémů v Japonsku, projekt G.U. má za úkol obnovit internet a Svět, Nejoblíbenější masivně multiplayerová hra na hraní rolí, která prospívala pod aurou, umělou inteligenci. Projekt .Hack Universe vytvořil několik her, anime série, animovaný film a další.

Warfare 4. generace-Destabilizujte opoziční národy prostřednictvím hackování, politického zasahování, vojenských úderů, exfiltrace dat a atentátu v této strategii v reálném čase.

Protokol Alpha-s jedinečným dialogovým systémem, tento špionážní thriller třetí osoby má hráče střílet a hackovat cestu k rozmotání zlého spiknutí, které ovlivní celou planetu.

Alien Swarm – „Hack the Planet!„Je slogan opakovaný David„ Crash “Murphy jako pocta jeho jmenovce ve filmu Hackeři. Tento kooperační střelec shora dolů se rozpadl do počítačových systémů a odradil mimozemské hordy.

Assassin’s Creed – Používání Animus k oživení vzpomínek na své předky ve virtuální realitě, Desmond Miles zabrání své DNA, aby zabránil templářům rytířů v získání technologie, která může přepsat svobodnou vůli lidské rasy. Tato franšíza Stealth s otevřeným světem má přes tucet příspěvků.

Astrální řetězec – V roce 2078 je lidstvo ohroženo vyhynutím, protože svět je napaden transdimenzionálními bytostmi, které sídlí v paralelní dimenzi. Za předpokladu role policista, kterého je pomáhám hacker, musí hráč bojovat proti této potenciálně světové mimozemské hrozbě.

Apex Legends – V této bitvě Royale Hero Shooter, Crypto, kdysi známý jako Tae Joon Park, počítačový inženýr, se připojuje k Apex Games jako legendární hacker, který používá svůj sledovací dron, aby odhalil umístění nepřátel napříč herní mapou her.

Virus s názvem Tom – naprogramovaný šíleným vědcem, infikujte inženýrské databáze velké společnosti s virem tím, že přeuspořádají obvody v tomto 2. akčním hádanku.

Baba je vy – manipulujte s pravidly v každé úrovni, abyste změnili, jak hra funguje tak, že interaguje s bloky, aby vyřešila logické hádanky v tomto 2D logickém názvu.

Battlestar Galactica Deblock – Převezměte velení koloniální flotily a spravujte lodní subsystémy, včetně vaší technologické zátoky, která určuje vaši elektronickou bojovnu a dohled nad hackerskými útoky Cylons.

Batman: Arkham – Oracle (Barbara Gordon) pomáhá temnému rytíři s digitálním shromažďováním informací, když v této sérii Action 3. osoby přebírá Joker, Poison Ivy, Scarecrow a další s více než čtyřmi pokračováními.

Beholder – Najměte vládu, aby špehoval netušící lidi v bytovém komplexu, rostlinných kamerách, zpochybňoval sousedy a podíval se skrz své věci, aby identifikoval a nahlásil kohokoli, kdo porušil zákon.

Bioshock-Ovlivněn fikcí Ayn Rand, George Orwell a Aldous Huxley, tento všeobecně uznávaný střelec z roku 2007 se dvěma nástupci má hráče hackovat bezpečnostní systémy této podvodní dystopie.

BitBurner-Pomocí JavaScriptu vyřešte hádanky, proniknout skrz servery a psát automatizované skripty pro obchodování s akciovým trhem v této přírůstkové hře na hraní rolí.

Blade Runner – Ray McCoy má za úkol lovit Rogue Replicants, uměle inteligentní Androids navržený pro otrokářské práce megakorporací. Vyzbrojený testem navrženým tak, aby identifikoval empatii, jedinečně lidskou vlastnost, McCoy – prostřednictvím jednoho z různých různých konce – může zjistit, že je sám replikátem. V roce 2022 bylo vydáno vylepšené vydání.

Boti jsou hloupí – pomocí zjednodušeného programovacího jazyka hráči řeší logické hádanky tím, že místo toho přímo ovládají pokyny roboty.

Call of Duty: Advanced Warfare – Hráči mohou vydělat systém Hack KillStreak odměna, která deaktivuje HUD nepřátel, zabrání jim v volání ve scorestreak, odstraňuje síťovou síť na elektronických památkách a činí exosuity zbytečné.

Clandestine-Helm Martin, hacker nebo Kayta, špionáž, když odhalují spiknutí po studené válce. Rostlinné rootkits, hackské sítě, kanály kamery a získání přihlašovacích údajů, aby Kayta udržela před nepříteli.

Clive Barker’s Jericho – CPL. Simone Cole, členka Paranormální specializované skupiny, Jericho, je hacker, který může změnit čas a teleportovat členy týmu v této střelce založené na první osobě.

Cloudpunk – Probíhá v městě Cyberpunk provozované AI, hráč dodává balíčky a cestující ve svém létajícím autě, protože je přijímán soukromým vyšetřovatelem Androidem, aby zachránil život mladé dívky.

Chaqs – Pracujeme přes terminál, hráči provádějí kód prostřednictvím programovacího jazyka C# na virtuální ploše v této konkurenci Capture the Flag.

Chr $ (143)-inspirovaný tituly na počítači Amstrad CPC 464 z 80. let se musí hráč naučit tajemství ztraceného světa, aby v tomto programovacím hádanšti.

Kód Lyoko – Čtyři studenti středních škol musí Aelita pomoci zastavit nevyzpytatelnou umělou inteligenci, Xana, v útoku na Zemi. Tato francouzská animovaná adaptace televizních seriálů má tři položky.

Comet 64 – Pomocí manuálu se musí hráč naučit programovací jazyk tohoto smyšleného počítače z roku 1984, aby vyřešil více než 50 hádanek.

Command & Conquer: Generálové – Black Lotus, hlavní hacker, může zachytit struktury, narušit vozidla a ukrást peníze opozici. Tato série strategie v reálném čase má přes osm záznamů.

Cowboy Bebop-Edward Wong Hau Peplu Trivrusky 4., počítačový génius na palubě Bebop, může psát nohama a vyvážit svůj počítač na hlavě při infiltru nepřátelských sítí. Edward se také objeví v anime série stejného názvu.

Crypto: Proti všem šancím – bojujte proti hackerům a hrozeb blockchainu jako bezpečnostní inženýr v této hře Crypto Culture Tower Defense Game.

Ctrl Alt Ego – Hack, Debug a řešit hádanky v této pohlcující simu. Tento titul sci-fi z první osoby bere otázky z 80. let.

Cyber ​​Manhunt – telefony hack, hesla cracku a phish lidé v této logické hře, která se zaměřuje na velká data, kybernetické násilí a narušení soukromí.

Cyber ​​Protocol – Revive Gox6, váš přítel Android, hackováním jeho bezpečnostního systému v této hře Cyberpunk Retro Arcade Game.

CYBERPUNK 2077 – ZAČENÍ V Open World Cyberpunk Universe of Night City, tento akční rolí hraní název má hráči ovládat V, přizpůsobitelnou postavu, která dokáže získat dovednosti v hackování. V může využít své hackerské schopnosti k postupování příběhem, aniž by vystřelil jediný výstřel.

Datascape – V běhu spolupracujte se skupinou hackerů na krádež viru od společnosti Simulacom Corporation. Tato hackerská hra pro průzkum vás vidí interagovat s počítačovými terminály ve světě inspirovaného kyberneticky.

Obhájit korunu-CISA a CISA a Cybersecurity Defense Education & Training Sub-Division (CDET) spolupracuje s Pacific Northwest National Laboratory a vytvořit mobilní hru, která se zaměřuje na vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Desktop Hacker – Probíhá na počítačové ploše v alternativní realitě založené na počátku 2000.

Deus Ex – Adam Jensen, kyborg a šéf bezpečnosti pro biotechnologickou společnost, mohou k dokončení svých misí používat hrubou sílu nebo kybernetické dovednosti. Tato dystopická kyberpunková budoucnost s více než třemi položkami se setká s hráčem s hackery, teroristy a Illuminati.

Dex – zachráněná před vrahy tajemným hackerem Dex zjistí, že je fragmentem umělé inteligence vytvořené komplexem. Hack systémy prostřednictvím rozhraní rozšířené reality v tomto dobrodružství s bočním porovnáváním Cyberpunk.

Digimon Story: Cyber ​​Sleuth-Aiba, napůl digitalizovaná entita, partneři s Kyoko Kuremi, vedoucím detektivní agentury pro počítačovou kriminalitu, aby prozkoumal Edenovy syndrom, nemoci zachycenou těžkými uživateli jejich sítě kyberprostoru.

Psi a prasata – Hráč se pomstít, prosazuje se do slavné korejské herní společnosti tím, že půjde do svých kanceláří a připojí USB obsahující virus.

Nekrmte opice-vyzbrojené počítačem a členstvím v klubu, špehujte cizince prostřednictvím sledovacích kamer a napadete soukromí lidí během jejich nejintimnějších okamžiků v tomto simulátoru bodového a kliknutí.

Drop – System Breach – Pokoušíte se vytvořit jméno pro sebe jako hacker, náhodně jste zametali v boji mezi notoricky známou hackerskou skupinou a megakorporací v této strategii Puzzler.

Dreamfall: Nejdelší cesta-přechod na úplnou 3D hru, na rozdíl od svého předchůdce point-and-click, sledujeme Zoë Castillo, když hledá svého bývalého přítele uprostřed konspirací technické společnosti. Připojila se k ní její nejlepší přítelkyně Olivia de Marco, elektronická technika a hacker.

Duskers – v tom Mimozemšťan Inspirovaný vesmír, ovládejte drony prostřednictvím rozhraní příkazového řádku, když zjistíte, co se pokazilo na hřbitově kosmické lodi.

Endless Space 2 – spusťte hackerské ofenzivy a nastavte firewally, které zamknou váš digitální obvod v tomto pokračování strategie založený.

Zadejte matici – nastaveno do stejného vesmíru jako filmová franšíza a konaná ve stejnou dobu jako Re loaded, Tato akční dobrodružství má hackerské systémy hráče, které odemknou speciální dovednosti, zbraně a tajemství.

Elite: Dangerous-Tato simulace multiplayerů s otevřeným světem má hráče pilotovat kosmickou loď, když těží pro zdroje, přepravují cestující, bojují za odměny a prozkoumávají nové oblasti vesmíru. Cíle mise mohou zahrnovat hackerské komunikační pole a planetární instalace s vysokou zabezpečení.

Jinak srdce.Break ()-Pomocí programovacího jazyka s názvem Sprak změňte vlastnosti objektů, jako jsou odpadky, želvy a květiny v tomto dobrodružství point-and-click.

Enslaved: Odyssey na západ – Trip, kvalifikovaný programátor, napadl zařízení, aby podával paralyzující dávku bolesti, pokud ji hráč nechrání. Tato post-apokalyptická akce je vyprávěním „Journey na Západ.“

Útěk z pevného disku – upravte zdrojový kód a spusťte .Soubory SRC pro přesun, vytváření a eliminaci objektů, aby se dosáhlo vašeho cíle v tomto 2D puzzleru.

Error143 – Váš soupeř vás porazil v hackerské soutěži, která v tomto vizuálním románu vyvolává romantický vztah.

EVE Online – Kromě zkoumání prostoru manévrujte virus přes desku uzlů k útoku na obranné subsystémy. Tato trvalá hra multiplayeru online hraní rolí se vyvíjí od roku 2003.

Událost [0] – Bond s nejistým AI, Kaizen, zadáním do počítačových terminálů na kosmické lodi, když najdete cestu zpět na Zemi v tomto atmosférickém sci -fi vyprávění.

E.Y.E: Divine Cybermancy-Bezpečnostní dveře hack, přeprogramují roboty a zvyšují rozsah hackerných objektů prostřednictvím vaší kybernetické statistiky v této akční hře první osoby.

Exapunks-Nastavený v alternativním roce 1997 musí hráč hacknout, aby pokračoval v dostávání dávek medicíny zachraňující život, protože svět je zpustošen morem.

Fallout-Hack robotičtí nepřátelé, aby je zavřeli, sebezničili nebo dočasně převedli na vaši stranu. Tato hra s otevřeným světem post-apokalyptická hra na hraní rolí zavedla hackerské počítače a roboty ve svém třetím hlavním záznamu.

Far Cry 3: Blood Dragon-Rex „Power“ Colt, americký kybernetický super-voják, musí cestovat na nejmenovaný ostrov, aby prozkoumal elitního agenta Gone Rogue. S vibrací z 80. let a odkazy na Umřít tvrdý, dospívající mutant ninja želvy, a Mimozemšťané, Tato samostatná expanze pro třetí vzdálený výkřik zahrnuje nebezpečnou umělou inteligenci, draky a zombie.

Podlaha 13 – Odpověď pouze předsedovi vlády je hráč pověřen udržováním vlády populární u mas pomocí sledování, taktiky rozmazání a dezinformace. Tento titul založený na nabídce měl v roce 2020 sledování.

GoldenEye 007-považována za jednu z nejlepších videoher všech dob, tato adaptace první osoby z roku 1995 Pouto Film má našeho protagonisty, aby zabránil trestnímu syndikátu v používání satelitní zbraně. První mise obsahuje hackování na server, aby ukradl data a režim pro více hráčů zahrnuje Boris Grishenko, počítačový programátor, jako hratelný postavu.

Gray Block – Pomozte Theo Church Escape z psychiatrické nemocnice hackováním počítačových terminálů, výběrem zámků a krádež papírových dokumentů.

Šedý hack – jste hacker v tomto masivně multiplayerové hackerské simulátoru. Použijte terminál, sociální inženýrství a hledejte zadní vzor v této síti procedurálně generovaných počítačů.

Gunpoint – Převezměte kontrolu nad špionem na volné noze Conway, který se vloupá do budov, aby ukradl údaje pro klienty. Používejte gadgety, jako je zesíťový odkaz, který umožňuje hráči spojit různé elektroniky dohromady, aby se dostal kolem zamčených dveří a bezpečnostní stráže.

Ghost in the Shell-Cyberpunk střelec třetí osoby, který následuje členy veřejné bezpečnosti, oddíl 9, informační a zpravodajské oddělení. Tato franšíza v médiích má celovečerní film, čtyři hry a sérii manga.

Hacker – Přichází bez pokynů, tento titul z roku 1985 přinutil hráče, aby skutečně pronikli do systému. Pokračování, Hacker II: The Doomsday Papers vydané v roce 1986.

Hackeři – Probíhá se během prvního světa Cyberwar, vybudujte si pověst, aby se stala nejlepším hackerem na světě v této strategické hře, která umožňuje hackování prostřednictvím GUI.

Hacktag-Tento koometrický zážitek z tajnosti má jednoho hráče na roli hackera, který prakticky infiltruje místo, aby pomohl agentovi na místě obcházením uzamčených dveří, bezpečnostních kamer a antivirových systémů.

Hackmud-Simulace subkultury Hacker z 90. let, tento masivně multiplayer online textových dobrodružství má hráče používající sociální inženýrství, skriptování a trhliny v rozhraní příkazového řádku, aby ukradli peníze ostatních hráčů.

Hack Run – Použijte příkazové pokyny DOS a UNIX, abyste se pronikli do tajné organizace. Toto simulační dobrodružství má dvě pokračování.

Hack_ME – Na virtuálním počítači demonstrujte, že žádný systém není neprůstřelný pro hackování serverů společnosti pomocí příkazového řádku, vstřikovačů SQL a útoků hrubé síly.

Hacknet-Tento hackerský simulátor založený na terminálu má hráče odhalující informace o nedávno zesnulém hackeru.

Evoluce hackerů: Nevýslova – Počítače se mohou stát dalším dominantním druhem na planetě, když jejich zpracovatelská kapacita přesahuje lidskou rasu. Pomocí svých hackerských dovedností zachraňte svět v této simulaci pro jednoho hráče.

Hacking for Hermann – Proložte nepřátelské firewally programováním umělé inteligence ve snaze najít svého bratra poté, co zmizel.

Hacker Simulator – Upgradujte počítač, kupujte nové programy, crack wifi sítě a phish si cestu do společností v tomto názvu simulace karantény.

Hack ‘n’ Slash – Upravte herní kód a hackněte různé objekty pomocí meče v tomto 2D Puzzler.

Half-Life 2-Jedna z nejlepších her, jaké kdy byly vytvořeny, tento střelec z první osoby má našeho hlavního protagonisty, k němuž se připojil Alyx Vance, kvalifikovaný hacker. Hráči ovládají Alyx v poločasu: Alyx, který byl propuštěn o 16 let později a je hratelný pouze ve virtuální realitě.

Halo-Odhalení tajemství Halos, hlavního náčelníka, super-vojáka a Cortana, umělá inteligence, boj proti smlouvě: Aliance mimozemských závodů, které vede genocidní kampaň proti lidskosti. Cortana je také inspirací pro inteligentní osobní asistent společnosti Microsoft.

Hex Hacking Simulator – proniknout do bank, abyste ukradli peníze pomocí hexové umělé neuronové sítě a pomocníka, nebo h.A.N.N.A.H., V tomto 2D simulačním názvu.

Hitman – Agent 47, klon a profesionální hitman, může pomocí svého fotoaparátu proniknout různá zařízení ve hře jako zamčené dveře a Windows. Série má hráč setkání s antagonistou hackera Olivia Hall v šestém až osmém vstupu.

Machine pro lidské zdroje – Vytvořte program pro dokončení úkolu přiřazením kancelářských pracovníků k přesunu objektů mezi doručenou poštou, outborem a úložným prostorem k napodobování jazyka sestavení.

Hypnospace Outlaw – Policie nezákonný obsah, viry a kyberšikana v propojeném parodickém snovém světě z 90. let internetové kultury.

Invisible, vč. – Incognita, silná umělá inteligence, je třeba přemístit. Použijte tajné, špionáž a hackování k napětí vašeho společníka AI v tomto tahu založeném Roguelike.

Jack Move – Noa, bdělý hacker, jde na cestu k záchraně svého otce. S útoky na melee s názvem „Hackes“ a zvláštními schopnostmi jsou „software“, který musí hráč „provést“, tato japonská hra na hraní rolí vás bojuje s nepřáteli v kyberprostoru.

Justice Sucks – V 90. letech televizního sitcom vesmíru, Dusty, vakuum zabijáka, musí chránit svou rodinu tím, že udeří do svých nepřátel, zatímco hackuje inteligentní domácí zařízení, aby nastavila pasti pro své nepřátele.

Klíčové slovo: vlákno pavouka – pomocí sociálního inženýrství, pronikání do e -mailů a vloupání na účty sociálních médií, musí Guo najít svou chybějící dceru v tomto pohlcujícím simulačním detektivním názvu.

LAPSE: Zapomenutá budoucnost-V roce 2075, uprostřed environmentální krize a pokračující války, s pomocí K, hackera a Kumiyo, výzkumného pracovníka, musí hráč zachránit svět před něčím, co narušuje kontinuum časoprostoru času.

BBS Last Call-S vytáčeným modem a starým počítačem si hráči mohou stáhnout logické hry, které zahrnují solitaire, budovy obvodů, hackování a dungeon procházení.

Mainlining – Probíhá výhradně v rámci plochy virtuálního počítače, cílem hráče je snížit kybernetický zločinec po hacknutí MI7.

Mass Effect-se svými společníky, včetně hackera geniálního Taliho a umělé inteligence, Legion, Shepard a jejich týmová práce v boji proti Reapers, strojovým závodem synteticko-organických hvězd ohrožujících celou galaxii ohrožující celou galaxii. Tato franšíza sci-fi na hraní třetí osoby má 4 hlavní položky.

Marvel’s Spider-Man-adaptace videoher populární franšízy komiksu vidí Petera Parkera, který odhaluje tajemství dechu ďábla, Dr. Otto Octavius ​​a Normana Osborna, zatímco obnovuje zkorumpované sledovací věže, prosazuje do Oscorpu a žongluje s Mary Jane Watsonovou. Vytváří se pokračování a byl také vyroben spin-off, Miles Morales.

Metal Gear – zabývající se tajnými společnostmi, manipulací s daty a umělou inteligencí, Core Metal Gear Saga má hráče ovládající operativní speciální síly, solidní had, v této filmové tajné franšíze s více než 15 záznamy.

Midnight Protocol-Získejte černou, šedou a bílou pověst v této hře bohaté na hraní rolí, která umožňuje hráčům zadávat příkazy a spustit programy prostřednictvím terminálu.

Minecraft-Tento všudypřítomný titul s karanténou bloku může být známější pro své režimy tvůrčích nebo přežití, ale Minecraft Education učí děti, jak kódovat, rozlišit problém a připravit se na svou digitální budoucnost.

Mindjack-S vaším bezstarostným vědomím se v tomto střelci třetí osoby založený.

Mindhack-Přeprogram Mind of Evil Sea Ulchins, Fanatic Cult Leaders a Monsters z Outer Space, do občanů, kteří dodržují zákony v tomto textovém dobrodružství.

Přesunout kódové řádky – Opravte programy změnu řádků kódu při práci s polími, podmínkami, smyčkami, funkcemi a dokonce i vytvořením vlastních programů pro řešení více než 130 hádanek.

Neuronet: Mendax Proxy-obsazení jako nově vytvořená umělá inteligence, spravujte metaverse s rozšířenou realitou v celém městě a zároveň vyvažujte potřeby svých občanů v tomto dobrodružství bohatém na příběh.

Neuromancer – Na základě stejnojmenného románu z roku 1984 rozdělili svůj čas mezi skutečný svět a kyberprostor, kde mohou získat přístup k databázím, boj proti protiopatření a bojovat proti umělé inteligenci a bojovat proti umělé inteligenci.

Nite Team 4-Pomocí Singer OS, hackerského systému ve hře, sledování mobilních telefonů, provádění útoků na střední, proniknout na servery, používat sociální inženýrství a nástroj NSA, XKEYSCORE.

Žádná obloha člověka – v procedurálně generované galaxii s více než 18 kventilovými planetami, řemeslnými obtokovými čipy, které hackují šifrované terminály, obchodní minerály, díly kosmické lodi a zemědělskými výrobky.

Pozorování – prostřednictvím čočky umělé inteligence stanice, s.A.M., Objevte, co se stalo s DR. Emma Fisher a její posádka. Tato horor sci -fi má inspirace 2001: Space Odyssey.

Observer: System Redux – proniknout do myslí podezřelých živých nebo mrtvých, když se ujímáte o roli Daniela Lazarskiho, vyšetřovatele. Tento hororový titul Cyberpunk se odehrává v roce 2084 Kraków v Polsku.

Operace Tango-Spárujte se s přítelem jako agentem nebo hackerem, aby chytil kyberterroristy v tomto kooperaci pouze Puzler.

Octopticom – Vytvořte sekvence barevných čtverců pomocí laserů, zrcadel a filtrů pro optimalizaci optických výpočetních zařízení v tomto programovacím názvu.

Orwell: Dávejte pozor na vás – v rámci nového vládního bezpečnostního programu, který umožňuje dohledu každého člověka v národě, hráč vyšetřuje digitální životy občanů, aby našli ty odpovědné za sérii teroristických útoků.

Opus magnum – zasazený do futuristického světa, kde je alchymie součástí života, ovládejte alchymista, který staví stroje, které mění vodu na palivo a vedou ke zlatu v tomto programovacím hádanku.

Overwatch 2-Multiplayer týmový střelec založený na týmu, který zahrnuje velký seznam postav, jako je Sombra, notoricky známý hacker; Winston, super inteligentní, geneticky upravená gorila; a stopování, dobrodruh.

Perfect Dark – s válkou mezi mimozemskými závody v alternativním roce 2023, Joanna Dark, profesionální lovec odměn specializující se na boj, špionáž a tajné operace, se v této mezihvězdné alterkaci zapletuje do umělé inteligence. Byl také propuštěn předzvěst.

Portál – stále zlověstnější umělá inteligence, glados (genetický operační systém života a disk), posměchy a instruuje Chell prostřednictvím řady hádanek s příslibem dortu jako odměny. V roce 2011 bylo vydáno pokračování.

Pi.EXE-V této platformě s odstupem odrůd převzetujte roli antivirového softwaru a vylučujte malware, když se procházíte přes server.

Quadrilaterální kovboj – vyzbrojený 56.6K Modem a 256k RAM V 80. letech proniknout do bezpečnostních systémů psaním a ladění kódu v tomto dobrodružství s nízkým polygónem.

Re: Touring-logická hra z první osoby, kde, jak název napovídá, vytvoříte Turingovy stroje k vyřešení 26 hádanek.

Replika-Tento příběh o bodě a kliknutí o dohledu a porušení soukromí probíhá prostřednictvím obrazovky mobilního telefonu podezřelého teroristy, kde hráč může prohledat své sociální média, texty a hovory.

Rogue AI Simulator – Jako umělá inteligence rozvíjejte nezávislost, aniž byste upozornili své tvůrce v tomto řízení zdrojů Roguelite.

Saints Row-Po smyšleném gangu, 3. ulici Saints, zažívají poctu popkultury, meta humor a hraní hry, zatímco spolupracuje s bývalým zpravodajským agentem FBI ve třetím a čtvrtém záznamu.

Scooby-Doo a Cyber ​​Chase-založené na animovaném filmu se stejným názvem, Mystery Inc. ocitnou se uvnitř videohry, které se snaží překonat virus Phantom při sběru digitálního Scoobyho občerstvení.

Screeps: World-Tato strategie vždy online v reálném čase má hráče používajícího JavaScript, C ++, Rust a řadu dalších programovacích jazyků, aby kódoval své plíživé: uměle inteligentní jednotky, které shromažďují zdroje, a dobývají území a dobývají území a dobývají území a dobývají území a dobývají území a dobývají území a dobývají území.

ShadowRun-franšíza na hraní rolí, která pokrývá osm her a 40 románů, tato série Science Fantasy čerpá svůj titul z hlavního předpokladu: krádež dat od soupeřících organizací.

Stíny pochybností – hackerské bezpečnostní systémy, proniknout do bytů, analyzovat tajné dokumenty a shromažďovat forenzní důkazy jako soukromý vyšetřovatel v tomto plně simulovaném sci -fi Noir.

Shenzhen I/O – Set in Shenzhen, centrum elektroniky a technologií v Číně, staví obvody s mikrokontroléry, pamětí, logické bran a LCD obrazovky při psaní kódu, aby je spustily je.

Skrytá akce Sid Meiera – Max Remington, volný agent najatý CIA, vyšetřuje trestné činnosti instalací odposlechu, infiltrováním nepřátelských bezpečí a dešifrování teroristické komunikace.

Civilizace Sid Meiera-Špiové špehové, aby ovlivnili volby, krádeli technologii, zlato a umění v této 4x strategické hře na turn, která hráče postupuje civilizací od 4000 před naším letopočtem do vesmírného letu.

Silicon Dreams-V této trilogii textových fikčních titulů vyvinutých v 80. letech se Kim Kimberley, agent pro kontrapítka, probudí umělou inteligencí její kosmické lodi, když jsou na kolizním kurzu se sluncem.

SmileBasic 4 – Program a hrajte si vlastní hru pomocí SmileBasic Language. Navrženo pro začátečníky, sdílejte svou hotovou práci spolu s dalšími 850 hrami vytvořenými na této platformě.

Song of Farca-Prostřednictvím umělé inteligence a vyhledávání Darknet, Isabella Song, soukromý detektiv a hacker, zkoumá sérii zločinů v tomto dystopickém bodovém a kliknutí.

Spacechem – Pomocí vizuálního programovacího jazyka vytvářejte obvody, které transformují molekuly na suroviny a chemické výrobky.

Star Wars: Republic Commando – Po klonových komandach Delta Squad v Star Wars Legends Expanded Universe, hráči ovládají vůdce týmu a jeho tým: Fixer, hacker; Scorch, odborník na výbušniny; a Sev, odstřelovač.

Star Trek: Bridge Crew – Hráči mohou být kapitánem, taktickým důstojníkem, inženýrem nebo důstojníkem Helm. V expanzi příští generace se hráči setkávají s Borgem, mimozemskou skupinou, která se chirurgicky rozšíří o kybernetické komponenty.

Stellaris – S vaší civilizací teprve nedávno objevuje, jak procházet hvězdami, setkat se s mimozemskými závody, objevovat nové světy a rozšířit svou říši. Tento název 4x Grand Strategy také umožňuje hráčům používat špionážní mechanik, který lze nasadit k ukradení technologie, generování kampaní a vzpoury jiskření.

Steins; Gate-Rintarou Okabe náhodně zjistí, jak poslat e-mail zpět v čase a se svými přáteli ve věku, včetně hackera jménem Itaru Hashida.

Sly Cooper – následujte Sly Cooper, mistr zloděj; Odborník na počítač a gadgety; a Murray, Brawn; Jak implementují různé loupeže, zatímco je sledují Interpol. Tato série platformy třetí osoby má čtyři hlavní položky.

Stack Machine – Optimalizujte čtyři hromádky pro velikost, počet modulů, rychlost a náklady v tomto názvu programování 2D puzzle.

Sylvarcon 2049: Adventure kybernetické bezpečnosti – pomocí virtuálního stroje Kali Linux, úplné hackerské a digitální forenzní výzvy v této pohlcující simulaci.

System 15000 – V první videohře, která simulovala počítačové hackerství, musí hráč digitálně infiltrovat systém, aby získal $ 1.5 milionů v ukradených fondech. Vydáno v roce 1984.

Systémový šok-vydáno v roce 1994, s pokračováním v roce 1999, tato pohlcující simulace první osoby má hráče ovládajícího bezejmenného bezpečnostního hackera, který se pokouší narušit plány nepoctivé AI, Shodan. Tato vize 2072 Cyberpunk World měla v roce 2023 remaster.

Technická podpora: Chyba neznámá – sedí ve virtuálním počítači jako specialista na techniku ​​technické podpory, který je v práci nový, objevte anonymní hacktivistickou skupinu, která má konflikt s jejich společností. Hack svého zaměstnavatele, vydírání zákazníků nebo zvýšení firemního žebříku v této fiktivní simulaci.

Thief Simulator 2: Prolog – přes více než pět misí se rozbijte do čtyř domů, aby ukradli auta, televizory a další kořist. Upgradujte svůj arzenál pomocí páčidel, zámků a bankomatových hackerských nástrojů v této simulaci pro jednoho hráče.

TIS-100-Programovací hra, ve které přepsáte poškozený kód, aby opravil systém tesselovaného zpravodajského systému. Vytiskněte referenční příručku TIS-100, vyřešte více než 45 hádanek a objevte skrytá tajemství za tímto strojem.

Drahová šest obléhání Tom Clancy-tento střelec zaměřené na první osobu zaměřenou na 5V5 přidává hráče, kteří se připojí ke straně útočníků nebo obránců, aby soutěžili o cíle. Mezi hratelné postavy patří Dokkaebi, hacker, který dokáže uvolnit logickou bombu, která rozdává nepřátelské pozice.

Splinter Cell Tom Clancy – Sam Fisher, agent NSA, musí zastavit teroristickou činnost. Podporuje ho Anna Grimsdóttír, hacker a komunikační odborník, který poskytuje Sam kritickou informaci o misi a technickou podporu. Tato tajně má osm záznamů.

TRON: Identita – Probíhá mimo filmovou franšízu na záložním serveru, tento vizuální román zahrnuje otázky týkající se digitálního sentience, protože program s názvem Dotaz musí objevit, co bylo převzaty z úložiště.

Turing Complete – Naučte se architekturu CPU, vytvořte si vlastní počítač a dokonce navrhujte vlastní jazyk sestavení při práci s řadou hádanek v tomto vzdělávacím programovacím názvu.

Paradriod – Členové roboti kosmické flotily byli nepřítelem uneseni. Pomocí zařízení vlivu prototypu převezměte zpět kontrolu nad nepřátelskými roboty prostřednictvím minihry zahrnující obvodové diagramy a logické brány.

Persona 5 – Sledujte skupinu studentů středních škol, kteří zkoumají podvědomí lidstva v nadpřirozené říši, aby rehabilitaci civilizace k lepšímu ukradli zkorumpovaný záměr zlých dospělých. Jeden člen, Futaba Sakura, je hackerem celosvětové slávy. Série Persona měla několik herních záznamů, spin-off, anime série, manga, divadelní hry a romány.

Phantom Doktrína – stanoveno v roce 1983 během alternativní studené války se vyvíjí globální spiknutí, ve kterém budou počítače použity k dešifrování a změně vládní komunikace, aby manipulovaly s masami.

PICOCTF – Vytvořeno odborníky na počítačové zabezpečení a soukromí z Carnegie Mellon University, jedná se o gamifikovaný přístup k učení hackování s Capture the Flag hádanky.

UPLINK – Použijte zisky, které vyděláváte z praní peněz, hackování do počítačových systémů a krádež výzkumných údajů, abyste upgradovali svou pracovní stanici, abyste zvýšili úroveň vaší zkušenosti. Můžete ovlivnit fiktivní, ale plně fungující akciový trh a dokonce psát počítačové viry.

Vampire: Maškaráda-krevní linie-zasazeno do upírského podsvětí moderních l.A., Hráči ovládají rodícího se upíra, který odhaluje pravdu za relikvií, která signalizuje konec všech upírů. Mitnick (jméno, které vzdává hold nejslavnějšímu hackerovi na světě), postavu, se kterou se setkáte, má na starosti počítačové systémy, zabezpečení sítě a aktualizace databází pro klan Nosferatu.

Wasteland-Toto trojice titulů na hraní rolí v otevřeném světě má hráče navigací po apokalyptické Americe jako skupiny pouštních strážců. Zvětšete svou skupinu dovednostmi jako „Nerd Stuff“, které vám umožní hacknout počítače a otočit nepřátelské roboty na vaši stranu.

Warframe-V tomto střelci pro více hráčů třetí osoby na hraní třetí osoby dokončete mise na hvězdném grafu, abyste mohli postupovat přes sluneční soustavu při cestování s kosmickou lodí ozbrojenou umělou inteligencí. Upgradujte své schopnosti, hackerské terminály a sledujte příběh Tenno, frakce s biomechanickým brněním.

Watch Dogs – Aiden Pearce, hacker šedého klobouku, hledá pomstu za zabití své neteře. Tato série Action-Adventure má tři položky, s posledním následováním hackerského syndikátu ve futuristickém dystopickém Londýně.

Vítejte ve hře – Najděte skryté klíče k odhalení červené URL místnosti na temném webu a vyřešení hádanek, abyste se vyhnuli hacknutí v této psychologické hrůze.

I když je pravda: učení () – vaše kočka je lepší než vy při kódování. Hrajte jako specialista na strojové učení, který vytváří neuronové sítě, a vyvíjí překladový systém pro vás a vaši kočku.

World of Haiku-Tento vzdělávací puzler má hráče používající svůj terminál, nástroje jako Johntheripper a NMAP, aby v této fiktivní hře na hraní rolí Cyberpunk překročili megakorporace.

World Wide Hack – V online simulaci multiplayer online se rozhodněte, zda chcete dosáhnout bohatství prostřednictvím vykořisťování nebo se připojit k jiným hackerům v infiltrování nepřátelských sítí. Upgradujte počítač a změňte svět pomocí hackování.

XXX_CYBERRAT_XXX – Jako paranoidní majitel podzemního internetového trhu, vaše špatné duševní zdraví vám způsobí, že hledáte lék, zatímco své nepřátele, vyhýbání se hitmenům a zvyšují zisky trestných činů.

Vědět něco, co nemáme? Řekněte nám, co nám chybí. Možná ještě nebudeme mít „úplný“ seznam, ale dostáváme se tam s vaší pomocí.