Microsoft přinutí všechny uživatele Windows 10, aby příští měsíc upgradovali na verzi 22h2 | Windows Central, Microsoft vás nutí upgradovat Windows 10 | PCGamesn

Microsoft vás nutí upgradovat Windows 10

Minulý týden jsme oznámili, že Microsoft převzal vaši obrazovku s celo stránkovacím inzerátem pro Windows 11. Tentokrát se zabírají ještě přímější přístup: vaše jediná volba je upgradovat. Podle dokumentu Microsoft Learn:

Společnost Microsoft přinutí všechny uživatele Windows 10, aby příští měsíc upgradovali na „verzi 22h2“

Windows 10 21H2 je mimo podporu, což znamená, že je čas upgradovat.

Logo Windows 10 Start Logo

(Image Credit: Windows Central)

Co potřebuješ vědět

  • Společnost Microsoft plánuje automaticky upgradovat všechny uživatele Windows 10 spuštěné mimo podpůrnou verzi Windows 10 na nejnovější verzi 22H2 vydání.
  • Zprávy přicházejí, když se Windows 10 verze 21H2 dosáhne konce podpory příští měsíc.
  • Windows 10 verze 22H2 bude poslední verzí Windows 10.

Společnost Microsoft oznámila, že plánuje automaticky upgradovat všechny uživatele Windows 10 na nejnovější verzi 22H2 od příštího měsíce, protože všechny předchozí verze systému Windows 10, včetně verze 21h2, budou oficiálně dosaženy koncem podpory od 13. června 2023.

Windows 10 verze 22h2 je poslední verzí Windows 10 a Microsoft bude podporován do října 2025. To je důvod, proč společnost Microsoft nyní nutí všechny uživatele Windows 10, aby upgradovali na nejnovější verzi, protože verze 22h2 je ta, kterou Microsoft bude i nadále sloužit po dobu více než dvou let.

Oznámení bylo zveřejněno v dokumentu Microsoft Learn:

„Aktualizace systému Windows automaticky zahájí aktualizaci funkcí pro spotřebitelská zařízení Windows 10 a nepravovaná obchodní zařízení, která jsou nebo do několika měsíců od dosažení konce servisního konce. To udržuje vaše zařízení podporované a přijímání měsíčních aktualizací, které jsou rozhodující pro bezpečnost a zdraví ekosystému.”

S Windows 10 verze 21H2 (a předchozí) již není podporován, uživatelé v těchto verzích jsou ohroženi zranitelností zabezpečení, protože Microsoft již není povinen udržovat tyto verze Windows aktuální. Společnost neříká, kdy se vynucené upgrady začnou probíhat, ale je pravděpodobné, že začne do 13. června.

Naštěstí Windows 10 verze 22H2 není hlavní aktualizací a instalace trvá jen pár minut. Ve skutečnosti v systému Windows 10 verze 22H2 ve srovnání s verzí 21H2 neexistují žádné nové funkce, takže většina uživatelů si pravděpodobně ani nevšimne, že byli upgradováni na nejnovější verzi.

Úsilí společnosti Microsoft se v těchto dnech zaměřuje především na Windows 11 a dále, s průběžnými aktualizacemi funkcí a vylepšení platformy ve vývoji v současné době. Microsoft se v nadcházejících týdnech připravuje na dodávku nových funkcí pro zákazníky se systémem Windows 11, jako součást své nové iniciativy „Continuous Innovation“, která vidí, že společnost pravidelně poskytuje nové funkce uživatelům Windows.

Získejte zpravodaj Windows Central

Všechny nejnovější zprávy, recenze a průvodce pro Windows a Xbox Diehards.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Microsoft vás nutí upgradovat Windows 10

Společnost Microsoft brzy automaticky aktualizuje každého, kdo provozuje staré verze Windows 10 až 22H2, se vším ostatním nepodporovaným přichází 13. června.

Modré stuhy před světle modrým pozadím

Publikováno: 22. května 2023

Jak Windows 10 se postupně navíjejí ve prospěch často maligní Windows 11, Microsoft začíná snižovat svou podporu pro starší OS. Jejich nejnovějším krokem je automaticky upgradovat kohokoli, kdo provozuje staré verze Windows 10 do 22H2, s tímto jedinou verzí podporovanou do 13. června.

Samozřejmě je to vše součástí nebezpečné kampaně, která vás přiměje k naložení vlaku se systémem Windows 11, ale hráči PC mají spoustu důvodů, proč se držet OS, které znají a milují. Windows 11 nebyl přesně příběh o úspěchu her, s pozoruhodnými chybami včetně aktualizace Windows 11, která ztuhla CPU AMD a aktualizace Windows 11 22H2 způsobující špatný výkon GPU.

Minulý týden jsme oznámili, že Microsoft převzal vaši obrazovku s celo stránkovacím inzerátem pro Windows 11. Tentokrát se zabírají ještě přímější přístup: vaše jediná volba je upgradovat. Podle dokumentu Microsoft Learn:

„Aktualizace systému Windows automaticky zahájí aktualizaci funkcí pro spotřebitelská zařízení Windows 10 a nepravovaná obchodní zařízení, která jsou nebo do několika měsíců od dosažení konce servisního konce. To udržuje vaše zařízení podporované a přijímání měsíčních aktualizací, které jsou rozhodující pro bezpečnost a zdraví ekosystému.“

Ti, kteří používají verze 21H2 nebo starší, by se mohli ocitli v riziku zranitelnosti zabezpečení a nikdo to nechce. Nejsme si jisti, kdy vás Microsoft nutí upgradovat, ale pravděpodobně to bude 13. června nebo dříve.

Dobrou zprávou je, že upgrade na 22H2 nebude trvat dlouho. Ve skutečnosti jen pár minut. Ve srovnání s předchozí verzí také nebyly přidány žádné nové funkce, takže si sotva všimnete, že se změní. Možná, že tato nucená upgrade není tak špatná, ale domníváme se, že je to všechno součástí lhostejného plánu společnosti Microsoft, aby vás zvykli na pravidelné aktualizace a případného přesunu do Windows 11. Získejte klíč Windows 10, než bude příliš pozdě!

Dylan Wilby inspirovaný strmými jižními Pennine Hills, který volá domů. Jako takové jeho zájmy spočívají v tom, co AMD a Nvidia vaří. To znamená, že je nejšťastnější před tahovou strategií nebo středověkou fantasy hrou na velké obrazovce s záchrannou kočkou Minnie na klíně a pintem hořkého v ruce.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Více z PCGamesn nás sledujte pro denní zprávy o PC, průvodci a recenze na Twitteru, Facebooku, Overwolf, Steam a Google News. Nebo se zaregistrujte do našeho bezplatného zpravodaje.