Minecraft 1.20: Datum vydání a vše, co víme – Whatifgaming, Minecraft 1.20.30 Poznámky k aktualizaci Patch Add Prilling | Shacknews

Minecraft 1.20.30 Aktualizačních poznámek o opravách přidat plazící se

Rád bych si nějakou dobu věnoval mluvit o tom, co jsme se naučili z předchozích let. Protože jsme oznámili některé funkce, které se nám nepodařilo dodat. A je důležité, abychom se z toho poučili a že z toho podnikáme opatření.

Minecraft 1.20: Datum vydání a vše, co víme

Tady je to, co víme o Minecraft 1.20 Aktualizace!

Poslední aktualizace: 2022/12/29 v 22:34

Mojang se letos rozhodl dělat věci trochu jinak. Po 1.19 byl rozdělen do dvou aktualizací: The Cave and Cliffs a The Wild Aktualizace se Mojang rozhodl spolupracovat s komunitou na vývoji 1.20 Aktualizace. Přestože bylo téma rozhodnuto, Mojang to neměl s názvem, ani neoznámil všechny nové funkce. Místo toho plánují získat komunitní zpětnou vazbu v průběhu celého procesu a zajistit, aby tato aktualizace byla „minecafierová“ než kdy jindy.

Jako vždy však došlo k odporu od komunity Minecraft o důrazu na zapojení komunity. Například jejich komunitní stránka je šíleně zastaralá a zdá se, že jediným účinným kanálem pro zapojení komunity je Twitter.

Během stejné živé akce Mojang zmínil svou novou hru Minecraft Legends, která přispívá k tradici Minecraft a může ovlivnit 1.20 Aktualizace.

Bez ohledu na to, pojďme se ponořit a prozkoumat vše, co jsme se dozvěděli o Minecraft 1.20 Aktualizace od Minecraft Live, co bychom mohli očekávat a datum vydání.

Minecraft 1.20 – Aktualizace bez názvu

„Představujeme Minecraft 1.20, navrženo tak, aby inspirovalo sebevyjádření, reprezentaci a vyprávění ve vašich světech Minecraft!“ – @Minecraft.

Pro ty, kteří sledovali, jak Minecraft žije v sobotu, 15. října, byla událost vynikající a byla zveřejněna spousta nových informací týkajících se Minecraft Legends and Dungeons Season 3. Událost však moc neobjevila o další aktualizaci Minecraft: Minecraft 1.20.

Místo toho režisér her Agnes Larsson oznámil, že Mojang bude spolupracovat s komunitou na vývoji nostalgické a relativní aktualizace pro všechny hráče. Agnes otevřela sekci s následujícím:

Rád bych si nějakou dobu věnoval mluvit o tom, co jsme se naučili z předchozích let. Protože jsme oznámili některé funkce, které se nám nepodařilo dodat. A je důležité, abychom se z toho poučili a že z toho podnikáme opatření.

Zde Agnes odkazuje na předchozí aktualizaci jeskyní a útesů, které je třeba rozdělit do dvou sekcí kvůli zmeškaným cílům a složitému kódování.

Letos ukážeme pouze funkce, které přicházejí velmi daleko v procesu vývoje.

Takže letos si myslíme, že budeme mít čas na to, abychom skutečně iterovali na funkcích, samozřejmě spolu s komunitou.

Výchozí kůže

Minecraft 1.20 část události odstartovala oznámením nových výchozích kůží. Tyto kůže zahrnují různé tóny kůže a postavu s protetickou paží.

Tato funkce byla přidána, aby se zajistilo, že se více členů komunity cítí zastoupeno ve výchozím vanilkovém světě. Kromě toho to vypadá, že mnoho kožních možností bylo vytaženo z Minecraft Dungeons, což udržuje kontinuitu ve vesmíru Mojang.

Mnoho hráčů nevidí smysl nabízet nové výchozí kůže, protože kůže jsou snadno přizpůsobeny. I když hrajete na podloží, výběr jiné kůže v obchodě není těžké.

Skins byly vydány a nyní je najdete ve svém odpalovacím zařízení Minecraft. Najděte na kartu Skins v horní části launcher a vyberte tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Launcher Minecraft ukazující nové výchozí skiny Minecraft

Režim nástrojů (neověřený)

Vezměte prosím na vědomí, že následující nebylo oznámeno během Minecraft Live a jsou spíše neověřené zprávy pocházející z renomovaného zdroje na Twitteru.

Pokud jste sledovali Minecraft 1.20 novinek na Twitteru, možná jste viděli tento tweet z @smokeystack. Je to datový horník a nedávno objevil nějaký kód již v snímcích Minecraft. Kód ukazuje, že do hry bude s největší pravděpodobností přidáno režim editoru. Kromě toho přidá do hry určené pro zkušené hráče výkonné nástroje. Zní to, jako by to byl nějaký režim nástrojů.

Nové kreativní GUI

Nové rozhraní kreativního uživatelského rozhraní

Nejnovější snímek ukazuje, že vývojáři Minecraft reorganizovali GUI Creative Mode GUI. Karta vaření byla odstraněna spolu s přepravní kartou. Místo toho najdete karty, jako jsou řemeslné a přírodní bloky.

Je důležité si uvědomit, že uživatelské rozhraní ještě není úplné a že vývojáři, kteří se stále hrají s tím, jak by se bloky měly organizovat na kartách.

Režim diváka na podloží (neověřený)

Mojang konečně testuje režim diváků pro Minecraft Bedrock – viděno v raných náhledech a minecraft nyní dubna.

Režim umožní hráčům podloží vidět bloky a volně se pohybovat po celém světě – dokonce i přes pevné bloky. Nejedná se o novou funkci pro Javu, takže můžeme nedostatečně očekávat, že se stane funkcí v 1.20 Aktualizace.

Vlastní štíty na podloží

Během Special Ask Mojang Holiday Special oznámil Jeb, že jejich plány na vlastní štíty i bannery, které přicházejí do Minecraft Bedrock. Neprováděl však, kdy můžeme očekávat, že tyto dvě položky uvidíme.

To znamená, že opravdu doufáme, že uvidíme bannery i štíty v podloží Minecraft 1.20 Aktualizace.

Vesnice džungle (Neověřeno)

S novými bloky bambusu existuje šance, že uvidíme, že vesnice džungle přicházejí do Minecraft. Koneckonců, víme, že pro džunglu je typ vesnice, ale žádné vesnice se přirozeně nevycházejí.

Nyní, s oznámenými novými bloky, můžeme vidět vesnice postavené z bambusu. Možná dostaneme dokonce speciální domy nebo struktury, které vyhovují biome džungle (jako jsou pouštní věže).

Doufáme, že i když jsou u toho, mohou zahrnovat další vesnice do nových biomů, jako je mangrovová bažina.

Nové davy v Minecraft 1.20

Dosud byly oznámeny dva nové davy. Toto jsou Sniffer (vítěz hlasování davů) a velbloud. Doufáme, že uvidíme nové davy prostřednictvím vývojového procesu Minecraft 1.20, ale jsme docela spokojeni s tím, co jsme dosud viděli.

Sniffer

Sniffer

Vítězství 55.1% hlasů komunit, Sniffer vyhrál letošní hlasování o davu. Dav je nesmírně populární a členové komunity začali vyrábět prototypy na Blockbench.

Sniffer byl kdysi ztracen a považován za vyhynulý dav (možná fosílie, které vidíme v Minecraftu?). Je jen na vás, hráči, najít svá vejce v hlubinách oceánu a oživit druh. Truhly v troskách pod vodou mají šanci držet čističe vejce, která můžete sbírat a pomoci poklopům. Můžeme také předpokládat, že chov těchto dinosaurů bude mnohem snazší, jakmile budete mít dva čichače.

Tato starověká stvoření jsou známá svými zahradnickými dovednostmi a pomohou vám najít dlouho ztracená starověká semena, která můžete vychovávat do nových rostlin!

Nemůžeme se dočkat, až se dozvíme více o Sniffer, jako je jeho historie, jak to vyhynulo a jaké rostliny odhalí.

Minecraft 1.20.30 Aktualizačních poznámek o opravách přidat plazící se

Minecraft 1.20.30 Aktualizace poznámek o záplavě Přidat plazící se

Mojang implementuje procházení a přepracovává obrazovku smrti v Minecraftově 1.20.30 Aktualizace.

19. září 2023 10:56

Minecraft je jednou z nejúspěšnějších videoher, jaké kdy byly vyrobeny, takže můžete vsadit, že vývojář Mojang stále aktivně vyvíjí a přidává nový obsah. Dnes vydalo studio verzi 1.20.30, která přidává určité změny kvality života a novou funkci – plazí se. Pojďme se podívat na všechno nové Minecraft’s 1.20.30 Aktualizace.

Minecraft 1.20.30 Poznámky k aktualizaci oprav

Hráči na dřevěném mostě uvnitř jeskyně

Na webových stránkách Minecraft byly sdíleny následující poznámky o opravě.

Nové vlastnosti

Aktualizováno zkušenosti „Zemřel“

Dnes provádíme několik změn na obrazovce, kterou vidíte, když zemřete v Minecraft. Fotoaparát nyní oddálí, takže je snazší pochopit, proč jste zemřeli, hork je vždy viditelný a můžete změnit určitá nastavení před respawningem.

Tyto změny jsou k dispozici všem, s výjimkou případů, kdy máte použity doplňky. Obrazovka má také omezenou podporu formátování textu, takže může vypadat trochu jinak. Chcete -li použít starou obrazovku, přejděte na Nastavení -> Video a vypněte „Nová obrazovka„ Zemřela “(experimentální)“.

Plazení

 • Experimentální přepínač procházení byl odstraněn a plazí se pod 1 blokovými mezerami je nyní plně implementován do hry
 • Aktualizována míra interpolace fotoaparátu, když se plazíte, aby odpovídala Java Edici (MCPE-170841)
 • Opraveno některé scénáře, ve kterých se na serveru spustilo správně spuštěno procházení (MCPE-171225)

Odemknutí receptu

 • Odemčení receptů již není experimentální funkcí, ale může být stále zapnutá a vypnutá na svět
 • Nyní můžete povolit odemknutí receptu na obrazovce Create New World (MCPE-172956)
 • Příkaz pro odemknutí receptů byl aktualizován. Autosuggestion, který dává hráči recept, nyní říká „Hráč: Target“ místo „Oběť: Target“ (MCPE-172402)
 • Zpráva „Recept Onlocked“ již není v nabídce pauzy viditelná (MCPE-171112)
 • Recept na podokno z barevného skla se nyní při získávání jakýchkoli barviv odemkne (MCPE-171118)
 • Recepty odemčené oznámení nyní odpovídají textu do různých jazyků a již nevyhluknou z obrazovky (MCPE-171141)
 • Pro odblokování receptu bylo přidáno automatické komplety příkazového řádku. Užitečné, když chcete vidět, jaké recepty můžete odemknout (MCPE-171086)
 • Pořadí příkazových vstupů bylo změněno na stejné jako u Java Edition (MCPE-171098)
 • Recept odemknutí pravidla hry
  • Přidáno volitelné herní pravidlo pro omezenou tvorbu. Pravidlo hry je relevantní pouze tehdy, když je povoleno odemknutí receptu. Když se nastaví na „pravdivé“, brání hráčům v tvorbě receptů, dosud se odemkli. Je ve výchozím nastavení a lze jej upravit pouze pomocí příkazu „/Gamerule“.

  Hledání knih receptů

  • Hledání knih receptů bylo aktualizováno při hraní v režimu přežití s ​​následujícími změnami:
   • Hledání bude odpovídat pouze začátku jakéhokoli slova v názvu položky. Například hledání „tor“ nyní zobrazí pochodně a redstone pochodně, ale ne detektor denního světla)
   • Hledání bude nyní fungovat lépe spolu se systémem Recept Recocking – Recepty, které nebyly odemčeny, se objeví ve výsledcích vyhledávání.

   Procento spacího hráče

   • Přidán hráč „Playersleingingpercentage“, který umožňuje přeskočit noc, když specifikované procento hráčů přihlášených do světa spí (MCPE-114425)
    • Nula nebo záporná hodnota bude vyžadovat pouze jeden hráč, aby spal, aby přeskočil noc
    • Když je nastavena na více než 100, noc nelze přeskočit

    Vanilla parita

    Blokovací lámání

    • Upravili jsme časy zlomu 188 bloků tak, aby odpovídaly Java Edici a náš zamýšlený design. Některé bloky nemohly být ještě z technických důvodů změněny a obsidián byl ponechán nezměněn, protože stále se rozhodujeme, jakou by to mělo mít rychlost zlomu. Usnadňuje přinášení více bloků na paritu pro náš tým udržovat obě verze aktuální. Doufáme také, že bude pro komunitu snazší vyrábět a sdílet průvodce, které pracují pro všechny hráče na všech platformách.
     • Úplný seznam časů a změn bloku najdete na samém konci tohoto changelogu

     Hraní

     • Wandering Trader nyní obchoduje s Cherry Sadings (MCPE-171521)
     • Vesničanům je nyní zabráněno v získání povolání při spánku (MCPE-81790)
     • Opraven problém, kdy začalo plavat při stisknutí tlačítka plížení, které by mohlo způsobit, že se tlačítko zadrží, dokud nekončí plavání (MCPE-130070)
     • Lektvary se již při vzhledu nevyhazují dozadu (MCPE-138995)
     • Tvorba ledu a sněhu je nyní ovládána náhodným klíštěm
     • Model ikony brány plotu v rozhraní UI a rámci položek nyní odpovídají bloku Fence Gate Block (MCPE-44296)
     • Základy Pillager mohou nyní generovat v Biomes Cherry Grove (MCPE-173323)
     • Opravena chyba, která způsobila, že nájezdový šéf bar se automaticky vyčerpal na nulu, když byla vesnice poražena (MCPE-161438)
     • Čarodějnice nyní házejí léčivé a regenerační lektvary na lupiče během nájezdů na vesnici

     Bloky

     • Opravena chyba, která způsobila, že hráči nebyli schopni plazit se pod deskami, když stojí na horním sněhu (MCPE-170994)
     • Nejlepší sníh je nyní v paritě s Java Edition a každá vrstva má jinou výšku (MCPE-60024)
     • Vylepšené signály Shulker Box Redstone, aby odpovídaly paritě s Java Edition
     • Model ikony brány plotu v rozhraní UI a rámci položek nyní odpovídají bloku Fence Gate Block (MCPE-44296)

     Zvuk

     • Byl přidán zvuk poškození Thorns Poškození a v případě potřeby se hraje (MCPE-37335)
     • Kovadliny nyní vyzařují správné zvuky, když jsou rozbité, vstoupit, spadnout na atd. (MCPE-33286)
     • Kostry a utopené nyní hrají zvuky při střílení šípů a tridentů (MCPE-50609)
     • Zvuk Trident Channeling se nyní hraje, když jsou entity zasaženy (MCPE-43402)
     • Prázdné mapy nyní vydávají vhodný zvuk, když je hráči nakreslí
     • Nether portály nyní vyzařují zvuk rozbití skla, když je jejich obsidiánský rám rozbitý (MCPE-94722)
     • Věrnostní tridenty, kteří se vracejí k hráčům, nyní hrají svůj zvuk na pozici hráče (MCPE-43831)
     • Velké bloky dripleaf nyní hrají správný zvuk, když je jejich náklon resetován (MCPE-123488)
     • Potruby nyní hrají svůj deaktivační zvuk, když jsou deaktivovány (MCPE-128117)
     • Respawn Anchor Blocks nyní správně přehrávají své okolní zvuky (MCPE-136484)
     • Prasata nyní vydávají zvuky, když jsou přeměněny na zombifikované pigliny (MCPE-169557)
     • Používání nůžek k vyřezávání dýně nyní produkuje řezbářský zvuk jako v Java Edition
     • Hoglins má nyní svůj vlastní zvuk při přeměně na Zoglins (MCPE-87379)
     • Zvuk se nyní neustále hraje, když je položka upuštěna do lávy (MCPE-96015)
     • Zvuk se již někdy nehraje, když jsou předměty netheritu upuštěny do lávy (MCPE-95872)
     • Snow Golems nyní hraje zvuk, když házejí sněhové koule (MCPE-119083)
     • Slupky nyní hrají zvuky při přeměně na zombie pod vodou
     • Hráčové entity nyní hrají vhodné zvuky při vstupu/vystupující vodě (MCPE-132511)

     Experimentální funkce

     Experimentální obchodní změny

     • Tato aktualizace zahrnuje experimentální změny v obchodech s putujícím obchodníkem a knihovníky. Pokud chcete otestovat nové obchody, musíte tento experiment zapnout v nabídce Experiments.
     • Zkoušíme tyto změny, abychom znovu vyvážili obchodní systém vesničanů a udělali to spravedlivější a zábavnější pro všechny. Tyto změny však ještě nejsou konečné a zůstanou jako experimentální rysy, zatímco na nich budeme pokračovat v práci. Stále potřebujeme vaši zpětnou vazbu, která nám pomůže zlepšit a rozhodnout.MS/VillagerTradingFeedback.

     Knihovník

     • Před těmito změnami by hráči mohli získat jakoukoli vesničku od jakéhokoli knihovníka. Nový knihovník mohl prodat nejlepší kouzlo ve hře! Pro některé hráče se to cítilo příliš náhodně a obchodování se cítilo přemoženo ve srovnání s používáním okouzlujícího stolu nebo hledáním okouzlených knih ve strukturách.
     • S novými pravidly prodávají knihovníci z různých biomů různá kouzla. Master knihovníci jsou zaručeni, že budou mít zvláštní kouzlo, které se liší v každém biomu vesnice.
     • Hráči budou muset pracovat na získání nejlepších obchodů místo toho, aby se spoléhali na náhodnou šanci. Doufáme, že díky tomu je obchodování knihovníků zajímavější a obratnější a zároveň odhaluje některé stopy o jejich historii každého typu vesnice prostřednictvím kouzel, která se zde prodávají.
     • Knihovníci z různých biomů nyní prodávají různé kouzelné knihy
     • Master knihovníci s plným XP jsou zaručeni, že prodají zvláštní kouzlo, které se liší v každém biomu vesnice
     • To znamená, že hráči musí navštívit všech sedm vesnických biomů, aby získali plnou sadu kouzel vesničanů
     • Existují dva tajné biomy vesnice, kde vesnice negenerují
      • Hráč musí tyto vesnice postavit, aby získal přístup k jejich obchodům!

      Putování obchodníka

      • Někteří hráči cítili, že putující obchodník měl nespravedlivé ceny a neprodával mnoho užitečných předmětů. Snížili jsme jejich ceny, přidali více obchodů a zvýšili dostupné částky. Wandering Trader také nyní koupí užitečné předměty od hráčů, takže je možné jim pomoci na jejich cestě tím, že jim dává zásoby, i když se necítíte jako kupovat nic.
      • Vzhledem k tomu, že se jedná o experiment, opravdu bychom ocenili vaši zpětnou vazbu, jakmile práce pokračuje, a abychom nám pomohli rozhodnout se o budoucím směru pro obchodování s vesničany!
      • Putování obchodníci mají nyní nižší ceny a mají vyšší částku každé položky na skladě
      • Putující obchodníci nyní prodávají protokoly
      • Purvící obchodníci si nyní mohou koupit mnoho položek, místo pouze prodeje

      Opravy a změny

      Distribuce diamantové rudy

      • Zvýšilo množství diamantové rudy nalezené v nejhlubších částech světa. Naším cílem je, aby bylo odměňující pro mé diamanty ve vrstvách hlubokých

      Výkon a stabilita

      • Opravena havárie při vstupu do světa zkorumpovaným uloženým kusem (MCPE-164634)
      • Opravena havárie, která by mohla nastat, když hra ztratila zaměření při vstupu do světa
      • Adresované chyby „mimo úložiště“ a korupce textury na Xboxu ve velkých světech (MCPE-163050)
      • Opravené chybějící varování před nízkým rozsahem diskového prostoru na Xboxu
      • Opraven problém s místními síťovými hrami, které se za určitých okolností nepřipojují na Switch Nintendo
      • Opravený server nereaguje, když hráči byli obklopeni ghasty uvíznutím ve sloupcích lávových (MCPE-119093)
      • Umístění jedné položky zásobníku položky do plné hromady stejné položky již nezpůsobí, že hra zhroutí
      • Hra již nespadne kvůli vyčerpání vykreslovacích zdrojů při vstupu do světa koncovým portálem zpět do Overworld (MCPE-139021)
      • Pevné světy stažené z říší, které se ne nakládají balíčky správně

      Hraní

      • Vylepšený vstup myši, který bude mít více reagující při použití na Xbox (MCPE-163671)
      • Měřič dechu nyní doplňuje při plavání s hlavou nad vodou (MCPE-170969)
      • Fotoaparát třetí osoby již nebude procházet terénem, ​​když je poblíž vody nebo lávy
      • Opravené tvůrčího režimu hráči, kteří nejsou zapáleni, když stojíte v ohni
      • Hráč se již není nucen do plížení nebo procházení v režimu diváka (MCPE-170907)
      • Hráč se nyní při jízdě dostane z plíživého/procházení (MCPE-170870)
      • Během riptidové animace se hráč již není nucen k plížení nebo se plazit
      • Zadání letového režimu v kreativním režimu nyní správně zruší elytra klouzání (MCPE-171797)
      • Projektily se nyní ponoří do horního sněhu stejně jako davy
      • Fotoaparát třetí osoby nyní prochází sklem, skleněnými tabulemi a železnými tyčinky (MCPE-85429)
      • Fotoaparát třetí osoby již neklipuje sníh, bahnem a duši, zabraňující rentgenovým vykořisťováním (MCPE-168854)
      • Hráči již nebudou vstupovat do konečných portálů, když spíte v posteli bezprostředně pod portály (MCPE-165062)
      • Sleva za vyléčení Zombie Villager se již nezvyšuje, když je stejný vesničan znovu oživen a vyléčen několikrát
      • Hráči mohou nyní přepínat létání, když se plazí nebo se vplížíte do kreativního režimu
      • Crouch-skok při zaměření dopředu a podržení tlačítka sestavení již nebude nadále stavět bloky vzhůru, kde se hráč zaměřuje

      Davy

      • Divoké koně, mezky a osly mohou být nyní v pokušení pomocí zlatého jablka/mrkve nebo okouzleného jablka. Llamy budou v pokušení hráčem, který drží balíč sena (MCPE-140814)
      • Vesničané Zombie nyní při infikování vykazují správné profese (MCPE-80924)
      • Vesničané zabití hráči již nepadli předměty držené v jejich rukou
      • Velbloudi nyní hrají stejný krokvící zvuk při chůzi po červeném písku, podezřelém písku a blocích prášku jako při chůzi po pravidelném písku (MCPE-163497)
      • Davy mohou nyní držet a vyzvednout Illager Banner pouze ve své hlavní ruce (MCPE-151745)
      • Delfíni, velbloudi a čichatelé mohou mít nyní připojené balónky
      • Následující davy nyní zapálí svůj cíl, pokud je dav při útoku v ohni: utopený, Husk, Zombie a Zombified Vesniger (MCPE-77746)
      • Opravil problém s papoušci, kteří čelili jiné pozici než hráč, když je hráč v lodi

      Bloky

      • Padající bloky se nyní rozbijí, když padají na loď
      • Zajezdce v ruinách stezky již ve výchozím nastavení nejsou osvětleny (MCPE-170033)
      • Růžové okvětní lístky lze nyní oplodnit pomocí dávků (MCPE-171560)
      • Shulker Boxy těžené bez pickaxe už netrvá dlouho
      • Padající bloky se nyní rozbijí a upustí svou položku, když padne na kakaové fazole
      • Ametyst Crystal kalibrovaného Sculk Sensor se nyní rozsvítí vedle zbytku bloku během aktivní fáze (MCPE-168813) (MCPE-169953)
      • Zavěšení značek umístěných s příkazy nyní mají správný hitbox (MCPE-163456)
      • Blok “Barined_hardened_clay” je nyní rozdělen do jedinečných instancí, konkrétně “White_terracotta”, “Orange_terracotta”, “Magenta_terracotta”, “light_blue_terracotta”, “yellow_terracotta”, “lime_terracotta”, “růžový_terracotta”, “” “,” lime_terracotta “,” “”, “” “,” “”, “” “,”, “” “,”, “” “,”, “,”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, “lime_terracotta”, ” Cyan_terracotta “,” Purple_terracotta “,” Blue_terracotta “,” Brown_terracotta “,” Green_terracotta “,” Red_terracotta “a” Black_terracotta ”
       • Příkazy budou stále fungovat s “barined_hardened_clay”, ale “barined_hardened_clay” nebudou navrženy v příkazovém řádku, spíše nová jména budou

       Položky

       • Podezřelý guláš se již v kreativním inventáři neobjeví (nedávná nezamýšlená změna způsobila, že se tam objevil)
       • Je opět možné použít kostní jídlo pod vodou na písku, nečistotách, štěrku a jílu (MCPE-171383)
       • Opravené mapy, které nejsou soustředěny při hraní na úzkých obrazovkách poměru stran
       • Správný rozbitý stav Elytra je vykreslen v rámci položek (MCPE-19700)
       • Stonecutter již při používání nesprávného nástroje (MCPE-33950) neklesne jako položka (MCPE-33950)
       • Pickaxe nyní může rychle těžit písty a lepkavé písty (MCPE-62797)
       • Pohánění a nevolního opakovače nebo komparátoru Redstone již narušuje tok vody (MCPE-157055)
       • Kuše při střelbě ztrácí trvanlivost, ne když je nakreslena (MCPE-46490)

       Vibrace Sculk

       • Sculk Sensors a Sculk Shriekers již riskují ztrátu vibrací při jejich přijímání kolem limitu simulační vzdálenosti
       • Vibrace se již nevyrábějí při zastavení používání položek při plížení (MCPE-171254)
       • Wardens nyní detekuje položky zasažené na zemi (MCPE-160889)
       • Při detekci položek, které zasáhnou na zem (MCPE-161165), nyní odesílají signál Sculk Shiriekers (MCPE-161165)
       • Hodit oko endera nyní emituje vibrace
       • Miniaarty nyní důsledně vyzařují vibrace při pohybu na kolejích, zatímco jsou prázdné
       • Sběr ryb, axolotls a pulců s kbelíky nyní emituje vibrace
       • Čištění předmětů v kotlících nyní emituje vibrace
       • Umírající kožené brnění v kotlích nyní emituje vibrace
       • Vyklápěcí šipky do kotlíků nyní emituje vibrace
       • Použití barviv ke změně barvy vody kotlíků nyní emituje vibrace
       • Herci bez hráčů nyní vydávají vibrační událost, když vybavíte Shields ve svém slotu mimo ruku
       • Sběr ryb, axolotl a pulců s kbelíky nyní emituje vibrace ve správné poloze
       • Použití nametagu nyní emituje vibrace
       • Evokers svolávají vexy nebo tesáky nyní emitují vibrace
       • Kuřata položící vejce nyní emitují vibrace
       • Želvy a žáby položící vejce nyní emitují vibrace
       • Pomocí kostního jídla nyní emituje vibrace
       • Sculk Sensors a Sculk Shriekers se již opakovaně neaktivují, když je v nich zaseknutý projektil (MCPE-172704)
       • Sekátované knihovny nyní emitují vibrace, když jsou do nich vloženy knihy pomocí Hoppers (MCPE-168887)
       • Hasijící oheň nyní emituje vibrace
       • Montáž nebo demontáž vozidla nyní emituje vibrace
       • Králíci jíst mrkvové plodiny nyní emitují vibrace
       • Lišky, které jedí sladké bobule keře, nyní emitují vibrace
       • Neohmotné brnění nyní emituje vibrace na jinou frekvenci než jeho vybavení
       • Umístění banneru nyní emituje vibrace
       • Umístění bambusového stromek nyní emituje vibrace
       • Umístění davové hlavy nyní emituje vibrace
       • Umístění liliové podložky nyní emituje vibrace
       • Umístění Frogspawn nyní emituje vibrace
       • Umístění nebo přidání mořských okurek nyní emituje vibrace
       • Přidání želva k již umístěným nyní emituje vibrace stejné frekvence jako umístění bloku
       • Zničení želvy vejce nyní vždy emituje vibrace stejné frekvence jako zničení bloku, bez ohledu na to, kolik želv zbývá
       • Praskání želv nyní emituje vibrace

       Říše

       • Opraven problém, který bránil některým světem být stažen z Realms on PlayStation 4
       • Opravena chyba, kde opakovaně stisknutí nastavení „esc“ v oblasti říší může odstranit uživatelské rozhraní nebo otočit obrazovku černou (Realms-11388)

       Přístupnost

       • Opraven problém, kde by vyprávění o obrazovce přečetlo položky složky receptů jako první položku ve složce
       • Vyprávění obrazovky nyní informuje uživatele bezprostředně poté, co změní jezdce a přepíná
       • Vyprávění obrazovky si nyní přečtěte odpojenou zprávu v nabídce hry, když je otevřena bez připojení k internetu
       • Vypravěč obrazovky nyní přečte text instrukce a tlačítko Potvrdit v nabídce bezpečné oblasti

       Dotykové ovládací prvky

       • Aktualizované menu HUD ikony pro ovládací prvky dotyku
       • Opraven problém, kdy by plíživý vstup při létání nefungoval správně s interaktivními bloky (MCPE-167043)
       • Funkčnost dlouhého stisknutí výstupního slotu na dotykovém vstupu byla vrácena k rychlému vytvoření jednotlivých instancí položky ve výstupním slotu (MCPE-169728)
       • Míra tvorby položek při dlouhém stisknutí výstupního slotu pro tvorbu byla zpomalena na 4 položky za sekundu a čas potřebný k dlouhému lisu před zahájením rychlého tvorby byl snížen na 700 ms

       Uživatelské rozhraní

       • Nametags již nejsou zcela neviditelné, zatímco se plíží s hráčem stále viditelné (MCPE-168789)
       • Vybrat blokování zdobeného hrnce nyní vytvoří správný nápověda v inventáři (MCPE-171800)
       • Přesunuto tlačítko „Sync Old Worlds“ na obrazovku Nastavení/úložiště
       • Změněná možnost viditelnosti joysticku na rozbalovací nabídku
       • Změněná možnost plížení do rozbalovací nabídky
       • Přidána upozornění pro hráče iOS, kterým došel místo na disku
       • Opraveno blikání uživatelského rozhraní na přepínači Nintendo
       • Ikony bannerů v HotBar a Inventory jsou nyní správně zobrazeny na Nintendo Switch (MCPE-169928)
       • Ikona lapis lazuli v tabulce kouzla se nyní shoduje na obrazovce Smithing Table
       • Velké enchantské štítky na obrazovce Table Enchantment již nejsou blokovány překrývajícími se položkami v inventáři (MCPE-154428)
       • Opraveno různé problémy s škálováním pixelů na obrazovce HUD
       • Přidány tři nové uživatelsky přívětivé chybové zprávy o odpojení a vylepšily další dva
       • Pouze iOS: Opravena chyba v multilinových textových úpravách, kde byl nějaký text někdy smazán při psaní po přemístění Caret s mezerníkem (MCPE-166152)
       • Změněné text tlačítka z „Správa“ na „Zrušit“ v Možnosti> Předplatné
       • Problém s pevným vrstvením, který způsobuje, že podzemní efekt viněta čerpá na horní část hotbar (MCPE-159217)
       • Přidání tlačítka na nové obrazovce smrti, aby hráči umožnili jít do nabídky hry, aby změnil nastavení, opustil svět a další
       • Opravená lokalizace připojení „detekovaného ztraceného připojení“ je ztracena od jiného hráče nebo serveru (MCPE-173028)
       • Opravený text textového pole, který se někdy neaktualizuje správně při držení backspace na zařízeních Android (MCPE-169840)
       • Opravena podpora „Full Keyboard Gameplay“ na iOS a Android
       • Opraven problém, kdy jména s závorky v nich se nezobrazovala na nabídkách inventáře/craftingu v jejich názvu (MCPE-161134)
       • Přepínání mezi stránkami knihy a Quill s GamePad nyní vytváří zvuk (MCPE-162253)
       • Přidáno tlačítko pro vyprázdnění vyhledávacího řádku jedním kliknutím
       • Stisknutím návratu na virtuální klávesnici již po kurzoru na Xboxu nevymaže text (MCPE-172835)
       • Pozadí nyní ztmavne, zatímco je otevřené uživatelské rozhraní Smithing Table a je povoleno kapesní uživatelské rozhraní
       • Opravené ikony ZL/ZR pro Joy-Con a Switch Pro Controller na Androidu
       • Klíčka může být přemístěna do textového pole pomocí kohoutků nebo kliknutí na myši (MCPE-131572)
       • V uživatelském rozhraní byla „Nabídka pauzy“ přejmenována na „Game Menu“
       • Problém s pevným vrstvením, který způsobuje, že podzemní efekt viněta čerpá na vrchol všech ostatních prvků HUD (MCPE-159217)

       Zvuk

       • Strays nyní hraje správný zvuk při palbě luky (MCPE-172385)
       • Zvuk vybavení se nyní hraje při přepínání jinak identických kusů brnění, které mohou mít odlišné očarování a/nebo oříznutí (MCPE-171527)
       • Trails and Tales Music Tracks nyní hrají v nabídce hry (MCPE-171489)
       • Shields nyní hraje zvuk, když je vybaven ve slotu mimo ruku (MCPE-168039)

       Grafický

       • Přidána vertikální synchronizace přepíná do nabídky videa (MCPE-98861)
       • Přidán nový experimentální přepínač do nabídky videa pro hráče v systému Windows, která snižuje vstupní latenci; Povolení tohoto nastavení zvýší spotřebu baterie
       • Horizont již nemění barvu, když hráč stojí pod bloky (MCPE-85888)
       • Opraven problém, kdy se vykreslování bloků neaktualizovalo, pokud hráč vyskočil (MCPE-173706)
       • Bloky třešňových listů nyní generují účinky částic na relativně velké vzdálenosti založené na výkonu systému
       • Transparentní bloky pohledu prostřednictvím koncového portálu již nebudou vidět ani blikat (MCPE-162061)
       • Pevná spodní plocha portálu, takže jeho barva a průhlednost odpovídají ostatním obličeji
       • Opravená obrazovka vybledne při spánku v posteli, aby již nechodila plně neprůhledná (MCPE-171461)
       • Logika vykreslování názvů je nyní založena spíše na poloze kamery než na pozici přehrávače
       • Podvodní mlha v třešňových hájích nyní používá přechod, který po chvíli zvyšuje viditelnost (MCPE-171822)

       Tržiště

       • Hráči nyní budou mít způsob, jak poslat jednosměrnou zprávu tvůrcům trhu nabízející zpětnou vazbu o zakoupených položkách. Tuto zpětnou vazbu by mohla být použita ke zlepšení budoucího obsahu a změn

       Minimální podporovaný mobilní hardware

       Jak roste Minecraft, musí také operační systém a hardware, který jej podporuje. U některých starších zařízení Apple možná budete muset do února 2024 aktualizovat na iOS 13 nebo vyšší, abyste mohli pokračovat v přijímání aktualizací pro Minecraft nebo pro přístup k online hře. Pokud jste již na nejmodernější verzi iOS, nemáte čeho se obávat. Sledujte prosím průvodce společnosti Apple, jak aktualizovat zařízení. Můžete také odkazovat na jejich seznam zařízení, které jsou v současné době kompatibilní s iOS 13/iPados13.

       Pro Android, od února 2024, zařízení vyžadují větší než 1 GB RAM, spusťte OS 8 (Oreo) nebo vyšší a mají OpenGL ES 3.0 Spustit Minecraft.

       Technické aktualizace

       Aktualizované balení šablon doplňků

       Aktualizované doplňkové šablony pro 1.20.30 S novými zdroji, chováním a dokumentací je k dispozici ke stažení na AKA.MS/McAddonpacks

       • Hra již nehrozí, když se snaží umístit neplatnou funkci
       • Názvy entit počínaje číslem nyní budou mít za následek chybu obsahu
       • Opraven problém s klouzáním s Elytrou a přechodem na Creative Flight (MCPE-171797)
       • Přesunul některé entity jsons, které byly nesprávně umístěny do správné oblasti
       • Aktualizovaná hodnota Aux-hodnota na tabulku bloku v dokumentaci, aby se zohlednila upgrade dat od počátku
       • Přidán na server přidán na server.vlastnosti
       • Vystavila následující pravidla umístění prvků zpoza datového experimentálního přenosu Biome. To umožňuje tvůrcům připojit své vlastní funkce k biomu a definovat pravidla, podle kterých jsou tyto funkce umístěny
        • Minecraft: Agregate_feature
        • Minecraft: cave_carver_feature
        • Minecraft: Fossil_Feature
        • Minecraft: geode_feature
        • Minecraft: Grow_Plant_feature
        • Minecraft: multiface_feature
        • Minecraft: nether_cave_carver_feature
        • Minecraft: ore_feature
        • Minecraft: částečně_exposed_blob_feature
        • Minecraft: Scatter_Feature
        • Minecraft: Search_feature
        • Minecraft: sekvence_feature
        • Minecraft: Single_Block_Feature
        • Minecraft: Snap_to_surface_feature
        • Minecraft: Structure_template_feature
        • Minecraft: Surface_Relative_Threshold_Feature
        • Minecraft: Tree_Feature
        • Minecraft: podwater_cave_carver_feature
        • Minecraft: vegetation_patch_feature
        • Minecraft: vážená_random_feature

        Dedikovaný server

        • Oznámení pro operátory dedikovaných serverů Linux: Ubuntu 20.04 LTS (FOCAL FOSSA) je nyní minimální podporovaná verze Ubuntu
        • Opraveno únik paměti vyhrazeného podloží při nakládání kusů (BDS-17527)
        • Opraven problém s klientem, který se v některých situacích pokusil o připojení k vyhrazenému serveru

        Příkazy

        • Příkaz /kamera již nevyžaduje experimentální kamery přepínač
         • POZNÁMKA: Experiment Cameras stále obsahuje několik příkladů přednastavených souborů JSON pro odkaz
         • Příkazy budou stále fungovat s “Balaid_glass”, ale “Baland_glass” nebude navrženo v příkazovém řádku, spíše nová jména budou
         • Příkazy budou stále fungovat s “Balaid_glass_Pane”, ale “Balaind_glass_pane” nebude v příkazovém řádku navrženo, spíše nová jména budou
         • Příkazy budou stále fungovat s „betonem_powder“, ale „betonový_powder“ nebude v příkazovém řádku navrženo, spíše nová jména budou
          Bloky, které měly alias před zploštělými, mohou být nyní řádně odkazovány na příkazy

         Zvuk

         • Definice zvuku nyní přijímají hodnoty plováků i celého čísla pro min_distance a max_distance – nastavte prosím Sound_Definitions.Parametr json “format_version” rovný nebo větší než 1.20.20 Pro použití této funkce (MCPE-154378)

         Položky

         • Vydáno komponentu položky „Minecraft: Wearable“ z experimentálního ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Vydal komponentu položky „Minecraft: Hand_equipped“ z experimentálního ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Odstraněná komponenta „Minecraft: Creative_Category“ ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Kreativní skupina a viditelnost příkazů lze nyní nastavit v poli „Popis“ ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Přejmenování na součást položky „Minecraft: Fólie“ na „Minecraft: Glint“ a uvolnil ji mimo experimentální ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Změněná doba palby oheň používaná na projektilech z střelce, aby odpovídala vanilkovému chování
         • Vydáno komponentu položky „Minecraft: Use_duration“ mimo experimentální ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Vydáno komponentu položky „Minecraft: Stacked_by_Data“ z experimentálního ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • „Minecraft: entity_placer“ bude nyní obsahovat chybu, když jsou v seznamech „use_on“ a „dissense_on“ pojmenovány neplatné bloky
         • Vydal komponentu položky „Minecraft: Use_animation“ mimo experimentální ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Vydal komponentu položky „Minecraft: ALL_OFF_HAND“ mimo experimentální ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Vydáno komponentu položky „Minecraft: Couss_despawn“ z experimentálního ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Vydáno komponentu položky „Minecraft: Linecid_Clipped“ mimo experimentální ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Vydáno komponentu položky „Minecraft: poškození“ mimo experimentální ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Vydal komponentu položky „Minecraft: Digger“ z experimentálního ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
         • Odstraněné parametry „ON_DIG“ z „Minecraft: Digger“ složky položky ve formátech 1.20.20 a vyšší
         • Vydal komponentu položky „Minecraft: Enchantable“ z experimentálního ve formátech JSON 1.20.30 a vyšší
         • Odstraněné “Minecraft: Mining_speed” ve formátech JSON 1.20.30 a vyšší. Místo toho použijte „Minecraft: Digger“ k dosažení stejné funkce
         • Vydal komponentu položky „Minecraft: Food“ mimo experimentální ve formátech JSON 1.20.30 a vyšší
         • Přidáno „Minecraft: Interact_Button“ komponenta položky pro povolení a nastavení textu na tlačítku Interact ve formátech JSON 1.20.30 a více
         • Opraven problém, kdy by se obsahové chyby u položek v nejnovější verzi formátu objevily pro jiné položky

         Doplňky a skriptový modul

         • Vykreslování ovladačů bez textur bude nyní mít za následek chybu obsahu a bude ignorováno
         • Přidána podpora pro možnost „ALL_RANDOM_SEED“ ve World Template Manifests
         • Opravena chyba, která zabránila určitým světem s doplňky, aby byly staženy z říší na některých platformách konzoly
          • Oprava oprava pomocí způsobu, jakým blokovací deskriptory vyřešily stavy vlastních bloků, kde by se mohlo rozhodnout do nesprávného stavu, pokud by více stavů pro více vlastních bloků mělo stejné jméno

          Davy

          • Pole „Cooldown“ pro deskriptory cílů nyní správně pracuje v „Minecraft: chování.nejbližší_priorritized_attackable_target “cíl
          • Vystavený nový parametr dat “CAN_SPREAD_ON_FIRE” pro “Minecraft: Chování.Komponenta Melee_attack “pro stanovení, zda by dav měl při útoku zapálit svůj cíl, pokud je útočný dav v ohni (MCPE-77746)

          API skriptu

          • Převod kontejneru složeného blockvolume pro použití relativních souřadnic k vnitřnímu původu
          • Normalizujte použití sloučeniny namísto výběru přes API Editor API

          Molang

          • Přejmenovaný Block_Property a HAS_BLOCK_PROPERTY TO BLOCK_STATE a HAS_BLOCK_STATE
           • Toto je změna verze Molang, která se projeví pouze pro Molangovy exprese v balíčcích, které používají min_engine_version 1.20.20 nebo vyšší

           Experimentální technické funkce

           API

           • Přidaná výsledková tabulka.Addscore a vylepšená výsledková tabulka.Setscore pro vrácení aktualizovaného skóre
           • Použití ScoreboardObjektive.RemoveParcipant je nyní správně synchronizován s klienty (MCPE-172920)
           • ScripteventCommandMessageafterevent
            • Vyrobeno iniciátor, zdrojové a zdrojové volitelné typy
            • Implementovaná validace slotů pro setuEquipment, která nyní vrací booleovské označování, zda může být položka vybavena pro zadaný slot
            • EntityEquipmenTinventoryComponent je v současné době omezena pouze na hráče. Doufáme však, že tuto komponentu pro davy zavedeme v budoucí aktualizaci
             • Přesunul getday () na 1.4.0
             • Přesunuto gettimeofday () na 1.4.0
             • Přesunuto SetTimeOfday (TimeOfday: number | TimeOfday) na 1.4.0
             • Přesunuto getAbsoluteTime () na 1.4.0
             • Přesunuto setabsoluteTime (AbsoluteTime: number) na 1.4.0
             • Přidaná omezení délky pro setlore – až 20 řádků s až 50 znaky na řádek
             • Přesunutá funkce sestavy na 1.4.0
             • Přesunutá funkce getlore na 1.4.0
             • Přesunuto třídy SystemAfterevents na 1.4.0
             • Přesunuto třídy ScripteventCommandMesageafEvent na 1.4.0
             • Přesunutá tření (efekt: String, umístění: Vector3, Molangvariables?: MolangvariableAp) na 1.5.0
             • Přesunuto setColorgb (variablename: String, Color: RGB) na 1.5.0
             • Přesunuto setColorgba (variablename: String, Color: RGBA) na 1.5.0
             • Přesunuté setFloat (Variablename: String, Number: Number) na 1.5.0
             • Přesunutá setSpeeDanddirection (Variablename: String, Speed: Number, Direction: Vector3) na 1.5.0
             • Přesunuté setVector3 (Variablename: String, Vector: Vector3) na 1.5.0
             • Přesunul RGB na 1.5.0
             • Přesunul RGBA na 1.5.0
             • Přesunuto triggerevent (eventName: String) na 1.5.0
             • Přidáno getCanplaceon () a getCandestroy ()
             • Přidán horní maximální limit 255 na vlastnost částky – hodí, pokud přesahuje
             • Přidána funkce GetProperty (Identifier: String): Boolean | číslo | řetězec | nedefinované – získá majetek entity
             • Přidána funkce Function SetProperty (Identifier: String, Value: Boolean | Number | String): Void – Nastaví vlastnost entity během dalšího klíště
             • Přidána funkce ResetProperty (Identifier: String): Boolean | číslo | tětiva; – Resetujte vlastnost entity na svou výchozí hodnotu během dalšího zaškrtnutí a vrátí výchozí hodnotu
             • Přidána událost/vlastnost RemoveEvent
             • Přejmenovaný na událost/vlastnost odstraněno na odstraněníevent
             • Přejmenované pole odstraněné na odstraněné hodnoty: RemoventItyId: String
             • Přidáno typy pole: String
             • Přidáno pole odstraněno: entita
             • SETOBJECTIVEATDISPLAYSLOT Typ návratu nyní správně nastavit na skóre na míře nebo nedefinované
             • Typ návratu gettentity nyní správně nastaven na entitu nebo nedefinovaný
             • Přejmenován na blokyfterevent na hráč BREAcKBlockafTEREVENT
              • Přidáno Readonly Itemstackafterbreak?: Itemstack (nedefinovaný, pokud prázdná ruka)
              • Přidáno Readonly ItemstackBeforebreak?: Itemstack (nedefinovaný, pokud prázdná ruka)
              • Funkce přihlášení k odběru nyní přijímá možnosti?: Blockeventoptions
              • Zrušit: Boolean, zruší událost z toho
              • Itemstack?: Itemstack, zásobník položky používaný hráčem (nedefinovaný, pokud prázdná ruka)
              • Hráč Readonly: Hráč, hráč, který rozbije blok
              • Funkce přihlášení k odběru nyní přijímá možnosti?: Blockeventoptions
              • Zrušit: Boolean, zruší událost z toho
              • Readonly Face: Směr, obličej bloku je umístěn
              • Readonly Facelocation: Vector3, umístění na obličeji, na kterém byl blok umístěn
              • ItemStack: Itemstack, zásobník položky se používá k umístění bloku
              • Přehrávač Readonly: Hráč, hráč, který umísťuje blok
              • Přejmenovaný bloky na PlayerbreakBlock
              • Přejmenovaný na Blockplace na PlayerplaceBlock
              • Přidán Playerbreakblock
              • Přidán PlayerplaceBlock
              • BLOCKTYPES?: string [], jména bloků, které mají být filtrovány
              • permutace?: Blockpermutace [], specifické blokové permutace, které mají být filtrovány
              • Nová polní entita: entita
              • Přidán třída entityAlToNeventSignal
              • Přidána vlastnost Readonly Příčina: EntityInitializaceCause_
              • Přidána vlastnost Readonly Entityload: EntityAlToreVentIgnal

              Přesunul následující API z beta do stabilní:

              • Přesunul směr na 1.4.0.
              • Přesunuto entityDamageSource na 1.4.0.
              • Přesunuto entity.4.0.
              • Přesunuté entityeventoptions na 1.4.0.
              • Přesunuto entityhitblockafterevent na 1.4.0.
              • Přesunuto entityHitentityAfterevent na 1.4.0.
              • Přesunuto entityhurtafterevent na 1.4.0.
              • Přesunuto entityHealthChangeDafterevent na 1.4.0.
              • Přesunutá dimenze.Metoda getBlockFroMray na 1.4.0
              • Přesunutá dimenze.Metoda GetEnttiesFroMray na 1.4.0
              • Přesunutá entita.Metoda getBlockFromViewDiRection na 1.4.0
              • Přesunutá entita.Metoda gettentItiesFromViewDiRection to 1.4.0
              • Přesunul blockraycasthit na 1.4.0
              • Přesunuto blockraycacacastoptions na 1.4.0
              • Přesunuto entityraycasthit na 1.4.0
              • Přesunuté entity na 1.4.0
              • Přesunut tlak na deplatepushevent na 1.4.0.
              • Přesunutím tlakové deformace na 1 na 1.4.0.
              • Přesunul TripwireTripevent na 1.4.0.
              • Přesunul TargetBlockhitevent na 1.4.0.
               • Zpřístupnilo ID nemovitosti, i když entita není platná
               • Zpřístupnil typ nemovitosti, i když entita není platná
               • Změněné vlastnosti zdroje události položky z typu entity na hráče
               • setCamera (): nastavit kameru na určenou předvolbu
               • Fade (): Pro zahájení vyblednutí fotoaparátu
               • Clear (): Chcete -li vyčistit aktuální nastavení na fotoaparátu
               • Aktualizovaná výsledková tabulka.getObjektive, getObjectIveatDisplaySLot a ClearObjektiveatDisplaySLOT k návratu ‘| nedefinované ‘
               • Přesunuto getpawnpoint na 1.4.0
               • Přesunuto se setspawnpoint na 1.4.0
               • Přesunuto getdefaultspawnlocation na 1.4.0
               • Přesunuto se setDefaultSpawnlocation na 1.4.0
               • Blok
               • Kontejner
               • Entita
               • Hráč
               • Simulovaný hráč
               • Odstraněno projektileHit
               • Přidán projeclileHitBlock
               • Přidána projektiletitentita
               • Přidána funkce odstranit – Odstraňuje entitu. To nelze volat na hráče, ale lze jej použít na simulované hry v GameTest
               • Přidána funkce setFloat
               • Změněný typ návratu setColorrbg, setColorrgba, setSpeeDanddirection a setVector3 na neplatné
               • Změnil vlastnost MolangvariableAp na SpawnParthicle, aby byla volitelná: SpawnParticle (EffectName: String, Location: Vector3, Molangvariables?: MolangvariableAp): Void

               Bloky

               • Vlastní bloky nyní přenášejí energii Redstone pouze tehdy, pokud jde o krychli jednotku a všechny materiály jsou neprůhledné (MCPE-168998)
               • Aktualizováno Issolid, Isliquid a Isair, aby byly vlastnosti místo metod

               Položky

               • Opravený problém, kde by položky s komponentou „Minecraft: nositelná“ při výbavě pomocí položky (MCPE-159736)
               • Položky s komponentou „Minecraft: Nositelná“ v non-Weapon Slots již nelze naskládat (MCPE-159736)
               • Odstranil komponentu „Minecraft: Ignores_permission“
               • Odstranil komponentu „Minecraft: Mirrared_art“
               • Přesunuto po poli „Ochrana“ z komponenty „Minecraft: Armor“ na „Minecraft: Wearable“ ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
               • Odstranit „Minecraft: Armor“ komponenta ve formátech JSON 1.20.20 a vyšší
               • Odstraněné nefunkční a nadbytečné možnosti slotů z komponenty „Minecraft: nositelná“, tj. Mainhand, Hotbar, Inventory, Enderchest a Equippoable
               • Položky s komponentou „Minecraft: nositelná“ pomocí slotu „.zbraň.Slot Offhand “již nebude vybaven, když se položka používá v hotbar
               • Vybavení vlastních nositelných položek spouštěcí obecný zvuk vybavení
               • Vlastní položky s komponentou „Minecraft: Wearable“ lze nyní vybavit kliknutím a přetažením v inventáři nebo kliknutí na posun
               • Odstranit komponentu „Minecraft: Animates_in_ToolBar“
               • Odstranil komponentu „Minecraft: Explodable“
               • Extra poškození vznášející se text se nyní objeví na všech položkách komponenty, které mají aplikované ostrost Enchantment
               • Komponenta „Minecraft: Shooter“ nyní podporuje kouzlo rychlého náboje s „Minecraft: Enchantable“, když je pravda „nabíječka_on_draw“
               • Přidána podpora pro efektivitu Enchantment u položek řízených daty pomocí komponenty „Minecraft: Digger“
               • Odstraňte nefunkční možnosti slotů ze slotů z „Minecraft: nositelné“ komponenty, tj. sedlo, brnění a hrudník
               • Vlastní předměty s automatickou ekvitou komponenty „Minecraft: Nositelná“, když vypadla z dávkovače, odpovídající paritu s položkami vanilkových brnění
               • Opraven problém, kdy položky s formátem verze 1.20.20 a vyšší pomocí pole „menu_category“ ve světě s funkcemi „Funkce tvůrce dovolené“
               • Odstraněná komponenta „Minecraft: Restavy_interact“
               • Opraven problém s chybami obsahu, ke kterým dochází s funkcemi Tvůrce prázdnin, přepínač zapnutý při použití verze objektu JSON “max_stack_size”, “can_destroy_in_creative”, “hover_text_color”

               To je všechno v objemných poznámkách o záplatě pro aktualizaci Minecraft 1.20.30. Určete do záložek naši stránku tématu Minecraft pro vše ostatní, co potřebujete vědět!

               Donovan je mladý novinář z Marylandu, který rád hraje. Jeho nejstarší herní paměť hraje pyžama Sam na ploše své matky o víkendech. Pokémon Emerald, Halo 2 a původní Star Wars Battlefront 2 byly některé z nejvlivnějších titulů v probuzení jeho lásky k videohrám. Poté, co Internace for ShackNews po celé vysoké škole, Donovan promoval na Bowie State University v roce 2020 s major v vysílané žurnalistice a připojil se k týmu na plný úvazek. Je to obrovský výkřik blbeček a filmový fanatik, který s vámi bude mluvit o filmech a hrách po celý den. Můžete ho sledovat na Twitteru @donimals_