Minecraft Village Guide – Jak je najít a vytvořit si vlastní | PCGamesn, jak najít vesnice v Minecraft

Jak najít vesnice v Minecraftu

Chcete -li obchodovat, postupujte podle těchto pokynů.

Minecraft Village Guide – Jak je najít a vytvořit si vlastní

Kde najít vesnici v Minecraftu, jak obchodovat s vesničany, rozmnožovat je, vybudovat vlastní vesnici a přežít nájezd na vesnici.

Snowy Plains Minecraft Village s padajícím sněhem, když vesničan chodí kolem

Publikováno: 21. září 2023

Co jsou vesnice Minecraft? Vesnice v Minecraft jsou jedním z nejlepších zdrojů během vašeho zážitku z přežití, které vám pomohou zásobovat v rané hře a užitečné pro obchodování s vzácnějšími předměty, jak postupujete.

Vesnice lze nalézt ve většině biomů Minecraft a obsahují řadu hrudníků a dalších užitečných předmětů, které vám mohou pomoci, aby vám pomohly na cestě, jako jsou brnění, řemeslné stoly a výbuchové pece. Čím dříve najdete vesnici do prvních dnů v Minecraft Overworld, tím lepší je vaše šance na přežití v jedné z nejlepších PC her všech dob. Zde je vše, co potřebujete vědět o vesnicích Minecraft, vesničkách, kořisti, chovu vesničanů a stavbě vlastního města.

Minecraft Village: Snowy Taiga Village s farmářským vesničanem a železným golem pujícím se po setkání

Minecraft Village Finder

Existují některé online zdroje pro nalezení vesnic, jako je například vyhledávač Minecraft Village na Chunk Base. Musíte však znát své semeno Minecraft, abyste mohli používat vyhledávače baz.

Podobně, pokud hrajete s zapnutými příkazy Minecraft Console, můžete najít vesnici Minecraft zadáním „/lokalizace vesnice“ v edici Bedrock, nebo „/lokalizovat strukturu“, následovaný typem vesnice, například „Minecraft: Village_snowy“, které můžete buď zadat ručně, nebo vybrat ze seznamu.

Vesnice Minecraft se přirozeně vytvářejí v následujících biomech:

 • Plains
 • Louka
 • Savana
 • Snowy Plains
 • Taiga
 • Snowy Taiga‌ (Bedrock Edition)
 • Slunečnicové pláně (Edice Bedrock)

I když se mohou mezi nimi vynořit, generace je náhodná, takže se mohou také navzájem neuvěřitelně blízko. Nejlepší způsoby, jak hledat vesnici, je sledovat budovy v dálce, nebo – pokud jste dostatečně dobře – prozkoumejte v noci, kdy je světla vesnice vidět z větší vzdálenosti. Mohlo by to také pomoci zvýšit vaši vzdálenost, jak jen můžete, bez zničení výkonu.

V opačném případě jděte o své podnikání a putujte kdekoli, kde vás vaše srdce vede a určitě najdete vesnici, zejména proto, že patří mezi nejběžnější struktury v dobrodružné hře.

Minecraft knihovnický vesničan stojí před jeho domovem ve vesnici Savannah Minecraft

Domy a kořist Minecraft Village

Stejně jako všechno v této hře s karanténou, funkce Minecraft Village generují náhodně a počet a typ budov uvnitř se může lišit. Například například pravděpodobně najdete vesnici bez brnění, protože jste jeden s několika.

Domy Minecraft Villager:

 • Zbrojník
 • řeznictví
 • Kartographer House
 • Fisher Cottage
 • Fletcher House
 • Mason House
 • Shepherd House
 • Tannery (Leatherworker)
 • Temple (Cleric)
 • Nástroje
 • Zbraně

Každý z těchto typů House Minecraft Villager přichází s vlastní kořistí, od samotného profesního bloku, po truhly a další cenné dobroty. Každý z výše uvedených domů může obsahovat hrudník, z nichž každá má vlastní jedinečnou kořist – například hrudník kartografu může zahrnovat kompas, zatímco hrudník Fletcher může držet šípy. Někteří mohou dokonce obsahovat smaragdy nebo diamanty.

Všechny vesnice také obsahují farmy, z nichž můžete shromažďovat nějaké jídlo, pochodně, postele a další užitečné předměty. Možná budete mít to štěstí, že najdete venkovní zbrojnici ve vesnici Taiga, která obsahuje dva stojany z brnění, železnou helmu a železnou hrudní desku.

Obchodní rozhraní Minecraft Villager, ukazující obchody odborníka

Minecraft Village Trading

Všechny vesnice Minecraft – s výjimkou opuštěných vesnic, více níže – budou umístěny vesničany. V edici Bedrock je další šance, že se v bodě setkání ve vesnici vynoří putující obchodník.

Kliknutím pravým tlačítkem na tyto přátelské davy Minecraft s nimi obchodujete a objeví se obchodní rozhraní, zpočátku zobrazují pouze první dva obchody. Při nákupu a prodávání s vesničanem se odemkne více obchodů. Na Wiki Minecraft si můžete prohlédnout úplný seznam obchodů vesničanů, ale stejně jako u hrudního kořisti jsou relativní k jejich profesi. Například zbraně bude prodávat zbraně, zatímco řezník prodá maso.

Nejcennějšími obchody, které si můžete dávat pozor, jsou knihovníky, protože se jedná o převážně okouzlené knihy a obchody s kartografy, protože si můžete zakoupit mapu lesního sídla nebo památníku Ocean Monument. Dalším neuvěřitelně užitečným vesničanem je Fletcher, protože jejich obchod je levný způsob zemědělství smaragdy.

Thumbnail YouTube

Minecraft Villager Profession Blocks

Chcete -li poskytnout vesničanům povolání, umístěte jeden z následujících bloků. Dokud již nemají povolání, mají přístup k bloku a nejsou variantou NITWIT, převezmou novou profesi. Profese vesničanů můžete také odstranit odstraněním jejich pracovního bloku, pokud jste s nimi již neobchodovali. Podobně, pokud umístíte blok zaměstnání a nechcete, aby se první nabízené obchody, neobchodovali, rozbili a nahradili blok a obchody vesničany se obnoví. To je zvláště užitečné u knihovníka.

Jak postavit vesnici Minecraft: Limetkově zelená postel uvnitř pouštní vesnice

Jak vyrobit vesnici Minecraft

Spíše než změnit stávající vesnici Minecraft, můžete si také vytvořit vlastní. Prvním krokem, jak jste možná uhodli, je vytvořit některé budovy. Chcete -li ubytovat svého prvního vesničana, potřebujete alespoň jeden malý dům s jedinou postelí. Vesničané nejsou vybíraví; Dostupné postele s nejméně dvěma prázdnými bloky nad ním (takže celkem čtyři, viz obrázek výše), je dostačující, aby zvážili stavbu svého nového domova, ale samozřejmě můžete tyto nové domy vyrobit tak bohaté nebo minimalistické, jak si přejete.

Protože vesničané Minecraft mají nulové dovednosti sebeobrany, je dobré vytvořit obrannou strukturu kolem budov. To je obzvláště důležité, pokud stavíte velké město, protože je pravděpodobnější, že napadne zombie. Dřevěný plot by měl stačit k tomu, aby zachránil vaši vesnici před překročením agresivními davy.

V souvislosti s tím se velmi doporučuje vytvořit rozložení vesnice, než začnete stavět (pomocí bloků nebo dřevěných značek). To vám poskytne jasnou představu o tom, kolik úsilí bude vynaložit na vybudování městské zdi, například vám umožní upravit své plány v případě potřeby. A i když se to teď nemusí cítit jako priorita, možná si budete chtít vyhradit prostor pro svůj vlastní domov, centrální náměstí a možná některé zemědělské pozemky, které se později přidají.

Jak naplnit vesnici Minecraft: Přepracujte vesničana Minecraft v lodi nebo minecraft - obrázek ukazuje vesničana sedícího v lodi

Jak naplnit vesnici Minecraft

Vesničané se ve vaší vesnici automaticky nevytvářejí, takže se budete muset vydat, abyste našli alespoň dvě šťastné oběti a přivedli je zpět s sebou. Existují dva způsoby, jak to udělat:

 • Navštivte existující vesnici a unesl vesničan.
 • Najděte zombie vesničana, nalákejte je do vaší vesnice a vyléčte je.

Takzvaný „únos lodí“ je nejznámější metodou přepravy vesničanů. Je to docela jednoduché: umístěte loď co nejblíže k vesnici a zatlačte vesničana do lodi. Nebudou schopni odejít sami. Tímto způsobem můžete přepravovat pouze jednoho vesničana, takže budete muset opakovat úsilí ještě jednou, abyste mohli povolit šlechtění (více na tom níže). Pokud používáte edici Minecraft Bedrock, můžete také dát náskok na loď a přetáhnout ho zpět do vaší vesnice přes zemi.

Alternativně můžete použít Minecart. Samotná doprava bude rychlejší než lodí, ale budete muset postavit celou stopu minecaartu až do své vlastní vesnice. Pokud si přejete navštívit stávající vesnici častěji, nebo pokud čelíte obtížnému terénu, může to být lepší volba.

Zatímco vesničané zombie jsou vzácní, metoda zombie je patrně nejjednodušší, protože tyto davy vás vždy budou následovat. Jednoduše je vedou zpět do vaší vesnice, aplikujte na ně slabost (slabost lektvarů bude fungovat) a nakrmit je zlaté jablko, aby je změnilo zpět na normální vesničany. Pokuste se zahájit tento proces hned poté, co ztmavne, nebo si vytvořte nějaký úkryt, protože expozice slunečnímu světlu zabije vesničany zombie.

Thumbnail YouTube

Jak chovat vesničany

Dva vesničané sotva vyrábějí vesnici. Chcete -li chovat více vesničanů, musíte poskytnout další postele (jedno pro každého očekávaného dětského vesničana) a spoustu jídla. Můžete buď vytvořit skutečného „chovatele vesničanů“, nebo je jednoduše nechat na jejich podnikání. Ať tak či onak, trvá nejméně dvanáct brambor, mrkve nebo řepků, aby se vesničan ochotný chovat. Budou stačit také tři kusy chleba. Toto jídlo můžete poskytnout vesničanovi ručně tím, že ho upustíte v blízkosti, nebo použijete farmu Minecraft a zemědělce pro automatizovaný proces. Čím více jídla, které vesničan nese ve svém inventáři, tím lepší je jejich šance na chov.

Pokud jde o zaměstnání, pamatujte, že dospělí vesničané si mohou nárokovat pracovní stanici k získání povolání. Například umístění kovářského stolu může proměnit vesničana na nářadí. Doporučuje se nejprve zaměstnávat zemědělce (umístěním komposterové pracovní stanice), protože shromažďují jídlo. To vám pomůže chovat více vesničanů.

Minecraft Zombie Villages

Každá vesnice Minecraft má 2% šanci na generování jako Zombie Village nebo opuštěná vesnice. Tyto vzácné vesnice se vynořují bez dveří a pochodní a některé bloky budou nahrazeny pavučinami, dlažební komora je nahrazena mechovým dlážděním a okna obsahují hnědé skleněné tabule. Všichni vesničané, kteří tam generují, budou generovat jako zombie vesničan, ale vesnice může být jednoduše opuštěná.

Čtyři početníky zaměřují kuše na hráče během nájezdu Minecraft Village

Minecraft Village Raids

Zde je třeba dávat pozor: můžete způsobit, že k nájezdu dojde ve vesnici Minecraft, pokud vstoupíte do jednoho zasaženého efektu stavu špatného omen. Tento efekt získáte zabitím kapitána nájezdu, který se může vynořit mezi ilufy, ale můžete jej snadno odstranit pitím mléka nebo čekáním, až se opotřebí.

Pokud jste na výzvu, můžete si udržet efekt stavu špatného omen a použít jej k tomu, aby způsobil Illager nálet na návštěvu vesnice v Minecraft. To způsobí několik vln ilužerů, evokerů, čarodějnic, pomfítorů a havarů, kteří se zaútočí, kteří zaútočí na hráče a všechny vesničany. Porážka těchto nepřátel vás odmění smaragdy, sedla a spoustou dalších těžko dostupných předmětů, zatímco vyhladí všechny vlny nájezdu, poskytne dočasnou slevu na smaragdové náklady na nákup předmětů od vesničanů, díky hrdinu efekt stavu vesnice.

Nalezení vesnice v Minecraftu je polovina bitvy, ale jakmile dorazíte do útočiště dobrot, přivítání místních vesničanů a nádherné nabídky od obyvatel vesnic, zdá se, že to všechno stojí za to. Nezapomeňte být laskaví k vesničanům, pokud vidíte, jak se potuluje iron golem; Neberou laskavě napadeni jejich vesničany – dokonce i náhodou. A pokud vesničtí domy nejsou docela podle vašeho vkusu, postavte si svůj vlastní dům Minecraft poblíž nebo dokonce jeden z výrazně velkolepějších sestav Minecraft uvedených v našem seznamu inspirativních.

Další příspěvky od Gina Lees a Marloes Valentina Stella.

Danielle Rose Prosím, neptejte se Danielle, jaké jsou její oblíbené počítačové hry nebo žánry, nikdy nedá stejnou odpověď. V současné době najdete ji hrající Minecraft, Disney Dreamlight Valley, mrtvé za denního světla a Starfield – ne nutně vše najednou.

Jak najít vesnice v Minecraftu

Každý ví, že když najdete vesnici v Minecraftu, měli byste se radovat! Vesničané jsou přátelští a často s vámi obchodují za cenné předměty. Když objevíte vesnici, čeká na vás spousta potenciálních odměn.

Jak najít vesnice v Minecraftu

Pokud se chcete dozvědět více o nalezení vesnic v Minecraftu, přišli jste na správné místo. Zde se dozvíte vše, co potřebujete, abyste se stali odborníkem na jejich nalezení. Pokryjeme také některé otázky, které se lidé ptají na toto téma.

Minecraft: Jak najít vesnice?

Vesnice je skupina budov, které najdete přirozeně v Overworld. Často mají vesničany, železné golemy, kočky, hospodářská zvířata, obchodníky a další. Spojení s vesničany vám umožní obchodovat s nimi levněji než obvykle, a že vám neublíží Iron Golems.

Zatímco vesnice je snadno spatřena z dálky, musíte prozkoumat hodně, abyste ji našli, protože jsou náhodně generovány.

Zkoumání

Nejlepší způsob, jak najít vesnici, pokud hrajete v režimu přežití, je jen potulovat se a prozkoumat. Vesnice jsou náhodně generovány v Overworldu, takže neexistuje žádný rým ani důvod, kde se objevují. To samozřejmě hrajete bez světového semene.

Při potulování a zkoumání byste chtěli najít vysoké místo a rozhlédnout se kolem. High Ground vám umožní dívat se kolem hor a můžete takhle najít vesnici. Čím vyšší je vzdálenost, tím dále můžete vidět.

Pokud nemáte velmi silný počítač a nemůžete nastavit příliš vysoko vzdálenosti, nebojte. Používání výšky je stále mnohem lepší než chodit po horách a kopcích.

Z zvýšené úrovně si můžete všimnout některých nepřirozených tvarů a budov. Pokud je vidíte, potvrďte směr a hlavu tam – tyto tvary a budovy jsou pravděpodobně vesnice.

Používání semene Minecraft

Semeno je kód, který říká hře, co vytvořit při vytváření světa. Zatímco přesné detaily se mohou lišit, každé semeno má často konkrétní orientační bod nebo funkci, jako jsou vesnice a pyramidy. Typ vesnice se také mění s každým odlišným semenem, které používáte.

Chcete -li použít semeno, musíte je hledat online. Jakmile máte semeno, které se vám líbí, spusťte novou hru v Minecraftu a vstupte do semene. Možná budete muset trochu cestovat, ale nakonec najdete vesnici, pro kterou jste vytvořili svět.

Některá semena, jako je 8638613833825887773, mají dvě vesnice na obou stranách pouště. Ostatní, jako je 1777181425785, mají lesní vesnice poblíž hor. Každé semeno se liší od druhého, takže vždy existuje nový svět, který pro vás prozkoumá.

Semena jsou jedním ze dvou nejpohodlnějších způsobů, jak dosáhnout vesnice. Má také výhodu, že mají vesnice na pevných místech.

Pomocí vyhledávače vesnice Minecraft

Možná jste skeptičtí, jak vám aplikace třetí strany, jako je Minecraft Village Finder, vám může pomoci najít vesnici, ale můžete nám věřit, že je efektivní. Jak to tehdy funguje?

Podívejte se na tyto pokyny:

 1. Navštivte web Minecraft Village Finder.
 2. Najděte semeno svého současného světa zadáním „/World Seed.“
 3. Zadejte semeno do vyhledávače vesnice Minecraft.
 4. Graf se změní a souřadnice najdete k nejbližší vesnici.
 5. Začněte cestovat do vesnice.

Zní to docela snadno. Nejlepší na tom je, že může hledat širokou oblast a najdete stovky vesnic vaše semeno. Můžete přiblížit a ven a web vám také poskytuje přesné souřadnice umístění vesnic.

Protože v Minecraft můžete povolit souřadnice, vše, co musíte udělat, je cestovat do souřadnic a vesnice na vás bude čekat.

Finder Minecraft Village pracuje se všemi verzemi Minecraft. Stačí přepnout možnost na webu, abyste se ujistili, že používáte správné semeno. Jinak byste mohli skončit v lávové jámě místo vesnice.

Pomocí příkazu „Vyhledat“

Tento příkaz pracuje ve všech verzích Minecraft, například:

 • Edice konzoly
 • Java Edition
 • Edice Bedrock
 • Kapesní vydání
 • Edice Windows 10
 • Edice Education

Chcete -li tento příkaz používat, vše, co musíte udělat, je otevřít okno chatu a zadejte „/lokalizovat vesnici“ bez uvozovek. Příkaz vám poskytne souřadnice do nejbližší vesnice. Nyní vše, co musíte udělat, je jít tam a začít obchodovat.

Obchodování s vesničany

Potřebujete smaragdy k obchodování s vesničany. Problém s obchodováním spočívá v tom, že se vás někteří z nich snaží vytrhnout a vy se nezískáte hodnotu smaragdů. Před obchodováním se ujistěte, že jste v pořádku s cenou.

Chcete -li obchodovat, postupujte podle těchto pokynů.

 1. Připravte si nějaké smaragdy na obchodování.
 2. Jděte do nejbližší vesnice.
 3. Přistupovat k vesničanům.
 4. Klepněte pravým tlačítkem myši na vesničany nebo stiskněte levý spoušť na konzole.
 5. Nyní můžete obchodovat, pokud chcete.
 6. Opakujte s ostatními vesničany způsobilými pro obchodování.

Můžete obchodovat s většinou vesničanů s výjimkou nitwitů a nezaměstnaných vesničanů. Pokud však dáte nezaměstnanému vesničanovi blok na pracovišti, stanou se zaměstnáni a můžete s nimi začít obchodovat.

Doporučuje se často obchodovat se stejnými vesničany, protože se zvýší. Nejnižší hodností je nováček a nejvyšší je Master. Čím vyšší je profesní hodnost vesničana, tím lepší se jejich odměny stávají.

Kromě toho, pokud se vám podaří zvýšit svou popularitu u vesničanů, nabídnou své zboží za zlevněné ceny. To je zobrazeno, když mají kolem sebe zelené jiskry a jejich bloky na pracovišti, když k nim přistupujete. Pokud jste s nimi nepopulární, místo toho budou bouřkové mraky.

Stejně tak, pokud jste nepopulární, vesničané vám účtují pobuřující ceny častěji než ne. Jako takový se snažte nezničit své věci nebo je zasáhnout, aby se s nimi utírali.

Další časté dotazy

Jak vyrobit vesnici?

Pokud chcete udělat vesnici poblíž vaší základny, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Nejjednodušší je vytvořit několik vesničanů pomocí příkazů, ale pokud to chcete udělat staromódním způsobem, postupujte podle těchto kroků:

1. Postavte některé domy pro vesničany.

2. Ujistěte se, že jsou uvnitř hry postele, aby ji zaregistrovala jako dům.

· Pro naši první metodu nalákáme některé vesničany zombie.

3. Potřebujete pro každého zombie vesničana stříkací lektvar slabosti a zlatého jablka.

4. Lákejte je směrem k vaší vesnici.

5. Hodit na ně lektvar.

6. Krmte je zlatými jablky.

7. Nyní s vámi začnou obchodovat a dokonce i potenciálně se chovat pro více vesničanů.

Tato metoda vám poskytuje zlevněné ceny, protože vesničané jsou vděční poté, co je vyléčíte. Naše další metoda je těžší, ale vesničané se snadněji dostane. Potřebujete jen trpělivost.

1. Připravte si správnou vesnici.

3. Přinutit vesničana do lodi tím, že je do ní zatlačíte nebo ji odvedete do vesničana.

4. Dostat se do lodi a podnikněte dlouhou cestu do vaší vesnice.

5. Udělejte to znovu, pokud chcete chovat vesničany.

Varovali jsme vás, že to bude trvat déle. Lodě pracují na zemi, ale jsou pomalé a davy budou rychlejší. To znamená, že také musíte chránit svého vesničana.

Které biomy vyvolávají vesnice?

Vesnice všechny přirozeně se v těchto biomech přirozeně vytvářejí:

Bedrock má několik dalších:

• Snowy Taiga Hills

Biomy určují také typ vesnice. Existuje pět typů vesnic, protože:

Existuje vesnice v každém světě Minecraft?

Ano, v každém světě Minecraft je vesnice. Pokud hrajete Java Edition, existuje 50% šance, že najdete vesnici poblíž bodu Spawn. Pro vydání Bedrock je šance 66.67% místo toho.

Jako takový, i když jej možná nenajdete okamžitě, má každý svět vesnici. Můžete použít Finder Minecraft Village, který vám pomůže najít ten nejblíže k vám.

Toto je nyní váš nový domov

Nyní, když víte, jak najít vesnice v Minecraftu, a dokonce i unesení vesničanů, aby si vytvořili vlastní, najdete život mnohem jednodušší než jen osamělý vlk. Můžete obchodovat a osídlit vesnici, aby rostla ve velikosti a obyvatelích. Hledání jednoho ve volné přírodě není příliš těžké.

Jaký byl nejšťastnější obchod, jaký jste kdy měli? Už jste někdy vytvořili hned vedle vesnice? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.