Mongolian (CIV6) | Civilizace wiki | Fandom, сообщество Steam:

Mongolsko Civ 6

Diplomacie je nejslabší cestou pro Genghis Khan kvůli nedostatku relevantních bonusů mimo menší zlatou podporu dalších obchodních příspěvků. Karta pro další hospodářskou politiku Kublai Khan může pomoci s držením více zlatých bonusů nebo uvolnění zástupných slotů pro diplomatické karty jako Wisselbanken.

Mongolský (CIV6)

Odeslání obchodní trasy okamžitě vytvoří obchodní místo v cílovém městě, místo toho, kdy je obchodní trasa dokončena. Získá další úroveň diplomatické viditelnosti s civilizacemi, které mají mongolský obchodní příspěvek. +6 Bojová síla pro všechny jednotky pro každou úroveň diplomatické viditelnosti má Mongolsko nad druhou civilizací, místo obvyklé bojové síly +3.

Unikátní

Jednotka

Infrastruktura

Geografie a sociální data

Jméno říše

Demonym

Umístění

Velikost

9.27 milionů čtverečních mil (24 milionů km²)

Populace

Přibližně 100 milionů

Hlavní město

Khanbaliq, Karakorum, Avarga

The mongolský lidé (nebo Mongoly) představovat civilizaci v Civilizace VI: Rise and Fall. Vedou je Genghis Khan, pod kterým jsou jejich výchozí barvy tmavě červené a oranžové; a (s Nový hraniční průsmyk) od Kublai Khan, pod kterým jsou jejich výchozí barvy zvráceny.

Civilizační schopnost Mongolů je Örtöö, což způsobuje, že jejich obchodní trasy okamžitě vytvářejí obchodní příspěvky v cílovém městě, a také další úroveň diplomatické viditelnosti pro obchodní místo ve městě jiné civilizace a další +3 bojovou sílu pro každou úroveň diplomatické viditelnosti, kterou mají na oponent. Jejich jedinečnou jednotkou je Keshig a jejich jedinečná budova je Ordu (která nahrazuje stáj).

Obsah

 • 1 Strategie
  • 1.1 Örtöö
   • 1.1.1 Extra bojová síla pro každou úroveň diplomatického rozdílu viditelnosti
   • 1.1.2 Další použití obchodních příspěvků

   Strategie [ ]

   Počáteční zaujatost: Úroveň 2 směrem k koní

   Mongolsko je poměrně jednoduché a jednorozměrné. Úplně se zaměřte na nadvládu. Na začátku hry není potřeba jiných okresů než tábor. Zaměřte se na budování 1-2 táborů, nastavte obchodní trasy k vašim prvním cílům a začněte stavět Ordu a jezdce co nejdříve. Později získáte spoustu dalších věcí!

   Recenze expertů GameSpot

   11. února 2019

   8. února 2018

   24. října 2016

   Örtöö []

   Extra bojová síla pro každou úroveň diplomatického rozdílu viditelnosti []

   18 navíc proti opravdu zmrzačenému Skotsku.

   Diplomatická viditelnost je nejasná mechanik, na který se většina hráčů nestará, protože ve většině situací na tom příliš nezáleží, a existuje docela omezený počet způsobů, jak s ním můžete komunikovat. Při hraní jako Mongolsko by však měla být diplomatická viditelnost vždy v popředí vaší mysli, protože tento bonus je tak silný, že může jednorázově rozhodovat o výsledku války ve správné situaci.

   Stručně řečeno, diplomatická viditelnost je, kolik informací máte na civilizaci. Existuje pět úrovní diplomatické viditelnosti: žádný (0), omezený (1), Open (2), Secret (3) a Top Secret (4). Pokud existuje rozdíl v úrovních diplomatické viditelnosti mezi 2 civilizacemi (A má více Intel na B než B na a), to povede k 3 další bojové síle na úroveň rozdílu, když jednotky těchto civilizací bojují. Například maximální bojovou sílu lze získat z diplomatické viditelnosti libovolných 2 normálních civilizací je 12, když A má přísně tajné intel na B, ale B nemá nic na A, což má za následek rozdíl 4. Pro Mongolsko bude mít další diplomatičtější viditelnost, kterou mají na svého soupeře Ve hře dlouhým výstřelem.

   Aby však bylo možné dosáhnout 24 v jakékoli dané hře, je velmi vzácné, pokud se to stane ve hře, musí to být proti civilizacím, které prohrály mnoho měst brzy a v současné době je zaostalá v technologiích a občanské výčlenné (v tom případě vážně (v tom případě je přísně (v tom případě , nepotřebujete 24 další bojové síly, abyste je vyřadili z jejich utrpení). I když existuje několik způsobů, jak zlepšit vaši diplomatickou viditelnost na civilizaci, ve válce lze použít jen několik vybraných:

   • Mít obchodní místo v této civilizaci (obchodní příspěvek obvykle neposkytuje diplomatickou viditelnost, ale díky této schopnosti to nyní dělá)
   • Výzkum tisku
   • Odeslání špiona na poslechové misi ke zvýšení diplomatické viditelnosti o 1 (tajný agent (dvakrát propagovaný) nebo vyšší zvýší diplomatickou viditelnost o 2)
   • Aktivujte skvělý obchodník Katherine Goddard

   Další metody zvyšování diplomatické viditelnosti, jako jsou delegáti, ambasády, přátelství, aliance, obchodní cesty, nefungují během války, takže mějte na paměti, když zkontrolujete svou úroveň diplomatické viditelnosti před vyhlášením války. Jak vidíte, máte 4 způsoby, jak zvýšit svou diplomatickou viditelnost, ale maximální diplomatická viditelnost bude vždy omezena na 4, žádná další úroveň diplomatické viditelnosti nebude brána v úvahu. Například, pokud máte všechny 4 metody aktivní v civilizaci a špion, který používáte, je hlavní špion, úroveň diplomatické viditelnosti, kterou máte na této civilizaci, je stále 4, ne 5. To také znamená, že jakákoli úroveň diplomatické viditelnosti, kterou má soupeř na vás, oslabí bonus za bojovou sílu. Ve chvíli, kdy váš soupeř odemkne tisk, maximální možná bojová síla nyní klesne na 18. Pokud hrajete proti Catherine de Medici (Black Queen) a ona odemknula tisk, maximální bojová síla je nyní 12 atd.

   Protože existuje několik způsobů, jak váš soupeř může čelit této schopnosti zvýšením jejich diplomatické viditelnosti a není s tím nic, co s tím můžete dělat, protože diplomatická viditelnost nevede vyšší než přísně tajné, okamžitě zasažení, když máte výhodu v diplomatické viditelnosti, je zásadní jako je zásadní Mongolsko. Na začátku hry, těsně před vyhlášením války, nezapomeňte poslat obchodní cestu svému soupeři, protože váš obchodní příspěvek bude okamžitě vytvořen a poskytne vám první úroveň diplomatické viditelnosti, a to je do značné míry vše, co můžete udělat. Pokud nyní zkontrolujete obrazovku diplomatické viditelnosti, ukáže se, že máte diplomatickou viditelnost úrovně 2 nad svým soupeřem (otevřeno). Nenechte se tím oklamat, protože všechny obchodní cesty mezi 2 národy budou ukončeny, což znamená, že jediný možný způsob, jak zvýšit diplomatickou viditelnost během prvních válek, je prostřednictvím vašeho zvláštního obchodního příspěvku. Z tohoto důvodu se neobtěžujte posílat delegáty a nebojte se přijmout delegáty, proč odmítnout 25 zlata zdarma, znáte delegáty a později budou po válečném prohlášení vypuštěny ambasády po válečném prohlášení.

   Feudalismus bude pravděpodobně vaším dalším cílem občanského stromu po prozkoumání politické filozofie (pro třmeny Eureka) a poté Božské právo. Protože Mongolsko nemá žádnou náboženskou tendenci a s největší pravděpodobností nenašlo náboženství, výzkum teologie a božského práva bude stát dost času, ale rytířství je pro Mongolsko klíčovou politickou kartou. Mělo by to být samozřejmé, že byste měli co nejdříve dostat své vládní náměstí a postavit trůn Warlorda. Pro vaši budovu vládního náměstí úrovně 2 vždy jděte do zpravodajské agentury. Tato budova vám poskytne vašemu prvnímu špionu, což vám dá další možnost zvýšit diplomatickou viditelnost, aniž byste museli jít až k diplomatické službě.

   Na technice tech, po třmenech jděte na tisk. Neexistují žádné civilizace, které mají jedinečné odemknuté tisk a nikdo se nestará o diplomatickou viditelnost kromě Mongolska a v menší míře Catherine de Medici, takže zřídka chce někdo tuto techniku, pokud nestřelí pro zakázané město, a opravdu moc divit se. Zkuste využít časové mezery, když získáte tisk a váš soupeř ne. Dobrou věcí na tom je diplomatická viditelnost je takový nepolapitelný mechanik, že si o tom nikdo nemyslí, aby vám čelil; Pokud se nezaměřují na zakázané město, tuto technologii na chvíli zanedbávají.

   Kromě táborů jsou komerční uzly a zábavní komplexy důležitými okresy pro Mongolsko. Komerční rozbočovače vám poskytnou více obchodních tras, a tak usnadní aktivaci Örtöö a pomohou s placením za vaši masivní hordu (i když je to zbytečné, pokud se stanete suzerainem Kartága/Ngazargamu). Zábavní komplexy pomohou poskytnout vaší rozlehlé říši vybavení a pomůže s loajalitou. Pokud jde o zázraky, Koloseum je nejdůležitější. Zbytek můžete do značné míry ignorovat, i když skóre éry z zázraku může být velmi užitečné při dosahování vašeho příštího zlatého věku, a tak udržovat loajalitu v celé vaší říši.

   Další použití obchodních příspěvků []

   Mongolské obchodní příspěvky se většinou používají pro jejich diplomatickou viditelnost, ale ne vždy. Skutečnost, že mongolské obchodní trasy okamžitě zřídí obchodní místo v cíli, otevírá možnosti, které nejsou proveditelné jinak. Normálně každá obchodní pošta dává 1 navíc zlato na obchodní cesty, které procházejí, a osvěží vzdálenost obchodních cest, což jim umožňuje oslovit města dále. Skutečnost, že Mongolsko může mít obchodní příspěvek okamžitě, když začíná obchodní cesta, aniž by musela čekat přes mapu. Tato schopnost poněkud připomíná římskou schopnost, kde všechna města založená nebo dobyla Římem budou mít okamžitě obchodní příspěvek, který by posílil obchodní cesty, které skrze ně zaslali.

   Mongol Horde (Genghis Khan) []

   Jezdci budou páteří vaší armády. Jednotka jezdce je sama o sobě velmi silná a bonusy, které se Genghis Khan dostane do kavalérie, je činí téměř nezastavitelnými. Později, jakmile budete zkoumat třmeny, získáte přístup k vaší jedinečné jednotce, KESHIG. KESHIG IN Civilizace VI nejsou zdaleka tak působivé jako jejich protějšky Civilizace v, Jsou však stále silní a jsou velmi užitečné pro přepravu vašich bojových jednotek (jako jsou velcí generálové a berany RAM) přes mapu. Jinak by bylo pro tyto jednotky obtížné držet krok s vaší hordou jezdců.

   Světová nadvláda se stala o něco obtížnější Vzestup a pád expanze. Čím dále od vaší vlasti dostanete, tím více budete cítit tlak od věrnostní mechanik. Pokuste se dosáhnout zlatého věku během klasické éry, když uděláte velké množství dobývání. Získání zlatého věku ve středověké éře by mělo být relativně snadné – pamatujte, že úplné vymazání soupeře Civ má hodnotu +5 skóre ERA. Jakmile jste dobyli město, nezapomeňte spustit památník pro tento bonus za +1 věrnosti. Nakonec nezapomeňte používat politické karty, které poskytují další loajalitu, aby se zabránilo vašemu nedávnému dobytí.

   Ačkoli obecně jeden ze slabších guvernérů, Victor může být zvláště užitečný pro Mongolsko na věrnostním oddělení. Victor poskytuje jen málo relevantních bonusů jiných než loajalitu a on se zastává pouze 3 výkyvy (spíše než obvyklých 5), aby se prosadil v nedávno dobyvaném městě.

   Při získávání dalších jedinečných jednotek kavalérie na dálku (E.G., Saka Horse Archers) buď zachycením jedinečné jednotky soupeře nebo zakoupením jednoho v herním režimu Barbarian Clans, nebudou buffed, protože schopnost je kódována, aby se speciálně aplikovala na lehkou kavalérii, těžkou kavalérii a Keshig.

   Gerege (Kublai Khan) []

   Schopnosti Kublai Khan se podivně zapadají do schopností Mongolska jako celku. Slot pro další hospodářskou politiku je určitě silný bonus, ale méně intuitivně se synergizuje s obrázkem Mongolska jako čistě dominantní civilizace (na rozdíl od jeho alternativní civilizace Čína, jejíž preferované typy vítězství doplňuje velmi dobře). Stejně jako u jeho dědečka se budete chtít soustředit na používání kavalérie, pokud můžete (Ordu se o to ujistí). Zametat přes mapu v raných érách a dobýt co nejvíce. Později bude čas zhodnotit vaši situaci. Pokud máte pocit, že je vaše nejlepší volba, jděte na to! Extra ekonomický slot může podporovat politiku, jako je liberalismus, který je v této době k dispozici, aby vám pomohl udržet loajalitu a produktivitu vysokou. Ale pokud se to zdá být menší možností, způsob, jak jít, je vědecké vítězství, protože dobývání snižuje vaše zdroje cestovního ruchu . Široká mongolská říše může mít působivý vědecký výstup, zejména pokud je vaše další politika karta, která ji zvyšuje, jako je přirozená filozofie, a Eurekas vyrobené z vašich obchodních tras vás budou spěchat.

   Ordu []

   Ordu je nezbytná pro pomoc Mongolsku zvýšit silnou a dominantní kavalérii. Všechny kavalérie, včetně rozsahové kavalérie Keshig, vyškolené ve městě s ordu obdrží extra XP a pohyb, což jim umožňuje rychle dosáhnout přední linie bojiště a vydělat propagaci, díky nim.

   KESHIG []

   Přestože je Keshig klasifikován jako jednotka na dálku, používá propagační tabulku na dálku. V závislosti na tom, které propagační akce je dáno, může být použito jako anti-finanční zbraň nebo jako obléhací zbraň a její nejvyšší úroveň jí umožní zaútočit dvakrát za tah. Ve výchozím nastavení má také doprovod mobilitu, takže je dobré získat velké generály, bití beranů a obléhání věží na frontové linie bojiště ve spěchu, zvláště když zvažování jeho pohybu může být dále posíleno Ordu.

   Upozorňujeme, že jednotky proti kaválry způsobí další poškození Keshigu, takže je zkuste vyzvednout, než dosáhnou dosahu melee nebo podporujte Keshig s jednotkami Melee.

   Vzhledem k tomu, že Keshig je kavalérie na dálku, trest síly -17 při útoku na okresy a námořní jednotky stále platí. Výhody z schopností vůdce Genghis Khan (+3 bojová síla) pouze na obranu, nikoli na přestupek, a stále může zachytit nepřátelské kavalérie jednotek.

   Typy vítězství []

   Mongolsko je téměř zcela zaměřeno na vítězství nadvlády. Pokud z nějakého důvodu bude obtížné dosáhnout vítězství nadvlády (e.G. Při hraní na mapě kontinentů) může Mongolsko využít své rané dobytí do kulturního nebo vědeckého vítězství, protože by do konce středověké éry měly mít obrovské množství území a četných měst. Jak je podrobně uvedeno výše, je to snazší u Kublai Khan, zatímco Genghis Khan je více zaměřen na prosazování nadvlády až do konce.

   Mongolsko však má jednu velmi důležitou a neortodoxní hranu směrem k jinému typu vítězství: náboženské vítězství, díky bonusu za bojovou sílu od Örtööho. Důvod? Je mnohem snazší dosáhnout vysoké úrovně diplomatické viditelnosti v míru než za válečných. To umožňuje mongolským apoštolům dosáhnout velmi vysoké moci, obvykle dost výhody pro okamžitě porazit nepřátelské misionáře na domácím území a šířit dobré slovo hrubou silou. A pokud vše ostatní selže, ujistěte se, že jste si vybrali víru Crusade. Jako záloha, přirozeně.

   Strategie pultu []

   Celá sada nástrojů Mongolia, určitě pod Genghis Khan, je tak pevně soustředěna, že je snadné předvídat, co budou dělat – pošlete na vás co nejvíce kavalérie. Budou dokonce nabídnout varování, kdy zaútočí (nebo obětovat 6 bojové síly, pokud to tak neučiní) – jakmile vám pošle obchodní cestu, je to znamení, že jsou připraveni k útoku. Anti-kavální jednotky budou vaším přítelem; Mají hlavní nevýhodu, že nedokážou držet krok s kavalérií, kterou mají čelit, ale to není problém, pokud je jednoduše oblovíte, aby bránili svá města. Pokud na ně můžete zaútočit dříve, než vám pošlete obchodní cestu, ještě lépe – Řecko je v tom obzvláště dobré, díky hoplete.

   To samozřejmě nezohledňuje další bojovou sílu, kterou získají z diplomatické viditelnosti. Pokud vidíte, že jsou ve hře, ale nebudou vás okamžitě zasáhnout, zvažte Beelining Printing – pokud se tam dostanete, než na vás zaútočí Mongolsko, ztratí kus této výhody. Navíc odemknete Kilwa Kisiwani na cestě a zakázané město při tisku samotného, ​​a to jsou dva z nejvíce přemožených zázraků ve hře, takže se jedná o ospravedlnitelnou linii.

   Vstup civinopedia []

   Ve výšce jejich říše by byl mongolský hněv pociťován z východní Asie do západní Evropy, dynastie, která by dobře žila do dvacátého století. Skutečná kronika jejich historie musí sladit hrůzy dobytí s jejich dovedností při sjednocení nesourodých částí říše od technologie k kultuře.

   To, co nyní považujeme za mongoly, byla sbírka kmenů vycházejících z různých kmenů stepí střední Asie, jako je Xiongu (začínající v roce 209 BCE) a Khitai (jejich přítomnost je známa ve čtvrtém století CE).

   Tyto nomádské, válečné kmeny by vyvinuly techniku ​​pro střelbu cíle při jízdě na koni, což by způsobilo, že by z nich způsobily impozantní nepřátele do osad a království v celém regionu.

   Tyto takzvané barbarské hordy by se občas konsolidovaly do strašidelnější bojové síly, jen aby byly odrazeny (a v případě Xiongnu proti dynastii Han) téměř čelí vyhynutí. A do druhého století před naším letopočtem by se Mongolové prokázali jako takový dráždivý pro Číňany, císař Han si objednal jejich vyhlazení i konstrukci Velké zdi.

   To, co víme jako „pravá“ mongolská říše, by začalo Temujinem, narozeným na stepi v roce 1162. Byl synem náčelníka Borjigina, který by šel do války se svými regionálními soupeři a rychle je porazil špionážním řemeslem a budováním armády na základě zásluh a dovedností spíše než na krevní vazby. Do roku 1206 by jeho bojová síla podmanila a absorbovala kmen západního Naimanu, Merkits na severu a Tanguts na jihu a ten rok by se Temujin prohlásil za „Genghis Khan“.

   První věc, kterou by univerzální vůdce Mongolů udělal, je vytvoření sjednoceného zákony nebo Yassa. Yassa poskytla občanskou strukturu nově postavené říši, držel krále a obyčejného, ​​aby zodpovídal a zaměřil se na vydávání majetku, nevěsty a vyžadoval občanské nebo vojenské služby.

   Podle Genghisovy Yassy byly všem občanům uděleny náboženskou svobodu, pokud si udržovali přísnou loajalitu k Genghisům především. Náboženští vůdci byli osvobozeni od zdanění a občanské i vojenské služby do říše.

   Pod Genghisovým třetím synem, Ogedei, by se Khans stal patrony domů chrámů a domů uctívání pro taoisty, křesťany, buddhisty a muslimy z Karakorum. Později by Říše financovala křesťanské církve v Číně, buddhistické chrámy v Persii a muslimské školy v Rusku. Byla to praktická metoda respektování místní tradice a zároveň byla podřízena zákonu říše.

   V době expanze Genghisův vnuk Batu na Balkán ve 40. letech 20. století by se říše stala známou jako Khanate of Golden Horde. Batu by založil svůj kapitál ve městě Sarai na řece Akhtuba poblíž moderního Slitrennoye v Rusku. Do 14. století by to bylo největší sousední pozemkovou říší v historii, pokryjící mezi 11 a 12 miliony čtverečních mil.

   V režimu dobytí mongolské bojovníci jezdili světlo, rychle se pohybovali a shromažďovali to, co potřebovali na cestě, aby stavěli žebříky, mosty a obléhací motory. Každý muž by byl zodpovědný za zajištění nebo vytvoření vlastního luku pro boj. Místo usazování ve vesnicích nebo městech by se tábořili pod spěšně sestavenými nataženými plsti, proutěné útulky.

   Poté by obléhali dokonce i ty nejvíce obohacené města pomocí zbraní shromážděných z kultur napříč říší, pomocí technologie i naprosté síly jejich pověsti.

   A i když není zodpovědný za mnoho způsobu umění v kultuře, způsob, jakým byla jejich říše postavena, umožnila umění, kultuře a technologii z rozsáhlých rohů se rozšířit z jednoho konce na druhý. Například, když Hulegu Khan zahájil svou kampaň proti Bagdádu v 50. letech 20. století, přinesl 1 000 čínských katapultních inženýrů (a celé jejich domácnosti) a využil know-how těchto mužů proti zdi Bagdádu. Později by Syřané obeznámeni s protiváhou katapulty z íránského khanátu by šli do Číny pomoci Yuanu proti zpívanému na jihu.

   Mongolové byli impozantní, byli se obávali a jediným nepřítelem, který by mohl narušit říši, by byla samotná říše. Hlavní tělo Říše by se zlomilo se smrtí Mongke Khan v roce 1259. Mongke neměl zvoleného nástupce, takže jeho synové a příbuzní se rozhodli tuto pozici zaplnit – najednou.

   Do roku 1271 by občanská válka zločila říši a rozdělena na čtyři khanates: Zlatá horda, pocházející z Batu, by dominovala Rusku a západní stepi. V západním Turkestanu by muslimský chagatai khanate (pocházející z Genghisova třetího syna, Ogedei) ohýbal svou sílu po dobu pěti století po celé Asii spolu s částmi toho, co jsou nyní moderní Rusko, Čína a Afghánistán. Ilkhanate by se natáhl z Íránu do velkých řádků střední Asie, zatímco Genghisův vnuk, Kublai Khan, by zničil dynastii písně v Číně a nainstaloval dynastii Yuan dynastie.

   Říše by pod Tamerlanem získala druhý vítr, který by mezi lety 1380 a 1400 dobyl oblast mezi Íránem, Khorasanem, Haratem, Bagdádem, Indií, Ázerbájdžánem a Anatolií, a účinně znovu se znovu spojil nesouhlasné khanaty (na čas)).

   Dnes může být Říše pryč, ale Mongolové stále vydrží, s posledním vládnoucím potomkem Genghis, Alim Khan, žijící dobře do 20. století a vládnou Uzbekistán a zbývající lidé přežívají sovětské čisticí prostředky, žijící se svým vlastním (sporné)) Nezávislá země.

   Města []

   Občané []

   Muži Ženy Moderní muži Moderní ženy
   Arslan Atlani Arban Altansarnai
   Batu Barghujin Batbayar Chimeg
   Erketu Chakha Chuluunbold Erdenechimeg
   Jajiradai Chambui Erden Khulan
   Khadan Ebegei Jochi Gerel
   Mongge Jaliqai Monkhbat Narangerel
   Nachin Maral Negui ODTSTSEG
   Sukehbaatar Ogul Od Oyunchimeg
   Tatatunga Sokhatai Sukh Sarnai
   Udati YesUntei Tomorbaatar TSETSEG

   Trivia []

   • Symbolem mongolské civilizace je plamen z vrcholu Soyombo, symbol, který se objevuje na mongolské vlajce.
   • Mongolská civilizační schopnost je pojmenována po trase zasílání zpráv Mongols.

   Mongolsko Civ 6

   Přijďte do středověké éry, svět se chvěje pod kopytami mongolské kavalérie. Zde podrobně popisuji mongolské strategie a protiopatření – pro oba Khans.

   1

   1

   2

   1

   Этот предмет добавлен в.

   Zigzagzigal
   Не с сети

   7 417 уникальных посетителей
   71 добавили з избранное

   Оглавление руководства

   Civilizační schopnost: Örtöö (Část 1/2)

   Civilizační schopnost: Örtöö (Část 2/2)

   Schopnost vůdce Kublai Khan: Gerege

   Unikátní budova: Ordu

   Unikátní jednotka: KESHIG

   Schopnost vůdce Genghis Khan: Mongol Horde (Část 1/2)

   Schopnost vůdce Genghis Khan: Mongol Horde (Část 2/2)

   Správa – vládní a politické karty

   Správa – věkové bonusy a světový kongres

   Správa – Pantheony, náboženství a městské státy

   Správa – zázraky a skvělí lidé

   Po této příručce vyžaduje rozšíření bouře.

   • Balíčky obsahu před rostoucími a pády
    • Vikingové, Polsko, Austrálie, Persie/Makedon, Nubia, Khmer/Indonésie
    • Maya/Grand Kolumbie, Etiopie, Byzantium/Gauls, Babylon, Vietnam/Kublai Khan, Portugalsko

    Hříchy Země se setkají s božským trestem a padá na nás, abychom ji doručili. Vyčlenijme naše drobné vnitřní hádky pro větší věc. Společně jezdíme za roviny, hory, řeky, moře a konce Země, abychom vytvořili naše mistrovské dílo. Říše bez mezí.

    Jak používat tuto příručku

    • The Obrys Podrobnosti o mechanice toho, jak fungují jedinečné funkce civilizace a jaké jsou jejich zaujatosti.
    • The Victory Skew Sekce popisuje, do jaké míry je Civ (a její jednotlivé vůdce v případě potřeby) nakloněn k konkrétním trasám vítězství. Tohle je ne hodnocení své síly, ale indikátor nejvhodnější trasy k vítězství.
    • Více sekcí pro Jedinečné Podrobně vysvětlete, jak používat každý speciální bonus civilizace.
    • Správa Popisuje některé z nejvíce synergických vlád, vládních budov, politických karet, věkových bonusů, Pantheonů, náboženských přesvědčení, zázraků, městských států a skvělých lidí pro občanské lidi. Jsou zmíněny pouze ty, které mají nejvíce synergii s jedinečnostmi CIV – nejedná se o nutně „nejlepší“ volby, když hrajete jako Civ pro danou trasu vítězství.
    • Nakonec Protistrategie Diskutuje o tom, jak nejlépe hrát proti Civ, včetně zvážení vůdčích programů, pokud je CIV kontrolován počítačem.
    • Online: Rozdělte 2
    • Rychle: Rozdělte 1.5
    • EPIC: Vynásobte 1.5
    • Marathon: Vynásobte 3

    Terminologie použitá v této příručce a ne ve hře je vysvětlena zde.

    AOE (oblast efektu) – Bonusy nebo sankce, které ovlivňují více dlaždic v poloměru sady. Pozitivní příklady zahrnují továrny (které nabízejí výrobu městům v okruhu 6 dlaždic, pokud nejsou v dosahu jiné budovy stejného typu) a negativním příkladem jsou jaderné zbraně, které způsobují devastaci nad širokým poloměrem.

    Beelining – Získání technologie nebo občanského rychlého prozkoumání pouze jejím zkoumáním a jejím předpokladem. Některá odchylka je povolena v případě, že odebrání technologie nebo Civic z hlavní trati poskytuje určitou výhodu, která na to nahradí (buď zdroj další vědy/kultury, nebo přístup k něčemu nezbytnému pro podporu Eureka nebo inspiraci)

    CA (CIV schopnost) – Jedinečná schopnost civilizace, sdílená všemi jejími vůdci.

    Kompaktní říše – Civs s městy těsně u sebe (obvykle 3-4 mezery dlaždic mezi městskými centry). To je užitečné, pokud chcete využít okresy, které získávají bonusy z sousedství z jiných okresů, nebo maximalizovat potenciál bonusů o efektu později ve hře.

    Dispergované říše – Civs s městy, která se rozprostírají (obvykle mezery 5-6 dlaždic mezi městskými centry). Civs s jedinečnými vylepšeními dlaždic obecně upřednostňují rozptýlenou říši, aby je mohli využít, stejně jako Civs zaměřené na konstrukci Wonder Construction.

    GPP – Krátké body pro skvělé osoby. Okresy, budovy a zázraky tyto body generují a dostatečně si můžete nárokovat skvělého člověka odpovídajícího typu.

    GWAM – Kolektivní jméno pro skvělé spisovatele, umělce a hudebníky. Všichni mohou produkovat skvělá díla, která nabízejí cestovní ruch a kulturu, což je činí důležitými pro každého, kdo hledá kulturní vítězství.

    LA (schopnost vůdce) – Jedinečná schopnost konkrétního vůdce. Obvykle, ale ne vždy, mají tendenci být konkrétnější než schopnosti CIV. Některé vůdčí schopnosti přicházejí s přidruženou jedinečnou jednotkou nebo infrastukturou.

    Představení – Trénovat jednotku s úmyslem ji upgradovat na požadovanou jednotku. Příkladem je stavba prasků a jejich upgradování, jakmile je lukostřelba odemknuta.

    Sniping – Zacílení na konkrétní město pro zajetí přímo ignoruje jiná nepřátelská města po cestě. Obvykle se používá v souvislosti s „odstřelováním kapitálu“ – přijímání původního kapitálu civinu co nejrychle.

    Začněte zaujatost – Druh terénu, terénu nebo zdroje, který civilizace s větší pravděpodobností začne poblíž. Obvykle se používá pro civilizace, které mají rané bonusy závislé na konkrétním typu terénu. Existuje pět úrovní startovacího zaujatosti; Civs s zaujatostí Tier 1 jsou umístěny před Civs of Tier 2 a tak dále, což zvyšuje jejich šanci na přijetí příznivého výchozího umístění.

    Super jednotky – Jedinečné jednotky, které nenahrazují žádné další. Příklady zahrnují indické Varu a Mongolsko Keshigs.

    Vysoké říše – Říše, které zdůrazňují rozvoj města nad expanzí, což obvykle vede k méně, ale větším městům.

    Jedinečné – Kolektivní název pro schopnosti CIV, schopnosti vůdce, jedinečné jednotky, jedinečné budovy, jedinečné okresy a jedinečná vylepšení.

    UA (jedinečná schopnost) – Kolektivní jméno pro vůdčí schopnosti a schopnosti CIV.

    UB (jedinečná budova) – Speciální budova, která může být postavena pouze ve městech jediné civilizace, která nahrazuje normální budovu a nabízí zvláštní výhodu.

    UD (jedinečný okres) – Zvláštní čtvrť, která může být postavena pouze ve městech jediné civilizace, která nahrazuje normální okres, stojí polovinu postavení a nabízí nahoře některé jedinečné výhody.

    UI (jedinečné zlepšení) – Zvláštní vylepšení, které mohou stavitelé postavit pouze jedinou civilizaci. „UI“ vždy odkazuje na jedinečná vylepšení mých průvodců a ne na „uživatelské rozhraní“ nebo „jedinečnou infrastrukturu“.

    UU (jedinečná jednotka) – Speciální jednotka, která může být vyškolena pouze jedinou civilizací, a v některých případech pouze v případě, že je tato civilizace vedena konkrétním vůdcem.

    Široké říše – Říše, které zdůrazňují expanzi nad rozvojem města, což obvykle vede k více, ale menším městům.

    Mongolsko má zaujatost úrovně 2 směrem k zdrojům koní. Schopnost vůdce Genghis Khan a UB těží z přístupu k koňům, což je užitečná zkreslení.

    Civilizační schopnost: Örtöö

    • Odeslání obchodní trasy automaticky vytvoří obchodní místo v cílovém městě, včetně měst, která vlastní vás.
    • S alespoň jedním obchodním příspěvkem přítomným v CIV získejte 1 úroveň diplomatické viditelnosti. To přetrvává i přes válku.
    • Pro každou úroveň diplomatické viditelnosti, kterou máte s civnem vyšší než u vás, získejte +6 sílu a náboženskou sílu namísto +3.

    Schopnost vůdce Genghis Khan: Mongol Horde

    • Všechny lehké a těžké kavalérie, stejně jako Keshigs, získají sílu +3.
    • Všechny lehké a těžké kavalérie, stejně jako Keshigs, mají šanci zachytit další lehké a těžké kavalérie, když jsou zabity.
     • Šance, že se to vyskytuje stupnice na základě rozdílu mezi silou melee na melee (nebo na dálku, pokud je to vyšší) a síla základního melee na jednotce, kterou poráží, poráží.
      • Pokud jsou tyto dvě hodnoty stejné, míra zachycení je 50%.
      • Pro každý bod výhody síly má nepřátelská jednotka, míra zachycení je snížena o 2.5 procentních bodů. Opak je pravdivý, pokud má nepřátelská jednotka nižší sílu melee na melee.
      • Nelze zachytit jednotky s výhodou síly 20 bodových základny nebo vyšší.

      Schopnost vůdce Kublai Khan: Gerege

      • Všechny vlády dostávají další slot pro hospodářskou politiku.
      • Při prvním založení obchodního příspěvku na jiném plném civilu získejte náhodnou eureku a inspiraci.
       • Tento bonus můžete obdržet pouze jednou za plnou vývlužku.
       • Náhodné Eureka a inspirace budou upřednostňovat technologie a občanskou výživu, kterou jste schopni prozkoumat, ale postrádat podporu pro.

       Unikátní jednotka: KESHIG

       Pozemní jednotka středověké éry, která nic nenahrazuje

       Třmeny
       Technika
       Středověká éra

       Balistika
       Technika
       Průmyslová éra

       *Nákupní jednotky s vírou vyžadují budovu vlády kaple velmistra, která vyžaduje buď božské právo na středověkou, nebo občanská občanská zkouška z renesance.

       • Nelze zachytit města
       • -17 vs. Obrana města
       • -17 vs. námořní jednotky
       • Nabídky -50% poškození městských stěn a městských obran
       • Nepřináší zónu kontroly
       • Ignoruje zónu kontroly
       • Povolit formační jednotky zdědit jeho rychlost pohybu
       • Odemknuté v technologii pozdně středověkého třmenů místo technologie ranných středních strojů.
       • Nelze upgradovat
       • Vyžadujte trénování 10 koní
       • Náklady 350 zlatých, z 310, na upgrade na polní dělo (+13%)
       • Má zranitelnost vůči proti-kaválním jednotkám a bonusům
       • Náklady 160 Produkce/640 Zlatá/320 víra, z 180/720/360 (-11%)
       • Má 35 síly, z 30
       • Má 45 síly na dálku, od 40
       • Má 4 pohybové body, ze 4.
       • Ignoruje zónu kontroly
       • Umožňuje formovací jednotky zdědit rychlost pohybu
        • Postižené jednotky zahrnují připojené civilní jednotky (jako jsou velcí generálové) a podpůrné jednotky (jako jsou obléhací věže), ale nikoli náboženské jednotky.
        • Chcete -li použít tuto schopnost, přesuňte keshig, ne jednotku, která má formaci.
        • Funguje to, i když jednotka formace nemá žádné zbývající body pohybu.
        • Funguje to, i když se jednotky pustí.

        Unikátní budova: Ordu

        Klasická budova pro tábora, která nahrazuje stabilní

        Jízda na koni
        Technika
        Klasická éra

        Už nesmí
        mít kasárny
        město.

        *Nákup budov tábora s vírou vyžaduje, abyste byli nad městským státem Valletta.

        Různé účinky

        • Lehká kavalérie, těžká kavalérie a obléhací jednotky vyškolené v tomto městě získají o 25% více zkušeností z boje.
        • Lehká kavalérie, těžká kavalérie a jednotky Keshig vyškolené v tomto městě zisk +1 .
        • Zvyšuje limity zásoby strategických zdrojů o 10.
        • Lehká kavalérie, těžká kavalérie a jednotky Keshig vyškolené v tomto městě získají bod +1 bodu pohybu.
         • Pohybovací bonus se dokonce vztahuje, když se jednotky pustí.
         • To je uchováváno, když je jednotka upgradována.

         V této části je Civ subjektivně odstupňován na základě toho, kolik se nakloní ke konkrétnímu typu vítězství – ne Jak moc je to. Skóre 3 nebo více znamená, že Civ má alespoň menší výhodu vůči vítězné trase.

         Mezi dvěma vůdci je Genghis Khan velmi zaměřen na nadvládu, zatímco Kublai Khan je mnohem všestrannější.

         Pro kulturní hru má Mongolsko několik malých bonusů, které mohou pomoci (kromě jednoduše zachycení míst s vysokou turistikou z jiných civinek). Posílení diplomatické viditelnosti vám pomůže dostat se na stav úrovně 2 (otevřený), což vám řekne, kdy Civs začínají konstrukci zázraků – dá vám vědět, které zázraky můžete riskovat a které nemůžete. Okamžité obchodní příspěvky vám pomohou obchodovat s vzdálenějšími civisy dříve za 25% posílení cestovního ruchu. Konečně, Keshigs mohou doprovodit jednotky jako přírodovědci a archeologové na velké vzdálenosti rychle. Kromě toho dostane Kublai Khan inspirace bonusů a další slot pro hospodářskou politiku; Ten je skvělý pro stisknutí více zázraků nebo bonusů o cestovní ruch.

         Diplomacie je nejslabší cestou pro Genghis Khan kvůli nedostatku relevantních bonusů mimo menší zlatou podporu dalších obchodních příspěvků. Karta pro další hospodářskou politiku Kublai Khan může pomoci s držením více zlatých bonusů nebo uvolnění zástupných slotů pro diplomatické karty jako Wisselbanken.

         Dominance je zřejmá trasa. Mongolsko vyžaduje trochu nastavení pro maximální efektivitu, ale jakmile se dostanou. Mongolsko má nevýhody, že se těžce spoléhá na kavalérie a potřebuje sledovat konkrétní strategické zdroje, ale kombinované výhody mobility a rychlosti jsou obrovské. Genghis Khan má ještě větší sílu pro kavalérii nahoře, zatímco Kublai Khan nabízí více v cestě ekonomické podpoře.

         Náboženské vítězství je překvapivě efektivní – pokud můžete najít náboženství na prvním místě. Mongolská schopnost CIV zvyšuje sílu náboženských jednotek v teologickém boji a dostat se na vysokou úroveň diplomatické viditelnosti je mnohem jednodušší v míru než válka. Kublai Khan může použít svůj další slot pro hospodářskou politiku k vytlačení bonusů s více vírou.

         Mongolsko pod Genghis Khan není ve skutečnosti vhodné pro vědecké vítězství, pokud jste nezachytili spoustu vysoce vědeckých nebo vysokoprodukčních měst. Pro Kublai Khan však malý počet bezplatných eurekas a slot pro hospodářskou politiku může pomoci vašemu vědeckému výstupu vzlétnout.

         Civilizační schopnost: Örtöö (Část 1/2)

         Podívejte se na sílu +6 pro „Intel na pohyby jiných soupeřů“? To je schopnost v akci!

         Podobně jako Francie pod černou královnou Catherine de ‘Medici má Mongolsko výhodu k tomu, aby se dozvěděl více o svých odpůrcích. Na rozdíl od Francie Mongolsko zdůrazňuje přímé výhody diplomatické viditelnosti, spíše než její špionážní roli.

         Využití této schopnosti je snadné. Jediné, co musíte udělat, je poslat obchodní cestu do města ve vlastnictví jiného civna, nejlépe ta, kterou nemáte v úmyslu zachytit na začátku potenciální války. Brzy, pokud existuje více než jeden možný CIV, do kterého je možné poslat trasu, je dobré poslat obchodní cestu do kteréhokoli Civ s větší pravděpodobností vyhlásí válku, takže máte připraven bonus za sílu jen pro případ.

         Je to dobrý nápad, pokud je to možné poslat obchodní cestu do hlavního města. Kromě obecného poskytnutí lepších výnosů také zajišťuje, že si ve svém civilu (a tedy bonus za diplomatické viditelnosti ponecháte obchodní příspěvek.

         Diplomatická mechanika viditelnosti

         Diplomatická viditelnost vám umožní dozvědět se více o tom, co se děje v Civ, a pomůže vám efektivněji bojovat proti nim.

         Za prvé, tady je to, co se odhalí na každé úrovni diplomatické viditelnosti:

         • Prohlášení o válce
         • Dobyli město
         • Založený náboženství
         • Použitá jaderná zbraň

         Každý, kdo se setkal s tímto obvojem, o tom bude vědět.

         • Založený město
         • Uzavřené obchodní dohody
         • Zrušená obchodní dohoda
         • Denoucement
         • Změněná vláda
         • Vytvořil alianci
         • Která guvernéři měst jsou přítomni

         To vám dává vodítko k vztahu CIV s jinými civisy. Dozvědět se o založených městech vám dává nahlédnutí do toho, jak mocný je Civ, i když nevidíte celé jejich území.

         • Odhaluje tajnou agendu*
         • Konstruovaný okres
         • Začal se divit
         • Najal skvělého člověka
         • Kde jsou umístěny konkrétní guvernéři
         • Poháněné město
         • Přírodní nebezpečí
         • Rockový koncert inicioval
         • Zachycený špion

         Zde je místo, kde se věci začínají být opravdu užitečné. V SinglePlayer, odhalení tajných programů usnadňuje přehrávání hry diplomacie a vypracování toho, co chtějí ostatní civisy. Vědět, co se diví ostatní civisy, pronásledují, vám umožní zjistit, kdy je dobrý čas přestat ho odkládat, nebo přejít na jiný zázrak.

         • Zobrazit kapitál
         • Hotová technologie nebo občanská
         • Vyškolený osadník
         • Odeslal vyslaný vyslanec do městského státu
         • Farmentované nepokoje se špionem
         • Neutralizoval guvernéra se špionáčem
         • Porušil přehradu se špionem.
         • Pokud jsou guvernéři aktivní nebo ne

         To vám poskytuje mnohem jasnější informace o tom, kde je CIV na technologickém nebo občanském stromu, než je vágní technologie/občanská časová osa, což vám poskytne dobrý náznak jejich skutečné síly – a jak zranitelné by mohly být pro Keshigs. Také vám to vypráví o některých nastier špionážních akcích, které mohl Civ podniknout.

         • Zobrazit všechna města
         • Změněný cíl vítězství*
         • Příprava na válku*
         • Spuštění útoku*
         • Zahájil projekt
         • Získaná jaderná zbraň

         Uveďte vám hodně specifik toho, co se děje v něčích zemích. Pokud staví díly kosmické lodi, buďte připraveni poslat nějaké špiony, aby je narušili.

         *Nefunguje proti lidským hráčům.

         Pokud máte vyšší úroveň diplomatické viditelnosti s Civ než naopak, získáte bonus +3 síly na úroveň. Pro Mongolsko se to zdvojnásobí na +6. Následující tabulka ukazuje, co to může znamenat:

         Mongolské diplomatické
         Výhoda viditelnosti
         Mongolská síla
         Výhoda
         Civilizační schopnost: Örtöö (Část 2/2)
         Používání bonusu síly

         • Mongolský bonus za obchodní místo přítomného v cílovém civilu.
         • Výzkum technologie tisku z renesance.
         • Odeslání špiona na poslechové poštovní misi cílovému civilu (vyžaduje renesanční diplomatickou službu Civic). Na rozdíl od jiných špionážních misí vám to okamžitě poskytuje výhodu. Zvažte zaslání špiona do nízko prioritního města, které nemáte v úmyslu zachytit na začátku války nebo do hlavního města CIV, ale ne stejné město, ve kterém máte obchodní příspěvek, jen pro případ, že by ho třetí občan zachytil.
         • Používání moderní éry velkého obchodníka Mary Katherine Goddardová.

         Trik, jak co nejlépe využít tento bonus, je prosazovat technologii tisku, jakmile budete hotovi s třmeny, a brzy se dostanete do diplomatické služby, takže můžete nastavit prvního špiona. Neodlehněte své války s rytířem/Keshig, abyste tyto bonusy získali jako první – můžete na ně pracovat, zatímco vaše války stále probíhají.

         Tiskové i diplomatické služby nejsou běžně vysoce prioritní výzkumné cíle pro Civs, takže byste měli být schopni získat značný bonus v raných částech éry renesance. Do pozdních částí renesanční éry se nicméně připravit na to, aby se války staly výrazně těžší, protože bonus za sílu vaší civilní schopnosti je snižován a přicházejí štikující a střelecké jednotky, aby způsobily potíže pro vaše rytíře a keshigs.

         Advanced Trading Post využití

         Okamžité obchodní příspěvky Mongolska se do značné míry používají k rychlému vytvoření bonusu za diplomatický viditelnost proti Civs, ale nemusí být tímto způsobem používány. Vaše vlastní zavedené obchodní příspěvky ve městech vám také poskytují +1 zlato, když je vaše obchodní trasy prochází, a resetujte rozsah tras, což jim umožňuje cestovat mnohem dále.

         Chcete -li tento bonus co nejlépe využít, budete chtít mít k dispozici alespoň pár obchodníků. Pošlete první do vzdáleného města a pak můžete okamžitě použít druhou k obchodování do vzdálenějšího města přes první město. Ostatní civiny by musely čekat docela čas, než budou moci obchodovat tak daleko!

         Kromě mírného kousku extra zlata vám to také pomůže stanovit diplomatickou viditelnost v obvodech, které jsou dále pryč. Vzhledem k tomu, že se svět pravděpodobně po vaší první válce zapne, je dobrý nápad získat obchodní příspěvky v co nejvíce Civs co nejdříve. Přesto, i když jiné civisy drancují své trasy, budete si stále užívat, aby tyto obchodní příspěvky okamžitě aktivní.

         Jako alternativu můžete obchodovat v rámci svého obvoje a pokaždé posílat obchodní cesty do různých měst. Brzy budete moci shromáždit slušný zlatý bonus.

         Nakonec si uvědomte, že zřízení obchodního příspěvku v každém jiném plném Civ Grants vám 3 éry skóre, nebo 5, pokud jste první občan na světě, který tak učiní. Mongolsko by to mělo obvykle být schopno toho dosáhnout.

         • Pošlete obchodníky do měst plného obvoje, které pravděpodobně nezachytíte brzy v potenciální válce nebo do hlavního města (jak je to pravděpodobně nejtěžší cíl).
         • Jakmile budete mít technologii třmenů, prozkoumejte technologii tisku a diplomatické služby Civic, jakmile můžete pro extra diplomatickou viditelnost.

         Schopnost vůdce Kublai Khan: Gerege

         Dva vůdci Mongolska pracují nejlépe zapojeni do války s těžkou kavalérií. Zatímco však Genghis Khan zdvojnásobí přímé válečné výhody, Kublai Khan nabízí ekonomickou podporu.

         Obecně platí, že Kublai Khan může zahájit válku Keshig o něco dříve a má lepší vítězné trasy zálohování, ale Genghis Khan je celkově lepší v nadvládě a je méně ohrožený, pokud zaostane v technologii.

         +1 slot pro hospodářskou politiku

         Počínaje druhým slotem pro kartu hospodářskou politiku vám umožňuje naskládat urbanistické plánování a ilkum nebo kolonizaci, abyste získali dvě spousty produkčních bonusů směrem k klíčovým časným civilním jednotkám.

         Zejména kombinace urbanistického plánování/ilkumu vám pomůže trénovat spoustu stavitelů. Budete potřebovat pastvinu pro Eureka pro jízdu na koni, tři doly pro Eureka pro učňovské vzdělání a šest farem pro inspiraci pro feudalismus, z nichž oba jsou zásadními kousky výzkumu pro Mongolsko. Jízda na koni odemkne Ordu UB, učňovská příprava je na cestě k třmenům (potřebným pro Keshigs) a feudalismus je vyžadován pro kartu vojenské politiky Feudální smlouvy, což vám umožňuje rychlejší trénovat Keshigs.

         Dále do hry více slotů pro hospodářskou politiku usnadňuje hromadění karet, které nabízejí bonusy zlata a vybavenosti, které jsou důležité pro podporu války. Údržba Keshig se může opravdu sčítat, jakmile je dostatečně trénujete, a dobytí rozprostírá vaše vybavení.

         Nakonec je karta hospodářské politiky spolehlivě užitečným bonusem pro Mongolsko, který nevyžaduje zvlášť pečlivé plánování. Další nápady, co vložit do slotu pro další slot pro politickou kartu, se podívejte na sekci Administration této příručky.

         Zvyšuje obchodní příspěvky

         Zřízení obchodních příspěvků v jiném civitu poprvé, když vás Kublai Khan uděluje náhodnou Eureka a inspirací. Protože tuto odměnu obdržíte pouze jednou za civ. Mapy o velikosti souboje mají ve výchozím nastavení jen dva civy, takže budete moci získat pouze jednu Eureka a jednu inspiraci. Na obrovských mapách, které mají ve výchozím nastavení 12 Civs, můžete získat 11 z nich!

         Přestože by byl stejný bonus, měl by Kublai Khan vedoucí Mongolsko využívat tuto schopnost jinak, aby společnost Kublai Khan vedla Čínu ze dvou klíčových důvodů: jedna, Mongolsko udělá obchodní místa okamžitě při nastavování obchodní cesty spíše než na dokončení trasy a dva, dostat se k nim KESHIGS Rychle je klíčovou součástí mongolské hry. Kublai Khan jako takový by měl vedoucí Mongolsko zaměřit se na zasílání obchodních tras na spoustu různých civionů na začátku hry. Čím více předčasných posílení můžete získat, tím rychleji se můžete dostat k technologii třmenů a feudalismu občanským, tím dříve můžete spustit Keshig Wars a čím úspěšnější budou.

         Chcete -li maximalizovat počet zvýšení, které můžete získat brzy, zvažte úmyslné látky barbarů, aby drancovali vaši obchodní cestu, což vám umožní uvolnit kapacitu obchodní trasy a nastavit novou obchodní cestu k jiné civilní. Můžete alternativně přímo vyhlásit válku s městským státem, který vaše obchodní trasa prochází poblíž.

         Kublai Khan má snadno použitelnou schopnost vůdce, která nabízí konzistentní ekonomickou podporu pro typické hry Mongolska. Rovněž vyhovuje zálohovacím strategiím lépe než neúprosné domnační zaměření Genghis Khan, i když za cenu nějaké síly ve válce.

         Unikátní budova: Ordu

         Ačkoli se efekt Ordu zdá být na první pohled menší, uděluje Mongolsko téměř nepřekonanou rychlostní výhodu na zemi, což vám umožňuje sundat další civisy alarmující rychlost.

         Ordu UB vyžaduje jízdu na koni, ačkoli okres tábora vyžaduje práci bronzu. Je to dobrý nápad prozkoumat chov zvířat nejprve odhalit koně (které budete potřebovat pro Keshigs, pak těžbu a bronzovou práci a nakonec pracovat na jízdě na koni.

         Získání časných táborů vám pomůže na vaší cestě k vašemu prvnímu velkému generálu, ale také nezanedbávejte expanzi – minimálně byste měli mít tři města přiměřeně brzy. Výzkum bronzové práce také odhaluje Iron, který je potřebný k tréninku rytířů nebo upgradu těžkých vozů na ně – nezapomeňte urovnat jedno z vašich měst poblíž železného místa, jinak budete muset bojovat se svými válkami pomocí dolních jezdců nebo si vzít technologii Odbočka pro kurzy.

         Pomáhá také mít některé památky, takže se můžete dostat k klíčové občanské občanské výši, jako je politická filozofie, feudalismus a žoldáci dříve, a dobrý kampus nebo dva, aby se zkrátil čas potřebný k dosažení technologie klíčových třmenů, která odemkne jak rytíři i Keshigs. Jak již bylo řečeno, můžete to poněkud zmírnit s guvernérem Pingalou (pedagogem) a jeho propagacemi poskytujícími vědu/kulturu. Budete chtít také komerční uzly a trhy, aby pokryly náklady na údržbu, ale to může počkat, až spustíte svou první válku.

         Jakmile jsou založeny ordu.

         Jakmile máte jízdu na koni a v některých městech založíte UB, zvažte prozkoumání kola a v těchto městech trénujte některé těžké vozy. Vojenská politická karta pro manévru a odvod, které vám pomůže vyrobit rychlým tempem a zároveň se vyhýbat nákladům na údržbu, což znamená, že budete mít slušnou sílu připravenou k upgradu na rytíře a slušnou pokladnici připravenou vám to udělat, aby vám to umožnily udělat to.

         Alternativně se možná budete chtít zaměřit na komerční uzly, trhy a stavitele, abyste mohli rozvíjet vaši zlatou a produkční infrastrukturu připravenou k tréninku Keshigs. Obecně budete chtít mnohem více Keshigs než rytíři, ale buď přiblížení funguje.

         Zatímco pracujete na technologii třmenu, zamířte také k feudalismu Civic. Feudalismus odemkne Eureka Boost pro třmeny a feudální smluvní vojenskou politiku, která je nutná k výcviku Keshigs rychleji. Díky technologii Stirrups pak můžete trénovat Keshigs při práci do Mercenaries Civic. Odemkne žoldáci kartu vojenské politiky profesionální armády, která polovina nákladů na modernizační jednotky.

         S vašimi těžkými vozy upgradovanými na rytíře a trénované Keshigs budete připraveni jít do války.

         Využití dalšího pohybu

         S nabídkou bonusu za rychlost bonusu k rytířům a keshigům, kromě klasického nebo středověkého velkého generála. To obvykle znamená, že se můžete přesunout z jednoho města do druhého na jednom tahu během války, což znamená, že můžete zkrátit čas potřebný k přijetí dalšího města. Obvykle budete moci dobýt dostatečně rychle, aby loajalita nebude problém.

         Narážející jednotky až šest bodů pohybu vám také mohou pomoci spravovat náklady na údržbu, výzkum a zraněné jednotky, protože budou mít více pohybových bodů zdarma na drancování. Drancování stojí 3 pohybové body, ale za plně připravené Keshigs a rytíři budou mít ještě tři body, aby se pohybovali a bojovali. Pernage Farms for Unit Health, Trades a Pastress for Gold, Mines nebo Lumber Mills pro vědu, lomy pro kulturu atd.

         Další pohyb se vztahuje také na zahájení jednotek. Pokud vyčerpáte dobytí cíle na vašem domácím kontinentu, získání technologie kartografie umožní vašim jednotkám překročit oceány. S velkým generálem se vaše jednotky posílené ordu pohybují ve 4 pohybových bodech, když se pustí, 5 s čtvercovým vybavením, 7 s parní energií nebo 8 s parní a spalováním.

         Konečně, zvýšený pohyb dělá schopnost KESHIGS jednotek doprovodných formací ještě efektivnější – více o tom bude pokryto v sekci jednotky.

         • Nejprve výzkum chovu zvířat, abyste našli koně
         • Zkoumejte bronz práce brzy na nalezení železných míst a budování táborů
         • Postavte objížďku do technologie kol, jakmile budete postavit ordu, abyste mohli trénovat těžké vozy, abyste později upgradovali.
         • Extra pohyb pomáhá ušetřit čas ve válce a dělá drancování životaschopnější.

         Unikátní jednotka: KESHIG

         S vašimi rytíři, Keshigs a klasickým nebo středověkým velkým generálem je čas zahájit své války! Budete moci rychle zametat po mapě a vzít města, takže rychlá loajalita nebude mít čas se zaregistrovat jako problém.

         Keshigs lze považovat za extra-mobile crossbowman, i když s ještě větší silou (dále posíleno schopností CIV a schopností vůdce Genghis Khan. Mít útok na dálku a vysokou mobilitu je skvělým v tom, že se vyhýbají nebezpečí, ai když se zraní, můžete jednoduše drancovat farmy pro zdraví a stále mít zbývající body pohybu.

         Keshigs také ignoruje zónu kontroly, jako je rytíři. To vám umožní proklouznout kolem nepřátelské obrany a snadněji je obklopit nebo uniknout z nepřátelských jednotek.

         Na druhou stranu mají Keshigs také zranitelnost vůči proti-kaválním jednotkám. Pikeman je zvláštním nebezpečím, protože v zásadě mají při boji proti vašim keshigům 55 síly – stejně jako musketman! I s jedním bonusem síly +6 z o jedné vyšší úrovni diplomatické viditelnosti než naopak – dokonce i se schopností vůdce Genghis Khan na vrcholu – to stále staví Keshigs do znevýhodnění. Naštěstí, s dostatečným množstvím Keshigs, budete je budete moci bombardovat natolik, aby je vytáhli, než budou moci reagovat. Keshigs jsou levnější na trénink než Pikemen, takže z dlouhodobého hlediska se věci mohou vyvážit.

         Přestože Keshigs mají proti městům trest síly -17, mají pouze 50% trest poškození proti městským stěnám ve vztahu k -85% pokutovým rytířům. To znamená, že s dostatečným množstvím Keshigs se můžete vzdát potřeby obléhacích jednotek. Kromě toho můžete doprovodit velké generály nebo obléhání věží/Battering Rams do frontových linií s lehkostí, abyste pomohli s obléháním – i když budete potřebovat pěchotu nebo proti -kavální jednotky, abyste jejich využili jejich.

         Pokud je váš velký obecný keshig vedle nepřátelského města, nezapomeňte s nimi na začátku každého otočení odložit útok. To znamená, že pokud zachytíte toto město, můžete pak jednotky přesunout do dalšího města, aniž byste to museli utratit další kolo.

         Za středověkou érou

         KESHIGS zůstane relevantní v renesanční éře díky technologii tisku a příležitosti pro prvního špiona Mongolska v Diplomatic Service, což pomůže narážet vaši diplomatickou viditelnost, a proto síla vašich jednotek. Pomůže také dostat se k renesanční éře nacionalismu Civic, protože Keshig Corps má sílu a sílu na dálku pouze pět bodů od polního děla, ale za levnější náklady a výrazně lepší mobilitu.

         Dejte si pozor na nepřátelské štiky a jednotky. Budou bojovat za masivní sílu 65 proti vašim Keshigs, což je dost k tomu, aby je zabily jediným zásahem, pokud nejsou vytvořeny do sboru. Jakmile jsou vytvořeny sbory Pike a Shot, objeví se sbory/armády pro jednotky z průmyslové éry nebo jakoukoli jednotku moderní éry, je dobré začít upgradovat vaše Keshigs-nebo je používat pouze pro jejich schopnost urychlit jednotky ve formaci.

         Balistická technologie vám umožňuje upgradovat jak rytíře, tak Keshigs na Curiassiers a Field Cannons. Curiassiers jsou docela silné, ale polní děla jsou výrazně méně mobilní než Keshigs a postrádají schopnost ignorovat zónu kontroly. Jako takový možná budete chtít začít se stěhovat do dělostřelectva nebo bombardérů jako hlavního prostředku k obléhání nepřátelských měst.

         Schopnost Keshigs doprovázet civilní a podpůrné jednotky při velkých rychlostech není omezena pouze na to, aby získaly velké generály a bití beranů nebo obléhacích věží pohybujících se stejnou rychlostí jako zbytek vaší armády.

         Počínaje Keshig a jednotkou ve formaci, můžete jej přesunout o několik dlaždic, oddělit, jakmile Keshig zbývá jeden pohybový bod, přesunout z Keshigu, přesunout se v novém, znovu zaznamenat a pokračovat. To dokonce funguje, když se jednotky pustí! To vám umožní přesunout civilní nebo podpůrné jednotky na celých kontinentech na jednom tahu, pokud máte dostatek Keshigs.

         Tento trik dává Keshigs užitečnou roli v míru: doprovod civilních jednotek k rychlému dosažení nových destinací. Řetězec Keshigs může rychle získat nový osadník na dobré městské místo, archeolog na starověké místo nebo stavitel na vzdálené slabé město, které postrádá produkci, aby trénovala své vlastní.

         Kromě toho lze tuto funkci použít pozdě ve hře, aby se nové podpůrné jednotky přiblížily k přední linii války. Nenechte se však příliš blízko k přední linii – ani se schopností mongolského civitu a schopností vůdce Genghis Khan Keshigs nebude trvat dlouho proti jednotky, které dorazí později ve hře.

         • Keshigs jsou skvělí v jednání s nepřátelskými jednotkami a obranami města – přiveďte rytíře k dokončení měst.
         • Dejte si pozor na pikemen nebo štiku a jednotky.
         • Řetězec Keshigů umožňuje civilním nebo podpůrným jednotkám překročit obrovské vzdálenosti na jednom tahu, dokonce i přes vodu.

         Schopnost vůdce Genghis Khan: Mongol Horde (Část 1/2)

         Můžete dokonce zachytit jedinečné jednotky, včetně Scythia’s Saka Horse Archers!

         • Bonus +3 síly pro všechny vaše kavalérie (včetně Keshigs) ve všech situacích – bonus tak jednoduchý, že to opravdu nepotřebuje rozpracování a.
         • Příležitost převést poražené jednotky pro nepřátelské kavalérie.

         Když se vznášíte myši přes způsobilý cíl s vybranou kavalérií/keshig, řekne vám šanci zachytit kavalérii jednotku. Čím nižší je síla melee na blízko vzhledem k síle melee na melee (nebo na dálku, pokud je to vyšší), tím je pravděpodobnější, že ji zachytíte. Zatímco používáte Keshigs a rytíři, měli byste obecně používat rytíře k dokončení jednotek nepřátelských kavalérie, protože budou mít větší šanci je zachytit.

         Zachycené kavalérie začínají pouze na 25 zdraví, takže jsou náchylné k okamžitě zabity, pokud nemůžete vyčistit oblast nepřátelských jednotek. Ztráta jednotky na nepřátelském území, i když je to ta, která původně patřila k jinému civilu, způsobí, že utrpíte trest válečné únavy, takže byste se měli pravděpodobně snažit zabít co nejvíce dalších blízkých jednotek, než převedete kavalérii na vaši stranu.

         Další jemnou nevýhodou této schopnosti je, že nakonec nasměruje ostatní civisy, aby proti vám nepoužili kavalérii, což pravděpodobně povede k tomu, že budete čelit více anti-kaválním jednotkám. Na druhou stranu, pokud nepoužívají tolik rychlých jednotek proti vám, bude snadné pro vaši vlastní kavalérii stáhnout, pokud se zraní, aniž by byli zachyceni.

         Krádež jedinečných jednotek

         Snad nejlepší věcí na schopnosti vůdce Genghis Khan je způsob, jakým vám umožňuje zachytit jedinečné jednotky z jiných Civs. Uvědomte si, že obvykle budou pomalejší než vaše vlastní kavalérie, protože nemohou těžit z bonusu za pohyb Ordu, a nemůžete s nimi tvořit sbor nebo armády, aniž byste zachytili více.

         Zde jsou všechny jedinečné jednotky, které můžete zachytit v drsném chronologickém pořadí. Veškeré podrobnosti o každé jednotce naleznete na sekci „Other Guides“ na konci průvodce a klikněte na odkaz na odpovídající Civ.

         Všimněte si, že Vietnamská jednotka Voi Chiến, zatímco vypadá jako jednotka kavalérie na dálku, se nepočítá jako jedna, a proto Mongolsko ji nemůže zachytit.

         Válečné vozy jsou o něco silnější než těžké vozy, ale +3 bonusové bonus Genghis Khan’s Leader Asfitant vám pomůže zachytit je. Válečné vozy mají pozoruhodnou výhodu, že jsou imunní vůči bonusům proti kaválům, což je činí vynikajícími při vyčištění barbarských táborů, které jsou často hlídány kopími. Existuje však jedna nevýhoda – jejich upgrade na rytíře je o něco dražší.

         Egypt – Maryannu Chariot Archer

         Archers Maryannu Chariot mají sílu na dálku 35, což je obrovské pro starověkou éru. Se silou 25 na blízko je i těžkými vozy je mohou zachytit přiměřeně, ale ujistěte se, že vaše jednotky nezemřou, aby se snažily. Jednotky mohou díky své mobilitě a útoku na dálku vytvořit efektivní barbarské zabijáky.

         Tato náhrada je jezdená jako těžká kavalérie, a proto může být upgradována na rytíře. Může být upgradován na rytíře za nižší náklady než těžké vozy, takže stojí za to udržet všechny, které zachytíte kolem.

         Navzdory bonusu za sílu, kterou jednotka dostává ze sdílení dlaždice s velkým generálem, není těžší zachytit než generický jezdec, protože jeho základní síla je stejná. Přesto však při převzetí Makedonu přineste spoustu jednotek, abyste to mohli skutečně zabít na prvním místě.

         Scythia – Saka Horse Archer

         Schopnost Scythia spamují lehké kavalérie a koňské lukostřelce Saka, z nich jsou pro Mongolsko krásným soupeřem. Zejména tato UU má nízkou obranu, takže lze obvykle převést. Jen si dejte pozor, aby to bylo zabito ihned po jeho zachycení!

         Archers Saka Horse Archers nejsou v rukou Mongolska nijak zvlášť silní, což znamená, že je pravděpodobně budete chtít použít pro drancování nebo riskantní pohyby, kde vám nevadí, že je ztratíte.

         Tato speciální klasická kavalérie je pomalá, ale silná. Nebude schopen držet krok se svými rytíři nebo Keshigs, ale není to špatné jako obranná jednotka, která bude chránit vaše hlavní města, zatímco zbytek vaší armády je pryč.

         Protože Varu způsobí, že sousední jednotky slabší, pomáhá používat útoky na dálku od Keshigs k jejich zachycení.

         Schopnost vůdce Genghis Khan: Mongol Horde (Část 2/2)

         Rytíři jsou již pro Mongolsko skvělí, ale nyní si můžete chytit rytíře, který se uzdraví každou přes! Dokud je dokážete tvrdě zasáhnout s mnoha útoky v jednom tahu, není těžší zachytit než rytíři a jejich schopnost uzdravit v rukou doplňuje rychlé tempo mongolské války pěkně.

         Velký vědec ze středověku Abu al-Qasim al-Zahrawi způsobuje, že sousední jednotky uzdravují 20 hp na zatáčku rychle. Dále je můžete získat ve formaci s Keshig, abyste se ujistili, že mohou držet krok s vašimi mamluky a neustále nabízejí další zvýšení zdraví.

         Absolutně úžasná jednotka pro Mongolsko zachytit, protože budete moci použít svůj jedinečný bonus ještě efektivněji, jak může Byzantium! To způsobuje, že sousední jednotky získají sílu +4, což vám umožní obklopit ji Keshigs a způsobit výrazně větší škodu za kolo. Kromě toho, protože tagmata nemá vyšší sílu základní než běžní rytíři, je šance na jejich zachycení přiměřeně dobrá.

         Mali – Mandekalu Cavalry

         Další skvělá jednotka pro Mongolsko. Má působivou sílu 55, což ztěžuje zachycení, ale pokud ano. Jeho vyšší sílu můžete použít k tomu, abyste mohli zachytit zachycení nepřátelských kavalérie s lepší rychlostí a zabíjení nepřátelských jednotek vás také vygeneruje zlato, které se rovná jeho síle.

         Navíc, pokud se kavalérie Mandekalu nezačne, zabraňují drancování obchodníků do čtyř dlaždic. To může být užitečné při jednání s barbarskými základnami příliš blízko vašich obchodních tras.

         Etiopie – Oromo kavalérie

         Oromo kavalérie je vysoce mobilní v kopcích a má zvýšený poloměr zraku. Být mobilní v kopcích je to vynikající jako lemující jednotka na místech, kde mohou být lemující nepřátelské jednotky a města obtížná a další pohled vám pomůže vidět hrozby jako Pikemen přicházející před tím, než se dostanou do vašich jednotek. Jejich síla je o něco vyšší než obecný kurz, ale stále nižší než rytíř, takže by neměli být příliš těžké zachytit.

         Maďarsko má dvě jedinečné jednotky lehké kavalérie, a přestože mohou upgradovat jeden na druhého, Mongolsko nemůže (pokouší se upgradovat jednotku černé armády, protože Mongolsko vám jen dá generickou kavalérii). Mají také vyšší sílu základny než jednotky, které nahrazují, což je ztěžuje zachycení, ale pokud je to možné.

         Jednotka černé armády je speciálně navržena pro závislost na Maďarsku na jednotkách vybíraných městských států. Získává působivou sílu +3 na sousední vybírané jednotky – s pěti sousedními vybíranými jednotkami, to je obrovská zvýšení síly +15. Problém pro Mongolsko spočívá v tom, že většina vybíraných jednotek je pomalá, takže zřídkakdy dostanete šanci tento bonus skutečně použít, na rozdíl od Maďarska, který pro ně výslovně získá bonus za rychlost pohybu.

         Mapuche – Malón Raider

         Varovné slovo: Pokuste se vyhnout boji proti Mapuche, když jste ve zlatém věku, zejména jakmile zasáhnou renesanční éru. I s vašimi jedinečnými bonusy síly budou Malón Raiders tvrdým nepřítelem pro vaše rytíře a Keshigs zabíjet. Pokud se nemůžete vyhnout zlatému věku, zvažte hledání jiného cíle, dokud nebude věk u konce.

         Malón Raiders jsou vynikajícími pobočkami a také nejsou špatní v boji. V blízkosti vašich domovských zemí budou stejně silní jako kavalérie pro jiné civisy ještě předtím, než zváží mongolské schopnosti Civ. Mimo vaše domovské země nebudou tak silní, ale stále mohou rychle drancovat farmy na jídlo.

         Polsko – okřídlené husaři

         Okřídlené hussové jsou náhradníky Cuirassier, které dorazí spíše do stromu občanského stromu než do technologického stromu, přicházejí potenciálně o půl éry dříve. Ještě důležitější je, že mají schopnost knockback nepřátelských jednotek. Vzhledem k tomu, že schopnost knockbacku s větší pravděpodobností vyvolat silnější, který je okřídlený hussar, budete mít velkou kontrolu nad polohováním nepřátelských jednotek. Odtlačení jednotek z zalesněných kopců a do otevřeného terénu vám může pomoci maximalizovat váš výstup poškození, například.

         Křídlé husaři se těžko zachytí, pokud vám chybí vlastní kavalérie z průmyslové éry. Keshigs mají extrémně nízkou šanci na jejich zachycení a rytíři budou také bojovat.

         Amerika – drsný jezdec

         POZNÁMKA: Pokud máte povoleno balení Teddy Roosevelt Persona, může tyto jednotky trénovat pouze hrubý jezdec TEDDY; Bull Moose Teddy nemůže.

         Hrubá jezdci jsou silnou náhradou Cuirassieru s vysokou pevností, ještě vyšší pevností na kopcích (na stejné úrovni), nízkými náklady na údržbu a schopnost získat kulturu na zabití na jejich domácím kontinentu. Spolu s kozáky a potenciálně Huszárs jsou nejsilnější kavalérii, která nevyžaduje strategickou údržbu zdrojů.

         Jejich vysoká síla ztěžuje zachycení, pokud nemáte vlastní kavalérii nebo cuirassiers, a dokonce i potom pomůže vytvoření sboru/armád.

         Gran Kolumbie – Llanero

         Pro Mongolsko má Llaneros dvě výhody: nízká údržba a další síla při sousedství jiných Llaneros. Posledně jmenovaný bonus je potenciálně silný (jednotka Llanero sousedící s pěti dalšími dostane podporu síly +10), ale je obtížné použít, protože budete muset zachytit spoustu Llaneros, abyste jej mohli opravdu použít. A pokud Gran Kolumbie používá dost llaneros, aby se to stalo, bude obzvláště těžké zabít.

         Huszárs jsou silnější pro každou alianci, kterou má jejich majitel. Tento bonus je pro Mongolsko těžké dosáhnout, protože dobytí není úplně nejlepším způsobem, jak se spřátelit. Přesto Huszárs přicházejí s výhodou 3-bodové síly oproti kavalérii i bez jakýchkoli aliancí, takže jsou stále užitečné mít.

         Kozáky jsou náhrady kavalérie, které jsou obzvláště efektivní defenzivní. Jejich silná síla a schopnost pohybovat se po útoku znamená, že způsobí, že z vašich Keshigů udělá mincemeat, takže k boji proti Rusku v této fázi hry použijte kavalérii svých vlastních nebo Cuirassiers.

         Zachycený kozák je pro Mongolsko velmi užitečný díky jejich schopnosti pohybovat se po útoku. Proti nepřátelským městům můžete získat ještě jeden zásah zase zase útokem na něj kozánem a odstěhováním, takže dlaždice zdarma pro další z vašich jednotek, aby na ni zaútočila.

         Mounties mají pro svou éru nízkou sílu, což je usnadňuje zachycení. Pokuste se zachytit novější hory, pokud můžete, protože budete moci udržet své poplatky a vytvořit národní parky!

         Každý národní park, který vytvoříte, poskytuje skóre 3 éry, cestovní ruch každou kroku v závislosti na přitažlivosti dlaždic a, nejdůležitější ze všech pro Mongolsko, 2 vybavení do svého města a 1 do čtyř nejbližších ostatních měst ve vaší říši. To je skvělé pro manipulaci s válečnou únavou!

         Správa – vládní a politické karty

         Všimněte si, že sekce administrativy přísně pokrývají možnosti, které mají obzvláště dobrou synergii s jedinečnými jedinečnými. Nejedná se o nutně nejlepší volbu, ale spíše o možnostech, které byste měli zvážit více než obvykle, pokud hrajete tento občan v souvislosti s ostatními.

         Autokracie není špatná volba. Má dobrou rovnováhu slotů o politických kartách a získání silnějších výnosů ve vašem hlavním městě a vaše vládní město Plaza je relevantnější bonus než zvýšení síly oligarchie (což nefunguje pro kavalérii). Ještě pořád, Oligarchie je skvělá alternativa pro bonusovou jednotkovou zkušenost – který ano Pracujte pro vaše kavalérie.

         The Warlordův trůn je dobrá doplňková vládní budova. Produkční zvýšení, kterou nabízí při zachycování měst, vám pomůže rozvíjet se doma, když se od ní dobytí – komerční uzly a trhy budou zvláště užitečné věci, které lze stavět.

         Monarchie je pravděpodobně vaše nejlepší volba. Vláda přichází ve stejném občanském jako Chivalry, politická karta, která vám pomůže rychleji trénovat rytíře.

         The Zpravodajská agentura je skvělá volba budovy vlády pro dvě úrovně. Extra špionáž znamená, že budete mít ještě jednu náhradní pro poslechovou poštu, která dočasně zvyšuje vaši diplomatickou viditelnost s Civ.

         FašismusVojenské bonusy dobře zapadají do těžkého vojenského důrazu Mongolska.

         The Válečné oddělení doplňuje to tím, že se vaše jednotky uzdraví po každém zabíjení. To znamená méně času stráveného uzdravením, tedy rychlejší válčení!

         Firemní libertarianismus Pomáhá všem vašim městem s tábory získat další produkci, což znamená každé město s vaším UB.

         Karavany (Ekonomické, vyžaduje zahraniční obchod) – Mongolská schopnost CIV podporuje raný obchod s ostatními civisy – dobrý zdroj zlata. Zvyšování zlata, které z něj získáte.

         Odvod (Armáda, vyžaduje státní pracovní sílu) – eliminuje náklady na údržbu těžkých vozů, takže můžete trénovat mnoho z nich připravených k upgradu později.

         Manévr (Armáda, vyžaduje vojenskou tradici) – pomůže vám rychleji trénovat těžké vozy a jezdce.

         Jezdecké řády (Armáda, vyžaduje vojenský výcvik) – Budete potřebovat koně pro Keshigs a železo pro rytíře. Obecně jsou koně dostatečně hojné a nepotřebujete příliš mnoho rytířů, ale pokud je vaše produkce velmi silná nebo propojíte strategické zdroje pozdě, bude tato politická karta užitečná.

         Nálet (Armáda, vyžaduje vojenský výcvik) – velký generál a vaše UB usnadní vaše armády, což usnadňuje drancování – zejména pro vaše jednotky pro lehké kavalérie. Zvyšte výnosy, které získáte z drancování s touto kartou politiky.

         Vetence (Armáda, vyžaduje vojenský výcvik) – potřeba postavit tábor a ordu ve městě, než začnete trénovat rychlé kavalérie, existuje docela investice, ale naštěstí tato politická karta s tím pomáhá.

         Rytířství (Armáda, vyžaduje božské právo) – pomůže vám trénovat rytíře rychleji, i když ne Keshigs. Nespoléhejte se na tuto kartu politiky při stavbě vašich prvních rytířů – trénujte těžké vozy a místo toho je upgradujte a použijte tuto politickou kartu, abyste pomohli trénovat záložní rytíře později. Pokud vám chybí železo, můžete jej také použít k rychlejšímu trénování kurzů.

         Feudální smlouva (Armáda, vyžaduje feudalismus) – Budete muset trénovat Keshigs od nuly, takže mít k dispozici tuto politickou kartu opravdu pomůže.

         Profesionální armáda (Armáda, vyžaduje žoldáky) – Díky mnoha těžkým vozům může být cesta upgradu k rytířům docela drahá! Naštěstí tato politická karta na polovinu, která stojí.

         Obchodní konfederace (Ekonomické, vyžaduje žoldáky) – Vaše schopnost Civ není jen dobrá pro boj – umožňuje vám obchodovat daleko a široko za další zlato. Tato karta politiky znamená, že můžete také získat vědu a kulturu z mezinárodního obchodu.

         Logistika (Armáda, vyžaduje merkantilismus) – Přesuňte se rychlostí rychlosti blesku přes své vlastní země nebo ze zemí, které jste právě zachytili do nepřátelského terénu. To ztěžuje obzvláště obtížné pro ty otravné anti-kavální jednotky, aby vás dohonily.

         Machiavellianismus (Diplomatická, vyžaduje diplomatickou službu) – Rychlejší špionážní trénink vám pomůže získat více připraven na poslechovou poštu, která vám poskytuje další diplomatickou viditelnost, a proto bojová síla.

         Trojúhelníkový obchod (Ekonomické, vyžaduje merkantilismus) – Získejte z vašich obchodních cest více zlata.

         Národní identita (Armáda, vyžaduje nacionalismus) – Jednotky, které zachytíte, začnou na 25 zdraví, a proto penalizací síla -7. Tato politická karta na polovinu trestu, zvyšuje pravděpodobnost, že jednotky zachytíte přeživší.

         Totální válka (Armáda, vyžaduje spálenou Zemi) – Funguje stejným způsobem jako dřívější karta politiky RAID.

         Levee en masse (Armáda, vyžaduje mobilizaci) – Převod mnoha jednotek kavalérie na vaši stranu bude drahé, takže tato karta politiky bude užitečná pro snížení zátěže údržby.

         Lightning Warfare (Armáda, vyžaduje totalitarismus) – pomůže vám rychleji trénovat nádrže, vrtulníky a moderní brnění.

         Tržní hospodářství (Ekonomické, vyžaduje kapitalismus) – Zvyšuje dále mezinárodní obchod a pěkně doplňuje vaše zlato z obchodních příspěvků.

         (Čingischán) Stanné právo (Wildcard, pouze fašismus, vyžaduje totalitarismus) – Problémy se schopností Genghis Khan zachytit jednotky je, že začnou na 25 zdraví, což je snadno zničí. Ztráta jednotky způsobuje výrazně více válečné únavy než normální boj. Získání této karty politiky proto může být dobrým nápadem, jak zodpovědit tento problém.

         Propaganda (Armáda, vyžaduje hromadné sdělovací prostředky) – také vám pomůže zvládnout válečnou únavu.

         Elektronický obchod (Ekonomika, vyžaduje globalizaci) – Konečná podpora výroby obchodní trasy a zlato.

         Integrovaná logistika útoku (Wildcard, vyžaduje informační válčení) – Stavět na výhodách mobility, kterou nabízí Ordu UB.

         Správa – věkové bonusy a světový kongres

         Zde jsou pokryty pouze bonusy s pozoruhodnou synergií s jedinečnými.

         Twilight Valor (Temný věk, klasický pro renesanční éry) – Zatímco temný věk ztěžuje zavěšení na městech, která normálně zachycujete, Mongolsko dobytí tak rychle, že obvykle můžete spravovat věrnostní trest. Můžete si také vyzvednout tuto politickou kartu temného věku, aby vaši rytíři zasáhli ještě těžší. Pokud se zraní, použijte svůj vysoký pohyb k ústupu do vlastních zemí.

         Reformovat ražbu (Zlatý věk, renesance pro moderní éry) – krásný způsob, jak získat více peněz z vašich mezinárodních obchodů, zejména ve válečném čase. Také je mnohem pravděpodobnější, že se vaši obchodníci dostanou bezpečně domů po nastavení obchodního příspěvku.

         Do zbraní! (Odhodlání, průmyslová doba informací) – Obrovské vojenské bonusy Mongolska usnadňují převzetí sboru a armád než obvykle. To pomáhá učinit z tohoto odhodlání dobrý zdroj skóre éry.

         Do zbraní! (Zlatý věk, průmyslové doba do informací) – V průmyslové éře nebudou rytíři dostatečně silní, aby zvládli armády jiných civionů, zatímco je ještě příliš brzy na jejich upgrade na tanky. Jako takový pravděpodobně budete muset vyškolit nějaké kavalérie. Tento bonus z éry to usnadňuje.

         Bodyguard lží (Zlatý věk, atomová do informací) – potřebují posílení síly, rychle? S tímto bonusem zlatého věku můžete okamžitě přivést špiony do nepřátelských měst připravených na začátek mise poslech.

         Jak byste měli hlasovat na Světovém Kongresu, bude pro vaši hru často specifický – pokud máte například silného soupeře. Kromě toho mohou existovat obecné bonusy na vaší zvolené vítězné trase nebo hraní hraní, které jsou relevantnější než bonusy, které mají silnější synergii s bonusy specifickými pro civ. Jinak zde je seznam klíčových hlasů, které mají pro tento CIV vysoký význam ve vztahu k jiným Civs.

         Vojenské poradenstvíEfekt A (Jednotky vybrané třídy propagace půdy zisk třídy +5) na lehkou kavalérii, těžkou kavalérii nebo pozemní jednotky, pokud používáte Keshigs. Alternativně efekt B (jednotky vybrané třídy propagace půdy ztratí 5 síly) na anti-kaválních jednotkách.

         Zvyšování síly jednotkových tříd, které používáte, nejčastěji urychluje rychlost, za kterou můžete sundat nepřátelská města, i když snížení síly proti-kaválních jednotek pomůže pokrýt vaši hlavní slabost ve válce.

         PatronátEfekt A (Získejte dvojnásobné body na skvělé lidi této třídy) na velké generály

         Budova ordu a táboření, které vyžaduje, vytvářejí skvělé obecné body, a pokud jich máte mnoho, budete již mít silnou výhodu, která generuje skvělé generály. Zdvojnásobte generaci bodu a možná budete schopni úplně zavřít některé další civisy z raných velkých generálů.

         Obchodní politikaEfekt A (obchodní trasy zaslané zvolenému přehrávači poskytují odesílateli +4 zlato. Vyvolený hráč dostává kapacitu obchodní trasy +1) na sebe.

         Umožňuje vám poslat více obchodních tras a získat více nastavených obchodních příspěvků.

         Smlouva o rozvoji městEfekt A (+100% produkce na budovy v tomto okrese) na tábořické okresy

         Umožňuje vám rychleji vytvářet UB.

         Správa – Pantheony, náboženství a městské státy

         Bohyně městského patrona – Pokud chcete, aby vaše UB vzrostla dříve, můžete použít tento pantheon k urychlení produkce tábora.

         Bůh řemeslníků – Zvyšuje produkci a víru vylepšených zdrojů koní, železa a dalších strategických zdrojů. Mongolský koně start zaujat a potřeba koní pro Keshigs to činí zvláště relevantní.

         Bůh kovárny – Urychlí trénink těžkých vozů a jezdců.

         Bůh otevřené oblohy – Mongolský koňský start zkreslení znamená, že obvykle začnete poblíž alespoň jednoho pastvinového zdroje. Zvýšení kultury z tohoto pantheonu opravdu pomůže s tím, že se dříve dostane k klíčové občanské občanství, jako je feudalismus.

         Můžete mít jednoho zakladatele, jednoho následovníka, jednoho zesilovače a jednu víru uctívání.

         Náboženská komunita (Následovník) – poskytuje vám další zlato z mezinárodních tras.

         Zen meditace (Sledovač) – Povaha budovy Ordu vás povzbuzuje k tomu, abyste měli spoustu táborů, ale budete také chtít slušný počet kampusů, komerčních uzlů, průmyslových zón a zábavních komplexů. Jako takový pravděpodobně dostanete města do dvou speciálních okresů. To vám dává zvláštní vybavení ve všech těchto městech a pomůže vám řídit válečnou únavu.

         Bandar Brunei (Trade) – Zvyšuje účinnost vašich obchodních míst při udělování dodatečného zlata z obchodních tras.

         Chinguetti (Náboženské) – může poskytnout další výnosy pro obchodní trasy.

         Hattusa (Scientific) – nenalezl žádné železo pro vaše rytíře? Pokud je tento městský stát ve hře, budete mít metodu zálohování, jak jej získat.

         Hunza (Trade) – Obchodní trasy na dlouhé vzdálenosti – něco, co Mongolsko vyniká – může s tímto městským státem generovat ještě více zlata.

         Muscat (Trade) – Zachycení kavalérie zvýší náklady na údržbu, zatímco válka způsobí únavu války. Muscat vám umožňuje řešit dva problémy najednou než jen jednu výstavbou komerčních rozbočovačů.

         Ngazargamu (Militaristic) – Mongolskova motivace mít alespoň jednu budovu tábora v co nejvíce měst.

         Samarkand (Trade) – Získejte ze svých obchodních tras další zlato se zlepšením obchodování.

         Singapur (Průmyslové) – Získejte další produkci pro obchodování s řadou různých civionů.

         Valletta (Militaristic) – získal hodně víry z zajímání nepřátelských měst? Můžete jej použít k dalšímu zlepšení vašich táborů.

         Benátky (Trade) – pomůže vám získat trochu více zlata z vašich mezinárodních tras.

         Správa – zázraky a skvělí lidé

         Kolos (Klasická éra, technologie budování lodí) – Dobrý zázrak zachytit kvůli extra kapacitě obchodní trasy, i když je to trochu příliš mimo cestu, aby se vyplatilo vybudovat sami sebe.

         Socha Dia (Klasická éra, Technologie vojenského výcviku) – Tento zázrak poskytuje bonus za +50% vůči anti -kaválním jednotkám. I když to pro vás není užitečné, budování nebo zachycení jej zásadně zabrání rukou jiných civionů.

         Armáda terakoty (Klasická éra, konstrukční technologie) – Mongolská rychlá bojová strategie zanechává málo času na odpočinek a uzdravení. Udělením celé vaší armády zdarma můžete ušetřit několik vzácných zatáček. Samozřejmě, že celá vaše armáda je také dobrá.

         Alhambra (Středověká éra, technologie Castles) – Je to konkurenční zázrak, ale dobrý. Mongolsko zjistí, že existuje mnoho relevantních vojenských politických karet, které mohou použít, takže mít další slot k dispozici jistě pomůže.

         Skvělá Zimbabwe (Renesanční éra, bankovní technologie) – Více kapacity obchodní trasy, která vám pomůže nastavit ještě více obchodních příspěvků.

         Torre de Belém (Renesanční éra, Mercantilism Civic) – Zvyšuje výnosy mezinárodního obchodu z města.

         Jakýkoli klasický nebo středověký velký generál je velmi užitečný, ale bylo by nadbytečné je uvést všechny.

         (Čingischán) Trưng trắc (Great General) – Snížení válečné únavy vám pomůže spravovat příležitosti, kdy převádíte nepřátelské kavalérie, aby byly okamžitě zabito.

         Zhang Qian (Skvělý obchodník) – Získejte další kapacitu obchodní trasy a pomůže vám nastavit další obchodní příspěvky dříve.

         Abu al-Qasim al-Zahrawi (Skvělý vědec) – Zatímco užitečný skvělý člověk, který má pro jakoukoli nadvládu, má Mongolsko tu výhodu, že Keshigs může zvýšit jejich pohybovou rychlost a pomáhat mu držet krok s vaší armádou. Pokud hrajete proti Arábii a dokážete je zachytit Mamluks, pak se stane obzvláště silným.

         El Cid (Great General) – již dostal klasický nebo středověký velký generál? Pak můžete bezpečně odejít do důchodu El CID a vytvořit Keshig Corps. Kromě toho, že je schopen rychleji zabíjet nepřátelské jednotky, zvýší další síla šance na zachycení nepřátelských kavalérie.

         Ibn Fadlan (Skvělý obchodník) – Extra kapacita obchodní trasy.

         Marco Polo (Skvělý obchodník) – Získejte více kapacity obchodní trasy.

         Zheng on (Velký admirál) – Extra obchodní trasa.

         (Čingischán) Joaquim Marques Lisboa (Velký admirál) – Snižuje válečnou únavu.

         John Rockefeller (Skvělý obchodník) – pomůže vám získat více zlata z vašich obchodních tras.

         Mary Katherine Goddard (Skvělý obchodník) – Velmi priorita pro Mongolsko a docela možná nejužitečnější skvělý člověk ve hře pro vás. Zvyšování diplomatické viditelnosti o úroveň +1 obvykle znamená další zvýšení síly +6 proti všem ostatním Civs. Zkombinujte to s vašimi obchodními příspěvky a špiony provádějícími operaci poslechů a můžete se dívat na poměrně spolehlivou podporu +18 síly.

         Georgy Zhukov (Great General) – Mongolsko se spoléhá na kavalérie, které jsou rychlé a ignorují zónu kontroly, což usnadňuje obklopení soupeřů a získávání dobrých bonusů na lemování. Odchod do důchodu tohoto velkého generála trvale zlepší bonusy o 50%.

         Melitta Bentz (Skvělý obchodník) – Více kapacity obchodní trasy.

         Převzetí Mongolska potřebuje trochu špionáže a spousta anti-kaválních jednotek. Mongolsko má nejsilnější ve středověké a renesanční době, takže se buď usilujte o jejich včasné vyjmout, nebo mít plán odolat jejich náporům.

         Civilizační schopnost: Örtöö

         Mongolsko vám musí poslat obchodní trasu, aby získalo jejich diplomatický bonus za viditelnost, což vám poskytne zjevný ukazatel toho, kdy se potřebujete připravit na válku. Začněte budovat anti-kavální jednotky a podívejte se na posílení vlastní diplomatické viditelnosti s Mongolskem. Pokud vám ještě neposlali obchodní trasu a dostatečně silná armáda, můžete s nimi předběžně vyhlásit válku, abyste zabránili založení obchodního příspěvku v jednom z vašich měst.

         Silnější diplomatická viditelnost, kterou máte s Mongolskem, bude jejich bonus za slabší. Získání technologie tisku, použití špiona na poslechové poštovní misi ve svých městech nebo získávání velkého obchodníka Mary Katherine Goddardová.

         Abyste zabránili zasílání dalších obchodních cest Mongolska, můžete hlasovat pro možnost B o usnesení Kongresu světového kongresu obchodní politiky a zaměřit se na něj a zacílit na něj Mongolsko. Zabraňuje tak Mongolsko v tom, aby se mezinárodní obchodní cesty vůbec do příštího světa kongresu.

         Schopnost vůdce Genghis Khan: Mongol Horde

         Jednotky kavalérie Genghis Khan jsou silnější, než by jinak byly. V SinglePlayer se to může stát docela problémem, když se kombinuje s bonusy síly obtížnosti a mongolskými schopnostmi Civ. Naštěstí povaha této schopnosti znamená, že Genghis Khan bude velmi závislý na jednotkách zranitelných vůči anti-kaválství, zejména pokud můžete také použít propagaci echelonu.

         Jednotky proti-kavály mohou nakonec také odemknout propagaci držení linky, která poskytuje sousední bez-kavální jednotky a síla +10 podporuje proti kavalérii. To je zvláště užitečné ve spojení s pěchotními jednotkami na blízko, které mohou mít vyšší sílu základny.

         Abyste se vyhnuli Mongolsku, který převádí vaše jednotky, minimalizujte své použití kavalérie proti nim a ujistěte se, že ustoupíte kavalérie, které jsou dokonce trochu zraněny. To samozřejmě znamená, že je těžší dohnat zraněné mongolské jednotky, ale propagace komanda (pro pěchotní jednotky na melee) a propagace přesahujícího (pro anti-kavální jednotky) pomůže.

         Agenda Genghis Khan: Koňský pán

         Genghis Khan, pokud je ovládán soupeřem počítače, má rád civisy, které se vyhýbají tréninku příliš mnoho kavalérie, a nelíbí Civs s mnoha z nich.

         Je zřejmé, že to způsobí určité napětí, pokud hrajete jako Scythia, nebo jakýkoli jiný občan s kavalérií UU. Přesto, kavalérie Uus mají tendenci být silnější a pomáhají vám vidět hrozbu.

         U pokojných Civs nebude získat souhlas Genghis Khan příliš obtížné, protože pravděpodobně budete mít mnohem méně kavalérie než on, což z něj dělá slušného kandidáta na vojenskou alianci.

         Schopnost vůdce Kublai Khan: Gerege

         I když opravdu nemůžete zabránit Kublai Khan v používání dalších karet hospodářské politiky, můžete porovnat výhodu politické karty Kublai Khan budováním zakázaného města nebo Big Ben Wonders. Stejně jako všechny schopnosti, které přidávají další politické karty, je tento bonus nejúčinnější na začátku a poněkud zmizí později.

         Zvláštní posílení jsou protivírovány stejným způsobem jako mongolská schopnost Civ – zkuste zastavit na prvním místě zřízení obchodních tras, nebo je drancovat je, jakmile začnou.

         Agenda Kublai Khan: Pax Mongolica

         Počítačově kontrolovaný Kublai Khan má rád Civs se silným vojenským a zlatým výkonem a nelíbí těm, kteří chybí v obou chybějících.

         Zatímco několik civionů má silné stránky při generování zlata a budování silné armády (E.G. Španělsko), většina civionů ne. Přesto každý slušný Warmonger potřebuje dostatek zlata, aby udržel a upgradoval svou armádu, zatímco každá bohatá civna, která nemá slušnou armádu. Není to nejjednodušší agenda, ale je to ta, která stojí za to se setkat s mnoha civisy jen proto, že mít slušnou ekonomiku a armádu stojí za to mít stejně.

         Unikátní jednotka: KESHIG

         Keshigs jsou jako Crossbowmen, s jednou hlavní výhodou a jednou hlavní nevýhodou v boji: jsou rychlejší, ale jsou zranitelní vůči jednotek. I když na vás Mongolsko má slušné množství diplomatické viditelnosti, Pikemen stále vyhraje proti Keshigs a jednotky Pike a Shot je rychle zvládnou.

         Keshigs může také pomoci civilním a podpůrným jednotkám pohybovat se vysokými rychlostmi, ale to přichází s nevýhodou – Keshigs je v obraně horší než mnoho jiných vojenských jednotek jejich éry. Keshigs mohou být často zabíjeni pikemenům ve dvou úderech, což vám umožní snadno s ní sundat jednotku pro formaci.

         Unikátní budova: Ordu

         Hlavním účinkem UB Mongolska je to, že jejich kavalérie zrychluje, a proto je těžší zabíjet, protože jsou schopni uniknout rychleji. Menším účinkem je to, že tlačí Mongolsko k vývoji spousty táborových okresů, což může vést k tomu, že zanedbávají další typy okresů brzy.

         Jak zvládáte spoustu rychlých jednotek? Poznejte terén, máte připravenou spoustu anti-kaválních jednotek a můžete je přejít, když se snaží přesunout do nového města nebo ustoupit. Udržujte své jednotky pohromadě, aby si mohly navzájem poskytovat bonusy podpory a nelze je činit.

         Pokud se vám líbí tyto průvodce a chcete poslat tip, můžete kliknout sem! [Ko-Fi.com]

         • Shrnutí CIV (začněte zde pro úvod pro všechny Civs)
         • Triky, tajemství a objasnění specifické pro civny (ideální pro zkušenější hráče)

         Jednotlivé civilizační průvodce

         • Amerika – žádný další obsah* (kulturní/diplomatická/nadvláda)
         • Amerika – veškerý další obsah* (kulturní/diplomatická/nadvláda/vědecká)
         • Arábie (nadvláda/náboženské/vědecké)
         • Austrálie (Dominance/Scientific)
         • Aztéky (nadvláda)
         • Babylon (kulturní/nadvláda/vědecká)
         • Brazílie (kulturní/nadvláda/náboženské/vědecké)
         • Byzantium (nadvláda/náboženské)
         • Kanada (kulturní/diplomatická)
         • Čína (kulturní/nadvláda/vědecká)
         • Cree (diplomatické)
         • Egypt (kulturní/diplomatické/náboženské)
         • Anglie (kulturní/nadvláda/vědecká)
         • Etiopie (kulturní/náboženské)
         • Francie (kulturní/nadvláda)
         • Gaul (nadvláda)
         • Gruzie (diplomatické/náboženské)
         • Německo (nadvláda/vědecká)
         • Gran Kolumbie (nadvláda)
         • Řecko (kulturní/diplomatická/nadvláda)
         • Maďarsko (diplomatická/nadvláda)
         • Inků (náboženské/vědecké)
         • Indie (nadvláda/náboženské)
         • Indonésie (kulturní/nadvláda/náboženské/vědecké)
         • Japonsko (všechny)
         • Khmer (kulturní/náboženský)
         • Kongo (kulturní)
         • Korea (Scientific)
         • Makedon (Dominance/Scientific)
         • Mali (diplomatické/náboženské)
         • Māori (kulturní/náboženské)
         • Mapuche (kulturní/nadvláda)
         • Maya (Scientific)
         • Mongolsko (nadvláda)
         • Nizozemsko (Scientific)
         • Norsko (nadvláda)
         • Nubia (nadvláda)
         • Ottomans (nadvláda)
         • Persie (kulturní/nadvláda)
         • Phenicia (nadvláda)
         • Polsko (kulturní/nadvláda/náboženské)
         • Portugalsko (diplomatické/vědecké)
         • Řím (nadvláda)
         • Rusko (kulturní/náboženské)
         • Skotsko (Scientific)
         • Scythia (nadvláda/náboženské)
         • Španělsko (nadvláda/náboženské/vědecké)
         • Sumeria (diplomatická/nadvláda/vědecká)
         • Švédsko (kulturní/diplomatické)
         • Vietnam (kulturní/nadvláda)
         • Zulus (nadvláda)

         *Teddy Roosevelt Persona Pack rozděluje Rooseveltovu schopnost vůdce ve dvou, což znamená, že hra s ní je v podstatě odlišná – proto dvě různé verze průvodce Amerikou Amerikou. Lincoln byl přidán později a je pokryt pouze v druhém průvodci.

         Ostatní CIV s alternativními osobnostmi vůdce nejsou rozděleny, protože další osobnosti přidané v pozdějším obsahu nemění stávající hru – proto jsou průvodci dokonale použitelnými hráči bez nich.

         Tito průvodci jsou pro ty, kteří mají expanzi vzestupu a pádu, ale neshromažďují bouři. Již nejsou aktualizovány a nebyly informovány o vydaných záplatách od shromažďování Storm. Chcete -li se na ně podívat, klikněte sem a otevřete průvodce Rise and Fall Civ Shrnutí. Sekce „Ostatní průvodce“ každého průvodce Rise and Fall má odkazy na každý další průvodce vzestupu a pád.

         Vanilové průvodce jsou pro ty, kteří nemají vzestup a pádu nebo shromažďují bouřkové expanze. Tito průvodci již nejsou aktualizováni a nebyli informováni o vydaných záplatách od vzestupu a pádu. Chcete -li se na ně podívat, klikněte sem a otevřete průvodce vanilkovým občanským shrnutím. Sekce „Ostatní průvodce“ každého průvodce Vanilla má odkazy na všechny ostatní vanilkové průvodce.