Nejlepší 4K herní monitory pro 2023 | PCGamesn, nejlepší herní monitory 4K, které si můžete koupit v roce 2023 – IGN

Nejlepší 4K herní monitory, které si můžete koupit v roce 2023

Připojení je pevné se dvěma HDMI 2.1 porty, zobrazovací bod 1.4 připojení a dva standardní porty USB-A, ale postrádá USB-C. Neo G7 je zde jediný monitor, který má vestavěné WiFi, takže se může připojit k internetu a spustit streamovací aplikace bez připojení k PC. Zahrnuje také Bluetooth a Ethernetové připojení k maximalizaci rychlosti sítě.

Nejlepší 4K herní monitory pro 2023

Hledáte nejlepší 4K herní monitory? Porovnali jsme výkonnost a technologii obrazovky od Asus, Dell, Sony a další, abychom vám pomohli najít správný displej.

Nejlepší 4K herní monitory - tři monitory z Asusu, Samsung a Sony na oranžovém pozadí

Publikováno: 28. července 2023

Jaký je nejlepší herní monitor 4K? Zkontrolovali jsme řadu 4K herních monitorů od rozpočtu po plnohodnotné UHD Dynamos, abychom to zjistili-pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak si vybrat perfektní obrazovku pro vás. Ultra High Definition (UHD) 4K herní monitory jsou již od roku 2012, ale ceny stačily k tomu, aby vaše oči krvácely očima. Naštěstí jsou dnes 4K sady mnohem dostupnější.

Proč získat 4K herní monitor? Ve čtyřech časových rozlišením standardního panelu HD, 4K monitory nabízejí obrovský skok ve vizuálním výkonu a dodávají ostřejší a podrobnější obrázky. S podporou 4K se stala normou pro vývojáře, Nejlepší 4K herní monitory může zobrazit moderní hry přesně tak, jak byly zamýšleny, ve všech svých očících, UHD Splendor.

Konektivita je rozhodujícím problémem s monitory 4K her. Podpora standardů, jako je HDMI 2.1 a podpora DisplayPort znamená, že váš monitor má přístup k různým standardům a nakonec se připojit k dalšímu vybavení.

Ano, nejlepší herní monitory 4K vás nastaví zpět více než modely HD velikosti ekvivalentní velikosti, ale za předpokladu, že máte potřebnou grafickou palebnou sílu s nejlepšími grafickými kartami, budete sklízet odměny v nesmírně pohlcujícím herním zážitku.

Kromě hraní her, nejlepší 4K herní monitory také revolucionizují váš film a televizní sledování, a pokud je musíte absolutně použít pro práci, mohou udělat i nejhlušší prezentaci PowerPoint Pop. Vybrali jsme nejlepší monitory 4K her, abychom co nejlépe využili vaše nastavení. Pokud nepotřebujete nebo si nemůžete dovolit rozlišení 4K, má náš průvodce nejlepším herním monitorem více možností.

Toto jsou nejlepší monitory 4K her pro rok 2023:

 1. Asus Rog Strix XG32UQ – Nejlepší celkově
 2. Gigabyte M28U – Nejlepší na rozpočtu
 3. Sony inzone M9 -Nejlepší výběr napříč platformami
 4. Dell G3223Q –Pest All-Rounder
 5. Asus Rog Swift PG42UQ -Velká 42palcová obrazovka
 6. Samsung Odyssey Neo G7 -Nejlepší 43palcový monitor

PCGamesn - Best 4K Gaming Monitory - Asus Rog Strix XG32UQ na bílém pozadí

1. Asus Rog Strix XG32UQ

Nejlepší 4K herní monitor celkově s rychlým IPS

Asus Rog Strix XG32UQ Specifikace:

Obrazovka 32palcový rychlý IPS
Obnovovací frekvence 160 Hz (přetaktováno)
Připojení 2x HDMI 2.1
Zobrazit port 1.4 (DSC)
2x USB 3.2
Řečníci Ne
Rozměry s stojanem 28.66 x 18.1 x 11.02 v (72.8 x 45.97 x 27.99cm)
Dimenze bez stánku 28.66 x 16.87 x 3.43 in (72.8 x 42.85 x 8.71 cm)
Hmotnost 19.62 liber (8.9 kg)

Klady:

 • Působivá frekvence 160 Hz (přetaktování)
 • G-Sync a FreeSync Premium Pro kompatibilní
 • Živá reprodukce barvy

Nevýhody:

 • Není to nejlevnější
 • Žádný port USB-C
 • Možná budete potřebovat novou grafickou kartu

Asus Rog Strix XG32UQ, stejně jako zbytek sestavy republiky hráčů, je bez-držák, vysoce výkonný herní powerhouse, který se napětí na svátku techniky, i když za prémiovou cenu ceny.

Tento 32palcový 4K rychlý herní monitor IPS má přetaktovanou frekvenci 160 Hz a doba odezvy 1 ms. Nabízí také nejnovější HDMI 2.1 Standard, kompatibilní se současnou plodinou 4K schopných konzolí a zahrnuje podporu jak pro NVIDIA G-Sync, tak FreeSync Premium AMD.

Jak byste očekávali od špičkového herního herního monitoru, Asus je hledač, i když byste to nutně neznali zepředu. Štíhlý rámeček s logem ROG ve spodní části obrazovky se moc nevzdává, ale leptaná zadní část se zrcadlovým logem ROG vám bude pravidelně natahovat krk kolem záda pro rychlé nahlédnutí. Stojan je uklidňující pevný a nakloněn a otočný, ale neumožňuje rotaci.

Stejně jako u ostatních modelů zde budete potřebovat špičkovou grafickou kartu k napájení takového vysoce specifického monitoru, ale se správným hardwarem jsou vizuální efekty svěží, jasné a barvy jsou oční živé živé. Černé úrovně jsou dobré, ne-li velkolepé, ale to je problém běžný pro monitory IPS a kompromis pro super široké sledování úhlů a zářivých barev.

Chybí podpora USB-C a je na drahocenném konci spektra, ale na tomto monitoru existuje jen málo dalších gripování. Pokud s hraním myslíte vážně, Asus Rog Strix XG32UQ je skvělá volba.

PCGamesn - Best 4K herní monitory - Gigabyte M28U na bílém pozadí

2. Gigabyte M28U

Nejlepší rozpočet 4K herní monitor

Gigabyte M28U Specifikace:

Obrazovka 28palcový IPS
Obnovovací frekvence 144Hz (120 Hz pro konzolové hry)
Připojení HDMI 2.1
Zobrazit port 1.4 (DSC)
USB typ-c
Řečníci 2x 3 watty
Rozměry s stojanem 25.08 x 21.02 x 7.64 v (63.7 x 53.4 x 19.4 cm)
Dimenze bez stánku 25.08 x 14.65 x 2.48 in (63.7 x 37.2 x 6.31 cm)
Hmotnost 15.28 liber (6.93 kg)

Klady:

 • HDMI 2.1 porty pro hraní konzoly příští generace.
 • Vynikající doba odezvy
 • Rychlé obnovovací frekvence

Nevýhody:

 • Kontrast může být lepší
 • Stojan se nemůže otočit ani otáčet
 • Špatné reproduktory

Gigabyte nemusí být jméno domácnosti, ale bere to herní svět bouří s výběrem 4K panelů v různých velikostech, od 55 palců až po 28palcový model, na který se soustředíme zde. Nejlepší věc na svých produktech je, že nabízejí hraní 4K na velké obrazovce za poměrně málo peněz.

S rychlou frekvencí 144Hz a nízkým vstupem 1ms, věci vypadají slibně od get-go. Stejně jako u všech obrazovek zde se budete muset ujistit.

HDMI 2.1 Podpora znamená, že PlayStation 5 a Xbox Series X také získají pohled s 4K při nabídce 120 Hz. Kromě toho má M28U také připojení USB-C, které poskytuje ještě větší flexibilitu.

Přirozeně, něco musí dát, když je cenová bod přitažlivá. V případě gigabyte m28u je to ve stylu sázky, že věci trochu sklouznou. V oddělení vzhledu to není žádná autonehoda a má příjemně štíhlý rámeček, ale postrádá to některé z dražších stylingů panelů. Stojan M28U umožňuje nastavení naklápění a výšky, ale není zde žádná otočná nebo otáčení. Vestavěné reproduktory monitoru to také opravdu neřeže, ale my bychom si představovali, že se většina uživatelů rozhodne pro vyhrazené nastavení reproduktorů. Vzhledem k mnoha dalším monitorům je nezahrnuje, zdá se nespravedlivé je soudit příliš tvrdě.

Gigabyte’s M28U je tedy cenově dostupnou, vysoce výkonnou možností, která se nepotvrdí pouze ty, kteří mají rozpočet. Možná jste o gigabyte neslyšeli, ale pochybujeme, že to bude naposledy, co uděláte.

PCGamesn - Nejlepší 4K herní monitory - Sony Inzone M9 na bílém pozadí

3. Sony inzone M9

Nejlepší monitor herního monitoru 4K pro meziplatl-platformu

Specifikace Sony Inzone M9:

Obrazovka 27palcový IPS
Obnovovací frekvence 144Hz
Připojení 2x HDMI 2.1
Zobrazit port 1.4 (DSC)
USB typ-c
3x USB typu-A
Řečníci 2x 2 watty
Rozměry s stojanem 24.21 x 18.86 x 9.76 v (61.5 x 47.9 x 24.8 cm)
Rozměry s stojanem 24.21 x 14.29 x 2.87 in (61.5 x 36.3 x 7.3 cm)
Hmotnost 14.99 liber (6.8 kg)

Klady:

 • Ohromující kvalita obrazu
 • HDMI 2.1 podpora
 • Stylový, minimalistický design

Nevýhody:

 • Drahý
 • Špatné vnitřní reproduktory
 • Šílený stojan

Inzone M9 společnosti Sony byl prvním herním monitorem společnosti 4K a je sesterským modelem levnějšího M3, který sdílí některé funkce, ale postrádá technologii zvyšující obraz M9. Tento štítný, nízkoprofilový panel, který měří 27 palců přes diagonálně.

Když jsme testovali inzon M9, zjistili jsme, že je dobře vybaven, se třemi připojeními USB-A, dvěma HDMI 2.1 porty, připojení displeje a zásuvka USB-C, což usnadňuje připojení k notebookům a externím zařízením.

Panel produkuje živé, bohaté barvy v Trim SDR i HDR. Přesnost a jas je tam s nejlepší ve třídě a obrazovka obsahuje několik předvoleb naladěných pro hráče spolu s režimem kina. Neexistuje žádné znatelné strašidelné strašidla nebo rozostření pohybu, ale pokud se setkáte s jakýmkoli, M9 vám umožní prodloužit dobu odezvy z „standardu“ na „rychlý“, aby se zmírnil jakékoli problémy. Jak jsme očekávali od panelů IPS, úhel pozorování je spousta široký, ale černoši občas vypadají dotykovou šedou, zejména v podmínkách nízkých osvětlení.

HDMI 2.1 je zahrnuta podpora, stejně jako podpora pro freesync i G-Sync. Tento monitor je součástí řady „Perfektní pro PS5“ společnosti Sony, takže spolu s jeho PC herními údaji, hráči PS5 a jejich krajany Xbox Series X mohou co nejlépe využít herní přihlašovací údaje monitoru. Stejně jako Gigabajte M28u má inzone M9 dva integrované reproduktory. Výkon je však pod par a výchozí nastavení na externí reproduktorový systém je rozhodně podporován.

M9 vypadá skvěle při první inspekci, ale podívejte se blíže a ve hře uvidíte hodně plastu. Stánek M9 je stylový, ale postrádá nastavitelnost. Je šikmý, takže snižování panelu ho posune směrem k vám a zvedne ho dál. Monitor je však kompatibilní s VESA, takže to můžete opravit. V tomto cenovém bodě však opravdu nemusíte.

Sony Inzone M9 je vynikající panel, který dělá téměř všechno v pořádku, ale s několika upozorněními. Nepřijde to s žádnými kabely – což je trochu levné vzhledem k prémiové ceně – a zda se vám bude líbit do značné míry záleží na tom, zda můžete nést své náklady a vypořádat se s jeho drobné idiosynkrasie.

PCGamesn - Best 4K Gaming Monitores - Dell G3223Q na bílém pozadí

4. Dell G3223Q

Nejlepší všestranný herní monitor 4K

Specifikace Dell G3223Q:

Obrazovka 32palcový rychlý IPS
Obnovovací frekvence 144Hz
Připojení 2x HDMI 2.1
Zobrazit port 1.4 (DSC)
3x USB typu-A
Řečníci Ne
Rozměry s stojanem 28.6 x 18.07 9.7 in (72.6 x 45.9 x 24.64 cm)
Rozměry bez stánku 28.6 x 16.8 x 2.7 in (72.6 x 42.7 x 6.86 cm)
Hmotnost 13.29 liber (6.03 kg)

Klady:

 • G-synchronizace a freesync kompatibilní
 • HDMI 2.1 podpora
 • Skvělý výkon vs. cena

Nevýhody:

 • Žádný port USB-C
 • Výjimečný vzhled
 • Žádné reproduktory

Jako majitel značky Alienware byste očekávali, že společnost Dell bude vědět něco o herních periferiích a to je spojeno s G3223Q. Společnost Dell nedala žádnou čtvrtinu ve svém pronásledování o 4K herní monitor dokonalost.

Je to brilantní nabídka 4K her s 32palcovým rychlým panelem IPS, nízkým vstupem a svrchovaně vyváženým dobou odezvy a rozlišením pohybu. Funguje s maximálně 144Hz obnovovací frekvencí a navzdory šíleně přiměřené ceně podporuje technologie AMD FreeSync i Nvidia G-Sync Technologies. Ani tam se nezastaví, se dvěma HDMI 2.1 připojení hodená pro dobrou míru a kompatibilitu displeje spolu s řadou připojení USB.

Přesnost barev je vynikající a úhel pozorování je také nepřirozeně široký. Nevýhoda přichází ve formě obvyklých IPS GRITES lehce sub-Para kontrastu a šedých ish černochů.

Tyto drobné kritiky stranou, G3223Q je jedním z nejlepších 4K herních monitorů, se kterými jsme se setkali v tomto cenovém bodě. Styling je spíše funkční než velkolepý a není zde nic, co by křičelo herní powerhouse. Je to spáč v podmínkách herního monitoru. Avšak s rukávem plným triků-a zabránění opomenutí USB-C-má Dell všechny základy a je téměř dokonalou kombinací ceny, výkonu a připojení.

PCGamesn - Best 4K Gaming Monitory - Asus Rog Swift OLED PG42UQ na bílém pozadí

5. Asus Rog Swift PG42UQ

Nejlepší herní monitor OLED 4K

ASUS ROG SWIFT PG42UQ Specifikace:

Obrazovka 42palcový OLED
Obnovovací frekvence 138Hz (přetaktování)
Připojení 2x HDMI 2.1
2x HDMI 2.0
Zobrazit port 1.4 (DSC)
4x USB typu-A
Řečníci 2x 10 wattů
15-wattový subwoofer
Rozměry s stojanem 36.7 x 24.06 x 10.06 in (93.2 x 61.13 x 25.54 cm)
Rozměry bez stánku 36.7 x 21.73 x 1.47 in (93.2 x 55.2 x 3.74 cm)
Hmotnost 32.56 liber (14.77 kg)

Klady:

 • Hluboké, bohaté barvy a silné černoši
 • Vynikající zpracování pohybu
 • Dobré reproduktory

Nevýhody:

 • Velmi drahý
 • Žádný USB-C
 • Žádná nastavení výšky nebo otočení

Zatímco obrazovky OLED nejsou zcela připraveny zpochybnit status IPS quo, začínáme vidět, jak vstupují na trh. Navzdory oční cenovnici je Asus přesvědčivý argument pro urychlení skoku na OLED z IPS.

Asus vydává 4K s přetaktováním 138Hz obnovovací frekvence a podporuje adaptivní synchronizaci a standard HDR 10. Stojí za zmínku, že OLED má své výhody a nevýhody oproti IPS. Rychlejší obnovovací frekvence a odvážné, živé barvy jsou akcie v obchodě pro IPS LCD panely, zatímco OLED má tendenci nabízet lepší kontrast a hlubší černochy, ale může také trpět spalování.

42palcový panel v ASUS je cracker a tato přetaktovaná frekvence obnovení mu dává výhodu nad ostatními 4K OLED, které se vycházejí z 120 Hz. Kromě toho je požadovaná doba odezvy jen 0.1ms, rozostření pohybu není vydáno. Vzhledem k tomuto postavě je zpracování pohybu velmi hladké a panel dodává vynikající barvy, kontrast a jas. Připojení přichází ve formě čtyř portů HDMI, z nichž dva jsou HDMI 2.1 pro kompatibilitu s PS5 a Xbox Series X.

Pro jednou můžeme mluvit o sadě interních reproduktorů monitoru, které dodávají slušný zvuk. Vzhledem k velikosti panelu byl Asus schopen dát svému OLED děrovaný zvukový systém, který poskytne většině televizorů běh za své peníze.

Super-štíhlý rámeček na obrazovce jí dává estetickou výhodu nad soutěží IPS a monitor je kompatibilní s VESA, takže pokud dáváte přednost něčemu trochu stylovému než robustní dodávaný stojan, budete zkaženi pro výběr.

PCGamesn - Best 4K Gaming Monitory - Samsung Odyssey Neo G7 na bílém pozadí

Toto je úžasně dobrý herní monitor. Pokud dokážete žaludek cenovka střeva-a to může v blízké budoucnosti výrazně klesnout-a máte k dispozici nemovitost na stůl nebo zdi, pak je PG42UQ téměř bezvýraznou možností pro hraní UHD Gaming.

6. Samsung Odyssey Neo G7

Nejlepší 43palcový herní monitor

Specifikace Samsung Odyssey Neo G7:

Obrazovka 43palcová kvantová mini LED
Obnovovací frekvence 144Hz
Připojení 2x HDMI 2.1
Zobrazit port 1.4 (DSC)
2x USB 3.0
Wifi5
Bluetooth 5.2
Ethernet Lan
Řečníci 2x 20 w
Rozměry s stojanem 37.83 x 25 x 10 v (96.1 x 63.5 x 25.41 cm)
Rozměry bez stánku 37.83 x 22.17 x 1.49 v (96.1 x 56.3 x 3.79 cm)
Hmotnost 25.8 liber (11.7 kg)

Klady:

 • Hluboké, bohaté barvy a silné černoši
 • Vynikající zpracování pohybu
 • Ostrý design

Nevýhody:

 • Žádný USB-C
 • Žádný náklon nebo otočný
 • Špatné reproduktory

43palcový Samsung Odyssey Neo G7 zabalí 43palcový Samsung Odyssey.

Panel Mini LED je krok z většiny obrazovek IPS z hlediska kontrastu, jasu a hloubky černochů, které vykresluje. Barvy jsou živé a v těch nejnáročnějších hrách není detekovatelné duchové nebo obrazovky. AMD’s FreeSync Premium Pro je zajištěn, ale G-Sync chybí.

Připojení je pevné se dvěma HDMI 2.1 porty, zobrazovací bod 1.4 připojení a dva standardní porty USB-A, ale postrádá USB-C. Neo G7 je zde jediný monitor, který má vestavěné WiFi, takže se může připojit k internetu a spustit streamovací aplikace bez připojení k PC. Zahrnuje také Bluetooth a Ethernetové připojení k maximalizaci rychlosti sítě.

Samsung’s Game Bar 2.0 také představuje vzhled, což vám umožní zkontrolovat nastavení rychlosti monitoru, jako je FPS a obnovovací frekvence, abyste se ujistili, že z displeje vytěžíte maximum bez potápění do nabídek na celé obrazovce.

Je to moderní, stylový monitor, který obchází RGB osvětlení některých herních zařízení a nesprávný styl, ale je to také zvíře, jak ve velikosti, tak na hmotnosti, vážící v 11 v 11.7 kg. Je však stále lehčí než Asus’s OLED Heavyweight Champ, ale. Bohužel se stánek nakloní vpřed a dozadu; Nedochází k úpravě otočení ani výšky. Vzhledem k jeho velikosti se zdá, že držák zdi se zdá být rozumný, pokud nemáte po ruce potřebný prostor pro stoly, samozřejmě.

Stejně jako Asus OLED má Odyssey vestavěné reproduktory, ale na rozdíl od svého nejbližšího soupeře je výkon Humdrum a bylo vám lépe servírováno hledání externího systému reproduktoru, ke kterému je propojen.

Neo G7 nabízí vynikající hodnotu za peníze a jeho vizuální výkon je vynikající. Mini LED adresy řeší některé problémy OLED i IPS. To, zda to dělá dost na to, aby se soustředil od příchozích oledových obrazovek, je další záležitost.

Jak jsme si vybrali nejlepší herní monitory 4K

Vzhledem k tomu, že 4K herní monitory se stávají stále populárnějšími a levnějšími, existuje mnoho možností na výběr. Vybrali jsme naše tipy na základě těchto kritérií:

 • Cena: 4k herní monitory mohou být drahé. Ceny se však v posledních několika letech zhroutily, takže nikdy nebyl lepší čas na to, abyste se ponořili. Vybrali jsme monitory přes různé cenové body.
 • Screen: Zahrnovali jsme IPS, OLED a MINI LED monitory. Každý z nich má své vlastní silné a slabé stránky, pokud jde o kontrast, barvy, obnovovací frekvence a sledování úhlů.
 • Velikost: Velikost záleží. Jste připraveni obětovat svůj rozpočet na další nemovitost na obrazovce? Vybrali jsme naše monitory v různých velikostech, aby vyhovovaly vašemu stolu a vašemu rozpočtu.
 • Připojení: Když utrácíte velké peníze na novou obrazovku, budete chtít, aby je flexibilita propojila k co nejvíce různých zařízení. Hledáme USB-C, HDMI 2.1 a tolik portů a zásuvek, na které můžeme položit ruce.

Technoba panelu: IPS vs. OLED vs. Mini LED

S OLED obrazovkami konečně způsobuje, že se jejich přítomnost cítila na trhu s herním monitorem 4K a dostupných možností mini LED, je zde více než kdykoli předtím. Panely IPS nabízejí určité výhody oproti OLED a Mini LED, jako je úhel pohledu a bohatší barvy, zatímco OLED a mini LED nabízejí lepší kontrast a hlubší černochy. OLED stojí samostatně z hlediska super rychlé doby odezvy.

Co jsou G-Sync a FreeSync?

AMD má svůj FreeSync Open Standard, který je pro výrobce zdarma integrovat do svých produktů a NVIDIA má svou technologii G-Sync, což je placená standard, a proto zvýší cenu vybaveného monitoru. Obě technologie monitorují snímkovou frekvenci a upravují výstup GPU, aby se minimalizoval koktání a roztržení obrazovky.

Michael Brook jako bývalý editor Gadget Magazines T3 a Stuff, Michael zkontroloval vše od herních periferií po elektrická super kola. Nejšťastnější za volantem F1 Sim Rig má Michael také tajný záliba pro emulované hry Atari St, jako je Sundog a Midwinter…

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Nejlepší 4K herní monitory, které si můžete koupit v roce 2023

The Redmagic 4K Gaming Monitor je nejlepší displej UHD kolem. Ale pokud to není pro vás, našli jsme alternativy, od rozpočtu přátelských a zakřivených monitorů až po funkce bohaté a rychlé možnosti. Přeskočte na podrobný pohled na nejlepší 4K herní monitory nebo zkontrolujte níže uvedený seznam:

TL; DR – Jedná se o nejlepší herní monitory 4K:

4K herní monitor je konečný způsob, jak zažít svůj oblíbený PC hry, Poskytování neuvěřitelné ostrosti čtyřnásobkem rozlišení a Herní monitor 1080p. Stále více displejů představuje toto vysoké rozlišení a abychom pomohli zúžit vaše vyhledávání, testovali jsme a prozkoumali desítky možností, což vám přineslo naše první deset 4K herních monitorů – a kliknutím sem je najdete ve Velké Británii.

Nejlepší monitory 4K her

1. Redmagic 4K Gaming Monitor

Nejlepší herní monitor 4K

Redmagic 4K Gaming Monitor

Redmagic 4K Gaming Monitor

27palcový 4K displej, který spravuje obnovovací frekvenci 160 Hz a ve svém panelu používá mini LED pro vysoký kontrastní poměr a jas, díky čemuž je obzvláště září v HDR.

Velikost obrazovky: 27 “| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: LCD IPS G-Sync, FreeSync Compatible | Kompatibilita HDR: DisplayHdr 1000 | Jas: 650CD/M2 | Obnovovací frekvence: 160 Hz | Doba odezvy: 1ms | Vstupy: 2 x HDMI 2.1, 1 x displayport 1.4, 1 x USB-C (režim displeje), 2 x USB-A, 1 x USB-B

The Redmagic 4K Gaming Monitor Poskytuje ostrý, podrobný obrázek s vynikající přesností barev na dokonalé 27palcové obrazovce. Její panel IPS s mini-ledsem má působivé 1 152 místních stmívkových zón pro vysoký kontrastní poměr zajišťující punchy a spoustu hloubky v temných, temných scénách, i když kolem jasných objektů je trochu mírné kvetení. S zapnutým HDR bude zážitek dále zesílen s obrázky Vivider, které jsou na stejné úrovni jako mnoho OLED monitorů.

RedMagic se nezúčastnil herních funkcí, včetně displayportu 1.4 a USB-C s režimem DisplayPort, které obě nabízejí obnovovací frekvenci 160 Hz ve 4k. Dva další HDMI 2.1 porty max. Při 120 Hz a jsou ideální pro připojení PS5 nebo Xbox Series X/S. NVIDIA G-Sync a AMD FreeSync jsou kompatibilní, takže jste grafická karta a displeje pěkně hrají pro lepší manipulaci s pohybem při těchto vysokých obnovovacích sazbách.

2. LG Ultragear 27GN95B-B

Nejlepší herní monitor 4K v polovině třídy

LG Ultragear 27GN95B-B

LG Ultragear 27GN95B-B

Hra ve 4K při 144 Hz na tomto 27palcovém monitoru s panelem IPS, který nabízí solidní sledovací úhly, slušný kontrast a vynikající barevný výkon.

Velikost obrazovky: 27 ”| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: IPS FreeSync Premium Pro, G-Sync kompatibilní | Jas: 450 nits, 750 nits (vrchol) | Obnovovací frekvence: 144Hz | Doba odezvy: 1ms | Vstupy: 2x HDMI 2.0, 1x DisplayPort, 2x USB

Je těžké nespadnout pro LG Ultragear 27GN95B-B. Tento monitor vám umožní hru ve 4K při 144 Hz bez rozbití potu nebo banky. Díky kompatibilitě G-Sync i FreeSync Premium Pro podporujete, zatímco doba odezvy 1MS dále zlepšuje věrnost pohybu, a to freesync Premium Pro, bude vám tyto super hladké rámy bez koktání bez koktání. Chcete-li tento monitor co nejlépe využít, můžete připojit svůj počítač nebo konzoli příští generace na displayport 1.4, protože dva vstupy HDMI podporují pouze 4K/60Hz.

Během hraní si užijete sledování akce na dokonale velkém 27palcovém monitoru s panelem IPS, který nabízí solidní úhly sledování. LG Ultragear 27GN95B-B není nejjasnějším monitorem kolem, ale s jasem DisplayHDR 600 a 750 NIT špičkou získáte slušný kontrast a hluboké černochy, aby se nepřátelé skrývali ve stínu. Barevný výkon a jasnost displeje je také špičková, což zajišťuje, že můžete ze svých her co nejlépe využít.

3. Acer Nitro XV282K

Nejlepší rozpočet 4K herní monitor

Acer Nitro XV282K

Všechny nabízejí ostré rozlišení 4K, dostatečné možnosti připojení, HDR a přetaktovatelná frekvence 144Hz.

Velikost obrazovky: 27 ”| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: IPS FreeSync | Jas: 400 nits | Obnovovací frekvence: 170Hz | Doba odezvy: 1ms | Vstupy: 2x HDMI 2.1, 1x Displayport, 2x USB-A

The Acer Nitro XV282K je snadné doporučení mezi současnými plodinami 4K herních monitorů. Zasáhne hodnotu sladké místo poskytnutím vysoké maximální obnovovací frekvence, více HDMI 2.1 porty a skvělá kvalita obrazu za méně než 1 000 $. Jedná se o monitor IPS s obnovovací frekvencí, která může přetaktování až 170 Hz. Jasnost pohybu je vynikající a AMD FreeSync je podporována. Podpora G-Sync není oficiální, i když jsme monitor testovali s G-Sync a zjistili jsme, že to fungovalo bez vady.

Poměr kontrastu monitoru je vysoký pro panel IPS. Široký barevný gamut a skvělá přesnost barev poskytují živý a živý obrázek. Je to také světlý displej s trvalým vrcholem 400 nits. Většina her vypadá ohromující. Kvalita budování je skromná, i když v pořádku. Stojan vypadá nevýrazně, ale přizpůsobuje se výšce a udržuje displej stabilní. Kolem zpět najdete dva HDMI 2.1 porty a displayport, zatímco porty USB-A jsou k dispozici pro přidávání kabelových periferií.

4. Gigabyte M28U

Nejlepší ultra-cheap 4K herní monitor

Gigabyte M28U

Dostatek konektivity, obnovovací frekvence 144 Hz ve 4 kB a FreeSync jsou v nabídce, i když obětovali jas dostupné pro dostupnost.

Velikost obrazovky: 28 ”| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: IPS FreeSync | Jas: 300 nits | Obnovovací frekvence: 144Hz | Doba odezvy: 1ms | Vstupy: 2x HDMI 2.1, 1x Displayport, 1x USB-C, 3x USB-A

Gigabyte M28u je ideální pro hráče, kteří nemají tunu hotovosti, ale přesto chtějí 4K monitor s vysokou obnovovací sazbou, protože obě nabízí za cenu mnohem nižší než většina alternativ. Obnovová frekvence 144Hz a bezplatná synchronizační podpora drží v rychle se rozvíjejících hrách. Podporuje dokonce více HDMI 2.1 vstupy pro připojení PS5 a Xbox Series X, zatímco USB-C a tři porty USB-A jsou užitečné pro další periferie.

Užijete si barevný a přesný obrázek s vynikající ostrostí na tomto ultra-cheap monitoru. Úlovek? Jas. Při udržovaném 300 nits by se M28u mohl zdát slabý, když je použit v jasné místnosti. Zatímco celková kvalita sestavení je nekonečná a základní, i když získáte nastavitelný stojan pro lepší prohlížení.

5. Sony inzone M9

Nejlepší 4K FreeSync Gaming Monitor

Sony inzone M9

Místní stmívání a 96 osvětlovací zóny zajišťují vynikající kontrast na tomto monitoru připraveném na hraní 4K

Velikost obrazovky: 27 “| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: LCD IPS G-Sync kompatibilní | Kompatibilita HDR: DisplayHdr 600, HDR10 | Jas: 600CD/M2 | Obnovovací frekvence: 144Hz | Doba odezvy: 1ms | Vstupy: 2 x HDMI 2.1, 1 x displayport 1.4

Sony Inzone M9 může být prvním monitorem značky v letech, ale přináší některé z nejlepších her HDR, jaké jsme kdy viděli. Nejen, že má 600-NIT špičkový jas, který je vyšší než většina jeho konkurence, ale má také 96 osvětlovací zóny, které pomáhají řídit lepší kontrast, takže můžete vidět čistou tma hned vedle oslepujícího světla. Tento herní monitor může dokonce vyladit své schopnosti HDR, když je připojen k PS5 díky své funkci automatického HDR tonemapping.

Tato obrazovka má také vše, co chcete, včetně rozlišení 4 kB, maximální frekvence 144Hz, plus jeden displayport a dva HDMI 2.1 porty. Dokonce získáte podporu freesync, díky čemuž se tento displej stane jedním z nejlepších monitorů FreeSync. Vypadá také stejně dobře jako obrázek, který dodává, s moderním bílým a černým designem, který je čistý a možná trochu inspirovaný PS5. Za 900 $ tento herní monitor 4K poskytuje ve všech směrech a jediné, co mu chybí, jsou video kabely v krabici.

6. Asus Rog Strix XG32UQ

Nejlepší herní monitor 4K G-Sync

Asus Rog Strix XG32UQ

Asus Rog Strix XG32UQ

Tento značný 32palcový 4K monitor poskytuje ostré detaily a ohromující barvu, zatímco podpora G-Sync udržuje vaše hry bez koktání mezi 48-144Hz.

Velikost obrazovky: 32 ”| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: IPS G-Sync kompatibilní | Kompatibilita HDR: DisplayHdr 600 | Jas: 450 nits, 600 nits (vrchol) | Obnovovací frekvence: 144Hz, 160Hz (OC) | Doba odezvy: 1ms | Vstupy: 2x HDMI 2.1, 1x Displayport 1.4, 2x USB

Kompatibilita Asus Rog Strix XG32UQ Rocks G-Sync pro variabilní obnovovací frekvenci mezi 48-144Hz, aby vaše grafická karta NVIDIA byla pěkně přehrávána s monitorem. Jasnost pohybu je dále vylepšena díky super rychlé době odezvy. Můžete dokonce přetaktovat monitor a nechat jej zasáhnout 160 Hz na displayportu, což je ideální pro připojení PC. Má také dva HDMI 2.1 porty na palubě, aby využily schopnosti 120Hz/4K v řadě PS5 a Xbox X.

S 32 palcovými nemovitostmi na obrazovce přináší tento monitor G-synchronizace ostrých detailů a ohromujícího barevného výkonu ideální pro hraní her. Jeho panel IPS zasáhne až 600 nits a nabízí podporu HDR. Ačkoli s pouze stmíváním na okraji, nebude to tak nápadné jako ostatní monitory HDR. To také nemá nejlepší kontrast, ale pro cenovku 1 000 $ je tento monitor těžko porazit.

7. Samsung Odyssey Neo G7

Nejlepší 4K HDR Gaming Monitor

Samsung Odyssey Neo G7

Samsung Odyssey Neo G7

Jeho panel VA zasáhne 2 000 jasností NIT v HDR a má širokou barevnou škálu, a to je spárováno s obnovovací frekvencí 165Hz/4K a VRR pro pevný herní monitor HDR.

Velikost obrazovky: 32 ”| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: VA G-Sync a FreeSync | Kompatibilita HDR: HDR10+, HDR2000 | Jas: 350 NITS, 2000 NITS (Peak) | Obnovovací frekvence: 165Hz | Doba odezvy: 1ms | Vstupy: 2x HDMI 2.1, 1x Displayport 1.4, 2x USB

Pro nepřekonatelný výkon HDR uchopte Samsung Odyssey Neo G7. S jeho kvantovým mini-vedeným podsvícením nabízí monitor dobré lokální stmívání a vysoký poměr nativního kontrastu. Jeho panel VA může dokonce zasáhnout divoký jas 2 000 vrcholů NIT v režimu HDR a vyfukovat většinu dalších herních monitorů z vody. Široký barevný gamut a vynikající přesnost cementu tohoto monitoru jako jednu z nejlepších možností pro hraní HDR.

Velikost Samsung Odyssey Neo G7 se tam nekončí, protože nabízí vysokou frekvenci 165 Hz při hraní v 4K. Samozřejmě také získáte všechny typické zvonky a píšťalky, jako je podpora VRR a rychlá doba odezvy pro hladký pohyb spolu s nízkým vstupem pro vynikající citlivost. Tento monitor má také mírné zakřivení pro ještě větší ponoření do akce vaší hry.

8. LG Ultragear 48GQ900

Nejlepší monitor hry s velkou obrazovkou 4K

LG Ultragear 48GQ900

LG Ultragear 48GQ900

VRR, A 0.Reakce 1MS, frekvence obnovení 120 Hz/4K a dostatečná konektivita způsobuje, že tento velký OLED monitor s živými barvami a hlubokými černochy svítí v konzole.

Velikost obrazovky: 48 “| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: OLED G-Sync Compatible, FreeSync | Jas: 450CD/M2 | Obnovovací frekvence: 120 Hz | Doba odezvy: 0.1ms | Vstupy: 3 x HDMI 2.1, 1x Displayport 1.4, 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0

LG Ultragear 48GQ900 je v podstatě vše, co máme rádi o nejnovějším LG C3, jednom z nejlepších herních televizorů, ale změnila se na nadměrný herní monitor. Samozřejmě, s OLED panelem, získáte všechny výhody skutečných černochů, nekonečný kontrast a barvu oka. Tento panel OLED vám také propůjčuje spoustu herních výhod, včetně neuvěřitelně nízkého 0.Doba odezvy 1MS při zobrazování neuvěřitelně hladkého pohybu.

Na rozdíl od svého ekvivalentu herní televize je LG Ultragear 48GQ900 přichází s užším stojanem monitoru, antireflexním povrchem a praktickým ovladačem pro změnu vstupů a nastavení. Konečně má obnovovací frekvenci 120 Hz (nebo 138 Hz při přetaktování) a podporuje kompatibilitu AMD FreeSync Premium Pro a G-Sync Compatibility.

9. Samsung Odyssey Neo G8

Nejrychlejší herní monitor 4K

Samsung Odyssey Neo G8

Samsung Odyssey Neo G8

4K/240Hz je k dispozici na tomto drahém monitoru, který se také může pochlubit adaptivní synchronizační technologií, působivou výkonností HDR, přesností plné barvy a tuny přístavů.

Velikost obrazovky: 32 ”| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: VA FreeSync Premium Pro a G-Sync kompatibilní | Jas: 1000 CD/M2 | Obnovovací frekvence: 240Hz | Doba odezvy: 1MS (MPRT) | Vstupy: 2x HDMI 2.1, 1x Displayport, 2x USB 3.0

Jděte pro rychlost s Samsung Odyssey Neo G8, protože tento monitor nabízí puchýřskou rychlost 240 Hz v UHD pro nějakou máslovou hladkou akci. Budete potřebovat špičkový grafická karta jako AMD Radeon RX 7900 XTX nebo Nvidia Geforce RTX 4090 držet krok, ale jasnost pohybu je na špičkové úrovni. Vaše hedvábná, bez koktání bez koktání bude pomoci adaptivní synchronizační technologií s FreeSync Premium Pro Support a G-Sync Compatibility I.

Panel VA na tomto Herní monitor 240Hz Spravuje vysoký jas, který bojuje s bojem proti pohledu. A je to houpající HDR2000. Kromě toho obrazovka nabízí přesnost plné barvy, matný povrch, aby se zabránilo oslnění a mírné zakřivení, které se obtěžuje kolem vašeho zorného pole.

10. Gigabyte M32UC

Nejlepší zakřivený herní monitor 4K

Gigabyte M32UC

Mírné zakřivení 1500R vás ponoří hlouběji do akce na tomto 4K monitoru s vynikajícím kontrastem, praktickým herním funkcí.

Velikost obrazovky: 31.5 ”| Poměr stran: 16: 9 | Rozlišení: 3 840 x 2 160 | Typ panelu: VA FreeSync Premium Pro | Jas: 350 CD/M2 | Obnovovací frekvence: 144Hz (160Hz OC) | Doba odezvy: 1MS (MPRT) | Vstupy: 2 x HDMI 2.1, 1 x displayport 1.4, 1 x USB-C

Chci jeden z Nejlepší zakřivené monitory připraven vás ponořit hluboko do akce? Gigabyte M32UC je ohromující 32palcový 4K displej s poměrem stran 16: 9 a zakřivením 1500R, které jemně ovine kolem vašeho zorného pole. Jeho panel VA je slušně světlý a má dobré zacházení s odrazem, takže bude skvěle fungovat v dobře osvětlených prostorech, zatímco vynikající kontrast a přesné barvy určitě zesilují váš herní zážitek.

Nativní frekvence nativního obnovení 144Hz na gigabyte M32UC může být přetaktována na 160 Hz pomocí displayportu, zajištění hladší hry a dvou HDMI 2.K dispozici je 1 porty, které využívají 4K/120 Hz na Xbox Series x a PS5. Herní funkce se tam nezastaví, protože dostanete nízké vstupní zpoždění, skvělou dobu odezvy a podporu freesync, i když nemůžete přetaktování. Nejlepší ze všeho je, že tento monitor je na dostupnějším konci 4K možností.

Kde získat nejlepší 4K herní monitor ve Velké Británii

Gigabyte M28U

Nejlepší rozpočet 4K herní monitor

Acer Nitro XV282K

Samsung Odyssey G70a

Nejlepší 4K FreeSync Gaming Monitor
Samsung Odyssey G70a

Gigabyte aorus fv43u

Nejlepší monitor hry s velkou obrazovkou 4K
Gigabyte aorus fv43u

Sony inzone M9

Asus Rog Swift PG32UQ

Asus Rog Swift PG32UQ

ASUS ROG SWIFT PG32UQX

ASUS ROG SWIFT PG32UQX

LG Ultragear 48GQ900

LG Ultragear 48GQ900

Co musíte hledat ve 4K herního monitoru

4K tlačí limit toho, co je možné na typickém herním počítači. Například nenajdete žádné 360 Hz nebo Herní monitory 240Hz ten výstup na Quad HD. Většina modelů také není skvělá na HDR, s několika výjimkami zaznamenaných na tomto seznamu.

Všechny monitory 4K vytvářejí ostrý obrázek, takže si můžete vybrat velikost obrazovky tak velké, jak chcete, a váš rozpočet zaručuje. Protože hustota pixelů je tak těsná, obvykle si chcete vybrat displej, který je nejméně 27 až 32 palců. A pokud opravdu chcete jít velký, obecně cítíme, že nevidíte jednotlivé pixely 4K obrazovky, dokud se nedostanete až 65 palců.

Naopak se však ostrost obecně zlepšuje, jak se zmenšuje velikost displeje. Stejný počet pixelů je zabalen do menšího prostoru. 27palcový nebo 28palcový 4K monitor bude ostřejší než 32palcový monitor, který se bude zdát ostřejší než alternativa 43 palců nebo 48 palců. Rozdíl je menší, ale stojí za zvážení, zda je vaše nejvyšší priorita srozumitelnost obrazu.

Většina 4K monitorů používá zobrazovací panel IPS, který nabízí nevýrazný poměr kontrastu. Dobrou zprávou je, že také sportují vysoký jas, velká jasnost pohybu a přesná barva. Vzácné několik alternativ používá panel VA. Tento typ displeje zvyšuje poměr kontrastu a zachovává si dobrý výkon barev, i když často za to, co je možné činit pohyb v tmavých scénách.

Hráči by měli dávat pozor na nové modely s mini-vedeným podsvícením. To spáruje panel IPS s řadou LED zón pro zlepšení kontrastu. Monitory Mini-LED poskytují také HDR oční oční posílení. Zatím je na trhu jen několik možností mini-LEDS, ale v blízké budoucnosti se stanou běžnějšími.

OLED a Qled jsou prozatím většinou exkluzivní na televizní trh. K dispozici je několik monitorů 4K OLED, například LG 32EP950-B, ale jsou extrémně drahé a zaměřují se na produkci profesionálních médií namísto her.

Většina 4K herní monitory max. Out při 144Hz obnovění frekvence, i když někteří mírně přesahují to s přetaktováním režimem. To by se mohlo zdát zklamáním na první pohled. Hraní 4K umístí na herní počítač těžkou zátěž, ale tolik her se neustále nepodaří zasáhnout 144 snímků za sekundu, Nevermind 240 FPS nebo více.

Všechny monitory na tomto seznamu podporují AMD Freesync nebo Nvidia G-Sync a některé podporují oba. Fanoušci NVIDIA by si měli poznamenat, že monitory, které oficiálně nepodporují NVIDIA G-Sync, mohou stále pracovat s grafickými kartami Nvidia. Pokud však chcete monitor s modulem G-Sync, podívejte se na naše zaokrouhlení Nejlepší monitory G-Sync.

FAQ 4K herní monitor

Měli byste místo toho koupit herní televizi?

Herní monitor je nejlepší volbou pro výkon her, ale televizory bývají lepší pro kvalitu obrazu. Zakoupením herní televize můžete také obvykle získat více obrazovky za méně peněz. Podívejte se na průvodce průvodcem rozdíly mezi herními monitory a televizory pro více informací.

Stojí 4K herní monitory za to?

Pokud hledáte ohromující vizuální zážitek s ostrými detaily a zářivými barvami na větší obrazovce, je těžké porazit 4K monitor. Při hraní však je toto rozlišení trochu složitější, protože i když chytíte monitor 120 Hz nebo dokonce 240 Hz, který je připraven zasáhnout vysoké rámy v UHD, váš počítač nemusí držet krok. Budete potřebovat výkonnou grafickou kartu, která přidá k vašim nákladům, i když některé střední možnosti zpracovávají 4k dobře, i když při nižších snímcích snímků. Ale pokud chcete používat spíše monitor než herní televizi s vaší PS5 nebo Xbox Series X/S, monitor 4K/120Hz je ideální.

Ti, kteří jsou v konkurenčním, rychle se rozvíjejícím hraním, kde je rychlost důležitější než lesklé vizuály, mohou být lepší s monitorem 1080p nebo dokonce 1440p, protože je pro váš systém mnohem snazší řídit vyšší snímkové frekvence pro hladší akci. Pomáhá také, že jsou dostupnější, i když náklady na 4K monitory výrazně klesly. Pohlcující hry řízené příběhy by mohly těžit z rozlišení UHD, ale vše se scvrkává na schopnost vaší soupravy a vašich konkrétních herních potřeb při rozhodování, zda to 4K monitor stojí za to.

Je 1440p lepší než 4k?

1440p může být v určitých situacích lepší pro hraní než 4K. QHD zasáhne skutečné sladké místo díky ostřejšímu rozlišení než 1080p a schopnosti řídit vyšší snímkové frekvence bez zdanění systému až 4k. To znamená, že je to lepší pro konkurenční hry než UHD. Stále však budete potřebovat grafickou kartu střední třídy pro vyšší rychlosti, takže se ujistěte, že vaše souprava je na úkolu. Monitory 1440p jsou také často levnější než jejich 4K protějšky.

Stále existuje případ pro 4k, zejména když cena těchto monitorů stále klesá. Užijete si ohromující, ostré vizuální efekty a jsou ideální pro ty, kteří hledají displej 27 palců nebo větší, protože nechcete být pixel-peeping. Monitor 4K/120Hz je také to, co budete chtít co nejlépe využít konzoly příští generace.