Nejlepší 4K herní monitory pro PC 2023: 144Hz, zakřivené a další | Hardware Tom S, 15 nejlepších tipů pro 4K herní monitory – recenze a hodnocení 2023

Top 15 tipů pro 4K herní monitory – recenze a hodnocení 2023

Contents

Naše odborní recenze:

Nejlepší 4K herní monitory pro PC 2023: 144Hz, zakřivené a další

Toto jsou nejlepší monitory 4K, které je třeba zvážit, pokud jste připraveni upgradovat svůj herní zážitek.

 • Rychlý seznam
 • Nejlepší celkově
 • Nejlepší mini LED
 • Nejlepší OLED
 • Nejlepší prémie
 • Nejlepší 155Hz
 • Nejlepší 144Hz
 • Nejlepší hodnota
 • Nejlepší pro HDR
 • Nejlepší rozpočet
 • Nejlepší pro konzoly
 • Tipy na nákupy

Nejlepší 4K herní monitory 2023

Vzhledem k tomu, že grafické karty hlavního proudu jsou ještě silnější, není divu, že hráči PC slintají nad monitory s rozlišením 4K. Balení panelu 8.3 miliony pixelů (3840 x 2160) způsobují, že vaše oblíbené hry vypadají ostré a realistické. Také vám umožní vidět maximum z nejlepších webových kamil, což je užitečné, pokud jste streamer.

Kromě toho, že jste nejvyšší rozlišení, které v těchto dnech najdete v dobrém herním monitoru. S zabalenou armádou pixelů můžete natáhnout velikost obrazovky dobře za 30 palců, aniž byste měli pixely tak velké, že je můžete vidět. A nejlepší grafické karty, ať už z řady NVIDIA RTX 40 nebo řady AMD Radeon RX 7000, se přesune na 4K ještě lákavější.

Ale kvalita obrazu přichází za strmou cenu. Každý, kdo nakupuje monitor 4K, ví, že není levný. Ano, 4K je o hraní s vysokým rozlišením (a jiných médiích), ale budete stále potřebovat solidní herní specifikace, jako je 60 Hz-plus obnovovací frekvence, nízká doba odezvy a váš výběr adaptivního synchronizace (NVIDIA G-Sync nebo AMD FreeSync, v závislosti na grafické kartě vašeho systému). A nemůžete zapomenout na náklady na výkonnou grafickou kartu, kterou budete muset správně hrát ve 4k. Pokud nejste připraveni na 4K, naleznete v naší stránce s nejlepšími herními monitory, kde nejste připraveni na 4K.

Pro ty, kteří jsou připraveni na hraní s vysokým rozlišením, jsou níže nejlepšími hrami 4K herních monitorů roku 2023 na základě našich přísných interních benchmarků.

Rychlý seznam

Nejlepší herní monitor 4K

Dell G3223Q zasáhne všechna správná tlačítka pro většinu lidí, kteří hledají herní monitor 4K. Má 1MS doba odezvy, 144Hz obnovovací frekvence a podporuje značky AMD i NVIDIA adaptivní synchronizace. Házejte vynikající přesnost, barevný obrázek a cenovka kolem 800 $ a máte pro hráče přesvědčivou možnost monitoru.

2. Chladič Master Tempest GP27U 160 Hz Mini LED

Nejlepší Mini LED 4K herní monitor

Technologie mini LED se stále více objevuje v segmentu herního monitoru a chladicí Master Tempest GP27U patří mezi nejlepší dostupné. Monitor obsahuje 576 zóny stmívání pro zlepšení kontrastu a přispívání k ostrému a barevnému obrazu. A zatímco 144Hz je průměrem segmentu pro obnovovací sazby při 144 Hz, bouřka GP27U naráží na 160 Hz (i když ztratíte adaptivní synchronizaci, pokud překročíte bariéru 144Hz).

3. Asus Rog Swift PG42UQ

Nejlepší monitor herního herního monitoru 4K

Asus Rog Swift PG42UQ zasáhne zemi s naskládanou palubou, pokud jde o výkon, díky svému panelu OLED. Asus nejen doručil monitor, který je přesný z továrny, ale také přináší jasný a barevný obrázek s nízkým vstupem a špičkovým vstupním zpožděním. Bonus je zahrnutí reproduktorů, které skutečně zní dobře (což je vzácnost pro herní monitory).

4. Samsung Odyssey Neo G8

Nejlepší monitor herního herního monitoru 4K

Pokud chcete rychlost, nehledejte nic jiného než Samsung Odyssey Neo G8. Většina 4K monitorů zasáhla 144 Hz nebo přetaktování na maximum kolem 170 Hz. Odyssey Neo G8 však má nativní obnovovací frekvenci 240 Hz. V kombinaci s hladkým zpracováním pohybu a nízkým vstupem je Odyssey Neo G8 pro hráče, kteří se chtějí spárovat s Geforce RTX 4090 nebo Radeon RX 6900 XTX, „další úroveň“.

5. Asus Rog Swift PG32UQ

Nejlepší herní monitor 155Hz 4K

Asus Rog Swift PG32UQ zapůsobil na okraj zóny rozsudek. To zvyšuje kontrast a přispívá k obrázku s vynikajícím kontrastem HDR. Reprodukce barev je také bezvadná, stejně jako přesnost obrázků.

6. Philips Momentum 279M1RV

Nejlepší 144Hz 4K herní monitor

Philips nadále zapůsobí na své nejnovější herní monitory, zejména s hybností 279M1RV. Zatímco 144Hz při 4K by se mohlo zdát běžecký mlýn, Philips posouvá limity vynikajícím zpracováním videa, perfektní barvou a jasným obrázkem. Třešničkou na dortu je technologie Ambiglow Philips, která poskytuje osvětlení zaujatosti pro pohlcující herní zážitek.

7. Acer Predator XB273K

Nejlepší 144Hz 4k Herní monitor Hodnota

Zatímco mnoho špičkových herních monitorů 4K může běžet 800 $ nebo více, 27palcový Acer Predator XB273K se pravidelně prodává za méně než 600 $. Tato cena vám poskytne přesnost barev na profesionální úrovni, vynikající herní výkon a přesnost barev v továrně.

8. ASUS ROG SWIFT PG32UQX

Nejlepší 4K herní monitor pro HDR

Asus Rog Swift PG32UQX je zajímavý výběr díky použití mini LED panelu s vynikajícím kontrastem a jasnou obrazovkou (1 627 nits v našem testování). Asus dokonce zahrnuje malou OLED obrazovku s názvem „Live Dash“, která zobrazuje obnovovací frekvenci, režim obrázku a CPU/GPU Temps.

9. ASUS TUF Gaming VG289Q

Nejlepší rozpočet 4K herní monitor

Herní rodina ASUS TUF je známá tím, že poskytuje hodnotu, a TUF Gaming VG289Q to dělá právě to. Nabízí rozlišení 4K při 60 Hz s podporou AMD FreeSync spolu s přesnou barvou. I když to nemusí být schopen se potýkat s konkurenty 144Hz, je to nákladově efektivní volba pro hráče rozpočtu za 289 $.

Nejlepší pro konzoly

Nejlepší 4K herní monitor konzolí

Sony vyvinula dokonalého společníka pro monitor pro svou populární konzoli PlayStation 5: Inzone M9. Jedná se o 27palcový herní monitor, který podporuje všechny video schopnosti PlayStation 5 a dokonce obsahuje odpovídající barevné schéma. I když nemáte konzoli Sony, podporuje to FreeSync/G-Sync a dokonce i přepínač KVM pro uživatele PC.

Nejlepší 4K herní monitory, které si můžete koupit ještě dnes

Proč můžete věřit Tomovu hardwaru

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Nejlepší herní monitor 4K

1. Dell G3223Q

Nejlepší herní monitor 4K

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr velikosti obrazovky a poměr stran: 32 palců / 16: 9
Doba odezvy (GTG): 1ms
Adaptive-Sync: FreeSync & G-Sync kompatibilní

Důvody k nákupu

Přesnost barev na úrovni z krabice
Barevný a jasný obraz

Důvody, kterým se vyhnout

Průměrný kontrast a barevný objem gamut

The Dell G3223Q je hvězdná položka v segmentu 4K herního monitoru a nabízí velikost panelu 32 palců, nízké celkové vstupní zpoždění (měřeno pouhých 30 ms) a vynikající rovnováha mezi odezvou a rozlišením pohybu a rozlišením pohybu. Jak byste mohli očekávat pro 4K herní monitor, máme 144Hz obnovovací frekvenci s podporou pro AMD FreeSync i Nvidia G-Sync Adaptive Sync Technologies.

Nejen, že Dell G3223Q přibíjí základny, ale také nabízí jasný a barevný obrázek. A přesnost barev přímo z krabice je špičková v barevných gamerech DCI-P3 i SRGB. S podporou DisplayHDR 600 byly přesnosti a reprodukce barev také dobře zastoupeny v režimu HDR.

Pokud by existovaly nějaké nevýhody, byl to, že objem kontrastu a barevného gamut se ve srovnání s některými z jeho blízkých soupeřů trochu krátký. Avšak s pouliční cenou nižší než 800 $ je však Dell G3223Q snadno doporučeno pro 4K hráče.

Nejlepší Mini LED 4K herní monitor

2. Chladič Master Tempest GP27U 160 Hz Mini LED

Nejlepší Mini LED 4K herní monitor

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr obrazovky a poměr stran: 27 palců / 16: 9
Typ panelu: IPS / Mini LED
Doba odezvy (GTG): 1ms
Adaptive-Sync: FreeSync & G-Sync kompatibilní

Důvody k nákupu

Obrázek ostrých břitů s vysokým kontrastem a živou barvou
Přesný s kalibrací
Vynikající zpracování videa s uživatelem variabilním overdrive

Důvody, kterým se vyhnout

Žádná adaptivní synchronizace při 160 Hz
Mírně lehká gama

Cooler Master zvyšuje své portfolio herního monitoru a nejnovější ze společnosti je působivý Tempest GP27U. Je na menší straně pro herní monitor 4K při 27 palcích, ale přináší na stůl spoustu funkcí spolu s vynikajícím výkonem.

Hlavním prvkem monitoru je jeho mini LED panel s filmem Quantum Dot a 576 zóny stmívání. Výsledkem je rozsáhlá barevná škála a vynikající kvalita obrazu napříč deskou. Abyste získali nejlepší výkon, samozřejmě budete muset kalibrovat bouřku GP27U, ale jakmile je vše vytočeno, zapůsobí na hlubokými černochy a celkovým barevným výkonem ve srovnání s jeho vrstevníky. Kromě toho se chladicí Master vrhl na podporu až 160 Hz obnovovacích sazeb, i když nemůžete použít adaptivní synchronizaci nad 144 Hz.

Chladič mistr Tempest GP27U má na svém talíři spoustu ocenění a jen velmi málo demertů následků. Házejte do relativně dostupné ceny 849 $ a máte pro hráče vítěznou kombinaci.

Nejlepší monitor herního herního monitoru 4K

3. Asus Rog Swift PG42UQ

Nejlepší monitor herního herního monitoru 4K

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr velikosti obrazovky a poměr stran: 42 palců / 16: 9
Doba odezvy (GTG): 0.1ms
Adaptive-Sync: FreeSync & G-Sync kompatibilní

Důvody k nákupu

Ostrý, jasný obrázek s hlubokým kontrastem
Přesná barva mimo krabici
Téměř dokonalé zpracování videa
Vynikající zvuk z interních reproduktorů
Kvalita sestavení prémie

Důvody, kterým se vyhnout

HDR červená je o něco méně nasycená než konkurence

ASUS je impozantní jméno v prostoru pro herní monitor, nabízí záznamy pro mainstreamové i nadšené zákazníky. Poslední herní monitor společnosti 4K, ROG Swift PG42UQ, je prémiová nabídka zaměřená na herní nadšence, kteří chtějí vynikající zobrazenou kvalitu podporovanou dobrým rozlišením pohybu.

To, co dělá Rog Swift PG42UQ speciální je to, že nabízí živý OLED panel měřící 42 palců ve velikosti. Získáte rozlišení 4K (3840 x 2160), 0.Doba odezvy 1 ms a nativní obnovovací frekvence 120 Hz (která skočí na 138 Hz s přetaktováním). Rog Swift PG42UQ vyniká téměř v každé kategorii a nabízí vynikající barevnou kalibraci mimo krabici, špičkové zpracování videa, nízké vstupní zpoždění a těžko-beat kontrast (jak je poskytován jeho OLED panel).

Jak byste očekávali od Asusu, Rog Swift PG42UQ je dobře zabalený a má prémiovou konstrukci v celém. Asus dokonce zahrnuje dálkové ovládání pro přístup k OSD a ovládání hlasitosti na vestavěných reproduktorech. Kromě toho je na palubě úplné přidělení portů, včetně dvou HDMI 2.0, jeden displayport 1.4 a více USB 3.1 Porty typu 1 typu A pro spojování periferií.

Nejlepší monitor herního herního monitoru 4K

4. Samsung Odyssey Neo G8

Nejlepší monitor herního herního monitoru 4K

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr velikosti obrazovky a poměr stran: 32 palců / 16: 9
Doba odezvy (GTG): 1ms
Adaptive-Sync: FreeSync & G-Sync Certified

Důvody k nákupu

Ohromující obrázky SDR a HDR
Barva přesná z krabice
Herní výkon další úrovně
Hladké zpracování pohybu a nízké zpoždění vstupu

Důvody, kterým se vyhnout

Objem barevného gamut je jen průměrný

Jedna věc, kterou můžete očekávat ohledně rozsáhlé kategorie 4K herních monitorů, je to, že všichni mají 144Hz obnovovací frekvenci (nebo o něco vyšší s přetaktováním). No, Samsung Bucks, který trend s Odyssey Neo G8, který nabízí maximální obnovovací frekvenci, která je více přizpůsobena nižšímu rozlišení 1440p monitoru: 240Hz.

Obnovová frekvence 240Hz nejenže umístila Odyssey Neo G8 na vyšší rovinu než její protějšky, ale Samsung naplnil monitor 32palcovým panelem 1000R VA a mini-vedeným osvětlením s 1 196 stmívacími zónami. Výsledkem je, že jsme měřili kontrast při 25 000: 1 oproti 3 000: 1 typickým pro panely VA. Superlativy tam nekončily; Byli jsme na podlaze přesnost monitoru čerstvé z továrny a kvality obrazu v režimech SDR i HDR byly vynikající.

Měli jsme jen několik výhrad týkající se Odyssey Neo G8, konkrétně o jeho barevném objemu gamut, který byl ve srovnání s konkurenty v polovině balení. Je zde také otázka ceny. Odyssey Neo G8 není levná, s MSRP 1 400 $. Tato cena je však relativním vyjednáváním ve srovnání s jeho mini konkurenty LED z Viewsonic a Asus, kteří při tomto psaní prodávají za více než 2 000 $.

Nejlepší herní monitor 155Hz 4K

5. Asus Rog Swift PG32UQ

Nejlepší herní monitor 155Hz 4K

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr velikosti obrazovky a poměr stran: 32 palců / 16: 9
Obnovová frekvence: 155 Hz s přetaktováním
Doba odezvy (GTG): 1ms
Adaptive-Sync: FreeSync & G-Sync kompatibilní

Důvody k nákupu

Bohatá a živá barva
Vynikající kontrast HDR
Hladké zpracování videa

Důvody, kterým se vyhnout

Žádná výhoda od 155 Hz
Synchronizace ELMB snižuje světelný výstup

Segment 32palcového 4K herního monitoru se stává velmi přeplněným, ale Asus Rog Swift PG32UQ vypadá, že vyniká s některými trikovými funkcemi. Pro začátek se PG32UQ může pochlubit maximální frekvencí 155 Hz, což jej mírně posune před standardem třídy 144 Hz.

I když toto hodnocení 155 Hz v našem testování nevykazovalo velkou výhodu, nemůžeme ignorovat bohaté a zářivé barvy poskytované panelem IPS a vynikající kontrast HDR, který poskytuje hodnocení HDR 600. Hodíte funkce, jako je velká barevná gamut, 1ms doba odezvy, freesync a G-Sync kompatibilita a špičkové zpracování videa, a my máme skutečného vítěze na našich rukou.

PG32UQ fungoval dobře napříč naší testovací sadou a přichází za cenu, která vrčí těsně pod 1 000 $.

Nejlepší 144Hz 4K herní monitor

6. Philips Momentum 279M1RV

Nejlepší 144Hz 4K herní monitor

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr obrazovky a poměr stran: 27 palců / 16: 9
Doba odezvy (GTG): 1ms
Adaptive-Sync: FreeSync & G-Sync kompatibilní

Důvody k nákupu

Jasný ostrý obrázek
Vynikající kontrast HDR
Vizuálně dokonalá barva mimo krabici
Zpracování videa na špičkové police
Monolitická kvalita sestavení

Důvody, kterým se vyhnout

Žádné nedostatky důsledků

Máme desítky herních monitorů, které procházejí naší laboratoří ročně, ale jen málo monitorů zapůsobí stejně jako Philips Momentum 279M1RV. 279M1RV balíčky do rozlišení 4 k. Najdete obvyklou frekvenci 144Hz, doba odezvy 1MS a adaptivní synchronizační podpora očekávaná z této třídy, ale Philips jde nad rámec podrobností.

279M1RV nejprve zapůsobí svou vynikající kvalitou obrazu. Nejenže je displej jasný (zasáhne 458 nits v našem testování), ale také to fungovalo dobře (pro monitor IPS) v kontrastním testu na 1 018: 1. Přesnost barev byla v čele třídy, stejně jako její jas a kontrast HDR. Z krabice nebyla zapotřebí kalibrace s 279M1RV.

Herní výkon je příklad s AMD FreeSync a Nvidia G-Sync. Kromě toho budou fanoušci RGB s potěšením vědět, že je přítomen vynikající systém Philips Ambiglow, který poskytuje zaujatosti pro další zlepšení nasycení kontrastu/barev a herního ponoření.

Nejlepší 144Hz 4k Herní monitor Hodnota

7. Acer Predator XB273K

Nejlepší 144Hz 4k Herní monitor Hodnota

Naše odborní recenze:

Specifikace

Velikost obrazovky a poměr stran: 27 palců, 16: 9
Doba odezvy (GTG): 4ms

Důvody k nákupu

Vynikající herní výkon
Přesnost barev mimo krabici

Důvody, kterým se vyhnout

Acer Predator XB273K je o něco dostupnější než ostatní možnosti 144Hz na této stránce. Během rychle se rozvíjejících her s maximálním nastavením nedošlo k rozostření. G-Sync fungoval úspěšně-s standardním i obsahem HDR-pro boj s trháním obrazovky, když je spárován s grafickou kartou NVIDIA. Během našeho testování se monitor udržoval dobře s dalšími 144 Hz displeji a dokonce porazil Asus Rog Swift PG27UQ a Acer Predator X27, které jsou asi 2 000 $ monitory, když došlo k vstupnímu zpoždění.

Pokud jde o kvalitu obrazu, predátor XB273K poskytuje přesnost a kontrast na úrovni barev, podle našeho testování dosáhne více než 4 000: 1 a po naší kalibraci více než 2000: 1 po naší kalibraci. HDR nevypadá tak dobře jako na monitorech s fald podsvícení, ale považujeme Predator XB273K další nejlepší věc.

Pro levnější 4K diváky viz nejlepší rozpočet 4K monitory.

Nejlepší 4K herní monitor pro HDR

8. ASUS ROG SWIFT PG32UQX

Nejlepší 4K herní monitor pro HDR

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr velikosti obrazovky a poměr stran: 32 palců / 16: 9
Doba odezvy (GTG): 4ms
Adaptivní synchronizace: G-Sync Ultimate

Důvody k nákupu

Důvody, kterým se vyhnout

Snížení rozmazání pohybu

Pokud chcete nejlepší herní monitor 4K pro filmy a hry HDR, Asus Rog Swift PG32UQX je drahý, ale působivý nákup. Toto je první herní monitor s mini LED. Díky tomuto pokročilému podsvětí jsme zaznamenali fantastický poměr kontrastu HDR ve věku 180 820.8: 1. A zatímco oledová obrazovka, jako je Alienware na této stránce. Během testování zasáhl 1 627 nits s HDR.

Milovali jsme sledování filmů HDR na obrazovce, ale neexistuje žádná podpora Dolby Vision. To neovlivní mnoho her, ale 4K Blu-ray disky a obsah z Netflixu často používají Dolby Vision. Na druhou stranu získáte podporu pro 24p filmové kadence.

A jako herní monitor není PG32UQX ani Slouch. V naší době odezvy a vstupních zpožděných testů se obdivovatelně objevilo proti jiným 144 Hz obrazovkám, dokonce i některé z nich, včetně HP Omen na této stránce, v druhém. A šikovná obrazovka OLED na spodní jedinečně relé užitečné informace, jako je obnovovací frekvence a teploty CPU a GPU.

Nejlepší rozpočet 4K herní monitor

9. ASUS TUF Gaming VG289Q

Nejlepší rozpočet 4K herní monitor

Naše odborní recenze:

Specifikace

Velikost obrazovky a poměr stran: 28 palců, 16: 9
Doba odezvy (GTG): 5ms
Adaptive-Sync: FreeSync

Důvody k nákupu

Důvody, kterým se vyhnout

HDR vypadá jen o něco lépe než SDR

Často nevidíte slovo rozpočet spojené s monitorem 4K, ale ASUS TUF Gaming VG289Q není jen cenově dostupný; Je to také skvělý herní monitor. Přestože je od psaní k dispozici za 349 $, nabízí obrovské množství výkonu, což z něj činí fantastickou hodnotu pro hráče, kteří se chtějí dostat na 4K, aniž by došlo k přerušení banky. Dokonce jsme viděli 4K monitory ceny za 400 USD nabízejí menší herní výkon.

Když jsme se hráli na VG289Q. Tituly SDR vypadaly zvlášť barevně, ale při přechodu na hry HDR došlo k téměř žádnému zlepšení.

S cenou VG289Q není tak nízké, není divu, že jeho obnovovací frekvence je omezena na pouhých 60 Hz (FreeSync pracuje na 48 Hz). Hardcore hráči budou samozřejmě chtít více Hz, ale příležitostné hráči se mohou vyrovnat s rychlými scénami, které ukazují dostatečné detaily a vynikající hustotu pixelů.

Pro více cenově dostupných 4K obrazovek najdete v seznamu nejlepších rozpočtů 4K monitorů.

Nejlepší 4K herní monitor konzolí

10. Sony inzone M9

Nejlepší 4K herní monitor konzolí

Naše odborní recenze:

Specifikace

Poměr obrazovky a poměr stran: 27 palců / 16: 9
Doba odezvy (GTG): 1ms
Adaptive-Sync: FreeSync & G-Sync kompatibilní

Důvody k nákupu

Jasný, ostrý a kontrastní obraz
Full-Array Local-Dimming podsvícení
Vynikající přesnost barvy mimo krabici
Prémiové zpracování videa
Unikátní styl, který doplňuje režim PS5 -No SRGB

Důvody, kterým se vyhnout

Trh je plný 4K herních monitorů, které pokrývají širokou škálu velikostí a cenových bodů, ale většina z nich je zaměřena především na herní počítače. Společnost Sony zaujímá odlišný přístup s monitorem Inzone M9, který je optimalizován pro PC a jeho herní konzole PlayStation 5.

Inzone M9 zaškrtává všechny správné políčka s 27palcovým panelem IPS, 144Hz obnovováním s adaptivním synchronizačním podporou (AMD FreeSync a Nvidia G-Sync), Fald podsvícení (96 stmívacích zón) a vynikající přesností barev přímo z box. Najdete také duální HDMI 2.1 porty a aplikace naplněná inzonem naplněná pro snadnou konfiguraci nastavení. Dokonce i design inzone M9 napodobuje konzoly Playstation Launch Edition s bílým a černým motivem.

Naštěstí Sony Inzone M9 poskytuje hodně třesku za Buck, poskytuje vynikající herní a barevné výkon, pěkné malé dotyky (jako integrovaný přepínač KVM pro spuštění monitoru na konzole a PC) a atraktivní cena 899 $.

Tipy na rychlé nakupování

Při hledání nejlepšího herního monitoru 4K pro vás zvažte následující:

  4K hraní her vyžaduje špičkovou grafickou kartu. Pokud nepoužíváte Geforce RTX 4090 nebo Radeon RX 7900 XTX, budete chtít alespoň GeForce RTX 3080 nebo Radeon RX 6900 XT do hry ve vysoké kvalitě nastavení. Nápovědu navštivte naši průvodce nákupem grafických karet.

Takže jste to zvládli tak daleko a stále jste nenašli něco, co se zdá být vhodným pro vaše herní touhy? Nedávno jsme se podívali na několik dalších 4K monitorů, že zatímco oni zcela nevyrábějí náš nejlepší seznam herních monitorů 4K, stále stojí za zvážení.

Acer’s Nitro XV282K je kompaktní 28palcový 4K hráč s 144Hz obnovovacím, pulzujícím, přesným barvou a dalšími prémiovými funkcemi. Jeho primární nevýhody jsou průměrný kontrast, lehká gama a jeho cena 900 $.

A ačkoli to není přísně herní obrazovka, Asus ‘Proart PA32UCG přináší fenomenální, přesný obrázek, vynikající HDR (díky podsvícení podsvícení plného pole a 1700 nit nejvyššího jasu) a 144 Hz obnovení nad jeho displayportem. Doba odezvy 5MS však z posouzení diskvalifikuje mnoho hráčů. A cena 5 000 $ také znamená, že to bude pravděpodobně specializovaný displej pro profesionály, kteří chtějí hrát na boku.

Pro více pokynů vybírání monitoru jakéhokoli rozlišení-gaming nebo jinak-prozkoumejte náš průvodce nákupem PC a seznam nejlepších počítačových monitorů.

Top 15 tipů pro 4K herní monitory – recenze a hodnocení 2023

Všichni jsme měli zamilovanost do počítačových her někde v našich životech, správně? Někteří lidé opustili hraní, zatímco někteří lidé se rozhodli stát se profesionálními hráči. V současné době existují 3.09 miliard aktivních video hráčů na naší planetě.

Monitory jsou nezbytné pro jakýkoli počítačový nastavení a herní nábytek, ale 4K zakřivený herní monitor může být měničem her, protože vám poskytuje lepší kvalitu obrazu a mnoho dalších funkcí, které vám mohou přinést lepší zážitek, pokud jde o práci a hraní.

Ať už vidíte hraní hraní jako svou zábavu nebo jako kariéru, potřebujete nejlepší 4K herní monitor, abyste své hry posunuli na novou úroveň.

Pokud se tedy těšíte na renovaci vašeho aktuálního displeje, přišli jste na správné místo. Dnes popisujeme nejlepší monitory 4K her, ze kterých si můžete vybrat na dnešním trhu. Než však začneme, uvidíme, co je tak zvláštního na zakřivených monitorech a proč pro vás může být tak výhodné.

Top 4K zakřivené herní monitory

Nyní prozkoumejme některé z nejlepších možností na trhu. Protože mluvíme o monitorech s vysokou kvalitou obrazu, můžete očekávat, že cena bude trochu zvýšená. Pokud hledáte něco dostupnějšího, možná můžete zvážit možnost s nižším rozlišením monitoru, například monitor 1366×768. Zde jsou některé z nejlepších zakřivených herních monitorů, které je třeba zvážit.

1. Pixio Monitor PXC325

Je to skutečný měnič hry pro každého, kdo miluje hraní her nebo potřebuje velký, vysoce kvalitní monitor pro práci nebo zábavu. Tento monitor Pixio má rozměr 31.5 “, je kompatibilní s HDR a G-Sync a přichází s technologií AMD FreeSync Premium. Rozlišení 1440p je naprosto ohromující a obnovovací frekvence 165 Hz zajišťuje hladké, bezproblémové hry. Navíc technologie AMD FreeSync znamená, že se nebudete muset starat o roztržení nebo koktání obrazovky . Je to připraveno Vesa, takže vše, co musíte udělat, je namontovat, pokud máte k dispozici monitor.

Nejlepší zakřivené monitory pro hraní v roce 2023

Nejlepší zakřivené monitory vám pomáhají ponořit vás do vašich oblíbených herních světů.

Zahrnuto do této příručky:
M32U 32 “herní monitor

Nejlepší zakřivené monitory pro obraz záhlaví her se dvěma zakřivenými monitory a PC Gamer doporučený odznak

Nejlepší zakřivené herní monitory jsou nejvhodnější pro pohlcující herní zážitky. Čím širší obrazovku a čím zakřivení panelu, tím více vaší vize je ve vaší hře ponořena. Kdybychom měli na výběr, vložili bychom ultrawide 49palcový zakřivený herní monitor, jako je Samsung Odyssey Neo G9, na stole každého hráče PC hráče.

V poslední době jsme viděli příchod herních monitorů OLED a žádný lepší než Alienware 34 QD-Oled a Philips Evnia 34M2C8600. Oba jsou zakřivené, ultrawide panely, a přestože jsme mírně preferovali Philips pro jeho lesklý povrch, zatím to není v prodeji všude všude. Alienware je snadněji dostupný.

Nemusíte utratit ani přes 2 000 $ za slušného zakřiveného monitoru; Hráči s rozpočtem mohou zvážit něco menšího než ultrawide beastie, jako je Dell S2722DGM nebo Pixio PXC277. Ty nezlomí banku, ale stále nabízejí dostatečně velkou velikost panelu, aby poskytly vynikající úhly pozorování vpředu a menší zkreslení obrazu, čímž se snížila oka. Byli byste překvapeni, kolik doručují prostřednictvím specifikací a výkonu. To je tak dlouho, jak vám nevadí vynechat některé pixely a další rysy fantazie.

Níže jsme zaokrouhlili nejlepší zakřivené monitory pro hraní, když jsme každý rozsáhle testovali. Některé dokonce používáme denně v našich nastaveních. Podívejte se na ně a ošetřte své oční bulvy na nějakou pohlcující a responzivní herní akci za správnou cenu.

Nejlepší zakřivené monitory pro hraní

PC Gamer má záda

Náš zkušený tým věnuje mnoho hodin každé recenzi, aby se opravdu dostal do jádra toho, na čem vám nejvíce záleží. Zjistěte více o tom, jak hodnotíme hry a hardware.

1. Alienware 34 QD-Oled (AW3423DWF)

Nejlepší herní monitor

Naše odborní recenze:

Specifikace

Rozlišení: 3440 x 1440
Hmotnost: 15.26 liber (6.92 kg)
Technologie obnovovací frekvence: AMD FreeSync Premium Pro

Důvody k nákupu

Lesklý povlak dělá všechno rozdíl
Dobrý jas na celé obrazovce

Důvody, kterým se vyhnout

Průměrná hustota pixelů

Je to jednoduché, low-tech vylepšení. Ale to dělá ten rozdíl. Alienware má druhý 34palcový ultrawide OLED herní monitor v Alienware 34 AW3423DWF a, Hallelujah, má lesklý anti-glare povlak namísto matného povlaku modelu OG modelu Matte Coating. Držte tu myšlenku, za okamžik se vrátíme k lesklé dobrotě.

Když Alienware vytáhl, jaký byl první herní monitor OLED na světě, Alienware 34 AW3423DW, šel rovnou na vrchol stolu. Bylo to prostě ohromující.

Ale nebylo to, víš, vlastně dokonalý. Nyní je tu další 34palcový ultrawide alienware OLED monitor, který vypadá téměř identicky, ale stojí o několik set dolarů méně. Co se tedy přesně děje?

Nový Alienware 34 AW3423DWF přidává na konci „F“ a ztrácí několik funkcí na papíru v hledání tohoto nižšího cenového bodu. Pro začátek, většinou zbytečná certifikace Nvidia G-Sync Ultimate a nákladný G-synchronizovaný čip, který vyžaduje.

2. Dell S2722DGM

Nejlepší 1440p zakřivený herní monitor

Naše odborní recenze:

Specifikace

Rozlišení: 2560 x 1440
Technologie obnovovací frekvence: FreeSync Premium

Důvody k nákupu

1440p a 165Hz je velmi pěkné kombo
Silný vlastní kontrast z panelu VA
Cenově dostupné pro herní panel

Důvody, kterým se vyhnout

Spíše adekvátní než vynikající reakce

Klasická 27palcová Dell S2722DGM se ožení s nemovitostmi s nativním rozlišením 2560 x 1440, což vám poskytne skvělé rozteč pixelů pro jemné detaily. Při 1440p je to také slušné rozlišení pro získání vysokých snímků bez požadavků na GPU na displeji 4K. Je také schopno toto usnesení doručit na 165 Hz, což je oceněno.

Při odezvě 2 ms GTG je to jen vlasy za 1ms a 0.5ms hodnocení nejlepších panelů IPS, takže jste pokryty, pokud jde o rychlost. To znamená, že najdete rychlejší panely, pokud opravdu chcete pronásledovat rychlost. Tento panel VA má vysoký kontrastní poměr, alespoň vzhledem k vlastnímu silnému kontrastu technologie.

3. Dell S3222DGM

Nejlepší 32palcový 1440p zakřivený herní monitor

Naše odborní recenze:

Specifikace

Rozlišení: 2560 x 1440
Technologie obnovovací frekvence: FreeSync Premium

Důvody k nákupu

Úžasná hodnota za peníze
Slušná všestranná kvalita obrazu
Přiměřeně rychlé a citlivé

Důvody, kterým se vyhnout

Všichni bychom rádi nechali tisíce babek spálit díru v našich zadních kapsách, abychom vyhodili nový herní monitor. Ale zpět v reálném světě chce Dell S3222DGM trhlinu na druh rozpočtu, který většina z nás vlastně má.

Je to 32palcová zvíře s panelem VA až do 165 Hz a dodává 2560 o 1440 pixelů. Jo, vyzkoušené a testované rozlišení 1440p, sladké místo pro hraní v reálném světě podle mnoha, perfektní rovnováha mezi výkonem a vizuálním detailem. Úlovek je vše, co se obvykle vztahuje na 27palcové modely. 32 palců? To způsobuje docela velký panel pro 1440p z hlediska hustoty pixelů.

Kde nízká hustota pixelů bolí nejvíce, je ve skutečnosti ve Windows. Pokud máte rádi svěží písma a spoustu desktopových nemovitostí, není to pro vás monitor. Pro všechny ostatní, no, jde o návrh na hodnotu. Existují rychlejší monitory. Existují monitory s vynikající kvalitou obrazu poháněnou IPS. Existují monitory se všemi druhy podpory HDR, které zde nebyly nalezeny. A další s mnohem více pixely nebo dramatičtějšími poměry stran.

Jak to tedy ve skutečnosti funguje? Počáteční dojmy jsou střední k průměrnému. Toto není nejjasnější nebo nejasnější panel, jaký jsme kdy viděli, dokonce i účtování očekávání stanovených skromným seznamem specifikace. Na druhou stranu, ve skutečnosti se nic špatného, ​​neexistuje žádné banding, žádné známky komprese. Prostě to není okamžitě vzrušující, pokud jde o barvy a vlastní vizuální pop.

Vstříkněte nějaký návrh do řízení a obrázek, zamýšlený slovní hříčka, je trochu jasnější. Zjistil jsem, že „extrémní“ nastavení overdrive je pravděpodobně trochu převařené, s některými překročením ve skutečnosti viditelné ve hře spíše než pouze detekovatelné na testovacích obrázcích. Nastavení „MPRT“ je pro mě nestartérem, protože tak komplexně rozdrtí jas. „Super Fast“ je tedy a výsledek je dobrý, ale ne absolutně skvělá odpověď bez překročení. Skoro to, co byste očekávali, vzhledem k hodnocení 4 ms pro „super rychlý“.

Ale přidejte občerstvení 165Hz a máte docela přesvědčivý monitor pro online střelce kritický. Jistě, pokud je to vaše priorita číslo jedna, bylo byste lepší s monitorem IPS s vyšší refresh 1080p s rychlejší odezvou. Ale pokud chcete něco pro širší přistoupení, společnost Dell S3222DGM vykonává slušnou práci na věcech s nízkou latencí.

Je však třeba si uvědomit, že ceny pro tuto třídu displeje-32palcový panel 165Hz 1440p-v Corsair Xeneon 32QHD165 prodlužují až 800 USD až 800 USD až 800 USD. Takže, zatímco Dell S3222DGM není z technického hlediska tak vzrušující, za peníze je to docela přesvědčivé.