Nejlepší fanoušci PC v roce 2023 | PC hráč, nejlepší počítačové fanoušky 2022 | Windows Central

Nejlepší fanoušci počítače 2022

Contents

Fanoušci mohou přijít v různých velikostech, i když normy jsou průměry 120 mm a 140 mm. Budete muset měřit (nebo zkontrolovat příručky), aby vaše pouzdro PC určilo, jaké montáže jsou k dispozici, a podle toho si zakoupit počítačové fanoušky. Přibližně 140 mm úchyty budou mít také otvory pro menší 120mm ventilátory, takže záleží na tom, jak je případ navržen.

Nejlepší fanoušci PC v roce 2023

Nejlepší fanoušci PC budou udržovat váš herní počítač v pohodě a klidu.

 • Rychlý seznam
 • 1. Nejlepší celkově
 • 2. Nejlepší cenově dostupné
 • 3. Nejlepší rozpočet
 • 4. Nejlepší RGB
 • 5. Nejlepší rozpočet RGB
 • 6. Nejlepší pro radiátory
 • FAQ
 • Jak testujeme
 • Jak zjistit nejlepší řešení

Nejlepší fanoušci PC budou udržovat i ty nejintenzivnější herní soupravu v pohodě. Při nákupu komponent často přehlíží fanoušky PC často přehlížející fanoušky, a zatímco mnoho z nejlepších případů PC přichází s fanoušky. Skvělý hardware je nezbytný pro optimální hraní a dobré fanoušky PC jsou tak důležité, abychom se ujistili, že váš je na vysoké úrovni.

Právě teď naše testování ukazuje na noctua NF-A12x25 PWM jako nejlepšího fanouška PC dnes, žádná překvapení tam. Ačkoli pro každého, kdo chce utratit méně, levnější Noctua NF-S12B redux-1200 také dobře ochlazuje. Ani fanoušek není ani hlasitý, a to je taková klíčová úvaha s jakýmkoli fanouškem.

Ale jsem si jistý, že se všichni můžeme shodnout, že špatný proudění vzduchu je špatný. Povede to k tomu, že váš počítač bude fungovat při suboptimálních teplotách, což určitě ovlivní výkon a trvanlivost důležitých částí vašeho počítače. Pokud plánujete přetaktování, několik dalších fanoušků (nebo nejlepších chladičů CPU) pomůže udržet vše, co běží coolly.

Vybral jsem některé z nejlepších fanoušků PC z těch testovaných a spojil jsem je dohromady. Zůstaň v klidu.

Rychlý seznam

1. Noctua NF-A12X25 PWM

Celkově nejlepší

Pro některé to může být žádným překvapením, ale Noctua dělá průměrný fanoušek. NF12X25 je jeho prémiový všestranný a je to do značné míry skvělé pro jakoukoli pozici uvnitř vašeho PC.

2. Noctua NF-S12B redux-1200

Nejlepší cenově dostupný

Prémiové fanoušci společnosti Noctua mohou být docela drahé. Řekl bych, že to obvykle stojí za to, ale přesto nebudou vyhovovat rozpočtu každého. Tento fanoušek NF-S12B Redux je levnější než A12X25, ale důležitě si zachovává kvalitu, kterou jsme očekávali.

3. Scythe Kaze flex 120 pwm

Nejlepší rozpočet

Všimnete si poklesu kvality materiálů používaných s kono. To je nakonec na tom, na čem je nejdůležitější.

Nejlepší RGB

Můžeme předstírat, že hraní PC je o výkonu, ale není to. Vypadá to, že hraje obrovskou roli v hobby. Tito fanoušci Corsair vypadají skvěle a nabízejí výkon, kde se to počítá.

Nejlepší rozpočet RGB

5. Chladič Master MF120R A-RGB

Nejlepší rozpočet RGB

Dobré věci přicházejí ve trojek. Nebo alespoň tito fanoušci RGB dělají a jsou snadné na peněžence. Pokud vyplňujete počítač najednou, tento druh soupravy vám celkově ušetří peníze.

Nejlepší pro radiátory

6. Termaltake Touflfan 12 Turbo

Nejlepší pro radiátory

Statický tlak je důležitý, pokud jde o tlačení vzduchu přes radiátor nebo hustou síť. To je druh práce, kterou hodnotíme tyto fanoušky tepelného dne.

Nejlepší fanoušek PC

1. Noctua NF-A12X25 PWM

Naše odborní recenze:

Specifikace

Typ ložiska: Samostabilizující ložisko tlaku oleje-druhá generace
140 mm model č.: NF-A14 PWM

Důvody k nákupu

Působivě vysoký proudění vzduchu
Spousta příslušenství zahrnuje

Důvody, kterým se vyhnout

Styl není podle vkusu každého

Zde je několik dobrých ol ‘noctua khaki a mud pro The Diehards. NOCTUA SF-12B výše je skvělý fanoušek a náš celkový výběr, ale pokud hledáte model nejvyšší úrovně 120 mm, který se může pohybovat a hodně vzduchu, trapně pojmenovaný NF-A12X25 odhodí konkurenci. Ze všech fanoušků, které jsme testovali, tento model čerpal nejvíce vzduchu prostřednictvím naší zkušební soupravy.

Ale-a to je důležité-byl také NF-A12x25 nejtišší ventilátor, který jsme testovali při běhu při nižších otáčkách. Naše čísla to vydávají méně hluku při 1200 ot / min, než někteří fanoušci běžící 300 ot / min pomalejší. Vzhledem k tomu, že tyto rychlosti středního rozsahu jsou obecně s větší pravděpodobností v každodenním používání, NF-A12x25 je vynikající volbou pro váš průměrný herní počítač a přitom mu stále dává výbor, aby se roztočil až 2000 ot / min uprostřed tepelná vlna.

Jistě, fanoušci společnosti Noctua’s Ochranné Brown se vyčnívají jako bolavý palec v jakémkoli počítači, které stavíte, ale jsou také známkou kvality a NF-A12X25 žije až do odkazu. Je to také pěkný dotek, kolik příslušenství přichází s NF-A12X25, od 12palcového prodlužovacího kabelu a y-spisovače po mnoho gumových vibračních tlumičů. Cena je vysoká, ale je těžké argumentovat hodnotou.

Pro téměř jakoukoli aplikaci uvnitř počítače je tedy Noctua NF-A12X25 skvělou volbou.

Nejlepší cenově dostupný PC ventilátor

2. Noctua NF-S12B redux-1200

Nejlepší cenově dostupný PC ventilátor

Naše odborní recenze:

Specifikace

Typ ložiska: Samostabilizující ložisko tlaku oleje
140 mm model č.: NF-P14S redux-1200 PWM

Důvody k nákupu

Levné, ale funguje skvěle
Méně ošklivé než staré modely Noctua

Důvody, kterým se vyhnout

Není to nejtišší fanoušek Noctua

Noctua staví fanoušky, kteří trvají dlouho, pohybují se hodně vzduchu a dělají to tiše. Několik problémů však: Až donedávna nákup fanoušků Noctua znamenalo, že se zavázali k hit-nebo-miss Khaki-and-Mud Color Schéma přímo ze 70. let a utrácet pěknou penny.

Naštěstí tento redux NF-S12B pomáhá v obou odděleních.

Linie Noctua Redux přichází v moderním šedém a černém vzhledu, který nebude snižovat zbytek vašeho PC sestavení. A ze dvou modelů Redux Noctua zaslaných k testování se NF-S12B stal rychlým favoritem. Není to tak tiché ani tak efektivní jako jiný zatemněný model Noctua, NF-S12A, ale je to levný. Redux NF-S12B vyrovnává skvělý výkon s cenovou značkou přátelskou k rozpočtu a v tomto procesu vypadá skvěle.

Najdete zde žádné osvětlení RGB – opravdu žádné ozdoby jakéhokoli druhu. Samostabilizační tlaková ložiska oleje NF-S12B však budou trvat roky a pohybují se více vzduchu rychlostí středního rozsahu než jakýkoli fanoušek NOCTUA, který jsme testovali a nějak udržovali tišší než konkurence také konkurence. Je to jasný vítěz.

Nejlepší fanoušek PC rozpočtu

3. Scythe Kaze flex 120 pwm

Nejlepší fanoušek PC rozpočtu

Naše odborní recenze:

Specifikace

Typ ložiska: Dynamické ložisko tekutin

Důvody k nákupu

Důvody, kterým se vyhnout

Cítí se levnější než ostatní
Relativně hlasitě při jakékoli rychlosti

Scythe nedělá skvělý první dojem, udělen. Kaze Flex 120 PWM přichází do levného plastového balíčku a vypadá spíš, jako by pocházel z automobilového obchodu než moderního maloobchodního programu PC. SCYTHE se cítí jako řešení rozpočtu ventilátoru bok po boku s bokem s reduxovým balením Noctua nebo Corsairovy vážné krabice.

Abych byl spravedlivý vůči Scythe, prodává Kaze Flex za docela levné. A jakmile je to uvnitř vašeho počítače.

Kaze flex 120 pwm, které jsme testovali, je jedním z lepších modelů společnosti, ale. Při 1200 ot / min se Kaze Flex 120 pohyboval v naší zkušební soupravě více vzduchu než některá konkurence (například Corsair) na 1400 nebo dokonce 1600 ot / min, pravděpodobně kvůli jedenácti čepelenům, kde většina fanoušků má pouze devět. Spousta vzduchu jde však ruku v ruce s hlukem, a Kaze Flex 120 PWM je také hlučnější než konkurence v jakémkoli daném nastavení rychlosti-i když od doby, kdy je vrcholí na 1200 ot / min, není hluk tak špatný jako modely jako modely to se točí na vyšší rychlosti.

Pokud chcete slušného fanouška přátelského s rozpočtem a SF-12b to pro vás nedělá? Scythe’s Blade-Heavy Blower může být tou správnou volbou. A hej, ještě jedna společnost ještě neponořila do RGB LED dobře. To stojí za něco.

Nejlepší ventilátor RGB PC

4. Corsair LL120 RGB

Naše odborní recenze:

Specifikace

Typ ložiska: Hydraulické ložisko
RGB: Ano, s uzlem pro osvětlení Corsair
140 mm model č.: Ll140 rgb

Důvody k nákupu

Nejlepší osvětlení RGB
Překvapivě ticho při plné rychlosti

Důvody, kterým se vyhnout

O něco hlasitější při rychlostech středního rozsahu
Opravdu ne pro sestavení rozpočtu

Potřebujete fanoušky RGB? Ne. Chcete fanoušky RGB? Samozřejmě. Mohou vypadat skvěle v pouzdru na celé sklo nebo dokonce prostřednictvím tradičního vedlejšího okna, a pokud honíte tu estetiku s plným cyberpunk, pak fanoušci Corsair LL120 Pro RGB jsou nejlepší, co můžete koupit.

LL120 jsou plné LED RGB LED. Každý z nich má doplněk LED zářících z rotoru, rozptylují světlo po délce čepelí, když se točí. Poté je kolem vnější hrany pouzdra zabudován samostatný prsten světla. Výsledkem je, že LL120 jsou nejjasnější a nejoblíbenější fanoušci, které jsme testovali, a perfektní pro každého narkomana RGB.

Nejsou to jen pro show. LL120 jsou také solidní ventilátory, osvětlení nebo ne. Při rychlostech střední třídy jsme zjistili během testování, že mají tendenci být mírně Hlasitější než konkurence, ale při zatížení jsou tišší než jen o jakýkoli fanoušek noctua, který jsme testovali-a to pouze proto, že většina fanoušků Noctua se vynořila při 1200 ot / min, oproti 1500 ot / min pro LL120.

Největší problém? Jsou drahé. Jako, neuvěřitelně drahý. Chcete-li používat LL120, musíte se zavázat k nákupu tří balení fanoušků s zahrnutým Corsair Lighting Node Pro, balíčkem, který uvádí za 120 $. Další fanoušci vám poběží 35 $. To je spousta peněz, i když jsou výsledky hvězdné.

Nejlepší rozpočet RGB PC fanoušci

5. Chladič Master MF120R A-RGB

Nejlepší rozpočet RGB PC fanoušci

Naše odborní recenze:

Specifikace

Typ ložiska: ložisko pušky
RGB: Ano, buď prostřednictvím základní desky nebo Cooler Master’s Controller

Důvody k nákupu

Cenově dostupné osvětlení RGB
Spousta potenciálu proudění vzduchu

Důvody, kterým se vyhnout

Opravdu, opravdu hlasitý při nejvyšší rychlosti
Ne úplně ticho pod tím ani

Design RGB Cooler Master je o něco méně high-tech než Corsair LL120s, představující pouze osvětlení fanoušků místo druhého prstenu kolem vnějšku. Je to však stále atraktivní fanoušek, jasný a s hladkými přechody. A zatímco balíček uvádí za 99 $, obvykle jej najdete v prodeji hodně levnější. Přidejte skutečnost, že další fanoušci stojí pouze 20 $, a jste připraveni ušetřit spoustu peněz na nastavení chlazení.

Jaký je tedy úlovek? Jsou hlasité. Jako, opravdu hlasitý. Dokonce i chladicí mistr to připouští a uvádí MF120R na 31 DBA. V našich vlastních testech byla sada MF120R přiměřeně tichá při 1200 ot / min, ale zcela nepoužitelná při své maximální rychlosti 2000 ot / min a zveřejňovala nejhlasitější měření jakéhokoli testovaného ventilátoru – spící než ostatní ventilátory 2000 RPM, které jsme testovali, NZXT AER RGB 2 a Noctua NF-A12x25.

Je pravda, že MF120RS se pohybuje hodně vzduchu při nejvyšší rychlosti a svázal noctua NF-A12x25 pro nejvyšší proudění vzduchu. Neexistuje způsob, jak byste je chtěli spustit při této rychlosti, alespoň ne pro typické herní použití. Přesto získáte úplné nastavení osvětlení RGB a některé docela silné fanoušky za zlomek nákladů na Korsairovu soupravu. Dokud omezíte MF120RS na běh při 1200 nebo 1500 ot / min Max, může to být dobrá alternativa.

Nejlepší ventilátor PC radiátoru

6. Termaltake Touflfan 12 Turbo

Nejlepší ventilátory kompaktního/radiátoru PC

Naše odborní recenze:

Specifikace

Typ ložiska: Gen hydraulického ložiska.2

Důvody k nákupu

Vážně působivý proudění vzduchu maximální rychlostí
Skvělé pro upgrade vašich RAD

Důvody, kterým se vyhnout

Ne nejtišší při plné rychlosti

Ve světě, kde je počet LED diod RGB na ventilátoru často hlavním prodejním bodem, styl bez ozdob tepelného turba 12 Turbo způsobuje osvěžující změnu. Nejedná se o vaši průměrnou fanoušci případu běhu. Nejedná se o standardní fanoušky případů; Jsou to ventilátory s vysokým statickým tlakem – ideální pro použití s ​​radiátory a tlačení vzduchu přes grily a omezené prostory. Pokud chcete upgradovat svůj chladič CPU nebo sestavit zakázkový systém, jsou to druh fanoušků, které potřebujete.

Můžete je použít jako fanoušky přímých případů, ale za to zaplatíte prémii. Za 30 $ za pop, jsou na vyšším konci cenového spektra, ale specifikace jsou přinejmenším působivé. Jedná se o PWM ovládáno maximální rychlostí 2 500 ot / min, kde se díváte na 3.Tlak vzduchu 78 mm-H2O a proudění vzduchu 72 cfm. Působivé vzhledem k maximální úrovni hluku 28.1dba, což je patrné bez nepříjemných; Můžete je také spustit mnohem pomaleji a ticho.

Můžete si také vyzvednout tyto fanoušky v netlusové roušce, což znamená, že ušetříte 5 $ na každou z nich a oni se vycházejí z 2 000 ot / min, to je o 500 ot / min méně, než máme zde. Nesoudí tolik vzduchu, kolik mohou turbo.

FAQ PC FANQ

Potřebuji ventilátory PC 120 mm nebo 140 mm?

To opravdu záleží na tom, zda máte prostor pro 140mm fanoušci uvnitř vašeho počítače. Pokud ano, jsou to pravděpodobně nejlepší volba. 140mm PC fanoušci se mohou pohybovat více vzduchu při běhu při pomalejším otáčkách, což znamená, že jsou stejně efektivní, ne -li efektivnější, zatímco jsou mnohem tišší.

Ačkoli fanoušci 120 mm mohou mít výhodu, že jsou dostatečně kompaktní, abyste se mohli hodit do tří 120mm fanoušků namísto dvou 140mm fanoušků, což bude hlasitější, ale může být účinné při přesunu vzduchu do horního a dolního dosahu vašeho počítačového pouzdra.

Jak zlepšuji proudění vzduchu svého počítače?

Špatný proudění vzduchu bude mít velký dopad na výkon vašeho počítače. Existují různé názory na umístění fanoušků a které poskytují nejlepší proudění vzduchu. Dobrým místem pro zahájení je vyhnout se neutrálnímu tlakovému prostředí, protože stagnující, sběr horkého vzduchu kolem vašich komponent nepomůže žádnému PC.

V podstatě se budete chtít ujistit, že máte fanoušky pro příjem a výfukové plyny, aby se vzduch pohyboval uvnitř vašeho počítače. Pozitivní i negativní nastavení tlaku vzduchu bude dělat tuto práci dobře a zajistí, aby byl do vašeho pouzdra vtažen chladný vzduch, zatímco je vyloučen horký vzduch.

Jak testujeme

Existuje spousta fanoušků případů, takže jsme museli nastavit několik pokynů. Nejprve jsme omezili naše testy na 120 mm fanoušci. Není to proto, že nenávidíme 140 mm. Naopak! 140mm fanoušci jsou obecně tišší a pohybují se více vzduchu, což z nich činí skvělou volbu pro každý případ, který zvládne větší velikost. Ale 120 mm je stále ventilátorem „výchozího“ pouzdra a je těžké porovnat různé linky ventilátoru, když také porovnáváte různé velikosti, takže jsme se zasekli s 120 mm verze jako ovládací prvek. (Pokusili jsme se poskytnout číslo modelu pro verzi 140 mm.)

S ohledem na to jsme kontaktovali řadu nejpopulárnějších výrobců fanoušků případů a nechali je poslat přes jejich nejprodávanější i jejich osobní oblíbené modely 120 mm. Pak jsme dohromady napadli miniaturní větrné tunel s anemometrem uvnitř, zařízením, které měří proudění vzduchu. To nám pomohlo spojit proudění vzduchu mezi různými ventilátory při různých otáčkách a poté pomocí decibelového měřiče měření relativní hlasitosti. Jak jsme řekli nahoru: Chcete rovnováhu mezi proudem vzduchu a hlukem. Vzali jsme naše hodnoty decibelů z pěti palců, což je k těmto fanouškům blíže, než byste kdy byli, ale pomohli objasnit, jaké jiné nepatrné rozdíly v úrovni hluku jsou.

Poté jsme maximalizovali RPM na každém ventilátoru, abychom vyzkoušeli teoretický limit proudění vzduchu a doprovodný hluk. Je pravděpodobné, že byste nikdy nejezdili většinu z těchto fanoušků na 100 procent – proto jsou to fanoušci PWM! Ale pokud máte starší základní desku bez PWM (nebo máte systém, který běží horký), můžete zasáhnout tento limit a je dobré vědět, jak hlasitě by se váš počítač mohl potenciálně dostat a kolik vzduchu se tito fanoušci hypoteticky pohybují. Pokud jde o osvětlení RGB? Pro tyto testy máme oči.

Jak zjistit nejlepší řešení

Kde jsou nejlepší nabídky fanoušků PC?

Ve Spojených státech:

 • Amazonka – Často 10 nebo více $ z nejlepších fanoušků PC
 • Walmart – Sleva PC fanoušci
 • B&H Photo – Malý výběr fanoušků
 • Newegg – Skvělé fanoušci PC s úsporami 20 $+
 • Nejlepší nákup – Ušetřete až 34 $ za některé z nejlepších fanoušků PC v okolí

Ve Velké Británii:

 • Amazonka – Malé slevy na fanoušky PC
 • Přetaktování – Air Cooling Champs za méně
 • Ebuyer – Fanoušci z případu až 10 liber
 • Skenovat – Spousta fanoušků případů, z nichž si můžete vybrat

Nejlepší fanoušci počítače 2022

Corsair icue 5000x RGB

Existuje tolik fanoušků PC, že často může být obtížné najít ten, který nejen poskytne dostatek proudu vzduchu, aby udržel všechno v nejlepším případě PC cool, ale ten, který také bude vypadat dobře a odpovídat vaše celkové estetice. Zaokrouhlili jsme absolutně nejlepší pouzdro, které jsou k dispozici právě teď pro vaši další sestavení PC.

Nejlepší celkově: Noctua SNF-S12B redux

Proč můžete důvěřovat Windows Central

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Noctua SNF-S12B redux

Udržujte chlad pod tlakem

Důvody k nákupu

Anti-Vibrační gumové držáky

Důvody, kterým se vyhnout

Velikost: 120 mm (120 x 120 x 25 mm) | Hluk: 18.1 dba | Proud vzduchu: 60 CFM | Tlak: 1.31 mm/H2O | Rychlost: 1200 ot / min PWM: Ano | VEDENÝ:

Noctua je známá tím, že tam vytvoří některé z nejlepších fanoušků PC, ale společnost také vyrábí některé z nejhorších navržených dmychadel. Naštěstí redux SNF-S12B není také Špatný v oddělení vzhledu, i když se můžete snažit spojit toto sestavení PC. Přesto, pokud dokážete tyto fanoušky pracovat do další sestavy, budete mít úžasný čas udržovat vše ochlazené s plnou kontrolou PWM.

Tato rána je schopna projít 60 kubických stop vzduchu za minutu (CFM). Toto je působivé číslo ve srovnání s mnoha fanoušky tam, zejména v tomto cenovém bodě. To je z velké části díky optimalizovanému designu čepele, který maximalizuje proudění vzduchu. Okamžitě si všimnete, jak tichý je také SNF-S12B, přichází maximálně 18.1 DBA, která je asi stejně hlučná jako šustění.

Runner-up: Buďte zticha! Silent Wings 3

být zticha! Silent Wings 3

Udržujte všechny své komponenty PC chlazené

Důvody k nákupu

Anti-Vibrační gumové držáky

Důvody, kterým se vyhnout

Velikost: 120/140 mm (120/140 x 120/140 x 25 mm) | Hluk: 15.5 dba | Proud vzduchu: 59.5 CFM | Tlak: 1.08 mm/H2O | Rychlost: 1000 ot / min PWM: Ano | VEDENÝ:

být zticha!Řada tichých křídel 3 je dodávána ve 120 mm nebo 140 mm chutí a lze ji mít s (nebo bez) PWM, stejně jako výběr vysokorychlostních variant. V závislosti na tom, co potřebujete pro svůj pouzdro PC, buďte zticha! bude mít tiché křídla 3 přizpůsobené vašim požadavkům. Tyto dmychadla jsou neuvěřitelně tiché a měří se v pouhých 15.5 DBA – Vaše dýchání je téměř tak hlasité.

S hodnocením proudění vzduchu přibližně 60 cfm přichází na podobné úrovni jako náš nejlepší výběr Noctua, ačkoli nemá úplně statný úder jako řada ventilátorů NZXT AER RGB. Nedoporučoval bych je na radiátoru kvůli statickému tlaku na nízké straně, ale bude to víc než jen shoda pro jakýkoli pouzdro na počítač.

Nejlepší pro RGB: Corsair QL série

Série Corsair QL

Nejlepší osvětlovací efekty v biz

Důvody k nákupu

LED diody RGB na obou stranách
podpora softwaru icue
Anti-Vibrační gumové držáky

Důvody, kterým se vyhnout

Vyžaduje ovladač fanoušků Corsair

Velikost: 120 mm/140 mm (120/140 x 120/140 x 25 mm) | Hluk: 26 dba | Proud vzduchu: 50 CFM | Tlak: 1.4 mm/H2O | Rychlost: 1250 ot / min PWM: Ano | VEDENÝ: RGB

Stejně jako Noctua, Corsair vyrábí některé z nejlepších fanoušků chlazení PC a řada QL je jednou z lepších možností pro efekty RGB. Někteří fanoušci RGB (jako je doporučení NZXT AER 2 v této samotné sbírce) mají LED pouze na jedné straně, což vyžaduje, abyste ventilátory nainstalovali konkrétním způsobem k osvětlení vnitřku vašeho pouzdra.

To není případ série fanoušků Corsair QL, protože mají prsten LED diody oba strany dmychadla. Na centrálním krytu motoru je také sekundární prsten LED. Je zde více osvětlení než na mezinárodní letištní dráze. Protok vzduchu je také docela dobrý při 50 CFM s hodnocením šumu pouhých 26 dBA.

Tlak je trochu na slabší straně, ale ty nejsou speciálně navrženy pro použití radiátoru. Jen nezapomeňte použít ovladač fanoušků Corsair, abyste z těchto drahých fanoušků vytěžili maximum.

Nejlepší hodnota RGB: NZXT AER RGB 2

NZXT AER RGB 2

Vezměte to na úroveň NZXT

Důvody k nákupu

Podpora softwaru CAM
Anti-Vibrační gumové držáky

Důvody, kterým se vyhnout

Hlasitě při vyšších rychlostech
Vyžaduje řadič NZXT nebo základní desku

Velikost: 120 mm/140 mm (120/140 x 120/140 x 26 mm) | Hluk: 33 DBA | Proud vzduchu: 91 CFM | Tlak: 1.52 mm/H2O | Rychlost: 1500 ot / min PWM: Ano | VEDENÝ: RGB

Řada fanoušků AER 2 RGB NZXT je naprosto brilantní. Pro ty, kteří chtějí vytvořit jasnou a barevnou sestavení PC, nehledejte nic jiného než tyto dmychadla. Když se spárujete s rozbočovačem nebo základní deskou řadiče NZXT, budete moci vystřelit software CAM společnosti, aby vše ovládaly (stejně jako vlastní AIO, PSU nebo základní desku NZXT).

Ve srovnání s naším nejlepším výběrem Noctua, NZXT’s AER 2 RGB ve skutečnosti čerpá více vzduchu, přichází na 91 CFM (pro 140 mm). Nevýhodou této další chladicí výšku je hluk, který přichází na 33 dBA. To není v žádném případě hlasité a je to přibližně stejná slyšitelná úroveň jako šepot. Přesto si všimnete rozdílu při plné rychlosti.

Osvětlení RGB je zpracováno pomocí vyhrazeného kabelu, který může být připojen k základní desce NZXT nebo řadiči, ale nebudete mít nepořádek kabeláže, protože tito fanoušci mohou navzájem řetězec Daisy. Pro Hardware NZXT můžete použít až maximálně pět zařízení na kanál RGB.

Nejlepší pro radiátory: Série NF-A12 Noctua

Série Noctua NF-A12

Fanoušci krále případu

Důvody k nákupu

Vhodné pro chlazení CPU i případu
Zahrnuje spoustu příslušenství
Anti-Vibrační gumové držáky

Důvody, kterým se vyhnout

Zmínil jsem se o designu?

Velikost: 120 mm (120 x 120 x 25 mm) | Hluk: 22.6 dba | Proud vzduchu: 60 CFM | Tlak: 2.34 mm/H2O | Rychlost: 2000 RPM | PWM: Ano | VEDENÝ:

Noctua opravdu neudělala moc spravedlnosti s pohledem série NF-A12. Při první inspekci se můžete ptát, proč tento fanoušek stojí stejně jako tomu tak, ale je to vše v detailech . nebo spíše, SPECIE SHEET. Tento fanoušek je monstrum. Máte proudění vzduchu 60 cfm, hodnocení hluku pouhých 22.6 DBA, plná podpora PWM pro kontrolu rychlosti a dostatek statického tlaku pro těsnou instalaci.

Jaký je hlavní rozdíl mezi tímto noctua a naším nejlepším výběrem? Možná jste si všimli, že tento fanoušek je rychlejší, vydává trochu hluku, ale má stejný proud vzduchu. Je to proto, že se jedná spíše o všestranný fanoušek, vhodný pro montáž radiátoru. Redux Noctua SNF-S12B je opravdu dobrý pouze pro přijetí nebo výfukové úchyty v případech kvůli slabším statickému tlaku.

Noctua NF-A12 také přichází se spoustou příslušenství. Získáte integrované antivibrační podložky, šrouby ventilátoru, prodlužovací kabely, těsnění chladiče a y-kabelu, které lze použít ke spuštění dvou ventilátorů na stejné záhlaví základní desky.

Nejlepší hodnota: Série Thermaltake Riing

Série Thermaltake Riing

Nákladově efektivní LED fanoušci

Důvody k nákupu

Zahrnut anti-vibrační montážní systém

Důvody, kterým se vyhnout

LED verze nemohou měnit barvu
Možnost RGB je drahá

Velikost: 120/140 mm (120/140 x 120/140 x 25 mm) | Hluk: 24.6 dba | Proud vzduchu: 40.6 CFM | Tlak: 2.01 mm/H2O | Rychlost: 1500 ot / min PWM: Ano | VEDENÝ: Ano

Tento rozpočet LED fanoušci z tepelného zaručení jsou zaručeni, že do vašeho pouzdra vloží nějakou barvu a stále ponechávají zůstatek vašeho banky relativně zdravý. K dispozici ve verzích 120 mm a 140 mm, tyto fanoušky přicházejí v různých barvách, jako je žlutá a oranžová. Jedná se o ventilátory LED bez možností RGB, takže budete muset být dvakrát dodržováni při výběru správné barvy.

Protok vzduchu je více než přijatelný za takovou dostupnou cenu, také je hluk pouze na 24.6 dba. Jako pěkný dotek z tepelného dne přichází série Riing 12 a 14 s vestavěnými antivibračními montážními podložkami. Jsou schopni točit až 1500 ot / min a lze je ovládat prostřednictvím vaší základní desky nebo oblíbeného ovladače fanoušků.

Výběr rozpočtu: Arctic F12

Arktida F12

Důvody k nákupu

Balíček více fanoušků

Důvody, kterým se vyhnout

Velikost: 120 mm (120 x 120 x 25 mm) | Hluk: 35 dba | Proud vzduchu: 53 CFM | Tlak: 1.00 mm/H2O | Rychlost: 1350 ot / min PWM: – | VEDENÝ:

Je to asi tak cenově dostupné, jak získáte pro slušné chlazení PC. Arctic’s F12 série fanoušků přichází v různých konfiguracích, včetně balíčků po třech, čtyřech nebo pěti, s PWM nebo bez nich, stejně jako tiché verze. Opravdu jde o cenu a kolik kontroly chcete nad hlukem a rychlostí těchto dmychadel.

Hladiny hluku jsou uváděny na 35 dBA, což není příliš špatné vzhledem k ceně za fanouška. Proudění vzduchu a tlak nejsou příliš špatné. I když se jedná o některé z cenově dostupnějších fanoušků na trhu, Arctic je daleko za špatnou úroveň kvality, kterou můžete očekávat u značek skutečného rozpočtu. Tito kluci vědí, co dělají.

Nejlepší proudění vzduchu: Noctua NF-A20

Noctua NF-A20

Důvody k nákupu

Nízké rychlosti a hluk

Důvody, kterým se vyhnout

Ve většině případů se vejde

Velikost: 200 mm (200 x 200 x 30 mm) | Hluk: 18 dba | Proud vzduchu: 87 CFM | Tlak: 1.08 mm/H2O | Rychlost: 800 ot / min PWM: Ano | VEDENÝ:

Pokud je váš PC pouzdro schopný manipulovat s fanouškem 200 mm, doporučil bych nainstalovat jeden k využití většího průměru. Větší fanoušci, jako je vynikající Noctua NF-A20, jsou schopni prosadit více vzduchu při nižších rychlostech, což má za následek tišší chladicí výkon. Měření na pouhých 18 DBA, tento ventilátor docela doslova šeptá.

Protok vzduchu je směšně dobrý při 87 cfm a to je na rychlosti pouhých 800 ot / min, kde se tento ventilátor doplní. Tlak není dobrý, ale tento ventilátor není navržen pro statický tlak. Je navržen tak, aby čerpal co nejvíce vzduchu do (nebo z) vašeho případu. K dispozici je také podpora PWM, takže můžete dmychadlo doladit prostřednictvím základní desky nebo řadiče fanouškovského rozbočovače.

Výběr nejlepších fanoušků PC

Nejlepším ventilátorem je celkově Noctua SNF-S12B redux kvůli své naprosté síle a téměř neslyšitelnému provozu, pokud jde o chlazení v jakémkoli scénáři. Aerodynamicky navržené čepele vás nezklamají bez ohledu na to, kam se rozhodnete je použít. Tito fanoušci jsou jako ninjové, tak kradlí a tichí, nikdy nebudete vědět, že tam jsou.

To znamená, že Noctua není známá pro navrhování atraktivních fanoušků a to není žádná výjimka. Na druhou stranu je silný úder v oddělení proudění vzduchu a šestiletou zárukou. Neexistuje žádný RGB, což může být požehnání nebo kletbou, v závislosti na osobních preferencích. Nic vám nebrání v uvedení některých LED světelných proužků do pouzdra PC, pokud si přejete světelnou show.

Co hledat ve ventilátoru PC

Při nakupování je třeba mít na paměti několik faktorů. I taková základní součást sestavení PC je třeba pečlivě zvážit, aby se ujistil, že se setkáte s žádnými problémy týkajícími se tepla. Máme skvělého průvodce, jak postavit počítač, ale projdu několik věcí pro výběr fanoušků případů.

Proud vzduchu

Pravděpodobně jedním z důležitějších faktorů jakéhokoli ventilátoru je proudění vzduchu. Není to dobré nákup dmychadla, který nebude velmi dobře foukat, a proto se podíváme na proudění vzduchu ventilátoru, abychom zvážili, který je lepší na papíře. Většina našich doporučení zde má hodnocení proudění vzduchu 60 kubických stop za minutu (CFM) nebo vyšší, což je docela dobré pro cenu.

PWM

Modulace šířky pulsu (nebo zkrátka PWM) je to, co umožňuje základní desce nebo ovladači ventilátoru změnit rychlost ventilátoru. Tito fanoušci budou mít 4pinový konektor a fanoušci bez PWM mají obvykle jen 3-pinový konektor. Hlavním rozdílem mezi PWM a non-PWM je schopnost spustit ventilátor při pomalejších rychlostech. S regulací pouhého napětí možná nebudete schopni zpomalit fanoušky tolik.

Velikost

Fanoušci mohou přijít v různých velikostech, i když normy jsou průměry 120 mm a 140 mm. Budete muset měřit (nebo zkontrolovat příručky), aby vaše pouzdro PC určilo, jaké montáže jsou k dispozici, a podle toho si zakoupit počítačové fanoušky. Přibližně 140 mm úchyty budou mít také otvory pro menší 120mm ventilátory, takže záleží na tom, jak je případ navržen.

Hluk

Hluk je důležitý, pokud chcete tichý počítač. Zde je graf ukazující, jak vysoké úrovně mohou jít nahoru, což vám umožní porovnat výše uvedená doporučení:

 • 140 DBA – ohňostroje
 • 130 DBA – Jet Engine
 • 120 DBA – nouzová siréna
 • 90 DBA – vykonavatel účesu
 • 60 DBA – konverzace
 • 40 DBA – lednička
 • 30 DBA – Whisper
 • 20 DBA – šustění listů
 • 10 dba – dýchání

Tlak

Statický tlak je to, co musí ventilátor překonat, aby vyfukoval vzduch, což může způsobit problémy, když je připojeno k filtrovanému příjmu na pouzdře nebo na radiátoru. Vzhledem k vysoké hustotě ploutve na těchto složkách musí ventilátor obvykle pracovat tvrději (a hlasitěji), aby díky statickému tlaku dosáhl stejné míry proudění vzduchu. Tlak ventilátoru se měří v mm/h2o, čím vyšší je toto číslo lepší.

Společnosti to mohou mírně překonat pomocí různých čepelí, které jsou speciálně navrženy pro takové aplikace, i když to může mít dopad na výkon na počítač PC. Obecně však bude jakýkoli ventilátor schopen tlačit vzduch kolem počítače PC. Je to pouze tehdy, když chcete opravdu co nejlépe využít dostupný vzduch a snížit hluk, přicházejí čísla do hry.