Nejlepší hry Apokalypsy na PC 2023 | PCGamesn, 25 nejlepších moderních post -apokalyptických her – GameRANX

25 nejlepších moderních post-apokalyptických her

PC 7. srpna 2020

Nejlepší hry Apokalypsy na PC 2023

Od brodění přes pustiny vychytávání pro zásoby k boji s mutantními zvířaty, zde jsou nejlepší apokalyptické hry v roce 2023.

Publikováno: 24. července 2023

Hledáte seznam nejlepších her Apokalypse na PC v roce 2023? Na konci světa je něco, co zní lákavěji, než by to pravděpodobně mělo. Žádný zákon, žádný řád a zdánlivě žádné důsledky účinně proměňují svět na nějakou divokou stranu. Pokud anarchie není váš šálek čaje, můžete strávit čas zkoumáním chaotických nových hranic a kopat bombardovanými ruinami vymazané civilizace pro zásoby. Ať tak či onak, prošli jsme hromady her apokalypsy, abychom našli ty nejlepší.

Ať už se jedná o zombie apokalypsu, povstání robota nebo jaderný spad, post-apokalypsa je zralá pro narativní experimentování ve všech formách médií-a nejlepší PC hry mohou plně využít nastavení tím, že vám umožní rozhodnout chci být. Přineseš spravedlnost? Nadvláda? spása? Ať už to je jakýkoli, tento seznam nejlepších her Apokalypse nabízí vše od hororových her a zármutku, až po hry sandbox a taktický boj.

Zde jsou nejlepší hry Apokalypse na PC v roce 2023:

Nejlepší hry Apokalypsy - Fallout Series: Dva podráždění přeživší poblíž vlaku vrak

Série Fallout

Fallout udělal hodně pro utváření naší kolektivní představy o tom, jak vypadá post-apokalyptické Spojené státy.

Původní izometrické hry nabízejí podmanivá dobrodružství a nekonečné příležitosti k hraní rolí, ale byl to skok na 3D (a přenos na Bethesda’s Gamebryo Engine), který zasunul estetický a svět Fallout do reffektu. Od pipových chlapců a Power Armor až po zákeřnou trezor-Tec Corporation provádějící sociální experimenty napříč stovkami útulků, Bethesda Softworks vzala svět těchto izometrických her RPG a oživil je s představivostí, detailem a osobností, která měla ušetřit.

Hlavní příběhy jsou jen zřídka vrcholy. Místo toho je to otrava podivných a úžasných vedlejších úkolů, které vás udržují, nakrmí vám více podrobností o světě nebo vás za úkol dělat tvrdá rozhodnutí, takže vždy pocitujete stejné části Spasitele a pohromu pustiny. Zmíníme sérii jako celek, protože – bez ohledu na to, který z nich si vyberete – je těžké si vybrat špatně. Pomocí některých z nejlepších modů Fallout 4 můžete utvářet nejnovější vstup do jakékoli hry.

Nejlepší hry Apokalypsy - Wasteland 2: Před výbuchem stojí tým čtyř stát

Pustina 3

Poté, co se stal de facto duchovním nástupcem výše uvedených izometrických titulů Fallout z Yore, franšíza pustin se cítí jako hra Fallout, kterou si mnozí fanoušci mysleli, že nikdy nepřijde po Bethesdě, který předpokládal správu série, což je zvědavý zvrat osudu, vzhledem k původnímu Wastelandu z roku 1988 z roku 1988 byla klíčovou inspirací pro návrháře Fallout.

Zatímco Fallout přijala plně 3D design první osoby, vlastní modernizace INXILE udržuje pohled shora dolů, přičemž série se drží kořenů založených na strategických hrách založených. Wasteland 3 je nejnovější položka a nabízí chmurné postavy, hluboký RPG systém a podmanivý boj zasazený do neomezené apokalypsy. Pokud se chcete dozvědět více o tom, proč si myslíme, že je to zatím nejlepší ze série, podívejte se na naši recenzi Wasteland 3.

Boj na založený na tahu s potenciálně následky měnící hru může být pro ty nové v žánru těžkou výzvou, ale při zděšení tolik základní DNA z jejího přednost, Wasteland 3 nabízí hustě podrobná prostředí plná příběhů o životě před bombami před bombami klesl.

Nejlepší hry Apokalypsy - Mad Max: Skupina protaganistů v chraplavém vozidle projížďku pouští

Šílený Max

Hry založené na filmech jsou zřídka více než průchodné, natož dobré, a zatímco Mad Max nebyl v roce 2015 materiál „Game of the Year“ (když měl neštěstí spuštění vedle Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain). V letech od té doby to získalo kult, díky své velkolepé scenérii, boji o autě bílého kloubu a chladicímu pocitu osamělosti.

Navzdory spuštění ve stejném roce hra nesleduje Fury Road Plotline. Místo toho, Mad Max představuje hráče s Ubisoft Open-World Games Šablona aktivit k dokončení, od osvobozujících základů po lov odměnných cílů. Kde se liší, je v boji vozidla, který tvoří překvapivě velkou součást celkové hry.

Upgradování Maxova vozidla – Magnum Opus – je prvořadé pro úspěch, protože mnoho bitev se točí kolem střelby z vozidla a roztrhávající komponenty z nepřátelských automobilů. Auto je samo o sobě systémem RPG a každá možnost přizpůsobení nabízí pozitivní i negativní rysy-což způsobuje, že strom upgradu se cítí jako viditelná pila min-maxingu a tvrdých možností. Roaming kolem obrovského, písečné pustiny Mad Max ve vašem pečlivě upraveném vražedném voze je to, o čem jsou hry Apokalypsy o.

Nejlepší hry apokalypsy - jsou to miliardy: armáda juggernautů s plamenometrií odradí hordu nepřátel

Jsou to miliardy

Nastaveno v parní apokalypse, jsou to miliardy je strategická kolonická simula. Začnete s několika jednotkami obhajujícími zemědělskou základnu a rychle založíte zděné město s komplikovanou vnější obranou, které nasměrují nemrtvou hordu přes tolika pastí a věžech, kolik můžete vtlačit.

Nechte jen jeden infikovaný do vašeho města a budete se dívat na hrůzu, jak se osídlení otáčí během několika sekund. Pokud hledáte strategické hry s vážným pocitem strachu, pak jsou to pro vás miliardy.

Nejlepší hry Apokalypsy - Rage 2: Survivor s fialovým Mohawkem kope vzduch, když se přiblíží nasekaný monster náklaďák

Vztek 2

Pamatujte si původní vztek? Mnoho z nich nebude, s hrou nabízející nějaké ohromující vizuální efekty, ale pociťová nesplnění ve všech ostatních aspektech.

ID software zjevně cítil, že IP má co dát, a spolupracoval s Just Cuase Developer Avalanche Studios, aby nabídl velmi odlišnou post-apokalypsu FPS hru pro pokračování. Za prvé, svět Rage 2 je plný punk-rockových vibrací, kde jsou špičaté účesy stejně běžné jako kulomety, a pak je tu skutečnost, že získáte mutantní supervelmoci.

Otevřený svět Rage 2 nemusí obsahovat tolik vedlejších úkolů a rozptýlení jako hra spadů, ale odstřelit nepřítele z útesu s pohybem „silně push“ nebo porazit skupinu baddies do špíny s leteckou zemí je tak uspokojující to nahradí. Díky hedvábnému hladkému pohybu a střelbě ID hraje Rage 2 spíše jako jemně vyladěná hra FPS, jako je Doom, než RPG nebo hra s otevřeným světem, jaké má právo na právo na právo na právo.

Nejlepší hry Apokalupse - Metro Exodus: Krvavá a roztřítená plynová maska ​​leží na zasněžené půdě

Metro Exodus

Nejnovější ve 4A hrách Russian Set Doomsday Sim, Metro Exodus není hra pro slabé srdce. Svět po jaderné válce je zřícenina a pozůstalí byli poháněni pod zemí zářením – nemluvě o některých mutantních nasties, které se potulují nad zemí.

V Metro Exodus vy a skupina přeživších opustíte klaustrofobní chodby a tunely titulárního metra pro křížově kontinentální výpravu při hledání lepšího života. Šedá, studená architektura post-apokalyptické Moskvy je nahrazena většími otevřenými plochami záplatami zelené krajiny, které kontrastují s bezútěšnými, mrtvými podzemi předchozích her v sérii. Vaše trans-sibiřské dobrodružství na konci světa vidí vaše ragtagové skupiny nadějných přeživší.

Genius Metro Exodus je ve způsobu, jakým ví, kdy se má odtáhnout, kdy nechat hráče zažít, je otevřená prostředí a kdy nabídnout bojové scénáře, které jsou náročné a rozmanité. Díky strašidelným románům metra Glukhovského Glukhovsky je svět Exodus vždy bohatě podrobný a znepokojující realistický.

Nejlepší hry Apokalypsy - Overland: Potkáte se s kolegou přeživším jménem Amy a její pes

Pozemní

Overland je – snad více než jiné hry apokalypsy – cvičení v marnosti. Když se vydáte přes svou minimalistickou krajinu, budete svědkem hrůz, které ve svém podvědomí přetrvávají dlouho po opuštění na plochu.

Stejně jako lovíte zásoby, ozářená zvířata dělají totéž. Budete moci zachránit nového člena strany? Co by to mohlo stát? Co když je ten nový společník rozkošný pes. V Overland neexistují žádné záruky a je to lepší hra.

Každé rozhodnutí se cítí, jako by bylo učiněno na okraji nože, a je to velmi jemná hranice mezi úspěchem a neúspěchem.

Nejlepší hry Apokalypsy - Nier Automatica: Dva protaganisté a vznášející se robot prozkoumají pustý, zarostlý pustin

Nier: Automata

Intergalactic Machine Invaders je určitě nový pohled na apokalyptické prostředí (alespoň v hraní) a Nier: Automatika hodí se nejprve do šílenství tohoto vyprávěního nastavení. Protagonist 2B je bojový Android, jeden z mnoha poslaných, aby vyhladil hrozbu strojů, zatímco lidstvo lízání rány na Měsíci.

Boj je stylový a hluboký, zatímco hra přesouvá žánry z akce třetí osoby na „Shmup“, na plošinu a více-často v rámci jediné mise. Tato odrůda je také použitelná na její zakončení, z nichž existuje ohromujících 26 variací.

To vše není říct nic o luxusním soundtracku, kde se syntetizátory prolínají s mechanickým bicím a klasickými tématy, aby vytvořily jednu z největších hudebních videoher doprovázením posledního desetiletí. Všechny nejlepší apokalypy mají své vlastní nezapomenutelné soundtracky.

Nejlepší hry Apokalypsy - Stalker: Na zem před lodí leží havarovaný vrtulník

S.T.A.L.K.E.R.

Franšíza mohla být na chvíli spící (Call of Pripyat je nyní stará deset let), ale s.T.A.L.K.E.R zůstává mezníkem pro post-apokalyptické videohry vyvolávající utrpení.

Jeho chladivá verze Černobylu zpustošená druhým incidentem – tentokrát zahrnující metafyzické síly – kape s atmosférou a kombinací radioaktivních zvířat a omezených dodávek zajišťuje, že každé setkání je napjaté.

Výsledkem incidentu je město plné monstróz známých jako anomálie, přičemž mnozí vstupují do zrádné zóny k hledání předmětů nebo Artefakty, které udělují speciální vlastnosti uživateli.

Dokonce i dnes, s.T.A.L.K.E.R. Zůstává nejvyšším kusem hrůzy přežití, když hráči spěchají, aby krváceli nebo bojovali proti radioaktivním podmínkám mezi škrábance. Je to napjaté, děsivé a naprosto brilantní.

Nejlepší hry Apokalypsy - Přeživší následky: Tři přeživší přistupují k nárazníku brány k přeživšímu základně

Přežít následky

Hra na budování měst od Paradox Interactive, přežívající úkoly, které vás při správě malé kolonie přeživší. Začnete s chlupatým městem stanů, ale jak sklízíte zdroje a zkuste technologii Reforge, můžete vytvořit nové útočiště pro své občany.

To, co odlišuje následky, je to, že můžete odemknout přístup na mapu světa, který vyžaduje, abyste prozkoumali a lovili vzácnější zdroje. Můžete také navázat kontakt s dalšími enclavy přeživších a také s nárazujícími kapelami lupičů, které budete muset porazit, aby vaše lidi v bezpečí.

To by mělo být dost hraní, aby vás zaměstnávalo až do konce světa, ale pokud potřebujete více a máte rádi výzvu týkající se rozhodnutí a kontroly, proč se podívat na některé z nejlepších manažerských her? A připravte se na tuto post-apokalypsu, která se scrimping a úklidem s našimi celkovými nejlepšími bezplatnými PC hrami, protože peníze na konci světa neznamenají nic na konci světa.

Lloyd Coombes ex-freelancer pro PCGamesn, Lloyd se od té doby stal šéfredaktorem GGGRECON. Slovo je, že se stále připravuje na konec světa studiem všeho a všeho spadnutí.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

25 nejlepších moderních post-apokalyptických her

Popokalyptické videohry jsou neuvěřitelně populární a my vždy vidíme toto prostředí, abychom vyprávěli svůj příběh nebo zajistili nějakou zábavnou hratelnost. V tomto seznamu představíme patnáct neuvěřitelných moderních verzí videoher, která jsou nastavena kolem post-apokalyptického tématu. Výsledkem je, že se držíme her nebo remasterovaných vydání, která byla spuštěna alespoň pro éru platformy poslední generace, takže cokoli předchozího nebude uvedeno níže. Podobně, protože tyto hry mohou být z hlediska žánru a hraní zcela odlišné, nevažujte o těchto hrách jako na konkrétní pořadí v konkrétním pořadí

#25 zbytek 2

Platforma: PC PS5 XSX | S
Datum vydání: 25. července 2023

Obvykle jste ve hrách „Save the Universe“ povahy, který se musí postavit na porážku zla. Ale v Zbytek II, je to trochu komplikovanější než to. Jste jedním z posledních členů lidstva a je vaší prací jít do jiných světů a vymyslet způsob, jak zastavit hrozbu ničící realitu. Žádný tlak, správně?

Dobrou zprávou je, že na své straně budete mít spoustu možností, jak svrhnout tohoto nepřítele a dalších zvířat, s nimiž se setkáte.

Bitva zblízka nebo dále. Rozhodněte se ovládat masivně silné zbraně nebo použít vše, co musíte uzdravit sebe a ostatní.

V této apokalyptické krajině se každý malý počet počítá.

#24 Zero Sievert

Platforma: PC
Datum vydání: 15. listopadu 2022

Pokud jste fanouškem střelců, pak se podívejte na nulovou sievert. Tato hra staví hráče do fiktivního Ruska v troskách díky explozi jaderného reaktoru. Nyní je půda plná nepřátelských zvířat a jen málo dostupných zdrojů. To je místo, kde přebíráte roli jen dalšího přeživšího v tomto drsném světě. Budete muset prozkoumat oblast, hledat zdroje, vyrobit zbraně a pokusit se přežít další den. Ale protože tato hra je generována procedurálně, pokaždé, když se odvážíte z bezpečnosti rozbočovače, bude vám představena trochu odlišná mapa.

#23 Poslední kouzlo

Platforma: Přepínač PC PS5 PS4
Datum vydání: 9. března 2023

V rámci posledního kouzla jsou hráči pověřeni obranou toho, co zbylo z lidstva. Nastaveno v malé vesnici, jste nuceni trávit co nejvíce času. Přidejte obranu a zajistěte, aby se ti za stěnami dostali přes noc. Jakmile slunce zapadá, budete muset přijmout nápor monster. Tato taktická hra založená na tahu má hráči trávit svůj čas posilováním základny a přípravou svých vojáků na další vlnu zvířat, aby bojovali. Ale protože se jedná o procedurálně generovanou hru, nikdy nevíte, s jakým typem nepřátelských vln budete čelit.

#22 Poslední z nás část I

Platforma: PC PS5
Datum vydání: 28. března 2023

Jsem si jist, že už o posledních z nás už nemusím vysvětlovat. Videohra byla masivním hitem a nadále hledala úspěch ve formě adaptace na živou akci HBO. Ale bylo to zpět v roce 2022, kdy Naughty Dog poprvé představil poslední z nás část 1. Jedná se o remake první hry franšízy, která nakonec na PC v roce 2023 zaznamenala vydání na PC. Pokud jste v této hře nějak vynechali, jedná se o název akční adventury, který sleduje muže jménem Joel, který je pověřen přepravou mladé dívky jménem Ellie po celých Spojených státech. Ale protože svět je úplně mimo rozbití díky nové nemoci podobné zombie, je to trek, který bude proti šanci dua. Očekávejte intenzivní bitvy, podrobná prostředí a děj, který vás udrží hrát.

#21 Farlight 84

Platforma: PC
Datum vydání: 23. dubna 2023

Farlight 84 je bitevní royale v post-apokalyptickém světě. Stojí za zmínku, že tato hra poprvé přistála na mobilních zařízeních, než se najde na platformu PC. Ale celkově to hráči online relativně dobře přijali. Při psaní tohoto popisu je samozřejmě včasný přístup, takže vývojáři nadále pracují na úplném spuštění. Hráči zjistí, že s tímto titulem získávají střelce hrdiny. Přistáváte na mapě, vyhledáte vozidla a zbraně a bojujete s nepřátelskými hráči. Velkou součástí, kterou vývojáři v této hře zdůrazňují, je to, že chtějí přijmout dovednosti hrdin. Bylo by tedy nejlepší, kdybyste do této hry nešli a očekávali, že budete při střelbě kvalifikovat. Místo toho jděte do hry a najděte svůj výklenek s různými rolemi hrdiny a zdokonalujte své specifické dovednosti, aby vyhráli zápasy.

#20 Poslední stánek: Aftermath

Datum vydání: 16. listopadu 2021

Poslední série stánku má novou splátku, která vyšla v roce 2021. Nyní máme poslední stánek: Aftermath, nová hra Rogue-Lite Action-Adventure. Je to zajímavá hra, protože se očekává, že zemřete přímo, když spustíte titul. Kampaň se staví ve světě naplněném zombie a staví hráče do přeživšího, který je již nakažený. Přesto jste ponecháni, abyste našli zdroje, bojovali s mrtvými a potulovali se po světě. Nakonec, ať už je to virus nebo infikovaný, zemřete. Odtud budete mít své výhody a upgrady na další přeživší. Můžete to udržet tak dlouho, jak chcete, ale víte, že vždy pracujete proti hodinám.

#19 Scarlet Nexus

Platforma: PC, PS4, PS5, XBO, X/S

Datum vydání: 25. června 2021

Žánr: Action RPG

Scarlet Nexus je hra ve stylu anime, kde jsou hráči házeni do alternativní reality. Svět byl napaden mutovanými stvořeními opouštějícími masový chaos a paniku. Naštěstí se lidstvo spojilo a vytvořilo OSF, elitní taktickou sílu, která se přísně zabývá těmito monstrami. Tato elitní síla je trochu jiná, protože členové mají svou nadpřirozenou sílu využít ve svůj prospěch. V případě našeho protagonisty máme telekinezi, která umožňuje schopnost házet předměty na cíl. Pak je tu výhoda vytvoření strany s členy s jedinečnými dovednostmi. Takže je tu nějaká svoboda, jak bojujete proti nepříteli. Nemusí to být standardní post-apokalyptická hra, ale to by mohlo dát žánru trochu čerstvé pro hráče.

#18 Černobylite

Platforma: PC, PS4, PS5, XBO, X/S

Datum vydání: 28. července 2021

Černobylite je hororová hra pro přežití, která nemusí být nutně post-apokalyptická hra, ale stále je to titul, který stojí za to se zkontrolovat. Hra staví hráče do bývalého zaměstnance jaderné rostliny v Černobylu. Roky po katastrofické akci se náš protagonista rozhodne pustit zpět do zóny v naději, že odhalí to, co se stalo jejich pohřešovanému manželovi. Jaderná zóna je však plná rizik s vojenským personálem, pronásledovači a mutovanými stvořeními. V podstatě musíte potulovat oblast pro vodítko, zdroje a vytvoření nového užitečného vybavení. Je to také relativně krátká hra, přičemž kampaň přijímá dokončení hráčů jen přes deset hodin. Naštěstí existuje určitá hodnota přehrávání kvůli vícenásobným koncem.

#17 Mad Max

Platforma: PC, Xbox One, Linux, MacOS

Datum vydání: 1. září 2015

PC, PS4, Xbox One 1. září 2015

Linux, MacOS 20. října 2016

Žánr: Akce-adventure, boj o vozidlo

Mad Max je trochu skrytý titul GEM, přestože tato hra je mnohokrát doporučena z mediálních médií. Na této hře najdete hodně lásky a čeká velký otevřený svět, aby hráči projížděli v obou úklidu a od boje proti nepřátelství. Hráči prozkoumají obří pouštní pustinu, když bojují s nepřáteli v boji založeném na vozidle a je to upřímně skvělá hra. Mezitím, když nebojíte ve vozidlech, zjistíte, že boj bude docela rychlý plný brutálních útoků a rychlých vyhýbání se.

#16 State of Decay 2

Platforma: PC, Xbox One, XSX |

Datum vydání: PC, Xbox One 22. května 2018

XSX | S 2. prosince 2020

State of Decay 2 je nejnovější splátka pro franšízu, ale stojí za to si všimnout nadcházejícího státu Decay 3. Tato hra staví hráče do zombie apokalypsy, kde se pokoušíte přežít. K tomu budou muset hráči vybudovat komunitu, která vyžaduje zdroje a civilisty. Když se pustíte do otevřeného světa pro zboží a narazíte na ty, kteří to potřebují, hráči budou muset dávat pozor na všechny nepřátelské nepřátele, kteří by se mohli číhat. Stejně tak je tato hra výbuchem hrát s přáteli, protože nabízí podporu spolupráce pro více hráčů. S tím bylo řečeno, jedná se o hra s otevřeným světem plnou oblastí, které lze prozkoumat a uklidit, zatímco bojuje proti nemrtvým hrozbám.

#15 Divize 2

Platforma: PC, Xbox One, Stadia, PS4

Datum vydání: 15. března 2019

Žánr: Akční hraní rolí, střelec třetích osob, taktický střelec

Divize Tom Clancy je hra MMO, která sledovala agenturu, která v podstatě působila jako poslední stánek pro národ. První titul dal hráče na začátek apokalypsy, kde se nemoc začala šířit po celém světě a nutí vládu, aby divize použila jako prostředek k udržení pořádku. Zatímco tam bylo spousta fanoušků z první hry, stojí za to se podívat do divize 2 Toma Clancyho. To je po pandemii a do nového apokalyptického druhu světa.

Co zbývá z divize, je odesláno zpět do Washingtonu D.C. zastavit novou teroristickou organizaci vlasti, která se pokouší úplně svrhnout vládu. Stejně jako poslední hra, jedná se o titul MMO, kde se hráči mohou spojit a vydat se přes různé mise nebo si ji dokonce vzít na sebe. Stejně tak se jedná o stále podporovanou hru s novým obsahem, který má být spuštěn na trhu, aby se fanoušci pravidelně přihlásili.

#14 Dlouhá tma

Platforma: Linux, PC, MacOS, Xbox One, PS4, Nintendo Switch

Datum vydání: PC, Xbox One, PS4 1. srpna 2017

Přepněte 17. září 2020

The Long Dark je videohra pro přežití první osoby, kde hráči přebírají roli pilota, který se přistál do chladné kanadské divočiny během toho, co se nazývá geomagnetická bouře. Zde hráči sledují našeho protagonisty, Will Mackenzie, který se stane pilotem, a Dr. Astrid Greenwood.

Duo musí přepravovat něco velkého důležitosti, i když to není havarováno, je to všechno o přežití. Hráči budou muset dávat pozor na to, aby vaše vitality byly v drsné zimní tundře, musíte zůstat v teple, sbírat dřevo, zasahovat požáry, udržet oheň v chodu, dokonce i tající sníh a čištění vody je jen jedním z pravidelných úkolů Budete muset vydržet. Nemůžeme zapomenout zmínit nepřátelství, se kterými se také setkáte, jako jsou hladoví vlci.

#13 Fallout 4

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Datum vydání: 10. listopadu 2015

Žánr: Akční hraní rolí

Existuje několik falloutských videoher, na které se můžete podívat na několik skvělých post-apokalyptických her, ale pokud se držíme modernějších vydání, musíme to dát Fallout 4. Tato konkrétní splátka hodí hráče do světa těsně předtím, než jsou jaderné bomby upuštěny. Přehrávači se dostanou do trezoru se svým novorozeným dítětem a manželem, jsou nuceni vstoupit do komor, které obyvatelé trezoru do hlubokého spánku, dokud nebudou připraveni znovu znovu se znovu objevit výše. Hráči se však brzy probudí, aby zjistili, že únosci vloupaní do komory svého manžela, zabíjejí je a krást jejich novorozené dítě.

Přinuceni zpět do hlubokého spánku, hráči se znovu probudili, jen aby zjistili, že únosci uprchli se všemi ostatními v zemřelém trezoru. Nyní se hráči vycházejí z trezoru, jen aby našli obří pustinu s ničím jiným než zbytky stavebních struktur. Abychom zjistili, co se stalo vašemu dítěti, budou se hráči muset pustit do otevřených a nalezení provizorních měst a NPC, aby snad namířili našemu protagonistovi správným směrem. Po cestě se hráči setkají s několika dalšími skupinami, které potřebují pomocnou ruku a nepřátelské frakce nebo zmutované stvoření.

#12 dní pryč

Platforma: PC, PS4

Datum vydání: PS4 26. dubna 2019

Žánr: Akce-adventure, hrůza přežití

Dny pryč pocházejí z Bend Studio, které byste věděli o franšíze Siphon Filter, která se dostala zpět na původní platformu PlayStation. S dny pryč, studio doručilo post-apokalyptickou hru, kde hráči vstupují do role Deacon ST. John, který se proměnil v unášeč. Se světem překročením nemrtvými zombie se lidstvo uchýlilo k malým frakcím a městům.

Deacon a jeho nejlepší přítel Boozer spíše než zavázání do města nadále potulují světem na svých motocyklech a pomáhají různým městům s jejich problémy na oplátku za zdroje nebo finanční prostředky na obchodování. Po všech těch letech však Deacon St. John nemůže otřást pocitem, že jeho žena Sarah může být stále naživu někde venku na světě. Výsledkem je, že Deacon nadále hledal stopy, aby zjistil, co se stalo jeho manželce, když apokalypsa začala oddělit od sebe.

#11 Metro Exodus

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Stadia, Luna, PS5, Xbox Series X/S, Linux, MacOS

Datum vydání: PC, PS4, Xbox One 15. února 2019

Stadia 19. listopadu 2019

Luna 20. října 2020

PS5, Xbox Series X/S, Linux, MacOS 2021

Žánr: Střelec první osoby, hrůza přežití

Metro Exodus je hra, která má hráče procházet světem, který je již v troskách po jaderné válce. Podobně jako u franšízy Fallout, toto jaderné záření zmutovalo několik tvorů, které opustily svět neuvěřitelně nepřátelské. Zde hráči převzají roli Artyomu po událostech Metro: Last Light. Artyom se snaží cestovat na východ a zahájit nový život cestou k dosažení tohoto nového života bude trvat rok. Hráči mohou očekávat, že prozkoumá mnoho oblastí a okamžiky, které je udržují na okraji svých sedadel. Toto je v současné době nejnovější splátka franšízy Metro, ale ti, kteří najdou tuto zájmovou hru, mohou najít Metro 2033 a Metro: Last Light, které bylo dříve vydáno v letech 2010 a 2013.

#10 pustina 2

Platforma: PC, OS X, Linux, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Datum vydání: PC, OS X, Linux 19. září 2014

Režisérská verze

PC, OS X, Linuxoctober 13, 2015

PS4, Xbox One 13. října 2015

Nintendo Switch 13. září 2018

Wasteland 2 vyšel v roce 2014, což je pokračování videohra Wasteland z roku 1988. Toto je post-apokalyptický titul RPG, který se řídí událostmi jaderné války mezi Spojenými státy a Sovětským svazem. Dlouho po zničení světa díky jaderné válce sleduje hra Ranger, když se pustíte do světa, když se pokoušíte udržet svou skupinu v bezpečí, ale také se setkáte s řadou lidí podél cesty, která přijde s obtížnými rozhodnutími. První titul pustiny měl spoustu možností a důsledků a to je něco, co vývojáři přinesli s pokračováním, do kterého se můžete ponořit právě teď a dokonce i jeho nástupce, Wasteland 3, i když se zdá, že si více lidí trochu užívá pustinu 2 o něco více.

#9 Frostpunk

Platforma: PC, PS4, Xbox One, MacOS

Datum vydání: PC 24. dubna 2018

PS4, Xbox One 11. října 2019

Operační Systém Mac 24. února 2021

Žánr: Budování města, přežití

Frostpunk je trochu odlišný, pokud jde o post-apokalyptickou videohru z tohoto seznamu. Zatímco většina her se zaměřuje kolem zombie nebo nějakého druhu jiné světové nemoci, která vytáhne většinu lidstva, Frostpunk místo toho dostane sopečná zima, která proměnila svět v tundru. Zde jsou hráči dány hru RTS, kde vaším úkolem je vést skupinu civilistů na nové území. Nové město, soustředěné kolem masivního generátoru cílů, může prosperovat tím, že udržuje generátory poháněné, což umožňuje této oblasti nejen zůstat v teple, ale také poskytovat sílu.

Odtud jde o budování města s domy, vklady zdrojů, mimo jiné užitečné budovy, jako jsou nemocnice. Je to však těžká hra, protože budete muset zajistit, aby bylo k dispozici dostatek zdrojů, aby byl každý šťastný a generátor běžel. To znamená učinit některá tvrdá rozhodnutí, jako je vyslání skupiny, aby našla nějaké zdroje ve volné přírodě. Pokud nemůžete udržet obyvatele města šťastní a naplněné zdroji, můžete mít vzpouru, která bude moci úspěšně provozovat město.

#8 Rage 2

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Stadia

Datum vydání: 14. května 2019

Žánr: Střelec první osoby

Fanoušci prvního vzteku mohou najít Rage 2 k dispozici pro hraní na moderních platformách dnes. Ve hře jsou hráči házeni do post-apokalyptického světa, který zabil většinu lidstva díky asteroidu, který zasáhl Zemi. Mezitím se hráči usazují v roli Strážce, kde neustále bojujete s nejrůznějšími sponami a nepřáteli, kteří do světa přinášejí nic jiného než zmatek. Naštěstí budete mít širokou škálu zbraní, vozidel a dokonce i některých užitečných schopností moci, díky nimž je vaše bitva o přežití lidstva o něco jednodušší.

#7 Far Cry New Dawn

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Stadia

Datum vydání: 15. února 2019

Žánr: Akce-adventure, střelec z první osoby

Far Cry New Dawn je samostatné pokračování Far Cry 5. Po jaderné katastrofě se odehrávají hráči, kteří se opět putují do hrabství Hope County, který zažil Super Bloom. Nyní, když se země posunula a změnila se z ničení a převzetí přirozeného lesa, jsou hráči nuceni bojovat s novým nepřítelem, který se objevil. Vzhledem k tomu, že banditi přebírají kontrolu nad Hope County, budou hráči znovu bitvu na ruce, aby civilisty v bezpečí před jiným tyranským režimem. S tím bylo řečeno, pokud jste obeznámeni s Far Cry 5, můžete očekávat stejný styl herní mechaniky, přičemž titul je založen na FPS, ale opět se pozemní masy trochu posunuly a nabídli hráčům nový pohled na herní mapu.

#6 The Walking Dead Definitive Edition

Platforma: Android, iOS, PS4, PS3, Xbox 360, PC, Linux, Macintosh Operating Systems, OS X, Nintendo Switch, Xbox One, Ouya , Kindle Fire HDX

Epizoda 1

PC, Mac OS X 24. dubna 2012 / PS3 24. dubna 2012 / Xbox 360 27. dubna 2012 / iOS 26. července 2012 / Kindle Fire HDX 19. prosince 2013
Epizoda 2

Xbox 360 27. června 2012 / PC, OS X 29. června 2012 / PS3 29. června 2012 / iOS 29. srpna 2012 / KINLEDE Fire HDX 19. prosince 2013

Epizoda 3

PS3 28. srpna 2012 / PC, Mac OS X, Xbox 360 29. srpna 2012 / iOS 28. října 2012 / Kindle Fire HDX 19. prosince 2013

Epizoda 4

PS3 9. října 2012 / PC, Mac OS X, Xbox 360 10. října 2012 / iOS 8. listopadu 2012 / Kindle Fire HDX 19. prosince 2013

Epizoda 5

PS3 20. listopadu 2012 / PC, Mac OS X, Xbox 360 21. listopadu 2012 / iOS 20. listopadu 2012 / Kindle Fire HDX 19. prosince 2013

Maloobchodní verze

MAC OS X, PC, PS3, Xbox 360 11. prosince 2012 / PS Vita 22. srpna 2013 / PS4, Xbox One 14. října 2014 / Přepínač 28. srpna 2018 / Ouya TBA

Žánr: Graphic Adventure Interactive Drama

Telltale Games the Walking Dead vyšla dobře před platformami konzoly poslední generace, ale s tím řekl, že existuje definitivní vydání, které nedávno bylo spuštěno. Telltale Games, hlavní hráč v žánru dobrodružné hry a zatímco věci netrvaly pro studio, než byly zpočátku uzavřeny, studio se podařilo na trh vynést docela neuvěřitelnou sérii videoher na trh. The Walking Dead je pravděpodobně jejich dosud největší série videoher, která pravděpodobně pomohla, protože The Walking Dead byl již celosvětovým masivním hitem pro komiks a televizní seriál.

Bez ohledu na to, zejména tato splátka videoher sleduje novou skupinu postav, které jsou zameteny v pandemii. Hráči hrají roli Lee, muže, který narazí na mladou holčičku jménem Clementine, která je během zombie apokalypsy sama. Vezmeme -li holčičku, duo zahájí lov, aby našlo bezpečné město, ačkoli svět není zdaleka bezpečným místem s nepřátelskými stvořeními a lidstvem, které se přísně dívá na sebe. Toto definitivní vydání nabízí některá vylepšení vizuálů a zároveň zabalí celou sérii pro The Walking Dead společně, takže se během celé cesty od začátku do konce celé cesty uvidíte spolu s některými spin-off příběhy zahrnutými také do mixu.

#5 Dying Light 2 Zůstaňte lidský

Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S

Datum vydání: 4. února 2022

Žánr: Action RPG

Pokračování Dying Light trvalo trochu času, než se dostal na trh, ale konečně je to tady. Hra dodává hráčům s více stejným hraním, jaké jsme se poznali a milovali z této IP. Tentokrát jsme hodili jsme do nového města, útočiště z nemrtvé hordy, které se potuluje po světě za zdí města. Celkově je hra založena na člověku, který po oddělení hledá svou sestru. Je to bitva do kopce, když se pustíte kolem tohoto zchátralého města a pomáháte frakcím s jejich laskavostí na oplátku za několik pozoruhodných životně důležitých informací. Parkour je zde skutečná zábava a hra je zřízena jako obří hřiště. Hráči si mohou zaparkovat cestu po městě, zvýšit budovy, trezor nad předměty a kombinovat tyto působivé traverzní dovednosti s bojem. Může to být zdlouhavý herní zážitek, pokud chcete dokončit vše, co existuje, ale toto je jedna z mála moderních post-apokalyptických videoher, které pravděpodobně nebudete mít potíže s putováním nekonečně.

#4 Poslední z nás remasterovaných

Platforma: PS3, PS4

PS3 14. června 2013

PS4 29. července 2014

Žánr: Akce-adventure, hrůza přežití

Poslední z nás byl masivní hit na PlayStation 3 a nebylo to dlouho po spuštění PlayStation 4, že jsme pro tuto hru dostali remasterované vydání. V rámci této hry se hráči zabývají virem, který promění lidi v stvoření infikované houbou, takže trochu jako zombie. Většina světa byla převzata a bez skutečné vládní kontroly byla vybudována malá provizorní města a frakce, aby jejich skupiny udržovaly naživu a dobře.

Hráči v této hře vstupují do role Joela, muže středního věku, který získá práci na přepravě mladé dívky jménem Ellie po celé zemi do protivládní frakce známé jako Fireflies. Jaký je jejich účel s Ellie a proč je potřeba její dopravy zpočátku odhalena, ale Joel neochotně souhlasí. Jak se hráči pustí do zarostlého světa plného nepřátelských tvorů a frakcí. Nemluvě o tom, že je to také docela brutální a emocionální vyprávění hry.

#3 Poslední z nás část 2

Datum vydání: 19. června 2020

Nemůžeme se zmínit o posledních z nás remasterovaných a neházet do poslední z nás Část 2. Pokusím se vyhnout zkazit něco narativního, zejména pokud jste nehráli původní splátku. Tato hra se v každém případě koná několik let po prvním titulu, kde se dostaneme do role dospělé Ellie, která má svůj svět zničenou protichůdnou frakcí. Nyní hledá pomstu, Ellie začne cestu proti všem šancím. Toto je hra, která se rozšiřuje na první splátku. Hráči budou mít více rozmanitosti nepřátel, větší oblasti k prozkoumání a ještě brutálnější hraní zážitku. Stejně tak, že Ellie je o něco o něco hbitnější než Joel, hráči budou mít o něco jednodušší čas rychle se vyhýbat útokům a uprchnout z nebezpečí.

#2 Horizon Zero Dawn

Platforma: PC, PS4

Datum vydání: PS4 28. února 2017

PC 7. srpna 2020

Žánr: Akční hraní rolí

Horizon Zero Dawn je dalším vynikajícím příkladem moderního post-apokalyptického názvu videoher. Vydáno v roce 2017 společností Guerrilla Games, stejného vývojového týmu, který pracoval na franšíze Killzone pro Sony, se rozhodl vydat novou akci RPG Adventure. Hráči vstupují daleko do budoucnosti, kde už dávno padlo lidstvo. S zbývajícími skořápkami, které kdysi vzkvétaly městy, zjistí, že to, co zbylo z lidstva, se uchýlilo zpět do nativních kmenů.

O světě je známo jen málo informací, ale víme, že lidé již nejsou největší hrozbou na světě. Místo toho máme masivní mechanická zvířata, která se potulují po otevřeném světě. V této hře hráči vstoupí do role Aloy, mladého lovců, který byl vyvržencem jako novorozené dítě. Aloy vychovává další vyvrženec, vyrůstá, aby zahájila cestu, aby zjistila, odkud přišla a proč byla vyhozena jako novorozenec. Po cestě se Aloy prozkoumá otevřený svět, bojuje proti těmto mechanickým zvířatům, napomáhá těm, kteří to potřebují, a bojovat proti jiným nepřátelským frakcím, které se ukazují jako problém.

Horizont #1 zakázán West

Platforma: PS4, PS5

Datum vydání: 18. února 2022

Žánr: Akční hraní rolí

Horizon Zero Dawn byl obrovským hitem, který byl nastaven ve vzdálené budoucnosti dlouho poté. Vyprávění se točilo hlavně kolem Aloye, který byl vyloučen ze svého kmene jako dítě, a v důsledku toho se vydává na snahu přijít na to, kam patří do tohoto světa, že dominují obří mechanická zvířata. Nyní máme novou instalaci videoher s názvem Horizon Forbidden West.

Aloy má nový náročný úkol. Poté, co mor převzal svět, doongal všechny živé věci, budou se hráči muset vydat na západní pobřeží v naději, že najdou zdroj tohoto moru a zachrání lidstvo před zničením. S tím řekl, Aloy najde nová mechanická zvířata a další nepřátelské kmeny, které převzaly kontrolu nad těmito robotickými stvořeními a zároveň si vyžádaly území, která se bude muset projít.