Nejlepší hry Roguelike a Roguelites 2023 | PCGamesn, 25 nejlepších her Roguelike, které se dnes hrají | Gamesradar

25 nejlepších her Roguelike dnes

Do porušení je strategická hra založená na tahu a co je důležitější, vynikající následné následky rychlejší než světlo. Je to nepoctivý lite, který vás umístí do očí, nebo bych měl říci oblek, mech bojující proti skupině příšer známý jako Vek. V podobném duchu jako strategické tituly, jako je XCOM, jste umístěni na mřížku a získejte letecký pohled na boj. Musíte bojovat proti jakýmkoli nepřátelům, které najdete, a stále se pohybovat ve snaze zachránit svět. Každý pokus se setkal s novými náhodně generovanými světy, které se každý běh mírně liší. To, co dělá do porušení tak výrazného, ​​je způsob, jakým tyto styly tak dobře mísí. Jeho umělecký styl je cutesy, ale efektivní předvádění všeho na bojišti s ostrými retro vizuály. Její zvuk a obecný design hry jsou prvotřídní nabídkou nejen leštěného zážitku.

Nejlepší hry Roguelike a Roguelites 2023

Nejlepší hry Roguelike nejsou pro Feint of Heart, často spárují náročný boj s brutálními šéfy a my jsme shromáždili naše nejlepší tipy pro 2023.

Nejlepší hry Roguelike: Eponymní jehňata z kultovního jehněčího, který ovládá křižáckou čepel v pochmurném lese osvětleném pochodněmi a démonickými runami

Publikováno: 6. září 2023

The Nejlepší hry Roguelike Zachovejte si svou popularitu roky po propuštění, sportovní hraní smyčky tak okouzlující, že je snadné se vracet pro další. Popularita žánru v posledních letech vypukla a nabízela rozmanité a stále přístupnější zážitky do té míry, že se zdá, že nová, slibná a často tvrdá hra s neloil přistává každý druhý týden.

Vzhledem k tomu, že existuje taková hluboká studna nejlepších her Roguelite a Roguelike, z nichž si můžete vybrat, usnadňujeme vám najít svého dalšího oblíbeného v tomto seznamu. Měli byste očekávat, že mezi našimi tipy uvidíte zdravou kombinaci klasiků a nováčků – a vzhledem k tomu, že i nadále vidíme, že vývojáři se vdávají za žánr s novým publikem, aby vytvořili nové hybridy. Žánry. Také se nerozdělíme chloupky na to, co je Roguelike a co je zde roguelite, takže zde je náš výběr nejlepších her Roguelike na PC.

Zde jsou nejlepší hry Roguelike na PC v roce 2023:

Voidigo

Korupce prázdnoty se šíří a je jen na vás, abyste v tomto akčním nabitém 2D střelci lovili všechny šéfy. Voidigo, která představuje více než 170 zbraní, 150 power-upů a místního družstva, dává hráči všemu, co by mohli potřebovat, aby šéf lovil v tomto barevném světě plném nepřátel v každém rohu.

Kult jehněčího

Převezměte roli mazlivého vůdce kultu, když bojujete s řadou dungeonů a kultem šéfů jehněčích. Doufejme, že vás Fortune upřednostňuje, protože kult jehněčího je obzvláště těžký, s každou místností, zbraní a odměnou generované náhodně pokaždé, když projdeš.

. Přirozeně, mimo boj proti démonům, musíte udržovat svůj kult hladce sbíráním řeziva a kamene, najmout nové členy, aby doručili kult jehněčích doktrín a udržet je všechny krmení, šťastné a – především – loajální. Než začnete, podívejte se na náš kult Průvodce začátečníkem jehněčího.

Nejlepší hry Roguelike na PC - Noita

Noita

Tato akce Roguelike používá fyziku založenou na pixelech k vytvoření zrádné krajiny, která reaguje na vaše kouzla a magii, kterou jste vytvořili sami. Můžete hořet, roztavit, zamrznout a odpařit okolí, manipulovat a vytvářet terén, aby pokračoval na vaší cestě.

Nejlepší hry Roguelike na PC - Rogue Legacy 2

Rogue Legacy 2

Pokračujte bludištěm pastí a cesty ničení, když zaútočíte na hrad v pokračování jedné z nejlepších her Roguelike. Ačkoli Rogue Legacy 2 obsahuje vše, co byste očekávali od Roguelike, s randomizovanými běhy a měnícími se postavami, rozdíl je v tom, že po každé smrti se vynoříte jako dědictví vaší poslední hry. Definované vaším posledním během a dědictvím vašich rodičů se stanete silnou budováním rodinného panství a dáváte svým dětem nejlepší šanci na boji.

Nejlepší hry Roguelike na PC - upíří přeživší

Upírští přeživší

S každým během v upířích přeživších musíte porazit hordy nepřátel a zároveň sbírat nové zbraně a předměty, abyste postupovali v každé oblasti a vlny, abyste přežili noc. .

Nejlepší hry Roguelike: Zagreus hází oštěp na Minotaur během boje šéfa na Elysiu, když se dívá stadion odstínů

Hades

Poslední Supergiant vás vrhá jako Zagreus, syn Hadese a prince z podsvětí, protože dělá vše, co je v jeho moci, aby unikl ze samotného pekla. Je to izometrický hack „n“ lomítko, kde je boj divoký a nepřátelé jsou hojné.

Svázáním svých procedurálních běhů s přesvědčivým spiknutím a sympatickým obsazením postav, Hades zdůrazňuje narativní potenciál cyklické povahy žánru. Každý neúspěšný pokus má za následek, že jste vzkříšeni ve vašem domě, House of Hades, kde vaši staří kamarádi a členové rodiny čekají na svůj nejnovější chat s vámi.

Poznejte o nich trochu více o nich po každém běhu smrt méně sklíčené, a když jste venku na poli, budete mít šanci setkat se a obdržet experimentální upgrady od vašich olympijských příbuzných. Tato bickovací božstva jsou možná skutečnými hvězdami show a jejich úžasné umělecké dílo a plně hlasovaný dialog pomáhají oživit je k oživení. Je to zjevně jedna z nejlepších příběhových her na PC a zatraceně v pořádku Roguelike – stačí se podívat na naši recenzi HADES, pokud potřebujete trochu přesvědčivější.

Nejlepší hry Roguelike: místnost v suterénu na úrovni vazby Izáka, jako Isaac ve paruce zvrací proud krve na skupinu nepřátelských dětí v ohni

Vazba Izáka

Vývojář Edmund McMillen je vazba Izáka oživila žánr Roguelike, když dorazil na scénu téměř před deseti lety. Od té doby přišlo včas spousta zářivějších, modernějších her Roguelike.

Ve své zobrazení Isaacovy zoufalé situace zůstává neochvějné. Ve skutečnosti hra sedí pohodlně v říši hrůzy, když pláčete svým odpuzujícím světem a setkáte se s mnoha démony Izáka, včetně jeho vlastní matky. Nakonec je jeho trvalá popularita důkazem jeho elegantního designu a jedinečné osobnosti.

I když vazba pokání Isaac může být konečnou aktualizací, přidává mnoho nových nepřátel, pokojů, tajných šéfů a dokonce podpory pro čtyři hráče v místním kooperaci. Není divu, že se mu podařilo získat 60 000 souběžných hráčů na Steam ve svém úvodním víkendu (i když je k dispozici také v obchodě Epic Game, takže toto číslo je pravděpodobně o něco vyšší).

Nejlepší hry Roguelike: skupina dobrodruhů v nejtemnějším dungeonu, která stoupá proti šéfovi

Nejtemnější dungeon II

Nejtemnější dungeon je vtělená bída. Vizuálně represivní, brutálně obtížná a bezútěšná v extrémním. Podaří se vám držet vás v konstantním stavu úzkosti, když se ponoříte hlouběji do jeho dungeonů při hledání cetrů a zlata.

Vydáváte se na scénografii přes nebezpečný svět, setkáte se s ponurým obyvateli v boji založeném. Musíte také vzít v úvahu, že členové vaší strany nejsou bezmyšlenkové masové štíty. Fyzická a mentální daň z vašich výprav nevyhnutelně na ně nevyhnula svou daň, což dává nejtemnějším dungeonem kousnutí. Velmi skutečná noční můra uzavírání faul nebo vidět přítele zraněného – nebo horšího – může způsobit, že jakýkoli dobrodruh spirála směrem k ranému hrobu.

Nejlepší hry Roguelike: The Dead Cells Laboratory, s různými lektvary vaří v obrovských sadách chemie

Mrtvé buňky

Je těžké si představit, že by někdo nebyl okamžitě závislý na krvavé hackech mrtvých buňka. Jako bez smrti (nemluvě o bezhlavém) vědeckém experimentu se osvobodíte od vězeňské cely a pustíte se o roztržení a trhání cesty přes rozsáhlý hrad, od dungeonů dole až po věže nahoře.

Hra vám umožňuje nést určité upgrady napříč běhy, takže se cítíte neustálý pocit progrese. Výsledkem je, že být poslán zpět na čtverec po obzvláště chaotickém boji s šéfem nenese stejné bodnutí, jako by to mohl v jiných hrách Roguelike. To neznamená, že mrtvé buňky jsou procházka v parku – stále to nakopne váš zadek pravidelný – ale odstranění tlaku na ztrátu všeho je pro méně skličující zážitek. Pomáhá také, že podpora po spuštění hry nebyla nic výjimečného, ​​s mrtvými buňkami s tematikou Castlevania, která dorazila na pět let po jejím vydání.

Nejlepší hry Roguelike: protagonista Don

Nepohlavějte

Nevyhlazení je ostrý, nervózní výstřel gotické hrůzy, která tě potěší zdůraznění a způsobuje vám bolest. Na základní úrovni je to izometrická hra o přežití Roguelike, kde je vaším úkolem vytvořit si život pro sebe ve světě, který tě chce mrtvý.

Vývojář Klei se nikdy nezdá být krátký na nová – a často nevítaná – překvapení a vyřizování prozkoumání vašeho okolí je děsivá i svůdná vyhlídka. Jak krutý, jak může být jeho svět, budete povoláni znovu a znovu, abyste měli další jít, rozmotat jeho složité systémy a vidět, co se skrývá těsně za sebou.

Dolů

Downwell je zuřivý výbuch brokovnice roguelike, který se může pochlubit sebevědomým smyslem pro styl a jemně vyladěným designem, který jej zálohuje. Otočí žánr hry 2D platformy na hlavě tím, že se ponoříte na zdánlivě bezednou, dobře nabalenou monstrum dobře. Naštěstí máte praktický pár dělo – ano, čtete to správně – to funguje jako váš primární prostředek k urážce a procházení.

. Navzdory této tvrdé úrovni obtížnosti je uspokojivý kombinovaný systém Downwell, úroveň rychlého ohně a kreativní finální šéf z něj jedna z nejlepších her Roguelike v okolí.

Nejlepší hry Roguelike: do porušení

Do porušení

. Jediným způsobem, jak čelit jejich ohromujícímu útoku, je získat pomoc některých obřích mechů. Bohužel pro vás, VEK jsou více než schopni sundat svůj tým, takže budete muset bděnit nad každým rozhodnutím, pokud je budete držet v jednom kuse.

Jak postupujete přes ostrovy hry, odhalíte vylepšené zbraně a piloty, které vám pomohou obrátit příliv války a zachránit lidstvo před určitým doomem. Jeho přímočarý boj nebude pro nováčky mimo penting-patří mezi nejvýstupnější strategické hry v okolí-ale neměli byste očekávat nic menšího než stresující, i když neustále obohacující, čas od porušení. Je to nyní také mobilní hra, která se shodovala s datem vydání Advanced Edition.

Zabít věž

Zabijte úkoly Spire, abyste bojovali s cestou nahoru po obří věži, že – žádný překvapení – je také domovem mnoha příšer. Díky zefektivnění pre-battle Faff je tento ideální vstupní bod k žánru bojového bojovníku pro jednoho hráče. Je to také inteligentní roguelike, který přijímá prvky her s výběrem-vlastní dobrodružství, aby vytvořil bezprostředněji, akční orientovaný zážitek.

Jak naše zabijáka recenze SPIRE potvrdí, experimentování s potenciálními kombami kartami, které máte k dispozici. Ale stejně skvělé, jak to vypadá, že decituje dříve nepřekonatelného šéfa. Kromě toho, že je výjimečným roguelitem, je to také jedna z nejlepších karetních her na PC. .

Nejlepší hry Roguelike: Spelunky 2

Spelunky 2

Navzdory své cutesy kreslené estetice má Spelunky 2 schopnost rozzlobit a potěšit ve stejné míře. Její předchůdce je považován za nezávislou královskou hodnost, přesto to pokračování bez námahy vydává všemi možnými způsoby tím, že poskytuje neuvěřitelný počet herních možností. .

Hrajete jako dcera protagonisty první hry, když hledá své chybějící rodiče na Měsíci. . Nejmenší chyby mohou mít chaotické důsledky, ale tolik z toho, co dělá Spelunky 2 zvláštním, je to, jak flexibilní jsou jeho systémy. Občas to může mít pocit, že žádné dva běhy nejsou stejné, a jako takové budete i nadále dělat úžasné objevy, i když jste desítky hodin hlubokých. Nezapomeňte se podívat na naši recenzi Spelunky 2, pokud potřebujete další přesvědčování.

A to je pro náš seznam nejlepších her Roguelike na PC. . Abych byl upřímný, ale výše uvedené hry by vás pravděpodobně mohly zaměstnávat dalším životem nebo dvěma.

. .

. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. .

25 nejlepších her Roguelike dnes

Hades

Nejlepší roguelikes může mít tento vtipný způsob, jak obejít klasifikaci. . Je pravda, že je to trochu široké, ale to je to, co získáte se seznamem, který se snaží zabalit nejlepší hry Roguelike a Nejlepší Roguelites.

To, co zde najdete, jsou některé z nejlepších akčních her právě teď, s fantastickým bojovým a progresivním systémům se setkávají mimořádně náročné struktury. Očekávejte přírůstkový pokrok, očekávejte určitý stupeň procedurální generace a očekávejte, že ztratíte hodně svých věcí, když zemřete. , A měli byste očekávat, že budete mít krvavý dobrý čas, když to děláte. Přečtěte si tedy a zjistěte výběr 25 nejlepších her Roguelike, které byste měli hrát dnes.

25. Hrdinové Hammerwatch

Okamžitě stojí za zmínku, hrdinové Hammerwatch jsou velmi drsná hra, ale že broušení přichází s odměnami. . Při rozhovoru s vesničany zjistíte, že město je v nepořádku a nejlepším způsobem, jak zahájit její odškodnění, je vyčištění studny. Můžete použít zlato a rudy, které jsou tam nalezeny k upgradu vaší postavy, vašeho vybavení a město vedle úrovní hrdinů. Zatímco ztratíte veškerou kořist, pokud zemřete ve studni, pokud je to zvládnete nebo je pošlete zpět, můžete je použít k použití. Díky tomu se systémy progrese cítí prakticky nekonečně se stovkami hodin obsahu, aby se prošli přes více než více úrovní typů a biomů. Každá část hrdinů Hammerwatch může být do jisté míry změněna, takže základní zážitek, odměňování, náročné a zatraceně návykové. .

24. Neon Abyss

Jedno z nejnovějších vydání v tomto seznamu, Neon Abyss není nutně průkopnické, ale s lehkostí vytáhne každý prvek. Jedna část Rogue-Lite, jedna část Platformer a jedna část běží „N“ zbraň, aby vytvořila koktejl, který je neonový propast. S jeho futuristickými tematickými vizuálními a nastaveními nočního klubu má více než dost na to, aby vynikl. Ne od doby, kdy jsem vazba Izáka viděl takovou řadu divných zbraní, pokojů a nápadů. . . . Napíj se.

23. Děti Morty

Děti Morty mají hodně k lásce. Od implementace Rogue-Lite Staples po jeho nádherný zvukový design má tolik vrozeného kouzla, které se z prvních několika minut stane zřejmé. Máte za úkol ovládat a pomáhat rodině Bergsonu, když procházejí více náhodně generovanými dungeony v hloubkách jeskyní Mount Morta. Každá postava může být upgradována a všichni mají svůj vlastní jedinečný vkus a styl. To je to, co způsobuje, že děti Morty vynikají. . Každý centimetr dětí Morty se cítí jako by se vám snažil vyprávět příběh a jeho příběh stojí za to vyprávět.

K dispozici na PC, PS4, Xbox One, Switch

. Podkopat

Přizpůsobení se někde mezi vazbou Isaaca a Minecraftu je podkopán, hra pro průzkum dolu Roguelite o zabíjení šéfů a těžebních zdrojů. Hrajete jeden z tisíců vynaložených dobrodruhů poslaných do mishaft při hledání kořisti. Po smrti si ponecháte část získanou část zlata, kterou lze utratit za trvalé upgrady nebo bonusy za další běh. Má trochu trvalejší pokrok než většina ostatních, ale to pomáhá zpevnit svou vlastní osobnost. .

K dispozici na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

21.

Moonlighter dělá velmi zajímavou věc. . Člověk se cítí tradičně spíš jako Rogue-Lite s náhodně generovanými dungeony a vybavením, které se ztratí po smrti. Druhý režim spustí obchod a prodává položky, které se vám podařilo zachránit během běhu. Hodí vás to do dungeonu headfirst a doufá, že najdete cestu ven a pak to zpomalíte, když mluvíte s Townsfolkem, prodávejte předměty příliš mnoho a jen nasákněte skvělou hudbu. Zběsile naskočíte kolem pokojů bojujících s nepřáteli, kteří jsou pro vás příliš silní, a pak stručnost každodenního života vás na konci dlouhého dne uvolní jako masáž. To nemusí být tak opakovatelné jako některé z ostatních titulů v tomto seznamu kvůli jeho definovanému postupu, ale zdaleka jeden z nejvíce hratelných.

K dispozici na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

. Svět hrůzy

. . Získáte karty událostí, které formují příběh během každého běhu a boje založeného na tahu, je to, jak se z toho vydáte na cestu. . Vaše události vám mohou nabídnout krátký oddech z tmy nebo vás stále přiblížit. .

19. Ulice Rogue

Jejím názvem je vtipná portmanteau ulic vzteku a Rogue dává překvapivě v pořádku vyjádření toho, co vám přesně dává ulice Rogue: příležitost udeřit padouchy a zároveň vám dává svobodu velké mapy shora dolů. Jak již bylo řečeno, to, co dělá ulice tak dobrých, je způsob, jakým tak efektivně mísí tolik systémů. . . Rozhodnete se zlomit okno, abyste rozptýlili stráž, ale místo toho to alarmuje všechny kolem, což znamená, že nemůžete otrávit vzduchový systém. . Každé hloupé rozhodnutí vás činí o něco chytřejší, vaše situace je o něco těžší a vaše hra je mnohem zábavnější.

18. Jaderný trůn

Střelci s dvojitou stipendií by se pravděpodobně mohli v tomto seznamu pravděpodobně dostat trochu více lásky a chlapče, milujeme jaderné trůn. Je to post-apokalyptický střelec shora dolů s grafikou Pixel-Art a skutečným pocitem šílenství. Můžete hrát jako jeden z dvanácti postav, všechny s různými styly hry, abyste mohli převzít různé typy běhů a zdokonalovat své dovednosti různými způsoby. . Inkrementální postup neexistuje do té míry ve většině titulů. Existují malé způsoby, jak si udržet trvalé upgrady, ale na tom nezáleží v dlouhodobém horizontu (nebo krátkodobě, pokud jste stejně špatní jako já), jak se každý běh spoléhá téměř úplně na sebe. To má další bonus za to, že po každé vyčerpávající běh dává skutečný pocit úspěchu. Je to praštěná a vyzvednutí a hraní přírody by vás mělo udržovat hraní, i když máte pocit, že jste hotovi. Ještě jedna jdi.

K dispozici na PS4, Xbox One, PC, Switch

17.

Průvodce legendy dělá pro Roguelike něco velmi dobrého. . Je to poněkud jednoduché a víceméně vám jen dovolíte s tím. Hrajete průvodce, který se snaží překonat zkoušky chaosu, abyste se stali příštím kouzelníkem legendy. . . . Jak více rozumíte každému nepříteli, váš styl se změní, stejně jako váš průvodce. Dostat se tam a začněte obsadit.

K dispozici na PS4, Xbox One, PC, Switch

. Monster Train

Od vzestupu titulů, jako je ruka osudu a zabíjení, se stali staviteli paluby Roguelike podivnou svorkou na páře. Monster Train se podaří zapadnout do této formy a zároveň dává nějaké nové nové nahlédnutí do žánru. . . . Když se pokoušíte chránit hořící pyr pekla před nebeskými silami, začnete opravdu vyzvednout jemné malé kousky vyprávění Monster Train vám opravdu dává, protože vás to prochází. .

K dispozici na PC

15.

Krypta nekrodaceru je neuvěřitelně zajímavá hra. Vezme klišé žánru prostřednictvím svých nepřátel a designu obecné úrovně a poté to převrátí na hlavu s mechanikou. Celá scéna funguje jako hudební úroveň a všechny akce se provádějí na rytmu. Pokud se vám nepohybujete včas, nepohybujete se. Totéž neplatí u nepřátel, kteří jsou neúprosný a konzistentní. . Vzorec Die, zvyknout si na hudbu, zlepšit se je mnohem přitažlivější prostřednictvím okouzlujícího umění a úžasně chytlavé hudby, nutností pro hru této ráže. Naštěstí to přibije.

K dispozici na PC, PS4, PSVITA, IOS, Xbox One, Nintendo Switch

14.

. . Tyto útoky mají podobu kouzel, která si sami vytvoříte, aby se s každou částí vypořádali. Díky těmto systémům je Noita jedna z nejvíce reaktivnějších her a stojí za to váš čas, pokud hledáte něco nového.

.

. . Poté můžete toto tělo vzít, abyste se probojovali přes každou oblast v marném pokusu zabít šéfa ve středu a vydat se ven. . . O bojovém systému je něco velmi cyklického; Naučit se, jak zbraně fungují a jak je pomalu upgradovat pro následující běhy, dává jasný pocit progrese, který se cítí nejen odměňující, ale i vydělaný. .

K dispozici v Xbox One, PS4, PC, Switch, iOS, Android

. Vstupte do gungeonu

. Je to mnohem víc než to. Kombinuje boj proti střelům se střelbou dvojčat a postupem rogue-lite, aby vás udržel v návratu. . . . Od jeho role po tlačení nábytku se téměř každý mechanik cítí synergetický do základního bojového systému. . Tento okamžik do okamžiku je hraní tak bezbožně návykovou, po každé smrti se znovu načtěte, zakryjete a skočte zpět do boje další den.

K dispozici na PC, PS4, Xbox One, Switch

11. Nejtemnější dungeon

. Určitě má prvky, ale zda se balíček spojí do formy, o kterém se má ještě diskutovat. . Jednoduše řečeno, spravujete skupinu zaměnitelných hrdinů, kteří musí prozkoumat věšácký dungeon pod panstvím. . To využívá tuto obtíž, aby vás opravdu odměnil za každou úspěšnou bitvu. Můžete přijít pro jeho styl, ale zůstanete pro jeho rozsáhlé přizpůsobení, strašidelný příběh a brutální design.

K dispozici na Switch, Xbox One, PS4, PC, Vita, iOS

.

Riziko deště 2 nabídlo překvapivé, ale brilantní odklon od stylu stanoveného v předchozím šesti letech před. Místo bočního porovnávacího střelce před ním je to nyní plně 3D přes akční hru na rameni. Oh a jeho roguelike. Jste uvězněni na mimozemské planetě a jste vyzváni, když najdete Teleporter, abyste se dostali k dalšímu. Lze jej hrát zcela v kooperaci a každá úroveň je zakončena pěkným odstupem proti postupně tvrdšímu mimozemšťanům, kteří se nabíjejí přímo na vás. Je to prostě a vypadá to skvěle s spoustou, spousta odemknout a spousta k zabití.

K dispozici na PC, Switch, Xbox One, PS4

9. Do porušení

Do porušení je strategická hra založená na tahu a co je důležitější, vynikající následné následky rychlejší než světlo. Je to nepoctivý lite, který vás umístí do očí, nebo bych měl říci oblek, mech bojující proti skupině příšer známý jako Vek. . Musíte bojovat proti jakýmkoli nepřátelům, které najdete, a stále se pohybovat ve snaze zachránit svět. Každý pokus se setkal s novými náhodně generovanými světy, které se každý běh mírně liší. To, co dělá do porušení tak výrazného, ​​je způsob, jakým tyto styly tak dobře mísí. Jeho umělecký styl je cutesy, ale efektivní předvádění všeho na bojišti s ostrými retro vizuály. Její zvuk a obecný design hry jsou prvotřídní nabídkou nejen leštěného zážitku.

K dispozici na PC, přepínač

8.

. Kořist: Mooncrash je Roguelike DLC k původní (a fantastické) kořisti od roku 2017. V tomto se musíte projít měsíční základnou, ale změny nepřátel, nebezpečí a kořistí pokaždé, když zemřete. Existuje také pět hlavních hratelných postav s různými základními statistikami a schopnostmi. Znaky jsou odemčeny běhy a lze je použít pro následující běhy. Vaše počáteční načítání lze také přizpůsobit pomocí SIM bodů, které jsou sdíleny v celém. To znamená, že možná budete chtít ušetřit na pozdější běhy, abyste dostali všechny ven nebo je okamžitě použili, aby váš první běh usnadnil. To nabízí nový způsob, jak zažít hrůzu tajfunu a dělá zážitek z kořisti nekonečně opakovatelný . Nebo bych měl říci reprezentabilní?

K dispozici na Xbox One, PS4, PC

7. Spelunky

Spelunky je velmi působivý vzhledem k tomu, že byl poprvé propuštěn zpět v roce 2008 a stále dokáže překonat roguelikes současného dne. Toto je skutečně svědectví o tom, jak je nadčasový design hry Derek Yu. Spelunky je tvrdý plošinovka umělecky kresba na titulech jako Rick Dangerous a La-Mulana. Tato ochota uznat a dokonce oslavit své inspirace je součástí toho, co dělá Spelunky tak sympatický. Ovládáte Spelunkera, který se prochází jeskynním systémem, který raboval, zabíjel a skákal jeho cestu. . Tato potíže se usnadňují jen o něco snazší prostřednictvím následujících běhů, když zjistíte, jak nepřátelé fungují, co každá položka aktivuje a co ten duch, který přichází po obzvláště dlouhé úrovni. . .

K dispozici na Xbox 360.

. FTL: rychlejší než světlo

S grafikou a hratelností inspirované klasickými tituly deskových her je těžké nemilovat FTL: rychlejší než světlo. . . Můžete začít s různými loděmi a členy posádky, aby každý běh reagoval a přinutil vás, abyste se skutečně přizpůsobili okolnostem před vámi. FTL se cítím někde mezi vlády, milenci v nebezpečném časoprostoru a jeho vlastní jedinečný vkus, nabízí spoustu obtíží, výzvy a opakovatelnosti.

K dispozici na PC, iOS

5. Rogue Legacy

Jak sýrově, jak to zní nepoctivé dědictví, si pro sebe udělal dědictví v žánru Rogue-Lite. . Co je tak fascinující, jsou jeho charakterové systémy. Každý běh v Rogue Legacy vás ovládá dědice vaší předchozí postavy s různými humanizačními rysy, jako jsou IBS nebo Coprolalia, sklon k nedobrovolně kletbě. Každý běh je držen společně s upgrady, které jste si zakoupili během předchozích běhů, ale náhodný prvek každého jednotlivého znaku dělá každý běh trochu odlišný. . Vše ve skvělé zábavě, samozřejmě.

K dispozici na PS4, Xbox One, Switch, PC

4.

Jeden pohled přes práci Terryho Cavanagha by vám měl ukázat zabití kultovní klasiky, které se ocitl. Od inteligentního VVVVV po minimalistický super hexagon a konečně Dicey Dungeons. . Celý Dicey Dungeons se odehrává v divné meta herní show, kde se hrají karty a rozhodne. Díky tomu je o něco méně strategické než zabití věže, ale mnohem zajímavější.

K dispozici na PC

3. Zabít věž

Slay the Spire je jednou z nejúžasněji jedinečných her, které budete mít to potěšení hrát. . Hrajete jednu ze čtyř centrálních postav, všechny s různými sestavy a typy karet a musíte se dostat na vrchol věže, abyste porazili šéfa v jeho jádru. Každá bitva vám dává nové karty na výběr a více zlata, které můžete utratit za váš aktuální běh. . Možná budete chtít vzít volitelného šéfa, abyste získali lepší vybavení za oslabení vás. . Nějak se mu podaří vyjádřit zajímavé nápady, má skvělý boj a obecně vás zapojuje skrze celý zážitek s ničím jiným než balíčkem karet.

K dispozici na PS4, Xbox One, PC, Switch

.

Hades je nepoctivá prohledávače dungeonů a s tituly za nimi, jako jsou bašta, tranzistor a pyre, je těžké si představit, že by to supergiantské hry nevyrazily z parku. Naštěstí pro nás to úplně udělali. Vezmeme si trochu z každého ze svých titulů, Hades nabízí zajímavý příběh, skvělý soundtrack a hladké hry. Hrajete jako Zagreus, nesmrtelný syn Hades a musíte se snažit o útěk z podsvětí. Stejně jako Rogue Legacy dříve v tomto seznamu nabízí Hades skvělý důvod ve vesmíru pro svou strukturu běhu a činí to součástí základní zkušenosti zajímavým způsobem. Smrt není konec, jen mechanik. Umírá!

1. Vazba Izáka

. Jo, je to trochu divná hra. Tato zjevná podivnost ztělesňuje prakticky každou sekundu Izáka a bojuje s biblickými příšerami, pohybujícími se stolicí a dokonce svou vlastní matkou. Hraje chytrou roli při analýze dogmatu extremismu a spíše osobně hovoří o vlastních bojích Edmunda McMillena s náboženstvím. Tato osobnost, kouzlo a spojení s Edmundem jako tvůrcem nás udržuje vracet se téměř deset let po jeho počátečním vydání.

Zaregistrujte se do zpravodaje GamesRadar+

.